THREE CZ


Stránky o americké progressrockové skupině, Woodstock, New York
Oficiální webside skupiny

BIOGRAFIE     DISKOGRAFIE     ČLENOVÉ
     FOTOGALERIE     LINK


BIOGRAFIE

Kapela 3 vyznává styl post-emo, alternativní rock s jedinečným akousticko/electrickým space/funk stylem. Kapela pocházející z Woodstocku ve státě New York vždy žila v živém prostředí a dohromady se dala někdy počátkem roku 1990 jako trio. Jejími zakladateli byli Joey Eppard na kytaru a vokály, Josh Eppard na bicí a Chris Bittner na basu. Kapela si velmi rychle si získala místní publikum. A protože mládež jejich mimořádné hudební mistrovství doslova uzemnilo mžikem na hlavním pódiu ve Woodstocku v roce 1994, na festivalu v Saugerties, New York, vrátili se a vystoupili znovu na festivalu ve Woodstocku v roce 1999 v Romě, New York.

Poté upoutali pozornost Universal Records, zvláště po dobře přijatých vystoupeních na dvou festivalech Woodstock, 3 nakonec podepsali v létě roku 1998 nahrávací kontrakt se společností Universal Records. Brzy se zrodilo jejich debutové CD "Paint By Number", exklusivní kolekce 14 skladeb. 12 písní z 13 skladeb alba obsahuje původní sestavu skupiny Joey Eppard, Josh Eppard a Chris Bittner. Bubeník Gartdrumm debutuje na titulní skladbě. Deska byla zaznamenána v roce 1998 pro Universal Records, ale kapela byla upuštěna dříve, než si někdo dokonce poslechl záznam, který nahráli. Project byl brzy pozastaven, společnost byla pohlcena Polygramem a tím i společnost uvolnila velkou část seznamu jejich umělců, včetně nově zformovaných 3. Kapela tak zůstala s malou vyhlídkou na vydání jejich alba. Po vydání prvního alba ale odešel Josh Eppard, aby se stal bubeníkem v kapele Coheed and Cambria. První album nakonec vyšlo v roce 2000 u Planet Noise Records.

Nakonec se kapela rozhodla podepsat dohodu s malým indie labelem Planet Noise Records, u kterého se zabydleli až do jejich upsání se v roce 2005 Metal Blade, na jehož labelu Wake Pig koncem roku 2005 znovu vydaly první album. CD dostalo mezinárodní vysílací prostor a nadšené kritiky, což pomohlo ustálit s prodeji oslovit obchodní řetězce nebo přímý prodej. Po odchodu dvou členů Joshe Epparda ke Coheed And Cambria a basisty Chrise Bittnera je vystřídali bubeník Chris Gartmann a Joe Cuchelo. V roce 2000 se 3 rozšířili na kvartet, když se kytarista Billy Riker rozhodl připojit ke skupině.

Joe Cuchelo hrál s Chrisem v kapele s názvem Peacebomb, Joey byl jejich velký fanoušek. Hrávali v ní spolu mnoho let. Když se Peacebomb rozpadli, všichni se nějakou dobu roztrousili. Po odchodu Joshe v roce 1999 dával Joey 3 kapelu zpět dohromady, zašel za kluky z Peacebomb. Nejdříve se stal novým bubeníkem Chris Gartmann. Chris pak pokračoval ve vývoji a produkci prvních alb 3 a Joey se posunul dopředu s Gartdrummem, aby dali dohromady obnovenou sestavu 3. Chvíli v 3 působil i basista od Peacebomb Joe Cuchela. Pak měli koncert v rodném městě a Joe Stote se náhodou ocitl poblíž. Joey mu řekl: "Proč nepopadneš nechytíš nějaké perkuse, chlape, uvidíme, co se stane?" V podstatě se dobře bavili. Cítili se opravdu dobře, a pak jej požádali, aby se ke kapele občas připojil, to bylo v letech 2002-2003.

S několika změnami v sestavě, zejména odchod Joshe Epparda do Coheed and Cambria, obě kapely bývaly pravidelnými koncertními partnery. Kapela několikrát cestovala na národní úrovni a objevila se v rozhlasových stanicích po celých Spojených státech. Joey Eppard má také aktivní sólovou kariéru a v roce 2002 vydal sólové album "Been To The Future".

Jejich následující deska "Half Life" byl záznam živého vystoupení s některými studiovými úpravami a byla naplánována k vydání až 5. října 2002. Skladba "Wrong Alright" z tohoto alba již ovládala rádiové vysílání. Nejvíce nahrávek bylo skupinou pořízeno během vystoupení v The West Strand Grill v Kingston, New York 2. března 2002, ale byly doplněny i o živé rádiové vysílání na WDST z Woodstocku, NY koncem ledna a z Washingtonu, DC pak televizním vystoupením z března 2002.

Skupina začala národní turné v roce 2003, když se vydala na cestu s Coheed and Cambria a v říjnu téhož roku 3 vydali své třetí studiové album "Summercamp Nightmare", jejich první s klávesistou a perkusistou Joem Stotem. Některé skladby, které se objevují na tomto albu, byly dříve zahrnuty na živém albu skupiny "Half Life", zatímco jiné byly později znovu uvedeny na "Wake Pig", nejpozoruhodnější je pak "Amaze Disgrace", která se objevila na třech albech skupiny, stejně jako na prvním sólovém albu Joey Epparda. Kapela se rozhodla, že chtějí nahrát celý záznam bez použití počítačů nebo technologie digitálního záznamu, takže byla nahrávána výhradně na analogovou pásku.

Když byl Joey Eppard dotázán na jméno skupiny v rozhovoru pro Rock Something, uvedl, že uvažovali o změně názvu kapely několikrát, ale vždycky se rozhodli ponechat si jméno 3. Podle stejného rozhovoru název skupiny původně pochází z vlastní "fascinace" Joey Epparda číslem: "Je to odkaz na konstrukci naší reality, který má převážně 3 aspekty. Například žijeme v trojrozměrném vesmíru na třetí planetě od Slunce a zažíváme čas jako minulost, přítomnost a budoucnost ve formě, která se skládá z mysli, těla a ducha".

3 byli poté velmi zaměstnáni spoustou vystoupení po severovýchodě Spojených států, kde se objevili v Boston's Copley Square, v Middle East Club, New Yorské City's Arlene Grocery, Irving Plaza, Bitter End, Elbow Room a Baby Jupiter a v mnoha jiných sálech po celém regionu. Skupina do svých kolektivních zkušeností z vystupování také zahrnovala poznatky z posledních dvou let z vystupování na kolejích jako jsou Cornell University, SUNY Albany, SUNY New Paltz, SUNY Purchase, Davis & Elkins, SUNY Delhi, Vassar College, Bard College, University z Rochesteru a SUNY Binghamton. Skupina 3 se otevírala pro tak rozmanité umělce jako jsou Fishbone, Jeremiah Creed, Leon Russell a Spencer Davis, Joey Eppard byl nápomocen sólově pro K?s Choice, Rusted Root, Jeffrey Gaines, Spearhead a dokonce měl několik představení s klasickými rockovými ikonami, Heart, na jejich Summer of Love 2002 Tour.

Na národní úrovni koncertovali v roce 2003, když vyrazili na cestu s Coheed & Cambria. Nadchli spoustu diváků, u nichž to vyhrávali hlavně svoji vášní a jedinečnou značkou virtuozity. Poté, co si na turné po USA nabrousili ostruhy, vrátili se domů a vzali věci do svých rukou. Založili obchod a začali nahrávat své přelomové album "Wake Pig", které vyšlo v říjnu 2004. Bylo to poslední album, na kterém byl uveden Cuchelo na basu, jež byl uprostřed nahrávání nahrazen Danielem Grimslandem. CEO Metalblade records Brian Slagel potřeboval slyšet prvních 30 sekund alba, než prohlásil: "Podepisujeme smlouvu s touto kapelou!" Metalblade album vydalo poté v roce 2005 a poslalo 3 na jejich první světové turné po Evropě, Austrálii a dokonce i Japonsku.

Leader skupiny, Joey Eppard, talentovaný autor písní a jedinečné hlasové zabarvení jej mimo skupinu přivedly k práci s P-Funk a Bad Brains a ti jej vzali do Evropy na nahrávání a na turné. Joey se jako autor a hudebník objevil na CD "You My Baby & I" od francouzského hudebníka Alexe Gophera, z jehož alba skladba "Time?" byla použita pro mezinárodní komerční televizi v reklamě na Miller Beer. Joey Eppard byl vybran i jako hudebník/patron pro Ovation Guitars. NYC bubenický magnet, Chris "Gartdrum" Gartman, jej přivedl k bassistovi, Joe "Cooch" Cuchelo (oba jsou členy Peacebomb) realizovali s 3 poslechově náročné rytmické sekce pro uši fanoušků. Hudební kouzelník, Billy Riker, propojil jeho mistrovské kytarové linky do bohaté palety 3, vytvořil zvuk, který se stal pro posluchače nadlouho zvukovou kulisou.

V roce 2006 po úspěšném opětovném vydání "Wake Pig" u Metal Blade Records a dokončení jejich prvního světového turné vedle kapel jako Porcupine Tree, Atreya, Underoath, StraylightRun, Vendetta Red a mnoha dalšími, se 3 vrátili domů, aby začali pracovat na nové nahrávce. Bubenický guru, Jerry Marrotta (Peter Gabriel, Elvis Costello, a mnoho dalších) jim nabídl své legendární studiové a bubenické sbírky, a tak začalo studiové nahrávání, ze kterého se vyklubalo jejich mistrovské dílo "The End Is Begun". Deska obsahoval i menší rádiový hit "All That Remains". Po jeho vydání 24. července 2007 kapela 3 vyrazila na samostatné turné v květnu a říjnu 2007, když cestovala s britskou progresivní rockovou skupinou Porcupine Tree na jejich turné Fear of a Blank Planet North American. Vystupovali po celých USA a Kanadě, aby sklidili skvělá hodnocení. Poté měli tu čest otevírat vystoupení rockových legend SCORPIONS na jejich americkém turné v roce 2008, později dokončil druhou etapu Fear of a Blank Planet turné s Porcupine Tree. Dalším krokem bylo velmi úspěšné první každoroční Progressive Nation Tour 2008 s Between the Buried and Me, Opeth a Dream Theater. Některým fanouškům opět poklesly čelisti až k podlaze, když hráli každou noc s čistou rockovou vášní, kterou si málokdo dokáže představit.

Hudební video pro píseň "All That Remains" to dotáhlo na č. 16 Video z roku 2007 na MTV2's Headbanger's Ball. Režíroval je filmoval a animoval David Brodsky.

Nedlouho poté, co Joe Stote odešel z kapely, pokračovali jako kvartet. Jejich páté studiové album nazvané jednoduše "Revisions" vyšlo 27. října 2009 a je to v podstatě kompilace nově nahraných nikdy předtím nevydaných skladeb a výběr z jejich prvních 2 studiových alb. Některé ze skladeby byly známy od počátku živých vystoupení, jiné existovaly pouze na kazetě a byly získány na internetu pomocí oddaných fanoušků. V každém případě se jedná o písně, u kterých kapela cítila, že si zaslouží druhou šanci. "Naše vášeň pro hudbu je skutečně společným jmenovatelem, který spojuje naši pestrou skupinovou práci." uvedla kapela.

V té době se plánovalo jejich konečné vydání na Metal Blade Records. Na svých živých vystoupeních, které se datují od koncertů z konce roku 2008, již začaly hrát pár svých nových písní jako "One With The Sun" a "You The The Alien". Kapela měla nahrávat a vydat další studio album pro Roadrunner Records, ale byly následně vypuštěny před zahájením jakékoli produkce.

Po vydání "Revisions" a neustálém cestování během roku s Porcupine Tree a po prvním Progressive Nation Tour s Dream Theater, Opeth a Between the Buried, se vrátili domů plní inspirace. Joey Eppard, Billy Riker, Daniel Grimsland a Gartdrumm okamžitě začali vytvářet ukázky nápadů a dema, které se vyvinuly do nového alba "The Ghost You Gave to Me".

Kapela 3 dokončila práci na svém novém albu "The Ghost You Gave to Me". Album bylo nahráno v Applehead Studios (Coheed a Cambria, Morningwood, Straylight Run) ve Woodstocku ve státě New York a vyšlo u Metalblade 11. října 2011. Jedná se o šesté studiové album od roku 1999 a je obrovský posun vpřed pro skupinu. Opět přimeslo další singlový hit Rock Nights "Numbers". Ochranné známky kapely jsou neporušené - mnoho hudebních vrcholy a údolími, světlé a povznášející sbor je vedle tmavých a těžkých pasáží doplněné Gartdrummovými agresivními bicími a akustickou i elektrickou kytaru dua Joey Eppard a Billy Riker.

Poté se znovu vydali na turné s Coheed a následovali jej dalšími výjezdy společně s Within Tempation a Cynic.

Kapela se v roce 2014 trochu rozhoupala, když Joeyova rodina čelila předtím trojnásobnému náhlému ohrožení zdraví. Začalo to Alzheimerovou nemocí matky s diagnózou demence, krátce nato následovala diagnóza autismeu jeho mladšího syna Juliana. Kombinace dvou ničivých úderů na dva z nejdůležitějších lidí v Joeyově životě byla přinejmenším drastická. Teprve o několik měsíců později byla diagnostikována agresivní trojitá negativní rakovina prsu jeho manželce Melisse, která dovršila velmi obtížný úsek v jeho životě, který omezil činnost skupiny v příštích několika letech. Hudba musela jít stzranou a Joey se soustředil pouze na to, aby zachránil svou rodinu. Naštěstí Melissiny operace, ošetřování a její zotavení byly těžce vybojovaným úspěchem, který Eppardovi přinesl nové nalezené poznání ze vzácnosti života.

Když se jeho manželce a synovi dařilo při vstupu do roku 2018, začal se Joey znovu projevovat se svým hudebním talentem, skládal a znovu častěji vystupoval. Navzdory nedostatečné aktivitě skupiny, skupina fanoušků Facebooku: Alien Angels pokračoval ve svém růstu online a skupina byla překvapená, když zjistila, že má na Spotify přes 20 000 posluchačů měsíčně. Věci se daly do pohybu a bylo naplánováno reunionové show 3 v divadle Bearsville v Woodstocku v New Yorku. Ukázalo se, že to byla z nejúspěšnějších hlavních show jejich kariéry. Lidé přiletěli ze všech koutů země, aby tam byli. Energie a vášeň, kterou dav vyzařoval, byla naprosto úžasná. Představení bylo nahráno a skupina začala dělat plány na vydání živé nahrávky "3: Live At The Bearsville Theater".


ČLENOVÉ
Současné složení skupiny:

Joey Eppard - Lead Vocals, Guitars (1994-present)
Billy Riker - Guitars (1999-present)
Daniel Grimsland - Bass Guitar (2004-present)
Chris "Gartdrumm" Gartmann - Drums, Vocals (1999-present)

Bývalí členové:

Joe Stote - Percussion, Keyboards (2003-2008)
Joe Cuchelo - Bass Guitar (2002-2003)
Chris Bittner - Bass (1994-2003)
Jason Foster - Guitars (1999)
Josh Eppard - Drums, Percussion, Backing Vocals (1994–1999)

Členové Joey Eppard
(Narozen 1. září 1976, Kingston, New York, United States)
Lead Vocals, Guitars


Joey Eppard je hudební skladatel, umělec nahrávky a vedoucí zpěvák a kytarista experimentální/progresivní rockové skupiny 3. Je také bratrem Josha Epparda, bubeníka Coheed a Cambria a bývalého bubeníka 3.

Narodil se v hudební rodině. Jeho otec Jimmy je skvělý soulový kytarista, baskytarista a zpěvák, bratr Josh je fenomenální skladatel, zpěvák a rapper, který je také jedním z nejlepších bubeníků, které Joey zná. Strýc John The Baker je skvělý autor a aktivista, který pracuje v Alternative Tentacles a stojí v čele několika punkových a hardcoreových outfitů na západním pobřeží.

Kromě jeho práce s 3, Joey Eppard spolupracoval s mnoha dalšími hudebníky a skupinami, včetně Parliament-Funkadelic a Bad Brains. Působí také jako kytarista a zpěvák pro psychedelic/funk skupiny DRUGS: The Mis-Americans, v níž jsou zapojeni i Garry Shider a několik dalších členů P-Funk. Během jeho kariéry vystupoval po celých Spojených státech a Evropě v obou v skupinách i jako sólový umělec. Jeho dílo se objevuje také na albu "You, My Baby & I" evropského umělce Alexa Gophera, konkrétně na skladbě "Time", která se objevila v reklamě na pivo Miller.

V prosinci 2002 vydal Joey Eppard sólové album "Been To The Future". Zahrnuje jak původní akustické písně, tak i sólové verze skladeb, které se objevují na jiných albech jako 3, například "Paint By Number" a "Half Life". Další sólové album "Joey RX" je k dispozici pro mezinárodní licence, ale ne na prodej ve Spojených státech. Vydal také píseň s názvem "I Can't on Purevolume" a tři další pod názvy "Word to the Wise", "Shadow Play" a "Dead" na Myspace. Další sólové album obsahující tyto písně dosud nebylo oznámeno, ale alternativní verze "Shadow Play" byla později zahrnuta do pátého alba 3 "The End Is Begun".

Eppard získal peníze prostřednictvím Kickstarteru na financování videozáznamu pro živé vystoupení v Nevessa Studios v Woodstocku v New Yorku, které pak vyšlo na DVD/Blu-ray v březnu 2013 a obsahuje 29 písní zastávek jeho kariéry, ať už sólových nebo s kapelou 3.

Eppardovy vokály byly popisovány jako "siréna", zatímco jeho "rytmické prstové rytmy" mu získaly velkou chválu. Řekl, že Led Zeppelin měli zásadní vliv na utváření jeho hudebního talentu. Vyjmenoval také umělce jako King Crimson, Pink Floyd, a Mahavishnu Orchestra mezi dalšími vlivy. V současné době podporuje Ovation Guitars, ESP Guitars, Struny Knucklehead a Kustom Amplification.

Členové Billy Riker
(Narozen 12. listopadu 1976, Kingston, NY, Spojené Státy)
Guitars


Billy je americký hudebník a kytarista. Je nejznámější jako člen průkopnické rockové kapely 3. V roce 2000 se Billy Riker rozhodl připojit ke skupině 3. První inspirací mu v 6 letech byla kytara na desce "Led Zeppelin II". Joey a Billy měli stejného prvního učitele kytary Lee Northa. Také jej ovlivnil jeho syn Sean North a také kytaristé Contender Paul Grimsland a Steve Atwood. Bylo to však spíše o poslechu hudby než o formální výuce. Dříve působil v kapele jménem Bree, ve které působil, když mu bylo 14 let. Hudebně se seznámil s Joeyem v roce 2000 a v roce 2009 se připojil Daniel Grimsland, neboť druhý basový hráč Joe měl dítě.

V letech 1985-1986 Billy zformoval vlastní projekt Sky High, následně působil v TNT Worship Band (1988-1993) s nimiž nahrál několik kazet. Od zimy 1990 do roku 1991 byl členem kapely Armament, po níž zbyla jen jedna kazeta. V té době současně působil v projektu H.I.M. (Heaven in Metal). V kapele Bree/The Bree’s v letech 1990-1992 působili Billy Riker (Guitar), Joey Eppard (Guitar/Vocals), Josh Eppard (Drums), Jesse Kinbarovsky (Bass) a Katrina Ryan. Po kapele zůstalo mnoho nahrávek ze zkoušek. Vzhledem k obsazení se u nich objevilo mnoho prvků budoucích 3.

Pak se během pár let mihl v kapelách KHS Orchestra, All County, Area All-State (1992-1994), Uncle Barabas (1993), The Ky-Ree’s (1993), Wide (1994), MATH (6/1995-1999), Trace (Winter 1998) a Arms (1999). Poté byl zakládajícím členem 3, ve kterých působí dodnes.

Členové Daniel Grimsland
(Narozen ***, Hudson Valley, New York, Spojené Státy)
Bass Guitar


Daniel je americký hudebník a hráč na basovou kytaru. Je nejznámější jako dlouholetý člen průkopnické rockové kapely 3. Daniel je velmi zkušený jako koncertní a studiový hudebník, producent a autor. V roce 2012 jsem založil vlastní projekt s názvem The Grape And The Grain. Původně pochází z oblasti Hudson Valley v New Yorku, nyní bydlí v Kalifornii v Los Angeles.

Je dlouholetým členem progresivní rockové kapely 3 z Woodstocku, NY, kde hraje na baskytaru. V roce 2012 založil svůj vlastní projekt s názvem The Grape And The Grain, v němž je sólový zpěvák, kytarista, producent a autor. Měl potěšení sdílet jeviště s takovými kapelami jako je Dream Theatre, Scorpions, Coheed and Cambria, ale také s mnoha dalšími na turné s 3. nyní se snaží vytvářet novou a zajímavou hudbu.

Mezi další umělce, se kterými spolupracoval, patří Eric Francis a Vision Quest/Planet Waves FM Podcast (různé nástroje, produkce, mixing, mastering), Weerd Science (basa a kytara), 9Theory (basa), Rhett Miller (basa), Project Percolater od Jima Weidera (basa), producent a bubeník Jerry Marotta (basa), Jaden Larue (spoluautor, různé nástroje), Little Miss (basa) a Bob Haligan Jr. s jeho skupinou Ceili Rain (basa).

Rád se pohybuje v jakémkoli žánru, dělal vše od hraní jazz/rockové fusion se členy The Band (Jim Weider), hip hopu se členy Coheed and Cambria (Weerd Science), psal televizní doprovodnou hudbu s legendárním bubeníkem a členem Old'97 (Jerry Marotta a Rhett Miller). Také realizuje kompletní instrumentální produkci ve svém domácím sturiu.

Členové Chris "Gartdrumm" Gartmann
(celým jménem Chris Gartdrumm Gartmann)
(Narozen ***, Elkins, West Virginia)
Vocals


Chris je americký hudebník a hráč na bicí žijící v Saugerties, New York. Je nejznámější jako bubeník průkopnické rockové kapely 3 a pravý americký rodák. Byl rovněž členem kapely Peacebomb.

Chris vyrůstal v kopcích Západní Virginie, kde navštěvoval školu Elkins High School. Hudební ostruhy však získával až v New Yorku. Gartdrumm koncertoval po světě a hrál na mnoha skvělých místech doma i v zahraničí, kde vystupoval s na akcích světové třídy.

Členové Joe Stote
(Narozen ***)
Percussion, Keyboards


Joe Stote, někdy nazývaný Stotes, je bývalý perkusionista a klávesový hráč experimentální progresivní rockové skupiny 3. S kapelou 3 nahrál desky "Summercamp Nightmare" (2003), "Wake Pig" (2004), "These Iron Bones" (2007) a "The End Is Begun" (2007).

Před kapelou 3 hrál na kytaru v kapele Peacebomb, jejíž nejvýznamnější vystoupení se odehrálo během festivalu Woodstock '94 v Saugerties, NY.

Joe Stote byl také zakládajícím členem rockové skupiny The Hybrids. Hybrids vznikli v "The Euphoric Bubble", kterou tvořili Davis & Elkins College v roce 1984. Mnoho členů má od té doby úspěšnou hudební kariéru. Stále každoročně vystupují.

Členové Joe "Cooch" Cuchelo
(Narozen ***)
Bass Guitar


Joe j americký hudebník a bývalý basista experimentální progresivní rockové skupiny 3. Předtím působil v kapele Peacebomb spolu s bubeníkem Chrisem Gartmannem a kytaristou Jasonem Fosterem.

Členové Jason Foster
(celým jménem Jason Stephen Foster)
(Narozen 22. září 1969, Kingston, NY, Spojené Státy
zemřel 22. září 2009, NY)
Guitars


Jason Foster byl výjimečně talentovaný kytarista, zpěvák, skladatel a přítel mnoha lidí, kteří pocházeli z Kingstonu v New Yorku. Stejně jako mnoho nadaných umělců, Jason bojoval s depresí a návykovou látkou po celý život. K útěku mu sloužila hudba, což mu umožnilo vytvářet úžasnou hudbu po celý jeho život. Jason prokázal svou schopnost vydržet navzdory své nemoci a závislosti po mnoho let a zažil momenty osobního triumfu prostřednictvím své tvořivosti.

Jasonova hudební cesta začala ve věku 11 let jako bubeník. Nedlouho poté se ale hluboce zamiloval do kytary... a každého dalšího nástroje, který mu zkřížil cestu. Jeho hudba byla různorodá a ke svým vlivům uváděl Steve Ray Vaughna, Eltona Johna a Bernieho Tapinga, Jimmyho Hendrixe, Rogera Waterse, Viviana Campbella a Dua, Ozzyho Osbournea a Randyho Rhoadse, Imogen Heapa, Coldplay, Bad Brains a Jane's Addiction. Jason vystupoval a koncertoval se seznamem místních kapel včetně 3 (1999), Perfect Thyroid, Lunchmeat, PEACEBOMB, The Reptiles, Talon, Hysteria, Evidence.

Jason Foster hrál během celé své kariéry s mnoha kapelami, ale svým projektem Donovan's Dreamers skutečně začal prokazovat hloubku svého talentu. V roce 2001 debutovali Donovan's Dreamers vydáním "MK-Ultra". Bývalý spoluhráč Joe Cuchelo (Peacebomb, 3) poskytl basy a Nate Kelley (Shabutie, Pontius Pilate Sales Pitch) nahrál bicí. V roce 2009 dokončil Jason práci na následující nahrávce "Truth Serum". David Bodie (Kayo Dot, Time of Orchids, Counterfeit Disaster, Divest) nahrál některé bicí stejně jako Josh Eppard (Terrible Things, Coheed and Cambria, 3). Chris Bittner (Applehead Studio, 3) se také účastnil. Zbytek instrumentace u těchto skladeb obstaral Jason Foster. Album bylo masterováno Michaelem Birnbaumem v Applehead Recording and Production.

Jason bohužel prohrál svou bitvu s depresí a zneužíváním návykových látek a 22. září 2009.

Členové Chris Bittner
(také znám jako CJB)
(celým jménem Christopher Bittner)
(Narozen ***)
Bass


Chris je hudebník a hráč na baskytaru, producent nebo zvukař, byl zakládajícím členem kapely 3 až do roku 2001. Po odchodu z kapely 3 pracuje hlavně jako producent, žije v Colorado Springs, Colorado, United States.

Chris hrál během celé své kariéry s mnoha kapelami a hudebníky jako Tony Levin, Tom Burris, Bad Brains, Grey Eye Glances, Coheed and Cambria, Anadivine, The Sleeping, Straylight Run, Fire When Ready a Weerd Science. V poslední době spoupracoval hlavně jako producent a zvukař.

Pracuje jako producent pro Illair Productions (s Michaelem Birnbaumem) a Flannel Channel s DJ Dirty Ernem. Nyní je majitelem a zvukový technikem, producentem ve společnosti Applehead Studios.

Členové Josh Eppard
(celým jménem Joshua Eric Eppard)
(Narozen 6. prosince 1979, Kingston, New York, United States)
Drums, Percussion, Backing Vocals


Josh je americký hudebník z Kingstonu v New Yorku a hráč na bicí v progresivní rockové skupině Coheed and Cambria. Pracoval jako sólový rapper pod názvem Weerd Science a byl bubeníkem rockové superskupiny Terrible Things (2009 – 2011). Josh byl zakládajícím členem kapely 3 (1994 – 2001) ve Woodstock, NY, spolu se svým bratrem Joeyem a studiovým inženýrem Chrisem Bittnerem. S kapelou nahrál jejich první desku "Paint By Number" (1999).

Dne 2. listopadu 2006 bylo oznámeno, že Josh opustí na dobu neurčitou skupinu Coheed and Cambria, přičemž jeho náhradou se stal Chris Pennie. Důvod náhlého odchodu z kapely byl zahalen tajemstvím. V rozhovoru s Michaelem Doddem z Get Your Rock Out však Josh poslal zvěsti k odpočinku. Ačkoli tam byla spekulace Josh opustil skupinu kvůli "tvůrčím omezením", jeho odchod ze skupiny byl vlastně vyústěním jeho drogové závislostí, která se nedala zvládat s rozsáhlým koncertováním kapely. Když Josh citoval často kladenou otázku o tom, zda opustil skupinu nebo byl vyhozen, Josh odpověděl, že byl pravděpodobně "vyhozen" ještě před odchodem.

Po odchodu z Coheed and Cambria Josh nahrál své druhé album "Weerd Science, Sick Kids" v Darkworld Studio v Kingstonu, NY, a Applehead Studios v Woodstocku v New Yorku. Album je tvůrčím pohledem na drogovou závislost, kterou umělec trpěl, a nabízí kromě velmi osobních zkušeností také zasvěcený sociální komentář k současnému stavu Spojených států. Nedávno také zformoval novou rockovou skupinu Mours spolu s přítelem a spolupracovníkem Dave Parkerem a hudebníkem Anthony Masingtonem.

V roce 2009 začal Josh bubnovat v Terrible Things, v kapele, kterou vytvořil s dalšími hudebníky Fredem Mascherinem, Andym Jacksonem a basistou Steve Lucarellim, který již kapelu opustil. Dne 31. srpna 2010 debutovali a vydali svoji desku "Terrible Things" on Universal Motown. V roce 2011 Josh podepsal smlouvu s Horris Records.

Dne 16. listopadu 2011 Coheed and Cambria na svých webových stránkách odhalili, že se Josh oficiálně znovu připojil ke skupině. Na kanálu YouTube Terrible Things zpěvák Fredr Mascherino oznámil, že Josh tuto kapelu opustil.

DISKOGRAFIE
Studiové desky:
2011 The Ghost You Gave to Me STUDIO
2009 Revisions STUDIO
2007 The End Is Begun STUDIO
2005 Wake Pig STUDIO REL.
2004 Wake Pig STUDIO
2003 Summercamp Nightmare STUDIO
1998 Paint By Number STUDIO
Ostatní nahrávky:
2008 Wake Pig Live At The Bearsville DVD
2007 These Iron Bones EP
2003 Half Life LIVE

Joey Eppard:
2016 Word To The Wise
2015 Live from Daryl's House Club LIVE
2013 Joey Eppard Live In Concert LIVE
2002 Been To The Future


Skupina:
Joey Eppard - Lead Vocals, Guitars
Daniel Grimsland - Bass
Billy Riker
- Guitars, Strange Effects
Chris "Gartdrumm" Gartmann - Vocals, Drums
Diskografie The Ghost You Gave To Me
Vyšlo 11. října 2011, Metal Blade Records, 3984-15045-2 (US)

Seznam skladeb:
01. Sirenum Scopuli (1:11)
02. React (4:11)
03. Sparrow (4:04)
04. High Times (4:37)
05. Numbers (4:39)
06. One With The Sun (6:09)
07. The Ghost You Gave To Me (3:56)
08. Pretty (4:51)
09. Afterglow (4:11)
10. It's Alive (3:51)
11. Only Child (7:18)
12. The Barrier (5:27)
Total Time: (54:24)

Recorded: Woodstock, NY
Recorded at Applehead Studios
Producer: Michael Birnbaum, Chris Bittner

Skupinai:
Joey Eppard - Vocals, Guitars
Billy Riker - Guitars
Daniel Grimsland - Bass
Joe Stote - Percussion, Keyboards
Chris "Gartdrumm" Gartmann - Drums
Hosté:
Jerry Marotta - Additional Percussion and Taos Drums
Diskografie Revisions
Vyšlo 26. srpna 2009, Metal Blade Records, 3984-14785-2 (US)

Seznam skladeb:
01. Anyone Human (1998) (3:54)
02. Rabid Animals (2000) (4:04)
03. The Better Half Of Me (2001) (3:38)
04. Automobile (1998) (4:14)
05. Why (2002) (3:53)
06. Lexicon Of Extremism (2006) (2:47)
07. Fable (2002) (4:52)
08. You’ve Been Shot (1998) (4:48)
09. Halloween (2002) (2:59)
10. The Emerald Undertow (1998) (4:43)
11. The Game (1998) (3:52)
Total Time: (43:44)

Skupina:
Joey Eppard - Vocals, Guitars
Billy Riker - Guitars
Daniel Grimsland - Bass
Joe Stote - Percussion, Keyboards
Chris "Gartdrumm" Gartmann - Drums
Hosté:
Jerry Marotta - Additional percussion and taos drums
Diskografie The End Is Begun
Vyšlo 24. července 2007, Metal Blade Records, 3984-14628-2 (US)

Seznam skladeb:
01. The World Is Born In Flame (3:25)
02. The End Is Begun (3:42)
03. Battle Cry (4:03)
04. All That Remains (3:54)
05. My Divided Falling (3:51)
06. Serpents In Disguise (3:24)
07. Been To The Future (4:21)
08. Bleeding Me Home (3:47)
09. Live Entertainment (3:27)
10. Diamond In The Crush (3:41)
11. Shadow Play (4:07)
12. These Iron Bones (4:09)
13. The Last Day (7:51)
13. Dregs (acoustic version) ()
Total Time (53:42)

All music: 3
All lyrics: Joey Eppard, except "Serpents in Disguise": Joey Eppard and Billy Riker
Recorded at Jersville Studios in Woodstock, NY
Produced: 3
Production Engineer: Roman Klum
Mixing: Toby Wright at the Woom Studios, Woodland Hills, CA
Mastering: Louie Toran
String Arrangements: Daniel Grimsland
Artwork and Design: Dennis Sibeijn
Skupina:
Joey Eppard - Lead Vocals, Guitars
Billy Riker - Guitars
Joe Cuchelo - Bass
Joe Stote - Percussion, Keyboards
Daniel Grimsland
- Bass
Chris Gartmann - Drums
Diskografie Wake Pig
Vyšlo 26. října 2004, Metal Blade Records, 690193001320

Seznam skladeb:
01. Alien Angel (3:45)
02. Monster (2:37)
03. Dregs (3:23)
04. Wake Pig (3:14)
05. Bramfatura (1:40)
06. Trust (4:09)
07. Dogs Of War (4:17)
08. Soul To Sell (2:34)
09. One Way Town (5:13) (new track 2005)
10. Queen (3:32)
11. Circus Without Clowns (4:18) (new track 2005)
12. Where's Max (2:17) (featuring Max's vocals)
13. Amaze Disgrace (16:24)
Total Time: [57:31)

(incorporating a hidden track, which is an alternate version of "Trust")

Recorded at the Center Of Mindbody, Woodstock, NY
Executive Producer: Tom Benton
Mixed and Produced: Joey Eppard
Mixing: Robert Frazza ("Soul to Sell" and "Dregs")
Mastered: Brad Vance at Red Mastering
Insert photo: Allison Braun
Design: Brian Ames
Znovu vydané album doplněné o skladby, které byly uvedeny na albu "Summercamp Nightmare" (2003).

Skupina:
Joey Eppard - Lead Vocals, Guitars
Billy Riker - Guitars
Joe Cuchelo - Bass
Joe Stote - Percussion, Keyboards
Daniel Grimsland
- Bass
Chris Gartmann - Drums
Diskografie Wake Pig
Vyšlo 26. října 2004, Planet Noise Records, PNR 013 (US)

Seznam skladeb:
01. Alien Angel (3:46)
02. Where's Max (2:15)
03. Dregs (3:26)
04. Wake Pig (3:14)
05. Bramfatura (1:40)
06. Trust (4:08)
07. Dogs Of War (4:20)
08. Soul To Sell (2:36)
09. Queen (3:32)
10. Monster (2:43)
11. Amaze Disgrace (15:16)
Total Time: (46:56)

(incorporating a hidden track, which is an alternate version of "Trust")
Producer, Mixing, Cover Sculpture: Joey Eppard

Skupina:
Joey Eppard - Lead Vocals, Guitars
Daniel Grimsland - Bass
Billy Riker - guitars, Strange Effects
Chris "Gartdrumm" Gartmann - Vocals, Drums
Joe Stote
- Percussion, Keyboards
Diskografie Summercamp Nightmare
Vyšlo 7. října 2003, Planet Noise Records, PNR012

Seznam skladeb:
01. Endless Alibi (5:39)
02. Halloween (3:00)
03. Dregs (3:23)
04. Broadway Alien (5:28)
05. Signs Of Life (4:13)
06. Dive (3:59)
07. Fable (5:13)
08. Pretty Girls (2:45)
09. Bedroom In Hell (5:43)
10. Amaze Disgrace (7:07)
11. Soul Reality (4:10)
12. Latest From Mars (9:50)
Total Time: (60:30)

(incorporating a hidden track, which is a backward-played version of "Broadway Alien")
Recorded at IWWI Studios in Weehawken, NJ, at The West Strand Grill, Kingston, NY: Mar 2002, at WDST Woodstock, NY: Jan 2002 and MHZ Network Fallschurch, VA: Mar 2002
All other songs recorded at IIWII studios in Weehawken, NJ
03 and 10 recorded at The Temple of Stote
Produced: Bruce Berky, Joey Eppard and Billy Riker
Executive Producer: Tom Benton
Recording Engineer: Bruce Berky
Mixed: Paul Antonell and Bruce Berky
Pro Tools Engineers: Bruce Berky and Sean Price
Production coordinator - Chris Andersen
Audio technician - Preston Reppening
Mixed at The Clubhouse and Carolyn Productions, Rhinebeck, NY
Mastered at The Clubhouse, Rhinebeck, NY by Paul Antonell and Sean Price
Remote recording facility provided by Nevessa Production Woodstock
Imagery: Erik Sacino / Solar Gravity Studios
Back insert photo: Allison Braun
Insert photos: Molly Rubin
Graphics: The Turning Mill
Cover Art, Produced: Joey Eppard

Nahráli:
Joey Eppard - Lead Vocals, Electric/Acoustic Guitars
Christopher John Bittner - Bass, Keyboards (06), Electric Guitar (06)
Josh Eppard - Drums (01-04,06-13), Background Vocals (07)
Jason Foster - Electric Guitar (05,08,09), Background Vocals (05,08)
Chris "Gartdrumm" Gartmann - Drums (05), Percussion (06)
Billy Riker - Electric Guitar (06,09)
Michael Burnbaum - Electric Guitar (08)
Diskografie Paint By Number
Vyšlo 1998, Planet Noise Records, PNR0003

Seznam skladeb:
01. You've Been Shot (4:40)
02. Leaving After All (4:22)
03. Wrongside (3:51)
04. Lay Down The Law (3:55)
05. Paint By Number (4:19)
06. You Call Me Baby (4:22)
07. Astroknot (4:40)
08. Blood On The Blankets (4:20)
09. Careless Kim (4:52)
10. Better State Of Mind (3:20)
11. Heart Attack (4:21)
12. Old Grey Dog (4:47)
13. Policeman (5:00)
14. [Untitled track] (3:01) (Hidden track)
Total Time: (61:31)

Recorded at Applehead Recording, Woodstock NY
Tracks 03,05,08,09 produced: Michael Birnbaum and 3
Tracks 01,02,04,07,10-13 produced: Michael Birnbaum and Jimmy Eppard for Boom's Farm Productions
Track 06 produced: Christopher John Bittner and Michael Birnbaum
Recording & Mixing: Michael Birnbaum, Christopher John Bittner
Cover illustration: Joey Eppard
Inside illustration: Christopher John Bittner, Josh Eppard & Mark Schiskie
Insert design and layout: Joey Eppard & Jesse Kinbar (Deadfly Arts)
Compugrafix: The Turning Mill
Insert photography: Beth Blis
"Paint By Number" je první oficiální studiové album vydané skupinou 3 v roce 1999 u Planet Noise Records, kterou nahrála původní sestava skupiny Joey Eppard, Josh Eppard a Chris Bittner. Josh Eppard, který se později připojil ke skupině Coheed and Cambria, pomáhal s produkcí alba. The Gartdrumm debutoval v titulní skladbě. Skladby jsou velmi silné a skupina je schopna míchat a proměňovat různé styly a přitom si zachovat svůj originální zvuk. Nahrávka byla pořízena v roce 1998 pro Universal Records, ale kapela se rozpadla dříve, než kdokoli dokonce slyšel záznam, který vytvořili. Nakonec deska vyšla v roce 2000 u Planet Noise Records. Josh pokračoval v hraní na bicí nástroje pro Coheed and Cambria, Chris pokračoval ve vývoji a produkci prvních 3 alb z Coheedu a Joey se posunul dále s Gartdrummem, aby zformovali nové "3" do současného stavu. Píseň "Careless Kim" je někdy označována jako "Emerald Undertow" během živých vystoupení.


Skupina:
Joey Eppard - Songwriter, Vocals, Guitar
Billy Riker - Guitars
Daniel Grimsland - Bass
Chris "Gartdrumm" Gartmann - Drums, Vocals
Joe Stote - Percussion, Keyboards
Diskografie Wake Pig Live at the Bearsville
DVD, vyšlo 15.prosince 2008, Metal Blade Records

Seznam skladeb:
01. BAND INTERVIEWS BEFORE SHOW & JOEY EPPARD UNIQUE VOICE WARM-UP TECHNIQUE ()
02. MY DIVIDED FALLING (FORMERLY D-RIPPER) ()
03. BATTLE CRY ()
04. ALIEN ANGEL ()
05. ONE WAY TOWN ()
06. MONSTER ()
07. DREGS ()
08. WAKE PIG ()
09. BRAMFATURA ()
10. QUEEN ()
11. THE GAME (JOEY EPPARD SOLO) ()*
12. DOGS OF WAR ()
13. THE LAST DAY ()
14. BLEEDING ME HOME ()
15. THE END IS BEGUN ()
16. HALLOWEEN ()
17. TRUST ()
18. EXTENDED DRUM DUEL & FULL BAND REPRISE**** ()
19. AMAZE DISGRACE ()
20. AGAINST ALL ODDS (BILLY RIKER AND GARTDRUMM ONLY) ()**
21. PURPLE RAIN (FULL BAND) ()***
22. AFTER SHOW INTERVIEWS WITH BAND AND FANS ()
23. CREDITS ()
Total Time: (60:38)

* - JOEY EPPARD COVER
** - PHIL COLLINS COVER SONG
*** - PRINCE COVER SONG
**** - WITH JOEY'S AMAZING VOCAL MACHINE GUN TALENT
Recorded at Bearsville Theater, 2006-11-24
PRODUCED: JOE STOTE, ILYA POLYAKOV, ROBERT FRAZZA
DIRECTED AND EDITED: ILYA POLYAKOV


Skupina:
Joey Eppard - Vocals, Guitars
Billy Riker - Guitars
Daniel Grimsland - Bass
Joe Stote - Percussion, Keyboards
Chris "Gartdrumm" Gartmann - Drums
Diskografie These Iron Bones
Vyšlo 8. května 2007, EP, Metal Blade Records

Seznam skladeb:
01. These Iron Bones (4:08)
02. One Way Town (5:13)
03. Dregs (acoustic) (3:27)
Total Time: (12:48)

Applehead Recording, Woodstock NY
These Iron Bones je EP progressivní rockové skupiny 3. Bylo vydáno 8. května 2007 exclusivně na iTunes. První skladba "These Iron Bones" byla později vydána skupinou na dalším studiovém albu "The End Is Begun", zatímco druhá skladba "One Way Town" již vyšla na předchozím albu skupiny "Wake Pig". Třetí a poslední skladba z tohoto EP je akustická verze písně "Dregs," píseň byla na albu "Summercamp Nightmare" známém rovněž jako "Wake Pig".

Skupina:
Joey Eppard - Lead vocals, Guitar
Billy Riker - Guitars
Chris "Gartdrumm" Gartmann - Drums, Background vocals
Joe "Cooch" Cuchelo - Bass guitar
Diskografie Half Life
Vyšlo květen 2002, Planet Noise Records, (Live Recordings)

Seznam skladeb:
01. Wrong Alright (Gangstaship) (5:28)
02. Paint By Number (3:53)
03. Body Turn To Dust (4:36)
04. Broadway Alien (6:07)
05. You Call Me Baby (4:55)
06. Bedroom In Hell (5:38)
07. Get 2Gether (3:24)
08. Paint By Number Again (4:39)
09. Gartdrumm's Paradise (3:51)
10. Amaze Disgrace (6:38)
11. Life's Not Fair (15:15)
Total Time: (64:34)

Produced: Bruce Berky, Joey Eppard and Billy Riker
Recorded at The West Strand Grill, Kingston, NY, Mar 2002, at WDST Woodstock, NY, Jan 2002, at MHZ Network Fallschurch, VA: Mar 2002
Executive producer: Tom Benton
Recording engineer: Bruce Berky
Mixed: Paul Antonell and Bruce Berky Mixed at The Clubhouse and Carolyn Productions, Rhinebeck, NY
Pro Tools Engineers: Bruce Berky and Sean Price
Production Coordinator: Chris Andersen
Imagery, Solar Gravity Studios: Erik Ayers Sacino
"Half Life" je živě natočené CD od skupiny 3. Obsahuje obě reedice z jejich debutového alba "Paint By Number", stejně jako nevydané skladby


Nahráli:
Joey Eppard - Guitar, Vocals
Billy Riker - Guitars
Chris 'Gartdrumm' Gartmann - Drums
Lenny Lee - Bass
Diskografie Live From Daryl's House Club
Vyšlo 26. února 2015, Metal Blade Records

Seznam skladeb:
01. Bramfatura (3:59)
02. All My Life (4:15)
03. Static (3:21)
04. Soul Reality (Spaceship) (5:50)
05. Breadcrumb Trail (4:15)
06. In America (7:06)
07. Body Turns To Dust (4:43)
08. Lay Down The Law (4:00)
09. Mad At History (4:39)
10. Dogs Of War (4:49)
11. Stranded In A Treetop (9:48)
12. Bedroom In Hell (5:32)
13. You Call Me Baby (6:19)
14. Puddle (6:04)
15. Wrong Alright (Gangstaship) (5:33)
16. Paint By Number - Amazedisgrace (19:58)
Total Time: (100:11)

Mixed & Produced: Lenny Lee

Skupina:
Joey Eppard - Vocals, Guitars
Hosté:
Billy Riker - Electric Guitars
Chris ‘Gartdrumm’ Gartmann - Drums, Percussion
Diskografie Joey Eppard Live In Concert
Vyšlo 13. dubna 2013,

Seznam skladeb:
01. Bramfatura (4:01)
02. Static (3:15)
03. Dregs (2:35)
04. Blood Lust Tusks (3:04)
05. All My Life (2:53)
06. Soul To Sell (2:44)
07. Queen (3:40)
08. Been To The Future (5:27)
09. Dogs Of War (4:42)
10. Endless Alibi (4:11)
11. Puddle (5:42)
12. The Emerald Undertow (5:00)
13. You Call Me Baby (5:40)
14. Trail Of Tears (6:26)
15. Paint By Number (6:38)
16. The Game (3:42)
17. Leaving After All (5:08)
18. Lay Down The Law (3:42)
19. I Can't (3:21)
20. Dead (4:35)
21. The End Is Begun (3:20)
22. Helpless Belvedere (3:33)
23. Word To The Wise (3:47)
24. Tale Between The Legs (6:41)
25. You've Been Shot (4:57)
26. Shadowplay (4:32)
27. Stranded In A Treetop/Amaze Disgrace (15:05)
28. In America (6:18)
Total Time: (134:39)

Recorded: Chris Andersen
Mixed: Joey Eppard
This is the definitive live performance in the solo career of Joey Eppard. Though many have seen him on tour with his innovative rock band "3," few have witnessed his formidable talents as a solo performer. This 29 song super set of music will bring many hours of listening pleasure.

Skupina:
Joey Eppard - Vocals, Guitars, Songwriting
Billy Riker - Electric Guitars (02,03,13)
Robert Burke - Bass (04), Drums and percussion
Diskografie Been To The Future
Vyšlo 3. prosince 2002,

Seznam skladeb:
01. Static (3:10)
02. Balloon (5:05)
03. Been To The Future (5:00)
04. Stranded In A Treetop (3:56)
05. Lay Down The Law (3:47)
06. Simple Words (3:58)
07. The Game (2:56)
08. Faster (3:53)
09. Paint By Number (3:25)
10. Helpless Belvedere (3:20)
11. Puddle (4:19)
12. Vinegar Hill (2:21)
13. Trail Of Tears (5:48)
14. Amaze Disgrace (6:22)
15. Blood Lust Tusks (2:42)
Total Time: (60:02)

Recording (The Game and Puddle): Julie Last
Recording, mixing (Paint by Number, Amaze Disgrace, Faster and Lay Down the Law): Bruce Berky Recording, mixing, producing (Stranded in a Treetop and Static): Robert Burke

FOTOGALERIEDaniel Grimsland, Joey Eppard, Chris Gartdrumm Gartmann a Billy Riker
  

ODKAZY


Oficiální webside skupiny se nachází na následující adrese:  
www.theband3.com

http://joeyeppard.com/
https://joeyeppard.bigcartel.com/
https://alchetron.com/Joey-EppardNahoru ProgressRock
Made by 
©  6.6.2008 
Menu Poslední aktualizace: 23.3.2020
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©