The Watch (Italy)

Zpět
Watch je je pětičlenná italská progresivní rocková kapela pocházející z Milána, Itálie, jež původně vznikla v roce 1997 a vede ji zpěvák a hlavní skladatel Simone Rossetti. Jejich hudba je inspirována klasickým progresivním rockovým stylem 70. let a zejména však hudbou Genesis. Melodie a energie jsou hlavními prvky hudby The Watch a živá představení jsou jednou z největších devíz kapely, kde energie a inspirace celé kapely výslovně trýská na jevišti a jasně se ukazuje, jak moc věří tomu, co dělají. The Watch jsou vynikající pokračovatelé gabrielovské éry Genesis. Iluze je naprosto dokonalá. Tam, kde se kapela Citizen Cain k Genesis jen příbližila, tam The Watch naprosto kralují a dávají tušit, jak by asi vypadala alba Genesis po roce 1975 s Peterem Gabrielem.

Sestava kapely se mnohokrát změnila v průběhu let, pouze Simone Rossetti, zakladatel a skladatel skupiny spojujícím článkem od samého počátku... podle Simoneových slov má dnes kapela nejlepší sestavu vůbec!

Skupina vznikla v roce 1997 původně pod názvem The Night Watch a skládala se z vokalisty Simone Rossettiho, kytaristy Francesa Zago, baskytaristy Antonio Mauri, klávesisty Giovanni Alessiho a bubeníka Diego Donadia. V raných dobách se věnovali přehrávání skladem kapely Marillion, Genesis i King Crimson, ale vedle toho se pokoušeli i o své vlastní skladby, které se později ovjevily na jejich prvním studiovém albu. Během února a března 1997 skupina také natočila a zaznamenala ve stejné sestavě materiál pro první album, které vyšlo v prosinci 1997 pod názvem "Twilight", ještě předtím, než se sestava kapely úplně rozložila v roce 2000, takže pouze Rossetti pokračoval se skupinou pod zkráceným názvem The Watch.

Po změně jména Rossetti přestavěl kapelu v nové sestavě, v níž byli kytarista Ettore Salati, baskytarista Marco Schembri, klavíristka Gabriele Manzini a bubeník Roberto Leoni. V této sestavě skupina vydala své další dvě alba. První album z roku 2001 se jmenuje "Ghost", druhé album "Vacuum" vyšlo v roce 2004. Manzini ale opustili kapelu po vydání "Vacuum" a byl nahrazen dlouholetým spolupracovníkem kapely Sergio Taglionim, který hostoval u kláves na předchozích dvou albech kapely, fanoušci kapely jej mohou slyšet z nahrávky "Live Bootleg" z roku 2006, stejně jako ze čtvrtého studiového alba skupiny "Primitive" (2007) a prvního oficiálního živého alba "The Watch Live" v roce 2009.

Právě v roce 2008 skupina prošla svou druhou významnou změnou, protože opět všichni členové s výjimkou Rossettiho (Leoni, Salati, Schembri a Taglioni) odešli z kapely. V nové sestavě se sešli Rossetti, bubeník Marco Fabbri, kytarista Giorgio Gabriel, klávesista Fabio Mancini a basistka Cristiano Roversi. Další změny v sestavě ale nastaly v roce 2009, když Mancini a Roversi opustili skupinu a vystřídali je Valerio De Vittorio a Guglielmo Mariotti. Až v této sestavě skupina opět našla stabilitu. Od roku 2009 přinášejí The Watch na scénické přehlídky zaměřené na jednotlivá alba Genesis s pokusem o spojení skvělých klasických alb Genesis ze 70. let s vlastní hudbou. Počítá-li se s hlasovou podobností Simone s Petrem Gabrielem, tento vzorec fungoval velmi dobře a dovolil skupině hrát ve velkých fázích, rozšiřovat své publikum a zvyšovat počet fanoušků. Nyní jsou The Watch považováni za jednu z nejvíce reprezentativních kapel na celém scéně celosvětového progu a příklad toho, co by se mohlo stát prog-rocková hudba, kdyby velké prog rockové jména sedmdesátých let nepoškodily ani nezměnily styl hudby 70. let až do současnosti.

Během následujících čtyř let vydala studiové desky "Planet Earth?" (2010) a "Timeless" (2011), když přišlo po necelém roce od svého předchůdce, a živé album "Green Show 2011 - Official Live Bootleg" v roce 2012. V roce 2010 se kapela vydala na rozšířené turné, které se dotklo většiny Evropy, USA a Kanady ("The Watch Plays Genesis"), ve kterém skupina spojila svou vlastní hudbu s některými klasickými skladbami Genesis v jedinečný výsledek, který byl definován jako povzbuzení pro všechny fanoušky Genesis. Pak se The Watch vrátili zpátky s novým průlomem ve studiu, když volně použili hudební motivy z tohoto prvního alba Genesis a převedli je do soundu Genesis 1971-1973, jako kdyby je natočili Genesis o tři roky později. The Watch si na albu "Timeless" vypůjčili si témata z prvního alba Genesis "From Genesis to Revelation" a přetvářejí je tak, aby vytvořili zbrusu nové písně, které by se staly klasikou. Zachovali přitom původní hudební chuť, která dovolila velmi mladým členům Genesis nybídnout svůj talent světu, ale přidáli typický hudební vkus a energii, kterou lidé u The Watch milují a vědí o ni.

V roce 2013 nastala další změna, když Mariotti opustil skupinu, a nahradil jej Stefano Castrucci, kterého však o rok později nahradil Mattia Rossetti, syn leadera kapely Simona Rossettiho. Právě tato sestava kapely, která vytvořila nejnovější studiové počiny kapely, album "Tracks From The Alps" z 2014, aby od března 2014 mohli vyrazit na turné po celé Evropě a přidali i některé koncerty v Kanadě.

V květnu roku 2017 hvězda oznámila své sedmé studiové album "Seven" pod hlavičkou Pick Up Records s vynikajícím speciálním hostem, přímo bývalým kytaristou Genesis Stevem Hackettem. Album vyšlo 29. května 2017 a kapela se ještě v dubnu před jeho vydáním vydala na propagační turné s novými skladbami.

Kapela The Watch se ohlásila s novým albem "The Art Of Bleeding", které je připraveno k vydání 24. září 2021. Po obrovském a dlouhém tříletém skladatelském procesu se The Watch poprvé pustili do světa koncepčních alb. Pět příběhů se točí kolem myšlenky očistného násilí, hudební témata ksou vyvinuté různými způsoby k vytvoření rozličných atmosfér.

Fanoušci kapely Genesis by si neměli nechat ujít koncerty italské progrockové kapely The Watch nebo poslech jejich desek. V roce 2008 např. vystupovala s přestavením Nursery Cryme Show 1972, které věnovali plně skladbám Genesis. V polsku kapela hostuje poměrně často, takže fanoušci ze severní Moravy to mají do Katovic a okolí opravdu hodně blízko. Zpěvák Simone Rossetti je hlasově skoro k nerozeznání od Petera Gabriela. O jejich deskách si pomyslíte, že je to v podstatě nějaké pokračování slavné éry Genesis ze 70.let.

Dne 6. října 2022 kapela s potěšením oznámila jméno nového bubeníka, který se k nim připojil na turné, jmenuje se Francesco Vaccarezza. Francesco je nejen profesionální hudebník, ale také krásná lidská bytost se spoustou vášně, energie a nakažlivého úsměvu, jak uvedla kapela.

Italští progrockeři The Watch oznámili 7. března 2024, že v listopadu oslaví 50. výročí "The Lamb Lies Down On Broadway" od Genesis řadou živých vystoupení ve Spojeném království. Kapela představí celé klasické dvojalbum z roku 1975 se zbrusu novou show, doplněnou výpravnými úvody písní během 16-denního turné, které začíná v Londons Bush Hall (místo, které je momentálně finančně ohroženo) až po The 1865 v Sothamptonu, včetně tří nocí na Trading Boundaries.

"Album bude uvedeno na pódiu a krátké úryvky vyprávění pomohou posluchači odhalit záhady v jádru příběhu," říká kapela. "[Kapela] vám dá příležitost slyšet všechny nádherné písně jednoho z nejúspěšnějších koncepčních alb všech dob, jako tomu bylo v těch dobách".

"Žádná jiná skupina nedokáže zachytit dobrodružnost a náboj Genesis v jejich průkopnických dobách s tak syrovými emocemi. Stačí zavřít oči a jste v 70. letech!"

Zpět
Členové
Simone Rossetti - Lead Vocals, Flute, Keyboards, Synthesisers (1997-present)
Valerio De Vittorio - Keyboards, Synthesisers (2009-present)
Mattia Rossetti - Bass, Guitars (2014-present)
Andrea Giustiniani - Lead Guitars (2022-present)
Francesco Vaccarezza - Drums, Percussion (2022-present)


Bývalí členové
Marco Fabbri - Drums, Percussion (2008-2022)
Giorgio Gabriel - Lead Guitars (2008-2022)
     Stefano Castrucci - Bass, Guitars (2013-2014)
Guglielmo Mariotti - Bass, Guitars (2009-2013)
     Cristiano Roversi - Bass, Guitars (2008-2009)
Fabio Mancini - Keyboards, Synthesisers (2008-2009)
     Sergio Taglioni - Keyboards, Synthesisers (2004-2008)
     Marco Schembri - Bass, Guitars (2000-2008)
Ettore Salati - Lead Guitars (2000-2008)
Gabriele Manzini - Keyboards, Synthesisers (2000-2004)
Roberto Leoni - Drums, Percussion (2000-2008)
Franceso Zago - Lead Guitars (1997-2000)
     Diego Donadio - Drums, Percussion (1997-2000)
     Antonio Mauri - Bass, Guitars (1997-2000)

1997-2000 - The Night Watch 2000-2004 2004-2008
Simone Rossetti - Vocals, Flute, Keyboards, Synthesisers
Giovanni Alessi - Keyboards, Synthesisers
Diego Donadio - Drums, Percussion
Antonio Mauri - Bass, Guitars
Franceso Zago - Lead Guitars
Simone Rossetti - Vocals, Flute, Keyboards, Synthesisers
Roberto Leoni - Drums, Percussion
Gabriele Manzini - Keyboards, Synthesisers
Ettore Salati - Lead Guitars
Marco Schembri - Bass, Guitars
Simone Rossetti - Vocals, Flute, Keyboards, Synthesisers
Roberto Leoni - Drums, Percussion
Ettore Salati - Lead Guitars
Marco Schembri - Bass, Guitars
Sergio Taglioni - Keyboards, Synthesisers
2008-2009 2009-2013 2013-2014
Simone Rossetti - Vocals, Flute, Keyboards, Synthesisers
Marco Fabbri - Drums, Percussion
Giorgio Gabriel - Lead Guitars
Fabio Mancini - Keyboards, Synthesisers
Cristiano Roversi - Bass, Guitars
Simone Rossetti - Vocals, Flute, Keyboards, Synthesisers
Marco Fabbri - Drums, Percussion
Giorgio Gabriel - Lead Guitars
Valerio De Vittorio - Keyboards, Synthesisers
Guglielmo Mariotti - Bass, Guitars
Simone Rossetti - Vocals, Flute, Keyboards, Synthesisers
Marco Fabbri - Drums, Percussion
Giorgio Gabriel - Lead Guitars
Valerio De Vittorio - Keyboards, Synthesisers
Stefano Castrucci - Bass, Guitars
2014-2022 2022-present ***
Simone Rossetti - Vocals, Flute, Keyboards, Synthesisers
Valerio De Vittorio - Keyboards, Synthesisers
Marco Fabbri - Drums, Percussion
Giorgio Gabriel - Lead Guitars
Mattia Rossetti - Bass, Guitars
Simone Rossetti - Vocals, Flute, Keyboards, Synthesisers
Valerio De Vittorio - Keyboards, Synthesisers
Mattia Rossetti - Bass, Guitars
Francesco Vaccarezza - Drums, Percussion
Andrea Giustiniani - Lead Guitars
  

Členové Simone Rossetti
(Narozen 30. dubna 1971, Milano, Lombardia, Italy)
Vocals, Flute, Synths, Mellotron


Simone je především znám jako zpěvák, skladatel a producent italské kapely The Watch. Je absolutně dokonalý svým hlasem, který je skoro neodlišitelný od hlasu bývalého zpěváka GENESIS Petera Gabriela.
Členové Valerio De Vittorio
(Narozen 25. března 1984, Vimercate, Lombardy, Italy)
Keyboards, Synthesisers (2009-present)


Valerio je italský klávesista pocházející z Vimercate, který působí v cover kapele Dream Team (Dream Theater coverband) a kapele Tacsi. Kromě kapely The Watch je také členem kapely Dropshard.

Ke klavírním lekcím se dostal téměř náhodně, ale pak se Valerio okamžitě se zamiloval do nástroje i do hudby. Od té doby jen zdokonaloval svoji techniku a znalosti hudby s různými učiteli. Studoval klasickou hudbu, stejně tak i moderní styly jako jazz, pop a rock. Hrával s různými kapelami, a to bez jakéhokoliv upřednostňování jednoho žánru, sdílel pódium s italskou bluesovou kapelou Tacsi nebo s Vasco Rossi Revival Sensazioni Forti hrsi zahrál na desítkách míst stovky vystoupení.

Progresivní hudbu objevil díky Dream Theater a rychle se připojil k jejich cover kapele The Dream Team. Pak se stal členem progressivní metalové skupiny Drivhell (kde působil v letech 2002-2012), s níž komponoval a nahrál demo EP "Behind the Silence" (2006) a jedno album "A Journey As A Life" (2009), které získalo příznivé recenze.

Rok 2008 byl pro Valerio kariéru velmi důležitý, když se připojí k progresivní kapele The Watch pro poslední etapu jejich turné věnovaného hudbě Genesis. Připojil se tak ke kapele, se kterou odjíždí na turné v současné době s novým představením každý rok.

Kromě hraní po Itálii, Evropě a Kanadě s The Watch, je Valerio také učitelem hudby. Má rád mnoho druhů hudby, většinou progresivní, ale jeho snad skutečnou láskou jsou soundtracky z filmů a videoher.

Nové místo v kapele Dropshard Valeriovo pomohlo objevovat opět novou chuťpro hudbu, nový zvuk pro své klávesy a jakékoliv nápady, které by rád vložil do not.

Mezi jeho největší vlivy patří Dream Theater, Genesis, Pain Of Salvation, Evergrey, Hans Zimmer, John Williams, Michael Nyman, Placebo, Coldplay, Sting a mnoho dalších...
Členové Mattia Rossetti
(Narozen ***, Milano, Italy)
Bass, Guitars (2014-present)


Mattia je kytarista a basista kapely The Watch, je synem leadera kapely Simona Rossettiho, který do kapely vstoupil v roce 2013, když nahradil Stefana Castrucciho.

Mattia vystudoval školu Universita degli Studi di Milano-Bicocca, předtím chodil do školy Liceo Scientifico Francesco Severi. Nyní žije v Miláně.
Členové Andrea Giustiniani
(narozen ***, Milano, Italy)
Guitars (2022-present)


Andrea je italský hudebník a hráč na kytaru. Vyznává hlavně jazz fusion s vlivy ze světa progresivního rocku. Byl studentem Masters Riccardo Bianchi a Claudio Fasoli na Civic Jazz Courses v Miláně, absolvoval tříletý kurz a navštěvoval dvouleté kurzy.

Jeho hudební cesta začala výukou hry na klasickou kytarou s vášní pro hudbu Ennia Morriconeho a Villa Lobose. Pozornost se pak přesunula k progresivní rockové hudbě Genesis a progových skupin 70. let a soustředěnému studiu hry na elektrickou kytaru.

Jazz se stal dalším žánrem, který následně studoval, zejména prostřednictvím frázování Wese Montgomeryho a stylu Joao Gilberta. S fusion music začal intenzivní studovat Allana Holdswortha, hloubkově a použil jej jako téma diplomové práce. V současné době objevuje frázování a kompoziční styl, který obsáhne nastoupenou cestu. Při tom nemá nouzi o živé vystupování v různých formacích a místech jako jsou divadla, kluby, kina a soutěže.

Astral je jazzová/rocková hudební skupina, která se inspiruje kompozičními nápady progresivního rocku, aby vytvořila děj postavený a rozvinutý s jazzovými harmoniemi. V roce 2021 vydal Andrea se skupinou Astral desku "Back Home".
Členové Francesco Vaccarezza
(narozen ***, Carasco, Liguria, Italy)
Drums, Percussion (2022-present)


Francesco je italský hudebník a hráč na bicí a perkuze. Pochází z města Carasco v Lugurii. Chodil do školy ITCG G.S. In Mem. Dei Morti Patria.

Jako profesionání hudebník působil v doprovodu Antonia Giorgio v letech 2021 až 2023, se kterým nahrál několik EP desek a singlů. Předtím působil jako bubeník také v kapele Overwhelm, s níž vydal dvě desky "Overwhelm" (2017) a "Scary Tales" (2022).

Členové Marco Fabbri
(Narozen ***, Fossombrone, Italy)
Drums, Percussion (2008-present)


Marco je italský bubeník žijící v Sant'Ippolito a v současné době je členem kapely The Watch. Vystupoval také s ELP Tribute Project nebo nahrál album "The Final Day - Il Giorno Del Giudizio" (2009) s kapelou Odessa.
Členové Giorgio Gabriel
(Narozen 16. července 1966, Milano, Lombardia, Italy)
Lead Guitars (2008-present)


Giorgio Gabriel pochází z Milána a dodnes tam i žije. Navštěvoval Carlo Porta High School, jednu z mála škol v Itálii, která se specializuje na hudbu. Když mu bylo 12 let, začínal s bicími, ale o pár let později se setkal s láskou svého života, s kytarou. Začinal s akustickou Wilder a začal také hrát ve svých prvních skupinách, jako byli The Supporters, kteří skládali i vlastní hudbu, Casino Lights, kteří měli větší tendenci k fussion.

Poté, co si získal určitou dovednost při zvládnutí nástroje, zdokonaloval svoji techniku tím, že několik let studoval s Mauriziem Albiniem a Andreou Riccé. Má vášnivou lásku k mnoha druhům hudby, od rocku až po jazz, fussion s progresivním rokem 70. vše založené na skutečné umělecké inspiraci a není příznivcem středního proudu a komerce.

Mezi jeho oblíbené hudebníky patří mnoho různých umělců s velkým talentem, například ELP, Pink Floyd a Abercrombie, stejně jako Steve Hackett, John Scofield, Bill Frisell, Pat Metheny a Genesis, kterým je věnována cover skupina G Cover . Působí už téměř dvacet let a Giorgio je jedním z jejich zakládajících členů. Spolupracoval také se zpěváky, kteří se zabývají tradiční hudbou v dialektech Milana (Paola Cavanna) a Neapole (Gerardina Cora).

Je členem jazzového souboru Falafel Acoustic Quintet, stejně jako Milanské poloviny projektu Alpha Terra. Mezi jeho kytary patří nástroje značky Larrivée, Gibson Les Paul Custom a Gibson 335, stejně jako vzácný malý Guitalele. Je samozřejmé, že jeho vybavení také zahrnuje skvělé zesilovače Mesaboogie.
Členové Guglielmo Mariotti
Bass, Guitars (2009-2013)

Guglielmo po odchodu z kapely The Watch zakotvil jako kytarista v cover kapele Marillion nazvané Mr.Punch.
Členové Fabio Mancini
(Narozen 19. srpna 1967, Milano, Italy)
Keyboards, Synthesisers (2008-2009)


Fabio Mancini absolvoval studium Mé Costante Ferrari, Enzo Corti a Rosanna Re, získal v roce 1989 v Miláně konzervatoř hudby "G.Verdi" hudební středisko Bergamo "G.Donizetti". Navštěvoval také kurzy kompozice s D. Lorenzinim a absolvoval i cembalovou třídu s L. Alvinim. Absolvoval mistrovské kurzy ve varhaní interpretaci s několika renomovanými umělci jako: H. Vogel, M. Radulescu, W. Krumbach (pro Bacha a německou barokní hudbu), A. Isoir, M. Chapuis (pro francouzskou hudbu), C. Stella a M. Torrent Serra (pro španělskou hudbu).

Ve věku 18 let začal svou kariéru jako klasický muzikant, zůčastňoval se hudebních soutěží a koncertoval. Od svých 20 let, poté, co uslyšel hrát Keith Emersona a Genesis, se u něj rozvinul silný zájem o progresivní rockovou a elektronické klávesy, zejména Moog a varhany Hammond. V letech 1987 a 1988 vyhrál 11. a 12. ročník Mezinárodní soutěže Noale's Organ.

Fabio střídá klasickou hudbu s progresivní rockovou hudbou, hraje klavír a varhany i jako sólista nebo v klasickém orchestru a v letech 2008-2009 koncertoval jako klávesista s progresivní kapelou The Watch nebo ELP tribute band.

Spolupracuje s mnoha orchestry, mezi něž patří např. Milan Pomeriggi Musicali, Accademia Concertante d'Archi, orchestr Mediolanensis, orchestr Nuova Cameristica a Orchestr "A.Vivaldi" Lecca. S těmito orchestry často uváděl varhanní koncerty F. Poulence, G.F. Haendela, J. Haydna, W.A. Mozarta, J. G. Albrechtsbergera, J. Stamitze nebo F.X. Brixiho.

Se zájmem o historické varhany aktivně spolupracuje s Artistic Organ Defense společně s milánskou nadací Architectural and Ambient Foundation. Od roku 1989 je také titulárním varhaníkem a sbormistrem ve farním kostele sv. Leonarda Murialda v Miláně. V roce 2003 vydal Fabio CD "Organ Music Vol. 1" s barokní varhanní hudbou, na níž se nalezly skladby autorů jako J.S. Bach, D. Buxtehude, J.G. Walther a N. Bruhns. Byl prvním hudebníkem, který produkoval CD s nejnovější technologií Hauptwerk.

V roce 2005 produkoval klavírní sólové CD s názvem "Solitaire Voyager" s vlastními originálními kompozicemi v klavírním stylu někde mezi klasickou, současnou a novodobou hudbou. V roce 2007 natočil své druhé sólové CD s názvem "Secret World". Obě desky obdržely vynikající recenze.

V roce 2004 vyučuoval také "Music Editing" na Státní univerzitě v Miláně a klavír na evropském hudebním institutu v Miláně. Spolupracuje s hudebním webem Vivaldistudio.com jako hudební konzultant.
Členové Ettore Salati
(Narozen 29. dubna 1974, Milan, Italy)
Lead Guitars (2000-2008)


Ettore Salati je kytarista, multiinstrumentalista, skladatel a producent pocházející z Milána v Itálii. Je nejznámější z jeho působení v kapele The Watch, Alex Carpani, spolupráci s Davidem Jacksonem, Aldo Tagliapietrou, Karl Potterem a mnoho dalšími.

Od roku 2000 do roku 2007 byl členem kapely The Watch, pak vstoupil do skupiny Alex Carpani až do dnešní doby a často spolupracoval na vedlejších projektech s dalšími uvedenými umělci. Hostoval také na několika progresivních rockových albech a produkoval mnoho plnohodnotných titulů, včetně "Mind Colors" od SoulenginE a "Void" od The RedZen.

Od roku 2000 vystupuje na koncertech po Evropě, Severní, Střední a v Jižní Americe a Japonsku, vystupuje živě na mezinárodních proslulých progresivních rockových festivalech Baja Prog, RoSfest, Prog'Sud, Trieste Summer Rock Festival, Progday International Festival, Prog Exhibition, Nisville Jazz Festival, Gong Prog Fest, Fasano Jazz Festival, Virada Cultural a mnoha dalších.
Členové Gabriele Manzini
(znám také pod přezdívkou Archangel)
Keyboards, Synthesisers (2000-2004)


Gabriele je současným klávesistou kapely Ubi Maior. Na začátku 90. let se společně se Simonem Rossettim (frontman The Watch) připojil ke cover souboru Marillion, ale po několika zkouškách opustil sestavu, splečně se pak sešli téměř o deset let později v The Watch. Spolu s bubeníkem Alessandrem Di Capriem se připojil k některým kapelám z Milána jako Lighthouse Keepers nebo Ice Chain, které uváděly buď originální písně a hard rock a progresivní rockové covery. V roce 1996 to zkušel s Trois Fois Rien, jednou z mála italských kapel zpívajících francouzsky, což jej přivedlo ke skládání a přípravě půvabných popových písní. Ale láska k progresivní hudbě jej i Alessandra nutila hledat další hudebníky, kteří by sdíleli tuto vášeň.

V roce 1998 se setkal s Stefano Mancarelou, Lorenzem Marottem a Walterem Gorrerem a společně založili kapelu Ubi Maior. V roce 2000 Simone Rossetti požádal Gabriela, aby se připojil k projektu The Watch. Přijal to s nadšením a po několika promo koncertech ve Francii a ve Španělsku nahrál klávesy pro album "Ghost". CD získalo nadšené recenze, obzvláště pro inspiraci Genesis, která se vynořila ze skladeb na CD.

Propagační turné přivedlo The Watch do Itálie, Belgie, Holandska, Francie, Mexika a Německa. Na začátku roku 2005 se ale Gabriele rozhodl opustit kapelu a zcela se věnovat Ubi Maior. V předvečer vydání "Vacuum", druhého alba The Watch, v Ubi Maior už skládal jejich debutové album. "Nostos" vyšlo v říjnu 2005. Příznivé recenze a početné koncerty v Itálii vytáhly v květnu 2006 Ubi Maior ke koncertům v Belgii spolu se skupinami Calliope a Consorzioacquapotabile (CAP).

V roce 2009 vydal Gabriele své první sólové album "The Akallabeth", kterém hostovali zpěváci Damian Wilson (Threshold and Headspace), Zachary Stevens (ex-Savatage) a Ted Leonard (Enchant, Spock's Beard). Na jaře 2013 vydal cover od Pink Floyd "Gunner’s Dream". V říjnu 2013 vyšlo nové CD "Tales of Love and Blood", kde opět hostuje Damian Wilson (Threshold, Headspace, Maiden United) a někteří italští známí prog rockoví hudebníci.
Členové Roberto Leoni
(Narozen ***, Milano, Italy)
Drums, Percussion (2000-2008)


Roberto Leoni byl členem The Watch a nahrál s nimi první tři studiová alba "Ghost", "Vacuum" a "Primitive". Po odchodu z kapely zakotvil jako bubeník v cover kapele Marillion nazvané Mr.Punch. Žije ve Varese, Itálie.
Členové Franceso Zago
(Narozen 6. prosince 1972, Milano, Lombardia, Italy)
Lead Guitars (1997-2000)

Francesco Zago je italský kytarista, skladatel, aranžér a producent. Vydal patnáct CD jako hlavní skladatel, kytarista nebo producent a další příležitostně přispíval. Působil jako člen The Night Watch, Spaltklang, Yugen, Zauss, RepertorioZero, Not a Good Sign, Stormy Six, Empty Days

V letech 1993 až 1999 byl členem prog rockové skupiny The Night Watch, se kterou vydal desku "Twilight" (1997). V roce 2005 Zago a Marcello Marinone založil Altrock Label, propagující nekonvenční hudbu. Ve stejném roce založil soubor Yugen, který od té doby vydal pět alb. Dalšími projekty jsou Kurai (2009) a Empty Days, s americkou zpěvačkou Elaine di Falco (2013).

Se švýcarským saxofonistou Markusem Staussem založil duo s názvem Zauss, které se zaměřilo se na svobodnou improvizaci a vydali společně pět alb pro label Fazzul Music. V roce 2012 vstoupil Zago do skupiny Stormy Six, historické kapely z hnutí Rock in Opposition, v roce 2013 vydali CD/DVD s italským hercem Moni Ovadia "Benvenuti Nel Ghetto". Od roku 2013 do roku 2015 hrál na kytaru a vydal dvě alba s rockovou kapelou Not a Good Sign.

Od roku 2008 Zago spolupracuje s elektronickým souborem RepertorioZero. V roce 2013 se svým bývalým učitelem a dirigentem Renato Rivoltem založil elektroakustický soubor Off-Topic. V roce 2016 založil Kubin, duo s klavíristkou Elenou Talarico, hrající hudbu XX. století a současnou hudbu. Ve stejném roce produkoval album "I Dream Awake" s kompozicemi od amerického skladatele Bill Whitleyho, které vydal Ravello Records.

Zago vyučuje elektrickou kytaru, improvizaci a současnou komorní hudbu v Civica Scuola di Musica "Claudio Abbado" v Miláně. Od roku 2009 pracuje pro italský webový časopis Quaderni d'altri tempi, kde píše hudební a literární články. Psal například o Davidu Bowiem, Ferdinandu Céline, Alien, King Crimson, Michele Mari, Dino Buzzati, PJ Harvey. Zago se také zajímá o vztah mezi zvuky a zrakem a už dávno se přiblížil vizuálnímu a video artu. Pracoval pro komerční klipy, muzejní a video instalace (Barbican Theatre, Studio Azzurro). V posledních letech začal spolupracovat s Carlou Dellou Beffou, která produkovala zvuky a hudbu pro její videa. "Blister" je jejich první společný projekt, hudbu produkoval Tommaso Fiori.

Zpět
Studiová alba:
2021 The Art Of Bleeding
2017 Seven
2014 Tracks From The Alps
2011 Timeless
2010 Planet Earth?
2007 Primitive
2004 Vacuum
2001 Ghost
1997 Twilight
Živé nahrávky:
2011 Green Show 2011 - Official Live Bootleg
2009 The Watch Live
2006 Live Bootleg

Promo CD:
2007 PrimitiveSkupina:
Simone Rossetti - Vocals, Flute, Synthesizers, Mellotron
Giorgio Gabriel - Electric, Classical, 6 & 12-string Acoustic Guitars
Mattia Rossetti - Bass, Bass Pedals, 6 & 12-string Electric Guitars, Vocals
Valerio De Vittorio - Keyboards, Hammond L122 organ, Synthesizer, Mellotron
Marco Fabbri - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie The Art Of Bleeding
Vyšlo 24. září 2021, Pick Up Records

Seznam skladeb:
01. An Intro ()
02. Red ()
03. Abendlicht ()
04. The Fisherman ()
05. Hatred Of Wisdom ()
06. Howl The Stars Down ()
07. Black Is Deep ()
08. Red Is Deep ()
Total Time: (00:00)

Recorded and mixed at TW Studios Milan, Italy
Mastered: Cristiano Roversi at LaSala1 Studios Mantua, Italy
Cover Artwork: Andrei Nicolescu

Skupina:
Simone Rossetti - Vocals, Flute, Synths, Mellotron, Arrangements
Marco Fabbri - Drums, Percussion
Giorgio Gabriel - Electric, Classical, 6 & 12-string Acoustic Guitars
Valerio De Vittorio - Keyboards, Organ (Hammond), Synthesizer
Mattia Rossetti - Bass, Bass Pedals, 6 & 12-string Electric Guitars, Vocals
Hosté:
Steve Hackett - Acoustic 12-string Guitar (07)
Diskografie Seven
Vyšlo 29. května 2017, Pick Up Records, PKR 30

Seznam skladeb:
01. Blackest Deeds (5:55)
02. Disappearing Act (6:39)
03. Masks (6:27)
04. Copycat (6:19)
05. It's Only A Dream (3:27)
06. Tightrope (7:18)
07. The Hermit (3:57)
08. After The Blast (7:52)
Total Time: (47:54)

Recorded at Mobsound Studio, Milan, & TW Studio, Milan
Producer: The Watch & Simone Rossetti, Giorgio Gabriel
Cover Art, Artwork: Lana Tustich

Skupina:
Simone Rossetti - Vocals, Flute, Synths, Mellotron, Arrangements
Giorgio Gabriel - Electric, Classical, 6 & 12-string Acoustic Gguitars, Bass
Valerio De Vittorio - Keyboards, Hammond, Synths
Mattia Rossetti - Bass, Bass Pedals
Marco Fabbri - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Tracks From The Alps
Vyšlo 17. února 2014, Pick Up Records, PKR 0020

Seznam skladeb:
01. A.T.L.A.S. (7:06)
02. Devil's Bridge (6:12)
03. The Cheating Mountain (5:07)
04. On Your Own (3:42)
05. Going Out To Get You (3:36)
06. Once In A Lifetime (4:19)
07. The Last Mile (7:30)
Total Time: (37:35)

Co-producer: Simone Rossetti, Giorgio Gabriel
Artwork: Antonio De Sarno

Skupina:
Guglielmo Mariotti - Bass, Guitar, Vocals
Giorgio Gabriel - Electric Guitars, Acoustic Guitars
Marco Fabbri - Drums, Percussion
Valerio De Vittorio - Piano, Organ, Mellotron, Synthesizer *, Vocals
Simone Rossetti - Vocals, Mellotron, Synthesizer *, Flute
Hosté:
John Hackett - Flute (06)
* Moog, Crumar, Eminent & Elka
Diskografie Timeless
vyšlo 2011, Pick Up Records, PKR 0019

Seznam skladeb:
01. The Watch (1:47)
02. Thunder Has Spoken (4:49)
03. One Day (4:10)
04. In The Wilderness (4:05)
05. Soaring On (4:23)
06. Let Us Now Make Love (4:39)
07. Scene Of The Crime (5:13)
08. End Of The Road (6:21)
09. Exit (0:58)
10. Stagnation (8:34)
Total Time: (44:46)

Lyrics: Antonio De Sarno (01,02,03,05,07,08,09), Genesis (04,06,10)
Music: Genesis (04,06,10), The Watch (01,02,03,05,07,08,09)
Design: Davide Guidani

Skupina:
Guglielmo Mariotti - Bass, Guitar
Marco Fabbri - Drums, Percussion, Vocals
Giorgio Gabriel - Electric Guitar, Acoustic Guitar
Valerio De Vittorio - Piano, Organ, Mellotron, Synth, Vocals
Simone Rossetti - Vocals, Flute, Mellotron, Synthesizer
Hosté:
John Hackett - Flute (06)
Diskografie Planet Earth?
vyšlo 2010, Pick Up Export

Seznam skladeb:
01. Welcome To Your Life (6:11)
02. Something Wrong (7:41)
03. Earth (5:52)
04. All The Lights In Town (8:15)
05. The World Inside (5:58)
06. New Normal (3:41)
07. Tourist Trap (7:23)
Total Time: (45:00)

Lyrics: Antonio De Sarno
Producer, Mixed, Recorded, Mastered: Simone Stucchi
Mixed: Simone Rossetti
Design [Art Direction]: Alessandra Stevanin
Artwork [Illustration]: Spencer Bowden with Alessandra Stevanin (art direction)

Skupina:
Simone Rossetti - Vocals, Flute, Moog, Mellotron, Solina
Ettore Salati - Electric, Acoustic & 12-string Guitars, Bass Pedals
Fabio Mancini - Piano, Organ, Synth, Mellotron
Marco Schembri - Bass, Electric & Acoustic Guitars
Roberto Leoni - Drums, Percussion
Hosté:
Sergio Taglioni - Moog Solo (07)
Diskografie Primitive
Vyšlo 23. dubna 2007, Lizard, CD0051

Seznam skladeb:
01. Sound Of Sirens (8:00)
02. The Border (4:16)
03. Two Paces To The Rear (9:10)
04. When I Was A Tree (5:38)
0A. 5nother Life (6:19)
06. Berlin, 1936 (8:51)
07. Soaring On (4:51)
Total Time: (47:05)

Producer: Simone Stucchi
Mixing: Sergio Taglioni
Artwork: Spencer Bowden

Skupina:
Simone Rossetti - Vocals, Flute, Tambourine, Sounds
Ettore Salati - Electric, Acoustic & 12-string Guitars, Bass Pedals
Gabriele Manzini - Keyboards
Marco Schembri - Bass, Electric & Acoustic Guitars
Roberto Leoni - Drums, Percussion
Hosté:
Sergio Taglioni - Piano, Organ, Mellotron, Moog & Synths
Gino Menichini - Programming (07)
Simone Stucchi - Arranger
Diskografie Vacuum
vyšlo 2004, Lizard, CD0035

Seznam skladeb:
01. Hills (1:27)
02. Damage Mode (7:17)
03. Wonderland (7:05)
04. Shining Bald Heads (5:55)
O5. 0ut Of The Land (6:06)
06. Goddess (5:48)
07. Deeper Still (3:24)
08. The Vacuum (8:54)
09. The Vacuum (2:06)
Total Time: (47:59)

All Lyrics, music and arrangements: The Watch
Recorded at Studiolab & TW Studio
Mixed and mastered at Studiolab
Simone Stucchi Recording at TW Studio
Produced: Simone Stucchi
Co-producer: Sergio Taglioni, Gino Menichini
Engineered: Gino Menichini and Sergio Taglione
Digital Illustrations by Mariza Pizzo
Artwork: Marisa Pizzo with Jack Dimby (photo)

Skupina:
Simone Rossetti - Vocals, Flute, Arrangements
Valerio Vado - Acoustic & Electric Guitars, Fx
Gabriele Manzini - Keyboards
Marco Schembri - Bass, Acoustic Guitars
Roberto Leoni - Drums, Percussion
Hosté:
Sergio Taglioni - Piano, Organ, Synth, Sound design
Gino Menichini - Keyboards, Programming
Simone Stucchi - Arrangements, programming
Diskografie Ghost
Vyšlo 2001, Lizard, CD 0022

Seznam skladeb:
01. DNAlien (8:36)
02. The Ghost And The Teenager (8:38)
03. Heroes (9:27)
04. Moving Red (6:34)
05. Riding The Elephant (3:38)
06. ...And The Winner Is... (10:11)
Total Time: (47:04)

Co-producer: Simone Stucchi
Artwork: Alessandra Stevanin

Skupina:
Simone Rossetti - Vocals
Antonio Mauri - Bass
Diego Donadio - Drums
Francesco Zago - Guitars, Programming
Giovanni Alessi - Keyboards
Hosté:
Diskografie Twilight
Vyšlo 1997, Lizard, CD 5490072

Seznam skladeb:
01. My Ivory Soul (8:41)
02. The Theme (1:31)
03. The Fisherman (8:42)
04. Tomorrow Happened (9:48)
05. The Black Cage (8:44)
06. A Game With Shifting Mirrors (8:03)
07. Flower Of Innocence (3:50)
Total Time: (00:00)

Recorded between February and March 1997 at StudioLab, Cascina (PI), Italy
Lyrics: Simone Rossetti
Music: Francesco Zago
Graphics: Studio Imago di Franco Vassia
Painting: Carlo Martellini
Photography: Caterina Catinari


Skupina:
Simone Rossetti - Vocals, Flute, Tambourine
Marco Fabbri - Drums, Percussion
Valerio De Vittorio - Piano, Organ [Hammond L122], Mellotron, Synthesizer [Synth], Vocals
Guglielmo Mariotti - Bass, Bass [Pedals], Twelve-String Guitar [12 Strings Electric Guitars], Twelve-String Guitar [12 Strings Acoustic Guitars], Vocals
Giorgio Gabriel - Electric Guitar [Electric Guitars], Twelve-String Guitar [Acoustic], Classical Guitar
Hosté:
Diskografie Green Show 2011 - Official Live Bootleg
Vyšlo 2012,

Seznam skladeb:
01. Watcher Of The Skies (8:07)
02. Dancing With The Moonlit Knight (8:17)
03. I Know What I Like (4:19)
04. Firth Of Fifth (9:43)
05. Sound Of Sirens/Another Life (4:23)
06. The Battle Of Epping Forest (11:59)
07. The Musical Box (11:11)
Total Time: (00:00)

Words, Music: Genesis (01-04,06,07), The Watch (05)
Mixed: Gabriel, Rossetti
CD se prodávalo oficiálně na koncertech kapely. Track 01 - originally appears on 'Genesis - Foxtrot'. Track 02-04, 06 originally appears on 'Genesis - Selling England By The Pound'. Track 05 originally appears on 'The Watch - Primitive'. Track 07 originally appears on 'Genesis - Nursery Cryme'.

Skupina:
Simone Rossetti - Lead Vocals, Flute, Tambourine
Fabio Mancini - Organ [Hammond Organ], Mellotron, Piano, Synth
Giorgio Gabriel - Electric Guitar, Acoustic Guitar [12 String]
Marco Fabbri - Drums, Percussion, Vocals
Cristiano Roversi - Chapman Stick, Bass [Bass Pedals], Acoustic Guitar [12 String]
Hosté:
Diskografie The Watch Live
vyšlo 2009

Seznam skladeb:
01. Sound Of Sirens (8:56)
02. Shining Bald Heads (7:07)
03. The Fisherman (5:51)
04. Goddess (6:04)
05. Riding The Elephant (4:58)
06. a. Twilight Alehouse 06. b. Another Life (8:13)
07. Berlin 1936 (9:19)
Total Time: (00:00)

Recorded an The Watch tour 2008
Music: Genesis (06a), The Watch
Producer: Simone Stucchi
Recorded: Aldo Midali, Simone Stucchi
Mixed, Mastered: Simone Rossetti, Simone Stucchi
Art Direction, Design: Alessandra Stevanin

Skupina:
Simone Rossetti - Vocals, Flute
Ettore Salati - Guitars
Roberto Leoni - Drums
Marco Schembri - Bass
Sergio Taglioni - Keyboards
Hosté:
Diskografie Live Bootleg
vyšlo 2006

Seznam skladeb:
01. Shining Bald Heads (7:00)
20. Heroes (8:06)
03. Goddess (6:11)
04. My Ivory Soul (5:23)
05. DNAlien (5:14)
06. The Vacuum (9:34)
07. Doctor Mystere (unreleased) (4:22)
Total Time: (45:50)


Skupina:
Simone Rossetti - Vocals, Flute
Ettore Salati - Guitars
Roberto Leoni - Drums
Marco Schembri - Bass
Sergio Taglioni - Keyboards
Hosté:
Diskografie Primitive
Promo CD, vyšlo 2007, Belgium, Not On Label

Seznam skladeb:
01. DNAlive (5:04)
02. Shining Bald Heads (5:55)
03. Soaring On (4:51)
Total Time: (15:50)

Promo CD dostupné při koncertě v Bruselu, Belgie dne 4. listopadu 2007.

Zpět
The Watch 2009 - left to right: Valerio De Vittorio, Guglielmo Mariotti, Simone Rossetti, Marco Fabbri, Giorgio Gabriel

The Watch 2012
The Watch při nahrávání alba "Vacuum"

Rosetti jako Slipperman


Marco Fabbri, Giorgio Gabriel, Simone Rossetti, Valerio De Vittorio, Mattia RossettiZpět
Oficiální stránky:
http://www.thewatchmusic.net/


Nahoru ProgressRock
Made by 
©  26.6.2018 
Menu Poslední aktualizace: 8.3.2024
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!