Rick Wakeman - progressrock.cz


       


Zpět

"When the first list was being drawn up in the rock'n'roll book of Genesis, it would have been:
In the beginning, God created Pink Floyd."

"Když byla napsána první stránka v rockové knize Genesis, bylo na ní napsáno:
Na počátku Bůh stvořil Pink Floyd."

Rick Wakeman
Richard Christopher "Rick" Wakeman
(Narozen 18. května 1949, Perivale, Londýn, Velká Británie)


Je britský rockový klávesista, hudební skladatel a písničkář, nejznámější ze svého působení v progressivní/art rockové kapele YES a z jeho průkopnických představení s Londýnskou filharmonii, ze sólových alb, příspěvky k BBC komediálním seriálům Grumpy Old Men a for Rick's Place. Uváděl pravidelnou rozhlasovou show na Planet Rock, která se vysílala od roku 2005 do prosince 2010. Je považován za jednoho z nejlepších klávesistů všech dob.

Rodiče byli Mildred a Cyril Wakeman.

Je počtvrté ženatý:
Rachel Kaufman (sňatek: 2011)
Nina Carter (sňatek: 1984 - 12/2004) - dcera Jemma Kiera (1983), syn Oscar (1986)
Danielle Corminboeuf (sňatek: 01/1980 - 1981) - syn Benjamin (1978)
Roz Woolford (sňatek: 28.3.1970 - 1977) - synové Oliver (26.2.1972), Adam (11.3.1974)

Již od raného věku se zajímal o hudbu a od sedmi let začal studovat hru na klavír, když navštěvoval školu Drayton Manor Grammar School. V roce 1955 se setkal s paní Symes, se kterou absolvoval svoji první klavírní lekci, která se pak stala jeho lektorkou výuky. Navštěvoval školu Wood End Infants School, v Greenford, Middlesex, od roku 1954 pak Drayton Manor Grammar School nedaleko Hanwell, kterou opustil v roce 1959. Když mu bylo 11 let, zformoval tradiční jazz band nazvaný Brother Wakeman and the Clergymen, se kterou zkoušeli ve školní učebně a často koncertovali. K elektrickým klávesám usedl poprvé již ve 12 letech, ve 14 letech (1963) se přidal k místní skupině The Atlantic Blues. Téhož roku opustil školu a od roku 1969 docházel na Royal College of Music. Hrával také v hospodské kapele The Spinning Wheel, která měla své místo působiště v Greyhound v Chadwell Heath, Essex. V roce 1969 Rick zformoval také svoji vlastní rockovou kapelu Curdled Milk pojmenovanou podle Cream od Erica Claptona. Své první elektronické varhany Minimoog si koupil od herce Jacka Wilda za poloviční cenu, protože Wild si myslel, že varhany nejsou plně funkční.

Původně na Royal College studoval klavír, klarinet, aranžmá a moderní hudbu. Chtěl se stát koncertním pianistou, ale byl znechucen z konzervatoře, což byla velmi konzervativní škola, která dala na výběr jenom buď klasická hudba nebo nic. Hrával s různými tanečními skupinami ve starých tančírnách Otise Reddinga a Wilsona Picketta. Začínal přitom ve Watfordu. Pak zjistil, že vlastně hraje víc v klubech, než že studuje techniku. Tak se stalo, že z vlastního rozhodnutí z Royal College of Music po roce a půl odešel, aby se mohl věnovat práci studiového hudebníka.

Při práci ve studiu se setkal s Davidem Bowiem, který na jeho budoucí práci měl nezanedbatelný vliv. Objevil se mimo jiné na nahrávkách Black Sabbath, Davida Bowie, T. Rex, Eltona Johna, Cata Stevense, Brotherhood of Man a Edison Lighthouse. Jako špičkový studiový hudebník se připojil v roce 1969 ke skupině The Strawbs vedenou Davem Cousinem, která byla první elektrickou folkovou kapelou. Stihl s nimi natočit jediné, druhé album skupiny "Dragonfly" v roce 1970. Kapela měla koncert v Queen Elizabeth Hall v Londýně 11. července 1970, kde Wakeman zahrál sólový klavírní opus s názvem "Temperament of Mind". Sklidil bouřlivé za svůj výkon a skladba se objevila na živém albu kapely vydaném ještě téhož roku "Just a Collection of Antiques and Curios". Zůstal v The Strawbs až do třetího alba "From The Witchwood", ale začínal v něm sílit pocit, že tvorba kapely a on s ní, již stagnují. V polovině roku 1971 měl telefonát od Chrise Squire, který na něj vznesl dotaz, zda by chtěl hrát u YES. The Strawbs hráli jednou jako předkapela YES, takže je Rick už znal.

Rick později připustil, že v nové kapele si těžko zvykal, když v srpnu 1971 nahradil jejich dřívějšího varhaníka Tonyho Kaye, který odmítal hrát na cokoliv jiného mimo varhan Hammond. The Strawbs byli velmi společenští, spoustu času trávili spolu po hospodách, kde hrávali šipky. YES takhle společenští nikdy nebyli, bylo to společenství pěti výrazných individualit - Chris Squire, Bill Bruford, Jon Anderson, Alan White a Rick. Nicméně na první zkoušky s kapelou vděčně vzpomíná, zvláště když se objevily takové skladby jako "Heart Of The Sunrise". Jeho první koncert se skupinou se konal v Leicesteru 30. září 1971. Rick Wakeman hrál klíčovou roli na finální podobě čtvrtého alba "Fragile", kde vytvořil absolutně jedinečný zvuk na elektrické a akustické piáno, syntetizátor a mellotron, kterého s Kayem nikdy nemohli docílit. Album "Fragile" se stalo hitem, hlavně skladba "Roundabout" a z Wakemana rázem byla hvězda.

Další album Yes "Close to the Edge" dále rozšířilo jeho fanouškovské publikum. Také byl vyslyšen po naléhání na skupinu, aby byly víc slyšet jeho nástroje. V průběhu vytváření Close to the Edge v roce 1972, Wakeman udělal také své první sólové album "The Six Wives of Henry VIII.", které instrumentálně pojednává o životě šesti žen na dvoře Jindřicha VIII. i s jejich tragickými osudy. Bylo vydáno na začátku roku 1973 u A&M Records a hned si získalo respekt v hitparádě. V říjnu 1975 album získalo album certifikát "Gold". Veřejností přijaté album Yes "Tales from Topographic Oceans" (1974) bylo nemilosrdně ztrháno kritikami. Po turné, když kapela začala pracovat albu "Relayer" (1974), Wakeman cítil, že se dále odcizil od skupiny. Rozčarovaný s vedením YES a vším, co se tam dělo, Wakeman opustil skupinu, ještě než vyjela na turné a začal se věnovat již své úspěšné sólové kariéře. Jako jediný z členů Yes nebyl Wakeman vegetariánem, což se také podílelo na jeho prvním odchodu ze skupiny. Dne 18.ledna 1974 předvedl Wakeman opus "Journey To The Center of The Earth", čtyřiceti minutovou skladbu inspirovanou stejnojmennou knihou Julese Vernea, v Royal Festival Hall v Londýně. Skloubení rockové skupiny s celým orchestrem a sborem a vypravěčem (David Hemmings) bylo zaznamenáno a vyšlo na desce 18. května, která se dostala na vrchol britského albového žebříku během jednoho týdne. Album bylo přijato s obrovským nadšením v celé Americe i v Anglii. Album bylo oceněno jako "zlaté" v září 1974.

V roce 1975 vydává další album "The Myths and Legends of King Arthur and the Knights of the Round Table". Její živé předvedení se odehrálo v Empire Pool na ledové ploše podpořeno živým vystoupením krasobruslařů doprovázené velkým počtem hudebníků a dvěma pěveckými soubory. Představení bylo přijato velice příznivě, ale náklady byly mimořádně vysoké, což způsobilo, že Wakeman byl nucen vyhlásit úpadek a snad to vysvětluje jeho další aktivity na hudbě k filmům, například vytvořil hudbu k filmu Kena Russela "Lisztomania".

Wakeman pokračoval natočením soundtracku k filmu "Crimes of Passion", který vyšel ale až v roce 1984. V roce 1976 nahrál ve Francii s English Rock Ensemble desku "No Earthly Connection" a také hudbu k filmu "White Rock", což byl dokumentární film o zimních olympijských hrách 1976 v rakouském Innsbrucku, a koncertoval po Evropě, Americe a Brazílii, kde Rick překonal dosud platný rekord v návštěvnosti. V obchodech se objevila i biografie "Caped Crusader" od Dana Woodinga. V listopadu 1977 se Wakeman vrátil k Yes, se kterými přesunul do Švýcarska, aby dokončili nahrávku alba "Going for the One" a absolvoval s nimi následné turné. U YES zůstal až do jejich dalšího alba "Tormato" vydaného o rok později. Odešel v lednu 1980, protože kapela se začala ubírat do nikam a nahrávací společnost chtěla úplně jiné YES, než jaká byla moje představa. Rozdílné představy měl každý z členů a tak společně s Rockem odešel i Jon.

Sólová kariéra u A&M Records skončila v 70. letech alby "Rick Wakeman's Criminal Record" (1977) a Rhapsodies (1978), které nebyly ale příliš úspěšné. Rok 1979 byl vstkutku podivný - znamenal skutečný vznik punku. YES a Rick se stali velmi nemoderní. Rick nahrál album s názvem "MAYBE '80", které ale vyšlo později na dnes již zaniklém labelu Moon pod názvem "Rock and Roll Prophet". YES se pokoušeli nahrát nové album v Paříži, což ale vyústilo v hořkých sporech, které kulminovaly tím, že Jon Anderson a Rick opustili v prosinci 1979 kapelu. Rick se stává ředitelem fotbalového klubu Brentford Football Club.

Největší média pošpinila Wakemana, že měl roli ve vyhození Sex Pistols od A&M Records chvilku poté, co s nimi byla podepsána smlouva. Ale fanouškům to bylo jedno, více je naštvalo to, že se spojil s textařem Timem Ricem na adaptaci románu George Orwella "1984" a na dalších pracích, např. hudbě pro film o zimní olympiádě v roce 1976 "White Rock" a v roce 1982 na mistrovství světa ve fotbale. Dokonce se stal pravidelným hostem na jedné z britských komerčních televizí. Wakemanovo publikum a reputace byly zachráněni v roce 1980, kdy se vrátil k progresivnímu rocku a začal si svá alba dělat sám.

Rick a Nina V roce 1980, po jeho rozvodu s Roz, se znovu oženil se švýcarkou Danielle Corminboeuf na Barbadosu. Manželství ale netrvá ani rok. Rick odstupuje z funkce ředitele Brentford FC a vrátil se do Anglie nakrátko po náhlé smrti svého otce. Obnovuje svůj English Rock Ensemble a vydává se na koncertní turné. Hudbu k hororu "Burning" nahrával během roku 1981 v New Yorku pro Charisma Records a začne nahrávat album "1984" s texty od Tima Rice a zpěvu se ujali Chaka Khan, Steve Harley a Jon Anderson. Absolvuje velké turné po Jižní Americe a Velké Británii, na kterém se Rick seznamuje s Ninou Carter, zakladatelkou modelingové agentury Page 3.

Nina Carter a Rick Wakeman V roce 1982 nahrává nové sólové album "Cost of Living" znovu s texty od Tima Rice a představující skvělé vyprávěčské umění Roberta Powella. Nahrává TV sérii Gastank s Tony Ashtonem pro Channel 4 a konečně dokončuje a vydává album "Rock and Roll Prophet". Ještě stihl nahrát soundtrack nazvaný "G'ole!"pro mistrovství světa ve fotbale World Cup.

V Edinburghu se v únoru 1983 narodila dcera Jemma a Rick s Ninou se stěhují do Camberley v Surrey. Rick se stal opět předsedou fotbalového klubu, tentokrát Camberley Town FC. V následujícím roce Rick objevuje novou zálibu - golf a stihl se i oženit s Ninou v Camberley United Reformed Church. Podepisuje novou smlouvu s labelem President Records a začal nahrávat album "Silent Nights". Single "Glory Boys" se sice dostává do rádiového vysílání, ale krach distribuční společnosti zmařil Rickovou první šanci na hitový singl. Nicméně rok 1985 koncertuje na mohutném turné na podporu alba ""Silent Nights". V Austrálii ale vážně onemocněl. Nahrál své další sólové album "Country Airs" label Coda Records, které zůstalo číslem jedna v žebříčku po více než dvacet týdnů. Rok končí Rick v Austrálii na turné s kapelou SKY. V roce 1985 Wakeman znovu spolupracoval s Bowiem na Absolute Beginners.

V roce 1986 se v květnu narodil v Guildford, Surrey, syn Oscar a toho roku pak vyšla plná kolekce desek pro Prezident Records, počínaje albem "Zodiaque", která nahrával s Tony Fernandezem, "A Suite of Gods" s Ramonem Remediosem, následavaná alby alba "Night Airs", "Sea Airs" a "The Family Album". Vyšlo také živé album "Live at Hammersmith".

S Ramonem Remediosem, Robertem Powellem a sborem Eton College Chapel Choir v roce 1987 nahrává album "The Gospels", které se natáčelo v Izraeli pro ústřední televizi a bylo předvedeno následující rok na Velký pátek. S albem "Time Machine" mělo přijít i živé velkolepé lední show, účel nedostatek sponzorství a finančních prostředků stačil pouze na vydání alba se skladbami jako "Ice" a "Make Me a Woman".

V roce 1988 se Rick přestěhoval na ostrov Isle of Man. Rick obnovuje svůj soubor The English Rock Ensemble a opět vyráží na turné, zatímco v hlavě mu uzrává jeho hlavní cíl jeho další kariéry, postavit si své své vlastní studio. Objevuje se také značka "Wakeman's Music Emporium", což byl původně obchod otevřený v Peel na ostrově Isle of Man a zůstal otevřen po dobu šesti let před jeho uzavřením v polovině 90. let. Přesto ale zůstal fungovat online dodnes prostřednictvím mailu, internetu a poštovních objednávek prostřednictvím RWCC.

Rok 1989 je vznikem obnovené spolupráce bývalých členů YES, kteří ale "nesmějí!!" použít původní název kapely. Vzniká tak progressive rocková skupina Anderson Bruford Wakeman Howe (někdy označována zkratkou ABWH), která připomíná ranější syrový zvuk Yes. Jejími členy byli zpěvák Jon Anderson, bubeník Bill Bruford, klávesista Rick Wakeman a kytarista Steve Howe, na baskytaru je doplnil znamenitý a ostřílený hráč Tony Levin. Tito spolu nahráli věšinu nejznámějších nahrávek Yes na začátku 70. let. Skupina v roce 1989 vydala jediné stejnojmenné studiové album, kterého se prodalo million CD a bylo následováno mohutným světovým turné, z nějž posléze bylo realizováno i živé album.

Přestože Anderson kapelu označoval za opětovné sjednocení Yes, ostatní členové se od tohoto názvu drželi dále. V té době totiž bylo jméno Yes vlastněno jak Andersonem, tak i Alanem Whitem (bicí) a Chrisem Squirem (baskytara), přičemž White a Squire pokračovali v nahrávání jako Yes s Tony Kayem a kytaristou Trevorem Rabinen. Také z těchto důvodů nebylo pro ABWH možné použít název Yes. Anderson navrhl název "The Affirmative" (významově podobné jako slovo yes), ale ostatní nesouhlasili. Ani návrh pojmenovat se "No" nebyl přijat a tak se nakonec skupina rozhodla pojmenovat se podle členů (podobně jako Emerson, Lake & Palmer). Na turné nazývali svou show jako "An Evening Of Yes Music Plus, což byl také název, pod kterým bylo ono živé album vydáno.

Nakonec ale ABWH i Yes své spory vyřešili a tak vzniklo album "Union" (1991), které obsahovalo skladby, jež měly být původně určeny pro další alba obou skupin, a prodalo se jej asi dva miliony kopií po celém světě. A YES ve zdvojené sestavě vyrazili na turné po Evropě a Americe. Mnoho fanoušku považuje ABWH vlastně za Yes, lišící se jen jménem. Album však žádnou slávu skupině nepřineslo a dokonce i sami členové YES je považují za nepovedený produkt jejich managementu. Wakeman opětovně YES opouští.

Ještě v roce 1989 Rick nahrává desku "African Bach", která obsahuje jeho jedny z nejlepších zpívaných písní, které kdy napsal. Kvůli smluvním problémům se ale vydání zpozdilo až do konce roku 1991. V roce 1990 se Rick trhl i na psaní ambientní hudby a vytvořil The Ambient group, s jejíž pomocí chtěl nadále realizovat nahrávka a videa. První kolekcí této spolupráce tvoří trio desek "Aspirant Sunrise", "Aspirant Sunset" a "Aspirant Sunshadows" a nahrávka "Phantom Power". V témže roce ještě produkuje album "In the Beginning" pro křesťanskou charitativní organizaci ASSIST a spolu s Ninou tak podporují tuto charitu.

V roce 1991 Rick zahajuje spolupráci se svým přítelem Normanem Wisdomem a pokračuje nadále v ambientních projektech, které zahrnují desky "2000 A.D. Into the Future", "The Private Collection", "Classical Connection" a "Classical Connection II", "Softsword". Z jeho spolupráce s Mario Fascianem vychází deska "Black Knights at the Court of Ferdinand IV".

Rok 1993 přinesl evropské a americké turné, které bylo hudebně úspěšné, nicméně bylo katastrofálně finančně neúspěšné. Rick nahrál vylepšené album "New Gospels" a napsal album na oslavu Rickovy lásky ke svému domovu na ostrově Isle of Man nazvané "The Heritage Suite". Náladu Rickovi povzbudilo brilantní turné po Jižní Americe v srpnu a v září. Během oku začala i jeho spolupráce se synem Adamem, jejímž prvním výsledkem bylo album "Wakeman with Wakeman", po němž následovala i druhá deska "No Expense Spared". Rick a Adam hrají pak před nabitým sálem ve Štětíně v Polsku na žádost místní televizní stanice.

Následující roky přinesly další pokračující spolupráci pro charitativní organizaci ASSIST díky albu "The Piano Album" a následnému turné odehranému pouze na Grand Pianu. Album "The New Gospels" bylo předvedeno živě v Edinburghu a Liverpoolu. Skladby z alba "Romance of the Victorian Age" se dostaly i do vysílání rozhlasové stanice Radio 2. Začínají se objevovat informace o o snad připravovaném pokračování "Return to the Centre of the Earth". Rok 1995 zaznamenal úspěšnou desku "Cirque Surreal", kde Rick napsal hudbu pro cirkusové představení. Albu následovalo i živé předvedení, které mělo svoji premiéru v Brightonu, a pokračovalo koncerty v Cheltenhamu, Edinburgu a Bathu, vše pod vedením syna Adama jako hudebního ředitele. Další album ambientní hudby se jmenuje "Visions" a později ke konci roku vychází další album ze spolupráce se synem Adamem "Tapestries". V tomto roce také Rick ohlásil návrat, i když opět dočasný, ke skupině YES.

V letech 1996 a 1997 vychází dvojice nově natočených, víceméně vzpomínkových alb kapely YES "Keys to Ascension" a "Keys to Ascension II", k jejichž realizaci se v kinosále malého amerického města St. Louice Obispo přidal opět i Rick Wakeman. Ale po této epizodě u YES už zase na dalším řadovém albu YES "Open Yours Eyes", které vyšlo pouhé tři týdny po "Keys To Ascension II!, schází, neboť Rick zjistil, že mnoho z nahrávek a části skladeb napsaných pro "Keys to Ascension II" bylo odstraněno. Na desce se kláves ujal producent Billy Sherwood, na koncertním turné, které poprvé zavítalo i do České republiky, se ke kapele připojil ve Spojených státech žijící ruský klávesista Igor Ivan Khoroshev. Mimochodem, nechybělo mnoho, a Khoroshev by díky problémům s vízem v Praze nehrál.

V únoru 1998 Rick podepsal smlouvu s labelem EMI na natočení desky "Return To The Centre Of The Earth". Samotné nahrávání se protáhlo až do prosince s krátkou přestávkou v srpnu a v září, kdy Rick musel léčit chronický zápal plic a zánět pohrudnice a byl na jednotce intenzivní péče v nemocnici na ostrově Isle of Man! V březnu 1999 pak nahrávka "Return To The Centre Of The Earth" vyšla ve Velké Británii, a během pár týdnů i celosvětově. Kvůli násdledkům nemoci a velké únavě musel Rick zrušit turné po chrámech v květnua červnu, a tak strávil a oslavil svoji padesátku v klidu a pokoji.

Stejně jako mnoho dalších umělců, se i Rick rozhodl, že je dobrý nápad nahrát album speciálně pro nové tisíciletí. U něj tuto úlohu splnilo klavírní album s názvem "Prelude to a Century" s celkem příznivými recenzemi i ohlasem u fanoušků. Opět zformoval svůj English Rock Ensemble a vydal se na turné po Jižní Americe. Bylo na něm nahráno živé DVD "Live in Buenos Aires" a nově vydali desku "Out of the Blue". Tento rok ale znamenal rozchod z jeho třetí manželkou a Rick následně opustil rodinný dům se dvěma kufry - jak poznamenává, byl na tom líp, neboť předtím odcházel jen s jedním kufrem.

V roce 2001 nahrává album "The Chronicles of Man " jako jeho konečné rozloučení "a sbohem" odkazu ostrova Man, na který byl po mnoho let jeho domovem. Pak se vydává na koncertní turné s English Rock Ensemble do Itálie, Jižní Ameriky, Velké Británie a Kanady. Předvedení "Return To The Centre Of The Earth" mělo svoji premiéru v Trois Rivieres u Quebecu, kde sklidilo obrovský úspěch. Rick se také rozhodl, že bude hrát divadelní představení po velké Británii. Jeho první role byla postava Abanazer v Hall for Cornwall, která se hrála po dobu pěti týdnů a tahle pantomima svým úspěchem přebila všechny kasovní rekordy. Rok 2002 zastihl Ricka a jeho English Rock Ensemble na turné v Indonésie a uvedl i několik koncertů ve Velké Británii. V mezičase stihl nahrát a dokončit i nové studiové album s názvem "Out There" (mimochodem skvělé progresivní rockové album). Také dokončl album s English Chamber Choir s názvem "The Wizard And The Forest of all Dreams" a vydal se na turné se starými přáteli z YES po Americe!

Rokem 2002 se začíná psát nová historie legendární kapely Yes, když proslulý klávesový hráč a skladatel Rick Wakeman se znovu připojil k této britské formaci a vyrázil s nimi na světové turné. Mr. Wakeman si jako hlavní nástroj pro celé turné (Yes Tour 2002) vybral digitální klavír od firmy GEM - Promega 3 s polyfonií 320 hlasů a jako osobní odposlechový systém reproboxy LEM Pegasus 212, boxy s vestavěným zesilovačem 2 x 400 W a vestavěným digitálním procesorem. Vše míchá na firemním mixpultu Swing 32. Rick Wakeman řekl: "Promega 3 je nepochybně jeden z nejpřevratnějších nástrojů, které se za poslední roky objevily. Klávesáci ze všech koutů světa by se měli seznámit s tímto nástrojem, protože je to důležitý mezník ve 21. století." A jaký má názor na odposlechový systém Pegasus: "Monitoring je pro klávesového hráče na pódiu vždy něco jako noční můra. Všechna pódia a sály zní různě a často ani to, hlasitost musí převyšovat kvalitu. Po důsledném vyzkoušení reproboxů Pegasus a mixpultu Swing 32 při náročných cestách s YES v Americe mne překvapily nejenom svým zvukem, po které jsem vždy toužil, ale také stabilitou a skvělým výkonem. Tím si LEM získal obrovskou důvěru našich zvukových techniků a to není vždy snadné obdržet!"

Rok 2003 byl zcela ve znamení cestování a koncertování. YES hráli po celé Americe a dávali dohromady DVD s názvem "Yesspeak" jako dokument, který ukazuje absurditu, že kvůli smluvním problémům kapela nebyla schopna nahrát společně nějakou hudbu! Také English Rock Ensemble a Rick odehráli asi 44 koncertů a do sestavy se jim vrátil Ashley Holt. Rok ale zaznamenal jednu málem tragickou událost, když Rick přežil vážnou autonehodu. ještě v tomto roce Rick začal hrát i v televizním seriálu "Grumpy Old Man" (Nevrlý starý muž).

Album "YES Acoustic" bylo nahráno a vydáno v roce 2004 po obrovké popularitě akustických setů YES během turné. YES turné navštěvuje USA, Austrálii, Japonsko a Evropu. Rick se odhodlal během tohoto roku skoncovat se spaním po hotelích a rozhodl se pronajat sídlo v Hertfordshire se svoji přítelkyní Rachel. Rozvod s jeho bývalou ženou Ninou proběhl v prosinci. V roce 2005 prodává byt a kancelář na ostrově Isle of Man a navždy tak přeruší svoje vazby s ostrovem, samozřejmě kromě návštěv své dcery Sarah a jejího syna. Konečně se také loučí s dlouhým turné YES, neboť se už ke konci roku cítí fyzicky a psychicky vyčerpán.

Rick se rozhodl skončit s dlouhými turné a pořádat jenom one-man show. Nadále se věnuje natáčení televizních seriálu "Grumpy Old Men", "Countdown", "Have I Got News For You" a dalších televizních programů. V roce 2006 uskutečnil jen akustické turné s dávným přítelem zpěvákem YES Jonem Andersonem po Velké Británii a koncerty měly příznivé ohlasy. V roce 2008 je Rick jmenován čestným profesorem na The London College of Music. V roce 2009 u příležitosti 500. výročí nástupu Jindřicha VIII na trůn viděl Rick příležitost provést velkolepou událost předvedením opusu "The Six Wives of Henry VIII" v Hampton Court s celým orchestrem a sborem, spolu se sedmi člennou kapelou. Událost byla zaznamenána a vyšla později i na DVD u Eagle Rock. V prosinci 2011 se Rick znovu oženil se svoji přítelkyní Rachel. Pro rok 2014 Rick ohlásil turné "Journey to the Centre of the Earth Live 2014".


A co jeho děti??
Jeho syn, klávesista Oliver Wakeman, kráčí v otcových šlépějích. Natočil již dvě koncepční alba "Jabberwocky" a "The Hound Of Baskervilles" spolu s Clive Nolanem s kapely PENDRAGON. O svém synovi prohlásil: "Oliver je dobrý muzikant. Dělá mi radost. Všechny moje děti mi dělají radost. Oliver je zajímavý hráč. Myslím si, že je to ideální hráč do kapely, nápaditý, technicky dobře vybavený. Opravdu šikovný muzikant."

"Moje dcera Jemma, které je jednadvacet je také velmi talentovaná, hraje, zpívá, dělá své sólové věci.

"Mám také sedmnáctiletého syna, jmenuje se Oscar a je bubeník. Myslím si, že je nadaný bubeník a je načase, aby začal hrát s nějakou kapelou, protože jako bubeník si těžko může hrát sám pro sebe doma."

"Ve Švýcarsku žije můj pětadvacetiletý syn Benjamin, který se zase zabývá velice moderní současnou elektronickou hudbou. Všechny mé děti mě opravdu těší, dělají zajímavé věci. Od Olivera se mi líbilo zrovna třeba album "Jabberwocky", které bylo vážně velmi hezké, ale stejně hezká jsou i ta ostatní."

Wakeman se také objevil v projektu tří bývalých členů Yes - Jon Anderson, Rick Wakeman a Trevor Rabin. Spolupráce tria byla poprvé zaznamenána v roce 2010, ale Anderson připustil, že ji prozatím odložili o pár let. Říká, že "bylo těžké kolektivně se dát dohromady", ale trvá na realizaci projektu. "Nakonec se to stane. Budete mít stále otevřené dveře a doufáme, že se to stane." Rabin se zaměřil na filmovou práci, Wakeman se nadále věnoval své sólové kariéře a Anderson zkoumal několik hudebních cest, včetně spolupráce s Jean-Lucem Pontym. "Trio obnovíme pravděpodobně v říjnu (2015). Je to skutečná věc, která se děje. Pracuji na skladbách s Rickem s myšlenkou, že jsme nyní připraveni jít dál, jak věříme, na cestách prostorem a časem. K dispozici jsou nové technologie, které nás budou posunovat v tomto směru. Musíme se zbavit omezení, a uvědomit si, že jsme neomezené bytosti. Konečně jsem začal zpívat s Trevorem a Rickem ke konci roku jako ARW," napsal na Facebooku. "Napsali jsme spolu některé jedinečné písně a cítíme, že je čas jít ven společně a hrát na jevišti... to je pro všechny velmi vzrušující... a tolik jiných lahůdek přichází, spousta nové hudby je na cestě."

Po více než 25 letech členové Yes Jon Anderson, Trevor Rabin a Rick Wakeman oznámili re-unionové turné, na kterém budou hrát hudbu Yes a jejich dalších projektů. V současné době ARW skládají a nahrávají novou hudbu. ARW budou koncertovat po Severní Americe v říjnu až listopadu a světové turné je naplánováno na rok 2017. Začínají 4. října 2016 v Orlandu, Florida a ukončí je 25. listopadu v San Francisco, California.

V době smrti Squireho byli spoluvlastníky názvu kapely "Yes" Andersona, Squire, Howe a Alana White. Během života Squireho se s Andersonem neformálně dohodli, že název "Yes" bude používat pouze Squireova kapela. V roce 2018 Anderson uvedl, že Squireova manželka Scotland navrhla, v návaznosti na jeho úmrtí, aby obě skupiny mohly toto jméno používat.


Takže poslední společný projekt byl přejmenovan na "Yes Featuring ARW" (Jon Anderson, Trevor Rabin a Rick Wakeman) a zároveň bylo oznámeno, že přidávají několik dodatečných zastávek při jejich nadcházejícím severoamerickém turné 2017. Nové zastavky zahrnují vystoupení ve státech Kalifornie (Friant), New Yorku (Port Chester, Albany) a Florida (Melbourne, West Palm Beach a Miami). Prog rockové legendy zahájí trek ve Stocktonu, Ca, v Divadle Bob Hope 26. srpna 2017 a závěr turné je plánován na koncert v Miami v Adrienne Arsht Center for Performing Arts 14. října 2017. Skupinu na turné doplňují dva mimořádní hudebníci - Lee Pomeroy na basu a Ludvík Molino III na bubnech, kteří pomáhají zajistit, aby neposkvrněné umělecké dědictví Yes zůstalo neporušené.


"Yes, featuring Jon Anderson, Trevor Rabin, Rick Wakeman" přinesli na začátku roku 2017 svou živou show do Velké Británie, včetně vyprodaného představení zachyceného živě v Apollo v Manchesteru. Deska vyšla v roce 2018 pod názvem "Live At The Apollo" a setlist zahrnoval spektrum jejich kariéry, včetně klasik "Roundabout", "Owner Of A Lonely Heart", "Hold On", "Rhythm Of Love", "Awaken".

Yes. Tak se jmenovala art-rocková skupina, ve které se proslavil dnes již legendární hráč na klávesové nástroje Rick Wakeman. Hudební virtuos s přesahem do všech žánrů zahraje s Moravskou filharmonií Olomouc a pěveckým sborem 1. 12. v Olomouci v sále Reduta na Horním náměstí. Rick Wakeman na Hrad! Tohle se splnilo v neděli 2. prosince na Pražském hradě, kde ve Španělském sálu Pražského hradu zahrál klávesový mág bývalé kupiny Yes s Moravskou filharmonií Olomouc a pěveckým sborem Žerotín nezapomenutelný koncert. Nádherná hudba v úžasném prostředí s výbornou akustikou - to byl opravdu skvělý zážitek na celý život. Byla to ještě rocková, či už klasická hudba? Rozdíly nehledejme, byla prostě vynikající!

Rick Wakeman uvedl v lednu 2020, že plánuje uvolnění nového prog alba koncem tohoto roku. Klávesista tutoinformaci poprvé zveřejnil na svém webu a v druhém lednové týdnu uvedl nějaké aktualizace na Twitteru. Při pohledu do roku 2020 Wakeman původně řekl: "Prvních pár měsíců budu zamwstnán nahráváním nového prog alba, které vyjde koncem března. Bude to instrumentální a velmi těžce klávesové. Teď je tu překvapení!" V pondělí následoval dodal, že začalo nahrávání a později doplnil: "Nahrávání včera překonalo všechny naděje. Doufejme, že tomu bude stejně dnes a vlastně i pro příštích několik týdnů nahrávání." O něco dříve téhož dne Wakeman tweetoval: "Další opravdu produktivní a inspirativní den byl včera ve studiu. Právě dnes se chystám nahrávat tento týden a pak několik dní reflexe, než budeme pokračovat příští týden."

Wakeman také odhalil, že plánuje další běh Grumpy Old Rockstar show po Severní Americe v druhé polovině roku 2020 a vysvětlil: "Během dubna a května budu v USA a Kanadě, ve městech, kde se nám nepodařilo dostat na turné v loňském roce, a uskuteční se zhruba 15 až 20 vystoupení Grumpy Old Rockstar. Bude to první etapa ze dvou, přičemž druhých 15 až 20 vstoupení bude později v roce."

Dne 2. prosince 2019 vydal Wakeman "Box Of Boots: Official Bootleg Series", který zachytil jeho živé dílo nahrané mezi lety 1974 a 2014. Bylo omezeno na pouhých 1000 kopií, přičemž každý balíček obsahoval podepsaný a očíslovaný certifikát.

Klávesista Rick Wakeman a jeho THE ENGLISH ROCK ENSEMBLE vydávají 3. dubna 2020 desku "The Red Planet". Album obsahuje osm nově složených skladeb, speciálně pro tento projekt, a vrací se do doby uznávaného debutového Wakemanova alba "Six Wives Of Henry VIII", kde bylo kolem šesti opojných kláves založených kolem ústředního tématu. Je to opravdový návrat k "Wakeman prog." Rick odfoukl prach ze svých oblíbených analogových kláves a použil stejný vzorec, který použil při vytváření svých legendárních alb "The Six Wives Of Henry VIII" a "Criminal Record". Desku produkovali Rick Wakeman a Erik Jordan. Jedná se o první vydání nově vytvořené R&D MultiMedia, což je transatlantické partnerství mezi veteránem hudebního podnikání a dlouholetým Wakemanovým pomocníkem Robem Aylingem a rockovým novinářem a producentem Dougem Harrem.

Prvních 1 000 výlisku vinylu přichází ve 180 gramovém červeném dvojitém vinylu, podepsaném a očíslovaném, ve speciální "vyskakovací" obálce alba. Prvních 2 000 jednotek vydání CD je podepsáno a očíslováno ve speciální "vyskakovací" obálce CD alba.

Prog legenda Rick Wakeman oznámil v listopadu 2022, že vydá zbrusu nové studiové album nahrané s jeho skupinou English Rock Ensemble. Album s názvem "Gallery Of The Imagination", následovník "The Red Planet", vyjde prostřednictvím Madfish/Snapper 24. února 2023. Nové album je další koncepční záležitostí, když prvotní nápad pocházel od Wakemanovy první učitelky hry na klavír, paní Symes, se kterou studoval od svých pěti let až do svého působení na Royal College of Music. Naučila jej, že hudba je jako malování obrazů, prostě když hrajete, malujete obrazy hudbou, což je důležitá lekce, na kterou Wakeman nikdy nezapomněl.

"Jednou z mých velkých lásek je chodit do muzeí a uměleckých galerií a vidět všechny různé druhy umění, tak jsem si řekl, proč ne hudební galerii," vysvětluje Wakeman. "A Gallery Of The Imagination"? Lidé mohou malovat své vlastní obrazy mysli k různým typům hudby, které jsou na albu. Je to velmi rozmanité a pro mě to funguje velmi dobře, protože koncept to všechno drží pohromadě". Jednou z myšlenek, kterou by Wakeman chtěl při vydávání alba sledovat, je, aby posluchači nakreslili nebo namalovali vlastní obrázky nebo dokonce vytvořili sochy k hudbě, které by pak mohly být vystaveny. "Je to velmi hmatatelné album," vysvětluje. "Chtěl bych mít pocit, že se lidé mohou skutečně dotýkat hudby."

K Wakemanovi se na "A Gallery Of The Imagination" připojili baskytarista Lee Pomeroy, kytarista Dave Colquhoun, bubeník Ash Soan a zpěvačka Hayley Sanderson, známá svou prací jako vokalistka na Strictly Come Dancing. Album produkovali Wakeman a Erik Jordan a mastering provedl Simon Heyworth na Super Audio Mastering. Artwork a tracklist si můžete prohlédnout níže.

Po svých dvou oslavovaných vyprodaných vystoupeních v londýnském Palladiu v únoru 2023 Rick Wakeman oznámil další sérii živých vystoupení ve Spojeném království na únor 2024. Putovní show "Return Of The Caped Crusader" bude obsahovat set Yes a "Journey To The Center Of The Earth" v Palladiu s Wakemanem v doprovodu kapely English Rock Ensemble ve složení Dave Colquhoun (kytary a doprovodný zpěv), Adam Falkner (bicí), Lee Pomeroy (baskytara a doprovodné vokály), Hayley Sanderson (zpěv) a Adam Wakeman (klávesy, kytary a doprovodné vokály). "Byl jsem ohromen, když jsem zjistil, že jsme mohli prodat vystoupení v Palladiu mnohokrát a křik fanoušků, kteří přišli o další vystoupení, byl ohromný," říká Wakeman.

"Po skvělých reakcích a recenzích na vystoupení jsem opravdu rád, že můžeme opět provést program Classic Yes/Journey To The Center Of The Earth Palladium. Kdo ví? Pokud budou úspěšné, možná bychom mohli udělat koncerty Six Wives/King Arthur později!” Turné začíná 15. února 2024 v Royal Concert Hall v Glasgow a končí devátým koncertem 28. února v Beacon v Bristolu.

Rick Wakeman oznámil 18. září 2023, že vydává masivní 32-diskový setbox "The Prog Years 1973-1977", který obsahuje jeho studiová alba od "The Six Wives Of Henry VIII" z roku 1973 až po "No Earthly Connection" z roku 1976, plus jeho filmové soundtracky pro "Lisztomania" z roku 1975 a "White Rock" z roku 1977. Každé album je zastoupeno 4 disky, buď CD nebo DVD, obsahujícími původní album plus vzácný živý materiál, dema, alternativní mixy a živé filmové záběry z této éry. Patří mezi ně živá vystoupení "Six Wives..." a "Journey To The Center Of The Earth" z Melbourne, DVD "The Myths And Legends Of King Arthur And The Knights Of The Round Table" odehrané na ledě ve Wembley, celé záznamy "Lisztomania" a "White Rock" a další. Settop také obsahuje 60-stránkový sešit s pevnou vazbou, 10 pohlednic, 8 replik propagačních fotografií v plné velikosti a 4 plakáty A3, plus tiskové sady pro reprodukci příslušných alb. Prvních 500 kopií této extrémně omezené krabicové sady bude také dodáváno s číslovaným certifikátem podepsaným samotným Rickem.

Rick Wakeman 7. listopadu 2023 oznámil, že vydá 16. února 2024 speciální 4CD nahrávku dvou letošních únorových představení v prestižním londýnském divadle Palladium prostřednictvím svého vlastního labelu Fragile ve spolupráci s Esoteric Recordings. "Live At London Palladium 2023" obsahuje koncerty v plném rozsahu s Wakemanem, English Rock Ensemble a English Chamber Choir. Během dvou večerů Wakeman předvedl své vlastní alba "The Six Wives of Henry VIII", "The Myths and Legends Of King Arthur and the Knights Of The Round Table" a "Journey To The Center Of The Earth" a soubor klasického materiálu Yes. Po dva večery Wakemana doprovázela jeho dlouholetá kapela, English Rock Ensemble ve složení Dave Colquhoun (kytary a doprovodný zpěv), Adam Falkner (bicí), Lee Pomeroy (baskytara a doprovodné vokály), Hayley Sanderson (zpěv) a Adam Wakeman (klávesy, kytary a doprovodné vokály) a Anglický komorní sbor pod vedením Guye Protheroe s nahraným vyprávěním slavných herců Petera Egana a Iana Lavendera. Sekce Yes představení představovala premiéru The Yes Suite, mix napsaný Wakemanem s okamžitě rozpoznatelnými tématy převzatými z repertoáru Yes.

Rick Wakeman a English Rock Ensemble vyrazí na turné po Spojeném království od 15. do 28. února 2024 na koncertech skladeb "Classic YES" a "Journey To the Center Of The Earth". Turné začne v Glasgow 15. února 2024 a poté navštíví Liverpool, Manchester, Brighton, Birmingham, York, Gateshead a Londýn a skončí v Bristolu 28. února. Dvoudílná show se bude skládat z Rickových nových aranžmá materiálu Classic YES pro kapelu a zpěváky, po přestávce bude následovat jeho velmi oblíbený epos "Journey To The Center Of The Earth".

Koncem ledna 2024 Rick Wakeman oznámil, že jeho nadcházející světové turné bude jeho poslední. Prog legenda to oznámila při odhalování krátké série dat v USA, která se má konat v březnu 2024. Wakeman také prozradil, že jej čekají další americké show, které se budou konat někdy později v roce 2024, poté, co dokončí své turné v Jižní Americe. V prohlášení Wakeman fanouškům řekl: >"Vždy jsem plánoval ukončit turné k mým 77. narozeninám - pro ty z vás, kteří mi chtějí poslat pohlednici, je to 18. května! Ale do té doby se toho musí tolik vejít, že si teď musím dělat plány, a tak moje poslední one-man show budou muset k tomuto datu skončit".

"Důkladně jsem si užíval hraní různých one-man show, ale je načase označit ten den," pokračuje prohlášení. "Mám v úmyslu přihodit to nejlepší z toho, co jsem v minulosti udělal, plus několik nových překvapení na cestě a možná i ten zvláštní host, který se ke mně při zvláštní příležitosti připojí".

Podle tiskového prohlášení budou Wakemanovy nadcházející show obsahovat nově vytvořenou 30-minutovou instrumentální skladbu s názvem "Yessonata", která obsahuje "témata a melodie Yes, vetkané do sonátové formy".

Klávesový mistr Rick Wakeman oznámil tři nové koncerty ke své vánoční sérii pro nadcházející sérii vánočních show, ke které se vrátí letos v listopadu a prosinci po roce volna v roce 2023. Wakeman nyní zahraje také v londýnském Lyric Theatre 25. listopadu 2024, ve Stoke-on-Trent Victoria Hall 3. prosince 2024 a v Cheltenham Town Hall 19. prosince 2024. "Existuje starý výraz, který říká: "Pokud to není rozbité, pak to neopravujte," říká Rick a dodává: "a ve většině případů je to naprosto správné. Rozhodl jsem se však, že i přes úspěch osvědčeného receptu na mých sólových vánočních turné v posledních několika letech je čas na přehodnocení, a tak se z one-man show stává tříčlenná - no , dva muži a jedna žena, abych byl zcela přesný."

Takže v rozporu s tradicí se na sezónní show 2024 k Wakemanovi poprvé připojí syn Adam a zpěvačka Mollie Marriott, dcera zesnulého frontmana Humble Pie Steva Marriotta. Oba s ním byli na cestách jako součást English Rock Ensemble na jeho aktuálním turné Return Of The Caped Crusader... Wakeman říká, že to bude "večer sváteční zábavy s odlišností", zatímco Wakeman Junior přiznává, že má obavy, co tím jeho otec myslí!
Zpět

2023 A Gallery Of The Imagination
2020 The Red Planet
2014 Softsword
2012 Journey to the Centre of the Earth 2012
2012 In The Nick of Time
2010 Past, Present and Future
2010 Always With You
2007 Retro 2
2006 Retro
2005 Rick Wakeman At Lincoln Cathedral
2003 Out There
2002 The Wizard and the Forest of All Dreams
2002 Hummingbird - Wakeman & Cousins
2002 The Yes Piano Variations
2002 Two Sides of Yes – Volume 2
2001 Two Sides of Yes
2001 Classical Variations
2001 Out of The Blue +Adam W.
2000 Morning Has Broken
2000 Christmas Variations
2000 Chronicles of Man
2000 Preludes to a Century
1999 Stella Bianca alla corte de Re Ferdinando
1999 The Art in Music Trilogy
1999 The Natural World Trilogy
1999 Return to the Centre of the Earth
1998 Themes
1997 Fields of Green '97
1997 Simply Acoustic - The Music
1997 Tribute
1996 The Word and Music
1996 Orisons
1996 Vignettes +Adam W.
1996 Can You Hear Me?
1996 Tapestries +Adam W.
1996 The New Gospels
1996 Fields of Green
1995 Cirque Surreal +Adam W.
1995 Visions
1995 Seven Wonders of the World
1995 Romance of the Victorian Age +Adam W.
1995 The Private Collection
1995 The Piano Album
1993 Prayers
1993 No Expense Spared +Adam W.
1993 Classic Tracks
1993 Heritage Suite
1993 Wakeman With Wakeman +Adam W.
1993 The Classical Connection II
1992 Country Airs
1991 Softsword: King John and the Magna Charter
1991 African Bach
1991 2000 A.D. Into the Future
1991 The Classical Connection
1991 Aspirant Sunshadows
1991 Aspirant Sunset
1991 Aspirant Sunrise
1991 Rock 'n' Roll Prophet Plus
1990 In the Beginning
1990 Night Airs
1989 Sea Airs
1989 Black Nights in the Court of Ferdinand IV
1988 Zodiaque
1988 Suite of Gods
1988 The Time Machine
1987 The Gospels
1987 Family Album
1986 Country Airs
1985 Beyond the Planets
1985 Silent Nights
1983 The Cost of Living
1982 Rock 'N' Roll Prophet
1981 1984
1979 Rhapsodies
1977 Rick Wakeman's Criminal Record
1976 No Earthly Connection
1975 The Myths and Legends of King Arthur and the Knights of the Round Table
1974 Journey to the Centre of the Earth
1973 The Six Wives of Henry VIII
1971 Piano Vibrations


1988 The Word and The Gospels

2024 Live At The London Palladium 2023
2018 Live Portraits
2015 Live In Lugano
2009 The Six Wives of Henry VIII Live at Hampton Court Palace
2007 Live at the BBC
2000 Rick Wakeman Live in Concert 2000
1999 Official Live Bootleg
1995 Rick Wakeman in Concert
1995 Almost Live in Europe
1994 Wakeman with Wakeman Live
1994 Live on the Test
1994 Wakeman with Wakeman: The Official Bootleg
1993 Unleashing The Tethered One - The 1974 North American Tour
1985 Live at Hammersmith


1999 White Rock II
1990 Phantom Power (soundtrack)
1986 Crimes of Passion (soundtrack)
1983 G'ole! (soundtrack, 1982 FIFA World Cup)
1981 The Burning (soundtrack)
1977 White Rock (soundtrack k ZOH)
1975 Lisztomania (soundtrack)

Yes (Featuring Jon Anderson, Trevor Rabin, Rick Wakeman)
2018 Live At The Apollo

2011 The Living Tree In Concert Part One
2010 The Living Tree


2023 The Prog Years 1973-1977 (Setbox 32CD)
2002 Treasure Chest Volume 8 - Stories
2002 Treasure Chest Volume 7 - Journey to the Centre of the Earth
2002 Treasure Chest Volume 6 - Medium Rare
2002 Treasure Chest Volume 5 - The Mixture
2002 Treasure Chest Volume 4 - Almost Classical
2002 Treasure Chest Volume 3 - The Missing Half
2002 Treasure Chest Volume 2 - The Oscar Concert
2002 Treasure Chest Volume 1 - The Real Lisztomania
2001 Frost in Space
2000 Recollections - The Very Best Of Rick Wakeman
2000 The Caped Collection
1999 The Masters
1998 Master Series
1996 Voyage (kompilace)
1995 Rock & Pop Legends
1994 Rick Wakeman's Greatest Hits
1994 Lure Of The Wild
1994 The Stage Collection
1993 Classic Tracks
1992 Best Works Collection
1988 20th Anniversary Limited Edition

Studiová alba
1971 Fragile
1972 Close To The Edge
1973 Tales From Topographic Oceans
1977 Going For The One
1978 Tormato
1989 Anderson Bruford Wakeman Howe (ABWH)
1991 Union
1996 Keys To Ascension
1997 Keys To Ascension 2

Živá alba
1973 Yessongs
1980 Yesshows
1996 Keys To Ascension
1997 Keys To Ascension 2
2007 Live At Montreux 2003Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Lee Pomeroy - Bass
Ash Soan - Drums
Dave Colquhoun - Guitars
Hayley Sanderson - Vocals
Hosté:
Diskografie A Gallery Of The Imagination
Vyšlo 24. února 2023, Madfish/Snapper, SMACD1268

Seznam skladeb:
01. Hidden Depths (4:24)
02. The Man In The Moon (5:00)
03. A Mirage In The Clouds (5:35)
04. The Creek (3:42)
05. My Moonlight Dream (6:54)
06. Only When I Cry (4:00)
07. Cuban Carnival (4:04)
08. Just A Memory (3:09)
09. The Dinner Party (3:49)
10. A Day Spent On The Pier (4:36)
11. The Visitation (4:49)
12. The Eyes Of A Child (3:48)
Total Time: (50:50)

Produced: Rick Wakeman and Erik Jordan
Executive Producer: Rob Ayling
Keyboard Engineering: Erik Jordan
Mixing and Editing: Erik Jordan at The Nursery
Additional Mixing: Toby Wood
Mastering: Simon Heyworth at Super Audio Mastering
Coverart: Martin Robert Cook
Sleeve Notes: Rick Wakeman

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Dave Colquhoun - Guitars
Lee Pomeroy - Bass
Ash Soan - Drums
Diskografie The Red Planet
Vyšlo 3. května 2020,

Seznam skladeb:
01. Ascraeus Mons (5:53)
02. Tharsis Tholus (6:17)
03. Arsia Mons (6:10)
04. Olympus Mons (5:20)
05. The North Plain (6:53)
06. Pavonis Mons (7:14)
07. South Pole (7:35)
08. Valles Marineris (10:02)
Total Time: (55:21)

Produced: Rick Wakeman and Erik Jordan
Mixing: Erik Jordan, Toby Wood
Mastering: Simon Heyworth, Bill Sellar
Coverart: Martin Robert Cook

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Chrissie Hammond - Vocals
David Paton - Guitars & Bass
Anabel Blakeney - Gemshorn
Stuart Sawney - Percussion Programming
Diskografie Softsword
Vyšlo 2014, Esoteric Recordings, ECLEC 2452 (Europe)
remastered: Ian Barfoot + new cover art
LP/CD 1991, Ambient, A-IOM 3/A-IOMCD 3 (UK)

Seznam skladeb:
01. Magna Charter (12:16)
02. After Prayers (5:36)
03. Battle Sonata (3:47)
04. The Siege (5:14)
05. Rochester Collage (2:51)
06. The Story Of Love [King John] (6:42)
07. March Of Time (3:55)
08. Don’t Fly Away (4:43)
09. Isabella (3:29)
10. Softsword (1:54)
11. Hymn Of Hope (3:16)
Total Time: (53:43)
Původně vyšlo již v roce 1991. Zde se jedná o oficiálně remasterovanou nahrávku.

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Dave Colquhoun - Guitars
Tony Fernandez - Drums
Lee Pomeroy - Bass
Ashley Holt - Vocals
Hayley Sanderson - Vocals
Guy Protheroe - Conductor
English Chamber Choir
Peter Egan - Narrator
The Orion Symphony Orchestra
Diskografie Journey to the Centre of the Earth 2012
Vyšlo 2012,

Seznam skladeb:
01. The Preface (1:10)
02. The Journey Overture (2:25)
03. The Journey's Dawn (3:39)
04. Crystals (0:33)
05. The Gothic Cathedral (1:07)
06. The Quest for Water (1:18)
07. The Hansbach (2:55)
08. Fervent Prayer (0:41)
09. The Recollection (2:32)
10. Lost and Found (0:44)
11. Echoes (3:49)
12. 4 Miles (0:18)
13. The Reunion (2:42)
14. A New Vista (0:50)
15. A World Within A World (2:14)
16. The Raft (1:07)
17. The Battle (5:55)
18. Cumulus Clouds (0:38)
19. The Storm (2:02)
20. The Cemetery (1:28)
21. Quaternary Man (4:50)
22. Mastodons (0:53)
23. The Forest (2:31)
24. Ages of Man (1:56)
25. The Tunnel (1:53)
26. Hall of the Mountain King (0:53)
27. Mount Etna (3:17)
Total Time: ()

Recorded at Pavilion Studios, Norfolk, July and August 2012
Recorded at Angelic Studios, Brackley, August 2012
Recorded at Abbey Road Studio, London, 2 September 2012
Engineering: Erik Jordan

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Ant Glynne - Guitars
Tony Fernandez - Drums
Lee Pomeroy - Bass
Ashley Holt - Vocals
Diskografie In The Nick of Time
Vyšlo 2012, MFVP128CD Music Fusion

Seznam skladeb:
01. Catherine Parr (11:07)
02. Out There (13:17)
03. No Earthly Connection (8:06)
04. Dance of a Thousand Lights (5:48)
05. The Cathedral In The Sky (10:36)
06. White Rock (3:15)
07. Wurm (9:29)
Total Time: (61:38)

Recorded during the 2003 tour to promote the release of Out There

Skupina:
Hosté:
Diskografie Past, Present and Future
Vyšlo 2010, MFVP125CD Voiceprint

Seznam skladeb:
01. A Voyage Of Discovery (2:56)
02. Once Upon A Time (4:13)
03. The First Dawn (5:17)
04. The Ice Age (4:34)
05. Distant Dreams (3:51)
06. Melodrama (6:16)
07. Sepia Moments (4:55)
08. To Those We Loved (3:59)
09. Victoriana (5:17)
10. Eden (5:22)
11. Perchance To Dream (6:09)
12. One Journey (6:31)
13. Mystical Tales (6:26)
14. White Light (5:04)
15. Heaven Alone (5:30)
16. Parallel Worlds (5:04)
17. To Capture The Moment (5:20)
18. A View From Above (5:49)
19. In An Instant (5:38)
20. A Test Of Time (3:23)
21. Circle Of Time (3:58)
22. In A Perfect World (4:42)
23. Living The Dream (7:9)
24. This Moment In Time (3:54)
25. With Open Arms (5:15)
26. As Nature Intended (5:45)
27. A Galaxy Of Light (5:22)
28. Fear Of The Unknown (4:54)
29. A Second Chance (6:22)
30. Into The Unknown (7:56)
31. The Visionary (5:18)
32. No Turning Back (6:46)
33. Maybe One Day (7:37)
34. The Secret Path (6:11)
35. The Final Journey (7:2)
36. Beyond The Rainbow (5:16)
Total Time: ()


Skupina:
Hosté:
Diskografie Always With You
Vyšlo 2010, MFVP126CD Voiceprint

Seznam skladeb:
01. Ave Maria (4:25)
02. Glory (2:48)
03. The Piano Messiah (4:15)
04. The Granary Canon (5:11)
05. Beautiful Saviour (3:49)
06. Jesu Joy of Man's Desiring (2:54)
07. My Redeemer (4:46)
08. Moods of Morning (3:32)
09. Always With You (5:09)
10. Kum-Ba-Ya (4:10)
11. Gone But Not Forgotten (4:29)
12. Stairway To Heaven (6:09)
Total Time: ()


Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Tony Fernandez - Drums, Percussion
Lee Pomeroy - Bass and Bass Pedals
Dave Colquhoun - Electric and Acoustic Guitars
Jemma Wakeman - Vocals
Elliot Tuffin - Vocals
Diskografie Retro 2
Vyšlo 2007, RWCD39 President

Seznam skladeb:
01. Chasing The Devil (6:10)
02. Expect The Unexpected (4:40)
03. Beyond The Void (9:05)
04. An Angel Spoke To Me (5:35)
05. The Soundtrack (7:25)
06. The Fairground Shuffle (4:35)
07. Robert The Robot (3:45)
08. Standing Room Only (6:25)
09. Tigger The Bounce (4:45)
10. The Temple Of Life
Total Time: ()

Nahráváno v The Pavilion Studios, Norfolk
T Stage at Classic Media, Shepperton
Colquhoun Studios, London
Engineering: Erik Jordan

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Dave Colquhoun - Acoustic and Electric Guitars
Lee Pomeroy - Bass
Tony Fernandez - Drums, Percussion
Ashley Holt - Vocals
Jemma Wakeman Vocals and Backing Vocals
Diskografie Retro
Vyšlo 2006, RWCD38 President

Seznam skladeb:
01. Just Another Day Audio Available (11:14)
02. Mr. Lonely Audio Available (3:47)
03. One In The Eye Audio Available (5:32)
04. Men In Suits Audio Available (8:05)
05. Leave The Blindfold Audio Available (3:02)
06. Waveform Audio Available (6:01)
07. Retrospective Audio Available (6:35)
08. Homage To The Doctor Audio Available (9:04)
09. Can You Smell Burning? Audio Available (6:30)
10. The Stalker Audio Available (8:45)
Total Time: ()

Nahráváno: The Pavilion, Norfolk
Engineering: Erik Jordan

Skupina:
Rick Wakeman - Steinway Grand Piano
Rick Wakeman - Lincoln Cathedral Organ
Hosté:
Diskografie Rick Wakeman at Lincoln Cathedral
Vyšlo 2005, HPVP104CD Voiceprint

Seznam skladeb:
01. Soul Mortality Audio Available (7:03)
02. Dance of the Imps Audio Available (5:26)
03. Gifts From Heaven Audio Available (5:05)
04. The All Mighty Almighty Audio Available (13:22)
05. Dawn and Dusk Audio Available (5:48)
06. The Da Vinci Variations Audio Available
Total Time: ()

Recorded binaurally at Lincoln Cathedral
Engineering: Chris Thorpe (Stereo and surround)
Engineering: Dallas Simpson (Binaural)

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Fraser Thorneycroft-Smith - Guitars
Ant Glynne - Guitars
Lee Pomeroy - Bass
Tony Fernandez - Drums, Percussion
Damian Wilson - Vocals
English Chamber Choir
Guy Protheroe - Conductor
Diskografie Out There
Vyšlo 2003, MFW6093X Music Fusion

Seznam skladeb:
01. Out There Audio Available (13:11)
02. The Mission Audio Available (6:29)
03. To Be With You Audio Available (6:23)
04. Universe of Sound Audio Available (7:43)
05. Music of Love Audio Available (6:47)
06. Cathedral of the Sky Audio Available (10:25)
Total Time: ()

Recorded at Bajonor Studios, IOM
Recorded at Music Fusion Studios, Wembley
Choir recorded in the Capricorn Suite at Phoenix Sound, Wembley
Engineering: Stuart Sawney (Recording)
Engineering: Erik Jordan (Recording & Mixing)
Engineering: James Collins (Mixing)
Méně známé album Ricka Wakemana. V předlouhé řadě jeho různých projektů patří k těm pozdějším (2003) a rockovějším.

Skupina:
Rick Wakeman - Piano
Hosté:
English Chamber Choir
Guy Protheroe - Conductor
Diskografie The Wizard and the Forest of All Dreams
Vyšlo 2002, MFW6092X Classic Pictures

Seznam skladeb:
01. The Meeting of Minds (8:47)
02. A Wish To Fly (8:54)
03. Childhood Dreams (9:40)
04. A Sense Of Heaven (8:30)
05. A Year In A Day (7:17)
06. The Gift Of Life (10:55)
Total Time: ()

Recorded at Music Fusion Studios & Phoenix Sound, Wembley during April/May 2002
Engineering: Erik Jordan (Recording & Mixing)
Engineering: Martin Giles (Mastering)

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Chas Cronk Bass
Dave Cousins Vocals, Guitar, Dulcimer, Banjo
Tony Fernandez Drums
Ric Sanders Violins
Mac McGann Tipple
Diskografie Hummingbird - Wakeman & Cousins
Vyšlo 2002, WMCD 2007 Witchwood Media
Seznam skladeb:
01. The Young Pretender (5:50)
02. Hummingbird (3:41)
03. So Shall Our Love Die (3:36)
04. Steppes (1:23)
05. October to May (3:36)
06. Ice Maiden (0:41)
07. Higher Germanie (4:35)
08. Stone Cold is the Woman's Heart (4:32)
09. Crie du Coeur (1:26)
10. All In Vain (3:49)
11. Can You Believe (4:44)
12. Via Bencini (2:12)
13. Forever Ocean Blue (3:38)
Total Time: ()

Recorded at Music Fusion Studios, Wembley
Engineering: Stuart Sawney (Recording & Mixing)
Mixing: Erik Jordan
Mastering: Roger Wake

Skupina:
Rick Wakeman - Grand Piano
Hosté:
Diskografie The Yes Piano Variations
Vyšlo 2002, CRP1014 Legends Records

Seznam skladeb:
01. Awaken (8:54)
02. Heart of the Sunrise (7:19)
03. The Meeting (4:11)
04. Your Move (7:27)
05. Close to the Edge (7:31)
06. Long Distance Runaround (9:09)
Total Time: ()


Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Alan Thompson - Bass
Tony Fernandez - Drums
Diskografie Two Sides of Yes – Volume 2
Vyšlo 2002, CRP0952 Legends Records

Seznam skladeb:
01. Awaken (8:56)
02. Siberian Khatru (12:30)
03. Madrigal (4:05)
04. Starship Trooper (12:24)
05. Heart of the Sunrise (7:21)
06. Going for the One (7:15)
Total Time: (52:31)

Recorded at CTS Studios, Wembley, Recorded at Bajonor Studios, IOM
Engineering: Stuart Sawney

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Alan Thompson - Bass
Tony Fernandez - Drums
Diskografie Two Sides of Yes
Vyšlo 2001, CRL0857 Legends Records

Seznam skladeb:
01. Your Move Audio Available (7:31)
02. Wondrous Stories Audio Available (7:51)
03. Long Distance Audio Available (7:13)
04. Don't Kill The Whale Audio Available (4:08)
05. Close To The Edge Audio Available (7:35)
06. Roundabout Audio Available (13:19)
07. The Meeting Audio Available (4:13)
08. The Meeting (Enhanced video track for PC) (4:09)
Total Time: ()

Recorded at CTS Studios, Wembley
Recorded at Bajonor Studios, IOM
Engineering: Stuart Sawney

Skupina:
Rick Wakeman - Grand Piano
Hosté:
Diskografie Classical Variations
Vyšlo 2001, RWCD36 President

Seznam skladeb:
01. Pathetique - Beethoven Audio Available (6:22)
02. Meditation - Massenet Audio Available (4:42)
03. O, My Beloved Father - Puccini Audio Available (5:31)
04. O, For The Wings Of A Dove - Mendelssohn Audio Available (4:18)
05. Pavane - Fauré Audio Available (6:56)
06. Berceuse - Fauré Audio Available (4:42)
07. Largo - Handel Audio Available (3:04)
08. The Swan - Saint Saëns Audio Available (4:25)
09. Where'er You Walk - Handel Audio Available (6:15)
10. Variations On The New World Symphony - Dvorak Audio Available (10:14)
Total Time: ()

Nahráváno v Phoenix Sound, Wembley a Sound Aim Studios, IoM
Engineering: Erik Jordan, Scott Campbell-Smith (Asst)

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Adam Wakeman Keyboards, Backing Vocals
Tony Fernandez - Drums, Percussion
Damian Wilson - Vocals
Ant Glynne - Guitars, Backing Vocals
Lee Pomeroy - Bass
Diskografie Out of The Blue
Vyšlo 2001, MFCD005 Music Fusion

Seznam skladeb:
01. Journey to the Centre of the Earth (16:43)
02. Buried Alive (6:45)
03. Jane Seymour (4:42)
04. No Earthly Connection/The Prisoner (11:49)
05. Catherine Parr (9:45)
06. The Visit (5:40)
07. Return of the Phantom (2:20)
08. Starship Trooper (7:21)
09. Wurm (9:02)
Total Time: ()

Nahráváno 21. dubna 2001 v Teatro Coliseo, Buenos Aires, Argentina
Engineering Live: Ian Barfoot
Remix: Stuart Sawney
Mastering: John Burns

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Diskografie Morning Has Broken
Vyšlo 2000, 1490055 Kevin Mayhew

Seznam skladeb:
01. Now Thank We All Our Lord (4:06)
02. There Is A Green Hill Far Away (3:46)
03. Glad That I Live Am I (3:25)
04. All Things Bright And Beautiful (4:04)
05. Jesu, Lover Of My Soul (3:18)
06. Jerusalem (3:34)
07. O Come, O Come, Emmanuel (5:54)
08. All People That On Earth Do Dwell (3:18)
09. I Vow To Thee, My Country (3:03)
10. Hills Of The North, Rejoice (3:23)
11. When I Survey The Wondrous Cross (3:22)
12. Morning Has Broken (3:25 13. Abide With Me (4:07)
14. The Day Thou Gavest (3:46)
Total Time: ()

Nahráváno Apr-May 2000 v Bajonor Studio, IoM
Engineering: Stuart Sawney

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Diskografie Christmas Variations
Vyšlo 2000, HRH CD006 Music Fusion

Seznam skladeb:
01. Silent Night (4:35)
02. Hark The Herald Angels Sing (6:19)
03. Christians Awake, Salute The Happy Morn (7:02)
04. Away In A Manger (5:28)
05. While Shepherds Watch Their Flocks By Night (5:33)
06. O Little Town of Bethlehem (6:06)
07. It Came Upon A Midnight Clear (5:14)
08. Once In Royal David's City (4:58)
09. O Come All Ye Faithful (5:16)
10. Angels From The Realms of Glory (4:27)
Total Time: ()

Nahráváno May-Jun 2000 v Bajonor Studio, IoM
Engineering: Stuart Sawney

Skupina:
Rick Wakeman - Grand Piano
Hosté:
Diskografie Chronicles of Man
Vyšlo 2000,

Seznam skladeb:
01. The Siege (6:24)
02. The Abbey Garden (5:10)
03. The Banquet (4:59)
04. The Heritage of Man (4:07)
05. The Monks' Prayer (5:13)
06. The Chapel By Candlelight (4:44)
07. Castle Rushden (5:19)
08. The Ruin (4:33)
09. Olaf (5:02)
10. The Peasants' Dance (3:07)
11. Chronicles (4:31)
12. Jesters at Court (3:52)
13. The Monastery (5:49)
Total Time: ()

Nahráváno v CTS Studios, Wembley
Engineering: James Collins, Erik Jordan

Skupina:
Rick Wakeman - Grand Piano
Hosté:
Diskografie Preludes to a Century
Vyšlo 2000, RWCD33 President

Seznam skladeb:
01. Prelude to a Millennium (3:42)
02. Only a Dream (4:34)
03. A Waltz of Life
04. Forever More (4:51)
05. The Dancing Piano (4:35)
06. Reflections of a Winter's Day (6:21)
07. A New Dawn (5:15)
08. Lullaby (5:22)
09. Seasons of Change (5:33)
10. Waiting for God (5:02)
11. Vienna by Moonlight (4:07)
12. The Cycle of Life (7:13)
Total Time: ()

Nahráváno v CTS Studios, Wembley
Engineering: James Collins, Erik Jordan

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Mario Fasciano - Vocals
Diskografie Stella Bianca alla corte de Re Ferdinando
Vyšlo 1999, MPRCD 027 M P Records

Seznam skladeb:
01. Stella Bianca (3:32)
02. A Quatte Mane (4:23)
03. O Core (4:06)
04. Ariel (3:42)
05. Aria Di Te (4:17)
06. Romance Napoli
07. Sologoccia (4:23)
08. Carcere 'e San Francisco (3:58)
Total Time: ()

Toto bylo druhé album založené na neapolském stylu a hudbě, kromě toho bylo velmi příjemné na něm pracovat.

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:

Nahráváno v Bajonor Studios, IoM during the Autumn of 1997
Engineering: Stuart Sawney
Diskografie The Art in Music Trilogy
Vyšlo 1999, MFACD002 Music Fusion

Seznam skladeb:
01. White Castles (8:21)
02. Glacier Valleys (11:53)
03. The Porcelain Doll (5:24)
04. The Snowcat (4:07)
05. Pillars of Hope (6:20)
06. A Fountain of Tears (5:41)
07. The Figurine (6:34)
08. The Dancing Pierrot (7:03)
09. A Castle of Dreams (6:45)
10. Seeds of Thought (6:32)
11. Preface to a Dream (5:45)
12. The Mottled Blackbird (6:10)
13. The Quill (4:58)
14. Lucky Curve (10:35)
15. The Evening Fable (5:16)
16. Shelly Beach (6:44)
17. Birth of Nature (5:08)
18. A Tale of Spring (6:05)
19. Stories of Bygone Days (6:12)
20. The Dancing Hedgerow (3:02)
21. The Clock Tower (3:04)
22. Sunbeams (2:56)
23. The Village Green (6:01)
24. Portrait of a Dream (3:24)
25. Mountain Mist (3:41)
26. Waterlillies (6:15)
27. Tommy Big Eyes (2:34)
28. The Lone Fisherman (3:27)
29. Little Lady (4:38)
30. View From A Hill (2:35)
31. A Hint of Autumn (8:25)
32. Boulters Lock (2:43)
33. Orcombe Point (3:28)
34. The Brooklet (3:01)
35. The Fireside (2:30)
Total Time: ()

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:

Nahráváno v Bajonor Studios, IoM in the summer of 97
Engineering: Stuart Sawney
Diskografie The Natural World Trilogy
Vyšlo 1999, MFACD001 Music Fusion

Seznam skladeb:
01. The Snow Leopard (7:14)
02. Tuatara (7:17)
03. The Desert Lizard
04. The Pond Skater (7:40)
05. Lacemakers (6:31)
06. The Salamander (5:54)
07. Chameleons (7:13)
08. The Christmas Wren (6:14)
09. The Chrysalis (5:10)
10. The Spider Crab (6:26)
11. Sea Green Turtles (9:11)
12. The Corel Reef (6:29)
13. Sea Urchins (8:05)
14. Angel Falls (6:01)
15. The Minerva Terraces (6:23)
16. Mono Lake (7:58)
17. The Sun Dew (5:23)
18. The "Queen of Gems" (4:34)
19. Pacific Paradise (8:13)
20. The Olgas (7:19)
21. The Tower of Guilin (7:42)
22. Teneya Creek (6:28)
23. The Laguna Colorado (6:48)
24. The Alpine Snowbell (5:34)
25. Mitre Peak (5:06)
26. Pammukale (8:06)
27. The Painted Desert (5:13)
Total Time: ()

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Fraser Thorneycroft-Smith - Guitars
Phil Williams - Bass
Simon Hanson - Drums
Trevor Rabin - Vocals, Guitar
Bonnie Tyler - Vocals
Justin Hayward - Vocals
Katrina Leskanich - Vocals
Ozzy Osbourne - Vocals
Tony Mitchell - Vocals
English Chamber Choir
David Snell - Conductor
Guy Protheroe - Conductor
London Symphony Orchestra
Patrick Stewart - Narration

Engineering: James Collins, Stuart Sawney, David Guertz, Michael Miller, Paul Linford, Mike Baumgartner, Erik Jordan, Simon Heyworth
Diskografie Return To The Centre Of The Earth
Vyšlo 1999, CDC 5 56763 2 EMI Classics

Seznam skladeb:
01. A Vision (2:33)
02. The Return Overture (2:40)
03. Mother Earth (3:48)
    a. The Shadow of June
    b. The Gallery
    c. The Avenue of Prismed Light
    d. The Earthquake
04. Buried Alive (6:01)
05. The Enigma (1:18)
06. Is Anybody There? (6:35)
07. The Ravine (0:50)
08. The Dance Of A Thousand Lights (5:41)
09. The Shepherd (2:01)
10. Mr Slow (3:47)
11. Bridge Of Time (1:12)
12. Never Is A Long, Long Time (5:19)
13. Tales From The Lidenbrook Sea (2:57)
    a. River Of Hope
    b. Hunter and Hunter
    c. Fight For Life
14. The Kill (5:23)
15. Timeless History (1:11)
16. Still Waters Run Deep (5:21)
17. Time Within Time (2:39)
    a. The Ebbing Tide
    b. The Electric Storm
18. Ride Of Your Life (6:02)
19. Floating (1:59)
    a. Globes Of Fire
    b. Cascades Of Fear
20. Floodflames
21. The Volcano (2:10)
    a. Tongues Of Fire
    b. The Blue Mountains
22. The End Of The Return (5:24)
Total Time: ()

Nahráváno: CTS Studios Wembley, UK
* Bajonor Studios, I of M, UK
* POP Sound, Santa Monica, CA
* Jacaranda Room, Hollywood, CA
* The Dog House Studios, Henley, UK
* A&M Studios, Hollywood, CA

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Brad Waissman - Bass
Fraser Thorneycroft-Smith - Guitars/Vocals
Phil Laughlin - Bass
Stuart Sawney - Percussion Programming
Chrissie Hammond - Vocals
Diskografie Themes
Vyšlo 1998, RWCD32 President

Seznam skladeb:
01. Fanfare (4:30)
02. Bassolla (4:30)
03. Nothing Left To Say (2:16)
04. Latin Cycle (5:06)
05. Ambient Loop (6:22)
06. Without Love
07. Section Seven (3:40)
08. Hall of Fame (3:37)
09. On Our Way (3:47)
10. Forever and Ever (4:43)
11. Freefall (9:13)
Total Time: ()

Nahráváno v Bajonor Studios, IoM Between Sep 97-Mar 98
Engineering: Stuart Sawney

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Fraser Thorneycroft-Smith - Guitars
Phil Laughlin - Bass
Stuart Sawney - Percussion Programming
Chrissie Hammond - Vocals
Diskografie Fields Of Green '97
Vyšlo 1997, MFCD001 Music Fusion

Seznam skladeb:
01. Election 97/Arthur (2:59)
02. Starship Trooper (12:23)
03. The Promise of Love (6:18)
04. The Spanish Wizard (6:35)
05. The Never Ending Road (8:58)
06. The Fighter (5:30)
07. Tell Me Why (5:13)
08. The Rope Trick (3:41)
09. The Niceman (8:26)
10. Fields of Green (3:42)
Total Time: ()


Skupina:
Rick Wakeman - Piano
Hosté:
Diskografie Simply Acoustic - The Music
Vyšlo 1997, ARD 1088 Asaph Records

Seznam skladeb:
01. A Wish (1:15)
02. A Glimpse of Heaven (4:04)
03. Catherine Howard (7:35)
04. Morning Has Broken (3:18)
05. Wondrous Stories (4:06)
06. Chapel Hill (3:39)
07. St Michael's Isle (3:40)
08. Space Oddity (4:04)
09. Life on Mars (3:14)
10. The Meeting (2:10)
11. And You And I (5:50)
12. Merlin The Magician (5:48)
13. Gone But Not Forgotten (7:05)
Total Time: ()

Nahráváno v Calvary Chapel, Costa Mesa, CA, Flounders Inn, Virginia, During Mar 1994
Engineering: Stuart Sawney

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Fraser Thorneycroft-Smith - Guitar
Phil Laughlin - Bass
Stuart Sawney - Percussion Programming
Diskografie Tribute
Vyšlo 1997, CDRPM0018 R P M

Seznam skladeb:
01. Norwegian Wood (5:48)
02. You've Got To Hide Your Love Away (7:19)
03. The Fool On The Hill (5:13)
04. Eleanor Rigby (7:58)
05. Come Together (4:12)
06. While My Guitar Gently Weeps (6:01)
07. We Can Work It Out (3:52)
08. The Help Trilogy (4:43)
09. Things We Said Today (3:51)
10. Blackbird (2:15)
11. She's Leaving Home (5:12)
Total Time: ()

Nahráváno v Bajonor Studios, Isle of Man, During Aug 1996-Jan 1997
Engineering: Stuart Sawney

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Nina Wakeman - Narration
Hosté:
Diskografie The Word And Music
Vyšlo 1996, HRHCD 002 Hope Records

Seznam skladeb:
01. The Story of Noah (8:30)
02. The Birth of Moses (5:07)
03. The Fiery Furnace (7:46)
04. The Lion's Den (6:30)
05. Nature (2:38)
06. Praise (1:08)
07. Salvation (5:17)
08. Gideon's Army (14:16)
09. Deborah (5:22)
Total Time: ()

Nahráváno v Bajonor Studios, Isle of Man during June 1996
Engineering: Stuart Sawney

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
David Paton - Bass
Mary Hobdell - Narration
Nina Wakeman - Narration
Ramon Remedios - Vocals (Tenor)
The Bishop of Sodor & Man Narration
The New Gospels Choir
Diskografie Orisons
Vyšlo 1996, HRHCD 003 Hope Records

Seznam skladeb:
01. A Wish (1:34)
02. An Instrument of your Peace (1:40)
03. A Prayer For Creation (2:07)
04. A Closing Door (2:46)
05. A Prayer For All (1:50)
06. Persecution (1:29)
07. The Empty Vessel (1:57)
08. Silent Prayer (4:39)
09. God's Lily (1:29)
10. Devotion (3:07)
11. Paul's Prayer (1:33)
12. Prayers of Prophets (3:03)
13. David's Great Prayer (3:02)
14. The Lord's Prayer (3:27)
15. God's Creatures (0:55)
16. Egyptian Doxology (0:56)
17. Trust (1:14)
18. Alone With Him (1:44)
19. The Family (1:59)
20. The Only God (3:35)
21. Thank-you (2:46)
22. An Evening Prayer (1:39)
Total Time: ()

Nahráváno v Bajonor Studios, Isle of Man during June 1996
Engineering: Stuart Sawney

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Adam Wakeman - Keyboards, Vocals
Fraser Thorneycroft-Smith - Guitar
Phil Laughlin - Bass
Chrissie Hammond - Vocals
Stuart Sawney - Percussion Programming, Guitar (13)
English Chamber Choir
The String Ensemble Strings
Diskografie Vignettes
Vyšlo 1996, RWCD30 President

Seznam skladeb:
01. Waiting Alone (4:18)
02. Wish I Was You (4:05)
03. Sun Comes Crying (4:42)
04. A Breath of Heaven (4:55)
05. Moment in Time (3:42)
06. The Artist's Dream (3:31)
07. Change of Face (3:04)
08. Madman Blues (3:50)
09. A Painting of Our Love (5:54)
10. Riverside (4:20)
11. Need You (4:58)
12. Simply Acoustic (3:29)
13. Just Another Tear (5:12)
Total Time: ()

Bajonor Studios Jun-Aug 96, The Music Centre, Wembley (Strings & Choir)
Engineering: Stuart Sawney, James Collins (Strings & Choir), Erik Jordan (asst Strings & Choir)

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Fraser Thorneycroft-Smith - Guitar
David Paton - Bass, Guitar
Phil Laughlin - Bass
Stuart Sawney - Percussion Programming
Chrissie Hammond - Vocals
English Chamber Choir
Guy Protheroe - Conductor
Diskografie Can You Hear Me?
Vyšlo 1996, HRHCD 005 Hope Records

Seznam skladeb:
01. Hymn of Hope (3:19)
02. A Little Piece of Heaven (2:05)
03. Part of the Crowd (4:25)
04. Stay With Me (6:46)
05. The Answer (4:40)
06. Believe Me (6:31)
07. A Cry Without Tears (6:04)
08. Why Keep Hiding? (1:51)
09. Running Away (7:44)
10. I Can Hear You (9:14)
Total Time: ()

Nahráváno v Bajonor Studios, Isle of Man,
The Music Centre, Wembley (Choir)
Palladium Studios, Edinburgh (David Paton)
Engineering: Stuart Sawney
Engineering: James Collins - Choir at Wembley
Engineering: Erik Jordan (asst) - Choir at Wembley
Engineering: Jon Turner - David Paton at Edinburgh

Skupina:
Rick Wakeman - Piano, Keyboards
Hosté:
Adam Wakeman - Piano, Keyboards
Fraser Thorneycroft-Smith - Acoustic, Classical Guitar
Phil Laughlin - Bass
Stuart Sawney - Percussion Programming
Diskografie Tapestries
Vyšlo 1996, RWCD29 President

Seznam skladeb:
01. Fremiet's Cat (4:07)
02. Time Will Tell (4:24)
03. Fountains Of Love (4:20)
04. A View from a Window (4:54)
05. Les Vendanges (5:13)
06. Summer's End (3:26)
07. Clair De Lune (2:50)
08. A Brighter Dawn (4:10)
09. The "Blue Lily" (4:23)
10. Tapestries (3:43)
11 The Garden Party (3:51)
12. Portraits in a Gallery (4:42)
13. The Daydream (4:11)
14. The Storyteller (4:26)
Total Time: ()

Nahráváno v Bajonor Studios, Isle of Man between Sep/Oct 1995
Engineering: Stuart Sawney

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
David Paton - Bass
Garfield Morgan - Narration
Ramon Remedios - Vocals (Tenor)
The New Gospels Choir
Diskografie The New Gospels
Vyšlo 1996, HRHCD001 Hope Records

Seznam skladeb:
01. Galilee (11:41)
02. The Word (0:00)
03. Power (0:00)
04. The Gift (10:22)
05. The Magnificat (0:00)
06. The Welcoming (10:34)
07. Welcome a Star (0:00)
08. The Way (8:46)
09. The Baptism (0:00)
10. Tempt Him (4:24)
11. The Sermon on the Mount (8:07)
12. The Lord's Prayer (3:30)
13. The Road to Jerusalem (6:43)
14. Trail and Error (7:35)
15. Await The Hour (5:24)
16. The Cross (5:16)
17. Children of Mine (15:03)
18. The Last Verse (0:00)
Total Time: ()

Nahráváno v Bajonor Studios, Isle of Man May-Jun 1995, Strathbrook Parish Church (Choir)
Engineering: Stuart Sawney

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Chrissie Hammond Vocals
Fraser Thorneycroft-Smith - Guitars
Phil Laughlin - Bass
Stuart Sawney - Percussion Programming
Diskografie Fields Of Green
Vyšlo 1996, GCD-581-2 Griffin

Seznam skladeb:
01. Starship Trooper (12:23)
02. The Promise of Love (6:18)
03. The Spanish Wizard (6:35)
04. The Never Ending Road (8:58)
05. The Fighter (5:30)
06. Tell Me Why (5:13)
07. The Rope Trick (3:41)
08. The Niceman (8:26)
09. Fields of Green (3:42)
Total Time: ()


Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Adam Wakeman - Musical Director
Chrissie Hammond - Vocals
Fraser Thorneycroft-Smith - Guitar
Phil Laughlin - Bass
Tony Fernandez - Drums, Percussion
Diskografie Cirque Surreal
Vyšlo 1995, DSH LCD7018 Pinnacle

Seznam skladeb:
01. Gnash (5:03)
02. Balance of Power [instr.] (5:30)
03. Wings of Fortune [instr.] (3:10)
04. Static [instr.] (4:09)
05. The Party (4:02)
06. Wired for Sound [instr.] (6:03)
07. Juliet [instr.] (6:02)
08. Tubular Balls [instr.](5:01)
09. Carlos [instr.](6:02)
10. The Love That I Know (4:06)
11. The Jig [instr.] (5:34)
Total Time: ()

Nahráváno v Bajonor Studios, Isle of Man, The Esselle Beat Company, Brighton
Engineering: Stuart Sawney, Mike Roberts

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Diskografie Visions
Vyšlo 1995, RWCD28 President

Seznam skladeb:
01. Fantasy (7:13)
02. Peace of Mind (4:15)
03. Innermost Thoughts (6:16)
04. Visions of Light (4:32)
05. Higher Planes (6:43)
06. Astral Traveller (4:55)
07. Dream On (5:46)
08. Thought Waves (3:59)
09. Drifting Patterns (6:03)
10. Future Memories (4:37)
11. Levitation (8:20)
12. Moondreams (4:21)
Total Time: ()

Nahráváno v Bajonor Studios on the Isle of Man, Feb-Jul 1994
Engineering: Stuart Sawney

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Garfield Morgan - Narration
Stuart Sawney - Percussion Programming
Diskografie Seven Wonders of the World
Vyšlo 1995, RWCD27 President

Seznam skladeb:
01. Pharos of Alexandria Intro (0:43)
02. Pharos of Alexandria (9:40)
03. Colossus of Rhodes (I) (0:43)
04. Colossus of Rhodes (7:04)
05. Pyramids of Egypt (I) (0:38)
06. Pyramids of Egypt (6:30)
07. Hanging Gardens of Babylon (I) (0:53)
08. Hanging Gardens of Babylon (5:10)
09. Temple of Artemis (I) (0:58)
10. Temple of Artemis (6:27)
11. Statue of Zeus (I) (0:47)
12. Statue of Zeus (5:36)
13. Mausoleum at Halicarnassus (I) (0:42)
14. Mausoleum at Halicarnassus (11:12)
Total Time: ()
Engineering: Stuart Sawney

Skupina:
Rick Wakeman - Piano, Keyboards
Adam Wakeman - Piano, Keyboards, Classical Guitar
Stuart Sawney - Acoustic Guitar (01), Percussion Programming
Hosté:
Diskografie Romance of the Victorian Age
Vyšlo 1995, RWCD25 President

Seznam skladeb:
01. Burlington Arcade (2:48)
02. If Only (4:20)
03. The Last Teardrop (3:25)
04. Still Dreaming (4:11)
05. Memories Of The Victorian Age (3:33)
06. Lost In Words (6:06)
07. A Tale Of Love (7:55)
08. Mysteries Unfold (3:03)
09. Forever In My Heart (6:01)
10. Days Of Wonder (6:54)
11. The Swans (4:43)
12. Another Mellow Day (5:29)
13. Dance Of The Elves (3:21)
Total Time: ()

Nahráváno v Bajonor Studios, Isle of Man between May/Jul 1994
Engineering: Stuart Sawney

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Ashley Holt - Vocals
Barney James - Percussion
David Hemmings - Narration
David Measham - Conductor
English Chamber Choir - Choir
Gary Pickford Hopkins - Vocals
Geoff Crampton - Guitar
Jackie McAuley - Guitar
John Gustafson - Bass
London Symphony Orchestra
New York Symphony Orchestra
Roger Newell - Bass
Tony Fernandez - Drums
Hosté:
Diskografie The Private Collection
Vyšlo 1995, RWCD23 President

Seznam skladeb:
01. The Battle (4:35)
02. Penny's Piece (7:43)
03. Pearl and Dean Piano Concerto (4:35)
04. Piece For Granny (3:58)
05. Steamhole Dance (Parts 1 & 2) (3:37)
06. The Mountain (8:18)
07. Warmongers (4:14)
08. Aberlady (11:18)
09. Now A Word From Our Sponsor (3:14)
Total Time: (51:32)

Engineering: Stuart Sawney, John Burns, Paul Tregurtha, John Timperley, Dave Richards, Ken Thomas
CD President #RWCD23 UK / CD Ambient #RIO CD 1004 UK / CD President #RIO CD 1004 USA

Skupina:
Rick Wakeman - Piano
Hosté:
Diskografie The Piano Album
Vyšlo 1995, ESS CD 322 Castle Communications

Seznam skladeb:
01. A Wish (1:15)
02. A Glimpse of Heaven (4:04)
03. Catherine Howard (7:35)
04. Morning Has Broken (3:18)
05. Wondrous Stories (4:06)
06. Chapel Hill (3:39)
07. St Michael's Isle (3:40)
08. Space Oddity (4:04)
09. Life On Mars (3:14)
10. The Meeting (2:10)
11. And You And I (5:50)
12. Merlin The Magician (5:48)
13. Gone But Not Forgotten (7:05)
Total Time: ()

Nahráváno: Calvary Chapel, Costa Mesa, CA, Flounders Inn, Virginia During Mar 1994
Engineering: Stuart Sawney
7,000 people attended the concert at Calvary Chapel where it was recorded. The main chapel only held just over 4,000 and so cameras were hastily rigged up to show the concert on screens in other halls.

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Chrissie Hammond - Vocals
David Paton - Guitar, Bass
Nina Wakeman - Narration
Stuart Sawney - Percussion Programming
The Manx Girls Choir Choir
Diskografie Prayers
Vyšlo 1993, MYRCD 1296 Hope Records

Seznam skladeb:
01. A Wish (1:23)
02. Hymn of Hope (3:25)
03. A Prayer For Creation (2:10)
04. A Cry Without Tears (6:07)
05. A Prayer For All (1:54)
06. The Answer (4:44)
07. The Empty Vessel (2:02)
08. Silent Prayer (4:43)
09. Devotion (3' 13)
10. The Lord's Prayer (3:42)
11. Prayers of the Prophets (3:07)
12. Stay With Me (6:52)
13. The Only God (3:39)
14. I Can Hear You (1:43)
15. Evening Prayer (1:43)
16. A Final Wish (1:35)
Total Time: ()


Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Adam Wakeman - Keyboards, Vocals
Hosté:
Alan Thompson - Bass, Guitars
Chrissie - Hammond, Vocals
Dr Doom - Guitar
Tony Fernandez - Drums, Percussion
Stuart Sawney - Percussion Programming
Diskografie No Expense Spared
Vyšlo 1993, RWCD22 President

Seznam skladeb:
01. No Expense Spared (5:33)
02. Dylic (4:28)
03. It's Your Move (3:54)
04. No One Cares (7:01)
05. Luck of the Draw (5:50)
06. Dream The World Away (3:32)
07. Is it the Spring? (4:06)
08. Nothing Ever Changes (5:02)
09. Number 10 (5:29)
10. Jungle (5:39)
11. Children of Chernobyl (4:58)
12. Find The Time (4:41)
Total Time: ()

Nahráváno Bajonor Studios, Isle of Man during Aug-Oct 1993
Engineering: Stuart Sawney

Skupina:
Rick Wakeman - Piano
Hosté:
Diskografie Heritage Suite
Vyšlo 1993, RWCD16 President

Seznam skladeb:
01. The Chasms (2:42)
02. Thorwald's Cross (5:15)
03. St Michael's Isle (4:26)
04. Spanish Head (0:59)
05. The Ayres (4:49)
06. Mona's Isle (4:22)
07. The Dhoon (5:04)
08. The Bee Orchid (3:11)
09. Chapel Hill (4:10)
10. The Curraghs (3:59)
11. The Painted Lady (2:52)
12. The Peregrine Falcon (2:40)
Total Time: ()

Nahráváno v BMP Recording, Guildford
Engineering: Ken Blair

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Adam Wakeman - Keyboards
Stuart Sawney - Percussion Programming
Hosté:
Diskografie Wakeman with Wakeman
Vyšlo 1993, RWCD11 President

Seznam skladeb:
01. Lure of the Wild (7:06)
02. The Beach Comber (4:06)
03. Megalomania (3:05)
04. Raga and Rhyme (3:02)
05. Sync or Swim (6:05)
06. Jiggajig (3:58)
07. Caesarea (9:14)
08. After the Atom (4:54)
09. The Suicide Shuffle (3:18)
10. Past and Present (3:20)
11. Paint It Black (5:36)
Total Time: ()

Nahráváno v Bajanor Studios, Isle of Man During Sep-Oct 1992
Engineering: Stuart Sawney

Skupina:
Rick Wakeman - Piano, Keyboards
Hosté:
Bill Bruford - Drums
Chris Squire - Bass
David Paton - Guitar, Bass
Frank Riccotti - Tuned Percussion
Steve Howe Acoustic - Guitars
Diskografie The Classical Connection II
Vyšlo 1993, President Records RWCD 14

Seznam skladeb:
01. Eleanor Rigby (8:08)
02. Birdman Of Alcatraz (4:28)
03. The Day After The Fair (4:38)
04. Opus 1 (3:10)
05. The Painter (3:07)
06. Summertime (6:05)
07. Dancing In Heaven (6:36)
08. A Garden Of Music (3:18)
09. Mackintosh (3:49)
10. Farandol (2:45)
11. Pont Street (4:30)
12. Art And Soul (5:01)
Total Time: ()

Engineering: Stuart Sawney, Ian Barfoot (Live)

Skupina:
Rick Wakeman - Digital Piano
Hosté:
Diskografie Country Airs
Vyšlo 1992, RWCD10 President

Seznam skladeb:
01. Lakeland Walks (3:50)
02. Wild Moors (3:59)
03. Harvest Festival (3:12)
04. The Glade (2:53)
05. Dandelion Dreams (5:35)
06. Ducks and Drakes (3:58)
07. Green to Gold (3:19)
08. Stepping Stones (5:10)
09. Morning Haze (4:03)
10. Waterfalls (5:33)
11. The Spring (3:47)
12. Quiet Valleys (6:00)
13. Nature Trails (4:07)
14. Heather Carpets (3:44)
Total Time: (59:10)

Nahráváno v Bajonor Studios, Isle of Man, During Sep-Oct 1992
Engineering: Stuart Sawney

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards, Synthesizers
Hosté:
Anabel Blakeney - Gemshorn
Chrissie Hammond - Vocals
David Paton - Bass, Guitars
Stuart Sawney - Percussion, Programming
Diskografie Softsword: King John and the Magna Charter
Vyšlo 1991, Ambient Music, JICK-89026, Jimco Records, Japan

Seznam skladeb:
01. Magna charter (12:16)
02. After prayers (5:36)
03. Battle sonata (3:47)
04. The siege (5:14)
05. Rochester College (2:51)
06. The story of love (King John) (6:42)
07. March of time (3:55)
08. Don't fly away (4:43)
09. Isabella (3:29)
10. Softsword (1:54)
11. Hymn of hope (3:16)
Total Time: (53:43)

Nahráváno v Bajonor Studios, Isle of Man
Engineering: Stuart Sawney

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
David Paton - Bass
D'zal Martin - Guitar
Tony Fernandez - Drums
Ashley Holt - Vocals
South African Choir Choir
Diskografie African Bach
Vyšlo 1991, RWCD20 President

Seznam skladeb:
01. African Bach (3:56)
02. Message of mine (4:00)
03. My homeland (4:16)
04. Liberty (5:18)
05. Anthem (6:08)
06. Brainstorm (4:35)
07. Face in the crowd (4:19)
08. Just a game (4:10)
09. Africa East (5:44)
10. Don't touch the merchandise (4:38)
Total Time: ()

Nahráváno ve Studio House, Wraysbury, Swaziland
Engineering: John Burns

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards, Synthesizers
Hosté:
Stuart Sawney - Percussion, Programming
Diskografie 2000 A.D. Into the Future
Vyšlo 1991, RWCD21 President

Seznam skladeb:
01. Into the future (5:06)
02. Toward peace (3:08)
03. 2000 A.D. (6:07)
04. A.D. Rock (3:05)
05. The time tunnel (3:15)
06. Robot dance (8:01)
07. A new beginning (4:10)
08. Forward past (6:03)
09. The seventh dimension (4:28)
Total Time: (43:23)

Nahráváno v Bajonor Studios, Isle of Man
Engineering: Stuart Sawney

Skupina:
Rick Wakeman - Piano, Keyboards
David Paton - Acoustic Guitar, Bass
Hosté:
Diskografie The Classical Connection
Vyšlo 1991, President Records (RWCD13) UK

Seznam skladeb:
01. Gone But Not Forgotten (5:48)
02. After the Ball (3:32)
03. Elgin Mansions (6:06)
04. Sea Horses (4:58)
05. Merlin the Magician (5:58)
06. Catherine of Aragon (3:59)
07. Catherine Howard (7:20)
08. 1984 Overture (3:50)
09. The Hymn (5:08)
10. Finale (Incorporating Julia) (6:11)
Total Time: (53:36)

Engineering: Stuart Sawney

Skupina:
Rick Wakeman - Piano
Hosté:
Diskografie Aspirant Sunshadows
Vyšlo 1991, RWCD19 President

Seznam skladeb:
01. The nightwind (4:59)
02. Churchyard (4:06)
03. Tall shadows (4:26)
04. Shadow love (4:21)
05. Melancholy mood (7:06)
06. Mount Fuji by night (4:29)
07. Hidden reflections (4:15)
08. The evening harp (7:10)
09. The moonraker pond (5:33)
10. The last lamplight (7:09)
11. Japanese sunshadows (5:33)
Total Time: (59:07)

Nahráváno v Bajonor Studios, Isle of Man during 1991
Engineering: John Burns

Skupina:
Rick Wakeman - Piano
Hosté:
Diskografie Aspirant Sunset
Vyšlo 1991, RWCD18 President

Seznam skladeb:
01. Floating Clouds (5:20)
02. Still Waters (6:25)
03. The Dream (6:28)
04. The Sleeping Village (3:35)
05. Sea of Tranquillity (8:11)
06. Peace (5:29)
07. Sunset (4:24)
08. Drying Embers (6:26)
09. Dusk (5:27)
10. Evening (7:12)
Total Time: (58:57)

Nahráváno v Bajonor Studios, Isle of Man during Oct 1990
Engineering: John Burns

Skupina:
Rick Wakeman - Piano
Hosté:
Diskografie Aspirant Sunrise
Vyšlo 1991, RWCD17 President

Seznam skladeb:
01. Thoughts of Love (6:37)
02. Gentle Breezes (6:39)
03. Whispering Cornfields (6:20)
04. Peaceful Beginnings (5:19)
05. Dewy Morn (4:25)
06. Musical Dreams (5:45)
07. Distant Thoughts (3:44)
08. The Dove (3:50)
09. When Time Stood still (3:43)
10. Secret Moments (3:46)
11. Peaceful (8:45)
Total Time: (58:53)

Nahráváno v Bajonor Studios, Isle of Man during Oct 1990
Engineering: John Burns

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards, Vocals
Gaston Balmer - Percussion
Lilianne Lauber - Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Rock 'n' Roll Prophet Plus
Vyšlo 1991, RWCD12 President

Seznam skladeb:
01. Return of the Prophet (6:03)
02. I'm So Straight I'm a Weirdo (3:54)
03. The Dragon (3:34)
04. Dark (5:07)
05. Alpha Sleep (0:00)
06. Maybe '80 (5:27)
07. March of the Child Soldiers (6:05)
08. Early Warning (3:34)
09. Spy of '55 (5:07)
10. Stalemate (5:55)
11. Do You Believe In Fairies? (4:29)
12. Rock N' Roll Prophet (4:40)
Total Time: ()

Nahráváno v Mountain Studios in Montreux, Bajonor Studios, Isle of Man (Tracks 1/5/7/10)
Engineering: Dave Richards, Stuart Sawney (Tracks 1/5/7/10)
Znovuvydání Rock 'n' Roll Prophet se 4 novými skladbami.

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards, Synthesizers
Nina Wakeman - Narrations
Hosté:
Diskografie In the Beginning
Vyšlo 1990, CD Asaph Records AR 1049

Seznam skladeb:
01. The creation (6:25)
02. The ten commandments (7:09)
03. Jericho (6:48)
04. David and Goliath (11:46)
05. The 23rd psalm (1:29)
06. Jonah (5:38)
07. Parables (9:16)
08. The betrayal (10:46)
09. God the Word (1:42)
10. Warnings (4:53)
Total Time: (65:52)

Nahráváno v Digital Brothers at Newport Beach, CA
Engineering: Doug Doyle, Lewis McVay

Skupina:
Rick Wakeman - Piano
Hosté:
Diskografie Night Airs
Vyšlo 1990, LP/CD President RW/CD 09

Seznam skladeb:
01. The sad dream (4:59)
02. Twilight (4:17)
03. The sleeping child (4:39)
04. Mr. Badger (4:44)
05. Jack Frost (3:35)
06. The lone star (4:13)
07. Rain shadows (5:04)
08. Fox by night (3:44)
09. Night owls (4:32)
10. An evening romance (4:58)
Total Time: (44:55)

Engineering: Richard Scott

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Diskografie Sea Airs
Vyšlo 1989, LP/CD President RW/CD 08

Seznam skladeb:
01. Harbour Lights (5:15)
02. The Pirate (4:39)
03. Storm Clouds (3:34)
04. Lost At Sea (3:25)
05. The Mermaid (3:26)
06. Waves (3:29)
07. The Fisherman (3:30)
08. Flying Fish (3:14)
09. The Marie Celeste (4:37)
10. Time And Tide (4:03)
11. The Lone Sailor (3:43)
12. The Sailor's Lament (4:35)
Total Time: (47:30)

Nahráváno ve Strawberry Studios (Tracks 2/12), Herne Place Studios between 1985/89
Engineering: Richard Scott (Tracks 2/12), John Acock (1/3-11)

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Dave Sumner - Guitar
Mario Fasciano - Drums, Percussion, Vocals
Diskografie Black Nights in the Court of Ferdinand IV
Vyšlo 1989, Ambient, A-IOM-1

Seznam skladeb:
01. Evuje' (5:09)
02. Favola (6:03)
03. Umberto II (3:39)
04. Umbe' (3:9)
05. Tommaso Aniello (Masaniello) (4:54)
06. Fradiavolo (4:50)
07. Farfarie (4:58)
08. O' Bilancio (3:13)
Total Time: ()

Nahráno v Naples during 1989
Engineering: John Burns

Skupina:
Rick Wakeman - Korg Synthesizer
Hosté:
Tony Fernandez - Acoustic & Electronic Percussion
Diskografie Zodiaque
Vyšlo 1988, President, RWCD06

Seznam skladeb:
01. Sagittarius (4:19)
02. Capricorn (4:42)
03. Gemini (2:51)
04. Cancer (3:17)
05. Pisces (4:43)
06. Aquarius (3:52)
07. Aries (5:22)
08. Libra (3:57)
09. Leo (3:15)
10. Virgo (3:48)
11. Taurus (4:14)
12. Scorpio (3:21)
Total Time: (47:41)

Nahráváno ve Studio House, Wraysbury in Jan 1988
Engineering: John Burns

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Ramon Remedios - Vocals (Tenor)
Tony Fernandez - Percussion
Diskografie Suite of Gods
Vyšlo 1988, President, RWCD05

Seznam skladeb:
01. Dawn of Time (4:45)
02. The Oracle (4:32)
03. Pandora's Box (5:46)
04. Chariot of the Sun (4:20)
05. The Flood (8:31)
06. The Voyage of Ulysses (4:21)
07. Hercules (23:18)
Total Time: ()

Nahráváno v Studio House, Wraysbury
Engineering: John Burns

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards, Synthesizers
Hosté:
Tracey Ackerman - Vocals (03,05,06)
Rick Fenn - Additional Keyboards
Tony Fernandez - Drums, Percussion
Davey Paton - Bass
John Knightsbridge - Guitar
Ashley Holt - Vocals (04-08)
John Parr - Vocals (02-09)
Roy Woods - Vocals (01)
Diskografie The Time Machine
Vyšlo 1988,President, RWCD07

Seznam skladeb:
01. Custer's Last Stand (4:05)
02. Ocean City (4:04)
03. Angel of Time (4:51)
04. Slaveman (6:44)
05. Ice (4:52)
06. Open Up Your Eyes (9:57)
07. Elizabethan Rock (3:14)
08. Make Me a Woman (5:01)
09. Rock Age (8:37)
Total Time: (51:25)

Nahráváno ve Studio House, Wraysbury, Berkshire during Jun-Oct 1987
Engineering: John Burns

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Ramon Remedios - Vocals (Tenor)
Robert Powell Narration
The Eton College Chapel Choir
Diskografie The Gospels
Vyšlo 1987,

Seznam skladeb:
The Gospel According To St. Matthew
01. The Baptism (4:25)
02. The Welcoming (4:55)
03. The Sermon on the Mount (8:24)
04. The Lord's Prayer (3:40)
The Gospel According To St. Mark
05. The Way (3:49)
06. The Road to Jerusalem (6:28)
07. Trial and Error
08. Galilee (3:35)
The Gospel According To St. Luke
09. The Gift (5:35)
10. The Magnificat (4:20)
11. Welcome a Star (5:07)
12. Power (4:26)
The Gospel According To St. John
13. The Word (2:48)
14. The Hour (5:29)
15. The Children of Mine (14:17)
16. The Last Verse (1:15)
Total Time: ()

Tenorový vokál byl nahrán na palubě lodi na řece Temži ve Waltonu v Surrey v USA uprostřed zimy!

Skupina:
Rick Wakeman - keyboards
Hosté:
Diskografie Family Album
Vyšlo 1987, President, RWCD04

Seznam skladeb:
Seznam skladeb:
01. Black Beauty (black rabbit) (3:46)
02. Adam (Rick's 2nd son) (2:45)
03. Jemma (Rick & Nina's Daughter) (3:36)
04. Benjamin (Rick's 3rd son) (3:19)
05. Oscar (Rick & Nina's WSon) (5:03)
06. Oliver (Rick's 1st son) (3:20)
07. Nina (Rick's wife) (5:20)
08. Wiggles (black & white rabbit) (2:56)
09. Chloe (German Shepherd) (4:02)
10. Kookie (Cat) (3:53)
11. Tilly (Golden Retriever) (4:46)
12. Mum (4:48)
13. Dad (3:41)
14. The Day After The Fair (4:27)
15. Mackintosh (3:41)
Total Time: (58:51)

Recorded Studio House, Wraysbury, April - July, 1987
Producer: Rick Wakeman
John Burns - engineer
Hlavní melodie "Nina" byla později použita Wakemanem ve skladbě "The Meeting", písni z roku 1989 na albu "Anderson Bruford Wakeman Howe".

Skupina:
Rick Wakeman - Grand Piano
Hosté:
Diskografie Country Airs
Vyšlo 1986, Coda, NAGE 10CD

Seznam skladeb:
Side one
01. Dandelion Dreams (4:13)
02. Stepping Stones (3:49)
03. Ducks and Drakes (3:57)
04. Morning Haze (3:05)
05. Waterfalls (3:59)
Side two)
06. Quiet Valleys (4:24)
07. Nature Trails (3:23)
08. Heather Carpets (4:01)
09. Lakeland Walks (3:58)
10. Wild Moors (3:24)
Total Time: ()


Skupina:
Rick Wakeman - Keyboard (03,06,08)
Hosté:
Greg Schulz - Keyboards
Trevor Spencer - Drums
Kevin Peek - Electric Guitar, Classical Guitar, Keyboards
Patrick Allen - Narration
Greg Schulz - Keyboards Programming
Diskografie Beyond the Planets
Vyšlo 1985, CD TCD 2244 Telstar UK

Seznam skladeb:
01. Waves / The Journey (composed: Jeff Wayne) (1:57)
02. Mars (The Bringer Of War) (3:25)
03. Venus (The Bringer Of Peace) (7:48)
04. Mercury (The Winged Messenger) (4:00)
05. Jupiter (The Bringer Of Jollity) (6:54)
06. Circles / Saturn (The Bringer Of Old Age) (6:58)
07. Uranus (The Magician) (5:34)
08. Neptune (The Mystic) / The Heavens Reply / Beyond (9:14)
Total Time: (46:04)

Composed: Gustav Holst (02-08)
Wakeman složil "Beyond" (08)
Produced for Woomera Recording Company Pty, Ltd.
Recorded and mixed v Soundwest Recorders, Perth, Western Australia
Producer: Kevin Peek, Trevor Spencer
Mastered: Arun Chakraverty
Engineering: Ric Curtin
Executive-Producer: Jeff Brownrigg

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards, Synthesizers, Vocals, Lead Vocal (10)
Hosté:
Tony Fernandez - Drums, Percussion
Chas Cronk - Bass Guitar
Rick Fenn - Guitar (mimo 02)
Bimbo Acock - Saxophone (07-10)
Gordon Neville - Lead Vocals (01-04,06,07,09)
Tony Burrows - backing vocals (02,03,06,07,09,10)
Alan Carvell - backing vocals (03)
Sue Glover - backing vocals (01-07)
John Kirby - backing vocals (01)
Sonny Leslie - backing vocals (01)
Val McKenna - backing vocals (09)
Diskografie Silent Nights
Vyšlo 1985, LP President P-7551 / LP/CD President RW-1 (1987)

Seznam skladeb:
Side One:
01. Tell 'Em All You Know (4:04)
02. The Opening Line (3:47)
03. The Opera (6:20)
04. Man's Best Friend (4:27)
05. Glory Boys (3:13)
Side Two:
06. Silent Nights (3:54)
07. Ghost of a Rock 'n' Roll Star (3:39)
08. The Dancer (3:28)
09. Elgin Mansions (5:13)
10. That's Who I Am (4:15)
Total Time: (62:15)

Producer: Rick Wakeman

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hereward Kaye - Vocals
Jackie McAuley - Guitar
John Gustafson - Bass
Robert Powell - Narration
Tim Rice - Lyrics
Tony Fernandez - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie The Cost Of Living
Vyšlo 1983, Charisma Records/Voiceprint Records (reissue)

Seznam skladeb:
01. Twij (1:19)
02. Pandamonia (3:56)
03. Gone but Not Forgotten (3:40)
04. One for the Road (4:38)
05. Bedtime Stories (4:22)
06. Happening Man (3:31)
07. Shakespeare Run (3:23)
08. Monkey Nuts (3:22)
09. Elegy - Written in a Country Churchyard (8:24)
Total Time: (36:09)

Producer: Rick Wakeman
Engineering: Ken Thomas, Mark Stent (Asst)
The album was recorded at Mountain Studios in Montreaux, Switzerland, and was released by Moon Records. These tracks were recorded at Wakeman's own Bajanor Studios on the Isle of Man, and were mixed by Stuart Sawney. The re-release was mastered at Abbey Road Studios. As well as playing keyboards, Wakeman provided lead vocals for three tracks ("I'm So Straight I'm a Weirdo", "Maybe '80", and "Do You Believe in Fairies") – the only album on which his singing appears.

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards, Vocals
Lilianne Lauber - Backing vocals
Gaston Balmer - Percussion
Hosté:

Producer: Rick Wakeman
Dave Richards - Engineering
Martin Pursey - Executive producer
Stuart Sawney - Engineering (CD bonus tracks)
Diskografie Rock 'N' Roll Prophet
Vyšlo 1982, Moon Records, LP LUNA LP 1 /CD President RW 12 (1991)

Seznam skladeb:
LP
01. I'm So Straight I'm a Weirdo (3:54)
02. The Dragon (3:34)
03. Dark (5:07)
04. Maybe '80 (5:27)
05. Early Warning (3:34)
06. Spy of 55 (5:07)
07. Do You Believe in Fairies? (4:29)
08. Rock 'n' Roll Prophet (4:40)
1991 re-release
01. Return of the Prophet (6:03)
02. I'm So Straight I'm a Weirdo (3:54)
03. The Dragon (3:34)
04. Dark (5:07)
05. Alpha Sleep (6:00)
06. Maybe '80 (5:27)
07. March of the Child Soldiers (6:05)
08. Early Warning (3:34)
09. Spy of 55 (5:07)
10. Stalemate (5:55)
11. Do You Believe in Fairies? (4:29)
12. Rock 'n' Roll Prophet (4:40)
Total Time: (61:55)

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards, Synthesizers
Hosté:
Steve Barnacle - Fender Bass
Gary Barnacle - Selmer Saxophone
Tim Stone - Guitar
Frank Ricotti - Ludwig Drums
Tony Fernandez - Percussion
Lead Vocals: Chaka Khan (1-01,02, 2-01), Kenny Lynch (2-01), Steve Harley (2-03), Tim Rice (2-05),Jon Anderson (1-03)
The Dirtetts (Vickie Brown/Sonia Jones/Stevie Lange) - Backing Vocals
+32 orchestral musicians
Diskografie 1984
Vyšlo červen 1981, Charisma UK, LP CDS 4022 /CD GCDWR-160 Griffin

Seznam skladeb:
CD 1
01. 1984 Overture part one (2:31)
02. 1984 Overture part two (2:31)
03. 1984 Overture war games (5:50)
04. Julia (4:38)
05. The hymn (3:08)
06. The room part one
07. The room part two (4:10)
CD 2
08. Robot man (3:57)
09. Sorry (2:56)
10. No name (3:14)
11. Forgotten memories (2:50)
12. Proles (3:26)
13. 1984 (6:25)
Total Time: (45:36)

Recorded February 23, 1981-April 14, 1981
Nahráváno v Morgan Studios during Feb/Apr 1981
Producer: Rick Wakeman
Engineering: Mike Bobak

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Bruce Lynch - Bass
Frank Gibson - Drums
Nico Ramsden - Electric Guitars
Tony Visconti - Acoustic Guitars

Nahráváno: La Grange Studios, Mountain Studios, Montreux, Switzerland
Engineering: Tony Visconti
Engineering Assistant: David Richards
Diskografie Rhapsodies
Vyšlo 1979, A&M Records, AMLX 68508

Seznam skladeb:
Record one: (34:46)
01. Pedra de Gavea (4:11)
02. Front Line (3:42)
03. Bombay Duck (3:14)
04. Animal Showdown (Yes We Have No Babanas) (2:40)
05. Big Ben (3:58)
06. Rhapsody In Blue (5:26)
07. Wooly Willy Tango (3:24)
08. The Pulse (5:21)
09. Swan Lager (P.D.) (2:50)
Record two: (32:38)
10. March Of The Gladiators (4:53)
11. Flacons De Neige (5:01)
12. The Flasher (5:32)
13. The Palais (2:23)
14. Stand-by (3:30)
15. Sea Horses (3:52)
16. Half Holiday (3:00)
17. Summertime (4:27)
18. Credits (3:10)
Total Time: (70:34)

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Alan White - Drums
Chris Squire - Bass
Frank Riccotti - Percussion
Bill Oddie - Vocals
Ars Laeta of Lausanne - Choir
Diskografie Rick Wakeman's Criminal Record
Vyšlo 1977, LP A&M Records, AMLK 64660

Seznam skladeb:
01. Statue of justice (6:20)
02. Crime of passion (5:46)
03. Chamber of horrors (6:40)
04. Birdman of Alcatraz (4:12)
05. The breathalyser (3:51)
06. Judas Iscariot (12:15)
Total Time: ()

Nahráváno v Mountain Studios, Montreux, Switzerland, duben - červen 1977
Choir nahráván v Eglise De Planches, Montreux
Engineering: John Timperley
Engineering: Dave Richards (01,03)

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards, Synths, Mellotrons, Harpsichord
+The English Rock Ensemble:
Reg Brooks - Trombone, Bass Trombone, Backing Vocals
John Dunsterville - Acoustic & Electric Guitars, Mandoline, Backing Vocals
Tony Fernandez - Drums, Percussion
Ashley Holt - Lead Vocals
Roger Newell - Bass, Bass Pedals, Backing Vocals
Martyn Shields - Trumpet, Flugel Horn, French Horn, Backing Vocals
Diskografie No Earthly Connection
Vyšlo 1976, LP A&M Records AMLH 64583

Seznam skladeb:
01. Music Reincarnate: (28:08)
    The Warning (8:19)
    The Maker (3:34)
    The Spaceman (4:03)
    The Realisation (4:17)
    The Reaper (7:55)
02. The Prisoner (7:01)
03. The Lost Cycle (7:02)
Total Time: (42:11)

Nahráváno v Le Chateau Studios, Herouville, France, leden - březen 1976
Engineering: Paul Tregurtha
Engineering Assistant: Didier Utard

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Geoff Crampton - Guitars
Roger Newell - Bass
Barney James - Drums
John Hodgson - Percussion
Ashley Holt - Vocals
Gary Pickford Hopkins - Vocals
Hosté:
David Katz - Orch Coordination
David Measham - Conductor
Terry Taplin - Narration
Wil Malone - Orch Arrangement
Diskografie The Myths and Legends of King Arthur and the Knights of the Round Table
Vyšlo 1975, A&M Records, D32Y3094

Seznam skladeb:
01. Arthur (7:26)
02. Lady of the Lake (0:45)
03. Guinevere (6:45)
04. Sir Lancelot and the Black Knight (5:21)
05. Merlin the Magician (8:51)
06. Sir Galahad (5:51)
07. The Last Battle (9:41)
Total Time: (44:40)

Nahráváno v Morgan Studios, London, říjen 1974 - leden 1975
Engineering: Paul Tregurtha
Engineering Assistent: Jeremy Stenham

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Barney James - Drums
Mike Egan - Guitar
Roger Newell - Bass
Hosté:
Gary Pickford Hopkins Vocals
Ashley Holt Vocals
London Symphony Orchestra
English Chamber Choir Choir
David Hemmings - Narration
David Measham - Conductor
Diskografie Journey to the Centre of the Earth
Vyšlo 18. ledna 1974, A&M

Seznam skladeb:
01. The Journey (00:00)
02. Recollection (21:11)
03. The Battle (00:00)
04. The Forest (18:57)
Total Time: (40:08)

Nahráváno v Royal Festival Hall, naživo 18. ledna 1974
Engineering: Paul Tregurtha, Pete Flanagan
Jedním z důvodů, proč album bylo nahráváno živě bylo, že si Rick nemohl dovolit nahrávat ve studiu z důvodu mizerné vlastní finanční situace. Koncert byl proto zaznamenáván na 16 stopou pásku.

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Dave Lambert, Mike Egan, Steve Howe - Guitar
Chas Cronk, Les Hurdle, Dave Winter, Chris Squire - Bass
Dave Cousins - Electric Banjo
Barry DeSouza, Alan White , Bill Bruford - Drums
Frank Riccotti, Ray Cooper - Percussion
Judith Powell, Sylvia McNeill, Laura Lee, Liza Strike, Barry St. John - Vocals
Diskografie The Six Wives of Henry VIII
Vyšlo 23. ledna 1973, A&M Records

Seznam skladeb:
01. Catherine of Aragon (3:45)
02. Anne of Cleves (7:50)
03. Catherine Howard (6:36)
04. Jane Seymour (4:44)
05. Anne Boleyn (6:31)
(Incl "The day thou gavest Lord is ended")
06. Catherine Parr (7:00)
Bonus Tracks
07. Excerpts From The Six Wives of Henry VIII (Yessongs 1973)
08. Anne Boleyn (Live KBFH)
09. Catherine Parr (Live KBFH)
Total Time: (36:26)

První studiové sólové album "The Six Wives of Henry VIII" vyšlo v lednu 1973 u A&M Records a předcházelo desce YES "Close to the Edge".

Skupina:
Rick Wakeman - Piano
Diskografie Piano Vibrations
Vyšlo 1971, Polydor, 2460 135

Seznam skladeb:
01. Take Me To The Pilot (00:00)
02. Yellow Man (02:36)
03. Cast Your Fate To The Wind (02:35)
04. Gloria, Gloria (03:08)
05. Your Song (03:45)
06. Delta Lady (03:26)
07. A Picture of You (02:59)
08. Home Sweet Oklahoma (03:22)
09. Fire and Rain (03:25)
10. Classical Gas (02:56)
Total Time: ()

Tohle nikdy nemělo vyjít jako sólové album a Rick je mezi ně ani nepočítá. Jedná se vlastně o hru na klavír ve studiu v Pye Studios v Londýnském Marble Arch a na některých vystupuje neznámý zpěváka.Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Brad Waissman - Bass
Fraser Thorneycroft-Smith - Guitars
Stuart Sawney - Percussion Programming
Diskografie White Rock II
Vyšlo 1999, MFCD004 Music Fusion

Seznam skladeb:
01. Oriental Iceman (11:48)
02. Ice Pie (8:54)
03. Dancing on Snowflakes (3:07)
04. Nine Ice Groove (7:03)
05. In The Frame (3:41)
06. Harlem Slalom (11:21)
07. Frost In Space (8:10)
Total Time: ()

Nahráváno v Bajonor Studios, IoM, duben 1997 - březen 1998
Engineering: Stuart Sawney
When asked to write new scores for all the early Winter Olympic sports films I pieced together the best of all the music and made this album, which I personally think is a nice and genuine follow up to the original. One day I would like to enhance the original and put these two out together but the current owners of White Rock are uncommunicative and so it has about as much chance as happening as I have of ever getting married again!

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Ashley Holt - Vocals
Chrissie Hammond - Vocals
D'zal Martin - Guitar
Tony Fernandez - Drums, Percussion
Ramon Remedios - Vocals (Tenor)
Diskografie Phantom Power
Vyšlo 1990, A-IOM-2 Ambient

Seznam skladeb:
01. The visit (3:44)
02. Heaven (4:14)
03. The rat (3:26)
04. The stiff (3:22)
05. Evil love (3:49)
06. The voice of love (3:07)
07. Heat of the moment (3:55)
08. Fear of love (3:27)
09. The love trilogy: (5:14)
    a) One night
    b) Dream sequence
    c) One night in love
10. The hangman (2:48)
11. The sand-dance (2:49)
12. You can't buy my love (3:31)
13. Phantom power (2:48)
14. Rock pursuit (4:48)
Total Time: (50:12)

Nahráváno v Bajonor Studios, Isle of Man
Engineering: Stuart Sawney
LP/CD Ambient Music A-IOM-2 / CD Rio Digital RIO 1003 (1992)

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Bimbo Acock - Saxophones
Chas Cronk - Bass
Maggie Bell - Vocals (1/11)
Rick Fenn - Guitar
Tony Fernandez - Drums/Percussion
Hosté:
Diskografie Crimes Of Passion
Vyšlo 1986, LP/CD Edel Screen EDS 5404/ LP/CD President RW 03 (1987)

Seznam skladeb:
01. It's a Lovely Life (3:15)
02. Eastern Shadows (3:59)
03. Joanna (3:59)
04. The Stretch (3:45)
05. Policeman's Ball (3:12)
06. Stax (3:03)
07. Taken in Hand (4:40)
08. Paradise Lost (4:24)
09. The Box (4:02)
10. Web of Love (3:52)
11. Dangerous Woman (3:43)
Total Time: (41:54)

Nahráváno v Herne Place Studios, Sunningdale, UK
Engineering: John Acock

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Jackie McAuley - Acoustic Guitars
Mitch Dalton - Acoustic Guitars
Tony Fernandez - Drums
Hosté:
Diskografie G'ole!
Vyšlo 1983, Charisma, CAS 1162

Seznam skladeb:
01. International Flag (2:15)
02. The Dove (opening ceremony) (2:40)
03. Wayward Spirit (3:22)
04. Latin Reel (Theme From G'olé) (2:47)
05. Red Island (5:06)
06. Spanish Holiday (2:46)
07. No Possible (2:57)
08. Shadows (3:41)
09. Black Pearls (2:54)
10. Frustration (3:12)
11. Spanish Montage (2:48)
12. G'olé (2:58)
Total Time: (37:26)

Nahráváno:
Berwick St Studios, London
Olympic Studios, Barnes
Jacobs Studios, Farnham
Engineering: Denny Bridges (Berwick St), Doug Bennett (Olympic & Jacobs), Ken Thomas (Jacobs), Terry Barham (Jacobs)
Producer: Rick Wakeman
(soundtrack - 1982 FIFA World Cup) G'olé! is the official documentary film of the 1982 FIFA World Cup held in Spain. The film is narrated by Sean Connery and the score was written by Rick Wakeman. It tells the story of the 1982 FIFA World Cup which was won by Italy who beat West Germany in the final. It also highlights New Zealand - who played the most games in order to qualify - and Cameroon - a rising African force.

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Arlen Roth - Guitar, Pedal Guitar
Kevin Kelly - Bass
Liberty DeVitto - Drums
Mike Braun - Drums
Mike Gareau - Guitar, Fiddle
Alan Brewer - Guitar, Banjo, Percussion
Ronnie Lawson - Grand Piano
Hosté:
Diskografie The Burning
Vyšlo 1981

Seznam skladeb:
01. Variations on the Fire (5:10)
02. The Chase Continues (Po's Plane) (3:57)
03. Theme From The Burning (3:31)
04. Shear Terror and More (4:32)
05. Devil's Creek Breakdown (2:19)
06. The Fire (3:23)
07. Doin' It (2:40)
08. The Chase (1:59)
09. Shear Terror (2:45)
10. The Burning (End Title Theme) (2:00)
Total Time: (32:16)

Nahráváno v The Worshoppe Recording Studios, Douglaston, New York
Engineering: Kevin Kelly, Jeff Kracke
Engineering Assistant: Lee Pomerantz

Skupina:
Rick Wakeman - Moog synthesizer (01-08), Steinway Grand Piano (02-08), Mellotron (02-08), Mander Pipe Organ (02-05,07,08), RMI computer piano (02), RMI Rock-si-chord (03), Horner clavinet (03-05,07,08), Fender Rhodes Piano (04,05), Hammond C3 Organ (04,08), Harpsichord (07), Marimbas (02)
Tony Fernandez - Percussion (01,02,04,05,07,08)
St.Paul's Cathedral Choir - Choir (02,03)
Diskografie White Rock
Vyšlo 1977, A&M Records, AMLH 64614

Seznam skladeb:
01. White Rock (3:10)
02. Searching For Gold (4:20)
03. The Loser (5:30)
04. The Shoot (3:59)
05. Lax'x (4:53)
06. After The Ball (3:03)
07. Montezuma's Revenge (3:56)
(traditional Hungarian Gypsy Music, arr.by Rick Wakeman)
08. Ice Run (6:11)
Total Time: ()

All tracks written by Rick Wakeman, except where noted
Nahráváno ve CBS Studios, Wembley
Producer: Rick Wakeman
Engineering: Paul Hardiman
Engineering Assistant: Richard Lewzey (06,07)
White Rock je dokumentární film z roku 1977 o zimních olympijských hrách 1976, které se konaly v rakouském Innsbrucku. Film režíroval Tony Maylam, který v té době měl již zkušenosti z koncertního filmování při záznamu rockové skupiny Genesis "Genesis: In Concert". Byly dva filmy zobrazeny jako dvojité zákona v britských kinech v roce 1977. Soundtrack White Rock měl pokračování v roce 1999.

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
David Wilde - Piano
George Michie
John Forsythe
The English Rock Ensemble - Band
The National Philharmonic Orchestra
Hosté:
Diskografie Lisztomania
Vyšlo 1975, A&M Records SP-4546/AMLH 64546

Seznam skladeb:
01. Rienzi / Chopsticks Fantasia (4:20)
02. Love's dream (4:25)
03. Dante Period (2:05)
04. Orpheus Song (3:10)
05. Hell (1:59)
06. Hibernation (1:11)
07. Excelsior Song (2:32)
08. Master Race (0:45)
09. Rape, Pillage & Clap (3:09)
10. Funerailles (3:48)
11. Free Song (Hungarian Rhapsody) (1:57)
12. Peace At Last (2:59)
Total Time: ()

Nahráváno: Island Mobile/Rak Mobile
Mixed: Island Studios
Mixed: Olympic Studios, LondonSestava:
Jon Anderson - Lead and Backing Vocals, Acoustic Guitar, Harp, Percussion
Trevor Rabin - Guitars, Backing and Lead Vocals
Rick Wakeman - Keyboards
Live musicians:
Lee Pomeroy - Bass, Backing Vocals
Lou Molino III - Drums, Percussion, Backing Vocals
Iain Hornal - Bass, Backing Vocals (2017 Japanese tour, 2018 European tour)
Live At The Apollo
Vyšlo 7. září 2018, Eagle Rock

Seznam skladeb:
CD DISC ONE:01. Intro / Cinema / Perpetual Change (11:21)
02. Hold On (8:01)
03. I've Seen All Good People (7:44)
     I. Your Move
    II. All Good People
04. Lift Me Up (7:12)
05. And You & I (10:41)
     I. Cord Of Life
    II. Eclipse
   III. The Preacher, The Teacher
    IV. Apocalypse
06. Rhythm Of Love (4:55)
07. Heart Of The Sunrise (11:27)
CD DISC TWO:
01. Changes (7:00)
02. Long Distance Runaround / The Fish (Schindleria Praematurus) (6:18)
03. Awaken (22:41)
04. Make It Easy / Owner Of A Lonely Heart (9:47)
05. Roundabout (7:35)
Total Time: (114:42)

"Yes, featuring Jon Anderson, Trevor Rabin, Rick Wakeman" přinesli na začátku roku 2017 svou živou show do Velké Británie, včetně tohoto vyprodaného představení zachyceného živě v Apollo v Manchesteru. Setlist zahrnoval spektrum jejich kariéry, včetně klasik "Roundabout", "Owner Of A Lonely Heart", "Hold On", "Rhythm Of Love", "Awaken". Wakemanova klávesová kouzla utkávala své kouzlo spolu s Rabinovými mistrovskými kytarovými dovednostmi a jedinečné vokální a lyrické zdatnosti zakládajícího člena Jona Andersona, aby vytvořila pro své fanoušky speciální noc hudební alchymie. Tato slavná show zachycuje skutečnou a trvalou povahu této stále silné kapely. Nahrávka je k dispozici na DVD, Blu-ray, 2CD, Digital a 3LP.

Skupina:
Rick Wakeman - Grand Piano
The English Rock Ensemble
Dave Colquhoun - Guitars (Guitarist Magazine’s ‘Guitarist Of The Year’ ’94/95)
Adam Falkner - Drums (Amy Macdonald, Dido, Patricia Kaas)
Lee Pomeroy - Bass (Jeff Lynne’s ELO, Caravan)
Hayley Sanderson - Lead Vocals (Strictly Come Dancing, Kaiser Chiefs, Nile Rodgers)
Adam Wakeman - Keyboards and Guitars (Ozzy Osbourne, Black Sabbath, Jazz Sabbath)
Peter Egan - Narrations (Downton Abbey, After Life)
Ian Lavender - Narrations (Dad’s Army, EastEnders)
Hosté:
Diskografie Live At The London Palladium 2023
4CD, vyšlo 16. února 2024, Fragile Records,

Seznam skladeb:
DISC ONE
The Six Wives of Henry VIII
01. Catherine of Aragon ()
02. Anne Boleyn ()
03. Jane Seymour ()
04. Anne of Cleves ()
05. Catherine Howard ()
06. Catherine Parr ()
DISC TWO
The Myths and Legends of King Arthur and the Knights of the Round Table
01. King Arthur ()
02. Lady of the Lake ()
03. Guinevere ()
04. Lancelot And the Black Knight ()
05. The Best Knight ()
06. Sir Galahad ()
07. Excalibur ()
08. The Last Battle ()
09. (ENCORE) The King of Merlins ()
10. (ENCORE) Merlin the Magician ()
DISC THREE
Yes
01. Roundabout ()
02. The YES Suite (part A – The Meeting) ()
03. The YES Suite (part B – Wonderous Stories) ()
04. The YES Suite (part C – Southside of the Sky) ()
05. And You And I ()
06. Starship Trooper / Wurm ()
DISC FOUR
Journey to the Centre of the Earth
01. The Preface ()
02. The Journey Overture ()
03. Journeys Dawn ()
04. Crystals / The Gothic Cathedral / A Quest for Water ()
05. The Hansbach / Fervent Prayer ()
06. The Recollection / Lost And Found ()
07. Echoes / 4 Miles ()
08. The Reunion ()
09. A New Vista ()
10. A World within a World ()
11. The Raft ()
12. The Battle ()
13. Cumulous Clouds ()
14. The Storm ()
15. The Cemetery ()
16. Quaternary Man ()
17. Mastodons ()
18. The Forest ()
19. Ages of Man ()
20. The Tunnel ()
21. Hall of the Mountain King / Mount Etna
Total Time: (60:33)
In February 2023, Rick Wakeman performed two sell out concerts at the London Palladium which celebrated his most acclaimed work as a solo artist and as a member of Yes. The first concert saw Rick Wakeman, the English Rock Ensemble and the English Chamber Choir, conducted by Guy Protheroe perform his first solo work, ‘The Six Wives of Henry VIII’ and ‘The Myths and Legends of King Arthur and the Knights of the Round Table’, while the second night’s concert featured a set of classic Yes material and ‘The Meeting’ (originally performed by Anderson, Bruford, Wakeman And Howe), along with the multi-platinum-selling solo work ‘Journey to the Centre of the Earth’. The concerts were some of the most memorable of Rick’s career. A year on from these magical shows, Rick Wakeman releases ‘Live at the London Palladium 2023’ on his own label Fragile Records, in partnership with Esoteric Recordings. This is an impressive 4CD set which features the complete concerts and is both a wonderful souvenir of two unique shows for long-term fans and an outstanding introduction to Rick’s catalogue for new ones. The music on these albums features fresh interpretations of Rick’s back catalogue adapted for band and choir, including the newly-penned ‘YES Suite’, all never before released on record in this form. The English Rock Ensemble consists of internationally renowned musicians, all with years of experience in performing the music of Rick Wakeman and YES. They feature Dave Colquhoun – guitars (Guitarist Magazine’s ‘Guitarist Of The Year’ ’94/95), Adam Falkner – drums (Amy Macdonald, Dido, Patricia Kaas), Lee Pomeroy – bass (Jeff Lynne’s ELO, Caravan), Hayley Sanderson – lead vocals (Strictly Come Dancing, Kaiser Chiefs, Nile Rodgers) Adam Wakeman – keyboards and guitars (Ozzy Osbourne, Black Sabbath, Jazz Sabbath) with recorded narrations by popular actors Peter Egan (Downton Abbey, After Life) and Ian Lavender (Dad’s Army, EastEnders).
Skupina:
Rick Wakeman - Grand Piano
Hosté:
Diskografie Live Portraits
CD/DVD, vyšlo 7. března 2018, Esoteric Recordings/Voiceprint, MFVP127DVD

Seznam skladeb:
Side 1
01. Help (3:48)
02. Stairway To Heaven (6:10)
03. Life On Mars (3:22)
04. I'm Not In Love (3:05)
Side 2
01. Wondrous Stories (4:22)
02. Berceuse (4:27)
03. Amazing Grace (3:54)
04. Swan Lake (4:22)
Side 3
01. Morning Has Broken (3:41)
02. Summertime (4:05)
03. Space Oddity (4:46)
04. Dance Of The Damselflies (3:33)
Side 4
01. Clair De Lune (2:58)
02. I Vow To Thee My Country (2:55)
03. Eleanor Rigby (5:05)
Total Time: (60:33)
Keyboard legend Rick Wakeman will be recording a live version of his critically acclaimed album “Piano Portraits” at the Lincoln Cathedral in London on March 7th, 2018. “Live Portraits” be released on CD/DVD later this year. A new PledgeMusic campaign has been started to help fund the recording & filming of the event!

Skupina:
Rick Wakeman - Grand Piano
Hosté:
Guy Protheroe (Conductor)
Orchestra Della Svizzera Italiana (OSI)
Coro Clairiere Del Conservatorio
Diskografie Live In Lugano
DVD, vyšlo 2014, Esoteric Recordings/Voiceprint, MFVP127DVD

Seznam skladeb:
01. The King Arthur Suite (20:29)
02. Gone But Not Forgotten (4:46)
03. Catherine Howard 2009 (9:26)
04. Help/Eleanor Rigby (9:54)
05. After The Ball (5:32)
06. Merlin The Magician (7:44)
07. Journey To The Centre Of The Earth (24:27)
08. The Jig (3:51)
Total Time: (86:09)

Brilantní představení Ricka Wakemana odehrané na Steinway grand piano na Lugano Festival Jazz ve Švýcarsku 2. července 2009.

Skupina:
Hosté:
Diskografie The Six Wives of Henry VIII Live at Hampton Court Palace
Vyšlo 2009, ER201642 Eagle Records

Seznam skladeb:
01. Tudorture "1485" (7:11)
02. Catherine of Aragon (2009) (5:45)
03. Kathryn Howard (2009) (12:09)
04. Jane Seymour (2009) (6:44)
05. Defender Of The Faith (10:15)
06. Katherine Parr (2009) (12:02)
07. Anne Of Cleves (2009) (8:27)
08. Anne Boleyn (2009) (10:12)
09. Tudorock (6:50)
Total Time: ()


Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
English Rock Ensemble:
John Dunsterville - Guitar
Tony Fernandez - Drums
Martyn Shields - Trumpet
Reg Brooks - Trombone
Ashley Holt - Vocals
Diskografie Live at the BBC
Vyšlo 2007, HUX085 Hux Records

Seznam skladeb:
CD 1:
01. Music Reincarnate - Part III, The Spaceman (3:41)
02. Catherine Howard (10:02)
03. Sir Lancelot And The Black Knight (5:15)
04. Arthur (7:22)
05. Music Reincarnate - Part IV, The Realisation (4:37)
06. The Forest (6:55)
07. Catherine Parr (8:22)
08. The Prisoner (6:59)
09. Merlin The Magician (8:12)
CD 2:
10. Recollection (12:21)
11. Music Reincarnate - Part IV, The Realisation (4:38)
12. Sir Lancelot And The Black Knight (5:14)
13. Music Reincarnate - Part III, The Spaceman (3:38)
14. Catherine Parr (7:52)
15. The Prisoner (6:52)
16. Merlin The Magician (7:26)
Total Time: ()

Nahráváno:
Disc 1 - BBC Radio 1 "In Concert" recorded at Hammersmith Odeon, London, 17th June 1976
Disc 2 - BBC TV "Old Grey Whistle Test" recorded at the Maltings, Farham, Surrey, 27th April 1976

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Diskografie Rick Wakeman Live in Concert 2000
Vyšlo 2000, DVD2001X Pinnacle

Seznam skladeb:
01. Pachelbel Canon in D (4:56)
02. Birdman of Alcatraz (4:21)
03. Catherine Howard/Catherine of Aragon (10:26)
04. Seasons of Change (4:22)
05. Jane Seymour (4:18)
06. The Nursery Rhyme Concerto (3:32)
07. Merlin the Magician (4:49)
08. Children of Chernobyl (5:02)
09. The Recollection/Dance of a Thousand Lights (9:35)
10. And You And I/Wondrous Stories (6:36)
11. Guinevere/Lancelot and the Black Knight (4:57)
12. Help/Eleanor Rigby (8:32)
13. Clair de Lune (2:03)
Total Time: ()


Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Adam Wakeman - Keyboards
Alan Thompson - Bass
Tony Fernandez - Drums
Diskografie Official Live Bootleg
Vyšlo 1999, MFCD003 Music Fusion
Seznam skladeb:
01. Lure of the Wild (7:25)
02. Catherine Howard (9:55)
03. Eleanor Rigby (7:53)
04. The Myths and Legends of King Arthur and the Knights of the Round Table (12:25)
05. Catherine Parr (9:46)
06. Journey to the Centre of the Earth (38:30)
07. Paint it Black (6:20)
Total Time: ()

Live in Buenos Aires, Argentina in August 93
Engineering: Ian Barfoot, Stuart Sawney

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Ashley Holt Vocals
John Dunsterville - Guitars, Mandolin
John Hodgson - Percussion
Martyn Shields - Trumpet
Reg Brooks - Trombone
Roger Newell - Bass, Vocals
Tony Fernandez - Drums
Diskografie Rick Wakeman in Concert
Vyšlo 1995, 70710-88009-2 King Biscuit Flower Hour

Seznam skladeb:
01. Journey to the Centre... (12:03)
02. Catherine Howard (11:42)
03. Lancelot and the Black Knight (5:30)
04. Anne Boleyn (8:57)
05. The Forest (6:43)
06. Arthur and Guinevere (14:40)
07. Merlin The Magician (7:21)
08. Catherine Parr (8:29)
Total Time: ()

Nahráváno v Winterland Theatre, San Francisco live on 2nd Nov 1975

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Ashley Holt - Vocals, Percussion
David Paton - Bass, Guitar
Tony Fernandez - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Almost Live in Europe
Vyšlo 1995, GCD-282-2 Griffin

Seznam skladeb:
01. Elizabethan Rock (0:00)
02. Make Me A Woman (10:00)
03. Catherine of Aragon (0:00)
04. Crying Heart (pt 1) (0:00)
05. Jane Seymour (0:00)
06. Crying Heart (pt 2) (00:00)
07. Catherine Howard (20:34)
08. Music Reincarnate - The Realisation
09. The Prisoner (9:41)
10. King Arthur (0:00)<
11. Guinevere (0:00)<
12. Lancelot and the Black Knight (0:00)<
13. The Last Battle (20:33)<
Total Time: ()

This was recorded in Italy with a very strange line up of the English Rock Ensemble with no guitar player. The tour was a disaster and badly organised and I had the crew from hell out with me as well which just about took the biscuit!!! When I finally got to hear the tapes they were really not acceptable so I dragged some of the guys back in and we re-did quite a lot and added guitar as well, hence the title, "Almost Live in Europe".

Skupina:
Rick Wakeman Keyboards
Adam Wakeman Keyboards
Alan Thompson Bass
Tony Fernandez Drums
Hosté:
Diskografie Wakeman with Wakeman Live
Vyšlo 1994, XRCN-1185-6 Zero

Seznam skladeb:
01. Lure of the Wild (7:26)
02. Catherine Howard (9:55)
03. Eleanor Rigby (7:54)
04. Past and Present (4:36)
05. The Myths and Legends of King Arthur (12:28)
06. Catherine Parr (9:47)
07. Journey to the Centre of the Earth (38:27)
08. Paint It Black (6:16)
Total Time: ()

Nahráno v Argentině naživo 18. - 21. srpna 1993
Engineering: Ian Barfoot, Stuart Sawney

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Ashley Holt - Vocals
John Dunsterville - Guitars, Mandolin
Martyn Shields - Brass
Reg Brooks - Brass
Roger Newell - Bass, Vocals
Tony Fernandez - Drums
Diskografie Live on the Test
Vyšlo 1994, WHISCD007 Windsong/BBC Enterprises

Seznam skladeb:
01. Recollection (13:50)
02. Music Reincarnate - The Realisation (5:12)
03. Sir Lancelot and the Black Knight (5:47)
04. Music Reincarnate - The Spaceman (4:25)
05. Catherine Parr (10:17)
06. The Prisoner (7:36)
07. Merlin The Magician (7:29)
Total Time: ()

Nahráváno: The Maltings in Farnham naživo 27. dubna 1976

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Adam Wakeman - Keyboards
Hosté:
Alan Thompson - Bass
Tony Fernandez - Drums
Diskografie Wakeman with Wakeman: The Official Bootleg
2CD, Vyšlo 1994, CYCLD-006 A/B Cyclops

Seznam skladeb:
CD 1:
01. Lure of the Wild (7:25)
02. Catherine Howard (9:55)
03. Eleanor Rigby (7:53)
04. Past and Present (4:38)
05. The Myths & Legends of King Arthur & The Knights of the Round Table (12:25)
06. Catherine Parr (9:46)
CD 1:
07. Journey to the Centre of the Earth (38:30)
08. Paint It Black (6:18)
Total Time: ()

Nahráváno v Argentině naživo 18. - 21. srpna 1993
Engineering: Ian Barfoot, Stuart Sawney

Skupina:
Rick Wakeman Keyboards
Hosté:
Geoff Crampton - Guitars
Roger Newell - Bass
Barney James - Drums
John Hodgson - Percussion
Ashley Holt - Vocals
Gary Pickford Hopkins - Vocals
Choir of America Choir
David Measham - Conductor
Terry Taplin - Narration
The National Philharmonic Orchestra Orchestra
Diskografie Unleashing The Tethered One - The 1974 North American Tour
Vyšlo 1993, ARC 001 Mellow Records

Seznam skladeb:
01. Journey to the Centre of the Earth (40:20)
02. Anne Boleyn (6:47)
03. Concerto For American Commercial Television (3:18)
Total Time: (50:25)

Nahráno během American Tour v roce 1974

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Chas Cronk - Bass, Backing Vocals
Gordon Neville - Lead Vocals, Percussion
Rick Fenn - Guitar, Backing Vocals
Tony Fernandez - Drums
Hosté:
Diskografie Live At Hammersmith
Vyšlo 1985, President, RWCD02

Seznam skladeb:
01. Arthur (13:05)
02. Three Wives (16:51)
03. Journey (21:56)
04. Merlin (07:41)
Total Time: (59:35)

Nahráváno Hammersmith Odeon live on 9th May 1985
Mixing: John Acock
Mastering: Denis Blackham
Three of these songs have shorter or altered names:
Three Wives is a made up name implying this is a medley of 3 songs from the album The Six Wives of Henry VIII
Journey is short for Journey to the Centre of the Earth
Merlin is short for Merlin the Magician, a song from The Myths and Legends of King Arthur and the Knights of the Round Table.Sestava:
Jon Anderson - Vocals and Acoustic Guitars
Rick Wakeman - Piano and Keyboards
Diskografie The Living Tree In Concert Part One
Vyšlo 28.listopadu 2011, HST097CD Gonzo Multimedia

Seznam skladeb:
01. And You & I (5:20)
02. Living Tree (Part 1) (4:05)
03. Morning Star (4:24)
04. Long Distance Runaround (2:49)
05. The Garden (3:07)
06. Living Tree (Part 2) (4:19)
07. Time And A Word (4:56)
08. Just One Man (4:47)
09. 23/24/11 (5:43)
10. Southside Of The Sky (6:50)
11. House Of Freedom (6:20)
12. The Meeting (3:59)
Total Time: (56:39)
V návaznosti na jejich úspěšné CD "The Living Tree" z roku 2010 se Jon Anderson a Rick Wakeman rozhodli připravit k vydání živé nahrávky "The Living Tree In Concert Part One" na Gonzo Multimedia 28. listopadu 2012. CD bylo nahráno během britského turné dua v roce 2010 a je dodáváno v přebalu od Marka Wilkinsona, který také realizoval obal "The Living Tree".

Sestava:
Jon Anderson - Lead and Backing Vocals, Guitars
Rick Wakeman - Piano, Keyboards, Synthesisers
Erik Jordan - Engineer
Diskografie The Living Tree
Vyšlo 11. října 2010 (pouze na koncertech),
29. listopadu 2010, HST050CD Voiceprint Records

Seznam skladeb:
01. Living Tree (Part 1) (4:03)
02. Morning Star (4:30)
03. House of Freedom (5:37)
04. Living Tree (Part 2) (4:37)
05. Anyway and Always (3:51)
06. 23/24/11 (6:24)
07. Forever (5:32)
08. Garden (3:23)
09. Just One Man (4:46)
Total Time: (42:47)

Recorded August - September 2010
Producer: Jon Anderson, Rick Wakeman, Erik Jordan

Všechny texty napsal Anderson, hudbu Wakeman, s výjimkou "Just One Man" (texty: Anderson; Hudba: Jeremy Cubert; hudba v podání Wakemana)
Album bylo zpočátku prodáváno pouze jako suvenýr během jejich turné po Velké Británii na podzim roku 2010, pod názvem "Anderson Wakeman Project 360" pak na Gonzo Multimedia internetovém obchodě, kde bylo album zpřístupněno veřejnosti 29. listopadu 2010.Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Diskografie Treasure Chest Volume 8 - Stories
Vyšlo 2002, VPTCCD8 Voiceprint

Seznam skladeb:
01. Knickers (4:24)
02. St Giles (3:46)
03. The Chop (3:28)
04. Countdown One (1:15)
05. Countdown Two (6:08)
06. Postman Pat (3:24)
07. Hotels (3:07)
08. Jethro Tull (2:47)
09. Grass Skirts (4:11)
10. Wrong Number (1:44)
11. Siamese Twins (2:06)
12. Albert (3:39)
13. After The Balls Up (5:34)
Total Time: ()

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Diskografie Treasure Chest Volume 7 - Journey to the Centre of the Earth
Vyšlo 2002, VPTCCD7 Voiceprint

Seznam skladeb:
01. Journey To The Centre Of The Earth (39:25)
02. Catherine Parr (4:10)
03. Catherine Howard (9:48)
04. Anne Boleyn (7:08)
05. The American Advert Concerto (5:06)
Total Time: (65:37)

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Diskografie Treasure Chest Volume 6 - Medium Rare
Vyšlo 2002, VPTCCD6 Voiceprint

Seznam skladeb:
01. Jane Seymour (4:45)
02. Beyond (1:45)
03. The Microcosm Suite: (17:15)
    a) The Sun (1:50)
    b) Callhinor (1:57)
    c) Egoniago (1:54)
    d) Quiggin (3:28)
    e) Bodor (2:08)
    f) Healey-Kae (1:55)
    g) Quida (1:55)
    h) Kalum Koll (2:08)
04. Flyin' (3:30)
05. Robot Man / Paint It Black (8:50)
06. After Prayers (6:40)
07. Your Move (3:35)
08. The Realisation (3:45)
09. The Suicide Shuffle (5:35)
Total Time: (55:40)

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Diskografie Treasure Chest Volume 5 - The Mixture
Vyšlo 2002, VPTCCD5 Voiceprint

Seznam skladeb:
01. No Earthly Connection (11:40)
02. Make Me A Woman (6:20)
03. Fool on the Hill/Eleanor Rigby (9:15)
04. Burlington Arcade
05. Space Oddity/Life On Mars (7:40)
06. The Jig
07. The Breathalyser (7:05)
08. Clair de Lune (3:45)
Total Time: ()

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Diskografie Treasure Chest Volume 4 - Almost Classical
Vyšlo 2002, VPTCCD4 Voiceprint

Seznam skladeb:
01. Sophie for Joy (11:20)
02. Merlin The Magician (7:15)
03. The Nursery Rhyme Concerto (4:50)
04. The Swiss Suite d - Canton Doe Vaud (5:50)
04. The Swiss Suite c - Lac Le Mans (4:26)
04. The Swiss Suite b - Les Monts de Corsier (3:15)
04. The Swiss Suite a - La Baumaz (3:22)
05. The Barber of Wigan
Total Time: ()

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Diskografie Treasure Chest Volume 3 - The Missing Half
Vyšlo 2002, VPTCCD3 Voiceprint

Seznam skladeb:
01. Catherine Parr
02. A Road To Ruin (6:45)
03. Catherine Howard (7:45)
04. Anne Boleyn (5:15)
05. Twelfth Street Rag (4:20)
06. The Pearl and Dean Piano Concerto (4:20)
07. e -The David Hemmings Voice Collection - Welsh (0:40)
07. d -The David Hemmings Voice Collection - South London (0:48)
07. c -The David Hemmings Voice Collection - Irish (0:20)
07. b -The David Hemmings Voice Collection - West Indian (0:37)
07. a -The David Hemmings Voice Collection - Camp (0:31)
08. King Arthur (7:30)
09. Guinevere (5:55)
Total Time: ()

Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Diskografie Treasure Chest Volume 2 - The Oscar Concert
Vyšlo 2002, VPTCCD2 Voiceprint

Seznam skladeb:
01. Pachebel Canon in D (4:17)
02. Put Down
03. Birdman of Alcatraz (4:30)
04. Guide Dog
05. Seasons of Change (4:32)
06. Showbiz Dog (1:42)
07. Merlin The Magician
08. Children of Chernobyl (5:19)
09. The Rotweiler
10. Guinevere/Lancelot and The Black Knight (5:34)
11. Help/Eleanor Rigby (8:35)
12. Classical Doggy in the Window
Total Time: ()


Skupina:
Rick Wakeman - Keyboards
Hosté:
Diskografie Treasure Chest Volume 1 - The Real Lisztomania
Vyšlo 2002, VPTCCD1 Voiceprint

Seznam skladeb:
01. The Scene (0:34)
02. The Metronome (0:58)
03. The Country Sword Dance (4:05)
04. Free Song (3:31)
05. The Freudian Dream (0:41)
06. Dante Period (2:31)
07. Orpheus Song (4:04)
08. For The Chop (2:35)
09. Hell (1:57)
10. Wagner's Dream (0:29)
11. The Dream of Hell (1:12)
12. The Inferno Ride (0:51)
13. Master Race (0:48)
14. The Ride of Thor (3:17)
15. Excelsior Song (2:37)
16. The Guardian Virgins (0:19)
17. Rape, Pillage and Clap (3:24)
18. Love's Dream (3:47)
19. The Suffering (0:14)
20. Peace at Last (3:52)
21. Love's Dream (4:26)
Total Time: ()


Zpět

Strawbs: Lindsay Cooper, Hooper, Cousins a Rick Wakeman v popředí

Tato fotografie byla pořízena na Wood End Infants School, v Northoltu, Middlesex, kde žil s mámou Mildred a otcem Cyrilem, který pracoval pro stavební dodavatelskou firmu.

Blast From The Past - Craig, Danny a Rick


English Rock Ensemble L-R: Roger Newell, Barney James, Rick Wakeman, Ashley Holt, Gary Pickford-Hopkins


Zpět

Oficiální stránka:
http://www.rwcc.com/
Další zdroje:
http://rickwakemansmusicemporium.com/
http://www.discogs.com/artist/149420-Rick-Wakeman
http://www.last.fm/music/Rick+Wakeman
http://www.music-store.cz/clanky/yes-0
http://www.i15.cz/yes-skupina/
http://www.vintagecd.ru/wakeman_rick.html

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  28.4.2014 
Menu Poslední aktualizace: 25.4.2024
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©