VANDEN PLAS


Zpět
Vanden Plas je německá progresivní metalová kapela pocházející z Kaiserslautern, Rhineland-Palatinate (Rheinland-Pfalz). Kapele doprovázející zpěváka Andrease Kuntze se podařilo udělat si jméno na mezinárodní úrovni, získala téměř kultovní status ve Francii, procestovali celou Evropu, se zavedenými aktů, jako je Dream Theater, Savatage nebo Angra. Vydala také ovšem řadu působivých nahrávek, studiová alba, zatím jedinou živou desku, unplugged záznam a několik EP desek.

Německou progresivní metalovou kapelu Vanden Plas pocházející z Kaiserslautern, založili v roce 1986 Andy Kuntz (zpěv), Stephen Lill (kytary) a Andreas Lill (bicí). Už v roce 1986 vydali 7" EP s názvem "Raining In My Heart", kde se k nim během nahrávání přidali Günter Werno (klávesy) a Torsten Reichert (baskytara). Tehdy kapela neměla ještě žádnou smlouvu s některou vydavatelskou společností a nahrála a financovala si je sama. Další nahrávkou je demo z roku 1991 s názvem "Days of Thunder", kterému se dostalo celkem přiznivých recenzí v tisku. Dalším singlem se stala nahrávka "Fire" z roku 1992 u malé nahrávací společnosti Mons.

V roce 1991 nahráli píseň "Keep On Running" jako hymnu pro známý místní fotbalový klubu FC Kaiserslautern. Andy Kuntz je totiž bratrancem mezinárodně uznávaného hrácče Stefana Kuntze. Totéž si zopakovali ještě v roce 1994 s písní "Das ist für euch" (This is for you). Všichni její členové byli zapojeni do divadelních projektů a rockových muzikálů, jako jsou Jesus Christ Superstar, The Rocky Horror Show, Little Shop of Horrors a Evita.

V roce 1994 se na trhu objevilo jejich první album. Vyšlo ve vlastní produkci a nazývalo se "Colour Temple". první fanoušci skupiny byli z velké části zahraniční, zvláště pak ve Francii a Japonsku, kde se nahrávka objevila také ve speciální edici se dvěma bonusovými skladbami. V listopadu roku 1995 se skupina dala na své první dva koncerty ve Francii, v Paříži a Lyonu (Arapaho a Glob).

V dubnu 1996 Vanden Plas překvapili vydáním mini alba "AcCult" skládajícího se především z akustických verzí písní skupiny a covery (Marillion, Ray Charles, Stephan Eicher), a vrátil se do Francie na sérii úspěšných koncertů.

Druhé album, "The God Thing" vyšlo v září 1997 u progresivního rockového labelu InsideOut a realizovali na něm naděje, které se objevily na "Colour Temple". Ponecháme-li stranou zvuky někdy až hard a heavy metalové, jedná se o první album, kdy Vanden Plas naznačují svoji progresivní metalovou identitu. Album vyšlo původně v roce 1997 a jedná se o neprogresivnější desku v diskografii kapely, které získalo pochvalné recenze v nejrenomovanějších magazínech jako Metal Hammer, Rock Hard, Burrn!, Aardschock a Flash. Kapela album představovala na turné jako předkapela americké kapely Dream Theater, jedněch z průkopníků progresivního metalu. Tím na sebe kapela upoutala velice zvýšenou pozornost a utvrdila svoji pověst jako jedné z nejvýznamnějších německých progresivních metalových kapel.

V roce 1999 vydané album "Far Off Grace" pokračuje ve stejném duchu, album je navíc vyzrálejší a těžší, než jeho předchůdce i při zachování jeho progresivního výrazu. Skupina se pak vydala na dlouhé turné během něhož nahrála a později i vadala živé album. jedná se o záznam koncertu v Elysejském Montmartru v Paříži 13. února 2000 a deska vyšla pod názvem "Spirit of Live". Ve stejném roce bylo znovu vydáno jejich debutové album "Colour Temple" spolu s bonusovým CD.

V lednu 2002 vydané další album "Beyond Daylight" nabízí několik dobře přímočarých skladeb, přesto je složitější, než jeho předchůdce. Ohlasy na album od recenzentů byly přiznivé. Produkce alba se zodpovědně ujal Markus Teske, který již realizoval živou nahrávku kapely "Spirit of Live".

V roce 2004 zpěvák Andy Kuntz vydal ambiciózní sólový projekt pod názvem Abydos. Jedná se o muzikál, který složil zpěvák Andy Kuntz a premiéru měl 2. února 2006 v Pfalztheater v Kaiserslauternu. Stephan Lill, Günter Werno a Andreas Lill se v téže době vydali realizovat další velký progresivní metalový scénický projekt nazvaný Elegie se zpěvákem Ianem Parrym.

Od října 2005 do února 2006 se Vanden Plas opět zabydleli v Bazement Studio Markuse Teskese, kde připravovali svoji další nahrávku. Dne 31. března 2006 skupina vydala koncepční album s názvem "Christ O", což je koncepční příběh volně založený podle knihy Alexandre Dumase "Pere The Count of Monte Cristo". Jeho provedení jako muzikál se uskutečnilo dne 11. dubna 2008 v mnichovském Staatstheater. Dne 24. ledna 2010 pak mělo album "Christ 0" premiéru také ve Pfalztheater v Kaiserslauternu. Frontman Andy Kuntz a spol si na albu sami sobě dokazují, že dovedou být více hymničtí, odvážnější a vyspělejší než kdy jindy. Album se stalo současným tvůrčím vrcholem kapely. Po pauze, která ve skutečnosti ani pauzou nebyla, neboť dala hudebníkům důležité nové inspirace, se Vanden Plas se představili svém novém albu "Christ 0", v němž se odráží mnoho zkušeností z posledních čtyř let. Po velkém úspěchu "Beyond Daylight" a zpěvákově "sólovém albu "Abydos" a mnoha divadelních angažmá všech pěti hudebníků - například, vystoupení "Nostradamus" v Kaiserslauternu a Hofu, na kterých se podílela celá skupina - "Christ 0" ukazuje výrazně vyzrálejší kapelu, která pracuje odvážněji a více variabilněji než kdy předtím. "Samozřejmě, že album 'Christ 0' je ovlivněno naší divadelní prací", přiznává Andy Kuntz. "Když si poslechnete nové skladby, poznáte, že často spolupracujeme s velkými orchestry..." říká kytarista Stephan Lill, jeden ze tří hlavních skladatelů v Vanden Plas, a na rozdíl od Kuntze a klávesisty Güntera Werno k tomu dodává: "Měli jsme odvahu udělat více věcí. Při dolů podladěných kytarách jsou balady více dojemnější, orchestrální uspořádání je důkladnější a kompozice jsou živější." Na albu se představil i 40 členný klasický pěvecký sbor z Pfalztheater z Kaiserslauternu, který na albu hraje také nezanedbatelnou roli.

Kvůli svým vedlejším kativitám a působení v muzikálech měla kapela málo času na rozsáhlejší turné, což vysvětluje, proč se kapela soustředila pouze na velké festivaly jako jsou Sweden Rock (2006), PP Scandinavia (2008), Bloodstock (2008) a Roccolo Park Festival v Itálii (2008).

Album "The Seraphic Clockwork" vyšlo 4. června 2010 v Evropě a 22. června 2010 pak v USA. Nahrávka opět přinesla vášnivé písně, vzrušující muzikantství, dobře promyšlená hudební a lyrická témata a technické schopnosti všech, které se odrazily ve vytvoření alba, které je plné jemné síly a divoké krásy. Již šesté studiové, opět koncepční album pokračuje v tradici fantastických progresivních skladeb naplněných operními aranžmá a drtivými kytarovými sóly. Příběh alba se odehrává kolem postavy jménem Tio, což je hodinář ze 16. století v Římě.

Čtyři roky po vydání "The Seraphic Clockwork" Vanden Plas přivedli do prodejen jejich sedmou studiovou desku. Tato zatím jejich poslední deska "Chronicles Of The Immortals - Netherworld (Path One)" realizovaná ve spolupráci v Německu velmi populárním autorem sci-fi a fantasy Wolfgangem Hohlbeinem, vyšla 21. února 2014 (Evropa) a 24. února 2014 (USA). Album je první část koncepčního díla podle knihy Wolfganga Hohlbeina "The Chronicle of the Immortals/Die Chronik der Unsterblichen". Bylo dost těžké přesvědčit Wolfganga, že je možné ságu uvedenou v 13 knihách předvést i na na jevišti... Tak si Andy s Wolfgangem sedli a vytvořili nový příběh - historii v jeho příběhu, kterou ještě nikdy neuvedl dříve, i se všemi hlavními postavami jeho ságy... Společně napsali zbrusu nový scénář přepracovaný a vytvořili tak libreto rockové opery na základě jeho "The Chronicle of the Immortals". Výsledný rockový muzikál s názvem "Bloodnight" pak předvedli naživo ve 25 vyprodaných vystoupení během let 2012 a 2013. Deska Vanden Plas je tak vlastně první část tohoto muzikálu. Druhá část "Chronicles Of The Immortals - Netherworld (Path Two)" vyšla 1. února 2017 opět pod hlavičkou Frontiers Records.

Frontiers Music oznámila v březnu 2017, že vydává druhou živou desku Vanden Plas nazvanou "The Seraphic Live Works" . Album vyšlo 12. května 2017 a je na něm zachyceno vystoupení kapely na ProgPower USA v Atlantě v roce 2011. "The Seraphic Live Works" ukazuje nepochybně, jak mimořádný byl tento koncert v Centre Stage Theatre pro všechny zúčastněné. Výkon, který vybuchuje energií, euforickým publikem a vlastním zvláštním vkusem. Nahrávky zaujmou každého diváka a není pochyb o tom, že Vanden Plas učinil správné rozhodnutí zachovat tento výkon na věčnost.

Frontiers Music Srl oznámili vydání set boxové sady "The Epic Works 1991-2015" skupiny Vanden Plas, což je ohromující kolekce desek německých mistrů progresivního metalu, která se objeví 12. července 2019.

V únoru 2019 Vanden Plas oznámili vydání první části dvojitého alba "The Ghost Xperiment - Awakening". Nová deska je imaginární koncept inspirovaný paranormálním experimentem, který se doopravdy stal! Příběh se týká dlouhé a namáhavé cesty Gideona Graceho, jehož cesta k sebepoznání a jeho největší lásce je ohrožována třemi démonickými bytostmi... První část tohoto příběhu je plánována k vydání na 12. července 2019 u Frontiers Records. Na druhé části nazvané "Illumination" kapela usilovně pracuje.

Německá skupina Vanden Plas nakonec vydává své nové deváté album 11. října 2019 pod názvem "The Ghost Xperiment - Awakening". Album vydává italská značka Frontiers Records a je první částí konceptu dvojitého disku obsahující šest skladeb.

Asi před rokem německá progresivní metalová skupina Vanden Plas přinesla hudebnímu světu část svého dvoudílného koncepčního alba "The Ghost Xperiment". Album s názvem "The Ghost Xperiment - Awakening" album končilo na útesu, kde se během seance Gideon Grace, hlavní postava, konečně setkává s duchy, kteří jej pronásledují od dětství. Duchové? Přesně tak! Nyní přichází dramatický závěr příběhu s jejich novým albem "The Ghost Xperiment - Illumination". "Po celá léta jsem se cítil poháněn myšlenkou psát strašidelný příběh, který vrhá jiné světlo na žánr a ... na konci nechává publikum s věrohodným vysvětlením", objasňuje autor a zpěvák Vanden Plas Andy Kuntz. Tak se vyvinul příběh pro "The Ghost Xperiment", který pokračuje ve druhé části "Illumination", a dospívá ke svému překvapivému závěru. Ale tyto inteligentní, vynalézavé texty vyprávějící příběhy samozřejmě potřebují silný hudební prostředek k vyjádření a Vanden Plas v tomto ohledu ohromují. Zatímco orchestrální aranžmá na prvním albu ságy byly ve srovnání se dvěma předchozími sériemi "Chronicles Of The Immortals" omezeny, tentokrát jsou progresivní aspekty zvuku kapely ještě patrnější. Spolu s brilantními hudebníky kapely se k tomuto neuvěřitelnému představení přidávají i prestižní hosté. Alea z přední německé středověké rockové kapely Saltatio Mortis se připojila ke Kuntzovi v duetu na bonusové skladbě "Krieg Kennt Keine Sieger", zpěvák Snow White Blood Ulli Perhonen září ve "Black Waltz Death" a "The Ghost Engineers", v doprovodných vokálech je tým složen z dlouholetých hudebních kolegů, včetně Olivera Hartmanna z Avantasie a Herbie Langhans z Firewind. Tato vysoce koncentrovaná hudební síla spojená s neočekávanými zvraty, jako je například v "Black Waltz Death" nebo 13-minutovém "The Ouroboros", je to, co dělá "The Ghost Xperiment - Illumination" tak neuvěřitelně poutavým. Kromě toho s otvírákem "World is Falling Down" vytvořili Vanden Plas neuvěřitelně hnací motor parního kladiva a "Under The Horizon" skutečný hymnus. Po jediném vyslechnutí jeho hypnotického refrénu je již nemožné si bez něj představit hudební vesmír kapely. Stručně řečeno, Vanden Plas nadále kráčejí svoji vlastní jedinečnou cestou. "The Ghost Xperiment - Illumination" je přesně ten lék, který právě nyní všichni potřebujeme.

Zpět

       Členové:
       Andy Kuntz - Vocals
       Stephan Lill - Guitars
       Günter Werno - Keyboards
       Torsten Reichert - Bass
       Andreas Lill - Drums

Členové
(Narozen 20. listopadu 1962, Kaiserslautern, Germany)
Vocals


Již od svých 14 let, když projevil zájem o zpěv, chtěl být vždycky "velkou rockovou hvězdou". Ještě v době dospívání působil v garážové punkové rockové kapele Rock Zock.

Kuntz je bratranec bývalého německého fotbalisty Stefana Kuntze hrajícího v 1.FC Kaiserslautern.

Mezi jeho hlavní vlivy patří: Kansas, Thin Lizzy, Van Halen, Genesis, Magnum a Sting

Některé další projekty a skupiny, ve kterých Andy působil:
Missa Mercuria / Abydos / Ludus Danielis / Simone Fiorletta / Atlantyca / Semantic Saturation / Neverdream
Členové
(Narozen 30. listopadu 1968, Eitorf, Germany)
Guitars


Na kytaru začal hrát již v 13 letech. Nikdy nechodil do žádného kurzu s učitelem. Když mu bylo teprve 16 let, Stephan se připojil ke kapele Vanden Plas, když jeho bratr Andreas Lill přijal zpěváka Andy Kuntze.

Mezi jeho vlivy patří: Blue Murder, Christina Aguilera, In Flames, Metallica, Dream Theater, Slipknot, Ill Nino

Často poslouchá: Iron Maiden, Dokken, Whitesnake, House of Lords, Queensryche, Judas Priest a AC/DC

Mezi jeho další projekty patří: Missa Mercuria / Red Circuit / Ludus Danielis
Členové
(Narozen 17. září 1965, Neunkirchen, Germany)
Keyboards


On začal hrát na varhany, protože to chtěl a toužil o tom. Dříve hrával v kapelách Blies Blues Band, Romeo and Juliet.

Nahrál také klávesy na sólové album DC Coopera, Missa Mercuria, Elegie, Kamelot, Angra, Place Vendome, Uniconic, Debauchery a Neonfly. Byl také hudebním ředitelem šesti divadelních produkcí.

K Vanden Plas se připojil, neboť jej kapela požádala, aby nahradil jejich prvního klávesistu, který opustil kapelu.

Günter se podílel i na následujících nahrávkách:
DC Cooper Solo Record (1998), turné po Japonsku a Evropě
Missa Mercuria, 1999 (autor a klávesy)
Elegy (2000)
Kamelot Live recording (2000), turné po US a Evropě 2000 a 2002 včetně festivalů
Angra (2003), festivalová vystoupení 2003 (Wacken main stage, Valencia Rock machina)
Place Vendome I, II a III
Unisonic (5 songs on the first record/playing for the 2nd one right now)
Debauchery "Rockers and War"
Neonfly - poslední deska
Členové
(Narozen 8. července 1971, Kusel, Germany)
Bass Guitar


Na kytaru začal hrát v místní kapele ve svém městě, ale v počátcích hrál na bicí, a pak, když si uvědomil, že prostě hrát nejhlasitější nástroj není to pravé, dostal se k base.

Je to opravdový fanoušek death metalové kapely Death, Flotsam & Jetsam a System of a Down

Má také rád spoustu vzpřímenou basu a některé rané funk/soulové nahrávky
Členové
(Narozen 3. listopadu 1965, Bad Godesberg, Germany)
Drums


Již od útlého mládí se snažil naučit hrát na basovou kytaru, ale v 15 letech se začal učit také na bicí a tento nástroj už mu zůstatal. Začínal v kapele Exodus, a pak je již jen členem Vanden Plas, skupina která hraje již přes 20 let ve stejném složení.

Jako studiový či koncertní hudebník hrával od roku 1995 s mnoha renomovanými hudebníky, včetně Dereka Sheriniana (ex-Dream Theater), stejně jako koncerty s Angra, DREAM THEATER a Savatage.

Podílel se na nahrávání projektů Abydos, Pfalz Theater Kaiserslautern, Ludus Danieli, Christo, Gärtnerplatztheater Mnichově. Navíc od roku 1992 má pravidelné angažmá v různých divadlech, včetně muzikálů v Pfalz Theater Kaiserslautern jako Jesus Christ Superstar, Rocky Horror Picture Show, Little Shop of Horrors, Evita, Nostradamus, Chess a mnoha dalších. Od roku 2002 je také učitelem na moderní hudební škole.

Andreas se také podílel na nahrávkách: Missa Mercuria / Abydos / Ludus Danielis / Headcrash

Zpět
Studiové a živé desky:
2020 The Ghost Xperiment - Illumination
2019 The Ghost Xperiment - Awakening
2017 The Seraphic Live Works (live)
2015 Chronicles Of The Immortals: Netherworld II
2014 Chronicles Of The Immortals – Netherworld (Path 1)
2010 The Seraphic Clockwork
2006 Christ 0
2002 Beyond Daylight
2002 Colour Temple / AcCult
2000 Spirit Of Live (live)
1999 Far Off Grace
1997 The God Thing
1996 AcCult (acoustic EP)
1994 Colour Temple
Kompilace:
2019 The Epic Works 1991-2015

Singly:
2009 Inside Of Your Head
2000 I Don't Miss You
1996 Des Hauts, Des Bas
1994 Das Ist Für Euch
1992 Fire
1991 Days Of Thunder
1986 Raining In My Heart


Skupina:
Andy Kuntz - Vocals
Stephan Lill - Guitars
Günter Werno - Keyboards
Torsten Reichert - Bass
Andreas Lill - Drums
Hosté:
Alea - Vocals (08)
Ulli Perhonen - Vocals (03,07)
Oliver Hartmann (Avantasia) - Backing Vocals
Herbie Langhan - Backing Vocals
Diskografie The Ghost Xperiment - Illumination
CD/DVD, vyšlo 4. prosince 2020 (EUR), Frontiers Records

Seznam skladeb:
01. When The World Is Falling Down (7:06)
02. Under The Horizon (6:47)
03. Black Waltz Death (8:12)
04. The Lonely Psychogon (8:23)
05. Fatal Arcadia (8:22)
06. The Ouroboros (13:02)
07. Ghost Engineers (4:50)
Bonus Track:
08. Krieg kennt keine Sieger (4:28)
Total Time: (61:10)

Recording: Kent Smith
Mixing, Mastering: Markus Teske

Předchozí album s názvem "The Ghost Xperiment - Awakening" končilo na útesu, kde se během seance Gideon Grace, hlavní postava, konečně setkává s duchy, kteří jej pronásledují od dětství. Duchové? Přesně tak! Nyní přichází dramatický závěr příběhu na jejich novém albu "The Ghost Xperiment - Illumination". "Po celá léta jsem se cítil poháněn myšlenkou psát strašidelný příběh, který vrhá jiné světlo na žánr a... na konci nechává publikum s věrohodným vysvětlením", objasňuje autor a zpěvák Vanden Plas Andy Kuntz.

Skupina:
Andy Kuntz - Vocals
Stephan Lill - Guitars
Günter Werno - Keyboards
Torsten Reichert - Bass
Andreas Lill - Drums
Hosté:
Diskografie The Ghost Xperiment - Awakening
CD/DVD, vyšlo 12. května 2019 (EUR), Frontiers Records, FRCDVD 792

Seznam skladeb:
01. Cold December Night (7:20)
02. The Phantoms Of Prends-Toi-Garde (5:23)
03. Three Ghosts (8:48)
04. Devils´ Poetry (9:43)
05. Fall From The Skies (9:31)
06. The Ghost Xperiment (5:54)
Total Time: (46:39)

Recording: Kent Smith
Mixing, Mastering: Markus Teske



Skupina:
Andy Kuntz - Vocals
Stephan Lill - Guitars
Günter Werno - Keyboards
Torsten Reichert - Bass
Andreas Lill - Drums
Hosté:
Diskografie The Seraphic Live Works
CD/DVD, vyšlo 12. května 2017 (EUR), Frontiers Records, FRCDVD 792

Seznam skladeb:
Disc 1 (CD)
01. Postcard To God (9:00)
02. Rush Of Silence (10:51)
03. Holes In The Sky (5:41)
04. Far Off Grace (8:24)
05. Scar Of An Angel (7:46)
06. Quicksilver (8:46)
07. Cold Wind (6:29)
08. Frequency (6:40)
09. Silently (13:44)
Total Time: (77:21)

Disc 2 (DVD)
01. Postcard To God
02. Rush Of Silence
03. Holes In The Sky
04. Far Off Grace
05. Scar Of An Angel
06. Quicksilver
07. Cold Wind
08. Frequency
09. Silently
Total Time: (00:00)

Recording: Kent Smith
Mixing, Mastering: Markus Teske
Artwork, Layout: Tanja Winkler
Cover Art: Mathias Fickert
DVD authoring: Oliver Barth
Deska zachycuje vystoupení kapely na ProgPower USA v Atlantě v roce 2011. "The Seraphic Live Works" ukazuje nepochybně, jak mimořádný byl tento koncert v Centre Stage Theatre pro všechny zúčastněné. Výkon, který vybuchuje energií, euforickým publikem a vlastním zvláštním vkusem. Nahrávky zaujmou každého diváka a není pochyb o tom, že Vanden Plas učinil správné rozhodnutí zachovat tento výkon na věčnost.

Skupina:
Andy Kuntz - Vocals
Stephan Lill - Guitars
Günter Werno - Keyboards
Torsten Reichert - Bass
Andreas Lill - Drums
Hosté:
Falk Leidemer - Vocals (female) (05)
Julia Steingass - Vocals (additional) (04,09)
Christian Köbler - Vocals (backing), Vocals (choirs)
Manuel Lothschütz - Vocals (backing)
Sarah Bohnert, Heike Dechert, Julia Hach, Stephan Hugo, Lisana Hunsinger, Jutta Mitschke, Ines Pawlowski, Charlotte Seeger, Johannes Zimnol - Vocals (choirs)
Diskografie Chronicles Of The Immortals: Netherworld II
Vyšlo 1. února 2017 (EUR), Frontiers Records, FR CD 709

Seznam skladeb:
01. Vision 11even - In My Universe (6:27)
02. Vision 12elve - Godmaker's Temptation (5:06)
03. Vision 13teen - Stone Roses Edge (6:40)
04. Vision 14teen - Blood Of Eden (13:22)
     * All Love Must Die
     * The Rite
     * This Is The Night
05. Vision 15teen - Monster (7:43)
06. Vision 16teen - Diabolica Comedia (6:38)
07. Vision 17teen - Where Have The Children Gone (4:43)
08. Vision 18teen - The Last Fight (7:33)
09. Vision 19teen - Circle Of The Devil (7:59)
Total Time: (66:11)

Producer, Recording, Mixing, Mastering: Markus Teske
Artwork: Stan Decker
Photography: Dirk Weiler
Photography: Philip Galbavy
Recording (choirs): Günter Werno

Skupina:
Andy Kuntz - Vocals
Stephan Lill - Guitars
Günter Werno - Keyboards
Torsten Reichert - Bass
Andreas Lill - Drums
Hosté:
Julia Steingass - Vocals (additional) (04,05,07,08,10)
Christian Köbler - Vocals (backing), Vocals (choirs)
Manuel Lothschütz - Vocals (backing)
Dave Esser - Narration
Sarah Bohnert, Heike Dechert, Julia Hach, Stephan Hugo, Lisana Hunsinger, Jutta Mitschke, Ines Pawlowski, Johannes Zimnol - Vocals (choirs)
Diskografie Chronicles Of The Immortals: Netherworld
Vyšlo 21. února 2014 (EUR),
24. února 2014 (Sev.Amerika),
Soulfood Music PRELP 074, Frontiers Records, FRCD 636

Seznam skladeb:
01. Vision 1ne (3:52)
02. Vision 2wo * The Black Knight * (8:29)
03. Vision 3hree * Godmaker * (5:24)
04. Vision 4our * Misery Affection Preluse * (1:39)
05. Vision 5ive * A Ghosts Requiem * (3:56)
06. Vision 6ix * New Vampyre * (6:16)
07. Vision 7ven * The King And The Children Of Lost World * (7:53)
08. Vision 8ight * Misery Affection * (5:08)
09. Vision 9ine * Soul Alliance * (6:39)
10. Vision 10n * Inside * (6:42)
Total Time: (55:54)

Producer, Recording, Mixing, Mastering: Markus Teske
Artwork: Stanis-W Decker
Photography: Dirk Weiler
Photography: Philip Galbavy
Recording (choirs): Günter Werno

Skupina:
Andy Kuntz - Vocals
Stephan Lill - Guitars
Torsten Reichert - Bass Guitar
Andreas Lill - Drums
Günter Werno - Keyboards
Hosté:
Eva Alexandrian - Violin
Burdette L. Becks II - Flute
Christian Köbler - Vocals (backing)
Manuel Lothschütz - Vocals (backing)
Charlotte Baumann - Vocals (additional) (03,08)
Extra Chorus of the Pflalztheater Kaiserslautern - Vocals (choirs) (04,06)
Diskografie The Seraphic Clockwork
Vyšlo 4. června 2010, Frontiers Records, FR CD 464

Seznam skladeb:
01. Frequency (M: S.Lill; L: Kuntz) (6:15)
02. Holes In The Sky (M: S.Lill; L: Kuntz) (5:26)
03. Scar Of An Angel (M: S.Lill; L: Kuntz) (7:27)
04. Sound Of Blood (M: Werno; L: Kuntz) (6:48)
05. The Final Murder (M: S.Lill; L: Kuntz) (9:53)
06. Quicksilver (M: Werno; L: Kuntz) (8:55)
07. Rush Of Silence (M: Werno; L: Kuntz) (9:23)
08. On My Way To Jerusalem (M: S.Lill; L: Kuntz) (12:51)
Bonus Track:
09. Eleyson (5:33)
     * Numquid Dari Pars II
     * Numquid Dari Pars III
Total Time: (72:31)

Producer, Recording, Mixing, Mastering: Markus Teske
Cover art, Artwork: Felipe Machado Franco
Photography: Thomas Brenner
Recording (choirs): Jan Glogger

Skupina:
Andy Kuntz - Vocals
Stephan Lill - Guitars
Torsten Reichert - Bass
Andreas Lill - Drums
Günter Werno - Keyboards
Hosté:
Jojo Nimtz - Backing Vocals
Carsten Pfluger - Additional Vocals
Jan Glogger - Additional Vocals
Diskografie Christ 0
Vyšlo 31. března 2006, Inside Out Music, IOMCD 239

Seznam skladeb:
01. Christ 0 (5:34)
02. Postcard To God (7:17)
03. Wish You Where Here (9:14)
04. Silently (8:31)
05. Shadow I Am (5:28)
06. Fireroses Dance (6:03)
07. Somewhere Alone In The Dark (5:30)
08. January Sun (10:05)
09. Lost In Silence (4:19)
Bonus Track:
10. Gethsemane [Tim Rice Andrew Lloyd Webber] (6:19)
Total Time: (77:41)

Producer, Mixing, Mastering: Markus Teske
Artwork: Thomas Ewerhard
Photography (booklet): Andy Kuntz
Photography: Steffi Veenstra
První kopie "Christ 0" obsahují bonusovou skladbu "Gethsemane", což je skladba z rockové opery Jesus Christ Superstar.

"Chris 0" je koncepční album inspirované příběhem Edmonda Dantese podle románu Alexandra Dumase "The Count Of Monte Cristo". Toto koncepční album interpretuje román Hrabě Monte Cristo, způsobem, že zkoumá příběh muže uvězněného pro zločin, který nespáchal a po jeho řetězci pomstychtivých vražd očima "X", detektivem Interpolu, který byl přidělen k případu. V celém průběhu alba se obě postavy vyrovnávají se svými cíli; X je uskutečňuje v souladu s povahou své práce je Kristus 0, zatímco 0 přináší pokání za hříchy své pomsty a zavazující sebevraždu. V textech je také několik současných odkazů, které se zmiňují o moderních filmech, například Mlčení jehňátek a soudobé organizaci Interpolu. Kapela angažovala i čtyřicetičlenný sbor poprvé na tomto albu.

Je to příběh nevinného člověka, kterému tak špatně ublížili, že ztratil schopnost odpouštět. V neposlední řadě se také ztrácí svou mysl, když se oddaluje od všech spojení s Bohem. Proto název alba Christ-0 = Ne Kristus, jako bezbožný.

Skupina:
Andy Kuntz - Vocals
Stephan Lill - Guitars
Günter Werno - Keyboards
Torsten Reichert - Bass
Andreas Lill - Drums
Hosté:
Christine Wolff, Mark Schlick, Miriam Bonmarchand, Sabine Masing, Larry Love, Timo Holstein, Andi Klein - Vocals (choirs) (07)
Diskografie Beyond Daylight
Vyšlo 28. ledna 2002, Inside Out Music, IOMCD 093

Seznam skladeb:
01. Nightwalker (7:35)
02. Cold Wind (5:14)
03. Scarlet Flower Fields (5:40)
04. Healing Tree (5:45)
05. End Of All Days (7:25)
06. Free The Fire (4:30)
07. Can You Hear Me (4:11)
08. Phoenix (5:59)
09. Beyond Daylight (10:42)
Bonus Tracks:
10. Point of Know Return (Kansas cover) (3:15)
(limited edition bonus track)
Total Time: (55:25/60:16)

Produced at the Bazement Studio
Producer, Mixing: Markus Teske
Photography: Axel Jusseit
Artwork: Thomas Ewerhard

Skupina:
Günter Werno - Keyboards, Backing Vocals
Andy Kuntz - Vocals
Torsten Reichert - Bass
Andreas Lill - Drums
Hosté:
Diskografie Colour Temple / AcCult
Vyšlo 2002, Inside Out Music America IOMA 4007-2

Seznam skladeb:
Colour Temple (disc one): [47:59]
01. Father (5:40)
02. Push (4:18)
03. When The Wind Blows (7:12)
04. My Crying (5:27)
05. Soul Survives (9:07)
06. Anytime (7:06)
07. Judas (6:03)
08. Back To Me (8:14)
09. How Many Tears (5:32)
AcCult (disc two): [47:11]
01. Meaekavos (0:34)
02. My Crying (4:54)
03. Theme From 'Pseudo Silk Kimono'(0:41)
04. Kayliegh (4:56)
05. Father (5:03)
06. Georgia On My Mind (5:04)
07. How Many Tears (7:09)
08. Des Hauts, Des Bas (4:18)
09. Spanish Rain (7:15)
10. Days Of Thunder (4:39)
11. Bonus track: Raining In My Heart (4:38)
Total Time: (95:10)

Skupina:
Andy Kuntz - Vocals
Stephan Lill - Guitars
Torsten Reichert - Bass
Günter Werno - Keyboards
Andres Lill - Drums
Hosté:
Don Dokken – Vocals (10)
Patrick Rondat – Guitar (11)
Diskografie Spirit Of Live
Live, vyšlo 25. září 2000, Inside Out Music, IOMCD 068

Seznam skladeb:
01. I Can See (4:26)
02. Into The Sun (7:05)
03. Soul Survives (9:52)
04. How Many Tears (10:37)
05. Don't Miss You (3:50)
06. Journey To Paris (3:08)
07. Spirit Of Life (4:28)
08. Iodic Rain (6:14)
09. Far Off Grace (9:51)
10. Kiss Of Death (5:28)
11. Rainmaker (8:38)
Total Time: (73:23)

Produced: Vanden Plas
Poznámka: "Kiss Of Death" a "I Don't Miss You" jsou pouze v europských verzích. Americká verze obsahuje "You Fly". Ve skladbě "Kiss Of Death" se objevuje Don Dokken jako hostující sólový zpěvák a v "Rainmaker" hraje hostující Patrick Rondat na sólovou kytaru.

Skupina:
Andy Kuntz - Lead Vocals
Stephan Lill - Guitar, Vocals
Torsten Reichert - Bass
Günter Werno - Keyboards, Vocals
Andreas Lill - Drums
Hosté:
Dennis Ward - Backing Vocals

Diskografie Far Off Grace
Vyšlo 16. srpna 1999, Dream Circle Records, Inside Out Music, IOMCD 043

Seznam skladeb:
01. I Can See (4:01)
02. Far Off Face (7:03)
03. Into the Sun (6:32)
04. Where's the Man (6:10)
05. Inside of Your Head (6:13)
06. Don't Miss You (3:51)
07. Iodic Rain (6:54)
08. Fields of Hope (6:44)
09. I'm With You (6:42)
Bonus tracks
01. Kiss of Death (Dokken cover) (2004 reissue bonus track) (5:42)
02. Shape of My Heart (Sting cover) (2004 reissue bonus track) (4:47)
03. Iodic Rain (enhanced video) (2004 reissue bonus track) (6:12)
Total Time: (54:13)

Recorded and Mixed at House of Audio in Karlsdorf, Germany
Produced: Vanden Plas and Dennis Ward
Engineered and Mixed: Dennis Ward
Cover Concept: Andy Kuntz
Cover Design and Layout: Arsenic
Photos: Artur Bente

Skupina:
Andy Kuntz - Vocals
Torsten Reichert - Bass
Stephan Lill - Guitars
Andreas Lill - Drums
Günter Werno - Keyboard
Hosté:
Gunni Mahling - Violin (01,06,09)
Paul Achim Schneider - Cello (01,06,09)
Diskografie The God Thing
Vyšlo 15. ledna 1997, Dream Circle Records, Inside Out Music IOMCD 016

Seznam skladeb:
01. Fire Blossom (2:55)
02. Rainmaker (6:39)
03. Garden Of Stones (7:47)
04. In You: I Believe (4:29)
05. Day I Die (6:04)
06. Crown Of Thorns (6:44)
07. We're Not God (7:12)
08. Salt In My Wounds (7:21)
09. You Fly (7:31)
Bonus tracks:
01. Combien De Larmes (French bonus track, 2004 reissue bonus track) (4:29)
02. You Fly (live) (2004 reissue bonus track) (9:16)
03. Spanish Rain (Saigon Kick cover) (French limited FNAC edition) (7:15)
04. Days of Thunder (acoustic version) (French limited FNAC edition) (4:39)
05. Raining in My Heart (French limited FNAC edition) (4:39)
Total Time: (56:45)

Recorded and mixed at ROKO Soundstudio in Schöneck, GER
Keyboards and strings recorded at Jam Studio in Pirmasens, GER
Produced: Vanden Plas
Engineered and Mixed: Robert Kohlmeyer, Engineered: Stefan Glass
Cover Design and Layout: Arsenic, Cover sculpture made: Cesare Marcotto
Sculpture Photographed: Manfred Prusseit
Photos: Artur Bente

Skupina:
Stephan Lill - Guitars
Torsten Reichert - Bass
Andreas Lill - Drums
Andy Kuntz - Vocals
Günter Werno - Keyboards
Hosté:
Paul A.Schneider - Cello (10)
Diskografie AcCult
Vyšlo 1. října 1996, Dream Circle Records, Inside Out Music, IOMCD 020

Seznam skladeb:
01. Pelekanov (0:34)
02. My Crying (4:54)
03. Theme From "Pseudo Silk Kimono" (0:41)
04. Kayleigh (4:56)
05. Father (5:03)
06. Georgia On My Mind (5:04)
07. How Many Tears (7:09)
08. Des Hauts, Des Bas (4:18)
09. Spanish Rain (7:15)
10. Days Of Thunder (4:39)
11. Raining In My Heart (4:38)
Total Time: (49:11)

Produced: Vanden Plas
Engineering, Mixing: Robert Kohlmeyer, Stefan Glass
Album "AcCult" původně vyšlo jako EP s akustickými verzemi písní z "Colour Temple". Je ale doplněna mnoho dalších skladeb, takže se už skoro nejedná o EP. Vanden Plas zní docela dobře také v akustickém provedení. Písně jako "Father" a "Des Hauts, Des Bas" jsou jemnější verze již dříve vydaných písní, ale objevila se zde i cover verze skladby Marillion "Keyleigh" a témata z "Pseudo Silk Kimono", jejich cover od Ray Charlese "Georgia On My Mind". "Spanish Rain" byla původně uvedena v Saigon Kick.

Skupina:
Andy Kuntz - Lead Vocals, Background Vocals
Torsten Reichert - Bass
Stephan Lill - Guitar, Background Vocals
Günter Werno - Keyboard, Background vocals
Andreas Lill - Drums
Hosté:
Robert Kohlmeyer - Background Vocals
Miriam Bonmarchand - Background Vocals (06)
Diskografie Colour Temple
Vyšlo 18. ledna/duben 1994, self-realised/Dream Circle Records, Inside Out Music

Seznam skladeb:
01. Father (5:38)
02. Push (4:15)
03. When The Wind Blows (7:10)
04. My Crying (5:25)
05. Soul Survives (9:05)
06. Anytime (7:06)
07. Judas (6:01)
08. Back To Me (5:30)
09. How Many Tears (8:19)
Japanese Edition Bonus Tracks:
10. Fire (5:18)
11. Days Of Thunder (4:45)
Total Time: (58:33)


Recorded at ROKO Soundstudio in Schöneck, Hesse
Produced: Vanden Plas, Robert Kohlmeyer
Executive Producer: Vanden Plas
Engineering, Mixing: Robert Kohlmeyer
Colour Temple je první studiové album progressivní metalové kapely Vanden Plas vydané ke konci roku 1994 u Limb Music a v červnu 1995 u labelu Dream Circle Records. 2CD edice byla vydaná v roce 2002 u Inside Out Music, které obsahuje i akustiké EP AcCult z roku 1996.



Skupina:
Diskografie The Epic Works 1991-2015
11CD box set, vyšlo 12. července 2019, Frontiers Music Srl

Seznam disků:
01. Colour Temple
02. AcCult
03. The God Thing
04. Far Off Grace
05. Spirit Of Live
06. Beyond Daylight
07. Christ 0
08. The Seraphic Clockwork
09. Chronicles Of The Immortals: Netherworld [Path One]
10. Chronicles Of The Immortals (Netherworld II)
11. Bonus Treasures (Physical Edition Only):
    01. Kiss Of Death ()
    02. Point Of Know Return ()
    03. Gethsemane ()
    04. Shape Of My Heart ()
    05. Combien De Larmes (How Many Tears - French Version) ()
    06. Raining In My Heart ()
    07. Godmaker (Acoustic Radio Version) ()
    08. Days Of Thunder ()
    09. Fire ()
    10. Ridin' The Wind ()
    11. Eleyson ()
    12. Das Ist Für Euch ()
    Total Time: ()
Velkolepý set top box s 11 CD !!! představí remasterované nové verze všech řádových alb spolu s bonusovými skladbami na 11. CD...



Diskografie Inside Of Your Head
Vyšlo 26. července 2009, Nothing To Say - 3052285 (NTS/WAGRAM)

Seznam skladeb:
01. Inside Of Your Head (6:56)
02. Kiss Of Death (Dokken cover) (5:41)
03. Shape Of My Heart (Sting cover) (4:45)
Total Time: (17:22)

Skupina:
Andy Kuntz - Lead Vocals
Stephan Lill - Guitar, Vocals
Torsten Reichert - Bass
Günter Werno - Keyboards, Vocals
Andreas Lill - Drums
Jedná se o singl vydaný před jejich nadcházející deskou. Zajímavostí je, že obsahuje dvě cover písně - od kapely Dokken "Kiss Of Death" a Stingovu skladbu "Shape Of My Heart". Singl vyšel pouze ve Francii.

Diskografie I Don't Miss You
Vyšlo 1. ledna 2000, Inside Out Music - IOMCD 055

Seznam skladeb:
01. I Don't Miss You (3:51)
02. Shape Of My Heart (4:44)
Composed By – Dominic Miller, Sting
03. Into The Sun (6:32)
04. How Many Tears (French Version) (4:29)
Total Time: (19:36)

Skupina:
Torsten Reichert - Bass
Andreas Lill - Drums
Stephan Lill - Guitars
Günter Werno - Keyboards
Andy Kuntz - Vocals

Diskografie Des Hauts, Des Bas
Vyšlo 1. listopadu 1996, Dream Circle, CNR Music - 3017146, Francie

Seznam skladeb:
01. Des Hauts, Des Bas (Stephan Eicher cover) (4:19)
02. Father (Acoustic Version) (5:03)
Total Time: (9:22)


Written: Philippe René Djian, Stephan Eicher
Skupina:
Torsten Reichert - Bass
Andreas Lill - Drums
Stephan Lill - Guitars
Günter Werno - Keyboards
Andy Kuntz - Vocals

Diskografie Das Ist Für Euch
Vyšlo 1. srpna 1994, New Sceneland Records, 2.2907-94

Seznam skladeb:
01. Das ist für Euch (rote teufel mix) (4:40)
02. Das ist für Euch (karaoke mix) (4:40)
03. Das ist für Euch (rock mix) (4:40)
Total Time: (14:00)


Skupina:
Torsten Reichert - Bass
Andreas Lill - Drums
Stephan Lill - Guitars
Günter Werno - Keyboards
Andy Kuntz - Vocals
Skladba napsaná jako fotbalová hymna pro 1.FC Kaiserslautern.
Diskografie Fire
Vyšlo 1. dubna 1992, CNR Music

Seznam skladeb:
01. Fire (5:28)
02. Days of Thunder (4:48)
03. Ridin' the Wind (4:20)
Total Time: (14:36)

Skupina:
Torsten Reichert - Bass
Andreas Lill - Drums
Stephan Lill - Guitars
Günter Werno - Keyboards
Andy Kuntz - Vocals
Diskografie Days Of Thunder
Demo tape, vyšlo červen 1991,

Seznam skladeb:
01. Days of Thunder (4:48)
Total Time: (4:48)

Skupina:
Torsten Reichert - Bass
Andreas Lill - Drums
Stephan Lill - Guitars
Günter Werno - Keyboards
Andy Kuntz - Vocals

Diskografie Raining In My Heart
Vyšlo 1986, BEE Records - bee-8506

Seznam skladeb:
01. Going Round In Circles (3:59)
02. Raining In My Heart (4:53)
Total Time: (8:52)

Design: Reiner Egelhof, Atelier Dauber

Skupina:
Torsten Reichert - Bass
Andreas Lill - Drums
Stephan Lill - Guitars
Günter Werno - Keyboards
Andy Kuntz - Vocals


Zpět












Zpět

Oficiální stránka:
http://www.vandenplas.de/
http://www.facebook.com/vandenplasofficial
Bootlegy:
http://www.spirit-of-metal.com/discographie-groupe-Vanden_Plas-type-Bootlegs-l-en.html
ProgressRock Nahoru
Made by 
©  4.8.2014 
Menu Poslední aktualizace: 14.12.2020
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©