UTOPIA (US) - progressrock.cz
Zpět
Utopia byla americká rocková skupina, kterou v roce 1973 založil Todd Rundgren. Původně to byl soubor, který vytvořil Todd Rundgren jako protipól své sólové tvorby. Různí hudebníci přicházeli a odcházeli, ale hlavními články kapely byli Roger Powell (klávesy), Kasim Sulton (basa) a John „Willie“ Wilcox (bicí) a samozřejmě Todd, který se staral o kytarové party, všichni čtyři členové dodávali jak vokály, tak sbory. Během prvních tří let byla skupina progresivní rockovou kapelou s poněkud proměnlivým členstvím známou jako Todd Rundgren's Utopia. Většina členů v této rané inkarnaci také hrála na Rundgrenových sólových albech až do roku 1975. V roce 1976 byla skupina známá jednoduše jako Utopia a představovala stabilní kvarteto Rundgren, Kasim Sulton, Roger Powell a John „Willie“ Wilcox. Tato verze skupiny postupně upustila od progresivního rocku pro přímočařejší rock a pop.

V roce 1980 měli Top 40 hit "Set Me Free". Ačkoli byli často považováni za projekt vedený Rundgrenem, všichni čtyři členové Utopia skládali, zpívali, produkovali a vystupovali na jejich albech. "Set Me Free" například zpíval Sulton. Skupina se rozpadla v roce 1986, poté se krátce dala dohromady v roce 1992. Počínaje rokem 2011 byla oživena dřívější prog-rocková inkarnace známá jako Todd Rundgren's Utopia pro sérii živých vystoupení. V roce 2018 se Rundgren, Sulton a Wilcox znovu sešli na turné s novým klávesistou Gilem Assayasem pod přezdívkou Todd Rundgren's Utopia.

Rundgren na svém sólovém albu "A Wizard, A True Star" z roku 1973 zazpíval verš "Wait another year, Utopia is here./Počkej ještě rok, Utopia je tady.", což lze považovat za podnět k pojmenování kapely. Todd Rundgren's Utopia se po krátkou dobu (1973-1974) skládala z Rundgrena, Hunta Salese a Tony Fox Salese společně se zesnulým Davidem Masonem, hudebníkem z Floridy (nezaměňovat s bývalým kytaristou Traffic stejného jména) a Jean-Yves "M.Frog" Labata, který zpočátku hrál na rytmickou kytaru a později na syntezátory. V době, kdy skupina nahrála svoji první desku, však bratři Salesovi odešli a nahradili je perkusionista Kevin Ellman a baskytarista John Siegler.

Jejich první debutové album "Todd Rundgren's Utopia" se skládalo pouze ze čtyř skladeb a trvalo celkem téměř 60 minut, počínaje "Utopia Theme", nahrané živě na koncertě, a ukončené rozšířeným konceptem "The Ikon", která trvala více než 30 minut a zabírala všechen čas druhé strany alba. To bylo na vrcholu prog/fusion, a tak kvalita muzikálnosti byla nepopiratelně vysoká.

Brzy poté, co bylo toto album dokončeno, Labat kapelu opustil a byl nahrazen bývalým Moog programátorem Rogerem Powellem. Mezi prvním albem a druhou nahrávkou "Ra" byla sestava pozměněna, dokud čtyři členové nepoznamenali, že jsou "kapelou".

První dvě alba "Todd Rundgren's Utopia" (1974) a "Another Live" (1975) představovala zdlouhavé, složité a velmi instrumentální progresivní rockové skladby v podání šestičlenného multiinstrumentalního souboru. Tvořili jej Rundgren (kytara a zpěv), Kevin Ellman (bicí a perkuse), Mark "Moogy" Klingman (klávesy), Jean Yves "M.Frog" Labat (syntezátory), Ralph Schuckett (klávesy) a John Siegler (basa a violoncello). Živé LP "Another Live" (1975) už představilo nové členy Powella a Johna "Willieho" Wilcoxe (bicí).

Na živém albu uvedli několik rozšířených progresivních skladeb, které se neobjevily na studiových verzích, a také ukázaly Rundgrenův pokračující zájem o muzikál na Broadwayi skladbou "Something's Coming" z West Side Story a hudbu jeho rockových hrdinů, včetně titulní desky "Do Ya" , kterou napsal Jeff Lynne a původně nahráli The Move. Poznámky k nahrávce charakterizovaly nahrávku "Do Ya" jako návratové gesto pro The Move, kteří nahráli cover "Open My Eyes", píseň složenou Rundgrenem a nahranou jeho dřívější kapelou Nazz.

Dne 9. října 1975 Utopia odehrála svůj první britský koncert v londýnském Hammersmith Odeon se zkrácenou sestavou Rundgren, John Siegler, Roger Powell a Willie Wilcox, s doprovodnými vokály budoucí soulové hvězdy Luthera Vandrossem a Anthonyho Hintona (bývalý člen Vandrossova vokálního kvinteta ze 70. let Luther). Tento koncert byl zaznamenán BBC pro vysílání a od té doby byl široce nelegálně rozšiřován.

"Ra" je druhé studiové album a třetí vydání od Utopie u Bearsville Records, vydané v roce 1977. Rundgren plánoval její vydání v roce 1976 na svém vlastním labelu Ethereal Records, protože nová čtyřčlenná sestava neměla smlouvu u Bearsville. Od tohoto alba se skupina stala známou jednoduše jako Utopia a zabydlela se ve čtyřčlenné sestavě Rundgren (kytara, zpěv), Kasim Sulton (basa, zpěv), Roger Powell (klávesy, zpěv) a Willie Wilcox (bicí) (zpěv), která zůstala stabilní až do zániku skupiny. Album "Ra" pokračovalo v progresivním trendu, začínalo elektronickým instrumentálním tématem "Overture: Mountaintop And Sunrise" (z doprovodu Bernarda Herrmanna k filmu "Journey to the Center of the Earth"), ale obsahovalo i několik kratších, přístupnějších písně.

"Ra" byl Rundgrenovým nejambicióznějším živým podnikem, který doplnila propracovaná jevištní show v hodnotě 250 000 dolarů s 22-palcovou (6,7 m) pyramidou a zlatou sfingou, která trvala celkem 18 měsíců. Základním kamenem alba a následné show je píseň "Singring And The Glass Guitar", která obsahuje sóla každého člena kapely bojujícího s živly: voda (bicí), vítr (basa), oheň (klávesy) a země (kytara). Album bylo jen skromně úspěšné, když vyvrcholilo v Billboard Top 200 na #79 pozici.


Upuštěním od zjevného prog rocku, a tím zanecháním operních a rozšířených instrumentálních sekcí, ale nikoli varhanních sól, se Utopia uvedla se svým třetím studiovým albem nazvaným "Oops! Wrong Planet", které vyšlo v září 1977. Deska přináší výrazně zkrácený, popově orientovaný směr kapely v návaznosti na postupy ovlivněné předchozím albem "Ra". Album se dotáhlo na pozici #77 v hitparádě alb Billboard v roce 1977. Skladba "Love Is The Answer" se později stala hitem pro Anglii při uvedení od Dan & John Ford Coley, která v roce 1979 obsadila první místo na žebříčku Billboard Adult Contemporary.

Vzhledem k tomu, že první dvě alba skupiny byla okrajově poslouchatelná a "RA" koketovala s otevřenou parodií, je málem šokující, když slyšíte, že Utopia je přímo přístupná a poslouchatelná, což jsou vlastnosti, které byly jejich předchozí tvorbě prakticky cizí. Kvarteto bylo proměněno a představilo se jako rocková kapela hlavního arénového proudu. Práce a úkoly v kapele jsou rozloženy o něco rovnoměrněji, což znamená, že nejenže každý může psát, ale i zpívat, příležitostně i písně, které napsal Todd Rundgren. Navzdory svému úsilí o demokratizaci skupiny se ale Utopia stále cítí velmi jako Rundgrenovo dítě, hlavně proto, že jediné písně, které opravdu fungují, jsou ty, které píše a zpívá. A protože Utopia je nyní pouze hardrockovou kapelou, Rundgren si své ambicióznější nápady a složitější písně vyhradil pro své sólové desky. Konečným výsledkem toho všeho je, že "Oops! Wrong Planet" je konzistentnější než předchozí desky Utopia, ale není tak sporadicky brilantní ani obohacující jako Rundgrenova sólová alba.

Ani špatné momenty, jako například velmi hloupá "Gangréna", nejsou nijak zvlášť neposlouchatelné, přesto je průměrných, nevýrazných písní prostě příliš mnoho na to, aby se deska skutečně povznesla. Přesto se Rundgren v některých skvělých momentech rozparádí, "Love In Action" je úžasný hard rock, stejně jako "Trapped" a "Love Is The Answer" jsou ideální stadiónové chorály, díky se nahrávka stala kultovní, i když to bude pro většinu posluchačů znít pouze o něco více než dobová skladba.

"Oops! Wrong Planet" připravovala konstelace "Utopia Mach II", ale skupina přinesla po dvou a půl letech pouze vyhlazeného, pro rádia připraveného následovníka "Adventures In Utopia", čtvrté studiové album Utopia, které bylo vydáno v prosinci 1979. Je pravdou, že leader Todd Rundgren byl mezitím zaneprázdněn, ale mezi záznamy to bylo neobvykle dlouhé. Album představilo smíchání jejich dřívějšího progresivního rockového stylu s mainstreamovou rockovou, popovou a disco hudbou. Jak se ukázalo, na čekání vůbec nezáleželo, protože Utopia vydala desku, která byla podstatně uhlazené, vybroušené album, které je stejně popové jako "The Hermit of Mink Hollow", ale podstatně méně introspektivní a zcela připravené k akci. Je to nabídka velkých křesel Deska překvapivě dosáhla svých cílů dosažením úspěchu u zavedené fanouškovské základny kapely, ale i s širším komerčním úspěchem, když se vyšplhala do Top 40 a skladba "Set Me Free" nazpívaná Kasimem Sultonem se jako singl se stala hitem. Jeho B-stranou byla skladba "Umbrella Man". Utopia měla pouze jeden hit v Billboard Top 40, a to právě "Set Me Free", z jejich nejprodávanějšího alba "Adventures In Utopia", který došplhal na #27 pozici v roce 1980.

Poté, co právě zaznamenali své první velké hity s "Adventures In Utopia", kapela nepochopitelně udělala krok zpátky s jeho následovníkem. "Deface The Music" ze září 1980 je pátým studiovým albem kapely Utopia. Konceptem alba bylo vzdát poctu The Beatles a vytvořit písně, které by zněly velmi podobně jako melodie Fab Four v různých fázích jejich kariéry a tímto se ponořila hluboko do Beatlemanie. Jejich píseň "Take It Home" je plná kytarového riffu, je jejich poctou písni "Day Tripper". První skladbu "I Just Want To Touch You" napsal Todd Rundgren pro soundtrack Roadie. Nakonec to bylo odmítnuto producenty filmu ze strachu z právního jednání, protože to znělo příliš jako Beatles. Původní výlisky byly provedeny tak, aby vypadaly jako nahrávka Beatles z počátku 60. let, přičemž vlastní vnitřní obal propagoval jejich předchozí tři alba, a to až po způsob, jakým byl vinyl zvládnut s širokými pásmy ticha mezi každou skladbou.

Je jasné, že díky vysokému (téměř uměleckému) konceptu je "Deface The Music" prvním albem Utopia od "Another Live", které zní, jako by bylo výlučně dílem Todda Rundgrena. Hudba je tak důvtipná, že je jasné, že tyto písně jsou především dílem Todda, i když jsou připsány pod hlavičkou Utopia. Rundgren je schopen psát písně, které evokují konkrétní období kariéry Beatles, a ponechat je vtipnými, aniž by byl otrokem parodie. Stejně jako u Rutles funguje tato hudba dobře sama o sobě a na rozdíl od Rutles je Rundgren stejně důvěryhodný jako komorní pop "Penny Lane" ("Hoi Poloi") nebo "Eleanor Rigby" ("Life Goes On"), či jako merseybeat "I Just Want To Touch You", "Crystal Ball". Na rozdíl od Rutles to zní, jako by to bylo nahráno v roce 1980, nikoli v 60. letech, což umocňuje pocit, že "Deface The Music" bylo pro Rundgrena pouhou kuriozitou nebo cvičením, ale protože celá věc je hotová za něco málo přes půl hodiny, připadá to spíše jako výbuch cynické radosti, které je zatraceně téměř nemožné odolat. (pozn. The Rutles byla britská komediální hudební skupina parodující Beatles, kterou v polovině 70. let vytvořili Eric Idle a Neil Innes).

Utopia sice putovala do odvázanosti s "Deface The Music", ale přišla o velkou část publika, které získala díky albu "Adventures In Utopia". Následná alba skupiny stále více obsahovala stručnější a popověji orientovaný materiál, který ukazoval vliv převládajícího trendu New Wave. Pokud nové album mělo být nějakým náznakem jakéhokoliv směru, nestalo se, a nahrávka přinesla podivnou fúzi popu new wave, arénového rocku a soulu, vše obohacené sociálním komentářem. Třebaže skupina napsala satirické politické písně, které byly uvedeny na albu "Swing To The Right" (1982) a spoustu hořkých písní, které byly srdcervoucí, byla nejznámější díky svému nadějnému a povznášejícímu duchu a hlavní sada nebo první přídavek jejích živých vystoupení obvykle zakončila "Love Is The Answer" z jejich alba z roku 1977 " Oops! Wrong Planet". "Love Is The Answer" se později stala velkým hitem pro Anglii Dan & John Ford Coley, která v roce 1979 bodovala na č. #1 na žebříčku Billboard Adult Contemporary, ale verze Utopia byla v podstatě propadák. Jedna píseň s názvem "God and Me" byla z alba vynechána, ale je k dispozici na bootlezích.

Album "Swing To Right" přešlo do ostrých komentářů ke korporátním lupičům, válečným štváčům, politickým padouchům a opovrženíhodným magnátům hudebního průmyslu. Na tomto albu je však progresivního rocku velmi málo. Nahrávalo se v zimě 1981 a bylo připraveno k vydání v červnu 1981, Bearsville Records se však zdráhalo vydat album kvůli jeho politickým a náboženským tématům. Na protest Utopia vzala tento materiál na turné po celý rok a prosila diváky, aby požádali vedení Bearsville Records o jeho vydání, a to dokonce tak daleko, že uvedli telefonní číslo a adresu Bearsville Records a dali pokyn publiku, aby o to požádali Alberta Grossmana. Bearsville nakonec ustoupili až po značném tlaku Rundgrena, který ji hájil jako skupinové úsilí, kterým rozhodně je. "Swing To The Right" ve skutečnosti znamená začátek hry Utopia Mach III, kdy každý člen táhl stejnou váhou jako skladatelé a frontmani - občas je těžké říci, kdo k čemu přispěl, nebo dokonce, kdo siu vezme hlavní vokály.

Titulní fotografie je retušovanou a tónovanou reprodukcí známé fotografie pořízené při veřejném pálení desek Beatles, které se konalo v srpnu 1966 ve městě Waycross v Georgii, v reakci na kontroverzní poznámku Johna Lennona "Len populárnější než Ježíš". Fotografie distribuovaná společností UPI a vytištěná na titulních stránkách novin, včetně The Savannah Morning News, zobrazuje pálení alb Beatles ve Waycrossu ve velkém ohni, zatímco v popředí drží chlapec LP desku, kterou se chystá hodit do ohně. Na původním obrázku je album, které chlapec drží, kopií debutového LP "The Meet The Beatles" od The Beatles, ale na obálce Utopie to bylo fotograficky nahrazeno obrazem přebalu "Swing To The Right", čímž vzniká iluze nekonečné regrese stejného obrazu. Akce ze srpna 1966 byla propagována rádiem WAYX ve Waycrossu a byla jednou z desítek, které se v srpnu 1966 konaly po celé zemi v reakci na Lennonovy poznámky.

"Utopia" je druhým ze dvou stejnojmenných alb rockové skupiny Utopia (tím prvním je "Todd Rundgren's Utopia"). Bylo vydáno v roce 1982 a bylo také jejich jediné album pro Network Records. Během fáze skládání materiálu na album opustil Kasim Sulton kapelu, aby se věnoval své sólové kariéře. Jako náhrada za něj přišel Doug Howard z kapely Touch na basový post. Howard je spoluautorem dvou písní na albu "Feet Don’t Fail Me Now" a "I’m Looking At You But I’m Talking To Myself". Tyto písně jsou zapsány autorsky pod "Utopia a Doug Howard“ na hotovém albu. Howard ustoupil stranou, když se Sulton rozhodl vrátit, neměl pak žádné další zapojení do skupiny a nebyl uveden na ani titulní fotografii alba.

Bezejmenná nahrávka pravděpodobně signalizovalo nový začátek skupiny, což je do jisté míry pravda, protože se Utopia nakonec stala opravdovým kolektivem, přičemž příspěvky každého člena zněly nápadně podobně, co do výkonu i složení. Jen velmi málo melodií neslo nezaměnitelné rundgrenovou pečeť, a když ano, bylo to zpracováno do charakteristického zvuku Utopia, poprvé se o nich skutečně dalo říci, že mají vlastní zvuk. Kupodivu se to děje na albu, kde se skupina sebevědomě snaží znít soudobě, oblékat se do new wave obleků pro přebal a přitom formovat hudbu do syntezatorového popu nové vlny. Je pravda, že tato zvláštnost maskuje docela tradiční soubor popové scény Utopia, přesto tyto písně končí jako nejkonzistentnější album v katalogu skupiny. Utopie se jen zřídka poklesne a ani slabší písně nejsou daleko od silnějšího materiálu, což potvrzují skladby "Bad Little Actress", "Hammer In My Heart", "Princess Of The Universe" a vynikající singl "Feet Don't Fail Me Now". Měli své chvíle předtím, ale z "Utopia" kapela nakonec udělala naprosto příjemnou nahrávku.

K albu byly vydány videa a singly pro písně "Feet Don't Fail Me Now" a "Hammer In My Heart". Přitom záběry na "Hammer In My Heart" byly zaznamenány živě 18. srpna 1982 na oficiální oslavě prvních narozenin MTV, kterou pořádala VeeJay Nina Blackwood. Píseň vyvrcholila na pozici #31 v žebříčku Billboard Mainstream Rock. Obě skladby byly uvedeny ve videu VHS "The Utopia Sampler" nominovaném v roce 1983 na Grammy za nejlepší krátké video.

Jejichí kultovní status se jim podařilo udržet v 80. letech díky albům, koncertním vystoupením a videím, která byla v prvních letech uváděna na MTV. Kapela měla za sebou řadu rockových hitů zaměřených na album, včetně skladeb "Caravan", "Feet Don't Fail Me Now" (spoluautor baskytarista Doug Howard, který nahradil Sultona během krátké přestávky ve skupině), kde ve videu byla uvedena skupina oblečená v kostýmech hmyzu, a "Love In Action".

Album "Oblivion" z ledna 1984 představuje pro kapelu zlomový okamžik, a sice odstoupení od ochuzeného zvuku jejich eponymního alba z roku 1982 ve prospěch plnějšího a mainstreamovějšího současného popového zvuku, což je směr, který pokračoval na "POV", finálním albu kapely, které bylo vydáno v následujícím roce. Tento posun zvuku je nejnápadnější díky zvýšenému používání elektronických bicích a doplňků od Johna „Willieho“ Wilcoxe. Kromě toho, syntezátory a sekvencery, běžné složky hudby Utopie, sahající až do jejich debutového vydání, se na alba objevují více než obvykle. Album bylo vydáno nezávislým vydavatelstvím Passport Records se sídlem v USA na začátku roku 1984, přineslo jen mírné tržby a vrcholilo na postu #74 na Billboard 200 v březnu 1984.

Tři písně z alba byly vydány jako vinylové singly "Crybaby/Winston Smith Takes It on the Jaw", který vyvrcholil u čísla #30 v žebříčku Billboard Mainstream Rock v únoru 1984 a stal se jejich největším hitem v tomto žebříčku. Dalšími byly "Love With A Thinker/Welcome To My Revolution", který vyšel pouze ve Velké Británii, a "Maybe I Could Change/Love With a Thinker", který byl pro změnu vydán pouze v Austrálii. Poslední dva uvedené singly ale nebodovaly.

Album "P.O.V." vydané v roce 1985 je deváté a a stalo se i posledním studiovým albemm rockové skupiny Utopia. Dostalo se však pouze na pozici #161 v žebříčku Billboard 200. Kromě živého reunionového alba z roku 1992 (a kompilací) to bylo poslední album vydané společností Utopia a Rundgrenova poslední studiová práce pod hlavičkou Utopia.

Nurčitý význam zkratky v názvu obsahuje na zadní straně alba čtyři možná vysvětlení, s různorodými významy "Price Of Victory" (Cena vítězství), "Pillar Of Virtue" (Opora mravnosti), "Point Of View" (Úhel pohledu) nebo "Persistence Of Vision" (Vytrvalost vize). Na titulní fotografii coveru je zachycena kapela oblečená v kvazi-vojenských kostýmech při pohledu na hvězdnou mapu, zatímco v pozadí je vidět obří maska "faraona", rekvizity z jejich turné "RA" z poloviny 70. let. Rozvržení alba také odráží Rundgrenův zájem o počítače a informační technologie a obsahuje prvky převzaté z designu "window" používaných v operačním systému Apple Macintosh v polovině 80. let. Hudba pokračuje v současném popovém duchu předchozího alba s prvky nové vlny a elektronické experimentální hudby.

Poslední dvě alba kapely "Oblivion" (1984) a "P.O.V." (1985) nebyly ani komerčně úspěšné, ani dobře přijaté, částečně proto, že se label Passport, na kterém byly vydány, se jim nevěnoval. Po vydání kompilace "Trivia" v roce 1986, která obsahovala skladby z jejich předchozích tří alb plus dva dříve vydané kousky, se Utopia odmlčela.

Rundgren měl úspěšnou sólovou kariéru před, během i po Utopia, stejně jako jeho spoluhráči, i když na skromnějších úrovních. Powell cestoval s Davidem Bowiem na živé albu "Stage" a předtím pracoval jako chráněnec pro Roberta Mooga. Powellovo sólové album "Air Pocket" bylo v roce 1980 časopisem Keyboard Magazine zvoleno č. 1, ale po zániku Utopie se musel na nějaký čas vzdát hraní kvůli zranění opakovaného napětí (RSI). Před utopií Wilcox nahrál album "War Babies" produkované Rundgrenem a absolvoval turné s duem Hall & Oates. Wilcox byl v letech 1999-2005 vedoucím skladatelem a zvukovým designérem NBC Universal Television a napsal a naprogramoval "We Connect", taneční hit číslo 1 pro umělce jménem Stacey Q. Pokračoval v psaní a produkci pro TV, film a umělce s jeho společností Willie Wilcox Music. Wilcox složil ringwalk hudbu, kterou používá současný světový boxer číslo 1, Manny Pacquiao. Baskytarista Kasim Sulton absolvoval turné jako vedoucí skupiny Meat Loaf a vystupoval s Joan Jett a Blackhearts, Scandal, Hall & Oates a dalšími.

Ačkoli se Utopia oficiálně rozpadla v roce 1986 po komerčním neúspěchu, Todd Rundgren se rozhodl v roce 1992 znovu spojit Utopia za účelem krátkého turné po Japonsku. Ve výsledku pak vzniklo album "Redux '92: Live In Japan" jako suvenýr. Ačkoli to bylo téměř sedm let od doby, kdy kapela hrála naposledy živě, po celou dobu záznamu zněli pevně a profesionálně. Ve skutečnosti, soudě podle výkonu skupiny, to zní, jako by se představení odehrálo v roce 1985, protože není absolutně ovlivněno současnými trendy. Bohužel ale nebyli schopni zajistit si nový label, takže se natrvalo rozpustili.

Různí členové pokračovali ve spolupráci s Rundgrenem i v následujících letech. V roce 2005 začali Rundgren a Sulton znovu spolupracovat v nové sestavě The Cars pod názvem The New Cars. Poté, co si Elliot Easton po nehodě autobusu zlomil levou klíční kost, si The New Cars udělali pauzu. Během této přestávky Kasim přijal nějakou práci u Meat Loaf a Rundgrena na podporu alba "Bat Out Of Hell III: The Monster Is Loose".

Rundgren, Powell a Sulton se sešli na jevišti během debutové živé prezentace Rundgrenovy "A Wizard, A True Star", kterou představilo RundgrenRadio.com v roce 2009. V následných show na turné nahradil Powella Ralph Schuckett a pokračoval v trendu bývalých členů Utopia zůstat hudebně propojeni.

V dnech 29. - 30. ledna 2011 se na dva večery v Highline Ballroom v New Yorku konalo opětovné setkání většiny členů skupiny Utopia Mark II z roku 1974 (Rundgren, Moogy Klingman, Ralph Shuckett, John Siegler a Kevin Ellman). Výtěžek z přehlídky šel na úhradu lékařského ošetření pro Klingmanův záchvat rakoviny. Materiál byl čerpán z katalogů Rundgrena a Utopie Todda Rundgrena z let 1972-1975. To znamenalo, že tato sestava poprvé vystupovala společně po více než 35 letech. Dokonce i spoluhráči Jesse Gress a dlouholetý člen Utopia (1977-1986) Kasim Sulton vystoupili v některých písních.

O deset měsíců později, v listopadu 2011 začala skupina koncertovat jako 'Todd Rundgren's Utopia' poprvé od roku 1975, se stejnou sestavou Rundgren, Klingman, Schuckett, Siegler, Ellman, Gress a Sulton.

Zpět
Současní členové:
Todd Rundgren - Lead Guitars, Lead Vocals, Piano (1973-1986, 1992, 2011-present)
John Siegler - Bass, Cello (1974-1976/7, 2011-present)
Ralph Schuckett - Keyboards (1974-1975/7, 2011-present)
Kevin Ellman - Drums, Percussion (1974-1975, 2011-present)
Kasim Sulton - Bass, Vocals (1976-1982, 1982-1986, 1992, 2011-present)
Jesse Gress - Guitars (2011-present)
Gil Assayas - Synthesizers, Keyboards (March-July 2018)
Bývalí členové:
Jean Yves "M. Frog" Labat - Synthesisers, Rhythm Guitar (1973-1975)
Dave Mason - Keyboards (1973-1974)
Hunt Sales - Drums, Percussion (1973-1974)
Tony Sales - Bass, Backing Vocals (1973-1974)
Mark "Moogy" Klingman - Keyboards (1974-1977, 2011; died 2011)
Roger Powell - Keyboards, Vocals (1975-1986, 1992)
John "Willie" Wilcox - Drums, Percussion, Vocals (1975-1986, 1992)
Doug Howard - Bass, Vocals (1982)

1973-1974
1974-1975
Todd Rundgren's Utopia (1974)

1975
Another Live (1975)

Todd Rundgren - Lead Guitars, Lead Vocals
Jean Yves "M. Frog" Labat - Rhythm Guitars
Dave Mason - Keyboards
Hunt Sales - Drums, Percussion
Tony Sales - Bass, Backing Vocals
Todd Rundgren - Lead Guitar, Lead Vocals
Jean Yves "M. Frog" Labat - Synthesisers
Kevin Ellman - Drums, Percussion
Mark "Moogy" Klingman - Keyboards
Ralph Schuckett - Keyboards
John Siegler - Bass, Cello
Todd Rundgren - Lead Guitars, Lead Vocals
Mark "Moogy" Klingman - Keyboards
Ralph Schuckett - Keyboards
John Siegler - Bass
Roger Powell - Keyboards, Vocals
John "Willie" Wilcox - Drums, Percussion, Vocals
1975-1976
1976-1982
Ra (1977)
Oops! Wrong Planet (1977)
Adventures In Utopia (1979)
Deface The Music (1980)
Swing To The Right (1982)

1982
Utopia (1982)

Todd Rundgren - Lead Guitars, Lead Vocals
John Siegler - Bass
Roger Powell - Keyboards, Vocals
John "Willie" Wilcox - Drums, Percussion, Vocals
Todd Rundgren - Lead Guitars, Lead Vocals
Roger Powell - Keyboards, Vocals
John "Willie" Wilcox - Drums, Percussion, Vocals
Kasim Sulton - Bass, Vocals
Todd Rundgren - Lead Guitars, Lead Vocals
Roger Powell - Keyboards, Vocals
John "Willie" Wilcox - Drums, Percussion, Vocals
Doug Howard - Bass, Vocals
1982-1986
Oblivion (1984)
P.O.V. (1985)

1986-1992
1992
Todd Rundgren - Lead Guitars, Lead Vocals
Roger Powell - Keyboards, Vocals
John "Willie" Wilcox - Drums, Percussion, Vocals
Kasim Sulton - Bass, Vocals
Disbanded
Todd Rundgren - Lead Guitars, Lead Vocals
Roger Powell - Keyboards, Vocals
John "Willie" Wilcox - Drums, Percussion, Vocals
Kasim Sulton - Bass, Vocals
1992-2011
2011
2011-2018
Disbanded
Todd Rundgren - Lead Guitars, Lead Vocals
Kasim Sulton - Bass, Vocals
Kevin Ellman - Drums, Percussion
Jesse Gress - Guitars
Mark "Moogy" Klingman - Keyboards
Ralph Schuckett - Keyboards
John Siegler - Bass
Todd Rundgren - Lead Guitars, Lead Vocals
Kasim Sulton - Bass, Vocals
Kevin Ellman - Drums, Percussion
Jesse Gress - Guitars
Ralph Schuckett - Keyboards
John Siegler - Bass
2018-dosud


Todd Rundgren - Lead Guitars, Lead Vocals
Kasim Sulton - Bass, Vocals
Kevin Ellman - Drums, Percussion
Jesse Gress - Guitars
John Siegler - Bass
Gil Assayas - Synthesizers, Keyboards (March-July)

Členové
(celým jménem Todd Harry Rundgren)
(Narozen 22. června 1948, Upper Darby, Pennsylvania, USA)
Lead Guitars, Lead Vocals


Todd je americký multiinstrumentalista, zpěvák, hudební producent, skladatel a zvukový inženýr. Začínal s kapelou Woody's Truck Stop. V roce 1967 spoluzaložil skupinu The Nazz, které byl členem do roku 1970. V roce 1970 vydal své debutové album s názvem "Runt". V letech 1973-1986, 1992 a od roku 2011 dodnes hraje se skupinou Utopia. Jeho největším hitem je písnička "I Saw The Light" z roku 1972. Rundgren a dlouholetá partnerka Bebe Buell vychovávali herečku Liv Tyler jako svou dceru do 11 let kvůli drogovým excesům jejího biologického otce Stevena Tylera z Aerosmith.

Rundgren hrával v několika kapelách v New Jersey a Philadelphii od poloviny do konce 60. let, včetně bluesové Woody's Truck Stop, před zformováním The Nazz, v roce 1967. Rundgren hrál na kytaru i na basu, a bez debaty se inspiroval britskými kapelami, jako je The Move a Yardbirds. Příběh Todda začíná v The Nazz, krátkodobé popové skupině, která po podpisu smluvy s SGC Records vydala album "Nazz" v roce 1969. Kapela měla i menší hit s první verzí skladby "Hello That's Me".

Když se kapela rozdělila, Rundgren současně přešel k produkci a zvukaření pro Bearsville Records a vytvořil vlastní kapelu Runt jako prostředníka pro jeho vlastní sólovou kariéru. Runt i The Ballad of Todd Rundgren uváděli pop/rockové písně ve stejném obecném duchu jako Carole King a Laura Nyro, ale s větším množstvím testosteronu. Stejnojmenný debut z roku 1970 zahrnoval Top 40 hit "We Gotta Get You A Woman". Byla to však jeho pověst produkce, která ironicky nabrala na síle, zvukařil The Band & Jesse Winchester, než mu Badfingerův "Straight Up" přinesl hit "Baby Blue".

Když se Todd zbavil přezdívky Runt, dosavadní úspěch mu umožnil vyprodukovat vlastní, kritikou uznávané silné popové dvojalbum "Something/Anything?" v roce 1972, kdy hrál na každý nástroj a stále stojí jako jeho opus magnum. Desky obsahují některé z jeho nejznámějších hitů, včetně "I Saw The Light" a přepracovanou verzi "Hello That's Me". Ačkoli raná alba Runt naznačovala Rundgrenovu proměnlivou popovou chytrost, "Something/Anything?" je svědectvím o genialitě jeho tvůrce, které se jen málokdo vyrovnal v análech rokenrolu.

Když se mu otevřely dveře k úspěchu, zavrhl je budoucími verzemi, jako jsou eklektické pokračování z roku 1973, "A Wizard", "A True Star" a progresivnější "Todd" z roku 1974, které obsahovalo několik zdlouhavých experimentálních instrumentálních skladeb. Rundgrenova hudba byla nejprogresivnější s jeho kapelou UTOPIA, skupina skládající se ze tří hráčů na klávesy, která v letech 1974 a 1975 vydala Todd Rundgren's Utopia a Initiation, a Another Live, která představila experimentální práci syntetizátorů kapel, s eposy většinou skončily 10 minut dlouhý.

Během tohoto období se jeho hudba zabývala kosmickými tématy, což je odrazem jeho silného zájmu o daleké východní náboženství a filozofii. Právě toto období Rundgrenovy sólové tvorby, probíhající souběžně s 'Utopií', bude progresivního rockového fanouška nejvíce zajímat, protože jeho hudba zobrazovala nejen psychedelické rockové vlivy, ale také avantgardní Jazz Fusion umělců jako Mahavishnu Orchestr nebo Frank Zappa. To bylo podtrženo Rundgrenovým stále bohatším a ambicióznějším jevištním nastavením, které odráželo přehlídky akcí jako Funkedelic & Parliament o tematice vesmíru.

Rundgrenovo album "Faithful" z roku 1976 vidělo jeho vrátit se k žánru rock/pop, který mu na začátku 70. let přinesl určitý úspěch, a to se sadou původních písní a covery 60. let, jako je "Good Vibrations". To pokračovalo v roce 1978 s albem "Hermit Of Mink Hollow", které přineslo hitový singl "Can We Still Be Friends", který byl nejpozoruhodnější pro inovativní, vlastnoručně produkované hudební video, signalizující budoucí zájmy a záměry Rundgrena.

Mezitím se hudba Utopie stala těžší a více se orientovala na kytary, ale v roce 1977 zůstala "Ra" skutečně progresivní, před jejím následovníkem "Oops, Wrong Planet!" Směřoal kapelu efektivnějším směrem ke stylům hard rock/pop, což bylo rozhodnutí, které mělo přinést Rundgrenovi větší popularitu díky několika rádiovým hitům a současně dát razítko "Bat Out Of Hell" od Meat Loafa svým "filmovým" produkčním stylem.

Na konci 70. let produkoval Rundgren pro mnoho umělců včetně Patti Smith, Tom Robinson & The Tubes, zatímco na počátku 80. let byl v popředí zájmu nových médií jako je hudební video. "Time Heals" bylo první video, které současně zahrnovalo počítačovou grafiku i živou akci. Problémy s gramofonovými společnostmi se však ukázaly být znepokojující pro jeho kapelu Utopia, neboť prodeje desek se snížily. To jej přimělo soustředit se na produkční práci pro kapely jako XTC, Bourgeois Tagg a Psychedelic Furs.

Rundgren, který byl vždy v popředí technologie, založil v roce 1991 společnost TR-I a na nově založeném vydavatelství Rhino Records vydal počítačově a elektronicky znějící "No World Order" jako CD a Interactive CD Rom. Stejně jako v roce 1995 navazující album "The Individualist", tato alba sklidila značný ohlas u kritiků, ale do prodeje alb se to nepromítlo. Pravděpodobným důsledkem bylo, že Rundgren strávil zbytek 90. let jako DJ a tíhnul k hudbě na internetu, založením PatroNet, nástroji umožňujícím uživatelům stahovat hudbu přímo z jeho stránek.

Ačkoli Rundgrenova hudební kariéra je dlouhá, pestrá a často inovativní, období, o které mají fanoušci Prog největší zájem, jsou alba vydaná v polovině 70. let prostřednictvím jeho kapely Utopia, vydaná samostatně v PA pod názvem kapely. Jeho zařazení pod transparent PA Crossover Prog však svědčí o tom, že jeho sólová kariéra není bez zásluh. Fanoušci tak různorodých umělců, jako jsou Roy Wood, ELO a Roxy Music, až po Franka Zappu, Mahavishnu Orchestra a Bonzo Dog Band, by si měli v jeho ahrávkách v polovině 70. let najít zábavu, zejména v mlhavé, post-psychedelické "A Wizard, A True Star" (1973), syntezátorově orientované "Todd" (1974) a elektroničtějším "Initiation" (1975).

Jsou lidé, kteří by tvrdili, že Todd Rundgren mohl být největším popovým skladatelem naší doby, kdyby na to měl poloviční rozum. Místo toho psaní popových písní zabíralo asi 25% jeho mysli, zbývající tři čtvrtiny byly vyhrazeny pro experimentální věci, progresivní rock (přes Utopii) a produkční práci.

Členové John Siegler
(Narozen narozen 3. dubna 1951, New York City, NY, USA)
Bass, Cello


John Siegler je americký baskytarista, který spolupracoval s umělci, mezi které patřili Hall & Oates, Todd Rundgren & Utopia, The Edgar Winter Group, Air, Rick Derringer, Cher, Stevie Nicks, Bette Midler, Ellen Shipley, Yoko Ono, Bobby McFerrin, Mick Jagger, Paul Butterfield, Herbie Mann, Clarence Clemons & The Red Bank Rockers, Meat Loaf, Desmond Child, Tim Curry, Carly Simon, Carole King, The Mar-Tays, Roger Daltrey, Jeff Beck, Cher, Linda Ronstadt, Felix Cavaliere, v poslední době s NJRB (New Jersey Rhythm & Blues) a dalšími.

John Siegler byl zakládajícím členem Utopia Todda Rundgrena a byl oddaným studiovým a koncerním hráčem na volné noze. Nějakou dobu byl tím "&" v projektu Darryl Hall & John Oates, kde v dobách největší slávy vytvořil ikonické basové party, které poháněly takové hity jako "Kiss On My List", "You Make My Dreams", "You're Lost That Lovin 'Feeling", "Everytime You Go Away", "Private Eyes" a "I Can't Go For That".

Od roku 2010 působí jako president společnosti Up The River Music v Ossining, NY. Před tím působil v letech 2000 – 2009 jako hudební ředitel společnosti 4Kids Entertainment.

Jeho působivé dílo na jevišti a na deskách prochází popem, rockem, funkem, fusion, jazzem a rhythm & blues a jejich permutacemi. Sieglerovou hlavní zvolenou zbraní byla baskytara Fender Jazz, na kterou stále hraje, se snímačem můstku, který byl tak trochu vyladěn, aby poskytoval kousavý tón ala Jaco, což bylo na konci 70.- 80. let spíše módní.

V současné době John skládá, aranžuje a objevuje se na soundtrackech k filmu, televizi a reklamám a hraje vybrané koncerty v The Bitter End.

Členové Ralph Schuckett
(celým jménem Ralph Dion Schuckett)
(Narozen 2. března 1948, Los Angeles, California, United States,
zemřel 4. dubna 2021)
Keyboards


Ralph je americký klávesista, skladatel, hudební producent, TV a filmový skladatel. Hrál s kapelami Clear Light (1966-1968), The Peanut Butter Conspiracy (1968-1970), Jo Mama (1969-1972), Carole King (1969-1972), Lou Reed (1972-1973), Todd Rundgren a Utopia (1972-1975). Jako studiový hudebník spolupracolval v LA i NY na albech Caroly King (zejména "Tapestry"), Jamese Taylora, dua Hall & Oates, Whitney Houston, George Bensona, The Four Tops, Cher, Donny Summer, Kashif, Richie Havense, Patty Smyth, Phoebe Snow, The Manhattans, Rodney Crowell, Joan Osborne, Ellen Shipley, Elliott Murphy a mnoha dalších. Jeho smyčcové a dechové úpravy lze slyšet na nahrávkách Billyho Joela, George Bensona, Michaela Boltona, Joan Osborne, Bette Midler, Bonnie Tyler, Grahama Parkera a dalších.

Na začátku své kariéry byl Schuckett členem psychedelických skupin Clear Light a The Peanut Butter Conspiracy ze 60. let a také se stal žádaným studiovým klávesistou.

Schuckett poprvé spolupracoval s Toddem Rundgrenem na jeho čtvrtém albu "A Wizard, A True Star". Brzy poté jej Rundgren rekrutoval do svého nového projektu Tood Rundgren’s Utopia. Schuckett přispěl k debutovému albu skupiny, které vyšlo v roce 1974, a také k živému albu "Another Live" z roku 1975. Během této doby klávesista pokračoval ve hře také na Rundgrenově sólovém materiálu a objevil se na albech "Todd" (1974), "Initiation" (1975) a a živém dvojalbu "Back To The Bars" (1978). Schuckett opustil Utopii Todda Rundgrena v roce 1975. Skupina si následující rok zkrátila jméno na Utopia.

Před, během a po svém členství v Utopia Schuckett také pracoval jako hudebník, který hrál na písních z dlouhého seznamu legendárních umělců. Mezi jeho největší zásluhy patřila rodinná komedie Kate & Allie, sitcom Working It Out a dlouhotrvající telenovela Another World. Zahrál si na albu Carole King "Tapestry", Bette Midler "Songs For The New Depression", dvě alba Jamese Taylora "Walking Man a "Flag", a dvě alba dvojice Hall & Oates, "X - Static" a "Voices".

Produkoval nebo koprodukoval alba "Real" od Belindy Carlisle a "Tongues and Tails" od Sophie B. Hawkins, které obsahovalo i celosvětový hit "Damn, I Wish I Was Your Lover", a "Rescue" od Clarence Clemonse, na nichž také působil v koprodukci skladeb s Brucem Springsteenem. Je spoluautorem témat pro TV pořady, včetně "Kate & Allie" a "Another World". Poslední jmenovaný se stal popovým a country hitem, který nazpívali Crystal Gayle a Gary Morris.

Složil hudbu pro stovky TV reklam, mimo jiné pro produkty jako BMW, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Chevrolet a Federal Express. Od roku 1999 je vedoucím skladatelem 4Kids Productions a poskytuje doprovod pro tři celovečerní filmy Pokémon a také animované TV seriály včetně "Pokemon", "Teenage Mutant Ninja Turtles", "Kirby: Right Back at Ya!", "Yu-Gi-Oh!", "Cubix", Sonic X, Chaotic, Dinosaur King, Viva Pinata a mnoho dalších.

Fanoušci kultovní klasiky Empire Records z roku 1995 také znají Schuckettovu tvorbu. Hudebník k filmu napsal píseň "Say No More (Mon Amour)", skladbu nahrála šarmantní popová hvězda Rex Manning (hraje Maxwell Caulfield).

Schuckett se znovu připojil k Utopii v roce 2011 a vydal se na reunionové turné po USA, které bylo pořádáno jako pomoc nemocnému zakládajícímu klávesistovi Marku "Moogy" Klingmanovi platit za léčbu rakoviny. Je smutné, že Klingman zemřel v listopadu téhož roku. Klávesista měl v plánu se zúčastnit také výjezdu kapely v roce 2018, ale zdravotní problémy jej donutily rezignovat před začátkem turné.

Ralph Schuckett, úspěšný filmový a TV skladatel, který byl také bývalým klávesistou Utopie Todda Rundgrena, zemřel dne 4. dubna 2021 ve věku 73 let. V oznámení Variety nebyla uvedena žádná příčina smrti.


Členové
(Narozen ***)
Drums, Percussion


Kevin Ellman je americký hudebník a manažer. Je generálním CEO ve Wealth Preservation Solutions LLC. a Wealth Preservation Solutions For Women. Dříve byl Ellman profesionálním bubeníkem, je klasicky vyškolený perkusionista, absolvoval Berklee College of Music. Kevin byl členem Utopie Todda Rundgrena a jeho virtuózní bicí se objevily na ikonickém debutovém albu této progresivní rockové skupiny. Když zhruba před deseti lety hrál s Toddem, hrával z notových záznamů. Bubeník Kevin Ellman a baskytarista John Siegler byli původní rytmickou sekcí na klasických albech jako "Todd Rundgren's Utopia", "Another Live", "A Wizard A True Star", "Todd", "Initiation", "Faithful" a double live "Back To The Bars". Kevin rovněž koncertoval a nahrával s Bette Midler, Barry Manilow, Richie Havens, Chuck Berry, Mary Travers of Peter, Paul & Mary, The Manhattan Transfer, Felix Cavaliere, Laura Branigan a Gene Cornish z Young Rascals mezi mnoha dalšími. V poslední době vystupuje s NJRB (New Jersey Rhythm & Blues).

Jako teenager Ellman chodil na bicí k Jimu Chapinovi a trénoval skoro 8 hodin denně. Mezitím v letech 1967-1969 získal diplom na Riverdale Country School, předtím docházel na Deerfield Academy v letech 1965-1967. Ellman navštěvoval Berklee College of Music v roce 1970 a koncertoval s hudební skupinou The Manhattan Transfer. Později se stal bubeníkem umělců jako Bette Midler, Barry Manilow a Moogy Klingman. Navíc byl Ellman vybrán jako bubeník Utopia.

Jeho otec vlastnil Beefsteak Charlie's, oblíbený newyorský řetězec restaurací se 70 jednotkami. V roce 1975 Ellman ukončil hudební kariéru a připojil se k rodinné firmě svého otce Beefsteak Charlie's, aby se věnoval správě otvova řetězce jako výkonný viceprezident Beefsteak Charlie's. Nakonec se stal certifikovaným finančním poradcem a specialistou na správu majetku po studiu na College for Financial Planning v letech 1990-1992. Objevil se jako finanční komentátor na CNBC (Morning Call, Portfolio Make-Over, Make Your Money Work, Power Lunch) a na ABC, a byl citován v Business Week, CBS Market Watch, Fortune Magazine a The Wall Street Journal. Napsal zajímavý článek "How Being a Rock and Roll Drummer Prepared Me to be a Financial Planner" (Jak mě rokenrolový bubeník připravil na pozici finančního plánovače).

Ke hře na bicí s Johnem Sieglerem a Donem Sarlinem se vrátil v roce 2000, když v okolí New Yorku a New Jersey hrávali rock, soul a fusion. Když nebubnuje, zastává ve dne některé finanční posty jako CEO společnosti Wealth Preservation Solutions, LLC. od května 2003 a Wealth Preservation Solutions For Women. Dohlíží na návrhy a správu investičního portfolia pro soukromé klienty firmy. Jako finanční poradce poskytuje majitelům firem, rodinám, vedoucím pracovníkům a jednotlivcům více než 25 let celou řadu finančních, majetkových a penzijních plánovacích služeb. V období březen 2016 – březen 2017 byl členem představenstva společnosti Spirit of Harmony Foundation.

Mimo kancelář je Kevin vášnivým čtenářem, milovníkem fitness a oddaným rodinným mužem. Ve volném čase rád hraje golf, potápí se a samozřejmě se věnuje i hudbě.

Členové Kasim Sulton
(Narozen 8. prosince 1955, Staten Island, New York, United States)
Bass, Keyboards, Vocals


Kasim je americký baskytarista, klávesista a zpěvák. Sulton je nejznámější pro svoji práci s kapelou Utopia, nazpíval sólový zpěv v 80. letech v hitu "Set Me Free", jediném Top 40 hitu Utopie ve Spojených státech. Jako sólový umělec dosáhl Sulton v roce 1982 kanadské Top 40 skladbou "Don't Break My Heart".

Sulton navštěvoval a absolvoval v roce 1973 střední školu Susan E. Wagnerové na Staten Island v New Yorku. Oženil se se svou milou ze střední školy a měl s ní tři děti. Sultonova manželka Laurie Rampulla zemřela v roce 2011 na rakovinu.

Sulton zahájil svou hudební kariéru v polovině 70. let hrou na klavír a zpěvem pro zpěvačku Cherry Vanilla, než získal v roce 1976 místo v Utopii. Než se Cherry Vanilla stala zpěvačkou, byla součástí ansámblu Andy Warhola. Následně se stala publicistkou Davida Bowieho. Sulton původně řekl, že nebyl vášnivým fanouškem Rundgrenovy práce. Řekl, že si pamatuje, když mu bylo 18 let, přišla za ním jeho mladší sestra a řekla, že si musí poslechnout desku, kterou si právě koupila. Bylo to Rundgrenové album "Runt". "Poslouchal jsem to," řekl Sulton. A když skončil, řekl své sestře: "Nerozumím tomu. Nějak jsem to zavrhl," řekl.

O dva roky později se ocitl na konkurzu u Rundgrena, aby se stal novým členem Utopie. V roce 1976 byl uvítán jako stálý člen. Dalších 10 let byl Sulton součástí kapely, která zahrnovala také Rogera Powella a Willieho Wilcoxe. Velkým průlomem skupiny byla "Adventures Of Utopia" z roku 1979, která přinesla hit "Set Me Free" se Sultonem na vokály. Během svého působení v Utopii nahráli devět alb a rozsáhle s nimi koncertoval až do rozpadu v roce 1986, s příležitostnými setkáními až do současnosti. Sulton byl častým spolupracovníkem, basistou a zpěvákem na mnoha projektech a sólových turné Todda Rundgrena.

Koncertoval s Blue Öyster Cult, Meat Loaf, Hall & Oates, Cheap Trick, Patty Smyth, Akiko Yano a Richie Sambora, mezi mnoha jinými hudebníky. Jako studiový hudebník hrál na albech Patti Smith, Indigo Girls a Steva Stevense a objevil se na albu tradiční irské hudby Eileen Ivers. Byl členem doprovodné kapely Joan Jett, The Blackhearts, cestoval s nimi a hrál na Jettově albu Up Your Alley (1988) a také přispěl řadou skladeb k jejímu kompilačnímu albu The Hit List (1990).

Spolu s Thommy Pricem spolupracovali na albu "Lights On", na kterém se Sulton podílel. Píseň "No T.V.No Phone" byla uvedena v komediálním filmu Allnighter (1987), kde hrála Susanna Hoffs v hlavní roli.

Sulton byl basista a zpíval doprovodné vokály na odpočinkovém albu Meat Loaf "Bat Out Of Hell". Sulton zpíval doprovodné vokály i na albu Meat Loaf "Bat Out Of Hell II: Back Into Hell", připojil se ke své doprovodné kapele Neverland Express, která tři roky cestovala s turné Everything Louder Tour. Hrál také na albu Meat Loaf "Welcome To The Neighborhood", kde aranžoval a zpíval doprovodné vokály na většině skladeb. Pokračoval, když se stal hudebním ředitelem pro Meat Loaf, zkoušel s kapelou Meat Loaf a Neverland Express, v rámci přípravy na turné. Album "Very Best Of Meat Loaf" bylo vydáno se třemi novými skladbami, z nichž jedna "Is Nothing Sacred" byla později znovu nahrána jako duet s Patti Russo a produkoval ji Sulton. Skladba poté dosáhla č. #15 v UK charts. Sulton také produkoval album Meat Loaf "Storytellers" a cestoval s kapelou na turné "Night Of The Proms" v Evropě a turné "Meat Loaf Just Havin 'Fun For The Summer" a "Winter Tour" ve Spojených státech a Evropě, kde a Patti Russo vystupovala jako úvodní akt. Také cestoval na turné Meat Loaf "Couldn't Have Said It Better", kde zahrál krátký sólový akustický set, aby zahájil koncert na většině míst. Jedna z přehlídek Meat Loaf na tomto turné byla natočena pro DVD "Bat Out Of Hell: Live s Melbourne Symphony Orchestra". Kasim také cestoval na turné "Hair Of The Dog" v roce 2005 a turné "Bat Out Of Hell III" v letech 2006–2007 a na albu je uveden jako basista/doprovodný zpěvák. V létě 2008 se vrátil k Meat Loaf pro "The Casa de Carne Tour".

Sulton nahrál sólové album 4. září 2002 s názvem "Quid Pro Quo". Album vyšlo na Sphere Sound Records a Sulton na album nahrál všechny nástroje kromě dvou.

Sulton hrál v orchestru na basu pro muzikál s choreografií Twyla Tharpa podle hudby Billyho Joela s názvem "Movin 'Out on Broadway". Po krátkém působení ve znovus aktivované kapele Scandal v roce 2004 se Sulton připojil k The New Cars v roce 2005 a nahradil původního baskytaristu a zpěváka Benjamina Orra, který zemřel na rakovinu v roce 2000. Součástí skupiny byli i původní členové kapely Elliot Easton a Greg Hawkes a také Todd Rundgren a Prairie Prince z Journey a The Tubes. Po albu "It's Alive!" následovalo v roce 2006 turné, kde Sulton zpíval v hitu "Drive" od The Cars.

Sulton se nadále živě hraje na basu, klávesy a kytaru na většině turné Todda Rundgrena, včetně koncertů "Arena" v letech 2008-2009, představení klasického alba "A Wizard, a True Star" (1973) z roku 2009 ve Spojených státech a Evropě a "TR's Johnson" v roce 2010. Byl členem kapely na šesti show "Todd/Healing Albums Live" turné, které začalo na Labor Day Weekend 2010 v Akronu, Ohio, a před premiérou hrál sólovou show. Hrál také ve druhém běhu "Todd/Healing Albums Live", pět vystoupení, které začalo 25. března 2011 v Hartfordu, Connecticut.

V roce 2011 nahradil Sulton Matta Bissonette jako baskytarista v tributní supergroupě Beatles Yellow Matter Custard. V roce 2012 se připojil ke klasické hardrockové kapele Blue Öyster Cult a stal se jejich basistou.

Členové
(Narozen ***)
Guitars


Jesse Gress je rockový kytarista. Koncertuje a nahrává s Toddem Rundgrenem a kapelou Tony Levin Band, zahrál si i na všech čtyřech albech Johna Ferenzika. Jesse je uznávaný umělec, hudební pedagog a bývalý hudební redaktor magazínu Guitar Player, na svém kontě má stovky přepisů a časopisových článků a také pět uznávaných referenčních knih: "Guitar Licks of the Texas Blues - Rock Heroes", "GuitaRevolution - Lessons from the Groundbreakers & Innovators", "The Guitar Cookbook", "Guitar Lick Factory" a "Guitar Licks of the Brit-Rock Heroes". V současné době vytváří obsah pro Guitar Player a Line 6's GuitarPort.

Existuje více než 100 publikovaných přepisových stránek obsahujících Gressovo dílo. Patří sem většina katalogy The Beatles a Stevie Ray Vaughan, stejně jako klíčové nahrávky Jimiho Hendrixe, Jeffa Becka, Erica Claptona, Led Zeppelin, The Allman Brothers Band, Joe Satriani, Steve Vai a Guns N 'Roses. Jeho první přepis/úpravy pro Warner Brothers Publications byly publikovány v roce 1986. Jeho klientela se rychle rozšířila o Cherry Lane Music, Music Sales a Hal Leonarda. Začal také přepisovat a psát lekce pro Guitar Player, Guitar World, Guitar School a Guitar for the Practicing Musician.

Jesse pokračuje v koncertování s Toddem Rundgrenem. Vystupuje také s Reelin 'In The Years, kapelou Steely Dan pod vedením známého bubeníka Jerryho Marotty. V roce 2008 organizoval a byl hudebním ředitelem Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band Album Tribute, "It Was 40 Years Ago Today", které zahrnovalo Todda Rundgrena, Lou Gramma z Foreigner, Bo Bice, Christophera Crosse a Denny Lainea.

Členové Gil Assayas
(znám také jako GLASYS)
(Narozen ***)
Synthesizers, Keyboards


Gil Assayas je izraelský skladatel, klávesista, producent a zpěvák, který spojuje mnoho žánrů a vlivů včetně elektronické hudby, alternativního rocku, jazzu, klasické hudby a hudby z videoher. Dříve působil jako sólový zpěvák a klávesista kapely missFlag, pop-rockové kapely z Jeruzalema. V současné době žije v Portlandu ve státě Oregon.

Assayas vydal první GLASYS EP "The Pressure" v roce 2016. V roce 2018 vydal cover tématu "Dark World" z videohry The Legend of Zelda. V roce 2019 financoval produkci studiového alba GLASYS "Defective Humanity" pomocí Kickstarter, které mělo být vydáno v polovině roku. Assayas také vydal řadu videí prostřednictvím svého kanálu GLASYS YouTube, často se zaměřuje na improvizace nebo nové vybavení, které právě zkouší.

Od doby, kdy se před několika lety přestěhoval do USA, byl GLASYS osloven hlavními výrobci zařízení, jako jsou Nord Keyboards, 64 Audio, Sequential a Spectrasonics, a rozvinul rozsáhlou sledovanost v sociálních médiích s miliony zhlédnutí videí, byl uveden na webových stránkách GRAMMY a má svou píseň "The Pressure" zahranou ve hře NBA Portland Trailblazers. Nedávno ho objevil hip-hopový obr T-Pain na redditu a oba dva nyní spolupracují.

V roce 2018 cestoval Assayas od března do července jako klávesista kapely Utopia Todda Rundgrena poté, co se nemohl účastnit původně oznámený klávesista Ralph Shuckett. Objevil se i v živém vydání videa z tohoto turné z roku 2019. V červenci 2019 Assayas a Rundgren společně vydali singl "People".

V roce 2021 se Assayas objevil na Storybound (podcast).

V posledních několika letech GLASYS vyvíjí jedinečnou techniku levé ruky, která mu umožňuje hrát jak na basové, tak bicí party současně na zakázkově postaveném MIDI ovladačích.

Členové

(rodné jméno Jean-Yves Labat de Rossi)
(také znám jako Frog & Roll, M. Frog, M. Frog Labat)
(Narozen 20. března1947, Clermont-Ferrand, Auvergne, France)
Synthesisers, Rhythm Guitar


Jean Yves Labat, nejznámější jako "M. Frog" (pro Monsieur Frog), označovaný rovněž jako "experimentální hudebník žijící ve Woodstocku", byl francouzský hráč na syntezátor a skladatel. Vystupoval, nahrával a koncertoval s Utopia Todda Rundgrena, prog-rockovým instrumentálním power kvintetem 70. let, v jehož čele stál modrovlasý rocker, popster a producent Todd Rundgren. Působil také v kapelách Baba Scholae a Labatomy. Hudebník nyní žije v Saint-Avit-de-Tardes, Francie.

Jean na varhany hrával již od dětství. Když byl dítětem, byl mladým seminaristou a díky dohodě uzavřené s jedním z bratrů během prázdnin mohl uniknout hrát na varhany. Improvizoval v kostele, v hlavní lodi, ve výšce nástupiště, byl kříž. Tehdy pochopil Bacha a jeho "Soli Deo Gloria". Mohl tam hrát až do dne, kdy jej farní arcikněz přistihl při hře na varhany. Pak si postavil vlastní elektrickou kytaru a ze starého rádia si udělal zesilovač... a propadl rock'n'rollu. Jako student Beaux-Arts byl vášnivý pro rock, a štvalo jej, že v té době existoval jakýsi komplex z anglosaské hudby. Měl štěstí jako přítel Tommyho Webera, anglického producenta, kterého potkal ve Francii a kterému se líbilo, co dělal. Nabídl se, že se k němu připojí v Londýně. Psal se rok 1967. Bylo mu osmnáct.

Baba Scholae byla progresivní rocková skupina zrozená v roce 1967 v Paříži, pod vedením Jean-Yvese Labata de Rossi. První zkoušky se datují do roku 1967. V té době byl studentem výtvarných umění v Paříži a chtěl naplno prožít svoji vášeň pro rock'n'roll. V průběhu zkoušek byla postupně vytvořena první skupina s Julesem (kytara), Pearsem (bicí), dalším kytaristou (Alain), basistou (Gérard) a saxofonistou (jehož jméno bylo zapomenuto).… Jejich základnou bylo Café Bonaparte a jejich zkušebnou vlhké sklepení v Montagne Sainte-Genevieve. Díky producentovi Tommymu Weberovi, známému Joe Cockera, Jimiho Hendrixe, Beatles, jim bylo nabídnuto vystoupení v Marquee v Londýně. Po nějakých obtížích při celním odbavení v Southendu, se dostali do Londýna. I přes vykradení dvou dodávek obsahující jejich nástroje a pódiové vybavení na parkovišti Piccadilly Circus, se jim na zapůjčených nástrojích podařilo vystoupit. Hráli těsně po Traffic (první skupina Steva Winwooda), před publikem, které si získal. Bylo to tedy pro ně trochu těžké a sen se postupně změnil v noční můru. Takže se vrátili do Francie, demoralizovaní, demotivovaní, a každý šel svoji cestou. Pouze Jules Vigh (kytarista) zůstal věrný s Labatem a stále v něj věřil. Jednoho dne s ním Jules hovořil o Olivierovi Mossetovi, až se s ním chtěl seznámit. V té době byl Labat ve společnosti Zanzibar Productions, která podporovala podzemní projekty. Na doporučení Oliviera Mosseta se společnost Zanzibar Productions rozhodla financovat kapelu Baba Scholae. Tak se vrátili do Anglie (Londýn a Liverpool), hledat nové hudebníky, aby reformovali skupinu. Nakoupili vybavení, pronajali si dům ve Vallée de Chevreuse a po několika měsících zkoušek byli připraveni nahrávat, což proběhlo v Londýně ve studiích IBC, které John Holbrook právě opustil, aby se připojil k Baba Scholae. Po konci nahrávek udělali několik turné ve Francii, No, Rock n'Roll Circus, Papagayo v St-Trope. Pak ale silné osobní a hudební rozbroje postavily Woodyho a Alana proti Julesovi, Stevovi, Johnovi a Labatovi. Bylo nemožné pokračovat ve spolupráci a bylo rozhodnuto ukončit jejich dobrodružství. Nahrávka se z mnoha důvodů ztratila, hlavně nebyly žádné další peníze na propagaci desky a ani na její distribuci. Znovu se objevila a vyšla až o 43 let později.

V době květnových událostí roku 1968, ve kterých hrál aktivní roli, se Jean-Yves Labat jako student Beaux-Arts v Paříži tvrdě dostal do konfliktu, když demonstrace zažil z první řady. Po povstání odešel do Anglie, rovněž z důvodu, aby se vyhnul vojenské službě, i se svoji těhotnou manželkou a Johnem Holbrookem a odtud pak přesídlil do USA a usadil se ve Woodstocku, kde strávil deset let. V letech 1971 až 1975 mu Albert Grossmann, manažer Boba Dylana a Janise Joplin, nabídl uměleckou smlouvu se svou společností Bearsville Records. Tam s produkcí Rundgrena Labat také napsal, nahrál a vydal u labelu Bearsville Alberta Grossmana v roce 1973 pod svojí přezdívkou sólové album "M. Frog" s psychedelickými instrumentálkami a umělecky naivními písněmi, které předcházely záměrně naivnímu psaní písní Kraftwerk. Na albu se podíleli legendární hudebníci jako jsou Rick Danko a Garth Hudson (The Band), John Simon a Paul Butterfield. Obarvil si vlasy na zeleno, aby vyhovoval své přezdívce Froggy.

Brzy se připojil k Toddu Rundgrenovi a stal se hráčem na synthezátor ve skupině Utopia. Souhlasil však s podmínkou, že bude moci vybudovat skutečné syntetizatorové rozhraní, i proto je dnes stále považován za jednoho z průkopníků synth rocku a elektroakustické hudby v USA. V roce 1980 odešel z Woodstocku do New Yorku, kde se věnoval kariéře hudebního producenta.

Labatovi bylo také připsáno „pomoc při používání Synthi-A“ na albu Jackie Lomaxe "Three" z roku 1972, kde hostovali Levon i Rick.

V polovině 70. let Jean-Yves Labat přešel do Ugandy kvůli sázce, aby nahrál Idi Amina Dada (hráč na akordeon). Ale ocitl se zavřen ve vyhlazovacím táboře, obviněný ze špionáže. A to jen proto, že měl syntetizátor EMS se spoustou tlačítek v pouzdře. Zázračně se mu podařilo uprchnout poté, co ztratil používání levé ruky. Bohužel po návratu z Ugandy už nemohl hrát. Vrátil se do Paříže, poté se odjel do Sarajeva v době obléhání města v roce 1994, uprostřed války v Bosně a Hercegovině, kde potkal sbor složený ze Srbů, Chorvatů a Bosňanů. Nechával je zpívat v městské katedrále. Poté se mu je za neuvěřitelných okolností podařilo exfiltrovat letištním tunelem směrem do Francie. Po návratu domů se dostal do hrozné fáze deprese, během níž chtěl dokonce opustit svět, protože toho viděl příliš mnoho. Ocitl se v hlubinách Francie, ve francouzském blázinci: La Creuse, kde se léčil a v převorství prožil čtyři roky samoty. O sedm let později po Sarajevu se rozhodl zážitek zopakovat pozváním hudebníků z Izraele a Palestiny do Francie a odjel s nimi turné "With One Voice" v roce 2006.

Pak začal nahrávat varhany. Navštívoval kostely, zaznamenával varhany. Ve Spojených státech pak dolaďovali stopy ve studiu. Při tom objevil mimořádnou školu varhaníků, Espinasse, Bouvarda, Antoniniho… Poté se stal producentem v Sony, vše pokračovalo, byl výhradním hudebním producentem Notre -Dame v Paříži.

V roce 2004 se zrodil ze setkání Anne Dieumegard a Jean-Yves Labat de Rossi label Ad Vitam Records, nezávislá značka distribuovaná společností Harmonia Mundi. Dnes cestuje po světě a znásobuje humanistické projekty.

Pan Frog se nyní jmenuje Jean-Yves Labat de Rossi. Je zodpovědný za řadu hudebních projektů v rámci svého labelu Ad Vitam Records. Na produkční úrovni pracuje na projektu skleněných kotoučů.

Členové Dave Mason
(celým jménem David Roger Mason)
(Narozen 1950, Gainesville, USA
zemřel 13. září 2013, Tallahassee, Florida, USA)
Keyboards


Dave byl americký hudebník a hráč na klávesy (hlavně Hammond B3) a piáno. Působil v doprovodných kapelách Joe Walshe, Eltona Johna, Todda Rundgrena a mnoha dalších hudebníků. Přestože byl Dave v Gainesville dlouholetou součástí hudební scény, jeho talent a ambice byly příliš velké jen na jedno město. Během své kariéry hrával za Joe Walsha, Eltona Johna, Todda Rundgrena a mnoho dalších. David Mason byl skvělý hráč na varhany. Ovlivnili jej hráči Hammondových varhan v 60. letech, včetně Jimmyho Smithe a Jacka McDuffa. Celé hodiny seděl a kopíroval sóla Jimmyho Smithae, notu po notě ještě jako dítě.

V 60. a 70. letech hrál v Gainesville s mnoha skupinami, např. The Sundowners, Styrofoam Soule, která si v době působení Davida změnila název na The Steve Morris Band, nebo kapely s Tomem Pettym, a úspěšný byl na začátku 70. let na jihovýchodě USA, když koncertoval s R&B road kapelou Blacklash. Poté mu zavolal Todd Rundgren a jako spoluautor a hráč se objevil na velmi úspěšném artrockovém albu "Todd Rundgren’s Utopia". Cestoval na podporu tohoto alba s čirými plexisklovými Hammond B3, které působily docela jako jevištní rekvizita.

O něco později vystupoval v kapele Joe Walshe (než se později připojil k Eagles) a nahrál opravdu skvělé živé album "You Can’t Argot With A Sick Mind". Často pak vyprávěl příběhy o účasti na Walshově nechvalně proslulém silničním šaškování, po kterém jej vyhodily a žalovaly hotely po celém světě, včetně doby, kdy Walsh vytáhl požární hadici z nouzové požární skříně, strčil ji pod dveře bubeníka, otočil a spustil ji, promočil tak čtyři patra nějakého luxusního hotelu, což způsobilo škodu tisíců dolarů.

Poté byl prvním hráčem turné B3 prostřednictvím spojení Gainesvilla Bernieho Leadona a Dona Feldera pro lidi jako Jackson Browne, Melanie atd. Měl obrázek sebe a Eltona Johna, jak sdílejí stejnou klavírní lavici a hrají dva na stejném klavíru. Setkal se s Eltonem v LA a Elton byl jeho hrou unesen. Elton vzal poté Davida do Anglie a udělal s ním krátké turné po Velké Británii. Pak ale smrt Davidovy dcery jej přivedla zpět do Gainesville.

V 80. letech hrál téměř se všemi jazzovo/bluesovými groove orientovanými skupinami, včetně groove kapely Collage. Hráli každé pondělí večer na Blue Monday Jam v Richenbachers v polovině 80. let, nahrál také spoustu midi věcí, na kterých spolupracoval s Hal Saylorem. WRUF-TV News používala jeho skladbu několik let jako hlavní hudební téma s názvem 5 Alive. David se poté přestěhoval do Tallahassee a hrával pravidelně s Georgem Clintonem.

Když Davidova životní partnerka více než dvacet let, Brenda Neil, na konci května neočekávaně zemřela, David nebyl schopen překonat svůj smutek a podle úmrtního listu zemřel 13. září 2013 na anorexii a deprese.


Členové Hunt Sales
(Narozen 2. března 1954, ***)
Vocals


Hunt Sales je americký rockový bubeník, který hrával s Toddem Rundgrenem, jeho bratrem Tony Fox Salesem, Iggy Popem a Tin Machine s Davidem Bowiem. Hunt Sales je synem televizního komika Soupy Salese. Má dvě dcery; Cali Sales narozenou v roce 1990, a Sugar Sales narozenou v roce 2007.

První skupinou Hunta Salese byla s bratrem Tonym v Tony and the Tigers. Objevili se na Hullabaloo v roce 1966 a také v místní taneční show Detroit/Windsor Swingin 'Time s Robin Seymour.

V roce 1976 hrál na bicí s hardrockovým power triem Paris, které vytvořil bývalý kytarista/skladatel Fleetwood Mac Bob Welch. Toto trio, jehož součástí byl i bývalý baskytarista Jethro Tull Glenn Cornick, mělo však krátké trvání a vydalo jen dvě alba pro Capitol Records. Hunt hrál a zpíval doprovodné vokály na druhém albu Paris "Big Towne, 2061".
V roce 1977 spolu se svým bratrem Tonym poskytl Hunt rytmickou sekci pro album Iggyho Popa "Lust For Life". Vzpomínky Davida Bowieho na příspěvek bratrů Salesových k nahrávce jej přivedly na konci 80. let k pozvání dvojice do Tin Machine. Objevil se také na albu Tender Fury nazvané "Garden Of Evil" (1990).

Vystupoval na několika filmových soundtracích:
1992 Dr. Giggles (autor: "Stateside")
1989 Slaves of New York ("Fall in Love with Me")
1988 Tapeheads (autor "Now That You're Gone")
1987 American Ninja 2: The Confrontation (producent: "Tell About Mary")

Účinkoval také v následujících filmových a TV seriálech:
1991 The Linguini Incident (s Davidem Bowiem a Imanem), bubeník
1990 Tales from the Crypt (TV seriál) - For Cryin 'Out Loud, bubeník
1966 I've Got a Secret (televizní seriál) jako sám sebe

V roce 2000 se Sales přestěhoval do Austinu v Texasu, kde produkuje a dělá studiové práce. Byl členem kapely vedené Charlie Sextonem, která působila jako součást hudebního kolektivu Los Super Seven na "Heard It On The X" (2005). Hunt v roce 2010e přispěl hraním na basu a perkuse k debutovému albu bezejmennému albu z country-rocková internetové spolupráce Fiery Blue. Hunt Sales vydal své sólové bezejmenné album v roce 2019.

Členové Tony Sales
(Narozen 26. září 1951, Cleveland, Ohio, U.S.)
Bass, Backing Vocals


Tony Fox Sales je americký rockový hudebník a skladatel. Na basovou kytaru nejvíce Sales a jeho bratr Hunt Sales spolupracovali s Toddem Rundgrenem, Iggy Popem a v Tin Machine s Davidem Bowiem. Tony žije v Burbank, California.

Tony se narodil v Clevelandu v Ohiu, jako syn televizního komika Soupy Sales (8. ledna 1926 - 22. října 2009) a Barbary Fox (nar. 23. června 1931 - 28. května 2017). Tony vyrůstal v Detroitu, Michigan, se svým mladším bratrem Huntem Salesem (narozen 1954).

Jeho první hudební skupinou byla s Huntem na bicí nazvaná Tony a The Tigers. V kapele také působil Jon Pousette-Dart, syn umělce Richarda Pousette-Darta a později lídra Pousette-Dart Band. Kapela se objevila v TV show hostované Stevem Allenem v roce 1965 a předvedla dvě písně "I Will Be On My Way" a "When The Party's Over", jejichž tehdejěí klipy jsou uváděny na YouTube. Tony and The Tigers vydali píseň "Turn It On Girl", což byl menší místní hit v Detroitu, a dvakrát se objevili v pořadu Hullabaloo, 20. prosince 1965, kterou moderoval Jerry Lewis, a 4. dubna 1966, kdy moderátorem byl jejich otec, Soupy Sales. Kapela se také otevírala vystoupení pro The Animals na Steel Pier v Atlantic City v roce 1967.

Tony a Hunt pokračovali ve spolupráci se skupinami Checkered Past, David Bowie, Iggy Pop, Todd Rundgren, Bob Welch, Andy Fraser of Free, Harry Dean Stanton and The Cheap Dates, The Hunt Sales Memorial, Tin Machine (with Bowie) a dalšími od roku 1989 do roku 1994.

V roce 1970 se bratři Salesovi připojili k Toddu Rundgrenovi v nově vytvořené skupině Runt a nahráli dvě alba "Runt" (1970) a "Runt: The Ballad Of Todd Rundgren" (1971) a sólovou desku "Something/Anything?" (1972).

Nahráli album "Kill City" s Iggy Popem v roce 1975 a poskytli rytmickou sekci pro Popovo album "Lust For Life" (1977), které produkoval David Bowie, a také hrál na klávesy. Bratři se připojili k Iggymu Popovi na jeho následném turné, nahraném jako "TV Eye Live 1977" a vydaném v roce 1978.

S Anulkou Dziubinskou se vzali 20. srpna 1978 v Los Angeles. On a jeho bratr Hunt společně provedli několik nahrávek, které byly odloženy poté, co měl Tony v roce 1979 autonehodu tak vážnou, že byl několik minut mrtvý, než byl znovu oživen. Následně byl více než osm měsíců v kómatu, ale nakonec se ze zranění dostal a vrátil se k hudbě.

Sales a Taryn Power, dcera zesnulé filmové hvězdy Tyrone Powera a herečky Lindy Christian, měli dvě děti, Anthony Tyrone „Tony“ Sales (narozen 4. září 1982) a Valentinu Fox Sales (narozená 10. září 1983).

V roce 1982 se Sales připojil ke skupině s názvem Checkered Past, která zahrnovala zpěváka/herce Michaela Des Barrese (později z Power Station), bývalého kytaristy Sex Pistols Steva Jonese a baskytaristy Blondie Nigela Harrisona a bubeníka Clem Burkeho. Podle Des Barrese nebyla volba jména náhodná. "Všichni členové toho hodně prožili," řekl Los Angeles Times ve svém domě v Hollywoodu, včetně skutečnosti, že se Sales úplně zotavil z vážné autonehody. Poté, co propadlo album vydané společností Checkered Past v roce 1984, se skupina krátce nato rozpadla.

Sales se k Davidu Bowiemu, Reevesovi Gabrelsovi a Hunt Sales připojil v Tin Machine v roce 1988. The New York Times řekl o prvním albu kapely „Tin Machine zní, jako by ho vyrobili lidé pracující společně, nikoli producent s počítačem“. Dne 23. listopadu 1991 se Tin Machine objevil v Saturday Night Live, který moderoval tehdejší dětský herec Macaulay Culkin. Tin Machine nahrál tři alba a udělal dvě turné, než se rozpadla v roce 1992. Bowie později uvedl, že jeho vzpomínky na přínos Tonyho a Hunt Sales k Lust for Life ho vedly k tomu, že je pozval do Tin Machine.

Během 90. let Sales zaznamenal a produkoval a byl členem krátkotrvající all-star kapely The Cheap Dates, která zahrnovala herce Harryho Deana Stantona, Jeffa „Skunka“ Baxtera a Slim Jima Phantoma.

Salesovy a Huntovy nahrávky z konce 70. let byly vydány v roce 2008 společností Perseverance Records jako sólové album "Hired Guns". V roce 2009 vyšla e-kniha o nich "Quintessentially Soul Brothers: The Sales Brothers In their Own Words" od Stephanie Lynne Thorburn.

Členové Mark "Moogy" Klingman
(Narozen 7. září 1950, New York, New York, USA,
zemřel 15. listopadu 2011)
Keyboards, Piano, Songwriter


Mark "Moogy" Klingman byl zakládajícím členem kapely Utopia Todda Rundgrena a později se stal sólovým nahrávacím umělcem a skladatelem. Je znám z působení v kapelách The Glitterhouse, The Pop Art, Utopia a The Peaceniks.

Životopis Marka Klingmana a jak získal svoji přezdívku "Moogy" nebyla široce známá až do ledna 2010. Ačkoli "Moogy" je vyslovováno "Moo-Gee", on a jeho přezdívka se proslavila, když Moogovy syntezátory ovládly trh s jeho hlavním nástrojem, elektronickými klávesami.

Klingman vyrůstal na předměstí Long Island v Great Neck v New Yorku. Ve věku 10 let sbíral nejen obvyklé komiksy, ale také desky se 45 otáčkami za minutu a hrál jako DJ ve svém suterénu. Prostřednictvím své starší sestry získal přístupový průkaz k účasti na vystoupení Newport Folk Festival 1965, kde se Bob Dylan skvěle "přeorientoval na elektriku", a potloukal se s Dylanem před a po koncertě. Po návratu domů jeho skupina The Living Few nahrála demo Dylanových písní a originálních melodií. Poté se v 16 letech připojil k Jimmymu Jamesovi a Blue Flames s Jimi Hendrixem a Randy Californiou. Jeho vystoupení v pivní kapele se spolužákem Andy Kaufmanem na kontroverzním koncertu občanských práv mělo za následek jeho vyloučení ze střední školy. Do té doby jeho kapela The Glitterhouse natočila záznamy s hvězdným producentem Bobem Crewe, stejně jako Creweův soundtrack k proslulému filmu Rogera Vadima z roku 1968 "Barbarella" s Jane Fonda.

Klingmanova spolupráce s Toddem Rundgrenem byla zahájena v roce 1969. Moogy byl původní klávesista pro Todda Rundgrena a Utopii. Ve svém podkroví na Manhattanu zkonstruovali s Rundgrenem nahrávací studio Secret Sound, kde Rundgren produkoval svá alba "A Wizard, A True Star", "Todd" a další. Mark si zahrál na 10 albech Todda Rundgrena a na několika albech Utopia.

Klingman hrál na klávesy a produkoval desku pro Boba Dylana "Buckets Of Rain" a duet, který Dylan udělal s Bette Midler. Prostřednictvím Rundgrena se Klingman stal výkonným producentem a hudebním ředitelem projektu "supersession" Music From Free Creek, na kterém se účastnili tak mezinárodně uznávaní umělci jako Eric Clapton, Jeff Beck, Keith Emerson, Mitch Mitchell, Harvey Mandel a Linda Ronstadt.

Živě doprovázel také Chucka Berryho, Jimiho Hendrixe, Buzzyho Linharta a v 90. letechhrával se členy Allman Brothers/Gov't Mule a absolvoval letní turné s bluesovou legendou Bo Diddleyem. Klingman vystupoval na mnoha legendárních místech s různými skupinami, a to od Carnegie Hall po Radio City Music Hall od NYC's Bottom line až po živé rozhlasové koncerty na WBAI FM a K-ROCK.

Klingman je spolu s Barrym Gruberem spoluzakladatelem kapely The Peaceniks.

Klingman nahrával sólová alba u vydavatelství Capitol a EMI a také na svém vlastním labelu. Klingman vydal několik sólových alb obsahujících písně, které mu pomáhali nahrát hudebníci jako Johnny Winter, Eric Clapton, Barry Manilow, Bette Midler, Todd Rundgren a další. Napsal píseň "Dust In The Wind" (neplést si se stejnojmenným hitem Kansas), kterou Todd Rundgren nahrál na své album "Something/Anything?" a Guns N 'Roses ji příležitostně hrávali živě.

Klingman spolupracoval s Williamem "Buzzy" Linhartem jako spoluautor a při výběru (You Got To Have) Friends, který se brzy stala de facto ústřední písní Bette Midler. Produkoval a nahrál klávesy pro Midler v jejím "Songs For The New Depression".

Klingman hrál, nahrával a/nebo nechal své písně hrát mnoha rockovými legendami, mezi které patří Jimi Hendrix, Chuck Berry, Luther Vandross, Bob Dylan, Bo Diddley, Eric Clapton, Jeff Beck, Allan Woody a Warren Haynes z Allman Brothers & Gov 't Mule. Klingman také spolupracoval se skvělými rockerkami jako Carly Simon, Cindy Lauper, Shawn Colvin, Irene Cara a Thelma Houston.

V dnech 29. - 30. ledna 2011 se na dva večery v Highline Ballroom v New Yorku konalo opětovné setkání většiny členů skupiny Utopia Mark II z roku 1974 (Rundgren, Moogy Klingman, Ralph Shuckett, John Siegler a Kevin Ellman) poprvé po více než třiceti letech. Výtěžek z přehlídky šel na úhradu lékařského ošetření pro Klingmanovy zdravotní potíže způsobené rakovinou. Je smutné, že Klingman zemřel v listopadu téhož roku.

Moogy Klingman, hudební spolupracovník Todda Rundgrena, zemřel v New Yorku dne 15. listopadu 2011 v noci po těžkém boji s rakovinou močového měchýře ve věku 61 let.


Členové
(Narozen 14. března 1949, ***)
Keyboards, Vocals


Roger Powell je americký hudebník, programátor a publicista časopisu, je nejznámější pro své členství v rockové kapele Utopia. Říká se, že Rundgren angažoval Powella poté, co uslyšel Powellovu první sólovou nahrávku "Cosmic Furnace". Roger je známý tím, že používá syntetizéry, hraním podobným jako u kytaristů. Došlo i na přirovnání k Janu Hammerovi kvůli jejich společnému zájmu často emulovat kytary s klávesovými nástroji. Powellova hudební kariéra začala na konci 60. let minulého století programováním analogových syntezátorů pro reklamy. Powell byl chráněncem Roberta Mooga, který vytvořil Moog syntezátor, stejně jako Moogova konkurenta ARP, přispíval návrhy a demonstroval obojí systémy.

Jeho první sólové album "Cosmic Furnace" vyšlo v roce 1973. Recenzent časopisu Billboard jej ocenil jako "... fascinující, náročné LP, které má veškerou hypnotickou děsivost nedávného přístupu Milese Davise“; Kritik Village Voice Robert Christgau nazval to „nejlepší popový elektronismus od dob Terryho Rileyho A Rainbow in Curved Air".

Powell hrál na klávesy a syntezátory s rockovou kapelou Utopia v čele s Toddem Rundgrenem, kde hrál mimo jiné s hráči jako Kasim Sulton a Willie Wilcox. Powell nahrával a vystupoval s Utopií od jejich druhého alba "Another Live" v roce 1975, až do zániku kapely krátce po vydání "P.O.V" o deset let později v roce 1985. Pro živá vystoupení Utopie vytvořil Powell tzv. Powell Probe, první dálkový, ručně ovládaný polyfonní syntetizátorový ovladač, který představoval na zakázku vyrobenou skořepinu používanou pro přístup ke komplexnímu zásobníku sekvencerů a dalších periferií mimo scénu, zařízení, které v modifikované podobě používá také Jan Hammer.

Během raných let Utopie se objevil na sólových albech Todda Rundgrena "Faithful" (zvláště jeho klavírní sólo v "The Verb To Love") a "Initiation".

Roger Powell také přispěl svým talentem na klávesnici na podporu dalších umělců. Powell produkoval několik dalších sólových alb a byl cestovním hudebníkem s Davidem Bowiem a dalšími umělci. Vystupoval s Davidem Bowiem na "Lodger" a "Stage" a byl klávesistou na velmi úspěšném albu "Bat Out Of Hell"od Meat Loaf. Kromě "Cosmic Furnace" vydal v roce 1980 také sólové album na bázi syntezátoru s názvem "Air Pocket" a po dlouhé přestávce, kdy pracoval jako počítačový programátor pro společnosti jako Apple, v říjnu 2006 Roger vydal "Fossil Poets" s hudebníky Gary Taninem a Gregem Kochem. Hudba je popisována jako elektronická/prog rocková a 'retro-futuristická'.

V březnu 2009 vydal Roger s producentem Gary Taninem "Blue Note Ridge". Hudba je popisována jako sólové klavírní improvizace. Příležitostně vystupuje s folkovým hudebníkem a přítelem Bay Area Davidem Eliasem a dalšími místními, rodilými hudebníky. Neformální živá vystoupení byla hostována a zaznamenána v obchodě San Gregorio General Store.

Dne 7. září 2009 Powell opět sdílel pódium s Rundgrenem jako součást obnovené Utopie, přičemž Willieho Wilcoxe nahradil bubeník Tubes Prairie Prince. Kapela odehrála zahajovací set na koncertní album Rundgren's "A Wizard/A True Star". Powell se mohl zúčastnit krátkého turné po odchodu z Apple Computer, kde pracoval jako programátor, a před zahájením práce v Electronic Arts.

V roce 2011 se Powell krátce objevil na albu umělce Nashvillského umělce Joe 'Guida Welshe' s názvem "Nothing Left To Say". Na nahrávce zahrál dvě podpisová sóla Minimoog, na kterých se představili i bývalí členové Utopie John Siegler a Kevin Ellman.

Powell, talentovaný počítačový programátor, vyvinul jeden z prvních PC MIDI sekvencerů, Texture. Texture, původně vyvinutý pro Apple II, umožňoval uživateli manipulovat se vzory poznámek a ukládat je na disk. Brzy poté, co byl představen protokol MIDI, byla textura přenesena na IBM PC a Amigu a využívala MIDI rozhraní Roland MPU-401. Mezi její celebrity patří Stevie Wonder a Bob James. Velká část Powellovy počítačové práce je zastaralá MIDI. První vystoupení na plně digitálním syntetizátoru předvedl při spolupráci s Halem Allesem, Douglasem Bayerem a Gregory Simsem v Bell Laboratories. Powellov talent nakonec vedl k pozicím s WaveFrame (syntezátor „audio mainframe“ používaný Peterem Gabrielem), Silicon Graphics a Alias/Wavefront.

Od roku 1997 do května 2009 pracoval pro Apple Computer jako vedoucí programátor a technický vedoucí pro audio v rámci Apple Professional Applications. V současné době pracuje ve společnosti Electronic Arts jako hlavní producent rozvíjejících se hudebních technologií.

Powell několik let psal sloupec Keyboard Magazine o syntetizátorové technice, který byl zahrnut v několika knihách od Hal Leonard - Synthesizer Basics, Synthesizer Technique a Synthesizers and Computers.

Členové John "Willie" Wilcox
(Narozen 1951, Trenton, New Jersey, United States)
Drums, Percussion, Vocals


John 'Willie' Wilcox je americký bubeník úzce spojený s Toddem Rundgrenem a jeho projekty, nejpozoruhodnější progresivní rockovou kapelou Utopia, ve které hrál s klávesistou Rogerem Powellem a Kasim Sultonem na basu v polovině 70. až polovině 80. let. Za posledních 25 let potěšil fanoušky z celého světa svými živými a zaznamenanými vystoupeními jako hlavní člen skupiny Utopia s Toddem Rundgrenem. Willie Wilcox je znám jako dokonalý rockový bubeník „In-The-Pocket“. Willie je všestranný hudebník, který přispívá k rekordním produkcím Utopie, psaní písní, hře na basu a zpívá.

Willie se narodil v Trentonu v New Jersey a poprvé jej inspiroval jeho otec, který byl pozounistou a baskytaristou. Willie sledoval svého otce, jak hraje koncerty v parku, a rád vzpomínal na pocit, kdy po vystoupení kapely vystoupil na pódium, a sledoval, jak si všichni hudebníci balí nástroje. Zdálo se, že na tom jevišti je něco magického, a v deseti letech už se stal Willie posedlým.

Jako teenager v Glens Falls NY v místním obchodě s bicími Freddy’s pokračoval ve studiu na bicí a perkuse. Pracoval v opravně bicích, čistil a opravoval bicí soupravy Ludwigo, studoval a nakonec učil. Právě zde navštěvoval kliniky bicích s Maxem Roachem, Gene Krupou, od Ludwig Joe Morellou a Melem Taylorem z Ventures. Teo Macero, producent mnoha nahrávek Milese Davise, žil v Glens Falls a měl tam italskou restauraci s názvem Maceros. Teo pozýval bigbandy, aby mu tam hráli jako laskavost na cestě do Montrealu z New Yorku. Wille seděl v první řadě jako 16-letý kluk a sledoval živé výstupy Counta Basieho, Woodyho Hermana, Duke Ellingtona, Maxe Roacha a Gene Krupy. Willie pak dělal přestávkovou zábava mezi sety kapel hrající na bicí živě spolu s Freddiem Hubbardem a Johnem Coltraneem na obrovském stereo systému za barem.

Mohl se tak setkávat a přidružit s jejich big bandy a bubeníckými idoly, až jednou v noci jej Gene požádal, aby si zahrál s jeho kapelou, čímž dále upevnil Willieho kariérní cestu do bubenického světa. Willie absolvoval střední školu a získal stipendium na Berklee School of Music provedením bicí skladby s rezidentním klavíristou a skladatelem Dr. Maurice Whitneym. Skladbu, kterou předvedli, napsal francouzský skladatel Darius Milhaud pod názvem "Concerto for percussion and small orchestra". Představil tympány, marimbu, zavěšený basový buben, triangly a několik dalších bicích nástrojů. Jednalo se o skladbu, kterou běžně absolvovali vysokoškoláci jako závěrečnou skladbu k promoci na školách jako Julliard a Manhattan School of Music.

Willie absolvoval rok na Berklee School of Music a rychle přešel na Manhattan School of Music v New Yorku. Během pobytu v New Yorku Willie studoval bicí u legendárního instruktora jazzových bicích Jima Blackleyho. Hrál v playboy klubech a také hrál na bigbandovém horském okruhu a živě vystupoval v Catskills s klasickými hereckými výkony při studiu na vysoké škole. Během svého posledního ročníku na Manhattan School of Music se Willie zúčastnil konkurzu do kapely Daryl Hall & John Oates. Připravovali se na turné k jejich nové desce "Abandon Luncheonette" s hitem "She’s Gone". Willie vyhrál konkurz a pokračoval v rozsáhlém turné s Darylem a Johnem, kteří zahajovali pro umělce jako Lou Reed, The Bee Gees a Dr. John. To byl začátek jeho rockové hudební bubenické kariéry. Další významnou příležitost přinesla nahrávka desky "War Babies" s Hallem a Oatesem. Znamenalo to také Willieho první setkání s Toddem Rundgrenem, který by se stal celoživotní hudební spoluprací Willieho v jeho kapele Utopia.

Willie absolvoval koncert s Bette Midler v show "Clams on The Half Shell" a šest měsíců vystupoval na Broadwayi v divadle Minskoff. Byly to koncerty Big Bandu a také si zahrál s legendárním hráčem na vibtafon Lionelem Hamptonem a legendárním baskytaristou Geraldem Jemottem, dlouholetým basistou Arethy Franklin. Bylo právě po tomto šestiměsíčním období, kdy byl Will požádán, aby se připojil k Utopia s Toddem Rundgrenem. Nakonec se z toho stala 25-letá spolupráce, při které bylo nahráno asi 25 záznamů a účastnil se několika turné po USA a celém světě. Během této doby Willie také hrál na bicí na albech pro Meat Loaf "Bat Out Of Hell", sólových nahrávkách Todda Rundgrena, Shauna Cassidyho a Steve Hillage. Wilcoxovou nejpamátnější bicí soupravou byla elektronická konfigurace bicích ve tvaru motocyklu přezdívaná "Trapparatus". Skládala se z padů a pedálů, které spouštěly elektronické bicí zvuky, namontované na skutečném rámu motocyklu a zakončené běžnými činely. Wilcox může být viděn hrát na Trapparatus na začátku 80. let při koncertech Utopia, stejně jako vystoupení na The Mike Douglas Show. Podle Wilcoxe byla Trapparatus zničena, když podpalovači zapálili sklad obsahující většinu koncertního vybavení Utopia.

Mezi další živé a studiové projekty patřili také Mick Jagger a Ringo Starr. Willie měl rovněž významnou kariéru v psaní písní, když skládal a produkoval písně s umělci jako Luther Vandross, The Pointer Sisters, Natalie Cole, Kylie Minogue, Hall and Oates, Meat Loaf, Manny Pacquiao a nahrál hit číslo #1 s taneční umělkyní Stacy Q "We Connect". Willie pokračoval ve své produkční a skladatelské kariéře v NBC Universal Television a psal námětové písně pro show jako "Mad Money" Jima Cramera.

Posledních 10 let strávil jako senior audio ředitel v největších herních společnostech na světě, Bally Technologies and Scientific Games, kde produkoval a remixoval všechny původní skladby z Michaelových hitů pro Michael Jackson GAmes v 5.1 zvuku. Willeovo poslední americké turné s Utopia v roce 2019 ukázalo, že se vrací ke svým bicím kořenům a pohodlné sestavě Ludwig Drums. Je možné jejo vidět hrát na Ludwig "Turquoise Blue Sparkle, Classic Legacy Mahogany Series kit" z nedávno vydaného DVD Todd Rundgren’s Utopia "Live At The Chicago Theatre" dostupný ve všech online prodejnách.

V současné době je skladatel a zvukový designér pro Bally's Las Vegas, kde vyvíjí hudební a zvukové efekty pro herní automaty a kasina.

Členové Doug Howard
(celým jménem Douglas Joseph Howard)
(znám také jako M.D. Blessing, Joe E. Howard)
(Narozen 2. května 1956, Englewood, New Jersey, United States)
Bass, Vocals


Doug Howard je americký basista, zpěvák a skladatel. Je nejznámější pro svoji práci jako koncertní a studiový hudebník a příležitostný spoluautor scénáře se skupinami a umělci jako Touch, Stun Leer, Todd Rundgren, Utopia a The Edgar Winter Group. Zahrál si také roli zpívajícího vypravěče "Songster" v 1987 živé produkci Masters of the Universe Power Tour založené na akčních figurkách série Mattel He-Man. Howard je také řídícím partnerem Lodestar Entertainment, LLC, hudební a video licenční a vydavatelské společnosti se sídlem v New Yorku. Je otcovským vnukem amerického skladatele Josepha E. Howarda.

Dough pochází z Englewood, New Jersey a je jediným dítětem herce Patience Jarvisové a operního zpěváka Josepha E. Howarda mladšího. Je pátou generací rodiny bavičů, zejména otcovského vnuka skladatele Josepha E. Howarda a vnuka matky Broadwayského herce a režiséra Roberta C. "Bobbyho" Jarvise.

Zatímco navštěvoval střední školu Dwighta Morrowa v Englewoodu, Ernie Isley z legendární funkové a R & B skupiny The Isley Brothers, ačkoli sám kytarista, dal Howardovi úvodní lekci o základech basy. Howard se brzy poté přistěhoval do místních a poté regionálních cover kapel na takzvaném "okruhu New York/New Jersey" klubů a barů, do kterého by jinak nebyl vpuštěn, leda jako placený umělec kvůli jeho stavu "nezletilý". Zjistil také, že jeho středoškolské třídy jsou stále nemožnější žonglovat proti jeho koncertnímu plánu. Odešel ze školy ve prospěch hraní na plný úvazek, když mu byl nabídnut basový slot podporující dívčí skupinu Phila Spectora The Crystals. Howard později pokračoval ve studiu na Berklee College of Music v Bostonu, kde studoval u jazzového basisty Johna Nevese.

Howard podepsal svoji první nahrávací smlouvu s Atco Records s tehdejším prezidentem labelu Dougem Morrisem s AOR/Metal kapelou Touch v roce 1979. Debutové bezejmenné vydání kapely přineslo dva významné singly "Call Me When The Spirit Moves You" a "Don't You Know What Love Is". Jedno z nejpozoruhodnějších vystoupení kapely bylo na prvním festivalu Castle Donington Monsters of Rock v anglickém Nottinghamu, kde Howard omylem spolkl včelu bezprostředně po zahájení vystoupení kapely pro The Scorpions, Judas Priest a Ritchie Blackmore's Rainbow. Touch nahráli své druhé album s Toddem Rundgrenem jako producentem.

Po dokončení alba Howard odešel z Touch a krátce nahradil Kasima Sultona v Rundgrenově kapele Utopia během turné před Sultonovým tehdy připravovaném sólovém úsilí. Během této doby zaznamenal Howard v USA další hit jako spoluautor "Feet Don't Fail Me Now" s Rundgrenem. Po Sultonově návratu se Howard připojil k The Edgar Winter Group, kde nahradil původního basistu kapely Dana Hartmana. Spolu s bubeníkem Rudym Richmanem z The Quireboys, Howard cestoval a nahrával s Winterem po mnoho let, příležitostně vystupoval s Edgarovým bratrem Johnnym Winterem a jejich známými Muddy Waters a Royem Buchananem.


V roce 1989, Howard byl pozván, aby se připojil k projektu alba s názvem Stun Leer jako jeho hlavní zpěvák, které bylo produkováno v Bostonu Bob St. John a Anthony Restou. Album, navzdory různým předehrám od amerických značek, nebylo nikdy vydáno ve Státech a zůstalo odloženo. O několik let později, díky několika únikům materiálu, se album stalo senzací sdílení souborů ve Velké Británii, Evropě a Japonsku v rozvíjející se síti sdílení souborů Napster. MTM Records of Germany vystopovala kapelu a podepsala projekt, ale Stun Leer provedli jen několik koncertů na podporu vydání, protože do té doby se všichni členové přesunuli na jiné projekty.

V roce 2000, v návaznosti na album Stun Leer "Once" (a v tom MTM bylo stále dluženo druhé album od nyní rozptýlené kapely), Howard produkoval sólové úsilí pro MTM nazvané "Last Man Standing", které napsal, aranžoval, hrál a produkoval z větší části sám. Howard je také zakladatelem a řídícím partnerem společnosti Lodestar Entertainment, hudební a video licenční a vydavatelské společnosti.

Howardovy putovní kredity také obsahují jeho roli zpívajícího vypravěče „Songster“ pro mezinárodní cestovní společnost The Masters of the Universe Power Tour, kde odehrálo 18 po sobě jdoucích vyprodaných představení v Radio City Music Hall v New Yorku, rekord v návštěvnosti sálu ještě dodnes. Kromě svých hereckých kreditů pracoval jako hudebník, zpěvák a producent na různých vedlejších projektech, zvukových stopách a komerčních znělkách. Howard vystupuje v řadě kapel, zejména s blues/fusion kytaristou Rhettem Tylerem a hvězdnou kapelou SpoonBread, vyvíjející se sestavou bývalých členů a doprovodných hudebníků.

Zpět
Studiové desky:
2012 Disco Jets
1985 P.O.V.
1983 Oblivion
1982 Utopia
1982 Swing To The Right
1980 Deface The Music
1979 Adventures In Utopia
1977 Oops! Wrong Planet
1977 Ra
1974 Todd Rundgren's Utopia

Živé nahrávky:
2020 Benefit For Moogy Klingman - Live From Peekskill And New York City
2019 Live At The Chicago Theater
2015 Live At The Fox 1973
2014 Live At The Electric Ballroom, Milwaukee, 23rd October 1978
2012 Live At Hammersmith Odeon '75
2003 Last Of The New Wave Riders
2002 Bootleg Series, Vol. 2: KSAN 95FM, Live '79
2001 Official Bootleg, Vol. 9: Oblivion Tour
1999 Live In Tokyo '79
1992 Redux '92: Live in Japan
1975 Another Live

Kompilace:
1999 City In My Head
1989 Anthology (1974-1985)
1988 The Collection
1986 Trivia


Skupina:
Todd Rundgren - Guitars
Roger Powell - Keyboards
John Siegler - Bass
John "Willie" Wilcox - Drums
Hosté:
Diskografie Disco Jets
CD, vyšlo 26. března 2012, Esoteric Recordings, ECLEC 2319 (UK & Europe)
LP 2016, Esoteric Recordings, ECLECLP 2319 (Europe)

Seznam skladeb:
01. Disco Jets (3:33)
02. Cosmic Convoy (3:13)
03. Time Warp (2:30)
04. V.H.F. (3:46)
05. Star Trek (4:07)
06. Pet Rock (3:23)
07. Space War (3:24)
08. Rising Sign (3:48)
09. Black Hole (3:19)
10. Spirit of '76 (2:48)
Total Time: (32:31)

Recorded 1976 but was originally shelved by the original record company and remained unreleased for several decades before appearing as part of a Japanese only compilation, now long deleted, and finally issued on CD in 2012 remastered by Ben Wiseman.

Skupina:
Todd Rundgren - Guitars, Vocals
Roger Powell - Keyboards, Vocals
Kasim Sulton - Bass, Vocals
John Wilcox - Drums, Vocals
Hosté:
Diskografie P.O.V.
Vyšlo 15. ledna 1985, Passport Records, PB 6044 (US)
CD 1985, Passport Records, PBCD 6044 (US)
CD 2011, Esoteric Recordings, ECLEC 2255 (Europe) remastered +3 bonus tracks

Seznam skladeb:
01. Play This Game (4:11)
02. Style (4:14)
03. Stand For Something (3:48)
04. Secret Society (4:16)
05. Zen Machine (4:07)
06. Mated (3:55)
07. Wildlife (3:38)
08. Mimi Gets Mad (3:44)
09. Mystified (5:20)
10. More Light (3:54)
Total Time: (40:48)
Bonus tracks on 2011 remaster:
11. Man of Action (B-side) (3:43)
12. Fix Your Gaze (4:32)
13. Monument (5:39)

Producer: Todd Rundgren, John Wilcox
Artwork: Lynn Goldsmith (photo)

Skupina:
Todd Rundgren - Guitars, Vocals
Roger Powell - Keyboards, Vocals
Kasim Sulton - Bass, Vocals
John Wilcox - Drums, Vocals
Hosté:
Diskografie Oblivion
Vyšlo 19. ledna 1984, Passport Records, PB 6029 (US)
CD+DVD 2010, Esoteric Recordings, ECLEC S22237 (Europe)
remastered with bonus DVD including "Live at the Royal Oak" + "Cry Baby" videoclip

Seznam skladeb:
01. Itch In My Brain (4:30)
02. Love With A Thinker (3:15)
03. Bring Me My Longbow (3:18)
04. If I Didn't Try (4:10)
05. Too Much Water (4:40)
06. Maybe I Could Change (4:09)
07. Crybaby (4:20)
08. Welcome To My Revolution (5:04)
09. Winston Smith Takes It On The Jaw (3:18)
10. I Will Wait (4:44)
Total Time: (41:18)

Producer: Todd Rundgren
Artwork: John Wagman

Skupina:
Todd Rundgren - Guitars, Vocals
Roger Powell - Keyboards, Vocals
Kasim Sulton - Bass, Vocals
John "Willie" Wilcox - Drums, Percussion and Vocals
Doug Howard - Bass and VocalsHosté:
Diskografie Utopia
2LP, vyšlo 17. září 1982, Network Records, 60183 (US)
CD 1989, Rhino Records, R2 70713 (US)

Seznam skladeb:
01. Libertine (2:47)
02. Bad Little Actress (2:50)
03. Feet Don't Fail Me Now (3:06)
04. Neck On Up (2:53)
05. Say Yeah (3:04)
06. Call It What You Will (3:48)
07. I'm Looking At You but I'm Talking To Myself (3:38)
08. Hammer In My Heart (4:10)
09. Burn Three Times (3:15)
10. There Goes My Inspiration (3:24)
11. Princess Of The Universe (3:29)
12. Infrared And Ultraviolet (2:17)
13. Forgotten But Not Gone (2:31)
14. Private Heaven (3:12)
15. Chapter And Verse (3:30)
Total Time: (47:54)

Recorded on August 1982 at Utopia Sound Studios
Producer: Todd Rundgren and Utopia

Skupina:
Todd Rundgren - Vocals, Guitars
Roger Powell - Keyboards, Synth, Vocals
Kasim Sulton - Bass, Keyboards, Vocals
John Wilcox - Drums
Hosté:
Diskografie Swing To The Right
Vyšlo 26. března 1982, Bearsville, BRK 3666 (US)
CD 1990, Bearsville, 8122-70875-2 (Europe)
CD 1999, Bearsville, ESM CD 759 (UK) remastered: Ted Jansen

Seznam skladeb:
01. Swing To The Right (4:20)
02. Lysistrata (2:42)
03. The Up (4:07)
04. Junk Rock(Million Monkeys) (3:17)
05. Shinola (5:17)
06. For The Love Of Money (3:41)
07. Last Dollar On Earth (4:11)
08. Fahrenheit 451 (2:47)
09. Only Human (5:09)
10. One World (3:24)
Total Time: (38:55)

Recorded at Utopia Sound Studios
Producer: Todd Rundgren, Utopia
Artwork: Lisa Amowitz (retouched and tinted reproduction of a well-known photograph from 1966)

Skupina:
Todd Rundgren - Vocals, Guitars
Roger Powell - Synth, Vocals
Kasim Sulton - Bass, Vocals
John Wilcox - Drums, Vocals
Hosté:
Diskografie Deface The Music
Vyšlo 24. září 1980, Bearsville, BRK 3487 (US)
CD 1988, Bearsville, VDP-28027 (Japan)
CD září 24. 1999, Bearsville, ESM CD 760 (UK) remastered

Seznam skladeb:
01. I Just Want To Touch You (2:00)
02. Crystal Ball (2:00)
03. Where Does The World Go To Hide (1:41)
04. Silly Boy (2:20)
05. Alone (2:10)
06. That's Not Right (2:37)
07. Take It Home (2:53)
08. Hoi Poloi (2:33)
09. Life Goes On (2:21)
10. Feel Too Good (3:04)
11. Always Late (2:22)
12. All Smiles (2:27)
13. Everybody Else Is Wrong (3:38)
Total Time: (32:06)

Recorded at Utopia Sound Studios
Producer: Todd Rundgren
Artwork: Jane Millett

Skupina:
Todd Rundgren - Vocals, Guitars
Roger Powell - Synth, Vocals
Kasim Sulton - Bass, Vocals
John Wilcox - Drums, Vocals
Hosté:
Diskografie Adventures In Utopia
Vyšlo 27. prosince 1979,

Seznam skladeb:
01. The Road To Utopia (4:53)
02. You Make Me Crazy (3:38)
03. Second Nature (2:34)
04. Set Me Free (3:07)
05. Caravan (6:59)
06. Last Of The New Wave Riders (4:19)
07. Shot In The Dark (3:42)
08. The Very Last Time (3:49)
09. Love Alone (3:52)
10. Rock Love (5:31)
Total Time: (42:24)

Recorded at Utopia Sound Studios
Produced and Engineered: Todd Rundgren
Front cover concept: Todd Rundgren
Artwork: The Creative Directors with John Wagman (logo)

Skupina:
Todd Rundgren - Vocals (01,03,06,10-12), Guitars, Saxophone (10)
Roger Powell - Keyboards, Trumpet (08), Vocals (02,08)
John Wilcox - Drums, Vocals (04,09)
Kasim Sulton - Bass, Vocals (01,05-07,10)
Hosté:
Diskografie Oops! Wrong Planet
LP, vyšlo 10. září 1977, Bearsville, BR 6970 (US)
CD 1987, Bearsville, RNCD 70870 (US)
CD 1999, Bearsville, ESM CD 758 (UK)


Seznam skladeb:
01. Trapped (3:06)
02. Windows (4:17)
03. Love In Action (3:26)
04. Crazy Lady Blue (3:37)
05. Back On The Street (4:09)
06. The Marriage Of Heaven And Hell (4:33)
07. The Martyr (3:48)
08. Abandon City (3:49)
09. Gangrene (3:36)
10. My Angel (3:40)
11. Rape Of The Young (3:11)
12. Love Is The Answer (4:10)
Total Time: (45:22)

Produced and Engineered: RundgrenProducer: Todd Rundgren
Artwork: Fred Weiss & Ken Kneitel

Skupina:
Todd Rundgren - Lead Vocals, Guitars, Piano, Saxophone (02)
Kasim Sulton - Bass, Vocals
Roger Powell - Keyboards, Synth, Vocals
John Wilcox - Drums, Percussion, Vocals, Harmony Guitar (03)

Hosté:
John Holbrook - Voice of the Story Teller (07)

Diskografie Ra
LP, vyšlo 5. února 1977, Bearsville, BR 6965 (US)
CD 1988, Bearsville, BR CD 6965 (Netherlands)
CD 1999, Bearsville, ESM CD 757 (UK) remastered: Bill Inglot and Ken Perry

Seznam skladeb:
01. Overture: Mountain Top And Sunrise/Communion With The Sun (7:15)
02. Magic Dragon Theatre (3:28)
03. Jealousy (4:43)
04. Eternal Love (4:51)
05. Sunburst Finish (7:38)
06. Hiroshima (7:16)
07. Singring And The Glass Guitar (an Electrified Fairy Tale) (18:24)
Total Time (53:35)

Producer: Todd Rundgren for Alchemedia Productions, Inc.
"Communion With The Sun" and "Jealousy" recorded at the Turtle Creek Barn using custom equipment owned and operated by Yes engineer Eddie Offord
Musical arrangements: Utopia
Engineer, Calligrapher: John Holbrook
Assistant Engineer: Tom Mark

Skupina:
Todd Rundgren - Electric Guitars
Mark Klingman - Keyboards
Ralph Schuckett - Keyboards
Jean-Yves Labat - Synthesizer
John Siegler - Bass, Cello
Kevin Ellman - Percussion
Hosté:
Diskografie Todd Rundgren's Utopia
LP, vyšlo 4. října 1974, Bearsville, BR 6954 (US)
CD 1987, Rhino Records, RNCD 70865 (US)
CD 1990, Rhino Records, R2 70865 (US) remastered

Seznam skladeb:
01. Utopia Theme (14:18)
02. Freak Parade (10:14)
03. Freedom Fighters (4:01)
04. The Ikon (30:22)
Total Time: (58:55)

Producer, Engineer: Todd Rundgren
Recorded: Bearsville Location Recorders
Engineer: David Le Sage
Mastered: Bob Ludwig
Design, Illustration: Haruo Miyauchi


Skupina:
Todd Rundgren - Vocals, Guitars
Kevin Ellman - Drums
Jess Gress - Guitars, Backing Vocals
Kasim Sulton - Keyboards, Vocals
Ralph Schuckett - Keyboards, Vocals
John Siegler - Bass
Moogy Klingman - Piano Vocals (discs 1,2,5)
Barry Gruber - Backing Vocals (discs 1,2,5)
Curtis King - Backing Vocals (discs 1,2,5)
Darryl Tookes - Backing Vocals (discs 1,2,5)
Patti Rothberg - Backing Vocals (discs 1,2,5)
Hosté:


Diskografie Benefit For Moogy Klingman - Live From Peekskill And New York City
Vyšlo 1. května 2020, Purple Pyramid, CLO 1656

Seznam skladeb:
Highline Ballroom New York, NY January 29, 2011
Disc 1 (68:53)
01. Moogy's Boogie (2:08)
02. Never Never Land (2:05)
03. Crying in the Sunshine (5:55)
04. Lady Face (5:17)
05. Dust in the Wind (3:48)
06. Utopia Theme (14:51)
07. Freak Parade (10:29)
08. Another Life (6:53)
09. The Ikon (17:27)
Disc 2 (37:54)
01. Heavy Metal Kids (3:57)
02. The Wheel (6:23)
03. Set Me Free (3:29)
04. Do Ya (3:36)
05. Last Ride (4:36)
06. Just One Victory (5:59)
07. Sons of 1984 (4:36)
08. (You Got to Have) Friends (5:18)
Peekskill Performing Arts Center Peekskill, NY November 18, 2011
Disc 3 (54:08)
01. Utopia Theme (14:41)
02. Freak Parade (10:44)
03. Heavy Metal Kids (4:23)
04. Another Life (7:19)
05. Something's Coming (3:19)
06. The Seven Rays (13:42)
Disc 4 (49:24)
01. Do Ya (4:20)
02. The Wheel (7:12)
03. The Ikon (25:36)
04. Freedom Fighters (4:44)
05. Just One Victory (7:32)
Highline Ballroom New York, NY January 29, 2011
Disc 5 (DVD) (173:00)
01. [intro] (0:38)
02. Moogy's Boogie (2:11)
03. Never Never Land (2:23)
04. Crying in the Sunshine (6:01)
05. Lady Face (5:28)
06. Dust in the Wind (4:41)
07. Utopia Theme (15:15)
08. Freak Parade (11:28)
09. Another Life (7:19)
10. The Ikon (18:31)
11. Heavy Metal Kids (4:40)
12. The Wheel (6:49)
13. Set Me Free (4:28)
14. Do Ya (3:56)
15. Last Ride (4:34)
16. Just One Victory (8:15)
17. Sons of 1984 (6:04)
18. (You Got to Have) Friends (5:23)
19. [credits] (1:28)
Bonus: David Jurman Interviews Utopia, January 30, 2011
20. Kevin Ellman (5:15)
21. Ralph Schukett (9:33)
22. John Siegler (8:02)
23. Kasim Sulton (3:57)
24. Todd Rundgren (12:47)
25. Moogy Klingman (13:54)
Peekskill Performing Arts Center Peekskill, NY November 18, 2011
Disc 6 (DVD) (106:05)
01. Utopia Theme (15:58)
02. Freak Parade (11:17)
03. Heavy Metal Kids (4:53)
04. Another Life (7:10)
05. Something's Coming (4:05)
06. The Seven Rays (9:19)
07. Do Ya (5:01)
08. The Wheel (7:38)
09. The Ikon (25:30)
10. Freedom Fighters (6:18)
11. Just One Victory (7:26)
12. [credits] (1:30)
Total Time: (489:24)

Recorded 29 January 2011 - 18 November 2011
Producer [DVDs]: Chris Andersen
Executive-Producer: Eric Gardner
Mixed [DVDs Sound]: Chris Andersen
Directed [DVDs]: Chase Pierson
Layout [Box Ste]: Jason Splat

Skupina:
Todd Rundgren - Lead Guitars, Lead Vocals
Kasim Sulton - Bass, Lead Vocals
John "Willie" Wilcox - Drums, Percussion, Lead Vocals
Gil Assayas - Keyboards
Hosté:
Diskografie Live At The Chicago Theater
Vyšlo CD 5. dubna 2019, Cleopatra Entertainment (EU)
LP 19. dubna 2019, Purple Pyramid (Vinyl)
Seznam skladeb:
CD 1:
01. Utopia Theme (14:14)
02. The Ikon (4:20)
03. Another Life (7:04)
04. Do Ya (3:50)
05. Freedom Fighters (4:02)
06. The Wheel (6:48)
07. Back On The Street (4:16)
08. Something's Coming (3:24)
09. Monument (4:55)
10. Overture - Communion With The Sun (7:30)
11. Last Of The New Wave Riders (4:40)
Total Time: (65:03)

CD 2:
12. Road To Utopia (5:21)
13. Play This Game (4:17)
14. Swing To The Right (4:28)
15. Trapped (3:12)
16. Set Me Free (3:17)
17. Love In Action (3:40)
18. Hammer In My Heart (4:39)
19. Princess Of The Universe (3:21)
20. I Will Wait (4:18)
21. Rock Love (5:00)
22. Love Is The Answer (4:38)
23. One World (3:31)
24. Just One Victory (5:59)
Total Time: (55:41)

Recorded at Electric Ballroom, Milwaukee
Production, Engineering, Mixed: Todd Rundgren
Executive Producer: Eric Gardner

Skupina:
Todd Rundgren - Lead Guitars, Lead Vocals
Kasim Sulton - Bass, Lead Vocals
John "Willie" Wilcox - Drums, Percussion, Lead Vocals
Gil Assayas - Keyboards
Hosté:
Diskografie Live At The Fox 1973
Vyšlo 2015, RockBeat Records, ROC-CD-3325 (US)

Seznam skladeb:
01. Utopia Theme (14:25)
02. Don't You Ever Learn (4:52)
03. Everybody's Going To Heaven - King Kong Reggae (5:39)
04. Sons Of 1984 (3:26)
05. Open My Eyes (4:44)
06. Black Maria (5:12)
07. The Last Ride (4:51)
08. Slut (3:31)
09. Couldn't I Just Tell You (3:49)
Total Time: (50:29)

Producer: David Skye
Executive-Producer: Eric Gardner
Remastered: Randy Wine, Randy Perry
Coordinator: Lynn Robnett for Panacea Entertainment
Project Assistance: Rundgrenradio.com
Supervised: James Austin
Art Direction, Design: Matthew Montero, Mark Kalmus/Blue Fondue

Skupina:
Todd Rundgren - Vocals, Guitars
Roger Powell - Keyboards, Vocals
Kasim Sulton - Bass, Vocals
John Wilcox - Drums, Vocals
Hosté:
Diskografie Live At The Electric Ballroom, Milwaukee, 23rd October 1978
Vyšlo 26. května 2014, Esoteric Recordings, ECLEC 22446

Seznam skladeb:
CD One
01. Real Man (4:20)
02. It Wouldn't Have Made Any Difference (4:39)
03. Love of the Common Man (3:44)
04. Trapped (3:08)
05. Abandon City (4:42)
06. The Verb 'To Love' (8:19)
07. The Seven Rays (9:55)
08. Can We Still Be Friends (3:53)
09. The Death of Rock and Roll (4:02)
CD Two
01. You Cried Wolf (2:17)
02. Gangrene (3:41)
03. A Dream Goes on Forever (2:35)
04. Black Maria (5:26)
05. Eastern Intrigue/Initiation (11:50)
06. Couldn't I Just Tell You (4:08)
07. Hello, It's Me (4:16)
08. Just One Victory (5:42)
Total Time: (76:37)

Skupina:
Todd Rundgren - Vocals, Guitars
John Siegler - Bass, Cello
Roger Powell - Keyboards
Willie Wilcox - Drums, Percussion
Hosté:
Luther Vandross - Backing Vocals
Anthony Hinton - Backing Vocals
Diskografie Live At Hammersmith Odeon '75
Vyšlo 9. července 2012, Shout! Factory, 826663-12906 (US)
Floating World Records, FLOATM6154 (UK)

Seznam skladeb:
01. Freedom Fighters (5:14)
02. Mister Triscuits (10:36)
03. The Last Ride (5:12)
04. When The Sh*t Hits The Fan - Sunset Boulevard - Le Feel Internacionale (5:33)
05. Heavy Metal Kids (4:22)
06. The Wheel (7:33)
07. Open My Eyes (4:08)
08. Sons Of 1984 (4:05)
09. Do Ya (4:06)
10. Couldn't I Just Tell You (3:42)
Total Time: (54:31)

Production, Engineering, Mixed: Todd Rundgren
Producer: David Skye
Executive Producer: Eric Gardner
Remastered: Randy Wine at Randy Wine Studios
Art Direction, Design: Karrie Stoupper
Photography: Getty Images
Todd Rundgren's Utopia Live At Hammersmith Odeon '75 captures the iconic progressive rock band performing their first UK concert. This album features the lineup of Todd Rundgren, John Siegler, Roger Powell and Willie Wilcox, which would later become Utopia, with backing vocals by future soul star Luther Vandross and Anthony Hinton.

Skupina:
Todd Rundgren - Vocals, Guitars
Roger Powell - Vocals, Keyboards
Kasim Sulton - Vocals, Bass Guitar
John Willie Wilcox - Vocals, Drums
Hosté:
Diskografie Last Of The New Wave Riders
7CD, vyšlo 20. října 2003, Castle Music, CMXBX735

Seznam skladeb:
Disc: 1 (Oblivion tour)
01. Too Much Water (4:35)
02. Rock Love (4:41)
03. Princess Of The Universe (3:10)
04. If I Didn't Try (4:07)
05. Bring Me My Longbow (5:04)
06. Hammer In My Heart (4:20)
07. Abandon City (4:39)
08. Set Me Free (3:05)
09. Itch In My Brain / Love With A Thinker (8:37)
10. You Make Me Crazy (3:37)
11. Swing To The Right (4:48)
12. The Very Last Time (3:46)
13. Trapped (3:11)
14. Caravan (7:44)
15. Last Of The New Wave Riders (4:29)
16. Crybaby (4:41)
17. Love Is The Answer (4:15)
Disc: 2 (Deface the music tour)
01. I Just Want To Touch You (2:09)
02. Where Does The World Go To Hide (1:51)
03. Silly Boy (2:29)
04. Feel Too Good (4:19)
05. The Road To Utopia (3:46)
06. Set Me Free (3:40)
07. Love Of The Common Man (3:51)
08. Crazy Lady Blue (4:43)
09. One World (3:23)
10. Back On The Street (4:18)
11. Crystal Ball (2:40)
12. All Smiles (3:01)
Disc: 3 (Deface the music tour)
01. Shot In The Dark (3:59)
02. Caravan (8:00)
03. The Very Last Time (3:48)
04. Alone (2:36)
05. Always Late (2:24)
06. Take It Home (2:57)
07. That's Not Right (3:01)
08. Everybody Else Is Wrong (3:56)
09. I Saw The Light (2:55)
10. Trapped (3:01)
11. Love In Action (3:55)
12. Couldn't I Just Tell You (3:23)
13. Love Is The Answer (6:53)
Disc: 4 (Oops! Wrong Planet tour)
01. Intro (3:04)
02. Trapped (3:37)
03. The Marriage Of Heaven And Hell (4:15)
04. Abandon City (4:26)
05. Love Of The Common Man (3:37)
06. Back On The Street (4:10)
06. Black And White (4:56)
07. Crazy Lady Blue (3:57)
08. Love In Action (3:30)
09. The Death Of Rock And Roll (3:50)
10. Communion With The Sun (5:35)
11. When The Shit Hits The Fan - International Feel (6:09)
12. The Last Ride (5:51)
13. Gangrene (3:57)
Disc: 5 (Oops wrong planet tour)
01. My Angel (3:48)
02. The Seven Rays (9:29)
03. Heavy Metal Kids (4:12)
04. Singring And The Glass Guitar - Utopia Theme (34:21)
05. Love Is The Answer (5:13)
06. Couldn't I Just Tell You (3:45)
07. Just One Victory (5:50)
Disc: 6 (Live in Tokyo 1979)
01.Trapped (3:12)
02.Love In Action (3:36)
03.Abandon City (5:02)
04.Love Of The Common Man (3:39)
05.It Wouldn't Have Made Any Difference (4:41)
06.Shot In The Dark (3:28)
07.The Seven Rays (13:24)
08.Can We Still Be Friends (4:32)
09.Gangrene (3:48)
10.The Wheel (9:23)
11.Love Alone - Kaz's Song (4:23)
Disc: 7 (Live in Tokyo 1979)
01.Last Of The New Wave Riders (5:18)
02.The Death Of Rock And Roll (4:20)
03.The Verb "To Love" (7:51)
04.Hiroshima (7:44)
05.A Dream Goes On Forever (2:34)
06.Black Maria (5:37)
07.Eastern Intrigue (5:15)
08.Initiation (6:56)
09.Couldn't I Just Tell You (3:34)
10.Hello It's Me (5:07)
11.Just One Victory (5:41)
Total Time: (00:00)

Executive Producer: Eric Gardner
Producer: Todd Rundgren
7 CD box set comprising four live performances originally released as official bootlegs on Japanese label Nippon Crown. Each set is cased in a separate card digipack.

Skupina:
Todd Rundgren - Vocals, Guitars
Roger Powell - Vocals, Keyboards
Kasim Sulton - Vocals, Bass Guitar
John Willie Wilcox - Vocals, Drums
Hosté:
Diskografie Bootleg Series, Vol. 2: KSAN 95FM, Live '79
Vyšlo 26. listopadu 2002, Castle Music/Sanctuary Records, CMRCD587 (UK)
Sanctuary Records Group Ltd., 288125-9 (US)

Seznam skladeb:
01. Trapped (3:07)
02. Abandon City (5:21)
03. Love Of The Common Man (3:37)
04. Last Ride (7:07)
05. Shot In The Dark (3:21)
06. The Seven Rays (13:05)
07. Can We Still Be Friends (4:08)
08. Gangrene (3:58)
09. The Wheel (10:25)
10. Love Alone (4:12)
11. Last Of The New Wave Riders (6:24)
12. The Death Of Rock 'N' Roll (4:04)
13. Just One Victory (5:47)
Total Time: (00:00)

Producer: Todd Rundgren
Executive-Producer: Eric Gardner
Art Direction, Design: Rachel Gutek
Liner Notes: Paul Lester

Skupina:
Todd Rundgren - Lead Guitars, Lead Vocals
Roger Powell - Keyboards, Vocals
John Wilcox "Willie" - Drums, Percussion, Vocals
Kasim Sulton - Bass, Vocals
Hosté:
Diskografie Official Bootleg, Vol. 9: Oblivion Tour
Vyšlo prosinec 2001, Sanctuary Records Group Ltd., CMXBX735/1 (UK)
Rhino Records, Panfish, CRCL-7716 (CL 7716) (Japan)

Seznam skladeb:
01. Too Much Water (4:34)
02. Rock Love (4:40)
03. Princess of the Universe (3:11)
04. If I Didn't Try (4:07)
05. Bring Me My Longbow (5:04)
06. Hammer in My Heart (4:19)
07. Abandon City (4:39)
08. Set Me Free (3:05)
09. Medley: Itch in My Brain/Love With a Thinker (8:37)
10. You Make Me Crazy (3:37)
11. Swing to the Right (4:48)
12. The Very Last Time (3:46)
13. Trapped (3:11)
14. Caravan (7:44)
15. Last of the New Wave Riders (4:29)
16. Crybaby (4:41)
17. Love Is the Answer (4:15)
Total Time: (00:00)

Production, Engineering, Mixed: Todd Rundgren
Executive Producer: Eric Gardner

Skupina:
Todd Rundgren - Vocals, Guitars
Roger Powell - Vocals, Keyboards
Kasim Sulton - Bass Guitars, Vocals
John "Willie" Wilcox - Drums, Percussions, Electronics
Hosté:
Diskografie Live In Tokyo '79
Vyšlo 21. ledna 1999, Rhino Records, CRCL-7702/3 /Panfish, CRCL-7702/3

Seznam skladeb:
CD 1
01. Trapped
02. Love In Action
03. Abandon City
04. Love Of The Common Man
05. It Wouldn't Have Made Any Difference
06. Shot In The Dark
07. The Seven Rays
08. Can We Still Be Friends
09. Gangrene
10. The Wheel
11. Love Alone
CD 2
01. Last Of The New Wave Riders
02. Death Of Rock And Roll
03. The Verb To Love
04. Hiroshima
05. A Dream Goes On Forever
06. Black Maria
07. Eastern Intrigue
08. Initiation
09. Couldn't I Just Tell You
10. Hello It's Me
11. Just One Victory
Total Time: (00:00)

Recorded live at Sun Plaza Hall, Tokyo, Japan, April 9, 1979
Production, Engineering, Mixed: Todd Rundgren
Executive Producer: Eric Gardner
Engineer: Chris Andersen
Mastered: Takayoshi Manabe, Todd Rundgren
A&R [Director]: Yasushi Asai
Art Direction: Mickyah Inouwe
Coordinator [Project]: Yoshimi Hishino
Liner Notes: Michinari Yamada

Skupina:
Todd Rundgren - Vocals, Guitars
Roger Powell - Vocals, Keyboards
Kasim Sulton - Bass Guitars, Vocals
John "Willie" Wilcox - Drums, Percussions, Electronics
Hosté:
Diskografie Redux '92: Live In Japan
Vyšlo 18. května 1993, Rhino Records, R2 71185 (US)

Seznam skladeb:
01. Fix Your Gaze (4:23)
02. Zen Archer (4:42)
03. Trapped (3:10)
04. Princess Of The Universe (3:28)
05. Abandon City (4:55)
06. Hammer In My Heart (4:30)
07. Swing To The Right (4:57)
08. The Ikon (4:38)
09. Hiroshima (7:24)
10. Back On The Street (4:28)
11. Only Human (6:20)
12. Love In Action (3:42)
13. Caravan (7:56)
14. Last Of The New Wave Riders (5:28)
15. One World (3:27)
16. Love Is The Answer (5:19)
Total Time: (78:48)

Recorded on May 10, 1992 at Gotanda Kani, Hoken Hall, Tokyo, Japan
Production, Engineering, Mixed: Todd Rundgren
Producer: Eric Gardner
Director: Toru Asai
Engineering: Larry Toomey
Design: Bill Bricker, Monster X
Art Direction: Geoff Gans
Caricatures: Prairie Prince

Skupina:
Todd Rundgren - Guitar, Vocals, Producer
John Siegler - Bass, Vocals
John Wilcox - Drums
Ralph Schuckett - Keyboards, Vocals
Roger Powell - Synthesizer, Trumpet, Vocals
Hosté:
Diskografie Another Live
Vyšlo 1975, Bearsville, BR 6961 (US)

Seznam skladeb:
01. Another Life (7:07)
02. The Wheel (6:59)
03. The Seven Rays (8:46)
04. Intro / Mister Triscuits (5:24)
05. Something's Coming (2:49)
06. Heavy Metal Kids (4:14)
07. Do Ya (4:09)
08. Just One Victory (5:17)
Total Time: (44:45)

Producer: Todd Rundgren


Skupina:
Todd Rundgren - Vocals, Guitars
Roger Powell - Keyboards, Synth, Vocals
Kasim Sulton - Bass, Keyboards, Vocals
John Wilcox - Drums
Hosté:


Diskografie City In My Head
Vyšlo 1982, Bearsville, BRK 3666 (US)
CD 1990, Bearsville, 8122-70875-2 (Europe)
2CD, vyšlo 1999, Castle Essential, #732

Seznam skladeb:
01. Freak Parade (10:18)
02. Freedom Fighters (4:03)
03. The Wheel (7:09)
04. The Seven Rays (8:54)
05. Overture: Mountaintop And Sunrise... (6:55)
06. Magic Dragon Theatre (3:29)
07. Eternal Love (4:50)
08. Trapped (3:07)
09. Love In Action (3:29)
10. My Angel (3:40)
11. Love Is The Answer (4:20)
12. Second Nature (2:37)
13. Set Me Free (3:11)
14. Caravan (7:00)
15. Love Alone (3:55)
16. I Just Want To Touch You (2:03)
17. Alone (2:12)
18. Life Goes On (2:22)
19. Feel Too Good (3:06)
20. Everybody Else Is Wrong (3:42)
21. Swing To The Right (4:23)
22. Fahrenheit 451 (2:49)
23. Only Human (5:14)
24. One World (3:28)
25. Utopia Theme (14:30)
Total Time: (120:46)

Recorded at Utopia Sound Studios
Producer: Todd Rundgren, Utopia
Coordinator [Project Co-ordinator]: Steve Hammonds
Management [Representation]: Eric Gardner
Mastered: Andy
Design: Sarah Southin
Liner Notes: Paul Lester

Skupina:
Todd Rundgren - Vocals, Guitars
Roger Powell - Keyboards, Synth, Vocals
Kasim Sulton - Bass, Keyboards, Vocals
John Wilcox - Drums
Hosté:
Diskografie Anthology (1974-1985)
Vyšlo 1989, Rhino Records/Bearsville, R1 70892 (US)

Seznam skladeb:
01. Crybaby (4:19)
02. The Very Last Time (3:49)
03. Mated (3:56)
04. Set Me Free (3:07)
05. Love In Action (3:26)
06. Love Is The Answer (4:10)
07. You Make Me Crazy (3:38)
08. Trapped (3:06)
09. Lysistrata (2:42)
10. Play This Game (4:12)
11. Feet Don't Fail Me Now (3:06)
12. I Just Want To Touch You (2:00)
13. The Wheel (6:59)
14. One World (3:24)
Total Time: (59:09)

15. Overture: Mountaintop & Sunrise/Communion With The Sun (7:15)
16. Freedom Fighters
Recorded at Utopia Sound Studios
Producer: Todd Rundgren, Utopia
Remastered: Bill Inglot
Compiled: Gary Peterson
Other: Don Brown, Herf Sommers, Kevin Laffey
Art Direction, Design: Wendy Sherman
Artwork By: Danny O'Connor, Thomas P. Li Cari
Liner Notes: Bud Scoppa

Skupina:
Todd Rundgren - Vocals, Guitars
Roger Powell - Keyboards, Synth, Vocals
Kasim Sulton - Bass, Keyboards, Vocals
John Wilcox - Drums
Hosté:
Diskografie The Collection
Vyšlo červen 1988, Castle Communications, CCSLP 181 (UK)


Seznam skladeb:
01. Utopia (14:31)
02. Where Does The World Go To Hide
03. Freedom Fighters (4:03)
04. All Smiles (2:27)
05. Lysistrata
06. Always Late
07. Love In Action
08. Rock Love
09. Set Me Free
10. The Seven Rays
11. Trapped
12. Swing To The Right
13. Fahrenheit 451
14. One World
15. Heavy Metal Kids
16. The Very Last Time
17. Crazy Lady Blue
18. Feel Too Good
19. Love Alone
20. Love Is The Answer
Total Time: cca (68:00)

Recorded at Utopia Sound Studios
Producer: Todd Rundgren, Utopia
Design: Shoot That Tiger!

Skupina:
Todd Rundgren - Vocals, Guitars
Roger Powell - Keyboards, Synth, Vocals
Kasim Sulton - Bass, Keyboards, Vocals
John Wilcox - Drums
Hosté:
Diskografie Trivia
Vyšlo 1982, Passport Records, PB 6053 (US)


Seznam skladeb:
01. Fix Your Gaze (4:30)
02. Hammer In My Heart (4:10)
03. Feet Don't Fail Me Now(3:06)
04. Princess Of The Universe (3:29)
05. Too Much Water (4:46)
06. Crybaby (4:19)
07. Style (4:14)
08. Mated (3:56)
09. Play This Game (4:12)
10. Monument (5:39)
Total Time: (42:21)

Producer: Todd Rundgren, Utopia
Mastered: Greg Calbi
Photography: Lynn Goldsmith
Layout: Murray Brenman

Zpět
Utopia 1975

Utopia 1985

Todd a John Siegler  Kevin Elmann

Moogy Klingman


Todd Rundgren, John Wilcox, Ralph Schuckett, Kasim Sulton

Zpět
Oficiální stránky:

https://rock.fandom.com/wiki/Utopia
https://progrography.com/todd-rundgren/todd-rundgren-discography/
https://toddrundgren-interactive.tumblr.com/Nahoru ProgressRock
Made by 
©  3.9.2021 
Menu Poslední aktualizace: 3.9.2021
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!