UNITOPIA

    
    
    
    
    
    

Zpět
Unitopia, skupina pocházející z Adelaide, South Australia, se snaží čerpat ze srdce a duše posluchače provokativními tématy, jako je povědomí o životním prostředí, politické a sociální otřesy a hektické životní tempo a mezilidské vztahy v pozitivním a povznášejícím světle. Při použití progresivní hudby jako všeobjímající obálky hudba Unitopia obsahuje prvky world music, klasické hudby, jazzu, heavy rocku a groove.

Jádro kapely tvořili Mark Trueack (skladatel/zpěv/ producent), Sean Timms (skladatel/klávesy/vokály/producent) a Matt Williams (kytara/zpěv/producent). Kapelu doplňovali další hudebníci na bicí a percussion David Hopgood a Tim Irrgang, na basu Craig Kelly a Daniel Burgess (Sax, klarinet, flétna, pikola, didgeridoo).

Unitopia vznikla, když společný přítel seznámil Marka Trueacka a Seana Timmse při nahrávání, a oba dva pak zjistili, že mají podobný hudební vkus. Na konci roku 1996 dvojice začala pracovat na hudbě, ze které se stala skladba "Take Good Care" a jejich společné skládání se vyvíjelo až tak, že vedlo k vydání debutového alba "More Than a Dream" v roce 2007, které obsahovalo i příspěvky od dirigenta a aranžéra Timothy Sexton a Adelaide Art Orchestra, Pat Schirippa, Constantine Delo, Bradley Polain a Ian 'Polly' Politis.

Album vyšlo nezávisle v říjnu 2005 a prodávalo se po vystoupeních v The Cavern Club, Adelaide. Další živé hraní následovalo v Austrálii, včetně doprovodu Daryla Braithwaite na turné a koncerty na Norwood Food and Wine Festival. V březnu 2006 kanadský label Unicorn Records znovu vydal album mezinárodně.

S přáním získat konzistentní tým pro živé hraní i práci ve studiu, Trueack a Timms rekrutovali hudebníky z Adelaide, kterými byli Matt Williams (kytara/zpěv), Monty Ruggiero (bicí), Shireen Khemlani (basa) a Tim Irrgang (bicí) a doplnili tak sestavu kapely Unitopia. Trueack a Timms pak začal skládat nový materiál pro jejich další album "The Garden". V únoru 2008 Unitopia podepsala smlouvu na celosvětové publikování s vydavatelstvím Shock Music Publishing. V červenci 2008 skladba "Lives Go Round" z alba "More Than a Dream" byla zařazena na CD kompilaci CPR Volume 3. V srpnu 2008 pak Unitopia podepsala smlouvu na tři alba s německým labelem InsideOut Music.

Ambiciózní album "The Garden" s 15 skladbami a více než 100 minutami hudby vyšlo jako 2CD v 18. listopadu 2008 a pevně zakotvilo kapelu jako jeden z nejlepších počinů ve světě progresivního rocku. Magazín Review Busters napsal: "Tento 2CD je vyzvou navěky. Unitopia nabízí jedinečnou směs progresivního rocku s některými symfonickými částmi, které jsou neuvěřitelné. Pokud jste nikdy neslyšeli o této kapele, pak záhy oceníte vše co vám album "The Garden" nabídne, je to non-stop jízda progresivního zvuku, který je příjemný na poslech, ale zároveň nabízí vše, co byste si přáli od progresivní nahrávky."

V roce 2010 Unitopia vydala své třetí album "Artificial" na téma umělé inteligence. Album jen dále upevnilo pozici kapely Unitopia jako jeden z nejzajímavějších progresivních rockových objevů od 70. let minulého století. V květnu 2010 kapela hrála na RosFest, jednom z největších severoamerických progresivních rockových festivalů a Summer's End Festival, předním progresivním rockovém festivalu v Anglii.

Portál Progrock.com zvolil album "Artificial" za nejlepší album a skladbu "The Great Reward" ocenil jako nejlepší skladbu roku 2010. Desku "Artificial" vyhlásili za album roku 2010 také AiiRadio.net, paperlate.nl a bylo nominováno mezinárodní porotou Progawards v Itálii za nejlepší zahraniční nahrávku a nejlepší produkci. Mark Trueack také získal ocenění jako druhý nejlepší zpěvák roku 2010 v magazínu Classic Rock.

V roce 2009 kapelu opustila Shireen Khemlani a Mike Stewart, ale ke skupině se připojili Shaun Duncan na bezpražcovou i normální baskytaru a Peter Raidel na saxofon. Raidela pak nahradil na saxofon Ian Ritchie. Jejich Evropean tour 2010 je přivedla do Velké Británie, Holandska, Německa a Belgie. Kritici se jednomyslně shodli, Unitopia byla jeden z nejlepších živých představení na progresivní rockové scéně v posledních několika letech. Byli pozváni TV Limburg, aby udělali televizní představení a také natočili jedno z jejich vystoupení, které pak vyšlo v října 2011 jako Indie DVD a živé CD.

Dne 31. října 2012 Unitopia vydala své páté album "Covered Mirror Vol. 1: Smooth as Silk" u Musea Records, Francie. Album přineslo třináct cover písní klasického progresivního rocku od různých kapel v unikátním provedení kapely Unitopia a získalo nominace na Paperlate.nl jako nejlepší album roku 2012.

V roce 2013 hudebníky Jonese, Duncana a Raidela nahradili v sestavě kapely David Hopgood, Craig Kelly a Daniel Burgess. Krátce nato se ale kapela rozpustila. Podle Trueacka se s Timmsem dohodli na rozdělení během dema pro plánované dvojalbum.

Oficiálně začátkem roku 2014, 24. ledna 2014, na své stránce oznámil Sean, že kapela Unitopia končí svoji činnost. Stalo se tak po rozhodnutí dvou zakládajících členů Marka a Seana, kteří to měli v plánu již několik let a nyní se rozhodli, že je správný čas vydat se za jinými projekty. Mark a Sean zůstali i nadále nejlepšími přáteli a jednalo se vlastně o rozhodnutí, které směřuje k dalšímu tvůrčímu rozvoji a oba dva věří, že fanoušci jim zůstanou věrni a budou i nadále podporovat jejich další projekty.

Bohužel deska "Covered Mirror Vol. 1: Smooth as Silk" byla poslední nahrávkou kapely a na "Volume 2" již nedojde. Za zmínku ještě stojí účast Unitopia na speciálním projektu "Decameron: Ten Days In 100 Novellas - Part II", kterého se zůčastnilo 34 skupin a interpretů ze 14 zemí, mezi nimiž jsou Samurai Of Prog, Trion, Steve Unruh, Rhys Marsh, Jinetes Negros, Ozone Player a také skupina Unitopia - jedná se vlastně o poslední nahrávku skupiny pod tímto názvem.

Projekt vznikl díky společnému úsilí Colossus (finská Progressive Music Association) a francouzskému hudebnímu labelu Musea Records a navazuje na první část "Part I", která vyšla v roce 2011. Každá skupina vytvořila novou skladbu, v klasickém prog rockovém stylu, inspirovaná jejich zvoleným příběhem ze 14. století z díla Decameron od italského autora Giovanni Bocaccio. Písně se stylově pohybují od pastorálních (Yagull má krásnou akustickou kytaru) až epickým skladbám (Unitopia - více než 20 minutové mistrovské dílo). 4CD komplet obsahuje 80-stránkový booklet. Obálku a veškerou grafiku obstaral proslulý umělec Ed Unitsky.

Unitopia je také známa svoji veřejnou podporou. Píseň "321" z alba "The Garden" byla napsána jako dojemný hold odvaze, utrpení a případné záchraně horníků Beaconsfield. V květnu roku 2007 za podpory West Tamar Council kapela vydala singl "321" u příležitosti prvního výročí vzpomínky na Beaconsfield, Tasmánie a uspořádala koncert pro téměř 3000 lidí.

Unitopia také svolila k použití jiných písní pro charitativní účely, píseň "Stomp out Cancer" v roce 2008, v roce 2010 "Songs For Haiti" a "Strengh" v Japonsku v roce 2011. Kapela věnovala také část výtěžku z prodeje vstupenek jednoho z jejich koncertů v Adelaide na Childhood Cancer Foundation.

Po rozpadu kapely Trueack se členy Unitopia Mattem Williamsem, Timem Irrgangem a Davidem Hopgoodem sestavili novou kapelu pod hlavičkou United Progressive Fraternity (včetně Guye Manninga a Steva Laytona mimo jiné) a vydali album s názvem "Fall In Love With The World". Zvuk této kapely pokračuje v duchu Unitopia, s některými výrazně těžšími pasážemi, Trueackovy texty dále prozkoumávají jeho zájmy v záležitostech životního prostředí a mysticismu.

Timms založil novou kapelu s názvem Southern Empire, která nahrála své debutové album v dubnu 2015, které vyšlo jako bezejmenné dne 22. února 2016. Trueack prohlásil, že očekává, že Unitopia se v budoucnu znovu objeví a on a Timms zůstanou v kontaktu. To bylo od té doby vyvráceno Seanem Timmsem, který uvedl, že rozdělení nebylo přátelské, on a Trueack měli pouze jeden rozhovor v posledních šesti měsících roku 2014 a že neexistuje žádná šance na opětovné shledání Unitopie kvůli pasivně-agresivnímu chování Trueacka, což byl údajně postoj, který vedl k rozpadu kapely. Navíc tvrdil, že většinu materiálu na albu United Progressive Fraternity napsal on a že jeho nápady byly použity bez jeho svolení.

V červenci 2016 Timms a Trueack odložili své rozdíly stranou a znovu se spojili. Spolupracovali na remasteringu alba "More Than A Dream" a přidali dosud nevydané písně pro rozšířený box set. Napsali také zbrusu novou píseň napsanou speciálně pro tento set, nazvanou "Dream Complete". Timms a Trueack také dali dohromady kapelu s názvem U.N.I.T. dB. Toto je speciální akustická kapela, kterou tvoří Southern Empire, Unitopia, Resistor a United Progressive Fraternity. Southern Empire odehráli koncerty v Adelaide v únoru a březnu 2017 a koncertovali po Evropě mezi zářím a říjnem 2017. Mezitím Trueack pracoval se Stevem Unruhem na dalších albech UPF s názvem "The Loss" a "Hope" a spolupracoval s umělci jako Steve Hackett, Jerry Marotta, Colin Edwin, Nick Magnus, Chris Lebled, Jon Davison, Charlie Cawood, Lisa Wetton, Michelle Young, Angus Kay, George Perdikis, Hasse Froberg, Fraternity Symphonic Orchestra (60 členný) a spolu s některými z největších jmen v oblasti životního prostředí, očekává se, že o album bude velký zájem. Album vyjde v únoru 2019. Trueack také pracuje s Chrisem Lebledem na chladivém albu s názvem "The Romantic".


A stalo se nečekané... kapela v listopadu 2021 pro rok 2022 ohlásila návrat na scénu, a to rovnou s novou website, novým studiovým albem, první novou skladbou od roku 2008 a novými členy Steve Unruh a John Greenwood. Takže základ kapely nyní tvoří Mark Trueack, Sean Timms, Steve Unruh a John Greenwood. Kapela ještě avizuje příchod bubebíka a basisty. Nutno podotknout, že Steve Unruh spolupracoval s Markem Trueackem v projektu United Progressive Fraternity. Nové album dostalo název "Seven Chambers" a vyjde někdy v roce 2022.

O nadcházející desce kapela uvedla, že současní členové Unitopia si prošli různé cesty, kde se někteří setkali se závažnými srdečními chorobami, nádory, metabolickými poruchami, onemocněními kloubů a psychickými otřesy. "Seven Chambers" představuje koncepční album založené na zkušenostech kapely s nemocí, možná temným tématem, ale prostým faktem, že všichni čtyři jsou stále tady a produkují hudbu, což svědčí o dobrých výsledcích a je důvodem k optimismu a důvodem k naději.

Dne 27. září 2021 byla zpřístupněna první píseň z nového alba "Mania, Chapter 1: Down", která přinesla velmi chytlavou melodii, v níž lze znovu slyšet staré dobré melodie ve stylu Unitopia s Markovým vokálem, kytarou houslemi, se spoustou tónů Mellotronu a Dulcet. V textu se skladba zabývá "mánií", která je jako opak deprese a může mít různou intenzitu, mezi jejíž příznaky se zahrnují dobrý pocit, spousta energie, uspěchané myšlenky a malá potřebu spánku, rychlé mluvení, potíže se zaměřením na úkoly a pocit frustrace a podrážděnosti. Bipolární porucha bývala známá jako maniodeprese, protože člověk zažívá období deprese a období mánie s obdobími normální nálady mezi nimi.

Alphonso Johnson Don Schiff Dne 20. prosince 2021 kapela oznámila, že novými členy kapely se stali basista Alphonso Johnson (Weather Report) a proslulý bubeník Chester Thompson (Frank Zappa, Weather Report, Genesis, Phil Collins).

Dne 5. června 2023 kapela s lítostí oznámila, že baskytarista Alphonso Johnson se již nebude moci připojit ke kapele na jejich nadcházejícím turné "Seven Chambers" v září kvůli nepředvídaným okolnostem. Kapela však s nadšením oznamuje, že do hry vstoupí uznávaný hudebník Don Schiff, aby zaplnil uvolněné místo při Johnsonově nepřítomnosti. V důsledku Johnsonovy nedostupnosti se Don Schiff ukazuje jako ideální kandidát na jeho místo. Schiff není ve světě progresivního rocku žádným neznámým, má za sebou pozoruhodnou kariéru trvající několik desetiletí. Jeho mistrovství v Chapman Stick, v tomto inovativním a všestranném nástroji, z něj udělalo vyhledávaného spolupracovníka a uctívanou postavu v prog žánru.

Tak až 25. září 2023 vyjde nové album australské skupiny Unitopia. Album nese název "Seven Chambers" a objeví se po více než desetileté přestávce. Připomeňme, že předchozím materiálem kapely bylo "Covered Mirror Vol. 1: Smooth as Silk" z roku 2012. Na albu bude sedm skladeb, jednou z nich je 12-minutová skladba "Mania". Samotná píseň se zabývá tématem nemoci, která je opakem deprese, jejíž příznaky zahrnují dobrý pocit, spoustu energie, uspěchané myšlenky, malou potřebu spánku, rychlé mluvení, potíže se soustředěním na úkoly a pocit frustrace a podrážděnosti.

Unitopia je nadšená, že se k nim Don Schiff připojí na jejich nadcházejícím turné, a jsou přesvědčeni, že jeho obrovský talent a vášeň pro progresivní rock vnesou do jejich živých vystoupení novou energii. Diváci mohou očekávat nezapomenutelný hudební zážitek, protože Schiff se hladce integruje s kapelou a přispívá svým jedinečným stylem a odbornými znalostmi do oblíbeného repertoáru Unitopia. Unitopia zároveň vyjádřila svou vděčnost Alphonso Johnsonovi za jeho příspěvky a posílá nejvřelejší přání, všeho dobrého. Unitopia jsou vděční za pochopení a trvalou podporu svých fanoušků, když se pouštějí do této nové kapitoly s Donem Schiffem.

Zpět
Reunion sestava:
Sean Timms - Keyboards, Lap Steel, Acoustic Guitars, Vocals, Mandolin
Mark Trueack - Lead & Backing Vocals
Steve Unruh - Violin, Guitars, Flute, Vocals, Percussion, Mandolin
John Greenwood - Guitars, Backing Vocals
Chester Thompson - Drums, Percussion
Don Schiff - Bass, Chapman Stick

Členové:
Alphonso Johnson - Bass
Sean Timms - Keybs, Lap Steel, Acoustic Guitars, Vocals, Mandolin
Mark Trueack - Lead & Backing Vocals
Matt Williams - Electric & Acoustic Guitars, Back Vocals (2005-)
Tim Irrgang - Tuned & Untuned Percussion (2005-)
David Hopgood - Drums (2010-)
Daniel Burgess - Sax, Clarinet, Flute, Piccolo & Didgeridoo (2011-)
Craig Kelly - Bass (2010-)

Bývalí členové:
Shireen Khemlani - Electric & Acoustic Bass, Vocals (2005-2009)
Jamie Jones - Drums (2009-2010)
Ian Ritchie - Sax, Flute, Tin Whistle (2011)
Mike Stewart - Soprano, Alto & Tenor (2005-2009)
Monty Ruggiero - Drums & Percussion (2005-2009)
Shaun Duncan - Electric & Acoustic Bass (2009-2010)
Peter Raidel - Saxes (2009-2010)

Členové
(narozen ***)
Keyboards, Lap Steel, Acoustic Guitars, Vocals, Mandolin


Sean Timms vlastní a provozuje TIMMS Tunes, jedno z austrálských nejrespektovanějších post produkčního audio/hudebního studia v Adelaide. Je hudebním inženýrem, skladatelem, aranžérem a producentem celé řady nahrávek pro film a reklamu. Sean spoluzaložil kapely Unitopia, Damanek a Southern Empire, spolupracoval nebo byl členem kapel Hearts Of Fire, The Hangovers a South Australia Youth Alive.

Když absolvoval lekce na klavír v 10 letech, uvědomil si, že kariéra v hudebním průmyslu byla jediná věc, která je pro ěj určena. Svědomitě studoval klasický klavír s nejlepšími učiteli ve státě, brzy projevil také zájem o varhany a syntezátory, když mu jeho otec koupil desku Ricka Wakemana "Journey to the Centre of the Earth" - to mu bylo 14 let. V 16 letech si již koupil svůj první syntezátor. Byl ale jen jeho prvním z mnoha! Pak se připojil ke kapele s některými svými spolužáky a přivydělával si hraním v kabaretech.

V jeho 20 letech byl Sean porvé vyhledán jako studiový hudebník. Byl už schopen hrát v jakémkoliv stylu, jeho klasická technika, jemně vyladěný hudební sluch a multi funkční klávesy mu umožnily dostat se na vrcholek svého zvoleného oboru. V tomto období hrával až 6 večerů týdně a zároveň studoval jazz na Adelaide College, kde se setkal s Monty Ruggierem. Toto náhodné setkání s místním producentem ukázalo Seanovi zázraky v nahrávacím studiu. Brzy opustil své první odhodlání stát se studiovým hráčem a rychle se přeorientoval na in-house aranžéra, skladatele a programátora.

V roce 1989 byl Sean požádán, aby hrál s Ross Wilsonem na podporu jeho alba "Dark Side of The Man". To následně vedlo k účinkování na "Mondo Rock", představil se i na jeho nejnovější nejnovější nahrávce "Why Fight It", protože si velmi oblíbil jejich dřívejší nahrávky. Vrcholem byla živě vysílana akce Oz Music 90 v Sydney Entertainment Centre, kde hráli před 19000 lidmi podobně jako Crowded House a Kate Ceberano.

Od roku 1995 spolupracoval i s jinými produkčními studii, strávil tak bezmála 4 roky rozvíjením své dovednosti tvorbou pro reklamní průmysl. Během této doby se také seznámil s Markem Trueackem. Z nedostatku seberealizace ve společných podnicích se Sean rozhodl otevřít si vlastní produkční společnost, pojmenovanou TIMMS Tunes, která si rychle našla své místo pro vysoce kvalitní reklamy a filmovou hudbu. Během této doby Sean nahrál hudbu ke 2 celovečerním filmům. V roce 1999 se TIMMS Tunes přestěhovala do osobitě laděného bývalého kostela. Pokud to čas dovolil, Sean a Mark tvořili spolu. Jejich společná chemie a spolupráce pak vyvrcholila vydáním alba "More Than a Dream" v roce 2005.

Sean nadále vynikal v oblasti produkce audio/hudebních nahrávek, komponoval pro mnoho národních a mezinárodních společností jako Bakers Delight, Mitsubishi, Mazda, BMW, Home Hardware a Wendy's. Pracoval tak0 jako skladatel pro studio Disney a nahrál hudbu pro mnoho filmových projektů včetně "The Book Keeper" a "Gargoyle", dva vysoce oceněňované animované filmy produkované pro Anifex.

V dubnu 2007 se Sean oženil s láskou svého života Amandou a v listopadu 2009 se jim narodil první potomek. Pokud si najde volnou chvíli, trénuje a učí karate a sbírá komiksy.
Členové
(narozen ***)
Lead & Backing Vocals


Unikátní hlas, bohatý výrazově i hlasově pomohl zpěvákovi a skladateli Marku Trueackovi (Truey pro jeho přátele) realizovat celoživotní sen o kariéře v hudebním průmyslu. Od poloviny 80. let do počátku 90. let bylMark zaměstnán na druhé straně hudebního průmyslu, kde získat cenný přehled a znalosti jako ředitel pro nahrávky společnosti pro EMI Music.

V té době se také věnoval své vášni, kterým bylo vytvořit koncertní hold skupině Genesis "The Genesis Touch". Kapela byla velmi uznávaná na vnitrostátní úrovni, neustále hrála před plným hledištěm, ale bohužel musela ukončit své účinkování kvůli mezistátnímu zaměstnání a vytížení Marka.

Během pobytu v Sydney Mark začal svou hudební skladatelskou s místním producentem Mattem Coxheadem složením dvou jemných písně "Time For Change" a "This Life". Po návratu do Adelaide v roce 1996 Marka seznámil společný přítel se Seanem Timmsem, když si povšiml podobnosti jejich hudebního vkusu a osobností. Po několika večerech strávených ve městě společně u piva začali spolu spolupracovat při skládání a toto partnerství trvá dodnes.

První společně složenou písni se stala raná verze "Take Good Care". Brzy si uvědomili, že písně které společně napsali mají komerční potenciál, což je vedlo ještě k větší spolupráci. Není lepší prostředek pro ověření jejich skladatelského umu, než živé hraní, a tak Mark přesvědčil Seana, že koncertování je nejlepší způsob, jak vyladit a podporovat jejich hudbu. Oslovili proto ty nejlepší hudebníky v okolí a tak vznikla první sestava kapely Unitopia.

Od vzniku kapely měl Mark také několik dalších možností, jak se předvést, nejpozoruhodnější byl pamětní koncert k výročí úmrtí Johna Lennona na konci roku 2005. Ačkoli stále pracoval jako manažer, Mark přesto doufal, že jednoho dne se bude věnovat plnohodnotně jenom hudbě, která se stala jeho vášní.

Mark je ženatý se svou ženou Cheryl od 25 let a mají spolu dvě nadané dcery Holly a Brittany. Ve volném čase je Mark horlivým surfařem, jeho láska k moři je ilustrováno v písních "Fate" a "Inside The Power".

Jako spoluzakladatel skupiny Unitopia je nedílnou součástí tohoto procesu, a to nejen jako prvotřídní zpěvák, a inovativní skladatel, stále kreativní koproducent a morálná podpora, ale jako vytrvalá hnací sila všeho, co Unitopii posunulo až na současnou úroveň. Vášeň projevující se do jeho hudby je nekonečná, stejně jako smysl pro humor.
Členové
(celým jménem Steven Lee Unruh)
(Narozen 22. října ***)
Violin, Guitars, Flute, Vocals, Drumkit, Percussion, Mandolin


Působí/působil v kapelách: Resistor, The Samurai of Prog, Marco Bernard’s Decamerson I, II, III, Voices of Babylon, Deadwood Dyck, The Dayfly 4, Egeria Jazz Trio, The Jazz Mutants, Sign of Saturn

Steve je hudebník, autor, producent a spoluproducent mnoha projektů. Od roku 1998 je ženatý s Angelou (Ena) Muhuri a je zaměstnán jako Sr. Electronic Engineer pro Hasbro Toy Group. Steve žije v Providence, RI, United States.

Steve UNRUH vytváří jedny z nejhlubších a nejorganičtějších hudebních skladeb již téměř deset let. Jako sólista čerpá vlivy od progresivních kapel 70. let, jako jsou YES a JETHRO TULL, stejně jako je ovlivněn stylem folk a bluegrassovou scénou. Spojuje se do zemité, akustické tříčlenné kapely se vznášejícími se houslemi, veselou mandolínou, flétnou, občasnými klávesami a elektrickou kytarou a hlasem vznášejícím se někde mezi Jonem Andersonem a Ianem ANDERSONEM, Steve UNRUH zcela určitě zaujme fanoušky jakéhokoliv žánru, rock, folk, bluegrass i progresivní hudby, ale méně abrazivní než DREAM THEATER nebo SAVATAGE.

Steve UNRUH vydal první slbum "Believe" v roce 1997 a otevřel dveře celému novému žánru. "Believe" je zatím nejekologičtější album Steva, téměř nesoucí pocit a dynamiku klasického alba. "Believe" je rozděleno do dvou částí, první se podobá deníkovým záznamům o vztahu ke skalám a druhá případnému řešení problémů a vzývání duchů. V roce 1998 vydal album "The Beginning Of A New Day", ve kterém všechny prvky představené na "Believe" byly zdokonaleny a zahrány ve špičkové formě. Vícevrstvé vokální harmonie, zemité rockové pocity, dobře načasované masivní orchestrace... V roce 2001 přišlo EP "Two Little Awakenings" nezbytně album mini-epiky (a jeden jakýsi-mini epos), na němž Steve předvedl složitou kytaru a orchestraci. Nástrojová a tematická souhra na tomto albu supluje většinu hlavních progresivních alb alba, a hloubka a krása, třebas houslí, udrží každého posluchače v transu.

V roce 2002 vyšlo instrumentální album "Invisible Symphony" kombinující klasiku, jazz, folk, world music a rockový zvuk jako charakteristický Steveho zvuk. Rok 2004 přinesl odchod od normálu a album "Out Of The Ashes" stojí stranou od zbytku Stevova materiálu jako nejvíce vyostřené a přímé. Na "Out Of The Ashes" Steve dlouhodobě pozoruje válku s terorem/Irákem a zjistí, že hlavních vysvětlení toho, co se děje, je pramálo. Navzdory tématu se Stevovi doposud podařilo vytáhnout některé ze svých nejkrásnějších a nejzajímavějších melodií a písně přesahují situaci a zanechávají trvalé lekce. Pro fanoušky, kteří mají rádi prog hluboký, chytlavý a heavy (jako "2112" od Rush nebo "The Gates Of Delirium" od Yes), toto album osloví.

V roce 2005 Steve vybral nejlepší prvky "The Beginning Of A New Day", to nejlepší z "Two Little Awakenings" a střípky z alba ery "Moonflower" od SANTANY, a vydal soulově objevnou nahrávku "Song To The Sky". Zatímco všechny Stevovy práce jsou zvukové vychutnávky, na "Song To The Sky" Steve ukazuje, že je jen člověkem jako my všichni a prochází stejnými věcmi jako ostatní, a vyjadřuje emoce tak krásně skrze hudbu, že člověk nemůže pomoci, ale pouze poslouchá.

Členové (narozen ***, )
Guitars, Backing Vocals


Profesor Dr. John Greenwood AM pocházel z Manchesteru ve Velké Británii, kde vyrůstal, studoval a studoval medicínu na univerzitě. Poté, co dokončil svůj výcvik v plastické chirurgii, on a jeho rodina emigrovali do Adelaide, kde se stal ředitelem Adult Burns Center v Royal Adelaide Hospital. Dalších 20 let tuto službu rozvíjel, získal členství v Řádu Austrálie za svou reakci na bombové útoky na Bali v roce 2002, v roce 2016 se stal Jihoaustralanem roku a profesorem Hunterian na Royal College of Surgeons of England. V říjnu 2020 odešel do důchodu.

Náhodou se setkal s Markem Trueackem poté, co zranění ruky připravilo jeho kamaráda Jimmyho Keegana o místo v UPF Acoustic. John jej nahradil. Zajímavé zvraty na zadním katalogu Unitopie (písně jako Tesla) přiměly Trueyho k tomu, že si myslí, že by se mohlo jednat o oživení Unitopie s novou krví. John a Sean Timms se stali dobrými přáteli a dobře spolupracovali na Johnově sólové práci i na novém materiálu Unitopia.
Členové
(celým jménem Chester Cortez Thompson)
(Narozen 11. prosince 1948, Baltimore, Maryland, U.S.A.)
Drums, Percussion


Chester je americký hudebník a hráč na bicí a perkuze. Je znám jako člen koncertní sestavy Franka Zappy v letech 1973–1974. V letech 1977–1996 a znovu pak 2006–2007 spolupracoval s britskou skupinou Genesis, kterou doprovázel při koncertech, když její stálý bubeník Phil Collins zpíval. Rovněž spolupracoval s dalšími hudebníky, mezi které patří Ahmad Jamal, Weather Report nebo George Duke, a další členové Genesis Steva Hacketta, Tony Banks či Phil Collins.


     Více na adrese: Chester Thompson


Členové
(Narozen 9. listopadu 1955, Wilmington, Delaware)
Bass, Chapman Stick, NS-Stick, Bowed Guitar, Contrabass


Don Schiff je hráč na basovou kytaru, Chapman Stick, NS-Stick, Bowed Guitar na mnoha nahrávkách, hudbě určené pro TV a pro filmový doprovod. Je jedním z prvních Stick, a NS-Stick hráčů, a také Bowed kytary. Pomohl zpopularizovat NS-Stick a techniku hraní na něj pomocí nahraných smyček jako prezentaci a tappovacího zařízení. Schiffova schopnost kombinovat složité melodie, podmanivé rytmy a složité textury s Chapman Stick z něj udělala vlivnou postavu progresivní rockové scény. Jeho charakteristický zvuk a virtuózní výkony uchvátily publikum po celém světě a získaly mu uznání kritiky a oddanou fanouškovskou základnu.

Rodák z Wilmingtonu, Delaware se přestěhoval do Las Vegas, Nevada, hned po střední škole v roce 1974. V jeho 19 letech si rychle získal reputaci a během pěti měsíců nastal jeho první zlom, když se stal "domovským basistou" pro Flamingo Las Vegas a Hilton Hotel Showrooms. Tam hrál s takovými umělci jako Elvis Presley, Tina Turner, Peggy Lee, Sammy Davis Jr., Ann-Margret, Perry Como a The 5th Dimension.

Schiff si koupil svůj první Chapman Stick v roce 1975 a rychle jej zvládl a vytvořit si svůj vlastní styl hraní. Postupně někdy v době, kdy se přestěhoval do Los Angeles v roce 1977, začal jej používat jej používat i během živých vystoupení a studiových nahrávek pro různé umělce jako jsou Eddie Money, Lana Lane, Dwight Yoakam, Erik Norlander a Sheryl Crow. Seznámil se se scenáristou a režisérem Sean Patrick Duncanem, který jej najal k nahrávání hudby pro filmy Live From Death Row a Family Values. Spatřit jej můžeme letmo i v obou těchto filmech, protože jej Pat Duncan obsadil i do filmů, které režíroval a přidal je do některých scén.

V roce 2000 Emmett Chapman a Ned Steinberger vyvinul první prototyp NS - Sticku. Schiffovi byl pak svěřen jeden z prvních dvou prototypů k vyzkoušení. Don pro něj vyvinul mnoho nových technik na to včetně technik nazvaných "tapping while plucking" a "slide technique" za použití karabiny, zatímco poklepává na tlačítko.

Píseň "Cerebral Man", kterou napsal spolu s Tully Winfield, byla nahrána na album Benatar s názvem "Wide Awake in Dreamland", které interpretka obdržela zlatou desku v roce 1988. Skadbu "With Every Word" nahrál pro Nia Peeples pro jejich eponymní album, na kterém se také autorsky podíleli Schiff a Winfield.

Cesta Dona Schiffa progresivním rockem začala na počátku 90. let, kdy se připojil k legendární rockové kapele Rocket Scientists. Všestranná hudební cesta Dona Schiffa přesahuje progresivní rock, protože od té doby významně přispěl svými výjimečnými schopnostmi k mnoha převratným projektům a spolupracoval s působivým seznamem umělců, včetně takových jako Eddie Jobson, Lana Lane, Erik Norlander, Madonna, Michael Jackson, Lionel Richie, Sheryl Crow, Pat Benetar, Tina Turner a Elvis Presley, mezi mnoha dalšími.

Schiff v současné době hraje na NS-Stick v kapele Rocket Scientists. Také napsal hudbu a textová témata pro webový seriál "The Guild". Vydal i vlastní sólová alba "Timeless" (1999), "Wait By The River" (2002) a 2005 "Peering Over Clouds" v roce 2005. V roce 2023 se připojil také k australské kapele Unitopia, na jejich nadcházející turné.

Vlastní stránky: www.donschiff.com
Členové
(Narozen 2 února 1951, Philadelphia, Pennsylvania, U.S.A)
Bass


Alphonso Johnson je ikonický basista a hráč na Chapman Stick pocházející z Philadelphie v Pensylvánii, působící od počátku 70. let 20. století, jehož příspěvky na elektrickou basu určily budoucí hudební scénu. Jako basista kapely Weather Report přispěl Johnsonův teplý tón a plynulé řízky k počátečnímu přechodu kapely od avantgardy k funkové fúzi. Jeho hra byla uvedena v písních "Mysterious Traveler", "Scarlet Woman" a "Cucumber Slumber", kterých je spoluautorem. Johnson byl členem jazzové fusion skupiny Weather Report v letech 1973 až 1975 a vystupoval a nahrával s mnoha významnými rockovými a jazzovými skupinami včetně Santana, Phil Collins, členy Grateful Dead, Steve Kimock a Chet Baker. Koncertoval také se saxofonistou Waynem Shorterem, pianistou Jamesem Beardem, bubeníkem Rodney Holmesem a kytaristou Davidem Gilmorem hrajícím S.R.O. show, které se protáhlo po celé Evropě a Japonsku. Johnson učil po celém světě a v roce 2004 byl jmenován mimořádným profesorem hudby na University of Southern California a lektorem na částečný úvazek na California Institute of The Arts.

Poprvé začal skládat poté, co sledoval dívky ve svém okolí, jak si hrají se švihadlem. Od rytmů vytvářených dopadem lana na zem a zvuku nohou bušících do chodníku, aby se nezamotaly do lana, když se houpalo pod a nad jejich hlavami. Tehdy ucítil jsem absolutní pocit propojení melodie s vizuálními obrazy. Tato zkušenost z dětství mu položila základ pro to, co se stalo velmi složitou cestou v jeho hudební budoucnosti.

Kromě svých městských hudebních zkušeností má také značné zázemí v oblasti vprodukce a zaměstnání souvisejícího s hudbou. Jako student se na střední škole Edwina H. Varea v Jižní Philadelphii ocitl pod vedením Dr. George Allena, který se postaral o to, aby každý získal nezbytné akademické základní znalosti harmonie a teorie. Ale ještě důležitější bylo, že každému členu školního orchestru vštípil důležitost pochopení toho, proč hrajeme hudbu a jak byla každá skladba vytvořena skladatelem z konkrétního důvodu, aby pohnula posluchači.

Po absolvování střední školy navštěvoval The Edward W. Bok Technical High School, která neměla hudební program. Protože všichni jeho starší bratři byli absolventy školy, rozhodl se jít v jejich šlépějích a vystudovat obor dřevozpracující a truhlářský. Jeho rodiče chtěli, aby měl dovednost, která by mu umožnila získat práci a získat tak způsob, jak se finančně uživit, ale on přito stále cítil přitažlivost hudby. Přes den jsem chodil do školy a po dokončení domácího úkolu dostal od rodičů povolení hrát na večírcích v sousedství. Někdy hrál na basu spolu s nahrávkami, zatímco jeho přátelé tančili, a ve vzácných případech se objevil bubeník a kytarista a na místě jsme vymýšleli písničky. Tehdy si to neuvědomoval, ale tato zkušenost byla jedním z důvodů, proč je dnes stále naživu. Hraní hudby jej udrželo v zapojení do vytváření něčeho pozitivního, co udělalo tolik lidí šťastnými, a alternativou, kterou čeli a mnoho jeho přátel, což byly pouliční gangy, které toužily po náboru nových členů.

Po absolvování střední školy získal práci u zpěváka Ronnieho Dysona, v té době vydělával každý týden skoro stejně jako jeho rodiče. Finanční svoboda a nezávislost v tak mladém věku mu umožnily využít určité šance, které se normálně mladému Afroameričanovi nenabizejí. Mohl mít soukromé hodiny hudby u Johna Lamba, což byl baskytarista The Duke Ellington Orchestra. Během jeho studia u Lamba začal chápat, jak je důležité mít dobrého učitele a jak podnítit zvědavost studentů, aby byli povzbuzeni, aby se naučili zkoumat a objevovat důležitost hudby jako umělecké formy.

Než nastoupil do Weather Report, kde převzal místo spoluzakládajícího člena Miroslava Vitouše, hrával ve studiu s několika jazzovými hudebníky. Johnson debutoval s Weather Report na albu "Mysterious Traveller" (1974). Objevil se na dvou dalších albech Weather Report, "Tale Spinnin'" (1975) a "Black Market" (1976), než opustil kapelu, aby mohl spolupracovat s bubeníkem Billym Cobhamem. V letech 1976 - 1977 nahrál jako kapelník tři sólová alba pro label Epic ve fusion-funkovém duchu.

Johnson byl jedním z prvních hudebníků, kteří představili Chapman Stick veřejnosti. V roce 1977 mu jeho znalost nástroje nabídla zkoušku s Genesis, kteří hledali náhradu za kytaristu Steva Hacketta. Johnson, který byl spíše baskytaristou než kytaristou, místo toho doporučil svému příteli, bývalému kytaristovi Sweetbottom a dalšímu hudebníkovi Darylu Stuermerovi, který až do roku 2007 zůstal členem koncertní kapely Genesis. Johnson byl jedním ze dvou baskytaristů na prvním sólovém albu Phila Collinse "Face Value" v roce 1981. Počátkem roku 1982 se Johnson připojil k vedlejšímu projektu Bobby and the Midnites člena Grateful Dead Boba Weira. V roce 2000 se znovu sešel s Weirem a hrál na baskytaru místo Phila Leshe na turné s The Other Ones. Hrál také fusion verze písní Grateful Dead po boku Billyho Cobhama v kapele Jazz Is Dead.

V roce 1996 hrál Johnson na baskytaru ve skladbách "Dance On A Volcano" a "Fountain Of Salmacis" na albu "Genesis Revisited" Steva Hacketta. Později v roce 1996 Johnson cestoval po Evropě a Japonsku se skladatelem a saxofonistou Waynem Shorterem, pianistou Jamesem Beardem, bubeníkem Rodney Holmesem a kytaristou Davidem Gilmorem se S.R.O. show.

Během svého působení ve Philadelphii měl tu čest hrát hudbu s takovými místními legendami, jako jsou Eddie Green (klávesy), Sherman Ferguson (bicí), Morris Bailey (saxofon) a zpěvák Billy Paul (nahrál "Me and Mrs. Jones"). Tito hudebníci jej povzbuzovali, abych vždy šel s hudbou tak daleko, jak je to v lidských silách, bez ohledu na to, jaké byly šance. Poté, co v letech 1968-2005 koncertoval a nahrával, a když žil v Los Angeles, vychoval tři děti, rozhodl se, že nastal čas, aby se vrátil ke svým akademickým studiím a získal titul v hudebním vzdělání. Mohl zůstat ve městě a začlenit se do studiové nahrávací scény, aby si mohl dovolit vysokoškolské vzdělání. V roce 2014 promoval na The California State University v Northridge s titulem Bachelor of Arts v oboru hudební výchova. Jako vysokoškolák Johnson vystupoval jako člen CSUN Wind Ensemble. Má rozsáhlé zkušenosti jako učitel baskytaru a vedl basové semináře a clinic v Německu, Anglii, Francii, Skotsku, Irsku, Japonsku, Švýcarsku, Austrálii, Brazílii a Argentině. Johnson působí jako pomocný instruktor na University of Southern California a California Institute of the Arts.

Všechny jeho zkušenosti mu daly životní dovednosti k přežití, odhodlání a hospodaření s časem a to, jak ocenit život přítomným okamžikem. Jeho cílem je začlenit tyto dovednosti do své hudby a předat je svým studentům.

Členové
Matt Williams se narodil v roce 1970 v Adelaide a začal hrát na kytaru už ve věku 10 let. Zpočátku se soustředil pouze na prstový styl hraní na akustickou kytaru do doby, než absolvoval střední školu, pak se přeorientoval na elektrickou kytaru a začal se učit a napodobovat styly Eddie Van Halena, Joe Satrianiho, Steve Vaie, Nuno Bettencourta a Franka Gambale.

Kolem 20 let Matt koncertoval na turné s populární originální kapelou Fire'n'Ice po Austrálii a Spojených státech, během něhož se naučil na jevišti působit jako silná osobnost, stejně jako si vypiloval svoji již tak virtuózní sólovou techniku.

Nyní žije opět v Adelaide, kde se Matt stal neuvěřitelně žádaným kytaristou a zvukařem/producentem, který řídí stále rostoucí zákaznickou základnu ve Fat Trax Recording Studios.

Matt se domnívá, že Unitopia je ideální místo pro hráčskou i skladatelskou stránku jeho osobnosti. Spletité hudební chodby protkané silným harmonickým, rytmickým a melodickým obsahem udržují stále jeho hbité prsty. Matt se stal neodmyslitelnou součásti kapely Unitopia.
Členové
Tim Irrgang začal studovat hru na bicí v roce 1986 a na melodické percussion pak v roce 1992. Titul Bachelor of Music (Hons) (=bakalář) získal v roce 1996. Během této doby nasbíral cenné zkušenosti, když hrál v Adelaide University Wind Ensemble, Percussion Ensemble, Big Band, Adelaide Connection (jazzová vokální skupina) a v The Elder Conservatorium Symphony Orchestra. V roce 1996 strávil měsíc na ISSU University, Yogyarkata, Indonésie, kde byl s kolegy z Adelaide na bicí nástroje na kulturní výměnu.

Ještě během studia na univerzitě Tim a jeho spolužáci vytvořili kvartet s názvem The Rhythm Works. Zahráli si v roce 1998 na Fringe Festival, hráli živě pro rádio a televizi, aktivně se zapojili do ASME National Conference v roce 2001, v současné době jsou i součástí Musica Viva v rámci programu školy. V roce 2006 koncertovali v Austrálii a Singapuru. V prosinci 1999 Tim cestoval do Jižní Afriky s Australian Aboriginal Jazz Connection – Warkala, kde se zúčastnili na WOMAD – Living Treasures Festival v Durbanu, stejně jako jazzového festivalu The Standard Bank Jazz Festival v Mamelodi a také vystupovali v Pretorii a Johannesburgu. Turné zahrnovala také vystoupení s některými místními umělci.

Jako součást Hormingo Ensemble, se Tim zapojil do koncertních sérií Elder Conservatorium Evening a Lunchtime Concert, Sunday Salon na Festival Theatre a Bundaleer Forest Music Festival. Stali se první skupinou zapojenou do Musica Viva, Menage Series. V roce 2001 cestoval do Malajsie se státními a obchodními delegáty, aby se stal součásti zábavného programu pro účastníky, který se konal v Kuala Lumpuru a Penangu.

Tim také odehrál s The Adelaide Symphony Orchestra jako součást Adelaide Festival of the Arts jejich "Symphony Under the Stars" v roce 2004. Následně pak spolupracoval s The Australian Ballet, The Zep Boys "Led Zeppelin Tribute" a The ASO’s Masters Series. Nyní spolupracuje s orchestrem na neformální bázi.

Tim měl také možnost hrát s The South Australian Police Band, Etype jazz, Lucifer’s Lounge, Cathie Renner, J.C. Jazz, The Australian Girls Choir, Orianthi, Boogiemen, Flat on your Bacherach, Akhter Jahan a Rataque. Zúčastnil se také Glenelg Jazz Festival, Adelaide Fringe, Cabaret & Arts Festivals, Bundaleer Forest Music Festival, Come Out Festival, Tour Down Under, Tasting Australia a WOMADelaide. V roce 2005 byl Tim porotcem v soutěži pro bubeníky na National Band Championships a koncertoval pro Cirque Du Soleil "Quidam" po většinu sezóny v Adelaide.

Tim také vyučuje soukromě na některých předních vysokých školách v Adelaide, byl také zaměstnán na Adelaide University, kde vyučoval budoucí Diploma of Education (bicí workshopy) a u CASM (Centrum pro domorodá studia v hudbě). Mezi současné aktivity Tima patří Unitopia, The Liars Bench, Fig Jam, The Bob Johnson Big Band, TWIT (Thompson, Whitney, Irrgang Trio) a The Rhythm Works.
Členové
David se narodil a vyrůstal na jižním předměstí Adelaide, jižní Austrálie, a hudba jej provázela od samého začátku. Jeho otec byl trumpetista a trad. jazzový fanoušek, pouštěl mu desky, nakterých mu představoval bubeníky jako Baby Dodds, Zutty Singleton a zejména Chick Webb. První bubínek mu koupil již v 5 letech poté, co si všiml jeho sklon k toulání se kolem domu a tlučením do věcí v okolí v rytmu . První bubenické lekce již absolvoval kolem devíti let. Netrvalo dlouho a jeho zájem o hudbu a bubnování byl dokonale převrácen jeho starším bratrancem, který mu ukázal Deep Purple, ELP, Yes a později Weather Report.

Ve věku dospívání David hrál na bicí sestavy v jazzových kapelách, kapele 60/40 a koncertních sestavách, ve středoškolských muzikálech a ve školních kapelách. Na univerzitu šel v roce 1986 studovat hudební výuku a dále rozvíjel své jazzovou bubnování. V té době se také objevil ve své první rockové kapele ovlivněné hudbou Van Halen a Living Colour. Od roku 1991 David vyučoval na bicí v jihoaustralském vtdělávacím středisku Instrumental Music Service a v roce 2007 publikoval svoji první knihu o sólech na bicí a perkussse.

Jako bubeník je znám v metalových i jazzových komunitách. V 90. letech bubnoval na rap/rock hardcore kapelu Hobson’s Choice, která vydala dvě EP, koncertovala po východních státech a hrála na Big Day Out Festival v roce 1996. Od roku 2003 byl David bubeníkem v úspěšné firemní kapely Club Schmaltz a odehrál několik vystoupení s kapelou Cucumber Slumber, což byl tribut projekt Weather Report. V současné době je zapojen do čtyř originálních hudebních projektů:
Murdergrin - hardcore, rock/metal kapela ovlivněná Dillinger Escape Plan
Outside The Square - jazzové trio s bývalým basistou Unitopia Shaun Duncanem
Split-Second Heaven - nově zformovaná rock/pop/progresivní skupina, v níž je bubeník i skladatel
Unitopia - australská přední moderní art rocková kapela.

Kromě hudby a bubnování se vydává do kopců na horském kole, posiluje, cvičí jógu, věnuje se meditacím a spiritualitě, čte a sleduje sport, především basketbal a fotbal, je ženatý a mají spolu dva syny.
Členové
Danile je rodák z jižní Austrálie, vyrůstal v Adelaide Hills a navštěvoval školu v Pembroke, kde začal studovat hru na klarinet a saxofon. V roce 1995 byl Pembroke Stage Band poctěn pozváním doprovázet australskou jazzovou legendu Dona Burrows na Monterrey Jazz Festival v Monterrey. To byl důležitý moment pro 15 letého Daniela, když obdivoval Burrowsovy improvizační dovednosti a schopnost bez námahy přecházet mezi různými dechovými nástroji.

Když dokončil studia získáním International Baccalaureate Diploma, Daniel studoval jazz na Adelaide University a začal pracovat v místními jazz/funky kapelami a při divadelních inscenacích. V roce 2003 odehrál vystoupení s Royal Caribbean International, což je přivedlo k několikaleté práci v kabaretech a swingově nebo rockově zaměřených tanečních produkcí na dovolenkové výletní lodě. Během této doby se Daniel také naučil hrát na flétnu a pikolu.

Do Adelaide se Daniel vrátil v roce 2008, když byl bohužel vyřazen uz veškeré aktivity kvůli poranění míchy. Během jeho postupného zotavování se naučil umění didgeridoo tvorby od místního domorodého umělce a strávil nějaký čas jako hudební ředitel Corner Pocket Big Band.

V roce 2011 byl Daniel konečně v plné kondici a pravidelně koncertoval, včetně vystoupení na Adelaide Cello Festival s Elder Conservatorium Symphony Orchestra a sezónního účinkování v místním provedení opery Miss Saigon.

Daniel je velmi nadšený z toho, že mohl přidat svůj hlas k jedinečnému zvuku kapely Unitopia, má rád objevně složité a vysoce uspokojivé skladby tohoto talentovaného souboru.
Členové
Craig je hudební samouk, ale univerzitně trénovaný hudebník, který se snaží nenechat nic, co by stálo v cestě jeho hraní. Přestože Craig miluje hudbu od útlého věku, hudební kariéru začal poměrně pozdě - neuchopil kytaru až do poloviny dospívajícího věku, kdy byl inspirován spolužáky milujícími heavy metal, a vážně se začal věnovat baskytaře až v polovině 20. let věku, když se zapsal na Jazz studioum na universitě v Adelaide.

V dětských letech jej silně ovlivnila hudba seriálů Warner Bros, náhodné reklamních znělky, RnB/soul/funk/jazz stylizované dřívější epizody Sesame Street a kultovní australský zpěvák country hudby Slim Dusty, kterého napodobil ve tří letech kompletně s akustickou kytarou a kovbojským kloboukem, není divu, že se má hrát širokou škálu stylů. Jeho hudební vkus se pohybuje od Milese Davise na Led Zeppelin, Ella Fitzgerald, aby Sepultura, The Beatles Johna Zorna, James Brown na Jamiroquai - což Unitopia velmi příjemný výstup pro jeho instrumentální talent.

Mezi učením a zkoušením celého repertoáru Unitopia si Craig najde čas učit na basu a být aktivní v Adelaide hudební scéně hraje různé pop, rock, groove, jazz a country hudby - stejně jako jízda na vnitrostátní úrovni s 'Laura Hill & úterní Bandits "a" Vorn Doolette ".
Členové
Shireen Khemlani je jednou z nejžádanějších hráček na basovou kytaru v Adelaide, je známá zejména pro své mistrovství v latinských stylech. Když ukončila studia s vyznamenáním na University of Adelaide, koncertovala pak s "LA Maid", ceněnou dívčí hard rockovou kapelou v letech 1991-1994, doprovázeli umělce, jako jsou Metallica, Dynissty a ZEP Boys. Od té doby spolupracovala s dalšími umělci jako Todd McKenney, Doug Parkinson, Paulini, James Morrison, Tito Puente Jr., Don Burrows a Kevin Hunt a koncertovala rovněž celostátně s Ericem Johnsonem, Will Rayem a Jerry Donahue z kapely The Hellecasters. V roce 2003 se připojila ke skupině Salcedo (dříve TNTLatinoz) , s níž vystupovala po celé Austrálii, na Novém Zélandu a v Malajsii.

V roce 1998 nastoupila do Marmalade Trio, pak se v roce 2001 stala členkou Marmalade Circus a byla klíčovým hráčem v každém větším projektu Marka Simeona Fergusona. S kapelou Unitopia nahrála desky "The Garden" a "Artificial".
Členové
Narodil se v Anglii v roce 1974. V roce 1982 ale Jamie přesídlil do Austrálie se svou rodinou. Na bicí začal hrát ve věku 12 let. V 15 už získal stipendium ke studiu na prestižní Pembroke College. Ve 21 letech vystudoval na univerzitě v Adelaide s titulem Bachelor of Music v Jazz Performance s vyznamenáním.

V roce 1996 se přestěhoval do Melbourne aby pomohl své kariéře a působil jako hudebník na volné noze v příštích osmi letech, než se vrátil do Adelaide v roce 2004. Během pobytu v Melbourne hrál s mezinárodními jazzovými velikány jako John Clayton, Jon Gordon a Paul Bollenback stejně jako s australskými osobnostmi jako Pseudo Echo, Vanetta Fields, Joe Camilleri a Deni Hines z mnohých.

Objevil se v mnoha televizních show, hudebních divadelních scénách a koncertoval na národní i mezinárodní úrovni s mnoha z výše uvedených umělců. Jamie je vzácný příklad bubeníka, který má klidné introspektivní a skromné vystupování a při souhře s jinými lidmi se zcela uplně ztratí, jakmile usedne za svoji bicí soupravu.

Jamie není jen neuvěřitelně silný a talentovaný bubeník, ale hraje i na klavír, kytaru, zpívá a skládá svoji vlastní originální hudbu.

K keho oblíbeným bubeníkům patří Steve Gadd, Steve Jordan, Jeff Porcaro, Dave Weckl a Vinnie Colaiuta. Rád poslouchá jaké Johna Mayera, Stinga, Jamesa Taylora, Donny Hathawaye, Stevie Wondera, Jill Scotta, Ben Folds Five, Petera Gabriela, The Police, The Dixie Chicks, Simple Minds, AC\DC, Milesa Davisa, Chicka Coreu, Herbie Hancocka, Davida Sanborna, Tower of Power, Huey Lewise z těch nejdůležitějších.
Členové
Ian Ritchie je fenomenální britský saxofonista, kterého mohli posluchači v letech 2006–2008 slyšet a vidět například při tour Dark Side of the Moon zakladatele skupiny Pink Floyd, Rogera Waterse, do České a Slovenské republiky se poprvé dostal se svým hudebním SOHO projektem.

Ian je ale také hudební skladatel, producent, aranžér. Produkoval mnoho nahrávek včetně alb Radio K.A.O.S. (Roger Waters), Strange Angels (Laurie Anderson), Sinful (Pete Wylie), Wolf (Hugh Cornwell) či Swimmer (The Big Dish), Boomtown Rats, Dee C. Lee, Davida Granta a kapely Steel. Skládá také hudbu pro cestopisný pořad Globe Trekker (původně Lonely Planet).

Byl členem rockové kapely Deaf School a v 80. letech vydal se skupinou Miro Miroe několik singlů. Jako saxofonista se podílel na albu zpěvačky Dee C. Leeové, skupiny Wham! či zpěváka a kytaristy Robbieho Nevila. V roce 2006 vydal jazzové album Ian Ritchie's SOHO Project. V roce 2011 koncertoval po Evropě s kapelou Unitopia.
Členové
(narozen ***, zemřel 26.5.2014)

Mike Stewart byl hráčem na saxofon a s kapelou spolupracoval na prvních dvou albech "More Than a Dream" (2005) a "The Garden" (2008). Pak ale z kapely odešel.

Zemřel 26. května 2014, příčina smrti nebyla nebyla oznámena, bylo mu teprve 41 let.
Členové
(narozen ***)
Drums & Percussion


Uznávaný hudebník (Drummer) s dvojím občanstvím, už více než 20 let hraje všechny styly jako jazz, funk, rock, latina, klasiku, některé melodické perkuse. Hrával pro TV, rozhlasové a taneční představení. Získal diplom pro jazz na Adelaide University, hrával v mnoha v hospodách, klubech, divadle a na festivalech. I v současné době hraje a uvádí Australian Beatles Show, hraje v George Grifsas Trio (Jazz) a v koncertní kapele The Soundfactory. Je rovněž stuiovým hudebníkem.
Členové
Poté co Shireen Khemlani opustila kapelu, tento uznávaný basista ji nahradil a nahrál album "Artificial".

Jinak hraje a účastní se mnoha projektů, např. Hothouse, což je čtyčlenný projekt z Adelaide působící více než 10 let, kde hraje spolu s zpěvačkami Nanette Van Ruiten (Glenn Shorrock/Swanee) aJackie Yeo (Club Schmaltz/VoCool), kytyristou Robem Pippanem (Zep Boys/Glenn Shorrock/Brian Cadd). Hraje také v Outside The Square - jazzové trio s bývalým bubeníkem Unitopia Davidem Hopgoodem. Dalším je například Jacki Cooper - Jazz Quartet a mnoho dalších.
Členové
Hrál jako člen Jacki Cooper Jazz Quartet (Jackie Cooper je jazzová zpěvačka), seskupení PlanB. Zformoval také Peter Raidel Quintet, se kterým se vrací do programu JazzSA s touto novou kapelou a novou hudbou. Spolu s ním v projektu jsou Peter Raidel - saxofon, Garbiel Chammah - saxofon, Dave McEvoy - piano, Sam Riley - bass a Mario Marino - bicí.

Studiově se podílel i na deskách The Baker Suite.

Zpět
Studio Albums:
2022 Seven Chambers
2017 More Than A Dream (spec.edition)
2014 Decameron: Ten Days In 100 Novellas - Part II
2012 Covered Mirror Vol. 1: Smooth as Silk
2010 Artificial
2008 The Garden
2005 More Than A Dream
Live Albums:
2011 One Night In Europe (CD)
2011 One Night In Europe (DVD)

Singles:
2007 321
2005 There's a Place


Skupina:
Mark "Truey" Trueack - Vocals, Songwriting
Sean Timms - Songwriting, Keyboards, Backing Vocals, Various Stringed Instruments
Steve Unruh - Songwriting, Backing Vocals, Violin, Flute, Rhythm Guitars, Mandolin
John Greenwood - Songwriting, Backing Vocals, Lead Electric Guitar, Nylon-string Guitar, 6 and 12-string Acoustic Guitars, Mandolin, Programmed Orchestration
Chester Thompson – Drums
Alphonso Johnson – Bass
Hosté:
Diskografie Seven Chambers
vyšlo 25. září 2023,

Seznam skladeb:
01. Broken Heart (8:30)
02. Something Invisible (6:39)
03. Bittersweet (7:20)
04. Mania (12:29)
      Chapter 1: Down
      Chapter 2: Up
      Chapter 3: Freezy
05. The Stroke of Midnight (9:38)
06. Helen (19:14)
07. The Uncertain (18:33)
Total Time: (00:00)

Produced by John Greenwood, Mark Trueack, Sean Timms, Steve Unnruh
Video Art: Peter Lazar/Spinfox Production


Skupina:
Mark Trueack - Vocals
Hosté:
Diskografie
3CD, vyšlo 23. října 2017

Seznam skladeb:
01. Common Goal (4:36)
02. Fate (4:57)
03. Justify (12:52)
04. Take Good Care (8:36)
05. Ride (3:44)
06. More Than a Dream (5:42)
07. Slow Down (8:09)
08. Lives Go 'Round (6:31)
09. Still Here (6:40)
Total Time: (61:47)

Label GEP vydává speciální vydání vydání prvního alba Unitopia "More That A Dream". 3CD sada bude obsahovat 24 stránkový booklet a původní album s bonusovými skladbami na 1. CD. CD 2 obsahuje 70 minut z "remixů" a přepracovaných skladeb, zatímco CD3 ještě dalších 70 minut hudby.

Skupina:
Mark Trueack - Vocals
Sean Timms - Keyboard and Vocals
Matt Williams - Guitar and Vocals
David Hopgood - Drums and Percussion
Tim Irrgang - Drums and Percussion
Hosté:
Steve Unruh - Flute

Album "Decameron: Ten Days In 100 Novellas - Part II" je speciální projekt, kterého se zůčastnilo 34 skupin a interpretů ze 14 zemí mezi nimiž jsou Samurai Of Prog, Trion, Steve Unruh, Rhys Marsh, Jinetes Negros, Ozone Player a také skupina Unitopia - jedná se vlastně o poslední nahrávku skupiny pod tímto názvem.

Projekt vznikl díky společnému úsilí Colossus (finská Progressive Music Association) a francouzskému hudebnímu labelu Musea Records a navazuje na první část "Part I", která vyšla v roce 2011. Každá skupina vytvořila novou skladbu, v klasickém prog rockovém stylu, inspirovaná jejich zvoleným příběhem ze 14. století z díla Decameron od italského autora Giovanni Bocaccio. Písně se stylově pohybují od pastorálních (Yagull má krásnou akustickou kytaru) až epickým skladbám (Unitopia - více než 20 minutové mistrovské dílo).

4CD komplet obsahuje 80-stránkový booklet. Obálku a veškerou grafiku obstaral proslulý umělec Ed Unitsky.
Diskografie
Vyšlo červenec 2014

Seznam skladeb:
CD 1
01. Robert Webb - Intro (8:07)
02. Nexus - Fourth Tale (6:29)
03. Serdimontana - Fifth Tale (5:10)
04. Jinetes Negros - Sixth Tale (6:16)
05. Mogon - Seventh Tale (8:21)
06. Willowglass - Eighth Tale (7:51)
07. Intarsia - Ninth Tale (10:29)
08. Oceanic Legion - Tenth Tale (8:32)
CD 2
01. The Samurai Of Prog - First Tale (7:33)
02. Steve Unruh - Second Tale (14:35)
03. Ars Ephemera - Third Tale (9:28)
04. The Rome Prog(j)ect - Fourth Tale (5:05)
05. Orchestra D’oblio - Fifth Tale (6:12)
06. King Of Agogik - Sixth Tale (8:15)
07. Marchesi Scamorza - Seventh Tale (6:06)
08. Playing The History - Eighth Tale (8:48)
CD 3
01. Senogul - Ninth Tale (9:12)
02. Camelias Garden - Tenth Tale (5:26)
03. Rhys Marsh - First Tale(3:54)
04. Narrow Pass - Second Tale (8:02)
05. Mauro Mulas - Third Tale (9:08)
06. La Bocca della Verita - Fourth Tale (5:05)
07. Faveravola - Fifth Tale (9:00)
08. Trion - Sixth Tale (4:22)
09. La Théorie Des Cordes - Seventh Tale (10:48)
10. Jaime Rosas & Rodrigo Godoy – Eighth Tale (5:00)
CD 4
01. Unitopia - Ninth Tale (20:05)
02. Piccolo Zoo - Tenth Tale (8:56)
03. Karda Estra - First Tale (7:38)
04. Yagull - Second Tale (2:49)
05. D’AccorD - Third Tale (6:49)
06. Ozone Player - Fourth Tale (9:11)
07. The Rebel Wheel - Fifth Tale (8:18)
08. Tommy Eriksson - Sixth Tale (5:47)
09. Robert Webb - Outro (7:46)
Total Time: ()
Skupina:
Mark Trueack - Vocals
Sean Timms - Keyboard and Vocals
Matt Williams - Guitar and Vocals
Tim Irrgang - Drums and Percussion
Craig Kelly - Bass
Daniel Burgess - Sax, Clarinet, Flute, Piccolo and Didgeridoo
David Hopgood - Drums and Percussion
Hosté:
Diskografie
Vyšlo 31. října 2012

Seznam skladeb:
01. Signs Of Life - Prelude (unreleased)
02. Calling Occupants (Klaatu)
03. Easter (Marillion)
04. Man Of Colours (Icehouse)
05. Genesis Medley (Genesis)
    The Silent Sun
    Suppers Ready
    Selling England By The Pound
    Lamb Lies Down On Broadway
    Carpet Crawlers
06. Rain Song (Led Zeppelin)
07. Even In The Quietest Moments (Supertramp)
08. Everybody?s Got To Learn Sometime (Korgies)
09. Yes Medley (Yes)
    You And I
    Awaken
    Close To The Edge
    Soon
    Onward
    South Side Of The Sky
    Owner Of A Lonely Heart
10. Can We Still Be Friends (Todd Rundgren)
11. Speaking The Truth - Interlude (unreleased)
12. To One In Paradise (The Alan Parsons Project)
13. The Way The Waters Moving (The Flower Kings)
14. Real Love (John Lennon - Bonus Track)
Total Time: ()

Skupina:
Mark Trueack - Vocals, Percussion
Sean Timms - Keyboards and Vocals
Matt Williams - Guitar and Vocals
Jamie Jones - Drums
Shaun Duncan - Bass
Shireen Khemlani - Bass and Vocals
Tim Irrgang - Tuned and Un-Tuned Percussion
Hosté:
Peter Raidel - Sax
Diskografie
Vyšlo 3. května 2010 EUR, 4. května 2010 North America, InsideOut, Cat: 0505236

Seznam skladeb:
01. Suffocation (1:40)
02. Artificial World (5:42)
03. Nothing Last Forever (5:31)
04. Not Human Anymore (5:22)
05. Tesla (13:21)
06. Reflections (3:18)
07. The Power Of 3 (1:22)
08. Rule Of 3's (4:10)
09. Gone In A blink Of An Eye (5:49)
10. The Great Reward (6:38)
Bonus tracks:
11. What Kind Of World (9:36)
12. This Time I Think We Got It Right (3:51)
13. Relative To Me (3:01)
Total Time: (68:30)


Skupina:
Mark Trueack - Vocals
Sean Timms - Guitar, Keyboard
Matt Williams - Guitar
Monty Ruggiero - Drums
Shireen Khemlani - Bass
Tim Irrgang - Percussion
Hosté:
Amanda Timms - Flute
Kiki Celarik - Vocals
Diskografie
Vyšlo 18. listopadu 2008
InsideOut Records, 79912 IOMCD 307, LC 01414

Seznam skladeb:
Disc 1
01. One Day (2:27)
02. The Garden (22:35)
    a. The Garden Of Unearthly Delights
    b. The Dragons Lair
    c. Underground
    d. Realization
    e. The Way Back Home
03. Angeliqua (9:50)
04. Here I Am (3:19)
05. I Wish I Could Fly (6:51)
06. Inside The Power (4:31)
Disc 2
01. Journeys Friend (16:28)
    a. Journey's Friend
    b. The End Of The Beginning
    c. The Need
    d. The Main Attraction
    e. The Path
02. Give And Take (5:09)
03. When Im Down (5:41)
04. This Life (4:47)
05. Love Never Ends (3:48)
06. So Far Away (2:11)
07. Dont Give Up Love (7:49)
08. 321 (5:31)
Total Time: (100:57)

Art Work: Ed Unitsky

Skupina:
Mark Trueack - Vocals
Sean Timms - Keyboards, Vocals
Matt Williams - Guitars
Monty Ruggiero - Drums
Tim Irrgang - Percussion
Mike Stewart - Multi-instrumentalist
Hosté:
Diskografie
Vyšlo 2005 Self-released, 2007 Unicorn Digital Inc., 6 34479 32889 3

Seznam skladeb:
Původní obal 01. Common Goal (4:36)
02. Fate (4:57)
03. Justify (12:52)
04. Take Good Care (8:36)
05. Ride (3:44)
06. More Than a Dream (5:42)
07. Slow Down (8:09)
08. Lives Go 'Round (6:31)
09. Still Here (6:40)
Total Time: (61:47)

Recorded At Timms Tunes, Adelaide, South Australia
Mixed At Timms Tunes
Mastered At Disk-Edits
Co-producer: Mark Trueack
Mastered: Neville Clarke
Producer: Sean Timms
Written: Trueack, Timms
Skupina:
Mark Trueack - Vocals
Sean Timms - Keyboards, Backing Vocals
Matt Williams - Guitar, Backing Vocals
David Hopgood - Drums
Craig Kelly - Bass, Backing Vocals
Tim Irrgang - Percussion
Hosté:
Ian Ritchie - Sax, Flute, Tin Whistle, Backing Vocals
Diskografie
Vyšlo 15. září 2011, Not On Label, CD-ONE-110915
Barcode: 6 54367 02786 8

Seznam skladeb:
CD1:
01. Suffocation (1:54)
02. Artificial World (5:29)
03. Nothing Lasts Forever (5:16)
04. Not Human Anymore (5:10)
05. Tesla (15:34)
06. Gone In The Blink Of An Eye (5:38)
07. The Great Reward (5:33)
08. Angelique (9:37)
09. More Than A Dream (7:37)
CD2:
01. Justify (13:40)
02. The Garden (24:59)
03. One Day (3:11)
04. Inside The Power (5:03)
Total Time: (108:35)

První a jediné živé DVD kapely Unitopia z koncertu v The Boerderij, Zoetermeer, The Netherlands ze dne 15. října 2010.

Skupina:
Mark Trueack - Vocals
David Hopgood - Drums
Sean Timms - Keyboards, Backing Vocals
Matt Williams - Guitar, Backing Vocals
Craig Kelly - Bass, Backing Vocals
Tim Irrgang - Percussion
Hosté:
Ian Ritchie - Sax, Flute, Tin Whistle, Backing Vocals
Diskografie
Vyšlo 15. září 2011, 2DVD/2CD Unitopia Music, Australia

Seznam skladeb:
CD 1: (61:44)
01. Suffocation (1:54)
02. Artificial World (5:29)
03. Nothing Lasts Forever (5:15)
04. Not Human Anymore (5:09)
05. Tesla (15:34)
06. Gone In The Blink Of An Eye (5:37)
07. The Great Reward (5:33)
08. Angeliqua (9:37)
09. More Than A Dream (7:36)
CD 2: (46:51)
01. Justify (13:40)
02. The Garden (24:58)
03. One Day (3:11)
04. Inside The Power (5:02)
Total Time: (108:35)

První a jediné živé DVD kapely Unitopia z koncertu v The Boerderij, Zoetermeer, The Netherlands ze dne 15. října 2010.

Skupina:
Mark Trueack - Vocals, Hand Percussion
Sean Timms - Keyboards, Vocals, Mandolin
Tim Irrgang - Tuned and Un-Tuned Percussion
Matt Williams - Acoustic & Electric Guitars, Vocals, Banjo
Shireen Khemlani - Electric and Acoustic Bass, Vocals
Monty Ruggiero - Drums, Percussion
Mike Stewart - Soprano, Alto & Tenor Saxophones, Flute, Clarinet, Percussion, Keyboards
Hosté:
Diskografie
EP, Vyšlo 2007

Seznam skladeb:
01. 321 - Radio Edit (3:53)
02. 321 - Full length version from the forthcoming release 'The Garden" (5:31)
03. Ride - Extended Mix (Previously unreleased) (4:58)
Total Time: (14:22)

Skupina:
Mark Trueack - Vocals, Hand Percussion
Sean Timms - Keyboards, Vocals, Mandolin
Matt Williams - Acoustic & Electric Guitars, Vocals, Banjo
Shireen Khemlani - Electric & Acoustic Bass, Vocals
Monty Ruggiero - Drums, Percussion
Tim Irrgang - Tuned and Un-Tuned Percussion
Mike Stewart - Soprano, Alto & Tenor Saxophones, Flute, Clarinet, Percussion, Keyboards
Hosté:
Diskografie There's A Place
EP, Vyšlo 2005
Barcode: 9 328058 003202

Seznam skladeb:
01. There's a Place - Original Version (4:59)
02. There's a Place - Better Life extended re-mix (5:38)
03. There's a Place - Better Life radio edit (4:22)
04. There's a Place - Systembot re-mix (6:30)
05. There's a Place - Systembot radio edit (4:50)
Total Time: (26:19)

Written-By: Trueack, Timms

Artwork: Steve Dunkley
Sticker on CD case: "Unitopia There is a Place Part Proceeds to Childhood Cancer"

ZpětL->R: Tim Irrgang, Ian Ritchie, Mark Trueack, Matt Williams, Sean Timms,
David Hopgood, Craig KellyTim Irrgang, Matt Williams, Sean Timms, Mark Trueack, Jamie Jones, Shireen Khemlani

Zpět
Oficiální stránky:
http://www.unitopiamusic.com
https://www.facebook.com/Unitopiamusic/

Další zdroje:
http://www.edunitsky.net
http://www.edunitsky.com

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  15.6.2014 
Menu Poslední aktualizace: 10.8.2023
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!