UNITOPIA

Zpět
Unitopia, skupina pocházející z Adelaide, South Australia, se snaží čerpat ze srdce a duše posluchače provokativními tématy, jako je povědomí o životním prostředí, politické a sociální otřesy a hektické životní tempo a mezilidské vztahy v pozitivním a povznášejícím světle. Při použití progresivní hudby jako všeobjímající obálky hudba Unitopia obsahuje prvky world music, klasické hudby, jazzu, heavy rocku a groove.

Jádro kapely tvořili Mark Trueack (skladatel/zpěv/ producent), Sean Timms (skladatel/klávesy/vokály/producent) a Matt Williams (kytara/zpěv/producent). Kapelu doplňovali další hudebníci na bicí a percussion David Hopgood a Tim Irrgang, na basu Craig Kelly a Daniel Burgess (Sax, klarinet, flétna, pikola, didgeridoo).

Unitopia vznikla, když společný přítel seznámil Marka Trueacka a Seana Timmse při nahrávání, a oba dva pak zjistili, že mají podobný hudební vkus. Na konci roku 1996 dvojice začala pracovat na hudbě, ze které se stala skladba "Take Good Care" a jejich společné skládání se vyvíjelo až tak, že vedlo k vydání debutového alba "More Than a Dream" v roce 2007, které obsahovalo i příspěvky od dirigenta a aranžéra Timothy Sexton a Adelaide Art Orchestra, Pat Schirippa, Constantine Delo, Bradley Polain a Ian 'Polly' Politis.

Album vyšlo nezávisle v říjnu 2005 a prodávalo se po vystoupeních v The Cavern Club, Adelaide. Další živé hraní následovalo v Austrálii, včetně doprovodu Daryla Braithwaite na turné a koncerty na Norwood Food and Wine Festival. V březnu 2006 kanadský label Unicorn Records znovu vydal album mezinárodně.

S přáním získat konzistentní tým pro živé hraní i práci ve studiu, Trueack a Timms rekrutovali hudebníky z Adelaide, kterými byli Matt Williams (kytara/zpěv), Monty Ruggiero (bicí), Shireen Khemlani (basa) a Tim Irrgang (bicí) a doplnili tak sestavu kapely Unitopia. Trueack a Timms pak začal skládat nový materiál pro jejich další album "The Garden" . V únoru 2008 Unitopia podepsala smlouvu na celosvětové publikování s vydavatelstvím Shock Music Publishing. V červenci 2008 skladba "Lives Go Round" z alba "More Than a Dream" byla zařazena na CD kompilaci CPR Volume 3. V srpnu 2008 pak Unitopia podepsala smlouvu na tři alba s německým labelem InsideOut Music.

Ambiciózní album "The Garden" s 15 skladbami a více než 100 minutami hudby vyšlo jako 2CD v 18. listopadu 2008 a pevně zakotvilo kapelu jako jeden z nejlepších počinů ve světě progresivního rocku. Magazín Review Busters napsal: "Tento 2CD je vyzvou navěky. Unitopia nabízí jedinečnou směs progresivního rocku s některými symfonickými částmi, které jsou neuvěřitelné. Pokud jste nikdy neslyšeli o této kapele, pak záhy oceníte vše co vám album "The Garden" nabídne, je to non-stop jízda progresivního zvuku, který je příjemný na poslech, ale zároveň nabízí vše, co byste si přáli od progresivní nahrávky."

V roce 2010 Unitopia vydala své třetí album "Artificial" na téma umělé inteligence. Album jen dále upevnilo pozici kapely Unitopia jako jeden z nejzajímavějších progresivních rockových objevů od 70. let minulého století. V květnu 2010 kapela hrála na RosFest, jednom z největších severoamerických progresivních rockových festivalů a Summer's End Festival, předním progresivním rockovém festivalu v Anglii.

Portál Progrock.com zvolil album "Artificial" za nejlepší album a skladbu "The Great Reward" ocenil jako nejlepší skladbu roku 2010. Desku "Artificial" vyhlásili za album roku 2010 také AiiRadio.net, paperlate.nl a bylo nominováno mezinárodní porotou Progawards v Itálii za nejlepší zahraniční nahrávku a nejlepší produkci. Mark Trueack také získal ocenění jako druhý nejlepší zpěvák roku 2010 v magazínu Classic Rock.

V roce 2009 kapelu opustila Shireen Khemlani a Mike Stewart, ale ke skupině se připojili Shaun Duncan na bezpražcovou i normální baskytaru a Peter Raidel na saxofon. Raidela pak nahradil na saxofon Ian Ritchie. Jejich Evropean tour 2010 je přivedla do Velké Británie, Holandska, Německa a Belgie. Kritici se jednomyslně shodli, Unitopia byla jeden z nejlepších živých představení na progresivní rockové scéně v posledních několika letech. Byli pozváni TV Limburg, aby udělali televizní představení a také natočili jedno z jejich vystoupení, které pak vyšlo v října 2011 jako Indie DVD a živé CD.

Dne 31. října 2012 Unitopia vydala své páté album "Covered Mirror Vol. 1: Smooth as Silk" u Musea Records, Francie. Album přineslo třináct cover písní od různých kapel v unikátním provedení kapely Unitopia a získalo nominace na Paperlate.nl jako nejlepší album roku 2012.

V roce 2013 hudebníky Jonese, Duncana a Raidela nahradili v sestavě kapely David Hopgood, Craig Kelly a Daniel Burgess.

Unitopia je také známa svoji veřejnou podporou. Píseň "321" z alba "The Garden" byla napsána jako dojemný hold odvaze, utrpení a případné záchraně horníků Beaconsfield. V květnu roku 2007 za podpory West Tamar Council kapela vydala singl "321" u příležitosti prvního výročí vzpomínky na Beaconsfield, Tasmánie a uspořádala koncert pro téměř 3000 lidí.

Unitopia také svolila k použití jiných písní pro charitativní účely, píseň "Stomp out Cancer" v roce 2008, v roce 2010 "Songs For Haiti" a "Strengh" v Japonsku v roce 2011. Kapela věnovala také část výtěžku z prodeje vstupenek jednoho z jejich koncertů v Adelaide na Childhood Cancer Foundation.

Začátkem roku 2014, 24. ledna 2014 ale na své stránce oznámil Sean, že kapela Unitopia končí svoji činnost. Stalo se tak po rozhodnutí dvou zakládajících členů Marka a Seana, kteří to měli v plánu již několik let a nyní se rozhodli, že je správný čas vydat se za jinými projekty. Mark a Sean zůstali i nadále nejlepšími přáteli a jednalo se vlastně o rozhodnutí, které směřuje k dalšímu tvůrčímu rozvoji a oba dva věří, že fanoušci jim zůstanou věrni a budou i nadále podporovat jejich další projekty.

Bohužel deska "Covered Mirror Vol. 1: Smooth as Silk" byla poslední nahrávkou kapely a na "Volume 2" již nedojde. Za zmínku ještě stojí účast skupiny Unitopia na speciálním projektu "Decameron: Ten Days In 100 Novellas - Part II", kterého se zůčastnilo 34 skupin a interpretů ze 14 zemí, mezi nimiž jsou Samurai Of Prog, Trion, Steve Unruh, Rhys Marsh, Jinetes Negros, Ozone Player a také skupina Unitopia - jedná se vlastně o poslední nahrávku skupiny pod tímto názvem.

Projekt vznikl díky společnému úsilí Colossus (finská Progressive Music Association) a francouzskému hudebnímu labelu Musea Records a navazuje na první část "Part I", která vyšla v roce 2011. Každá skupina vytvořila novou skladbu, v klasickém prog rockovém stylu, inspirovaná jejich zvoleným příběhem ze 14. století z díla Decameron od italského autora Giovanni Bocaccio. Písně se stylově pohybují od pastorálních (Yagull má krásnou akustickou kytaru) až epickým skladbám (Unitopia - více než 20 minutové mistrovské dílo).

4CD komplet obsahuje 80-stránkový booklet. Obálku a veškerou grafiku obstaral proslulý umělec Ed Unitsky.

Zpět
Členové:
Sean Timms - Keybs, Lap Steel, Acoustic Guitars, Vocals, Mandolin
Mark Trueack - Lead & Backing Vocals
Matt Williams - Electric & Acoustic Guitars, Back Vocals (2005-)
Tim Irrgang - Tuned & Untuned Percussion (2005-)
David Hopgood - Drums (2010-)
Daniel Burgess - Sax, Clarinet, Flute, Piccolo & Didgeridoo (2011-)
Craig Kelly - Bass (2010-)
Bývalí členové:
Shireen Khemlani - Electric & Acoustic Bass, Vocals (2005-2009)
Jamie Jones - Drums (2009-2010)
Ian Ritchie - Sax, Flute, Tin Whistle (2011)
Mike Stewart - Soprano, Alto & Tenor (2005-2009)
Monty Ruggiero - Drums & Percussion (2005-2009)
Shaun Duncan - Electric & Acoustic Bass (2009-2010)
Peter Raidel - Saxes (2009-2010)

Členové
Sean Timms vlastní a provozuje TIMMS Tunes, jedno z austrálských nejrespektovanějších post produkčního audio/hudebního studia. Je hudebním inženýrem, skladatelem, aranžérem a producentem celé řady nahrávek pro film a reklamu.

Když absolvoval lekce na klavír v 10 letech, uvědomil si, že kariéra v hudebním průmyslu byla jediná věc, která je pro ěj určena. Svědomitě studoval klasický klavír s nejlepšími učiteli ve státě, brzy projevil také zájem o varhany a syntezátory, když mu jeho otec koupil desku Ricka Wakemana "Journey to the Centre of the Earth" - to mu bylo 14 let. V 16 letech si již koupil svůj první syntezátor. Byl ale jen jeho prvním z mnoha! Pak se připojil ke kapele s některými svými spolužáky a přivydělával si hraním v kabaretech.

V jeho 20 letech byl Sean porvé vyhledán jako studiový hudebník. Byl už schopen hrát v jakémkoliv stylu, jeho klasická technika, jemně vyladěný hudební sluch a multi funkční klávesy mu umožnily dostat se na vrcholek svého zvoleného oboru. V tomto období hrával až 6 večerů týdně a zároveň studoval jazz na Adelaide College, kde se setkal s Monty Ruggierem. Toto náhodné setkání s místním producentem ukázalo Seanovi zázraky v nahrávacím studiu. Brzy opustil své první odhodlání stát se studiovým hráčem a rychle se přeorientoval na in-house aranžéra, skladatele a programátora.

V roce 1989 byl Sean požádán, aby hrál s Ross Wilsonem na podporu jeho alba "Dark Side of The Man". To následně vedlo k účinkování na "Mondo Rock", představil se i na jeho nejnovější nejnovější nahrávce "Why Fight It", protože si velmi oblíbil jejich dřívejší nahrávky. Vrcholem byla živě vysílana akce Oz Music 90 v Sydney Entertainment Centre, kde hráli před 19000 lidmi podobně jako Crowded House a Kate Ceberano.

Od roku 1995 spolupracoval i s jinými produkčními studii, strávil tak bezmála 4 roky rozvíjením své dovednosti tvorbou pro reklamní průmysl. Během této doby se také seznámil s Markem Trueackem. Z nedostatku seberealizace ve společných podnicích se Sean rozhodl otevřít si vlastní produkční společnost, pojmenovanou TIMMS Tunes, která si rychle našla své místo pro vysoce kvalitní reklamy a filmovou hudbu. Během této doby Sean nahrál hudbu ke 2 celovečerním filmům. V roce 1999 se TIMMS Tunes přestěhovala do osobitě laděného bývalého kostela. Pokud to čas dovolil, Sean a Mark tvořili spolu. Jejich společná chemie a spolupráce pak vyvrcholila vydáním alba "More Than a Dream" v roce 2005.

Sean nadále vynikal v oblasti produkce audio/hudebních nahrávek, komponoval pro mnoho národních a mezinárodních společností jako Bakers Delight, Mitsubishi, Mazda, BMW, Home Hardware a Wendy's. Pracoval tak0 jako skladatel pro studio Disney a nahrál hudbu pro mnoho filmových projektů včetně "The Book Keeper" a "Gargoyle", dva vysoce oceněňované animované filmy produkované pro Anifex.

V dubnu 2007 se Sean oženil s láskou svého života Amandou a v listopadu 2009 se jim narodil první potomek. Pokud si najde volnou chvíli, trénuje a učí karate a sbírá komiksy.
Členové
Unikátní hlas, bohatý výrazově i hlasově pomohl zpěvákovi a skladateli Marku Trueackovi (Truey pro jeho přátele) realizovat celoživotní sen o kariéře v hudebním průmyslu. Od poloviny 80. let do počátku 90. let bylMark zaměstnán na druhé straně hudebního průmyslu, kde získat cenný přehled a znalosti jako ředitel pro nahrávky společnosti pro EMI Music.

V té době se také věnoval své vášni, kterým bylo vytvořit koncertní hold skupině Genesis "The Genesis Touch". Kapela byla velmi uznávaná na vnitrostátní úrovni, neustále hrála před plným hledištěm, ale bohužel musela ukončit své účinkování kvůli mezistátnímu zaměstnání a vytížení Marka.

Během pobytu v Sydney Mark začal svou hudební skladatelskou s místním producentem Mattem Coxheadem složením dvou jemných písně "Time For Change" a "This Life". Po návratu do Adelaide v roce 1996 Marka seznámil společný přítel se Seanem Timmsem, když si povšiml podobnosti jejich hudebního vkusu a osobností. Po několika večerech strávených ve městě společně u piva začali spolu spolupracovat při skládání a toto partnerství trvá dodnes.

První společně složenou písni se stala raná verze "Take Good Care". Brzy si uvědomili, že písně které společně napsali mají komerční potenciál, což je vedlo ještě k větší spolupráci. Není lepší prostředek pro ověření jejich skladatelského umu, než živé hraní, a tak Mark přesvědčil Seana, že koncertování je nejlepší způsob, jak vyladit a podporovat jejich hudbu. Oslovili proto ty nejlepší hudebníky v okolí a tak vznikla první sestava kapely Unitopia.

Od vzniku kapely měl Mark také několik dalších možností, jak se předvést, nejpozoruhodnější byl pamětní koncert k výročí úmrtí Johna Lennona na konci roku 2005. Ačkoli stále pracoval jako manažer, Mark přesto doufal, že jednoho dne se bude věnovat plnohodnotně jenom hudbě, která se stala jeho vášní.

Mark je ženatý se svou ženou Cheryl od 25 let a mají spolu dvě nadané dcery Holly a Brittany. Ve volném čase je Mark horlivým surfařem, jeho láska k moři je ilustrováno v písních "Fate" a "Inside The Power".

Jako spoluzakladatel skupiny Unitopia je nedílnou součástí tohoto procesu, a to nejen jako prvotřídní zpěvák, a inovativní skladatel, stále kreativní koproducent a morálná podpora, ale jako vytrvalá hnací sila všeho, co Unitopii posunulo až na současnou úroveň. Vášeň projevující se do jeho hudby je nekonečná, stejně jako smysl pro humor.
Členové
Matt Williams se narodil v roce 1970 v Adelaide a začal hrát na kytaru už ve věku 10 let. Zpočátku se soustředil pouze na prstový styl hraní na akustickou kytaru do doby, než absolvoval střední školu, pak se přeorientoval na elektrickou kytaru a začal se učit a napodobovat styly Eddie Van Halena, Joe Satrianiho, Steve Vaie, Nuno Bettencourta a Franka Gambale.

Kolem 20 let Matt koncertoval na turné s populární originální kapelou Fire'n'Ice po Austrálii a Spojených státech, během něhož se naučil na jevišti působit jako silná osobnost, stejně jako si vypiloval svoji již tak virtuózní sólovou techniku.

Nyní žije opět v Adelaide, kde se Matt stal neuvěřitelně žádaným kytaristou a zvukařem/producentem, který řídí stále rostoucí zákaznickou základnu ve Fat Trax Recording Studios.

Matt se domnívá, že Unitopia je ideální místo pro hráčskou i skladatelskou stránku jeho osobnosti. Spletité hudební chodby protkané silným harmonickým, rytmickým a melodickým obsahem udržují stále jeho hbité prsty. Matt se stal neodmyslitelnou součásti kapely Unitopia.
Členové
Tim Irrgang začal studovat hru na bicí v roce 1986 a na melodické percussion pak v roce 1992. Titul Bachelor of Music (Hons) (=bakalář) získal v roce 1996. Během této doby nasbíral cenné zkušenosti, když hrál v Adelaide University Wind Ensemble, Percussion Ensemble, Big Band, Adelaide Connection (jazzová vokální skupina) a v The Elder Conservatorium Symphony Orchestra. V roce 1996 strávil měsíc na ISSU University, Yogyarkata, Indonésie, kde byl s kolegy z Adelaide na bicí nástroje na kulturní výměnu.

Ještě během studia na univerzitě Tim a jeho spolužáci vytvořili kvartet s názvem The Rhythm Works. Zahráli si v roce 1998 na Fringe Festival, hráli živě pro rádio a televizi, aktivně se zapojili do ASME National Conference v roce 2001, v současné době jsou i součástí Musica Viva v rámci programu školy. V roce 2006 koncertovali v Austrálii a Singapuru. V prosinci 1999 Tim cestoval do Jižní Afriky s Australian Aboriginal Jazz Connection – Warkala, kde se zúčastnili na WOMAD – Living Treasures Festival v Durbanu, stejně jako jazzového festivalu The Standard Bank Jazz Festival v Mamelodi a také vystupovali v Pretorii a Johannesburgu. Turné zahrnovala také vystoupení s některými místními umělci.

Jako součást Hormingo Ensemble, se Tim zapojil do koncertních sérií Elder Conservatorium Evening a Lunchtime Concert, Sunday Salon na Festival Theatre a Bundaleer Forest Music Festival. Stali se první skupinou zapojenou do Musica Viva, Menage Series. V roce 2001 cestoval do Malajsie se státními a obchodními delegáty, aby se stal součásti zábavného programu pro účastníky, který se konal v Kuala Lumpuru a Penangu.

Tim také odehrál s The Adelaide Symphony Orchestra jako součást Adelaide Festival of the Arts jejich "Symphony Under the Stars" v roce 2004. Následně pak spolupracoval s The Australian Ballet, The Zep Boys "Led Zeppelin Tribute" a The ASO’s Masters Series. Nyní spolupracuje s orchestrem na neformální bázi.

Tim měl také možnost hrát s The South Australian Police Band, Etype jazz, Lucifer’s Lounge, Cathie Renner, J.C. Jazz, The Australian Girls Choir, Orianthi, Boogiemen, Flat on your Bacherach, Akhter Jahan a Rataque. Zúčastnil se také Glenelg Jazz Festival, Adelaide Fringe, Cabaret & Arts Festivals, Bundaleer Forest Music Festival, Come Out Festival, Tour Down Under, Tasting Australia a WOMADelaide. V roce 2005 byl Tim porotcem v soutěži pro bubeníky na National Band Championships a koncertoval pro Cirque Du Soleil "Quidam" po většinu sezóny v Adelaide.

Tim také vyučuje soukromě na některých předních vysokých školách v Adelaide, byl také zaměstnán na Adelaide University, kde vyučoval budoucí Diploma of Education (bicí workshopy) a u CASM (Centrum pro domorodá studia v hudbě). Mezi současné aktivity Tima patří Unitopia, The Liars Bench, Fig Jam, The Bob Johnson Big Band, TWIT (Thompson, Whitney, Irrgang Trio) a The Rhythm Works.
Členové
David se narodil a vyrůstal na jižním předměstí Adelaide, jižní Austrálie, a hudba jej provázela od samého začátku. Jeho otec byl trumpetista a trad. jazzový fanoušek, pouštěl mu desky, nakterých mu představoval bubeníky jako Baby Dodds, Zutty Singleton a zejména Chick Webb. První bubínek mu koupil již v 5 letech poté, co si všiml jeho sklon k toulání se kolem domu a tlučením do věcí v okolí v rytmu . První bubenické lekce již absolvoval kolem devíti let. Netrvalo dlouho a jeho zájem o hudbu a bubnování byl dokonale převrácen jeho starším bratrancem, který mu ukázal Deep Purple, ELP, Yes a později Weather Report.

Ve věku dospívání David hrál na bicí sestavy v jazzových kapelách, kapele 60/40 a koncertních sestavách, ve středoškolských muzikálech a ve školních kapelách. Na univerzitu šel v roce 1986 studovat hudební výuku a dále rozvíjel své jazzovou bubnování. V té době se také objevil ve své první rockové kapele ovlivněné hudbou Van Halen a Living Colour. Od roku 1991 David vyučoval na bicí v jihoaustralském vtdělávacím středisku Instrumental Music Service a v roce 2007 publikoval svoji první knihu o sólech na bicí a perkussse.

Jako bubeník je znám v metalových i jazzových komunitách. V 90. letech bubnoval na rap/rock hardcore kapelu Hobson’s Choice, která vydala dvě EP, koncertovala po východních státech a hrála na Big Day Out Festival v roce 1996. Od roku 2003 byl David bubeníkem v úspěšné firemní kapely Club Schmaltz a odehrál několik vystoupení s kapelou Cucumber Slumber, což byl tribut projekt Weather Report. V současné době je zapojen do čtyř originálních hudebních projektů:
Murdergrin - hardcore, rock/metal kapela ovlivněná Dillinger Escape Plan
Outside The Square - jazzové trio s bývalým basistou Unitopia Shaun Duncanem
Split-Second Heaven - nově zformovaná rock/pop/progresivní skupina, v níž je bubeník i skladatel
Unitopia - australská přední moderní art rocková kapela.

Kromě hudby a bubnování se vydává do kopců na horském kole, posiluje, cvičí jógu, věnuje se meditacím a spiritualitě, čte a sleduje sport, především basketbal a fotbal, je ženatý a mají spolu dva syny.
Členové
Danile je rodák z jižní Austrálie, vyrůstal v Adelaide Hills a navštěvoval školu v Pembroke, kde začal studovat hru na klarinet a saxofon. V roce 1995 byl Pembroke Stage Band poctěn pozváním doprovázet australskou jazzovou legendu Dona Burrows na Monterrey Jazz Festival v Monterrey. To byl důležitý moment pro 15 letého Daniela, když obdivoval Burrowsovy improvizační dovednosti a schopnost bez námahy přecházet mezi různými dechovými nástroji.

Když dokončil studia získáním International Baccalaureate Diploma, Daniel studoval jazz na Adelaide University a začal pracovat v místními jazz/funky kapelami a při divadelních inscenacích. V roce 2003 odehrál vystoupení s Royal Caribbean International, což je přivedlo k několikaleté práci v kabaretech a swingově nebo rockově zaměřených tanečních produkcí na dovolenkové výletní lodě. Během této doby se Daniel také naučil hrát na flétnu a pikolu.

Do Adelaide se Daniel vrátil v roce 2008, když byl bohužel vyřazen uz veškeré aktivity kvůli poranění míchy. Během jeho postupného zotavování se naučil umění didgeridoo tvorby od místního domorodého umělce a strávil nějaký čas jako hudební ředitel Corner Pocket Big Band.

V roce 2011 byl Daniel konečně v plné kondici a pravidelně koncertoval, včetně vystoupení na Adelaide Cello Festival s Elder Conservatorium Symphony Orchestra a sezónního účinkování v místním provedení opery Miss Saigon.

Daniel je velmi nadšený z toho, že mohl přidat svůj hlas k jedinečnému zvuku kapely Unitopia, má rád objevně složité a vysoce uspokojivé skladby tohoto talentovaného souboru.
Členové
Craig je hudební samouk, ale univerzitně trénovaný hudebník, který se snaží nenechat nic, co by stálo v cestě jeho hraní. Přestože Craig miluje hudbu od útlého věku, hudební kariéru začal poměrně pozdě - neuchopil kytaru až do poloviny dospívajícího věku, kdy byl inspirován spolužáky milujícími heavy metal, a vážně se začal věnovat baskytaře až v polovině 20. let věku, když se zapsal na Jazz studioum na universitě v Adelaide.

V dětských letech jej silně ovlivnila hudba seriálů Warner Bros, náhodné reklamních znělky, RnB/soul/funk/jazz stylizované dřívější epizody Sesame Street a kultovní australský zpěvák country hudby Slim Dusty, kterého napodobil ve tří letech kompletně s akustickou kytarou a kovbojským kloboukem, není divu, že se má hrát širokou škálu stylů. Jeho hudební vkus se pohybuje od Milese Davise na Led Zeppelin, Ella Fitzgerald, aby Sepultura, The Beatles Johna Zorna, James Brown na Jamiroquai - což Unitopia velmi příjemný výstup pro jeho instrumentální talent.

Mezi učením a zkoušením celého repertoáru Unitopia si Craig najde čas učit na basu a být aktivní v Adelaide hudební scéně hraje různé pop, rock, groove, jazz a country hudby - stejně jako jízda na vnitrostátní úrovni s 'Laura Hill & úterní Bandits "a" Vorn Doolette ".
Členové
Shireen Khemlani je jednou z nejžádanějších hráček na basovou kytaru v Adelaide, je známá zejména pro své mistrovství v latinských stylech. Když ukončila studia s vyznamenáním na University of Adelaide, koncertovala pak s "LA Maid", ceněnou dívčí hard rockovou kapelou v letech 1991-1994, doprovázeli umělce, jako jsou Metallica, Dynissty a ZEP Boys. Od té doby spolupracovala s dalšími umělci jako Todd McKenney, Doug Parkinson, Paulini, James Morrison, Tito Puente Jr., Don Burrows a Kevin Hunt a koncertovala rovněž celostátně s Ericem Johnsonem, Will Rayem a Jerry Donahue z kapely The Hellecasters. V roce 2003 se připojila ke skupině Salcedo (dříve TNTLatinoz) , s níž vystupovala po celé Austrálii, na Novém Zélandu a v Malajsii.

V roce 1998 nastoupila do Marmalade Trio, pak se v roce 2001 stala členkou Marmalade Circus a byla klíčovým hráčem v každém větším projektu Marka Simeona Fergusona. S kapelou Unitopia nahrála desky "The Garden" a "Artificial".
Členové
Narodil se v Anglii v roce 1974. V roce 1982 ale Jamie přesídlil do Austrálie se svou rodinou. Na bicí začal hrát ve věku 12 let. V 15 už získal stipendium ke studiu na prestižní Pembroke College. Ve 21 letech vystudoval na univerzitě v Adelaide s titulem Bachelor of Music v Jazz Performance s vyznamenáním.

V roce 1996 se přestěhoval do Melbourne aby pomohl své kariéře a působil jako hudebník na volné noze v příštích osmi letech, než se vrátil do Adelaide v roce 2004. Během pobytu v Melbourne hrál s mezinárodními jazzovými velikány jako John Clayton, Jon Gordon a Paul Bollenback stejně jako s australskými osobnostmi jako Pseudo Echo, Vanetta Fields, Joe Camilleri a Deni Hines z mnohých.

Objevil se v mnoha televizních show, hudebních divadelních scénách a koncertoval na národní i mezinárodní úrovni s mnoha z výše uvedených umělců. Jamie je vzácný příklad bubeníka, který má klidné introspektivní a skromné vystupování a při souhře s jinými lidmi se zcela uplně ztratí, jakmile usedne za svoji bicí soupravu.

Jamie není jen neuvěřitelně silný a talentovaný bubeník, ale hraje i na klavír, kytaru, zpívá a skládá svoji vlastní originální hudbu.

K keho oblíbeným bubeníkům patří Steve Gadd, Steve Jordan, Jeff Porcaro, Dave Weckl a Vinnie Colaiuta. Rád poslouchá jaké Johna Mayera, Stinga, Jamesa Taylora, Donny Hathawaye, Stevie Wondera, Jill Scotta, Ben Folds Five, Petera Gabriela, The Police, The Dixie Chicks, Simple Minds, AC\DC, Milesa Davisa, Chicka Coreu, Herbie Hancocka, Davida Sanborna, Tower of Power, Huey Lewise z těch nejdůležitějších.
Členové
Ian Ritchie je fenomenální britský saxofonista, kterého mohli posluchači v letech 2006–2008 slyšet a vidět například při tour Dark Side of the Moon zakladatele skupiny Pink Floyd, Rogera Waterse, do České a Slovenské republiky se poprvé dostal se svým hudebním SOHO projektem.

Ian je ale také hudební skladatel, producent, aranžér. Produkoval mnoho nahrávek včetně alb Radio K.A.O.S. (Roger Waters), Strange Angels (Laurie Anderson), Sinful (Pete Wylie), Wolf (Hugh Cornwell) či Swimmer (The Big Dish), Boomtown Rats, Dee C. Lee, Davida Granta a kapely Steel. Skládá také hudbu pro cestopisný pořad Globe Trekker (původně Lonely Planet).

Byl členem rockové kapely Deaf School a v 80. letech vydal se skupinou Miro Miroe několik singlů. Jako saxofonista se podílel na albu zpěvačky Dee C. Leeové, skupiny Wham! či zpěváka a kytaristy Robbieho Nevila. V roce 2006 vydal jazzové album Ian Ritchie's SOHO Project. V roce 2011 koncertoval po Evropě s kapelou Unitopia.
Členové
(zemřel 26.5.2014)
Příčina smrti nebyla nebyla oznámena, bylo mu teprve 41 let.

Mike Stewart byl hráčem na saxofon a s kapelou spolupracoval na prvních dvou albech "More Than a Dream" (2005) a "The Garden" (2008). Pak ale z kapely odešel.
Členové
Uznávaný hudebník (Drummer) s dvojím občanstvím, už více než 20 let hraje všechny styly jako jazz, funk, rock, latina, klasiku, některé melodické perkuse. Hrával pro TV, rozhlasové a taneční představení. Získal diplom pro jazz na Adelaide University, hrával v mnoha v hospodách, klubech, divadle a na festivalech. I v současné době hraje a uvádí Australian Beatles Show, hraje v George Grifsas Trio (Jazz) a v koncertní kapele The Soundfactory. Je rovněž stuiovým hudebníkem.
Členové
Poté co Shireen Khemlani opustila kapelu, tento uznávaný basista ji nahradil a nahrál album "Artificial".

Jinak hraje a účastní se mnoha projektů, např. Hothouse, což je čtyčlenný projekt z Adelaide působící více než 10 let, kde hraje spolu s zpěvačkami Nanette Van Ruiten (Glenn Shorrock/Swanee) aJackie Yeo (Club Schmaltz/VoCool),katyristou Robem Pippanem (Zep Boys/Glenn Shorrock/Brian Cadd). Hraje také v Outside The Square - jazzové trio s bývalým bubeníkem Unitopia Davidem Hopgoodem. Dalším je například Jacki Cooper - Jazz Quartet a mnoho dalších.
Členové
Hrál jako člen Jacki Cooper Jazz Quartet (Jackie Cooper je jazzová zpěvačka), seskupení PlanB. Zformoval také Peter Raidel Quintet, se kterým se vrací do programu JazzSA s touto novou kapelou a novou hudbou. Spolu s ním v projektu jsou Peter Raidel - saxofon, Garbiel Chammah - saxofon, Dave McEvoy - piano, Sam Riley - bass a Mario Marino - bicí.

Studiově se podílel i na deskách The Baker Suite.

Zpět
Studio Albums:
2017 More Than A Dream (spec.edition)
2014 Decameron: Ten Days In 100 Novellas - Part II
2012 Covered Mirror Vol. 1: Smooth as Silk
2010 Artificial
2008 The Garden
2005 More Than A Dream
Live Albums:
2011 One Night In Europe CD
2011 One Night In Europe DVD
Singles:
2007 321
2005 There's a Place


Skupina:
Mark Trueack - Vocals
Hosté:
Diskografie
3CD, vyšlo 23. října 2017

Seznam skladeb:
01. Common Goal (4:36)
02. Fate (4:57)
03. Justify (12:52)
04. Take Good Care (8:36)
05. Ride (3:44)
06. More Than a Dream (5:42)
07. Slow Down (8:09)
08. Lives Go 'Round (6:31)
09. Still Here (6:40)
Total Time: (61:47)

Label GEP vydává speciální vydání vydání prvního alba Unitopia "More That A Dream". 3CD sada bude obsahovat 24 stránkový booklet a původní album s bonusovými skladbami na 1. CD. CD 2 obsahuje 70 minut z "remixů" a přepracovaných skladeb, zatímco CD3 ještě dalších 70 minut hudby.

Skupina:
Mark Trueack - Vocals
Sean Timms - Keyboard and Vocals
Matt Williams - Guitar and Vocals
David Hopgood - Drums and Percussion
Tim Irrgang - Drums and Percussion
Hosté:
Steve Unruh - Flute

Album "Decameron: Ten Days In 100 Novellas - Part II" je speciální projekt, kterého se zůčastnilo 34 skupin a interpretů ze 14 zemí mezi nimiž jsou Samurai Of Prog, Trion, Steve Unruh, Rhys Marsh, Jinetes Negros, Ozone Player a také skupina Unitopia - jedná se vlastně o poslední nahrávku skupiny pod tímto názvem.

Projekt vznikl díky společnému úsilí Colossus (finská Progressive Music Association) a francouzskému hudebnímu labelu Musea Records a navazuje na první část "Part I", která vyšla v roce 2011. Každá skupina vytvořila novou skladbu, v klasickém prog rockovém stylu, inspirovaná jejich zvoleným příběhem ze 14. století z díla Decameron od italského autora Giovanni Bocaccio. Písně se stylově pohybují od pastorálních (Yagull má krásnou akustickou kytaru) až epickým skladbám (Unitopia - více než 20 minutové mistrovské dílo).

4CD komplet obsahuje 80-stránkový booklet. Obálku a veškerou grafiku obstaral proslulý umělec Ed Unitsky.
Diskografie
Vyšlo červenec 2014

Seznam skladeb:
CD 1
01. Robert Webb - Intro (8:07)
02. Nexus - Fourth Tale (6:29)
03. Serdimontana - Fifth Tale (5:10)
04. Jinetes Negros - Sixth Tale (6:16)
05. Mogon - Seventh Tale (8:21)
06. Willowglass - Eighth Tale (7:51)
07. Intarsia - Ninth Tale (10:29)
08. Oceanic Legion - Tenth Tale (8:32)
CD 2
01. The Samurai Of Prog - First Tale (7:33)
02. Steve Unruh - Second Tale (14:35)
03. Ars Ephemera - Third Tale (9:28)
04. The Rome Prog(j)ect - Fourth Tale (5:05)
05. Orchestra D’oblio - Fifth Tale (6:12)
06. King Of Agogik - Sixth Tale (8:15)
07. Marchesi Scamorza - Seventh Tale (6:06)
08. Playing The History - Eighth Tale (8:48)
CD 3
01. Senogul - Ninth Tale (9:12)
02. Camelias Garden - Tenth Tale (5:26)
03. Rhys Marsh - First Tale(3:54)
04. Narrow Pass - Second Tale (8:02)
05. Mauro Mulas - Third Tale (9:08)
06. La Bocca della Verita - Fourth Tale (5:05)
07. Faveravola - Fifth Tale (9:00)
08. Trion - Sixth Tale (4:22)
09. La Théorie Des Cordes - Seventh Tale (10:48)
10. Jaime Rosas & Rodrigo Godoy – Eighth Tale (5:00)
CD 4
01. Unitopia - Ninth Tale (20:05)
02. Piccolo Zoo - Tenth Tale (8:56)
03. Karda Estra - First Tale (7:38)
04. Yagull - Second Tale (2:49)
05. D’AccorD - Third Tale (6:49)
06. Ozone Player - Fourth Tale (9:11)
07. The Rebel Wheel - Fifth Tale (8:18)
08. Tommy Eriksson - Sixth Tale (5:47)
09. Robert Webb - Outro (7:46)
Total Time: ()
Skupina:
Mark Trueack - Vocals
Sean Timms - Keyboard and Vocals
Matt Williams - Guitar and Vocals
Tim Irrgang - Drums and Percussion
Craig Kelly - Bass
Daniel Burgess - Sax, Clarinet, Flute, Piccolo and Didgeridoo
David Hopgood - Drums and Percussion
Hosté:
Diskografie
Vyšlo 31. října 2012

Seznam skladeb:
01. Signs Of Life - Prelude (unreleased)
02. Calling Occupants (Klaatu)
03. Easter (Marillion)
04. Man Of Colours (Icehouse)
05. Genesis Medley (Genesis)
    The Silent Sun
    Suppers Ready
    Selling England By The Pound
    Lamb Lies Down On Broadway
    Carpet Crawlers
06. Rain Song (Led Zeppelin)
07. Even In The Quietest Moments (Supertramp)
08. Everybody?s Got To Learn Sometime (Korgies)
09. Yes Medley (Yes)
    You And I
    Awaken
    Close To The Edge
    Soon
    Onward
    South Side Of The Sky
    Owner Of A Lonely Heart
10. Can We Still Be Friends (Todd Rundgren)
11. Speaking The Truth - Interlude (unreleased)
12. To One In Paradise (The Alan Parsons Project)
13. The Way The Waters Moving (The Flower Kings)
14. Real Love (John Lennon - Bonus Track)
Total Time: ()

Skupina:
Mark Trueack - Vocals, Percussion
Sean Timms - Keyboards and Vocals
Matt Williams - Guitar and Vocals
Jamie Jones - Drums
Shaun Duncan - Bass
Shireen Khemlani - Bass and Vocals
Tim Irrgang - Tuned and Un-Tuned Percussion
Hosté:
Peter Raidel - Sax
Diskografie
Vyšlo 3. května 2010 EUR, 4. května 2010 North America, InsideOut, Cat: 0505236

Seznam skladeb:
01. Suffocation (1:40)
02. Artificial World (5:42)
03. Nothing Last Forever (5:31)
04. Not Human Anymore (5:22)
05. Tesla (13:21)
06. Reflections (3:18)
07. The Power Of 3 (1:22)
08. Rule Of 3's (4:10)
09. Gone In A blink Of An Eye (5:49)
10. The Great Reward (6:38)
Bonus tracks:
11. What Kind Of World (9:36)
12. This Time I Think We Got It Right (3:51)
13. Relative To Me (3:01)
Total Time: (68:30)


Skupina:
Mark Trueack - Vocals
Sean Timms - Guitar, Keyboard
Matt Williams - Guitar
Monty Ruggiero - Drums
Shireen Khemlani - Bass
Tim Irrgang - Percussion
Hosté:
Amanda Timms - Flute
Kiki Celarik - Vocals
Diskografie
Vyšlo 18. listopadu 2008
InsideOut Records, 79912 IOMCD 307, LC 01414

Seznam skladeb:
Disc 1
01. One Day (2:27)
02. The Garden (22:35)
    a. The Garden Of Unearthly Delights
    b. The Dragons Lair
    c. Underground
    d. Realization
    e. The Way Back Home
03. Angeliqua (9:50)
04. Here I Am (3:19)
05. I Wish I Could Fly (6:51)
06. Inside The Power (4:31)
Disc 2
01. Journeys Friend (16:28)
    a. Journey's Friend
    b. The End Of The Beginning
    c. The Need
    d. The Main Attraction
    e. The Path
02. Give And Take (5:09)
03. When Im Down (5:41)
04. This Life (4:47)
05. Love Never Ends (3:48)
06. So Far Away (2:11)
07. Dont Give Up Love (7:49)
08. 321 (5:31)
Total Time: (100:57)

Art Work: Ed Unitsky

Skupina:
Mark Trueack - Vocals
Sean Timms - Keyboards, Vocals
Matt Williams - Guitars
Monty Ruggiero - Drums
Tim Irrgang - Percussion
Mike Stewart - Multi-instrumentalist
Hosté:
Diskografie
Vyšlo 2005 Self-released, 2007 Unicorn Digital Inc., 6 34479 32889 3

Seznam skladeb:
Původní obal 01. Common Goal (4:36)
02. Fate (4:57)
03. Justify (12:52)
04. Take Good Care (8:36)
05. Ride (3:44)
06. More Than a Dream (5:42)
07. Slow Down (8:09)
08. Lives Go 'Round (6:31)
09. Still Here (6:40)
Total Time: (61:47)

Recorded At Timms Tunes, Adelaide, South Australia
Mixed At Timms Tunes
Mastered At Disk-Edits
Co-producer: Mark Trueack
Mastered: Neville Clarke
Producer: Sean Timms
Written: Trueack, Timms
Skupina:
Mark Trueack - Vocals
Sean Timms - Keyboards, Backing Vocals
Matt Williams - Guitar, Backing Vocals
David Hopgood - Drums
Craig Kelly - Bass, Backing Vocals
Tim Irrgang - Percussion
Hosté:
Ian Ritchie - Sax, Flute, Tin Whistle, Backing Vocals
Diskografie
Vyšlo 15. září 2011, Not On Label, CD-ONE-110915
Barcode: 6 54367 02786 8

Seznam skladeb:
CD1:
01. Suffocation (1:54)
02. Artificial World (5:29)
03. Nothing Lasts Forever (5:16)
04. Not Human Anymore (5:10)
05. Tesla (15:34)
06. Gone In The Blink Of An Eye (5:38)
07. The Great Reward (5:33)
08. Angelique (9:37)
09. More Than A Dream (7:37)
CD2:
01. Justify (13:40)
02. The Garden (24:59)
03. One Day (3:11)
04. Inside The Power (5:03)
Total Time: (108:35)

První a jediné živé DVD kapely Unitopia z koncertu v The Boerderij, Zoetermeer, The Netherlands ze dne 15. října 2010.

Skupina:
Mark Trueack - Vocals
David Hopgood - Drums
Sean Timms - Keyboards, Backing Vocals
Matt Williams - Guitar, Backing Vocals
Craig Kelly - Bass, Backing Vocals
Tim Irrgang - Percussion
Hosté:
Ian Ritchie - Sax, Flute, Tin Whistle, Backing Vocals
Diskografie
Vyšlo 15. září 2011, 2DVD/2CD Unitopia Music, Australia

Seznam skladeb:
CD 1: (61:44)
01. Suffocation (1:54)
02. Artificial World (5:29)
03. Nothing Lasts Forever (5:15)
04. Not Human Anymore (5:09)
05. Tesla (15:34)
06. Gone In The Blink Of An Eye (5:37)
07. The Great Reward (5:33)
08. Angeliqua (9:37)
09. More Than A Dream (7:36)
CD 2: (46:51)
01. Justify (13:40)
02. The Garden (24:58)
03. One Day (3:11)
04. Inside The Power (5:02)
Total Time: (108:35)

První a jediné živé DVD kapely Unitopia z koncertu v The Boerderij, Zoetermeer, The Netherlands ze dne 15. října 2010.

Skupina:
Mark Trueack - Vocals, Hand Percussion
Sean Timms - Keyboards, Vocals, Mandolin
Tim Irrgang - Tuned and Un-Tuned Percussion
Matt Williams - Acoustic & Electric Guitars, Vocals, Banjo
Shireen Khemlani - Electric and Acoustic Bass, Vocals
Monty Ruggiero - Drums, Percussion
Mike Stewart - Soprano, Alto & Tenor Saxophones, Flute, Clarinet, Percussion, Keyboards
Hosté:
Diskografie
EP, Vyšlo 2007

Seznam skladeb:
01. 321 - Radio Edit (3:53)
02. 321 - Full length version from the forthcoming release 'The Garden" (5:31)
03. Ride - Extended Mix (Previously unreleased) (4:58)
Total Time: (14:22)

Skupina:
Mark Trueack - Vocals, Hand Percussion
Sean Timms - Keyboards, Vocals, Mandolin
Matt Williams - Acoustic & Electric Guitars, Vocals, Banjo
Shireen Khemlani - Electric & Acoustic Bass, Vocals
Monty Ruggiero - Drums, Percussion
Tim Irrgang - Tuned and Un-Tuned Percussion
Mike Stewart - Soprano, Alto & Tenor Saxophones, Flute, Clarinet, Percussion, Keyboards
Hosté:
Diskografie There's A Place
EP, Vyšlo 2005
Barcode: 9 328058 003202

Seznam skladeb:
01. There's a Place - Original Version (4:59)
02. There's a Place - Better Life extended re-mix (5:38)
03. There's a Place - Better Life radio edit (4:22)
04. There's a Place - Systembot re-mix (6:30)
05. There's a Place - Systembot radio edit (4:50)
Total Time: (26:19)

Artwork By – Steve Dunkley
Written-By: Trueack, Timms

Sticker on CD case: "Unitopia There is a Place Part Proceeds to Childhood Cancer"

ZpětL->R: Tim Irrgang, Ian Ritchie, Mark Trueack, Matt Williams, Sean Timms,
David Hopgood, Craig KellyTim Irrgang, Matt Williams, Sean Timms, Mark Trueack, Jamie Jones, Shireen Khemlani
Zpět
Oficiální stránky:
http://www.unitopiamusic.com
https://www.facebook.com/Unitopiamusic/

Další zdroje:
http://www.edunitsky.net
http://www.edunitsky.com

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  15.6.2014 
Menu Poslední aktualizace: 21.8.2017
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!