ThresholdThreshold začali svoji historii tvořit v roce 1988, když zpočátku hráli covery metalových skupin jako Ratt a Testament. V kapele se sešli Karl Groom, Tony Grinham, Jon Jeary, Nick Midson spolu s basistou Ian Bennettem. V té době si užívali společné hraní v okruhu přátel a vůbec neplánovali, že by vydali album. Členové pocházeli ze stylů různě orientovaných, od progu a metalu. Když spolu hráli již delší dobu, došlo i na psaní a skládání svých vlastních písně a nakonec přestali hrát covery úplně. Threshold spojili své vlivy heavy metalu a progresivního rocku k řemeslnému a svému jedinečnému zvuku, který byl daleko od tehdejšího komerčního hudebního vkusu. První píseň "Intervention" se stala součástí progresivní kompilace v Nizozemsku, což jim přineslo nabídky na plnohodnotnou nahrávku. Rané nahrávky byly vydány pouze lokálně na kazetě pod názvem kapely "If Not, Why?". Svůj první koncert odehráli v The Compasses v Eghamu, Surrey, ještě se zpěvákem Jonem Jearym a basistou Ianem Bennettem. V roce 1990 si Karl Groom společně s Clive Nolanem zařídili Thin Ice Studio, které pak hrálo důležitou roli u všech alb kapely.

Před rokem 1993 kapela nahrála několik nevydaných alb, které produkoval Karl a zpíval na nich ještě Jon Jeary. Patřily k nim i dřívější verze skladeb "Paradox" a "Mother Earth", stejně jako skladba s názvem "Aftermath", ze které se později stala píseň "Babylon Rising". Také další píseň s názvem "Endless Sea" byla později použita jako součást "Into The Light", a později se objevila zaznamenaná na albu "Replica". Akustická verze písně "Seventh Angel" byla zařazena na album "Wireless". Některý nevydaný materiál byl zařazen v multimediální ekci v roce 2001 na speciální edici "Wounded Land", tři dema: "Paradox", "Conceal The Face" (nevydaná) a "Days Of Dearth"; poslechnout si lze také část "Into The Light" dema (s Jonem jako zpěvákem) v závěrečné části skladby na "Psychedelicatessen".

V roce 1992 podepsali svoji první nahrávací smlouvu. To se k nim už připojil zpěvák Damian Wilson a spolu s ním sestavu tvořili kytaristé Karlem Groom a Nick Midson, basista Jon Jeary a bubeník Tony Grinham. V té době vyprodukovali svoji první komerční nahrávku "Intervention", která byla vydána na nizozemské progressivní rockové kompilaci. Krátce nato se ke kapele připojil klávesista Richard West, který setrval v sestvě až dodnes.

Debutové album "Wounded Land" vyšlo u GEP Records v roce 1993 a bylo označováno jako nejlepší debut roku. Jeho název a některé tematické prvky evokují román Stephena R. Donaldsona stejného jména. Damian Wilson se ale nemohl přidat přidat ke kapele pro následné turné a tak byl přijat vokalista Glynn Morgan, který jej nahradil. Glynn pak zpíval i na druhé desce z roku 1994 "Psychedelicatessen", který přineslo i hudební video pro píseň "Innocent". Následující rok Morgan a kapela koncertovali po Evropě a nahráli některé ze svých vystoupení na krátké živé album "Livedelica". Během ledna 1994 podporovali koncertně norskou kapelu CONCEPTION. V roce 1995 stihli turné s Dream Theater, které bylo docela v pohodě a kapela z něj měla docela dobré ohlasy.

Threshold si dali pauzu před jejich další nahrávkou, během níž se Glynn Morgan a bubeník Jay Micciche opustili kapelu do nově zformované kapely MindFeed. Spíše než aby kapela hledala neznámého zpěváka, který by jej nahradil, kapela se obrátila opět k Damianu Wilsonovi a společně nahráli v roce 1997 album "Extinct Instinct". Následovalo další evropské turné, tentokrát s podporou Enchant, na jterém si poprvé s kapelou zahrál i aktuální bubeník skupiny Johanne James. Někdy v roce 1998 kapela začala nahrávat album "Clone". Hudba byla z velké části zaznamenána a chystali se k nahrávání vokálu. Damianovi byla v té době nabídnuta druhá práce z čista jasna, když měl zpívat hlavní roli v muzikálu Les Misérables a on tuhle nabídku přijal. Damian tehdy řekl: "Nepřeji si opustit Threshold, ale zároveň mám počáteční zkoušky na West End na muzikál příští týden. Nevím, kdy budu moci dělat vokály."


Threshold v roce 1998. L=>R: Richard West, Jon Jeary, Nick Midson, Andrew "Mac" McDermott a Karl Groom
Richard na Damianův odchod později, při jeho opětovném návratu vzpomíná: "Měli jsme rezervované studio a plán s nahrávací společnosti, takže jsme udělali obtížné rozhodnutí, které jsme potřebovali k dokončení záznamu. Damian prostě nevěděl, kdy bude k dispozici. Vypadalo to skoro, že až za dva roky, což tak ve skutečnosti bylo. Museli bychom si počkat dva roky k tomu, abychom to nahráli (směje se), což bylo trochu dlouho. Rozešli jsme se v přátelském duchu, zvláště když nikdy nechtěl odejít. Prostě moc práce. To je to, co dělá Damian; zjistí najednou, že se ocitl v pěti různých kapelách a třech různých projektech, a najednou nemůže dělat všechno. Doufejme, že se to nestane znovu." (směje se)

Takže Damian Wilson už nebyl k dispozici pro jejich další album, takže se bývalý zpěvák kapely Sargant Fury Andrew "Mac" McDermott zapojil do nahrávání další desky "Clone" a zůstal s nimi až do roku 2007, bezmála 10 let a stal se jedním z poznávacích charakteristických znaků Threshold.

V roce 2001 kapela vydala album "Hypothetical", na kterém se představil poprvé studiově nový bubeník Johanne James, který se od té doby stal pevnou součásti kapely. Další změna v sestavě nastala v roce 2003, když jeden ze zakládajících členů kapely baskytarista Jon Jeary odešel a nahradil jej Steve Anderson. V této době také kapela znovu vydala své první tři studiová alba ve speciální edici s bonusovými skladbami, remasterovaným zvukem, obšírnějšími poznámkami, a v případě alb "Wounded Land" a "Psychedelicatessen", pak i speciálním CD-ROM. Jejich novější alba, počínaje "Hypotheticalc", byla vydána v limitovaných sériích s podobnými bonusy. V současné době je deska "Clone" jediná nahrávka kapely, která nemá remasterovanou, i když je možné, že se jednoho dne objeví. Společné turné v roce 2001 absolvovali s kapelou Ark, se kterou se spřátelili, než se tato kapela rozešla.

Období Threshold u InsideOut jim přineslo 3 studiová alba "Hypothetical", "Critical Mass" a "Subsurface" a živě nahrané DVD "Critical Energy" a dlouho očekávaný úspěch v hitparádách. Zvláště album "Subsurface" z roku 2004 bylo oslavováno jako "absolutní dokonalost" od Darkscene (AT) a nasbíralo 15 ocenění jako "Album of the Month" v 9 zemích, což jej vyneslo mezi jedno z nejlepších rockových alb roku.

Threshold opustili svou vydavatelskou firmu InsideOut Music, když v roce 2006 přešli k Nuclear Blast Records. Skupina u nich vydala album "Dead Reckoning", se kterým se objevilo i hudební video s úpravou písně "Pilot In The Sky Of Dreams". Album se také původně mělo jmenovat "Pilot in the Sky of Dreams", ale nakonec dostal přednost název "Dead Reckoning", který je o něco temnější a představuje formu navigace, když námětově je album o procházení životem, s texty pomocí analogie k létání a jiných forem cestování. Píseň se také objevila v roce 2008 na soundtracku k filmu "In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale." Jednalo se první objevení se skladby kapely v nějakém filmu. Album bylo hodnoceno jako "jedna z nejlepších desek prog od doby vydání alba Dream Theater "Images And Words" od kanadského portálu BW a BK, album "Dead Reckoning" přineslo další úspěch v žebříčku a "album měsíce" ocenění pro skupinu, včetně jejich čtvrtého místa od německého prestižního magazínu Rock Har. Album "Dead Reckoning" se po vydání umístilo v některých žebříčcích následovně - Německo #28, Švýcarsko #30, Švédsko #43, Rakousko #55, Nizozemsko #70 a Francie #102. Album se stalo nejrychleji se prodávajícím a získalo také nejvíce příznivých recenzí.

Krátce po vydání alba v červenci 2007 se ale zpěvák Andrew "Mac" McDermott rozhodl opustit kapelu, takže byl povolán původní zpěvák Damian Wilson na následující turné, které přesáhlo až do roku 2009. Andrew 'Mac' McDermott totiž opustil Threshold několik dní před plánovaným vystoupením na festivalech Metalcamp ve Slovinsku a Eartshaker v Německu. "Zpřetrhal všechna pouta," vzpomíná Richard West. "Od chvíle, kdy odeslal zprávu, změnil si svůj telefon, takže jsme se nemohli s ním znovu spojit. Nemohli jsme mu zavolat a odmítal přijímat všechna volání nebo s námi hovořit. Byla to vůbec ta nejpodivnější věc. Všechno, co jsme z toho mohli vyvodit bylo, že se chtěl věnovat svému životu, možná, že potřeboval spolehlivější příjem nebo tak něco. Já nevím. Threshold - stejně jako všechny kapely - bývají placeny poměrně sporadický, ale je to trochu divné, protože jsme spolu strávili tolik času při psaní alb, hovořili o našich nadějích a snech, plánech na velké turné a o všem, a on pak prostě zmizel. Mohu se jen dohadovat, že tam byly další faktory, o kterých nechtěl mluvit."

K souboru se v roce 2007 připojil také na koncertech Pete Morten z My Soliloquy, když nahradil Nicka Midsona, který se rozhodl dát si pauzu od kapely na začátku roku. Nemělo se jednat o absolutní odchod ze skupiny, Nick podle jeho vlastních slov byl jen unavený a potřebuje si odpočinout. "Nick o tomto kroku nějakou dobu přemýšlel - už dlouho si chtěl odpočinout od koncertování a reklamních aktivit. Jsem s ním neustále v kontaktu a nic nebrání tomu, aby se dle své vůle vrátil znova do skupiny, třeba při práci na další desce," komentoval událost kytarista Karl Groom. Vydavatelství InsideOut Music vydalo první oficiální kompilaci kapely Threshold v listopadu 2007. Album s názvem "The Ravages Of Time" je 2CD set, který zahrnul všechny oficiální alba kapely od "Wounded Land" až do "Dead Reckoning", které už patří pod jiný label.

K Damienově návratu se vyjádřil Richard: "Nechtěli jsme zrušit vystoupení, protože to prostě není dobrá věc. Fanoušci si zakoupili vstupenky, objednali letenky a rezervovali si hotely. Jen velmi krátce jsme hovořili o době, kdy vyhlásit konkurs na zpěváka, ale neměli jsme tolik času. V průběhu let jsme měli hned tři zpěváky, což je absurdní pro každou kapelu. Váš sen je, že máte stejnou sestavu po celou vaši kariéru, takže skutečnost, že se nám podařilo ještě udržet naši fanouškovskou je docela štěstí. Ta představa, že budeme mít čtvrtina zpěváka... Mysleli jsme si, že by to jen trochu vtip opravdu pro kapelu. Mohli bychom také právě volal sami projekt nebo tak něco, takže jsme si opravdu mysleli, že by to musel být Damian nebo Glynn [Morgan, zpěvák z alba 1994 "Psychedelicatessen ']. Bylo to tak zřejmé, že se vrátí jeden z těch dvou. Naštěstí jsem pracoval s Damian asi týden předtím na jiném projektu, a hovořili jsme o Threshold. On mi řekl: "Opravdu mi chybí kapela. Pokud tam je někdy příležitost, rád bych mít další šanci." O týden později už jsem mu telefonoval a on se vrátil. Byl hrdinou dne, a my jsme dělali show. Po tom on pak udělal turné, a několik dalších koncertů. S každým vystoupením, které jsme udělali, se prostě stával více a více součástí kapely. Nenastal tam nikdy den, kdy jsme si řekli, "Nemáme opět zpěváka."P omalu se vydal zpátky, myslím. Chcete-li abych byl upřímný, to bylo až na načasování i když, Damian díval a byl připraven, a byl k dispozici. My ve skutečnosti nebyl způsob, jak se kontaktovat s Glynnem v té době, takže to bylo docela snadné rozhodnutí. Pokud by to trvalo další měsíc, mohl to být i Glynn, kdo by se vrátil."

Dne 12. října 2009 vyšla osmidisková kolekce singlů pod názvem "Paradox - The Singles Collection" včetně dříve nevydaných b-stran a zbrusu nové remasteringy nahrávek starších demo songů vydaných předtím v jiných formách, včetně skladby "Smile At the Moon", která byla představena v roce 2009 na Essence of Progression Tour, a skladeb "Shifting Sands", "Half Way Home" a "Fist of Tongues". Každé CD obsahuje pouhé tři skladby, vždy tzv. „radio edit“ některé známé písně doplněné různými alternativními verzemi a občas nějakou raritkou. Jednotlivá CD jsou samostatně balená a umístěná v černostříbrném boxu s 20 stránkovým bookletem, který obsahuje fotky, poznámky ke všem obsaženým skladbám a úvodní slovo kytaristy Karla Grooma.

V roce 2010 vydali Threshold v digitální podobě prostřednictvím iTunes singl "Supermassive Black Hole" a „deluxe“ edici posledního alba "Dead Reckoning" z roku 2007. "Supermassive Black Hole" je předělávka stejnojmenného hitu kapely Muse a vyšla už jako bonus na digipacku "Dead Reckoning". B strana singlu je nová verze "Slipstream", označená jako vocoder version (podle ukázky je asi největším rozdílem nahrazení doprovodného growlingu z původní nahrávky elektronicky zkresleným hlasem). Deluxe version alba "Dead Reckoning" je jen původní nahrávka doplňená o instrumentální verze všech osmi skladeb (bonus Supermassive Black Hole není v této edici obsažený).

Dne 5. listopadu 2010 Threshold uvedli na svých internetových stránkách, že začali psát nové album. V příspevku kapela uvedla: "Nové album bude připraveno k vydání prostřednictvím Nuclear Blast Records někdy v roce 2011" a že "se bude nahrávat nový svazek v Thin Ice Studios ve Velké Británii a produkce se ujmou jako obvykle Karl Groom a Richard West". Datum vydání bylo pak revidováno do roku 2012, až nakonec definitivně vyšlo 24. srpna 2012 v Evropě.

Dne 3. srpna 2011 zastihla kapelu ale smutná zpráva, neboť zemřel jejich bývalý zpěvák Andrew "Mac" McDermott na selhání ledvin.

Od podzimu 2011 byli Threshold zpátky ve studiu, aby nahráli své deváté album. Nahrávání se ůčastnil původní zpěvák Threshold Damian Wilson (Headspace, STAR ONE), který se do kapely vrátil již v roce 2007, ale bylo to jeho první album po deseti letech od roku 1997, kterého se opět účastnil při nahrávání. Album s názvem "March Of Progress" vyšlo 24. srpna 2012 prostřednictvím Nuclear Blast. Je progresivní jako vždy, ale silnější než kdy jindy - to není pro nic za nic, že dílo je s názvem "March Of Progress" o celkové délce téměř 70 minut, označuje nejdelší, ale přesto většina diverzifikovanou nahrávku kapely za celou její kariéru.

V průběhu vydání ohromně uznávaného nového alba "March Of Progress" bylo rozhodnuto, že znovu vydají všech sedm alb kapely i z dob jejich éry před Nuclear Blast, které budou obohaceny o rozsáhlý bonusový materiál. Oživí tak minulost kapely a objevi nadčasovou klasiku, které vydělal jim jejich legendární pověst prostřednictvím "Definitive Editions". Pokud jde o konkrétní písně, zatím je jisté, že na CD se objeví Damianem Wilsonem zpívané Shifting Sands a Conceal The Face. První hráli Threshold na koncertech v době svého vzniku, ale nikde oficiálně nevyšla, druhou fanoušci znají v podobě dema (ze speciální edice debutu Wounded Land) a akustické verze (z CD Wireless nazpívaného Adrewem McDermottem).

Threshold se také po letech setkali s Glynnem Morganem, který nově nazpíval dvě skladby. Tvrdší "Fist Of Tongues" původně složil Morgan pro desku Psychedelicatessen, tam se ale nedostala. Podobně byla v minulosti zavržená balada "Half Way Home", pod kterou je autorsky podepsán West a ta by měla být ve stylu "Change" či "Sunrise On Mars".

Dne 25.března 2014 oznámili svoji další nahrávku navazující na "March Of Progress", který má být vydána 19. září 2014 a bude se nazývat "For The Journey". Album se opět natáčí v Thin Ice Studios v Anglii pod produkcí členů kapely Karla Grooma (kytary) a Richarda Westa (klávesy). Masteringu se ujal Mika Jussila ve Finnvox ve Finsku. Richard West práci ve studiu okomentoval: "Naše nahrávací sessions byly skvělé, takže jsme si jej opravdu užili. Všechny základní části jsou zaznamenávány, takže teď se dokončují jen naše sóla, sestavují se vokály a přidávají další produkční činnosti. Myslím, že jsme "pracovali velmi spolehlivě, opravdu se těším na její uvedení!". Závěrečná míchání se uskuteční v Thin Ice Studios v květnu.

Richard West ještě dodal: "For The Journey" je jedním z našich nejsilnějších alb a jedno z nejpříjemnějších, které jsem asi slyšel, i když jsem je slyšel tisíckrát během nahrávání, ale nyní, když je dokončeno, nemůžu je přestat poslouchat! Obal vytvořil polský umělec Leszek Bujnowski, kterého Threshold našli na internetu. Navrhl některé krásné předlohy a mysleli jsme si, že by to byl perfektní obal pro Threshold."

Treshold zahájili rok 2017 vystoupením na 15. ročníku festivalu Ice Rock v Wasen ve Švýcarsku dne 7. ledna 2017. V únoru 2017 Pete Morten opustil řady kapely Threshold, aby se zaměřil na své vlastní projekty. Dne 27. března 2017 kapela oznámila, že jejich hlas z alba "Psychedelicatessen" Glynn Morgan střídá na pozici zpěváka THRESHOLD Damiana Wilsona, se který se kapela rozhodla ukončit spolupráci. Damian Wilson byl hlasem kapely na posledních dvou nahrávkách "For The Journey“ a "March Of Progress" a stejně tak v 90. letech. Kapela mu děkuje za jeho služby a přeje mu hodně zdaru do budoucna. Nový vokalista Glynn Morgan se vyjádřil, že byl "nadšený až na půdu, když se mu Karl a Richard ozvali, aby se stal znovu součástí příběhu Threshold. Nemůžu se dočkat, až začnu nahrávat, ten nový materiál už si mě získal." V součsné době jsou Threshold ve studiu Thin Ice Studios, kde nahrávají svoji jedenáctou desku "Legends Of The Shires", která má vyjít na podzim 2017. Evropské turné skupiny “Legends Of The Shires - Tour 2017" začíná v listopadu za podpory kapel Damnation Angels a Day Six.

Damian Wilson se ke svému odchodu vyjárřil: "Bohužel to není vzájemné rozhodnutí, ale respektuji to. Poté, co jsem natočil album a vydal se na turné, bylo mi sděleno, že Threshold budou pokračovat beze mne. Mají veškeré právo na tuto volbu, i když je obtížné oddělit se od skupiny lidí, s nimiž jste sdíleli tolik zkušeností. Opravdu jsem si užíval posledních desetlet nahrávání a turné s Threshold a přeji jim všechno nejlepší do budoucnosti s nadějí, že bychom mohli opět spolupracovat na projektech někde v řadě. Label Nuclear Blast je úžasný a s úžasnou podporou fanouškovské základny byla celá má cesta jako frontman Threshold, fantastická."

Nová deska "Legends Of The Shires" je první 2CD skupiny a vyjde 8. září 2017 pod labelem Nuclear Blast. Bude na ní 14 skladeb délka desky přesáhne 82 minut. Album nazpíval Glynn Morgan, který letos nahradil zpěváka Damiana Wilsona. Cover desky vytvořila ruská umělkyně Elena Dudina. Prvním singlem je episká skaldby trvající déle než 10 minut "Lost in Translation".

Treshold překvapili fanoušky, když oznámili nové živé album, které bude k dispozici již při jejich říjnovém turné v roce 2018. Album nazvané "Two-Zero-One-Seven" bylo zaznamenáno během posledního turné Threshold a pokračuje tak v sérii alb "direct-to-fan", která zahrnují i další živá alba jako jsou "Concert In Paris" a "Surface To Stage". "Myslím, že naši fanoušci je budou milovat" rozplývá se klávesista Threshold Richard West. "Vždy jsme sestavovali naše přímé koncerty se stejnou vášní a péčí jako naše studiové alba. Album "Two-Zero-One-Seven" není výjimkou, vypadá a zní krásně a skutečně zachycuje energii a vzrušení na našem posledním turné."

Britská prog metalová kapela Threshold vstoupila do Thin Ice Studios v anglickém Surrey, aby nahrála nástupce alba "Legends Of The Shires" z roku 2017. Od té doby Threshold koncertovali v osmnácti zemích, ale koncertní plány hudebníků byly pozastaveny pandemií Covid-19. Na tomto albu se zpěvák Glynn Morgan (v roce 1994 zpíval na albu Psychedelicatessen) vrátil k formaci, a bude rovněřž zpívat na připravovaném albu. Všechny písně již byly napsány a zaranžována. Klávesista Richarda West se o nové desce vyjádřil: "Všechno se krásně spojilo a zní to lépe než kdy dříve. Kdyby mělo "Legends Of The Shires" o něco temnějšího a náladovějšího staršího bratra, bylo by to přesně ono". Album, které zatím nemá žádný název, vyjde u společnosti Nuclear Blast Records v první polovině roku 2022.

Dvanácté studiové album britské progmetalové kapely Threshold vyjde 18. listopadu 2022 u Nuclear Blast. Na albu nazvaném "Dividing Lines" je deset skladeb. Jedna z nich, "Silenced" byla již v polovině července 2022 prezentována na webu. Klávesista Threshold Richard West o nekoncepční stránce alba říká toto: "...je to spíše sbírka "varovných příběhů". Má tkaný politický komentář. Tímto způsobem mi to trochu připomíná naše album "Subsurface" z roku 2004, které obsahovalo písně jako "Mission Profile", "Art Of Reason" a "Opium", které se zabývaly tématy jako propaganda, cenzura a korupce. Takže to je v této oblasti. Pokud je na albu pozitivní poselství, jde o to zůstat věrný sám sobě, věřit svému srdci a nenechat se strhnout tím, co se kolem vás děje. Žijeme v nejisté době a celková nálada alba to odráží".

Následníci nově vytvořené klasiky vždy představovali výzvu Threshold, ale nadcházející studiové album kapely rychle potvrzuje, že výzva byla splněna. Je temnější, těžší a ještě dobrodružnější než jeho předchůdce, "Dividing Lines" odhaluje kapelu, která má hodně společného s myslí, a zároveň se může pochlubit některými z nejdivočejších vynalézavých a melodicky silných materiálů, jaké kdy nahráli. Klávesista Richard West komentuje píseň "Silenced", která je o tom, jak se zdá, že směřujeme k méně hlasům, méně umělcům, méně místům, méně platformám, kde je každý slyšet. Zdá se, že lidé se tak bojí mluvit nebo diskutovat o čemkoli. Vím, že zním staře, ale chybí mi staré dobré časy! Když pomineme svoboda slova, společnost je ztracena. První ochutnávka hudby z alba dorazila právě prostřednictvím singlu "Silenced".

Navzdory mnoha napjatým a bouřlivým momentům jsou "Dividing Lines" také ukázkou toho, jak moc se THRESHOLD právě teď baví. Ať už naleznete nové způsoby, jak zlomit srdce a dotknout se duší na efektivních, přímých oblíbených skladbách "Haunted", "Silenced" a "Lost Along The Way", nebo objevování všech druhů nových teritorií a předělaných ochranných známek na propracovaných eposech "The Domino Effect" a "Defense Condition", tito nestárnoucí veteráni jsou zjevně ve své životní formě. Zatímco "Legends Of The Shires" představuje ucelený příběh, který umožnil Threshold popustit uzdu své fantazii, "Dividing Lines" se vyhýbají konceptuálnímu přístupu ve prospěch tradičnější písní skupiny, propojených mlhavým, ale nezaměnitelným společným tématem. Sbírka emocionálně silných pomníků věčného zmatku lidstva "Dividing Lines" může být temnou nahrávkou pro temné časy, ale v jejím srdci je poselství naděje na lepší časy.

Pokud bude budoucnost této planety vypadat bezútěšně, bude to přinejmenším velkolepý soundtrack. "Diving Lines" je album stínů a světla, zoufalství a naděje, prostě lidská zkušenost, vykreslená v oslnivých, širokoúhlých barvách a provedená s veškerou intenzitou a vášní, která je typická pro více než tři desetiletí aktivní služby kapely THRESHOLD.

Britský progrockový kvintet Threshold oznámil běh evropských turné na duben 2023 na podporu jejich posledního alba "Dividing Lines", které vyšlo v listopadu 2022 prostřednictvím Nuclear Blast. Kapela uvedla, že nad rámec tohoto počátečního běhu budou přidána další data, kapela také uvedla, že se objeví na příštím ročníku festivalu Sweden Rocks. "Threshold vystoupí na legendárním festivalu Sweden Rocks," uvádí kapela. "Mezi další dosud oznámené kapely patří Iron Maiden, Def Leppard, Mötley Crüe, Ghost, Pantera, Gojira, Behemoth, Clutch, Testament a Avatar. To bude jeden úžasný víkend!"

Členové:
Karl Groom - Guitars (1988-dosud)
Richard West - Keyboards (1992-dosud)
Johanne James - Drums (2000-dosud)
Steve Anderson - Bass (2003-dosud)
Glynn Morgan - Lead Vocals (1993-1996,2017-dosud)
Bývalí členové:
Damian Wilson - Lead Vocals (1992-1993, 1996-1998, 2007-dosud)
Pete Morten - Guitars (2007-2017)
Andrew "Mac" McDermott - Lead Vocals (1998-2007; died 2011)
Nick Midson - Guitars (1988-2006)
Mark Heaney - Drums (1996-2000)
Jon Jeary - Lead Vocals (1988-1992), Bass (1992-2003)
Jay Micciche - Drums (1995-1996)
Nick Harradence - Drums (1993-1994)
Pete Crawford - Bass (1990-1992)
Tony Grinham - Drums (1988-1993)
Ian Bennett - Bass (1988-1990)

(1988-1990)
(1990-1992)
(1992)
Ian Bennett - Bass
Tony Grinham - Drums
Karl Groom - Guitars
Jon Jeary - Lead Vocals
Nick Midson - Guitars
Tony Grinham - Drums
Karl Groom - Guitars
Jon Jeary - Lead Vocals
Nick Midson - Guitars
Pete Crawford - Bass
Tony Grinham - Drums
Karl Groom - Guitars
Jon Jeary - Bass
Nick Midson - Guitars
Damian Wilson - Lead Vocals
(1992-1993)
(1993-1994)
(1994-1996)
Tony Grinham - Drums
Karl Groom - Guitars
Jon Jeary - Bass
Nick Midson - Guitars
Damian Wilson - Lead Vocals
Richard West - Keyboards
Karl Groom - Guitars
Jon Jeary - Bass
Nick Midson - Guitars
Richard West - Keyboards
Nick Harradence - Drums
Glynn Morgan - Lead Vocals
Karl Groom - Guitars
Jon Jeary - Bass
Nick Midson - Guitars
Richard West - Keyboards
Glynn Morgan - Lead Vocals
Jay Micciche - Drums
(1996-1998)
(1998-2000)
(2000-2003)
Karl Groom - Guitars
Jon Jeary - Bass
Nick Midson - Guitars
Richard West - Keyboards
Mark Heaney - Drums
Damian Wilson - Lead Vocals
Karl Groom - Guitars
Jon Jeary - Bass
Nick Midson - Guitars
Richard West - Keyboards
Mark Heaney - Drums
Andrew "Mac" McDermott - Lead Vocals
Karl Groom - Guitars
Jon Jeary - Bass
Nick Midson - Guitars
Richard West - Keyboards
Andrew "Mac" McDermott - Lead Vocals
Johanne James - Drums
(2003-2006)
(2006-2007)
(2007-2017)
Karl Groom - Guitars
Nick Midson - Guitars
Richard West - Keyboards
Andrew "Mac" McDermott - Lead Vocals
Johanne James - Drums
Steve Anderson - Bass
Damian Wilson - Lead Vocals
Karl Groom - Guitars
Richard West - Keyboards
Andrew "Mac" McDermott - Lead Vocals
Johanne James - Drums
Steve Anderson - Bass
Karl Groom - Guitars
Richard West - Keyboards
Johanne James - Drums
Steve Anderson - Bass
Pete Morten - Guitars
Damian Wilson - Lead Vocals
(2017-dosud)


Karl Groom - Guitars
Richard West - Keyboards
Johanne James - Drums
Steve Anderson - Bass
Glynn Morgan - Lead Vocals

Členové Karl Groom
(Narozen 13. února 1964)
Guitars


Předešlé a další kapely: Believer, Shout The Dream, Mercy Train, Shadowland, Strangers On A Train, Whistler's Mother

Nástroj: Charvel 375 Classic, Jackson (I don't know model), Fender Stratocaster Japanese Re-issue), Yamaha Pacifica 112

Karl Groom je britský kytarista a producent. Je nejznámější jako zakládající člen progressive metalové kapely Threshold v roce 1988. Produkuje a mixuje hlavně progressive a power metal kapely.

S Threshold produkoval a vydal osm studiových alb, v současné době mají smlouvu s Nuclear Blast. Kromě toho vydali živé DVD s názvem "Critical Energy" v roce 2004, ještě na etiketě InsideOut Music. Také hrál na kytaru v Train, Shadowland a Strangers on a Train v polovině 90. let miulého století.

Karl Groom prácuje ve vlastním studiu Thin Ice Studios od roku 1990, které bylo původně umístěno v v Berkshire, ale se přestěhoval se v roce 1995 do Surrey. Je znám především z produkce metalových stylů, jako je Threshold a DragonForce, ale také spolupracoval s progresivními počiny včetně Yes, Pendragon, Ulysses (Německo) a Johnem Wettonem. Alba The Strangers On A Train byla znovu vydána v roce 2012 u polského labelu Metal Mind Label.
Členové Richard West
(Narozen 27. listopadu 1967, United Kingdom)
Keyboards - Korg Trinity/Roland JP8000


Další kapely:
Předešlé: Mercy Train / Shadowland (session work)
Vedlejší: Alpha Flood, League of Lights

V Threshold od: 1992, Karl jej požádal během jeho prvního turné Shadowland

Top 5 alb: Vanden Plas - Far Off Grace, Ark - Burn The Sun, Engine - Engine, Linkin Park - Hybrid Theory, Symphony X - V

Oblíbená skladba hraná naživo: Oceanbound, tak dlouho dokud není příliš rychlá!
Oblíbené jídlo: Calzone (z "genuine" italské restaurace)
Kterou cover skladbu by si zahrál naživo? "Cars" od Gary Numana

Projekt "League of Lights"
Klávesista kapely Threshold Richard West získal pro spolupráci kytaristu Ruuda Jolieho z Within Temptation a bubeníka Marka Zondera z Fates Warning pro nahrávání nového, tehdy ještě bezejmenného projektu v čele se zpěvačkou a jeho manželkou jménem Farrah West. Projekt byl zprvu plánován v roce 2002, kdy se Farrah s Richardem přestěhovali ze svého domova v Anglii do České republiky, aby zde našli čas a prostor pro natočení svého debutového alba, s hosty jako např. kytarista Tore Ostby (ARK, CONCEPTION). Nicméně, projekt se zastavil a Richard West strávil následující roky soustředěním se na progressive metalovou kapelu Threshold, dosahující úspěchu v evropském žebříčku s dvěma alby a filmovým soundtrackem k písni "Pilot In The Sky Of Dreams". V roce 2009 se Farrah a Richard začali znovu soustředit na projekt, společně psát nové písně a získali služby Zondera a Jolieho. Debutové bezejmenné album vyšlo v roce 2011. Nový singl s názvem "Forever" vyšel 9. července 2012.

AudioPlastik, dříve známá kako Alpha Flood nebo Brave New Sky, je projekt, ve kterém spolupracují kytarista a zpěvák Dec Burke (Darwin’s Radio, Frost* a sólista), kytarista a basista Simon Andersson (Darkwater, ex-Pain of Salvation), Richard West, klávesista Threshold, Kristoffer Gildenlöw - Bass Guitars a Collin Leijenaar na bicí. Jejich chystané album "In The Head Of A Maniac" u labelu Bad Elephant Music na rok 2015 obsahuje 13 hymnických písní se vznosnými melodiemi a které se nebojí i údernosti s odkazem na slovo "rock" v progressivním rocku.
Členové Johanne James
(Narozen ***, United States)
Drums, percussion


Johanne James je britský bubeník a již dlouholetý člen progresivní metalové kapely Threshold, když v roce 2001 nahradil Marka Heaneyho. Mezi jeho největčí vlivy patří Billy Cobham a Terry Bozzio k těm prvnotním, z dalších pak Omar Hakim, Denis Chambers, Vinnie Colaiuta, Dave Lombardo a Paul Bostaph.

Na bicí začal hrát ve věku 15 let, vyrostl poslechem Deep Purple, Led Zeppelin, Jamese Browna, Genesis a mnoha dalších hudebníků. Původně bubnoval v londýnské kapele Scrap Iron Scientists, s Threshold vystupoval poprvé na turné k albu "Extinct Instinct" po Evropě v roce 1997 místo studiového bubeníka Marka Heaneyho. Ke kapele se připojil oficiálně v roce 1999(2001), když definitivně nahradil odchazejícího Marka Heaneye. S kapelou nahrál všechna alba počínaje nahrávkou z roku "Hypothetical" rovněž z roku 2001.

Johanne James byl oceněn již čtyřikrát jako "Best Drummer" od společnosti Classic Rock Society v letech 2004, 2006, 2007 a 2008. Je také velký příznivec fotbalového klubu Queens Park Rangers.

Od roku 2007 působí současně v kapele Kyrbgrinder, což je tříčlenná kapela bubeníka Johanne Jamese. Kyrbgrinder tvoří Johanne James (Drums, Lead Vocals), Tom Caris (Guitar) a Alberto "Albi" Flaibani (Bass). Debutové album, "Defiance" vyšlo u Mausoleum Records v roce 2007. Jejich druhé album "Cold War Technology" vyšlo 11. října 2010 u labelu Kyrbgrinder Records, distribuci obstarala Code 7/Plastic Head. Třetí se pak objevilo v roce 2013. (TBA)

Od roku 2011 je také členem kapely The Shadow Theory, s níž v roce 2011 vydal album "Behind the Black Veil". V roce 2013 hostoval při nahrávání alba "Ravens & Lullabies" klávesisty Olivera Wakemana.
Členové Steve Anderson
(Narozen ****)
Bass, Backing Vocals


Steve Anderson je od roku 2003 baskytaristou úspěšné britské progressive metalové kapely Threshold.

Připojil se k nahrávání živého alba "Critical Energy" v roce 2003, kde nahradil Jona Jearyho.
Členové Glynn Morgan
(Narozen ***, United Kingdom)
Lead Vocals (1993-1996,2017-dosud)


Glynn působil ve skupinách CRUCIFIXION, THRESHOLD, MINDFEED, THE NEW BLACKS.

Glynn Morgan nahradil u Threshold zpěváka Damiana Wilsona, který se nemohl podílet na další činnosti kapely. S kapelou nahrál i druhé album z roku 1994 "Psychedelicatessen". Před jejich další nahrávkou si Threshold dali pauzu, během níž se ale Glynn Morgan a bubeník Jay Micciche rozhodli opustit kapelu do nově zformované kapely MindFeed, se kterou vydali pak dvě desky "PERFECT LIFE?" (1997) a "TEN MILES HIGH" (1998). Objevil se také v projektu The New Blacks.

Glynn se ještě jednou setkal s členem Threshold klávesistou Richardem Westem, když se jako host zúčastnil v roce 2012 nahrávání skladby Forever" projektu "League of Lights".

Hlas THRESHOLD z alba "Psychedelicatessen" Glynn Morgan střídá na pozici zpěváka THRESHOLD Damiana Wilsona, se který se kapela rozhodla ukončit spolupráci. Nový vokalista Glynn Morgan se vyjádřil, že byl "nadšený až na půdu, když se mu Karl a Richard ozvali, aby se stal znovu součástí příběhu THRESHOLD.
Členové Damian Wilson
(Narozen 11. října 1969, Anglie, Woking, Surrey, England)
Vocals


Damian Wilson je známý anglický zpěvák z oblasti progresivního rocku. Nejznámější je jako zpěvák anglické progresivní kapely Threshold, člen kapely Headspace, a z hostování na deskách kapel Star One a Maiden United, Star One, Ayreon, Landmarq, Praying Mantis a s English Rock Ensemble Ricka Wakemana. Damian také spolupracoval s Gary Hughesem, Guy Fletcherem, Ainou, After Forever, Mostly Autumn, Clivem Nolanem, Shadowland, Peterem Gee a Praying Mantis.

Damian začal nahrávat hudbu v roce 1991 s kapelou Landmarq. Účinkoval na jejich debutovém albu "Solitary Witness", které vyšlo v roce 1992, po němž následovaly alba "Infinity Parade" (1993) a "The Vision Pit" (1995). Damian nahrál také čtyři neprogresivní písničkářská sólová studiová alba "Cosmas" (1997), které bylo odklonem od heavy/progresivního rockového zvuku, na který si jeho fanoušci zvykli, "Disciple", "Live in Rehearsal" a "Let's Start a Commune". Wilson zpíval na debutovém albu anglické prog metalové skupiny Threshold "Wounded Land" (1993). V roce 1996 se Wilson znovu spojil s Threshold, aby nahráli své třetí album "Extinct Instinct". Následovalo další úspěšné evropské turné, po kterém Wilson skupinu opustil. Během té doby Iron Maiden oslovili Wilsona na konkurz a považovali jej za náhradu za odcházejícího Bruce Dickinsona.

Damian nahrál také čtyři neprogresivní písničkářská sólová studiová alba "Cosmas" (1997), které bylo odklonem od heavy/progresivního rockového zvuku, na který si jeho fanoušci zvykli, "Disciple" (2001), "Live In Rehearsal" (2002) a "Let's Start a Commune" (2003). O pár let později vydal další alba "Built For Fighting" (2016) a "Limehouse To Lechlade" (2021).

Pracoval hostitelsky v projektech Ayreon nebo Star One známého multiinstrumentalisty Arjena Anthony Lucassena. V roce 1998 byl Wilson jedním z hlavních vokalistů na albu Arjena Lucassena Ayreon "Into The Electric Castle". V letech 1998 až 2000 hrál hlavní roli Jeana Valjeana v putovní inscenaci Sira Camerona Mackintoshe "Les Misérables" při jejich UK National Tour. Byl požádán, aby se zúčastnil konkurzu na roli poté, co při běhu po Temži zakopl o psa vlastněného hercem, který znal jeho práci. Po turné Les Misérables Wilson zpíval na dalších třech albech Ayreon "The Dream Sequencer" (2000), "Flight Of The Migrator" (2000) a "Ayreonauts Only" (2000). Jeho spolupráce s Arjenem Lucassenem vyústila ve tři další alba Star One "Space Metal" (2002), "Live On Earth" (2003) a "Victims Of The Modern Age" (2010).

V letech 2000 a 2001 absolvoval Wilson turné po Evropě a Jižní Americe s Rickem Wakemanem jako součást jeho kapely English Rock Ensemble. Výsledkem byly živá alba "Out Of The Blue" (2001), "Out There" (2003) a DVD "Live In Buenos Aires" (2001). Po turné s Rickem Wakemanem vydal Wilson své druhé sólové album "Disciple" (2001), které bylo částečně nahráno v Abbey Road Studios v Londýně. Nahrávání na Abbey Road bylo natočeno a vysíláno BBC.

Wilson cestoval se svým sólovým materiálem s kapelou pod jménem Damian Wilson Band s hostjícími hudebníky. Bylo plánováno druhé turné, ale Wilson byl hospitalizován a turné bylo zrušeno. Studiový záznam zkoušek na turné byl vydán na CD v roce 2002 jako "Live In Rehearsal". V roce 2003 vyšlo Wilsonovo třetí oficiální album "Let’s Start A Commune".

Spolu s Adamem Wakemanem Wilson založil progresivní rockovou kapelu Headspace, hlavně proto, aby spolu zůstali v kontaktu mezi svými nabitými turné, a podepsali smlouvu na tři nahrávky s Inside Out Music. EP "I Am" vyšlo v roce 2007 a v roce 2007 podpořili Ozzyho Osbourna na jeho turné "Black Rain". Těsně před začátkem turné Dead Reckoning kapelu Threshold opustil zpěvák Andrew McDermott. Wilson měl jen pár dní na to, aby se naučil nový Threshold materiál, a tak se v roce 2007 zúčastnil turné jako hlavní zpěvák. Poprvé od roku 1997 se Wilson vrátil jako hlavní zpěvák a pokračoval v turné s kapelou. V roce 2009 Wilson opět cestoval po Evropě se svým Damian Wilson Band. Tentokrát předvedl písně od kapel a projektů, na kterých se podílel, stejně jako sólový materiál. Turné bylo natočeno a vydáno v roce 2011 jako 3DVD set včetně živého koncertu a dokumentárního turné "Cheers Lads; 20 Years Of Avoiding A Job".

Kytarista kapely Within Temptation Ruud Jolie, který také hrál na kytaru během turné DWB v roce 2009, požádal Wilsona, aby zazpíval pro jeho vedlejší projekt Maiden uniteD, což je kolektiv hudebníků, kteří hrají přearanžované akustické verze skladeb Iron Maiden. Wilson a Anneke van Giersbergen zpívali na jejich prvním albu "Mind The Acoustic Pieces" (2010). Po malém klubovém turné se projekt rozjel a Wilson hrál na místech a na velkých festivalech v Evropě. S tímto projektem pak nahrál i další dvě alba "Across The Seventh Sea" (2012) a "Remembrance" (2015).

Debutové album Headspace "I Am Anonymous" nakopnec vyšlo až v roce 2012. Jde o koncepční album, ve kterém jsou Wilsonovy texty směrovány k posluchači. "Toto je o vás a vašem vztahu k lidstvu, v konečném důsledku o bitvách vedených v mysli od dítěte k muži. Prostřednictvím Kubler Rossova modelu blížící se smrti, s odkazem na válku, nás zmatek vede k míru a přijetí... teprve potom se to zhoupne rovnou zpět do chaosu". Druhé album "All That You Fear Is Gone" vyšlo v roce 2016.

Rok 2012 byl také rokem, kdy Threshold vydali album "March Of Progress", od roku 1996 první opět s Wilsonem jako hlavním zpěvákem, po kterém následovalo evropské klubové a festivalové turné. Další album "For The Journey" následovalo v roce 2014. Následné turné bylo nahráno a vydáno jako dvojité živé album "European Journey" v roce 2015. Threshold a Wilson se poté rozešli v roce 2017.

Wilson také vydal retrospektivní dvojalbum s 31 písněmi "I Thought The World Was Listening 1997-2011", které obsahovalo remasterované skladby z celé Wilsonovy sólové kariéry, znovu nahrané verze písní a dříve nevydaný nový materiál. Vydání tohoto alba také znamenalo návrat na pódia jako sólový umělec. Wilson hraje vybraná sólová vystoupení, především akustická, po Evropě od roku 2011.

V říjnu 2015 oznámil dvě nová alba na rok 2016. "Weir Keeper's Tale" bylo akustické album s Adamem Wakemanem, které vyšlo v lednu 2016, a nové sólové album, jeho první za více než deset let. "Nikdy jsem nepřestal psát písně, takže od mého posledního sólového alba jsem toho nashromáždil hodně. V červnu jsme začali nahrávat v Dublinu s několika úžasnými hudebníky z celé Evropy. S radostí můžeme říci, že jsme ušli dlouhou cestu během posledních pár měsíců a album dostává tvar. Věřím, že vytváříme něco, co si zaslouží vaše očekávání. Písně odrážejí, jak jsou naše osobní vztahy relevantní pro širší obraz, dokonce i na světové úrovni," komentoval to Damian.

Nové sólové album "Built For Fighting" vyšlo 9. září 2016. Album obsahuje 11 nových originálních písní a cover od Depeche Mode "Somebody". Album bylo smícháno a masterováno ve Švédsku ve Fascination Street dvojicí Jens Bogren a Tony Lindgren, kteří pracovali s kapelami jako Opeth, Devin Townsend a Headspace. Druhé album "The Sun Will Dance In Its Twilight Hour" s Adamem Wakemanem, doprovázené 22-denním akustickým turné, vyšlo v únoru 2018. Po turné šli na jeden den do studia a snažili se zachytit chemii na jevišti. Vše nahráli a vydali jako session album "Stripped" v lednu 2019. To zatím poslední společné album "Can We Leave The Light On Longer?" vyjde 12. ledna 2024 u Blacklake Records.
Wilson vydal rovněž 5-skladbové EP ke svým 50. narozeninám, 11. října 2019. EP "Thank You" bylo návratem ke klasičtějšímu přístupu k nahrávání, pouze s klavírem a smyčcovým orchestrem. Damian získal celkem osmkrát ocenění "nejlepší zpěvák" od Classic Rock Society. Kolega zpěvák Ronnie James Dio o něm kdysi prohlásil: "Damian má jeden z nejvšestrannějších hlasů v rocku s neuvěřitelným rozsahem."

V listopadu 2011 Damian vydal retrospektivní dvojalbum s názvem "I Thought The World Was Listening 1997-2011", což je výběr obsahující 31 remasterovaných skladeb včetně nových verzí a předtím nevydaného materiálu. V březnu 2012 vyšlo remasterované jeho první album "Cosmas" pod názvem "Cosmas - Remastered". V roce 2016 vydal Damian Wilson své sólové album "Built For Fighting", kde s ním poprvé spolupracoval Adam Wakeman na Hammond varhany.

Dne 14. července 2020 bylo oznámeno, že se Wilson připojil ke skupině Arena po odchodu jejich předchozího zpěváka Paula Manziho. Nahrávka "The Theory of Molecular Inheritance", následovník alba "Double Vision" kapely Arena z roku 2018, je prvním albem kapely s novým zpěvákem Damianem Wilsonem, který v roce 2020 nahradil Paula Manziho.
Členové Pete Morten
(Narozen 4. ledna 1976, Birmingham, UK)
Vocals, Guitars, Keyboards, Bass


Peter je multitalentovaný hudebník, zpívá, hraje na kytaru, baskytaru a zvládá i klávesy.Skládá také velmi osobitou a složitou progresivní hudbu ve stylu, který se pohybuje od bombastického progresivního metalu Dream Theater až po klasický divadelní britského progresivního rock.

Od útlého věku zpíval doprovodné hlasy a v 8 letech si poprvé přál na Vánoce kytaru. Přesto na kytaru začal hrát až v 19 letech. Do té doby 11 se na ní jen prášilo v rohu pokoje. V 19 ovšem objevil metal a hned mu propadl. Neměl žádné lekce na kytaru, ale studoval zpěv 2 roky s velmi talentovaným vokální trenérkou Anne Leatherland. Hodně jej kdysi zaujala kapela A-ha a její zpěvák Morten Harket a jejich skladbu "Take On Me" řadí k těm vůbec nejpovedenějším. K jeho pěveckým vzorům patří Morten Harket (A-ha), James Labrie (Dream Theater) , Sebastian Bach (Ex-Skid Row) a Bruce Dickinson (Iron Maiden).

K Threshold se dostal i díky svému projektu My Soliloquys, neboť EP Esoterica nahrával ve studiu Thin Ice Studios Karla Grooma v Surrey v roce 2007 a dostali se i k popovídání si o členech jejich kapel. Karl se zmínili, že Nick Midson se rozhodl vzít dočasné volno z kapely a Pete tehdy prohlásil, spíše náhodně, nemyslel to snad ani vážně "Dobře, pokud budete potřebovat někoho, aby vám pomohl s kytarami, ujal bych se toho." A bylo to - o pár měsíců později už odjížděl do Slovinska s klukama na koncert. Nakonec na album Threshold "March of Progress" napsal dvě písně s názvem "Divinity" a "Coda".

Pete dlouhodobě pracuje s jeho vlastní kapelou My Soliloquy, ale v hudební oblasti se ukazuje jako velmi plodný umělec. Kapelu My Soliloquy tvoří Pete Morten - vocals, guitars, Damon Roots - drums, percussion, Mike Gilpin - guitars, vocals, Andy Berry - keyboards a Chris Sharp - bass. V roce 2007 nastoupil do prog metalových Threshold na jejich světové turné a nahrává s nimi desky už od alba "March Of Progress". Je také sólový zpěvák kapel Nightmare World a Metalloid a obě kapely ukazují obrovský potenciál a jsou v různých fázích nahrávání alb/ nebo EP.

Pete nahrál také doprovodné vokály na obou albech Clive Nolana "She" a "Neverborne".

Pete také podporuje Rocktron Guitar Technologies.
Členové Andrew "Mac" McDermott
(Narozen 26. ledna 1966, County Durham, England, United Kingdom
zemřel 3. srpna 2011)
Lead Vocals


Byl zpěvákem nejznámějším hlavně ze své práce s progressivní metalovou kapelou Threshold (1998-2007), kde byl jeho typický hlas nezaměnitelný a stal se skoro na deset let poznávacím znakem kapely. Předtím byl také zpěvákem německé kapely Sargant Fury (1991-1995) a po odchodu z Threshold zpíval ve skupině Swamp Freaks (2009-2011) - alba Swampfreaks (EP) a "www.com" (2011), kapely Galloglass (2006-2011), zpíval také na albech kapely Yargos "To Be Or Not to Be" (2005) a "Magical Karma" (2012, vyšla po jeho úmrtí), albu kapely Powerworld "Human Parasite" (2010).

McDermott začínal v klubech v Anglii (např. kapela President) a snažil se uchytit v kapele ještě v jeho raných létech, než se přestěhoval do Německa, kde se připojil ke skupině Sargant Fury. Po třech albech byla kapela rozpuštěna a v roce 1998 nastoupil McDermott k THRESHOLD jako sólový zpěvák, kde nahradil Damiana Wilsona.

Swamp Freaks je název skupiny, v níž zakotvil zpěvák Andrew "Mac" McDermott, který v létě 2007 nečekaně odešel z kapely Threshold a od té doby o něm nebylo moc slyšet, až na účinkování v projektu Yargos. Swamp Freaks zformovali v roce 2009 tvoří čtyři muzikanti - Mac (zpěv), Hilly (kytara), Gav (byskytara) a Chris (bicí), kteří se však nepouštějí do komplikovanější hudby (jako uvedené McDermottovy kapely), ale zaměřují se na přímočarý rock s energií, chytlavostí a humorem. Kapela se hlásila k odkazu Led Zeppelin, Black Sabbath či Free, ale také k hvězdám mladší hudební scény, jako Pearl Jam, Nirvana, Pearl Jam, Alice In Chains, Red Hot Chili Peppers.

V momentě, kdy Mac McDermott těsně před zahájením turné opustil kapelu, nikdo netušil vůbec nějaký důvod jeho náhlého odchodu. Dokonce si vyměnil číslo a byl kapelou k nezastižení. Bohužel jen on sám věděl, že trpí vážným onemocněním ledvin.

Dne 3. srpna 2011 Andrew "Mac" McDermott zemřel na selhání ledvin.
Členové Nick Midson
(Narozen ***, United Kingdom)
Guitars (1988-2006)


Jeden ze zakládajících členů kapely Threshold. Poslední album na němž se podílel bylo "Subsurface" v roce 2004.
Nástroj: Yamaha 112 (LH) Jackson (LH)

Top 5 desek: Tea Party - Alhambra, Rainbow - Rising, Deep Purple - Made in Japan, Led Zeppelin - II, Queen - Live Killers

Oblíbená skladba naživo: Long Way Home
Oblíbené jídlo: Curry (chicken Jalfrezi)
Členové Mark Andrew Heaney
(Narozen 14. srpna 1970, Kensington, London, United Kingdom)
Drums (1996-2000)


Je anglický bubeník a skladatel z Londýna s hudební historií trvající více než 30 let s umělci jako The Seahorses (1998-1999), The Shining (2001-2002) a Gang Of Four (2006-2013).

Heaneyho zájem o bubnování začal již v 5 letech, když mu jeho otec koupil první bicí soupravu. Od 9 let už hrával tři až čtyři noci v týdnu po klubech a tanečních sálech po celé Velké Británii jako bubeník v kapele svého otce.

Heaney nahrával a koncertoval po celém světě včetně turné v Číně, Japonsku, Severní Americe, Kanadě, Jižní Americe, Evropě, Austrálii a na Novém Zélandu s umělci a producenty, jako je Mark Howard (producer - Bob Dylan, U2, Neil Young), John Squire (The Stone Roses and The Seahorses), Jeff Wootton (Gorillaz, Beady Eye), Simon Tong, Simon Jones a Nick McCabe (The Verve), The Freelance Hellraiser, The Klaxons, Badly Drawn Boy, Shit Disco, John Sterry (Gaelor's Daughter), Howie Day, Gail Ann Dorsey (David Bowie and Gwen Stefani), Threshold, Youth, Garret Lee, David Botrill, Andy Gill a mnoha dalšími.

Heaney byl členem post punkové legendy Gang of Four v letech 2006 až 2013. Natočil s nimi album "Return The Gift", "Content" a EP desky "Second Life", "Glass" a "Broken Talk". Heaney hodně koncertoval s Gang of Four po celém světě včetně Severní Ameriky, Jižní Ameriky, Austrálie, Asie a Evropy. Hrál také s kapelou v Later with Jools Holland, The Late show s Davidem Lettermanem, The Old Grey Whistle test, Massive Attacks meltdown, ZDF Germany, Huey Morgan show, XFM, KCRW, KEXP, Radio 2 a mnoha dalších pořadech.

V roce 2012 Heaney začal vydávat sólový materiál, spolupracuje s dalšími umělci pod názvem Monument of Sound. Album je připravováno k vydání v polovině roku 2015.

V roce 2013 Heaney zformoval electronické duo Time Can kill spolu se zpěvákem Vittra Dis.

Heaney také skládá hudbu pro použití ve filmu a televizi na celém světě, které mají vytvořené soundscapes využití vzorků a zvuky ze všech hudebních žánrů spolu s jeho vlastní těžkou bubnování. Pracuje na zakázku pro mnoho hudebních produkčních domů včetně De Wolfe, EMI, Sony a Wrong Planet.
Členové Jon Jeary
(Narozen ***, United Kingdom)
Lead Vocals (1988-1992), Bass (1992-2003)


Již během studia v roce 1987 dělal spoustu sólových folkových koncertů v Holloway College, kde studoval obor geologie. Začal hrát na basu v kapele Mothers Ruin, pak se několikrát ukázal s kapelou Sons of Eden, ale byli na něj příliš hlasití a příliš bezohlední.

Pak začal hrávat v kapele, kde se sešli Karl Groom, Tony Grinham, Jon Jeary, Nick Midson spolu s basistou Ian Bennettem, což byli již budoucí Threshold, u nichž působil v letech 1988-2003 nejdříve i jako zpěvák a pak jako basista. Jeary opustil skupinu v roce 2003 a nahradil jej Steve Anderson, který v ní hraje dodnes.

V roce 1999 se podílel na nahrávání alba "Jabberwocky" Olivera Wakemana a Clive Nolana.
Členové Jay Micciche
(Narozen ***, United Kingdom)
Drums (1995-1996)


Jay Miccine se připojil k Threshold v roce 1994, když nahradil bubeníka Tony Grinhama. V pauze po druhé desce kapely v roce 1996 se Glynn Morgan a bubeník Jay Micciche rozhodli opustit kapelu Threshold a zformovat novou kapelu MindFeed, se kterou pak vydali dvě desky "PERFECT LIFE?" (1997) a "TEN MILES HIGH" (1998).
Členové Nick Harradence
(Narozen ***, United Kingdom)
Drums (1993-1994)


Nick je britský bubeník, který působil v kapelách THRESHOLD, SHADOWLAND a Mercy Train.
Členové Pete Crawford
(Narozen ***, United Kingdom)
Bass (1988-1990)

Členové Tony Grinham
(Narozen ***, United Kingdom)
Drums (1988-1993)

Členové Ian Bennett
Bass (1988-1990)


Studiová alba:
2022 Dividing Lines
2017 Legends Of The Shires
2014 For The Journey
2012 March Of Progress
2007 Dead Reckoning
2004 Subsurface
2002 Critical Mass
2001 Hypothetical
1998 Clone
1997 Extinct Instinct
1994 Psychedelicatessen
1993 Wounded Land
Živé nahrávky:
2018 Two-Zero-One-Seven
2015 European Journey
2006 Surface To Stage
2004 Critical Energy
2002 Concert In Paris
1995 Livedelica (vč. spec.edice Psychedelicatessen)

DVD:
2004 Critical Energy
Singly:
2014 Watchtower On The Moon
2010 Supermassive Black Hole
2007 Pilot In The Sky Of Dreams
2006 Pressure
Kompilace:
2009 Paradox - The Singles Collection
2007 The Ravages Of Time (The Best of Threshold)
2004 Replica
2003 Wireless (Acoustic Sessions)
1999 Decadent


Skupina:
Karl Groom - Guitars
Richard West - Keyboards
Glynn Morgan - Vocals
Johanne James - Drums
Steve Anderson - Bass
Hosté:
Jon Jeary - Vocals (12)
Dividing Lines
Vyšlo 18. listopadu 2022, Nuclear Blast, NBR 48990/NB 4899-0 (Europe)

Seznam skladeb:
01. Haunted (5:06)
02. Hall Of Echoes (6:18)
03. Let It Burn (6:49)
04. Silenced (4:38)
05. The Domino Effect (11:03)
06. Complex (5:51)
07. King Of Nothing (5:09)
08. Lost Along The Way (5:19)
09. Run (4:00)
10. Defence Condition (10:44)
Total Time: (64:57)

Produced: THRESHOLD at Thin Ice Studios, England
Produced: Karl Groom & Richard West
Mixed & Mastered: Karl Groom
Mastering: Mika Jussila
Artwork: Elena Dudina
Cover [Cover Image]: Masiha Fattahi
Sleeve [Sleeve Design], Design [Sleeve Design]: Eightspace
Photography: Rob Burress

Skupina:
Karl Groom - Guitars
Richard West - Keyboards
Glynn Morgan - Vocals
Johanne James - Drums
Steve Anderson - Bass
Hosté:
Jon Jeary - Vocals (12)
Legends Of The Shires
2CD, vyšlo 8. září 2017, Nuclear Blast, NB 3840-0

Seznam skladeb:
CD 1:
01. The Shire (Part 1) (2:03)
02. Small Dark Lines (5:24)
03. The Man Who Saw Through Time (11:51)
04. Trust The Process (8:44)
05. Stars And Satellites (7:20)
06. On The Edge (5:20)
CD 2:
07. The Shire (Part 2) (5:24)
08. Snowblind (7:03)
09. Subliminal Freeways (4:51)
10. State Of Independence (3:37)
11. Superior Machine (5:01)
12. The Shire (Part 3) (1:22)
13. Lost In Translation (10:20)
14. Swallowed (3:54)
Total Time: (82:14)

Produced at Thin Ice Studios in England by THRESHOLD
Produced: Karl Groom & Richard West
Mixed: Karl Groom
Mastering: Mika Jussila
Artwork: Elena Dudina
Photography: Rob Burress

Skupina:
Karl Groom - Guitars, Backing Vocals
Richard West - Keyboards, Backing Vocals
Damian Wilson - Vocals, Backing Vocals
Johanne James - Drums
Steve Anderson - Bass, Backing Vocals
Pete Morten - Guitars
Hosté:
For The Journey
Vyšlo 19. září 2014 (EU), 22. září 2014 (UK), 30. září 2014 (US), Nuclear Blast

Seznam skladeb:
01. Watchtower On The Moon (5:32)
02. Unforgiven (5:37)
03. The Box (11:59)
04. Turned To Dust (4:19)
05. Lost In Your Memory (4:36)
06. Autumn Red (5:41)
07. The Mystery Show (5:37)
08. Siren Sky (6:10)
Bonus tracks:
09. I Wish I Could (5:28) */ +digipak
10. Lost in your Memory (Acoustic Version) (4:22)*/
Total Time: (59:21)
*/ vinyl and download versions

Produced at Thin Ice Studios in England by THRESHOLD
Produced: Karl Groom & Richard West
Mixing: Karl Groom
Mastered: Mika Jussila at Finnvox in Finland
Artwork: polský umělec Leszek Bujnowski
Photography: Tom Barnes

Skupina:
Damian Wilson - Lead Vocals
Karl Groom - Lead Guitars, Backing Vocals (10)
Richard West - Keyboards, Backing Vocals (10)
Johanne James - Drums
Steve Anderson - Bass
Pete Morten - Rhythm Guitars
Hosté:
March Of Progress
Vyšlo 24. srpna 2012 (Europe), 27. srpna 2012 (UK)/(EU), 11. září 2012 (USA), Nuclear Blast Records, NB 2342-2 / 27361 23422

Seznam skladeb:
01. Ashes (6:51) (Groom/West)
02. Return Of The Thought Police (6:09) (Groom/West)
03. Staring At The Sun (4:25) (West)
04. Liberty, Complacency, Dependency (7:48) (Groom/West)
05. Colophon (6:00) (West)
06. The Hours (8:15) (West/Anderson)
07. That's Why We Came (5:40) (Wilson)
08. Don't Look Down (8:12) (Groom/West)
09. Coda (5:24) (Morten)
10. The Rubicon (10:25) (Groom/West)

Bonus track:
11. Divinity (Morten) (3:08)
Total Time: (75:34)

Producer: Richard West
Producer, Mixing: Karl Groom
Mastering: Peter van 't Riet
Artwork, Design: Davide Nadalin
Photography: Robert Burress

Skupina:
Andrew "Mac" McDermott - Vocals
Karl Groom - Guitars
Steve Anderson - Bass
Richard West - Keyboards, Piano, Backing Vocals
Johanne James - Drums
Hosté:
Dan Swanö - Vocals (01,03)
Dead Reckoning
Vyšlo 28. března 2007 (UK)/(EU), 19. dubna 2007 (Brazil), 24. dubna 2007 (USA), Nuclear Blast Records, NB 1738-2 / 27361 17382

Seznam skladeb:
01. Slipstream (4:54) (Groom/West)
02. This Is Your Life (3:41) (West)
03. Elusive (6:10) (Groom/West)
04. Hollow (4:00) (West)
05. Pilot In The Sky Of Dreams (9:46) (West)
06. Fighting For Breath (8:16) (Groom/West)
07. Disappear (4:17) (West)
08. Safe To Fly (5:06) (Groom/West)
09. One Degree Down (8:33) (Groom/West)

Bonus Track*:
10. Supermassive Black Hole (3:08)
Total Time: (55:26)

Producer, Mixing: Karl Groom, Richard West
Mastering: Peter Van't Riet
Artvork: Davide Nadalin
Photography: John Tucker
Limitovaná edice Digipack vydání, která není dostupná v USA, obsahuje cover kapely Muse "Supermassive Black Hole" jako bonus.
Jedná se o první album po odchodu zakládajícího člena Nick Midsona a poslední s dlouhodobým zpěvákem Andrew "Mac" McDermottem. Skladba "Pilot in the Sky of Dreams" se objevila v roce 2008 na filmovém soundtracku k filmu "In The Name Of The King: A Dungeon Siege Tale".

Skupina:
Steve Anderson - Bass
Karl Groom - Rhythm & Solo Guitars
Johanne James - Drums
Andrew "Mac" McDermott - Vocals
Nick Midson - Rhythm Guitars
Richard West - Keyboards
Hosté:
Subsurface
Vyšlo 3. srpna 2004, InsideOut Music, IOMCD 178
Nuclear Blast, NB 2990-2 (2012, Germany) remastered with 3 bonus tracks

Seznam skladeb:
01. Mission Profile (8:19) (Karl Groom, Richard West)
02. Ground Control (7:13) (West)
03. Opium (6:48) (Groom, West)
04. Stop Dead (4:21) (West)
05. The Art Of Reason (10:20) (Groom, West)
06. Pressure (5:17) (Groom, Nick Midson, West)
07. Flags And Footprints (4:54) (West)
08. Static (5:07) (Groom, West)
09. The Destruction Of Words (6:14) (Groom, West)

Bonus track:
10. What About Me (4:21) (Johanne James)
Total Time: (58:33)

Producer, Mixing: Karl Groom, Richard West
Mastering: Peter Van't Riet
Layout, Design: Thomas Ewerhard
Poslední album se zakládajícím členem a kytaristou Nick Midsonem. Album vyšlo v srpnu 2004 a získalo ocenění jako "Album of the Month" v několika evropských hudebních magazínech. Skladby na albu se odkazují na téma dřévějších alb, když se v textech zaměřují na otázky ing environmentalism and war, but also incorporating political themes.

Skupina:
Andrew "Mac" McDermott - Vocals
Johanne James - Drums
Jon Jeary - Bass
Karl Groom - Guitars
Nick Midson - Guitars
Richard West - Keyboards
Hosté:
Critical Mass
Vyšlo 2. září 2002, InsideOut Music, IOMCD 108, IOMACD 2041

Seznam skladeb:
01. Phenomenon (5:28) (Richard West)
02. Choices (8:19) (Karl Groom, Jon Jeary)
03. Falling Away (6:54) (West)
04. Fragmentation (6:34) (Groom, Jeary)
05. Echoes Of Life (8:56) (West)
06. Round and Round (5:26) (Groom, Jeary)
07. Avalon (4:45) (West)
08. Critical Mass (13:35) (Groom, Jeary)
     I. Fission
    II. Fusion
   III. Lucky
Total Time: (59:57)

Limited Edition comes with a bonus CD:
09. Phenomenon (3:48) (radio edit)
10. Do Unto Them (4:27) (Andrew McDermott)
11. New Beginning (5:30) (Nick Midson)
12. Echoes Of Life (Live In Switzerland) (8:29)
Total Time: (13:45)

Recorded March 2002 - June 2002
Produced, Mixing: Karl Groom, Richard West
Artwork, Design: Thomas Ewerhard
Je to poslední album, na kterém hraje původní baskytarista Jon Jeary, který kapelu opustil ihned po vydání. Nahradil jej Steve Anderson, který se objevil na koncertním albu "Critical Energy" a na následujících albech. Píseň "Round and Round" obsahuje citace ze "Stopaře průvodcem po Galaxii" ( The Hitch-Hiker's Guide to the Galaxy). Píseň "New Beginning" obsahuje citace z "I Ching hexagram 32".

Skupina:
Karl Groom - Guitars
Johanne James - Drums
Jon Jeary - Bass
Andrew "Mac" McDermott - Vocals
Nick Midson - Guitars
Richard West - Keyboards
Hosté:
Holger Haubold - Backing Vocals (08)
Hypothetical
Vyšlo 20. března 2001, InsideOut Music, IOMCD 073

Seznam skladeb:
01. Light And Space (5:58)
02. Turn On Tune In (6:12)
03. The Ravages Of Time (10:19)
04. Sheltering Sky (5:37)
05. Oceanbound (6:37)
06. Long Way Home (5:58)
07. Keep My Head (4:01)
08. Narcissus (11:14)

Bonus track on the limited edition:
09. Life Flow (acoustic version) (3:28)
Total Time: (55:56)

All songs written by Groom, Jeary, West and Midson
Produced, Mixing: Karl Groom & Richard West
Mastering: Rob Aubrey
Cover art, Design: Thomas Ewerhard
Photography: Nigel Crane
/font>
Jedná se o první album s novým současným bubeníkem Johannem Jamesem, který předtím hrál s kapelou pouze na turné.

Skupina:
Andrew "Mac" McDermott - Lead Vocals
Karl Groom - Guitars & Acoustic Guitars
Nick Midson - Guitars & Acoustic Guitars
Jon Jeary - Bass
Richard West - Keyboards
Mark Heaney - Drums
Hosté:
Tina Riley - Backing Vocals
Farrah West - Backing Vocals
Johanne James - Drums (bonus tracks)
Clone
Vyšlo 20. listopadu 1998, Giant Electric Pea, GEPCD1023 (UK)

Seznam skladeb:
01. Freaks (5:23)
02. Angels (6:42)
03. The Latent Gene (8:00)
04. Lovelorn (5:41)
05. Change (4:33)
06. Life's Too Good (5:27)
07. Goodbye Mother Earth (7:58)
08. Voyager II (9:04)
09. Sunrise On Mars (5:47)
2012 three bonus tracks:
01. Freaks (Live In Paris) (5:24)*
02. Change (Live In Paris) (4:43)*
03. The Latent Gene (Uncut Version) (9:12)**
Total Time: (58:35)

* A song originally included on Concert in Paris
** A song originally included on Replica (Threshold album)
Recorded March 1998
Produced, Mixing: Karl Groom and Richard West
Mastering: Sean Magee
Cover & Layout Design: Thomas Ewerhard
Photography: Nigel Crane

Skupina:
Damian Wilson - Vocals
Karl Groom - Electric & Acoustic Guitars, Backing Vocals
Nick Midson - Electric & Acoustic Guitars
Jon Jeary - Bass & Acoustic Guitars, Backing Vocals
Richard West - Keyboards, Backing Vocals
Mark Heaney - Drums
Hosté:
Extinct Instinct
Vyšlo 10. března 1997, original Giant Electric Pea, GEPCD 1019,
16. března 2004 Special Edition, InsideOut Music, IOMCD 153
2012, Nuclear Blast, NB 2982-2 (Germany) remastered with 3 bonus tracks
Seznam skladeb:
01. Exposed (6:27)
02. Somatography (6:26)
03. Eat The Unicorn (10:06)
04. Forever (4:35)
05. Virtual Isolation (5:33)
06. The Whispering (7:50)
07. Lake Of Despond (6:22)
08. Clear (3:22)
09. Life Flow (6:01)
10. Part Of The Chaos (10:30)
11. Segue (1:40)* (hidden track on some editions)
12. Mansion (3:00)**
13. Exposed (radio edit) (4:37)***
14. Virtual Isolation (radio edit) (4:16)***
Total Time: (78:05)

* Originally a hidden track on the initial UK release; features a sample of Terry-Thomas
** Originally a bonus track on the Japanese edition of the album
*** Taken from the fan club release Decadent
Producer, Mixing: Karl Groom, Richard West
Design: Thomas Ewerhard
Artwork: Bill Midson/Trevor Gray
Je to první album s bubeníkem Markem Heaney a druhá nahrávka se zpěvákem Damianem Wilson, jeho první album s kapelou bylo jejich 1993 debutantské "Wounded Land".

Skupina:
Glynn Morgan - Vocals
Jon Jeary - Bass, Acoustic Guitars, Additional Vocals
Karl Groom - Electric & acoustic Guitars
Nick Midson - Guitars
Richard West - Keyboards, Piano
Nick Harradence - Drums (studio)
Jay Micciche - Drums (Livedelica)
Hosté:
Jay Micciche - Drums (Live CD)
Psychedelicatessen
Vyšlo 1. listopadu 1994, Giant Electric Pea, GEPCD 1014 (UK)
2001, Inside Out Music, IOMCD 084 (Germany) with 2 bonus tracks and extra Live CD
2012, 2CD Nuclear Blast, NB 2976-2 (Germany) Remastered by Peter Van 't Riet with 9 bonus tracks

Seznam skladeb:
01. Sunseeker (8:14) (Karl Groom, Jon Jeary, Nick Midson, Richard West)
02. A Tension of Souls (7:07) (Groom, Jeary)
03. Into The Light (10:00) (Groom, Jeary)
04. Will to Give (4:57) (Glyn Morgan)
05. Under the Sun (3:03) (West)
06. Babylon Rising (4:32) (Groom, Jeary)
07. He Is I Am (5:50) (Groom, Jeary)
08. Innocent (4:34) (Morgan)
09. Devoted (7:43) (Groom, Jeary)
Total Time: (56:15)

The 2001 remaster contains two bonus tracks:
10. Lost (2:42)
02. Intervention (8:25)**
11. Intervention (7:53) (Groom, Jeary, Midson)

** The band's first released song, re-recorded with Glynn Morgan singing and Richard West on keyboards
Produced, Mixing: Karl Groom & Richard West
Artwork: Colin Lucas
Mastering: Rob Aubrey
Cover Art: Colin Lucas
Design: Pit-Pony Penny, Jr.
Photography: Malcolm Robertson
Remasterovaná a remixovaná Special Edition na CD vyšla u InsideOut v roce 2001. Obsahuje dvě bonusové skladby, živé album "Livedelica" jako bonusové CD a některé extra přídavky pro PC. ("Enhanced Elements.") Na CD "Livedelica" se představuje Jay Micciche na bicí. Special Edition obsahuje "Enhanced Elements":
01. Notes
02. Innocent (Promotional Video)
03. A Tension Of Souls (Live Video)
04. Photos from the Livedelica tour
05. Psychedelicatessen screensaver
06. Hidden track ("He Is I Am" drum & Bass version, from Decadent)

Jedná se o jediné studiové album se zpěvákem Glynn Morganem a také jejich jediné album s Nick Harradencem u bicích.

Jejich první nahrávka fan clubu "Decadent" vyšla v roce 1999 a obsahovala remixy tří písní z alba. Celé album "Psychedelicatessen" bylo později remixováno a vydáno jako 2001 Special Edition. Písně na albu se zabývají tématy náboženství. Album "Psychedelicatessen" je také název druhého alba vydaného kapelou Moodswings (Arista, 1997). Název alba je odvozen ze slova "psychedelická" a "lahůdky" (delikatesy).

Skupina:
Damian Wilson - Lead Vocals
Karl Groom - Lead Guitar, Backing Vocals
Nick Midson - Guitars
Jon Jeary - Bass, Acoustic Guitars, Backing Vocals
Tony Grinham - Drums
Richard West - Keyboards, Piano
Hosté:
Ian Salmon Guitars - Acoustic Guitar (07)
Wounded Land
Vyšlo 1. září 1993, Giant Electric Pea, GEPCD 1005D (Europe),
2001, InsideOut Music, IOMCD 083
2012, Nuclear Blast, NB 2976-2 (Germany) remastered: Peter Brussee +3 bonus tracks

Seznam skladeb:
01. Consume To Live (8:11) (Groom/Midson/Jeary)
02. Days Of Dearth (5:26) (Groom/Midson/Jeary)
03. Sanity's End (10:21) (Groom/Midson/Jeary)
04. Paradox (7:16) (Groom/Midson/Jeary)
05. Surface To Air (10:14) (Groom/Midson/Jeary)
06. Mother Earth (5:52) (Groom/Midson/Jeary)
07. Siege Of Baghdad (7:44) (Groom/Midson/Jeary)
08. Keep It With Mine (2:27) (Groom/Midson/Jeary)
Bonus tracks:
01. Intervention (6:38)*/ **/
Total Time: (64:23)

Bonus tracks - 2012's definitive edition:
02. Conceal The Face (5:03)*
03. Shifting Sands (3:41)*

*/ 2012 definitive edition
**/ special edition 2001
Producer, Engineering: Karl Groom
Mastering: Peter Brussee
Co-ordination: Tony Grinham
Cover concept and Artwork: Colin Lucas
Sleeve Design: Thomas Waber
Cover art: Jim Rasfeld
Photography: Andrea Barney
"Wounded Land" je debutové album britské progresivní metalové kapely Threshold, které vyšlo v roce 1993. Jedná se o první z několika ne po sobě jdoucích alb se zpěvákem Damianem Wilsonem, který se vrátil v roce 1997 na albu "Extinct Instinct" a v roce 2012 "March of Progress" a jediné s bubeníkem Tony Grinhamem. Album bylo znovu vydáno jako Special Edition v roce 2001 u InsideOut Music & amp; v roce 2012 jako definitivní vydání u Nuclear Blast. Písně se zabývají problematikou ničení životního prostředí, zneužívání drog, válka v Perském zálivu a v bonusové skaldbě "Intervention" bosenskou válkou.Skupina:
Karl Groom - Guitars
Richard West - Keyboards
Glynn Morgan - Vocals
Johanne James - Drums
Steve Anderson - Bass
Hosté:
Two-Zero-One-Seven
Vyšlo 10. 2018, NonStopMusic, Nscd007 (Europe)

Seznam skladeb:
01. Slipstream (5:39)
02. The Man Who Saw Through Time (11:55)
03. Snowblind (7:15)
04. Innocent (4:31)
05. Stars And Satellites (7:30)
06. Mission Profile (8:49)
07. Pilot In The Sky Of Dreams (10:01)
08. Hollow (4:07)
09. Lost In Translation (10:26)
10. Small Dark Lines (6:45)
Total Time: (76:58)

Recorded live in Europe from November to December 2017

Skupina:
Damian Wilson - Vocals
Karl Groom - Guitars
Richard West - Keyboards
Johanne James - Drums
Steve Anderson - Bass
Pete Morten - Guitars

European Journey
2CD, vyšlo 13. listopadu 2015, Nuclear Blast, NB 3522-0 (Sweden)

Seznam skladeb:
CD1
01. Slipstream (5:55)
02. The Hours (8:29)
03. Liberty Complacency Dependency (7:41)
04. Ground Control (7:20)
05. Unforgiven (6:20)
06. Long Way Home (6:03)
07. Part Of The Chaos (9:26)
08. Coda (5:32)
Total Time: (56:46)

CD2
01. Watchtower On The Moon (5:36)
02. Pilot In The Sky Of Dreams (10:21)
03. Lost In Your Memory (4:45)
04. Mission Profile (8:43)
05. The Box (12:42)
07. Ashes (7:39)
Total Time: (54:09)
Producer: Richard West
Producer, Mixing, Mastering: Karl Groom at Thin Ice Studios
Recording: David Sievers

Skupina:
Andrew "Mac" McDermott - Vocals
Karl Groom - Guitars, Backing vocals
Nick Midson - Guitars
Richard West - Keyboards, Backing Vocals
Johanne James - Drums
Steve Anderson - Bass, Backing Vocals
Hosté:
Surface To Stage
Vyšlo 2006, CD NSCD005, Fanclub Release

Seznam skladeb:
01. Mission Profile (8:22)
02. Ground Control (7:12)
03. Into The Light (8:51)
04. Echoes Of Life (8:28)
05. Long Way Home (5:57)
06. Opium (6:29)
07. The Art Of Reason (10:06)
08. Pressure (5:22)
09. Flags And Footprints (5:10)
10. Light And Space (6:05)
Total Time: (72:02)

Recorded on 17 September 2004 at Z7, Pratteln, Switzerland
Producer, Mixing, Mastering: Karl Groom at Thin Ice Studios

Skupina:
Andrew "Mac" McDermott - Lead Vocals
Johanne James - Drums
Karl Groom - Guitar, Acoustic & Backing Vocals
Nick Midson - Guitar
Steve Anderson - Bass
Richard West - Keyboards & Backing Vocals
Hosté:
Critical Energy (2CD, 2CD/DVD)
2CD, vyšlo 2. února 2004, InsideOut Records, #LC01414

Seznam skladeb:
CD1:
01. Phenomenon (6:06)
02. Oceanbound (6:24)
03. Choices (8:40)
04. Angels (6:47)
05. Falling Away (7:09)
06. Virtual Isolation (6:10)
07. Innocent (4:21)
08. Long Way Home (6:06)
09. Fragmentation (7:00)
CD2:
01. Clear (3:41)
02. Lifeflow (3:53)
03. Narcissus (5:25)
04. Sunseeker (5:25)
05. The Latent Gene (7:56)
06. Light And Space (6:15)
07. Sunrise On Mars (5:29)
08. Paradox (9:25)
09. Sanity's End (10:16)
Total Time: (116:50)
Additional concert footage from ProgPower USA 2002:
01. Light and Space
02. The Latent Gene
03. The Ravages of Time
Photo gallery: Sy Wooks Seddon

Skupina:
Andrew "Mac" McDermott - Lead Vocals
Karl Groom - Guitars & Vocals
Nick Midson - Guitars
Jon Jeary - Bass, Vocals
Richard West - Keyboards, Vocals
Johanne James - Drums
Hosté:
Concert In Paris
Vyšlo 2002, NSM Records, CD NSCD002, Fanclub Release

Seznam skladeb:
01. Freaks (5:24)
02. Turn On Tune In (5:53)
03. Long Way Home (5:52)
04. Change (4:43)
05. Devoted (6:44)
06. Light And Space (5:32)
07. The Ravages Of Time (9:56)
08. Paradox (9:51)
Total Time: (53:55)

Live in Paris on September 23rd 2001
Fanclub-only CD with enhanced part

Skupina:
Glynn Morgan - Vocals
Karl Groom - Guitars, Backing Vocals
Richard West - Keyboards, Backing Vocals
Nick Midson - Guitar
Jon Jeary - Bass, Backing Vocals
Jay Micciche - Drums
Hosté:
Livedelica
Vyšlo 1995, Giant Electric Pea, GEPCD1015 (UK)
24. září 1997, Fandango Records, TKCF-45028 (Japan)

Seznam skladeb:
01. A Tension Of Souls (7:30)27
02. Sanity's End (11:08)06
03. Innocent (4:41)38
04. Surface To Air (9:14)13
05. Paradox (9:03)8 27
Total Time: (41:36)

Bonus track on the japanese version:
06. Part Of The Chaos (1994 Demo)
Skupina:
Andrew McDermott "Mac" - Lead Vocals
Johanne James - Drums
Karl Groom - Guitar, Acoustic & Backing Vocals
Nick Midson - guitar
Steve Anderson - Bass
Richard West - Keyboards & Backing Vocals
Hosté:
Critical Energy (2CD, 2CD/DVD)
DVD, vyšlo 2004, InsideOutMusic

Seznam skladeb:
DVD:
01. Phenomenon (6:06)
02. Oceanbound (6:24)
03. Choices (8:40)
04. Angels (6:47)
05. Falling Away (7:09)
06. Virtual Isolation (6:10)
07. Innocent (4:21)
08. Long Way Home (6:06)
09. Fragmentation (7:00)
10. Clear (3:41)
11. Lifeflow (3:53)
02. Narcissus (5:25)
13. Sunseeker (5:25)
14. The Latent Gene (7:56)
15. Light And Space (6:15)
16. Sunrise On Mars (5:29)
17. Paradox (9:25)
18. Sanity's End (10:16)
CD1:
01. Phenomenon (6:06)
02. Oceanbound (6:24)
03. Choices (8:40)
04. Angels (6:47)
05. Falling Away (7:09)
06. Virtual Isolation (6:10)
07. Innocent (4:21)
08. Long Way Home (6:06)
09. Fragmentation (7:00)
Total Time: (58:40)
CD2:
01. Clear (3:41)
02. Lifeflow (3:53)
03. Narcissus (5:25)
04. Sunseeker (5:25)
05. The Latent Gene (7:56)
06. Light And Space (6:15)
07. Sunrise On Mars (5:29)
08. Paradox (9:25)
09. Sanity's End (10:16)
Total Time: (57:45)Skupina:
Karl Groom - Guitars (lead)
Richard West - Keyboards
Damian Wilson - Vocals
Johanne James - Drums
Steve Anderson - Bass
Pete Morten - Guitars (rhythm)
Hosté:
Watchtower On The Moon
SP, vyšlo 29. července 2014, Nuclear Blast

Seznam skladeb:
01. Watchtower On The Moon (5:32)
Total Time: (5:32)

Skupina:
Andrew "Mac" McDermott - Vocals
Karl Groom - Guitars
Richard West - Keyboards, Piano, Backing Vocals
Steve Anderson - Bass
Johanne James - Drums
Hosté:
Supermassive Black Hole
Digital SP, vyšlo 2002, CD NSCD002, Fanclub Release

Seznam skladeb:
01. Supermassive Black Hole (Muse Cover) (3:09)
02. Slipstream (Vocoder Version) (3:23)
Total Time: (6:32)

Skupina:
Andrew "Mac" Dermott - Vocals
Karl Groom - Guitars
Richard West - Keyboards
Steve Anderson - Bass
Johanne James - Drums
Hosté:
Dan Swano - Backing Vocals (03)
Pilot In The Sky Of Dreams
EP, vyšlo 5. března 2007, Nuclear Blast, NB 1907-2 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Pilot In The Sky Of Dreams (Radio Version) (3:53)
02. Pilot In The Sky Of Dreams (Album Version) (9:46)
03. Elusive (Radio Version) (3:52)
Total Time: (17:31)

Skupina:
Andrew "Mac" Dermott - Vocals
Karl Groom - Guitars
Nick Midson - Guitars
Steve Anderson - Bass
Richard West - Keyboards
Johanne James - Drums
Hosté:
Pressure
Vyšlo 22. června 2006, InsideOut Music

Seznam skladeb:
01. Pressure (Radio Version) (3:53)
02. Mission Profile (Radio Version) (5:23)
03. Flags And Footprints (Acoustic Version) (3:33)
Total Time: (12:49)Skupina:
Damian Wilson - vocals
Andrew "Mac" Dermott - Vocals
Karl Groom - Guitars, Bass Pedals
Richard West - Keyboards, Orchestration
Jon Jeary - Bass, Acoustic Guitar, Backing Vocals
Nick Midson - Guitars
Tony Grinham - Drums
Steve Anderson - Bass
Johanne James - Drums
Hosté:
Paradox - The Singles Collection
Vyšlo 12. října 2009, NonstopMusic, NSCD006

Seznam skladeb:
CD 1:
01. Paradox (4:34)(radio version)
02. Conceal The Face (5:03)
03. Shifting Sands (3:41)
CD 2:
01. Sunseeker (5:17) (radio version)
02. Fist Of Tongues (4:29)
03. Half Way Home (5:49)
CD 3:
01. Virtual Isolation (4:18) (radio version)
02. Somatography (5:49) (alternative version)
03. Smile At The Moon (3:45)
CD 4:
01. Freaks (3:46) (radio version)
02. Voyager II (5:11) (urban version)
03. Change (4:03) (acoustic version)
CD 5:
01. Light And Space (4:08) (radio version)
02. Long Way Home (4:02) (alternative version)
03. Turn On Tune In (4:21) (compound version)
CD 6:
01. Phenomenon (3:46) (radio version)
02. New Beginning (5:30) (alternative version)
03. Round And Round (4:02)(acoustic version)
CD 7:
01. Mission Profile (4:27) (radio version)
02. Flags And Footprints (3:35) (acoustic version)
03. The Ravages Of Time (9:54) (live version)
CD 8:
01. Pilot In The Sky Of Dreams (3:51) (radio version)
02. Elusive (3:54) (radio version)
03. Safe To Fly (3:34) (acoustic version)
Total Time: (110:49)

Skupina:
Karl Groom - Guitars, Pedals
Jon Jeary - Bass, Guitars, Vocals
Ian Bennett - Bass
Andrew "Mac" McDermott - Vocals
Nick Midson - Guitars
Tony Grinham - Drums
Damian Wilson - Vocals
Richard West - Keyboards, Vocals
Nick Harradence - Drums
Glynn Morgan - Vocals
Jay Micciche - Drums
Mark Heaney - Drums
Johanne James - Drums
Steve Anderson - Bass
Hosté:
The Ravages of Time (The Best of Threshold)
Vyšlo 19 Nov 2007 (EU), 20 Nov 2007 (US), 16 Nov 2007 (DE,AT,CH), Nuclear Blast

Seznam skladeb:
Disc One: The Latter Years
01. Slipstream (3:25) (Radio Edit)*
02. Light And Space (5:24)
03. Mission Profile (8:16)
04. Falling Away (6:54)
05. The Ravages of Time (10:17)
06. Phenomenon (5:29)
07. Pressure (3:50) (Radio Edit)*
08. Fragmentation (6:35)
09. Oceanbound (6:43)
10. The Art Of Reason (10:19)
11. Pilot in the Sky of Dreams (3:52) (Radio Edit)*
Total Time: (70:58)
(* previously unreleased on CD)
Disc Two: The Former Years
01. The Latent Gene (8:03)
02. A Tension Of Souls (7:09)
03. Eat The Unicorn (10:06)
04. Consume To Live (8:13)
05. Innocent (4:42)
06. Exposed (4:40) (Radio Edit)
07. Sanity's End (10:23)
08. The Whispering (7:53)
09. Voyager II (9:02)
Total Time: (70:08)

Producer: Karl Groom and Richard West
Vyšlo v listopadu 2007 a obsahuje rozhlasové verze skladeb z jejich studiového alba "Dead Reckoning".

Skupina:
Andrew "Mac" Dermott - Vocals
Nick Midson - Guitars
Karl Groom - Guitars, Bass (05,07)
Richard West - Keyboards
Steve Anderson - Bass (kromě 03,05,07,08)
Johanne James - Drums (kromě 05)
Jon Jeary - bass (03,08)
Mark Heaney - Drums (05)
Hosté:
Replica
Vyšlo 2004, Fanclub Release, NMC Records, NSCD004

Seznam skladeb:
01. Static (Alternative Version) (5:05)
02. Endless Sea (4:51)
03. Fragmentation (Radio Edit) (3:30)
04. Ground Control (Acoustic Version) (3:50)
05. The Latent Gene (Uncut Version) (9:14)
06. Torn To Shreds (4:38)
07. Forever (Acoustic Version) (3:29)
08. Light And Space (Radio Edit) (4:12)
09. Surface To Air (New Version) (9:58)
10. Opium (Synthetic Remix) (5:05)
Total Time: (53:47)
This CD was released by the official Threshold fanclub and has a collection of unreleased songs, remixes and new recordings. Jon Jeary and Mark Heaney appear as guest musicians on this CD.

Skupina:
Andrew "Mac" Dermott - Vocals
Karl Groom - Acoustic Guitars, Bass
Nick Midson - Acoustic Guitars
Richard West - Keyboards
Johanne James - Drums
Hosté:
Wireless (Acoustic Sessions)
Vyšlo 2003, Fanclub Release, NSM Records, NSCD003

Seznam skladeb:
01. Fragmentation (4:05)
02. Seventh Angel (5:03)
03. Part Of The Chaos (2:38)
04. Falling Away (4:37)
05. Lovelorn (4:40)
06. Innocent (4:05)
07. Falling Away (5:22)
08. Conceal The Face (4:18)
09. Lovelorn (3:18)
10. Narcissus (3:56)
Total Time: (42:02)
Acoustic, fanclub-only CD with 2 unreleased songs and studio-video footage.

Skupina:
Andrew McDermott - Vocals
Karl Groom - Guitars
Nick Midson - Guitars
Jon Jeary - Bass
Richard West - Keyboards
Johanne James - Drums
Hosté:
Decadent
Vyšlo 1999, Non Stop Music, (Fanclub Release), NSCD001

Seznam skladeb:
01. Virtual Isolation (Radio Edit) (4:16)
02. Intervention (1999 Remix) (7:02)
03. Sunseeker (Radio Edit) (5:32)
04. Voyager II (Urban Version) (5:11)
05. Devoted (Fan Club Remix) (7:16)
06. Change (Unplugged) (4:03)
07. Mother Earth (1999 Remix) (5:53)
08. Exposed (Radio Edit) (4:37)
09. Lost (Japanese Release) (2:42)
10. Into The Light (1999 Remix) (9:59)
11. Paradox (Club Mix) (4:32)
12. He Is I Am (Drum & Bass Version) (3:50)
Total Time: (65:15)

Produced and Remixed: Karl Groom & Richard West
Mixed at Thin Ice Studio, Surrey, England
Mastered: Rob Aubrey
Sleve Layout: Landsdowne
Photography: Nigel CraneSkupina:
Hosté:

Vyšlo ****,

Seznam skladeb:
Total Time: (00:00)

Threshold in 1994, Wounded Land tour line up. L to R: Karl,
Rich, Jon, Nick, Glynn, Tony


Psychedelicatessen line up clockwise from upper-left:
Richard West, Nick Midson, Nick Harradence, Jon Jeary,
Glynn Morgan, Karl Groom.


Threshold v roce 1997. Zhora - doleva: Jon Jeary,
Damian Wilson, Mark Heaney, Richard West,
Karl Groom, Nick Midson.


Threshold 1997 - koncertní sestava (L => R):
Rich, Jon, Damian, Nick, Karl, Johanne.
Threshold (l-r): Richard West, Johanne James, Damian Wilson, Pete Morten, Steve Anderson and Karl Groom

Extinct Instinct 1997
Oficiální stránky:
http://www.thresh.net/
http://www.facebook.com/threshold

Další zdroje:
http://www.damian-wilson.net/
http://www.kyrbgrinder.net/
http://www.music-bazaar.com/world-music/album/747082/Something-From-Nothing/
http://www.impossiball.it/lightandspace/faq.htm

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  22.9.2014 
Menu Posledním aktualizace: 3.3.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©