STYX






  Zpět
STYX ve složení Tommy Shaw, James "J.Y." Young, Lawrence Gowan, Todd Sucherman a Ricky Phillips (spolu s občasným překvapením při vystoupení s původním basistou Chuck Panozzo), odehráli více živých koncertů od 1999, než ve všech předchozích letech své kariéry dohromady. Dvě vystoupení na Super-Bowl, Pollstar Box Office žebříček - navíc se společnými zájezdy s Def Leppard, Journey, Boston, REO Speedwagon, Bad Company (z těch nejhlavnějších), další dvě studiová alba a konec je stále v nedohlednu. STYX nadále dobývají planetu, snad každým vystoupením.

Americká progressive rocková skupina STYX je jednou z nejúspěšnějších progressive rockových skupin vůbec se čtyřmi za sebou vydanými studiovými alby, které byly oceněny více platinovými deskami (ocenění udělené za 1 milion prodaných kusů alba). Skupina se proslavila především na přelomu 70. a 80. let minulého století, když se orientovala na přímočařejší, tzv. radio-friendly zvuk. Jejími největšími hity v té době byly "Babe" z roku 1979 a "The Best of Times" z roku 1981; v Evropě (a u nás) je nejznámější zřejmě píseň "Boat on the River", která se m.j. stala hitem č. 1 v Německu v roce 1980.

Základy skupiny však byly položeny už dávno předtím, když v roce 1961 ve městě Chicago, stát Illinois, založili sourozenci Chuck a John Pannozovi a Dennis DeYoung v Chicagu skupinu The Tradewinds a hráli po lokálních barem během studia na Chicago State University. V té to sestavě figurovali bratři Chuck Panozzo na kytaru a John Panozzo na bicí a zpěvák, pianista, klávesista a akordeonista Dennis DeYoung a kytarista Tom Nardini. V roce 1965 si skupina změnila název na TW4, Tom odešel, Chuck přešel na basovou kytaru a kapelu doplnili kytarista a zpěvák James "J.Y." Young a John Curulewski. Původní název Tradewinds si změnili na TW4 podle televizní show pojmenované "That Was The Week That Was", což se zkráceně psalo TW3. Skupina se rozhodla změnit znovu jméno v roce 1972, když podepisovali smlouvu s vydavatelstvím Wooden Nickel Records. Měli několik návrhů a DeYoung prohlásil, že název STYX (podle názvu řeky v podsvětí z řecké mytologie) byl vybrán, protože to byl "pouze jediný název, který nikdo z nich nenáviděl." V té době skupinu tvořili Chuck (baskytara), John (bicí), Dennis (klávesové nástroje), John Curulewski (kytary) a James "J.Y." Young (kytary). Většina členů také zpívala, na některých deskách úplně všichni a sbory se staly jedním z charakteristických znaků skupiny. Hned poté co se James Young připojil je skupině na konci roku 1970, vstoupili asi za měsíc do nahrávacího studia v Harvey, Illinois, což bylo studio country hudby s názvem Brave Records. Nahráli tři původní skladby a tři kopie melodií, jen aby získali smlouvu. Poté co lidé z Wooden Nickel uslyšeli nahrané pásky, byli ohromeni vícehlasými vokály více, než čímkoliv jiným, a podepsali s kapelou smlouvu.


V počátcích hudba STYX reagovala na takové tehdy aktuální progresivní vlivy jako "Emerson, Lake & Palmer" a "Moody Blues", o čemž svědčí jejich první čtyři nahrávky, debutová "Styx" (1972), "Styx II" (1973), "The Serpent Is Rising" (1974) a "Man of Miracles" (1975), které vyšly u labelu Wooden Nickel. Na nich kombinují přímočarý hard rock s progressive rockem a art rockem. Album "The Serpent Is Rising" nastínilo pozdnější úsilí skupiny nahrávání koncepčních alb, ke kterému se Styx dopracovali až v roce 1980. Síla těchto alb a neustálé hraní v místních klubech a školách pomohly skupině vybudovat si fanouškovskou základnu a celkem slušný úspěch v Chicagu a okolí, ale nebyli schopní se probojovat do hlavního proudu, a ke komernímu úspěchu se jim nepodařilo prorazit. Přesto třeba píseň "Best Thing" z alba "Styx" atakovala #9 - #16 - #72 pozici a zůstala na Billboard Hot 100 žebříčku 6 týdnů, vrcholu dosáhla na pozici #82. Úspěch se dostavil až díky skladbě "Lady" z desky "Styx II", která se v roce 1975, téměř dva roky po vydání tohoto alba, prosadila ke konci roku 1974 do vysílání Chicagské rozhlasové stanice WLS-FM. Píseň byla brzy poté urychleně vydána znovu jako singl celostátně a rychle dosáhla 6. místa v Top 10 hitparádě singlů. Deska "Styx II" pak dosáhla za prodejnost zlatou desku. V této době nicméně narostlo rozčarování skupiny s jejich nahrávací společnosti a po tomto úspěchu si skupina mohla dovolit přejít k větší společnosti A&M Records. Jejich bývalý label Wooden Nickel vydal pak bezpočet kompilací v průběhu let, zvláště pak z vyřazených skladeb z jejich raných nahrávek.

Po podepsání smlouvy s A&M Records vydali hned své páté album "Equinox" (1975), které se velkem dobře prodávalo a přineslo menší hit se skladbou "Lorelei", pozice #27 v USA. Ještě důležitější je, že obsahovalo i rocková hymnu "Suite Madame Blue", která získala kapele značné uznání a časté vysílání na FM rádio v relativně novém Album Oriented Rock (AOR) okruhu. V prosinci 1975, v předvečer turné na podporu alba, ale náhle opustil kapelu originální kytarista John Curulewski kvůli své touze trávit čas se svou rodinou. Styx, kteří se právě chystali vyjet na americké turné, jej po horečném ledání na poslední chvíli v roce 1976 nahradili kytaristou Tommym Shawem. Tommy Shaw se však ukázal být oním chybějícím kouskem skládanky pro Styx, protože většina jejich následujících alb během druhé poloviny 70. let získala alespoň platinové ocenění. Tahle sestava kapely je označována jako "klasická".

John Curulewski později v únoru 1988 zemřel na mozkové aneurysma. John Curulewski byl znám jako vynikající učitel hry na kytaru a také vytvořil skupinu "Arctic Fox", s níž hrával v místních klubech v Chicagu.
Šesté album "Crystal Ball" (1976) se řadí také k těm úspěšnějším a hity se staly i píseň od Tommy Shawa "Mademoiselle" dosáhla na #36, a skladba "This Old Man" od Denise DeYounga. Sedmé album "The Grand Illusion" vyšlo 7. července 1977 a stalo se pro Styx "přelomovým albem", když dosáhlo trojnásobně platinové certifikace. Přineslo několik Top 10 hitů a AOR rádiových pozic ve skladbách DeYoungova "Come Sail Away", která dosáhla #8 v roce 1978, píseň od Shawa "Fooling Yourself (The Angry Young Man)" byla druhým hitem rádia, která dosáhl #29 v témže roce. Titulní skladba také získala značnou popularitu v rozhlase. Ve druhé polovině 70. a počátku 80. let se skupina těšíla svým největším úspěchům. Jejich následující album "Pieces of Eight" z roku 1978 přineslo skupinu směřující více hard-rockovým směrem a přineslo singly "Renegade" (#16 v USA) a "Blue Collar Man (Long Nights)" (#21 v USA), menší hity "Sing for the Day", který se zastavil těsně před Top 40 na #41, a "klamání sebe".


Skupina v té době již směřovala zvolna ke komerčnějšímu pojetí, což potvrdilo zejména album "Cornerstone" z roku 1979, které přineslo jejich první hit #1 v americké hitparádě, DeYoungovu baladu "Babe", počátkem roku 1980, který se stal i největším mezinárodním hitem skupiny. Prodalo se jej přes milión kopií a dokonce vystoupil až na #6 ve Velké Británii. Album také zahrnovalo hit #26 "Wy Me" od DeYoung a "Borrowed Time", dílo DeYounga a Shawa a také píseň "Boat on the River" (1980), která se stala hitem ve většině Evropy. Popularita alba (#2 Billboard) pomohla vyhrát kapele People's Choice Award za nejlepší novou píseň v roce 1980. Na 22. Grammy Awards Styx obdrželi nominaci za nejlepší rockový pěvecký výkon dua nebo skupiny a zvukoví technici Gary Loizzo a Rob Kingsland byli za "Cornerstone" nominováni na Grammy za Best Engineered Recording.

Po úspěchu "Babe" DeYoung začal směrovat skupinu více divadelním směrem, zatímco Shaw a Young dávali přednost tvrdšímu rockovému přístupu. Toto dohadování ohledně hudebního směřování vedlo k o něco většímu napětí začátkem roku 1980 poté, co Young a Shaw měli námitky proti baladě "First Time" nakonec vydané jako druhý singl z "Cornerstone". Roztržka mezi Dennisem na jedné straně a Tommym s Jamesem na straně druhé vyústila v krátkodobý Dennisův odchod, naštěstí se věci rychle urovnaly. Na úspěch "Cornerstone" navázalo koncepční album "Paradise Theater" v lednu 1981, která v americkém albovém žebříčku dosáhla na 1. místo. Vzešlo z ní celkem pět singlů, z nichž nejúspěšnější byl "The Best of Times" od DeYounga, v americké hitparádě dosáhl na 3. místo, singl "Too Much Time on My Hands" od Shawa získal #9 místo. "Paradise Theater" se stala čtvrtou po sobě jdoucím multi-platinovým albem skupiny. Po vydání desky se zase objevilo obvinění od kalifornských náboženských skupin a od Parents Music Resource Center, že skupina na album pozpátku nahrála satanistické sdělení ve své anti-kokainové hymně "Snowblind". James Young popřel obvinění ještě před tím, než "Snowblind" odehráli živě. Dennis DeYoung popřel obvinění stejně, žertoval o tom ve studiu v programu Redbeard: "Měli jsme dost problémů, aby se zvuk hudby posunul někam dále." James Young to ještě vtipně okomentoval: "Kdybychom chtěli nahrát nějaký satanistický vzkaz, nahráli bychom jej normálně, abyste si nemuseli koupit magnetofon za 400 dolarů, kdybyste jej chtěli slyšet." V průběhu roku 1980 kapela využívala úvodní skladbu alba "Rockin' the Paradise" (dosáhla na #8 v Top Rock Tracks Chart) k zahajování svých koncertních show.

V roce 1983 následovala koncepční deska "Kilroy Was Here", kterou DeYoung stylizoval jako rockovou operu. Album vypráví příběh z budoucnosti, kdy je rocková hudba v robotizované společnosti zakázaná díky úsilí charismatického evangelisty Dr. Everta Righteous (Spravedlivý). Hrdinu Kilroye představoval Dennis DeYoung ve skladbě "Kilroy", což byla nespravedlivě uvězněná rocková hvězda. Tommy Shaw hrál roli Jonathana Chance, mladšího rockera, který bojuje za svobodu Kilroye a za zrušení zákazu rockové hudby. Tato budoucí společnost je ovládána roboty. Nazývají se Robotos, tyto stroje zabezpečují mnoho pracovních míst, v neposlední řadě jsou z nich i stráže věznící Kilroye. Jednou z inspirací příběhu Kilroye byla i reakce kapely na nařčení z nahrávání satanistických sdělení v jejich předchozích deskách. Album obsahovalo i píseň Jamese Younga "Heavy Metal Poisoning", která obsahuje text ironicky se vysmívající obviněním proti skupině. V jejím úvodu je úmyslně zahrnuta i zpětná zpráva a latinské výrazy "annuit coeptis" a "novus ordo seclorum", z rubu státní pečeti Spojených států. S odkazem na Prohlášení nezávislosti Spojených států z roku 1776, jsou překládány takto "Annuit Coptis - On (Bůh) žehná našim činům a "Novus Ordo Seclorum - Nový řád věků". Obě fráze zapadají také do příběhu Kilroye, stejně jako padouchu kazateli, který se snaží rozšířit svou vizi vývoje morálky prostřednictvím masových demonstrací. "Kilroy Was Here" opět získala platinové ocenění v roce 1983 a může se pochlubit dvěma hity v první desítce, syntezátorovou skladbu "Mr. Roboto" (#3 v USA) a balada "Don't Let It End" (#6 v USA), album získalo nominaci na Best Engineered Recording za zvuk a dlouholetý přítel Gary Loizzo a kolegové inženýři z alba Will Rascati a Rob Kingsland pak nominaci na 26. Grammy Awards (1983).

V roce 1983 se kapela vyrukovala s ambiciózní jevištní show na podporu "Kilroy...", v níž se představily herecké etudy u tří skladeb s využitím instrumentálních doprovodů skladeb včetně "Mr. Roboto", který naživo odzpíval Dennis DeYoung, když se maskoval jako Roboto, "Heavy Metal Poisoning" s Jamesem Youngem jako kazatelem Dr. Everta Righteous, zatímco bratři Panozzovi vystupovali na jevišti jako jeho stoupenci, "Haven't We Been Here Before" s Tommym Shawem jako Jonathan Chance a DeYoungem jako Kilroy v Roboto masce v duetu. Propracovaná show byla ale příliš nákladná a nebyla až tak výnosná jako předchozí turné.

Během nahrávání "Kilroy Was Here" se ovšem projevilo tvůrčí a konkurenční napětí uvnitř kapely ohledně toho, jak dále tvorbu směřovat, což přerostlo únosnou mez. Nakonec to vedlo k odchodu kytaristy Tommy Shawa po skončení turné v roce 1984, když se vydal na sólovou dráhu. V roce 1984 kapela vydala své první živé album "Caught In The Act". Nahrávka představila jednu studiovou skladbu "Music Time", z níž se stal hit v Top 40. Koncert byl také natočen a uveden na VHS pod stejným názvem (na DVD pak v roce 2007). Nicméně, v době vydání tohoto alba se už kapela Styx rozešla.

Dennis DeYoung a Tommy Shaw vydali řadu sólových alb, počínaje "Desert Moon" od DeYounga a "Girls With Guns" od Shawa v roce 1984. Oba dva Shaw a DeYoung ale vyvolali jen mírný zájem o jejich první sólová alba. DeYoung bodoval v Top 10 s titulní skladbou "Desert Moon", kterou také často uváděl na stanici MTV. Shaw také atakoval Top Forty s "Girls with Guns" a měl také epizodní roli v televizním seriálu NBC Miami Vice. DeYoungův následující singl "Don't Wait for Heroes" také představil video, které bylo také uváděno na MTV, ale nepodařilo se mu získat nějaký větší ohlas v radiích, dosáhlo je pozice #83. Během natáčení videa si DeYoung poranil svá záda, přimět jej, což jej donutilo vycouvat z nastávajícího severoamerického turné s formací "Huey Lewis and the News". Shaw přesto udělal turné na podzim roku 1984 jako předkapela pro The Kinks.

Shawovo album "What If" (1985) a DeYoungovo z roku 1986 "Back to the World" také měly žebříčkové ambice spolu se singly z filmovou hudbou. Damn Yankees Shawovo "What If (Remo Theme)" z "Remo Williams: The Adventure Begins" vstoupilo do Billboard Hot 100, zatímco DeYoungovo "This is the Time" z filmu "The Karate Kid, Part II" bylo na soundtracku uváděn0m krátce na MTV. První singl z alba "Back to the World" od DeYounga "Call Me" vystoupil až na #6 v Adult Contemporary Chart a byl z něj mírný hit, když dosáhl na #54 pozici v Billboard Hot 100. V roce 1986 vyšla ještě Tommy Shawovi deska "Live in Japan", v roce 1987 pak "Ambition".

Přesto si ke konci 80. let sólové dráhy obou členů STYX postupně postupně získaly jakousi malou, ale loajální základnu fanoušků. Ani DeYoungovo "Boomchild", ani Shawovo "Ambition" ale nedosáhly stejné úrovně předchozích alb, ačkoliv Shawův cover "Ever Since the World Began" od Jima Peterika se krátce objevil v hitparádě. Shaw také nahrával ve studiu se skupinou Jima Peterika Survivor v roce 1986 album "When Seconds Count". Shawova sólová kapela zahajovala také většinu amerických představení Rush na jejich turné Hold Your Fire Tour během 1987-1988 .

Mezitím James Young nahrál své vlastní sólové album "City Slicker" (s Janem Hammerem) a "Out On a Day Pass", které ale zaznamenaly jen minimální pozornost. V roce 1995 James Young spolupracoval s dalšími hudebníky z Chicaga a vydal album jako "James Young Group" s názvem "Raised by Wolves".

V roce 1989 Tommy Shaw založil skupinu Damn Yankees, v níž působili i Ted Nugent (kytarista), Jack Blades (basa/zpěv) a Michael Cartellone (bicí). Skupina měla komerční úspěch hned se svoji první bezejmennou deskou v roce 1990 (díky hitové baladě "High Enough"), ale o dva roky později se jim to již s deskou "Don't Tread" nepodařilo.

Mezitím ovšem zbývající členové Styx projevili zájem na comeback skupiny v novém desetiletí. Shawa tak v roce 1990 nahradil kytarista Glen Burtnik a nová sestava vydala album "Edge of the Century", které dosáhlo zlatého prodeje (500 tisíc prodaných kopií). Navíc z něj vzešel úspěšný singl, balada Dennise DeYounga "Show Me the Way", která se dostala do Top 1, a to i díky podpoře těsně před první válkou v Perském zálivu, když některé rozhlasové stanice upravily Top Three zachycením hlasů dětí, jejichž rodiče byli nasazeni v Saúdské Arábii Glen Burtnik v letech 1990 a 1991. To přispělo k dlouhodobější přízni písně v Adult Contemporary radio, kde píseň dosáhla #3, a hlavně se udržela v Top 40 po 23 týdnů. Obrovský úspěch "Show Me the Way" Styx připojili ke svým úspěchům, když měli v Top 10 singly ve 3 různých dekádách, a to během 4 různých prezidentských administrativ.

Burtnikovo autorství také pomohlo obohatit "Edge of the Century" přispěním menšího hitu "Love at First Sight" (#25 v Billboard Hot 100, #13 v Adult Contemporary) a "Love Is Ritual" (#80 v Billboard Hot 100, #9 v Billboard Mainstream Rock Tracks), stejně jako skladby z alba "All In a Day's Work", "World Tonite" a titulní skladba. Díky velké odezvě singlů, a to zejména "Show Me The Way", deska "Edge of the Century" dosáhla na pozici #63 v Billboard Album Chart a byla certifikována jako zlatá. Styx pak podnikli během jara a léta roku 1991 turné po Spojených státech. Ale poté, co byl label A&M koupen společností Polygram Records, byla smlouva se skupinou zrušena i přes úspěch alba, top 3 singly a top 25 singlů.

Sada demonahrávek s názvem "Son Of Edge" byla dokončena a pokoušeli se ji nabízet jiným nahrávacím společnostem. Novou smlouvu se nepodařilo uzavřít, protože na rockové scéně už dominoval styl grunge (díky obrovskému úspěchu Nirvany) a o progressive rock už nebyl takový zájem. A tak se Styx, pro malý zájem od velkých nahrávacích společností, znovu v roce 1992 rozešli. Některé části "Son Of Edge" se znovu objevily v různých formách v průběhu let u Styx, nebo v DeYoungově či Burtnikově antologií. DeYoung si mezitím stihl zahrát roli Piláta Pontského v obnovené premiéře opery Jesus Christ Superstar a vydat pvě desky "Out on a Day Pass" (1994) a "Raised by Wolves" (1995). V roce 1994 DeYoung nahrál desku "10 na Broadway", což bylo album melodií ze známých muzikálů. Singl "On the Street Where You Live" měl mírnu odezvu v rádiích. Shaw se spojil s bývaým kolegou Jack Blades k jejich krátkodobému projektu Shaw Blades a jejich společným úsilím vyšla v roce 1995 deska Hallucination.

REUNION SKUPINY

Nové nahrávání jejich prvního hitu "Lady"(pod názvem "Lady '95") pro kompilaci "Greatest Hits" konečně znovu spojila Shawa s jeho bývalými spoluhráči ze Styx, což vedlo k plnému reunionu skupiny a turné v roce 1996. Ale bubeník John Panozzo vážně onemocněl v té době, kdy (kvůli dlouhém boji s alkoholismem), což mu zabránilo zapojit se do opětovného spojení - a zemřel v červenci téhož roku. Takže zdrcení STYX vytrvali s novými bubeníkem Toddem Suchermanem, který nahradil Johna Panozzo. Reunion turné Styx se ale stalo obrovským obchodním překvapivým úspěchem, což vedlo k vydání živého alba/videa v roce 1997 "Return to Paradise", a zároveň se kompletně představila nové generaci rockových fanoušků, což se ukázalo i na velkolepém soundu Styx přes humorné auto reklamy, které využívaly skladbu "Mr. Roboto", stejně jako písně používané v televizních pořadech jako South Park and Freaks & Geeks. Dne 6. června 1999, skupina krátce sešla, aby zahrála na podporu Children's Miracle Network Telethon. V roce 1999 Styx byli také často zmiňováni během filmu Big Daddy (1999), v němž hlavní roli hrál Adam Sandler. Skupina se dokonce obnovila až natolik, že vydali nové studiové album v roce 1999 "Brave New World". Samotné album však bylo přijato celkem vlažně a prodeje rostly velmi pomali, singl "Everything Is Cool" dokonce v žebříčcích propadl. Ještě před natáčením ale mezi Dennisem a Tommym s Jamesem opět propukly spory. Zatímco materiál od Tommyho Shawa se pokoušel přivést kapelu do příštího století a JY se v písničkách pokoušel přinést tvrdší rockovou žílu, Dennis deYoung prosazoval více pop a Broadway styl, což se projevilo i v nejednotnosti zvuku na albu. Podle DeYounga zde byl další velký rozdíl, a to fakt, že nedělal celkovou produkci alba jako u jiných desek. Styx se znovu vydali na turné, ale DeYoung byl nucen turné přerušit, když pochytil podivnou virózu, která se projevovala extrémně zvýšenou citlivostí na světlo. DeYoung nakonec překonal tyto potíže, ale to už se Shaw a Young, aniž by brali v úvahu DeYoungovou žádost o odložení turné, rozhodli zařadit do sestavy skupiny nového zpěváka kanaďana Lawrence Gowana, což byl klasicky školený pianista, který dosáhl platinového úspěchu jako sólista na Sony Kanada. S ním vydali i pár živých nahrávek počátkem 21. století, "Arch Allies: Live at Riverport" (2000) (podílí se na ní společně půl na půl Styx a REO Speedwagon) a "Styx World: Live 2001" (2001). DeYoung proto začal vystupovat jako sólový umělec. Aby mohl používat název skupiny na podporu své sólové kariéry, DeYoung zažaloval své bývalé spoluhráče kvůli používání názvu Styx. Řízení, které skončilo v roce 2001 ponechalo skupině ponechat si název "Styx" a DeYoung mohl užívat popisný název jako "hudba Styx" nebo "dříve Styx" (ale ne "hlas Styx"). Posledním členem původní sestavy tak zůstal Chuck Pannozo, který ale kvůli svým zdravotním problémům mohl hrát jen občas, takže se do sestavy opět vrátil Glen Burtnik. Chuck Panozzo totiž potvrdil zvěsti, že byl nakažen virem AIDS, ale bojuje s virem úspěšně. O bouřlivé kariéře u Styx se vyjádřil, že to pro něj byla zábavná epizoda jako z pořadu VH1 "Behind the Music".

V únoru 2003 se objevilo v obchodech nové studiové album představující novou akvizici, zpěváka a klávesistu Gowana. Album s názvem "Cyclorama" Styx nahrávali ve složení Shaw, Young, Burtnik, Sucherman a Gowan. Album také uvedlo několik hostujících hudebníků od Johna Waite, Briana Wilsona až po herce Billy Bob Thorntona. Album ale dosáhlo pouze na #127 příčku Billboard 200 a celkově neudělalo velký dojem. I když singl "Waiting for Our Time" se vyšplhal až na #37 na žebříčku Billboard mainstream rock, udržel se tam snad jen týden. Styx v tomto období hodně koncertovali a vydali další živé album. Styx se stali součásti i Super Bowl, když odehráli krátký set na parkovišti v San Diegu před zápasem Oakland Raiders vs. Tampa Bay Buccaneers, stejně jako těsně před zápasem skladbu Queen "We Are the Champions ...". Ke konci roku, v září 2003, ale Burtnik kapelu Styx opustil a nahrál sólové album "Welcome to Hollywood". V kapele jej nahradil bývalý člen Bad English a Babys Ricky Phillips. Burtnik se pak spojoval s Dennisem DeYoungem pro řadu turné v průběhu příštích několika let. Chuck Panozzo si hrál se skupinou na vybraných živých nahrávkách - 2CD "Come Sail Away: The Styx Anthology" z roku 2004, skvělá nahrávka reprezentující celou kariéru kapely, a 2CD "The Complete Wooden Nickel Recordings" z roku 2005 shrnující první čtyři alba skupiny.

Dne 5. června 2004 se Styx účastnili festivalu Erica Claptona nazvaného "Crossroads Guitar Festival", na němž zahráli písně Jimiho Hendrixe, BB Kinga a Slima Harpo spolu s Jeffem Baxterem jako speciálním hostem. V roce 2005 Styx vydali i album cover verzi skladeb nazvanou "Big Bang Theory", kde předvedli některé své oblíbené skladby z "Velkého rockového zpěvníku" (The Great Rock Songbook). Album se vyšplhalo až do Billboard Top 50 žebříčku alb, což bylo nejvyšší umístění od roku 1990. Jejich verze písně od Beatles "I am the Walrus" odezněla i v rádiích, a videa této písně bylo natočeno následně při živých vystoupeních. Přesto album měla krátký život v žebříčcích a nedokázalo dohnat dřívější úspěchy.

DeYoung pak pokračoval ve své sólové kariéře. Přearanžoval a hrál své hity od Styx hity se symfonickým orchestrem. V roce 2005 DeYoung vydal z těchto předělávek se symfonickým orchestrem CD s názvem "The Music of Styx - Live with Symphony Orchestra". Album obsahovalo také tři nové DeYoungovy písně. DeYoungovo CD se stalo velkým hitem v Kanadě, kde se jej prodalo přes 50.000 kopií. Často se na jeho nahrávkách objevuje i Glen Burtnik. V roce 2009 vydal v USA DeYoung album "One Hundred Years From Now", což byla kolekce nových skladeb po dlouhé době.

Dne 21. dubna 2006 organizace RIAA, udělující umělcům a skupinám zlaté či platinové ocenění za prodeje desek, oznámila, že kapele Styx patří 127. místo se 17.500.000 prodanými deskami ve Spojených státech. Reklama v prodejně Amazon.com ke knize Chucka Panozzo "The Grand Illusion: Love, Lies, and My Life with Styx" uvádí, že Styx prodali více než 54 milionů desek. Dne 16. dubna 2007 skupina Def Leppard oznámila 50 zastávek na turné v roce 2007, ve kterém se objevili Styx a Foreigner jako doprovodné kapely. Dne 16.října 2007 Styx obdrželi ocenění "Lifetime Achievement Award" od IEBA (International Entertainment Buyers Association) v Nashvillu, Tennessee. V roce 2008 Styx koncertovali společně s kapelou Boston na letním severoamerickém turné s 53 koncerty během 12 týdnů. V roce 2009 se Styx koncertovali s REO Speedwagon a .38 Special. Skupiny Styx a REO Speedwagon se dokonce spojily, aby nahrály singl s názvem "Can't Stop Rockin", který vyšel 23.dubna 2009. Turné skončilo až počátkem roku 2010.

Dne 21. února 2010 současná sestava vystupovala před Sprint Cup Auto Club 500 ve Fontana, Kalifornie. Tommy Shaw a Styx pak 3. března 2010 zahráli v Auditorio Nacional of Mexico City v Mexico City ve dvojkoncertu společně s REO Speedwagon. V květnu 2010 začalo severoamerické turné Styx jako hlavní kapely na turné "United in Rock" spolu s Foreigner a jako speciální hosté se objevili Kansas. V červenci 2010 Styx oznámila vydání "Regeneration: Volume 1", nové EP, které představilo šest nově zaznamenaných hitů a novou píseň "Difference In the World". Její vydání se shodovalo s The Grand Illusion/Pieces of Eight turné, na kterém byly odehrány obě alba v plném rozsahu. V prosinci 2010 oznámil Styx, že se jejich koncert v Memphisu ze 9. listopadu bude natáčet na DVD. Rovněž ohlásili turné po Velké Británii spolu s Journey a Foreigner s pěti představeními v červnu 2011. Na vzpomínkovém koncertě nahrávaném v historickém Orpheum Theater Styx odehráli dvě jejich klasická alba "The Grand Illusion" (1977) a "Pieces of Eight" (1978).

Dne 18. března 2011 bylo odstraněno jméno Dennis DeYoung v sekci historie na oficiálních stránkách Styx. Počátkem května 2011 Styx oznámili společné turné s kapelou YES na "Progressive US Tour", které začalo 4. července 2011. Dne 15. prosince 2011 se účastnili krasobruslařského představení "Improv-Ice", které bylo vysíláno v televizi 15. ledna 2012. 26. ledna 2013 měl na Palladia Channel premiéru koncert natočený v listopadu 2010.

Nově upravené stránky z roku 2013 odstranily v oddílu "Historie" zmínku o DeYoungovi, přestože je zde uvedena řada bývalých členů. Že by se jednalo o následek soudního sporu???

Kapela Styx oznámila vydání svého 16. studiového alba, které pod názvem "The Mission" vyšlo 16. června 2017 na labelu Alpha Dog 2T/UMe a je první nahrávkou po 14 letech s úplně novým materiálem od alba "Cyclorama" z roku 2003. Prvním zveřejněným singlem byla skladba "Gone Gone Gone". Jedná se v podstatě o koncepční album, které v textech zaznamenali Shaw a producent Will Evankovich jako vesmírný příběh. "The Mission" se odehrává v roce 2033 a jedná se o první let lodi s posádkou na Mars na vesmírné lodi Khedive poháněnou jadernou energií, která byla převzata z programu Globální vesmírný průzkum (Global Space Exploration Programme - GSEP). Posádka Khedive se skládá z Pilota (The Pilot), s pevnou rukou, který se narodil jako vůdce, Prvního důstojníka (First Officer), který působí jako týmová postava velkého bratra; Inženýr (Engineer), který je skeptický vůči každé fázi mise, ale zůstává sebevědomý ve svých schopnostech, aby je mohl co nejlépe využít v jakékoli technické situaci; a pak trojice vědců (A Top-Shelf Trio), v němž jsou astrofyzici a odborník na přežití. Tři zpěváci kapely - Shaw, James "JY" Young a Lawrence Gowan - hrají roli pilota, prvního důstojníka a inženýra a další tři - Chuck Panozzo, Todd Sucherman a Ricky Phillips vystupují jako posádka lodi.

Shaw v rozhovoru pro Billboard prozradil, že on a dlouholetý spolupracovník Will Evankovich pracovali v tajnosti na skladbách koncepčního alba "The Mission" o misi na Marsu už nějakou dobu, dokonce nechávali i své kamarády tápat v temnotě. "The Mission" bylo nahráváno během dvou let v Blackbird Studios, The Shop a 6 Studio Amontillado v Nashvillu, a podíleli se na něm všichni současní členové šestičlenného týmu STYX: kytarista a zpěvák Tommy Shaw, spoluzakládající kytarista a zpěvák James "JY" Young, klávesista a zpěvák Lawrence Gowan, původní baskytarista Chuck Panozzo, bubeník Todd Sucherman a baskytarista Ricky Phillips. Novinka "The Mission" je plná nostalgického, ale i nápaditého materiálu. Nová kolekce skladeb patří mezi nejsilnější, které kapela za posledních dvacet let představila, i když Styx svůj rukopis za těch pár desítek let nijak neoživili. Šestnáctou studiovou desku lze označit především jedním slovem - zábavná. Parta veteránů v čele se zpěvákem Lawrencem Gowanem, který v roce 1999 nahradil zakládajícího lídra Dennise DeYounga, působí i po pětačtyřiceti letech svěže, s elánem a překvapivými nápady. Na výsledek měl vliv také producent Will Evankovich, který striktně dohlížel na analogové nahrávání, díky němuž má album charakteristický retro punc. "The Mission" vůbec nezní unaveně nebo sterilně a deska je bezpochyby jedním velkým překvapení roku 2017.

Kapela Styx během léta 2017 vyjede koncertovat a představit nové album společně s dalšími legendamiu rocku, kapelou REO Speedwagon a s ex-Eagles kytaristou Donem Felderem. Společné turné “United We Rock” začíná 20. června 2017 v Ridgefield, WA, a končí 22. srpna v Holmdel, NJ.


Během vystoupení na "Trunk Nation With Eddie Trunk" SiriusXM ze 14. října 2020 hovořil kytarista a zpěvák STYX Tommy Shaw o průběhu psaní a nahrávání následovníka alba "The Mission". Bylo nahráno v Blackbird Studios v Nashvillu, v koprodukci a spoluautorství s Willem Evankovichem, dlouholetým Shawovým spolupracovníkem v kapele SHAW/BLADES, který také vystupuje s The Guess Who. Shaw řekl: "Mixy jsou hotové. Bohužel si budeme muset počkat na její vydání, dokud nebudeme moci vyrazit a vystupovat a pomáhat propagovat album. Jinak to předáváme na Spotify. Dali jsme do toho spoustu času, energie a zdrojů a chtěli bychom mít příležitost, abychom mohli prodat některá alba a podobné věci, a nevrátit se s 15-centovým šekem na konci roku". Bubeník Todd Sucherman pro Audio Ink Radio uvedl, že nový materiál STYX "se rozhodně opírá o progresivní stránku se vždy velkým důrazem na melodii a texty".

V létě 2020 zpěvák a kytarista Tommy Shaw naznačil, že nové album je téměř připraveno a brzy vyjde. "Máme všechny bicí, máme všechny [nahrané] basy," řekl v pořadu Ted Nugent Spirit Campfire. "Myslím, že jsem udělal všechny své kytary. Udělal jsem většinu svých vokálů... Psali jsme, psali a psali. Dostal jsem se na konec. Měl jsem tuhle další píseň. A najednou jsem prostě vyhořel. Říkal jsem si: Tuto píseň nemohu dokončit. Tak jsem ji nějak doklepal. Takže musím jít dovnitř a udělat to správně".

Po několika měsících upoutávek, včetně tajných zpráv Morseovy abecedy, Styx oznámili v květnu 2021 své nadcházející 17. studiové album. Styx vydávají nové album 18. června 2021. Bude dostupné na čistých vinylech, černém vinylu, CD a digitálních platformách. Tisková zpráva popisuje album nazvané "Crash Of The Crown" jako "novodobý zvukový chronograf nekonečného regeneračního cyklu vzestupu a pádu-a opět vzestupu-naší společné lidské zkušenosti". Album vyšlo 18. června 2021 u vydavatelství Universal Music Enterprises. Album bodovalo po dobu jednoho týdne na US Billboard 200 album chart, vrcholilo na pozici #114 dne 3. července 2021.

"Crash Of The Crown" přichází pouhé čtyři roky po vydání posledního Styx alba "The Mission", což byla jejich první nahrávka zcela nového materiálu od nahrávky "Cyclorama" z roku 2003. "The Mission" byla upřímná a poctivá reprezentace toho, jak se Styx uvedli tam, kde jsme byli ve 20. století, aby se v 21. století dostali někam na nové místo," řekl tehdy spoluzakladatel baskytarista Chuck Panozzo. Panozzo, který hrál se Styx na na částečný úvazek od roku 1999 propůjčuje své čtyřstrunné talenty dvěma skladbám "Crash Of The Crown", a to "Our Wonderful Lives" a "Lost At Sea". Klasický rockový zvuk Styx zůstává nedotčen, je smíchan s lehkým středověkým třpytem a poselstvím o překonávání depresí života v Americe. Album je v dnešní době inspirativní, a přestože bylo napsáno před pandemií, textová témata dokonale zapadají do světa, ve kterém právě žijeme. V roce 2021 byl po vydání alba Styx "Crash Of The Crown" Will Evankovich oficiálně vyhlášen Tommy Shawem jako sedmý člen Styx. Poté, co poprvé produkoval "The Mission" a "Crash Of The Crown" a připojil se ke Styx na pódiu v Las Vegas, aby 23. ledna 2019 zahráli "The Mission" jako celek, se kytarista Will Evankovich připojil ke Styx na jejich letní turné v roce 2021, které je vrátilo zpět ke koncertování.

Dne 7. dubna 2021 Styx prostřednictvím sociálních sítí oznámili, že vydávají EP s názvem "The Same Stardust", které bude obsahovat dvě nové skladby a také některé živé nahrávky. EP vyšlo na vinylu 12. června 2021 exkluzivně v nezávislých obchodech s deskami jako součást RSD Drops for Record Store Day 2021. Toto je první vydání Styx, které používá původní logo kapely od The Complete Wooden Nickel Recordings v roce 2005. Od 30. dubna 2021 do 5. května 2021 zveřejňovali Styx na sociálních sítích umělecká díla, která zahrnovala odpočítávání v rohu, které nakonec vedlo k odhalení jejich nového alba "Crash Of The Crown", odhaleného 6. května 2021. The Prog Report zhodnotil album a řekl, že "stojí jako jedno z nejlepších v jejich katalogu".

Skupina Styx dokázala přivést progressive rock ke komerčnímu úspěchu díky několika veleúspěšným albům z přelomu 70. a 80. let. Později se sice nedokázala vyrovnat s nástupem nových hudebních trendů v letech devadesátých nebo v novém tisíciletí, ovšem v rockových dějinách zůstává legendou, která dodnes může těžit ze své někdejší slávy. U nás a v Evropě vůbec je kromě jednotlivých písní spíše méně známá, její hlavní doménou zůstaly Spojené Státy.

Kapely STYX a FOREIGNER oznámily 1. prosince 2023 společné turné na jaro/léto 2024 po Severní Americe. Speciálním hostem všech termínů bude John Waite. "Renegades & Juke Box Heroes Tour" odstartuje 11. června 2024 ve Van Andel Areně v Grand Rapids v Michiganu a skončí 28. srpna 2024 v Denny Sanford PREMIER Center v Sioux Falls v Jižní Dakotě. Vstupenky do různých měst se začnou prodávat od pátku 8. prosince 2023 v 10 hodin místního času na LiveNation.com.

Zakládající kytarista STYX James "JY" Young říká: "Jsme velmi rádi, že v létě 2024 budeme sdílet koncertní pódium s FOREIGNER a Johnem Waitem. Již dříve jsme koncertovali s FOREIGNER a výsledkem bylo, že obě kapely nakoply prdel a měly na to skvělý čas. Těším se na všechny v létě!"

Již 71-letý hudebník, baskytarista STYX, Ricky Phillips oznámil 20. března 2024 svůj odchod z kapely po 21 letech, když zveřejnil na svých sociálních sítích následující prohlášení: "Drazí přátelé, po 50 letech turné s THE BABYS, BAD ENGLISH, zahájením pro Tinu Turner (na turné Private Dancer s Johnem Parrem), prvním sólovým turné Belindy Carlisle, nahrávkami v Tahoe a nahrávání v Little Mountain v Kanadě s Jimmy Pagem a Davidem Coverdalem a psaní, turné a koprodukce 10/10 s Ronniem Montrosem, abychom jmenovali jen několik vyvolených... nastává oddechovka".

"Mých posledních více než 20 let koncertování a nahrávání s mými přáteli ve STYX skončilo. Dávám si pauzu od cestování. Neodcházím do důchodu, jen si dávám pauzu. V současné době jsem přijal nabídku spolupracovat - produkovat projekt ve studiu blízko domova. Od dětství vím, že živé hraní mám v krvi, takže časem zveřejním jakékoli budoucí závazky nebo angažmá. Ale nyní se s Melissou podělíme o povídání o kávě a jídle z domova... s našimi zvířátky nablízku."

"Samozřejmě si budu vždy vážit dobrodružných dnů při nahrávání a turné se STYX. A opravdu mi budou chybět úžasně blázniví a věrní fanoušci STYX... jejichž usměvavé tváře jsem často viděl víc než svou vlastní rodinu".

Zbývající členové STYX dodali v samostatném prohlášení: "Bylo radostí strávit dvě desetiletí s Rickym Phillipsem ve STYX a přejeme mu vše nejlepší v jeho dalším dobrodružství. Vždy bude součástí rodiny STYX a my Bude mi chybět jeho přítomnost na naší scéně a v našich životech na turné. Se vší láskou, The STYX Family."

  Zpět
Současná sestava:
James "J.Y." Young - sólový zpěv, kytara, klávesy (1972-1984, 1990-1991, 1995-present)
Tommy Shaw - sólový zpěv, kytara (1975-1984, 1995-present)
Todd Sucherman - bicí, perkuse (1995-dosud)
Lawrence Gowan - sólový zpěv, klávesy, kytara (1999-dosud)
Chuck Panozzo - baskytara, basové pedály (1972-1984, 1990-1991, 1995-1999, part-time 1999-present)
Will Evankovich - Kytara, doprovodný zpěv (2021-present)
Bývalí členové:
Ricky Phillips - baskytara, sborový zpěv (2003-03/2024)
Dennis DeYoung - sólový zpěv, klávesy, accordeon (1961-1999)
John Panozzo - bicí, perkuse (1961-1996)
John Curulewski - kytara, zpěv (1970-1975)
Glen Burtnik - kytara, zpěv (1990-1991), baskytara, sborový zpěv (1999-2004)

Členové James "J.Y." Young
(celým jménem James Vincent Young)
(Narozen 14. listopadu 1949, South Side of Chicago)
Lead Vocals, Guitars, Keyboards


Je americký kytarista a zpěvák, nejznámější jako člen Styx. Ostatní členové je nazývají "Kmotrem STYX".

Young začal hrát na varhany a klavír v pěti letech. Nenáviděl sice lekce na klavír, ale chodil na ně až do 15 let. Pak navštěvoval Calumet High v Chicagu a naučil se hrát na klarinet a kytaru v té době.

Jeho fascinace hudbou narostla tehdy, když poprvé uchopil klasickou kytaru, kterou mu koupil jeden ze strýčků. Rick a James si koupili kytaru, o kterou se dělili během letních nocí v roce 1964. Podle zpěvníku Beatles cvičili denně i osm hodin. Rickovi se ale nedostávalo tolik času, dokud si nepořídili druhou kytaru, aby si také mohl zahrát. Rick s Jamesem dali dohromady kapelu známou jako Catalinas, se kterou vyhráli soutěž "Best Teens In America". Hrávali na střední taneční škole v jižní části Chicaga. Zúčastnili se také soutěže kapel v létě roku 1967 a získali třetí místo v regionálním kole celé soutěže. Organizátoři byli z okolí Chicaga a každý rok zvali skupinu "Talented Teens" na turné.

Učil se na lekcích britského jazzového kytaristy jménem Bill Davis, který přišel do USA využít kouzlení které tehdy měli Američané z Britů. Naučil se od něj pár akordů. Bill ale udělal chybu, kdyžmu řekl o nějakých "bláznivých bastardech" se jménem The Who, což měl u něj opačný účinek, než měl Bill v úmyslu.

Po krátký čas byl Rick v kapele s Robinem Zanderem, který později pokračoval v kariéře jako zpěvák v kapele Cheap Trick. Během studia na strojním a leteckém inženýrství na Illinois Institute of Technology, založil James kapelu Monterey Hand.

Mezitím v roce 1961 John, Chuck a jejich soused Dennis DeYoung vytvořili kapelu zvanou Tradewinds, které John hrál na bicí, Chuck na kytaru a Dennis DeYoung hrál na harmoniku a zpíval. Pořádali rock and rollové koncerty v místních barech a začali získávat popularitu jako garážová kapela z jižní čtvrti. V roce 1968 přešel Chuck na basu Chuck a s příchodem kytaristy a zpěváka James "J.Y." Younga a Johna Curulewskiho si změnili jméno na TW4. Bratři Panozzo a Dennis DeYoung s kapelou TW4 hráli covery a byli velmi vokálně orientovaní. Původní název Tradewinds si změnili na TW4 podle televizní show pojmenované "That Was The Week That Was", což se zkráceně psalo TW3. Na podzim roku 1970, když dva členové kapely Monterey Hand odešli, aby se stali Svědky Jehovovy, James se přidal k TW4. Young se připojil ke skupině TW4 ještě jako student na Illinois Institute of Technology, na kterém promoval s bakalářským titulem v oblasti strojního a leteckého inženýrství. Skupina podepsala kontrakt s Wooden Nickel Records a definitivně změnila své jméno na Styx.

A od té doby je jediným původním členem STYX, který se objevil na všech jejich albech. Young inklinuje psát skladby více zaměřenější pro hard rockové Styx. Nejznámější skladby, které napsal, jsou "Miss Amerika" a "Snowblind".

Dne 18. října 1972 se JY oženil se svoji přítelkyní Susie. V roce 2013 slavili 41. výročí.

Při první pauze skupiny v roce 1983 Young vydal sólové album "City Slicker" (1986), na kterém mu vypomáhal Jan Hammer. Další dvě alba, "Out On A Day Pass" (1994) a "Raised By Wolves" (1995), vydal pod jménem skupiny James Young Group, kterou založil a spolu s ním v ní hráli Michael Baran, Lou DePasqua, Hank Horton a Ken Harck.

V roce 1998 se Young spolu s Alec John Such z Bon Jovi stal manažerem Chicagské rockové kapely 7th Heaven.
Neoficiální stránky: http://www.jamesyoung.ws/
Členové Tommy Shaw
(celým jménem Tommy Roland Shaw)
(Narozen 11. září 1953, Montgomery, Alabama)
Lead Vocals, Guitars


Je americký kytarista, zpěvák, skladatel a umělec známý z jeho působení v rockové kapele Styx.

Tommy Shaw se narodil v Montgomery, Alabama, a je nejmladší ze čtyř dětí. Zájem o hudbu projevoval od útlého mládí, zvláště tak poté, co v deseti dostal první kytaru. Svoji profesní kariéru začal jako člen kapely v útlém věku 14 let, když on a čtyři přátelé založili kapelu s názvem The Vagabonds. Jeho jediným cílem bylo hrát a být v tom nejlepší v tom, čehož si cené dodnes. Po střední škole se Tommy připojil ke kapele M.S.Funk a zůstal s nimi něco málo přes tři roky. Bohužel disco éra nepřála M.S.Funk a pro nedostatek peněz a práce se kapelu rozpadá.

Z Montgomery odešel po absolvování Robert E. Lee High School, když se připojil k The Smoke Ring. V těchto Chicagských sestavách hrál 3 roky, což mu dalo šanci, aby si je všimli Styx během 2 týdenního klubového vystupování v Chicagu. Když se M.S.Funk rozpadli, vrátil se do Montgomery, kde vstoupit do místní skupiny s názvem Harvest, kterou tvořili jeho přátele z dětství, s nimiž vystupoval v klubu Keglers Kove a v bowlingové aréně Bama Lanes.

Když Styx podepsali smlouvu s A&M a kytarista a zpěvák John Curulewski náhle opustil kapelu krátce zahájením celostátního turné, urychleně se pak pokoušeli najít na poslední nového kytaristu. Během hraní v bowlingovém baru, v důsledku své předchozí zkušenosti s MSFunk v Chicagu, Shaw dostal nabídku na konkursu pro Styx do Chicaga. Shaw řekl: "Dostal jsem se do letadla a vydal se tam druhého dne, oni mě však ani nepožádali, abych něco zahrál na kytaru. Kytara v tom nehrála vůbec žádnou roli." Jakmile Styx vyslechli demo pásku od Shawa a Shaw předvedl, že by mohl odzpívat zpívat vysoké tóny ve skladbě "Lady", byl přijat.

Shaw se ke Styx připojil v prosinci 1975. Jeho první album u nich bylo "Crystal Ball" (1976), na kterém se objevily i jeho skladby "Mademoiselle" a "Shooz. Jeho následovník " The Grand Illusion" (1977) se stal přelomovým albem skupiny, když získalo platinové ocenění a představilo rádiový Shawůw hit "Fooling Yourself (The Angry Young Man)". Osmé album Styx "Pieces of Eight" přineslo zlom ve skladatelském talenty Shawa. Jeho rockověji orientované příspěvky "Renegade" a "Blue Collar Man" byly jedinými hlavními hity z této novinky, když dosáhly #16 a #21 v Billboard Hot 100 Singles, a skupina se dostala v 70. letech trvale do vysílání v rádiích. Obě skladby měly skvělou odezvu i na koncertech. Menším hitem se stala i Shawova skladba "Sing for the Day".

Ačkoli 80. léta přinesla pokles slávy Styx od začátku desetiletí, které začalo na vlně komerčního úspěchu s #1 pop baladou "Babe" od jejich alba "Cornerstone" (1979), kterou napsal klávesista Dennis DeYoung. Ovšem uvnitř skupiny narostlo napětí mezi Shawem a dalšími členy kapely, kteří měli raději rockovější směr písní napsanými Shawem a kytaristou James Youngem, a vyjadřovali nespokojenost s touhou DeYoung vtáhnout skupinu do popových rádií a do divadelní režie. Z tohoto důvodu, bez vědomí veřejnosti, byl DeYoung vyhozen ze skupiny na začátku roku 1980, ale byl rychle zpátky a konflikt se objevil znovu. Shawova nespokojenost, která se zhoršila i díky divadelní tématice alba "Paradise Theatre" a přivedla jej do varu dalším turné k dalšímu albu "Kilroy Was Here", které představilo progressivní jevištní show, v kombinaci s 11 minutovým filmovým intrem a divadelním představení skupiny. V roce 1983 krátce po skončení turné Shaw opustil Styx a věnoval se své sólové kariéře.

Shaw vydala tři sólová alba "Girls with Guns" (1984), "What If" (1985) a "Ambition" (1987), jediný hit v Top 40 byla titulní skladba z prvního alba. Shawova doprovodná kapela otevírala koncerty pro The Kinks v roce 1984 a pro kapelu Rush v letech 1987 - 1988.

Počátkem 1990 let, Shaw, Ted Nugent, Jack Blades (z Night Ranger) a bubeník Michael Cartellone, Shawův bubeník během jeho turné Ambition tour 1988, založil kapelu Damn Yankees. Jejich největším hitem byla píseň "High Enough", na které se podílel i Shaw. Kapela měla silné koncertní ambice a jejich druhé album bylo platinové, ale kapela přerušila činnost až do roku 2000, když nahrané album kvůli špatné kvalitě nikdy nevyšlo.

Shaw se vrátil do znovuobnovených Styx v roce 1995 a vydal se s nimi na následující v roce 1996. O něco později nahrál i své čtvrté sólové album v roce 1998 "7 Deadly Zens". V té době Shaw spolupracuje i s dalšími umělci na tribute albu od Pink Floyd "The Wall". Také se podílel na tribute albu KISS "Spin the Bottle", na kterém zazpíval "Love Gun". Na tribute albu Queen "Stone Cold Queen" Shaw odezpíval píseň od Johna Deacona "Spread Your Wings".

Shaw se znovu spojil s Jackem Blades v duo s příhodným názvem Shaw Blades a vydali album s názvem "Hallucination" v roce 1995. Duo také nahrálo klasickou vánoční píseň "The Twelve Days of Christmas", která vyšla v roce 2002 na albu "A Classic Rock Christmas", kompilaci klasických vánočních písní nahraných různými rockovými umělci. Druhá jejich nahrávka s názvem "Influence" vyšla začátkem března 2007 a duo se objevilo naživo na VH1 Classic, když doprovázeli skladatele z Nashville Garyho Burra. Na jaře 2007 udělali krátké turné, ale často vyprodané turné na podporu desky "Influence". Koncerty se konaly v menších místech v celých Spojených státech. Jejich repertoár zahrnoval písně od Night Ranger, Styx, ze Shawových sólových alb a od Damn Yankees. Duo se tak stalo velmi vyhledávaným autorským týmem pro vyhledávané umělce jako Aerosmith, Ozzy Osbourne, Vince Neil a Cher.

Shaw nyní vede současnou sestavu Styx spolu s Jamesem "J.Y." Youngem, jediným zbývajícím členem z původní hvězdné sestavy Styx. Při jejich obnovení v roce 1996 Styx vydali živé album "Return to Paradise". Znovu vešli do studia a nahráli studiové album "Brave New World", které mělo následně problémy s vydáním kvůli soudní při se spoluzakladatelem Dennis DeYoungem, album "Cyclorama" s novým klávesistou Lawrence Gowanem a album cover písní rockové klasiky z let 1960 až 1970 "Big Bang Theory". Koncertovali na turné po USA a Evropě, často s Def Leppard, Journey nebo REO Speedwagon a dalšími klasickými rockovými skupinami.

Na Silvestra 2007 Shaw hostoval na vystoupení s orchestrem Trans Siberian Orchestra v Birminghamu, Alabama, kde zahrál skladby jako "Blue Collar Man" a "Renegade", stejně jako písně TSO.

Shaw se také etabloval do oblasti bluegrassové hudby v Grand Ole Opry 26. března 2011 a pak 22. března při vydání jeho alba bluegrassu "The Great Divide".

Shaw se oženil podruhé s herečkou Pameloua Donnelly 15. února 1986. Jejich dcera Hannah se narodila 09. července 1987. Pamela a Tommy se rozvedli 22. prosince 1993. Tommy si pak vzal svou současnou ženu, Jeanne Mason dne 28. prosince 2000.

http://www.tommyshaw.net/
Členové Todd Sucherman
(Narozen 2. května 1969, Chicago, Illinois, USA)
Drums, Percussion


Todd je americký hudebník, hráč na bicí a perkuze, je nejznámější jako člen Styx od března 1995 až dodnes. Dne 30. listopadu 2013 oznámil prostřednictvím Instagramu, že s manželkou, zpěvačkou Taylor Mills, očekají narození dítěte. Sucherman v současné době žije s rodinou v Austinu v Texasu.

Todd Sucherman vyrůstal v hudební rodině. Jeho otec Arnold J. Sucherman byl ve dne lékařem a večer bubeníkem v big bandové kapele. Otec býval bubeníkem ve slavném divadle Chez Parr v Chicagu od roku 1940 až do 50. let. Během té doby spolupracoval s Lena Hornem, Sammy Davis Jr., Sophie Tucker, Joe E. Lewis, Jack Benny a mnoha dalšími. Jednou během turné, na koncertě v New Orleans se Arnold seznámil s mladou herečku Jo Seiwert, s níž pak hrál v jedné estrádě. Brzy se s ní oženil a založil vlastní rodinu.

Sucherman začal hrát už ve dvou letech. Své první angažmá realizoval se svými bratry ve věku šesti let pod názvem "Sucherman Brothers". Skupinu tvořili Paul na klávesy, Joel na basu a Todd za bicími. Pokračovali v hraní společně i s dalšími hudebníky po celá léta. Todd navštěvoval Niles West High School a poté Berklee College of Music od září 1987 do května 1988. Tam soukromě studoval u Garyho Chaffeeho, světově proslulého pedagoga s bývalými studenty, jako byli Steve Smith, Vinnie Colaiuta, Skip Hadden, Ian Froman.

V roce 1988 se vrátil do Chicaga, kde se rychle etabloval jako studiový hudebník. Vlivem poptávky pro živé i studiové hraní se Sucherman dostal málem i k nahrávání se Styx v březnu 1995, když chtěli přehrát nově skladbu "Lady", nyní s názvem "Lady '95" pro jejich kompilační album hitů "Greatest Hits" (1995), ale neuspěl. V únoru 1996, když se blížilo turné "Return To Paradise" a bubeník John Panozzo nebyl schopen vystupovat kvůli nemoci, byl Sucherman požádán, aby se k nim připojil na turné. Po předčasné smrti Johna Panozza 16. července 1996 se pak Sucherman stal stálým členem a nahrál i živé album "Return To Paradise" (1997). O dvacet čtyři let později se Styx pokračuje v hraní pro milióny fanoušků po celém světě v průměru 100 vystoupení za rok. Todd s touto kapelou nahrál několik alb, včetně "The Big Bang Theory", která kapelu zařadila do první padesátky na Billboard již čtvrté dekády a "The Misson", která mu přinesla ocenění Ankety moderního bubeníka za nejlepší výkon.

Kromě svých povinností u Styx natočil také více než 1000 TV a rozhlasových spotů, spolupracoval také s umělci, mezi kterými jsou i jména jako Brian Wilson, (včetně jeho nahrávek v roce 2003 s Paul McCartneyem, Eric Claptonem a Eltonem Johnem), Tommy Shaw, Peter Cetera, Brian Culbertson, Michael Bolton, The Falling Wallendas, Steve Cole a Spinal Tap, Eric Marienthal, Taylor Mills, Antoine Fafard, Tzan Niko a mnoho dalších. Todd se stal i žádaným clinic vystupujícím na bicí ve festivalech po celém světě.

V roce 2007 produkoval a nahrál debutovou desku od Taylor Mills "Lullagoodbye", kterou hudebně aranžovali Brian Wilson a Tommy Shaw.

V září 2008 byl Sucherman představen na prestižním Modern Drummer Festival. Pak se objevil v říjnu 2008 i na obálce magazínu Modern Drummer. V roce 2009 jej čtenáři Modern Drummer Magazine určili jako číslo jedna mezi rockovými bubeníky na světě, #1 ve výukových DVD "Methods and Mechanics", stejně jako #1 v kategorii Clinician in DRUM! Todd je vyhledávaným bubeníkem pro clinic představení a můžete jej nalézt na všech bubenických festivalech po celém světě.

Další ocenění přišlo s vydáním série DVD "Methods & Mechanics". V roce 2011 vydal "Methods and Mechanics" průvodce a přepis transkripcí knižně, stejně jako dlouho očekávané pokračování DVD "Methods & Mechanics II", za které získal ocenění "Best in Show" v roce 2012 na NAMM výstavě v kalifornském Anaheimu. "Metody a Mechanika II" také vyhrálo podle hlasování čtenářů jako nejlepší vzdělávací DVD v DRUM! Magazine v roce 2012. V roce 2019 společnost Drumeo uvedla na trh "Rock Drumming Masterclass“, který byl velmi úspěšný v oblasti online vzdělávání pro bubeníky z více než 60 různých zemí. Todd byl uznán svými vrstevníky, když za ta léta získal mnoho ocenění v anketách Modern Drummer Magazine od čtenářů, přičemž v průběhu let získal nejvyšší ocenění v kategoriích rockový bubeník, progresivní rockový bubeník, klasický rockový bubeník, koncertní bubeník, clinic, za vzdělávací DVD, nahrané představení a několik umístění v dalších kategoriích.


Dne 2. května 2020 vydal Sucherman své první sólové album "Last Flight Home". "Hudba, melodie a lyrický příběh jsou pro mě vždy nejdůležitější. Myslím, že to je důvod, proč jsem šel tímto směrem, který jsem udělal s "Last Flight Home". Todd vysvětluje: "Když jsem právě hrál náročnou instrumentální hudbu Antoina Fafarda na jeho desce "Borrowmean Odyssey", měl jsem pocit, že to poškrábaní svědilo. Takže tím, že jsem udělal tento záznam, jsem chtěl zjistit, jestli dokážu vytáhnout něco, o čem jsem si nebyl jistý, že to zvládnu. Zjistil jsem, že je to děsivé, náročné, a myslel jsem si, že přesně tam bych měl být". Album obsahuje cover píseň "Kindling" od Elbow. K písním "Last Flight Home", "Ad Lib Everything", "The Damage" a "Kindling" existují i oficiální videoklipy. Všechna videa jsou k dispozici na Suchermanově kanálu YouTube, stejně jako video "Sacred Book Of Favorite Days" z Last Flight Home (Drumless Play Along Package).

Todd stejně pohodlně na pódiu jako se STYX, hraje instrumentální hudbu s Tzanem Nikoem nebo Antoinem Fafardem, progrock s Final George nebo The Legacy Pilots, standardy Gershwina s Brianem Wilsonem, dává v sázku svůj život se Spinal Tap nebo kráčí kupředu, Todd již zaujal své místo v Pantheonu elitních světových bubeníků/hudebníků.
Webobá stránka: http://www.toddsucherman.com/
Členové Lawrence Gowan
(Narozen 22. listopadu, Glasgow, Scotland)
Lead Vocals, Keyboards, Guitars


Lawrence ve velmi mladém věku Lawrence Gowan a jeho rodina opustili Skotsko a přestěhovali se do Toronta v Kanadě. V 10 letech Lawrence začal docházet na hodiny klavíru a později absolvoval Royal Conservatory of Music v klasické hudbě.

Gowan ale nakonec dal klasickou hudbu stranou a začal se věnoval populární hudbě. Připojil se k souboru Rhinegold, který slavil úspěchy v oblasti Toronta. V roce 1982 se rozhodl pro sólovou dráhu a vydal své první album s názvem "Gowan". První snaha ale nedostala valného uznání, ale doufal, že jeho druhé album "Strange Animal" vydané v roce 1985, mu umožní dostat se výše na kanadských hitparádách. Brzy se stal známou tváří s několika nominacemi na Juno Awards [Grammy pro Kanadu]. A skutečně, jeho píseň "A Criminal Mind" je dneska považována za klasickou rockovou skladbu. "Great Dirty World", kterou vydal v roce 1987, Gowan přináší zpátky do žebříčků s hitem "Moonlight Desires", na němž Jon Anderson z YES nazpíval vokály. Tato píseň dobyla srdce milionů fanoušků. V roce 1990 vydal "Lost Brotherhood", která obsahuje další hit " All The Lovers In The World". Larry pokračoval dál a vydal alba "But You Can Call Me Larry" v roce 1993 a v roce 1995 "The Good Catches Up". V roce 1996 se potěšil své fanoušky s živou sólovou deskou s názvem "Live: Ne Kilt Tonight".

V roce 1997 se Gowan rozhodl potěšit své fanoušky, zvláště ty francouzsky mluvící, a nabídl jim kompilaci svých nejlepších nahrávek. Album "Gowan au Québec" obsahuje dvě písně ve francouzštině: "Pour un instant", předělávku slavné písně od Quebecké kapely Harmonium, a "Stephanie", jeho první skladbu ve francouzštině.

Během léta roku 1997 byli fanoušci STYX v Kanadě svědkem životaschopného a neuvěřitelného talentu Gowana, když zahajoval koncerty Styx v Molson Centre v Montrealu a v hale Colisée v Quebecu. Objevil se pouze s klavírem a podařilo se mu udržet mu udržet pozornost publika po celé své představení. Fanoušci si vyžádali dva přídavky, což není špatné pro předkapelu. Během téhož roku cestoval do Anglie, a proto vydal píseň na počest princezny Diany "Healing Waters… For Diana". Hrál v domovině princezny Diany s orchestrem BBC. Jeho výkon viděly miliony diváků v televizi při koncertu na její památku.

V roce 1998 Gowan obdržel prestižní National Achievement Award od Canadian Society of Composers, Authors and Publishers. Další album "Home Field" vydal v Anglii.

V roce 1999 se Larry se připojuje ke Styx, když nahradil Dennise DeYounga pro letní turné. Fanoušci, kteří již znali tohoto velkého umělce, s volbou Styx souhlasili, že si vybrali tohoto talentovaného zpěváka, klavíristu a skladatele. Pokud jde o ostatní, určitě mají jedinečnou příležitost objevit umělce, který bude určitě přínosem pro Styx.

V roce 2001 se Gowanova píseň "Criminal Mind" stala běžnou součástí playlistu Styx pro jejich koncerty. V roce 2003 se Gowan konečně zapojil plně svůj talent a skladatelský um do služeb Styx na albu "Cyclorama". Písně "More Love For The Money" a "Fields Of The Brave" jsou jeho první písně napsané pro kapelu. Fanoušci Styx jistě doufají, že "Cyclorama" nebude jeho jedinou albovou účasti.

Jeho spolupráce se Styx pokračuje a to i přes samozřejmost, že si najde čas k práci i na jiných projektech. V roce 2010 uplynulo 25. výročí jeho prvního sólového úsilí "Strange Animal". Jako poděkování fanouškům se vrátil na pódium jako sólista zahrát celé album a další z jeho největších hitů. Vydal pak živé album "The Return of Strange Animal", jak na CD tak i na DVD.

Dne 12. května 2011 Lawrence dostal svou hvězdu na chodníku slávy ve Scarborough. Stalo se tak jako součást oslav 40. výročí Juno Awards (Grammy, ale pro Kanadu), píseň "Criminal Mind" byla vybrána hlasování mezi 10 nejlepších skladeb soutěže za 40 roků. A samozřejmě, jeho dobrodružství se Styx pokračuje...

Vlastní stránky: http://www.gowan.org/
Členové
(celým jménem Charles Salvatore "Chuck" Panozzo)
(Narozen 20. září 1948, Chicago, Illinois)
Bass, Bass Pedal


Chuck je americký hudebník, známý jako baskytarista a dlouholetý člen rockové kapely Styx. V roce 2001 veřejnosti přiznal že je HIV pozitivní gay a začal se věnovat a přispívat na léčbu této nemoci. Nyní je mluvčím projektu "HRC's Coming Out Project".

Chuck a jeho dvojče John (narodili se 90 minut po sobě) vyrůstali v okolí Roseland, na jižní straně Chicaga, Illinois. Jako dítě rád sedával na verandě a kreslil, hrál si s míčem a dělal všechny zábavné činnosti, které by dělalo každé dítě. Když jim bylo 7 let, dvojčata docházela na hudební lekce k jejich strýci, ve kterých se Chuck věnoval kytaře. Oba dva chodili na katolickou školu a nakonec se stali součásti 25-členné akordeonové skupiny, ve které John hrál na bubny a Chuck hrál na kytaru. Na střední škole se ještě více zapojil do hudby. Hrávali již ve 12 letech na svatbách, kde předváděli "standardní melodie" v okolí, a dostávali za to odměnu 15 dolarů pro každého.

Pak v roce 1961 John, Chuck a jejich soused Dennis DeYoung vytvořili kapelu zvanou Tradewinds, které John opět hrál na bicí, Chuck na kytaru a Dennis DeYoung hrál na harmoniku a zpíval. Zprvu byli taneční skupinou, ale brzy byli připraveni vyrazit a hrát rock-n-roll. Poté pořádali rock and rollové koncerty v místních barech a začali získávat popularitu jako garážová kapela z jižní čtvrti Chicaga. Mezitím Chuck šel studovat na vysokou školu a získal titul z výtvarné výchovy. Pak učil druháky, juniory a seniory na místní střední škole. Nakonec jsem opustil učitelství, aby pokračoval v kariéře ve Styx.

V roce 1968 přešel Chuck na basu Chuck a s příchodem kytaristy a zpěváka James "J.Y." Younga a Johna Curulewskiho si změnili jméno na TW4. Skupina podepsala kontrakt s Wooden Nickel Records a definitivně si změnila své jméno na Styx.

V roce 1991 jej lékař diagnostikoval HIV pozitivní. Na oplátku se zeptal doktora: "Jak dlouho ještě budu žít?" Doktor odpověděl: "Nevím". Potom se zeptal: "Co mohu dělat?" Odpověď lékaře: "Nevím". Odešel tedy od lékaře bez jakékoliv rady. Pak ale vešel na kliniku, kde se gayové léčí se sexuálně přenosnými chorobami. Vypsal šek a řekl jim, že ví, že dělají výzkum na pohlavně přenosnou chorobu, na kterou v současné době neexistuje lék, a že by chtěl na toto úsilí věnovat peníze, protože si myslel, že jednoho dne by se mu to mohlo hodit. Netušil v té době, jak pravdivé to bude později v jeho životě.

Roky jeho nadměrného pití si ale u jeho bratra Johna začaly vybírat daň na játrech. V polovině 90. let, když se Styx chystali vyrazit na své první turné s klasickou sestavou od roku 1983, bratr John vážně onemocněl a začal bojovat s cirhózou jater, nakonec zemřel v Chicagu dne 16. července 1996 na krvácení do střevního traktu ve věku 47 let.

V roce 1998 mu bylo vážně špatně. Tehdy si uvědomil, že už tak nemůže dál žít. Stanovil si tedy cíle, uzdravit se, znovu předvést výkon a přiznat se za homosexuála s HIV. Nejtěžším cílem bylo dosáhnout uzdravení. Měl těžkou anémii, se kterou si lékaři zpočátku nevěděli moc rady. Začal se léčit 23 různými pilulkami denně a různými injekcemi. Byl to velmi agresivní režim. Tato nemoc není pro padavky. Na začátku léčby byly doslova dny, kdy nechtěl užívat své léky kvůli vedlejším účinkům, ale měl na paměti ty, kteří žili jako on, Greg Louganis a Magic Johnson. Když to zvládli oni, mohl by to dokázat i Chuck. Léky, které jsou nyní zhruba na polovině toho, když začínal, jsou nyní součástí zbytku jeho života. Stejně jako návštěvy lékaře každých šest týdnů na krevní testy.


Chuck na Human Rights Campaign, červenec 2001
Řekl tehdy klukům z kapely, že nebude moci cestovat, že jeho cílem v tuto chvíli bylo uzdravit se a bude je informovat, jak se mu daří. Mezitím se uprostřed toho zabýval ztrátou Johna před několika lety, a nyní i ztrátou mé matky. Po třech desetiletích, kdy působil jako opora Styx, krátce potom Chuck Panozzo opustil kapelu, ale pak se ke skupině vrátil na částečný úvazek a na koncertní turné se Styx jako stálý člen.

V roce 1991 Chuckovi diagnostikovali onemocnění virem HIV. Neléčil se do té doby, protože zatím neměl mnoho příznaků. Pak v roce 1997 ale nemoc tvrdě zasáhla. Ztratil padesát liber na váze a měl "strašnou anémii" prohlásil později. V roce 1999 Chuck stanul se Styx na jevišti v Las Vegas Hilton. Byl to jeho první koncert od jeho zotavení z nemoci související s virem HIV. V roce 2001 Chuck pak potvrdil zvěsti, že je gay a že byl nakažen virem AIDS, ale bojuje s virem úspěšně. Oznámení učinil v červenci 2001, když se zůčastnil výroční večeře organizace Human Rights Campaign v Chicagu. Zapojil se také do kampaně na zvýšení ochrany před AIDS a za práva homosexuálů. Nyní je mluvčím projektu "HRC's Coming Out Project".

O bouřlivé kariéře u Styx se vyjádřil, že to pro něj byla zábavná epizoda jako z pořadu VH1 "Behind the Music". V roce 2006 v rozhovoru pro magazín Frontiers poprvé mluvil o svém rozhodnutí vše zveřejnit. V následujícím roce vydal svoji autobiografii "The Grand Illusion: Love, Lies, and My Life With Styx", kde přiznal, že již od 8. třídy si uvědomoval, že jej přitahují spíše chlapci. Ovšem tehdy se o tomto společenském problému nehovořilo ani nepsalo.

Vlastní stránky: http://www.chuckpanozzo.com/
Členové Will Evankovich
(celým jménem William Eric Evankovich)
(Narozen 6. dubna 1972, Santa Rosa, California, USA)
Guitars, Backing Vocals


Will je americký zpěvák, skladatel a producent ze Santa Rosa v Kalifornii, je nejznámější pro jeho vystupování s Guess Who a rockovým duem Shaw Blades. Byl také koproduktorem debutového bluegrassového alba "The Great Divide" Tommy Shawa (2011) a produkoval a byl spoluautorem šestnáctého studiového alba Styx "The Mission".

Will pocházející z oblasti severního Kalifornského zálivu má za sebou pětadvacetiletou kariéru při tvorbě hudby pro různé projekty. Mezi jeho úspěchy patří hudební produkce, kompozice, hudební režie, zpěv, kytara, baskytara a mandolína, a to jak pro živá i studiová vystoupení.

Willův první úspěch přišel s kapelou, kterou založil na začátku 90. let pod názvem Mason Lane. Progresivní rocková skupina podepsala smlouvu s Veto Records, nahrála dvě studiová alba a koncertovala po celé zemi.

Poté, co se rozhodl, že potřebuje změnu ke komerčnějšímu zvuku, založil pop/rockovou skupinu The Stereo Flyers se sídlem v San Francisku. Skupina podepsala smlouvu s vydavatelstvím Interpool, vydala studiové album a s rozhlasovým úspěchem cestovala po USA a Evropě.

V roce 1998 následovaly 2 EP desky a národní turné s rockovým projektem se sídlem v Seattlu s názvem Grace" společně s Peterem Cornellem a Benem Smithem (Heart).

V roce 2003 založil Evankovich novou rockovou/alternativní rockovou kapelu jménem The American Drag, která vydala své první album v roce 2005, pak následovalo druhé album "Out Of The Sky" v roce 2009. Kapela je v současné době aktivní a usilovně pracuje na své třetí nahrávce. Will strávil roky 2007 až 2009 na turné se Shaw/Blades po boku Tommyho Shawa ze Styx a Jacka Bladese z Night Ranger.

V roce 2009 debutoval v hudebním divadle jako kytarista při zahájení divadelního muzikálu "American Idiot" v Berkeley Repertory Theatre, který se v roce 2010 přestěhoval na Broadway. Přehlídka byla nejlépe vydělávající show historie v Berkeley Repertory Theatre.

Will se zaměřuje kromě živého hraní i prací ve studiu jako producent, aranžér a zvukař. Willův životopis zahrnuje jeho nahrávání a vystupování s rozsáhlým seznamem významných umělců, jako jsou Green Day (American Idiot Musical), Tommy Shaw (Styx, Damn Yankees, Shaw/Blades), Jack Blades (Night Ranger, Damn Yankees, Shaw Blades), Styx, Night Ranger, Shaw/Blades, The Guess Who, Don Felder (Eagles), Robin Zander (Cheap Trick), Dwight Yoakam, Mickey Thomas (Starship), Robby Krieger (The Doors), Liberty Devitto (Billy Joel), Johnny Lee, Mac Powell (Third Day), Bun E Carlos (Cheap Trick), Vince Neil (Motley Crue), Dave Amatto (REO Speedwagon), Danny Saraphine (Chicago), Ted Nugent, Jeff Carlisi (38 Special) a Tommy Thayer (Kiss).

Will zahájil v roce 2011 koprodukci a účinkování na nahrávce Tommy Shawa "The Great Divide", která debutovala v žebříčku Billboard Bluegrass Chart na 2. místě. Pomohl také dokončit album Jacka Bladese "Rock And Roll Ride" z března 2012. Will v současné době pracuje na Shaw Blades "Influence 2", na třetím albu The American Drag a písních pro další sólový projekt Tommyho Shawa.

V roce 2014 se Evankovich připojil ke skupině Guess Who na sólovou kytaru a v současné době s kapelou koncertuje.

V roce 2017 Evankovich produkoval a byl i spoluautorem alba Styx "The Mission", koncepční desce o misi na Mars, kterou Will tako spoluprodukoval. V březnu 2017 Will realizoval a hudebně režíroval živé DVD Tommy Shawa "Sing For The Day" s Lizou Grossmanovou a orchestrem Contemporary Youth. V září 2018 The Guess Who vydali novou desku, na které Will byl spoluautorem, koproducentem a i dále s nimi vystupoval.

V roce 2021 byl Evankovich oficiálně vyhlášen Tommy Shawem jako 7. člen Styx, po vydání alba Styx "Crash Of The Crown" (2021).

Členové Ricky Phillips
(celým jménem Ricky Phillips Lynn)
(Narozen 7. října 1953, Mount Pleasant, Iowa, United States)
Bass, Backing Vocals


Ricky je americký baskytarista a současný basák rockové kapely Styx již od roku 2003. Hrál také v Nasty Habit, jako člen The Babys a Bad English, nebo s duem Coverdale-Page a Ted Nugentem. Je uveden jako spoluautor scénáře k písni Styx "Coming Out The Other Side".

Ricky Phillips se narodil v Iowě, ale vyrůstal v severní Kalifornii. Pochází z hudební rodiny a oba jeho rodiče byli aktivně zapojeni do místního divadla. "Moje rodina zpívala v autě... všude kam jsme jeli... Můj táta začal... pak moje máma i můj bratr, a já bych měl přijít s dalším dílem harmonie..." vzpomíná Phillips. Začal se učit na klavír v 6 letech a pamatuje si, že on a jeho bratr se motali kolem divadla a herectví od útlého věku. Vystřídal snad 7 učitelů klavíru a všechny je nanáviděl. Místo toho se tajně učil hrát na tátovu kytaru skladby Beatles, Rolling Stones a cokoliv jiného, co bylo slyšet z rádia.

Ve dvanácti letech vytvořil svoji první kapelu s přítelem z dětství Steve Gunnerem a pojmenovali se The Warlox. Po několik let Phillips hrál na kytaru dokud se jednoho týdne jejich baskytarista nerozhodl zanechat svoji baskytaru v Rickyho domě, kde zkoušeli. Tak se dostal i k hraní na baskytaru.

"Začínal jsem si všímat, že melodické linky (Paula) McCartneyho jsou mými oblíbenými částmi písní, a byl jsem unesen agresivním stylem Johna Entwhistla... a tak jsem hrál celý týden na basu toho kluka. Moje ruce byly unavené a puchýře byly dost velké, ale byl jsem uchvácen".

Phillips pokračoval se svoji zálibou pro kytary celá školní léta, ale neopustilo jej to ani v době dospívání, kde v San Francisku hrál poslední rok i na plný úvazek. Příštích něklik let strávil hraním 4 či 5 večerů v rockových klubech v USA a Kanadě. "To bylo moje skutečné vzdělání... na mnoha úrovních..." vtipkuje Phillips. "Díval jsem se na absolventy a na všechno, co jsem opravdu potřeboval k tomu, abych mohl hrát. Musel jsem se o to alespoň pokusit."

V určitém okamžiku si uvědimil, že aby se měl přesunout do New Yorku nebo Los Angeles. Nakonec skončil v Los Angeles s kufrem na basu, kytarou a vypůjčenými 20 dolary v kapse. Byl obeznámen s vysokou úrovní kapel v LA a snažil se dostat na nějaký koncert. Nakonec se mu to podařilo. Marc Salter, který pracoval pro britskou kapelu The Babys, viděl Rickyho hrát. John Waite z The Babys, chtěl nahradit sebe jako basistu, aby se mohl soustředit čistě na řízení kapely. Ricky Salter vystopoval a přivedl Waita, aby se s ním setkal v hudebním obchodě v Hollywoodu, kde Ricky začal pracovat za 100 dolarů týdně. Phillips vzpomíná: "Vzal jsem si basu ze zdi... s houpající cenovkou a přešel přes ulici, kde dělali tři týdny konkurs. Hráli jsme dvě nové písně "Head First" a "Run To Mexico" a pak Waite, Cain a já jsme zazpívali refrén na 'Ist't It Time' a něco dalšího... nepamatuji si co... Odešli z místnosti na pět minut a vrátili se s jejich manažerem Chipem Rachlinem a zeptali se mě, zda se chci přidat ke kapele."

Po 3 letech úspěchů a třech studiových albech The Babys šli každý svoji vlastní cestou a Rick začal skládat, hrát ve studiu a koncertovat na turné jako doprovodný hráč. Nahrál některou svoji hudbu pro film "Terminator", což mu otevřelo dveře do další TV a filmové práce. V roce 1984 napsal hudbu k filmu "Terminátor", který mu otevřel nový svět příležitostí. V roce 1986 spolupracoval s Tedem Nugentem na jeho sólovém projektu "Little Miss Dangerous" a v roce 1988 přispěl k albu Eddie Moneyho "Nothing To Lose". Nakonec na jedné vinici v Saratoze, Kalifornie, se on a Jonathan Cain rozhodli dát dohromady jinou kapelu, kterou pojmenovali Bad English. V podstatě se jednalo o sloučení The Babys a Journey, s platinovým debutovým albem ozdobeným #1 a #3 CHR hity, #1 hitem Rock Chart a dalšími třemi Top 40 hity. V roce 1989 se jejich stejnojmenné album stalo platinovým prodejním albem s několika hity v žebříčcích. Bad English pokračovali dále a v roce 1991 vydali desku "Backlash".

Rickyho další podnik byl ve spojení s Jimmy Pagem a Davidem Coverdalem v roce 1993. Další platinová nahrávka byla Coverdale/Page. Během nahrávání této desky si Ricky vybudoval studio v severním Hollywoodu, aby se mohl věnovat svému psaní a svým hudebním projektům. První CD, které produkoval a realizoval v tomto studiu v roce 1995, bylo kritikou oceňované CD "Frederiksen/Phillips", duo s ex-TOTO zpěvačkou Fergie Frederiksen, na kterém vystupovali hosté z Yes, Chicago, Journey, Mr.Mister, Tower of Power, Mr. Big, CCR a celou řadou dalších studiových hráčů. V roce 1999 Ricky také produkoval první sólovou nahrávku Fergie "Equilibrium" a desku kapely Elements of Friction.

Nahrával také s Nasty Habit, The Babys, Bad English, Coverdale-Page a s kapelou Teda Nugenta. S kapelou The Babys nahrál desky "Head First" (1979) a "On The Edge" (1980). S Bad English nahrával "Bad English" (1989) a "Backlash" (1990). Během let, včetně času stráveného s Bad English, Phillips udržoval tato přátelství a v roce 2003 mu zavolal kytarista a zpěvák STYX Tommy Shaw, aby se připojil ke skupině. S kapelou Styx nahrál album coververzí "Big Bang Theory" (2005) a živé album "One with Everything: Styx and the Contemporary Youth Orchestra" (2006). V rozhovoru pro Times Record z roku 2014 Phillips o vyhlídkách na další změně v sestavě ve STYX uvedl: "Pokud se jednomu z nás něco stane, určitě to změní dynamiku STYX. Když tam jeden z nás nebude, i když je to na zvukovou zkoušku se něco změní a je to divné. Uvědomujeme si, co máme, a ve STYXu si toho vážíme."

Phillips a jeho bývalý spoluhráč Bad English Neal Schon si zahráli s bývalými členy Montrose Sammy Hagarem a Denny Carmassi na živé verzi písně "Montrose Rock Candy".

Již 71-letý hudebník, baskytarista STYX, Ricky Phillips oznámil 20. března 2024 svůj odchod z kapely po 21 letech, když zveřejnil na svých sociálních sítích následující prohlášení: "Drazí přátelé, po 50 letech turné s THE BABYS, BAD ENGLISH, zahájením pro Tinu Turner (na turné Private Dancer s Johnem Parrem), prvním sólovým turné Belindy Carlisle, nahrávkami v Tahoe a nahrávání v Little Mountain v Kanadě s Jimmy Pagem a Davidem Coverdalem a psaní, turné a koprodukce 10/10 s Ronniem Montrosem, abychom jmenovali jen několik vyvolených... nastává oddechovka".

"Mých posledních více než 20 let koncertování a nahrávání s mými přáteli ve STYX skončilo. Dávám si pauzu od cestování. Neodcházím do důchodu, jen si dávám pauzu. V současné době jsem přijal nabídku spolupracovat - produkovat projekt ve studiu blízko domova. Od dětství vím, že živé hraní mám v krvi, takže časem zveřejním jakékoli budoucí závazky nebo angažmá. Ale nyní se s Melissou podělíme o povídání o kávě a jídle z domova... s našimi zvířátky nablízku."

"Samozřejmě si budu vždy vážit dobrodružných dnů při nahrávání a turné se STYX. A opravdu mi budou chybět úžasně blázniví a věrní fanoušci STYX... jejichž usměvavé tváře jsem často viděl víc než svou vlastní rodinu".

Vlastní stránky: http://www.rickyphillips.com/
Členové Dennis DeYoung
(Narozen 18. února 1947, Chicago, Illinois, USA)
Lead Vocals, Keyboards, Accordeon


Dennis je americký zpěvák, skladatel, hudebník a producent, zakladatel a dlouholetý člen rockové kapely Styx jako zpěvák a klávesista, působil v ní v letech 1961 až červen 1999. DeYoung je připisováno zdaleka nejvíce autorství k písním než u kteráhokolv jiného člena Styx. Byl také nejúspěšnějším autorem skupiny, když napsal 7 z 8 nejlepších Billboard Top 10 singlů a sólových Top 10 singlů. DeYoung je vášnivým fanouškem Chicago White Sox. DeYoung se setkal se svoji láskou Suzanne Feusi, když mu bylo sedmnáct a jí bylo patnáct při středoškolském tanci. Vzali se 18. ledna 1970 a v roce 2021 oslavili 51. výročí svatby. Pár má dvě děti, dceru Carrie Ann a syna Matthew. Suzanne DeYoung se často připojovala ke svému manželovi na turné.

Dennis vyrůstal v okolí Roseland v Chicagu. Svoji kariéru jako zpěvák začal v roce 1961 ve věku 14 let, když se spojil s jeho 13. letými tehdejšími kamarády, bratry Chuckem a Johnem Panozzovými v tříčlenném kombu. K triu se později přidal kytarista James Young a John Curulewski a vytvořili tak kapelu Tradewinds na konci roku 1960. Pak se v roce 1968 skupina přejmenovala na TW4, než se z nich stali v roce 1970 Styx po podpisu jejich prvního kontraktu.

Než se kapela stala úspěšnou, DeYoung byl nějakou dobu učitelem na základní škole v jižním předměstí Chicaga, kde on učil hudbu na různých školách. Během tohoto období, kapela hrála na menších jevištích a školních posluchárnách, teprve úspěch písně "Lady" je povýšil mezi místní a později i mezinárodní hvězdy.

18. ledna 1970 se DeYoung oženil, když si vzal svoji dávnou přítelkyni Suzanne Feusi. Mají spolu dvě děti, dcera Carrie Ann a syna Matthew. Suzanne DeYoung se často připojila ke svému manželovi na turné, a nakonec i jejich děti, co napomohlo k tomu, jak udržet rodinu pohromadě.

V kapele Styx DeYoung působil jako zpěvák, klávesista, akordeonista, producent a skladatel. Od počátku komerčního úspěchu Styx v roce 1972 s DeYoungovým singlem "Lady" se stal tvůrčí silou většiny hitů kapely. DeYoung napsal a zpíval sólo na šesti ze sedmi hitů kapely v první desítce Billboard Hot 100, k nimž se přiřadil pouze singl Tommyho Shawa "Too Much Time On My Hands" (#9) jako jediná výjimka. Šest DeYoungem napsaných a odezvívaných hitů podle pořadi v Billboard:
   "Babe", dodnes jediný hit (#1) kapely
   "Mr. Roboto" (#3)
   "The Best of Times" (#3)
   "Don't Let It End" (#6)
   "Lady", průlomový hit kapely z r. 1972 (#6)
   "Come Sail Away" (#8).

Jako klávesista samouk je ve Styx DeYoung připomínán svými sóly na syntezátory Oberheim s jeho jedinečným tónem, který se stal klíčovým prvkem zvuku Styx. DeYoung se stal rychle jedním z nejvýznamnějších hráčů na klávesové nástroje v rocku. Nikdy nehrál na akustické piano až do nahrávání skladby "Lady" v roce 1972, skladbu z roku 1979 "Babe" nahrál u přítele ve sklepě na elektrický klavír Fender Rhodes, na který předtím nikdy nehrál. Rovněž se dovedl zvláštně přesunout k harmonice pro píseň "Boat On The River".

DeYoungovy skladby měly často grandiózní styl v tradici divadelního rocku 70. let, který těžce ovlivňoval směřování skupiny ke konci 70. let a vyvrcholil v koncepčních albech "Paradise Theatre" (1981) a "Kilroy Was Here" (1983). Ale nesouhlas některých členů v kapele během "Kilroy..." přinesl napětí mezi členy skupiny na budoucí směřování kapely, což vedlo k odchodu kytaristy Tommy Shawa v roce 1984.

Spolu s odchodem Tommy Shawa v roce 1984 DeYoung začal skromně i svoji sólovou kariéru. Jeho první sólové album "Desert Moon" přineslo Top 10 hit "Desert Moon" a ještě jeden singl "Don't Wait For Heroes", který atakoval Billboard Top 100 také. "Desert Moon" byla oceněna zlatou deskou v Kanadě v roce 1984. DeYoung sólová kariéra pokračovala albem "Back to the World" (1986), které obsahovalo píseň "This Is the Time" ze soundtracku k filmu Karate Kid II, albem "Boomchild" (1988), které bylo celkem hojně hráno díky hudebnímu videu.

Po pětileté přestávce se DeYoung a několik dalších členů Styx začalo bavit o možném reunionu v roce 1989. V prosinci 1989 se Styx neoficiálně vrátili. Pouze Tommy Shaw, který se v roce 1988 připojil k Damn Yankees, se nepřipojil. V roce 1990 se Styx, bez Tommy Shawa, kterého nahradil kytarista, zpěvák a skladatel Glen Burtnik, vrátili i do studia a natočili album "Edge Of The Century". Skladba "Show Me The Way", kterou DeYoung napsal pro svého syna Matthewa, získalo rozsáhlou rozhlasovou popularitu, vystoupilo na #3 pozici v Billboard Hot 100 singlů (od Styx 8. Top 10 singl a 7. napsaný a zpívaný DeYoungem), zejména když řada rozhlasových stanic ji smíchala s hlasy rodičů, kteří vyrazili do boje v první válce Perského zálivu. Skupina udělala turné po Severní Americe za velké podpory A&M Records (která se spojila s PolyGram Records). V roce 1992 se ale opět krátce poté skupina rozpadla.

Mezi vystoupeními Styx, DeYoung, oddaný římský katolík, vystupoval v živém divadelním muzikálu Jesus Christ Superstar v roce 1993. Objevil se v asi ve 200 vystoupeních po celé Severní Americe jako Pilát Pontský. Tyto zkušenosti jej inspirovaly, aby nahrál v roce 1994 album Broadwayských standardů "10 na Broadwayi" a začal pracovat na svém vlastním muzikálu podle předlohy "The Hunchback of Notre Dame" (Hrbáč z Notre Dame).

Další turné Styx 1996 nazvané "Return to Paradise" se ukázala jako mimořádně úspěšné, a to i na 2CD živé nahrávce (včetně tří nových studiových skladeb). Pod vlivem pozitivního ohlasu a novou nahrávací společnosti (CMC International) se Styx vrátili do studia v roce 1998 a začali pracovat na svém prvním studiovém albu po osmi letech. Ačkoliv DeYoung a jeho spoluhráči odvrhli své hudební a osobní rozdíly během turné, tytéž otázky se ale vynořily, když začaly práce na jejich novém albu "Brave New World". Věci se ještě zkomplikovaly, když zdraví DeYounga vzalo náhle za své kvůli jeho postižení chronickým únavovým syndromem, což se projevovalo jako poruchy trojklanného nervu, a nebyl proto schopný vystupovat na jevišti kvůli citlivosti na jasné světlo a zvuk kvůli této poruše. Ostatní čtyři členové kapely Styx ale říkali, že jsou smluvně zavázáni na turné na podporu "Brave New World". Když DeYoung turné zdravotně nezvládal, ostatní členové kapely se jej rozhodli nahradit kanadskou hvězdou Lawrence Gowanem v roce 1999, aby mohli splnit své koncertní povinnosti.

DeYoung zažaloval své bývalé spoluhráče, aby mohl používat název skupiny na podporu své sólové kariéry. Řízení, které skončilo v roce 2001 ponechalo skupině ponechat si název "Styx" a DeYoung mohl užívat popisný název jako "the music of Styx" nebo "formerly of Styx" (but not "the voice of Styx"), česky "hudba Styx" nebo "dříve Styx" (ale ne "hlas Styx").

V únoru 2000 DeYoung přiblížil provedením koncertu, který představil mnoho jeho písní od Styx, stejně jako jeho sólová díla a muzikál Zvoník od Matky Boží z roku 1997 s orchestrem. Představení uvedené v Rosemont Theatre v DeYoungově rodném městě Chicagu bylo rodinnou záležitostí. Jeho manželka Suzanne a švagrová Dawn Marie Feusi zpívaly doprovod, jeho dcera Carrie Ann měla na starosti propagaci, zatímco jeho syn Matthew navrhl scénické osvětlení. Koncert byl dobře přijat a vytvořil základ pro putovní verzi představení, a nakonec v roce 2004 vyšlo i album album "The Music of Styx - Live with Symphony Orchestra".

Opět zdravý DeYoung se vrátil na turné po Severní Americe s 50-členným orchestrem rozšířeným o pětičlenou rockovou kapelu, v níž hráli Tommy Dziallo na kytaru, Hank Horton na basu a Kyle Woodring (od John Mellencamp a Deana Carter) na bicí, takže všichni hráli s DeYoungem nebo i bez orchestru.

DeYoung udělal svůj velký filmový debut v roce 2005 ve snímku "The Perfect Man", ve kterém hrál hlavní zpěváka v kapele vzdávající hold kapele Styx. V srpnu 2006 se DeYoung objevil spolu s Rogerem Hodgson ze Supertramp v soutěži Canadian Idol, kde vystupoval a spolupracoval se soutěžícími.

Dne 20. dubna 2006 se v Community Theatre v Morristown, New Jersey , DeYoung na pódiu objevil s bývalým členem Styx Glenem Burtnik jako součást koncertní série Lost Treasures. Ve dnech 14. a 15. září 2006 se DeYoung objevil s Hal Sparksem na Duet Celebrity, představení produkoval Simon Cowell.

Dne 19. června 2007 vydal DeYoung v Kanadě své páté sólové album "One Hundred Years From Now" znamenající návrat k jeho rockovým kořenům. První singl, titulní skladba, byl duet se zpěvákem Québécois Éricem LaPointem. Singl se umístil na #1 příčce v Québec Radio Single a Soundscan žebříčku. Album vyšlo i v USA 14. dubna 2009 s upraveným setlistem. Na Silvestra 2007 předvedl skladby "Mr. Roboto", "Come Sail Away" a mnoho dalších klasických skladeb před velkým publikem na Victoria Park v Niagara Falls, Kanada, a pro miliony diváků prostřednictvím živého televizního vysílání na CHCH televize Channel 11.

Dne 8. května 2008 DeYoung hudební verze "The Hunchback of Notre Dame" měla premiéru v Bailiwick Repertory Theatre v Chicagu. Toto představení získalo Joseph Jefferson Award za nejlepší muzikál v Chicagu v roce 2008. Dne 20. září 2008 vystoupil DeYoung v Rock and Roll Hall of Fame s benefičním koncertem pro Nadaci Johna Entwistle. Benefiční koncert, který se konal v Koka Booth Amphitheater v Cary v Severní Karolíně, představil i další rock and rollové hudebníky. On a jeho kapela uvedli mnoho hitů Styx. V listopadu a prosinci 2008 DeYoung se představil na německém turné Night of the Proms po 20 městech. Na vyprodaném turné se připojil k Robinu Gibbovi, Tears for Fears, 10cc a Kim Wilde. Doprovázel také Robina Gibba z Bee Gees na klavír při představení "How Deep Is Your Love".

Dne 12. července 2009 byl DeYoung poctěn rodným Chicagem titulem "Great Performer of Illinois Award." V roce 2010 DeYoung vytvořil novou rockovou kapelu věnovanou hudbě Styx, v níž hráli nový kytarista a zpěvák August Zadra, basista a zpěvák Craig Carter. Přidali se k Johnu Blasuccimu, Jimmymu Leahey, Tomovi Sharpemu a Suzanne DeYoung, aby mohli odehrát hity Styx včetně "Renegade", "Blue Collar Man" a dalších, stejně jako DeYoungovy sólové práce.

Dne 21. října 2014 vyšel v USA prostřednictvím Frontiers Records balíček 2CD/DVD/Blu-ray "Dennis DeYoung... And The Music Of Styx Live In Los Angeles". Datum evropského vydání bylo 17. října 2014. Téhož dne 21. října 2014 byla zkrácená verze tohoto živého koncertního balíčku vysílána na koncertní sérii AXS TV Headliner Club Concert Series. Koncert se konal v divadle El Rey v Los Angeles v Kalifornii 18. března 2014.

Dne 25. června 2019 The New York Times Magazine zařadil Dennise DeYounga mezi stovku umělců, jejichž materiál byl údajně zničen při požáru Universal Studios v Hollywoodu v roce 2008.

Dne 22. května 2020 vydal DeYoung "26 East, Vol. 1", své sedmé sólové studiové album a první za více než deset let. Název pochází ze skutečné adresy v Chicagu, ve které DeYoung vyrůstal na jižní straně Chicaga. V poslední písni na desce "To The Good Old Days" hostuje Julian Lennon. Deska "26 East, Vol. 2" vyšla 11. června 2021 a má být finálním albem DeYounga. Na albu vystupuje kytarista Tom Morello z Rage Against The Machine a Audioslave ve skladbě, kterou spolu s Jimem Peterikem natočili skupiny The Ides Of March, Formerly Of Survivor a 38 Special Fame.
Vlastní stránka: http://www.dennisdeyoung.com/
Členové John Panozzo
(celým jménem John Anthony Panozzo)
(Narozen 20. září 1948, Chicago, Illinois,
zemřel 16. července 1996, Chicago, Illinois)
Drums, Percussion


John byl americký bubeník, je znám hlavně jako člen rockové kapely Styx.

John vyrůstal v okolí Roseland, na jižní straně Chicaga, Illinois, spolu se svým bratrským dvojčetem Chuckem (narodili se 90 minut po sobě). V jejich 7 letech dvojčata docházela na hudební lekce strýce, ve kterých John pochytil zájem o bicí a perkuse. Chodili na katolickou školu a nakonec se stali součásti 3 členné akordeonové skupiny, ve které John hrál na bubny a Chuck hrál na kytaru. Hrávali na svatbách ve 12 letech a dostávali odměnu 15 dolarů za každého.

Pak v roce 1961 John, Chuck a jejich soused Dennis DeYoung vytvořili kapelu zvanou Tradewinds, které John opět hrál na bicí, Chuck na kytaru a Dennis DeYoung hrál na harmoniku a zpíval. Pořádali rock and rollové koncerty v místních barech a začali získávat popularitu jako garážová kapela z jižní čtvrti. V roce 1968 přešel Chuck na basu Chuck a s příchodem kytaristy a zpěváka James "J.Y." Younga a Johna Curulewskiho si změnili jméno na TW4. Skupina podepsala kontrakt s Wooden Nickel Records a definitivně změnila své jméno na Styx.

Ale roky nadměrného pití se začaly projevovat na jeho játrech. V polovině roku 1990, když se Styx, chtěli vydat na své první turné v klasické sestavě od roku 1983, John vážně onemocněl a začal bojovat s cirhózou jater. John byl připraven připojit se ke klasické sestavě kapely na reunionovém turné Return to Paradise v roce 1996.

John bohužel podlehl své nemoci před 25 lety, dne 16. července 1996 na krvácení do střevního traktu ve věku 47 let.

Kapela věnovala turné "Return to Paradise" v roce 1996 právě jemu a Tommy Shaw, který již dříve nahradil Curulewskiho napsal píseň "Dear John", kterou skupina vzdala poslední poctu jejich bubeníkovi a kamarádovi. Bubenický post převzal Todd Sucherman, který zůstává s kapelou dodnes.
Členové John Curulewski
(také jako John "J.C." Curulewski)
(Narozen 3. října 1950, Chicago, Illinois,
zemřel 13. února 1988)
Guitars, Vocals


John byl jeden z původních členů Styx. Připojil se k Dennisi DeYoungovi, bratrům Panozzovým a Jamesi Youngovi a vytvořili v roce 1968 kapelu TW4, která se nakonec přejmenovala na Styx v roce 1970. Hrál na akustickou i elektrickou kytaru na prvních pěti studiových albech Styx "Styx", "Styx II", "The Serpent Is Rising", "Man of Miracles" a "Equinox". Odešel těsně před propagačním turné k "Equinox" a nahradil jej Tommy Shaw.

Curulewski opustil Styx, protože chtěl trávit více času se svou rodinou a mít větší kreativní kontrolu v jeho další činnosti. Pokračoval ve vyučování hry na kytaru na Music Stop v La Grange, Illinois, zařídil si nahrávací studio výstižně nazvané "The Studio", hrál na kytaru v kapele "Spread Eagle" a vytvořil skupinu "Arctic Fox" hrající po Chicagských klubech. Curulewski také trénoval baseballový tým svého syna a chodíval na synovu střední školu jako strávní kontrolor, kde přinesl svoji kytaru a hrál dětem k jejich úžasu.

Curulewski vyučil některé z nejlepších chicagských mladých kytaristů, včetně Joey Mazzuca, Dave Stulgo, Russell Leach, Hector Fernandez a mnoho dalších. Mnoho studentů je JC pokračovateli tvořících základní skupinu metalových kytaristů v Chicagu. Curulewski stal velmi aktivní v instruktáži mladých kapel v západním předměstí Chicaga, a to nejen na kytaru, ale i s výukou a podporou jejich živého vystupování a nahrávání.

Curulewski zemřel 13. února 1988 na mozkové aneurysma. Zůstali po něm jeho bývalá manželka a jejich syn.



Jedna z mála fotek STYX ještě s Curulewskim
Členové Glen Burtnik
(rodným jménem Glenn Burtnick)
(Narozen 8. dubna 1955, Irvington, New Jersey, United States)
Guitars, Vocals, Bass, Choir


Je zpěvák, skladatel, bavič a multi-instrumentalista, nejznámější jako bývalý člen Styx. Psaní svého jména několikrát změnil v průběhu let (narozen jako Glenn Burtnick, pak byl Glen Burtnick a nakonec Glen Burtnik, píše s jedním "n" a bez "c"). Burtnik žije v North Brunswick, New Jersey, již od svého narození. Vystupoval nebo spolupracoval s mnoha kapelami, jako The Sides (1978), Jan Hammer a album "Hammer" (1979), Helmet Boy (1980), The Weeklings (2016-2020).

Glen Burtnik si vždycky myslel, že by mohl vyniknout v hudební kariéře. Jeho rodiče se o tom přesvědčovali, když byl ještě ještě jako dítě v Irvington, New Jersey, předtím než začal mluvit. Měl totiž vždy velmi emocionální reakce na hudbu. Narodil se jako nejmladší ze tří bratrů a v raném věku byl "nucen" svými bratry zpívat s nimi vícehlasy. Glen říká, že by jej bratři terorizovali, kdyby neuměl zazpívat svou roli správně. Když byl Glen ve druhé třídě, jeho rodina se rozhodla přestěhovat do oblasti New Brunswick, New Jersey, a již v době do 12 let měl už představy o své budoucnosti. Nebyl rozhodnutý, zda se bude věnovat umění, hudbo nebo filmu, ale věděl, že to musí být něco "tvůrčího". Měl i sklony k filmu v té době, ale po nějaké době na střední škole si uvědomil, že se mu rodí písně v hlavě a hudba se stala nejvyšší prioritou. Již na konci roku 1967 nebo začátkem roku 1968 se zúčastnil "Be-In" v Johnson's Park, kde hrál na kytaru a zpíval jednu píseň pro každého, kdo byl ochoten poslouchat. Byl to jeho vůbec první koncert. Později hrál na New Jersey Teen Arts Festival v N.J. State Museum Auditorium. Prohlašuje, že v 15 letech "Jistě ze mě bude druhý Bob Dylan". Po střední škole Glen nahrál a napsal rockovou operu s názvem "The Walls Of Walden" se svou kapelou Albatross.

Burtnik se objevil v broadwayském provedení Beatlemania jako Paul McCartney, spolu s Marshallem Crenshaw, který hrál Johna Lennona. Během svého působení v Beatlemania si vytvořil trvalé přátelství s Marshallem Crenshawem. Glen a Marshall nahráli singl "I Hate Disco Music", který vydali u "The Sides". Glen se objevuje s Marshallem občas při svých živých vystoupeních a Marshall pravidelně objevuje v jeho vánočním vystoupení Extravaganza. Jeho zalíbení k The Beatles pokračuje až dodnes s tribute kapelou Liverpool. Tato skupina pravidelně účinkuje na festivalu pro fanoušky Beatles každoročně pořádaném v metropolitní oblasti New Yorku a Chicaga s občasnými koncerty i jinde.

Po ukončení Beatlemanie Glen odpověděl na další nabídku ve Village Voice, kde si jej najal Jan Hammer, když se stal zpěvákem jeho kapely Hammer. Nahráli album "Hammer" (1979) a udělali turné na jeho podporu. Prostřednictvím svého hraní s Janem Hammerem, se Glen seznámil s Neal Schonem, později se Santanou a Journey. Píseň "No More Lies" vznikla ze spolupráce Burtnick, Schon a Hammer. Jedním z dalších členů obsazení Beatlemania poté, Helmet Boy, poté co Elektra Records uzavřela nahrávací smlouvu s jeho, byl Glen požádán, aby přidal se k jeho souboru. Což se stalo a nanahráli spolu album "Helmet Boy" (1980). Po tomto albu, kdy byl v podstatě ignorován hudebním průmyslem, se Glen se vrátil do New Brunswick a oženil se se svou středoškolskou láskou Rosemary Giglio. Glen začal hrát s místními kapelami v hudební scéně Asbury Park. Jedna z kapel, Cats On A Smooth Surface, byla domovskou kapelou slavného klubu Stone Pony club. Téměř každou neděli večer Bruce Springsteen přicházel do Pony a hrál s kapelou. Tato skupina měla velký talent i bez vystoupení šéfa. Ve skupině hráli Glen, Fran Smith (The Hooters), Bobby Bandiera (The Asbury Jukes) a Ray Anderson (Blue Van Gogh), takže bylo zajímavé spekulovat, kam se tato sesvava bude dále ubírat.

Během této doby se Glen seznámil s dalším hudebníkem z New Jersey jménem Jon Bongiovi (později Jon Bon Jovi). Když se Jon se rozhodl založit kapelu, Glen dokonce dostal nabídku vstupu do kapely. Glen sice odmítl, ale i nadále ale zůstali dobrými přáteli a objevují se spolu čas od času. Tehdy si poprvé upravil jméno zkrásením z Glenn na Glen.

V roce 1984 Glen nahrál demo "Here Comes Sally", což neuniklo pozornosti jednatele v A&M Records, a byla mu nabídnuta nahrávací smlouva. Nahrál pro ně dvě alba "Talking In Code" (1986) a "Heroes and Zeros" (1987), ze kterých vzešel i jeden hitový singl "Follow You". Pak se ale filozofie u A&M začala měnit a Glen nebyl schopen nahrát jakoukoli hudbu pro A&M Records. Napsal i žebříčkové hity jako "Sometimes Love Just Ain't Enough" pro Patty Smyth a Dona Henleyho, "Spirit of a Boy, Wisdom of a Man" a "Delicious Surprise", hostoval při vystoupení School of Rock radio na The Hawk-105,7 FM, a nahrával, koncertoval a spolupracoval s dalšími známými umělci.

Po pár letech frustrujících a bezvýsledných jednáních s A&M Records byl Glen překvapen zprávou od Dennise DeYoung na svém záznamníku, který je požádal, zda by nechtěl přijít na konkurz kapely Styx. Vzhledem k tomu, že Tommy Shaw tenkrát hrál s Damn Yankees, potřebovali druhého kytaristu a skladatele. Zdálo se, že tento post byl stvořen jako na míru pro Glena, odletěl do Chicaga na konkurz a po setkání s Dennisem, James Youngem a bratry Panozzo, kdy zahrál a zazpíval 5 skladeb Styx, byl konkurz ukončen.


Styx s Glenem nahráli hitové album "Edge of the Century", které vyšlo v roce 1990 a turné po něm následovalo v roce 1991. Najdeme na něm 5 skladeb, které napsal Burtnik, "Love Is The Ritual", "World Tonite", "Love At First Sight" (#25 v Billboard Top 40, 1991), "All In a Day's Work" a titulní "Edge Of The Century." Album sice získalo zlatou desku, ale Styx si uvědomili, že u A&M nebyl prostě zájem o další spolupráci a kapela si dala pauzu.

Při práci na nahrávce "Edge Of The Century" lehce nostalgický Glen začal psát písně o New Brunswicku. Po ukončení turné v roce 1991 pak on a šedesát jeho nejbližších přátel natočilo desku "Slaves of New Brunswick", kolekci písní o městě New Jersey. Ačkoli toto album bylo uvedeno na trh pouze ve městech New Yorku a New Jersey, všeobecný zájem o něj byl ale velmi příznivý a to otevřelo albu cestu do celé země.

Glen byl členem LaBamba and The Hubcaps vedenou jeho oblíbencem z New Jersey Richie "LaBamba" Rosenbergem před tím, než začal svoji sólovou kariéru v roce 1986. Jednou z populárních písní Hubcaps, kterou Burtnik napsal, byla "Here Comes Sally". Píseň se později objevila i na sólovém LP Burtnika z roku 1987 nazvaném "Heroes and Zeroes". Zatímco sólový úspěch byl nedosažitelný, přece jen udělal menší hit v roce 1987 s písní "Follow You", skladbou z jeho alba "Heroes and Zeroes", který dosáhl #65 v Billboard Hot 100, další nahrávky již byly ale méně úspěšné.

V roce 1989 Burtnik nazpíval píseň "Not So Far Away" pro film Bill & Ted's Excellent Adventure. Jedna z jeho písní "Face In The Mirror" byla použita v sérii televizních reklam pro elektrické holicí strojky Philishave v roce 1990. Burtnik oficiálně opustil Styx v roce 2003, protože chtěl být blíže k domovu.

V té době Glen pokračoval skládáním pro jiné umělce, ale především se omezil na plnění svých vlastních vystoupení se "Slaves Of New Brunswick" nebo s dobrými přáteli jako je Marshall Crenshaw nebo John Waite. V roce 1994 byly skladby nahrány na desku "Live Christmas Extravaganza" ke Glenově výročnímu vánočnímu představení, které bylo pořádáno na podporu potravinové pomoci v New Yorku a New Jersey.

Konečně v roce 1996 Glen vydal další sólové album "Palookaville" u Deco Records. Brilantní sbírka skladeb, je jeho nejoblíbenější nahrávkou. Na přebalu je i Burtnikova nejmladší dcera Sally, která se narodila během turné "Edge Of The Century". I když i tato nahrávka nebyla na celostátním trhu, získala si ohlas u kritiků z celého světa, stejně jako právě tady ve Spojených státech. Ve stejném roce MTM Records, německá nahrávací společnost, Glena přesvědčila, aby znovu vydal některé z jeho starších prací (včetně těch zamítnutých u A&M) na albu "Retrospectacle". Klenotem, který se objevil na této desce je jeho původní verze "Love Is The Ritual" a všichni fanoušci Styx určitě mohou poslouchat i tuto píseň a vidět jak málo se změnila od verze z alba Styx. "Retrospecacle" obsahuje i některé písně ve stylu Beatles a skladby napsané pro jiné umělce.

V roce 1998 měl Glen druhý hitparádový stoupák, když Randy Travis nazpíval jeho píseň "Spirit Of a Boy, Wisdom Of a Man", číslo jedna na žebříčku Country Singles. Bylo to vlastně třetí vydání písně, která byla dříve nahrána Markem Collie a samotným Glenem na svém albu "Palookaville". V roce 1999 Glen při práci na novém sólovém albu, obdržel další záhadný telefonát od člena Styx, tentokrát od Jamese Younga. Odložil tedy stranou svou osobní práci s cílem udělat laskavost starému příteli, Glen nabídku na turné se Styx přijal. Spolu s Jamesem Youngem, Tommy Shawem, Toddem Suchermanem a Lawrencem Gowanem nyní dokončili stovky zastávek s jejich nikdy nekončící snahou přinést živou hudbu Styx do všech koutů světa. Vydali live 2CD (spolu s REO Speedwagon) s názvem "Arch Allies" a v roce 2003 vydali studiové album "Cyclorama", na němž Glen zpíval sólově, nahrál doprovodné vokály, basu i 12-strunnou akustickou kytaru.

V roce 2004 vyšlo nejnovější Glenovo sólové album "Welcome To Hollywood". V roce 2007 Glen produkoval živé koncertní provedení "Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band", pečlivě kopírující notu co notu tohoto alba Beatles k jeho 40. výročí vydání, s kompletní s orchestrem, indickými hudebníky, zvonky a píšťalkami.

V roce 2006 jej Dennis DeYoung požádal, aby se Styx odehrál vybrané koncerty na podporu jejich CD "One Hundred Years From Now", které vyšlo v Kanadě v roce 2007 a ve Spojených státech v roce 2009. Burtnik s DeYoungem zahrál některý z materiál, který napsal pro Styx na album "Edge of Century", včetně písní "Love Is Ritual", "Edge Of The Century" a "Lost Treasures", což jsou některé z písní napsaných pro album "Styx on Edge of the Century II", které ale nikdy nevyšlo, protože v té době neměli nahrávací smlouvu.

Burtnik a jeho rodina vystupovali 16. října 2006 v sezóny premiéře epizody show Discovery Channel, "It Takes a Thief". Během druhé sezóny této show se Burtnik a jeho rodina stali "obětmi" a scénické loupeže. Od roku 2009 účinkoval s kapelou The Orchestra (složené z bývalých členů E.L.O.), kde nahradil zesnulého Kelly Groucutta na basu.

Pravidelný rekreační koncert Glena Burtnika "Xmas Xtravaganza" podporoval aktivity potravinářské pomoci a jiné podobné charity. Přehlídka se rozrostla a každoročně se již tradičně koná v oblasti mezi New Yorkem a New Jersey. Má měnící se obsazení každý rok, ale v minulosti se jej již zůčastnili Patty Smyth, John McEnroe, Phoebe Snow, Marshall Crenshaw, The Patti Smith Band, Fred Schneider (B-52), Jill Sobule, Idina Menzel, Jeffrey Gaines, Freedy Johnston, Dan Bern, John Waite, Curtis Stigers, Styx, Mary Lee Kortes, Willie Nile a mnoho dalších. V roce 2008 se Xmas Xtravaganza ve svém 18. ročníku rozrostla i o 1. výroční Halloween Xtravaganza charitativní koncert. V roce 2010 přehlídka hostovala v Count Basie Theater ve městě Red Bank, New Jersey, a představilo se na ní více než 100 umělců. Původně začala v roce 1989 jako přehlídka konající se každoročně s výjimkou 1990-1991, takže v roce 2010 se konalo již 20. výroční Xmas Xtravanganza. Nicméně v roce 2011 se již Xmas Xtravaganza nekonala.

Glen se objevuje každoročně na festivalu The Fest For Beatles Fans pro kongresy fanoušků Beatles v New Yorku, Chicagu a Las Vegas, stejně mívá příležitostná vystoupení s Fab Faux Beatles.

Sólová alba:
   Talking in Code (1986)
   Heroes & Zeroes (1987)
   Slaves of New Brunswick (1991)
   Palookaville (1996)
   Retrospectacle (1996)
   Welcome To Hollywood (2004)
   Solo (You Can Hardly Hear) (2005)
   The Welcome To Hollywood Demos Vol. 1 (2005)

Website: http://www.glenburtnik.com


  Zpět
Studiová alba:
2021 Crash Of The Crown
2017 The Mission
2005 Big Bang Theory (cover)
2003 Cyclorama
1999 Brave New World
1990 Edge Of the Century
1983 Kilroy Was Here
1981 Paradise Theater
1979 Cornerstone
1978 Pieces Of Eight
1977 The Grand Illusion
1976 Crystal Ball
1975 Equinox
1974 Man Of Miracles
1973 The Serpent Is Rising
1973 Styx II
1972 Styx
Koncertní nahrávky:
2015 Live At The Orleans Arena Las Vegas (DVD)
2012 The Grand Illusion / Pieces Of Eight Live
2006 One With Everything: Styx And The Contemporary Youth Orchestra (CD/DVD)
2003 21st Century Live
2002 At The River's Edge: Live In St.Louis
2001 Styx World: Live 2001 (live)
2000 Arch Allies: Live At Riverport (live)
1997 Return To Paradise (live CD/DVD)
1984 Caught In The Act (live CD/DVD)

Ostatní nahrávky:
2021 The Same Stardust (EP)
2011 Regeneration




Sestava:
Tommy Shaw - Acoustic and Electric Guitars, Mandolin, Banjo, Vocals
Lawrence Gowan - Piano, B3 organ, Synthesizers, Mellotron, Vocals
Ricky Phillips - Bass Guitar
James Young - Electric Guitars, Vocals
Todd Sucherman - Drums and Percussion
Chuck Panozzo - Bass Guitar (07,11)
Hosté:
Steve Patrick - Piccolo Trumpet (07) Will Evankovich - Acoustic and Electric Guitars, Mandolin, Synthesizers, Soundscapes, Percussion, Backing Vocals
Michael Bahan - Tablas (12)
Diskografie Crash Of The Crown
Vyšlo 18. června 2021, Universal Music Enterprises, B0033182-01

Seznam skladeb:
01. The Fight Of Our Lives (Tommy Shaw, Will Evankovich) (1:54)
02. A Monster (Shaw/Evankovich/Lawrence/Gowan) (3:27)
03. Reveries (Shaw/Evankovich) (3:03)
04. Hold Back The Darkness (Shaw/Evankovich)(3:58)
05. Save Us from Ourselves (Shaw/Evankovich/Gowan) (3:02)
06. Crash Of The Crown (Shaw/Evankovich/Gowan) (3:46)
07. Our Wonderful Lives (Shaw/Evankovich) (3:06)
08. Common Ground (Shaw/Evankovich/Gowan) (4:00)
09. Sound The Alarm (Shaw/Evankovich) (3:25)
10. Long Live The King (Evankovich) (2:33)
11. Lost At Sea (Gowan) (0:38)
12. Coming Out The Other Side (Shaw/Evankovich/Ricky Phillips) (3:48)
13. To Those (Shaw/Evankovich) (3:01)
14. Another Farewell (Evankovich, instrumental) (0:26)
15. Stream (Shaw) (2:56)
Total Time: (43:03)

Recorded on 2020-2021, The Shop, Studio Amontillado, Blackbird Studios in Nashville, Blue Sound and Music, Todd's Studio
Produced: Will Evankovich
Engineering: Alan Hertz, JR Taylor, Scott Rottler, Russ Mackay, Sean Badum, Devan Skaggs, Will Evankovich
Mixing: Will Evankovich, Alan Hertz
Mastering: Ted Jensen
Management: Charlie Brusco
Booking Agent: Rod Essig
A&R Supervision: Mike Ruthig
Production Manager: Alex Sale
Product Manager: Ashley Harris
Legal Clearances: Andrew Labarrere
Art Direction, Design, Illustration: Todd Gallopo
Liner Notes: Mike Mettler
Band Photography: Styx

Sestava:
Tommy Shaw - Guitars and Vocals
James Young - Guitars and Vocals
Lawrence Gowan - Keyboards and Vocals
Ricky Phillips - Bass
Todd Sucherman - Drums
Chuck Panozzo - Bass
Hosté:
Diskografie The Mission
Vyšlo 16. června 2017, Alpha Dog 2T/UMe

Seznam skladeb:
01. Overture (1:23)
02. Gone Gone Gone (2:08)
03. Hundred Million Miles (3:39)
04. Trouble at the Big Show (2:30)
05. Locomotive (5:03)
06. Radio Silence (4:17)
07. The Greater Good (4:10)
08. Time May Bend (2:30)
09. Ten Thousand Ways (1:22)
10. The Red Storm (6:04)
11. All Systems Stable (0:17)
12. Khedive (2:04)
13. The Outpost (3:51)
14. Mission to Mars (2:43)
Total Time: (42:01)

Recorded at Blackbird Studios in Nashville
Co-produced and co-written: Will Evankovich

Sestava:
Tommy Shaw - Guitars and Vocals (02,03,06,08,13,14)
James Young - Guitars and Vocals (04,09,11)
Lawrence Gowan - Keyboards and Vocals (01,05,07,10)
Ricky Phillips - Bass
Todd Sucherman - Drums
Chuck Panozzo - Bass (11)
Hosté:
The Oracle Diva: guest vocals (05,13)
Johnnie Johnson - Piano (14)
Koko Taylor - Vocals (14)
Diskografie Big Bang Theory
Vyšlo 10. května 2005, New Door, FR CD 247

Seznam skladeb:
01. I Am the Walrus (The Beatles cover) (4:41)
02. I Can See For Miles (The Who cover) (4:29)
03. Can't Find My Way Home (Blind Faith cover) (3:25)
04. It Don't Make Sense (You Can't Make Peace) (Willie Dixon cover) (4:10)
05. I Don't Need No Doctor (Ray Charles cover, a la Humble Pie) (4:24)
06. One Way Out (The Allman Brothers Band cover) ()4:42
07. A Salty Dog (Procol Harum cover) (4:02)
08. Summer In The City (The Lovin' Spoonful cover) (3:25)
09. Manic Depression (The Jimi Hendrix Experience cover) (4:00)
10. Talkin' About the Good Times (The Pretty Things cover) (3:57)
11. Locomotive Breath (Jethro Tull cover) (3:33)
12. Find The Cost Of Freedom (Crosby, Stills, Nash & Young cover) (1:04)
13. Wishing Well (Free cover)
14. Blue Collar Man @ 2120 (Styx song) (6:30)
Total Time: (56:29)

Prodiced: Gary Loizzo & Styx

Sestava:
Glen Burtnik - Bass, Vocals (05,07,12)
Lawrence Gowan - Keyboards, Vocals (03,08)
Tommy Shaw - Acoustic and Electric Guitars, Vocals (01,02,07,09,10,13)
Todd Sucherman - Drums, Percussion
James Young - Guitars, Vocals (06,11)
Chuck Panozzo - Bass (04), Backing vocals (05)
Hosté:
Billy Bob Thornton - Lead vocals (04)
Jude Cole
Gary Loizzo of American Breed
Tenacious D (Jack Black and Kyle Gass)
John Waite
Brian Wilson
Diskografie Cyclorama
Vyšlo 18. února 2003, Sanctuary/CMC International

Seznam skladeb:
01. Do Things My Way (4:57)
02. Waiting for Our Time (4:12)
03. Fields of the Brave (3:23)
04. Bourgeois Pig (0:49)
05. Kiss Your Ass Goodbye (3:13)
06. These Are the Times (6:45)
07. Yes I Can (Shaw, Jack Blades, Gowan, Burtnik, Young, Sucherman) (3:50)
08. More Love for the Money (3:47)
09. Together (4:46)
10. Fooling Yourself (Palm of Your Hands) (Shaw) (0:39)
11. Captain America (3:53)
12. Killing the Thing That You Love (Burtnik, Shaw, Gowan, Young, Sucherman, Bob Burger) (5:36)
13. One With Everything (5:56)
14. Genki Desu Ka (6:13)
Total Time: (57:59)

"Genki Desu Ka" končí okolo (3:03). Po několikavteřinovém tichu začne hrát parodie s Tenacious D a krátká utajená skladba "The Chosen One."

Nahráno v roce 2002.
Producers: Tommy Shaw, James Young, Gary Loizzo
Associate producers: Lawrence Gowan, Todd Sucherman, Glen Burtnik
Engineers: Gary Loizzo, Charlie Pakaari, Craig Williams, Mark Linnett, Plinky Giglio, Dave Yackoboskie, Jimmy Hoyson, Jim Mitchell, Bruce Monical
Je to první studiová deska s Lawrence Gowanem, který v roce 1999 nahradil Dennise DeYounga.

Sestava:
Dennis DeYoung - Keyboards, Vocals
Chuck Panozzo - Bass
Tommy Shaw - Acoustic and Electric Guitars, Keyboards, Vocals
Todd Sucherman - Drums, Percussion
James Young - Guitars, Vocals
Hosté:
Glen Burtnik - Bass, Vocals (uncredited)
Jerry Goodman - Violin
David Campbell, Ed Tossing, C. J. Vanston - Conductor
String arrangements: David Campbell, Ed Tossing
Horn arrangements: C.J. Vanston
Pro-Tools: Patrick Thrasher
Diskografie Brave New World
Vyšlo 29. června 1999, CMC International

Seznam skladeb:
01. I Will Be Your Witness (Jack Blades/Shaw) (4:31)
02. Brave New World (Shaw/Young) (5:14)
03. While There's Still Time (DeYoung) (3:53)
04. Number One (Shaw) (4:33)
05. Best New Face (Jack Blades/Shaw) (3:36)
06. What Have They Done to You (Shaw/Young) (4:33)
07. Fallen Angel (DeYoung) (4:49)
08. Everything Is Cool (Shaw) (5:19)
09. Great Expectations (DeYoung) (4:44)
10. Heavy Water (Shaw/Young) (4:29)
11. High Crimes & Misdemeanors (Hip Hop-Cracy) (DeYoung) (3:26)
12. Just Fell In (Tommy Shaw/James Young) (3:25)
13. Goodbye Roseland (DeYoung) (3:49)
14. Brave New World (Reprise) (Shaw/Young) (3:31)
Total Time: (59:52)

Nahráno 1998, Pumpkin Studios, Chicago / The S.H.O.P., Hollywood, CA, / The White Room, Chicago
Producers: Dennis DeYoung, Tommy Shaw, James Young
Engineers: Rodney Amos, Craig Bauer, Andy Haller, John Hendrickson, Steve Johnson, Gary Loizzo, Keith Marks, Tommy Shaw, C.J. Vanston, Craig Williams
Mixing: Craig Bauer, Dennis DeYoung, Gary Loizzo, Ron Nevison
Mastering: Ted Jensen
Sequencing: Tommy Shaw
Programming: Tommy Shaw
Art direction: Alan Chappell, Ioannis
Design: Alan Chappell, Ioannis
Artwork: Ioannis
Jedná se o poslední album se zakládajícím zpěvákem a klávesistou Dennisem DeYoungem.

Sestava:
Glen Burtnik - Guitar, Vocals
Dennis DeYoung - Keyboards, Vocals
Chuck Panozzo - Bass
John Panozzo - Percussion, Drums
James Young - Guitar, Vocals
Hosté:
Dan Barber - Trumpet
Mike Halpin - trombone
Ron Kolber - Baritone Saxophone
Howard Levy - Harmonica
Jon Negus - Clarinet, Saxophone
Mark Ohlson - Trumpet
Joe Pusateri - Percussion
Michael Smith - Saxophone
Diskografie Edge Of The Century
Vyšlo 9. října 1990, A&M

Seznam skladeb:
01. Love Is the Ritual (Glen Burtnik, Plinky) (3:48)
02. Show Me the Way (DeYoung) (4:35)
03. Edge of the Century (Burtnik, Bob Burger) (4:20)
04. Love at First Sight (Burtnik, DeYoung, Young) (4:35)
05. All in a Day's Work (Burtnik, DeYoung) (4:11)
06. Not Dead Yet (Ralph Covert) (3:32)
07. World Tonite (Burtnik) (3:38)
08. Carrie Ann (DeYoung) (4:26)
09. Homewrecker (DeYoung, Young) (5:12)
10. Back to Chicago (DeYoung) (4:18)
Total Time: (42:35)

Nahráváno duben - srpen 1990, Chicago Recording Company, Chicago
Producer: Dennis DeYoung
Engineer: Phil Bonanno
Album cover art and design: Hugh Syme
První album Styx u A&M, kde se představil sólový umělec Glen Burtnik, pouze toto album nahrála sestava Dennis DeYoung / James Young / Glen Burtnik / Chuck Panozzo / John Panozzo a poslední album s Johnem Panozzo na bicí (o šest let později zemřel na jaterní cirhózu).

Sestava:
Dennis DeYoung - keyboards, vocals as Kilroy
Chuck Panozzo - Bass, Vocals as Lt. Vanish
John Panozzo - Drums, Vocals as Colonel Hyde
Tommy Shaw - Guitars, Vocals as Jonathan Chance
James Young - Guitars, Vocals as Dr. Righteous
Hosté:
Dan Barber - Horn
Steve Eisen - Saxophone
Mike Halpin, Michael Mossman, Mark Ohlson - Horn
Diskografie Kilroy Was Here
Vyšlo 28. února 1983, A&M

Seznam skladeb:
01. Mr. Roboto (DeYoung) (5:28)
02. Cold War (Shaw) (4:27)
03. Don't Let It End (DeYoung) (4:56)
04. High Time (DeYoung) (4:33)
05. Heavy Metal Poisoning (Young) (4:57)
06. Just Get Through This Night (Shaw) (6:06)
07. Double Life (Young) (3:46)
08. Haven't We Been Here Before (Shaw) (4:06)
09. Don't Let It End (Reprise) (DeYoung) (2:22)
Total Time: (40:41)

Nahráváno roku 1982 v Pumpkin Studios, Oak Lawn, Illinois
Arranged & Produced By Styx
Engineers: Gary Loizzo, Will Rascati, Rob Kingsland
Apprentice engineer: Jim Popko
80. léta byla posedlá futuristicky znějícími syntezátory, roboty a děsivým podobenstvím románu 1984. Styx hudebně ztělesnili tuto technologickou adoraci a "Mr. Roboto" byla píseň, že každá mládež nenávidí milovat. Napsal ji zpěvák Dennis DeYoung a v písni je využíto moderních nahrávacích technologií a trošku zastírá fakt, že se jedná o typickou americkou rockovou kapelu, koketující s progresivním rockem. Zpěvák zpívá o postavě jménem Kilroy, s odkazem na koncepční album titulu "Kilroy Was Here", inspirované graffiti odkazujících na 2. světovou válku.

Píseň zachycuje příběh z rockové opery, kdy se postava Robert Kilroy Orin Charles (ROCK) snaží uniknout z futuristického vězení pomocí postavy Dr. Everett Righteous. Když se mu podaří uniknout, potká kamaráda, ROCK odstraňuje robotí masku, kterou měl na sobě, aby napomohl svému útěku a křičí: "Jsem Kilroy! Jsem Kilroy!".

Singl sahal #1 v USA a album dosáhlo na #3 na Billboard 100, ačkoliv Styx opětovně nezaznamenali úspěch v Evropě.

Tři ze čtyř videí alba "Mr. Roboto", "Don't Let It End" a "Heavy Metal Poisoning" byly natočeny současně a byly v nich použity záběry z mini filmu. Čtvrté video "Haven't We Been Here Before", který natočili o několik měsíců později než album, již nekoresponduje s příběhem alba.

Sestava:
Dennis DeYoung - Keyboards, Piano (11), Vocals (01,02,04,05,06,10)
Chuck Panozzo - Bass
John Panozzo - Drums, Percussion
Tommy Shaw - Guitars (02,03,04,05,06,07,09), Vocals (03,07,08), Vocoder
James Young - Guitar (04,06,08,10), Vocals (08,09)
Hosté:
Dan Barber - Horn
Steve Eisen - Saxophone (04,06,07,10)
Mike Halpin, John Haynor, Mark Ohlson, Billy Simpson - Horn
Diskografie Paradise Theater
Vyšlo 19. ledna 1981, A&M

Seznam skladeb:
SIDE 1
01. A.D. 1928 (DeYoung) (1:08)
02. Rockin' the Paradise (DeYoung, Young, Shaw) (3:35)
03. Too Much Time on My Hands (Shaw) (4:31)
04. Nothing Ever Goes As Planned (DeYoung) (4:48)
05. The Best of Times (DeYoung) (4:19)
SIDE 2
06. Lonely People (DeYoung) (5:28)
07. She Cares (Shaw) (4:17)
08. Snowblind (DeYoung, Young) (5:00)
09. Half-Penny, Two-Penny (Young, Ray Brandle) (4:33)
10. A.D. 1958 (DeYoung) (2:27)
11. State Street Sadie (DeYoung) (0:28)
Total Time: (40:37)

Nahráváno roku 1980 v Pumpkin Studios, Oak Lawn, Illinois
Producer: Styx (Dennis DeYoung)
Engineers: Rob Kingsland, Gary Loizzo
Arranger: Styx
Mastering: Ted Jensen
Jedná se o koncepční album, pojednávající o smyšlené historii divadla Paradise Theater v Chicagu od jeho otevření až po uzavření (a případné opuštění), která je použita jako metafora pro měnící se časy v Americe od konce 70. let do roku 1980. Píseň "Snowblind" (text Young, hudba Young a DeYoung) je útokem proti drogové závislosti. Deska "Paradise Theater" se stala v USA #1. Bylo čtvrté album v pořadí již třikrát platinové.

Sestava:
Dennis DeYoung - Keyboards, Synthesizer (09), Vocals (02,03,05-07), Accordion (05)
Chuck Panozzo - Bass, String Bass (05), Vocals
John Panozzo - percussion, drums, vocals
Tommy Shaw - Guitars (01,03,06,07), Mandolin (05), Vocals (01,04,05,09), Autoharp (05)
James Young - Guitars (01,02,05,08,09), Vocals (08)

Hosté:
Steve Eisen - Saxophone (02)
Arnie Roth - Strings (07,09)
Ed Tossing - Horn
Diskografie Cornerstone
Vyšlo 19. října 1979, A&M Records, SP-3711

Seznam skladeb:
01. Lights (DeYoung, Shaw) (4:38)
02. Why Me (DeYoung) (3:54)
03. Babe (DeYoung) (4:25)
04. Never Say Never (Shaw) (3:08)
05. Boat on the River (Shaw) (3:10)
06. Borrowed Time (DeYoung, Shaw) (4:58)
07. First Time (DeYoung) (4:24)
08. Eddie (Young) (4:15)
09. Love in the Midnight (Shaw) (5:25)
Total Time: (38:17)

Nahráváno roku 1979 v Pumpkin Studios, Oak Lawn, Illinois
Producer: Styx
Engineers: Rob Kingsland, Gary Loizzo
Horn arranger: Ed Tossing
String arranger: Arnie Roth
Design: Mick Haggerty
Photography: Aaron Rapoport
Mastering: Ted Jensen
Dennis DeYoung napsal na album dvě balady. První baladou je skladba "Baby", která se stala hitem #1 v USA a věnoval ji své manželce Suzanne. Druhou baladou je "First Time", kterou zamýšlel uvést jako druhý singl což se ale znelíbilo Shawövi a hrozil, že opustí kapelu. Místo toho vyšel singl "Borrowed Time", který dosáhl s velkým zklamáním jen #63 v žebříčku. Takže DeYoung napsal další Top 30 hit, popovější "Why Me", který vyšel jako třetí singl alba. Dennis použil převážně elektrické piano Fender Rhodes na více než polovině skladby. Shaw napsal nejslavnější píseň z alba, folkovou "Boat on the River", která se stala největším evropským hitem kapely. Přesto skladba "Borrowed Time" zahajovala koncerty skupiny na podporu alba, které dostaly název "The Grand Decathlon tour".

Sestava:
Dennis DeYoung - Keyboards (02), Synthesizers (02,04,05), Pipe Organ (02), Vocals (02,07,09)
Chuck Panozzo - Bass Guitar, Vocals
John Panozzo - Drums, Vocals
Tommy Shaw - Guitars (02,03,05,06,09,10), Mandolin (03), Vocals (03,06,08), Whisper Chant (10)
James Young - Guitars (01,05,07,08), Vocals (01,05)
Diskografie Pieces Of Eight
Vyšlo 1. září 1978, A&M, SP-4724

Seznam skladeb:
01. Great White Hope (Young) (4:23)
02. I'm OK (DeYoung, Young) (5:42)
03. Sing For The Day (Shaw) (4:56)
04. The Message (DeYoung) (1:08)
05. Lords Of The Ring (DeYoung) (4:31)
06. Blue Collar Man (Long Nights) (Shaw) (4:03)
07. Queen Of Spades (DeYoung, Young) (5:38)
08. Renegade (Shaw) (4:13)
09. Pieces Of Eight (DeYoung) (4:45)
10. Aku-Aku (Instrumental)(Shaw) (3:00)
Total Time: (42:19)

Nahráno 1978 v Paragon Recording Studios, St. James Cathedral Chicago
"I'm O.K" was recorded at Paragon and St. James Cathedral.
Producer: Styx
Engineers: Rob Kingsland, Barry Mraz
Assistant Engineer: Harry Andronis
Cover: Hipgnosis
Skladba "I'm O.K" byla nahrána v Paragon and St. James Cathedral.
Obálku desky navrhlo studio Hipgnosis.
DeYoung uvedeno v roce 1991 v rozhovoru pro Redbeard, že zpočátku obálku nenáviděl, ale začala se mu líbit až o mnoho let později.

Sestava:
Dennis DeYoung - Keyboards, Synthesizers (02,04), Vocals (01,04,07,08), Soliloquy (03)
Chuck Panozzo - Bass Guitar, Vocals
John Panozzo - Drums, Vocals
Tommy Shaw - Acoustic and Electric Guitars (01-08), Vocals (02,03,06)
James Young - Guitars (01,05,07,08), Keyboards, ARP Odyssey (04), Vocals (05)
Diskografie The Grand Illusion
Vyšlo 7. července 1977, A&M

Seznam skladeb:
01. The Grand Illusion (4:36)
02. Fooling Yourself (The Angry Young Man) (5:29)
03. Superstars (3:59)
04. Come Sail Away (6:07)
05. Miss America (5:01)
06. Man In The Wilderness (5:49)
07. Castle Walls (6:00)
08. The Grand Finale (1:58)
Total Time: (34:45)

Natáčelo se v roce 1977 v Paragon Recording Studios, Chicago.
Roland Young - art direction
Jim McCrary - photography
Chuck Beeson - album design
Kelly and Mouse - album cover painting
Barry Mraz - production assistance, engineer
Rob Kingsland - engineer
Mastered by Mike Reese at the Mastering Lab, Los Angeles, California
Derek Sutton - management, direction
Katalog: SP-4637
Alba se prodalo přes 3 milióny kopií v USA.

Sestava:
Dennis DeYoung - Keyboards, Synthesizer, Vocals
Chuck Panozzo - Bass, Vocals
John Panozzo - Drums, Percussion, Vocals
Tommy Shaw - Electric guitar, Acoustic guitar, Vocals
James Young - Guitar, Vocals
Diskografie Crystal Ball
Vyšlo 1. října 1976, A&M

Seznam skladeb:
01. Put Me On (DeYoung, Shaw, Young) (4:58)
02. Mademoiselle (DeYoung, Shaw) (3:55)
03. Jennifer (DeYoung) (4:07)
04. Crystal Ball (Shaw) (4:26)
05. Shooz (Shaw, Young) (4:38)
06. This Old Man (DeYoung) (5:00)
07. Clair de Lune (1:05)/ Ballerina (Claude Debussy / DeYoung/ Shaw) (5:53)
Total Time: (34:45)

Nahráno v roce 1976 v Paragon Recording Studios, Chicago
KAtalog: SP-4604
Producer: Styx
Engineers: Barry Mraz and Rob Kingsland
01. Lead vocals: James Young (verse), Dennis DeYoung (bridge after guitar solo), lead guitar: James Young
02. Lead vocals: Tommy Shaw, harmony lead guitar solos: Tommy Shaw and James Young
03. Lead vocals: Dennis DeYoung, lead guitar: James Young
04. Lead vocals and lead guitar: Tommy Shaw, synthesizer solo: Dennis DeYoung
05. Lead vocals and slide guitar: Tommy Shaw, second guitar solo in middle of song: James Young
06. Lead vocals: Dennis DeYoung, lead guitar: Tommy Shaw
07. Instrumental/Lead vocals: Dennis DeYoung, lead guitar solos: James Young (wah-wah induced solos) and Tommy Shaw

První album s novým kytaristou - Tommy Shaw. Skladba "Mademoiselle" byl první vokální debut Tommy Shawa a hit alba, který se destal na do Top 40 na pozici #36.

Sestava:
John Curulewski - Synthesizer, Guitar, Vocals
Dennis DeYoung - Synthesizer, Keyboards, Vocals
Chuck Panozzo - Bass, Vocals
John Panozzo - Percussion, Drums, Vocals
James Young - Guitar, Vocals
Diskografie Equinox
Vyšlo 1. prosince 1975, A&M

Seznam skladeb:
01. Light Up (D.DeYoung) (4:12)
02. Lorelei (D.DeYoung, J.Young) (3:20)
03. Mother Dear (J.Curulewski, D.DeYoung) (6:23)
Lead vocals: John Curulewski/Dennis DeYoung
04. Lonely Child (D.DeYoung) (3:49)
05. Midnight Ride (J.Young) (4:18)
Lead vocals: James Young
06. Born for Adventure (D.DeYoung, J.Curulewski, J.Young) (5:10)
07. Prelude 12 (J.Curulewski) (1:17) Instrumental
08. Suite Madame Blue (D.DeYoung) (6:32)
Total Time: (34:32)

Všechny ostatní písně nazpíval Dennis DeYoung.

Nahráno v roce 1975 v Paragon Recording Studios, Chicago
Katalog: SP-4559
Producer: Styx
Engineer: Barry Mraz
Assistant engineer: Rob Kingsland
Remixing: Barry Mraz, Styx
Mastering: Doug Sax
Production assistant: Barry Mraz
Design: Chuck Beeson, Junie Osaki
Art direction: Roland Young
Photography: Chris Micoine
První album pod labelem A&M Records a posledním albem s kytaristou Johnem Curulewskim. Největším hitem alba byla skladba "Lorelei", kterou Styx podruhé dobyli americký Top 30 na pozici #27. Další známou skladbou byla píseň "Suite Madame Blue", která byla napsána o připravovaném dvoustém výročí USA. Skladba se stala základem pro všechny turné Styx s Dennisem DeYoungem. Je to vzácný příklad písně Styx, která vyžaduje čtyři hlasy, během Return to Paradise tour po Americe ji většinou zpívali DeYoung, Shaw, James Young a povětšinou i tichý Chuck Panozzo. Ačkoli se "Equinox" vypracoval je na #58, byl oceněn přece jen zlatou deskou v roce 1977 krátce před vydáním alba "The Grand Illusion".

Sestava:
John Curulewski - Guitars, ARP, Vocals
Dennis DeYoung - Keyboards, ARP, Vocals
Chuck Panozzo - Bass
John Panozzo - Percussion, Drums, Vocals
James Young - Guitar, Vocals
Diskografie Man Of Miracles
Vyšlo 8. listopadu 1974, Wooden Nickel, BWL1-0638

Seznam skladeb:
01. Rock & Roll Feeling (J.Young, J.Curulewski) (3:02)
02. Havin' a Ball (J.Curulewski, J.Young) (3:53)
03. Golden Lark (D.DeYoung) (3:23)
04. A Song for Suzanne (D.DeYoung) (5:15)
05. A Man Like Me (J.Young) (2:57)
06. Best Thing (J.Young, D.DeYoung) (3:13)
Nahrazena ve druhém vydání "Lies" (Buddy Randell, Beau Charles) (2:41)
Nahrazena v roce 1980 "Unfinished Song" (D.DeYoung, C.Lofrano) (2:57)
07. Evil Eyes (D.DeYoung) (4:02)
08. Southern Woman (J.Young, Ray Brandle) (3:10)
09. Christopher, Mr. Christopher (D.DeYoung) (4:02)
10. Man of Miracles (J.Young, D.DeYoung, Ray Brandle) (4:55)
Total Time: (40:07)

Nahráno roku 1974 v Golden Voice Studios, South Pekin, IL
Producer: John Ryan for Chicago Kid Productions
Engineer: Gary Loizzo

Sestava:
John Curulewski - guitars, vocals, 12 string guitar, Moog synthesizer
Dennis DeYoung - Hammond organ, piano, vocals, Moog synthesizer, mellotron, pipe organ
Chuck Panozzo - bass, vocals
John Panozzo - drums, vocals, percussion
James Young - guitars, vocals
Host:
Bill Traut - saxophone on "22 Years"
Diskografie The Serpent Is Rising
Vyšlo říjen 1973, Wooden Nickel, BXL1 0287

Seznam skladeb:
01. Witch Wolf (James Young, Ray Brandle) (3:57)
02. The Grove of Eglantine (Dennis DeYoung) (5:00)
03. Young Man (James Young, Richard Young) (4:45)
04. As Bad as This (John Curulewski) (6:10)
   * As Bad as This (3:45)
   * Plexiglas Toilet [Hidden Track] (2:22)
05. Winner Take All (Dennis DeYoung, Charles Lofrano) (3:10)
06. 22 Years" (John Curulewski) (3:39)
07. Jonas Psalter (Dennis DeYoung) (4:41)
08. The Serpent Is Rising (John Curulewski, Charles Lofrano) (4:55)
09. Krakatoa (John Curulewski, Paul Beaver, Bernard L. Krause) (1:36)
10. Hallelujah Chorus [from Handel's Messiah] (Handel) (2:14)
Total Time: (40:07)

Nahráváno v roce 1973 v Paragon Recording Studios, Chicago; St. James Cathedral, Chicago.
Producers: Styx, Barry Mraz
Engineer: Barry Mraz
Cover art: Dennis Pohl
Album bylo znovu vydáno v roce 1980 s novými uměleckými díly a nový titul "Serpent". Kapela ji považuje za jejich nejhorší nahrávku. Dennis DeYoung s odstupem prohlásil, že je to "jedna z nejhorších nahrávek a produkcí v dějinách hudby". Album dosáhlo pouze na #192 v Billboard 200, jejich druhé album, které se nejhůře umístilo a do roku 2007 se jej prodalo méně než 100.000 kopií po celém světě.

"Krakatoa", převážně skaldba s mluveným slovem posloužila jako inspirace, ze které režisér George Lucas vytvořil THX audio logo "Deep Note".

Sestava:
Dennis DeYoung - organ, pipe organ, ARP synthesizer, piano, vocals
John Curulewski - guitar, ARP synthesizer, autoharp, vocals
Chuck Panozzo - bass guitar
John Panozzo - drums, percussion, vocals
James Young - guitar, vocals
Diskografie Styx II
Vyšlo červenec 1973, Wooden Nickel

Seznam skladeb:
01. You Need Love (Dennis DeYoung) (3:44)
02. Lady (DeYoung) (2:56)
03. A Day (John Curulewski) (8:19)
04. You Better Ask (Curulewski) (3:54)
05. Little Fugue in G (Johann Sebastian Bach) (1:17)
06. Father O.S.A. (DeYoung) (7:08)
07. Earl of Roseland (DeYoung) (4:39)
08. I'm Gonna Make You Feel It (DeYoung) (2:23)
Total Time: (34:20)

Nahráváno 1972-1973 v Paragon Recording Studios, Chicago; St. James Cathedral, Chicago
Katalog: WNS-1012
Executive Producer: Bill Traut
Produced by John Ryan
Engineers: Marty Feldman, Barry Mraz
V roce 1975 v Billboard (Severní America) se umístilo na #20 v Pop Albums charts.

Poté, co Styx odešli k labelu A&M Records a získali celonárodní úspěch ve Spojených státech, bylo album znovu vydáno v roce 1980 u jejich předchozího labelu Wooden Nickel pod názvem "Lady" s novým přebalem, který nelze zaměňovat s albem kompilace Styx, který vyšel později se stejným názvem. Je to také jediné album Styx album, na němž není žádný materiál napsaný nebo spoluautorský od kytaristy James "J.Y." Young (na rozdíl od jejich cover alba "Big Bang Theory").

Sestava:
John Curulewski - Guitars, Vocals, Electronics
Chuck Panozzo - Bass Guitar
Dennis DeYoung - Organ, Piano, Synthesizer, Vocals
John Panozzo - Drums, Percussion
James Young - Guitars, Acoustic Guitar, Vocals
Diskografie Styx
Vyšlo březen 1972, Wooden Nickel, WNS-1008

Seznam skladeb:
01. Movement for the Common Man (13:11)
   * Children of the Land (James Young)
   * Street Collage (John Ryan)
   * Fanfare for the Common Man (Aaron Copland)
   * Mother Nature's Matinee (Young, Dennis DeYoung)
02. Right Away (Paul Frank) (3:40)
03. What Has Come Between Us (Mark Gaddis) (4:53)
04. Best Thing" (Young, DeYoung) (3:13)
05. Quick Is the Beat of My Heart (Lewis Mark) (4:49)
06. After You Leave Me" (George S. Clinton) (4:00)
Total Time: (33:46)

Nahráno roku 1971 v Paragon Recording Studios, Chicago
Producers: John Ryan, Bill Traut
Engineers: Marty Feldman, Barry Mraz
Mixing: Barry Mraz, John Ryan
Album bylo znovu vydáno v roce 1980 pod názvem Styx I s novým přebalem. Na konci roku 2012 bylo remasterováno na CD a digitální download, spolu se "Styx II", "The Serpent is Rising" a "Man of Miracles".



Sestava:
Tommy Shaw - Guitars and Vocals
James Young - Guitars and Vocals
Lawrence Gowan - Keyboards and Vocals
Ricky Phillips - Bass
Todd Sucherman - Drums
Chuck Panozzo - Bass
Diskografie Live At The Orleans Arena Las Vegas
DVD, vyšlo 24. července 2015, Eagle Records

Seznam skladeb:
01. The Grand Illusion (Live) (5:50)
02. Too Much Time On My Hands (Live) (5:35)
03. Fooling Yourself (The Angry Young Man) (Live) (6:37)
04. Lady (Live) (3:11)
05. Suite Madame Blue (Live) (8:36)
06. Light Up (Live) (5:48)
07. Crystal Ball (Live) (6:40)
08. Superstars (Live) (6:35)
09. Blue Collar Man (Long Nights) (Live) (5:39)
10. Come Sail Away (Live) (9:44)
11. Rockin' The Paradise (Live) (4:23)
12. Renegade (Live) (5:12)
Total Time: (79:50)

DVD "Live At The Orleans Arena Las Vegas" zachycuje Styx, jak se uplatňují se svoji živou show ve světovém hlavním městě zábavy. S podporou obrovských obrazovek zde rocková skupina provází jejich cestu přes sestavu hitů a skladeb z klasických alb, které čerpají z celé velmi úspěšné kariéry.

Sestava:
James J.Y. Young - Vocals, Guitars, Keyboards
Tommy Shaw - Vocals, Guitars
Todd Sucherman - Drums
Lawrence Gowan - Vocals, Keyboards
Ricky Phillips - Bass, Backing Vocals
Chuck Panozzo - Bass
Diskografie The Grand Illusion / Pieces Of Eight Live
DVD, vyšlo 11. února 2011, Eagle Records, EDGCD468

Seznam skladeb:
The Grand Illusion
01. The Grand Illusion (5:38)
02. Fooling Yourself (The Angry Young Man) (6:21)
03. Superstars (6:17)
04. Come Sail Away (8:56)
05. Miss America (6:19)
06. Man In The Wilderness (6:49)
07. Castle Walls (6:05)
08. The Grand Finale (2:25)
Pieces Of Eight
01. Great White Hope (5:00)
02. I'm Okay (7:10)
03. Sing For The Day (5:06)
04. The Message (1:14)
05. Lords Of The Ring (4:37)
06. Blue Collar Man (Long Nights) (5:18)
07. Queen Of Spades (6:08)
08. Renegade (5:12)
09. Pieces Of Eight (5:23)
10. Aku-Aku (3:18)
Total Time: (97:00)

Producer: Styx, Gary Loizzo, Terry Fryer
Audio Mixers: Gary Loizzo, Styx
Photographers: Jay Gilbert; Jason Powell
Natáčelo se 9. listopadu 2010 v historickém Orpheum Theater v Memphisu, TN. Tato strhující show zachycuje Styx při předvedení jejich klasických multi-platinových alb ze sedmdesátých let "The Grand Illusion" a "Pieces Of Eight" naživo a najednou vcelku poprvé. Obě tyto kultovní alba uvedla Styx jako celosvětovou úspěšnou rockovou kapelu a definovala žánr AOR pro mnohé generace Američanů.

Sestava:
Tommy Shaw - Guitars, Mandolin, Vocals
James "JY" Young - Guitars, Vocals
Chuck Panozzo - Bass, Backing Vocals
Lawrence Gowan - Keyboards, Vocals
Todd Sucherman - Drums
Ricky Phillips - Bass, Acoustic Guitar, Backing vocals
Hosté:
The Contemporary Youth Orchestra of Cleveland conducted by Liza Grossman
Diskografie One With Everything: Styx And The Contemporary Youth Orchestra
CD/DVD, vyšlo 2006, Eagle Vision USA 30183

Seznam skladeb:
01. Blue Collar Man (Long Nights) ()
02. Lorelei ()
03. One With Everything ()
04. It Don't Make Sense (You Can't Make Peace) ()
05. I Am The Walrus ()
06. Just Be ()
07. Everything All The Time ()
08. Crystal Ball ()
09. Miss America ()
10. A Criminal Mind ()
11. Too Much Time On My Hands ()
12. Boat On The River ()
13. I Don't Need No Doctor ()
14. The Styx CYO Medley: Put Me On / Mademoiselle / Heavy Metal Poisoning / Midnight Ride / Sing For The Day / Shooz / Queen Of Spades / Great White Hope / Half Penny Two Penny / Borrowed Time / Rockin' The Paradise / Lights / Man In The Wilderness ()
15. Fooling Yourself (The Angry Young Man) ()
16. Renegade ()
Bonus Tracks: 1. Ring The Bells ()
2. All I Want ()
Bonus Material: * Interviews ()
* Photo Slideshow ()
* Quake Cam ()
Total Time: (146:00)


Sestava:
Tommy Shaw - Vocals, Electric & Acoustic Guitars, Mandolin
James "J.Y." Young: Vocals, Electric & Acoustic Guitars, Supp. Keyboards
Todd Sucherman - drums & percussion
Glen Burtnik - Vocals, Bass Guitar, Electric Guitar
Lawrence Gowan - Vocals, keyboards
Chuck Panozzo - Bass Guitar, Vocals

Nahráno 9. června 2000, Riverport Amplitheatre, St. Louis, Missouri, USA
Producer: James "J.Y." Young, Gary Loizzo
Diskografie 21st Century Live
Vyšlo 7. října 2003, Sanctuary Records

Seznam skladeb:
CD:
01. Rockin' the Paradise (Young, Shaw, DeYoung) (4:12)
02. High Enough (Shaw, Jack Blades, Ted Nugent) (2:07)
03. Lorelei (Young, DeYoung) (4:07)
04. Sing for the Day (Shaw) (4:22)
05. Boat on the River (Shaw) (4:25)
06. Love Is the Ritual (Burtnik, Plinky) (5:31)
07. Snowblind (Young, DeYoung) (5:22)
08. Miss America (Young) (6:19)
09. Come Sail Away (DeYoung) (10:11)
10. Renegade (Shaw) (7:36)

DVD:
01. Blue Collar Man (Long Nights) (Shaw) (5:01)
02. Everything Is Cool (Shaw) (4:51)
03. Brave New World (Shaw) (5:42)
04. Kiss Your Ass Goodbye (Burtnik) (3:32)
05. A Criminal Mind (Gowan) (5:55)
06. Fooling Yourself (The Angry Young Man) (Shaw) (6:16)
07. Heavy Water (Young) (5:53)
08. Too Much Time on My Hands (Shaw) (5:20)
09. These Are the Times (Burtnik, Gowan, Shaw, Sucherman, Young) (5:42)

Sestava:
Tommy Shaw - Guitars and Vocals
Glen Burtnik - Guitars and Vocals
¨ James Young - Guitars and Vocals
Lawrence Gowan - Keyboards and Vocals
Ricky Phillips - Bass
Todd Sucherman - Drums
Chuck Panozzo - Bass
Diskografie At The River's Edge: Live In St. Louis
Vyšlo 9. července 2002, Sanctuary Records

Seznam skladeb:
01. Everything Is Cool (Shaw) (4:55)
02. The Grand Illusion (DeYoung) (5:38)
03. Blue Collar Man (Long Nights) (Shaw) (4:58)
04. Lorelei (Young, DeYoung) (4:09)
05. Fooling Yourself (The Angry Young Man) (Shaw) (6:18)
06. Lady (DeYoung) (4:48)
07. Brave New World (Shaw, Young) (5:41)
08. Edge of the Century (Burtnik, Bob Berger) (5:06)
09. Heavy Water (Young, Shaw) (5:53)
10. Too Much Time on My Hands (Shaw) (5:22)
11. Renegade" (Shaw) (7:25)

Producer: James Young, Gary Loizzo
"At the River's Edge" jsou skladby ze společné desky "Arch Allies: Live at Riverport" vydané jajko dvojdeska společně s REO Speedwagon. Oproti původní desce obsahuje skladby "Everything Is Cool" a "Lorelei", které nahradily Jam verze písní "Blue Collar Man" a "Roll with the Changes" odehrané společně s REO Speedwagon.

Sestava:
Tommy Shaw - Vocals, Electric & Acoustic Guitars, Mandolin
James "J.Y." Young - Vocals, Electric & Acoustic Guitars, Supp. Keyboards
Todd Sucherman - Drums & Percussion
Glen Burtnik - Vocals, Bass Guitar, Electric Guitar
Lawrence Gowan - Vocals, Keyboards
Chuck Panozzo - Bass Guitar
Diskografie Styx World: Live 2001
EP, Vyšlo 5. června 2001, CMC International

Seznam skladeb:
01. Rockin' the Paradise (Young, Shaw, DeYoung) (4:12)
02. High Enough (Shaw, Jack Blades, Ted Nugent) (2:07)
03. Lorelei (Young, DeYoung) (4:07)
04. A Criminal Mind (Gowan) (5:59)*
05. Love Is the Ritual (Burtnik, Plinky) (5:31)
06. Boat on the River (Shaw) (4:25)
07. Half-Penny, Two-Penny (Young, Ray Brandle) (6:35)
08. Sing for the Day (Shaw) (4:22)
09. Snowblind (Young, DeYoung) (5:22)
10. Sometimes Love Just Ain't Enough (Burtnik, Patty Smyth) (2:45)
11. Crystal Ball (Shaw) (6:28)
12. Miss America (Young) (6:19)
13. Come Sail Away (DeYoung) (10:11)

* Produced by Lawrence Gowan
Total Time: (68:30)
Styx: World Live 2001 je živé album Styx vydané v roce 2001. Zachycuje představení z Kosei Nenken Hall, Tokyo, 10. - 11. února 2000; ze Stadthalle, Offenbach, Germany, 27. října 2000 a ze Shaw Center, Edmonton, Alberta, Canada, 11. února 2001.

Sestava:
Styx
REO Speedwagon


Nahráno 9. června 2000, Riverport Amphitheatre, St. Louis, Missouri, USA

Koncertní album nahrané REO Speedwagon a Styx v Riverport Amphitheatre (nyní Verizon Wireless Amphitheater) v Maryland Heights, Missouri, nedaleko St. Louis.

Každá skupina má vlastní živé album s jejich vlastními písněmi a dvě společně odehrané písně. Písně Styx vyšly samostatně jako "At the River's Edge: Live in St. Louis" a skladby REO Speedwagon vyšly jako "Live Plus", "Live Plus 3" a "Extended Versions".

Diskografie Arch Allies: Live at Riverport
Vyšlo 20. září 2000 (US), Sanctuary Records (US)

Seznam skladeb:
Disc 1 - Styx
01. Blue Collar Man (Long Nights) (Shaw) (5:00)
02. The Grand Illusion (DeYoung) (5:39)
03. Fooling Yourself (The Angry Young Man) (Shaw) (6:18)
04. Lady (DeYoung) (4:47)
05. Brave New World (Shaw) (5:43)
06. Edge of the Century (Burtnik, Bob Burger) (5:10)
07. Heavy Water (Young) (5:50)
08. Too Much Time on My Hands (Shaw) (5:23)
09. Renegade (Shaw) (7:24)
10. Blue Collar Man (Long Nights) (Shaw) (5:20)
(Jam Version with Styx and REO Speedwagon)
11. Roll with the Changes (Kevin Cronin) (5:58)
(Jam version with Styx and REO Speedwagon)

Disc 2 - REO Speedwagon
01. Don't Let Him Go (K. Cronin) (4:30)
02. Music Man" (K. Cronin) (3:20)
03. Take It on the Run (Gary Richrath) (4:18)
04. Can't Fight This Feeling (K. Cronin) (5:26)
05. Time for Me to Fly (K. Cronin) (3:33)
06. Back on the Road Again (Bruce Hall) (7:09)
07. Keep on Loving You (K. Cronin) (3:26)
08. Roll with the Changes (K. Cronin) (6:18)
09. Ridin' the Storm Out (G. Richrath) (5:11)
10. 157 Riverside Avenue (Terry Lutrell/G. Richrath/Neal Dougthy/Gregg Philbin/Alan Gratzer) (7:39)
11. Blue Collar Man (Long Nights) (T. Shaw) (5:20)
(Jam Version with Styx and REO Speedwagon)
12. Roll with the Changes (K. Cronin) (5:58)
(Jam version with Styx and REO Speedwagon)

Sestava:
Dennis DeYoung - Keyboards, Vocals
Todd Sucherman - Drums, Percussion, Vocals
Tommy Shaw - Acoustic and Electric Guitars, Mandolin, Vocals
Chuck Panozzo - Bass, Vocals
James Young - Guitars, Keyboards, Vocals
Diskografie Return To Paradise
Vyšlo 6. května 1997, CMC International

Seznam skladeb:
01. On My Way [*] (Shaw) (5:02)
02. Paradise [*] (DeYoung) (4:29)
03. A.D. 1928/Rockin' the Paradise (DeYoung, Shaw, Young) (5:23)
04. Blue Collar Man (Shaw) (4:34)
05. Lady (DeYoung) (3:28)
06. Too Much Time on My Hands (Shaw) (5:43)
07. Snowblind (DeYoung, Young) (5:26)
08. Suite Madame Blue (DeYoung) (8:31)
09. Crystal Ball (Shaw) (5:56)
10. The Grand Illusion (DeYoung) (6:50)
11. Fooling Yourself (The Angry Young Man) (Shaw) (5:54)
12. Show Me the Way (DeYoung) (5:11)
13. Boat on the River (Shaw) (3:16)
14. Lorelei (DeYoung, Young) (4:03)
15. Babe (Dennis DeYoung) (4:50)
16. Miss America (Young) (6:15)
17. Come Sail Away (DeYoung) (8:33)
18. Renegade (Shaw) (6:01)
19. The Best of Times/A.D. 1958 (DeYoung) (7:42)
20. Dear John [*] (Shaw) (3:03)
[*] Newly recorded studio track
Total Time: (1:50:10)

Nahráno na podzim 1996, Allstate Arena, Rosemont, IL
Producer: Dennis DeYoung
Engineer: Timothy R. Powell
Mixing: Dennis DeYoung, Gary Loizzo
Art direction: Ioannis, Linda Loiewski
Design: Ioannis
Illustrations: Ioannis
Digital painting: Ioannis
Photography: Mark Weiss
"Return to Paradise" je živé album Styx, vyšlo v roce 1997. Představuje skladby z úspěšného reunion turné s Tommym Shawem, ale bez Johna Panozzo, který zemřel v červenci 1996. Obsahuje tři nové studiové skladby, včetně "Dear John", kterou Shaw napsal jako poctu Panozzovi.

Sestava:
Dennis DeYoung - Keyboards, Vocals
Chuck Panozzo - Bass, Vocals
John Panozzo - Drums, Percussion, Vocals
Tommy Shaw - Guitars, Vocals
James Young - Guitars, Synthesizer, Vocals
Diskografie Caught In The Act
Vyšlo 1. září 1984, A&M

Seznam skladeb:
Side 1
01. Music Time [*] (DeYoung) (4:07)
02. Mr. Roboto (DeYoung) (4:59)
03. Too Much Time on My Hands (Shaw) (5:01)
04. Babe (DeYoung) (4:52)
Side 2
05. Snowblind (DeYoung, Young) (6:00)
06. State Street Sadie(uncredited)/The Best of Times (DeYoung) (6:30)
07. Suite Madame Blue (DeYoung) (8:51)
Side 3
08. Rockin' the Paradise (DeYoung, Shaw, Young) (4:40)
09. Blue Collar Man (Shaw) (4:47)
10. Miss America (Young) (6:15)
11. Don't Let It End (DeYoung) (5:25)
Side 4
12. Fooling Yourself (The Angry Young Man) (Shaw) (6:05)
13. Crystal Ball (Shaw) (6:24)
14. Come Sail Away (DeYoung) (8:56)

* New studio recording
Total Time: (00:00)

Nahráno 9. - 10. dubna 1983, Saenger Theater, New Orleans, LA.
Director: Jerry Kramer, Brian Gibson
Producer: Jerry Kramer
Producer: Styx
Engineers: Gary Loizzo, Will Rascati, Rob Kingsland, Biff Dawes
Assistant engineer: Jim Popko
Concert producer and director: Jerry Kramer
Kilroy Was Here mini-movie director: Brian Gibson
Cameramen: Wayne Isham
"Caught in the Act" je živé album Styx, vyšlo v roce 1984. Obsahuje jednu novou píseň "Přehrávání hudby", která vyšla jako singl a dosáhla #40 na Billboard Hot 100 charts.

"Caught in the Act" je i název videonahrávky VHS, které představuje kapelu předvádějících děj alba představeného na nahrávce. DVD verze vyšla 11. prosince 2007.


Sestava:
James "JY" Young - Lead Vocals, Guitars
Tommy Shaw - Lead Vocals, Guitars
Lawrence Gowan - Lead Vocals, Keyboards
Ricky Phillips - Bass, Guitars, Vocals
Chuck Panozzo - Bass, Vocals
Todd Sucherman - Drums, Percussion
Diskografie The Same Stardust
EP, vyšlo 12. července 2021, Universal Music Enterprises

Seznam skladeb:
01. The Same Stardust (2:42)
02. Age of Entropia (2:25)
03. Mr. Roboto (live) (5:23)
04. Radio Silence (live) (4:40)
05. Man in the Wilderness (live) (6:00)
06. Miss America (live) (5:10)
07. Renegade (live) (5:20)
Total Time: (31:40)

Tracks 01,02: studio recordings from the "Crash of the Crown" sessions
Tracks 03,06: recorded at The Riverdome in Bossier City, Louisiana, on February 21, 2020
Tracks 04,07: recorded at Sweden Rocks festival in Sölvesborg, Sweden, on June 8, 2019
Track     05: recorded at Frederik Meijer Gardens Amphitheater in Grand Rapids, Michigan, on August 1, 2018

Sestava:
Tommy Shaw - Guitars and Vocals
James Young - Guitars and Vocals
Ricky Phillips - Bass
Lawrence Gowan - Keyboards and Vocals
Todd Sucherman - Drums
Chuck Panozzo - Bass (02)
Diskografie Regeneration
Vyšlo 2011, Eagle Records, EDGCD469 (Europe), A&M

Seznam skladeb:
Volume I
01. The Grand Illusion (4:35)
02. Fooling Yourself (The Angry Young Man) (5:43)
03. Lorelei (3:27)
04. Sing For The Day (4:39)
05. Crystal Ball (5:40)
06. Come Sail Away (7:13)
07. Difference In The World (3:38)
Volume II
08. Blue Collar Man (4:19)
09. Miss America (4:45)
10. Renegade (4:18)
11. Queen Of Spades (5:35)
12. Boat On The River (3:09)
13. Too Much Time On My Hands (4:40)
14. Snowblind (5:01)
15. Coming Of Age (4:15)
16. High Enough (4:50)
Total Time: (76:47)

Výběr obsahuje jednu novou skladbu "Difference in the World".

  Zpět




















  Zpět
Oficiální stránka:
http://www.styxworld.com/

Stránky jednotlivých členů:
http://www.chuckpanozzosplace.com/index.html

Další zdroje:
http://everythingstyx.tumblr.com/
http://www.mtv.com/artists/styx/
http://www.racerrecords.com/Styx/StyxArt.html
http://www.rocknrollhell.com/styx/
http://www.melodicrock.com/showcase/styx-bigbangtheory.html

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  10.11.2013 
Menu Poslední aktualizace: 21.3.2024
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!