SAGA
   
       

Zpět

SAGA je kanadský progresivně rockový kvintet z Oakville v Ontáriu, Kanada. Ve své vlastní zemi si kapela vydobyla celkově lepší než příležitostné uznání, ale přímo status superhvězdy ji charakterizuje v Evropě. Kapela vznikla 6. července 1977 v Torontu, v Kanadě, den po narozeninách Michaela Sadlera, když tři bývalí členové skupin Fludd a Truck spojili své síly. Z jádra Fludd přišli basista Jim Chricton, klávesista Peter Rochon a bubeník Steve Negus a rekrutovali Chrichtonova mladšího bratra Iana na post kytaristy. Pro svůj projekt zvolili původně jméno The Pockets. Když ale v roce 1977 jeho členové zjistili existenci stejnojmenné skupiny ve Spojených státech, přejmenovali se podle severské mytologie na Saga. Skupina se pohybovala po místní torontské oblasti, kde několik měsíců působila v barech, dokud zpěvák Michael Sadler neopustil místní skupinu nazvanou Truck, aby se stal jejich novým frontmanem. Jeho vokální styling se výborně zkombinoval s jejich progresivním, ale eklektickým zvukem. Stalo se to krátce předtím, než si skupiny všimla společnost Maze Records a krátce poté s nimi podepsala smlouvu.

Jim Crichton (basová kytara), Steve Negus (bicí) a zpěvák Michael Sadler původem z Walesu s výjimkou čtyřleté Sadlerovy pauzy v letech 2007-2011 zůstali stálicemi v sestavě. Doplnili je již zmíněný Jimův bratr Ian Crichton na kytaru a první klávesista Peter Rochon. Jim Crichton a Michael Sadler se stali hlavními skladateli kapely.

Saga 1979

Kapela se prezentuje pestrou hudbou postavenou na klávesových plochách protkaných kytarou Iana Crichtona. Množství klávesových odstínů dosahují na koncertech pomocí nástrojů vystavěných do několikapatrových hradeb. Na jednotlivých deskách se Saga textově zaměřovala na mezilidské vztahy, politiku, náboženství, kulturu či nastupující mladou generaci. Na většině obalů dominuje "G.B.", jakýsi zmutovaný kříženec člověka s vážkou, jenž se postupně na jednotlivých albech transformuje do rozličných podob.

Jejich debut v prvotní sestavě, zaznamenaný v červnu 1978 Paulem Grossem v torontských studiích Phase One Studios ve Scarborough, byl vydán ještě v roce 1978 pod vlastním názvem kapely "Saga". Kapela již na něm představila svůj vlastní typický a experimentální zvuk, který se v průběhu let stal jejich ochrannou známkou - zkreslená, staccato kytarová linie, často zdvojnásobené klávesy Michaela Sadlera a Sadlerův emociální, poněkud výše položený hlas. Některé písně byly poskládány z úplných kaskád rytmu a nálad, plných všemožných klávesových barev a odstínů. Téměř vše vzniklo různorodou kombinací kytar, kláves a později i syntezátorů, hrajících rockové a melodicky senzitivní pasáže pospojované v jeden nedílný celek. Album se ihned setkalo s rozplývajícími se recenzemi pro jejich těsný a sofistikovaný přístup. Ačkoli singl "How Long" nedokázal udělat dojem v žebříčcích v domovině, získal si brzy konstantní vysílací čas v Británii a Německu. Těžkopádně se v žebříčcích v zámoří pohyboval i singl "Humble Stance". Slabý úspěch desky v Kanadě nakonec nahradily prodeje v Německu, kde se prodalo přes 30 000 výtisků. Podpořil je také významný prodejce v Puerto Rico, poté, co jejich místní prodejna stereofonního vybavení uváděla kytarově-klávesový duet ze singlu kapely "Humble Stance" jako součást svých rozhlasových reklam. Další dvě písně "How Long?" a hlavně "The Perfectionist", píseň o psychopatu Ellery Sneedovi, jež tajně otráví účastníky slavnosti, kterou zorganizoval, se také staly místními favority. Její bezejmenný debut jí okamžitě zaručil pozornost fanoušků i médií.

Gregg Chadd vstoupil do Sagy v prosinci 1978 poté, co původní člen Peter Rochon opustil kapelu, aby se po vydání prvního alba kapely stal krátkodobě výkonným ředitelem firmy s hudební technikou. Klávesista Jim "Daryl" Gilmour vstoupil do skupiny Saga v prosinci 1979, když Greg Chadd již v srpnu 1979 opustil kapelu. Stabilní sestavu tak od té doby tvoří kytarista Ian Crichton, jeho starší bratr, baskytarista Jim Crichton, zpěvák a hráč na klávesové nástroje Michael Sadler, doprovodný vokalista a klávesista Jim Gilmour, který nahradil předešlého Grega Chadda, a bubeník Steve Negus.

Jejich druhé album z roku 1979 "Images At Twilight", na kterém se opět podílel Paul Gross, jim přineslo první kanadský singl v s písní "It's Time", který se dostal na č. 84 v kanadských žebříčcích. Další dvě písně z alba "See The Smile" a "Slow Motion" se staly silnými všeobecně oblíbenými rádiovými hity. I recenzenti se s nim popasovali příznivě. V Severní Americe ale víceméně slabý dojem, byl opět nahrazen větším oceněním v Evropě, což vyvolalo jejich zahraniční turné, kde se kapela opět uvedla s tvrdým kytarovým zvukem smíchaným s progresivními klávesovými rytmy. Následující album "Silent Knight" vyšlo v roce 1980 a obsahovalo singly "Don't Be Late" a "Careful Where You Step".

Vyzrálost kapely se ukázala ve skládání, o čemž svědčí píseň "Do Not Be Late", která se stala jejich prvním zlatým singlem. Nový klávesista Jim Gilmour také přinesl nový prvek do procesu psaní písní. Přesto však album ještě nedokázalo získat úspěch, kterého si už v Evropě požívali. Kapela tak opět strávila hodně svého času na turné po Anglii a Německu, odvážili se i do zemí bývalého východního bloku na podporu dalších rádiových hitů, jako jsou "Help Me Out" a "Careful Where You Step".

Jejich průlomovým albem v Severní Americe se stalo až jejich další album. Produkoval je Rupert Hine, pod jehož producentské aktivity patřily The Fixx, Howard Jones, Thompson Twins, Chris DeBurgh, Tina Turner a Stevie Nicks. Ze čtvrté nahrávky "Worlds Apart" z roku 1981 se ujaly v USA dva silné singly, když "Wind Him Up" se dostal do Top 40 dosažením pozice #22. Druhý singl "On The Loose", také s pomocí hudebního videa hodně se objevujícího na MTV, se dokázal prosadit v prosinci 1982 jako jejich průlom v Americe jako jejich platinová nahrávka, kde v březnu 1983 dosáhl vrcholu na žebříčku Billboard s pozici #26. Skladba "Wind Him Up" se stala druhým singlem v Americe v žebříčku Billboard následující měsíc, ani skladba "Amnesia" se neztratila. Albu také představilo Gilmoura na pěveckém postu ve skladbě "No Regrets". Nakonec bylo album "Worlds Apart" certifikováno jako zlaté v USA v roce 1983. Komerčně přijatelnější zvuk podpořil i severoamerické turné, kde skupina zahajovala koncerty Jethro Tull na jejich severoamerickém turné v roce 1982, ale z větší části byla Evropa se stala jejich stálou základnou úspěchu. V návaznosti na úspěch "Worlds Apart" kapela získala kanadskou cenu Juno za rok 1982 jako "nejslibnější skupina roku".

První živá nahrávka skupiny "In Transit" vyšla v roce 1982, když skladby byly zaznamenány v Kodani a v Mnichově. Přestože kapela nepředvedla nic obzvlášťtě okouzlujícího, ukázala nahrávka přece jenom všestrannost skupiny, která pokrývala všechna čtyři alba. Nezapomenutelné bylo i bubnové sólo Neguse na kufříku, nazvaném podivně "A Briefcase". Ačkoli jejich další dvě alba atakovaly dolní příčky Top 100, nedařilo se jim více proniknout na americký trh. Přesto pokračovali v psaní a nahrávání s pravidelnými úspěchy v Německu, kde vydali všech 13 nahrávek od "The Security Of Illusion" z roku 1993 až po "Sagacity" z roku 2014 a umisťovali se v žebříčcích.

Saga 1982

Páté album "Heads Or Tales" vyšlo koncem roku 1983 a přineslo další úspěch s jediným singlem, poněkud těžší skladbou "The Flyer", který se uspěšně uvedl v Kanadě a také se stal jejich posledním americkým hitem, když dosáhl na pozici #79 v Billboard v listopadu 1983. Ale zůstala věrná i jejich sofistikovaným kořenům s písněmi "Catwalk" a "Scratching the Surface". Singl "Scratching The Surface" se stal populárním v Kanadě, když atakoval pozici #45 v dubnu 1984. Ačkoli Saga nebyla nikdy blízko svému postavení v Evropě, přesto konečně dostávala poměrně stabilní vysálání i na této straně oceánu.

Jejich šesté album "Behavior" vyšlo v roce 1985 a vyšly z něj dva singly "Listen To Your Heart" a "What Do I Know?", který to dotáhl již jen na č. #57 v Kanadě. Ačkoli se stále jednalo dobrou nahrávku, nedokázala již udržet stejnou magii jako na některých ze svých předchůdců. Navíc po natočení šesti studiových alb v roce 1986 kapelu na sedm let opustili bubeník Steve Negus a klávesista Jim Gilmour, kteří v té době potřebovali změnu vlivem znepokojení směřování kapely v podobě zformování nového projektu pod názvem Gilmour-Negus Project (GNP). V roce 1988 nahráli jejich první a jediné album "Safety Zone", kde se objevil jako sólový zpěvák Robert Bevan.

Zbylé trio pokračovalo v nahrávání a turné, když Michaela Sadlera a bratry Crichtonovy doplnili studioví hudebníci, a nahrálo jen dvě studiová alba. Jejich nahrávka z roku 1987 "Wildest Dreams" se těšilo lepší distribuci pod novou značkou Atlantic Records, ale nedosáhlo v Americe jejich očekávání. Jediný singl "Only Time Will Tell" se stal oblíbeným v kanadském žebříčku s pozici #93, s nezapomenutelným videem, které se krátce mihlo na MTV. Album však trpělo nadměrnou závislostí na technologii, s armádami sekvencerů a bubenických strojů, které nahradily hodně dříve známý zvuk kapely s Gilmourem a Negusem. Skutečné ocenění jejich snahy tak opět bylo jako vždy v Evropě.

Pauza v činnosti skupiny dalo čas věnovat se individuálním projektům, včetně Crichtona a Gilmoura, kteří v několika příštích letech vydali svá sólová alba. Nahrávkou z roku 1989 "The Beginner's Guide To Throwing Shapes" skupina ukončila jejich delší pauzu a nahrávkou se zaměřila na svou dřívější evropskou popularitu, což znamenalo návrat k jejich pokročilejšímu progresivnímu stylu s několika popovými prvky. Album se však stalo jejich nejhůře prodavajícím se.

V roce 1993 byla vydána kolekce jejich největších hitů "All The Best", aby upoutala pozornost a dala světu viděi, že SAGA se opět spojila, Trio zakladatelů opět přijalo v roce 1993 dva dobrovolné odpadlíky Steve Neguse a Jima Gilmoura zpátky do svých řad. Další album "The Security Of Illusion" bylo úspěšně přijato fanoušky Saga v Kanadě a Evropě. Pro kapelu nacházející se nyní okolo Los Angeles, nahrávka přinesla zvrat. Za podpory intenzivních zvuků kytar v "Mind Over Matter" a eklektických rytmů ve "Without You" se album rychle za své prodeje stalo zlatým prakticky ve všech čtyřech koutech země. Následník z roku 1994 "Steel Umbrellas" byl považován za nerovnoměrné album ve srovnání s jejich předchozí nahrávkou, možná kvůli materiálu původně určenému pro krátce trvající televizní seriál Cobra, na kterém se Saga podílela autorsky, produkčně i hráčsky. Jak je pro Sagu typické, obsahovalo opět obvyklé, pečlivě vrstvené rytmy a sóla. Jejich pověst jako koncertních umělců ale nebyla mezi jejich dlouholetými fanoušky docela ztracena.

V roce 1995 Jim Crichton složil a nahrál většinu dalšího alba Saga. Kanaďané vytvořili ambiciózní a koncepční projekt s názvem "Generation 13", dílo složené z osmnácti skladeb, jehož se prodalo více než 200 tisíc kusů. Byl inspirován populárním politickým pojednáním stejného názvu, ve kterém příběh sleduje hlavního hrdinu Jeremyho nejistého při hledání svého opravdového otce. Koncept poněkud připomíná příběh kapely The Who z alba "Quadrophenia". Těžší skladby alba mají podobný zvuk jako další kanadské progresivní rockové kapely Rush a dokonce i raní Kansas. Oba dva poslední záznamy jsou příkladem muzikantství Saga a jejich a naprosté brilance.

Po tomto zajímavém, avšak trochu přeceňovaném konceptu o mladé generaci se Saga chtěla progresivně posunout ještě o kus dál, avšak zplodila jen svoji nejslabší, alternativně-taneční desku "Pleasure And The Pain", jež zaskočila fanoušky experimentálními skladbami "Where's My Money", "Gonna Give It to Ya", coververzí beatlesovského songu "Taxman" a také předělávkou svého vlastního titulu "You're Not Alone" z druhého alba "Images at Twilight". Na tomto albu se při nahrávání nepodílel bubeník Steve Negus, který byl tou dobou zaneprázdněn jinými projekty. Ostatně, kapela nežije jen hudbou, například Jim Crichton je "polovičním" vlastníkem nahrávacího studia South Entertainment.

V roce 1998 vyšlo jejich dvojité živé album "Detours", které zachytilo skupinu v jejich nejlepší životní pozici na několika evropských místech. Byla to spíše pocta pro tvrdé fanoušky, protože nebyly vydány žádné singly, ale pouhá rekapitulace 25. let kapely bavící masy skladbami jako "In The Hall Of The Mountain King", "Don't Be Late", "Scratching The Surface", "On The Loose" a "Humble Stance".

Skupina Saga se neustále snaží využívat nových technologií. V roce 1997 potěšila vlastníky osobních počítačů CD-ROMem "Softworks" s interaktivní antologii kapely. Rok nato vyšlo koncertní dvojalbum "Detours", pořízené během evropského turné 1997 na kterém byly jako bonusy zaznamenány i dvě videa "Pitchman" a "Intermission", jež mohly být přehrávány na počítači, jenž měl nainstalován přehrávač multimédií Quicktime. Další album z roku 1999 dostalo název "Full Circle" a pčineslo hity jako "Remember When", "Uncle Albert's Eyes", "Don't Say Goodbye" a "Time Bomb". Další turné především v Evropě vedla k vyprodaným koncertům ještě předtím, než se kapela odvážila věnovat i vedlejším projektům, včetně Crichtona, který se připojil do řad Asie v roce 2000 pro jejich album "Aura". Ale byl zpátky v kapela Saga připraven pro jejich další album z roku 2001. Dne 12. února 2001 vydala pětka ze Země javorového listu studiové album "House Of Cards", ke kterému po patnácti letech natočila i video k singlu "Money Talks". Jako bonus byla na tento singl umístěna i coververze balady "Don't Give Up" od Petera Gabriela, kterou v duetu s Michaelem Sadlerem zpívá Kanaďanka Alannah Myles, jež se proslavila vlastní hitovkou "Black Velvet". Jejich akustický singl "Money Talks" se dostal v Kanadě do Top 5 video nahrávek. Album přineslo především skladby "That's How We Like It", "Once In A Lifetime" a "Always There." Všechna tři alba obsahovala nové "kapitoly", které představovaly návrat k progresivnímu rocku z raných dob kapely.

Saga během své kariéry pravidelně, zhruba každého půldruhého roku koncertuje v Evropě. Studiové album "Marathon" vyšlo 17. února 2003. Na evropské části turné, odstartované 17. března 2003, kapelu Saga doprovázela kapela A.C.T a zpěvák Ray Wilson - ano, je to ten skotský zpěvák, který v roce 1997 nahradil Phila Collinse ve skupině Genesis při natáčení jejich posledního studiového alba.

Dne 12. července 2003 se skupinou Saga naposledy vystoupil bubeník Steve Negus. V srpnu 2003 se k Jimovi, Mikeovi, Ianovi a Darylovi připojil nový bubeník, americký rodák žijící v Kanadě jménem Christian Simpson. Skupině Saga pak vyšlo dne 20. září 2004 album "Network".

Ke zvláštnostem kanadského souboru patří tzv. "Chapters", tedy "kapitoly", jež jsou očíslovány a dějově na sebe navazují i když jsou roztroušeny po různých studiových počinech a někdy je od sebe dělí i mnoho let. Saga živě a v časové návaznosti nahrála všech svých šestnáct kapitol, které se objevovaly na jejich deskách během posledních 27 let. Dvojalbum "Chapters Live" se záznamem této 'kompletní sady' vyšlo 30. září 2005. Nejstarší kapitoly, které byly celá léta schválně neuspořádaně nahrávány na studiová alba mají číslo 5 a 6 a pocházejí z eponymního debutu z roku 1978. Poslední známá kapitola s názvem "Worlds Apart" pochází ze studiovky "Marathon" z roku 2003. Příběh byl inspirován studenou válkou a zachováním mozku Alberta Einsteina, který držel Thomas S. Harvey, MD. Odehrává se zde také sci-fi téma, v němž se mimozemšťané zabývají sebezničením lidstva a vzkříšením mrtvých prostřednictvím technologie. Nahrávku pořídili ve složení Michael Sadler (zpěv), Ian Crichton (kytara), Jim Crichton (klávesy), Jim Gilmour (baskytara), Christian Simpson (bicí nástroje).

Dne 21. dubna 2006 bylo skupině Saga vydáno nové studiové album "Trust" a představili na něm Briana Doernera (ex- Helix) jako svého nového bubeníka. Doerner debutoval během kanadského televizního vysílání v roce 2005. Téhož roku vydali ještě tři skladbové EP "It's Your Life", které bylo určeno pouze členům fan klubu. V roce 2006 vyšla ještě kompilace "Remember When - The Very Best Of Saga", která obsahovala studiové i živé nahrávky a reedice ve formě živého alba "Worlds Apart Revisited" jako CE/DVD set. Kanaďané celosvětově prodali už přes dvanáct milionů nosičů.

Na konci roku 2005 Michael Sadler oznámil během krátkého turné po West Coast, že vydá svoji sólovou desku s názvem "Clear". Během turné byl Ian Crichton uváděn jako koncertní kytarista. Saga také odehrála jednu show v New Yorku během turné v létě 2006 na podporu alba "Trust".

Kapela byla od počátku neustále úspěšná v Německu. Velmi populární je v Puerto Rico - Saga navštívila ostrov dvanáctkrát. Třetí koncert Saga v Puerto Rico v roce 1981 vyvolal dokonce nepokoje fanoušků, kteří se pokoušeli dostat na vyprodaný koncert, na který se prodalo přes 10 000 vstupenek. Většina fotografií z původního vinylového vydání "Worlds Apart" byla pořízena v Puerto Rico, zejména (a zcela záměrně) živé fotografie z koncertu v roce 1981. Několik let se z jejich skladby "No Regrets" stala doprovodná hudba pro přestávky na stanici WCAD-FM v San Juan. Kapela získala oficiální uznání jako významní hosté od vedení Puerto Rica v únoru 2005. Jejich koncert konaný 2. prosince 2007 v klubu Pier 10 Arena v Old San Juan byl označen některými místními médii jako poslední koncert Sadlera, který bude s kapelou hrát, i když to nebylo dopředu jasné.

Dne 16. ledna 2007 oznámil label InsideOut na konci roku odchod zpěváka Michaela Sadlera z kapely Saga z osobních důvodů. Později téhož roku na osobním webu michaelsadler.com Michael odhalil, že jeho odchod byl kvůli touze soustředit se na svůj rodinný život a odejít od stresu, který provází aktivní koncertní kapelu. Stalo se tak poté co skupina oslavila 30 let od svého vzniku v roce 1977. Kanaďané ještě společně se Sadlerem natočili ve studiích v Los Angeles své osmnácté album "10.000 Days", které vyšlo 22. října 2007 s plánovaným evropským turné. Samotný název desky "10 000 dní" se rovná 27 rokům, 4,54 měsícům, tedy přibližně době, kterou Sadler strávil s kapelou. Sadler se také objevil na nadcházejícím DVD, které připomínalo jeho poslední evropské turné s kapelou Saga.

Na podporu této desky Saga dne 24. října 2007 v Německu odstartovala své 34 zastávkové evropské turné nazvané 10 000 Days Tour - The 30th Anniversary & Farewell. Vedle Německa, kde odehrála sérií 28 vystoupení, zakončených 5. prosince 2007 koncertem v Mnichově, se zastavila také třikrát v Holandsku, dvakrát v Dánsku a jednou ve Švýcarsku. Koncerty odehrála v sestavě Michael Sadler (zpěv, klávesy, baskytara), Jim Crichton (baskytara, klávesy), Ian Crichton (kytara), Jim Gilmour (klávesy, zpěv, klarinet, harmonika) a Chris Sutherland (bicí, (Kim Mitchell Band). Brian Doerner utrpěl po jednom z letních koncertů v Kanadě infarkt a poté jej na turné po Evropě opět zastupovali Steve Negus v Kanadě a Chris Sutherland (Kim Mitchell Band). Sadlerova poslední show v Německu byla v Mnichově 5. prosince 2007, koncert vyšel na 2DVD s názvem "Contact Live In Munich" v březnu 2009. Michael Sadler byl společně na pódiu se Saga naposledy 9. prosince 2007 v Portoriku. "30th Anniversary Tour" se tak stalo rozlučkovým turné Michaela Sadlera.

Saga 2009 s Morattim Saga od listopadu 2007 hledala prostřednictvím poněkud netradičního způsobu nového zpěváka. Na svých stránkách skupina zveřejnila zprávu, že v Německu nahrála během zvukové zkoušky dva dobře známé songy "Win Him Up" a "On the Loose", kterým ale chybí zpěv. Kanaďané vyzývali všechny případné adepty na post zpěváka, aby si tyto 'caraoke' skladby stáhli, natočili se na video jak na tento podklad zpívají a vyvěsili je na proslulé stránky YouTube a link společně se jménem a životopisem poslali na jejich e-mail.

Výběr nového zpěváka trval dlouho, vytypovanou měli skoro padesátku adeptů, převážně z USA a Kanady. Nakonec se s posledními šesti, kteří takříkajíc prošli do posledního kola, sešli ve studiu Metalworks v Ontariu a nakonec to místo dostal Rob... Dne 15. dubna 2008 pak Saga ohlásila svého nového zpěváka. Stal se jim Rob Moratti z Toronta, zakládající zpěvák kapely New Frontier, se kterým Saga odehrála i svůj první evropský koncert v rámci The Human Condition Tour 2009. První vystoupení s Robem Morattim Saga odehrála 20. června 2008 v Mount Forest v Ontariu, Kanada. První album s novým zpěvákem Robem Morattim dostalo název "The Human Condition" a vyšlo v roce 2009. Objevily se na něm skladky jako "Avalon", "Hands Of Time" a "A Number and a Name". První koncert Saga s Morattim se konal v létě roku 2008. Kapela si udělala čas znovu pracovat na dalších projektech, včetně Doernera, který zformoval svůj vedlejší projekt The Evil Twin. V roce 2008 byla také vydána kniha mapující historii skupiny Saga: "So Good, So Far SAGA The Biography", kterou napsal Edwin Ammerlaan.

Dne 22. května 2009 vystoupila kapela Saga se svým novým zpěvákem Robem Morattim poprvé v České republice, konkrétně pod hradem Loket. Stalo se tak v rámci evropského turné, které započalo 16. dubna téhož roku v Německu. Několika tisícům fanoušků tak Saga splnila zdánlivě nedosažitelný sen, když do České republiky zavítala jedna z posledních legend světového rocku, která tu ještě nehrála. Pod nádherným panoramatem hradu Loket odehrála průřez tvorbou a představila i svoji poslední desku "Human Condition". "Pro fanoušky jsme si připravili průřez staršími i novými písněmi," oznámil nový kanadský zpěvák Rob Moratti. "Až příště pojedeme na turné, tak se určitě naučíme nějaký pozdrav v češtině. Tentokrát jsme si ale nic podobného nepřipravili, nejsme tu dlouho," podotkl před koncertem Moratti. Aby si rozšířil svoji znalost jazyka, zeptal se překladatelky, jak se v Čechách říká děkuji. Během návštěvy muzikanti neustále skládali poklony historickému Lokti a jeho přírodním krásám. "Kdyby to šlo, tak bychom tu zůstali celé léto. Je to zde nádherné,“ prohlásil Moratti.

Následující rok dne 4. dubna 2010 se kanadská pomprocková pětice Saga vrátila do Česka. Její teprve druhé koncertní zastavení v tuzemsku proběhlo v pražském klubu Retro Music Hall v rámci turné Now Is Now tour 2010. Pro kapelu, která má již tak dlouhou historii, je možná trochu těžší namíchat ten správný koktejl starých a nových skladeb, ale Saga to zvládla a odehrála kolekci, jejímž základem bylo album "Head Or Tales! (z roku 1983!!!) a kolem něj poskládala výběr ze starého i nového materiálu.

"Rob byl skvělý chlapík s velkým množstvím trubek, ale nebyl to Mike," konstatoval Crichton s ohledem na situaci. "Natočil s námi jedno album "The Human Condition" (2009), ale bylo to pro něj těžká výzva, aby nahradil ustáleného zpěváka. Cestovali jsme s ním, třebaže Německo a fanoušci nebyli špatní, některé vystoupení mohly být z 2/3 plné, ale podruhé tam byla již spousta prázdných míst. Naši němečtí fanoušci jej prostě nevzali a promotéři řekli, mrzí nás to, ale myslíme, že to nefunguje..." Rok 2011 začal novinkou, a to hodně očekávanou všemi fanoušky - Michael Sadler je zpět! Naštěstí pro Sagu dne 28. ledna 2011 kapela oznámila, že se její zpěvák Michael Sadler vrací do její sestavy a hodlá, společně s ostatními členy této kanadské formace, natočit nové studiové album, které vyjede propagovat na turné. Ačkoli žil v Los Angeles v té době (a nyní žije v Missouri), byl plně oddaný kapele a v tom byl i smysl pro znovuzrození s novou nahrávkou v roce 2014. Skupina k jeho návratu vydala prohlášení:
"Chcete-li nechat utichnout všechny pověsti, tak bychom rádi oficiálně oznámili, že Michael Sadler je opět zpěvákem a frontmanem v kapele Saga! Nové studiové CD a turné s Michaelem přijdou velmi brzy! v budoucnu i s jeho novým sólovým CD!"

V květnu 2011 vyšlo živé album "Heads Or Tales Live", jehož nahrávky byly pořízeny během turné po Evropě v roce 2010. V Evropě se do začátku července konaly také různé festivaly a vystoupení Saga. Turné začínalo festivalem ve Winterthuru 19. června 2011 s kapelami Foreigner a Journey. Na podzim následovaly koncerty v Kanadě, na Islandu, ve Finsku, Norsku a ve Švédsku. A Saga se rovněž vrátila do České republiky i v roce 2011, když poslední listopadový večer, tedy 30. 11. 2011 v plzeňském klubu Šeříkova se tuzemskému publiku představila již potřetí. Jedinečností tohoto koncertu byl návrat původního zpěváka Michaela Sadlera do kapely, takže veškeré skladby z jejich bohaté hudební historie, lemované nespočtem hitů byly opět interpretovány Sadlerovým nezaměnitelným hlasem. Předtím Saga na Evropském turné hrála v dvojkoncertním programu spolu s britskými Marillion, například v německém Stuttgartu.

Krátce poté, co v listopadu začalo turné s dvojitou podporou Marillion, musel Jim Gilmour podstoupit oční operaci, a proto byl mimo kapelu až do konce roku 2011. Na pódiu jej vystřídali zpočátku Andreas Gundlach a poté Thomas Elsenbruch a Hans-Willi Carl z cover skupiny SAGA The Chapters. Brian Doerner také scházel kvůli nemoci na začátku prosince, jako náhradník přišel bubeník The Chapters Stefan Peschgens.

Kanadský soubor Saga byl v roce 2012 vůbec obšťastněn samými příjemnými čísly a fakty - 35 let existence, dvacátá řadová deska a za mikrofonem navrátilec Michael Sadler. Přesto v únoru 2012 Saga oznámila odchod Briana Doernera a zahájila konkurs "Saga Drummer Search" na youtube. Kapela si vybrala Mikea Thorna, což bylo oznámeno 11. dubna 2012. První koncert s Mikem Thornem za bicími se uskutečnil 7. července 2012 v rámci festivalu Night of the Prog Festival v Loreley, Německo.

Další studiové album z roku 2012 dostalo název "20/20" vyšlo 6. července 2012 na Edel Records, a název odkazuje na dvě věci. Za prvé se jedná o dvacáté album kapely, a za druhé je to přání štěstí klávesákovi Jimu Gilmourovi, který byl během posledního evropského turné nucen podstoupit operaci očí. Název alba "20/20" prý znamená perfektní zrak (na což odkazuje právě i obal alba). Album přineslo opět kombinací AOR a progresivního rocku. Na albu se podařilo prezentovat velmi propracovaný pompézní rock (progresivní otěže třímají už dávno jiní). Skladby jsou mnohovrstevnaté, pokaždé si lze vybrat jinou vrstvu a zbytek ponechat na další poslech. V globálu zní album bohatě a vcelku pestře. Skladby se nikam netlačí, nejsou upocené, spíše naopak nakažlivě lehkonohé. Čiší z nich klid a jistota, nadhled a mainstream, prostě pohodové rockové a melodické album.

Dvacáté první studiové album "Sagacity" kanadské rockové skupiny Saga bylo vydáno v roce 2014 a je na něm zařazeno 12 charakteristických a v tradičním stylu skladeb kapely. Na tomto albu debutoval nový bubeník Mike Thorne. Název alba "Sagacity" je slovní hříčka, který jinými slovy znamená moudrost a chytrost (také "kvalita rozlišování, zdravý úsudek a prozíravost, moudrost"), což bylo vždy velkou součástí filozofie kapely. Saga se v průběhu let umoudřila, jak je možno pozorovat v jejich promyšlených víceúrovňových textech. Chytřejší se svými hudebními aranžemi vždy ponechali posluchače ohromeného svou kreativitou a vynalézavostí. Jejich bohatství nápadů se odráží na typickém, ale vždy nově znějícím klávesovým zvuku, stejně jako v jejich nápadných melodiích. Novým albem se kanadským progresivním rockerům podařilo udržet svůj podpisový zvuk naživu i s nádechem modernosti. Nebo jak říká Michael Sadler: "Toto album pro mě znamená návrat k mnoha podpisovým prvkům, které přivedly Saga do povědomí, nástupu kariéry kapely, při zachování pevného sevření tady a teď. Klíčem je rovnováha mezi minulostí, přítomností a budoucností a myslím, že toho se nám podařilo dosáhnout. Jednoduše, toto je SAGA... 2014!" Po vydání se album dostalo na pozici #17 v Německu.

"Sagacity" obsahuje i bonusové CD "Saga Hits" včetně devíti živých nahrávek z energického vystoupení na festivalu SWR1 Rockarena v roce 2013. Živé CD obsahuje mini koncertní sadu klasik Saga od "Careful Where You Step" z jejich debutu z roku 1978 přes "You Not Alone" a "Mouse In A Maze" z jejich druhého alba "Images At Twilight" z roku 1979, až po známější písně jako "On The Loose", a "Wind Him Up" z alba "Worlds Apart" z roku 1981. Živý set končí "Don’t Be Late" z desky "The Chapters". Bonusové CD jen dokazuje, proč je kapela Saga stále tak silná.


V lednu 2017 oznámil Michael Sadler po 40 letech a 21 albech odchod kapely Saga do důchodu po dokončení jejich rozlučkového turné s názvem The Final Chapter Tour, které si rovněž připomnělo 40. výročí. Řekl také, že "velmi zvláštní jednorázové vystoupení" se uskuteční na plavbě Cruise to the Edge v únoru 2018. Frontman Michael Sadler učinil toto oznámení zveřejněním prohlášení na svém osobním účtu na Twitteru.
"Dámy a pánové, dívky a chlapci, letošní rok představuje 4 desetiletí psaní, nahrávání a koncertování jako kapely. Po mnoha úvahách a diskusích se moji kolegové a já s politováním rozhodli, že po 40 neuvěřitelných letech společné cesty bude 2017 poslední kapitolou historie kapely Saga. S výjimkou velmi výjimečného jednorázového představení v roce 2018 na "Cruise To The Edge", je mi z toho smutno, lidé!"

"Chtěli bychom využít této příležitosti, abychom všem poděkovali," napsal. "Vy jste nám umožnili, abychom byli na této neuvěřitelné jízdě. Samotná slova nikdy nebudou stačit k vyjádření všech našich myšlenek a pocitů - jsme si plně vědomi, že bez vás a vaší podpory, dobře ... nebyli bychom právě teď. Přestože to bude trpasličí, hodně se těšíme na to, abychom co nejvíce z vás viděli letos. Budeme se snažit navštívit nová území a doufat, že to okolnosti dovolí. Doufám, že se uvidíme všichni někde na cestě, abychom vám mohli osobně poděkovat!"

Dne 5. srpna 2018 opustil baskytarista a spoluzakladatel Jim Crichton skupinu před posledními dvěma koncerty a byl nahrazen novým členem Dusty Chesterfieldem. Turné přineslo živé album "So Good So Far - Live At Rock Of Ages", které vyšlo 28. září 2018. Po přehodnocení zájmů ze strany fanoušků se Saga rozhodla pokračovat ve svých živých vystoupeních. Na začátku roku 2020 účinkovali v Německu a ve Skandinávii v rámci svého turné Out Of The Shadows World Tour.

Kanadští pomp rockeři Saga oznámili, že 12. března 2021 vydají prostřednictvím EarMusic zcela nové studiové album "Symmetry", které vyjde 12. března 2021. Nové album bylo nahráno v domácích studiích členů kapely po jejich turné v roce 2020 během pandemických uzamčení kvůli COVID-19 a bude obsahovat akustické ztvárnění jejich klasik jako "Wind Him Up", "Say Goodbye To Hollywood" a "Tired World". Na jejich evropském akustickém turné v roce 2017 se zrodilo rozhodnutí nahrávat a pořídit akustickou nahrávku, vysvětlil kytarista Ian Crichton. "To je pro každého jiná Saga! Pozvali jsme z Ontaria z Kanady Shane Cooka na housle, Stefany Sekiho a Beth Silvero na violoncello, aby nás doprovázeli při naší odlišné interpretaci hudby, kterou jsme hrávali roky, a přitom jsme si to užili! Acoustic Saga!?!?! ... je to jako stavební práce pro hráče na elektrickou kytaru". Symetrie bude k dispozici jako bude k dispozici na CD, 2LP a digitální. K poslechu byl již zpřístupněn první singl "Tired World".Přes kolísavé hudební styly kapely a omezený komerční úspěch, fanoušci kapely Saga zůstávají po desetiletí extrémně loajální. Částečně půvab kapely k jejich fanouškům závisel na silných hudebních dovednostech členů kapely. Jejich jedinečné použití kláves často zahrnovalo i tři členy hrající na syntezátory na jevišti. Klávesové orchestrace v raných albech Saga obsahovaly také silné klasické vlivy, občas připomínající styl Johanna Sebastiana Bacha a Wolfganga Amadea Mozarta. Ian Crichton je také známý jako vlivný kytarista, se stylem, který obsahuje i staccato picking a těžké klasické a bluesové vlivy a (v nahrávkách) i mnohavrstevné kytarové party, které se dají přirovnat ke hře Briana Maye na raných albech kapely Queen.

Saga byla první rockovou kapelou, která své album kromě vydání na tradiční dlouhohrající desce (vinylové) nechala vylisovat i na tehdy zcela revoluční CD nosič - stalo se tak u firmy Polydor. Progresivní Sagu tak v boji o "CD prvenství" údajně předběhlo jen pár opusů s vážnou hudbou.

Zpět
Členové (poslední sestava):
Michael Sadler - Vocals, Guitars, Bass, Synthesizer, Drums (1977-2007, 2011-present)
Ian Crichton - Guitars (1977-present)
Jim Gilmour - Synthesizer, Keyboards, Vocals, Clarinet, Harmonica (1980-1986, 1992-present)
Mike Thorne - Drums, Electronic Drums, Vocals (2012-present)
Dusty Chesterfield - Bass, Keyboards, Moog Synthesizer (2018-present)

Bývalí členové:
Jim Crichton - Bass, Keyboards, Moog Synthesizer, Guitars (1977-2018)
Brian Doerner - Drums, Backing Vocals (2006-2012)
Rob Moratti - Vocals (2008-2011)
Christian Simpson - Drums (2003-2005)
Steve Negus - Drums (1977-1986, 1992-2003)
Gregg Chadd - Synthesizer, Keyboards (1979)
Peter Rochon - Synthesizer, Keyboards (1977-1978)
Studioví a koncertní hosté:
Chris Sutherland - Drums (2007 tour, 2009 tour) (session)
Glen Sobel - Drums (1997) (session)
Marcus Deml - Guitars (1995) (session)
Graham Lear - Drums (1990) (session)
Richard Baker - Moog Synthesizer (1990) (session)
Curt Cress - Drums (1987, 1989) (studio)
Trevor Murrell - Drums (1988) (session)
Tim Moore - Synthesizer (1988) (session)


1977-1978 1978-1979 1980-1982
Michael Sadler - Keyboards, Vocals, Moog Synthesizer
Ian Crichton - Guitars
Peter Rochon - Keyboards, Vocals, Moog Synthesizer
Jim Crichton - Bass, Synthesizer, Moog Synthesizer
Steve Negus - Drums, Percussion, Moog Synthesizer
Michael Sadler - Keyboards, lead vocals, Moog synthesizer
Ian Crichton - Acoustic & Electric Guitar
Jim Crichton - Bass, Moog Bass Synthesizer
Steve Negus - Percussion, Drums
Gregg Chadd - Keyboards, Vocals, Moog Synthesizer, Vocoder Effects
Michael Sadler - Keyboards, Lead Vocals, Moog Synthesizer
Ian Crichton - Acoustic & Electric Guitars
Jim Crichton - Bass Guitar, Moog Bass Synthesizer
Greg Chadd - Keyboards, Vocals, Moog Synthesizer, Vocoder Effects
Jim Gilmour - Keyboards, Vocals, Vocoder Effects
Steve Negus - Drums, Percussion
1983-1986 1987-1991 1992 (půodní sestava)
Michael Sadler - Lead Vocals, Keyboards
Jim Crichton - Bass Guitar, Keyboards
Jim Gilmour - Lead Keyboards, Vocals, Sax, Lead Vocal
Ian Crichton - Guitars
Steve Negus - Drums, Percussion, Electronic Percussion
Michael Sadler - Lead Vocals, Keyboards
Jim Crichton - Bass Guitar, Keyboards
Ian Crichton - Guitars
Curt Cress - Drums, Percussion
Michael Sadler - Vocals
Ian Crichton - Guitars
Jim Gilmour - Keyboards
Jim Crichton - Bass
Steve Negus - Drums, Percussion
1994 1997 1997-2005
Michael Sadler - Vocals
Ian Crichton - Guitars
Jim Gilmour - Keyboards
Jim Crichton - Bass
Steve Negus - Drums, Percussion
Michael Sadler - Lead Vocals, Keyboards
Jim Crichton - Bass Guitar, Keyboards
Ian Crichton - Guitars
Glen Stobel - Drums, Percussion
Ian Crichton - Guitars
Jim Crichton - Synthesizer, Bass, Moog Synthesizer
Jim Gilmour - Keyboards, Vocals, Moog Synthesizer
Steve Negus - Percussion, Drums
Michael Sadler - Bass Guitar, Keyboards, Vocals
2005 2006-03/2008 04/2008-2011
Michael Sadler - Lead Vocals
Ian Crichton - Lead Guitar
Jim Crichton - Bass Guitar
Jim Gilmour - Keyboards
Christian Simpson - Drums, Percussion
Michael Sadler- Vocals
Ian Crichton - Guitars
Jim Crichton - Bass, Keyboards
Jim Gilmour - Keyboards, Vocals
Brian Doerner - Drums
Rob Moratti - Vocals
Ian Crichton - Guitars
Jim Crichton - Bass, Keyboards
Jim Gilmour - Keyboards, Vocals
Brian Doerner - Drums
2012-2018 2018-dosud 00
Michael Sadler - Lead Vocals
Ian Crichton - Guitars
Jim Crichton - Bass, Keyboards
Jim Gilmour - Keyboards, Vocals
Mike Thorne - Drums
Michael Sadler - Lead Vocals
Ian Crichton - Guitars
Jim Crichton - Bass, Keyboards
Mike Thorne - Drums
Dusty Chesterfield - Keyboards, Vocals


Členové Michael Sadler
(Narozen 5. července 1954, Penarth, Vale of Glamorgan, Wales, United Kingdom)
(celým jménem Michael Anthony Sadler)
Vocals, Guitars, Bass, Synthesizer, Drums


Michael Sadler je zpěvák slavné kanadské progresivní rockové kapely Saga. Členství v kapele přerušil v roce 2007 po 30 letech, ale vrátil se v roce 2011.

Michael Sadler původně pracoval jako jako zástupce firmy pro grafický design. Jednou, když si onášel svoji práci a jel ve svém firemním autě, zavolal mu Jim a požádal jej o zpěv některých písní, které napsal. Ukázalo se, že to pro něj bylo snadné rozhodnutí. Jim se setkal s manželkou na večeři. Hned poté cestou domů jí ještě v autě řekl, že to musí udělat. Neřekla nic. Když druhý den přišel z práce a uviděl se v zrcadle, uvědomil si: "To nejsem já!" Takže se okamžitě rozhodl. Nebylo žádné váhání ani pochyb. Spolu s Jimem Crichtonem, Stevem Negusem a Peterem Rochonem pak založil v Torontu v Kanadě v roce 1977 skupinu The Pockets, předchůdce Saga. Sadler byl pěveckým charismatickým centrem kapely. Jako multiinstrumentalista také hraje na basu a klávesy. Spolu se Stevem Negusem zahrál např. bubenické dvojité sólo v "Brief Case" (LP Saga in Transit - live, 1982).

Sadler opustil Saga v roce 2007 z osobních důvodů, ale vrátil se v lednu 2011 po oficiálním vyhlášení skupiny znovu jako zpěvák a frontman. Po téměř třech desetiletích s kapelou Saga - včetně 18 alb s celosvětovým prodejem přes 8 milionů - Michael Sadler má působivý rekord, který by se mohl vrátit zpět. Od svého počátku jako vedoucí zpěvák kanadského rockového oblečení v roce 1977, v jeho mnoha hostujících vystoupeních (Justin Hayward, Bobby Kimball, Ozzy Osbourne, Chain a mnoho dalších) a ve své dlouho očekávané sólové kariéřea, Michael Sadler důsledně prokazuje svůj talent při tvorbě vysoce kvalitních skladeb, které kombinují neodolatelné melodie s velkými lyrickými detaily. Získalo mu to úctu od svých vrstevníků, chvály od kritiků a obdiv od jeho oddaných fanoušků.

Sadler se narodil v Penarthu ve Walesu, ale přestěhoval se do Kanady ve věku tří let a je obdařen všestranným a vzrušujícím hlasem, který vyhovuje širokému spektru stylů. Jeho výkonnost je stejně působivá. Na jevišti hraje Michael pro své publikum s dovedností, zkušenostmi a inspirací, často přepíná mezi klávesy, baskytarou a - občas - jeho legendární kufříky s kufříkem. Ale Michael Sadler není takový umělec, který nadále lpí na úspěchů z minulosti. Má přirozenou tendenci pokračovat v hledání a směřování.

V roce 1994 Sadler zpíval společně s Justinem Haywardem a rockovými orchestry ve Frankfurtu nad Mohanem skladby Moody Blues na albu "Justin Hayward & Friends Sing The Moody Blues Classic Hits". V roce 2008 spolupracoval s ORSO - The Rock Symphony Orchestra. Kromě své práce se Saga vydal i tři sólová alba, kde spolupracoval s každým německým kytaristou Marcusem Demlem. První sólovka pod názvem "Back Where You Belong" mu vyšla v roce 1998. Na konci roku 2005 vydal svoji druhou sólovou desku s názvem "Clear", kde ukázal svůj vynikající talent jako zpěvák, skladatel a hudebník. Zatím poslední nahrávka "One Clear Night" vyšla v roce 2014.

Michael spolupracoval také s dalšími projekty nebo hudebníky jako Bobby Kimball "Rise Up" (1994), Chain "chain.exe" (2004), Henning Paul "Babysteps" (2006), Transmission "ID, Ego And Superego" (2007), Rosewell Six alba "Terra Incognita" (2009) a "A Line In The Sand" (2010).

Na podnět své manželky Gwen pocházející z Filipín, kde žila v jejích 17 nebo 18 letech a má tam stále celou svou nejbližší rodinu, Michael Sadler oslovil s vé přátele a kolegy, aby si zahráli na benefičním koncerto T.O. Rock Aid dne 12. prosince 2013 v Phoenix Concert Theatre v Torontu, aby získali peníze a povědomí o stovkách tisíc lidí, kteří byli zasaženi minulý měsíc tajfunem Haiyan. Na Rock Aid bude si zahráli Saga, Carl Dixon (frontman Coney Hatch), Sean Kelly (kytarista a autor Metal On Ice) a The Carpet Frogs (Burton Cummings).

Michael se v roce 2016 vrátil ke spoluipráci s David Barrett Trio, s nimiž produkuje novou sérii melodií, jak vokálních, tak instrumentálních. Jejich první společné vystoupení bude v Burlingtonu v Ontariu v Burlington Performing Arts Center jako součást seriálu Live Night Live Concert dne 9. srpna 2016.

Členové Ian Crichton
(Narozen 3. srpna 1956, Oakville, Kanada)
(celým jménem Ian Stevenson Crichton)
Guitars (1977-present)


Ian Crichton je jedním z nejzkušenějších a nejtalentovanějších kytaristů progresivního rocku: přispěl k několika nahrávkám s kapelou Asia, vydal několik úspěšných sólových alb a kromě toho je zakládajícím členem jedné z největších a nejúspěšnějších progresivních rockových kapel na světě, Saga. Za posledních 35 let a po 21 nahraných studiových albech Ian Crichton prokázal skutečné odhodlání věnovat se svému umění a je kytaristou, který pomáhá prodloužit životnost jakékoli skupiny, která existuje a je stále úspěšná na jejich úrovni.

Narodil se ve městě Oakville a Ian i jeho velký bratr Jim Crichton se brzy naučili zvládat struny. Zpočátku hrál Ian na basu a Jim kytaru, ale brzy se to změnilo.

Na počátku své hudební kariéry, bylo mu asi 13 let, byl nejvíce ovlivněn mým bratrem Jimem, který hraje na baskytaru v kapele Saga. Jim je o tři roky starší a Ian jim byl ohromen. Zpočátku hrál, někdy v 18 letech, v cover kapele Kick Back. Všechno, co hráli, byly napůl originální, napůl cover skladby Led Zeppelin a Trapeze. Vydrželo jim to asi rok a půl. Mezitím byl jeho bratr Jim v kapele zvané Fludd, která byla studiový projekt. Hráli v ní dva bratři Pillingové, Ed Pilling a Brian Pilling. Brian ale onemoněl leukemii ve věku 26 let a zemřel, což přineslo konec kapely, protože byl hlavním autorem.

Tehdy se Jimmy rozhodl začít s originální progresivní rockovou kapelou, Saga, kterou vždy chtěl být. Byla to první nabídka, která sem přišla. Ian opustil svoji kapelu. S Mikem Sadlerem, zpěvákem Saga, už několik let předtím hrál v kapele s názvem Truck. Další dva členové, Peter Rochon a Steve Negus, také přišli z kapely Fludd. Takže v roce 1977 založil Ian světově proslulou progresivní rockovou skupinu Saga spolu s jeho velkým bratrem Jimem Crichtonem, sólovým zpěvákem Michaelem Sadlerem, bubeníkem Stevem Negusem a klávesistou Peterem Rochonem.

Deska "Welcome To The Boom Boom Room" je první sólové album kanadského kytarového hrdiny Iana Crichtona.

Jeho skvělé dovednosti byly rychle rozpoznány hudebním světem a byl využíván jako hudební odborník u více kapel jako např. Asia, Any Day Now, The Alchemist a Michael Sadler Band.

Členové Jim Gilmour
(Narozen 25. února 1958, Carfin, Scotland, UK)
(také jako Jim "Daryl" Gilmour)
Synthesizer, Keyboards, Vocals, Clarinet, Harmonica (1980-1986, 1992-present)


Jim Gilmour se narodil ve skotském městečku Carfin, nedaleko Glasgow, ale jeho hudební cesta začala v Kanadě ve věku devíti, když dostal svůj první nástroj, kterým vyl akordeon. Na konci 50. let v domovině nebylo moc práce, takže se jeho rodiče rozhodli emigrovat do Kanady. Byl mu pouhopouhý rok a proto nemá vzpomínky na Skotsko. Když reflektor světové scény zářil jeho směrem, Jim zareagoval účastí v několika akordeonových soutěžích v Severní Americe, kde jednou skončil na druhém místě.

Zpočátku poslouchal hudbu hranou na akordeon. Byl zvlášť fascinován irskou a skotskou hudbou, stále je fanoušek dnešních pogues. Ve věku 17 let se učil hrát na klavír a klarinet, když šel studovat hudbu na univerzitu, kde se chtěl naučit dobře hrát na klavír, aby mohl i nahrávat. Dal akordeon stranou a věnoval se klavíru. Jeho pravá ruka byla dobře vyškolena akordeonovým hraním, tak zkoušel jako šílenec vše, co mohl hrát s pravou rukou, levou rukou pak pouze tlačítka jako u harmoniky předtím.

Na University of Toronto se zapsal jako student zpěvu a chtěl se stát operním zpěvákem. Bohužel jeho mandle mu musely být odstraněny v 19 letech. Operace oslabila jeho hlas natolik, že musel přestat na rok studovat, než se vyléčil. Jim, inspirovaný Eddiem Jobsonem z progresivní rockové kapely UK, si koupil svůj první syntezátor - Yamaha CS-80. Když chtěl pokračovat ve studiu, potkal kapelu Saga. V té době sice hrál v jiné kapele prog-jazz kapele, kde společně s přáteli z univerzity hráli písně Yes, Gentle Giant a Steely Dan. Vedoucí skupiny Saga přišel na jednu z jejich zkoušek, protože se jich také chtěl ujmout. Náhodou potřebovala Saga nového klávesistu v té době, takže se jej zeptali. Setkali se, jammovali a Jim Crichton mu pak řekl, že je v kapele.

Vzal si svůj syntetizátor Yamaha CS-80 a přinesl ji také do Saga.Dychtivý předvést své schopnosti vstoupil do studia a do své třetí skupiny přidal svůj vlastní styl hraní na album "Silent Knight". Jimovo první vystoupení se SAGA bylo před vyprodaným publikem fanoušků, přátel a rodiny v legendárních zahradách Maple Leaf Gardens v Torontu. Aby nedocházelo k nejasnostem na jevišti s kolegou spoluhráčem Jimem Crichtonem, byl Jim přezdíván Daryl podle kanadské hokejové legendy Daryla Sittlera - bývalým kapitánem týmu Toronto Maple Leafs.

V roce 1981 nahrála SAGA album "Worlds Apart", který zahrnovalo mezinárodní hit "On The Loose". První živý záznam kapely "In Transit" následovalo album "Heads Or Tales" a Jimův největší hudební moment ve skladbě "Scratching The Surface", v písni s vysokou energií pulzujícím rytmem a sborovým zpěvem, která se rychle stala oblíbenou fanoušků a celosvětovým hitem. Po vydání alba "Behaviour" se Saga rozhodla udělat si dlouhou a zaslouženou pauzu. Jim, Steve Negus a zpěvák Robert Bevan ale neustali a zformovali kapelu HNP. Výsledkem bylo album "Safety Zone", které vyšlo u Virgin Records Canada v roce 1987.

Po šestileté přestávce se Saga znovu sešla a vstoupila do rozsáhlého období inovací a kreativity. Kapela vydala energickou "The Security Of Illusion", dokončila téměř sedmdesátiminutovou hudební fantazii "Generation 13" a nahrála soundtrack "Steel Umbrellas" k americkému TV seriálu s názvem Cobra. Jim, inspirovaný hudbou a zvuky Vangelise a Yanniho, napsal a produkoval své první sólové album "Instrumental Encounters". V roce 1997 oslavila Saga své 20. výročí albem "Pleasure & The Pain" a dlouze očekávaným druhým koncertním albem "Detours".

V novém tisíciletí se Saga vrátila k charakteristickému zvuku svých legendárních hitů "Full Circle", "House Of Cards", "Marathon" a "Network", řadou nových nahrávek s barevnými zvuky kláves a zvučnými kytarami. Vydaná DVD "Silhouette", "All Areas" a "Marathon World Tour 2004 - The Official Bootleg" poskytla fanouškům i vizuální zážitek jako doplněk hudebního katalogu kapely.


V letech 2005-2006 Saga vydala několik multimediálních projektů, včetně 2CD "The Chapters Live" a kriticky uznávaného alba "Trust". Následující rok kapela vydala "Worlds Apart" živě na koncertním DVD a překvapila fanoušky devíti novými písněmi na albu "10 000 Days". Saga také v roce 2007 oslavila 30 let svého působení.

Jimovo nejnovější hudební dobrodružství "Great Escape" je kolekce 11 písní inspirovaných jeho mnoha zážitky z kempování v kanadské divočině. Každá skladba je symfonií představivosti a zvuků, která zaznamenává potěšení a odměny z objevování skvělé přírody. "Great Escape" je čistý únik s andělskými vokály protkanými neomezenými instrumentálními náladami a melodiemi. K tomuto přesvědčivému mixu se připojila ukázka elektronické instrumentace s barevnými a lákavými prvky jazzu, folku a pop music. Na "Great Escape" posunul Jim své řemeslo na zcela novou úroveň výkonu tohoto ambiciózního uměleckého díla.

Jim, kterého obdivují profesionální hudebníci po celém světě, je uznávaný multiinstrumentalista, který hraje na klávesy, klarinet, saxofon a akordeon. Je také kritikou uznávaným zpěvákem s rozmanitými styly zpěvu. Mezi jeho vlivy patří Eddie Jobson, Keith Emerson, Pat Metheny, Bill Evans a noví umělci jako Thievery Corporation. Několikrát byl uveden v magazínu Keyboard a za vynikající hudební kariéru byl oceněn kanadským předsedou vlády a premiérem v Ontariu.

Členové Mike Thorne
(Narozen *** 1948, Sunderland, England)
Drums, Electronic Drums, Vocals (2012-present)


Mike Thorne je anglický hudební producent, aranžér, skladatel, inženýr a hudebník. Mike je nejznámější svou prací jako hudební producent od konce 70. do počátku 90. let, když spolupracoval s kapelami od Soft Machine a Wire až po Soft Cell a Blur.

Thorne, narozený v Sunderlandu v Anglii, začal už v mládí ve věku 10 let docházet na hodiny klavíru a pokračoval i během svého dospívání, přestože se držel vědecky zaměřené akademické dráhy, když studoval fyziku na Hertford College v Oxfordu. Jako student se začal mnohem více zajímat o pop a rock a svou lásku k hudbě začal spojovat se svou technologickou orientací, budováním a provozováním mobilní diskotékové a světelné show pod názvem Heavy Henry.

V roce 1969 Thorne přijal práci ve studiích De Lane Lea v Londýně a pracoval jako tape operátor pásky při nahrávkách Deep Purple a Fleetwood Mac. Bylo to relativně krátké období, v roce 1971 byl propuštěn a obrátil svou pozornost na hudební žurnalistiku s Hi-Fi News & Record Review, nakonec se stal redaktorem časopisu Studio Sound. Zároveň vystudoval hudební kompozici u Buxtona Orra na Guildhall School of Music and Drama.

Nakonec se však Thorne vrátil zpět do hudebního průmyslu a do roku 1976 byl mužem A&R v EMI, ponořeným do rozrůstající se londýnské punkové scény. Poté, co pomohl přivést Sex Pistols do EMI, začal zkoušet vlastní produkci. Jedním z jeho prvních projektů byl klíčový punkový dokument The Roxy London WC 2, který jej představil Wire. V letech 1977 až 1979 produkoval Thorne klasickou trojici Wire alb "Pink Flag", "Chairs Missing" a "154", významně přispěl k jejich zvuku a hrál na klávesy na druhé a třetí desce. Během tohoto období pracoval také s Téléphone na jejich debutovém zlatě oceněném albu za prodeje a se Soft Machine.

V roce 1980 Thorne opustil EMI, přestěhoval se do New Yorku a stal se nezávislým producentem, který mimo jiné pracoval na "Honi Soit" od Johna Cale. Rovněž produkoval cover verzi "Soft Tainted Love", obrovský hit skupiny Soft Cell, který byl britským singlem číslo 1 po dobu dvou týdnů. V 80. letech následovalo šílenství aktivit jako hudební producent, kdy Thorne pracoval na albech umělců všemožných žánrů od rocku, punku, post-punku, jazz fusion až k popu, a spolupracoval s hudebníky jako Bronski Beat, Roger Daltrey, John Cale, The The, Til Tuesday, B-Movie, Communards, Soft Cell, Nina Hagen. Mnoho nahrávek, které během tohoto období vytvořil, se stalo součástí soundtracku tohoto desetiletí.

Kromě značnému úspěchu v hitparádách, sledoval Thorne výrazně méně komerční zájmy s Laurie Andersonna albu "Strange Angels" a dokonce se odvážil přesahovat pop, aby přispěl elektronickými efekty k finální opeře sira Michaela Tippetta "New Year". Na konci desetiletí došlo také k rozvoji Thornova vlastního nahrávacího studia Stereo Society v newyorské West Village.

Po projektech s vysoce postavenými umělci jako Blur, Peter Murphy a Marc Almond počátkem 90. let Thorne opustil komerční produkci a začal zkoumat křižovatky nových médií a hudby. Po dvouletém působení ve funkci ředitele pro vývoj nových hudebních médií ve Warner Music International se Thorne znovu zaměřil na Stereo Society a kromě produkce a přispívání k nahrávkám od různých umělců včetně BETTY, Hilly Kristal a Johnny Reinhard, vydal také své debutové album "Sprawl". Nové tisíciletí jej přivedlo k práci na druhém albu, přípravě verze Universe Symphony Charlese Ivese a pokračování provozování Stereo Society.

Členové Dusty Chesterfield
(narozen ***, Toronto, Ontario, Canada)
Bass, Keyboards, Moog Synthesizer


Dusty je kanadský hudebník, hráč na klávesy a baskytaru. Od roku 2018 je členem kapely Saga.

Dusty je také hudební producent posledních 10 let, studiový hudebník a zvukový inženýr. Pracuje v Music Producer a Saturday Night Jive Entertainment.

Od roku 2008 byl členem cover kapely Cover Boys. Dusty rovněž hostoval na desce dalšího člena Saga Mikea Thorneho "Chops & Pockets".

Členové Jim Crichton
(Narozen 26. února 1953, Oakville, Kanada)
(celým jménem James Dickson Crichton)
Bass, Keyboards, Moog Synthesizer, Guitars (1977-present)


Jim je nejznámější jako člen kanadské kapely Saga, která vznikla v roce 1977 z jádra kanadské rockové kapely Fludd. V červnu 1978 vydal své vlastní debutové album.Členové Brian Doerner
(Narozen 19. února 1952, Kitchener Ontario, Canada)
Drums, Backing Vocals (2006-2012)


Brian J. Doerner je kanadský bubeník, je bývalým bubeníkem progresivní rockové kapely Saga a hard rockové kapely My Wicked Twin se svým dvojčetem bratrem Brentem Doernerem. Brian také spolupracoval s DECIBEL, HELIX a kanadskou Refugee. Objevil se také na bezejmenném albu kapely Darkstar v roce 1982.

Brian dokáže hladce a bez problémů zvládat mnoho stylů od progressive rock, přes funk, metal, latina, hard rock až po country. Je velmi výrazným hráčem s mnoha zkušenostmi jak na koncertech, tak ve studiu. To z něj učinilo velmi přizpůsobivého hráče s velkým repertoárem hudebních nápadů, z nichž si vybírá a někdy přináší zábavu i šlágr. Byl kdysi označen jako "the Wild Wolf/divoký vlk" německým časopisem "STICKS" na turné s kapelou SAGA. Samozřejmě se jedná o jeho silné a barevné výplně, porozumění podivným časovým podpisům a těsné synkopaci, ale také ví, kde zanechat prostor, který je také důležitý.Členové Rob Moratti
(narozen ***)
Vocals (2008-2011)


Kanadský zpěvák Rob Moratti má za sebou bohatou hudební historii. Poprvé se objevil jako skladatel a zpěvák na počátku 90. let pro kapelu Moratti, s níž nahrál dvě vynikající alba "Desolation" v roce 1995 a "Legends Of Tomorrow" v roce 1997. Poté se stal středem pozornosti v kapele Final Frontier po boku Mladena z Von Groove. S touto kapelou nahrál 4 alba a získal s ní kultovní pokračování v Evropě a Japonsku. Kapela hrála vzrušující tvrdý melodický rock vyznačující se Robovým silným vokálem.

V roce 2008 byl Rob vybrán, aby nahradil Michaela Sadlera v kapele Saga, což bylo vskutku skvělé vyznamenání, a v roce 2009 se objevil na albu "Human Condition" a také na následném turné s kapelou. Když se Sadler vrátil do Saga, Rob pak rozjel sólovou kariéru v nahrávání sólového projektu "Victory" v roce 2011 u Escape Music. Na "Victory" se dostala působivá sestava, v níž byli také Reb Beach (Whitesnake) a Tony Franklin (The Firm). Album mělo okamžitý úspěch a od té doby se stalo oblíbeným u fanoušků po celém světě.

V poslední době Rob zaznamenal tribut kapele Journey, která jej v mládí výrazně ovlivnila. Tato nahrávka byla omezena na 1 000 očíslovaných výlisků a od té doby byla vyprodána. Kromě toho poskytl vokály pro CD Rage of Angels "The Devil’s New Tricks", což je album, které skutečně odhaluje, jak jeho vokály dosahují nových výšin.

To nás přivádí k roku 2016 a Rob dokončil svůj druhý sólový výlet "Transcendent", na kterém předvedl dosud nejlepší výkon, jeho vokály nikdy nezněly lépe, když zpívá od srdce ve všech 13 skladbách. Jedná se o nejlepší melodický rock a se členy kapely, mezi které patří Torben Enevoldsen a Tony Franklin, se připravte na opravdovou lahůdku. Hostující na kytaru byl kolega ze Saga Michael Crichton. Žánrové rozmezí hudby je jasně vytyčené mantinely AOR a melodickým rockem.

Členové Christian Simpson
Drums (2003-2005)

Christian Simpson byl bubeníkem kapely SAGA v letech srpen 2003-2005. Předtím nahrával s umělci jako David Usher, Edwin nebo Micro Maureen. Byl také členem kapely Glueleg.

Členové Steve Negus
(celým jménem Stephen William "Steve" Negus)
(Narozen 19. února 1952, Hamilton, Ontario, Canada)
Drums (1977-1986, 1992-2003)


Steve Negus je kanadský bubeník, skladatel, který byl po dobu dvaceti šesti let členem progresivní rockové kapely Saga. Koncem 80. let s klávesistou Jimem Gilmourem opustil kapelu Saga a vytvořili projekt GNP (Gilmour Negus Project). Steve Negus je také producentem a inženýrem z Hamiltonu, který dělá skvělé nahrávky v Blue Room Studio.

V 70. letech Steve neúnavně hrál na klubové scéně v Torontu s kapelami jako třebas Shelter. Během hraní v Larry's Hideaway, klubu v Torontu, se bubnování Steva Neguse dostalo do pozornosti kanadské rockové kapely Fludd. Kapela hledala nového bubeníka a toho večera nabídla Stevovi práci. O několik týdnů později se Steve připojil k Fludd jako jejich nový bubeník. Během pobytu ve Fludd se Steve Negus seznámil s basistou Jimem Crichtonem a klávesistou Peterem Rochonem, kteří se k němu později připojili jako zakládající členové Pockets, původního předchůdce kapely jménem Saga. Brian a Ed Pilling byli tvůrčí silou Fludd a asi rok poté, co se Steve připojil, byl Brian zasažen leukémií a skupina nemohla pokračovat v hraní.

Z rytmické sekce Fludd byla vytvořena nová kapela Pockets. Negus, Crichton a Rochon se během osmi měsíců zkoušení snažili založit novou kapelu spolu s mladším bratrem Jima Crichtona Ianem Crichtonem na kytaru a Michaelem Sadlerem jako zpěvákem. O rok později si změnili jméno na Saga.

S kapelou Saga získal Negus mnoho CD hodnocených jako zlaté a platinové v Evropě, Kanadě a USA. V roce 1981 se kapela vydala do Anglie, aby spolupracovala s Rupertem Hineem jako producentem, a "Worlds Apart" bylo zaznamenán ve Farmyard Studios. Producent Hine také nechal Steva hrát na bicí na albu Chrisa de Burgha "The Getaway" (1982). "Don't Pay The Ferryman" byl singl z tohoto alba, který se dostal na #34 místo v žebříčku Billboard Hot 100 ve Spojených státech. "The Getaway" došel na první místo v německých hitparádách, následovaný albem Saga "Worlds Apart" na číslo dva. V roce 1982 se objevil také na albu "Waving Not Drowning" od Ruperta Hineho.

Na konci 80. let Negus a klávesista Jim Gilmour opustili Saga a vytvořili GNP (Gilmour Negus Project) se zpěvákem Robertem Bevanem pod Virgin Records. Deska "Safety Zone", kterou vytvořil Negus, vyšla v roce 1989. Než mohlo být napsáno a zaznamenáno následné CD, Negus a Gilmour se vrátili do kapely Saga, takže GNP rychle skončila. V roce 2003 Negus opět opustil Sagu.

V roce 2007 vydal Negus svůj první skutečný sólový projekt "Dare To Dream" prostřednictvím Cyclone Records. Steve Negus také v roce 2009 koprodukoval a ozvučil skladby pro Jaclyn Kenyon v jejích původních písních "Whatcha Gonna Do" a "See It Through Me". Rovněž masteroval debutové album z roku 2009 "Far From Nowhere", v roce 2014 pak nahrál bicí a produkoval 2 singly pro Top Dead Centre album "Take Another Breath". Spolupracoval také s hudebníky jako Ray Lyell, Lee Aaron a Helix.

Pro zajímavost jeho dědeček vynalezl kancelářské židle se čtyřmi a pěti nohami, které se otáčejí a sklápějí. Jeho otec a strýcové založili společnost Frank Doerner & Sons Metal Products ve Waterloo v Ontariu v Kanadě.

Členové Peter Rochon
Synthesizer, Keyboards (1977-1978)

Peter je kanadský skladatel, hudebník a hráč na klávesy a syntezátor. Peter Rochon je zakládající člen kapely Saga.

Po jeho odchodu v roce 1978 se rozhodl, že již nebude profesionálním hudebníkem, ale je stále přítelem celé kapely.

Působil také v kapelách Fludd, Mythical Meadow a Wishbone.

Členové Gregg Chadd
Synthesizer, Keyboards (1978-1980)

Chadd vstoupil do kapely Saga v prosinci 1978 poté, co původní člen Peter Rochon opustil skupinu, aby se stal krátkodobě ředitelem firmy s hudební technikou krátce po vydání prvního alba kapely. Chadd opustil kapelu v srpnu 1979.

Po odchodu ze Saga hrál v sestavě:
Kim Mitchell - Vocals/Guitar, Gary McCracken - Drums, Mike Gingrich - Bass, Steve McMurray - Guitar, Greg Chadd - Keyboards

Členové Curt Cress
(také Curtis "Curt" Cress)
(narozen 11. srpna 1952, Brachttal (Göppingen), Baden-Württemberg, Hesse, Germany)
Drums, Percussion


Curt Cress je německý bubeník a skladatel, pocházející ze čtvrti Schlierbach v Brachttalu, (Göppingen), městečku v okrese Göppingen, Baden-Württemberg, Německo.

Curt už v jedenácti letech usedl za bicí soupravu v Hanau. První bicí souprava v roce 1963 měla činely, které visely na lanech ze stropu, a basový buben, do kterého musel malý Curt kopat nohou, protože neměl žádný pedál. Cress se učil, cvičil nepřetržitě, někdy od deseti ráno do dvou v noci. Svoji hudební kariéru zahájil v roce 1965 v Hanau s kapelou Load. Později také hrál v Hanau s kapelami Inspiration Six a naposledy v roce 1969 Orange Peel, která byla oficiálně znovu rozpuštěna hned následující rok, ale pro příležitostná vystoupení se scházela dále.

Po absolvování střední školy v roce 1970 odešel Cress z Hanau do Berlína, poté do Hamburku a ve věku 17 let již nahrál 25 desek. Stal se tehdy známým na scéně a hrál současně až v pěti kapelách. V příštích několika letech cestoval s Münchner Band, v níž všichni byli perfekcionisté. V té době už potkal svoji ženu, koupili dům v Mnichově a stále pracoval jako studiový bubeník. Jednou při zahradničení štípal kámen, což mělo za následek, že už nevydržel hrát. "Po dobu jednoho roku jsem si k hraní přivazoval paličky. Lékaři řekli: Ruka ztuhla". Pak ale Cress narazil na zlomenou ruku při pádu na lyžích. Blokáda byla pryč, a vystupování a nahrávání mohlo pokračovat.

Cress se poté podílel na zhruba 14 000 vydaných nahrávkách prodaných na nejméně 400 milionech desek. Pracoval jako člen několika kapel, včetně fusion kapely saxofonisty Klause Doldingera, Atlantis, Spliff, Milli Vanilli a Snowball, vlastní kapely Curt Cress Clan a jako host na řadě studiových nahrávek a živých vystoupení s německými a mezinárodními umělci, jako jsou Falco, Peter Maffay, Rick Springfield, Saga a Tina Turner. V roce 1977 vystřídal bubeníka Hanse Bathelta v německé kapele Triumvirat na jejich albu "Pompeje", ale kvůli dočasným právním sporům mezi klávesistou Hansem-Jürgenem Fritzem a bubeníkem Hansem Batheltem ohledně názvu skupiny byli představeni jako "New Triumvirat Presents Pompeii".

Curt také vydal sólová studiová alba "Curt Cress Clan" (1975), "Avanti" (1983), "Sing" (1987), "Bäng" (1992) a "Trip" (1998). Cress je také znám jako producent, když pracoval zejména pro umělce jako Uwe Ochsenknecht, Claudia Cane, Heiner Pudelko, Nena, Nina Hagen a Royal Philharmonic Orchestra. Pokračoval rovněž v práci studiového hudebníka, například Boney M., Hubert Kah, Michael Cretu, Scorpions, Alphaville, BAP, Inga a Annette Humpe, Peter Cornelius, Marianne Rosenberg, Stefan Waggershausen, Udo Lindenberg, Meat Loaf a Freddie Mercury (Mr. Bad Guy).

Cress se proslavil také jako skladatel televizní a filmové hudby. Zkomponoval hudbu pro seriály SK Kölsch, The Red Mile, HeliCops - Einsatz über Berlin a pro telenovely Bianca - Wege zum Glück a Julia - Wege zum Glück. Cress byl také jedním ze skladatelů hudebního doprovodu pro seriál "Love in Berlin". Pracoval také pro Tatort a skládal mimo jiné ústřední melodie pro sportovní show ARD "Wetten, dass ..?". Pro celovečerní film Bandits byl Cress byl najat jako bubeník pro studiovou nahrávku. Od roku 2009 nahrává spolu s Chrisem Wellerem a Manuelem Mayerem hudbu telenovely ZDF "Alisa - Follow your heart".

Od roku 2006 je Cress profesorem na Hochschule für Musik und Theater v Hamburku, kde vyučoval již od roku 2004.

Jeho společnost CC HOLDING GmbH vyrábí mediální produkty pro hudbu, film a televizi. Pod holdingovou společnost patří také F.A.M.E. company Recordings Publishing GmbH, F.A.M.E. Artist Recordings GmbH, CRESS PUBLISHING GmbH a pilot Tonstudio GmbH.

Zpět
Studiová alba:
2021 Symmetry
2014 Sagacity
2012 20/20
2009 The Human Condition
2007 10,000 Days
2006 Trust
2004 Network
2003 Marathon
2001 House Of Cards
1999 Full Circle
1997 Pleasure & The Pain
1995 Generation 13
1994 Steel Umbrellas
1993 The Security Of Illusion
1989 The Beginner's Guide To Throwing Shapes
1987 Wildest Dreams
1985 Behaviour
1983 Heads Or Tales
1981 Worlds Apart
1980 Silent Knight
1979 Images At Twilight
1978 Saga

Živé nahrávky:
2018 So Good So Far - Live at Rock of Ages (2CD/DVD)
2016 Live In Hamburg (2CD)
2013 Spin It Again! Live In Munich (2CD)
2011 Heads Or Tales - Live (CD)
2009 Contact - Live In Munich (2CD/2CD+2DVD)
2007 Worlds Apart Revisited (2CD+2DVD)
2005 The Chapters Live (2CD)
1998 Detours - Live (2CD)
1982 In Transit

DVD:
2013 Spin It Again! Live In Munich (DVD)
2009 Contact - Live In Munich (2DVD/2CD+2DVD)
2007 Worlds Apart Revisited (2CD+2DVD)
2004 All Areas - Live In Bonn
2003 Marathon World Tour 2003: The Official Bootleg
2002 Silhouette
Kompilace:
2017 The Polydor Legacy
2015 Best Of - Now and Then - The Collection (2CD)
2013 The Collection (3CD)
2006 Remember When - The Very Best Of Saga (2CD)
1998 Phase One
1996 How Do I Look
1995 Wildest Dreams
1995 Saga Softworks
1994 Defining Moments
1994 The Very Best Of...
1993 1978 * 1993 All The Best
1992 Best - Wind Him Up
1991 The Works (2CD)
1986 Time's Up
1985 Saga

Ostatní nahrávky:
Rob Moratti
2020 Paragon
2019 Renaissance
2016 Transcendent
2015 Tribute to Journey
2011 Victory
1997 Legends Of Tomorrow
1996 Desolation

Michael Sadler
2014 One Clear Night
2001 Clear
1998 Back Where You Belong

Steve Negus
2007 Dare To Dream

Ian Crichton
1997 Ghettos By Design
1995 Welcome To The Boom Boom Room

Jim Gilmour
2005 Great Escape
1996 Instrumental Encounters

GNP
1989 Safety Zone


Skupina:
Jim Gilmour - Vocals, Keyboards, Clarinet, Accordion, Piano,
Michael Sadler - Vocals, Keyboards
Ian Crichton - Guitars, Mandolin, Banjo
Jim Crichton - Keyboards
Mike Thorne - Drums
Hosté:
Beth Silver - Cello
Stephany Seki - Cello
Shane Cook - Fiddle
Seren Sadler - Musician
Diskografie Symmetry
vyšlo 12. března 2021, Earmusic (Edel Germany Gmbh)

Seznam skladeb:
01. Pitchman (5:19)
02. The Perfect Time To Feel Better (8:18)
      Time To Go
      The Perfectionist
      We Hope You’re Feeling Better
03. Images - Chapter One (4:57)
04. Always There (4:09)
05. Prelude #1 (0:50)
06. Say Goodbye To Hollywood (5:05)
07. Prelude #2 (0:52)
08. The Right Side Of The Other Hall (5:49)
      Footsteps In The Hall
      On The Other Side
      You Were Right
09. La Foret Harmonieuse (2:01)
10. Wind Him Up (5:09)
11. No Regrets - Chapter 5 (3:47)
12. Tired World - Chapter 6 (6:25)
Total Time: (52:41)

Project Manager: Jim Crichton
Engineer, Mixed, Mastered: Brian Foraker
Engineer: Brett Carruthers
Artwork: Alexander Ahilov
Photography, Layout: Alexander Mertsch

Skupina:
Michael Sadler - Lead Vocals
Ian Crichton - Guitars
Jim Gilmour - Keyboards, Backing Vocals
Jim Crichton - Bass, Keyboards
Mike Thorne - Drums, Backing Vocals
Hosté:

Diskografie Sagacity
Vyšlo 22. června 2014, earMUSIC, 0209434ERE

Seznam skladeb:
01. Let It Slide (4:49)
02. Vital Signs (3:27)
03. It Doesn't Matter (Who You Are) (3:59)
04. Go With The Flow (5:26)
05. Press 9 (3:48)
06. Wake Up (2:34)
07. Don't Forget To Breathe (3:24)
08. The Further You Go (4:04)
09. On My Way (5:15)
10. No Two Sides (3:58)
11. Luck (3:39)
12. I'll Be (6:21)
Total Time (50:44)

Bonus CD from 2014 SE - Saga Hits (Live):
01. Careful Where You Step (4:37)
02. Mouse In A Maze (5:50)
03. You're Not Alone (6:08)
04. The Cross (3:53)
05. Scratching The Surface (6:26)
06. Humble Stance (5:51)
07. On The Loose (5:07)
08. Wind Him Up (5:53)
09. Don't Be Late (7:35)
Total Time: (51:24)

CD2 is live recorded at SWR1 Rockarena 2013, Exerzierplatz, Piemasens, Germany on 22 June 2013
Recorded, Producer: Andreas Nusbaum, Werner Koehler
Recorded, Engineer [Michael's Vocals]: Michael Vandeven, Tom Beattie
Mixed, Mastered: Brian Foraker
Cover [Front Cover], Illustration: Bernt Kulseth
Design, Photography: Alexander Mertsch
Nový bubeník Mike Thorne debutoval na tomto albu.

Skupina:
Michael Sadler - Vocals
Ian Crichton - Guitars
Jim Crichton - Bass, Keyboards
Brian Doerner - Drums, Percussion
Jim Gilmour - Keyboards, Vocals
Hosté:
Diskografie 20/20
Vyšlo 6. července 2012, Ear Music, 0207850ERE (Germany)

Seznam skladeb:
01. Six Feet Under (4:56)
02. Anywhere You Wanna Go (5:29)
03. Ellery (4:08)
04. Spin it Again (4:41)
05. Another Day Out Of Sight (4:18)
06. One of These Days (4:46)
07. Ball and Chain (4:17)
08. Lost for Words (4:34)
09. Show and Tell (4:42)
10. Till the Well Runs Dry (6:20)
Total Time: (48:11)

Engineer: Jim Crichton, Ian Crichton, Jim Gilmour, Mark Fortuna
Engineer, Mixed: Pat Regan
Mastered: Brian Foraker
Concept, Film Editor: Mike Filsinger
Concept: Dean Meehan
Artwork: Alexander Mertsch with Dean Meehan
Photography: Darko
Album se vyznačuje návratem původního zpěváka Michaela Sadlera.

Skupina:
Rob Moratti - Vocals
Ian Crichton - Guitars
Brian Doerner - Drums
Jim Crichton - Bass, Keyboards
Jim Gilmour - Keyboards, Vocals
Hosté:
Diskografie The Human Condition
Vyšlo 19.května 2009, InsideOut Music, IOMCD 310 (Germany)

Seznam skladeb:
01. The Human Condition (6:51)
02. Step Inside (4:56)
03. Hands Of Time (5:29)
04. Avalon (4:48)
05. A Number With A Name (4:51)
06. Now Is Now (4:12)
07. Let It Go (4:47)
08. Crown Of Thorns (5:46)
09. You Look Good To Me (5:22)
Total Time (47:02)

Artwork: Balázs Pápay
"The Human Condition" je první album Saga bez Michaela Sadlera u mikrofónu, takže jeho vydání se setkalo s očekáváním. Fanoušci by se neměli bát: nový zpěvák Rob Moratti, draftovaný z torontské skupiny Final Frontier, vykonal více než jen nahrážkovou práci, která odpovídá zvuku Saga. Moratti má středně vysoký hardrockový hlas ( kde Sadlerův rozsah byl středně nízký) a rád jej prosazuje. Kapela reagovala na tento nový rozsah a mladistvou energii tvrdším zvukem, který tlačí kytary dopředu, a rovněž nově nalezenou úrovní složitosti v psaní písní. Fanoušci mohou detekovat jemnější umělecké změny, zatímco neformálnější posluchači jednoduše pocítí, že Saga je více rockovější. Jinak je "The Human Condition" typickým albem Saga s volným a vysvětlujícím sjednocujícím tématem, několika docela silnými a povznášejícími skladbami. Úvodní sedmiminutová titulní skladba je nejblíže epickému prog rocku, jaký kdy Saga dosáhla. Má silné riffy, dobrou melodii a vynalézavé aranžmá, to vše svázané čtyřdobou rytmickou sekcí, jediný prvek, který vám stále připomíná, že Saga je arénová rocková kapela, nikoli progrocková.

Skupina:
Michael Sadler - Vocals, Keyboards
Ian Crichton - Guitars
Jim Crichton - Bass, Keyboards
Jim Gilmour - Keyboards, Vocals
Brian Doerner - Drums
Hosté:
Diskografie 10,000 Days
Vyšlo 6. listopadu 2007, InsideOut Music, IOMCD 286 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Lifeline (5:36)
02. Book of Lies (5:44)
03. Sideways (4:53)
04. Can't You See Me Now? (6:13)
05. Corkentellis (7:11)
06. More Than I Deserve (5:22)
07. Sound Advice (5:17)
08. 10,000 Days (4:32)
09. It Never Ends (6:10)
Total Time: (51:09)

Recorded and Engineered by Saga
Produced: Saga
Drums Recorded and Engineered: Mark Fortuna
Mixed: Jim Crichton
Mastered: Peter van't Riet
Illustrations: Warren Flanagan
Graphic Design: Patrick Zahorodniuk

Skupina:
Michael Sadler - Vocals
Ian Crichton - Guitars
Jim Crichton - Bass, keyboards
Jim Gilmour - Keyboards, vocals
Brian Doerner - Drums
Hosté:
Diskografie Trust
Vyšlo 23. května 2006, InsideOut Music, IOMCD 246 (Europe)

Seznam skladeb:
01. That's As Far As I'll Go (4:36)
02. Back To The Shadows (5:16)
03. I'm OK (5:36)
04. Time To Play (3:31)
05. My Friend (3:19)
06. Trust (5:44)
07. It's Your Life (4:10)
08. Footsteps In The Hall (3:25)
09. Ice In The Rain (5:01)
10. You Were Right (4:05)
11. On The Other Side (4:56)
Total Time: (49:04)

All songs written: Saga except 05 written: Ian Crichton and Jim Gilmour
All songs Producer, Recorded & Engineered: Saga
Recorded, Engineer: Marc Scola
All songs produced: Saga
Co-producer, Recorded, Engineer, Management, Mixed: Geoff Kent
Mastered: Peter Van't Riet
Mixed: Andi Charal, Ian Crichton
Art Direction, Management: Mike Filsinger
Artwork: Balázs Pápay
Layout: Thomas Ewerhard

Skupina:
Michael Sadler - Vocals
Jim Crichton - Bass
Ian Crichton - Guitars
Jim Gilmour - Keyboards, Vocals
Christian Simpson - Drums
Hosté:
Penny Crichton - Vocals
Diskografie Network
Vyšlo 30. listopadu 2004, SPV/Steamhammer, SPV 085-69752 (Germany)

Seznam skladeb:
01. On The Air (6:30)
02. Keep It Reel (4:22)
03. I'm Back (5:04)
04. If I Were You (3:53)
05. Outside Looking In (4:20)
06. Don't Look Now (5:11)
07. Live At Five (5:23)
08. Back Where We Started (4:21)
09. Believe (5:00)
10. Don't Make A Sound (6:23)
Total Time: (50:27)

Recorded and Mixed at Sound Image Studios, Van Nuys, California, 2004
Additional recording done at:
Dangling Carrot Studios, Brantford, Ontario, Canada
Good Sheppard Studios, Toronto, Ontario, Canada
Canyon Studios, Malibu Canyon, California, USA

Concept, Producer, Engineer, Mixed: Jim Crichton
Mixed: Penny Crichton
Assisted: Michael Sadler
Mastered: Brian Foraker, Autumnwood Mastering, Nashville, TN
Cover Concept: Jim Crichton
Cover Design: Penny Crichton for Imagestockaid
Deska se jeví jako částečné koncepční album o televizi, otevírací píseň je nazvána "On The Air" a obsahuje písně jako "Keep It Reel" a "Live At Five", které odkazují k televizním programům. Kromě toho je na přebalu zobrazena televize zobrazující nejčasnější logo kapely na obrazovce.

Skupina:
Ian Crichton - Guitar & Background Vocals
Steve Negus - Drums & Percussion
Jim Gilmour - Lead Keyboards & Vocals
Michael Sadler - Lead Vocals & Keyboards
Jim Crichton - Bass & Keyboards
Hosté:
Diskografie Marathon
Vyšlo 8. dubna 2003, Steamhammer Records, SPV 085-69752 CD (Germany)

Seznam skladeb:
01. Marathon (4:59)
02. How Are You? (5:22)
03. Breathing Lessons (4:24)
04. Hands Up (3:44)
05. Streets Of Gold (Chapter 14) (5:11)
06. The Blind Side Of Your Heart (4:35)
07. Return To Forever (4:26)
08. Too Deep (4:35)
09. You Know I Know (Chapter 12) (4:19)
10. Rise And Shine (3:32)
11. Worlds Apart (Chapter 16) (6:10)
Total Time: (51:17)

All songs written: Ian Crichton, Jim Crichton, Jim Gilmour, Michael Sadler, and Steve Negus
Producer, Engineered: Jim Crichton
Assistant Engineers: Steve Negus, Ian Crichton and Jim Gilmour
Mixed: Jim Crichton
Assisted: Michael Sadler
Mastered: Brian Foraker
Artwork: Eric Fulghum
Cover, Graphics, Design: Penny Crichton
Photography: Matthew Fried
Je to poslední album s originálním bubeníkem Steve Negusem.

Skupina:
Michael Sadler - Lead and Backing Vocals, Additional Keyboards
Ian Crichton - Guitars, Backing Vocals
Jim Gilmour - Keyboards, Backing & Lead Vocals
Jim Crichton - Bass, Additional Keyboards
Steve Negus - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie House Of Cards
Vyšlo 10. dubna 2001, Steamhammer Records, SPV 085-7216A CD (US)
CD 2001, True North Records, TND 229 (Canada)

Seznam skladeb:
01. God Knows (5:29)
02. The Runaway (5:35)
03. Always There (3:52)
04. Ashes To Ashes (Chapter 11) (5:05)
05. Once In A Lifetime (4:21)
06. So Good So Far (5:04)
07. Only Human (4:20)
08. That's How We Like It (4:49)
09. Watching The Clock (Instrumental) (1:39)
10. We'll Meet Again (Chapter 15) (5:58)
11. Money Talks (4:07)
12. House Of Cards (4:20)
Total Time: (54:39)

All songs written by Ian Crichton, Jim Crichton, Jim Gilmour, Michael Sadler, and Steve Negus
Recoeded & Mixed at Sound Image Studios, Van Nuys, California, 2000
Produced & Recorded: Jim Crichton
Mixed: Mike Ging
Mastered: Brian Foraker, Autumnwood mastering, Nashville, TN
Front Cover Artwork: Eric Fulhum
Cover Design & Graphics: Penny Crichton for Picture This Productions, Inc.
Dvě z písní "Ashes To Ashes (Chapter 11)" a "We'll Meet Again (Chapter 15)" byly součástí druhé série osmi písní, které Saga zahrnovala do některých svých alb s názvem "The Chapters", který vyprávěl příběh mladého Alberta Einsteina. Tyto písně byly také později zahrnuty do "The Chapters Live", alba, které kapela nahrála v roce 2005. K dnešnímu dni neexistovala žádná oficiální kompilace kapitol v jejich studiové inkarnaci.

Skupina:
Michael Sadler: Lead Vocals & Keyboards
Jim Gilmour: Lead Keyboards & Vocals
Ian Crichton: Lead Guitar & Acoustic
Steve Negus: Drums & Percussion
Jim Crichton: Bass, Keyboards & Acoustic Guitar
Hosté:
Diskografie Full Circle
Vyšlo 1999 original, 20. května 2003, Steamhammer Records, SPV 085-21462 (Germany)
CD 1999, True North, TND 217 (Canada)

Seznam skladeb:
01. Remember When (Chapter 9) (5:20)
02. The One (4:21)
03. Follow Me (5:07)
04. Uncle Albert's Eyes (Chapter 13) (5:22)
05. Home (5:06)
06. Don't Say Goodbye (5:33)
07. Time Bomb (4:05)
08. Not This Way (Chapter 10) (5:04)
09. A Night To Remember (5:44)
10. Goodbye (3:59)
Total Time: (49:41)

Produced, Recorded & Mixed: Jim Crichton at Sound Image Studios, Los Angeles, California
Additional vocal recording: Tommy Korge at The Bat Cave Bar and Grill Studio and John Bianchi at Empire Studios
Mastering: Brian Foraker for Autumnwood Mastering, Nashville, TN
Front Cover Painting: Fabian Kraus
Cover Design & Graphics: Penny Crichton for Picture This Productions, Inc.
Tři ze skladeb "Remember When (Chapter 9)", "Uncle Albert's Eyes (Chapter 13)" a "Not This Way (Chapter 10)" byly součástí druhé série osmi písní, které Saga zahrnovala do některých svých skladeb alba s názvem "The Chapters", které vypráví příběh mladého Alberta Einsteina.

Skupina:
Michael Sadler - Lead & Backing Vocals, Keyboards
Ian Crichton - Lead & Rhythm Guitars
Jim Gilmour - Keyboards, Lead Vocals
Jim Crichton - Bass, Keyboards
Glen Sobel - Drums, Percussion
Hosté:
Mike Thorne - Drums (11,12)
Diskografie Pleasure & The Pain
Vyšlo 3. června 1997, Polydor, 537 484-2 (Germany)
CD 1997, Bon Aire, BNA 0016 (US) Different cover art
CD 2002, Steamhammer, SPV 076-7288A CD (Germany) Remastered + bonus live track
CD 2016, Ear Music, 0210390EMU (Germany) Remastered: Alexander Dietz & Eike Freese +2 bonus Live tracks (at Fabrik, Hamburg in April 2015)

Seznam skladeb:
01. Heaven Can Wait (6:16)
02. How Do You Feel? (4:07)
03. Welcome To The Zoo (4:39)
04. Where's My Money? (5:19)
05. You're Not Alone "97" (4:19)
06. Taxman (3:38)
07. You Were Made For Me (3:46)
08. Gonna Give It To Ya (5:49)
09. Fantastically Wrong (2:38)
10. Pleasure And The Pain (3:57)
Total Time: (44:28)

Bonus track on 2002 reissue:
11. Welcome To The Zoo (Live) (4:22)

Bonus tracks on 2016 reissue:
11. Time To Go (Live) (4:11)
12. You're Not Alone (Live) (5:59)

Producer: Jim Crichton, Stretch
Mixed, Recorded, Producer: Raúl Mora
Mixed, Recorded: John Henning
Management: Clive Corcoran
Art Direction, Design: Ioannis, Stephen Jacaruso
Photography: Penny Crichton

Skupina:
Michael Sadler - Lead vocals, Pipe Organ
Ian Crichton - Guitars
Jim Gilmour - Keyboards, Backing Vocals, Clarinet
Jim Crichton - Bass
Steve Negus - Drums, Percussion
Hosté:
Mary Newland - Backing Vocals (24)
The Panorama City Philharmonic - Orchestra
Richard Baker - Orchestration
Obsazení postav:
Michael Sadler - as Jeremy
Roger Sommers - as Morty
Michael Sadler - as The Father (As a teenager & Mr. Monger)
Jim Crichton as Java Joe
Steve Negus - as The Barker (At the carnival)
Penny Crichton - Jeremy's Sister
Michael Sadler - The Orphanage Master
Michael Sadler - as The Amateur Show Host
The Goodnight LA-Bv's - as The "80's" Ghosts
Christopher Crichton - as Sam's New Friend
Jim Gilmour - as Sam (On a good day)
Roger Sommers - as Sam (On a bad day)
Jim Crichton - as Sarcastic Sam
Roger Sommers - as The Psychiatrist
Diskografie Generation 13
Vyšlo 1995, Polydor, 527 770-2 (Europe)
CD 2003, Steamhammer, SPV 076-7492A CD (Germany) remastered with a bonus Live track
CD 2015, Ear Music, 0210379EMU (Germany) remastered with a bonus Live track

Seznam skladeb:
01. Chances Are #1 (1:42)
02. Generation 13 (Theme #1) (2:42)
03. All Will Change (Goodbye And Good Luck) (1:57)
04. The Cross (Home #3) (4:06)
05. Danger Whistle (0:45)
06. Leave Her Alone (4:33)
07. I'll Never Be Like You #1 (0:43)
08. My Name Is Sam" (Finding a Friend) (0:35)
09. The 13th Generation (4:26)
10. The Cross (2:02)
11. The Learning Tree (4:58)
12. I'll Never Be Like You #2 (3:59)
13. Snake Oil (1:07)
14. We Hope You're Feeling Better (The Test) (4:57)
15. My Name Is Sam" (Your Time Is Up) (2:34)
16. Generation 13 (Theme #2) (2:38)
17. Where Are You Now? (1:20)
18. Screw Em (4:14)
19. No Strings Attached (5:20)
20. All Will Change (It's Happening to Me!) (2:00)
21. The Victim (2:59)
22. One Small Step (3:25)
23. Sam's New Friend (2:30)
24. We Hope You're Feeling Better (1:21)
25. Chances Are #2 (1:36)
Total Time: (68:29)

Producer: Jim Crichton
Co-producer: Jim Crichton, Roger Sommers
Management: Clive Corcoran
Engineer, Mixed: Roger Sommers
Mixed: Jim Crichton, Shay Baby
Art Direction, Painting: Ioannis
Artwork: Penny Crichton (concept)
Design & Logo: Stephen Jacaruso
Photography: Heidi Coyle
Koncept alba a děj u Jima Crichtona byl inspirovan částečně knihou "13 GEN Abort Retry Ignore Fail" od Neila Howea a Billa Strausse.

Skupina:
Michael Sadler - Lead and Backing Vocals
Ian Crichton - Guitars
Jim Gilmour - Keyboards, Backing and Lead Vocals
Jim Crichton - Bass
Steve Negus - Drums, Percussion
Hosté:
Paula Mattioli, Fred White, Stu "The Rooster" Saddoris - Backing Vocals
Diskografie Steel Umbrellas
Vyšlo 1994, Bonaire, BON 0012 (Canada)
1994, Polydor, 523 054-2 (Europe)
CD 2002, Steamhammer, SPV 076-7438A CD (Germany) remastered +bonus Live track
CD 2015, Ear Music, 0210378EMU (Germany) remastered +3 bonus Live tracks

Seznam skladeb:
01. Why Not? (4:17)
02. (You Were) Never Alone (4:27)
03. Bet On This (3:53)
04. Shake That Tree (4:17)
05. Password Pirate - access code - Password Pirate (3:35)
06. I Walk With You (4:02)
07. Push It (3:01)
08. Steamroller (4:12)
09. Say Goodbye To Hollywood (4:33)
10. Feed The Fire (4:09)
Total Time: (40:25)

Bonus track on 2002 & 2015 reissues:
11. I Walk With You (Live)

Extra bonus tracks on 2015 reissue:
12. On My Way (Live *) (5:13)
13. On The Loose (Live *) (4:34)

* Recorded at Fabrik, Hamburg in April 2015
Recorded and mixed at Goodnight L.A.B., Van Nuys, California
Alternate versions of the CD include the track, "(Walking On) Thin Ice" composed by Saga, in place of "Push It."
Produced: Jim Crichton & Saga
Music Supervisor: Spencer Proffer, Cherry Lane Music
Recording Engineer: Jim Crichton
Recording Engineer (Keyboards): Steve Negus
Mixed: Mike Ging
Art Direction & Design: Vivid Images
Front Cover Concept: Penny Crichton
Photography: Penny Crichton
Front Cover Images: Joannis and Stephen Jacaruso for Vivid Images
Steel Umbrellas: Heidi Coyle

Skupina:
Michael Sadler - Vocals
Ian Crichton - Guitars
Jim Gilmour - Keyboards
Jim Crichton - Bass
Steve Negus - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie The Security Of Illusion
Vyšlo 1993, Bonaire, Avalanche

Seznam skladeb:
01. Entracte (instrumental) (0:58)
02. Mind Over Matter (4:35)
03. Once Is Never Enough (6:04)
04. Alone Again Tonight (4:14)
05. I'll Leave It In Your Hands (4:38)
06. The Security of Illusion (5:40)
07. Stand Up (4:12)
08. Days Like These (4:48)
09. Voila! (instrumental) (1:42)
10. No Man's Land (5:20)
11. Without You (6:10)
Total Time: (48:21)

Produced: Saga
Mixed: Shay Baby
Recording Engineer (Keyboards): Steve Negus
Recording Engineer (Guitars): Ian Crichton
Recording Engineer (All other instruments): Jim Crichton
Na albu se vrátil klávesista Jim Gilmour a bubeník Steve Negus opustil kapelu v roce 1986 kvůli obavám o vedení.

Skupina:
Michael Sadler - Vocals & Keyboards
Jim Crichton - Bass, Keyboards & Synthaxe
Ian Crichton - Guitars, Synthaxe & Banjo
Curt Cress - Drums & Percussion
Hosté:
Diskografie The Beginner's Guide To Throwing Shapes
Vyšlo 1989, BMG, 210 367 (Europe)
CD 1989, Bon Aire, 260 367 (Germany)
CD 2002, Steamhammer, SPV 076-7491A CD (Germany) remastered + bonus Live track
CD 2015, Ear Music, 0210376EMU (Germany) remastered +2 bonus Live tracks (Hamburg 2015)

Seznam skladeb:
01. How Do I Look? (4:33)
02. Starting All Over (4:01)
03. Shape! (5:10)
04. Odd Man Out (4:54)
05. The Nineties (4:16)
06. Scarecrow (4:20)
07. As I Am (5:15)
08. Waiting In The Wings (4:55)
09. Giant (7:10)
Total Time: (44:34)

Bonus track (2003)
01. Framed (Live) (5:46)

Bonus tracks (2015)
01. Wind Him Up (Live) (5:46)
02. The Flyer (Live) (4:17)

Album Recorded and Mixed at Picture This Studios
Drums Recorded in Pilot Studio, Munich
Produced: Saga
Recording Engineer: Jim Crichton
Mixing Engineer: brian Foraker
Drum Recording Engineer: Berthold Weindorf
Album Cover Design and Photographs: Penny Crichton
Art Co-ordinator: Phillippe Grabowski
"The Beginner's Guide To Throwing Shapes" je osmé studiové album Saga, původně vydané v roce 1989. Je to také druhé album nahrané kapelou bez dlouholetého bubeníka Steva Neguse a klávesisty Jima Gilmoura, který dočasně opustil skupinu kvůli nesouhlasu s jejím vedením.

Skupina:
Michael Sadler - Lead Vocals, Keyboards
Ian Crichton - Guitars, Shadow Midi Guitar Systems & SynthAxe
Jim Crichton - Bass Guitar, Keyboards & Synthaxe
Hosté:
Curt Cress - Drums, Percussion
Diskografie Wildest Dreams
LP/CD vyšlo 1987, Bon Aire/A&M Records AMD 1100 (Canada)

Seznam skladeb:
Side One
01. Don't Put Out The Fire (Ian Crichton, Jim Crichton, Michael Sadler) (3:58)
02. Only Time Will Tell (I.Crichton, J.Crichton, M.Sadler) (4:21)
03. "Wildest Dreams (I.Crichton, J.Crichton, M. Sadler) (4:58)
04. Chase the Wind (I.Crichton, J.Crichton, Robin Prior, M.Sadler) (4:53)
Side Two
05. We've Been Here Before (Curt Cress, I.Crichton, J.Crichton, M.Sadler) (4:45)
06. The Way Of The World (I.Crichton, Jim Crichton, M.Sadler) (4:18)
07. Angel (Ian Crichton, J.Crichton, M.Sadler) (4:20)
08. Don't Look Down (I.Crichton, J.Crichton, Julia Downes, M.Sadler) (4:39)
Total Time: (36:12)

Producer: Keith Olsen for Pogologo Corporation
Engineer: Brian Foraker
Mastered: Gregory Fulginiti
Management: Clive Corcoran
Art Direction: Bob Defrin
Photography: Penny Crichton, Aaron Rapoport
Bylo to jejich první album bez původního bubeníka Steva Neguse a dlouholetého klávesisty a zpěváka Jima Gilmoura.

Skupina:
Michael Sadler - Lead Vocals, Keyboards
Jim Crichton - Bass Guitar, Keyboards
Jim Gilmour - Keyboards, Backing Vocals
Ian Crichton - Guitars
Steve Negus - Drums, Percussion, Electronic Percussion
Hosté:
Sharon Benson - Additional Vocals (03)
Diskografie Behaviour
Vyšlo srpen 1985, Maze Records, ML 8010 (Canada)
CD 1985, Bel Aire, SAGCD-7 (Europe)
CD 2002, Steamhammer, SPV 076-7436A CD-E (Germany) remastered + a bonus Video
CD 2014, Polydor, 825 840-2 (Russia)

Seznam skladeb:
Side One
01. Listen To Your Heart (Jim Crichton, Ian Crichton, Michael Sadler, Jim Gilmour, Steve Negus) (3:56)
02. Take A Chance (J.Crichton, Jim Gilmour) (3:54)
03. What Do I Know? (J.Crichton, Gilmour) (3:40)
04. Misbehaviour (J.Crichton, Sadler, I.Crichton, Gilmour, Negus) (4:04)
05. Nine Lives Of Miss Midi (Gilmour, Negus) (1:17)
06. You And The Night (J.Crichton, Sadler) (5:16)
Side Two
07. Out Of The Shadows (Sadler, J.Crichton, I.Crichton) (4:48)
08. Easy Way Out (J.Crichton, Sadler, I.Crichton, Gilmour, Negus) (3:59)
09. Promises (J.Crichton, Sadler, Gilmour) (4:12)
10. Here I Am (J.Crichton, Sadler, Gilmour) (3:34)
11. (Goodbye) Once Upon A Time (J.Crichton, Sadler, I.Crichton, Gilmour, Negus) (6:38)
Total Time: (46:06)

Recorded at Compass Point Studios, Nassau, Powerplay Recording Studios, Zurich & Union Studios, Munich
Management: Clive Corcoran
Produced: Saga and Peter Walsh
Engineered: Peter Walsh
Mastered: Jack Skinner at Sterling Sound
Sleeve Design: Studio Convertino, Milan
Photographer: Fred Ereissing

Skupina:
Michael Sadler - Lead Vocals (kromě 08), Keyboards
Ian Crichton - Guitars
Jim Gilmour - Lead Keyboards, Backing and Lead (08) Vocals, Sax
Jim Crichton - Bass Guitar, Keyboards
Steve Negus - Drums, Percussion, Electronic Percussion
Hosté:
Diskografie Heads Or Tales
Vyšlo září 1983, Maze Records, ML 8007 (Canada)
1983, Portrait, Epic/Sony, 25·3P-473 (Japan)
CD 1987, Bonaire, 208 477 (Europe)
CD Steamhammer SPV 74392 (2002 Germany)
CD Portrait RK-38999

Seznam skladeb:
Side One
01. The Flyer (J.Crichton, M.Sadler) (3:37)
02. Cat Walk (I.+J.Crichton, J.Gilmour) (4:24)
03. The Sound Of Strangers (Sadler, I.+J.Crichton, Gilmour, S.Negus) (4:09)
04. The Writing (J.Crichton, Sadler) (4:14)
05. Intermission (Sadler, I.+J.Crichton) (5:28)
Side Two
06. Social Orphan (Sadler, J.Crichton) (3:24)
07. The Vendetta (Still Helpless) (Sadler, I.+J.Crichton, Gilmour) (3:55)
08. Scratching the Surface" (Gilmour, J.Crichton) (5:26)
09. The Pitchman (I.+J.Crichton, Sadler, Gilmour, Negus) (5:46)
The 1994 CD version adds
09. Cat Walk (Unabridged) (7:44)
Total Time: (53:34)
Bonus on re-edition:
10. Cat Walk (7:44)

Producer: Rupert Hine
Assistant Engineer: Andrew Scarth
Recording and Mixing Engineer: Stephen W Tayler
Lacquer Cut: Howie Weinberg
Art Direction, Design: Judith Salavetz, Spencer Drate
Front and Back Illustrations Artwork: Stephen Durke
Inner Sleeve Photography: Larry Williams

Skupina:
Michael Sadler - Lead Vocals (all exc. 07), Moog Synthesizer
Ian Crichton - Guitars
Jim Gilmour - Lead Synthesizer, Backing and Lead (07) Vocals, Clarinet
Jim Crichton - Bass Guitar, Yamaha Electric Grand Piano, Synthesizer
Steve Negus - Acoustic & Electronic Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Worlds Apart
Vyšlo září 1981, Maze Records, ML-8004 (Canada)
CD 1984, Polydor, 821 479-2 (Germany)
CD 2003, Steamhammer, SPV 076-7468A CD (Germany) remaster: Steve Negus + bonus Video

Seznam skladeb:
Side One
01. On The Loose (4:12)
02. Time's Up (4:08)
03. Wind Him Up (5:48)
04. Amnesia (3:29)
04. Framed (5:42)
Side Two
06. The Interview (J.Crichton, M.Sadler) (3:51)
07. No Regrets (Chapter Five) (4:44)
08. Conversations (J.Crichton, M.Sadler) (4:44)
09. No Stranger (Chapter Eight) (J.Crichton, M.Sadler) (7:05)
Total Time: (43:43)

Recorded 1977-1981 at The Farmyard, Little Chalfont, Buckinghamshire, England
Producer: Rupert Hine
Management: Clive Corcoran
Recorded & Engineered: Stephen W Tayler
Assistant Engineers: Ian Morais & David Rolfe
Lacquer Cut: Neil Carter
Mastered: Bob Ludwig
Illustration: Paul Cemmick
Artwork: Shoot That Tiger!

Skupina:
Michael Sadler - Lead Vocals, Keyboards, Bass Guitar
Ian Crichton - Electric and Acoustic Guitars
Jim Gilmour - Keyboards, Backing Vocals, Vocoder, Moogs
Jim Crichton - Bass Guitar, Moog Bass Synthesizer
Steve Negus - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Silent Knight
Vyšlo srpen 1980, Maze Records, ML-8003 (Canada)
CD 1984, Polydor, 821 934-2 (Germany)
CD 2002, Steamhammer, SPV 076-7429A CD-E (Germany) remastered + a bonus Video

Seznam skladeb:
Side One
01. Don't Be Late (Chapter Two) (I.+J.Crichton, M.Sadler) (6:02)
02. What's It Gonna Be? (I.+J.Crichton, J.Gilmour, S.Negus, M. Sadler) (4:27)
03. Time To Go (J.Crichton, M.Sadler) (4:20)
04. Compromise (I.+J.Crichton, J.Gilmour, S.Negus, M.Sadler) (3:20)
Side Two
05. Too Much To Lose (Chapter Seven) (J.Crichton, J.Gilmour, M.Sadler) (4:38)
06. Help Me Out (J.Crichton, S.Negus, M.Sadler) (5:50)
07. Someone Should (J.Crichton, J.Gilmour, M.Sadler) (4:06)
08. Careful Where You Step (J.Crichton, M.Sadler) (4:18)
Total Time: (37:01)

Bonus multimedia track on 2002 reissue:
09. Don't Be Late (video)

Recorded 1977-1980 at Phase One Studios, Toronto, Canada
Producer: Paul A. Gross
Engineer: Alan Thorne & Mick Walsh
Re-mixing Engineer: Mark Wright
Re-mixing Assistant Engineer: Jeff Stobbs, Lenny Derose, Robin Brouwers
Graphic Design: Zoran Busic
Artwork: Tony Roberts

Skupina:
Michael Sadler - Lead Vocals, Keyboards, Moog Synthesizer, Bass Guitar (01)
Ian Crichton - Electric and Acoustic Guitars
Jim Crichton - Bass, Moog Bass Synthesizer
Greg Chadd - Keyboards, Backing Vocals, Moog Synthesizer, Vocoder Effects
Steve Negus - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Images At Twilight
Vyšlo květen 1979, Polydor, 3176 202 (Canada)
1981, Maze Records, MC-8002 (Canada)
CD 2002, Steamhammer, SPV 076-7428A CD-E (Germany) remastered + a bonus Video

Seznam skladeb:
Side One
01. It's Time (Chapter Three) (J.+I.Crichton, G.Chadd, S.Negus, M.Sadler) (4:01)
02. See Them Smile (J.Crichton) (3:25)
03. Slow Motion (M.Sadler, J.Crichton) (3:52)
04. You're Not Alone (J.+I.Crichton, S.Negus, P.Rochon) (5:22)
Side Two
05. Take It Or Leave It (M.Sadler, J.Crichton) (3:58)
06. Images (Chapter One) (J.Crichton, M.Sadler) (6:31)
07. Hot to Cold (M.Sadler, P.Rochon) (5:02)
08. Mouse In A Maze (J.Crichton, S.Negus, P.Rochon) (5:41)
Total Time: (37:52)

Recorded 1977-1979 at Phase One Studios, Toronto, Canada
Arranged: Saga
Producer: Paul A. Gross
Recording Engineers: Alan Thorne, Mick Walsh
Re-mixing Engineer: Mark Wright
Re-mixing Engineer Assistants: Jeff Stobbs, Robin Brouwers
Lacquer Cut: George Graves
Design Concept, Design, Management: Zoran Busic
Cover Illustration: Tony Roberts, Young Artists, London, England

Skupina:
Michael Sadler - Keyboards, Vocals, Moog, Bass Guitar
Ian Crichton - Guitars
Peter Rochon - Keyboards, Vocals, Moog Synthesizer
Jim Crichton - Bass Guitar, Synthesizer, Moog Synthesizer
Steve Negus - Drums, Percussion, Moog synthesizer
Hosté:
Diskografie Saga
Vyšlo duben 1978, Polydor, 2424 175 (Canada)
CD 1985, Polydor, 825 477-2 Y (Germany)
CD 1994, Polydor, 076-742 (Germany) remastered
CD 2002, Steamhammer, SPV 076-7427A CD-E (Germany) Remastered

Seznam skladeb:
01. How Long? (Jim Crichton, Michael Sadler) (4:01)
02. Humble Stance (I.Crichton, J.Crichton, P.Rochon, M.Sadler) (5:50)
03. Climbing The Ladder (I.+J.Crichton, P.Rochon, M.Sadler) (4:45)
04. Will It Be You? (Chapter Four) (I.+J.Crichton, S.Negus, P.Rochon, M.Sadler) (7:13)
05. The Perfectionist (J.Crichton, M.Sadler) (5:46)
06. Give 'Em the Money (J.Crichton, M.Sadler) (4:25)
07. Ice Nice (J.Crichton) (6:55)
08. Tired World (Chapter Six) (I.+J.Crichton, S.Negus, P.Rochon, M.Sadler) (7:06)
Total Time: (46:01)

Recorded 1977-1978 at Phase One Studios, Toronto, Canada and Metalworks Studios, Mississauga, Canada
Producer: Paul A. Gross
Engineer: Alan Thorne
Design, Concept: Zoran Busic
Illustrations: Rene Zamic
All Songs Published By Pocket Music/Cyborg Music,
except "Ice Nice" published by Pocket Music


Skupina:
Jim Gilmour - Vocals, Keyboards
Michael Sadler - Vocals, Keyboards
Ian Crichton - Guitars
Jim Crichton - Bass, Keyboards
Mike Thorne - Drums
Hosté:
Diskografie So Good So Far - Live At Rock Of Ages
2CD/DVD, vyšlo 28. září 2018, Ear Music, 0213500EMU (Europe)

Seznam skladeb:
CD1
01. Take A Chance (5:18)
02. On The Loose (4:53)
03. Help Me Out (6:26)
04. Keep It Reel (4:27)
05. Time's Up (5:25)
06. Will It Be You? (Chapter Four) (6:48)
07. Careful Where You Step (4:28)
08. Frog Bite (Drum Solo) (3:35)
09. What's It Gonna Be? (5:14)
CD2
01. Someone Should (4:48)
02. Humble Stance (6:32)
03. Scratching The Surface (7:09)
04. You're Not Alone (6:07)
05. Don't Be Late (8:48)
06. The Flyer (5:52)
07. Wind Him Up (6:10)
Total Time: (92:00)

Film Director: Bernhard Baran
Recorded: Arne Lakenmacher
Mixed, Mastered: Benjamin Lawrenz, Eike Freese
Artwork, Photography: Alexander Mertsch
Photography: Robert Jaenecke

Skupina:
Jim Gilmour - Vocals, Keyboards
Michael Sadler - Vocals, Keyboards, Bass
Ian Crichton - Guitars
Jim Crichton - Keyboards, Bass
Mike Thorne - Drums
Hosté:
Diskografie Live In Hamburg
2CD, vyšlo 30. září 2016, Earmusic, 0211266EMU (Germany)

Seznam skladeb:
CD 1
01. (Goodbye) Once Upon The Time (6:50)
02. Someone Should (4:02)
03. You're Not Alone (6:20)
04. Hot To Cold (4:41)
05. On The Loose (5:09)
06. On My Way (5:54)
07. Scratching The Surface (9:40)
08. Time To Go (4:11)
09. I'll Be (4:30)
CD 2
10. Don't Be Late, Drum Solo (11:49)
11. Wildest Dreams (4:09)
12. Ice Nice (7:07)
13. Humble Stance (6:11)
14. Careful Where You Step (7:55)
15. Wind Him Up (5:42)
16. The Flyer (5:00)
Total Time: (99:10)

Recorded on April 28th, 2015 at Fabrik, Hamburg
Recorded: Benjamin Lawrenz, Christoph Stepan
Mastered, Mixed: Project Mayhem
Audio Mixer: Project Mayhem Live in Hamburg songs
Photography, Artwork: Alexander Mertsch

Skupina:
Michael Sadler - Vocals, Keynoards, Bass (15)
Ian Crichton - Guitars
Jim Crichton - Bass, Keyboards (15)
Jim Gilmour - Keyboards, Vocals (11,13)
Mike Thorne - Drums, Vocals
Hosté:
Diskografie Spin It Again! Live In Munich
2CD, vyšlo 2013, Ear Music, 0208488ERE (Germany)

Seznam skladeb:
01. Anywhere You Wanna Go (6:30)
02. Mouse In A Maze (6:00)
03. Careful Where You Step (4:51)
04. The Perfectionist (6:27)
05. You're Not Alone (7:17)
06. Spin It Again (4:54)
07. Corkentellis (6:37)
08. The Flyer (4:12)
09. Fish Beat (Drum Solo) (3:40)
10. Six Feet Under (5:46)
11. The Cross (4:36)
12. Time's Up (2:54)
13. Scratching The Surface (5:27)
14. Third World (Chapter 6) (8:39)
15. Humble Stance (6:33)
16. On The Loose (4:58)
17. Wind Him Up (6:29)
18. Framed (5:42)
19. Don't Be Late (Chapter 2) (7:35)
Total Time: (53:34)

Recorded live in Munich, November 2012
Album bylo nahráno v roce 2012 na konci jejich turné "20/20" a je oslavou setkání s původním zpěvákem Michaelem Sadler. Bylo to také první vydání Saga s novým bubeníkem Mikem Thornem. Kromě tří písní z "20/20", zahrnuje hlavně písně z prvních pěti alb Saga. Formát videa také zahrnuje dvacetiminutové turné.

Skupina:
Jim Crichton - Bass, Keyboards
Brian Doerner - Drums, Percussion
Jim Gilmour - Keyboards, Saxophone
Rob Moratti - Lead Vocals, Keyboards
Ian Crichton - Lead Guitar, Rhythm Guitar
Hosté:
Diskografie Heads Or Tales - Live
Vyšlo 2011, Ear Music, 0206483ERE

Seznam skladeb:
01. Intro (1:40)
02. The Flyer (4:01)
03. Cat Walk (4:19)
04. The Sound Of Strangers (3:53)
05. The Writing (4:04)
06. Intermission (6:12)
07. Social Orphan (3:25)
08. The Vendetta (Still Helpless) (1:54)
09. Scratching The Surface (5:15)
10. The Pitchman (7:03)
Total Time: (41:50)

Written-By: I.Chrichton (03,04,06,08,10), J.Chrichton (02-10), J.Gilmour (04,08,10), M.Sadler (02,04-08,10), S.Negus (04,10)
Recording: Jürgen Broger @ Meatron Veranstaltungstechnik www.veranstaltungstechnik.ch
Management [North American]: Cam Butler, Todd Farhood
Mixing: Pat Regan at Massive Studios, Los Angeles, California
Mastered: Peter van't Riet at Finetune Mastering @ www.finetune.nl
Other [Assistant Tour Manager]: Tatiana Oscarsson
Lighting: Al Paquette
Other [European Promoter & Booking Agent]: Michael Dürrschmidt
Other [Monitors]: Stephan Fuchs
Other [North America Booking]: Kay White
Other [Tour Manager]: Bernie Zylka
Photography: Dean Meehan, Patrick Goodhand, Pej Vongpaisal, Stephan Hill, Tatti Oscarsson
Sound Designer [Europe]: Winnie Pulst
Sound Designer [North & South America]: Cam Butler
Technician [Guitar]: Dean Meehan
Design [Graphic Design]: Antje Warnecke
Photos: Stephan Hill, Dean Meehan, Pej Vongpaisal, Patrick Goodhand & Tatti Oscarsson

Skupina:
Michael Sadler - Vocals, Keysboards, Bass
Jim Crichton - Bass, Keyboards
Ian Crichton - Guitars
Jim Gilmour - Keyboards, Vocals
Mike Thorne - Drums
Hosté:
Diskografie Contact - Live In Munich
2DVD/2CD+2DVD, vyšlo 26. ledna 2009, Inside Out Music, IOMCD 301 (Germany)

Seznam skladeb:
CD 1:
01. The Interview (4:57)
02. That's As Far As I'll Go (4:42)
03. You're Not Alone (6:56)
04. I'm Ok (6:06)
05. Can't You See Me Now (6:17)
06. Book Of Lies (6:31)
07. The Perfectionist (7:07)
08. Drum Solo (5:12)
09. The Flyer (4:16)
10. Mind Over Matter (5:22)
11. 0The Security Of Illusion (2:11)
12. 0Time's Up (2:12)
13. Piano Solo (1:37)
14. Scratching The Surface (3:29)
CD 2:
15. We've Been Here Before (5:52)
16. On The Air (7:02)
17. On The Loose (4:37)
18. Careful Where You Step (5:27)
19. 10.000 Days (5:09)
20. Wind Him Up (7:07)
21. Humble Stance (5:37)
22. Don't Be Late (8:14)
23. What's It Gonna Be? (4:29)
Total Time: (120:29)

Recorded: Markus Teske
Mastered: Peter Van't Riet
Graphics, Design: Patrick Zahorodniuk
Illustration: Warren Flanagan

Skupina:
Michael Sadler - Vocals
Ian Crichton - Guitar
Jim Gilmour - Keyboards
Jim Crichton - Bass
Brian Doerner - Drums
Hosté:
Diskografie Worlds Apart Revisited
Vyšlo 2007, Inside Out Music, SPV GmbH, IOMLTDDVD 016, SPV 79190

Seznam skladeb:
DVD 1 - Full Concert Recorded 8th December 2005 In Pratteln, Switzerland
01. The Pitchman (6:53)
02. Give 'Em The Money (6:06)
03. You're Not Alone (6:21)
04. See Them Smile (4:30)
05. The Runaway (5:39)
06. Ice Nice (6:27)
07. On The Loose (4:39)
08. Wind Him Up (4:59)
09. Amnesia (3:32)
10. Framed (5:35)
11. Time's Up (4:51)
12. The Interview (3:47)
13. No Regrets (4:37)
14. Conversations (4:42)
15. No Stranger (5:51)
16. Scratching The Surface (3:57)
17. Keep It Reel (4:24)
18. We've Been Here Before (5:25)
19. Humble Stance (5:48)
20. Don't Be Late (7:51)
21. How Long (3:47)
22. Careful Where You Step (5:20)
Total Time: (115:01)

DVD 2
01. Worlds Apart Road Stories (approx.16 min.)
Interviews With Sadler, Gilmour And The Crichton Brothers About Their Classic "Worlds Apart"
02. Live In England 1981 (approx.25 min.)
03. What's It Gonna Be
04. Humble Stance
05. Don't Be Late
06. The Interview
07. Careful Where You Step
08. Worlds Apart Revisited Documentary (approx.40 min.) Interviews And Live Scenes From 1982 And 1983
09. Photo Gallery Including Photos Of The Location In England Where “Worlds Apart” Was Recorded
CD 1
01. The Pitchman ()
02. Give 'Em The Money ()
03. You're Not Alone ()
04. See Them Smile ()
05. The Runaway ()
06. Ice Nice ()
07. On The Loose ()
08. Wind Him Up ()
09. Amnesia ()
10. Framed ()
CD 2
11. Time’s Up ()
12. The Interview ()
13. No Regrets ()
14. Conversations ()
15. No Stranger ()
16. Scratching The Surface ()
17. Keep It Reel ()
18. We've Been Here Before ()
19. Humble Stance ()
20. Don't Be Late ()
21. How Long ()
22. Careful Where You Step ()

V roce 2007 Saga vydala "Worlds Apart Revisited", živé album v balíčku 2CD, které obsahovalo všechny písně z původního alba "Worlds Apart" nahrané tak, jak je hrálo na nedávném koncertě kapely spolu s dalšími populárními skladbami, která kapela hrála pro fanoušky ve svém setu.

Skupina:
Michael Sadler - Lead (all exc. 05) Vocals, Keyboards
Ian Crichton - Guitars
Jim Gilmour - Keyboards, Backing and Lead (05) Vocals
Jim Crichton - Bass, Bass Keyboards
Steve Negus - Drums
Hosté:
Diskografie The Chapters Live
Vyšlo 8. listopadu 2005, InsideOut Music, SPV/Rough Trade SPV 80000899

Seznam skladeb:
DISC 1
01. Images (Chapter 1) (J.Crichton, M. Sadler) (5:03)
02. Don't Be Late (Chapter 2) (I.Crichton, J.Crichton, M. Sadler) (6:27)
03. It's Time (Chapter 3) (4:09) */
04. Will It Be You? (Chapter 4) (6:27) #/
05. No Regrets (Chapter 5) ( (3:48)
06. Tired World (Chapter 6) (6:36) #/
07. Too Much to Lose (Chapter 7) (J.Crichton, J.Gilmour, M.Sadler) (3:18)
08. No Stranger (Chapter 8) (J.Crichton, M.Sadler) (6:23)
DISC 2
01. Remember When? (Chapter 9) (5:24) %/
02. Not This Way (Chapter 10) (2:57) %/
03. Ashes to Ashes (Chapter 11) (4:37) %/
04. You Know I Know (Chapter 12) (4:01) %/
05. Uncle Albert's Eyes (Chapter 13) (4:55) %/
06. "Streets of Gold (Chapter 14) (4:11) %/
07. We'll Meet Again (Chapter 15) (5:40) %/
08. Worlds Apart (Chapter 16) (6:44) %/
Total Time: (80:40)

*/ Songs written by J.Crichton, I.Crichton, G.Chadd, S.Negus, M.Sadler
#/ Songs written by I.Crichton, J.Crichton, S.Negus, P.Rochon, M.Sadler
%/ Songs written by I.Crichton, J.Crichton, J.Gilmour, S.Negus, M.Sadler
Producer: Jim Crichton
Engineer, Recorded, Mixed: Jim Crichton
Mixed: Michael Sadler
Mastered: Brian Foraker
Cover, Concept: Jim Crichton
Cover: Penny Crichton
Příběh byl inspirován studenou válkou a zachováním mozku Alberta Einsteina, který uchovával MD Thomas S. Harvey. Existují také témata sci-fi, jako jsou mimozemšťané zabývající se sebezničením lidstva a vzkříšení mrtvých díky technologii. "The Chapters Live" je živé album kanadské progresivní rockové skupiny Saga. Sestavuje živé nahrávky "The Chapters", které původně vyšly na osmi studiových albech počínaje rokem 1978. Studiové verze vyšly původně po dobu 25 let ve smíšeném pořadí, aby vytvořily koncepční hlavolam.

Skupina:
Ian Crichton - Guitars
Jim Crichton - Bass & Keyboards
Jim Gilmour - Keyboards & Vocals
Steve Negus - Drums
Michael Sadler - Vocals & Keyboards
Hosté:
Diskografie Detours - Live
Vyšlo 1998, Steamhammer, SPV 088-1800A DCD (US)

Seznam skladeb:
CD 1
01. In The Hall Of The Mountain King William (2:46)
02. How Long (4:46)
03. The Perfectionist (5:51)
04. Careful Where You Step (4:32)
05. Ice Nice (5:57)
06. Don't Be Late (7:13)
07. Interview (3:38)
08. Wind Him Up (5:46)
09. Welcome To The Zoo (4:18)
10. Take A Chance (4:34)
11. William's Walkabout (2:39)
12. The Cross (4:12)
Enhanced CD Live Video "Pitchman"
CD 2
01. Scratching the Surface (5:26)
02. On The Loose (4:55)
03. The Security of Illusion (5:00)
04. I Walk With You (3:10)
05. Time's Up (2:11)
06. Heaven Can Wait (5:55)
07. The Flyer (4:54)
08. You're Not Alone (7:43)
09. Framed (5:46)
10. Humble Stance (12:02)
Enhanced CD Live Video "The Intermission"
Total Time: (113:14)

Mixed at Sound Image Studios, L.A.
Producer: Jim Crichton
Engineered: John Henning
Mixed: John Henning, Assisted by Chris Morrison
Concept and Front Cover Photo: Jim Crichton
Cover and Photos: Penny Crichton for Picture This Productions, Inc.
Album bylo nahráno na jejich European Tour v roce 1997.

Skupina:
Michael Sadler - Lead Vocals (all exc. 06), Keyboards, Bass, Electronic Drum Pads (07)
Ian Crichton - Guitars
Jim Crichton - Bass Guitar, Keyboards
Jim Gilmour - Lead Keyboards, Backing and Lead (06) Vocals, Clarinet
Steve Negus - Drums and Electronic Percussion
Hosté:
Diskografie In Transit
Vyšlo srpen 1982, Steamhammer, Polydor, Maze Records in Canada

Seznam skladeb:
01. Careful Where You Step (Jim Crichton, Michael Sadler) (4:20)
02. Don't Be Late (J.Crichton, Sadler, Ian Crichton) (6:52)
03. Humble Stance (J.Crichton, Sadler, Peter Rochon, I.Crichton) (5:50)
04. Wind Him Up" (J.Crichton, Sadler, I. Crichton, Jim Gilmour, Steve Negus) (5:48)
05. How Long" (J.Crichton, Sadler, Rochon) (3:52)
06. No Regrets" (J.Crichton, Sadler) (3:57)
07. A Brief Case" (Sadler, Negus) (2:19)
08. You're Not Alone" (J.Crichton, I.Crichton, Negus, Rochon) (5:31)
09. On The Loose" (Sadler, J.Crichton, I.Crichton, Gilmour, Negus) (5:25)
In the end of the album, you can hear the bells from Copenhagen City Hall
Total Time: (43:54)

Recorded at Copenhagen, Munich
Mixed at Phase One and Manta Sound Studios, Toronto
Produced: Jim Crichton
Sound Engineering: Gerd Rautenbach
Assistant Mixing Engineering: Andi Charal
Technician: Mike Kahsnitz
Assisted: Detlef Wiederhoeft
Engineering: Mark Wright
Aassisted: Robin Brouwer and Lenny DeRose (Phase One) and Ron Searles (Manta)
Art Direction: Zoran Busic
Cover Design and Graphics: Hugh Syme
Photography: Deborah Samuel
Album bylo nahráno v Rudi-Sedlmayer-Halle, Mnichov, dne 5. února 1982 a v Tivoli Theatre, Kodaň, 22., 23. a 24. února 1982. "In Transit" získalo platinové ocenění v Kanadě (100 000) a zlaté v Německu (250 000).


Skupina:
Michael Sadler - Leads Vocals, Keybaords, Bass (15)
Mike Thorne - Drums, Vocals
Jim Crichton - Bass, Bass Synth, Keyboards (15)
Ian Crichton - Guitars
Jim Gilmour - Main Keyboards, Vocals, Lead Vocals (11,13)
Hosté:
Diskografie Spin It Again! Live In Munich
Vyšlo 27. září 2013, earMUSIC

Seznam skladeb:
Disc 1
01. Anywhere You Wanna Go (6:30)
02. Mouse In A Maze (5:59)
03. Careful Where You Step (4:50)
04. The Perfectionist (6:27)
05. You're Not Alone (7:17)
06. Spin It Again (4:53)
07. Corkentellis (6:36)
08. The Flyer (4:11)
09. Fish Beat (Drum Solo) (3:40)
Disc 2
10. Six Feet Under (5:46)
11. The Cross (4:36)
12. Time's Up (Only Michael Sadler and Jim Gilmour on two keyboards) (2:54)
13. Scratching The Surface (5:27)
14. Third World (Chapter 6) (8:39)
15. Humble Stance (6:33)
16. On The Loose (4:58)
17. Wind Him Up (6:29)
18. Framed (5:42)
19. Don't Be Late (Chapter 2) (7:34)
Total Time: (109:01)

Bonus
BEHIND THE SCENES (cca 130:00)

Filmed in Munich, November 2012 at the end of their 20/20 tour
SAGA crew:
Guitars, Back Line: Dean Meehan
Lighting Director: Al Paquette
Sound Engineer: Winnie Pulst
Monitor Engineer: Chris Kostyra
Tour Manager: Bernie Zylka
Keyboards: Frank Woidich

Production Company: www.rcntv.de
Audio Recording, Mix & Mastering: Stephan Ernst
Edit: Lucas Fuchs, Martin Müller
DVD & Blu-ray Menu Design, Authoring & Encoding: Lucas Fuchs
Design: Alexander Mertsch @ www.groothuis.de

Skupina:
Michael Sadler - Vocals
Jim Critchon - Bass
Ian Critchon - Guitars
Jim Gilmour - Keyboards, Vocals
Brian Doerner - Drums
Hosté:


Diskografie Contact - Live in Munich
Vyšlo 26. ledna 2009,
2DVD SPV 28187 / InsideOut IOMDVD 020 (2009) Germany
2DVD + DCD SPV 28188 / InsideOut IOMLTDDVD 020 (2009) Germany

Seznam skladeb:
DVD1:
01. The Interview (4:57)
02. That's As Far As I'll Go (4:42)
03. You're Not Alone (6:56)
04. I'm Ok (6:06)
05. Can't You See Me Now (6:17)
06. Book Of Lies (6:31)
07. The Perfectionist (7:07)
08. Drum Solo (5:12)
09. The Flyer (4:16)
10. Mind Over Matter (5:22)
11. The Security Of Illusion (2:11)
12. Time's Up (2:12)
13. Piano Solo (1:37)
14. Scratching The Surface (3:29)
15. We've Been Here Before (5:52)
16. On The Air (7:02)
17. On The Loose (4:37)
18. Careful Where You Step (5:27)
19. 10,000 Days (5:09)
20. Wind Him Up (7:07)
21. Humble Stance (5:37)
22. Don't Be Late (8:14)
23. What's It Gonna Be? (4:29)
Total Time: (120:29)

DVD2:
01. Saga B-Roll
02. Underground TV - Live In Mannheim
     a) You're Not Alone
     b) Can't You See Me Now
     c) The Perfectionist
     d) Mind Over Matter
     e) We've Been Here Before
     f) On The Loose
03. Photo Gallery
     a) 30th Anniversary Tour 2007
     b) Munich - The Farewell Show Of Michael Sadler
Total Time: (120:29)

CD1:
01. The Interview (4:57)
02. That's As Far As I'll Go (4:42)
03. You're Not Alone (6:56)
04. I'm Ok (6:06)
05. Can't You See Me Now (6:17)
06. Book Of Lies (6:31)
07. The Perfectionist (7:07)
08. Drum Solo (5:12)
09. The Flyer (4:16)
10. Mind Over Matter (5:22)
11. The Security Of Illusion (2:11)
12. Time's Up (2:12)
13. Piano Solo (1:37)
14. Scratching The Surface (3:29)
CD2:
15. We've Been Here Before (5:52)
16. On The Air (7:02)
17. On The Loose (4:37)
18. Careful Where You Step (5:27)
19. 10,000 Days (5:09)
20. Wind Him Up (7:07)
21. Humble Stance (5:37)
22. Don't Be Late (8:14)
23. What's It Gonna Be? (4:29)
Total Time (CDs): (120:29)

Recorded and filmed in Mannheim, Maimarktclub Nov. 22nd, 2007
Sound Recorded and Mixed: Michael Schorlepp
Camera operators: Bernhard Baran, Dirk Meißner, Olof Kreidel and Frank Scheuermann
Produced, edited and directed: Berhard Baran A lightintheblack TV production 2007
Illustration: Warren Flanagan - www.warrenflanagan.com
Graphic Design: Patrick Zahorodniuk

Skupina:
Michael Sadler - Vocals
Jim Critchon - Bass
Ian Critchon - Guitars
Jim Gilmour - Keyboards, Vocals
Brian Doerner - Drums
Steve Negus - Drums (DVD2)
Hosté:


Diskografie Worlds Apart Revisited
DVD, vyšlo 27. dubna 2007, 2DVD InsideOut/SPV, 79197/IOMDVD 016

Seznam skladeb:
DVD1:
01. The Pitchman
02. Give 'Em The Money
03. You're Not Alone
04. See Them Smile
05. The Runaway
06. Ice Nice
07. On The Loose
08. Wind Him Up
09. Amnesia
10. Framed
11. Time's Up
12. The Interview
13. No Regrets
14. Conversations
15. No Stranger
16. Scratching The Surface
17. Keep It Reel
18. We've Been Here Before
19. Humble Stance
20. Don't Be Late
21. How Long
22. Careful Where You Step
DVD2:
01. Worlds Apart Road Stories (16:00)
(Interviews with Sadler, Gilmour and the Crichton brothers about their classic "Worlds Apart")
02. Live In England 1981 (25:00)
     a) What's It Gonna Be
     b) Humble Stance
     c) Don't Be Late
     d) The Interview
     e) Careful Where You Step
03. Worlds Apart Revisited Documentary (40:00)
(Interviews and live scenes from 1982 and 1983)
04. Photo Gallery
Including photos of the location in England where "Worlds Apart" was recorded
Total Time: (81:00)

Bonus CD on Limited Edition (2007):
CD1:
01. The Pitchman ()
02. Give 'Em The Money ()
03. You're Not Alone ()
04. See Them Smile ()
05. The Runaway ()
06. Ice Nice ()
07. On The Loose ()
08. Wind Him Up ()
09. Amnesia ()
10. Framed
CD2:
01. Time's Up ()
02. The Interview ()
03. No Regrets ()
04. Conversations ()
05. No Stranger ()
06. Scratching The Surface ()
07. Keep It Reel ()
08. We've Been Here Before ()
09. Humble Stance ()
10. Don't Be Late ()
11. How Long ()
12. Careful Where You Step ()
Total Time: (00:00)

Recorded: Markus Teske (www.bazement.de)
5.1. Stereo Mixing: Jim Crichton at Sound Image Studios, Los Angeles
Mastered: Peter van't Riet (www.finetune.nl)
DVD filmed and edited: Eject TV (www.eject-tv.de)
Worlds Apart Revisited documentary: Mike Filsinger
DVD conceived and compiled: Oliver Mensing
Additional Research: Susi Zirnik (www.saga-germany.de)
Collector's items provided: Susi Zirnik and Oliver Mensing
Photos: Penny Crichton, Susi Zirnik, Stefan Becker, Harald Schult and Wolfgang Schmitt
Original Cover Artwork: Shoot That Tiger! London, England, Paul Cemmick, John Berg, David Kennedy, Shostal Accociates
Design and Layout: Thomas Ewerhard (www.ewerhard.de)

Skupina:
Michael Sadler - Vocals, Keyboards
Jim Crichton - Bass, Keyboardss
Ian Crichton - Guitars
Jim Gilmour - Lead Keyboards, Vocals
Steve Negus - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie All Areas - Live in Bonn
2DVD, vyšlo 1. března 2004, Steamhammer, SPV 551-696227

Seznam skladeb:
Live In Bonn 2002
01. Careful Where You Step ()
02. Compromise ()
03. The One ()
04. Wind Him Up ()
05. Remember When ()
06. No Regrets ()
07. The Runaway ()
08. Time Bomb ()
09. We'll Meet Again ()
10. A Brief Case ()
11. Don't Be Late ()
12. Time's Up ()
13. See Them Smile ()
14. Take It Or Leave It ()
15. Humble Stance ()
16. You're Not Alone ()
Bonus Features
17. Discography< ()br> 18. Photo Gallery ()
19. Making Of ()
20. Gear ()
Bonus DVD
21. Marathon World Tour 2003 - The Official Bootleg ()
Total Time: (00:00)
SAGA natočila a nahrála své první živé vystoupení na DVD v létě roku 2002, aby si připomněla 25. výročí kapely. Přehlídka v německém Bonnu byla pro skupinu jedinou evropskou zastávkou po celý rok 2002.
"Rise and Shine" bylo provedeno akusticky při návštěvě rozhlasové stanice v Saarbrückenu v Německu.
TV představení "On the Loose" a rozhovor ze San Juanu, Portoriko
"Marathon" živě u Berns ve Stockholmu, Švédsko
Foto galerie je z "Marathon Tour"

Skupina:
Michael Sadler - Vocals, Keyboards
Jim Crichton - Bass, Keyboards
Ian Crichton - Guitars
Jim Gilmour - Lead Keyboards, Vocals
Steve Negus - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Marathon World Tour 2003: The Official Bootleg
DVD, vyšlo 2003, Steamhammer, SPV 556-69620

Seznam skladeb:
01. On The Loose ()
02. The Flyer ()
03. How Are You ()
04. Mouse In A Maze ()
05. Images ()
06. Don't Be Late ()
07. Tired World ()
08. No Stranger ()
09. Worlds Apart ()
10. Humble Stance ()
11. You're Not Alone ()
12. Wind Him Up ()
Total Time: (00:00)

Bonus Features:
Marathon Tour Photo Gallery
Rise and Shine acoustic
Marathon "live at the Berns"
TV Performance of On the Loose

Recorded live in Stuttgart Germany

Skupina:
Michael Sadler - Vocals, Keyboards
Jim Crichton - Bass, Keyboards
Ian Crichton - Guitars
Jim Gilmour - Lead Keyboardss, Vocals
Steve Negus - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Silhouette
Vyšlo 4. února 2003, Steamhammer, SPV 551-74407 DVD

Seznam skladeb:
Music Videos
01. Don't Be Late (6:14)
02. Careful Where You Step (4:32)
03. On The Loose (4:17)
04. Amnesia (3:19)
05. Wind Him Up (Mix) (5:59)
06. Catwalk (4:01)
07. The Flyer (3:49)
08. What Do I Know (3:48)
09. Always There (3:56)
10. Money Talks (3:33)
Saga Live
01. The Perfectionist (5:59)
02. Compromise (3:15)
04. 03. Ice Nice (5:06)
05. Time's Up (4:43)
06. Scratching The Surface (5:45)
07. Don't Be Late (6:30)
08. You're Not Alone (5:46)
09. It's Time (Bootleg) (4:21)
10. Humble Stance (Bootleg) (6:12)
11. Intermission (Bootleg) (6:31)
2002 Interview
01. Once In A Lifetime - Intro (4:05)
02. In The Beginning (7:10)
03. Chapters / London (5:30)
04. We'll Meet Again (7:23)
05. Full Circle (3:25)
06. Gear (4:04)
07. Studio (2:00)
08. Touring (8:07)
09. Credits (2:57)
Total Time: (142:170)

Produced: Eclipse Media Group in association with Picture This Productions
Cover Photos: Michael Filsinger
Photos & Archival : Penny Crichton


Skupina:
Peter Rochon - Keyboards
Michael Sadler - Vocals, Keyboards, Bass
Greg Chadd - Keyboards
Jim Gilmour - Vocals, Keyboards, Clarinet
Jim Crichton - Keyboards, Bass
Ian Crichton - Guitars
Steve Negus - Drums
Curt Cress - Drums
Hosté:
Sharon Benson - Vocals (14)
Diskografie The Polydor Legacy
Vyšlo 13. října 2017, Polydor, 602567048978 (Europe)

Seznam skladeb:
01. Humble Stance (5:54)
02. How Long (3:58)
03. You're Not Alone (5:22)
04. Careful Where You Step (4:18)
05. Help Me Out (5:50)
06. Time's Up (4:08)
07. On The Loose (4:12)
08. Wind Him Up (5:48)
09. Don't Be Late (Live) (6:02)
10. The Flyer (3:42)
11. Scratching The Surface (5:15)
12. You And The Night (5:15)
13. Listen To Your Heart (3:52)
14. What Do I Know? (3:37)
15. Wildest Dreams (4:58)
16. Only Time Will Tell (4:21)
17. Starting All Over (4:01)
Total Time: (84:33)

Product Manager: Florian Bergmann
Mastered at Eastside Mastering Studios
Artwork: Thomas Klinck

Skupina:
Michael Sadler - Vocals, Keybards, Bass
Gregg Chadd - Keyboards
Jim Crichton - Keyboards, Bass, Synthesizers
Ian Crichton - Guitars, Synthesizers, Banjo
Jim Gilmour - Vocals, keyboards, clarinet
Peter Rochon - Keyboards
Mike Moratti - Vocals
Steve Negus - Drums
Curt Cress - Drums
Glen Sobel - Drums
Christian Simpson - Drums
Brian Doerner - Drums
Mike Thorne - Drums
Hosté:
Diskografie Best Of - Now and Then - The Collection
Vyšlo 2015, Ear Music, 0210277EMU

Seznam skladeb:
CD 1
01. Perfectionist (5:43)
02. You’re Not Alone (5:27)
03. Don’t Be Late (6:06)
04. On The Loose (4:11)
05. Scratching The Surface (5:15)
06. Take A Chance (3:51)
07. Wildest Dreams (4:57)
08. Giant (7:17)
09. The Security Of Illusion (5:43)
10. Streamroller (4:14)
CD 2 (56:11)
01. Generation 13 (2:44)
02. Heaven Can Wait (6:16)
03. The One (4:18)
04. Always There (3:53)
05. Breathing Lessons (4:25)
06. On The Air (6:25)
07. Trust 5:41)
08. Book Of Lies (5:44)
09. Step Inside (4:56)
10. Anywhere You Wanna Go (5:28)
11. I’ll Be (6:21)
Total Time: (108:55)

Skupina:
Hosté:
Diskografie The Collection
3CD, vyšlo 9. dubna 2013, Polydor, 06007 5342436 0 (Europe)

Seznam skladeb:
CD 1
01. Wind Him Up (5:48)
02. Humble Stance (5:46)
03. Cat Walk (4:24)
04. Take A Chance (3:50)
05. It's Time (Chapter Three) (4:01)
06. Starting All Over (4:01)
07. Mouse In A Maze (5:41)
08. Compromise (3:20)
09. No Regrets (4:44)
10. Times Up (4:08)
11. Don't Be Late (Chapter Two) (6:02)
12. You And The Night (5:15)
CD 2
01. The Flyer (3:37)
02. On The Loose (4:12)
03. The Sound Of Strangers (4:09)
04. Careful Were You Step (4:18)
05. Slow Motion (3:56)
06. Will It Be You? (Chapter Four) (7:10)
07. Amnesia (3:29)
08. Perfectionist (5:41)
09. Take It Or Leave It (3:58)
10. Missbehaviour (4:02)
11. What Do I Know? (3:38)
12. Wildest Dreams (4:58)
CD 3
01. How Long (3:58)
02. Only Time Will Tell (4:21)
03. Listen To Your Heart (3:51)
04. See Them Smile (3:25)
05. Help Me Out (5:50)
06. Scratching The Surface (5:15)
07. Climbing The Ladder (4:42)
08. Time To Go (4:20)
09. What's It Gonna Be? (4:27)
10. You're Not Alone (5:22)
11. Give Em The Money (4:22) 12. Social Orphan (3:23)
Total Time: (163:24)

Skupina:
Michael Sadler - Vocals
Ian Crichton - Guitars
Jim Gilmour - Bass
Jim Crichton - Keyboards
Steve Negus - Drums
Christian Simpson - Drums
Hosté:
Diskografie Remember When - The Very Best Of Saga
Vyšlo 2006, Steamhammer, SPV97502

Seznam skladeb:
CD 1
01. Wind Him Up (Live) (5:49)
02. Don't Make A Sound (6:18)
03. Marathon (5:00)
04. The Flyer (Live) (4:35)
05. The One (4:15)
06. Humble Stance (Live) (7:19)
07. Believe (4:54)
08. Uncle Albert's Eyes (5:20)
09. Don't Be Late (Chapter 2) (Live) (6:32)
10. We'll Meet Again (Chapter 15) (5:59)
11. Time Bomb (4:06)
12. On The Air (6:24)
CD 2
01. On The Loose (Live) (4:43)
02. Remember When (Chapter 9) (5:20)
03. God Knows (5:31)
04. Worlds Apart (Chapter 16) (Live) (6:14)
05. Always There (3:53)
06. How Long (Live) (4:05)
07. The Runaway (5:38)
08. Outside Looking In (4:15)
09. The Perfectionist (Live) (5:55)
10. If I Were You (3:50)
11. Ice Nice (Live) (5:50)
12. Rise And Shine (3:32)
13. Scratching The Surface (Live) (5:21)
14. Home (5:05)
Total Time: (135:43)

Skupina:
Michael Sadler - Guitars (Bass), Keyboards, Vocals
Ian Crichton - Guitars
Jim Crichton - Synthesizer, Bass, Guitar (Bass), Moog Synthesizer
Steve Negus - Percussion, Drums
Jim Gilmour - Keyboards, Vocals, Moog Synthesizer
Hosté:
Diskografie Phase One
Vyšlo 22. dubna 1998, MAE 77863-19710-29/19710-2 (Canada)
CD 2003, Steamhammer, SPV 076-7493A CD (Germany)

Seznam skladeb:
01. Half The Time (7:09)
02. Old Man (4:30)
03. Hangman (7:48)
04. You're Not Alone (5:37)
05. Mouse In A Maze (5:45)
06. Don't Bother (4:04)
07. Hot To Cold [Early Version 1978] (5:41)
08. Don't Step Out Of Line (5:20)
Total Time: (45:54)

Bonus track 2003:
09. You're Not Alone (live) (7:45)
These songs were recorded at Phase One Studio, Toronto, Canada in 1979
Recorded: Paul Gross at Phase I Studio, Toronto, Canada
Tape Librarian: Jim Crichton
Photo Librarian: Penny Crichton
Additional mastering: Darcy Scott, Noise Floor Studios
"Phase One" byla původně vydána během European Tour v roce 1997 a byla k dispozici na stáncích se zbožím a prostřednictvím klubu Saga. Obsahuje 3 demoverze písní z "Images At Twilight" - "You Are Not Alone", "Mouse In A Maze" a "Hot To Cold". Tyto verze se hrají živě a nejsou znovu míchány ani kopírovány. Obsahuje také 5 nových dříve nevydaných skladeb. Vydání alba "Phase One" z roku 2003 obsahuje živou verzi skladby "You're Not Alone" jako bonus.

Skupina:
Hosté:
Diskografie How Do I Look
Vyšlo 20. prosince 1996, Spectrum, 552 692-2

Seznam skladeb:
01. How Do I Look (4:33)
02. Starting All Over (4:01)
03. Waiting In The Wings (4:55)
04. Take It Or Leave It (3:58)
05. The Way Of The World (4:18)
06. The Sound Of Strangers (4:07)
07. Time To Go (4:24)
08. Wildest Dreams (4:58)
09. The Flyer (3:42)
10. (You've Got) Too Much To Lose (Chapter 7) (4:41)
11. See Them Smile (3:25)
12. On The Loose (4:12)
13. Amnesia (3:29)
14. Wind Him Up (5:48)
Total Time: (60:31)

Skupina:
Michael Sadler - Vocals, Keyboards
Ian Crichton - Guitars, Synthesizers
Jim Crichton - Bass, Keyboards, Synthesizers
Peter Rochon - Keyboards
Curt Cress - Drums
Steve Negus - Drums
Hosté:
Diskografie Wildest Dreams
Vyšlo 1995, Spectrum Music, 551 069-2 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Humble Stance (5:44)
02. Wildest Dreams (4:58)
03. The Way Of The World (4:19)
04. How Long (3:58)
05. Climbing The Ladder (4:42)
06. Perfectionist (5:43)
07. Ice Nice (6:52)
08. Only Time Will Tell (4:22)
09. We've Been Here Before (4:46)
10. Angel (4:21)
11. Don't Put Out The Fire (4:00)
12. Will It Be You (Chapter 4) (7:09)
13. Give Em The Money (4:23)
14. Tired World (Chapter Six) (7:04)
Total Time: (72:21)


Skupina:
Hosté:
Diskografie Saga Softworks
Vyšlo 1995, Bonaire Records/B.H. Communications, BNA 0015/none

Seznam skladeb:
01. Generation 13 (4:10)
02. What You See Is What You Get (4:28)
03. All Things Will Change (It's Happening To Me!) (4:35)
04. The Victim (3:04)
05. One Small Step (3:19)
06. Sam's New Friend (2:30)
07. We Hope You're Feeling Better (1:21)
08. Chances Are #2 (1:33)
Total Time: (25:00)

CD-Rom Part
* 179 Song Samples
* 2 Previously Unreleased Full Length Videos
* World Wide Web Site Simulation
* An interactive anthology

Art Direction: Ioannis for Vivid Images Interactive
Design: Stephen Jacaruso for Vivid Images Interactive
SAGA Logos and Electronic Art: Ioannis

Skupina:
Michael Sadler - Keyboards, Lead Vocals
Jim Crichton - Keyboards, Bass
Ian Crichton - Electric & Acoustic Guitars
Steve Negus - Percussion, Drums
Jim Gilmour - Keyboards
Hosté:
Diskografie Defining Moments
Vyšlo 1994, Bonaire, BON 0013 (US)

Seznam skladeb:
01. Without You (4:24)
02. Cat Walk (6:02)
03. Times Up (4:08)
04. Listen To Your Heart (3:51)
05. Wind Him Up (5:48)
06. You And The Night (5:17)
07. Don't Be Late (Chapter III) (6:02)
08. On The Loose (4:12)
09. Nine Lives Of Miss Midi (1:16)
10. Ice Nice (6:47)
11. (Walking On) Thin Ice (4:50)
12. Odd Man Out (4:54)
13. Once Is Never Enough (5:30)
14. Walk With You (4:02)
15. (Goodbye) Once Upon A Time (6:36)
Total Time: (73:39)

Compilation: Clice Corcoran, Binaire Records
Digital Mastering: Eddie Schreyer, Future Disc Systems, Hollywood, CA
Art Direction: Ioannis and Stephen Jacaruso for Vivid Images
Design: Stephen Jacaruso for Vivid Images
Cover Paintings: Ioannis

Skupina:
Michael Sadler - Lead Vocals, Keyboards
Ian Crichton - Guitars
Jim Crichton - Bass, Keyboards
Jim Gilmour - Keyboards
Steve Negus - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie The Very Best Of...
Vyšlo 1994, Polydor 523 722-2

Seznam skladeb:
01. Wind Him Up (5:48)
02. (You Were) Never Alone (Edited Version) (4:06)
03. Wildest Dreams (4:58)
04. Humble Stance (5:54)
05. You And The Night (5:15)
06. The Flyer (3:42)
07. The Security Of Illusion (5:46)
08. Why Not (Single Edit) (3:49)
09. How Long (3:53)
10. Only Time Will Tell (4:21)
11. Starting All Over (4:01)
12. What Do I Know (3:37)
13. Help Me Out (5:50)
14. Say Goodbye To Hollywood (4:35)
15. On The Loose (4:12)
Total Time: (69:47)


Skupina:
Jim Crichton - Bass
Steve Negus - Drums, Percussion
Ian Crichton - Guitars
Jim Gilmour - Keyboards
Michael Sadler - Lead Vocals
Hosté:
Diskografie 1978 * 1993 All The Best
Vyšlo 1993, Quality Music, QCD2033

Seznam skladeb:
01. On The Loose (4:12)
02. Wind Him Up (5:47)
03. How Long (3:59)
04. What Do I Know (3:39)
05. Only Time Will Tell (4:22)
06. Humble Stance (5:49)
07. Amnesia (3:22)
08. Scratching The Surface (5:15)
09. The Flyer (3:43)
10. Cat Walk (4:21)
11. Help Me Out (5:52)
12. Mind Over Matter (4:43)
13. Times Up (4:02)
14. Don't Be Late (6:00)
15. Without You (6:46)
Total Time: (71:51)
Compilation Producer: Markus Klinke
Mastered: Rettberg Music Productions
Art Direction, Design, Painting: Ioannis
Art Direction, Design: Diane Lonardelli
Photography: Penny Crichton

Skupina:
Michael Sadler - Vocals, Keyboards, Bass, Electronic Drums
Jim Crichton - Bass, Keyboards
Ian Crichton - Guitars
Peter Rochon - Keyboards
Gregg Chadd - Keyboards
Jim Gilmour - Keyboards
Steve Negus - Drums
Curt Cress - Drums
Hosté:
Diskografie Best - Wind Him Up
Vyšlo 1992, Zounds, CD 27200477 B / BMG, 74321-11368-2

Seznam skladeb:
01. Humble Stance (5:47)
02. How Long (3:58)
03. Tired World (Chapter Six) (7:05)
04. It's Time (Chapter Three) (4:03)
05. Take It Or Leave It (3:58)
06. Images (6:28)
07. You're Not Alone (5:23)
08. Compromise (3:22)
09. Wind Him Up (5:43)
10. On The Loose (4:09)
11. Careful Where You Step (4:20)
12. Don't Be Late (6:06)
13. A Brief Case (2:11)
14. The Flyer (3:41)
15. What Do I Know (3:37)
16. Only Time Will Tell (4:22)
Total Time: (74:37)

Production Manager: Sylvia Reiser
Compilation Producer: Volker Koerdt
Mastered: Wolfgang Feld
Concept: Michael Rump
Layout: Bernhard Müller
Skladby 11, 12 a 13 jsou živé nahrávky. Podle vnitřního obalu je Peter Rochon jedním z autorů skladby 10 "On The Loose". To je uvedeno špatně, správné jméno zní Jim Gilmour. Ve stopách 2 a 15 chybí otazník.

Skupina:
Michael Sadler - Lead Vocals, Keyboards, Bass, Electronic Drums
Steve Negus - Drums, Percussion
Ian Crichton - Guitars, Synthesizers, MIDI Guitar
Jim Crichton - Bass, Keyboards, Synthesizers
Jim Gilmour - Keyboards
Greg Chadd - Keyboards
Curt Cress - Percussion, Drums
Graham Lear - Drums, Percussion
Peter Rochon - Keyboards
Hosté:
Diskografie The Works
Vyšlo 1991, Bon Aire, 354 333

Seznam skladeb:
CD 1
01. Gotta Love It (4:43)
02. How Long (3:59)
03. What Do I Know? (3:37)
04. Only Time Will Tell (4:22)
05. Humble Stance (5:47)
06. Don't Be Late (Chapter Two) (5:59)
07. The Vendetta (Still Helpless) (3:38)
08. Times Up (4:01)
09. The Flyer (3:42)
10. Angel (4:20)
11. As I Am (5:16)
12. On The Loose (4:09)
13. Chase The Wind (4:52)
14. You And The Night (5:15)

CD 2
01. The Call (4:19)
02. Scratching The Surface (5:13)
03. Take A Chance (3:52)
04. Starting All Over (4:00)
05. Slow Motion (3:50)
06. Catwalk (4:23)
07. Once Upon A Time (6:35)
08. Solsbury Hill (cover, Peter Gabriel) (4:39)
09. Out Of The Shadows (4:45)
10. Careful Where You Step (4:22)
11. Wildest Dreams (4:56)
12. Help Me Out (5:52)
13. Wind Him Up (5:54)
14. A Brief Case (2:14)
Total Time: (128:06)

Produced: Jim Crichton
Art Direction: Thomas Sassenbach
Design: Ariola
Illustration: John Collier
"The Works" je největší kompilací hitů kanadské progresivní rockové kapely Saga. Původně vyšlo v roce 1991 pouze pro německý trh jako dvojité CD a vinyl u Bon Aire Records. Obsahuje tři nové písně "Gotta Love It", "The Call" (obě vydané jako singly) a cover "Solsbury Hill" od Petera Gabriela.

Skupina:
Michael Sadler - Vocals, Keyboards, Bass
Jim Crichton - Bass, Keyboards
Ian Crichton - Guitars
Steve Negus - Drums
Jim Gilmour - Keyboards, Vocals
Peter Rochon - Keyboards
Hosté:
Diskografie Time's Up
LP, vyšlo 1986, Polydor, 831 047-1

Seznam skladeb:
01. Too Much To Lose (4:38)
02. The Flyer (3:37)
03. How Long (3:58)
04. What Do I Know? (3:37)
05. Time's Up (4:08)
06. Take A Chance (3:50)
07. On The Loose (4:12)
08. Catwalk (4:24)
09. Scratching The Surface (5:26)
10. Help Me Out (5:50)
11. Wind Him Up (5:48)
Total Time: (49:28)

Artwork, Cover, Concept: Gerd Huss

Skupina:
Michael Sadler - Lead Vocals, Keyboards, Bass
Steve Negus - Drums, Percussion
Jim Crichton - Vocals, Bass, Keyboards
Ian Crichton - Guitars, Vocals
Jim Gilmour - Keyboards, Vocals
Peter Rochon - Vocals, Keyboards (04)
Greg Chadd - Vocals, Keyboards (10)
Hosté:
Diskografie Saga
LP, vyšlo 1985, Amiga DDR

Seznam skladeb:
01. On The Loose (4:10)
02. Someone Should (4:05)
03. Compromise (3:21)
04. How Long (3:57)
05. Don't Be Late (Chapter Two) (5:58)
06. Wind Him Up (5:45)
07. Careful Where You Step (4:20)
08. The Flyer (3:39)
09. Catwalk (4:20)
10. See Them Smile (3:27)
Total Time: (43:02)Skupina:
Rob Moratti - Vocals

Diskografie Paragon
Vyšlo 2020, Aor Heaven, AORH00216 (Germany)

Seznam skladeb:
01. I'm Falling ()
02. Rise Above ()
03. What Have We Become ()
04. Remember ()
05. Where Do We Go From Here ()
06. Drifting Away ()
07. Break The Chains ()
08. Alone Anymore ()
09. Bullet Proof Alibi ()
10. All I'm Living For ()
11. Picking Up The Pieces ()
12. Stay Away ()
Total Time: (00:00)

Producer: Rob Moratti

Skupina:
Rob Moratti - Lead Vocals, Backing Vocals
Tony Franklin - Bass
Stu Reid - Drums
Fredrik Bergh - Keyboards
Torben Enevoldsen - Rhythm Guitar, Lead Guitar, Keyboards

Diskografie Renaissance
Vyšlo 2019, Aor Heaven, AORH00187 (Germany)
CD 2019, Avalon, MICP-11491 (Japan)

Seznam skladeb:
01. You Are The One (4:56)
02. Let Me Be The One (3:41)
03. Best Of Me (4:28)
04. Lift You Up (4:09)
05. Hold On To Love (4:34)
06. I Let You In (4:29)
07. It's Time To Let Go (5:36)
08. Mandy Come Home (5:04)
09. I Don't Want To Wait Forever (4:13)
10. It Hurts To Be In Love (4:28)
Total Time: (45:38)

Producer: Rob Moratti

Skupina:
Rob Moratti - Vocals
Torben Enevoldsen - Guitars, Keyboards
Christian Wolff - Guitars
Ian Crichton - Guitars
Tony Franklin - Bass
Fredrik Bergh - Keyboards
Stu Reid - Drums
Diskografie Transcendent
Vyšlo 24. června 2016, Escape Music, ESM293

Seznam skladeb:
01. Answer Of Life (4:46)
02. Don’t Give Up (3:53)
03. Edge Of Love (4:01)
04. I’m Back (4:28)
05. Lost And Lonely (5:31)
06. I’m Flying High (4:32)
07. Within Your Eyes (5:06)
08. Midst Of June (5:06)
09. There’s No Denying (4:22)
10. To Be An Honest Man (5:02)
11. Baby I'm Yours (4:48)
12. Euphoria (3:06)
Total Time: (48:45)

Produced: Rob Moratti
Mixed and Mastered: Richard Chycki
Jedná se o třetí nahrávku tohoto zpěváka a vyloženě z ní sálá letní pohoda, kdy pomyslnou asociaci plážového lehára soundtrackově přesně dotváří písně jako "I'm Back“, osmdesátkovými Europe načichlá "Midst Of June“, nadýchaně uvolněná "Baby I'm Yours", hitovka "To Be An Honest Man“ nebo chuťovka "Lost And Lonely“ s výškovým a postupně značně návykovým refrénem. Nicméně právě sborové části skladeb nepatří mezi věci, ve kterých Moratti vždy vyniká, okolní dění songů mu jde od ruky a hlasivky jedna radost, není to však vždy umocněno dostatečně chytlavým refrénem, což je u melodického rocku malý zádrhel. Chtělo to zkrátka více pamětihodných nápadů a bylo ještě veseleji. Na druhou stranu je nutné zmínit, že na albu není jediná podprůměrná kompozice, naopak všechny s větším či menším úspěchem útočí na srdeční solar. A to vlastně není vůbec špatný výsledek.

Skupina:
Rob Moratti - Lead and Backing Vocals, MIDI sampling
Torben Enevoldsen - Guitars, Keyboards, Bass, MIDI sampling, Background Vocals
Graham Fillier - Guitars, MIDI sampling, Background Vocals
Piero Greco - Bass, Background Vocals
Stu Reid - Drums, Background Vocals
Hosté:
Diskografie Tribute To Journey
Vyšlo 20. března 2015, Escape Music, ESM274
1000 copies pressed

Seznam skladeb:
01. Separate Ways (5:24)
02. Only The Young (4:00)
03. Dont Stop Believin (4:01)
04. Faithfully (4:26)
05. Ask The Lonely (3:53)
06. Who’s Cryin Now (4:43)
07. Lovin Touchin Squeezin (3:53)
08. Stone In Love (3:58)
09. Anyway You Want It (3:27)
10. Why Can’t This Night Go On Forever (3:24)
11. Be Good To Yourself (3:56)
12. Mother Father (5:31)
Total Time: (50:36)

Produced: Rob Moratti
Omezené číslované vydání. Album z roku 2015 od melodického rockového zpěváka Roba Morattiho, pocta ikonické kapele AOR Journey. Moratti označuje zpěváka Journey Steve Perryho jako jednu z jeho inspirací. Rob říká: "Jako mnoho z nás jsem vyrostl na poslechu Journey a vždy jsem byl fascinován a ohromen jejich melodickými písněmi, zejména s nadaným tónem, rozsahem a v podání Steva Perryho. Cesta měla pozitivní účinek v mládí a ještě více v mé hudbě. Jejich hudba mě povzbudila zpátky, když jsem byl jen teenager a stále mě hýbe, protože zůstávají tak velkým vlivem. Stále inspirují mou kreativní představivost. Po všech těch úžasných v rockových letech stále mám schopnost zpívat písničky, které mě nejvíce inspirovaly. To je můj způsob, jak poděkovat kapele Journey díky čemuž hudba, která se i nadále dotýká srdcí mnoha z nás, a velmi zvláštní poděkování panu Stevovi Perrymu za to, že mi dal nejlepší vzpomínky na každou melodii".

Nahráli:
Rob Moratti - Lead Vocals, Backing Vocals
Tony Franklin - Bass
Christian Wolff - Rhythm Guitar, Lead Guitar, Keyboards
Brian Doerner - Drums
Reb Beach - Lead Guitar
Hosté:
Diskografie Victory
Vyšlo 28. června 2011, Avalon, MICP-11013 (Japan)
Escape Music, ESM227 UK

Seznam skladeb:
01. Life On The Line (3:43)
02. Everything But Goodbye (3:15)
03. Life Time (4:35)
04. Power Of Love (3:57)
05. Hold That Light (4:05)
06. On And On (5:15)
07. Take It All Back (5:02)
08. I Promise You (4:15)
09. Standing On Top Of The World (4:35)
10. Jennie (3:36)
11. Now More Than Ever (4:41)
Bonus Track: 12. Don't You Look Back Now (4:46)
Total Time: (51:45)

Skupina:
Rob Moratti - Vocals
Graham Fillier - Guitars
Mladen - Guitars
Mark Minoff - Bass
Stu Reid - Drums
Hosté:
Diskografie Legends Of Tomorrow
Vyšlo 1997, Avex, AVCB-66007

Seznam skladeb:
01. Innocent Man ()
02. Truth Behind My Eyes ()
03. Downfall ()
04. Let It Out ()
05. Forgotten Soul ()
06. Dead Is The Hired Man ()
07. Legends Of Tomorrow ()
08. Come Undone ()
09. Follow You Down ()
10. Ship Of Dreams ()
Total Time: (00:00)

Skupina:
Rob Moratti - Vocals
Graham Fillier - Guitars
Mark Minoff - Bass
Stu Reid - Drums
Hosté:
Diskografie Desolation
Vyšlo 1996, Seagull International

Seznam skladeb:
01. Jackie (4:12)
02. Taken My Chances (4:13)
03. Desolation (4:38)
04. Sweet Time (3:30)
05. Rendered Blind (3:30)
06. Psycho Lover (4:43)
07. No Deception (3:15)
08. Love Is Dead And Gone (4:10)
09. Ask Me Why (4:03)
10. Fire Below (4:58)
Total Time: (41:12)


Skupina:
Michael Sadler - Lead Vocals
Thomas Schmitt-Zijnen - Keyboards
Achim Rafain - Bass
Thomas 'Maze' Weber - Keyboards
Jost Nickel - Drums
Ian Crichton - Guitar
Fred White - Backing Vocals
Lamont Van Hook - Backing Vocals
Lisa Vaughn - Backing Vocals
Valerie Pinkston - Backing Vocals
Hosté:
Diskografie One Clear Night
Vyšlo 2014, MSI Records, MSI 888 1221 (Canada)

Seznam skladeb:
01. Who's Sorry Now (4:48)
02. Who's Foolin' Who (5:10)
03. Too Much Time On My Hands (4:46)
04. I'm Not The Enemy (5:22)
05. Can't Let Go (3:58)
06. Lonely (4:03)
07. One Minute (4:33)
08. In The Name Of Love (4:03)
09. Why We Lie (4:38)
10. One Heart (4:11)
11. Surrender Your Heart (6:19)
12. Clear (4:57)
Total Time: (56:48)

Recorded live at El Rey Hollywood

Nahráli:
Michael Sadler - Keyboards, Lead Vocals, Backing Vocals
Lino - Guitars
Markus Deml - Guitar, Guitar (Rhythm)
Tim Emmons - Bass, Bass (Acoustic), Bass Instrument
Chris Frazier - Drums
Thomas Schmitt-Zijnen - Keyboards
Martin Stehl - Programming
Lynne Fiddmont - Vocals
Jana Howden - Vocals
Gwen Sadler - Backing Vocals
Ashly Higgins - Backing Vocals
Faye Schmitt-Zijnen - Backing Vocals
Fred White - Backing Vocals
Hana Howden - Backing Vocals
Ina Morgan - Backing Vocals
Jessica Luckey - Backing Vocals
Valerie Pinkston - Backing Vocals
Will Wheaton - Backing Vocals
Diskografie Clear
Vyšlo 1. ledna 2001, MSI Records, MSI 555-0000 (Canada)

Seznam skladeb:
01. Who's Sorry Now (4:48)
02. Who's Foolin' Who (5:10)
03. Too Much Time on My hands (4:46)
04. I'm Not the Enemy (5:22)
05. Can't Let Go (3:58)
06. Lonely (4:03)
07. One Minute (4:33)
08. In the Name of Love (4:03)
09. Why We Lie (4:38)
10. One Heart (4:11)
11. Surrender Your Heart (6:19)
12. Clear (4:57)
Total Time: (56:48)

Recording at Art Of June Studios, Dolphin Studios, Sound Image Studios and The Batcave Studios
Recording Date - August, 1995 - June, 2004
Executive-Producer: Michael Sadler, Gwen Sadler
Arranged, Engineer, Mixed, Producer, Written: Thomas Schmitt-Zijnen
Engineer: Jim Crichton, Matt Lavella
Engineer, Mastered: Thomas Korge
Photography: Mark Robert Halper

Nahráli:
Michael Sadler - Lead & Backing Vocals, Keyboards, Programming
Tom Seeberg - Keyboards & Programming
Markus Deml - Guitars
Martin Stehl - Additional Programming
Ina Morgan - Backing Vocals
Ashly Higgins - Backing Vocals
Cara Seeberg - Backing Vocals
Diskografie Back Where You Belong
Vyšlo 1998, Prog Rock Records

Seznam skladeb:
01. Who's Sorry Now (4:48)
02. Lonely (4:03)
03. Back Where You Belong (5:19)
04. Too Much Time on My hands (4:46)
05. I'm Not the Enemy (5:22)
06. Who's Foolin' Who (5:10)
07. One Minute (4:33)
Bonus track:
08. Magic ()
Total Time: (34:01)

Recorded at The Bat Cave, Darmstadt, Germany
Producer: Tom Seeberg
Mastered: Thomas Korge, Tom Seeberg
Co-producer: Michael Sadler, Thomas Korge
Programmed: Martin Stehl, Michael Sadler, Tom Seeberg
Design: Harald Pörtner, Sandrah Lamm


Skupina:
Steve Negus - Drums, Guitars, Keyboards
Ian Nielsen - Bass
Jack Pedler- Drums
Tony Furtado - Drums [Tribal Drummer]
Kenny McLaren - Guitar
Mark Severns - Guitar
Phil Kott - Guitar
Jim Gilmour - Keyboards
Matt Whale - Keyboards
Steve Negus - Keyboards
Al Langlade - Lead Vocals
Dan Elliot - Flute
John Willett - Flute
Hosté:
Diskografie Dare To Dream
Vyšlo 2007, Cyclone Records, CYC07019

Seznam skladeb:
01. Lust (Al Langlade, Steve Negus) ()
02. Catch My Fall (Al Langlade, Steve Negus) ()
03. Dare to dream (Al Langlade, Steve Negus) ()
04. Nightmare (Al Langlade, Steve Negus) ()
05. I Rest My Case (Steve Negus) ()
06. No Heaven,No Hell (Al Langlade, Steve Negus) ()
07. As I Am (Al Langlade, Steve Negus) ()
08. One Man's Army (Al Langlade, Steve Negus) ()
09. Body And Soul (Al Langlade, Steve Negus) ()
10. Satellites (Al Langlade, Steve Negus) ()
Total Time: (00:00)
Toto CD je věnováno Markovi Severnovi, který zemřel 1. července 2006 jen dva týdny po dokončení této nahrávky..


Skupina:
Ian Crichton - Guitars
A.C. - Vocals
Rob Turi - Bass
John Bouvette - Drums (01-10)
Hosté:
Atilla Turi - Drums (11)
Diskografie Ghettos By Design
Vyšlo 1997, MAE Records, #, USG Records, USG 1011-2 (DEM)

Seznam skladeb:
01. Push (3:26)
02. Architects Of Lies (4:29)
03. Crimson Tide (3:48)
04. Ghettos By Design (5:20)
05. Criminals Of The Century (3:10)
06. Dangerous Times (3:05)
07. Revelations (3:46)
08. Procrastinator (3:55)
09. Innocence Of Seasons (4:51)
10. Cool Vibrations (3:44)
11. Vision Of Wonder (3:40)
Total Time: (44:14)

Skupina:
Ian Crichton - Guitars
Pat Kilbride - Bass
Paul De Long - Drums
Paul MacAusland - Vocals
Hosté:
Steve Negus - Guitar (13)
Diskografie Welcome To The Boom Boom Room
Vyšlo 18. září 1995, No Bull Records, CD 34258-2 PC07
1995, Hypnotic Records, 713561035-2 (Canada)

Seznam skladeb:
01. Harmony (3:53)
02. Touch'n Go (4:18)
03. Toy Town (3:47)
04. Change (4:05)
05. Tuesday (4:38)
06. In Your Hands (3:53)
07. This Time (3:43)
08. Shades Of Blue (4:42)
09. To The Edge (3:25)
10. Do It (4:31)
11. Mr. Skin (3:48)
12. Pumpkin Patch (4:04)
13. Trust Your Heart (2:09)
Total Time: (53:34)


Skupina:
Jim Gilmour - Keyboards & Vocals
John Bianchini - Guitars
Christian Simpson - Drums (03,04,06)
Roger Banks - Drums (01,02,05,09,10)
Corrina Tofani - Additional Vocals
Hosté:
Diskografie Great Escape
Vyšlo 2. února 2005, Progrock Records, PRR137

Seznam skladeb:
01. No Sign (7:19)
02. Algonquin (5:30)
03. Lost Along The Way (5:12)
04. Killarney Sunrise (4:42)
05. The Northwind (4:01)
06. Radiant Lake (4:41)
07. Carden Isle (Piano Improv) (3:44)
08. Wasteland (2:59)
09. Canoe Do It? (5:27)
10. Last Portage (13:28)
Total Time: (53:34)

Written: Jim Gilmour
Recorded at Empire Studios and Good Sheppard Studio Toronto, Canada
Produced and Engineered: John Bianchini & Jim Gilmour
Mixed: John Bianchini
Mastered: Henning Pauly
Design & Artwork: Moritz Stübig

Skupina:
James Gerrard Gilmour - Accordion, Clarinet, Piano, Synthesizer
Peter Mathers - Classical Guitar, Twelve-String Guitar
John Bianchini - Acoustic Guitar
Marty Jones - Bass
Terry Crawford - Drums, Percussion
John Bianchini - Guitar
Diskografie Instrumental Encounters
Vyšlo 1996, Eclipse, ECLJGG-01, Eclipse, SVP 084-46652

Seznam skladeb:
01. Encounters (5:31)
02. Autumnmoves (4:11)
03. The Truce (4:38)
04. Springjig (3:02)
05. Highland Sunset (3:40)
06. Lightfall (5:00)
07. Fur Denise (3:33)
08. Hymne (3:43)
09. As The Years Go By (4:48)
10. Earthward (5:11)
11. Agees' Dream (4:03)
12. Getting Through (4:52)
13. End Of An Era (4:39)
Total Time: (53:34)


Skupina:
Jim Gilmour - Lead Keyboards & Piano, Vocals
Steve Negus - Drums & Percussion, Vocals
Robert Bevan - Vocals
Hosté:
Diskografie Safety Zone
Vyšlo 1989, Virgin Records Canada Inc., CDV 3065

Seznam skladeb:
01. How Many Times (4:07)
02. One Life (3:41)
03. No Parade (4:31)
04. Remembering (4:23)
05. Love Must Be The Answer (4:09)
06. Safety Zone (4:26)
07. Eyes On The Prize (4:15)
08. French Connection (3:24)
09. Russian Roulette (4:03)
10. In Your Eyes (3:46)
11. Safety Zone (Extended) (5:52)
Total Time: (46:37)

Recorded at Phase One Studios, Toronto
Produced: Steve Negus
Computer Graphic: Peter Weller & Cliff Heenie

Zpět
Saga 1979
SAGA 1985 - Ian Crichton, Jim Crichton, Michael Sadler, Steve Negus a Jim Gilmour

SAGA  2008

SAGA 2016
Saga - Sagacity 2014: Mike Thorne, Saga, Ian Crichton, Michael Sadler, Jim Gilmour a Jim Crichton

SAGA 2020

Zpět
Oficiální stránky:
www.sagaontour.ca
https://saga-germany.de/
http://www.stevenegus.com/biography.html
http://www.canadianbands.com/GNP.html
http://www.canadianbands.com/Fludd.html
http://www.canadianbands.com/Raes.html
http://www.eghradio.com/artists/bedrokk/
http://www.canadianbands.com/Saga.html
http://www.stevenegus.com/
http://www.dprp.net/proghistory/milestone-saga-generation-13

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  9.12.2020 
Menu Poslední aktualizace: 9.12.2020
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi !