Redemption


Zpět
Redemption je americká progresivní metalová kapela pocházející z Los Angeles, kterou tvoří bývalí členové Fates Warning a Prymary a je dnes jednou ze současných předních progresivních metalových kapel ve světě. Progresivní metal v podání Redemption se může někomu zdát příliš konzervativní, ale Redemption jej umí podat tak zkušeně jako málokdo, je tvrdý, ostrý, emotivní a čarokrásně melodický.

Progresivní power-metalová kapela Redemption vznikla v Los Angeles v Kalifornii koncem roku 2000, když u jejího zrodu stál kytarista, klávesista a skladatel Nicolas van Dyk, který byl v té době ovlivněn hlavně skupinami Fates Warning a Dream Theater z 90-tých let. Při jednom náhodném setkání v jednom hudebním klubu v Los Angeles požádal Nick Aldera jako jeho velký fanoušek o autogram. Pak se spolu nějakou dobu bavili o všem možném kromě hudby. Za pár týdnů na sebe narazili znovu, ale to už se řeč stočila i k hudbě. Padli si hudebně do vkusu a stali se z nich přátelé. Po několika měsících Ray Alder požádal Nicka, zda by mu nenapsal nějakou hudbu pro jeho sólový projekt. Tak se na první album projektu ENIGMA dostala i píseň Nicolase van Dyka. V té době již Nick uvažoval o vlastní sólové desce, a tak mu nabídku oplatil. Van Dyk požádal Aldera, zda by nechtěl produkovat jeho vlastní nahrávku s více progresivní metalovou hudbou s jeho novým projektem. Další muzikanti do sestavy na sebe nedali dlouho čekat. V zákulisí festivalu ProgPower oslovili kytaristu Bernieho Versaillese (Agent Steel, Engine) a bubeníka Jasona Rulla (Symphony X), kteří s účastí v novém projektu ihned souhlasili. Zpěváka Ricka Mythiasina (ex-Steel Prophet, New Eden) pak objevili ve studiu, kde pořizovali nahrávky bicích. Rick tam nahrával zcela jiný projekt, přesto si našel čas a nazpíval skladby na první album.

Prvotní sestavu kapely představovali členové Symphony X a Steel Prophet a Nick, v projektu se tak sešli Bernie Versailles (Agent Steel, Engine) na kytaru a Jason Rullo (Symphony X) na bicí. Současná sestava je poskládaná z bývalých a současných členů Fates Warning a Prymary. Do studia se k nim přihlásil a připojil Rick Mythiasin (Taraxacum/ex-Steel Prophet) jako zpěvák a Alder spolu s bubeníkem Fates Warning Markem Zonderem na nahrávce nakonec hostoval. Kapelu podpořil ještě Michael Romeo, který doplňoval symfonické úpravy. Kapela podepsala smlouvu s labelem Sensory Records od Kena Goldena a vydala své bezejmenné debutové album "Redemption" v létě roku 2002.

Kapela si rychle získala renomé v progresivním metalovém undergroundu a obdržela nadšené kritiky od tisku, který na kapele obdivoval její kombinaci intenzity, progresivitu a melodiku. Mythiasin odešel v roce 2003 a Corey Brown z Magnitude 9 jej zastoupil a doprovázel kapelu naživo. Kapela byla požádana, aby hrála v Atlantě na ProgPower festivalu, nejdůležitějším progresivním metalovém festivalu ve Nick Van Dick Spojených státech v září 2002. Díky tomu museli doplnit sestavu a van Dyk přijal do kapely bubeníka Chris Quirarte a basistu James Sherwooda z jižní Kalifornie z prog-metalových Prymary spolu se zpěvákem Corey Brownem. Alder se také připojil k souboru na kobcerty jako hostující umělec.

Vokalista Rick i přes skvěle odvedenou práci na prvním albu zůstal přesto trvale věrný stylu power metal, což se k dalšímu směřování Redemption moc nehodilo a ani s nim nepočítali jako se stálým členem kapely. Nick k tomu dodal: "Když jsme byli požádáni, abychom hráli na dalším ročníku ProgPower Festival v roce 2003, využili jsme možnost najít zpěváka nejvhodnějšího pro tento styl hudby. Bernie a já jsme poslouchali spoustu CD a rozhodli jsme se požádat Corey Browna, který zpíval v té době s Magnitude 9 v Atlantě, aby se k nám připojil". Rytmická sekce Quirarte a Sherwood se ukázala jako silný tvůrčí impuls kapely a van Dyk je požádal, zda by se připojili ke kapele na plný úvazek. Když bylo zahájeno nahrávání nového alba, mysleli si, že Corey bude s nimi také na plný úvazek zpěváka. Když ale Ray Alder slyšel přednatočené materiály, byl z tohoto materiálu tak nadšený, že jej chtěl doopravdy odezpívat místo něj, a tak po diskusi s Nickem se připojil v létě roku 2004 do sestavy.

A tak se Ray Alder z Fates Warning, který zpíval pohostinsky v jedné skladbě Redemption na jejich debutu, připojil ke skupině jako zpěvák na plný úvazek od jejich druhého alba, které pak s nimi dokončil. Van Dyk oslovil Tommy Newton, známého z jeho produkční práce s kapelami jako Conception, Ark, Helloween a UFO, aby se ujal míchání alba, masteringu a produkce. Když druhé album "The Fulness of Time" v roce 2005 vyšlo, získalo si celkově pozitivní recenze v hudebních magazínech a webzinech. Redaktor píšící pro Blabbermouth Scott Alisoglu album ocenil a poznamenal, že 16 minutová skladba "Sapphire" je skvostem celého alba. Metal Storm nazval album také jako "mistrovské dílo".

Hudbu na druhém albu opět spojuje hutnost, komplexnost a neodolatelné melodie podobající se takovým různorodým vlivům jako jsou Kansas, Savatage, Iron Maiden, Fates Warning, Dream Theater, Rush a Megadeth. Skladatelsky je album těžší a více melodičtější než předchůdce, přináší cílevědoměji komplexnost více zaměřenou písničkově než jeho debutové album. Kombinace neobvykle silně napsaných skladeb s mimořádnými výkony - včetně zpěvu jednoho z nejžádanějších zpěváků v historii metalu s produkci talentovaného Tommy Newtona, přivedla album v roce 2005 mezi jedno z nejunikátnějších a nejpřesvědčivějších nahrávek v prog/power žánru.

Počátkem roku 2006 se ale basista James Sherwood rozhodl, že opustí kapelu kvůli svým jiným hudebním aktivitám. Zprávu oznámila skupina v únoru 2006 a hned oznámili i jméno nového basisty - Sean Andrews. Nick k tomu mimo jiné uvedl: "Nebylo snadné najít basistu, který by mohl pokračovat v tak vysokém standardu, který James nastavil během jeho času stráveného s námi. James je neuvěřitelně talentovaný hráč a přispěl značnou měrou ke zvuku Redemption. Mohu ale říci, že v osobě Seana Andrewsa máme někoho, kdo je přesně tak talentovaný a jedinečný, a někoho, kdo bude hrát ještě integrálnější roli v naší kapele. Sean je perfektní volbou pro vyplnění náročné pozice baskytaristy Redemption".

Redemption pak okouzlili diváky po celém světě svými neuvěřitelnými živými vystoupeními. To se ukázalo v masovém měřítku v roce 2008, kdy kapela doprovázela na pětitýdenním severoamerickém turné progresivní metalové giganty Dream Theater při jejich americkém Systematic Chaos Tour, aby podpořili i své vlastní album z roku 2007 "The Origins of Ruin". Z jednoho závěrečného vystoupení pořídili záznam a v březnu 2009 vydali živé DVD/CD s názvem "Frozen in the Moment", které vyšlo ve chvíli, kdy se kapela vrátila do studia, aby zahájila práce na dalším studiovém albu.

Čtvrtá studiová deska "Snowfall on Judgment Day" vyšla 28. září 2009 v Evropě a 6. října v Severní Americe. Album obsahuje deset skladeb tvrdé, ale současně melodické muziky a skvělých instrumentálních výkonů, a fanoušci se měli pravdu na co těšit, o čemž svědčil trailer na webu kapely a vysoká hodnocení předchozích nahrávek. Redemption je nahráli ve složení Ray Alder (zpěv), Nicolas van Dyk (kytary, klávesy), Bernie Versailles (kytary), Sean Andrews (baskytara), Chris Quirarte (bicí) a Greg Hosharian (klávesy). Jako speciální host se na desce objevil zpěvák James LaBrie (Dream Theater) v písni "Another Day Dies".

Van Dyk se k účasti Jamese vyjádřil: "Když jsme byli na turné s DT, James byl zvláště laskavý a řekl mi, že miluje to, co Redemption dělají. Zeptal jsem se ho, jestli by měl zájem hostovat a on byl neskutečně ožil. Nechtěl jsem napsat tu píseň pro něj, doopravdy jsem ani netušil, jaký typ hostování bude fungovat, ale když písně byly všechny hotové, věděl jsem, že verše "Another Day Dies" by zněly skvěle s Jamesem, myšlenka na duet během refrénu mě také napadla, poslal jsem mu přednatočené demo a zeptal se jej, co si o tom myslí. Zalíbil se mu ten nápad a tak jsme ji natočili. Práce s ním byla skvělá zkušenost - je kompletní profesionál, velmi pěkný hoch, velmi společenský a opravdový přítel. Strávili jsme několik hodin ve studiu, natočil zpěv a podal skvělý výkon."

Koncem září 2010 Nick van Dyk oznámil, že zahájili práce na jejich páté nahrávce s názvem "This Mortal Coil", která vyšla 11. října 2011. Inspirace pro album pochází od kytaristy a klávesisty Nicka Van Dyka, u nějž lékaři diagnostikovali rakovinu, a řekli mu, že mu zbývá 3-5 let života, ale později, po intenzivní léčbě, diagnózu přehodnotili a prohlásili jej za zcela zdravého. Album vyšlo ve standardní verzi i v limitované edici obsahující bonusové CD coverů kapel uvedených jako "sbírku písní původně nahraných ostatními umělci, u kterých by člověk nečekal, že by zněli jako progresivní metalová kapela.

Alba se prodalo okolo 1100 kopií ve Spojených státech v první týdnu prodejů. CD se umístilo na pozici #32 v žebříčku Top New Artist Albums (Heatseekers), který hodnotí nejlépe prodávající se alba a nově objevených hudebníků, kteří se doposud nikdy neobjevili v Top 100 na The Billboard 200.

REDEMPTION kytarista a zakladatel Nick van Dyk byl prvním, kdo mohl říci, že je to pravda, když se říká, že umělcova nejtemnější chvíle může nabídnout obrovský zdroj inspirace. Zvláště, když čelí trestu smrti. Takže není náhodou, že páté studiové album skupiny je nazváno "This Mortal Coil", a je to docela určitě jejich nejagresivnější nahrávka vůbec.

"Diagnostikovali mi rakovinu krve před třemi lety, a řekli, že mi zbývá tři až pět let života," vysvětluje van Dyk. "Není to tak, že jsem chtěl psát písně či album o to, že možná mám rakovinu, ale nastane takový myšlenkový proces, kterým si každý prochází, když jste tváří v tvář své vlastní smrti, který vzbuzuje všechny druhy otázek typu: Co jsem to sakra udělal, že jsem se ocitl v této pozici? Co mám nyní dělat? Kolik času mám, co mohu udělat, abych to změnil?, Co budu dělat s tím, ať už je to jen den nebo 50 let?"

A dodává: "Nyní, když se to stalo, měl jsem štěstí, že jsem byl diagnostikován náhodou, a proto měli možnost prozkoumat jediného chlapa na světě, který si myslel, že se může vyléčit ještě před tím, než zahájili léčbu. Prošel jsem velmi intenzivní terapií kvůli toho, a nyní jsou velké šance v můj prospěch, že jsem se vyléčil. Takže rakovina, doufejme, je pryč - ale otázky vyvolané zkušenostmi jsou stále pro mě relevantní, jako to dělají všichni - kteří jsme museli případně čelit hrozbě vlastní smrti."

Přestože rychle dodává, že to není o rakovině nebo o jeho vlastní situaci, album "This Mortal Coil" je v některých ohledech soundtrackem k životu, který je otřesen takovou diagnózou. Názvy skladeb hovoří samy za sebe - "Path Of The Whirlwind", "No Tickets To The Funeral", "Let It Rain", "Stronger Than Death", "Departure Of The Pale Horse", abychom vyjmenovali alespoň některé pro představu. Pokud se zahloubáme do textů, které se zabývají osobní reflexe a ironii života, je jasné, že van Dyk jen usměrnil emoce svých posledních tří let díky hudbě.

"Je těžké přenést se přes to, aniž by mě to ovlivnilo, ale nechtěl jsem, aby to bylo koncepční album o mně. Cílem naší hudby je vždy nalézt společný základ s posluchači. V minulosti jsme například měli písničky o vztazích - naše vztahy s ostatními, mezi sebou a světem kolem nás. To jsou věci, které každý potkává běžně ve svém životě. Tentokrát je téma hrozba smrti, což je něco, s čím my jako lidské bytosti máme co do činění. Takže jsem ani tak nediskutoval o mé diagnóze, ale nalezli jsme nějaké postřehy o tomto společném stavu. Samozřejmě, že se od vaších mohou lišit!"

V době skládání alba byl Nick ovlivněn chemoterapií, a měl občas strašlivé, živé sny, když jsem měl dva běhy tohoto konkrétního léku, a v obou případech měl jsem to tři měsíce od sebe, měl jsem tyto stejný druh snů, které skutečně zpochybnit, velmi intenzivně realisticky-koncept self-hodnota. "Během prvního snu, jsem šel na večírek a byli tam všichni, co jsem kdy potkal po celý život, seděli na tom večírku, smáli se na mě a nazvali mě kusem hovna, a bylo to neuvěřitelně temné, strašné, silná věc. "Dreams From The Pit", je o tomto strašném pocitu bezcennosti".

"Jsme docela těžcí pro prog metal, což by dávalo smysl, pokud se domníváte, že jsem vyrostl na Bay Area Thrash a New Wave Of British Heavy Metal, a teprve později jsem objevil kapely jako Kansas, Rush a Genesis," říká van Dyk o vývoji Redemption. "Je samozřejmě mnoho podobných vlivů, které formovaly Dream Theater - a stejně jako já miluji Dream Theater hudbu, je faktem, že spousta našich společných vlivů už svůj vliv na mě mělo a vytvořilo základ zvuku Redemption dávno předtím, než se ukázalo, že zní jako určité kombinace Dream Theater což u těchto složek bylo považována za dobrou věc. To je důvod, proč se naše hudba trochu liší od toho, co pochází od Dream Theater ovlivněného über-prog hnutí."

Divize Laser’s Edge, Sensory RecordsLaser, potvrdili, že na konci léta - konkrétně 16. září 2014 vyjde nové live album kapely. V roce 2012 byli Redemption jednou z hlavních hvězd světoznámého festivalu ProgPower Festival v Atlantě, kde nahrála kapela jedinečnou show s téměř osmdesáti minutami zaznamenaného materiálu a inscenované s doplňkovými efekty, které přinášejí podmanivý emocionální náboj této kapely. Toto představení vyjde na oficiálním záznamu pojmenovaném "Live From The Pit", které bude v balení CD/DVD, včetně dalšího bonusového materiálu, spolu s 5.1 surround mixem a dalšími. Z oblíbených fanouškovských skaldeb se objeví nikdy předtím nehraná "Parker’s Eyes" nebo drtivá emocionální skladba "Stronger Than Death". Záznam představení zachycuje i zvláštní schopnost jejich hudbou hluboce spojit s fanoušky. Podle slov jednoho concertgoer Redemption, show "bylo určitě nejvíce vyčerpávající, osobní a emocionální hudební zážitek, jaký jsem kdy měl".

Pak ale kapelu postihla nepříjemnost. Ráno dne 5. října 2014 byl Bernie Versailles postižen nemocí zvanou aneurysma a byl odvezen na pohotovost. Od té doby se léčí a je dočasně mimo kapelu. Aneurysma je vyklenutí cévní stěny. A tak je kapela dočasně bez obsazeného postu kytaristy.

Americkým progresivním metalistům Redemption v čele se zpěvákem FATES WARNING Ray Adlerem se ale povedl parádní kousek, když pro své připravované šesté album "The Art Of Loss" získali tři dnes už bývalé kytaristy kapely Megadeth - Martyho Friedmana, Chrise Polanda a Chrise Brodericka. Ve skladbě "Thirty Silver" si dokonce zahráli všichni tři společně. Dalším skvělým hostem pak vyšperkovali cover verzi skladby The Who "Love Reign O'er Me", v níž si Adler střihl duet s dalším metalovým borcem, Johnem Bushem z ARMORED SAINT. Devíti skladbová nahrávka trvající přes 75 minut vyšla 26. února 2016 u labelu Metal Blade Records.

Americkou prog metalovou partu REDEMPTION opustil jejich dlouholetý vokalista Ray Adler (FATES WARNING) a na jeho postu jej vystřídal Tom Englund z EVERGREY. S novou sestavou dokončili nahrávání sedmého alba "Long Night’s Journey Into Day". "Je nám potěšením přivítat Toma v našich řadách. Má neskutečně silný, oduševnělý a emocionální hlas, který naše muzika potřebuje a jsme si jistí, že spolu s ním pošleme novou deskou lidi rovnou do kolen," říká kytarista a klávesák Nick van Dyk.

V souvislosti s novým zpěvákem kapela uvedla:
1. Pro ty, kteří znají Tomův hlas, víte, že to bude úžasné.
2. Pro ty, kteří neznají Tomův hlas, věřte mi: všichni milujeme Raye, ale Tom je velmi skvělá náhrada; pokud se vám to líbilo předtím, budete nás stále milovat! A měli byste se podívat na jeho kapelu Evergrey, kteří jsou fantastičtí.
3. A nebude to mít žádný vliv na Evergrey, nebojte se!

Sestava REDEMPTION je nyní následující - Tom Englund – zpěv, Nick van Dyk – kytara a klávesy, Sean Andrews – baskytara, Chris Quirarte - bicí. V tomto složení dokončili nahrávání „Long Night’s Journey Into Day“ pod dohledem producenta Jacoba Hansena (VOLBEAT, PRIMAL FEAR, AMARANTHE, DORO…). Jako hostující hráči s ealbu opět blýsknou Chris Poland (MEGADETH, OHM) a Simone Mularoni (OHM). Album má vyjít zkraje roku 2018. S novým zpěvákem Tomem Englundem kapela již ohlásila vystoupení na festivalu ProgPower USA XIX Metal Festival, který se koná počátkem září 2018 v Atlantě, Spojené Státy. První singl, který propaguje album, je "Little Man", který byl uvolněn 16. května 2018.

Prog-metalová kapela Redemption vydala singl "I Am The Storm" spolu s hudebním videem. Píseň oznamuje nové album Američanů s názvem "I Am The Storm", které vyjde 17. března 2023 u AFM Records. Album bude produkovat Nick van Dyk a jako zvukař Simone Mularoni (DGM). Na albu se objeví Chris Poland (ex-Megadeth) a Henrik Danhage (Evergrey). Nové album bude obsahovat dva covery "Turn It On Again" od Genesis a "Red Rain" od Petera Gabriela.

Zpět
Členové:
Nicolas van Dyk - Guitars, Keyboards (2001-dosud)
Sean Andrews - Bass
Chris Quirarte - Drums (2006-dosud)
Tom Englund - Vocals
Bernie Versailles - Guitars (2001-dosud)
Bývalí členové:
Ray Alder - Vocals (2005-2017)
Greg Hosharian - Keyboards (2008-2010)
James Sherwood - Bass (2002-2006)
Jason Rullo - Drums (2001-2002)
Corey Brown - Vocals (2001)
Rick Mythiasin - Vocals (2001-2005)

Koncertní hosté:
Andy Paredes - Keyboards (ex-Talamasca)
Smiley Sean - Keyboards (ex-Prymary)

Členové

Guitars, Keyboards

Kytarista a skladatel Nicolas van Dyk je duchovní otec rychle rostoucí prog metalové kapely Redemption, která koncertovala společně po USA s Dream Theater v roce 2007. V kapele se představil i legendární zpěvák Ray Alder z Fates Warning a v jejich hudbě kombinují Redemption těžkou a složitou hudbu s neodolatelnými melodiemi a silný důraz na kvalitu napsaných skladeb, jsou jedineční a jsou známi svěžím přístupem k progresivnímu metalu.

Nick hrdě hraje na Conklin Guitarkytary od roku 2005 a má pět krásných ručně vyrobených nástrojů nesoucí jeho podpis.

Začal hudební kariéru výukou hry na klasické piano, když mu bylo šest a hrál na ně vážně až studia na střední škole, do doby než si zlomil ruku. Nebyl nejpopulárnějším klukem hrajícím klasický klavír, a tak ve 14 letech popadl kytaru. Pak se ukázalo, že nebyl ani nejpopulárnější kluk hrající na kytaru, ale bral to jako zábavu. Je samouk na kytaru, na klavír bral lekce, takže tvrdí, že asi lépe ovládá klavír. Již v desáté třídě napsal svůj první riff a pořád si jej pamatuje.

V roce 2009 vystoupil na ProgPower USA X., když hostoval u kapely Fates Warning. Bylo to v době během ohromných muk při léčbě rakoviny .... V té době pobýval zrovna v Atlantě s Fates Warning, kteří již nějakou dobu byli přátelé (s Rayem a Joey Verou [bass] od roku 1997. Nick tak uvítal možnost zahrát si s nimi, což mu neuvěřitelně pomohlo, když mu lidé tleskali když se objevil.
Členové
Bass

Také skládá a nahrává vlastní basově orientovanou hudbu pod názvem Indica Trichome Project. Vyučuje hraní na baskytaru a kytaru v Redlands Guitar Shop, který se nachází na 208 Orange Street v centru města Redlands, CA.

Hrál dříve s bubeníkem Chrisem Quirartem v kapele Prymary, kde Sean byl prvním baskytaristou někdy v roce 1995, pak se jejich cesty rozdělily. Seanova přítelkyně jej přiměla, aby si udělal stránku MySpace pro svoji hudbu. Tak si ji zřídil a postupně si přidával přátele nebo kapely, které se mu zamlouvaly.

"Náhodou jsem se koukl na stránku Inside Out a viděl jsem, že Prymary si tam napsali komentář. Tak jsem tam připsal svůj komentář, že jsem v této kapele hrával. Chris mi skoro okamžitě odpověděl a napsal: "Ty bago, opravdu potřebujeme baskytaristu, přakvapivě ale ne pro Prymary, ale do jiné kapely Redemption se zpěvákem Rayem Alderem. Už podepsali smlouvu s vydavatelstvím. Máš zájem? Takže takhle se to v zásadě stalo. Nick se také kontaktoval se mnou přes MySpace, a zjistili jsme, že máme společné některé zájmy a líbí se nám stejné filmy. Takže on pak napsal: "Hochu, ty jsi ten pravý!" Ani jsem nemusel na konkurz".
Členové

Drums

S bicími se Chris setkal v roce 1991, když nastoupil na střední škole do pochodového orchestru. Začínal hraním na bubínek, až přešel na celou sadu. Původně jej k bubnování inspiroval Tommy Lee, Chris si nahrál mnoho nahrávek doma a hrát také v mnoha garážových kapelách.

Další směr rozvíjení přišel, když Chris objevil Rush a progresivní rockové hnutí ze 70. let. Složitost a neortodoxní kompozice mu otevřely zcela nový svět s tím, co vše by se dalo udělat s hudbou. Chris založil svou vlastní kapelu Prymary v roce 1992 a pracoval na zvuk kapely. V roce 2000 se skupina pustila do psaní jejich prvního alba, které si samofinancovali a sami i vydali. Vyšlo v roce 2003 a znamenalo velký krok vpřed v Chrisově rozvoji jako hráč.

Někdy v té době byl Chris pozván hrát s kapelou Redemption jako hráč pro jednorázové představení v Atlantě. Úspěch koncertu nakonec vedl k tomu, že Chris byl požádán, zda by se nestal řádným členem. "Redemption" vydali své druhé album v roce 2005, které získalo celkem slušné ohlasy. O rok později Chrisova skupina Prymary vydala své druhé a koncepční album s názvem "Tragedy of Innocence". Kapela pak hrála na Headway festivalu v Holandsku. Kapela překonala své vlastní bezejmenné album a obdrželo nadšené kritiky.

V roce 2007 Redemption vydali třetí album s názvem "The Origins of Ruin", které napomohlo upevnit postavení kapely v prog metalovém světě. Byl to velký rok pro kapelu, když se stali hlavní hvězdou festivalu Headway v Amsterdamu a podporovali Dream Theater na jejich severoamerickém letním turné. V roce 2008 Chris nahral skladby pro čtvrté album Redemption "Snowfall on Judgment Day" a kapela vydala DVD s jejich koncertem na ProgPower Festival in Georgi, US. Chris také dostal příležitost odehrát pár koncertů s "Rocket Scientists" v letech 2008-2009 a koncertní DVD kapely se připravuje.

Koncem roku 2008 se Chris podílel na nahrávání alba projektu Roswell 6 s dalšími proslavenými progresivními hudebníky. Námětem bylo mezinárodní bestseller autora Kevin J. Anderson, album bylo první svého druhu na základě knihy s texty, které napsali Anderson a Rebecca Moesta. Podle fantasy románu Andersona složené album si získalo pozornost v hudebním světě. Chris také vydal další album souboru Prymary v roce 2009 s názvem "Enemy Inside", který dále upevnilo pověst kapely. Redemption nahráli další album v roce 2011 s názvem "This Mortal Coil".

Nyní je Chris zaneprázdněn studiovým hraním a je vždy k dispozici pro jiné projekty.

Nahrál desky:
Prymary - S/T (2003, Independent)
Redemption - The Fullness of Time (2005, Sensory Records)
Prymary - The Tragedy of Innocence (2006, ProgRock Records)
Redemption - The Origins of Ruin (2007, InsideOut Music)
Redemption - Frozen in the Moment - Live in Atlanta (2009, InsideOut Music)
Roswell 6 - Terra Incognita:Beyond the Horizon (2009, ProgRock Records)
Redemption - Snowfall on Judgment Day (2009, InsideOut Music)
Prymary - The Enemy Inside (2009, ProgRock Records)
Redemption - This Mortal Coil (2011, InsideOut Music)
Primitive Overflow - Honor Way Down (2012, Progrock Records)
Členové

(celým jménem Thomas Steffen Englund)
(Narozen 14. prosince 1973, Švédsko)
Vocals


Tom Englund ze Švédska v současné době hraje na kytaru a zpívá vokály pro skupinu Evergrey. Je ženatý s Carinou Englundovou, která zpívá doprovodné vokály na většině jeho alb.

K hudbě se dostal, když ještě jako dítě vyhrál při nějaké soutěži v zábavním parku singl "Radio Gaga" od Queen. Poté se zaposlouchal do synthpopu a kapel jako Depeche Mode nebo Thompson Twins. Nějakou dobu nato se dostal na koncert Def Leppard, spatřil ty zástupy holek po koncertě a řekl si: "Tohle chci v životě dělat."

Progressive metalovou kapelu Evergey spoluzakládal v roce 1995, ale první desku vydali až v roce 1998, takže to chvilku trvalo. Ve skutečnosti ale nahráli demo velmi rychle a dokonce okamžitě získali smlouvu, ale nedostali zas tak rychle zaplaceno. Potřebovali tedy dva až tři roky, než jsme vydali debutové album "The Dark Discovery". V té době skládal repertoár kapely v podstatě. Vypomáhal mu občas jejich tehdejší kytarista Daniel. Když odešel po druhé desce, získal Tom pozici hlavního skladatele v kapele, ale dodnes stále spolupracuje se všemi.
Členové
(Narozen 14. května 1967, United States)
Guitars, Vocals


Bernie působil a působí v kapelách:
Agent Steel - Guitars (1985-1987, 1998-dosud), kde v roce 1985 nahradil Kurta Kilfelta
Engine - Guitars (1999-?)
Redemption - Guitars (2001-present)
Masters of Metal - Guitars (2011-present), Vocals (2012-present)
The Militants

Ráno dne 5. října 2014 ale Bernie Versailles byl postižen nemocí zvanou aneurysma a byl odvezen na pohotovost. Od té doby se léčí a je dočasně mimo kapelu. Aneurysma je vyklenutí cévní stěny.
Členové

(Narozen 20. srpna 1967,
San Antonio, Texas,
původním jménem Ray Balderrama)
Vocals


Je zpěvákem progresivní metalové kapely Fates Warning od jejich desky z roku 1988 "No Exit". Předtím působil jako člen skupiny Syrus (San Antonio, Texas). Vydal také dvě alba "Engine" (1999) a "Superholic" (2002) s kapelou Engine.

Ray Alder také vystoupil na představení s kapelou Dream Theater v Los Angeles, Kalifornie, dne 18. května 1998.

Zpívál také s Redemption na albech "The Origins of Ruin", "The Fullness of Time", "Snowfall on Judgment Day" a "This Mortal Coil", navíc produkoval i jejich bezejmenné debutové album vydané v roce 2002.

Nedávno spolupracoval s nezávislým promotérem a producentem Necro na jeho albu s názvem "Death Rap".

Příchod k Fates Warning v roce 1988 (už před 26 lety, to mu bylo 18 let!), kdy nahradil skvělého Johna Archa, Ray připoměl v jenom rozhovoru: "Vzpomínám si, že jsem byl vystrašen a bál jsem se. Byl jsem mladý kluk. Oni byli moje nejoblíbenější kapela na světě a já jsem nikdy neopustil Texas a jediný důvod, pro který jsem jej opustil a odešel do Connecticutu, byl konkurz s těmito kluky. Vzpomínám si na let letadla a na následující večeři... to byla ta nejpodivnější věc na světě, strašidelná. Překonal jsem to a odvedl dobrou práci, a přišel Brian Slagel [z Metal Blade] já jsem si řekl: "Bože, Brian Slagel!" Nyní jsou z nás skvělí přátele. Bylo to vzrušující a nové, neměl jsem ponětí, kam to dojde, ale bylo mi to tenkrát jedno. Je to zábavné, protože hudba nebyla můj sen - hrával jsem jen v místních kapelách, ale jakmile jsem začal, bylo to úžasné. Pamatuji si, že na konkurzu jsem zpíval "Quietus", část z "Beyond The Ivory Gates", nahráli jsme tenkrát čtyři skladby."

Dne 16. března 2010 Fates Warning vydali Deluxe Edition jejich alba z roku 1991 "Parallels". Toto vydání bylo plně remasterováno a obsahuje více než tři hodiny hudby a záběrů z živých vystoupení. "Parallels" se stala jednou z nejúspěšnějších nahrávek Fates Warning i díky obchodnímu úspěchu singlů "Eye To Eye", "Point Of View" a "We Only Say Goodbye". Podle záznamů Metal Blade (2010) se "Parallels" ukázalo jako jedno z nejvlivnějších alb v prog a metalovém žánru, a to i přes jeho velmi diskutované postavení mezi fanoušky jako "komerčně" znějící album. V komentáři k albu je Alder citován na webových stránkách Metal Blade Records takto: "Myslím, že je to jedno z nejlepších alb, co jsme kdy vydali a já jsem rád, že fanoušci mají šanci udělat si druhý pohled na tento důležitý záznam. Sestava kapely, písně a přebal, to všechno se sešlo ve velkém balíku, když originální nahrávky a bonusové DVD opravdu tvoří nový pohled na album."
Členové

Keyboards

Je hudebník, skladatel, dirigent, klavírista a dirigent.

Greg Hosharian začal hrát na klavír ve čtyřech letech, když se jeho otec Edward Hosharian, hudební skladatel a dirigent v Los Angeles-based Armenian Philharmonic Orchestra, stal i jeho prvním učitelem hudby. V jeho 13 letech studoval u pianisty Akiko Dohi a začal skládat vlastní hudbu, vyhrával klavírní soutěže s klasickým repertoárem i se svými vlastními kompozicemi. Navštěvoval Los Angeles County High School for the Arts, kde experimentoval s různými nástroji a hudebními styly.

Greg získal titul bakalář v oboru kompozice na California Institute of the Arts a magisterský titul v oboru kompozice a orchestrace na California State University, Northridge. Jako součást jeho 2004 postgraduálního recitálu Greg řídil 15 členný symfonický soubor při předvedení své skladby "Symphony No. 1 - Instance". Stupně" Aktivně diriguje a vyučuje, také komponuje hudbu k filmům, pro televize, animace a hudební projekty.

Greg koncertoval jako klávesista s progresivní rockovou kapelou Redemption po celé Evropě a Severní Americe jako otevírací kapela Dream Theater. Od března 2008 je pak stálým členem kapely Redemption. Vytvořil také tři vlastní kapely, ve kterých hraje klávesy - Vendetta, Hosharian Brothers Band (spou s bratrem Peter Hosharian na klarinet) a Armenian Space Station a hrál v Echo Prism. V roce 2009 Armenian Space Station vystoupili a byli výjimečně dobře přijati na koncertě v Jerevanu, Arménie.

Greg založil v roce 2010 také The Armenian Pops Orchestra, kteři uvedli premiérově dlouho očekávané debutové představení Gregovy orchestrální kompozice "Symphony No. 2 - The Waters Of Lake Sevan" 24. října 2010 v Zipper Hall v Los Angeles. Poté, co původně skládal skladbu pro klavír s jednou větou, rozšířil Greg svou kompozici na tři věty pro orchestr. Tři věty znázorňují osoby vymyšlené ve snu prostřednictvím třídenní hudební cesty po nádherně krásném prostředí Arménie.

S revitalizací stipendijního fondu Edward Hosharian bude Greg nadále úzce spolupracovat se stipendisty, umožnit jim projevit hudební talent a pomocí se realizovat v budoucích koncertech.

V blízké budoucnosti Greg plánuje uspořádat sérii koncertů etnické arménské klasické a komorní hudby na různých místech po celém světě. Na těchto koncertech vystoupí a představí také své originální skladby.

Oblíbení klávesisté: Ray Manzerik, Kevin Moore, Jordan Rudess, Keith Emerson, Rick Wakeman
Oblíbené skupiny: Rush, Dream Theater, Tool, Boston, Doors, Metallica, System Of A Down, Hosharian Brothers band
Hudební vlivy: Bach, Rachmaninoff, Khatchaturian, Sayat Nova, Komitas Vardapet, Chopin, Mozart, Beethoven, Tschaikovsky, Mahler, Stravinsky, Bartók, John Williams, Danny Elfman, Howard Shore, Hans Zimmer
Členové

Bass (2002-2006)

Redemption opustil v roce 2006, kdy se chtěl začít věnovat jiným hudebním aktivitám. Působil a působí v kapelách:
Prymary - Bass, alba "Prymary" (2002), "Demo" (Demo) (2002), "The Tragedy of Innocence" (2006)
Redemption - Bass (2002-2006), album "The Fullness of Time" (2005)
Členové
Drums (2001-2002)
(Narozen 17. července 1972, Hackensack, NJ)


Je americký bubeník, který je jedním ze zakládajících členů progresivní metalové kapely Symphony X.

V mládí si vzal pár lekcí pro klavír a kytaru, ale nic z toho jej doopravdy nechytlo. Pak se jeho matka dočetla, že bicí jsou dobrou formou terapie. Bylo mu 11 let, když se jej zeptala, jestli chce podarovat nějaké paličky a sedačku a ta představa se mu zaíbila. Jeho bratranec mu pak řekl, že má odloženou bicí sestavu a jen se na ní hromadí prach a nabídl mu ji.

Vyrostl poslechem Stevie Wonder a kapel, jako je Earth, Wind, and Fire, ale v té době u něj přavažoval vliv Alex Van Halena a kapely jako Iron Maiden... ale v té době hrával cokoliv, co uslyšel v rádiu. Chodil na lekce jen asi 4 měsíce, ale měl daleko větší zájem hrát skladby Van Halen, než cvičit základy. Pak objevil i Rush a svět progresivní hudby, zatímco stále ještě poslouchal nějaké těžší věci... vše od Slayer a King Diamond až po Led Zeppelin. O pár let později se zajímal i o fúze jazzu a Mahavishnu Orchestra, Chick Corea, Tony Williams, Frank Zappa, Miles Davis a seznam by mohl pokračovat dál. Co se týče bubeníků, přidal si mezi oblíbence další jména jako Dennis Chambers, Vinnie Colaiuta, Dave Weckl, Simon Phillips, Terry Bozzio, Steve Gadd, Manu Katche, Steve Smith, Jeff Porcaro a samozřejmě Buddy Rich.

Když mu bylo 16 let, dozvěděl se, že Sonny Igoe žije a vyučuje v téže čtvrti ve městě, kde žil, a tak začal studovat u něj, což s přestávkami trvalo asi 3 roky. Po střední škole se přihlásil na Drummers Collective, kterou absolvoval s certifikátem...

Prvního zpěváka Symphony X Roda znal asi rok, než jej seznamil s dalšími členy Mikem a Tomem. Tenkrát kytarista se snažil dát dohromady kapelu, nakonec mu Mike zavolal a nabídl práci ve studiu a už u toho zůstalo.

V roce 2003 figuroval v hlasování čtenářů pro magazín Modern Drummer, kde dosáhl dvě ocenění - druhé místo v nové talenty a třetí místo pro nejlepší nahraný výkon na albu Symphony X "Odyssey" (2002). V témže roce účinkoval také na bezejmenném prvním albu Redemption.

V současné době vyučuje lekce na bicí v Big Beat Studios v New Jersey.

Dne 27. února 2013 ale Symphony X oznámili, že v předchozím týdnu byl Jason byl přijat do nemocnice pro srdeční selhání. Strávil týden v nemocnici, byl propuštěn po několika dnech. Jason pak začal rehabilitační program a bylo mu řečeno, že jeho uzdravování bude trvat minimálně 3-6 měsíců v neustále péči lékařů.

Během této doby, jak skupiny oznámila 26. března 2013, jej bahradí John Macaluso na turné po Jižní Americe a Evropě, dokud se Jason nezotaví z těchto zdravotních problémů.
Členové
Vocals (2001)

Působil v kapelách Magnitude 9, Section 16 a Psycho Drama. Od roku 2005 je členem britské kapely Balance of Power.

V roce 2009 stál u zformování kapely IN THE MACHINE z Colorada, kde s ním působí Ian Ringler (12 String Bass) a Doug Brown (Vocals, Drums). V roce 2011 jim vyšlo první bezejmenné album "In The Machine".

Působil a působí v kapelách:
Magnitude 9 - Vocals, alba "Chaos to Control" (1998), "Reality in Focus" (2001), "Decoding the Soul" (2004)
Hercules Castro - Guitars, Bass, Drums, Keyboards, album "Singularity" (2007)
Metro Society - Vocals
Section 16 - Vocals, Keyboards (1999-present)
Redemption - Vocals (2001)
Psyco Drama - Vocals, alba "The Illusion" (1995), "Bent" (1997)
Členové
Vocals (2001-2005)
(narozen 16. září 1966, Tucson, Arizona, USA)

Je rockový zpěvák, který se účastnil mnoha projektů jako All in Vein, Pshyco Twin, Mystic Force a New Eden. Koncem roku 1990 zformoval dokonce sólový project Mythiasin. Nahráli pouze nějaké Rush covery, jeden z nich "Freewill" se ocitl na kompilaci "Red Star: Tribute To Rush" vydaném v roce 1999. Nahráli dokonce celé album, jenže výsledný mix byl tak špatný, že nikdy nevyšlo. V roce 2004 se znovu zformovali ver složení Rick Mythiasin (vocals), Mark Coglan (guitars), Star Coglan (guitars), Doug Truman (bass), Dave Bellomo (drums) a v roce 2005 pak natočili jeden EP demo snímek se skladbami "The Future Is The End", "Punishment Overdue", "Lost Voice In The Crowd" a "The Truth".

V kapele Mystic Force nahradil tragicky zemřelého Bobbyho Hickse na selhání jater. Nahrávání alba nylo ale bohužel odloženo, neboť kytarista Mike Evans utpěl zlomeninu lokte. Mezitím v roce 2013 se začal podílen na nové projektu WHERE EVIL FOLLOWS s kytaristou Toby Knappem (ex-Onward) a deska by měla vyjít v roce 2014. V současné době působí znovu ve STEEL PROPHET, kam se vrátil po několikaleté pauze.

Účast v dalších kapelách:
Masters of Metal - Vocals (2011-2012), singl "Tomb of Ra" (2011)
Agent Steel - Vocals (2011)
New Eden - Vocals, album "Stagnant Progression" (2003)
Redemption - Vocals (2001-2005), album "Redemption" (2003)
Taraxacum - Vocals (2001-2005), alba "Spirit of Freedom" (Demo) (2000), "Spirit of Freedom" (2001), "Rainmaker" (2003)
Psychic Vampires Vocals (1999), album "Aggressor" (1999)
Mythiasin (1990)
Pantera - Vocals (1986)
Členové
Guitars, Keyboards (ex-Talamasca)

Žije v North Hollywood, California. Andy je hudebník hraje na kytaru a klávesy.

Andy je již přes dvacet let v hudební branži, včetně živých představení, výuky hudby a koncertní produkce. Vystupoval i jako kytarista a klávesista s řadou hudebních projektů, v poslední době také s kapelou Redemption (záznamů Metal Blade). Má více než deset let zkušeností jako hudební pedagog, poskytuje lekce pro střední školy a studenty na univerzitní úrovni, vyučuje i soukromě.

Byl členem kapely Talamasca, která vznikla v Appleton, WI (USA) na jaře roku 1994 a založili ji Andy Paredes (kytara), Brad Schuler (basa) a Matthew Lee Belanger (perkuse). K nim se přidal zpěvák Steve Gentz na jaře 1997. Kapela má svůj název podle Anne Riceové The Vampire Chronicles a hráli hudbu ve stylu svých vlivů, včetně Fates Warning, King Diamond a Queensryche. Debutové album Talamasca "Projection" (1998) získalo pozitivní recenze z časopisů a fanzinů po celém světě. Jejich nahrávky se také objevily na CD kompilaci Rock Hard Magazine "Unerhort! Volume III", vystupovali na Powermad 1998 a 1999, nahráli skladbu "The Whisper" pro "Warning: Minds of Raging Empires", což byla tributní deska Queensryche na Siegen Records. Druhé album Talamasca "Ascension" vyšlo v roce 2002.

Zpět
Studiové desky:
2023 I Am The Storm
2018 Long Night's Journey Into Day
2016 The Art Of Loss
2011 This Mortal Coil
2009 Snowfall on Judgment Day
2007 The Origins of Ruin
2005 The Fulness of Time
2002 Redemption
Živé nahrávky:
2014 Live From The Pit
2009 Frozen In The Moment - Live In Atlanta

Kompilace:
2015 Discovering Redemption


Skupina:
Tom Englund - Vocals
Nick Van Dyk - 6 & 7 String Guitars, Keyboards
Chris Quirarte - Drums & Percussion
Sean Andrews - 6 String Bass
Vikram Shankar - Keyboards
Hosté:
Chris Poland - Guitars () (Megadeth, OHM)
Simone Mularoni - Guitars (OHM)
Diskografie I Am The Storm
Vyšlo 17. března 2023, AFM Records

Seznam skladeb:
01. I Am The Storm (4:27)
02. Seven Minutes From Sunset (4:28)
03. Remember The Dawn (8:26)
04. The Emotional Depiction Of Light (6:10)
05. Resilience (4:36)
06. Action At A Distance (14:19)
07. Turn It On Again (4:19)
08. All This Time (And Not Enough) (12:36)
Bonus Tracks:
01. The Emotional Depiction of Light (Alt. Mix) (6:10)
02. Red Rain (5:37)
03. The Pearl Clutchers (feat. Chris Poland - vinyl exclusive) (6:43)
04. The Far Side of the Clouds (feat. Henrik Danhage - vinyl exclusive) (7:18)
Total Time: (61:09)

Producer: Jacob Hansen
Artwork: Travis Smith

Skupina:
Tom Englund - Vocals
Nick Van Dyk - 6 & 7 String Guitars, Keyboards
Chris Quirarte - Drums & Percussion
Sean Andrews - 6 String Bass
Vikram Shankar - Keyboards
Hosté:
Chris Poland - Guitars () (Megadeth, OHM)
Simone Mularoni - Guitars (OHM)
Diskografie Long Night's Journey Into Day
Vyšlo 27. července 2018, Metal Blade Records

Seznam skladeb:
01. Eyes You Dare Not Meet In Dreams ()
02. Someone Else's Problem ()
03. The Echo Chamber ()
04. Impermanent ()
05. Indulge In Color ()
06. Little Men ()
07. And Yet ()
08. The Last Of Me ()
09. New Year's Day ()
10. Long Night's Journey Into Day ()
Total Time: (00:00)

Producer: Jacob Hansen
Artwork: Travis Smith
All music written: Redemption
All lyrics: Nick Van Dyk
Album je prvním albem, které nazpíval nový zpěvák skupiny Tom Englund z Evergrey.

Skupina:
Ray Alder - Vocals
Nick Van Dyk - Guitars, Keyboards
Greg Hosharian - Keyboards
Chris Quirarte - Drums
Sean Andrews - Bass
Hosté:
Simone Mularoni - Guitars
Chris Poland - Guitars (01,02,04,06-09) (Megadeth)
Marty Friedman Guitars (03,06) (Megadeth)
Chris Broderick Guitars (06) (Megadeth)
John Bush - Vocals (08) (Armored Saint / Anthrax)
Diskografie The Art Of Loss
Vyšlo 26. února 2016, Metal Blade Records

Seznam skladeb:
01. The Art of Loss (5:22)
02. Slouching Towards Bethlehem (8:06)
03. Damaged (4:56)
04. Hope Dies Last (10:33)
05. That Golden Light (4:54)
06. Thirty Silver (6:25)
07. The Center of the Fire (7:55)
08. Love Reign o'er Me (The Who cover) (5:08)
09. At Day's End (22:33)
Total Time: (75:52)

Producer: Tommy Hansen
Artwork: Travis Smith
All music written: Redemption
All lyrics: Nick Van Dyk

Skupina:
Ray Alder - Vocals
Nick Van Dyk - Guitars, Keyboards
Bernie Versailles - Guitars
Chris Quirarte - Drums
Sean Andrews - Bass
Hosté:
Diskografie This Mortal Coil
Vyšlo 26.září 2011 /October 11th, 2011, InsideOut Music

Seznam skladeb:
CD1:
01. Path of the Whirlwind (5:26)
02. Blink of An Eye (5:57)
03. No Tickets to the Funeral (6:26)
04. Dreams From the Pit (9:11)
05. Noonday Devil (5:03)
06. Let It Rain (7:21)
07. Focus (5:43)
08. Perfect (4:48)
09. Begin Again (6:11)
10. Stronger Than Death (5:29)
11. Departure of the Pale Horse (10:15)
Total Time: (71:54)
CD2 - Limited Edition Bonus Disc:
01. Funeral For A Friend / Love Lies Bleeding (Elton John Cover) (10:32)
02. Jane (Starship Cover) (4:04)
03. Hold The Line (Toto Cover) (3:40)
04. Edge Of The Blade (Journey Cover) (4:36)
05. Love To Love (UFO Cover) (7:02)
06. Precious Things (Tori Amos Cover) (7:24)
Total Time: (37:18)

Producer: Neil Kernon
Recorded and Mixed: Neil Kernon
All music written: Redemption
All lyrics: Nick Van Dyk
Artwork: Travis Smith
Recenze 1: www.metalopolis.net
Recenze 2: www.metalirium.com

Skupina:
Ray Alder - Vocals
Nicolas van Dyk - Guitar, Keyboard
Bernie Versailles - Guitar
Sean Andrews - Bass
Greg Hosharian - Keyboards and Keyboard Solos
Chris Quirarte - Drums
Hosté:
James LaBrie - Vocals (07)
Diskografie Snowfall on Judgment Day
October 6, 2009, InsideOut Music

Seznam skladeb:
01. Peel (6:31)
02. Walls (6:46)
03. Leviathan Rising (6:41)
04. Black and White World (8:03)
05. Unformed (6:29)
06. Keep Breathing (7:36)
07. Another Day Dies (5:14)
08. What Will You Say (5:20)
09. Fistful of Sand (6:35)
10. Love Kills Us All / Life in One Day (10:59)
Total Time: (70:24)

Producer: Tommy Hansen
Recenze 1: www.metalopolis.net
Recenze 2: www.musicus.wz.cz

Skupina:
Ray Alder - Vocals
Nick van Dyk - Lead & Rhythm Guitars, Keyboards
Bernie Versailles - Lead Guitars
Sean Andrews - Bass
Chris Quirarte - Drums
Hosté:
Diskografie The Origins of Ruin
April 3, 2007, InsideOut Music

Seznam skladeb:
01. The Suffocating Silence (6:36)
02. Bleed Me Dry (6:55)
03. The Death of Faith & Reason (4:51)
04. Memory (9:30)
05. The Origins of Ruin (2:47)
06. Man of Glass (5:05)
07. Blind My Eyes (5:55)
08. Used to Be (6:08)
09. Fall on You (9:24)
Import Bonus Tracks:
10. Love to Love (UFO cover)
Total Time: (57:11)

Producer: Tommy Newton
Recenze 1: www.metalopolis.net

Skupina:
Nick van Dyk - Lead and Rhythm Guitars, Keyboards
Ray Alder - Vocals
Bernie Versailles - Lead Guitar
James Sherwood - Bass
Chris Quirarte - Drums
Hosté:
Diskografie The Fulness of Time
June 21, 2005, Sensory Recordings, Massacre Records

Seznam skladeb:
01. Threads (5:43)
02. Parker's Eyes (6:15)
03. Scarred (7:56)
04. Sapphire (15:55)
The Fullness of Time Suite (21:36)
     I. Rage (5:01)
    II. Despair (3:20)
   III. Release (5:16)
    IV. Transcendence (7:59)
Total Time: (57:25)
Producer: Tommy Newton
Studio: Bill's Place
Produkce: Tommy Newton
Recenze 1: www.metalopolis.net

Skupina:
Rick Mythiasin - Vocals
Jason Rullo - Drums
Nicolas Van Dyk - Rhythm and lead guitars, bass, keyboards, backing vocals
Bernie Versailles - Lead guitars
Hosté:
Ray Alder - Lead vocals (02)
Michael Romeo - Orchestration (01-04)
Mark Zonder - Drums (07)
Diskografie Redemption
March 18, 2003/2000, Sensory Records

Seznam skladeb:
01. Desperation Part I (5:56)
02. Desperation Part II (4:32)
03. Desperation Part III (5:43)
04. Desperation Part IV (5:08)
05. Nocturnal (3:51)
06. Window To Space (13:26)
07. As I Lay Dying (5:08)
08. Something Wicked This Way Comes (24:29)
     I. Arrivals
    II. Torments
   III. The Carnival
    IV. Pursuits
     V. The Autumn People
    VI. Temptations
   VII. Confrontations
  VIII. Departures
Total Time: (68:13)

Producer: Nick van Dyk, Ray Alder


Skupina:
Nick van Dyk - Guitars, Keyboards
Bernie Versailles - Lead guitars
Ray Alder - Vocals
Sean Andrews - Bass
Chris Quirarte - Drums
Greg Hosharian - Keyboards
Hosté:
Andy Paredes - Keyboards
Diskografie Live From The Pit
CD/DVD, vyšlo 16. září 2014, Laser’s Edge (Sensory Records)

Seznam skladeb:
01. Intro/Threads
02. The Suffocating Silence
03. Dreams From The Pit
04. Parker’s Eyes
05. Fall On You
06. Noonday Devil
07. Nocturnal
08. Stronger Than Death
09. The Origins Of Ruin
10. Black And White World
11. The Death Of Faith And Reason
12. Walls
Total Time: (76:50)

Producer: Nick van Dyk, Ken Golden & Glenn Harveston
Nahráno živě na ProgPower Festival v roce 2012 v Atlantě, USA.
DVD obsahuje stejné skladby a navíc 5.1 surround mix a bonusový materiál.

Skupina:
Nick van Dyk - Guitars, Keyboards
Bernie Versailles - Lead guitars
Ray Alder - Vocals
Sean Andrews - Bass
Chris Quirarte - Drums
Greg Hosharian - Keyboards
Hosté:
Diskografie Frozen In The Moment - Live In Atlanta
CD/DVD, vyšlo March 3, 2009, InsideOut Music

Seznam skladeb:
01. Threads (6:08)
02. Bleed Me Dry (6:02)
03. Nocturnal (3:30)
04. Memory (9:00)
05. The Suffocating Silence (6:00)
06. Release (5:01)
07. Fall On You (9:27)
08. Sapphire (14:52)
09. The Death of Faith & Reason (5:27)
Total Time: (65:23)

Skupina:
viz sestavy na uvedených albechHosté:
Diskografie Discovering Redemption
Vyšlo 21. srpna 2015, Nuclear Blast

Seznam skladeb:
01. The Origins of Ruin (57:12)
02. Snowfall on Judgment Day (70:30)
03. This Mortal Coil (71:50)
Total Time: (3:19:32)

Producer: Jacob Hansen
Artwork: Travis Smith
All music written: Redemption
All lyrics: Nick Van Dyk
Kompilační vydání tří alb v jednom boxsetu.

Skupina:
Hosté:
Diskografie
Vyšlo

Seznam skladeb:
Total Time: ()

Zpět
Redemption 2006


Redemption 2011 - Chris Quirarte, Ray Balderrama, Sean Andrews, Nick Van Dyk, BernieVersailles

Nick Van Dick

Ray Alder

Bernie Versailles

Sean Andrews

Chris Quirarte

Greg Hosharian

Redemption2017

Zpět

Oficiální stránky:
http://www.redemptionweb.com/index.html


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  29.9.2014 
Menu Poslední změna: 3.2.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©