QUEENSRYCHE


Zpět
Queensrÿche je americká heavy metal/progressive metal skupina, patří k jedné z nejznámějších a byla založena v roce 1981 v Bellevue, Washington. Kapela vydala již 15 studiových alb, několik EP a DVD a stále pokračuje v koncertování a nahrávání. Queensrÿche jsou na scéně progresívního metalu relativně úspěšní, prodali už celosvětově více než 20 milionů alb, včetně 6 milionů alb jen v USA.

Založení kapely lze dohledat až k počátku 80. let. Kapela jménem Queensrÿche vznikla roku 1981 jako projekt kamarádů ze střední školy na předměstí Bellevue, v Seattlu, Washington. Základy Queensrÿche byly položeny již koncem 70. let, když kytarista Michael Wilton založil v roce 1978 skupinu Joker s přáteli z Interlake High School v Bellevue ve státě Wash. V roce 1979 se k nim připojil kytarista Chris DeGarmo a tak se poprvé vedle ocitlo kytarové duo budoucích Queensrÿche. DeGarmo byl předtím propuštěn z Joker a vystřídán kytaristou Jeffem Olsonem údajně kvůli tomu, že nový kytarista měl lepší a vlaastní vybavení, Degarmo si je tehdy musel půjčovat. V roce 1980 se Wilton seznámil s bubeníkem Scottem Rockenfieldem v Easy Street Records v Seattlu a společně vytvořili skupinu Cross+Fire. Hrávali hlavně písně od populárních heavy metalových The Mob kapel, jako jsou Iron Maiden a Judas Priest, zkoušeli v garáži rodičů Rockenfielda, kterou nazývali "The Dungeon", a obložili ji kartony na vejce jako akustickým obložením. Netrvalo dlouho a DeGarmo a basista Eddie Jackson se přidali ke hře Cross+Fire a název kapely byl poté změněn na The Mob, podle písně "The Black Rules" od The Black Sabbath.

Promotér Miller pozval kapely The Mob, Babylon a TKO jako tři hlavní sloty pro Metalfest '81, show, kterou propagoval. Koncert se konal 19. září 1981 v Lake Hills Roller Rink v Bellevue. The Mob ale nutně ale potřebovali zpěváka pro toto jednorázové vystoupení na místním rockovém festivalu, a tak si najali frontmana Babylon Geoffa Tate, který byl znám hlasem připomínajícím Roba Halforda z Judas Priest a všestranným rozsahem čtyř oktáv. Tate souhlasil a zjistil, že by bylo super zpívat se dvěma kapelami během jednoho večera (Babylon následovali tři hodiny po The Mob). Toto rozhodnutí potěšilo místní metalové fanoušky. Poté, co viděli Tatea s Tyrant před pár lety, lidé jej chtěli slyšet znovu zpívat heavy metalové písně, vysvětloval Miller. Nazval Tatea "skutečnou místní rockovou hvězdou", kterou všichni znali jako nejlepšího zpěváka v okolí. Když Metalfest'81 skončil, Babylon, kteří měli stabilní pozici mezi kapelami s původními progresivními rockovými písněmi v žilách Genesis a King Crimson, se rozpadli a Tate opět zůstal bez kapely. Tate odehrál několik koncertů s The Mob, ale odešel, protože neměl zájem o hraní coverů heavy metalu.

Impuls, který The Mob obdrželi na festivalu, povzbudila čtveřici DeGarmo, Jackson, Rockenfield a Wilton tak, že se v příštích několika měsících scházeli v garáži rodičů od Rockenfielda, aby zdokonalili své hrací schopnosti. Dvojice kytaristů, Chris DeGarmo a Michael Wilton přitom zatoužila po vlastní tvorbě a v roce 1981 shromáždili The Mob dostatek financí k natočení demo pásky EP se čtyřmi písněmi ve studiu Triad Studios v Redmondu, Wash. The Mob stále nemohli najít zpěváka, ale zavolali Tateovi a zeptali se, zda by byl ochoten nahrát vokální stopy. Tate souhlasil i přes nevoli jeho současné formace Myth, kterou Tate přesvědčil, že z dlouhodobého hlediska bude mít profesionální zkušenost ve studiu přínos pro všechny, a skupina naplánovala pět po sobě jdoucích "nočních směn" ve studiu od pondělí do pátku. Skupina nahrála čtyři písně "Queen Of The Reich", "Nightrider", "Blinded" a "The Lady Wore Black", pro které Tate napsal texty. Toto demo nabízeli celý rok různým gramofonovým společnostem, ale všichni je odmítli. Jedna z jejich čtyřpísničkových demo kazet se dostala do místního obchodu s hudebninami Easy Street Records, který vlastnili Kim a Diana Harrisovi, a ti nabídli kapele svoji podporu. Nicméně Tate stále zůstával vázan v kapele The Myth a skupina s nevolí hledala jiného zpěváka.

Pak ovšem zjistili, že název The Mob nebyl k dispozici a jejich manažer je vyzval, aby si zvolili jiné jméno. Údajně jim došly nápady a rozhodli se pojmenovat kapelu po první písni na jejich demo nahrávce "Queen Of The Reich". Pravopis názvu "Queensreich" byl ale upraven, aby zabránili spojení kapely s nacismem, neboť "Reich" je středoanglický příbuzný "říše", což, stejně jako německé slovo, může znamenat "říši", "království" nebo "císařství". Jméno "Queensrÿche" pak psali vyšperkované přehláskou nad písmenem "y". Jak kapela později vtipkovala: "Přehláska nad "y" nás pak strašila celá léta, strávili jsme 11 let vysvětlováním, jak se to vlastně vyslovuje". Přehláska se používala na všech nahrávkách Queensrÿche s výjimkou jejich alba "Dedicated to Chaos" z roku 2011.

Kim Harris poslal demo kazetu a foto kapely kamarádovi, který psal pro časopis Kerrang!, kde se dočkali nadšené recenze. Na základě rostoucího zíjmu, který je provázel ve Spojených státech a v Evropě po této recenzi, vydali manželé Harrisovi v roce 1983 na svém nezávislém labelu 206 Records demo nahrávku "Queensrÿche" jako jejich bezejmenné EP. Tohoto EP se prodalo 20 tisíc kopií, a když získalo i mezinárodní uznání, Tate souhlasil s tím, že opustí Myth a stane se stálým zpěvákem Queensrÿche, kteří budou mít hodně vysílání v rádiích a prodávali neobvyklý počet kopií pro malý nezávislý label. Sestava kapely pak zůstala neměnná celých 17 let.

Ve dnech 29. a 30. června 1983 zahajovali Queensrÿche vystoupení Zebra v Portlandu a Seattle. Kim Harris znala A&R manažerku Mavis Brodey z EMI-America od doby, kdy byla hudební ředitelkou KZOK-FM, a přesvědčila ji, aby si přišla poslechnout jednu z těchto show. Brodey pak nabídla Queensrÿche smlouvu s EMI, která trvala celých 15 let a spadá pod ní sedm alb kapely. EMI znovu vydala EP Queensrÿche, které získalo průměrný úspěch při dosažení 81 pozice v žebříčku Billboard. Když o několik let později bylo toto EP vydáno na CD, byla připojena pátá skladba "Prophecy", kterou kapela nahrála živě zřejmě také v roce 1983. Kapela pak cestovala s Quiet Riot po jihu a s Twisted Sister, po východním pobřeží a v Kanadě a otevírala vystoupení Dio v Seattlu.

Po turné EP k jejich EP se Queensrÿche vydali do Londýna, aby nahráli své první plnohodnotné album. Skupina pracovala za produkčního dohledu Jamese Guthrieho, který dříve spolupracoval s Pink Floyd nebo Judas Priest, a nahrávalo se v různých nahrávacích studiích v Londýně jako Angel Studios, Audio International Studios, Mayfair Studios a dokonce i Abbey Road Studios. S instrumentací jim vypomáhal Michael Kamen. Album bylo inspirovano světovými událostmi a románem George Orwella z roku 1949 "Nineteen Eighty-Four". V září roku 1984 vyšlo album nazvané "The Warning", které obsahovalo klasické heavy metalové skladby s mnohem více progresivních prvků, než měl jejich debut. Album zakotvilo na 61. příčce žebříčku Billboard, což pro ně byl průměrný komerční úspěch. Deska si nesla své neduhy z nezkušenosti členů kapely s nahráváním ve studiu a také kvůli příliš mnoha zásahům zvenčí. Jejich největším hitem mimo USA, a to v Japonsku, se stala píseň "Take Hold Of The Flame". První plnohodnotná devítiměsíční tour se uskutečnila od srpna 1984 do července 1985 po USA, když vyrazili jako předkapela Kiss na jejich Animalize Tour 1984-1985 a s Iron Maiden na jejich World Slavery Tour 1984-1985, zatímco v Evropě otevírali koncerty Dio na jejich Last in Line tour 1984.

Druhé a lepší album "Rage For Order" se natáčelo mimo jiné i v Le Mobile Remote Sound Studio, Mushroom, Vancouver, Kanada. Vyšlo v roce 1986 a představilo mnohem více blýskavější zvuk Queensrÿche. Na albu bylo více kláves než kytar pod tlakem jejich managementu a skupina se přiblížila svoji image mnohem bliže ke glam rocku nebo glam metalu než k heavy metalu. Samotné album však bylo o něco progresivnější než předchozí nahrávka pro svoji vrstvenou a složitou hudební strukturu s využitím dvou kytar a právě kláves. Textově album zkoumalo osobní, politická, technologická a sociální témata, mimo jiné upozornilo na nebezpečí umělé inteligence a vládních obtěžování. Koncept robotiky zde byl také zdůrazněn použitím staccato rytmů a hlasových efektů, jako je reverzní ozvěna. Tate později popsal toto období jako "...my jsme byli opravdu v [této] image a nešťastně jsme tak selhali". Pro skladbu "Gonna Get Close to You", coververzi písně od kanadské zpěvačky Dalbello z roku 1984, bylo natočeno i video.

Píseň nazvaná "Rage For Order" byla napsána právě pro toto album, ale v konečném vydání nebyla zahrnuta. Hlavní riff této písně však byl rozpracován jako instrumentální skladba hraná na některých vystoupeních při turné na podporu tohoto alba, až se nakonec proměnila ve skladbu "Anarchy-X" na jejich dalším albu. Na prvních dvou deskách jsou podle kritiků mimo jiné patrné vlivy Alice Coopera, Grand Funk Railroad, Kiss, Judas Priest, Black Sabbath, Iron Maiden nebo Deep Purple. Turné podporující "Rage For Order" trvalo přibližně sedm měsíců a Queensrÿche při koncertech dělali předskokany na americkém turné australských AC/DC, Ratt, Bon Jovi a Ozzy Osbourna, ačkoliv jejich hudba nebyla úplně kompatibilní. Pak kapela přešla pod manažérská křídla Q Prime, která měla na starosti skupiny Metallica a Def Leppard, a právě jako předskokani během turné s kapelou Metallica se dostali do povědomí médií a nových fanoušků. "Rage For Order" bylo první album, které na přebalu uvedlo prominentně logo Tri-Ryche skupiny, které se s drobnými změnami ukázalo na téměř všech pozdějších albech. Samotný přebal navrhl anglicky rodák, metalový a rockový novinář Garry Sharpe-Young, který později také založil rockový hudební portál MusicMight. Několik tisíc počátečních kopií nese banner modro-stříbrný, který byl však později zaměněn na černý, aby byl snadno čitelný.

Logo Queensrÿche nazývané Tri-Ryche (psané bez přehlásky nad 'y') pochází z prvních let kapely. Výtvarník Wes "Grizz" Griswold, který vytvořil kresbu pro EP "Queensrÿche", použil ke značce proměnu své dřívější črty hrubé kresby sokola stěhovavého. Použil je také pro scénografii a pozadí prvního turné Queensrÿche, které navrhoval. Po podepsání smlouvy s kapelou je přijala nahrávací společnost Doodle jako logo kapely. Queensrÿche však nikdy nebyla Tri-Ryche ochrannou známkou kvůli dlouhodobé diskusi o tom, kdo Tri-Ryche doopravdy vytvořil. Todd Rockenfield, bratr bubeníka Queensrÿche, který navrhl písmo slova "Queensrÿche" na přední a zadní straně EP, prohlásil, že design Tri-Ryche v jeho konečné podobě byl jeho a skupina pak uznala jeho roli ve vývoji Tri-Ryche. Tri-Ryche se od té doby objevuje na většině alb Queensrÿche.

V roce 1988 Queensrÿche vydali své přelomové album "Operation: Mindcrime", koncepční album, které kapele přineslo obrovský recenzentský i komerční úspěch. Příběh alba se točil kolem zotavujícího se narkomana jménem Nikki, který je rozčarován zkorumpovanou společností své doby, byl mu vymytý mozek, aby se mohl neochotně zapojit do revoluční skupiny jako vrah na objednávku politických vůdců. Nikki je ale rozpolcen kvůli své ztracené věrnosti a jeho lásce k Mary, napravené šlapce, z níž se stala jeptiška (naspívala ji skvěle Pamela Moore). (Pozn.: Texty a děj alba je podrobně přibližen pod rubrikou "Best album" jako 34. deska v pořadí). Progresivní metalový styl skupiny se na tomto albu plně rozvinul a album bylo recenzenty často vyzdvihováno a řazeno mezi význačné koncepční alba jako "Tommy" (1969) od The Who, "The Wall" (1979) od Pink Floyd a pozdější "Scenes From A Memory" (1999) od Dream Theater. Při nahrávání "Operation: Mindcrime" si už kapela nenechala do ničeho příliš mluvit a mohla tak natočit toto přelomové album inspirované terorismem, guerillovým odbojem a gangy, ve kterém se mísí drama, bolest i slast. U mixážního pultu na konečnou úpravu nahrávky dohlíželi Geoff Tate a Chris DeGarmo. Deska vyšla 27. dubna 1988 a získala během krátké doby ocenění platinová, na čemž měla svůj mediální podíl i stanice MTV, která zařadila do vysílání videoklip "Eyes Of A Stranger". Album bylo RIAA certifikováno jako "zlaté" rok po vydání a v roce 1991 bylo certifikováno jako "platinové". Album se stalo jedním z TOP 10 nejprodávanějších koncepčních alb všech dob a vytvořilo půdu pro pokračující vyprodaná představení po celém světě. V lednu 1989 se umístilo v magazínu Kerrang! na pozici č. 34 mezi "100 největšími heavy metalovými alby všech dob".
Skupina vystoupila jako headliner na turné v Japonsku při podpoře alba "Operation: Mindcrime" a při vystoupeních v klubech a divadlech v USA v letech mezi 1984 a 1988 ve Velké Británii. Skupina pak hodně koncertovala v letech 1988 a 1989 s několika kapelami včetně Def Leppard, Guns N' Roses a Metallica. Na pódiích Queensrÿche zněli tak trochu podobně jako Iron Maiden nebo Judas Priest, ale během dvou let se pozvolna změnil jejich styl hry. Z jejich koncertů bylo zaznamenáno video "Live In Tokyo" (1985) a rovněž vyšel monotématický projekt "Video Mindcrime" (1989).

Další deska "Empire" byla opět natáčená ve Vancouveru a do regálů prodejen se dostala v srpnu 1990. Vydání alba, i přesto, že bylo poznamenáno nástupem seattlesovského grunge rocku, v roce 1990 vystřelilo Queensrÿche na špici jejich komerční popularity. Na žebříčku zakotvili na 7. místě a prodali více než 3 miliony desek jen v USA, více než jejich 4 předchozí nahrávky dohromady, což pro ně opět znamenalo platinovou desku, ve Velké Británii bylo album certifikováno jako stříbrné. Power balada "Silent Lucidity" disponující orchestrem, se stala prvním singlem kapely v Top 10, když vystoupala na pozici č. #5 v USA. Zatímco se skupina držela sociálně uvědomělých textů týkajících se kontroly zbraní a ekologie, instrumentace alba "Empire" byla mnohem přímočařejší než kterékoliv předchozí album.

Následující turné "Building Empires" bylo prvním, kde Queensrÿche vystupovali jako headlineři kromě podpory alba "Operation: Mindcrime" v jeho celistvosti. Turné trvalo 18 měsíců, déle než kterékoliv předešlé turné, které kapela do toho data podnikla, obsahovalo také vystoupení pro MTV Unplugged, které se uskutečnilo ve Warner Hollywood Studios v Los Angeles 27. dubna 1992. Turné si však zapsalo i svoji černou stránku do historie skupiny, když během show ve sportovní hale v Ichtegem v Belgii 20. listopadu 1990, potyčka v publiku vyústila tím, že americký fanoušek bodl belgického fanouška smrtelně do hrudi. Tour manager Howard Ungerleider okamžitě zastavil vystoupení, i když skupina hrála pouze sedmou píseň ze setlistu "Roads To Madness". Živé koncertní album, které bylo nahráno 10. - 12. května 1991, vyšlo později v tomto roce pod názvem "Operation: Livecrime". Kapela toto turné pojala jako velké divadelní představení, na kterém jednotlivé postavy, včetně samotných členů kapely, vystupovaly nalíčené v maskách a převlecích. Video z těchto koncertů bylo pod názvem "Building Empires" vydáno 20. října 1992. Pětice oslavila vydáním této videokazety deset let své existence, když nahrávka pojala celou historii skupiny od počátků v podobě skladby "Queen Of The Reich" až po skladby z alba "Empire". V roce 1993 Queensrÿche přispěli svoji písní "Real World" i na filmový soundtrack "The Last Action Hero".

Poté, co si skupina vybrala volno, aby se vypořádala s únavou a stresu vyplývajícím z turné "Building Empires" a dalšími osobními záležitostmi členů, vstoupila také v období srpen 1992 až květen 1994 do studia, aby připravila novou desku. Nahrávalo se ve studiích The Dungeon a Big Log Studio, Seattle, Washington, v Triad Studios, Redmond, Washington, a Music Grinder Studio, Hollywood, California. Album vyšlo v říjnu 1994 pod názvem "Promised Land" a bylo to temné a intenzivně osobní album, odrážející duševní stav kapely v té době. Ačkoli album debutovalo na pozici č.3 a nakonec obdrželo certifikaci platinovou, zcela zjevně to nebyl komerční úspěch předchozího alba. Bylo to především zásluhou hitovějších skladeb "I Am I" a "Bridge". Jak poznamenala jedna recenze: "Po velmi komerčním, velmi chytlavém a celkově velmi dobrém "Empire" se Queensrÿche otočili poměrně prudce doleva a stvořili "Promised Land"... album si určitě získá chuť, protože je zde mnohem méně metalu než u předchozích nahrávek... [je] tiché, jemné a hroutící se, naplněné melancholií a dokonce náznakem skutečné tmy". Doprovodné CD-ROM obsahující tematickou hru "Promised Land" a jiný interaktivní obsah vyšlo v březnu 1996.

Podobně jako u mnoha jiných heavy metalových a hard rockových kapel, komerční úspěchy Queensrÿche ubývaly s nárůstem popularity žánrů jako alternativní rock a grunge, který shodou okolností vznikl v Seattlu, jehož předměstí je Bellevue, kde skupina vznikla.

Své šesté plnohodnotné album "Hear In The Now Frontier" Queensrÿche vydali 25. března 1997. Fanoušky a recenzenty bylo přijato velmi smíšeně, a jak se ukázalo, bylo to poslední album kompletní zakládající pětky Queensrÿche. Album se mihlo na 19. místě žebříčku a rychle z nich pak zmizelo. Hudební zvuk a styl tohoto alba byl více jednodušší a chudší než cokoli, co do té doby nahráli. Někteří fanoušci a recenzenti poukázali na to, že na ně měl hlavní vliv styl grunge. Nehledě na jejich reakci se singly "Sign Of The Times" a "You" přesto vysílaly v rádiu.

Neuspokojivé prodejní výsledky alba byly události, která velmi trápila kapelu při jejich následujícím turné. Méně než měsíc do turné Hear In Now Frontier ale Tate onemocněl a kapela byla poprvé nucena zrušit koncertní termíny. Ještě větší ránou pro kapelu bylo, že dlouholetý label EMI America Records během stejného období zkrachoval. Queensrÿche byli nucen použít své vlastní peníze na financování zbývajících dvou měsíců turné. Skupina odehrála v prosinci jen pár představení v Jižní Americe kvůli smluvním závazkům a navíc v té době koncem roku 1997 oznamil zakládající člen Chris DeGarmo, že opouští kapelu. Jeho odchod však nebyl oznámen veřejnosti až do 24. ledna 1998. Členové kapely později jako důvod jeho odchodu uváděli syndrom vyhoření a touhu sledovat jiné zájmy mimo Queensrÿche. Například Rockenfield řekl: "Chtěl usilovat o jiné věci. Cítil, jako by v životě už udělal to, co hudebně chtěl, a chtěl jít dál." Po odchodu z Queensrÿche DeGarmo nahrával a vystupoval s Jerrym Cantrellem v kapele s krátkou životností nazvanou Spys4Darwin, která vydala pouze jedno EP v roce 2001. Pak začal DeGarmo na plný úvazek létat jako profesionální obchodní pilot. Jeho zapojení do hudby bylo od té doby sporadické. V očích fanouškovské základny Queensrÿche je stále velmi ceněn.

Na jeho místo Chrise Degarmo nastoupil Kelly Gray, kterému se však svého předchůdce nepodařilo naplno nahradit ani hrou na kytaru ani doprovodnými vokály. Grayovo spojení s Queensrÿche spadá zpět na začátek 80. let, kdy byl kytaristou pro Myth, což byla také kapela, v níž Tate před vstupem do Queensrÿche zpíval. Gray předtím pracoval jako producent pro kapely jako Dokken a Candlebox.

V této nepříliš optimální a sehrané sestavě vyšlo 14. září 1999 album "Q2K". Bylo to také jejich první album pod novým vydavatelem, Atlantic Records. Hudebně bylo album Q2K trochu podobné progresivnímu metalu, který hrála kapela dříve a také se v něm odrážel holý zvuk podobný tomu na "Hear In The Now Frontier". Goeff Tate album "Q2K" označil jako pokračování experimentu právě z této desky. Píseň "Breakdown" byla vydán jako první singla z alba. Skladba "The Right Side Of My Mind" byla vydána jako první hudební video kapely od alba "Promised Land" a měl občasně vysílání na VH1 Classic, také měl premiéru ve speciálním pořadu s hostujícím Geoffem Tateem. Kytarista Gray ale nebyl fanoušky moc přijat, někteří si navíc mysleli, že jeho více bluesový styl není pro Queensrÿche vůbec vhodný. K tomu snížená popularita donutila skupinu vystupovat v klubech a divadlech namísto velkých prostranství a venkovních amfiteátrů. Po vydání kolekce "Greatest Hits" v roce 2000 vyrazili Queensrÿche na nové turné, tentokrát předskakovali před Iron Maiden, kteří v té době představovali své dlouho očekávané album nahrané a Brucem Dickinsonem "Brave New World". To umožnilo kapele vystoupit poprvé na takových místech, jako je například Madison Square Garden.

Po turné Q2K vytvořili Rockenfield a Gray vedlejší projekt Slave To The System se členy kapely od bratra Caneho a nahráli album pod vlastním názvem.

Dne 24. ledna 2000 Queensrÿche v rámci evropského turné vystoupili i v České Republice, když koncertovali ve sportovní hale na holešovickém Výstavišti v Praze a vůbec poprvé tak vystoupili v naší zemi. V červenci 2001 vystoupila kapela několikrát v Moore Theater v Seattlu. Dvě vystoupení byla nahrávána a v závěru roku 2001 Queensrÿche místo nového studiového materiálu překvapivě vydali koncertní dvojalbum "Live Evolution" zaznamenané právě na těchto koncertech, které přineslo živý průřez celou jejich tvorbou od syrových začátků po současnost. Protože nebyli spokojeni s podporou vydavatelství Atlantic, přešli v roce 2001 k vydavatelství Sanctuary Records. V květnu 2002 kapelu opustil Kelly Gray, když důvodem podle Rockenfielda bylo "[jeho] osobní drogové závislosti a přetrvávajícím problémům". O tři čtvrtě roku později se ke svým bývalým kumpánům jako 'zvláštní host' vrátil původní kytarista Chris DeGarmo.

"Tribe" je osmé studiové album americké americké progresivní metalové kapely Queensrÿche, Bylo vydáno 22. července 2003 ve vlastní produkci, album režíroval Scott Olson a míchal Adam Kasper. Queensrÿche našli rychle náhradu za Graye v Mike Stoneovi, který předtím pracoval na Tateově sólovém albu, a jako host už se podílel na tomto albu. Jako speciální host byl přizván i bývalý klíčový člen kapely, kytarista Chris DeGarmo, který se autorsky podílel na pěti skladbách, ale před dokončením nahrávání alba opět odešel ze studia z podobných důvodů jako dříve. Po vydání alba label Sanctuary Records označil DeGarmovo zapojení jako "reunion" Queensrÿche, které však někteří považovali za PR senzaci pro zvýšení prodejů. Album nebylo nijak komerčně úspěšné a vygenerovalo od roku 2007 prodej pouze 75 000 jednotek SoundScan. Na satelitní stanici se hrály hlavně písně jako "Open" a "Losing Myself".

Mike Stone pak doprovázel skupinu na turné Tribe jako druhý kytarista k Wiltonově sólovce, ačkoli nikdy nebyl řádným členem skupiny. V červnu 2003 zahájili Queensrÿche společné turné s další progresivní metalovou kapelou Dream Theatre. Turné odstartovalo 15. dubna 2004 v Detroitu. Spolu s kapelou vystupovala i hostující Pamela Moore, která zpívala vokální části její postavy "Sister Mary" z legendárního koncepčního projektu "Operation: Mindcrime" z roku 1988. Obě kapely střídaly otevírací a zavírací sloty a končily vystoupení tím, že hrály pár písní společně. Další progresivisté Fates Warning byli zvláštním hostem turné. Nahrávka z tohoto turné byla vydána 24. března 2004 na CD/DVD pod názvem "The Art Of Live" a obsahovala i dva covery předváděné s Dream Theater. Na DVD se objevily černobílé záběry z koncertů i ze zákulisí pořízenými během léta a podzimu 2003. Americká verze této desky přináší místo skladby "Anybody Listening" cover verzi klasiky od Pink Floyd "Comfortably Numb" a předělávku písně "Won't Get Fooled Again", obě skladby byly nahrány za rovnocenného přispění amerických prog-rockerů Dream Theater.

V letech 2001 a 2002 pracoval Geoff tate na svém vlastním sólovém prvním albu, které vyšlo 25. června 2002. Firma Q-Prime převzala manažerské povinnosti před "Operation: Mindcrime", nakonec byli nahrazeni Rayem Danielsem během nahrávání "Q2K", který byl následně nahrazen Larsem Sorensenem. Po turné k "Tribe" byl Lars Sorensen propuštěn a manželka Geoffa Tate Susan byla povýšena na manažerku kapely poté, když od roku 2001 pracovala jako asistentka kapely. V tomto období Wilton trávil čas nahráváním svého bezejmenného alba svého vedlejšího projektu Soulbender.

V červenci 2004 oznámila kapela Queensrÿche své plány nahrát navazujícího následovníka "Operation: Mindcrime" z roku 1988. K probuzení zájmu fanoušků o nadcházející album se kapela vydala na podzim roku 2004 na turné "An Evening With Queensrÿche". Turné bylo zahájeno zkrácenou sadou největších hitů, po něm následovala revidované předvedení "Operation: Mindcrime" s živými herci a videem, při němž se Pamela Moore převtělila do své role sestry Mary. Kapela hrála předem nahranou verzi "Hostage", skladbu z připravovaného alba, prostřednictvím PA jako přídavek po skončení jejich setlistu. Druhá etapa turné začala počátkem roku 2005. Ještě předtím, než se na podzim 2005 pustili do třetí etapy, konvertovali Queensrÿche s Judas Priest po Severní Americe, kde hráli hodinovou sestavu skládající se převážně ze starších děl kapely a jedné písně s názvem "I'm American" z již brzy vydaného pokračování.

Queensrÿche vydali 3. dubna 2006 koncepční album "Operation: Mindcrime II", bylo to jejich první album pod novým labelem Rhino Entertainment, se kterým podepsali smlouvu v roce 2005. Ve studiu kvintetu opět vypomohla "sestra Mary" v podání Pamely Moore. Zvláštním hostem se stal malý muž s velkým hlasem Ronnie James Dio. Role Dr. X, na prvním albu si jej zahrál herec Anthony Valentine, I'm American" a "The Hands" byly vydány jako singly, k oběma byla rovněž vytvořena doprovodná hudební videa.

Album se vrací k příběhu "Mindcrime", což je příběh Nikkiho, drogově závislého politického revolucionáře, který pracoval před svým rozčarováním a zatčením jako vrah. Nikki byl na konci "Mindcrime" uvězněn za vraždu sestry Mary, která se stala mniškou, poté co se napravila, když žila jako prostitutka. Nikki tehdy opravdu nevěděl, koho zabil a před smrtí se s ní sblížil. Příběh alba "Mindcrime II" pak začíná o osmnáct let později, kdy je Nikki propuštěn z vězení a začne se mstít padouchovi Dr. X, tomuto manipulativnímu demagogovi z prvního alba, který Nikkiho považoval za svoji loutku.

Album debutovalo na pozici č.14, nejvyšší pozice v žebříčku pro album Queensrÿche od roku 1997. Pokračování "Midcrime" se stalo nejlépe prodávanou deskou skupiny od roku 1990, kdy byla vydána deska "Empire". Skupina se vydala na hlavní turné na podporu alba, ke kterému se připojila Pamela Moore ve své roli sestry Mary. Na turné byly představeny obě alba "Mindcrime" v plném rozsahu. Dio se objevil na představení v Gibson Amphitheatre v Universal City v Kalifornii, kde předvedl své vokály jako dr. X v "The Chase", a byl uveden na obrazovce videa na jiných show. Vystoupení Dia bylo zaznamenáno a objevilo se i na další nahrávce DVD "Mindcrime At Moore" v roce 2007.

Dne 9. srpna 2007 skupina oznámila, že vydá nové album největších hitů pod názvem "Sign Of The Times". Album vyšlo 28. srpna 2007 a speciální sběratelská edice zahrnovala i bonusový disk obsahující různá dema a novou píseň "Justified" s Chrisem DeGarmo na kytaru. Dne 13. listopadu 2007 skupina vydala album coverů s názvem "Take Cover". Album obsahuje předělávky písní Queen, U2, The Police, Black Sabbath, Petera Gabriela a Pink Floyd a byla to druhá deska skupiny pro Rhino Records. Myšlenka na vydání tohoto alba přišla při hřy kytaristů "poznej ten riff", Michaela Wiltona a Mike Stonea, které přehrávali během zvukových zkoušek. Členové kapely pak souhlasili s tím, že si pro album vybere každý dvě skladby. Po prvním týdnu vydání album vstoupilo do žebříčku Billboard Top 200 na č. 173 s prodejem 5 500 kopií. Cover skladba od Pink Floyd "Welcome To The Machine" byla vydán jako jediný singl z alba. Toto bylo poslední album kapely, na kterém se podílel kytarista Stone.

Queensrÿche zrušili pro nepředvídatelné osobní problémy v kapele dříve plánované evropské turné, které mělo koncem roku 2007 proběhnout společně s Thin Lizzy. Kapela pak vyjela na britské desetidenní turné 13. června 2008.

Mike Stone pak 3. února 2009 oznámil konec svého spojení s Queensrÿche, aby se mohl zaměřit na svůj vedlejší projekt Speed-X, ačkoli soudní prohlášení později odhalila, že Geoff a Susan Tate jej propustili za "příliš mnoho velkých požadavků", aniž by diskutovali o svém rozhodnutí s ostatními členy kapely.

Na jedenáctém studiovém albu kapely nazvaném "American Soldier" vydaném 31. března 2009 Wilton nahrál sólovou i rytmickou kytaru. Po odchodu Mike Stone to bylo první album, které Queensrÿche nahráli jako kvarteto. Je to také první originální album kapely, kde zakládající kytarista Michael Wilton neměl ani jediný skladatelský kredit. Jak název napovídá, točí se album kolem životů a zkušeností těch, kteří slouží nebo sloužili v ozbrojených silách Spojených států. Dotýká se války z pohledu těch na frontách amerických válek od druhé světové války až do současnosti, obzvláště pak irácké války. Geoff Tate strávil několik let rozhovory s veterány ze všech konfliktů, kterých Amerika byla účastna od druhé světové války až do irácké války, včetně svého vlastního otce a shromažďoval jejich příběhy, které mu pomohly napsat album.

Album produkoval Jason Slater, který také produkoval a byl spoluautorem alba "Operation: Mindcrime II". Nahrávalo se v roce 2008 po dobu devíti měsíců. Album obsahuje zvláště osobní duet Geoffa Tatea a jeho dcery Emily. Píseň s názvem "Home Again" se zaměřuje na otce, který se po delší době vrátil domů ke své rodině. Toto téma odráží jak život Tatea jako koncertního hudebníka, tak i život člověka, který slouží v armádě.

Velké jarní turné v USA začínalo v Snoqualmie Casino v rodném městě Seattlu. Přehlídky byly prezentovány ve třech sestavách, kde se objevily skladby z "American Soldier", "Rage For Order" a "Empire". Na turné k "American Soldier" Stonea nahradil kytarista Parker Lundgren, dříve člen The Nihilists and Sledgeback, který si také zahrál na Tateově sólovém turné a měl vztah s Tateovou nevlastní dcerou Mirandou. Během tohoto turné na podzim roku 2009 uváděla skupina i 3 písňovou sestavu s Litou Ford ve skladbách "Crave", "Patriotic SOB" a "Close My Eyes Forever".

Koncem roku 2009 a začátkem roku 2010 se skupina vydala na turné The Queensrÿche Cabaret. V listopadu 2010 odehráli Queensrÿche několik představení pro americké jednotky umístěné v Iráku. Když pobývali na americké vojenské základně začaly v důsledku bombového útoku na základnu padat výbušné granáty. Na rozdíl od některých zpráv, které uváděly, že někteří členové kapely byli zraněni, Tate v několika rozhovorech prohlásil, že byl nesprávně citován a žádný z členů kapely neutrpěl žádná zranění.

Dvanácté studiové album skupiny "Dedicated To Chaos" nejdříve vyšlo v Japonsku 21. června 2011 a o týden později 28. června 2011 ve Spojených státech 28. června 2011 a je prvním albem kapely pro label Roadrunner/Loud & Proud Records, s nimiž skupina uzavřela smlouvu 25. srpna 2010. Podle Tatea Queensrÿche již připravovali nový materiál od června 2011 a diskutovali o pokračování "Operation: Mindcrime" a do konce roku 2012, takže mohli udělat něco zvláštního pro 25. výročí vydání. Album ale přineslo drastický odklon od předchozích nahrávek skupiny, představovalo větší důraz na basu a bicí s minimálními kytarovými party.

Podobně jako při "American Soldier" z roku 2009, album nahráli jako jako kvarteto, Parker Lundgren, který byl hostujícím kytaristou na tomto albu, se následně stal stálým členem skupiny. Bubeník Scott Rockenfield okomentoval album slovy: "Je to obrovský rock, ale s velkou taneční vibrací, skutečný moderní tanec. Je to jako "Rage..." v časovém tunelu, který jej přináší do současnosti. Existuje zde spousta elektronických prvků. Je to velký rock, který bude mít spoustu barev - je to dobré a opravdu intenzivní". Název alba byl odhalen 29. března 2011, přičemž Tate označil album "střetem a lomítkem hudebních experimentů se zakotveným pulsem digitálního kódu". V červnu 2011 Michael Wilton odhalil časopisu Guitarworld: "Měli jsme několik různých nápadů, a pak hlavní zpěvák nějak změnil směr alba s tím, že jeho dokončení bylo vykonáno "nějak po mailech". Album však po vydání přineslo smíšené recenze a bylo to studiové album s nejhorším umístěním v žebříčcích v historii kapely.


Na schůzce kapely 12. dubna 2012, které se Tate nezúčastnil, vyhodila kapela Tateovu nevlastní dceru Mirandu z vedení fanouškovského klubu a jeho manželku Susan, jejich manažerku kapely od roku 2005. Podle Wiltona byly důvody takové, že "za poslední 3 roky v podstatě došlo jenom k tomu, že jsme už v kapele neměli hlas. Všechno vedl zpěvák a jeho manažer, čili manželka". Dne 14. dubna 2012, před zvukovou zkouškou vystoupení v Brazílii v Sao Paulo, měl Tate s ostatními členy hádku o propuštění jeho rodiny. Tatea konfrontace velmi naštvala, což vedlo k Tateově odvetě tím, že se vrhl na bubeníka, obdařil jej několika údery a fyzicky napadl a plival na Rockenfielda a Wiltona. V průběhu příštích tří koncertů skupiny Wilton, Rockenfield a Jackson cítili, že se Tate nadále choval špatně, a dospěli "k závěru, že už nemohou pracovat ani hrát s panem Tatem." Svolali setkání skupiny 5. června 2012, některé zdroje uvádějí datum 6. června 2012. Tate se ale odhlásil od tohoto konferenčního hovoru, po kterém ostatní členové skupiny hlasovali k “úvaze o vyloučení Geoffa Tate ze skupiny" a "pokračování používání jména Queensrÿche s novým sólovým zpěvákem". To vše vedlo k soudnímu řízení, které oběma stranám dočasně umožnilo používat název skupiny dokud urovnání nebo rozsudek neurčí, která strana má právo na její jméno. Způsobilo tak však rozkol mezi fanoušky.

Z onoho incidentu v roce 2012 během koncertu v brazilském Sao Paulo se objevil videozáznam, kdy Tate zřejmě plive na Rockenfield. Tate později prohlásil, že se rozhněval, když zbytek skupiny vyhodil manažerku, asistentku kanceláře a jednoho kytarového technika skupiny, "...kteří všichni náhodou byli moji rodinní příslušníci", řekl Geoff pro Rolling Stone. "Připravuji se v mé kabině, jsem připraven jít na pódium a Scott se na mě podíval, ušklíbl se a řekl: "Právě jsme vyhodili celou vaši rodinu a ty budeš další", prohlásil Tate. "Tehdy jsem se neovládl. Snažil jsem se jej údeřit. Nemyslím si ale, že bych udeřil, než mě někdo popadl a vytáhl na stranu. Cestou se mi pak podařilo strhnout Wiltona, pak jsem doopravdy vychladl a odehráli jsme vystoupení a všechno šlo dobře".

Téhož roku Tate obhajoval své rozhodnutí plivat na Rockenfielda a řekl pro Über Röck, že "je to prastarý akt vzdoru a opovržení: je to symbolické gesto. Lidé to dělají po celá staletí a Američané to nemohou změnit. Myslí si, že je to mladické, jako by to udělalo dítě. Nemohou pochopit, jak se chlapci dostávají do rvaček. Bojí se, jsou tím zděšeni. V jiných zemích, například v Irsku, Irové na tom nevidí vůbec nic špatného". Tak k tomuto už není co dodat. Mě osobně se to plivání nelíbilo ani u Portnoye, když od své bicí soupravy plival směrem k publiku. Geoff Tate je sice dobrý zpěvák, trochu pozér, ale to chování???

Tate odstartoval svou vlastní verzi kapely s novými členy ve studiu a vydal album "Frequency Unknown" pod názvem Queensrÿche, která vyšla prostřednictvím Cleopatra Records/Deadline Music dne 23. dubna 2013. Tate následně podal předběžný soudní příkaz, který zpochybnil vlastnictví názvu kapely, což vedlo k rozhodnutí, že jak Tate, tak ostatní členové kapely mohli používat název kapely až do následujícího soudního data, plánovaného na listopad 2013. Tate pak nastartoval vlastní verzi kapely s bývalým kytaristou Queensrÿche a producentem Kelly Grayem, kytaristou Glenem Droverem (Eidolon, King Diamond, Megadeth), basistou Rudym Sarzo (Blue Öyster Cult, Ozzy Osbourne, Quiet Riot, Whitesnake), bubeníkem Bobby Blotzerem (Ratt) a klávesistou Randy Ganem. Drovera později nahradil Robert Sarzo a Blotzera Simon Wrightem (AC/DC, Dio). S albem byly pak potíže se zvýrazněním písmen "F.U." na přebalu desky. V tiskové zprávě se uvádí, že "F.U. může být vnímáno jako vhodný hold a pozdrav", a později bylo doplněno objasňuje: "Náhodná zkratka? Nepravděpodobné." Písmena jsou často používány v angličtině jako eufemismus pro profánní výraz "seru na tebe" (ono známé "fuck you"). Todd La Torre, nový frontman Queensrÿche se domníval, že kresba je "podpásovka", a řekl, že podprahové urážky nejsou "to, o čem Queensrÿche byli“, což dále zdůrazňuje slovy "když někdo mluví o devalvaci jména nebo značky Queensrÿche, je tak zřejmé, že když zobrazíte pěst s 'F.U.' chytrým způsobem, abyste řekli, že je to "Frequency Unknown", ale my víme, o co skutečně pravděpodobně jde, co to znamená, (...) to nepřidává důvěryhodnost nebo respekt ke jménu a značce Queensrÿche".

Bezejmenné "Queensrÿche" je třinácté studiové album skupiny Queensrÿche a jako první s uvedením nového zpěváka Todda La Torre a bylo vydáno v době, kdy existovaly dvě různé verze kapely. Album bylo vydáno u Century Media v digitálním formátu a na CD/LP 24. června 2013 v Evropě, 25. června 2013 v USA a Kanadě a 21. srpna v Japonsku prostřednictvím Avalon Records. Album produkoval James Barton (také známý jako "Jimbo" Barton), který předtím míchal a produkoval hitová alba Queensrÿche "Operation: Mindcrime" a "Empire" a koprodukoval "Promised Land". Album získalo pozitivní a nadšené recenze, které oceňovaly především návrat k charakteristickému zvuku Queensrÿche, vokální schopnosti La Torreho a skutečnost, že album může být směle přiřazeno ke klasice kapely z 80. a počátků 90. let. Hlavním bodem kritiky se pak stala pouze krátká stopáž nahrávky v délce 35 minut.

Ještě předtím, než bylo album vydáno, La Torre v březnu 2013 odhalil, že od té doby, co kapela neustále píše, začínají již shromažďovat materiál pro následující album. Kapela přitom měla na mysli: "Pojďme pouze tyto písně vyřadit, pokračovat v práci a vydávat další materiály". Kytarista Michael Wilton vysvětlil vizi, jak písničkám věnovali dostatek času slovy: "Nechceme mít album jenom s písničkami. Chceme, aby byla každá píseň kvalitní. Raději bych měl 35 minutové album, než 50 minutové s partou epických písní, které by na CD neměly být".

Wilton a bubeník Scott Rockenfield psali písničky pro alba "American Soldier" a "Dedicated Chaos", které ale bývalý sólový zpěvák Geoff Tate zavrhl ve prospěch písní, které napsal s externími autory jako je Jason Slater. Tato ukázková díla nebyla na "Queensrÿche" použita, protože kapela obnovila inspiraci a touhu začít pěkně čerstvě. Kromě toho autorské zkoušení pro "Queensrÿche" vyústily v nejméně 17 potenciálních ukázek. Několik z těchto písní se nedostalo na nahrávku, protože nebyly úplně hotové a časová omezení jim zabránila je dokončit, ale byly uvedeny na následujícím albu.

Mezitím, když Tate pracoval na svém sólovém albu "Kings & Thieves" a následném turné, ostatní členové skupiny Queensrÿche založili vedlejší projekt Rising West. Wilton vysvětlil: "Původně se to považovalo za vedlejší projekt, protože nám vedení řeklo, že nebudeme dělat nic v příštím roce, jenže nějak musíme přežít". Projekt by původně byl nazvan "West", který navrhovali čtyři členové skupiny "Wilton, Eddie, Scott a Todd", ale později byl přejmenován na "Rising West" na návrh Jacksona podle textu z alba Queensrÿche "The Warning". Kapela byla tímto jménem nadšená, protože projekt pro ně připadal jako něco čerstvého, navíc se odkazuje na členy skupiny žijící na západním pobřeží a je snadnější jej vyslovit, a navíc Lundgren byl později také součástí skupiny. Oslovil je Glen Parrish z PGM Management po jejich koncertu 9. června 2012, který se nabídl, že se stane jejich manažerem kapely.


Podle Wiltona Parrish řekl manažerské společnosti v Los Angeles: "Mám tu něco velmi horkého a měli bychom je chytit, než je urve někdo jiný". Po vyjednávání kapely s nejméně 3 nebo 4 nahrávacími společnostmi se Parrish rozhodl zavázat Queensrÿche společností Century Media. Wilton stále hledal nového sólistu pro Rising West a doporučil Todda La Torreho svým spoluhráčům, tehdejšího frontmana Crimson Glory, s nímž se setkal před několika měsíci na výstavě NAMM v lednu 2012.

Kytarista La Torre a Michael Wilton z Queensrÿche se setkali na rautu soukromého večírku Seymoura Duncana během show NAMM v lednu 2012, kde si La Torre poprvé spletl Wiltona s Ericem Petersonem z kapely Testament a pochválil jej za show, kterou Peterson hrál večer předtím v Grove. Když na něj Wilton zmateně pohlédl, La Torre si pak uvědomil jako dlouholetý fanoušek Queensrÿche, s kým vlastně hovoří. Na večeři setrvali dobrou hodinu a zjistili, že mají společné zájmy ve stylu hudby, a diskutovali o možnosti nahrát vokály na dříve nevydané Wiltonovy písně pro TV sportovní relace a soundtracky. Wilton mu e-mailem poslal čtyři dema, a přestože očekával, že něco získá od La Torreho za snad za 4 týdny, La Torre poslal obratem zpátky první demo s texty a melodií už po třech dnech. Wilton byl spokojen s tím, co obdržel. V tu chvíli La Torre ještě neuvažoval na kariéru u Queensrÿche. Říkal: "Mělo to být jen o jiných věcech, protože jsem byl plně soustředěn a oddán Crimson Glory a právě jsme psali album, trvalo to věčnost a nikdy jsme je nedokončili. Byl to jen velmi pomalý proces."

Jejich setkání skončilo spolupráci mimo jiné i na skladbě "Don't Look Back", která se v roce 2013 dostala na jejich bezejmennou desku. Kapela slyšela některé dema zpěváka La Torre na YouTube a s důvěrou si pak rezervovala a ohlásila dva koncerty v Seattle's Hard Rock Cafe na 8. a 9. června 2012, ještě předtím, než se La Torre setkal s ostatními členy kapely. Koncerty byly veřejně vyhlášeny 29. května 2012 s odhalením, že se zaměří na starší práci Queensrÿche. Obě představení byla vyprodána během 48 hodin, mimo jiné i fanouškům z Japonska, Austrálie a Nového Zélandu.


Uprostřed sporů v kapele mezitím zemřel ilustrátor a grafik přebalu koncepčních desek Queensrÿche "Operation: Mindcrime" Charles Wesley "Wes" Griswold. K úmrtí došlo v sobotu 3. března 2012. Pohřeb se konal 10. března 2012 v Northshore Senior Center v Bothell ve Washingtonu.

Když skupina devět dní před vystoupením odletěl La Torre z Floridy do Seattlu na zkoušku v Rockenfieldově domě, nehráli předtím společně ani notu, ani nevěděli, zda to bude fungovat. Ačkoli La Torre byl velkým fanouškem starších alb Queensrÿche, nebyl příliš obeznámen s písněmi z "Promised Land" a měli jen omezený čas na přípravu na koncerty. Skupina se však zaměřila na materiál od EP "Queensrÿche" do čtvrtého studiového alba "Empire", které jsou obecně považovány za nejtěžší nahrávky kapely, o kterých se La Torre vyjádřil: "...jsou to písně a časové období, které nejvíce představovalo základní zvuk toho, o čem byly nahrávky Queensrÿche". Jejich první zkouška společně proběhla velmi hladce, podle Wiltona: "vypálili jsme 18 až 20 písní a všichni byli ohromeni profesionalitou, hudebností a tónem Toddova hlasu". Rockenfield se pak okamžitě uklidnil: "Podruhé jsme zahráli "Queen of the Reich" a bylo rozhodnuto".

Když v listopadu 2012 Queensrÿche projeli do Los Angeles v Kalifornii, aby vystoupili v Hollywoodu v Kalifornii v House Of Blues, přivedli s sebou nového zpěváka Todda La Torre. Fanoušci onoho večera jej pozorně sledovali, ale shodli se na tom, že si La Torreho oblíbili a přijali. Zpěvák si stojí pevně na vlastních vavřínech a není žádnou náhražkou Geoffa Tate. Přinels do kapely nový svět, jako sólista nových Queensrÿche, takže se skupina může posunout vpřed a nemůže být šťastnější, že se jejím novým zpěvákem stal práve Todd LaTorre.

K urovnání sporu došlo 17. dubna 2014 a 28. dubna 2014, když bylo vydáno oficiální prohlášení obou stran. V něm bylo oznámeno, že Tate ztratil nárok na název Queensrÿche ve prospěch Rockenfielda, Wiltona a Jacksona, kteří spolu s La Torrem a Lundgrenem mají být "jedinou kapelou studiovou a koncertní jako Queensrÿche, zatímco bývalý zpěvák Tate má výhradně právo hrát "Operation: Mindcrime" a "Operation: Mindcrime II" v plném rozsahu "v jedinečných představeních". Dne 5. května 2014 byla na Wiltonově facebookové stránce zveřejněna tisková zpráva, která dále objasnila specifika vypořádání. Část problému spočívala v tom, že ačkoli Tate tvrdil, že zejména Rockenfield a Eddie Jackson hodně přispívali k tomuto nahrávání jako autoři, "podle Rockenfielda Tate zahodil jeho a Wiltonovy písně ve prospěch písní, které napsal s externími autory, například Jason Slater a Kelly Gray, kteří album společně produkovali. O nahrávání "Dedicated To Chaos", kytarista Parker Lundgren připomínal, že "se zdálo, že téměř jako by docházelo k bitvě mezi tím, které písně použít, hlavně pak producenti. Bylo to, jako by chtěli kapelu od toho odstřihnout, třebaže byli součástí procesu. Tak jsem to cítil. Jsou písně, které skončily na desce, ale nikdy jsem je neslyšel. Záznam vyšel a já jsem si pomyslel "Nikdy jsem tu píseň neslyšel, když jsme byli ve studiu. Bylo to prostě bizarní".

Tateova verze skupiny se po urovnání sporu byla nucena přejmenovat na "Operation: Mindcrime Anniversary Tour".

Časový rámec k novému albu byl poprvé zmíněn v dubnu 2014, kdy Wilton řekl, že skupina "bude docházet do studia koncem letošního roku mezi turné a zahájením dalšího alba". Dne 5. května 2014 byla na Wiltonově facebookové stránce zveřejněna tisková zpráva uvedená názvem: "Obnovení Queensrÿche zaháji proces psaní nového alba předběžně začátkem léta 2015 prostřednictvím Century Media Records". V oznámení bylo uvedeno, že nahrávky pravděpodobně proběhnou mezi 1. prosincem 2014 a 28. únorem 2015 a album byjde koncem jara nebo nebo začátkem léta 2015. Datum bylo později posunuto až na podzim 2015, když bicí byly poprvé nahrávány začátkem března 2015.

V rámci propagace svého bezejmenného alba "Queensrÿche" z roku 2013 zavítala kapela, ta část s novým zpěvákem, i do České republiky, kde vystoupila dne 21. října 2013 v Retro Music Hall, Praha. V této své nové sestavě působila kapela vcelku semknutě a výkonnostně velmi dobře, což se toho večera, i když před sporadicky zaplněným hledištěm klubu na Francouzské třídě plně potvrdilo. Byl to prvotřídní koncert, ale rovněž to byl koncert víceméně nostalgický, týkající se dnes pouze dobře obeznámených pamětníků jejích starších nahrávek.

Dne 7. listopadu 2014 skupina otevřela kreditní kanál u PledgeMusic, který umožnil fanouškům předobjednat si jejich další album, které by bylo jejich druhým albem s La Torrem a celkově 15. v pořadí. Ke kampani využila heslo "Building The Empire" a nabídla akreditovaným investorům pravidelné odměny za příspěvek ve formě CD, exkluzivního přístupu a vybavení, ale také investiční příležitost za 50 000 dolarů v Queensrÿche Holdings, LLC. Na stránce kampaně bylo uvedeno, že nahrávání bude pravděpodobně probíhat od 1. prosince 2014 do 28. února 2015 a že se očekává, že album bude připraveno k vydání koncem jara nebo začátkem léta 2015. Stránka kampaně také obsahovala video členů kapely, kteří diskutují o přání kapely aktivněji přistupovat ke svým fanouškům, přičemž jejich právník Thomas Osinski poznamenal: "...je to skvělá skupina, která si udržovala sama sebe a v této nové éře otevřenosti se chtějí přimknout ke svým fanouškům ještě více zvláště po posledních několika letech výzev, kterými si prošli". Termín “Building The Empire" byl používán předtím na turné Empire, stejně jako na videu z tohoto turné, ačkoli v této souvislosti je použito ve smyslu, že fanoušci pomáhají obnovit kariéru skupiny.

V rozhovoru z ledna 2015 hlavní zpěvák Todd La Torre odhalil, že "doufají" v únorový začátek nahrávání dalšího alba. O tři měsíce později hovořil kytarista Michael Wilton s tazatelkou Jennifer Kessinger na Welcome to Rockville Festival v roce 2015 o postupu psaní písní na album, jehož nahrávání probíhalo ve studiu Uberbeatz ve Washingtonu s producentem Chrisem "Zeuss" Harrisem. Wilton řekl, že "je obsahuje všechno, co by si fanoušek od Queensrÿche přál", a uvedl, že na novějších koncertech a festivalech vyjádřili fanoušci spokojenost s aktuální sestavou skupiny. Wilton v pozdějším rozhovoru odhalil, že dokončili nahrávání alba, které se nyní míchá a masteruje, než bude dodáno jejich labelu Century Media Records.

Dne 17. července 2015 skupina oznámila, že účastníkům jejich kampaně na PledgeMusic, bude zpřístupněn videoklip písně "Arrow Of Time", která byla úvodní skladbou nového alba s názvem "Condition Hüman". Dne 3. srpna zveřejnili názvy skladeb a přebal alba. Todd LaTorre uvedl, že "...předloha zobrazuje krásnou nevinnost obklopenou temnotou unaveného nepředvídatelného světa". Nové album vyšlo 2. října 2015 a debutovalo na pozici #27 v žebříčku Billboard 200 a prodalo se 14 000 ekvivalentních alb v prvním týdnu po vydání.

Stejně jako v případě předchozího alba bylo "Condition Hüman" společným úsilím, když všech pět členů kapely přispělo k více než jedné skladbě dokončeného projektu. Skladby "Eye 9" a "46° North", obě napsané výhradně basistou Eddiem Jacksonem, jsou prvními instrumentálními písněmi Queensrÿche napsanými zcela někým jiným než bývalým kytaristou Chrisem DeGarmo, neboť Wilton složil "Deliverance" pro jejich debutové album z roku 1984. Album bylo nahráváno v Uberbeatz Studios v Lynnwood, WA. Míchalo se v Planet-Z ve Wilbrahamu, MA. Bicí, basa, kytary a vokály byly nahrány v únoru a březnu 2015 a skupina se v polovině května znovu vrátila do studia, kde nahrála další kytary, vokály a overdubs. Konečné míchání proběhlo v červnu u Planet-Z. Podle kytaristy Michaela Wiltona, oni nahrávali "přes hodinu hudby", ale které písně byly zkráceny nahrávací společností.

"Upřímně, vím, že to zní jaksi otřepaně, ale opravdu mám pocit, že na téhle desce je materiál, který stylově spadá do období od debutu až po "Empire" nebo možná i "Promised Land". Je v něm hodně rozmanitosti, ale i komplexnosti," řekl o novém albu zpěvák Todd La Torre.

Queensrÿche vydali videoklip k písni "Hellfire", která pojednává o tragédii letu MH17 zasaženého protiletadlovou raketou systému Buk nad Ukrajinou v roce 2014. Zpěvák Todd La Torre klip okomentoval: "Skladba "Hellfire" je primárně zaměřena na tragickou událost pádu letadla letu MH 17 Malaysian Airlines. Navzdory základní lince příběhu, lyrický a vizuální motiv přerůstá do dalších důležitých relevantních témat globálního světa. Občanské nepokoje, guerillové válečnictví, mediální propaganda a společenské nerovnosti je jen pár příkladů mnohovrstevnatých problémů vinoucí se skrze "Hellfire" jako naléhavé ilustrace nešťastné, ale nadčasové reality".

Několik týdnů před vydáním "Condition Hüman" kapela cestovala po Severní Americe s německými hard rockovými veterány Scorpions. Po vydání nového alba se skupina vydala na turné po Spojených státech začátkem roku 2016 a na evropské turné v září téhož roku. V říjnu 2016 vystupovala skupina v Austrálii a na Dálném východě. Dne 28. března 2017 skupina oznámila, že Rockenfield si vezme otcovskou dovolenou na péči o svého novorozeného syna a bubeník od Kamelot Casey Grillo vyplní jeho místo pro nadcházející živá vystoupení. V srpnu 2018 se kytarista Mike Stone vrátil na pár měsíců a nahradil Parkera Lundgrena, který se musel postarat o "osobní záležitosti".

V listopadu 2019 se Queensrÿche pochlubili novou skladbou z připravovaného alba. Z patnáctého studiového alba "The Verdict" byla aktuálně uvolněna první skladba s názvem "Man The Machine". "Je to první střípek z bohatě vykládaného skla s nápisem "The Verdict". Brzy odhalíme další nablýskaný kousek", nechal se slyšet zpěvák Todd La Torre.

Dne 1. května 2017 Todd La Torre odhalil plány na další studiové album skupiny. Informoval, že v tuto chvíli mají připraveno přibližně 15 skladeb, které se vyznačují rychlejším tempem než na předchozím albu. Kapela doufala, že vstoupí do studia v září 2017 a počátkem roku 2018 prostřednictvím Century Media. V červenci 2018 v příspěvku na Facebooku pak skupina nabídla připravované album pro dřívejší objednávky a oznámila, že album vyjde v roce 2019. Ke konci roku 29. října 2018 skupina odhalila název nového alba "The Verdict", které vyšlo 1. března 2019 prostřednictvím Century Media Records. Je to třetí studiové album nahrané s zpěvákem Toddem La Torreem, který navíc na albu nahrál veškeré bubenické party kvůli absenci bubeníka Scotta Rockenfielda. Záznam produkoval opět Chris "Zeussem" Harris. První singl z alba "Man The Machine" byl vydán 16. listopadu 2018, po něm následoval druhý singl "Dark Reverie" 11. ledna 2019. Ke skladbě "Blood Of The Levant" bylo realizováno i hudební video. V listopadu 2019 Wilton uvedl, že koncertní bubeník Grillo bude hrát i na příštím albu Queensrÿche.

"Verdict je takovou naší společnou výzvou. Podobně jako tomu bylo u alba "The Warning"," řekl zakládající kytarista Michael Wilton o nové nahrávce a dodal: "Společně jsme pracovali na každé písni. Spontánnost a kreativita - vyšly z nás všech, spolupracovali jsme jako kapela - tak jak by to mělo být".

Legendární Queensrÿche dorazili dne 20. listopadu 2019 i do Prahy do Rock Café, kde představili své nové album "The Verdict". Tahle heavymetalová parta za svou kariéru dokázala prodat více než 30 milionů nosičů a stále se drží na vrcholu. Queensrÿche strávili celý rok 2019 na turné, aby podpořili své album "The Verdict".

Kytarista Queensrÿche Michael Wilton potvrdil v půlce března řecké TV War, že skupina již začala uvažovat o pokračování loňského alba "The Verdict". "Nu, semínko bylo již zaseto," řekl. "Všichni o tom víme. Je zřejmé, že budeme velmi zaneprázdněni na turné k albu "The Verdict", takže musíme najít čas, abychom mohli začít skládat písně a dávat nápady dohromady". "Na posledním albu jsme pracovali čtyři roky," pokračoval. "A já stárnu, tak bych rád trochu ten čas zkrátil. Takže bychom opravdu rádi nahrávali již začátkem roku 2021. Tak naléhám na kluky: Pojďme do toho. Začněte nahrávat vaše telefony ať získáme jakékoli nápady. A začněme to skládat". "Queensrÿche mají štěstí, že stále mohou vydávat alba. Máme skvělou nahrávací společnost, která nás podporuje. Takže, ano, budeme zaneprázdněni kluci."

Řada umělců, stejně tak i Queensrÿche, omezili, odložili či zcela zrušili svá koncertní vstoupení v důsledku globálního šíření COVID-19, což je nemoc způsobená novým koronavirem. Zpěvák Queensrÿche Todd La Torre napsal 16. března 2020, že využije volného časového prostoje kvůli koronaviru k dokončení procesu psaní skladeb pro své sólové album s dlouhým dílem. V neděli 15. března 2020 La Torre na své stránce na Facebooku uvedl: "Žádný koncert Queensrÿche se právě nechystá, jak všichni víte. Proto píši a upravuji pár dalších melodií a vytvářím písně a dema pro svoji sólovou nahrávku s mým celoživotním nejlepším přítelem Craigem Blackwellem. Doufáme, že budeme mít vše zaznamenané, složené a připravené, abychom mohli začít nahrávat v příštích několika měsících. Všichni z nás v Queensrÿche také využijí tento výpadek k práci na nových nápadech pro další desku."

Pokud to situace dovolí, Queensrÿche v červenci 2020 podpoří německou hard rockovou legendu SCORPIONS v Las Vegas.

Zpěvák americké heavy/progové kapely uvedl v květnu 2021, že v rámci skupiny samozřejmě jako mnozí jiní muzikanti zvažovali možnost distančního koncertu, ale nakonec takovou možnost zavrhli. "Jistě, vedli jsme o možnosti hrát pro fanoušky na dálku debaty, ale častokrát jsme ztroskotali na faktu, že někteří členové kapely měli obavu společného kontaktu. Prostě covid paralyzoval nejen celou scénu, ale také vyděsil jindy celkem odolné jedince," prohlásil zpěvák Todd La Torre.

Kapela se znovu ocitla v soudní tahanici. Bubeník Scott Rockenfield totiž začátkem roku 2017 upřednostnil rodinné záležitosti, když jeho přítelkyně přivedla na svět syna, což se ale neobešlo bez porodních komplikací. Kapela se jej poté v roce 2018 údajně pokusila vyštípat nejen z kapely , ale i z několika obchodních společností spravujících záležitosti kapely. Prý tak Scotta odstřihli odfinancí a navíc prý mu kapela neumožnila nahrávat zatím jejich poslední desku "The Verdict" z roku 2019, přestože ny něj byl připraven, s kapelou zůstával v kontaktu a snad se podílel i na vzniku hudby. Desku nakonec nabubnoval La Torre, původně profesí právě bubeník, a tak byl Scott připraven o podíl na zisku. Kapela se zatím k žalobě nevyjádřila a chce se věnovat pouze přípravě nového alba.

Casey Grillo Podle vyjádření Wiltona už album nabubnuje Casey Grillo, jejich koncertní bubeník. Druhou změnou v kapele byl odchod Parkera Lundgrena, který se chce zaměřit na svůj nově otevřený obchod a opravnu kytar. Na jeho místo se vrálil Mike Stone, který už v kapele působil v letech 2003-2008. "Mike je v sestavě hlavně jako koncertní hráč, ale jestli se bude chtít zapojit i do nahrávání alba, klidně může. Já bych byl rád a udělal s ním nějaká zdvojená sóla, protože naživo je bude hrát tak jako tak..." uvedl k účasti nového kytaristy Wilton. Pak ještě dodal k novému albu: "Máme hotových asi čtyřiadvacet demáčů. Scházíme se společně ve zkušebně, improvizujeme a hned si dokážeme říci, jestli nějaký nápad stojí za to nebo ne. Je to rozhodně spontánní proces, ož je oproti "The Verdict" podstatný rozdíl, protože na tom albu jsme si nápady posílali přes e-mail a skladby kompletovali na dálku."

V říjnu 2021 podal Rockenfield žalobu na původní členy kapely Wiltona a basistu Eddieho Jacksona, mimo jiné kvůli porušení smlouvy, porušení povinnosti správce a neoprávněného propuštění. O několik měsíců později podali Wilton a Jackson protižalobu na Rockenfielda a obvinili jej z toho, že opustil svou pozici člena kapely a zpronevěřil majetek skupiny ve svůj osobní prospěch. Tento spor má jít k soudu v lednu 2024.

Zpěvák Todd La Torre hovořil pro kanadský The Metal Voice o průběhu skládání písní pro další desku kapely. Řekl: "Máme všechny písně, které budeme nahrávat. Na samém začátku ledna vydáme záznam." Ohledně hudebního směřování nového materiálu Queensrÿche Todd řekl: "Nezní to jako "The Verdict". Je to vlastní nový druh věcí. Opravdu jsme se trochu více zaměřili na melodické tóny. Nemyslím si, že bychom přemýšleli, jako: "Ach, musíme znít old school nebo nově nějak takhle."

Progmetalová legenda, americká kapela Queensrÿche, zveřejnila videoklip ke své nové písni "In Extremis". Jak kapela uvedla, "tato píseň je o tom, jaké to je být na smrtelné posteli a obklopeni blízkými". Jde o první představenou skladbu z připravovaného, již šestnáctého studiového alba kapely, která vyjde u Century Media Records 7. října 2022 pod názvem "Digital Noise Alliance". Nové album opět produkoval a mixoval Chris "Zeuss" Harris, který dříve spolupracoval s Queensrÿche na deskách "Condition Hüman" (2015) a "The Verdict" (2019).

V březnu 2022 zpěvák Todd La Torre řekl FOX17 Rock & Review o připravovaném albu kapely: "Každá píseň může mít trochu jiný přístup a my jsme chtěli použít skutečné zesilovače a všechny ty staré, skutečné věci, které se používaly v celé historii Queensrÿche".

"Všechny bicí jsme dělali na místě v Clearwater [Florida] - obrovský domov s nejúžasnějším stropem pro bicí místnost", pokračoval La Torre. "Takže jsme tam udělali všechny bicí. A pak, opravdu, u mě [v St. Petersburgu na Floridě] jsme schopni zaznamenat všechny kytary, baskytaru a zpěv. Ty dny, kdy jsme si pronajímali studia za tisíc dolarů na den, ty už opravdu nepotřebujeme. A náš producent Zeuss, který udělal poslední dvě alba Queensrÿche - dělá všechny věci Roba Zombieho; je to velmi zkušený producent, [a] dělá mixování a mastering, takže je na jednom místě - je tady dole z Massachusetts. Takže zvládá všechny ty povinnosti. A věci jdou opravdu dobře. Máme se skvěle".

K nové desce se La Torre vyjádřil už v listopadu 2021, kdy řekl kanadskému The Metal Voice o hudebním směřování nového materiálu: "Nezní to jako "The Verdict". Je to vlastní nový druh věcí. Opravdu jsme se trochu více zaměřili na melodické vychytávky. Nemyslím si, že jsme si mysleli, jako: "Ach, potřebujeme znít jako old school nebo nově nebo takhle". A pokračoval: "Víte, co jsme na téhle desce udělali... Jindy pokaždé každý člen předložil své vlastní nápady na písničky a pak jsme na tom nějak pracovali. Ale to, co jsme na téhle desce udělali, bylo něco jiné než to dělal Eddie [Jackson, baskytara] - Eddie má pár písní, které jsou opravdu skvělé, které napsal a pak nám je ukázal, když už byly skoro hotové. A pak Michael napsal nějaké zajímavé akordy - stále zůstaly v tóninách a tak. Všichni jsme se usadili v pokoji s těmi našimi nápady tady [na Floridě] a začali jsme doslova od nuly. Jako: "Michaeli, co máš?" [A on] přišel s riffem. A Casey [Grillo] by seděl na bicími nebo já bych seděl na bicími. Byli jsme vlastně všichni v místnosti a jen jsme to zkoušeli jako za starých dobrých časů. Takže tahle deska byla celá taková - všechno do značné míry, mínus jedna nebo dvě písničky. A i to se trochu změnilo".

V říjnu 2022 v rozhovoru pro rozhlasovou show Heavy Demons mluvil kytarista Michael Wilton o rozhodnutí kapely převzít cover "Rebel Yell". Řekl: "S nahrávací společností musíme mít 10 nebo 11 písní [na albu]; to je to, na co máte smlouvu. A pak mají rádi další písně, bonusové skladby nebo cokoli jiného. Takže tentokrát místo toho, abyste dali bonusovou skladbu, která je živou nahrávkou jedné z našich písní, jsme řekli: "Pojďme udělat něco jiného". Tak jsme přišli s nápadem udělat cover. Původně jsme chtěli udělat píseň CULT "She Sells Sanctuary". Ale Todd se necítil na to, aby to dobře odezpíval. Tak přišel s nápadem dělat píseň Billyho Idola. A bylo to opravdu skvělé. Do písně jsme vložili trochu Queensrÿche, ale velmi to připomíná originál. A Todd nás totálně odrovnal na vokálech; je to úžasné. Takže kdo ví? Možná bychom to mohli hrát naživo, nevím. Ale myslím si, že lidé budou velmi překvapeni".

Queensrÿche zveřejnili 20. září 2023 oficiální videoklip ke své cover verzi "Rebel Yell" od Billyho Idola. Verze písně od Queensrÿche byla původně vydána jako bonusová skladba na posledním albu kapely "Digital Noise Alliance", které vyšlo v říjnu 2022 prostřednictvím Century Media. Coveru se opět ujal Chris "Zeuss" Harris, který dříve spolupracoval s Queensrÿche na albu "Condition Hüman" z roku 2015 a "The Verdict" z roku 2019. Video ke coveru "Rebel Yell" vytvořil Thomas Crane z killDevil Films.

Queensrÿche oznámili počátkem listopadu 2023 "The Origins Tour", které plánují na rok 2024, na němž předvedou své klasické nahrávky, stejnojmenné EP, a také "The Warning". Vůbec poprvé Queensrÿche uvedou obě klasické nahrávky v jejich celistvosti v rámci "The Origins Tour". Přestože Queensrÿche během své kariéry dosáhli mnoha platinových alb a hitových singlů, jejich fanoušci si vypěstovali nepopiratelnou lásku k raným nahrávkám skupiny, když pomáhali prosadit styl rocku, který kombinoval prvky metalu a prog rocku. Své turné zahájují 22. března 2024 v Houstonu, Texas na Hell’s Heroes Festival a poběží až do 12. května ve Ft. Meyers, FL. Na 'The Origins Tour' se představí s Queensrÿche zpěvák Todda La Torre, kytarista Michael Wilton a Mike Stone, baskytaristu Eddie Jackson a bubeník Casey Grillo, k většině termínů se připojí další vysoce respektovaná/vlivná kapela, která také začínala v 80. létech, Armored Saint.

A La Torre se na tato nadcházející speciální představení obzvlášť těší a dodává: "Připojte se k nám pro tento jedinečný a velmi zvláštní zážitek, protože oslavujeme počátky Queensrÿche. Vydržte!"

Queensrÿche oznámili své "The Origins Tour", na němž předvedou jak své klasické stejnojmenné EP, tak album "The Warning". Vůbec poprvé tak Queensrÿche uvedou obě klasické nahrávky v jejich celistvosti v rámci tohoto turné. Přestože Queensrÿche během své kariéry dosáhli mnoha platinových alb a hitových singlů, jejich fanoušci si vypěstovali nepopiratelnou lásku k raným nahrávkám skupiny, když pomohli prosadit se ve stylu rocku, který kombinoval prvky metalu a prog rocku. Zahájení turné proběhne 22. března 2024 v Houstonu, Texas, na Hell’s Heroes Festival a poběží do 12. května ve Ft. Meyers, FL, 'The Origins Tour'. Queensryche si zahrají v sestavě zpěvák Todd La Torre, kytarista Michael Wilton a Mike Stone, baskytarista Eddie Jackson a bubeník Casey Grill spolu s další vysoce respektovanou/vlivnou kapelou, která také začala v 80. léta, Armored Saint.

"Jsme nadšeni, že vám můžeme přinést The Origins Tour!," říká La Torre. "Bude to poprvé v historii Queensrÿche, kdy EP "Queensrÿche" a "The Warning" zazní naživo jako celek. A aby toto turné bylo ještě hvězdnější, jsme tak nadšení, že se k nám připojí naši skvělí přátelé a legendární metalisté Armored Saint jako přímá podpora. Všichni jsme hrdí, že vám můžeme přinést tento cestovní balíček, a nemůžeme se dočkat, až vás uvidíme na cestě."

V novém rozhovoru s Brianem Aberbackem z The Aquarian mluvil kytarista QUEENSRYCHE Michael Wilton o rozhodnutí kapely předvést celé své debutové EP z roku 1983 a album "The Warning" z roku 1984 jako součást probíhajícího turné "The Origins Tour". Na otázku, co bylo impulsem pro tento trek, Wilton odpověděl: "Přišlo to minulý rok. Jeden promotér se zeptal: 'Napadlo vás někdy udělat EP a "The Warning" jako celek?" Řekli jsme: "No, přemýšlejme o tom," a nějak to kvetlo. Řekli jsme si, že udělat to na festivalu Hell's Heroes v Houstonu by byla dobrá věc. Z toho se to zrodilo a náš manažer to dal dohromady a náš rezervační agent to dal dohromady ještě víc, takže pro nás to bylo: Dobře, pojďme do toho".

A pokračoval: "Je úžasné vrátit se a hrát ty písně. Hráli jsme jich hodně, takže bylo jen pár, které jsme se museli nějak znovu naučit. Všechno je to náročná, progresivní a těžká hudba. V našem věku teď to pořád drtíme."

V květnu 2024 vydavatelství NW Metalworx Music vydalo knihu o historii kapely Queensrÿche nazvanou "Roads To Madness: The Touring History Of Queensryche (1981-1997)", která je nyní k dispozici ve třech verzích, jako limitovaná edice v pevné vazbě, standardní brožovaná vazba a .pdf ve vysokém rozlišení. Kniha obsahuje s téměř 600 plnobarevnými stránkami seznamy setlistů, živé fotografie, jevištní žerty, historické eseje, anekdoty účastníků, hudební komentáře, letáky na koncerty, útržky vstupenek a vstupenky do zákulisí sestavené přes průběhu prvních 16 let kapely, které odehrála původní sestava QUEENSRYCHE. Prožijte znovu koncertní momenty ze své minulosti nebo si představte, jaké to bylo být v publiku během nejslavnějšího období QUEENSRYCHE v 80. a 90. letech. To vše se uvádí v předmluvě autora Jeffa Wagnera.

Zpět
Členové:
Michael Wilton - Guitars, Vocals (1981-present)
Eddie Jackson - Bass, Background Vocals (1981-present)
Todd La Torre - Lead Vocals, Drums (2012-present)
Mike Stone - Guitars, Vocals (2002-2009, 2021-dosud)
Casey Grillo - Drums, Percussion


Bývalí členové:
Parker Lundgren - Guitars (2009,2012-07/2021)
Scott Rockenfield - Drums, Percussion, Keyboards (1981-2017)
Geoff Tate - Vocals, Keyboards, Saxophone (1982-2012)
Kelly Gray - Guitars (1998-2002)
Chris DeGarmo - Guitars, Sitar, Cello, Piano, Vocals (1981-1998,2003,2007)

Koncertní a příležitostní hosté
Pamela Moore - Vocals (1988-1992,2006-2007)
Jason Ames - kytary, klávesy, zpěv (2009)
Anthony "Kenny" Bender - kytary, klávesy, zpěv (2009)

Členové Michael Wilton
(celým jménem Michael F. Wilton, také jako The Whip)
(Narozen 23. února 1962, San Francisco, California, United States)
Guitars, Vocals


Michael s přezdívkou The Whip podle toho, jak rychle jeho prsty "bičují" kolem kytary hmatníku, je hard rockový kytarista a skladatel, nejznámější jako sólový a rytmický kytarista a skladatel progresivní metalové skupiny Queensrÿche, kterou spoluzakládal v roce 1982.

Wilton se narodil v San Franciscu v Kalifornii ale jeho rodina se přestěhovala do Seattlu ve Washingtonu v jeho pouhých 6 letech. Otec jej brával na koncerty od útlého věku a představil mu tak mnoho hudebních stylů, zejména jazz, včetně Johna McLaughlina, Larryho Coryella a Al Di Meoly, ale také rockovou hudbu jako Led Zeppelin nebo The Allman Brothers Band a Erica Claptona. V 8 letech už začal cvičit na basovou kytaru a učilse písně kapel z otcových sbírek, jako jsou The Beatles, Jimi Hendrix, The Rolling Stones a Bob Dylan. Ve 13 letech také dostal nylonovou akustickou od své tety tety a náhodně propálil otcův reproduktor. Přesvědčil pak svého otce, aby mu dal Fender Bassman a reproduktorovou skříňku Wiltonem zděděnou od strýce, který zemřel při nehodě na motocyklu.

Během studia na juniorské střední škole a poté Interlake High School, Wilton začal zkoumat svět kytar posloucháním hard rockové a heavy metalové hudby kapel jako Judas Priest, UFO, Iron Maiden, Van Halen a Deep Purple a začal vážně cvičit po 2 hodiny denně. Změnil názor na hraní na basovou kytaru a místo toho se rozhodl uchopit kytaru. V 16 letech jeho učitel kytary řekl, že Wilton "šlehal na kytaru", což mu přineslo jeho přezdívku "Whip". Koupil si kopii Les Paul a fuzzbox a angažoval se v některých garážových skupinách se svými spolužáky, jako byla Joker založená v roce 1978. V roce 1979 se stal krátce členem této kapely nový druhák ze školy Chris DeGarmo. Na konci školního roku 1979-1980 se ale rozpustili.

Po střední škole navštěvoval Wilton Cornish Institute of Allied Arts v Seattlu, nyní je známá jako Cornish College of the Arts, kde studoval mimo jiné hudební teorii, jazzovou improvizaci, gamelanskou a klasickou hudbu (klavír a kytara). Byl to velký krok v jeho životě, když začal oceňovat více etnickou a improvizační hudbu, která jej později ovlivnila jako progresivního rockového hudebníka. Po studiu na 1-5 let mu docházely peníze, ale v té době se seznámil s baskytaristou Eddiem Jacksonem a bubeníkem Scottem Rockenfieldem. V roce 1980 založili Wilton a Rockenfield skupinu nazvanou Cross+Fire, ke které se krátce poté připojili DeGarmo a Jackson. Od té doby se nazývali The Mob a kvarteto začalo hrát na večírcích. Na konci léta 1982 byl Geoff Tate přizván jako zpěvák, aby nahrál demo se čtyřmi skladbami. Kapela změnila jméno na Queensrÿche a demo vyšlo v roce 1983 jako titul EP "Queensrÿche".

Wilton pak zůstal stálým kytaristou Queensrÿche. Když DeGarmo opustil Queensrÿche v roce 1998, Wilton postupně začal hrát většinu písní, které předtím uváděl DeGarmo hlavní sólové naživo. Queensrÿche nejprve přijali Kelly Graye jako kytaristu, který byl nahrazen v roce 2002 Mikeem Stoneem, a v únoru 2009 Parkerem Lundgrenem, který byl zpočátku pouze koncertním kytaristou, ale hlavně jako rytmický kytarista, který se připojoval pouze pro duální kytarová sóla v písních jako "Neue Regel" a "London". Po turné skupiny "American Soldier" v roce 2009 převzal Wilton všechna sóla.

V roce 2002 založil Wilton vedlejší projekt Soulbender s bývalým kytaristou Alice N 'Chains a zpěvákem My Sister's Machine Nickem Pollockem. V roce 2004 vydali jedno album u Licking Lava Records, po kterém odehráli různé vystoupení po severozápadě. Soulbender následně pokračoval velkou pauzou. Až v roce 2014 bylo vydáno nové album "Soulbender 2" s plánovaným turné v roce 2015.

V roce 2010 vydal Wilton singl "Coming For You" se svým hard rockovým projektem Wratchet Head, který byl určen pro fanoušky Queensrÿche, "jejichž uši toužily znovu naplnit klasické, melodické a někdy strašidelné zvuky" dřívějších let. V roce 2012 pokračoval v tvorbě hudby s Wratchet Head.

Jinak je Wilton vášnivý sportovní fanoušek a sběratel kytar. Na střední škole byl lépe znám jako hvězdný sportovec ve fotbalu, baseballu a basketbalu, více než jako hudebník. Byl mimo jiné i v hvězdném mládežnickém baseballovém týmu, který cestoval po Evropě.

Členové Eddie Jackson
(znám take jako EdBass, One Take)
(Narozen 29. ledna 1961, Robstown, Texas, United States)
Guitars, Vocals


Eddie Jackson jr, který znám také pod přezdívkami EdBass a One Take, je americký basový kytarista progresivní metalové skupiny Queensrÿche, kterou spoluzakládal v roce 1982.

Jackson se narodil v Robstownu v Texasu a na akustickou kytaru začal hrát ve svých 14 letech. O dva roky později přešel na elektrickou a basovou kytaru. Experimentoval také se zpěvem a hrou na bicí. Eddie se seznámil s bubeníkem Scottem Rockenfieldem na konci roku 1979 na Redmond High School a v roce 1980 připojil se k Rockenfieldově skupině Cross+Fire. Jméno skupiny později bylo změněno na The Mob, a v roce 1982 na konečné Queensrÿche.

Od té doby Jackson působil až dodnes v kapele a je notoricky znám jako vtipálek kapely pro zakomponování žertů na vnitřky obalů alb, zvláště pak v poznámkách na přebalech. Eddie je vždycky vtipný a je známý svým „zajímavým“ způsobem připisování lidí do poznámek na přebalech alb kapely. Jacksonovy hromové basové linie jsou často přehlíženy, ale jsou klíčovým prvkem zvuku skupiny.

Jackson má na svém kontě hrstku skladeb, včetně spoluautorství na "Promised Land", "Another Rainy Night (Without You)", "Hit The Black" a "Anytime/Anywhere". Kromě toho je Jackson docela dobrý zpěvák, který poskytuje hodně doprovodného zpěvu (v počátcích s Chrisem DeGarmo) u Queensrÿche. Když se Geoff Tate zeptal, proč Jackson nezpívá více, odpověděl, že i když je velmi dobrý zpěvák, Jackson trpí "problémy s intenzitou", což občas působí nekonzistentně. Na rozdíl od jeho spoluhráčů Jackson neměl žádné vedlejší projekty, kterých by se účastnil.

Dokud Jackson nezakotvil u Queensrÿche, hrál na kytaru a kdysi vlastnil obchod s videohrami a snažil se sám sebe nebrat příliš vážně.

Členové Todd La Torre
(Narozen 19. února 1974, St.Petersburg, Florida, United States)
Vocals


Todd La Torre je americký zpěvák a bubeník. Je sólovým zpěvákem progresivní metalové skupiny Queensrÿche a bývalým sólistou kapel Crimson Glory a Rising West.

La Torre se narodil a vyrůstal v St. Petersburg na Floridě v hudební rodině. Jeho matka jej zavedla na jazzové a R&B koncerty Davida Sanborta, Spyro Gyra, Lee Ritenoura, George Bensona a Al Jarreaua, zatímco jeho otec mu představil hudbu Earl Klugh, Steely Dan a Billy Joela. La Torre dostal svoji první bubenickou sadu v sedmi letech. V 10 letech od matky získal klasickou kytaru a začal chodit na kytarové lekce. Když mu bylo 13 let, jeho otec mu věnoval bicí soupravu a od 14 let se účastnil místní hudební scény v Tampě na Floridě jako člen kapely Seminole High School a jako bubeník s místními rockovými skupinami odehrál stovky představení. Vystupoval také na některých koncertech jako elektrický kytarista. Předvádění vlastních písní bylo omezeno na dvě místní show, kde zpíval a hrál na kytaru. V té době si sám nahrával vlastní písně, hrál na kytaru, bicí, baskytaru a zpíval. La Torre vždycky považoval kytaru více za nástroj sloužící pro psaní skladeb.

Po promoci se La Torre živil od počátku 90. let jako hudebník na plný úvazek, a sice jako bubeník pro několik kapel v klubovém okruhu v okolí Tampa Bay, včetně měst Bradenton a Sarasota. Skupiny hrály hard rock a heavy metal, ale některé hrály i covery pop rockových aktů jako Matchbox Twenty a Natalie Imbruglia. S jednou z těchto kapel nahrál i album.

Předtím, než se stal hudebníkem na plný úvazek, La Torre byl čalouníkem v obchodě, kterému se věnoval dvacet let a podnikal v čalounictví osmnáct let.

La Torre měl rád zpěv, a ačkoli obvykle zpíval doprovodné vokály, nebyl si jistý, že bude zpívat, navíc jako sólový zpěvák. Bubeníkem zůstal po dobu 24 let, a jednou řekl, že: "jeho snem bylo vždy stát se slavným rockovým bubeníkem". Jeho pěvecká kariéra začala, když se stal sólovým zpěvákem pro Crimson Glory ve věku 35, a později v Queensrÿche. V roce 2013 však uvedl: "Stále se cítím jako bubeník, který rád zpívá".

Od konce roku 2010 do začátku roku 2013 byl La Torre sólovým zpěvákem floridské metalové skupiny Crimson Glory. V roce 2009 La Torre uvažoval o vytvoření tribute kapely Iron Maiden. Až v roce 2009 Matt LaPorte (Circle II Circle, Jon Oliva's Pain), poté, co viděl Torreho několikrát zpívat, hovořil s Jonem Drenningem, který na festival ProgPower USA X pozýval mnoho zpěváků, aby uvedl hold představení za zesnulého zpěváka Crimson Glory jménem Midnight. La Torre při té příležitosti zpíval a pak zůstal v kontaktu s Drenningem s nějakou porcí jamů a skládáním písní. La Torre poprvé vystupoval s kapelou jako hostující zpěvák v ProgPower X dne 12. září 2009 a kapela jej oficiálně oznámila jako jejich zpěváka a frontmana 29. dubna 2010, když nahradil zpěváka Wade Blacka. Sám Todd se nikdy nezabýval tím, že je frontmanem kapely, "prostě se to stalo". Jeho první oficiální vystoupení s Crimson Glory bylo 30. října 2010 na Pathfinder Metal Fest v Mariettě, Georgia.

Kytarista La Torre a Michael Wilton z Queensrÿche se setkali na rautu soukromého večírku Seymoura Duncana během show NAMM v lednu 2012. Na večeři setrvali dobrou hodinu a zjistili, že mají společné zájmy ve stylu hudby, a diskutovali o možnosti nahrát vokály na dříve nevydané Wiltonovy písně pro TV sportovní relace a soundtracky. Wilton mu e-mailem poslal čtyři dema, a přestože očekával, že něco získá od La Torreho za snad za 4 týdny, La Torre poslal obratem zpátky první demo s texty a melodií už po třech dnech. Wilton byl spokojen s tím, co obdržel. V tu chvíli La Torre ještě neuvažoval na kariéru u Queensrÿche. Říkal: "Mělo to být jen o jiných věcech, protože jsem byl plně soustředěn a oddán Crimson Glory a právě jsme psali album, trvalo to věčnost a nikdy jsme je nedokončili. Byl to jen velmi pomalý proces."

V té době zpěvák a frontman Queensrÿche Geoff Tate pracoval na svém sólovém albu a následném turné, zbylí členové Queensrÿche kytarista Wilton, basista Eddie Jackson a bubeník Scott Rockenfield hledali způsob, jak si zajistit vlastní příjem hraním v jiném složení kapely. Rozhodli se uspořádat představení pod názvem Rising West (pojmenované po textu z alba Queensrÿche "The Warning"). Wilton navrhl La Torreho svým spoluhráčům, zda by nemohl být frontmanem Rising West. La Torre byl poté dotázán, jestli zná nějaké písně Queensrÿche, a ukázalo se, že měl velmi rád starší alba Queensrÿche. Wilton pak o zkouškách s La Torre řekl, že byli ohromeni profesionalitou, hudebností a tónem Toddova hlasu. Protože La Torre nebyl příliš obeznámen s písněmi z "Promised Land" a měli jen omezený čas na přípravu na koncerty, skupina se zaměřila na materiál od EP "Queensrÿche" po "Empire", které jsou obecně považovány za nejtěžší nahrávky skupiny. Rising West odehráli dvě vyprodané vystoupení v Seattle's Hard Rock Cafe ve dnec 8. a 9. června 2012.

Pak nastaly soudní rozepře kapely a zpěváka Geoffa Tateho po jeho vyhození z kapely, které skončily až 28. dubna 2014, kdy bylo veřejnosti odhaleno, že Rockenfield, Wilton a Jackson dostali výhradní práva na ochrannou známku Queensrÿche, čímž se La Torre mohl stát oficiálním zpěvákem Queensrÿche.

La Torre se pak aktivně podílel na psaní skladeb pro album vydaném pouze vlastním názvem v roce 2013. Napsal většinu textů, několik melodií a některé party bicích a kytary. Bubeník Queensrÿche Rockenfield nazval La Torreho "fantastickým bubeníkem" a řekl, že několik partů bicích, které La Torre navrhl, "bylo tak dobrých, že se jich držel a převzal je bez toho, aby je předělal". Kapela jeho bubenických schopností zcela využila při nahrávání zatím poslední desky. Dne 28. března 2017 totiž skupina oznámila, že Rockenfield si vezme otcovskou dovolenou na péči o svého novorozeného syna a bubeník od Kamelot Casey Grillo vyplní jeho místo pro nadcházející živá vystoupení. Na třetím studiovém albu, nahravaném se zpěvákem Toddem La Torreem, Todd navíc nahrál veškeré bubenické party kvůli absenci bubeníka Scotta Rockenfielda.

Todd La Torre zůstal aktivní i mimo kapelu Queensrÿche. V roce 2009 La Torre a Matt LaPorte společně napsali píseň "The Welcome Experience", která vyšla zatím v demo formě a nebyla revidována kvůli časovým omezením a LaPorteově smrti v roce 2011. V roce 2010 se La Torre zúčastnil hudebního projektu Rockstar Superstar Project, což bylo hudební úsilí vytvořené legálně pojmenovanými dvojčaty Rock Star a Super Star. La Torre se podílel na skladbě "Do It For You", v níž se představili také Mark Slaughter s doprovodným zpěvem a Bruce Kulicka na kytaru.

V letech 2012 a 2013 psal La Torre také materiál pro své první sólové album, které údajně zahrnuje hostující vystoupení dalších hudebníků. V roce 2014 La Torre spolupracoval s bývalým kytaristou Megadeth Glenem Droverem na singlu s názvem "Discordia". La Torre se sešel v roce 2016 se svým bývalým spoluhráčem z Crimson Glory Jeffem Lordsem na jeho posledním projektu Dark Matter a nazpíval hostující vokály na jejich albu "Encipher".

V roce 2017 La Torre oznámil, že pracuje na svém dlouho očekávaném sólovém albu se svým přítelem Craigem Blackwellem jako spoluautorem písní, zatímco současně nahrává své třetí album s Queensrÿche. V roce 2017 La Torre spolupracoval s Metal Church na nové verzi své písně "Fake Healer" (původně z "Blessing In Disguise"). Píseň byla vydána na živém albu Metal Church "Classic Live" (2017). La Torre se rovněž podílel i na videu, které bylo vyrobeno. V roce 2019 La Torre spolupracoval s Michaelem Sweetem ze Stryper a kytaristou Andym Jamesem na písni "Son Of Man", která se objeví na nadcházejícím albu Sweet s názvem "Ten".

Členové Mike Stone
(Narozen 30. listopadu 1969, United States)
Vocals


Mike Stone je americký heavy metalový kytarista, který je znám pro své předchozí působení v progresivní metalové skupině Queensrÿche. Připojil se k nim pro jejich Tribe tour 2003 a podílel se rovněž poprvé na albu "Tribe" z roku 2003, když se podíle na skaldbě "Losing Myself". Stone byl rovněž kytaristou rockové skupiny Speed-X, v současnosti od roku 2009 je kytaristou a doprovodným zpěvákem alternativní punk rockové kapely The Stick People.

V prosinci 1992 vstoupil Stone do Criss, samostatného projektu bývalého bubeníka KISS Petera Crisse. Skupina hodně koncertovala a vydala jedno album "Cat #1" v srpnu 1994. Stone opustil skupinu v prosinci 1995. Stone se v roce 1994 také stal členem Jonas Hansson Band pro jedno album s názvem "No.1".

V roce 2008 představila firma Peavey na Winter NAMM Show podpisovou kytaru Mike Stone. Tento nástroj s názvem MS-1 navrhl Stone, návrhář motocyklů Erik Buell a Peavey Custom Guitar Shop. Pozdněji v témže roce Stone hrál se skupinou Speed X s Nickem Catanesem z Black Label Society na kytaru a zpěv, Joshem Sattlerem na basu a Mike Froedgem na bicí, oba z Doubledrive.

Dne 3. února 2009 Stone oznámil konec svého spojení s Queensrÿche, aby se zaměřil na svůj vedlejší projekt Speed-X, ačkoli soudní prohlášení (zejména Michael Wilton) později odhalila Geoffa a Susan Tate jej propustili, aniž by o tom diskutovali s dalšími členy kapely.

"Po tomto turné mi zavolal náš kytarista Mike Stone, aby mi oznámil, že byl vyhozen z kapely. Nevěděl jsem o tom a ani o tom, že jsme jej snad dokonce zvažovali nechat jít. Okamžitě jsem zavolal Geoffu Tateovi a Susan Tate a požádal o schůzku kapely. Právě na tomto setkání nám bylo řečeno, že Mika Stonea nahradil nový přítel Mirandy Tate (dcera Geoff Tate), Parker Lundgren. Řekli, že Mike Stone si kladl příliš mnoho velkých požadavků, a mohli jsme si Parkera Lundgrena najmout levněji. Vydělali bychom více peněz. Nikdy jsem neslyšel hru Parkera Lundgrena, ani já, ani zbytek skupiny jsme do tohoto významného rozhodnutí nebyli nezahrnuti. Tohle opět byla nejednotnost v kapele, protože náš hlas o většině rozhodnutí v kapele byl potlačen".

Krátce po svém odchodu z Queensrÿche, Stone hovořil s producentem Dito Godwinem, který pracoval s novým aktem, z něhož se nakonec stal The Stick People. Koncem roku 2009 a počátkem roku 2010 nabídl organizaci svůj talent. V roce 2011 vydal Mike Stone CD u Rat Pak Records s bluesovou kapelou Kings Highway s názvem "The Line" ve skladbě "It On", která byla uvedena v reklamě Major League Baseball. V roce 2012 pak vydal Mike Stone tři velmi různorodá CD na Rat Pak Records. Prvním bylo "Go Town" navazující na bluesovou kapelu Kings Highway, poté punk rockový debut "Tomakazee" s dlouholetým přítelem a spoluhráčem z více kapel Tomem Purcelllem a nakonec vydal "Lucky Dog" z éry čtyřicátých let s jazz swingovou kapelou The Mike Stone Trio.

Dne 2. července 2013 se Stone připojil k hudebnímu týmu a vytvořil trans-mediální projekt Dragon Kings. Věnoval se něm hlavní psaní skladeb, hrál na kytaru a přispíval vokály u všech skladbeb. "Je skvělé spolupracovat s Mikem," řekl o něm vedoucí projektu Timothy Brown. "Přináší přesně ten druh progresivní vibrace, kterou naše album potřebuje". Od roku 2018 Stone zaskakuje Mike za Parkera Lundgrena v Queensrÿche, když si Lundgren dává pauzu od cestování.

Stone je hlasovým poradcem hudební výchovy pro děti. V roce 2007 se přihlásil jako oficiální poradce neziskové organizace Little Kids Rock, která poskytuje bezplatné hudební nástroje a výuku dětem v nedostatečně zastoupených veřejných školách po celých Spojených státech. Je členem čestného představenstva organizace.

Členové Casey Grillo
(Narozen 16. října 1976, Enid, Oklahoma, United States)
Drums, Percussion


Casey Grillo pocházející z Oklahoma City, Oklahoma, se za posledních dvacet let vyvinul v jeden z nejobdivovanějších, nejuznávanějších a nejvšestrannějších bubeníků hrajících kdekoli na světě. Casey je nejčastěji spojován s Kamelot, jednou z nejoriginálnějších a nejprestižnějších metalových kapel.

Casey začal získávat své dovednosti, když mu bylo pouhých osm let a pracoval s národními umělci, když byl ještě ve svých dospívajících letech. Již v 16 letech jako zázračné dítě Casey nahrával a koncertoval s CBS umělkyní Debrou Dejean, která byla nominována na cenu Grammy za její píseň "Goose Bumps". Casey využil své vášně a lásky k bicím a k dobré hudbě a brzy se ocitl na turné nejen po USA, ale také v zemích tak vzdálených zemí jako Švédsko, Rusko a Finsko.

Casey se připojil ke skupině Kamelot v roce 1997 a přispěl a hrál si na posledních devíti albech kapely Kamelot, která prodala mnoho stovek tisíc desek v Evropě, Spojených státech a Jižní Americe. Kamelot je jednou z nejaktivnějších metalových kapel na koncertech a Casey se ocitl na cestách v nějaké vzdálené zemi po mnoho měsíců každý rok. Caseyovy dovednosti se rozvíjely po více než dvacet let jako profesionální hráč a studiový hudebník a jeho hraní si získalo respekt od hudebníků a fanoušků, kdekoli na světě. Jeho dvojité basy jsou ohromující a jeho ruce a celková technika odhalují všeobecnou a vystudovanou hudební minulost.

Kamelot oznámil, že jejich dlouholetý člen Casey Grillo odešel z kapely 5. února 2018, aby "se věnoval jiným hudebním a koncertním možnostem" a zaměřil se na svou bubenickou společnost. Casey nyní přbývá v Tampě na Floridě a když není na cestě s Kamelot nebo Queenryche, můžete jej objevit, jak produkuje hudebníky ve svém studiu, hraje s místními hudebníky a své dovednosti předává v soukromých lekcích.

Členové Parker Lundgren
(Narozen 28. prosince 1986, Port Townsend, Washington, United States)
Guitars, Vocals


Parker je americký kytarista známý jako člen progresivní metalové skupiny Queensrÿche, ke které se připojil v roce 2009. Lundgren také vyučuje hru na kytaru studenty.

Lundgren se narodil v hudební rodině rodičům Julie Clouse a Scottovi Lundgrenovi v Port Townsend ve Washingtonu, kde také vyrůstal. Začal hrát na akustickou kytaru, ale později přešel na jazzovou kytaru, když se věnoval oběma lekcím podle kytarových lekcí. Od chvíle, kdy všichni jeho přátelé hráli na kytaru, byl vždy ve třech nebo čtyřech kapelách, včetně Jazz Band Port Townsend High School a rockové kapely The Nihilists, kterou spoluzakládal a hrál v ní šest let.

Vyjmenoval Djanga Reinhardta jako hlavní vliv v žánru jazzu a jako fanoušek Chrise DeGarmo se ještě na střední škole učil písně Queensrÿche. Po maturitě se Lundgren přestěhoval do Seattlu, kde si vybudoval hudební kariéru, a hrál v punkové skupině Sledgeback. V létě roku 2008 se Lundgren připojil na turné kapely sólového projektu Geoffa Tatea, kde se seznámil s Tateho nevlastní dcerou Mirandou Tate. Během té doby se spřátelil se členy Tateovy kapely Queensrÿche.

Po roztržce mezi Queensrÿche a jejich tehdejším kytaristou Mikeem Stoneem se mu otevřela pozici kytaristy v Queensrÿche. Lundgren se stal Stoneovým náhradníkem, s výhodou, že už většinou znal její materiál. Lundgrenovi bylo oznámeno, že nadcházející turné bude obsahovat písně z alb "American Soldier", "Rage For Order" a "Empire", která se naučil před zkouškami se sólovým kytaristou Queensrÿche Michaelem Wiltonem. Wiltona překvapilo, že Lundgren znal celý repertoár a snad se mu i ulevilo, že nebude muset učit nového kytaristu všechny své kytarové party.

Kvůli svému jmenování do Queensrÿche opustil Lundgren v únoru 2009 Sledgeback. Dne 18. července 2009 se oženil s Mirandou Tate, ale o šest měsíců později se rozvedli. Na koncertech hraje Lundgren originální kytarová sóla od Wiltona a bývalého sólového kytaristy Chrise DeGarmo. Navrhl mu to Wilton, protože jeho předchůdci Kelly Gray a Stone měli svá vlastní sóla k nelibosti fanoušků.

Vnitřní rozbroje mezi Tatem a ostatními členy kapely vedly k tomu, že byl v červnu 2012 z kapely vyloučen sólový zpěvák. Lundgren si byl vědom kreativních rozdílů, ale neznal celý rozsah problémů a vysvětlil: "Jen jsem tam chtěl být a dělat dobrou práci. Ať už dělali cokoli, bylo to všechno za zavřenými dveřmi. Jen jsem se trochu pokusil zůstávat mimo vše". Až když byly zveřejněny soudní dokumenty, dozvěděl se o podrobnostech sporu. Queensrÿche pokračovali s novým zpěvákem Toddem La Torreem, zatímco Lundgren si mohl svobodně zvolit, zda chce zůstat v kapele.

Kytarista Wilton ocenil Lundgrena za jeho "dobré rozhodnutí" zůstat. V roce 2013 se již Lundgren aktivně zapojil do procesu psaní alba "Queensrÿche", kde napsal píseň "Where Dreams Go To Die" a přispěl kytarovým sólem pro "Don't Look Back". Podle Wiltona mu členové kapely řekli: "Nyní jsi v jiné situaci. V předešlé situaci jsi nemohl psát, byl jsi jen najatý chlap, pouhý hráč, který se nemohl ozvat. Nyní je to úplně jiné, jsi součástí kapely, jsi autor, můžeš zpívat, můžeš dělat cokoli - chceme, abys do toho prostě šel. Ukaž nám, co umíš". Podle citoce kapely je to jediný způsob zůstat "vždy rostoucí jako hudebník" a každý "má různé vlivy než kdokoliv jiný, což z jej dělá jedinečný charakter v tvůrčím procesu".

Parker Lundgren se rozhodl z kapely Queensrÿche v roce 2021 odejít, neboť se chce zaměřit na svůj nově otevřený obchod a opravnu kytar.

Členové Scott Rockenfield
(také znám jako "Scott Rock", SRock)
(Narozen 15. června 1963, Seattle, Washington, United States)
Drums, Percussion, Programming


Scott je americký bubeník a skladatel. Nejznámější je jako bubeník progresivní metalové skupiny Queensrÿche, kterou spoluzakládal v roce 1982, a člen hard rockové skupiny Slave to the System.

Rockenfield se narodil a vyrůstal v Seattlu ve Washingtonu. Hudbu začal hrát ve věku 11 let, poté, co uviděl na základní škole nějaké bicí a chtěl si na ně zahrát. O Vánocích mu jeho rodiče dostali levnou bicí soupravu a od 12 let začal hrát na bicí. Scott Zpočátku byl ovlivněn kapelami jako Rush, Kiss a Van Halen, učil se jako samouk a nikdy nebral lekce výuky hry na bicí. V šesté třídě se stal spolužákem Chrise DeGarmo, který se později stal kytaristou v jejich kapele.

Během studia na Redmond High School se věnoval zvláštní pozornost hudbě a filmu. Při docházce na střední školu se Scott seznámil s Michaelem Wiltonem v legendárním Easy Street Records v Seattlu a duo pak zformovalo v roce 1980 projekt Cross+Fire. Hrávali covery populárních heavy metalových kapel jako Iron Maiden a Judas Priest. Netrvalo dlouho a připojili se kytarista Chris DeGarmo a basista Eddie Jackson a název kapely byl změněn na The Mob. Jako The Mob zkoušela skupina nepřetržitě ve sklepě a v garáži domu rodičů Rockenfielda. Ve skutečnosti tam byly napsány první čtyři nahrávky Queensrÿche! Ačkoli nebyl jedním z hlavních skladatelů v kapele, Scott je známý tím, že složil některé z náladovějších částí/písní, jako například "9:28 a.m." a "Electric Requiem". Spolupodílel se také na skládání některých dalších písní, přičemž "Dis-con-nec-ted" a "Chasing Blue Sky" jsou skladby, které primárně složil Rockenfield. V roce 1982 přijali za zpěváka Geoffa Tate a skupina pokračovala pod jménem Queensrÿche. Rockenfield je od té doby s kapelou až do roku 2017, kdy odešel na otcovskou dovolenou na neurčitou dobu.

Kytarista Kelly Gray, který by byl kytaristou v Queensrÿche v letech 1998 až 2002 a se kterým Rockenfield hrál ve Slave to the System, chodil na stejnou střední školu a promoval ve stejném roce jako Rockenfield. Rockenfield cituje Judas Priest, Boston a Kiss jako své rané vlivy a později se také stal velkým fanouškem Rush, Van Halen, Iron Maiden, The Police a Pink Floyd; kapely, které byly progresivní a „opravdu si žádaly covery“.

Ze všech členů Queensrÿche je Rockenfield nejaktivnějším i mimo skupinu. Začátkem 90. let začal komponovat hudbu pro televizní reklamy a nakonec pracoval na záznamech pro videa a filmovou hudbu. V roce 1998 byl se svým spolupracovníkem a přítelem Paulem Speerem nominován na cenu Grammy v kategorii "Best Longform Video" za jejich projekt "Televoid". Rockenfield a Paul Speer v roce 2000 napsali a nahráli instrumentální progresivní rockové album s názvem "Hell's Canyon", které je inspirováno místy a událostmi v oblasti Idaho v Hells Canyon. Album získalo dobré recenze.

Kromě Queensrÿche byl Rockenfield v roce 2001 také zakládajícím členem Slave to the System, heavy rockové kapely, v níž působili také Kelly Gray (ex-Queensrÿche, ex-Myth), Damon Johnson (Brother Cane, Whisky Falls) a Roman Glick (Brother Cane, Jackyl). Skupina vydala jedno bezejmenné album v roce 2001. Když podepsala smlouvu se Spitfire Records v roce 2006, vydala jej znovu. Kapela cestovala po celé jižní části Spojených států v zimě a na jaře 2006.

V roce 2008 vydal Rockenfield sólové album s názvem "The X Chapters". V roce 2013 si zahrál Rockenfield na bicí na albu Headless nazvaném "Growing Apart", na kterém hostoval také zpěvák Göran Edman a italští kytaristé Walter Cianciusi a Dario Parente.

V roce 2017 si Rockenfield vzal od Queensrÿche pauzu, která měla původně trvat několik měsíců, ale poté se jenom prodlužovala. posledních 36 měsíců si tak Rockenfield užívá volno od koncertování, aby trávil čas se svým mladým synem, který se narodil začátkem roku 2017. Koncertním náhradníkečm se stal bývalý bubeník Kamelot Casey Grillo. Bývalý zpěvák Geoff Tate později vyjádřil obavy o Rockenfielda, což naznačovalo, že byl v obtížné životní situaci a současný zpěvák Todd La Torre navrhl, že je zřejmě nepravděpodobné, že se Rockenfield někdy vrátí do kapely. Bicí party na posledním albu "The Verdict" nahrál ve studiu zpěvák byly La Torre, který hraje na bicí už od svých 13 let.

Kromě svých hudebních odbytišť je Rockenfield také podnikatelem, který založil v roce 2003 společnost RockenWraps, společnost zabývající se dokončováním nahrávek bicích a dodával přizpůsobené bubenické pláště umělcům a společnostem, jako jsou například ddrum a Bucketdrums. Jedná se o 3,5 a 5 galonové kotle vybavené 12" hlavami bubnu. Řada známých bubeníků používá RockenWraps, včetně takových jako Shawn Drover (ex-Megadeth), Vinnie Paul (Hell Yeah!, Pantera), Joey Jordison (ex-Slipknot) a Deen Castronovo (Journey).

V roce 2010 založil společnost Hollywood Loops, která se specializuje na zvukové efekty pro komponování filmu, pro televizi a videohry. Téhož roku také složil a nahrál bicí party pro videohru "Activision Call of Duty: Black Ops".

V roce 2012 spustil dvě osobní webové stránky scottrockenfield.com a scottrockenfield.net. Bohužel obě dvě již nejsou funkční a jsou na prodej.

V roce 2013 se hudebně podílel na filmu "After Earth" a rovněž za remake RoboCopu v roce 2014. Pro tyto ukázky napsal Scott hudbu a James "Jimbo" Barton ji mixoval a produkoval. Barton dříve také pracoval s Queensrÿche na několika jejich albech. Scott zastane mnoho práce, nejpozoruhodnější byla jeho nahrávka orchestrálních aranžmá v Klaus Badelt Studios v Santa Monica, Kalifornie.

Členové Geoff Tate
(celým jménem Jeffrey Wayne Tate
znám také jako Jeffrey Wayne Tate, Jeff Waterfall)
(Narozen 14. ledna 1959, Stuttgart, Germany)
Vocals


Geoff Tate, který si změnil své křestní jméno Jeffrey na Geoffery nebo Geoffrey, je americký zpěvák a hudebník, který je nejznámější jako zpěvák progresivní metalové kapely Queensrÿche, která se proslavila svými alby "Operation: Mindcrime" z roku 1988 a "Empire" z roku 1990. Portál Hit Parader zařadil Tatea na čtrnácté místo v seznamu 100 největších metalových zpěváků všech dob. Byl oceněn na druhém místě v That Metal Show v Top 5 hard rockových zpěváků 80. let. V roce 2012 získal Vegas Rocks! Magazine Music Award za "Voice in Progressive Heavy Metal". V roce 2015 se umístil na devátém místě na seznamu 10 nejlepších High-Pitched Metal Singers společnosti OC Weekly. Po jeho rozloučeném turné jako Queensrÿche pojmenoval svou novou kapelu Operation: Mindcrime, po stejnojmenném albu své dřívější kapely Queensrÿche.

Tate se narodil ve Stuttgartu, který byl tehdy součástí západního Německa, americkým rodičům. Rodina z matčiny strany pochází z New Orleans. Krátce po svém narození se jeho rodina přestěhovala do Tacoma ve Washingtonu. Tate projevoval zájem o hudbu již od útlého věku, když se zvláště zajímal o symfonická díla. Tate chtěl být rovněž fotbalistou, dokud mu to zranění kolena nedovolilo. Po maturitě na střední škole v roce 1977 se přihlásil na Tacoma Community College, z něhož ale po roce odešel.

Svoji hudební kariéru Tate začínal v místní cover skupině Tyrant spolu s Adamem Bombem a budoucím členem Culprit/TKO Scottem Earlem. V té době Tate používal jméno "Jeff Waterfall" a předváděl hlavně covery kapel Van Halen a Rainbow. Poté, co prohráli místní kolo soutěže kapel "Battle Of The Bands" se skupinou, která si později změnila své jméno na Fifth Angel, se Tyrant rozpadli a Tate přešel do progresivní skupiny Babylon. Během působení v Babylon, byl Tate požádán, aby zpíval s cover kapelou The Mob na místním rockovém festivalu. Když se rozešel i Babylon, Tate odehrál několik koncertů s The Mob, ale odešel, protože se nezajímal o interpretaci coverů heavy metalových skladeb. Tate se poté připojil k progresivní metalové skupině Myth jako sólový zpěvák a klávesista. Mezi další členy skupiny Myth patřili Kelly Gray (pozdější spoluhráč v Queensrÿche), a Randy Gane, kteří se o mnoho let později v roce 2012 připojili k Tateově verzi Queensrÿche.

The Mob znovu pozvali Tatea v roce 1981, tentokrát, aby s nimi nahrál demo kazetu. On tuto nabídku přijal k nelibosti členů Myth, ale přesvědčil je, že získání profesionální zkušenosti s nahráváním by jim v budoucnu mohlo prospět. Mezitím The Mob již měli řadu písní, jedna píseň byla však stále bez textu. Tate byl požádán, aby k této písni napsal text, a stala se z ní píseň "Lady Wore Black", v podstatě Tateova první písnička ve spolupráci s kapelou. Demo páska byla široce rozšířena a byla vydána jako EP v roce 1982 u 206 Records. Tehdy bylo jméno The Mob změněno na Queensrÿche. Tate pak o něco později opustil Myth, aby se stal stálým zpěvákem Queensrÿche. Myth pokračoval v nahrávání alba "Arabia"e poté, co od nich Tate odešel.

Queensrÿche podepsali smlouvu s EMI v létě 1983, a to na dobu 15 let, což obsáhlo sedm alb. EMI znovu vydala EP nazvané "Queensrÿche" se střízlivým úspěchem, ksž dosáhlo vrcholu na 81. místě v žebříčku Billboard. S Queensrÿche měl Tate velké úspěchy, zejména pak s koncepčním albem "Operation: Mindcrime", které vyšlo v roce 1988, a albem "Empire" z roku 1990. Kapela prodala po celém světě přes 20 milionů alb.

Dne 20. června 2012 bylo oznámeno, že Queensrÿche vyhodili Tatea a nahradil jej zpěvák Crimson Glory Todd La Torre. Tate a jeho manželka Susan, která v letech 2005-2012 působila jako manažerka skupiny, brzy podala žalobu u soudu ve Washingtonu a prohlásila, že byl ze skupiny vyhozen neoprávněně. Také podali předběžný příkaz ve snaze zabránit tomu, aby obě strany používaly stejné jméno, dokud nebude urovnáno soudní řízení. Soudce to ale zamítl, ale rozhodl, že obě strany mohou používat jméno Queensrÿche až do urovnání soudního rozhodnutí, které určí, kdo bude vlastníkem názvu. Dne 28. dubna 2014 bylo veřejnosti odhaleno, že Rockenfield, Wilton a Jackson získali výlučná práva na ochrannou známku Queensrÿche a Tate obdržela práva na Operation: Mindcrime.

Když byl Tate vyhozen a čekal na výsledek urovnání sporu nebo rozhodnutí soudu, Tate oznámil 1. září 2012 prostřednictvím své oficiální stránky na Facebooku svoji vlastní sestavu s názvem "Queensrÿche". Dokud Tate neztratil značku Queensrÿche v dubnu 2014 ve prospěch svých bývalých spoluhráčů, byla jeho skupina propagována jejich agentem pod názvem "Queensrÿche Starring Geoff Tate the Original Voice". V sestavě se původně objevili Rudy Sarzo, Bobby Blotzer, Glen Drover a dva jeho bývalí spoluhráči z kapely Myth, Kelly Gray a Randy Gane. Drover opustil kapelu 23. listopadu 2012. Dne 25. ledna 2013 byl jeho náhradníkem oznámen kytarista Robert Sarzo (Rudyho bratr), zatímco Blotzera u bicích nahradil Simon Wright.

S touto sestavou vydal Tate 23. dubna 2013 album "Frequency Unknown" pod názvem Queensrÿche prostřednictvím Deadline Music/Cleopatra Records. Na albu spolupracoval, produkoval je a míchal během 6 týdnů Jason Slater a mastering zvládl Maor Appelbaum, později byl ale k remixu alba najat Billy Sherwood. O několik dní později však Sherwood opustil projekt a zmiňoval se o problémech s plánováním. Práce byla následně rozložena do nejméně čtyř remixérů, kvůli termínu, který musel být dodržen. "Cold", první singl z "Frequency Unknown" byl vydán 3. dubna 2013.

Kapela se pak pustila do "Operation: Mindcrime Anniversary Tour" od 6. dubna 2013, aby oslavila 25. výročí alba. Koncertovali převážně po americkém jihozápadu a pokračovali až do září 2014 s několika přestávkami, mimo jiné kvůli s turné Tatea a jeho sólové kapely v květnu 2014. Po tomto rozlučkovém turné jako Queensrÿche přejmenoval Tate svou kapelu na Operation: Mindcrime podle stejnojmenného alba Queensrÿche z roku 1988. V roce 2015 se John Moyer, Brian Tichy a Scott Moughton stali členy na plný úvazek po odchodech obou bratrů Sarzových. Jejich debutové album "The Key" vyšlo 18. září 2015. Spolu s následovníky "Resurrection" (2016) a "The New Reality" (2017) tvoří společně albovou trilogii o virtuálních měnách, internetovém bankovnictví a obchodování s akciemi.


V roce 1985 se Tate zúčastnil spolupráce na pomoc při hladomoru Hear 'n Aid. V roce 2002 vydal Tate na Sanctuary Records sólové album. Tehdy měl vyholené dlouhé vlasy v solidaritě s blízkým členem rodiny, který bojoval s rakovinou až do své smrti. Dne 6. listopadu 2012 vydal Tate svoji druhou sólovou nahrávku pod názvem "Kings and Thieves" na InsideOut Music. V roce 2013 si zahrál jako vypravěč a zabiják ve filmovém hororu Reality Kills. Mimo oblast hudby se Geof Tate také věnuje vinařství.

Členové Kelly Gray
(Narozen 20. června 1963, Washington, United States)
Vocals


Kelly Gray je americký producent a kytarista. V současné době hraje v kapele bývalého zpěváka Geoff Tate Queensrÿche s názvem Operation: Mindcrime. Zpočátku byl členem kapely Myth, pak působil i v kapele Queensrÿche.

Gray vyrůstal se svou matkou a bratrem Howardem D. Grayem na venkově poblíž Redmond ve Washingtonu. Koncem 70. let začal hrát na kytaru a učil se styl Ritchie Blackmorea. Navštěvoval Redmond High School, kterou absolvoval ve stejném roce jako Scott Rockenfield, s nímž později hrál v kapelách Queensrÿche a Slave to the System.

Gray založil progresivní metalovou skupinu Myth spolu se svými přáteli ze školy, basistou Richardem Gibsonem a bubeníkem Jimmym Parsonsem v garáži Parsonových rodičů, později se přestěhovali do suterénu Grayova domu. Myth zpočátku hráli covery, brzy ale přešli na skládání originálního materiálu a pracovali s různými zpěváky, dokud neobjevili Brenta Younga. K nim se přidal i klávesista Randy Gane, zatímco Gibson přešel z rytmické kytary na basovku. V roce 1980, někdy po odchodu Younga, požádali Geoffa Tateho, aby se k nim připojil jako hlavní zpěvák, protože na ně jeho vystoupení s kapelou Tyrant zapůsobilo.

V roce 1981 pozvala místní progresivní metalová skupina The Mob Tateho, aby nazpíval vokály na jejich demo nahrávce a napsal texty k jedné z jejich písní, což pozvedlo napětí v kapele Myth. The Mob si změnili jméno na Queensrÿche a po roce pokusů o smlouvu s nahrávací společností se demo v roce 1982 stalo mezinárodně úspěšným, kvůli čemuž Tate opustil Myth, aby se stal stálým zpěvákem Queensrÿche. Parsons byl později nahrazen Layne Antonesen a Young se vrátil jako hlavní zpěvák. V roce 1985 Myth nahráli píseň "Let Me Hear The Thunder" na album Restless Records' Pacific Metal Project a natočili i album "Arabia".

Když se Myth rozpadli, hrál Gray v několika kapelách, včetně Fire Choir a Dog Daze (dříve Lyon House), často společně se svým spoluhráčem z Myth Gibsonem. Několik z těchto kapel měl pod palcem Kim Harris, majitel Easy Street Records. Gray se pak začal věnovat i nahrávací kariéře, pracoval na různých albech jako technik nahrávání, mixážista a nakonec producent pro mimo jiné "Shadowlife" od Dokken, stejnojmenné debutové album Candlebox, Brother Cane, Sven Gali, Boba Riverse, Nevermore, Second Coming a Yianni "Johnny" Bacolase.

V roce 1998 se Gray připojil k bývalému členu Myth Tateovi a stal kytaristou v Queensrÿche, když nahradil zakládajícího kytaristi Chrise DeGarmo. Gray produkoval i jejich album "Q2K" (1999), hrál na živém albu a DVD "Live Evolution" (2001). V roce 2000 Gray také spolupracoval s bubeníkem Queensrÿche Scottem Rockenfieldem a členy Brother Cane Damonem Johnsonem a Romanem Glickem v hard rockovém projektu Slave to the System, který nahrál jedno bezejmenné album, které bylo vydáno samostatně v roce 2002, a znovu vydané v roce 2006 u Spitfire Records.

V posledních letech se Gray několikrát připojil ke Queensrÿche. Ve sběratelském vydání Queensrÿche 2007 "The Time Of The Best Of The Queensrÿche" (2007) se objevila i tři dema od Myth se stejnými názvy písní a částečným překrytím textů s mnoha klasickými skladbami Queensrÿche. Gray a Jason Slater produkovali a zvukařili alba Queensrÿche "American Soldier" v roce 2009 a "Dedicated To Chaos" v roce 2011, přičemž Gray nahrál rytmické kytary a podílel se na psaní skladeb pro obě alba. Kromě toho přispěl i na druhé sólové album Geoffa Tate "Kings & Thieves" vydaného v roce 2012.

Dne 1. září 2012 bylo oznámeno, že Grey se stal členem nové sestavy Queensrÿche s Tatem a spoluhráčem z Myth Ganem. Kapela se vydala v roce 2013 na turné "Operation: Mindcrime Anniversary Tour" oslavující 25. výročí vydání alba.

Členové Chris DeGarmo
(celým jménem Christopher Lee DeGarmo)
(Narozen 14. června 1963, Wenatchee, Washington, United States)
Guitars, Sitar, Cello, Piano, Vocals


Chris je americký heavy metal a hard rockový kytarista a skladatel, známý především jako doprovodný i sólový kytarista, doprovodný zpěvák a primární skladatel v progresivní metalové skupině Queensrÿche, ve které působil v letech 1980 až 1998 během jejich komerčně nejúspěšnějšího období. Krátce se k nim vrátil ke spolupráci v letech 2003 a 2007. DeGarmo byl členem kapely Jerryho Cantrella během jeho sólového turné v roce 1998 a také byl při nahrávání jeho alba "Degradation Trip" (2002). V roce 1999 spolu založili krátkotrvající superskupinu Spys4Darwin s bubeníkem Alice in Chains Seanem Kinneyem. Od té doby, co odešel z Queensrÿche, DeGarmo pracoval jako profesionální soukromý pilot. Od roku 2009 vytváří hudbu se svou dcerou Rylie DeGarmo pod názvem The Rue a spolupracoval s Alice in Chains na jejich albu "Rainier Fog" (2018). DeGarmo byl nominován na tři ceny Grammy jako skladatel.

DeGarmo se narodil ve Wenatchee ve Washingtonu. Rodina, ve které vyrůstal, se potýkala s obtížemi, protože je otec opustil. Později o tom psal ve skladbě "Bridge" z alba "Promised Land" od Queensrÿche z roku 1994. Píseň popisuje DeGarmův přátelský vztah s jeho dědečkem a emocionální zkušenost jeho biologického otce, který se po letech nepřítomnosti snažil mnohé napravit.

V šesté třídě se ocitl ve stejné třídě jako jeho budoucí spoluhráč Scott Rockenfield. DeGarmo nastoupil do Interlake High School jako druhák v roce 1979 a připojil se ke svým spolužákům do garážových kapel jako byla Joker,v níž působil i kytarista Michael Wilton. Když byl vyhozen z Joker, aby byl nahrazen kytaristou, který si mohl dovolit dražší vybavení, vytvořil Chris skupinu Tempest se zpěvákem a baskytaristou Markem Hovlandem a bubeníkem Kevinem Hodgesem, který však odešel a nahradil jej Mark Welling. Skupina pak byla přejmenována na DHW (DeGarmo-Hovland-Welling).

V roce 1980 založili Wilton a bubeník Rockenfield skupinu s názvem Cross+Fire, krátce nato se připojili DeGarmo a Hovland. Hrávali covery populárních heavy metalových kapel jako Iron Maiden a Judas Priest. Hovland odešel, protože musel dojíždět docela zdaleka a nebyl navíc fanouškem Iron Maiden. Na jeho místo přišel basista Eddie Jackson, přítel ze střední školy z Rockenfieldu. Název kapely byl změněn na The Mob. V roce 1982 přešli z hraných cover songů na psaní originálních materiálů a přizvali si Geoffa Tate jako svého zpěváka. Po nahrání toho, co se mělo stát debutem EP ve studiích Triad v Redmondu ve státě WA, se skupina rozhodla pro název Queensrÿche.

Jako jejich hlavní skladatel byl DeGarmo z velké části zodpovědný za psaní složitých skladeb skupiny společně s Wiltonem a Tatem. V roce 1990 za píseň "I Don't Believe In Love" byli DeGarmo a Tate nominováni na Grammy cenu za nejlepší metalový výkon (Best Metal Performance). DeGarmo byl rovněž jediným autorem hitu skupiny "Silent Lucidity" z roku 1991, který dosáhl první desítky na žebříčku Billboard Hot 100, a byl v Grammy nominován ve dvou kategoriích (Nejlepší rocková píseň, Nejlepší rockový výkon dua nebo skupiny se zpěvem) na ceny z roku 1992, stejně jako pět nominací VMA a jedno vítězství, což kytaristovi přineslo cenu skladatele BMI.

DeGarmo opustil Queensrÿche z neuvedených důvodů na konci roku 1997 po turné skupiny na podporu jejich šestého studiového alba "Hear In The Now Frontier". Jeho odchod nebyl zveřejněn až do 28. ledna 1998. Když DeGarmo přemýšlel o éře Queensrÿche kolem "Promised Land", prozradil, že už uvažoval o odchodu z kapely: "Nezdála se mi dlouhodobá stabilita skupiny. Úroveň vnitřní a vnější dysfunkce byla pro mě nepřijatelná. Nikdo zřejmě nevěnoval pozornost, ani se neobtěžoval srovnávat úspěšné prvky a priority naší minulosti se současnou trajektorií".

Jeho poznámky se zdají být v souladu s pozdějšími prohlášeními ostatních členů kapely, že důvodem jeho odchodu byl syndrom vyhoření a touha sledovat zájmy mimo Queensrÿche. Dan Birchall z fanouškovského časopisu Screaming in Digital však vykresluje složitější obrázek tří faktorů, které vyvrcholily DeGarmoho rozhodnutím opustit skupinu. Jedním byl úspěch "Empire" a následný cestovatelský život v 90. letech, který způsobil velké napětí manželstvím členů kapely, zatímco DeGarmoho manželství bylo jediné, které přežilo, což vedlo k motivaci strávit více času s manželkou a dětmi. Dalším bylo, že někteří členové skupiny bojovali s alkoholem po turné "Building Empires", což způsobilo, že se kapela ztratila pojítko, a z tohoto pohledu je DeGarmo považován za toho, kdo udržoval Tri-Ryche Corporation (obchodní stránku kapely) v chodu v roli prezidenta, jako hnací sílu motivující kapelu, aby se spojila a nahrála "Promised Land", a nakonec po bankrotu EMI-America nakonec vstoupil do jednání s Virgin Records, kvůli nedostatku zájmu nebo účastenství ostatních členů. Posledním důvodem bylo, že rodiny všech členů kapely si byly velmi blízké a tvořily "rozšířenou Queensrÿche rodinu", ale po rozvodech se tato mezilidská dynamika změnila, když do "rozšířené rodiny" přišly nové přítelkyně, které se vždycky dobře nevyrovnaly se stávajícími členy kapely, což na oplátku ovlivnilo některá úzká pouta mezi členy kapely.

DeGarma pak postupně v Queensrÿche nahradili Kelly Gray (1998-2002), Mike Stone (2002-2008) a Parker Lundgren (2008-dosud).

V roce 2003 s blížícím se termínem dodání dalšího alba a napjatými vnitřními vztahy kapely, které jim zanechaly krátký materiál, byl DeGarmo osloven, aby zjistili, zda by neměl zájem přispět písněmi na album. Po schůzce s Tatem souhlasil a účastnil se ve studiu nahrávek "Tribe", když přispěl hudbou k písním "Falling Behind", "Doin 'Fine" a "Art Of Life", spolupracoval na hudbě k "Desert Dance" a "Open". DeGarmo také napsal hudbu i texty k písni "Justified", ale ta nebyla zařazena na album, protože předčasně opustil nahrávání. Píseň byla později zahrnuta v roce 2007 do sběratelské edice jejich největších albových hitů "Sign Of The Times". Obecně se předpokládá, že příčinou jeho druhého odchodu byly podobné interpersonální problémy jako v roce 1997.

Po svém odchodu z kapely DeGarmo málokdy veřejně vystoupil, ale vždy se nadále přátelil s Queensrÿche, a to zejména se svým středoškolským přítelem Wiltonem. V roce 2013 oslavili DeGarmo a Rockenfield společně 50. narozeniny, protože jejich narozeniny jsou od sebe vzdáleny pouze jeden den. Byli přítomni i další členové Queensrÿche.

Po odchodu z Queensrÿche začal DeGarmo na plný úvazek létat jako profesionální obchodní pilot. Je držitelem licence pro leteckou dopravu, kterou získal během komerčně nejúspěšnějších let Queensrÿche. V roce 2013 Rockenfield řekl, že "on [DeGarmo] je v tom velmi úspěšný".

DeGarmova hudební kariéra po odchodu z Queensrÿche zahrnuje spolupráci s kytaristou Jerrym Cantrellem, když hostoval jako koncertní kytarista v roce 1998 na jeho sólovém turné, a nahrával s nim studiové album "Degradation Trip" z roku 2002 (kytara ve skladbě "Anger Rising"). Se zpěvákem Vinnie Dombroskim ze Sponge, basistou Mike Inezem z Alice in Chains a bubeníkem Seanem Kinneyem působil v krátkodobém projektu Spys4Darwin, který DeGarmo spolu s Kinneyem založil v roce 1999 poté, když na turné Boggy Depot cestovali jako součást kapely Jerryho Cantrella. Skupina vydala jedno EP "Microfish" v roce 2001 a jejich živý debut se odehrál na Endfest v Seattlu 4. srpna 2001.

Dne 18. února 2005 se DeGarmo připojil ke zbývajícím členům rockové skupiny Alice in Chains a některým dalším hudebníkům oblasti Seattlu pro Tsunami Continued Care Relief Concert. Pomáhal rockové kapele Dredg s produkcí a aranžováním jejich studiového alba "Catch without Arms" z roku 2005 a napsal několik písní s filmovým skóre se zpěvákem Dredg Gavinem Hayesem.

DeGarmo žije v oblasti Seattlu se svou ženou a dětmi. Od roku 2009 pracuje s jeho dcerou Rylie DeGarmo na projektu The Rue. V roce 2013 Rockenfield řekl: "Jeho dcera je zpěvačka a trochu jí pomáhá s písněmi. Jinak většinou hraje hudbu bokem. Chris mi nedávno řekl, že je svým životem naprosto spokojený tak, jak je". V roce 2015 vydala The Rue své debutové EP se šesti písněmi pod vlastním názvem.

V roce 2018 DeGarmo hrál na akustickou kytaru na skladbě "Drone" na šestém albu Alice in Chains "Rainier Fog". Zatímco skupina nahrávala ve studiu X v létě 2017, Jerry Cantrell zápasil s akustickou částí, kterou popsal jako "pavoučí akord, divnou škubající věc". DeGarmo byl v té době ve studiu, takže se Cantrell rozhodl nechat jej místo sebe hrát na akustickou kytaru.

Členové
(celým jménem Pamela Moore Barlow)
(Narozena ***, Seattle, Washington, United States)
Vocals


Pamela Moore je americká zpěvačka, skladatelka a producentka, kombinující hard rock, heavy metal, melodický rock a industriální hudbu, zatímco její dřívější roky byly ponořeny do popu a elektroniky. Její sólové album "Resurrect Me" bylo v mnoha publikacích oceněno jako "Nejlepší metalové album roku 2013", včetně magazínu Music Enthusiast Magazine, All About The Rock (UK) a Hair Metal Mansion. V současné době žije v Seattlu ve Washingtonu, velmi úspěšně se také věnuje vokálnímu a koncertnímu koučování. Je sestrou Aury Moore a má i čtyři bratry, její sestřenicí je Terri Nunn (z kapely Berlin).

Pamela se narodila a vyrůstala v Seattlu. K divadlu byla uvedena již v mladém věku a vyvinula se v ní vášeň pro vystupování na jevišti. Zpívat a skládat písně začala ve velmi malém věku a její vášeň ji přivedla k tomu, že se stala jedním z nejuznávanějších ženských hlasů v hudebním průmyslu, který je dnes považován za jeden z nejlepších 50 ženských hlasů v rockové hudbě (Classic Rock AOR Magazine), zpěvák Neal Schon z kapely Journey jí nazval "velmi nadanou zpěvačkou, která je vedena srdcem a duší". Studovala hudební výuku na střední škole a učila se, jak hrát na ocelo-strunnou akustickou kytaru a klavír.

Na začátku 80. let Moore vydala své dvě první alba, "Take A Look" (1981) a "You Me Find Find There There" (1982). Obě alba byla příznivě hodnocena, ale problémy nahrávacího labelu předčasně ukončily její začínající studiovou kariéru. Moore pak pokračovala vystupováním s živými klubovými skupinami a byla opakovaně povolávána pro mnoho rozhlasových a televizních reklam, dělala hlasové hovory a zpívat znělky.

V roce 1988 byla Moore pozvána, aby se stala hlasem Sister Mary na koncepčním albu Queensrÿche "Operation: Mindcrime", které se stalo komerčním úspěchem a v důsledku toho začala s kapelou vystupovat i naživo. Poprvé s nimi vystupovala na turné "Empire" v letech 1990-1991, podílela se na natáčení a nahrávání "Operation: Livecrime" a později také na "Live Evolution" (2002) a "Mindcrime At Moore" (2006). Ve studiu Moore oživila svoji roli jako sestra Mary v pokračování na albu "Operation: Mindcrime II", které vyšlo v roce 2006. Moore také hrála ve verzí Queensrÿche se sólistou Todd La Torrem v roce 2012 a 2013, poskytla vokály v písni "A World Without" na jejich bezejmenném albu "Queensrÿche" (2013). Na party k vydání alba s nimi zpívala "Suite Sister Mary", "Eyes A Stranger" a "Silent Lucidity".

Na konci 90. let se stala zpěvačkou skupiny Radar a přestěhovala se do New Yorku, kde natočila jejich debutové album "R.P.M." v roce 2000. Během svého pobytu v New Yorku studovala Pamela u vážené paní Guen Omeron. U ní se Pamela naučila jedinečný tréninkový přístup pomocí závaží, což jí nesmírně pomohlo se silou a vytrvalostí jako zpěvačce a koncertní umělkyni a tuto metodu přijala pro výuku všech svých studentů. Když se Radar v roce 2001 rozpadli, Moore se přestěhoval zpátky do Seattlu.

V roce 2006 Moore vydala album "Stories From A Blue Room". Všechny písně napsala společně Moore a bývalý kytarista Rorschach Test Benjamin Anderson. Album produkoval Neil Kernon a nahrávalo se ve studiu Sonic Ranch v El Paso, Texas a Robert Lang Studios v Seattlu. Jako hosté se na něm objevili i Terri Nunn, Jeff Loomis a Michael Wilton.

Jeho následovník "Resurrect Me" vyšel 14. května 2013. Ve srovnání s předchozími sólovými alby má toto album modernější metalový zvuk. Jednalo se tentokrát o spolupráci mezi kytaristou Moorem a Radakkou Michaelem Poschem. Nahrávka obsahuje i hostující vystoupení Ralfa Scheeperse v písni "Sky Is Fall" a také doprovodné vokály. Jeff Loomis se objevil v písni "Awakening". Dalšími vokály přispěli Aury Moore, Patrick Moore, Brenda Kašmír, Randy Piper a Scott Bowen. Video k písni "Paranoia" vyšlo 8. května 2013.

Dne 1. května 2018 vyšlo album "Behind the Veil", na němž se představil tým mistrovských hudebníků jako Rudy Sarzo (bass), Casey Grillo (Drums), Michael Posch (guitars, orchestration) a jako nováček Craig Church (Guitar and orchestration), ale i speciální hosté Ralf Scheepers, Randy Piper a Elliot Anders. Dne 19. června 2018 magazín Billboard uváděl exkluzivní premiéru videa Pamelina videa "WiFi Zombie". Christa Titus z Billboard prohlásil: "S obrázky zombie ve videu zombie ohromujících ovládáním telefonů a automobilů, které se vymkly kontrole, je temný humor podtržen skutečnými záběry lidí, kteří páchají potenciálně fatální chyby, zatímco je rozptylují jejich telefony, jako když vcházejí do sklepa dveřmi na ulicích města a vstupují do provozu. Poukazuje to na škodu, kterou způsobuje zneužívání smartphonů". Moore dodává: "WiFi Zombie" představuje skutečnou absurdní posedlost, kterou jsme si vyvinuli s našimi smartphony a zařízeními".


Zpět

2022 Digital Noise Alliance
2019 The Verdict
2015 Condition Hüman
2013 Queensrÿche
2011 Dedicated To Chaos
2009 American Soldier
2007 Take Cover
2006 Operation : Mindcrime II
2003 Tribe
1999 Q2K
1997 Hear In The Now Frontier
1994 Promised Land
1990 Empire
1988 Operation: Mindcrime
1986 Rage For Order
1984 The Warning
1983 A Queen Of The Reich (EP)
1982 Queensrÿche (demo tape)

2011 10 Great Songs
2008 The Collection
2007 Sign Of The Times: The Best Of Queensrÿche
2003 Classic Masters
2000 Greatest Hits

2009 Mindcrime At The Moore
2007 Extended Versions
2004 The Art Of Live
2001 Live Evolution
1991 Operation: Livecrime

2007 Mindcrime At The Moore
2004 The Art Of Live
2001 Live Evolution
1993 Building Empires
1989 Video: Mindcrime
1984 Live In Tokyo


Skupina:
Todd Latorre - Lead Vocals, Drums
Michael Wilton - Guitars
Eddie Jackson - Bass, Backing Vocals
Mike Stone - Guitars
Casey Grillo - Drums, Percussion
Hosté:
John Zahner - Keyboards [Keys] (12)
Diskografie Digital Noise Alliance
Vyšlo 7. října 2022, CD Century Media, 19658714192 (US)

Seznam skladeb:
01. In Extremis (4:42)
02. Chapters (3:43)
03. Lost In Sorrow (5:12)
04. Sicdeth (4:43)
05. Behind The Walls (6:15)
06. Nocturnal Light (5:44)
07. Out Of The Black (4:19)
08. Forest (4:47)
09. Realms (3:49)
10. Hold On (4:57)
11. Tormentum (7:30)

Bonus Track:)
12. Rebel Yell (Billy Idol, Steve Stevens) (4:48)
Total Time: (56:29)

Recorded at Tower Studios, St Petersburg, FL, at Planet-Z, Wilbraham, MA, at Chateau Galinesky, Bellair, FL
Produced, Mixed and Mastered: Chris "Zeuss" Harris
Artwork [Art Development], Layout: Jean Michel
Design Concept [Additional Art Concept], Art Direction [Direction]: Eric Loehmann
Design Concept [Art Concept]: Queensryche

Skupina:
Todd Latorre - Lead Vocals, Drums
Michael Wilton - Guitars
Parker Lundgren - Guitars
Eddie Jackson - Bass, Backing Vocals
Hosté:
Craig Blackwell - Keyboards, Orchestration
Alia Rabah - Spoken Word in Arabic (01)
Chris "Zeuss" Harris - Keyboards, Programming
Jesse Smith - Snares (01)
Olga Jackson - Spoken Word (03)
Diskografie The Verdict
Vyšlo 1. března 2019, CD Century Media, 19075920682 (US)
LP Century Media, 19075923341 (US)

Seznam skladeb:
01. Blood Of The Levant (Michael Wilton, Todd La Torre, Eddie Jackson) (3:27)
02. Man The Machine (Wilton, La Torre, Jackson) (3:51)
03. Light-years (Jackson) (4:09)
04. Inside Out (Wilton, La Torre) (4:31)
05. Propaganda Fashion (Jackson) (3:36)
06. Dark Reverie (Parker Lundgren) (4:23)
07. Bent (Jackson, La Torre, Lundgren) (5:59)
08. Inner Unrest (Wilton, La Torre) (3:50)
09. Launder The Conscience (Wilton, La Torre, Lundgren) (5:16)
10. Portrait (Jackson, La Torre) (5:16)
Total Time: (44:18)

Recorded at Uberbeatz Studios, Lynnwood, WA, at Planet-Z, Wilbraham, MA, at Watershed Studio, Seattle, WA
Production, Mixed & Mastered: Chris "Zeuss" Harris
Artwork: JW
"The Verdikt" je patnácté studiové album americké heavy metalové skupiny Queensrÿche. Vyšlo 1. března 2019 pod hlavičkou labelu Century Media. Je to třetí studiové album se zpěvákem Toddem La Torreem, který navíc nahrál i bicí party kvůli absenci bubeníka Scotta Rockenfielda. Nahrávku produkoval Chris "Zeuss" Harris. První singl z alba "Man The Machine" byl zveřejněn 16. listopadu 2018, druhý singl "Dark Reverie" následoval 11. ledna 2019. Bylo rovněž natočeno hudební video pro skaldbu "Blood Of The Levant".

Skupina:
Todd La Torre - Vocals, Programming
Michael Wilton - Lead & Rhythm Guitars
Parker Lundgren - Lead & Rhythm Guitars
Eddie Jackson - Bass, Backing Vocals
Scott Rockenfield - Drums, Programming
Hosté:
Chris "Zeuss" Harris - Programming
Diskografie Condition Hüman
Vyšlo 2. října 2015, CD Century Media, 9247-2 (US)
CD Century Media, 9985472 (Europe)

Seznam skladeb:
01. Arrow Of Time (Michael Wilton, Eddie Jackson, Todd La Torre) (3:59)
02. Guardian (Wilton, Scott Rockenfield, La Torre) (4:19)
03. Hellfire (Wilton, La Torre) (5:05)
04. Toxic Remedy (Wilton, Rockenfield, La Torre) (4:09)
05. Selfish Lives (Wilton, Rockenfield, La Torre) (4:57)
06. Eye 9 (Jackson) (3:20)
07. Bulletproof (Rockenfield, Parker Lundgren, Jackson, La Torre) (4:00)
08. Hourglass (Wilton, Rockenfield, La Torre) (5:09)
09. Just Us (Wilton, La Torre) (5:58)
10. All There Was (Rockenfield, Lundgren, La Torre) (3:44)
11. The Aftermath (Queensrÿche) (0:59)
12. Condition Human (Wilton, Jackson, Lundgren, La Torre) (7:52)
Total Time: (53:31)

Deluxe edition bonus tracks:
13. Espiritu Muerto (Wilton, Jackson) (3:40)
14. 46° North (Jackson) (3:33)
15. Mercury Rising (Rockenfield, La Torre) (3:55)
Total Time: (64:23)

Recorded Late February-March & May 2015 at Uberbeatz Studios, Lynnwood, WA
Produced, Mixed & Mastered: Chris "Zeuss" Harris
Artwork: Joe Helm with Todd La Torre (concept)
Jde o druhé studiové album nahrané se zpěvákem Toddem La Torreem a celkově čtrnácté. První singl alba "Arrow Of Time" byl k dispozici ke streamování 20. července 2015, v den, kdy byl oznámen název a datum vydání alba. Nahrávalo se začátkem roku 2015 ve studiu Uberbeatz ve Washingtonu a produkováno Chrisem "Zeuss" Harrisem.

Skupina:
Todd La Torre - Lead Vocals
Michael Wilton - Lead Guitars
Parker Lundgren - Rhythm Guitars
Scott Rockenfield - Drums, Orchestral Arrangements
Eddie Jackson - Bass, Backing Vocals
Hosté:
Pamela Moore - Vocals (08)
Andrew Raiher - Violin, Additional Orchestral Arrangements
Diskografie Queensrÿche
Vyšlo 24. června 2013, Century Media, 9044-8 (US)

Seznam skladeb:
01. X2 (Scott Rockenfield) (1:09)
02. Where Dreams Go To Die (Parker Lundgren, Todd La Torre, Michael Wilton) (4:26)
03. Spore (Rockenfield, La Torre, Eddie Jackson) (3:25)
04. In This Light (Rockenfield, Jackson) (3:24)
05. Redemption (Wilton, La Torre, Rockenfield) (4:16)
06. Vindication (Wilton, La Torre, Rockenfield) (3:26)
07. Midnight Lullaby (Rockenfield, La Torre) (0:56)
08. A World Without (Rockenfield, La Torre, Wilton) (4:11)
09. Don't Look Back (Wilton, La Torre) (3:13)
10. Fallout (Rockenfield, Jackson) (2:46)
11. Open Road (Rockenfield, La Torre, Wilton) (3:54)
Total Time: (35:06)

Bonus tracks "Deluxe box Set Edition"
12. Queen Of The Reich (Chris DeGarmo) (4:34)
13. En Force (DeGarmo) (4:21)
14. Prophecy (DeGarmo) (4:09)
15. Eyes Of A Stranger (DeGarmo, Geoff Tate) (6:56)
Recorded on December 2012-April 2013 at Rockenfield Digital Studios (Seattle, WA),
at Watershed Studio (Seattle, WA),
at Klaus Badelt Studios (Santa Monica, CA)
at London Bridge Studio (Seattle, WA),
at Uberbeatz Studios (Lynnwood, WA)
at Reel Audio Studios (Des Moines, WA)
Recording (01-11), Production, Mixing: James “Jimbo” Barton
Engineering: Tom Hall, Jason Daggett, Chad Gendason, J.J. Farris, Patrick Thrasher, Sean McLaughlin
Mastering: Tom Baker
Recording (bonus tracks): Alan Miller
Design, Art Direction: Craig Howell
Album photography: "Iron" Mike Savoia
Videography: Kari Pearson
"Queensrÿche" je třinácté studiové album americké heavy metalové skupiny Queensrÿche a jako první jejich nového zpěváka Todda La Torre. Vyčlo v době, kdy existovaly dvě různé verze kapely, druhá vedená bývalým zpěvákem Geoffem Tateem, který se vzdal svých práv na jméno kapely až po soudní dohodě v roce 2014. Album bylo vydáno u Century Media v digitálním formátu a na CD/LP dne 24. června 2013 v Evropě, 25. června 2013 v USA a Kanadě a 21. srpna v Japonsku prostřednictvím Avalon Records. Album produkoval James "Jimbo" Barton, který se dříve mixoval a masteroval hitová alba "Operation: Mindcrime" a "Empire", koprodukoval také "Promised Land".

Skupina:
Geoff Tate - Lead Vocals, Saxophone
Eddie Jackson - Bass, Backing Vocals
Michael Wilton - Guitars, Backing Vocals
Scott Rockenfield - Drums, Percussion, Keyboards
Hosté:
Kelly Gray - Guitars
Parker Lundgren - Guitars
Randy Gane - Keyboards
Jason Ames - Backing Vocals
Miranda Tate - Backing Vocals
Diskografie Dedicated To Chaos
2LP/CD, vyšlo 28. června 2011, Loud & Proud/Roadrunner Records, RRCAR 7734-1 (US)
CD 2011, Roadrunner Records, 1686-177345 (US) Special edition w/ 4 bonus tracks

Seznam skladeb:
01. Get Started (3:32)
02. Hot Spot Junkie (3:57)
03. Got It Bad (3:45)
04. Around The World (4:00)
05. Higher (3:45)
06. Retail Therapy (5:08)
07. At The Edge (4:53)
08. Broken (6:03) /*
09. Hard Times (3:48) /*
10. Drive (4:13)
11. I Believe (4:18) /*
12. Luvnu (6:35) /*
13. Wot We Do (3:46)
14. I Take You (3:49)
15. The Lie (4:18)
16. Big Noize (6:35)
Total Time: (72:25)

/* Bonus tracks on Special Edition
Recorded at El Dorado Studios, Burbank, California, at London Bridge Studios, Seattle, Washington
Producer: Kelly Gray, Jason Slater (01,09,10)
Engineering & Mixing: Kelly Gray
Mastering: Eddie Schreyer
Artwork: Invisible Creature Inc.
Stejně jako předešlé album "American Soldier" z roku 2009 i "Dedicated to Chaos" nahráli Queensrÿche jako kvarteto. Parker Lundgren byl pouze hostujícím kytaristou, se následně stal stálým členem skupiny. Album vyšlo poprvé v Japonsku 21. června 2011 a o týden později ve Spojených státech 28. června 2011, je prvním albem kapely pro label Roadrunner Records/Loud & Proud.

Skupina:
Geoff Tate - Lead & Backing Vocals, Horns
Eddie Jackson - Bass, Backing Vocals
Scott Rockenfield - Drums, Percussion
Michael Wilton - Lead, Rhythm & Acoustic Guitars, Backing Vocals
Hosté:
Jason Ames - Vocals (01,08)
A.J. Fratto - Vocals (01)
Vincent Solano - Vocals (05)
Emily Tate - Vocals (11)
Kelly Gray - Guitars
Damon Johnson - Guitars
Randy Gane - Keyboards
Diskografie American Soldier
Vyšlo 31. března 2009, ATCO/Rhino Records, R2 517967 (US)

Seznam skladeb:
01. Sliver (3:09)
02. Unafraid (4:47)
03. Hundred Mile Stare (Kelly Gray, Tate) (4:31)
04. At 30,000 Ft. (5:11)
05. A Dead Man's Words (6:35)
06. The Killer (5:26)
07. Middle Of Hell (Gray, Damon Johnson, Scott Rockenfield, Tate) (5:28)
08. If I Were King (5:17)
09. Man Down! (Gray, Tate) (4:57)
10. Remember Me (5:00)
11. Home Again (Gray, Johnson, Rockenfield, Tate) (4:41)
12. The Voice (5:29)
Total Time: (60:31)

All songs written by Jason Slater and Geoff Tate except where noted
Recorded at El Dorado Studios, Burbank, California, at London Bridge Studios, Seattle, Washington, The Office, North Andover, Massachusetts, March-December 2008
Producer: Jason Slater, Kelly Gray
Executive Producers: Susan Tate, Kenny Nemes
Engineer, mixing: Kelly Gray
Artwork, Design and Illustrations: Hugh Syme
Po odchodu Mike Stonea bylo album "American Soldier" jako první zcela nahráno Queensrÿche jako kvarteto. Je to také první originální album kapely, na němž se kytarista Michael Wilton nepodílel ani na jedné skladbě. Lyrický obsah písní o amerických vojácích vypráví příběh války z první ruky. Album bylo produkováno Jasonem Slaterem, který také produkoval a koprodukoval Queensrÿche album 2006 "Operation: Mindcrime II", a zvukaře dělal Kelly Gray, kytarista a producent Queensrÿche v letech 1998-2001. Nahrívalo se v roce 2008 po dobu devíti měsíců. Album obsahuje zvláště osobní duet Geoffa Tate a jeho dcery Emily. Píseň s názvem "Home Again" je o otci, který se po delší době vrátil domů ke své rodině. Toto téma odráží jak život Tatea jako koncertního hudebníka, tak život člověka, který sloužil v armádě. Tate strávil několik let rozhovory s veterány ze všech konfliktů, kterých se Amerika účastnila od druhé světové války až do irácké války, včetně jeho vlastního otce a shromaždil mnoho jejich příběhů, aby mu pomohly napsat album.

Skupina:
Geoff Tate - Vocals
Michael Wilton - Guitars
Mike Stone - Guitars, Backing Vocals
Eddie Jackson - Bass, Backing Vocals
Scott Rockenfield - Drums, Percussion
Hosté:
Kelly Gray - Guitars (11)
Leopoldo Larsen - Keyboards (01), Orchestration (06,10)
Diskografie Take Cover
Vyšlo 13. listopadu 2007, Rhino Records, R2 334780 (US)

Seznam skladeb:
01. Welcome To The Machine (Pink Floyd cover) (4:54)
02. Heaven On Their Minds (Jesus Christ Superstar) (4:55)
03. Almost Cut My Hair (C,S,N&Y cover) (4:19)
04. For What It's Worth (Buffalo Springfield cover) (2:34)
05. For The Love Of Money (The O'Jays cover) (4:59)
06. Innuendo (Queen cover) (6:11)
07. Neon Knights (Black Sabbath cover) (3:43)
08. Synchronicity II (The Police cover) (4:55)
09. Red Rain (Peter Gabriel cover) (4:39)
10. Odissea (3:53)
11. Bullet The Blue Sky (Live - U2 cover) (10:25)
Total Time: (55:27)

Co-producer: Michael Wilton, Mike Stone
Engineering: Kelly Gray, Leopoldo Larsen
Artwork: Samuels Advertising
Jedná se o album coververí skladeb od vybraných a oblíbených kapel.

Skupina:
Geoff Tate - Vocals
Michael Wilton - Guitars, Backing Vocals
Mike Stone - Guitars, Backing Vocals
Eddie Jackson - Bass, Backing Vocals
Scott Rockenfield - Drums, Percussion
Hosté:
Ronnie James Dio - "Dr. X" voice
Pamela Moore - "Sister Mary" voice
Miranda Tate - Backing Vocals (06)
Mitch Doran - Guitars, Drums, MIDI programming (03), Backing Vocals
Jason Slater - Bass, Drums, Backing Vocals
Matt Lucich - Drums
Ashif Hakik - Orchestration, Keyboards, Guitars
Diskografie Operation : Mindcrime II
2LP/CD, vyšlo 14. března 2006, Rhino Records, R1 73306 (US)

Seznam skladeb:
01. Freiheit Ouvertüre (1:36)
02. Convict (0:08)
03. I'm American (2:53)
04. One Foot In Hell (4:13)
05. Hostage (4:30)
06. The Hands (4:37)
07. Speed Of Light (3:12)
08. Signs Say Go (3:17)
09. Re-arrange You (3:11)
10. The Chase (3:10)
11. Murderer? (4:34)
12. Circles (2:59)
13. If I Could Change It All (4:28)
14. An Intentional Confrontation (2:32)
15. A Junkie's Blues (3:42)
16. Fear City Slide (4:58)
17. All The Promises (5:11)
Total Time: (59:11)

Recorded at The Compound Studio, Seattle, at Synergy Studios, Redmond, Washington, at The Annex Studios, Menlo Park, California, 2004-2005
Producer: Jason Slater
Mixing: Jason Slater, Chris Wolfe
Engineer: Mitch Doran
Mastering: John Greenham
Coverart: Charles Wesley "Wes" Griswold
"Operation: Mindcrime II" je deváté studiové album americké progresivní metalové skupiny Queensrÿche. Jedná se o koncepční album a pokračování nahrávky skupiny z roku 1988 "Operation: Mindcrime", která kapela zajistila recenzentský i komerčního úspěch. "Mindcrime II" vyšlo 4. dubna 2006 ve Spojených státech, 29. března v Japonsku, 31. března v Německu a 3. dubna ve zbytku světa s distribucí značkou Rhino Entertainment. Úvodní singl s názvem "I'm American" představili Queensrÿche během jejich turné v roce 2005, které absolvovali na podporu skupiny Judas Priest. Vokalistka Pamela Moore znovu zazpívala svoji roli sestry Mary. Role Dr. X, kterou hrál na prvním albu herec Anthony Valentine, dostal slavný zpěvák heavy metalu Ronnie Jamese Dio. Zpěvák Geoff Tate opět zpíval roli hlavního hrdiny.

Příběh se odvíjí osmnáct let po událostech "Operace: Mindcrime" a začíná dnem, kdy je Nikki propuštěn z vězení. Během svého uvěznění se Nikki nemohl zbavit své nenávisti vůči dr.X, manipulátorovi, který zůstal bohatý a silný v masově zkorumpované, materialistické a pokrytecké většinové společnosti kolem sebe. Nikki stále chová zášť, zejména proti americké vládě, kterou stále považuje za autokratickou a chamtivou, protože není vůbec ochránkyní. Trénink zabíjení a silného vymývání mozků, který Nikki dostal od Dr.X, nad ním má stále silnou kontrolu, jeho zdravý rozum je stále v pochybnostech, ale Nikki se přesto cítí rozpolcen. I když stále velmi touží po pomstě na Dr.X a chce vidět revoluční změnu ve své zchátralé společnosti, jeho myšlenky se mu vracejí k Mary. Nikki se znovu dostane do problémů se zákonem. Během soudního řízení jsou jeho prosby o milosrdenství a shovívavost soudcem odmítnuty a porota si stále pamatuje jeho minulé zločiny. To jen prohlubuje jeho pohrdání světem kolem něj, když Nikki přemítal nad vládou, právním systémem a Dr.X, a nakonec všechny tři obvinil ze všech svých problémů. Poté, co Nikki uteče a znovu se ocitne na útěku, jeho vlastní potřeba pomsty spojená s vizí Maryina ducha (zpočátku není jasné, zda tento přízrak skutečně existuje nebo je pouze produktem Nikkiho mysli, která láme realitu) obrací své myšlenky k zabití Dr.X. Jakmile se konečná konfrontace přibližuje, začne mít Nikki větší pochybnosti. Ptá se sám sebe a přemýšlí, jestli by neměl připustit, že je to jeho chyba za svůj vlastní špatný život. Nikki vystopuje Dr.X, začíná dramatická honička a Nikki jej nakonec zabije, když nastane klíčový okamžik. Zdá se však, že vražda nedokáže Nikkimu vrátit útěchu, kterou si přál. Přemýšlel, jestli zabíjení opravdu něco zlepšilo, Nikki je dále pohlcován pochybnostmi a zoufalstvím. Duch Mary se znovu objeví a konfrontuje Nikkiho, který si začíná myslet, že překročil hranici do čistého šílenství, protože ve svět nezvládne útěk ze svého smutku a spáchá sebevraždu. Když album končí, Nikkiho duch se spojil s Maryiným, a ukázalo, že dosáhli svého šťastného konce v posmrtném životě, a zjišťují, že jediné chvíle, kdy byli šťastní, byly ty prchlivé chvílky, kdy byli spolu.

Skupina:
Geoff Tate - Vocals
Michael Wilton - Guitars
Eddie Jackson - Bass, Vocals
Scott Rockenfield - Drums, Percussion
Hosté:
Chris DeGarmo - Guitars
Mike Stone - Guitars
Tim Truman - Orchestral Arranger (06)
Diskografie Tribe
Vyšlo 22. července 2003, Sanctuary Records, 06076-84578-2 (US)

Seznam skladeb:
01. Open (4:32)
02. Losing Myself (4:12)
03. Desert Dance (3:57)
04. Falling Behind (4:28)
05. The Great Divide (4:01)
06. Rhythm of Hope (3:31)
07. Tribe (4:39)
08. Blood (4:13)
09. The Art Of Life (4:12)
10. Doin' Fine (3:52)
Total Time: (41:37)

Recorded: Robert Lang Studios and The Grove, Seattle, Washington, 2003
Producer: Queensrÿche
Recording (additional): Tom Hall
Engineering: Scott Olson
Mixing: Adam Kasper
Mixing (assistant): Sam Hofstedt
Mastering: Howie Weinberg
Artwork, Concept: Rory Berger
Eagle model: Takeshi Ishikawa
Photography: Karen Moskowitz

Skupina:
Geoff Tate - Vocals
Kelly Gray - Guitars
Michael Wilton - Guitars
Eddie Jackson - Bass
Scott Rockenfield - Drums
Hosté:
Diskografie Q2K
Vyšlo 14. září 1999, Atlantic, 83225-2 (US)
CD 2006, Atlantic, R2 74076 (US)
remastered by Eddy Schreyer w/ 4 bonus tracks

Seznam skladeb:
01. Falling Down (4:28)
02. Sacred Ground (4:12)
03. One Life (4:48)
04. When The Rain Comes... (5:05)
05. How Could I? (3:44)
06. Beside You (5:14)
07. Liquid Sky (4:53)
08. Breakdown (4:11)
09. Burning Man (3:42)
10. Wot Kinda Man (3:15)
11. The Right Side Of My Mind (5:51)
Total Time: (49:45)

Bonus tracks on 2006 Atlantic remaster:
12. Until There Was You (4:05) /*
13. Howl (4:05) /*
14. Sacred Ground (Live) (4:23)
15. Breakdown (Radio Edit) (3:11)

/* Previously unreleased
Mixing: Kelly Gray
Artwork: Rory Berger

Skupina:
Geoff Tate - Vocals
Chris DeGarmo - Guitars, Vocals (lead 11)
Michael Wilton - Guitars
Eddie Jackson - Bass
Scott Rockenfield - Drums, Percussion
Hosté:
Matt Rollings - Keyboards, Roland & Moog Synthesizers (14), Piano (11)
Steve Nathan - Keyboards, Roland & Moog Synthesizers (14)
David Ragsdale - Violin (01)
Diskografie Hear In The Now Frontier
Vyšlo 25. března 1997, EMI Records, E2-56141 (US)
CD 2003, EMI Records, 72435-80530-2-9 (US)
remastered w/ 4 bonus tracks

Seznam skladeb:
01. Sign Of The Times (3:33)
02. Cuckoo's Nest (3:59)
03. Get A Life (3:39)
04. The Voice Inside (3:48)
05. Some People Fly (5:17)
06. Saved (4:09)
07. You (3:54)
08. Hero (5:25)
09. Miles Away (4:32)
10. Reach (3:30)
11. All I Want (4:06)
12. Hit The Black (3:36)
13. Anytime / Anywhere (2:54)
14. Sp00L (4:53)
Total Time: (57:15)

Bonus tracks on 2003 EMI remaster:
15. Chasing Blue Sky (3:41)
16. Silent Lucidity (MTV Unplugged) (5:25)
17. The Killing Words (MTV Unplugged) (3:53)
18. I Will Remember (MTV Unplugged) (4:01)

Recorded at Sixteenth Avenue Sound, Nashville, Tennessee, at Studio Litho, Seattle, Washington, 1996
Producer: Peter Collins for Jill Music Ltd.
Recorded and Mixed: Tony Wright
Mastered: Steve Marcussen
Artwork: Hugh Syme with Dimo Safari (design)

Skupina:
Geoff Tate - Vocals, Keyboards, Saxophone
Michael Wilton - Guitars
Chris DeGarmo - Guitars, Sitar, Cello, Piano
Eddie Jackson - Bass
Scott Rockenfield - Drums, Percussion, Tape Effects
Hosté:
Diskografie Promised Land
Vyšlo 18. října 1994, EMI Records USA, E1-30711 (US)
CD 1994, EMI Records USA, 7243-8-30711-2-8 (US)
CD 2003, Capitol Records, 72435-80529-2-3 (US)
24-bit remaster by Evren Göknar w/ 4 bonus tracks

Seznam skladeb:
01. 9:28 AM (1:43)
02. I Am I (3:57)
03. Damaged (3:55)
04. Out Of Mind (4:34)
05. Bridge (3:27)
06. Promised Land (8:25)
07. Disconnected (4:48)
08. Lady Jane (4:13)
09. My Global Mind (4:20)
10. One More Time (4:17)
11. Someone Else? (4:38)
Total Time: (48:17)

Bonus tracks on 2003 Capitol remaster: 12. Real World (4:23) /1
13. Someone Else? (With Full Band) (7:13)
14. Damaged (Live) (4:03) /2
15. Real World (Live) (3:42) /2

/1 Originally released on the "Last Action Hero" soundtrack
* Recorded at the Astoria Theatre, London, England 10/20/1994
Recorded at home, The Dungeon, and Big Log Studio, Seattle, Washington, at Triad Studios, Redmond, Washington, Music Grinder Studio, Hollywood, California, August 1992 - May 1994
Producer: Queensrÿche and James Barton
Artwork: Hugh Syme

Skupina:
Geoff Tate - Vocals, Keyboards
Scott Rockenfield - Drums, Percussion
Chris DeGarmo - 6 & 12-string Acoustic and Electric Guitars, Keyboards, Backing Vocals (01)
Michael Wilton - 6 & 12-string Acoustic and Electric Guitars
Eddie Jackson - Fretted & Fretless Bass, Backing Vocals
Hosté:
Michael Kamen - Strings Orchestration (08)
B.O.B. - (gang-) Voices
Diskografie Empire
Vyšlo 4. září 1990, EMI America, 198 79506911 (US/Europe)
CD 1990, EMI America, CDP 7 95069 2 (US)
CD 2003, Capitol Records, 72435-81070-2-9 (US) 24-bit remaster by Robert Vosgien w/ 3 bonus tracks

Seznam skladeb:
01. Best I Can (5:31)
02. The Thin Line (5:43)
03. Jet City Woman (5:21)
04. Della Brown (7:04)
05. Another Rainy Night (4:27)
06. Empire (5:23)
07. Resistance (4:47)
08. Silent Lucidity (5:45)
09. Hand On Heart (5:32)
10. One And Only (5:52)
11. Anybody Listening? (7:41)
Total Time: (63:06)

Bonus tracks on 2003 Capitol remaster:
12. Last Time In Paris (3:57)
13. Scarborough Fair (3:50)
14. Dirty Lil Secret (4:09)

Recorded at Vancouver Studios, Vancouver, Canada, Spring 1990 & Triad Studios, Redmond, Washington, (06,12-14)
Produced: Peter Collins
Artwork: Rainer Design Consultants

Skupina:
Geoff Tate - Lead Vocals, Keyboards, Whistles and Blurbs
Chris DeGarmo - Guitars, Lead Guitar (02,07,08,13,15), 6 & 12-String Acoustic Guitars, Lap Steel Guitar, Guitar Synthesizer
Michael Wilton - Guitars, Lead Guitar (03,05,06), 12-string Acoustic Guitar
Eddie Jackson - Bass
Scott Rockenfield - Drums, Percussion, Keyboards (10)
Hosté:
Pamela Moore - Vocals as Sister Mary
Anthony Valentine - Vocals as Dr. X
Debbie Wheeler - Vocals as the Nurse
Mike Snyder - Vocals as The Anchorman
Scott Mateer - Vocals as Father William
The Moronic Monks of Morin Heights - Choir

Diskografie Operation: Mindcrime
Vyšlo 3. května 1988, EMI-Manhattan Records, E1 48640 (US)
CD 1988, EMI-Manhattan Records, CDP-7-48640-2 (US)
CD 2003, Capitol Records, 72435-81068-2-4 (US) 24-bit remaster by Evren Göknar w/ 2 bonus tracks

Seznam skladeb:
Side One:
01. I Remeber Now (Chris DeGarmo) (1:17)
02. Anarchy-X (Chris DeGarmo) (1:27)
03. Revolution Caling (Geoff Tate/Michael Wilton) (4:42)
04. Operation: Mindcrime (DeGarmo/Tate/Wilton) (4:43)
05. Speak (Tate/Wilton) (3:42)
06. Sprading The Disease (Tate/Wilton) (4:07)
07. The Mission (DeGarmo) (5:46)
Side Two:
08. Suite Sister Mary (DeGarmo/Tate) (10:41)
09. The Needle Lies (Tate/Wilton) (3:08)
10. Electric Reguiem (Scott Rockenfield/Tate) (1:22)
11. Breaking The Silence (DeGarmo/Tate) (4:34)
12. I Don't Believe In Love (DeGarmo/Tate) (4:23)
13. Waiting For 22 (DeGarmo) (1:05)
14. My Empty Room (Tate/Wilton) (1:28)
15. Eyes Of A Stranger (DeGarmo/Tate) (6:39)
Total Time: (59:04)

Bonus Tracks on 2003 Capitol remaster:
16. The Mission (Live) (6:11) /1
17. My Empty Room (Live) (2:43) /2

/1 Recorded at The Hammersmith Odeon, London, England 11/14-15/1990
/2 Recorded at the Astoria Theatre, London, England 10/20/1994

Recorded at Kajem/Victory Studios, Gladwyne, PA, & Le Studio, Morin Heights, Quebec, Canada 1987-1988
Production: Peter Collins
Orchestral arrangement, Choir and Cello Conducting: Michael Kamen
Engineering, Mixing: James Barton
Engineering: Paul Northfield
Engineering Assistance: Jim Campbell, Paul Milner, Glen Robinson
Mixing Assistance: Ronald Prent
Mastering: Bob Ludwig
Artwork: Reiner Design Consultants

Skupina:
Geoff Tate - Lead Vocals, Keyboards
Eddie Jackson - Bass, Backing Vocals
Michael Wilton - Guitars, Backing Vocals
Chris DeGarmo - Guitars, Backing Vocals
Scott Rockenfield - Drums, Percussion
Hosté:
Neil Kernon - Keyboards
Bradley Doyle - Emulator Computer Programming
Diskografie Rage For Order
Vyšlo 14. července 1986, EMI America, ST-17197 (US)

Seznam skladeb:
01. Walk In The Shadows (3:37)
02. I Dream In Infrared (4:17)
03. The Whisper (3:37)
04. Gonna Get Close To You (4:37)
05. The Killing Words (3:56)
06. Surgical Strike (3:19)
07. Neue Regel (4:54)
08. Chemical Youth (We Are Rebellion) (4:14)
09. London (5:07)
10. Screaming In Digital (3:36)
11. I Will Remember (4:27)
Total Time: (45:41)

Bonus tracks on 2003 Capitol remaster:
12. Gonna Get Close To You (12" Version) (5:46)
13. The Killing Words (Live) (4:09) /1
14. I Dream In Infrared (1991 Acoustic Remix) (4:01)
15. Walk In The Shadows (Live) (3:41) /2

/1 Recorded at The Astoria Theatre, London, England 10/20/1994
/2 Recorded 5/10-12/91, Madison & LaCrosse, WI
Recorded on 1985-1986 at M.D.H. Studios, Bellevue, WA, at Le Mobile Remote Sound Studio, Mushroom, Vancouver, Canada, at Yamaha Studios, Glendale, CA
Producer: Neil Kernon
Production & Mixing: Neil Kernon
Artwork: Henry Marquez (art direction) with Glenn Parsons (design)

Skupina:
Geoff Tate - Lead & Backing Vocals
Eddie Jackson - Bass, Backing Vocals
Chris DeGarmo - Guitars (Lead 05), Backing Vocals
Scott Rockenfield - Drums, Percussion
Michael Wilton - Guitars (Lead 08), Backing Vocals
Hosté:
Michael Kamen - Orchestral Arranger & Conductor
Diskografie The Warning
Vyšlo 7. září 1984, EMI America, ST-17134 (US)

Seznam skladeb:
01. Warning (4:43)
02. En Force (5:13)
03. Deliverance (3:17)
04. No Sanctuary (6:02)
05. NM 156 (4:35)
06. Take Hold Of The Flame (4:54)
07. Before The Storm (4:27)
08. Child Of Fire (5:17)
09. Roads To Madness (9:38)
Total Time: (48:06)

Bonus tracks on 2003 EMI remaster:
10. Prophecy (4:00)
11. The Lady Wore Black (Live) (5:23) /1
12. Take Hold Of The Flame (Live) (5:04) /2

/1 Recorded at The Astoria Theatre, London, England 10/20/94
/2 Recorded 5/10-12/91 at Madison & LaCrosse, WI

Recorded on 1983-1984 at Angel Studios, Audio International Studios & Abbey Road Studios and Mayfair Studios in London
Producer: James Guthrie
Artwork: Matt Bazemore

Skupina:
Chris DeGarmo - Guitars, Lead Guitars ("Queen of the Reich" and "The Lady Wore Black"), Backing Vocals
Eddie Jackson - Bass, Backing Vocals
Scott Rockenfield - Drums
Geoff Tate - Vocals
Michael Wilton - Guitars
Hosté:
Diskografie A Queen Of The Reich
EP, vyšlo září 1983, 206 Records/EMI America, 12EA 162b (US)

Seznam skladeb:
01. Queen Of The Reich (DeGarmo) (4:21)
02. Nightrider (Michael Wilton) (3:47)
03. Blinded (Wilton) (3:06)
04. The Lady Wore Black (Geoff Tate/DeGarmo)(6:13)
Total Time: (17:27)17 27

1988 reissue:
05. Prophecy (DeGarmo) (3:59)

Recorded on September 1982 at Triad Studios in Redmond, Washington
Producer: Queensrÿche and Neil Kernon (05)
Engineering: Tom Hall
Mastering: Ron Luder
Cover Art, Concept, Illustrations: Wes Griswold

Skupina:
Chris DeGarmo - Guitars
Eddie Jackson - Bass
Scott Rockenfield - Drums
Geoff Tate - Vocals
Michael Wilton - Guitars
Hosté:
Diskografie Queensrÿche
Vyšlo 1982, 206 Records, R-101 (US)

Seznam skladeb:
01. Queen Of The Reich (4:23)
02. Nightrider (3:47)
03. Blinded (3:06)
04. The Lady Wore Black (6:15)
Total Time: (17:31)

Recorded September 1982 at Triad Studios in Redmond, Washington
Producer: Scott Rockenfield, Michael Wilton, Chris DeGarmo, Geoff Tate, Eddie Jackson

Engineering: Tom Hall
Mastering: Ron Luder
Logo (Concept): Todd Rockenfield
Photography: Hans Hugli
Artwork: Wes (Griz) Griswold
Toto je EP "Queensrÿche" z roku 1983. Původně bylo nahrano jako demo nahrávka v červnu 1982 pod názvem kapely The Mob. Když skupina v roce 1982 nahrála toto demo, nebyla dokonce ještě známá jako Queensrÿche. V té době byli známí jako The Mob a půbili jako kvarteto. Geoff Tate byl hlavním zpěvákem místní skupiny s názvem Myth, ačkoli hrál s The Mob při několika příležitostech, a proto byl požádán, aby se připojil ke skupině pro nahrávání EP. Poté, co se Myth rozpadli, Geoff se stal členem skupiny The Mob, než změnili jméno na "Queensrÿche".


Skupina:
Hosté:
Diskografie 10 Great Songs
Vyšlo 14. června 2011, Capitol Records, 5099908325426

Seznam skladeb:
01. Warning (4:43)
02. Queen Of The Reich (4:21)
03. Walk In The Shadows (3:33)
04. Eyes Of A Stranger (6:37)
05. Empire (5:24)
06. Silent Lucidity (5:45)
07. Sign Of The Times (3:31)
08. I Don't Believe In Love (4:24)
09. The Lady Wore Black (6:13)
10. Jet City Woman (5:22)
Total Time: (49:53)

Compilation Producer: Michael Murphy
Chris DeGarmo Composer
Mastering: Dave Donnelly
Photography: Ross Halfin
Art Direction: Susan Lavoie

Skupina:
Hosté:
Diskografie The Collection
Vyšlo 4. srpna 2008, EMI Gold, 50999 2 27970 2 5, EMI Gold, 227 9702

Seznam skladeb:
01. Nightrider (Chris DeGarmo, Michael Wilton) (3:47)
02. Deliverance (Wilton) (3:20)
03. Chemical Youth (We Are Rebellion) (Tate, Wilton) (4:15)
04. I Will Remember (Chris DeGarmo) (4:24)
05. Revolution Calling (Tate, Wilton) (4:40)
06. Speak (Tate, Wilton) (3:43)
07. Spreading The Disease (Tate, Wilton) (4:07)
08. Best I Can (DeGarmo) (5:34)
09. Resistance (Tate, Wilton) (4:51)
10. Anybody Listening? (DeGarmo, Tate) (7:41)
11. The Needle Lies (Live) (Tate, Wilton) (3:20)
12. Promised Land (DeGarmo, Eddie Jackson, Tate, Wilton, Scott Rockenfield) (7:58)
13. Damaged (DeGarmo, Tate) (3:58)
14. Out Of Mind (DeGarmo) (4:36)
15. Cuckoo's Nest (DeGarmo) (4:00)
16. SpOOL (DeGarmo, Tate) (4:56)
Total Time: (75:10)

Management: Susan Tate
Product Manager: Jon Wilson
Technician [Photograph Scanning & Retouching]: EMI Photographic
Engineer [Compilation Engineer]: Kathy Bryan at Abbey Road Studios
Artwork [Cover Art]: Munk One, www.munkone.com
Artwork [Front Cover Art]: Tri-Ryche Corporation
Design [Graphic Design]: www.gilmourdesign.co.uk, Hugh Gilmour
Legal [Legal Representation]: Neil Sussman
Liner Notes: Simon Rushworth
Photography: Ross Halfin, www.rosshalfin.co.uk

Skupina:
(podle desek)
Geoff Tate - Vocals, Keyboards
Chris DeGarmo - Guitars
Michael Wilton - Electric & Acoustic Guitars
Mike Stone - Guitars (17)
Chris DeGarmo - Electric & Acoustic Guitars, Lap Steel, Background Vocals (16,17) Kelly Gray - Guitars (16)
Eddie Jackson - Bass, Background Vocals
Scott Rockenfield - Drums, Percussions, Background Vocals
Pamela Moore - Vocals (17)
Michael Kamen - Orchestral Arrangements (08,14)
Hosté:
Diskografie Sign Of The Times: The Best Of Queensrÿche
Vyšlo 28. srpna 2008, Capitol/EMI

Seznam skladeb:
01. Queen Of The Reich (Queensrÿche, 1983) (Chris DeGarmo) (4:20)
02. Warning (The Warning, 1984) (Tate, Michael Wilton) (4:43)
03. Walk In The Shadows (Rage For Order, 1986) (DeGarmo, Geoff Tate, Wilton) (3:33)
04. Take Hold Of The Flame (The Warning, 1984) (DeGarmo, Tate) (4:53)
05. The Lady Wore Black (Queensrÿche, 1983) (DeGarmo, Tate) (6:13)
06. I Don't Believe In Love (Operation: Mindcrime, 1988) (DeGarmo, Tate) (4:22)
07. Eyes Of Ä Stranger (Operation: Mindcrime, 1988) (DeGarmo, Tate) (6:35)
08. Silent Lucidity (Empire, 1990) (DeGarmo) (5:44)
09. Bridge (Promised Land, 1994) (DeGarmo) (3:28)
10. Jet City Woman (Empire, 1990) (DeGarmo, Tate) (5:21)
11. Another Rainy Night (Without You) (Empire, 1990) (DeGarmo, Eddie Jackson, Tate) (4:27)
12. Sign Of The Times (Hear in the Now Frontier, 1997) (DeGarmo) (3:31)
13. I Am I (Promised Land, 1994) (DeGarmo, Tate) (3:57)
14. Real World (The Last Action Hero soundtrack, 1993) (Michael Kamen, Queensrÿche) (4:20)
15. Some People Fly (Hear in the Now Frontier, 1997) (DeGarmo, Tate) (5:17)
16. Until There Was You (2006 reissue of Q2K, 1999) (Queensrÿche) (4:01)
17. All The Promises (Operation: Mindcrime II, 2006) (Jason Slater, Mike Stone, Tate) (5:08)
Total Time: (79:57)

Artwork: Hugh Syme

Skupina:
Geoff Tate - Vocals
Chris DeGarmo - Guitars
Michael Wilton - Guitars
Eddie Jackson - Bass
Scott Rockenfield - Drums
Hosté:
Diskografie Classic Masters
Vyšlo 11. března 2003, EMI Records/Capitol Records, 72435-42674-2-0 (US)

Seznam skladeb:
01. Queen Of The Reich (4:22)
02. Warning (4:44)
03. The Killing Words (3:57)
04. Speak (3:44)
05. I Don't Believe In Love (4:25)
06. Anybody Listening? (7:41)
07. Another Rainy Night (Without You) (4:29)
08. Silent Lucidity (5:45)
09. I Am I (3:59)
10. Bridge (3:30)
11. The Voice Inside (3:51)
12. Sign Of The Times (3:34)
Total Time: (54:01)


Skupina:
Geoff Tate - Vocals
Chris DeGarmo - Vocals, Guitars
Eddie Jackson - Bass
Michael Wilton - Guitars
Scott Rockenfield - Drums
Hosté:
Diskografie Greatest Hits
Vyšlo 2006, Virgin Records Ltd./EMI 72438-49422-2-9 (US)

Seznam skladeb:
01. Queen Of The Reich (4:22)
02. The Lady Wore Black (6:15)
03. Warning (4:45)
04. Take Hold Of The Flame (4:56)
05. Walk In The Shadows (3:34)
06. I Dream In Infrared (4:18)
07. I Don't Believe In Love (4:23)
08. Eyes Of A Stranger (6:36)
09. Jet City Woman (5:21)
10. Empire (5:23)
11. Silent Lucidity (5:45)
12. I Am I (3:59)
13. Bridge (3:31)
14. Sign Of The Times (3:34)
15. Chasing Blue Sky (Bonus Track) (3:41)
16. Someone Else? (With Full Band) (Bonus Track) (7:13)
Total Time: (77:38)

Producer: Bryan Kelley
Remastering: Evren Göknar
Creative direction: Sam Gay
Art direction, Design: Hugh Syme
Liner notes: Paul Sutter
Photography: Christopher Kehoe


Skupina:
Geoff Tate - Vocals
Michael Wilton - Guitars
Mike Stone - Guitars
Eddie Jackson - Bass
Scott Rockenfield - Drums

Hosté:
CastPamela Moore - Vocals as Sister Mary
Nadia Kaboul - Yuppie Partier
Christian Sorensen - Nikky on disc 1, Attorney, Street Man, Yuppie Partier
Orlando O'Hare - Vocals as Dr. X, Attorney, Pimp, Yuppie Partier
Garrett Barati - Vocals as Judge
The Seattle Seahawks - Drumline
Lars Sorensen, Rory Berger, Heath Ronning - Additional Actors
Diskografie Mindcrime At The Moore
Vyšlo 3. července 2007, Rhino Records, 8122-74838-2 (Europe)

Seznam skladeb:
Disc One: Operation: Mindcrime
01. I Remember Now (1:36)
02. Anarchy-X (1:38)
03. Revolution Calling (5:26)
04. Operation: Mindcrime (4:51)
05. Speak (3:58)
06. Spreading The Disease (4:38)
07. The Mission (6:46)
08. Suite Sister Mary (11:10)
09. The Needle Lies (4:46)
10. Electric Requiem (3:55)
11. Breaking The Silence (4:33)
12. I Don't Believe In Love (4:33)
13. Waiting For 22 (1:30)
14. My Empty Room (3:24)
15. Eyes Of A Stranger (8:11)

Disc Two: Operation: Mindcrime II
16. Freiheit Ouvertüre (1:57)
17. Convict (0:09)
18. I'm American (3:40)
19. One Foot In Hell (4:37)
20. Hostage (4:48)
21. The Hands (4:35)
22. Speed of Light (3:12)
23. Signs Say Go (3:17)
24. Re-Arrange You (3:10)
25. The Chase (3:13)
26. Murderer? (4:34)
27. Circles (3:19)
28. If I Could Change It All (4:27)
29. An Intentional Confrontation (2:34)
30. A Junkie's Blues (3:34)
31. Fear City Slide (4:57)
32. All The Promises (5:57)

Encore
33. Walk In The Shadows (5:37)
34. Jet City Woman (7:01)
Total Time: (2:14:58)

Recorded at Moore Theatre, Seattle, Washington, 13,14, & 15 October 2006
Producer: Ethan Mesmer, Kenny Nemes, Karen Ahmed
DVD bylo nahráno živě během tří večerů Queensrÿche v divadle Moore Theatre v Seattlu v říjnu 2006, a to na turné skupiny na podporu "Operation: Mindcrime II". Skupina odehrála album "Operace: Mindcrime" jako celek s hostujícími herci a Seattle Seahawks Drumline. Na DVD je také dokument z vystoupení, část charitativní jízdy na motocyklu "Rock & Ride Across America" kapely pro VH1 Save The Music Foundation a živé vystoupení "The Chase" z Gibson Amphitheatre v Los Angeles, kde se uvedl v jednom veřejném vystoupení Ronnieho Jamese Dia jako Dr.X. Živý koncert DVD byl editován Scottem C. Wilsonem.

Skupina:
Geoff Tate - Vocals
Michael Wilton - Guitars
Scott Rockenfield - Drums
Mike Stone - Guitars, Vocals
Eddie Jackson - Bass, Vocals
Hosté:
Diskografie Extended Versions
Vyšlo 27. června 2007, Sony BMG Music Entertainment, A 706221

Seznam skladeb:
01. Walk In The Shadows (Geoff Tate, Chris DeGarmo, Michael Wilton) (3:37)
02. Queen Of The Reich (DeGarmo) (5:04)
03. Spreading The Disease (Tate, Wilton) (2:29)
04. London (Tate, DeGarmo, Wilton) (5:15)
05. Right Side Of My Mind (Tate, Wilton, Kelly Gray, Eddie Jackson, Scott Rockenfield) (6:13)
06. Take Hold Of The Flame (Tate, DeGarmo) (4:58)
07. Jet City Woman (Tate, DeGarmo) (5:22)
08. Silent Lucidity (DeGarmo) (5:28)
09. Another Rainy Night (Tate, DeGarmo, Jackson) (4:33)
10. Eyes Of A Stranger (Tate, DeGarmo) (6:17)
Total Time: (49:15)

Recorded Live at The Moore Theatre in Seattle, Washington on July 27 and 28, 2001
Recorded: Kelly Gray
Management: Lars Sorensen
"Extended Versions" je živé album progresivní metalové kapely Queensryche ze Seattlu. To bylo nahráno v divadle Moore 27. a 28. července 2001. Toto album je vlastně podmnožinou písní z "Live Evolution" album. Jedná se o součást dlouhodobě rozplánované živé série, kterou zahájila BMG na konci 90. let.

Skupina:
Geoff Tate - Vocals
Michael Wilton - Guitars
Eddie Jackson - Bass
Scott Rockenfield - Drums
Mike Stone - Guitars
Hosté:
James LaBrie - Vocals (15)
John Petrucci - Guitars (15)
Diskografie The Art Of Live
Vyšlo 8. června 2004, Sanctuary Records, 06076-84694-2 (US)

Seznam skladeb:
01. Tribe (6:09)
02. Sign Of The Times (3:41)
03. Open (4:41)
04. Losing Myself (4:08)
05. Desert Dance (4:15)
06. The Great Divide (4:39)
07. Rhythm Of Hope (3:37)
08. My Global Mind (4:19)
09. Roads To Madness (5:09)
10. Della Brown (6:21)
11. Anybody Listening? (6:48)
12. Breaking The Silence (4:38)
13. The Needle Lies (3:14)
14. Best I Can (5:30)
Total Time: (67:07)

Producer: Susan Tate
Executive Producer: Merck Mercuriadis
Recording, Mixing: Eric Janko
Editing: Geoff Tate, Rory Berger
Photography: Annamaria DiSanto

Skupina:
Geoff Tate - Vocals
Michael Wilton - Guitars
Kelly Gray - Guitars
Eddie Jackson - Bass
Scott Rockenfield - Drums
Hosté:
Pamela Moore - Vocals
Diskografie Live Evolution
Vyšlo 2001, Metal Is / Sanctuary

Seznam skladeb:
EP / Warning Suite
01. NM 156 (3:56)
02. Walk In The Shadows (3:37)
03. Roads To Madness (5:47)
04. The Lady Wore Black (5:28)
05. Take Hold Of The Flame (4:56)
06. Queen Of The Reich (5:02)
07. London (5:15)
08. Screaming In Digital (3:49)
Rage / Mindcrime Suite
09. I Remember Now (1:13)
10. Revolution Calling (5:14)
11. Spreading The Disease (2:29)
12. Electric Requiem (1:14)
13. Spreading The Disease (Part II) (1:49)
14. The Mission (5:46)
15. Suite Sister Mary (10:41)
16. I Don't Believe In Love (4:23)
17. My Empty Room (1:22)
18. Eyes Of A Stranger (6:18)
Total Time: (78:19)

Empire / Promised Land Suite
19. I Am I (4:05)
20. Damaged (4:12)
21. Empire (4:50)
22. Silent Lucidity (5:28)
23. Another Rainy Night (Without You) (4:38)
24. Jet City Woman (5:22)
HITNF / Q2K Suite
25. Liquid Sky (5:00)
26. Sacred Ground (4:06)
27. Falling Down (5:17)
28. Hit The Black (3:40)
29. Breakdown (4:03)
30. The Right Side Of My Mind (6:30)
Total Time: (57:11)

Recorded at Moore Theatre, Seattle, Washington, June 27-28, 2001
Producer: Queensrÿche

Skupina:
Geoff Tate - Vocals
Chris DeGarmo - Guitars, Background Vocals
Michael Wilton - Guitars, Background Vocals
Eddie Jackson - Bass, Background Vocals
Scott Rockenfield - Drums
Hosté:
Pamela Moore - Vocals (Sister Mary)
Anthony Valentine - Vocals (Dr.X)
Debbie Wheeler - Vocals (Nurse)
Mike Snyder - Vocals (News Anchorman)
Scott Mateer - Spoken Vocals
Michael Kamen (R.I.P. 2003) - Orchestration
Diskografie Operation: Livecrime
Vyšlo 28. října 1991, EMI Records USA, MVB9913213 (US)

Seznam skladeb:
01. I Remember Now (1:19)
02. Anarchy-X (1:28)
03. Revolution Calling (4:58)
04. Operation: Mindcrime (4:27)
05. Speak (3:44)
06. Spreading The Disease (5:06)
07. The Mission (5:48)
08. Suite Sister Mary (11:07)
09. The Needle Lies (3:20)
10. Electric Requiem (1:16)
11. Breaking The Silence (4:21)
12. I Don't Believe In Love (4:19)
13. Waiting For 22 (1:28)
14. My Empty Room (1:37)
15. Eyes Of A Stranger (8:25)
Total Time: (62:43)

Recorded: Madison, Milwaukee and La Crosse, Wisconsin, May 10-12, 1991
Producer: Queensrÿche and James 'Jimbo' Barton
Director: Wayne Isham
Producer: Jeff Tannebring
Recording (audio): Tom Hall
Mixing: James "Jimbo" Barton
Mixing (assistant): John Whynot, Dan Gellert
Mastering: Mark Wilczak
Photography: Chris Cuffaro, Ross Halfin, Matt Mahurinm, Harold Sinclair, Peter Dokus
Tato kompilace přináší všechny verze a nesčetné množství živých představení známých jako "Operace: LIVEcrime", které vyšlo poprvé v roce 1991. Vystoupení z roku 1990 představovala video, animaci a hostující zpěvačku Pamelu Moore v roli sestry Mary a byla založena na koncepčním albu "Operation: Mindcrime" vydaném o tři roky dříve.


Skupina:
Geoff Tate - Vocals
Michael Wilton - Guitars
Mike Stone - Guitars
Eddie Jackson - Bass
Scott Rockenfield - Drums
Hosté:
Pamela Moore - Vocals


Diskografie Mindcrime At The Moore
Vyšlo 26. června 2007, Rhino Home Video, R2 972720

Seznam skladeb:
Disc 1 01. I Remember Now (1:22)
02. Anarchy-X (1:39) (instrumental)
03. Revolution Calling (5:05)
04. Operation: Mindcrime (4:32)
05. Speak (3:53)
06. Spreading The Disease (4:12)
07. The Mission (6:10)
08. Suite Sister Mary (9:53)
09. The Needle Lies (3:01)
10. Electric Requiem (3:44)
11. Breaking The Silence (4:27)
12. I Don't Believe In Love (5:58)
13. Waiting For 22 (1:25) (instrumental)
14. My Empty Room (3:28)
15. Eyes Of A Stranger (6:00)
Total Time: (64:49)

Disc 2
01. Freiheit Ouvertüre (1:20) (instrumental)
02. Convict (0:08)
03. I'm American (2:51)
04. One Foot In Hell (4:11)
05. Hostage (4:20)
06. The Hands (4:31)
07. Speed Of Light (3:09)
08. Signs Say Go (3:16)
09. Re-Arrange You (3:10)
10. The Chase (3:06)
11. Murderer? (4:33)
12. Circles (3:00)
13. If I Could Change It All (4:27)
14. An Intentional Confrontation (2:32)
15. A Junkie's Blues (3:34)
16. Fear City Slide (4:49)
17. All The Promises (5:15)
18. Walk In The Shadows (encore) (4:53)
19. Jet City Woman (encore) (5:49)
20. Tour Documentary
21. The Chase (featuring Ronnie James Dio)
22. Queensryche Rock and Ride
Total Time: (68:54)

Recorded October 13-15, 2006 at The Moore Theatre in Seattle, WA
Producer: Ethan Mesmer, Dave May
Line producer: Barry Ehrmann
Executive producer: Kenny Nemes, Karen Ahmed
Editing: Scott Wilson
Mixing: Ted Hall, Jason Slater
Mastering: Darcy Proper
Director: Bruce Green
Photography: Greg Watermann

Skupina:
Geoff Tate - Vocals
Michael Wilton - Guitars
Mike Stone - Guitars
Eddie Jackson - Bass
Scott Rockenfield - Drums
Hosté:
James LaBrie - Vocals (15)
John Petrucci - Guitars (15)
Diskografie The Art Of Live
Vyšlo 20. dubna 2004, Sanctuary Records, 06076-88376-9R

Seznam skladeb:
01. Tribe (5:56)
02. Sign Of The Times (3:38)
03. Open (4:37)
04. Losing Myself (4:08)
05. Desert Dance (4:22)
06. Great Divide (4:39)
07. Rhythm Of Hope (3:37)
08. My Global Mind (4:17)
09. Roads To Madness (5:14)
10. Della Brown (6:25)
11. Breaking The Silence (4:33)
12. The Needle Lies (3:14)
13. Best I Can (6:18)
14. Comfortably Numb (Pink Floyd cover) (7:08)
15. Won't Get Fooled Again (The Who cover) (9:18)
Total Time: (77:24)

Producer: Susan Tate
Executive Producer: Merck Mercuriadis
Recording, Mixing: Eric Janko
Editing: Geoff Tate, Rory Berger
Photography: Annamaria DiSanto
Dream Theater se připojilie ke skupině na pódiu pro cover skladby. Nahrávalo se během turné k albu "Tribe".

Skupina:
Geoff Tate - Vocals
Michael Wilton - Guitars
Kelly Gray - Guitars
Eddie Jackson - Bass
Scott Rockenfield - Drums
Hosté:
Pamela Moore - Vocals (15)
Diskografie Live Evolution
Vyšlo 16. října 2001, Sanctuary Records, SDE3023

Seznam skladeb:
01. NM 156 (3:56)
02. Roads To Madness (5:47)
03. The Lady Wore Black (5:28)
04. London, Screaming in Digital (9:04)
05. Encore: Take Hold Of The Flame (4:56)
06. Queen Of The Reich (5:02)
07. I Am I (4:05)
08. Damaged (4:12)
09. Empire (4:50)
10. Silent Lucidity (5:28)
11. Jet City Woman (5:22)
12. Revolution Calling (5:14)
13. Suite Sister Mary (10:41)
14. My Empty Room (1:22)
15. Eyes Of A Stranger (6:18)
16. Hit The Black (3:40)
17. Breakdown (4:03)
18. The Right Side of My Mind (6:30)
Total Time: (95:58)

Recorded live at the Moore Theater, Seattle, WA on July 27 & 28, 2001
Director, Producer: Michael Drumm
Recording: Kelly Gray
Editing: Georgina Guidotti, Jon Obenchain
Mixing (assistant): Tom Phaffel
Mastering: Gene Grimaldi, Eddy Schreyer
Artwork, Design: Rory Berger, Riki Frank, Garrett Barati

Skupina:
Geoff Tate - Vocals, Keyboards
Michael Wilton - Guitars, Vocals (backing)
Chris De Garmo - Guitars, Keyboards, Vocals (backing)
Scott Rockenfield - Drums, Percussion
Eddie Jackson - Bass
Hosté:
Diskografie Building Empires
Vyšlo 3. listopadu 1993, EMI Video, 07777-33153-3-4, E3-33153 (US)

Seznam skladeb:
01. Nightrider ()
02. The Prophecy (Live in Tokyo) ()
03. Gonna Get Close to You (Lisa Dalbello cover) ()
04. Eyes of a Stranger (Alternate Version) ()
05. Empire ()
06. Best I Can ()
07. Silent Lucidity ()
08. Jet City Woman ()
09. Another Rainy Night (Without You) (Alternate Version) ()
10. Another Rainy Night (Without You) ()
11. Anybody Listening? ()
12. Resistence (Live) ()
13. Walk in the Shadows (Live) ()
14. The Thin Line (Live) ()
15. Take Hold of the Flame (Live) ()
16. The Lady Wore Black (Live) ()
17. Silent Lucidity (Live) ()
18. I Will Remember (Live - Unplugged) ()
19. Della Brown (Live - Unplugged) ()
Total Time: (00:00)

Producer: Jeff Tannebring, James Guthrie, Neil Kernon, Peter Collins
Mixing, Engineering: James "Jimbo" Barton
Executive producer: Teresa Hamann
Engineering: Paul Northfield
Director: Wayne Isham
Editing: Michael Solomon, Chris Osterhus, Jay Torres
Track #2 recorded Live in Tokyo, Japan, August 5 1984
Tracks #18 and 19 recorded in 1992 for MTV Unplugged

Skupina:
Geoff Tate - Vocals
Michael Wilton - Guitars
Chris DeGarmo - Guitars, Vocals (backing)
Eddie Jackson - Bass, Vocals (backing)
Scott Rockenfield - Drums
Hosté:
Diskografie Video: Mindcrime
Vyšlo 26. září 1989, EMI, E5-1605
Picture Music International, TOLW-3069 (Japan)

Seznam skladeb:
01. I Remember Now (1:17)
02. Anarchy-X (1:27) (instrumental)
03. Revolution Calling (4:42)
04. Operation: Mindcrime (4:43)
05. Speak (3:42)
06. Breaking The Silence (4:34)
07. I Don't Believe In Love (4:23)
08. Waiting For 22 (1:05) (instrumental)
09. Eyes Of A Stranger (5:58)
Total Time: (31:51)

Recorded at The Hammersmith Odeon, London, England 11/15/90
Producer: Peter Collins
Engineering, Mixing: James "Jimbo" Barton
Engineering: Paul Northfield

Skupina:
Geoff Tate - Vocals
Michael Wilton - Guitars
Eddie Jackson - Bass
Chris DeGarmo - Guitars, Vocals (backing)
Scott Rockenfield - Drums
Hosté:
Diskografie Live In Tokyo
Vyšlo 1984, Toshiba EMI, L098-1019 (Japan)

Seznam skladeb:
01. Nightrider (4:32)
02. Prophecy (3:59)
03. Deliverance (3:40)
04. Child Of Fire (4:36)
05. En Force (5:47)
06. Blinded (3:26)
07. The Lady Wore Black (7:01)
08. Warning (4:56)
09. Take Hold Of The Flame (5:12)
10. Queen Of The Reich (5:21)
Total Time: (48:30)

Director: Lindsey Clennell

Zpět


Eddie 1986   Chris 1986

Geoff 1986   Michael 1986

Scott 1986   Michael 1979

  Zpět
Oficiální stránky:
http://www.queensrycheofficial.com/
http://apollowebworks.com/russell/mindcrime.html
https://www.anybodylistening.net/band.html

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  17.3.2020 
Menu Poslední aktualizace: 29.5.2024
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!