Anthony Phillips - progressrock.cz


Zpět

(celým jménem Anthony Edwin Phillips)
(také znám jako Ant, The Vicar a Vic Stench)
(narozen 23. prosince 1951, Chiswick, England)


Anthony Edwin Phillips je britský multiinstrumentalista, zpěvák a skladatel, který v letech 1967 až 1970 působil jako zakladatel a původní kytarista rockové skupiny Genesis. Jako zakládající člen měl na kapelu velmi podstatný vliv během prvních tří z téměř padesáti let jejich existence. Phillips s Genesis stihl natočit dvě alba "From Genesis To Revelation" a "Trespass". Odešel v červenci 1970, když jedním z velkých důvodů byla neschopnost překonat trému z koncertování. Poté se naučil se hrát na více nástrojů, než začal svoji sólovou kariéru. Kromě toho vydal více materiálu na deskách, hudební knihovny, TV partitury, muzikály, a další, než kterýkoli z ostatních šesti členů, i když kvantita nemusí nutně znamenat kvalitu. Jeho odchod z Genesis v předvečer průlomu skupiny k mainstreamové popularitě ho vedl k tomu, že byl často nazýván "Pete Best progresivního rocku", ačkoli na rozdíl od Besta Phillips opustil svou skupinu dobrovolně. Podobně jako Tony Banks nikdy nepředvedl svou hudbu živě na pódiu (samozřejmě kromě Genesis), ale vydal řadu nahrávek "Live In The studio" v rádiu, na CD nebo na svém Youtube kanálu.
Poté vrhl na studium klasické hudby a mohl jen přihlížet rostoucí popularitě skupiny, kterou opustil a ve které v její počáteční fázi zanechal svůj rozvíjející se, nesmazatelný rukopis.
Jeho hudební stopu lze nalézt v kapelách The Anon, Camel, Genesis, The Anthony Phillips Band, X-Cess.
Anthonyho Phillipse lze považovat za jednoho z největších solitérů hudební scény posledních tří dekád. Tento hráč na řadu kytar, včetně 12-strunné, později i klavírista, spolu s dávným kamarádem Michaelem Rutherfordem základní stavební pilíř raných Genesis, vždy inklinoval ke křehčímu, zpravidla na akustických nástrojích založenému zvuku a za naplněním svých hudebních představ a ideálů celá léta kráčel s tvrdošíjnou neústupností, bez ohledu na veškeré módní trendy.

Phillips se narodil 23. prosince 1951 bohatému bankéři a prezidentovi pojišťovací společnosti, který zemřel v roce 1997, a jeho manželce Pauline v Chiswicku, Londýně-Roehamptonu v Anglii. Má starší nevlastní sestru Anne a o sedm let mladšího bratra Roba, který hraje na hoboj. Když mu bylo jedenáct let, Ant se vydal na dvojitou kariéru jako kytarista a skladatel na internátní škole.

Navštěvoval přípravnou školu, během níž založil první skupinu a zúčastnil se představení "My Old Man's a Dustman" ve školní chatě jako zpěvák, ale zapomněl při něm slova a byl vyhozen. To vedlo k jeho rozhodnutí naučit se hrát na kytaru. Naučil se dost na to, aby hrál na sólovou kytaru při ztvárnění coveru "Foot Tapper" od The Shadows ve školním salonku. The Shadows měli hlavní vliv na Phillipse, pokud jde o akustickou kytaru. Ve třinácti letech získal Phillips kytaru Stratocaster a napsal základ své první písně "Patricia", pojmenované po první dívce, kterou měl rád. Píseň "Patricia" byla vydána jako instrumentálka v "Genesis Archive 1968-1975" a také si našla cestu na první desku Genesis jako "In Hiding".

Nebyl tak úplně samouk na kytaru, dostal nějaké lekce základních akordů od klasického kytaristy Davida Channona, který se stal pro Phillipse velkým zdrojem inspirace, používal také noty k písním od The Beatles, které mu posílala jeho matka. Phillips pak získal více znalostí akordů a naučil se "přiměřeně dobře" kopírovat odposlechem. Jako teenager Phillips krátce žil i ve Spojených státech.

V dubnu 1965 Phillips navštěvoval Charterhouse, nezávislou školu v Godalmingu, Surrey (část Londýna), kam přišel už jako šikovný a nápaditý kytarista. Měl tam kamaráda Riverse Joba, se kterým už kdysi počátkem 60. let založil skupinu Spiders, jedné z málo známých kapel z Merseyside. V následujícím měsíci založil se svými spolužáky Riversem Jobem, Richardem Macphailem, Mikem Rutherfordem a Robem Tyrellem kapelu, která se jmenovala The Anon. Pro Rutherforda, který se mezitím stal hlavním zpěvákem, když Richard MacPhail, jejich tehdejší zpěvák, musel na naléhání rodičů skupinu opustit, to byla hotová spása, protože protože se právě začínali pohlížet po novém doprovodném kytaristovi. K Mikeovi se hodil perfektně, a brzy se stal hlavním zpěvákem. Své sety založili na písních The Beatles a The Rolling Stones a nahráli jedno demo, Phillipsovu píseň "Pennsylvania Flickhouse". Mike se ale u mikrofonu moc dlouho neohřál. Když jej Ant nutil zpívat "Mercy Mercy" od Rolling Stones, nedokázal vyzpívat vysoké tóny. Většina jejich hudby byla příliš jemná pro skupinu, která začínala s pódiovými vystoupeními. Skupina se rozpadla v prosinci 1966.

Anthony Phillips a Mike Rutherford V lednu 1967, poté, co se The Anon rozešli, se Phillips a Rutherford stali skladatelskou jednotkou pro tvorbu písní a začali nahrávat několik demonahrávek. Přizvali dalšího žáka Charterhouse Tonyho Bankse, člena Garden Wall, další rozpadlé školní skupiny, aby hrál na klávesy. Banks souhlasil a navrhl zapojit své spoluhráče z kapely Garden Wall, zpěváka Petera Gabriela a bubeníka Chrise Stewarta. Ke spojení obou kapel došlo v podstatě v létě 1966, když Richard MacPhail chtěl uspořádat koncert, kterým chtěl oslavit svůj odchod ze školy. Až o velikonočních prázdninách 1967 se Tony Banks, Peter Gabriel, Mike Rutherford, Anthony Phillips poprvé sešli v nahrávacím studiu.
Poté tato pětice, bubeníka Chrise Stewarta, natočila demo pásku, kterou předala Jonathanu Kingovi, který s nimi nato podepsal smlouvu se svým vydavatelstvím a nechal je nahrát nějaké singly. Pojmenoval skupinu Genesis a navrhl, aby nahráli studiové album, které se stalo "From Genesis To Revelation". Phillips byl obzvláště naštvaný, když King přidal smyčcové aranžmá do jejich písní bez jejich vědomí.

V září 1969 se 17-letý Phillips rozhodl nepokračovat na univerzitě a místo toho se dal dohromady s Gabrielem, Banksem a Rutherfordem poté, co se rozhodli stát se kapelou na plný úvazek. Skupina dala vale značce Decca, Jonathan King ztratil zájem o skupinu, což bylo geniální a dopomohlo to k tomu, že skupina podepsala kontrakt s firmou Charisma, kde už řádili vynikající Van Der Graaf Generator. Skupina měla teď prostor dýchat, měla možnost skládat bez jakékoliv omezení. Zároveň se nenechávali inspirovat nikým a všechno šlo přímo z jejich srdcí. Anthony Phillips je zde vůdčí osobností, alespoň z hudebního hlediska. Díky němu se Genesis posunuli a Tony Banks se zdokonalil v klávesách. Během nahrávaní druhého alba "Tresspass" ale Phillips ustoupil do pozadí, frustrovaný ochromujúcim stresem z jevištního vystupování. Nicméně na začátku roku 1970 se neustálé turné začalo nosit na Phillips částečně kvůli nedostatku prostoru pro sóla v sestavě kapely a nedostatku času na vývoj nového materiálu. Aby si to ještě více zkomplikoval, přišla na něj tréma, která se postupem času postupně zhoršovala. Bojoval s ní tři měsíce v domnění, že jde o přechodnou fázi. Navíc onemocněl bronchiálním zápalem plic. V červnu 1970 se Phillips zotavil natolik, že se mohl sejít se svými spoluhráči a nahrát své druhé album "Trespass". Přes jeho různé problémy v té době si Phillips přesto užil nahrávání. Po dokončení nahrávání v červenci skupina pokračovala v turné. Brzy během turné ale Phillips oznámil své rozhodnutí odejít, když dostal radu od svého lékaře, aby kapelu opustil, což se stalo ještě před vydáním jejich druhého alba. Jeho poslední koncert se konal v Haywards Heath dne 18. července 1970. Banks a Rutherford později řekli, že skupina vážně uvažovala o úplném rozpuštění v důsledku Phillipsova odchodu. V kapele jej nakrátko nahradil Mick Barnard.

Paradoxem navždy zůstalo, že velmi silně ovlivnil skladby na třetím albu "Nursery Cryme", se kterým Genesis prorazili u publika. Titulní skladba alba "The Musical Box" je založena na materiálu napsaným Phillipsem a Rutherfordem, SKLADBU původně nazvanOU "F#" (vyslovováno "F Sharp"), kterou složil a nahrál Phillips jako demo na začiatku roku 1969. Byla to první pak skladba, která ke skupině přitáhla široké publikum z oblasti progresívního rocku.

K tehdejší situaci se Anthony rozpovídal: "Hráli jsme na technických fakultách, v nočních klubech a bavili jsme lidi. Největší potíže jsme měli s tichými písněmi, protože jsme prostě neměli zesilovače a lidé nás prostě neposlouchali. Jednou ze smutných věcí v tom roce na cestách bylo, že se odložilo hodně materiálu. Kdysi jsme začínali sety s "Grandma" a "Little Leaf", které se později objevily jako "Old Wives Tales" na "Private Parts & Pieces III". Tento materiál se mohl dostat na "Trespass", ale byl odvržen z turné, protože byly příliš tiché".


Po odchodu z Genesis postrádal Phillips pevný směr. Vzpomíná si, jak v době svého odchodu poslouchal Jeana Sibelia a poznal, že jeho hudební schopnosti jsou "strašně omezené", což ho povzbudilo, aby se stal zdatnějším hudebníkem. Jeho první reakcí po odchodu bylo, že půjde studovat na univerzitu. Návratit se ke studiu v 19 letech bylo i tak dost zvláštní. Ale nakonec u něj zvítězil názor, že jeho místo je přece jen v hudbě. Zvláště poté, co objevil "klasickou" hudbu. Několik let pak studoval hru na piano a skládání, aby měl v budoucnu úplnou kontrolu nad tím, co bude skládat, což nebyl právě případ, kdy na album "From Genesis To Revelation" aranžoval smyčce Arthur Greenslade. V roce 1974 se stal kvalifikovaným učitelem hudby a dával lekce studentům. V roce 1977 hrál na klasickou kytaru a klavír a studoval orchestraci.

Do vydání prvního sólového alba o Phillipsovi nebylo moc slyšet. K hudebnímu byznysu se znovu dostal až v roce 1973, kdy začal opět skládat s Mike Rutherfordem. Něco z jejich společné práce se později dostalo na album "The Geese And The Ghost". Spolu s Mikem Rutherfordem napsal hymnus "Take This Dream", který se dostal na kompilaci firmy Charisma Records nazvanou "Beyond An Empty Dream". Nahrával ve spolupráci s Harry Williamsenem, Mike Rutherfordem a Philem Collinsem. Novou hudbu napsal i pro další album a dělal s Philem i na skladbě "Siver Song", která měla vyjít na singlu, ale master nebyl nakonec tak dobrý jako demosnímek, takže nevyšel. V roce 1976 se podílel i na demo nahrávkach Petra Gabriela, kde hrál na klávesy.

Jeho první sólové album "The Geese & The Ghost" bylo napsáno v první polovině 70. let a nakonec vyšlo v roce 1977 jako jediné album na labelu Hit & Run, které jejich manažer Tony Smith založil speciálně pro něj. Album představilo širokou škálu hudby se širokou škálou akustických nástrojů. Obálka obsahuje krásnou krajinu namalovanou Peterem Crossem, který by namaloval svá legendární mistrovská díla pro několik dalších Antových alb. Na albu s Anthonym Phillipsom spolupracovali Phil Collins jako zpěvák, Michael Rutherford byl po autorovi ten nejzásadnější inštrumentalista, na flétnu hraje bratr Steve Hacketta John, na hoboj pro změnu Anthonyho bratr Robert. Krásné komorní dílo je v podstatě postavené na dvou příbězích. Tím prvním je 12-minutový historický a bojovný portrét krále Henryho z Tudorovských dob. Tím druhým je poetický, skoro pohádkový příběh o "Husách a Duchovi". Album je protkáno čtyřmi, včetně bonusové "Master Of Time", zpívanými skladbami, kde ve dvou lze poznat hlas Phila Collinse, další dvě nazpíval samotný autor. Album je ideální ukázkou fúze klasické hudby a britského art rocku.

Po komerčním neúspěchu "The Geese & The Ghost" byl Phillips svými nahrávacími společnostmi tlačen více popovým směrem. Další nahrávky, které Ant nahrál, splňují požadavky nahrávací společnosti na popové hity. Naštěstí našel vynikajícího producenta v Rupertu Hineovi a měl i velmi dobrý výběr hudebníků jako např. bubeník Michael Giles z King Crimson a baskytarista John G. Perry z Caravan a Quantum Jump pro následující dvě alba. Jeho druhé album "Wise After The Event" vyšlo v roce 1978. Na rozdíl od "The Geese & The Ghost" na něm nejsou přítomni žádní členové Genesis, pravděpodobně z důvodu, že kapela sama byla pravděpodobně zaneprázdněna pracemi na albu "...And Then There Were Three".

Tato nahrávka je velmi půvabná a delikátně orientovaná na akustickou kytaru, i když obsahuje konvenční basové, bicí a klávesové party. Nalezne se tam i několik vynikajících sól na elektrickou kytaru. Tato nahrávka není extrémně progresivní i přes dosti propracované kompozice. Na rozdíl od svých alb "Private Parts & Pieces" zde Anthony Phillips vytvořil rytmické a strukturované album, rytmus je spíše pomalejší, takže se můžete plně zaposlouchat do četných uklidňujících melodií předvedených kytarami. Přesto album nabízí známé hudebníky jako bubeník Michael Giles (ex-King Crimson), baskytarista Johna G. Perryh (ex-Caravan), saxofonista Mel Collins (ex-King Crimson, Camel) a Rupert Hine, který byl nejznámější jako producent takových počinů jako Fixx a Saga. Vnikající producent Rupert Hinei se zasloužil i o velmi dobrý výběr hudebníků pro následující alba "Wise After The Event" (1978) a "Sides" (1979).

v 80. a 90. letech bylo vydáno několik dalších pokračování "PP&P". Podle Phillipse série "vznikla částečně z nouze. Zrovna se v životě ohlížel vzpamatovával se, hudební knihovna se teprve rozjížděla. Musel proto vydat sbírku věcí pro dvanáctistrunnou kytaru nebo sólové klavírní skladby, aby zvýšil svůj příjem.

Po něm následovalo příští rok "Sides". Obě tato alba produkoval právě Rupert Hine a měla oslovit běžné publikum, i když ani jedno nebylo v tomto ohledu úspěšné. Při jeho prvním vydání ve Velké Británii bylo album "Sides" doprovázeno experimentálnějším albem opravňovaným "Private Parts & Pieces", které obsahovalo převážně kytarovou a klavírní hudbu napsanou v 70. letech 20. století. V USA a v Kanadě byla tato dvě alba vydána samostatně.

Druhá nahrávka této série byla vydána v roce 1980 pod názvem "Private Parts & Pieces II: Back To The Pavilion". Vrcholem je "Scottish Suite", hudba původně napsaná pro prostředí Shakespearova Macbetha. Obsahuje také hudbu ze "Six Pieces For Guitar", notové záznamy, které Ant publikoval v nakladatelství Josefa Weinbergera. Ant připustil podobnost mezi úvodní "Scottish Suite" a skladbou "Henry" z "The Geese & The Ghost", nicméně fanoušci jeho prvního díla si přídavek určitě užijí. Nahrávalo se v létě 1976, "Suita" ve skutečnosti předchází vydání "The Geese", přičemž písně "Salmon Leap", "Electric Reaper" a "Amorphous, Cadaverous And Nebulous" opět navazují tam, kde "Trespass" od Genesis skončilo. Mike Rutherford a Andy McCulloch totiž podpořili Phillipsův arzenál kytar a kláves. Zbytek desky je pokračováním hudby nalezené na prvním "Private Parts & Pieces", instrumentálky s Phillipsem u kláves nebo s kytarou, někdy s flange efektem, jindy hrající skladby pozpátku s domácím smyslem pro studiové experimentování. V roce 1980 si Ant zahrál na albu svého bývalého kolegy z Genesis Mikea Rutherforda nazvaném "Smallcreep's Day".

Phillips začal psát materiál s Andrewem Latimerem z Camel v roce 1981 a byl hlavním hudebníkem na albu této skupiny "The Single Factor", které bylo vydáno až v roce 1982. V roce 1981 vyšla elektronická deska "1984" skládající se z předehry, dvou dlouhých vět s opakujícími se motivy a "chorály". Anthony Phillips zde většinou vyměnil kytaru za klávesy a neváhal zahrát množství moderních kláves, vždy velmi melodických a rytmických. Ani všudypřítomné použití drumboxu není vůbec otravné. Ve skutečnosti mnoho klávesových partů zní trochu jako Suzanne Ciani, zvláště album "Seventh Wave", méně jemným způsobem. Zní to trochu jako "Synergie" ze 70. let od Larryho Fasta. Klávesy mají sice opravdu zvuk 80. let, nicméně zní jako docela progresivně New Age.

Třetí část "Private Parts & Pieces III: Antiques" obsahovala kytarovou hudbu, kterou Ant napsal a nahrál s argentinským hudebníkem Enriquem "Quique" Berro Garciou. Název alba vznikl spojením obou jejich jmen - Antiques. Třetí album je zcela zaměřené na klasickou a akustickou kytaru a jedná se o velmi jemné a klidné album. Nejlepší skladbou je ta se speciálním hostujícím kytaristou Enrique Barro Garciou, který hraje na bluesovou éterickou elektrickou kytaru, zatímco Phillips hraje na rytmickou akustickou kytaru notu po notě.

Antův poslední návrat k pop music nastal v roce 1984. Mainstreamové popové album "Invisible Men" napsal společně s Richardem Scottem. Již dříve se zabýval politickými otázkami, jako jsou práva zvířat a hudební průmysl na svých popových deskách z let 1978 a 1979, tentokrát ale vyjádřil své silné pocity z války o Falklandy. Zpěvák zde zní trochu jako Camel nebo Caravan a jeho hlas je vynikající. Některé písně znějí trochu jako Camel z 80. let ("The Single Factor"), ale bez sól na elektrickou kytaru. Později Ant prohlásil, že tento projekt vyšel "strašně špatně" v důsledku komerčních tlaků. Následně se proto vyhýbal úspěchu hlavního proudu ve prospěch více specializovaného materiálu. Je spoluautorem skladby "Tears On The Ballroom Floor" pro album "I Hear Talk" od skupiny Bucks Fizz. V těchto letech také spolupracoval s Richardem Scottem a Rupertem Hinem na muzikálech "Alice" a "Masquerade". "Alice" poté běžel po několik týdnů.

Další dva kousky série "Private Parts & Pieces" vyšly krátce po albu "Invisible Men". Deska "A Catch At The Tables" přinesla barevnou směs hudby a Ant na této nahrávce vnesl do kytarových partů trochu barvy, přidal mnoho klouzavých strun kláves, dobrou basu a sekvenované bicí (drumbox). Skladba "Earth Man"7 jde dokonce až k čistě elektronické hudbě a připomíná díla Vangelise. Podobně jako většina alb v sérii "PP&P" je album téměř kompletně instrumentální. Pouze skladba "Sistine je vokální kousek.

Naproti tomu "Twelve" je celkem pozoruhodné album. Ant na něm zasadil do kytarové hudby dvanáct měsíců roku a dosáhl nového vrcholu ve svém mistrovství na tento nástroj. Rozmanitost zvuků, které nástroj může vydávat, je pozoruhodná, pozoruhodné je rovněž to, jak snadné je uhodnout, který měsíc je uveden, když posloucháte jakoukoli skladbu alba.

Po kompilaci "Harvest Of The Heart", která není k dispozici na CD, následovaly další "PP&P" 6 a 7. Album "Ivory Moon" (1986) představuje klavírní hudbu typickým Antovým způsobem někde mezi romantismem a impresionismem a také dva kousky z "Masquerade". Deska "Slow Waves, Soft Stars" z roku 1987 se skládá z klávesových improvizací, které posluchači připomínají ledovou krajinu a vesmír, a nechybí ani kytarová hudba, opět ve spolupráci s Quiquem Berro Garciou. Album bylo uvedeno v programu na hudební TV stanici VH-1, kterou Ant navštívil se svým svérázným humorným způsobem. Některé písně zahrál i na kytaru.

V roce 1988 bylo konečně možné nahrát album "Tarka" s velkým symfonickým orchestrem a sólovými hudebníky, Ant a Harry Williamson na kytary a klávesové nástroje, a vydat ji na desce. Příběh "Tarka" je založen podle knihy "Tarka The Otter" od Henryho Williamsona. Hudba byla zřejmě původně napsána jako soundtrack k filmu podle knihy, ale nikdy nebyla použita. Od koncepce alba do jeho konečného vydání tedy uběhlo asi 11 let. Příběh se skládá ze tří vět a "chorálu". Kromě akustických kytar a některých kláves je hlavně orchestrální a skvěle vystihuje náladu knihy i případného filmu. Je těžké uvěřit, že tak dobrá hudba zůstala v trezorech přes deset let, dokud nebyla zachráněna díky Susan George. Původní obal alba obsahoval obrázek ženy a nikde na něm nebyl uveden Phillips nebo Williamson, což vedlo k tomu, že se v obchodech s deskami často uváděla pod "zpěváky".

První část nové série nahrávek s názvem "Missing Links" byla vydána rok poté. Tato série je věnována hudbě, kterou Ant psal a píše pro televizi, různé projekty a tzv. hudební knihovny, tj. archivy, ze kterých si TV stanice, filmaři a další mohou půjčovat hudbu, která není jinde komerčně dostupná, tedy hudbě, se kterou vydělává si na živobytí. "Finger Painting" obsahuje hudbu různé propracovanosti od roku 1979 dále.

Další deska "Slow Dance" z roku 1990 působí jako směs z alb "1984" a "Tarka". Byla nahráno částečně elektronickými nástroji, částečně akustickými, mezi nimiž byly smyčce a lesní rohy jako soubor nebo jako sólové nástroje. Skládá se ze dvou vět, každá o délce cca 25 minut. Proměnlivé rytmy provádějí posluchače mnoha různými motivy.

Devadesátá léta začala znovuvydáním většiny Antových desek na CD. Mnoho z nich se objevilo i na vinylu. Začalo to také zvláště cenným dílem "Private Parts & Pieces 8: New England" z roku 1992, která byla objednána labelem Venture společnosti Virgin Records. Obsahuje kytarové suity, skladby pro soprán saxofon Martina Robertsona a kytaru, rovněž skladby pro kytaru a klavír a mnoho dalších velmi rafinovaných aranží, to vše ve vynikající zvukové kvalitě. Stejně jako na mnoha předchozích albech "PP&P" zde máme opět akustické kytarové kousky, klavírní kousky a dokonce i pár vokálních čísel, ale kompozice jsou tentokrát silnější. Toto album má také hezčí průběh, díky kterému působí jako organický celek namísto pouhé sbírky nezávislých skladeb, jak to často vyznívá z většiny ostatních alb "PP&P". "New England" je v mnoha ohledech Phillipsovým nejkonzistentnějším albem, přinejmenším alespoň od koncepčního alba "1984" z roku 1981.

Další nahrávky pro label Venture by byly skvělé, ale s převzetím Virgin Records společností EMI v roce 1992 byl sublabel Venture ukončen. Během více než dvou desetiletí Ant pilně pracoval pro hudební knihovny a televizi, takže mu nezbývalo moc času na vydávání vlastních projektů. Proto většina jeho vydání od té doby se skládá z knihovny/TV hudby, kompilací a reedice zpětných katalogů, někdy s bonusovým materiálem.

V roce 1994 měl Ant příležitost vydat hudbu, kterou napsal pro TV seriál o Whitbread Round The World Race na CD s názvem "Sail The World". Ve stejném roce vyšla deska "Missing Links 2 - The Sky Road", která zahrnuje nejen hudbu z TV a knihovny, ale i další pozoruhodné kousky z minulých let. V roce 1995 Ant vydal "Gypsy Suite", kterou nahrál s Harrym Williamsonem, když oba na konci 70. let hráli na kytaru. Album také obsahuje ukázky prvních dvou vět suity "Tarka".

Od doby, kdy opustil Genesis, zůstal Phillips nepřetržitě zapojený do různých hudebních projektů, včetně rozsáhlé práce na soundtracku v Anglii, často pro label Atmosphere, součást Universal Music Group. Poskytl také archivní materiál pro první Set Top Genesis s názvem "Genesis Archive 1967–1975", která vyšla v roce 1998.

V roce 1996 Ant Phillips a Helmut Janisch sestavili texty všech Antových písní k tomuto datu a vydali je v knize textů, když jeho písňové dílo se od té doby téměř nerozšířilo. S knihou přišlo i CD "The Living Room Concert" s ukázkami ze studiového koncertu, který byl natočen pro rozhlas a obsahoval sólové akustické verze jeho dřívějšího materiálu. Kompilace "Anthology" odstartovala druhou várku reedic na Antově novém labelu Blueprint Records (divize Voiceprint). Různé další antologie měly následovat v příštích letech.

Album "Private Parts & Pieces 9 – Dragonfly Dreams" z roku 1996 je dalším mixem, na kterém je opět slyšet Enrique Berro Garcia.

Rok poté Ant zahájil spolupráci s jedním ze svých bývalých studentů, Guillermem Cazenavem ze Španělska, která se ukázala jako trvalá, ale hudebně nebyla nepříliš plodná. Natočili album s názvem "The Meadows Of Englewood" založené na improvizacích, dvě videa a CD "Live Radio Sessions". Album bylo pojmenováno po silnici, na které Ant žije v Londýně.

V roce 1997 byla vydána také TV hudba: 2CD "The Music Of Nature", které doprovázelo TV seriál Survival, který zahrnoval spoustu hudby od Anta. Deska jeho druhé řady "Missing Links 3 - Time & Tide" obsahuje TV hudbu, kterou Ant napsal s japonským perkusionistou a flétnistou Jiji Hirotou. Hudba na "Time & Tide" je opravdu velmi plynulá. Skládá se z 29 instrumentálek, každá v průměru kolem 2 minut. Přestože jsou všechny skladby extrémně krátké, každá je úplná sama o sobě a nádherně zpracovaná, vytváří živé obrazy "Amazonas", "Peruvian Plains", "Underwater Forests", "Blue Lagoons" a dalších stejně okouzlujících "Sacred Kingdoms" v mysl posluchače. Nástroje, které zde vynikají, jsou Phillipsovy vlastní klávesy, 12-strunná kytara a perkuse, i flétna a zobcová flétna zde vystupují prominentně (v podání Joji Hirota), podobně jako některé příležitostné čínské nástroje (hrál na ně Guo Yue).

Ant na vlně nostalgie, která obklopila "Genesis Archive 1968-1975", založil třetí sérii nahrávek pod hlavičkou "Archive Collection". První díl byl vydán v roce 1998 a obsahoval demo verzi "The Musical Box".

Později téhož roku Ant napsal a nahrál několik nových klavírních skladeb. Vyšly na podzim 1999 jako album "Private Parts & Pieces X: Soirée" a tvoří je romantické instrumentálky hrané Anthonym na klavír, blížící se pro přirovnání spíš třeba Schumannovi než čemukoli, co kdy jeho kolegové z Genesis vyprodukovali. Jasně ukazují, jaký velký talent v Anthonym byl a je. Album nám představuje Anthonyho cit a schopnost napsat skladbu nesoucí cit pro melodii a přitom se koupat v teritoriích vážné hudby, aniž by musel být moderně disharmonický.

Na začátku nového tisíciletí a 25 let po první nahrávce, kdy kazety rychle běžely, byl jeho studiový koncert z roku 1978 pro skotskou rozhlasovou stanici Radio Clyde konečně vydán na CD, tentokrát v zamýšlené rychlosti. V roce 2004 se objevil svazek 2 "Archive Collection". Rok 2005 znamenal další vrchol v Antově tvorbě. Po letech příprav vyšla pod názvem "Field Day" grandiózní kolekce téměř 60 nových skladeb nahraných v širokém spektru položek z rozsáhlé Antovy sbírky loutnových nástrojů.

V roce 2008 vyšla v Itálii (Edizioni Segno) první biografie Anthonyho Phillipse "The Exile" od novináře Maria Giammettiho. Když v roce 2008 vyšlo album "Wildlife" s hudbou, kterou Ant napsal pro dokumenty o divoké přírodě, bylo to první takové Antovo album, které neneslo nálepku "Missing Links". Série "Missing Links" se v roce 2009 rozrostla do čtvrtého dílu pod názvem "Pathways & Promenades", který se skládá převážně z kousků, jež byly původně použity v různých samplerech od 80. let a které byly dlouhou dobu mimo vydání. Roku 2009 hrál ve dvou písních z alba "Out Of The Tunnel's Mouth" dalšího člena Genesis, kytaristy Steva Hacketta, čímž zacelil mezeru, kde kromě Raye Wilsona, který ještě musí spolupracovat s Collinsem, Gabriela a Phillipse, každý z G7 spolupracoval s každým dalším G7. V roce 2010 bylo vydáno "Ahead Of The Field", které obsahuje projekt knihovny z roku 1985.

V roce 2012 vyšly ne méně než dvě novinky. Ant vydal album "Seventh Heaven" s Andrewem Skeetem, 3CD s 36 krátkými skladbami pro orchestr a sólové nástroje, z nichž některé jsou aranžemi již dříve vydaných skladeb. Po 13 leté přestávce pokračovala série "Private Parts & Pieces 11 - City Of Dreams", která obsahuje především krátké klávesové kousky, celkem 31 instrumentálních skladeb, z nichž všechny jsou poměrně krátké s dobou trvání od necelé minuty do necelých čtyř minut. Namísto toho, aby jednotlivé skladby vytvářely segmenty většího, souvislého hudebního díla, velmi často utichnou dříve, než začne další, čímž je zdůrazněn kompilační charakter série "Private Parts & Pieces". Většinu skladeb zde lze snad definovat jako ambientní nebo elektronické, ale jsou zde také skladby klasické, akustické kytary a klavír, které jsou charakteristické pro Phillipsovu tvorbu. Ve skladbě "King Of The Mountains" je dokonce i malinký part elektrické kytary, což je snad trošku neobvyklé. Ant také pracoval na albech dalších lidí jako skladatel nebo hudebník. 5CD Box Set nazvaný "Harvest Of The Heart" zaznamenávající Phillipsovu sólovou kariéru a spolupráci byl vydán v roce 2014.

Jeho zatím poslední sólové album "Strings Of Light" vyšlo v říjnu 2019 a reedice "Archive Collections Vols 1 & 2" vyšla v lednu 2022.

11 alb série "Private Parts & Pieces", které Anthony zatím vydal v letech 1979 až 2012, lidé buď milují, nebo je vůbec nemusí. Každý není naladěn na hodně osobní hudbu na hony vzdálenou rocku a popu a blížící se vážné hudbě, jindy třeba podávající si ruce s ambientem, třeba na vynikající "Private Parts & Pieces VII: Slow Waves, Soft Stars" (1987).

Phillips se periodicky znovu objevuje a pracuje ve stylu, který je mnohem blíže klasicky ovlivněnému původnímu zvuku Genesis než k tvorbě současné verze skupiny. Zachovává si kult fanoušků, v určitých ohledech podobný Peteru Banksovi z Yes (další kytarista, který opustil art-rockovou kapelu v kritickém raném okamžiku v jejich historii), ale nahrává častěji. Píše také značné množství hudby pro televizi a filmy a zůstává kytaristou nejvyšších dovedností a sebevědomí, nasáklý klasickými, předbarokními a folkovými vlivy, schopný nahrát celá alba obsahující pouze jeho akustický nástroj. Phillipsovy dovednosti na klaviatuře, hlavně na syntezátoru a Mellotronu, jsou omezenější a nikdy nebyly využity v kontextu skupiny, ale jeho studiové nahrávky odhalují osobitý charakter i jeho skladbám na tyto nástroje.

Zpět
Spolupracovníci:
Quique Berro Garcia - Guitars
Joji Hirota - Drums, Percussion, Vocals
Andrew Skeet - Piano, Keyboards
Hosté:


Členové
(Narozen ***, Argentina)
Guitars


Enrique Berro Garcia se narodil v Argentině a začal se učit na kytaru v raném mládí. Hrával s řadou amatérských kapel na večírcích pro teenagery v Buenos Aires a ve volném čase se učil na klavír. Ve věku 20 let se Quique připojil k argentinské skupině Safari pouhé tři týdny předtím, než nahráli "Estoy Hecho Un Demonio", jeden z nejprodávanějších singlů v historii argentinského popu.

I přes tento velký úspěch skupina v původní sestavě dlouho nevydržela a Quique se rozhodl rozšířit své hudební hranice o tři roky strávené na hudební škole Manuel de Falla, kde studoval hru na kytaru, klavír a harmonii. Zároveň hrál se skupinou Zatrapa, která do svého repertoáru zařadila coververze písní Genesis a Beatles. V roce 1978 Quique poprvé přijel do Londýna před turné po Španělsku s argentinskou popovou hvězdou Roquem Narvajou.

Po návratu do Londýna se rozhodl pro jiný přístup a zapsal se na Guildhall School of Music, aby mohl studovat řadu předmětů včetně orchestrálního dirigování, kytary a klavíru. Zúčastnil se také semináře klasické kytary Chigihana v Itálii s klasickým kytaristou Alirio Diazem. Quique se zcela ponořil do studia hudby a často trávil čtyři až pět hodin denně cvičením navíc k času, který strávil studiem.

Jednoho večera na večeři s přáteli Quique potkal hudebního producenta Ruperta Hinea, který pracoval s Antem na albu "Sides" v Trident Studios. Quique byl fanouškem Antovy hudby a zeptal se, zda by se mohl zúčastnit některých zkoušek, a zjistil, že byl Antovi představen následující týden během mixování alba. Na konci session Quique vzal kytaru a skvěle zahrál "Collections" z "The Geese & The Ghost". Ant pocítil, že by měl být Quiqueovým fanouškem! Ti dva se brzy spřátelili a začali pracovat na skládání originálního materiálu, který se nakonec stal základem pro album "Antiques" vydaném v roce 1982.

Na konci roku 1981 se Quique vrátil do Buenos Aires a pokračoval v práci jako studiový hudebník. V dubnu 1986 se vrátil do Spojeného království a nahrál nějakou novou hudbu s Antem, která našla domov následující rok na albu "Slow Waves, Soft Stars". Uplynulo dalších devět let, než se Quique mohl znovu setkat s Antem za účelem dalšího psaní a nahrávání, jejichž výsledky se objevily na "Dragonfly Dreams".

Mezi prací jako studiový hudebník a výukou hudby Quique nahrál řadu skladeb na akustickou kytaru, které tvoří jeho první sólové album vydané Blueprint Records na jaře 2003. Quique nyní pobývá v Madridu a doufá, že budoucnost přinese další příležitosti pracovat s Antem při psaní a nahrávání nového materiálu.

Členové
(Narozen ***, Otaru, Hokkaido, Japan)
Drums, Percussion, Vocals


Joji je japonský skladatel a mezinárodně uznávaný japonský Taiko bubeník, multiperkusionista, hráč na shakuhachi a zpěvák.

Joji se narodil v Otaru na Hokkaidó, severním ostrově Japonska. Když mu bylo asi 5 nebo 6 let, jeho otec hrál hudbu na shakuhachi a minyo a Joji se učil hrát jeho napodobováním. Když navštěvoval asi 5. třídu, vstoupil do souboru pikol a bicích. Už jako malý měl rád bubny a velmi jej potěšilo, když poprvé začal hrát na bubny Taiko, když mi bylo asi 11 let. Během návštěvy střední školy, připojil se se do dechové kapely a už ve 13 začal skládat. Poté začal studovat hru na bicí nástroje a skladbu na Kyoto Arts University.

V roce 1972 byl pozván slavným Stomu Ymashtou do Anglie, aby se stal hudebním ředitelem a perkusionistou divadla Red Buddha Theatre. Tohle byl zlom. Jak sám Joji říká, ale díky tomuto pozvání mohl zůstat s Nagoya Philharmonic Orchestra a hrát Beethovenovu pátou po zbytek svého života. To vedlo k tomu, že se Joji v roce 1977 stal hudebním ředitelem a sólovým perkusistou pro Lindsay Kemp Dance Company, který uváděl vystoupení v Evropě, Kanadě, Jižní Americe a Japonsku. V roce 1991 skupina vyhrála cenu Time Out za nejlepší taneční společnost za produkci "Onnagata", pro kterou Joji napsal a zahrál hudbu.

V 80. letech založil světoběžnou skupinu Joji Hirota and the Taiko Drummers, která začínala jako duo, v roce 2000 měli 5 členů a nyní je jich asi 13 členů. Jedná se většinou o Japonce, ale mají také britské a italské hráče a některé další smíšené národnosti. Jezdí na japonské kulturní akce, včetně japonského festivalu každý rok v Londýně, na jehož konci hrajína Trafalgar Square. Za tři desetiletí dlouhé kariéry získal ocenění Ambassador's Commendation od britského japonského velvyslanectví za jeho přínos k hudební činnosti mimo Japonsko jako uznání za jeho úspěchy.

Spolupráce Jojiho Hiroty s labelem Real World začala během Recording Week v Real World Studios v roce 1992, kdy spolupracoval se zakladatelem Clannad Pólem Brennanem a čínským flétnistou Guo Yue na albu "Trísan", které v tomto roce získalo cenu kritiků Tower Records v New Yorku za současnou instrumentální hudbu.

"The Gate" zachycující mistrovství a rytmickou půvab tohoto vynikajícího multiinstrumentalisty, je sólová nahrávka Joji Hiroty z roku 1999 u Real World. Jeho epické skladby popisují rozlohy moře a oblohy zprostředkované emocemi, které zastavují srdce, je v nich radost a povznesení, smutek a touha a vždy virtuózní umění, jehož výsledkem je hluboce meditativní a dechberoucí poslech.

Rovněž se objevil na albu Petera Gabriela "Big Blue Ball", která vyšla dne 24. června 2008 na Gabrielově labelu Real World Music. V letech 1991, 1992 a 1995 si pozval Gabriel řadu muzikantů z celého světa do usedlosti Box v hrabství Wiltshire, kde má své studio, a "nahrávací session" mohla začít. Uvolněná atmosféra je cítit ze všech skladeb, charakteristických i svou stylovou šíří. Co nahrávka to perla, těžko tedy vynášet jednu na úkor druhé. V celkem 11 skladbách je možné slyšet hvězdné muzikanty a zpěváky jako je Peter Gabriel, Karl Wallinger, Sinead O’Connor, Natacha Atlas, Iarla Ó Lionáird a James McNally (oba z Afro Celt Sound System), Papa Wemba, Justin Adams, Jah Wobble, Billy Cobham, gospelové seskupení the Holmes Brothers, kytarista Living Colour Vernon Reid, vynikající flamencový kytarista Juan Canizares, japonský percussionista Joji Hirota a mnoho dalších.

Plodná kariéra Joji zahrnuje více než 30 let a 16 alb, vyřezává dynamické krajiny rytmů a strašidelných melodií s tématy přírody a krásy v každodenním životě. Od té doby, co v roce 2003 obdržel od velvyslance Ority pochvalu za svůj přínos japonské kultuře v zámoří prostřednictvím svých hudebních aktivit, pokračoval v práci na velkém množství různorodých projektů a se svým nedávným charitativním koncertem „Beyond The Requiem“ turné s London Metropolitan Orchestra ve Spojeném království a Japonsku se snažila dosáhnout změny tím, že prostřednictvím hudby podpořila lidi postižené katastrofou zemětřesení v roce 2011.

Více než polovinu svého života strávil v Anglii, kde volně mísil nástroje a vlivy, aby vytvořil hudbu, která je jedinečně jeho vlastní. Nyní hraje na bicí, zobcovou flétnu a také zpívá. Jeho flétna zní jako zpěv, jeho zpěv zní instrumentálně a jeho bubny nezní jako nic na světě.

Členové
(celým jménem Andrew John Skeet)
(Narozen 1969, Croydon, England)
Piano, Keyboards


Andrew Skeet je britský hudebník, skladatel a hudební producent. Psal hudbu pro TV a film a spolupracoval s mnoha známými skladateli a umělci jako aranžér, orchestrátor a dirigent.

Andrew Skeet navštěvoval Trinity Boys School v Croydonu, kde se jako chlapecký zpěvák objevil na soundtracích jako "The Meaning of Life" od Monty Python, "Yentl" a "Another Country" od Barbry Streisand s Rupertem Everettem jako Guy Bennettem a Colinem Firthem jako Tommy Judd. Skeet poté studoval hudbu na University of East Anglia a na The Royal College of Music v Londýně.

S bývalým spolupracovníkem Howieho B Lukem Gordonem založili Skeet produkční společnost Roxbury Music a jejich hudba byla široce využívána v britské televizi. Mezi programy, které obsahovaly hudbu od Roxbury, patří The Apprentice, Dispatches, Banged Up Abroad, Britain's Lost World, Freaky Eaters, What Katy Did Next, Gumball's 3000 Miles, Kali, nebo spolupracoval s Mikem Figgisem pro londýnský filmový festival a Locked Up Abroad. Jejich hudba byla slyšet po celém světě se skladbami vydanými na sérii hudebních knihoven Universal na labelu The Atmosphere, Chappell a Bruton.

Skeet zaznamenal chystaný celovečerní dokument od Optimistic Productions v režii Daniela Edelstyna "How To Re-establish A Vodka Empire" s London Philharmonic Orchestra a vydal koncert a album s hudbou z hitových videoher.

Skeet někdy působil jako člen The Divine Comedy Neila Hannona a pracoval jako aranžér a dirigent pro umělce jako George Michael, Sinéad O'Connor, Suede a James Lavelle's Unkle. S Neilem Hannonem pravidelně koncertoval jako MD a hráč na klávesové nástroje The Divine Comedy po odchodu Joby Talbota. Objevil se na dvou albech jako aranžér a dirigent, a to Hannonovo deváté album "Victory For The Comic Muse", vydané v červnu 2006, a "Bang Goes The Knighthood" z roku 2010.

V listopadu 2010 Skeet spolupracoval s umělkyní Imogen Heap, která získala cenu Grammy, na orchestrální partituře hrané živě k obrazu s názvem Love The Earth, který měl premiéru v Albert Hall. Spolupracovali také na sborové zakázce pro Festival Bird's Eye na BFI, což byla a cappella sborová partitura k vůbec prvnímu surrealistickému filmu "The Seashell and the Clergyman" (Germaine Dulac, 1927) s Holst Singers. Skeet pravidelně spolupracuje s TV a filmovým skladatelem Danielem Pembertonem jako orchestrátor a dirigent na filmech Desperate Romantics, Occupation, Hiroshima, Monster Moves, Money a v roce 2010 revivalu Upstairs Downstairs. Spolupracoval s velšskou elektronickou hudební skupinou Hybrid, na níž přispěl orchestrálními a smyčcovými úpravami na "Morning Sci-fi" a "Disappear Here".

Zpět
Studiové desky:
2019 Strings Of Light
2012 Private Parts & Pieces XI: City Of Dreams
2012 Seventh Heaven
2010 Ahead Of The Field
2009 Missing Links Volume Four: Pathways & Promenades
2007 Wildlife
2005 Field Day
1999 Private Parts & Pieces X: Soirée
1997 Missing Links Volume Three: Time & Tide
1996 The Meadows Of Englewood
1996 Private Parts & Pieces IX: Dragongly Dreams
1995 Gypsy Suite
1994 Missing Links Volume Two: The Sky Road
1994 Sail The World
1992 Private Parts & Pieces VIII: New England
1990 Slow Dance
1989 Missing Links Volume One: Finger Painting
1988 Tarka
1987 Private Parts & Pieces VII: Slow Waves, Soft Stars
1986 Private Parts & Pieces VI: Ivory Moon
1985 Private Parts & Pieces V: Twelve
1984 Private Parts & Pieces IV: A Catch At The Tables
1983 Invisible Men
1982 Private Parts & Pieces III: Antiques
1981 1984
1980 Private Parts & Pieces II: Back To The Pavilion
1979 Sides
1979 Private Parts & Pieces
1978 Wise After The Event
1977 The Geese & The Gost
Živé nahrávky:
2003 Radio Clyde
1998 Live Radio Sessions
1995 The Living Room Concert

Ostatní nahrávky:
2004 Archive Collection Volume Two
1998 Archive Collection Volume One
1997 Legend
1995 Anthology
1985 Harvest Of The Heart

Studiové nahrávky s Genesis:
2008 Genesis 1970–1975 (remaster a remix)
1998 Archive 1967-75 (4CD)
1970 Trespass
1969 From Genesis To Revelation
1968 Genesis SinglesSkupina:
Anthony Phillips - 6 and 12-string Guitars, Bell Cittern, Guitarina, Fender Stratocaster
Hosté:
Diskografie Strings Of Light
2CD/DVD, vyšlo 25. října 2019, Esoteric Antenna, EANTCD 31076

Seznam skladeb:
CD 1
01. Jour de Fete (2:25)
02. Diamond Meadows (3:18)
03. Caprice in Three (2:54)
04. Castle Ruins (2:27)
05. Mermaids and Wine Maidens (3:19)
06. Winter Lights (6:19)
07. Song for Andy (3:49)
08. Pilgrimage of Grace (3:36)
09. Skies Crying (4:51)
10. Mouse Trip (1:05)
11. Restless Heart (3:49)
12. Still Rain (4:06)
CD 2
01. Into the Void (0:21)
02. Andean Explorer (4:06)
03. Mystery Tale (1:44)
04. Sunset Riverbank (3:22)
05. Tale Ender (0:46)
06. Shoreline (5:36)
07. Days Gone By (3:44)
08. Crystalline (3:32)
09. Fleur-de-Lys (3:40)
10. Grand Tour (6:01)
11. Home Road (1:00)
12. Life Story (10:00)
Total Time: (85:50)

All Tracks Composed and Played: Anthony Phillips
Produced: James Collins and Anthony Phillips
Engineered: James Collins
Cover Images: Dirk Smorgasbord

Skupina:
Anthony Phillips: Keyboards, Guitars
Hosté:
Diskografie Private Parts & Pieces XI: City Of Dreams
Vyšlo 3. prosince 2012, Voiceprint/Floating World Records, VP556CD (UK)

Seznam skladeb:
01. City Of Dreams I (1:05)
02. Piledriver (1:32)
03. King Of The Mountains (2:56)
04. Coral Island (2:38)
05. Astral Bath (3:55)
06. City Of Dreams II (1:54)
07. Air & Grace (1:46)
08. Tuscan Wedding (3:14)
09. Mystery Train I (1:38)
10. Sunset Pools (1:35)
11. Sea & Sardinia (1:18)
12. Watching While You Sleep (2:32)
13. Night Owl (1:10)
14. The Deep (2:11)
15. City Of Dreams II (0:57)
16. Mystery Train II (1:13)
17. Star's End (1:20)
18. Doom Flower (3:08)
19. Night Train To Novrogod (1:24)
20. Sea Of Tranquility (1:25)
21. 39 Steps (0:57)
22. Lake Of Fire (0:44)
23. Realms Of Gold (2:11)
24. City Of Dreams IV (0:59)
25. Days Of Yore (1:01)
26. Across The Steps (2:15)
27. Act Of Faith (1:05)
28. Grand Master (1:24)
29. Mystery Train III (0:38)
30. Anthem For Doomed Youth (3:32)
31. The Homecoming (3:07)
Total Time: (56:44)

All Tracks Composed: Anthony Phillips
Produced: Anthony Phillips
Front Cover: "Citadel 2006": Caio Locke
Cover layout and design: Mark Wilkinson

Skupina:
Andrew Skeet - Piano (CD1 01,04,16 CD2 07)
Anthony Phillips - 12 string, 6 string, Classical 6 & 8 string guitars, Oud, Saz, Fylde English Bazouki, Piano (CD1 08, CD2 03)
Hosté:
Lucy Crowe - Vocal (CD1 01)
Belinda Sykes - Vocal (CD1 11)
John Parricelli - Classical Guitar (CD1 15, CD2 14, CD 09)
Paul Clarvis - Percussion (CD1 10)
Martin Robertson - Taragoto (CD1 11), E Flat Clarinet (CD1 10)
Chris Worsey - Cello solo (CD2 12)
Michela Srumova - Soprano voice (CD2 12)

Phase I
The City of Prague Philharmonic Orchestra and Choir
Conducted: Miriam Nemcova
Concert Master: Lubos Havlak
Recorded at Smecky Music Studios, Prague, December 2008
Recording Engineer: Jan Holzner
Assistant Engineer: Michel Hradisky
Translator: Stanja Vomackova
Orchestra Contractor: James Fitzpatrick for Tadlow Music
Additional material recorded at RAK Studios, London, engineered: Jeff Knowler, and Vic's Place, Clapham, engineered: Chris White
Mixed at Angel Studios: Gary Thomas, assisted by Jeremy Murphy
Produced: Clare Owens

Phase II
String section contracted by Isobel Griffiths, assisted: Lucy Wharrey
Conducted: Andrew Skeet
Leader: Everton Nelson
Recorded & mixed at Angel Studios, October 2009, engineered: Steve Price, assisted: Matt Bartram
Produced: Anthony Phillips & Andrew Skeet

Phase III
Orchestra contracted: Isobel Griffiths
Conducted: Andrew Skeet
Leader and wasp-tamer: Perry Montague-Mason
Tracks recorded at Abbey Road, November 2011
Engineered: Steve Price, assisted: Lewis Jones
Mixed at Angel Studios: Steve Price, assisted: Jeremy "mandocello" Murphy
Produced: Anthony Phillips and Andrew & Karen Skeet

Take This Heart
Performed: the Charterhouse Choral Society
Vocal arrangement: W.B. Llewellyn
Organist: Robin Wells
Recorded in the Chapel at Charterhouse, Godalming, Surrey
Live recording engineered: Brian Roberts
Diskografie Seventh Heaven
Vyšlo 7. května 2012, Voiceprint Records, VPD555CD (UK)

Seznam skladeb:
Disc One
01. Credo In Cantus (Vocal by Lucy Crowe) ()
02. A Richer Earth ()
03. Under The Infinite Sky ()
04. Grand Central ()
05. Kissing Gate ()
06. Pasquinade ()
07. Rain On Sag Harbour ()
08. Ice Maiden ()
09. River Of Life ()
10. Desert Passage ()
11. Seven Ancient Wonders (Vocal by Belinda Sykes) ()
12. Desert Passage (Reprise) ()
13. Circle Of Light ()
14. Forgotten Angels ()
15. Courtesan ()
16. Ghosts Of New York ()
17. Shipwreck Of St Paul ()
18. Cortege ()

Disc Two
01. Credo In Cantus (Instrumental) ()
02. Sojourn ()
03. Speak Of Remarkable Things ()
04. Nocturne ()
05. Long Road Home ()
06. The Golden Leaves Of Fall ()
07. Credo ()
08. Under The Infinite Sky (Guitar ensemble version) ()
09. The Stuff Of Dreams ()
10. Old Sarum Suite ()
      Sarabande: Song Of The Shires
      The Feast Of The Ice Saints
      Stormchaser: The Path To War
      The Fleet Assembles: Raising The Standard
      Sarabande: Song Of The Shires II
11. For Eloise ()
12. Winter Song ()
13. Ghosts Of New York (Piano version) ()
14. Daniel's Theme ()
15. Study In Scarlet ()
16. The Lives Of Others ()
17. Forever Always ()

Disc Three ()
01. As The Sun Rises ()
02. Steam Train Stories ()
03. Carousel Of Secrets ()
04. Courtship Dance ()
05. Flight Of Strings ()
06. Heart Strings ()
07. Blackfriars Bridge ()
08. Our England (Prague version) ()
09. Tender Quintet ()
10. Take This Heart ()
Total Time: (00:00)

All Tracks Composed: Anthony Phillips & Andrew Skeet
Except CD1 02,08,13,17 and CD2 03,05,06,08,11,17 composed: Anthony Phillips
Except CD3 06 composed: Anthony Phillips and 10 composed: Anthony Phillips & Mike Rutherford
Anthony Phillips guitars engineered and mixed: Chris White at Vic's Place with the additional help of Samuel Karl Bohn on CD2 08
Orchestral Arrangements: Andrew Skeet
Produced: Anthony Phillips and Andrew Skeet
Front Cover Image: "La Corde Sensible" by Rene Magritte

Skupina:
The tracks were recorded by a group of leading session players under the name 'X-Cess':
Ray Russell - Guitar
Paul Westwood - Bass
Harold Fisher - Drums
Trevor Bastow - Keyboards
Hosté:
Diskografie Ahead Of The Field
"Music For TV And Film"

Vyšlo 14. června 2010, Voiceprint Records, VP514CD (UK)

Seznam skladeb:
01. High Potential (3:06)
02. Stress Factor (2:15)
03. Ahead Of The Field (2:05)
04. Directions (2:09)
05. View Points (2:20)
06. Activator (2:24)
07. Data Express (2:11)
08. Time Runner (2:14)
09. Metal Man (2:29)
10. Knowledge Of Man (2:19)
11. Forging Ahead (2:06)
12. Databank (2:35)
13. Incentives (2:18)
14. Touchline (2:30)
Total Time: (33:01)

All Tracks Composed: Anthony Phillips
A retrospective commercial release of a 1985 library album that Ant composed for music publishers De Wolfe
Recorded at Red Light Recording Studios Ltd, London
Additional guitar and keyboard overdubs: Anthony Phillips
Producer for De Wolfe Music: Alan Howe
Recording Engineer: Robert Poole
Cover Design: Martyn Lewis

Skupina:
Anthony Phillips - Keyboards, Piano, Guitars
Joji Hiota - Percussion (23)
Hosté:
Diskografie Missing Links Volume Four: Pathways & Promenades
Vyšlo 2. listopadu 2009, Voiceprint Records, VP526CD

Seznam skladeb:
01. The Golden Road To Samarkand (1:32)
02. Promenade (4:02)
03. Sceptred Isle (2:46)
04. Danza Cuccaracha (5:43)
05. Fallen Idol (2:22)
06. Cascades (2:08)
07. Sky Dawn (6:16)
08. Misty Mountains (2:34)
09. It's All Greek To Me (2:27)
10. Haven From The Sea (2:24)
11. Heavenly Gene (2:17)
12. Ironclad (2:38)
13. Water Gardens (2:36)
14. Night Train (1:02)
15. Sleeping Giant (1:39)
16. Sombrero (2:37)
17. Irish Lament (1:26)
18. Aurora (3:03)
19. Without You (1:39)
20. Sad Exodus (2:30)
21. Summer Of Love (3:10)
22. Light Rain (3:19)
23. Halycon Days (5:56)
Total Time: (64:06)

All Tracks Composed: Anthony Phillips
Produced: Anthony Phillips
Cover Photography: Anthony Phillips
Cover Design: Jon Price

Skupina:
Anthony Phillips - Piano, Composer & Producer
Hosté:
Diskografie Private Parts & Pieces X: Soirée
Vyšlo 22. listopadu 1999, Blueprint Records, BP319CD (UK)

Seznam skladeb:
01. Sad Ballerina (3:30)
02. Final Lights (1:49)
03. Sultry Leaves (2:49)
04. Fivers (1:35)
05. Creation (4:20)
06. Keepsake (1:49)
07. Venetian Mystery (1:57)
08. Scythia (4:30)
09. Cantilena (2:19)
10. The Oregon Trail (2:46)
11. Passacaglia (2:49)
12. Gazebo (1:10)
13. Passepied (2:57)
14. Fallen Flower (2:04)
15. Noblesse Oblige (2:11)
16. Hope Of Ages (3:37)
17. Obezag (1:02)
18. Rain Suite (6:01)
19. After You Left (3:11)
20. Summer’s Journey (6:34)
Total Time: (59:00)

All titles composed: Anthony Phillips
Cover artwork ("Ball at the Moulin de la Gallette"): Pierre Auguste Renoir

Skupina:
Anthony Phillips - Keyboards, Guitars, Charango, Amadocello
Joji Hirota - Assorted Percussion & Flutes, Recorder, Shakuhaci
Guo Yue - Chinese Flute (15,16)
Hosté:
Diskografie Missing Links Volume Three: Time & Tide
"Television & Library Music 1992-1997"

Vyšlo listopad 1997, Blueprint Records, BP272CD (UK)

Seznam skladeb:
01. Amazonas (1:22)
02. Peruvian Plains (1:07)
03. Manatee Garden (2:41)
04. Turtle Race (4:02)
05. Indio Wedding (2:42)
06. Underwater Forest (1:58)
07. Fiesta del Charangos (2:22)
08. Slow Hand Sloth (1:51)
09. River Chase (1:03)
10. Sacred Kingdom (2:02)
11. African Dream (1:29)
12. Bedouin Train (2:26)
13. Sandstorm (3:08)
14. Kalahari March (2:53)
15. SongoKu (3:51)
16. Schuan Journey (3:19)
17. Slow Boat To China (4:16)
18. Back In The Land Of Dragons (2:07)
19. Shadow Puppet (3:22)
20. Sea Jewel (3:07)
21. End Theme For Five (1:03)
22. Minnow Dance (1:02)
23. Sunken Galleons (1:57)
24. Haunting The Dark Sea (2:00)
25. Time And Tide (2:11)
26. Okavanga (2:08)
27. Under Desert Stars (1:17)
28. Lost In A Desert Night (1:25)
29. Blue Lagoons (2:34)
Total Time: (66:45)

All Titles Written, Performed and Produced: Anthony Phillips and Joji Hirota
except 18 (AP solo), 19, which features the compositional contribution: Adrian Lee
Produced: Anthony Phillips and Joji Hirota
Cover Photography: Anthony Phillips

Skupina:
Anthony Phillips - Guitars, Keyboards, Vocals
Guillermo Cazenave - Guitars, Keyboards, Backing Vocals
Hosté:
Diskografie The Meadows Of Englewood
Vyšlo 1996, Astral Records, CD999 (Spain)

Seznam skladeb:
01. Peggy In The Skies Without Diamonds (2:37)
02. The Meadows Of Englewood (36:55)
03. Lucy: An Illusion (3:57)
04. The Agent Mulder Never Resolves A Single Case (3:51)
05. Sortilege (3:38)
06. She'll Be Waiting (4:31)
07. The Circle (excerpts) (4:12)
08. Picaresca (12-string improvisation) (9:54)
09. I Wish This Would Never End (Studio Version - Bonus Track (3:57)*
10. Ocho Pomelos Con Pimienta... Prestame Un Mango, Pibe! (0:33)
Total Time: (74:05)

* included on the first CD issue only
Composed: Anthony Phillips & Guillermo Cazenave except
03,06,08,09,10 composed: Anthony Phillips
04,07 composed: Guillermo Cazenave
Produced: Anthony Phillips & Guillermo Cazenave
Cover Design: Astral Records

Skupina:
Anthony Phillips - Guitars, Keyboards, Vocals
Hosté:
Quique Berro Garcia - Guitars (10-13,16)
Terry Medhurst - Vocals, Guitars (08)
Diskografie Private Parts & Pieces IX: Dragongly Dreams
Vyšlo 4. listopadu 1996, Blueprint Records, BP229CD

Seznam skladeb:
Part I
01. Openers (1:40)
02. In The Valleys (2:28)
03. Something Blue (4:58)
04. Quango (0:54)
05. Lostwithiel (4:36)
06. Under The Ice (6:02)
07. Sarah Blakeley's Evening (1:12)
08. She'll Be Waiting (4:36)
09. Still Time (1:14)
Part II
10. Hills Of Languedoc (2:22)
11. Luigi Palta's Confession (2:27)
12. The Tears Of Pablo Paraguas (1:56)
13. Melancholy Flower (2:14)
14. Night Song (5:12)
15. Chinese Walls (17:32)
16. Old Faithful (2:52)
17. Summer Ponds & Dragonflies (2:14)
18. Lost And Found (2:24)
Total Time: (66:53)

Composed: Anthony Phillips, except 03 composed: Anthony Phillips and Richard Scott
10,11,12,13,16 composed: Anthony Phillips and Quique Berro Garcia
Produced: Anthony Phillips
Cover Design: Colin Lucas

Skupina:
Anthony Phillips - 12-String Guitar, 6-String Guitar, Piano, Synth, Organ, Percussion
Harry Williamson - 6-String Guitar, Bass, Echoes, Piano, Autoharp, Percussion, Gliss
Hosté:
Diskografie Gypsy Suite
Vyšlo leden 1995, Voiceprint Records, VP189CD (UK)

Seznam skladeb:
Gypsy Suite (recorded March 1978):
01. Movement I: First Light (7:58)
02. Movement II: Siesta (5:08)
03. Movement III: Evening Circle (5:41)
04. Movement IV: The Crystal Ball (9:59)
Tarka (Movement I recorded May 1975, Movement II recorded April 1976):
05. Movement I: The Early Years (8:41)
06. Movement II: (a) Streams River And Salmon Hunting (6:38)
07. Movement II: (b) Dunes & Estuary (6:34)
08. Movement II: (c) Moonfield - Postscript (1:10)
Total Time: (51:49)

All Tracks Composed: Anthony Phillips and Harry Williamson
Produced: Anthony Phillips & Harry Williamson
Cover Design: Voiceprint Records

Skupina:
Anthony Phillips - Keyboards, Guitars, Vocals
Martin Robertson - Soprano Saxophone (08)
Joji Hirota - Cymbals (02)
David Thomas - Guitar (14)
Ronnie Gunn - Harmonium (14)
Hosté:
Diskografie Missing Links Volume Two: The Sky Road
Vyšlo 15. června 1994,

Seznam skladeb:
01. Exile (4:56)
02. Lifeboat Suite (10:32)
      Opening Theme
      Sunday Morning
      Another Shout
      Across The Sandbar
      Storm Warning: Kim Waits
      The Rescue Of The Janet C
      Let Not The Deep Swallow Me Up
      Closing Theme
03. The Bitter Suite (10:00)
      Part I
      Part II
04. Across The River Styx (0:45)
05. A Flock Of Souls (1:46)
06. Along The Towpath (2:03)
07. The Sky Road (1:41)
08. Tears On A Rainy Day (5:01)
09. Tiwai: Island Of The Apes (3:46)
      Bats
      In The Firmament
10. Wild Voices, Quiet Waters Suite (4:39)
      Twilight On The Lake
      Winterloons
      Waterstar
11. Serenita (2:12)
12. Timepiece (1:52)
13. Field Of Eternity (Excerpts From Original Version) (4:01)
14. The Beggar And The Thief (6:36)
Total Time: (59:50)

All Tracks Written: Anthony Phillips except
08 Written: Anthony Phillips and Martin Robertson
Produced: Anthony Phillips
Except 12 Co-produced: Anthony Phillips and David Thomas
Cover Photography: Anthony Phillips

Skupina:
Anthony Phillips - Keyboards, Guitars, Drum programming
Joji Hirota - Assorted percussion (07,20)
Hosté:
Diskografie Sail The World
Vyšlo 31. května 1994, Resurgence Records, RES102CD (UK)

Seznam skladeb:
01. Opening Theme (2:32)
02. Fast Work (2:45)
03. Dark Seas (2:09)
04. Cool Sailing (3:19)
05. Wildlife Choir (3:42)
06. I Wish This Would Never End (5:15)
07. Salsa I (2:20)
08. Roaring Forties (2:46)
09. Lonely Whales (3:27)
10. Icebergs (2:01)
11. Majestic Whales (2:48)
12. In The Southern Ocean (3:05)
13. The Fremantle Doctor (2:16)
14. Long Way From Home (1:29)
15. Wildlife Flotilla (3:22)
16. Big Combers (3:04)
17. Cool Sailing II (3:19)
18. Cape Horn (1:37)
19. Amongst Mythical Birds (2:25)
20. Salsa II (2:20)
21. Into The Tropics (2:56)
22. In the Doldrums (2:25)
23. Heading For Home & Victory (3:26)

Extra tracks on the 2010 re-issue
24. Paradise (3:23)
25. Eastern Magic (3:09)
26. Closing Theme (1:04)
Total Time: (72:34)

All tracks composed: Anthony Phillips
Produced: Anthony Phillips
Cover Design: Jon Price
Cover Photography: Anthony Phillips

Skupina:
Anthony Phillips - Guitars, Mandolin, Charanga, Keyboards & Vocals
Joji Hirota - Rolled Cymbals, Prayer-Bell, Mark Tree, Gong (09), Shakers, Japanese Drum (15i)
Martin Robertson - Soprano Saxophone, African Drums
Simon Morris - Cello
Paul Clarvis - Rainstick, Cymbals, Shakers, Darbouka, Tabla (09)
Hosté:
Diskografie Private Parts & Pieces VIII: New England
Vyšlo 24. srpna 1992, Virgin Venture Records, CDVE 913 (UK)

Seznam skladeb:
01. Aubade (1:00)
02. Infra Dig (1:44)
03. Sanctuary (4:02)
04. La Dolorosa (3:58)
05. New England Suite (i) (1:46)
06. New England Suite (ii) (4:12)
07. New England Suite (iii) (3:41)
08. Last Goodbyes (2:17)
09. Sunrise And Sea Monsters (10:25)
10. Iona (1:04)
11. Cathedral Woods (4:16)
12. If I Could Tell You (1:57)
13. Jaunty Roads (1:04)
14. Spirals (0:51)
15. Pieces Of Eight (i) Pressgang (2:22)
16. Pieces Of Eight (ii) Sargasso (3:12)
17. Pieces Of Eight (iii) Sea-Shanty (4:53)
18. In The Maze (0:54)
19. Unheard Cry (4:00)
20. Now They've All Gone (6:59)
Total Time: (64:37)

All titles composed: Anthony Phillips except
09,10,12,14,18 composed: Anthony Phillips and Martin Robertson
Produced: Anthony Phillips
Cover Design: Peter Cross

Skupina:
Anthony Phillips - Emax (I), Jupiter 8, Casio CZ5000, Roland 808, Tom Drum Machine, Alvarez 12-String, Fender Stratocaster, Yari Classical Guitar, Ovation 6 String, Gretsch Fetless Bass, Yamaha QX5 Sequencer
Martin Robertson - Clarinet
Ian Hardwick - Oboe
Michael Cox - Flute, Piccolo
Torbjorn Hultmark - Trumpet
Julie Allis - Harp
Ian Thomas - Drums
Frank Ricotti - Percussion & Off Spin

Strings (recorded at CBS Studios, February 1989):
John Owen-Edwards - Conductor
Gavyn Wright - Leader
Isobel Griffiths - Fixer
Speachi Quartet on the "Harp" section conducted: Sir Ralph Bernascone
Hosté:
Diskografie Slow Dance
Vyšlo 24. září 1990, Virgin Records, V 2638 (UK)

Seznam skladeb:
01. Slow Dance (Part One) (24:01)
02. Slow Dance (Part Two) (26:27)

Slow Dance - Vignettes (CD Two of Deluxe Edition)
01. Themes from Slow Dance (3:32)
02. No Way Out (alternate mix) (4:25)
03. A Slower Dance (5:39)
04. Guitar Adagio from Slow Dance (1:35)
05. Touch Me Deeply (4:01)
06. Clarinet Sleigh Ride (3:57)
07. Slow Dance single demo (alternate mix) (2:41)
08. No Way Out (original mix with drums) (4:24)
09. Lenta Chorum (1:15)
Total Time: (81:57)

All tracks composed: Anthony Phillips
Produced: Anthony Phillips and Simon Heyworth
Cover Design: Steve Murray and Associates

Skupina:
Anthony Phillips: Keyboards, Piano, Guitars
Gabrieli String Quartet - conducted by Jeremy Gilbert (18)
Hosté:
Diskografie Missing Links Volume One: Finger Painting
Vyšlo prosinec 1989, Occasional Records

Seznam skladeb:
01. Force Majeure (3:49)
02. Mountain Voices (3:02)
03. Lord Of The Smoking Mirror (2:57)
04. Sea Horses (2:55)
05. Dungeons (2:35)
06. Between The Rings (3:10)
07. Evening Ascent (3:29)
08. Streamer (1:14)
09. After The Rain (2:45)
10. Rottweiler (2:42)
11. Sad Fish (2:25)
12. A Song (0:36)
13. God?s Chosen Car Park Suite: (6:38)
      i. Processional
     ii. Meditation
    iii. Cave Painting
14. Tropical Moon Over Dorking Suite: (5:03)
      i. Estrangement
     ii. Myra?s Dream
    iii. Reconciliation
15. Fountain Pool (0:29)
16. C.Q. (1:06)
17. Three Piece Suite: (4:03)
      i. To The Shrine
     ii. Through The Forest
    iii. Towards The Light
18. Boulevard Of Fallen Leaves (2:03)
19. Land Of Dragons Suite: (12:53)
      i. Land Of Dragons (Part 1)
     ii. Kites
    iii. Harbour At Sunset
     iv. Dance Of The Crabs
      v. Sand Octopus & The King Crabs
     vi. Do The Shrimps Know They?re Chinese?
    vii. Land Of Dragons (Part 2)
20. And A Prayer (1:08)
21. Tierra Del Fuego (1:06)
22. Paradise Found (2:07)
Total Time: (68:15)

All Tracks Composed: Anthony Phillips
Produced: Anthony Phillips
Cover Photography: Anthony Phillips

Skupina:
Anthony Phillips - Acoustic Guitars, Keyboards
Harry Williamson - Acoustic Guitars, Keyboards
Krysia Osostowicz - Violin
Julie Allis - Harp
Ann Morfee - Violin
Janet Crouch - Cello
Anne Glover - Oboe
Ian Hardwick - Oboe
Lindsay Cooper - Bassoon
Nick Cox - Clarinet, Bass Clarinet
Andrew Anscombe - French Horn
Didier Malherbe - Flute, Piccolo, Soprano Saxophone
Guy Evans & Dave Sawyer - Percussion
The National Philharmonic Orchestra, conducted by Jeremy Gilbert
Hosté:
Diskografie Tarka
Vyšlo 31. října 1988, PRT Records, PYL 18 (UK)

Seznam skladeb:
01. Movement 1 - The First Year (11:24)
      Owlery Holt
      Weare Water
      Golden Pool
      Moon Play
      Corncrake Meadow
      Root Walk
02. Movement 2 - River and Estuary (16:20)
      Moonfield
      Waymoor
      The Estuary
      Salmon Hunting
      Moonfield
      The Burrows
      Bag Leap
03. Movement 3 - The Hunt (15:23)
      The Foreboding
      Dark Hams Wood
      Pool of the Six Herons
      Escape to the Estuary
      Beam Weir
      Deadlock
      The Kelp Pool
      Island Run
      Ebb Tide
04. The Anthem (6:04)
Total Time: (48:34)

Produced: Simon Heyworth
Composed: Anthony Phillips and Harry Williamson, except
04 composed: Anthony Phillips and Simon Heyworth
Artwork: Mainartery London
Re-issue sleeve design: Nico G

Skupina:
Anthony Phillips - Roland Jupiter 8, Casio CZ5000, ARP 2600, Polymoog, Yari Classical Guitar, Roudhloff 8 String Guitar, Alvarez 12-string Guitar, Tom Drum Machine, Tibetan Bells & Chimes, Zither
Enrique Berro Garcia - Classical Guitar (02,03)
Ralph Bernascone - Frying Pan (12)
Hosté:
Diskografie Private Parts & Pieces VII: Slow Waves, Soft Stars
Vyšlo 7. srpna 1987, Audion Records, SYN 308 (US)

Seznam skladeb:
01. Ice Flight:
      i. Flight Of The Snow Petrel: Glacier Bay (5:18)
     ii. Flight Of The Whale-Birds: Blizzard Mountain (3:39)
    iii. Flight Of The Albatross: Ice Island (1:26)
     iv. White Heaven (3:28)
      v. Cathedral Of Ice (2:16)
02. Beachrunner (2:50)
03. End Of The Affair (2:45)
04. The Golden Pathway (1:39)
05. Behind The Waterfall (3:24)
06. Carnival (1:33)
07. Through The Black Hole (3:15)
08. Pluto Garden (2:06)
09. Sospirando (2:57)
10. Elevenses (3:10)
11. Goodbye Serenade (2:29)
12. Bubble And Squeak (0:59)
13. Vanishing Streets (4:19)
14. Slow Waves, Soft Stars (6:12)
Total Time: (53:45)

Produced: Anthony Phillips
Front cover photography: Vic Stench of Thrombosis
Cover Design: Murray Brenman

Skupina:
Anthony Phillips - Piano
Hosté:
Diskografie Private Parts & Pieces VI: Ivory Moon
"Piano pieces 1971-1985"

Vyšlo leden 1986, Passport Records, PVC 8946 (US)

Seznam skladeb:
01. Suite: Sea-Dogs Motoring
      i. Sunrise Over Sienna (3:18)
     ii. Basking Shark (5:07)
    iii. Sea Dog's Air (2:34)
     iv. Safe Havens (1:09)
02. Tara's Theme (from Masquerade) (3:22)
03. Winter's Thaw (9:35)
04. The Old House (15:17)
05. Moonfall (from Masquerade) (4:00)
06. Rapids (8:25)
07. Let Us Now Make Love (6:31) (CD re-issues only)
Total Time: (59:18)

All titles composed: Anthony Phillips, except
08 composed: Anthony Phillips and Rupert Hine
Produced: Anthony Phillips
Cover Artwork "Sea Dogs Motoring": Peter Cross, based on an impression of Leith Hill Tower, Dorking, England
Photography: Pierror Krols, Vic Stench Of Thrombosis

Skupina:
Anthony Phillips - 12-string guitar
Hosté:
Diskografie Private Parts & Pieces V: Twelve
Vyšlo 17. ledna 1985, Passport Records, PVC 8926 (US)

Seznam skladeb:
01. January (5:56)
02. February (4:37)
03. March (5:10)
04. April (4:48)
05. May (4:37)
06. June (5:33)
07. July (6:19)
08. August (5:18)
09. September (4:05)
10. October (6:23)
11. November (5:11)
12. December (6:29)
Total Time: (74:26)

All tracks composed: Anthony Phillips
Produced: Anthony Phillips
Cover Artwork: Peter Cross

Skupina:
Anthony Phillips - 12 String Guitar, 6 String Guitar, Rudloff 8 String Guitar, Polymoog, ARP 2600, Drumbox, Mellotron, Charango
Mark Emney - Bugle (08)
Judd Lander - Bagpipes and Harmonica (08)
Hosté:
Diskografie Private Parts & Pieces IV: A Catch At The Tables
Vyšlo duben 1984, Passport Records, PVC 8919 (US)
1984, Passport Records, PL 5029 (Canada)

Seznam skladeb:
01. Arboretum Suite
      i. Set Piece (2:07)
     ii. Over The Gate (2:05)
    iii. Flapjack (2:26)
     iv. Lights On The Hill (5:27)
02. Earth Man (4:22)
03. Dawn Over The Lake (10:55)
04. Bouncer (3:05)
05. Eduardo (9:53)
06. Heart Of Darkness (3:20)
07. The Sea And The Armadillo (4:52)
08. Sistine (3:57)
(CD re-issues only)
09. Erotic Strings (1:08)
10. A Catch At The Tables (2:57) (CD re-issues only)
Extra tracks included on the 2012 and 2015 CD re-issues
11. Flapjack (solo version) (2:31)
12. Theme from Operation Whale (1:47)
Total Time: (60:52)

All tracks composed: Anthony Phillips
Produced: Anthony Phillips
08 produced: Trevor Vallis, Anthony Phillips & Richard Scott
Cover design: Elsworth

Skupina:
Anthony Phillips - Vocals, Strat, Polymoog, Bass, ARP 2600, Organ, Piano, Colorama Electric Guitar, Yari Classical Guitar, Jupiter 8, Rickenbacker Electric 12-String, Mellotron, Editing Block, Tubular Bells, Fender Rhodes, Les Paul Guitar Richard Scott - Roland 808, Vocals, Scamp, Strat, Vocoder, Switches, Gate, Street Noises, Binoculars, Windows
Paul Robinson - Drums
Bimbo Acock - Saxes
Morris Pert - Tambourine, Kalimba
Joji Hirota - Marimabas, Wood Blocks, Tambourine, Timps, Shakers, Jawbone, Cabasa, Bell-Tree
Martin Robertson - Soprano Saxophone
Uti Koofreh - Backing Vocals
Jeff Dunne - Drums
Martin Drover - Trumpet, Flugelhorn solo
Vic Stench - Bass, Contrabass, Camp Bass
Malcolm Griffiths - Trombone
Ralph Bernascone - Sarrusaphone
Jonathan Snowden - Piccolo
The Vicar - Church Organ
Jack Emblow - Accordian on Darling
Kitty Grant - Backing Vocals (2 01,11)
Hosté:
Diskografie Invisible Men
Vyšlo 24. října 1983, Passport Records, PB 6023 (US), březen 1984, Street Tunes Records, STLP 0013 (UK)

Seznam skladeb:
CD One
01. Golden Bodies (3:16)
02. The Women Were Watching (4:46)
03. Traces (4:49)
04. Exocet (3:19)
05. Love In A Hot Air Balloon (3:42)
06. Going For Broke (3:30)
07. Falling For Love (3:33)
08. Sally (3:53)
09. I Want Your Heart (3:51)
10. Guru (4:42)
11. It's Not Easy (4:47)
12. My Time Has Come (4:46)
13. Trail of Tears (5:31)
14. The Ballad of Penlee (3:35)
15. Alex (5:39)
Total Time: (63:39)

All tracks composed: Anthony Phillips and Richard Scott except
08,10,12 composed: Anthony Phillips
CD Two
01. Gimme Love (3:48)
02. Falling For Love (alternate version) (3:21)
03. My Time Has Come (Instrumental mix) (4:55)
04. Golden Bodies (demo) (3:26)
05. Mysterious Constitution Of Comets (4:25)
06. She's Gone (3:37)
07. Graciella (3:06)
08. Over And Over Again (5:16)
09. Tonight (3:53)
10. Alien (4:25)
11. Refugee From Love (3:58)
12. Something Blue (5:02)
13. Holding You Again (4:09)
14. Darling (3:38)
15. Shadow In The Desert (3:15)
16. Finale (Atmosphere Studios version) (4:51)
Total Time: (65:05)

All tracks composed: Anthony Phillips and Richard Scott except
03,16 composed: Anthony Phillips
Produced: Trevor Vallis, Anthony Phillips & Richard Scott
Design [Cover], Photography: Stephen Marsh

Skupina:
Anthony Phillips - Classical, 12 & 6 String Guitars, Bass Guitar, Synth (16)
Enrique Berro Garcia - Classical, 12 String Guitars, Electric Guitar
Hosté:
Diskografie Private Parts & Pieces III: Antiques
Vyšlo 4. března 1982, PVC Records, PVC 8908 (US)
říjen 1982, RCA International, INTS 5228 (UK)

Seznam skladeb:
01. Motherforest (1:55)
02. Hurlingham Suite
      i. Ivied Castles (4:44)
     ii. Frosted Windows (2:25)
    iii. Bandido (2:46)
     iv. Church Bells At Sunset (1:20)
03. Suite In D Minor: (8:27)
      i. Whirlpools
     ii. Cobblestones
    iii. Catacombs
04. Danse Nude (1:31)
05. Esperansa (2:02)
06. Elegy (3:28)
07. Otto?s Face (4:23)
08. Sand Dunes (8:24)
09. Old Wives Tale (4:46)
Extra tracks included on the 2012 and 2015 CD re-issues
10. Frosted Windows (Variation I) (0:38)
11. Esperansa (Alternate mix) (2:03)
12. Bandido (Early take) (2:58)
13. Old Wives Tale (Take 6) (4:41)
14. Suite In D Minor (Alternate version) (6:20)
15. Frosted Windows (Variation II) (0:47)
16. El Cid (3:08)
Total Time: (57:00)

All titles composed: Anthony Phillips and Enrique Berro Garcia except:
02i,13 composed: Anthony Phillips
Produced: Anthony Phillips
Mastered: Gordon Vicary
Mixed: Chris David
Cover design: Peter Cross

Skupina:
Anthony Phillips - Keyboards, Drumbox (Roland CR78), Occasional Guitar, Basic Percussion, Piano
Morris Pert - Percussion (Timps, Tambourine, Gong, Congas, Bell Tree, Vibra-Slap, Marimbas, Vibes)
Richard Scott - Basic Percussion, Effects, Vocal Ideas
Anita David - Vocoder [Manipulation]
Chris David - Vocoder [Manipulation]
Hosté:
Diskografie 1984
Vyšlo červen 1981, RCA – RCA LP 5036, RCA – PL 25358 (UK)
1. června 1981, Passport Records, PB 6006 (US)

Seznam skladeb:
01. Prelude '84 (4:19)
02. 1984 (Part 1) (19:06)
03. 1984 (Part 2) (15:28)
04. Anthem 1984 (2:27)
Total Time: (41:20)

All tracks written and arranged: Anthony Phillips
Produced: Anthony Phillips
Producer [Assistant]: Richard Scott
Engineer: Chris David
Lacquer Cut: Ray Staff
Cover design: Under The Stairs Productions

Skupina:
Anthony Phillips - 12-String Guitar, Classical Guitar, Electric Guitar, Piano, Vocals, Synthesizer [Polymoog]
Mike Rutherford - Bass (01i,01iv)
Rob Phillips - Oboe
Mel Collins - Flute (11)
Andy McCulloch - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Private Parts & Pieces II: Back To The Pavilion
Vyšlo 28. dubna 1980, PVC Records, PVC 7913 (US)
Passport Records, PB 2012 (Canada)

Seznam skladeb:
01. Scottish Suite (15:15)
      i. Salmon Leap (2:46)
     ii. Parting Thistle (2:26)
    iii. Electric Reaper (3:03)
     iv. Amorphous, Cadaverous And Nebulous (4:53)
      v. Salmon's Last Sleepwalk (2:07)
02. Lindsay (3:50)
03. K2 (8:53)
04. Postlude: End Of The Season (0:32)
05. Heavens (4:22)
06. Spring Meeting (3:52)
07. Romany’s Aria (0:50)
08. Chinaman (0:41)
09. Nocturne (4:05)
10. Magic Garden (1:56)
11. Von Runkel’s Yorker Music (0:41)
12. Will O’ The Wisp (3:30)
13. Tremulous (1:06)
14. I Saw You Today (4:34)
15. Back To The Pavilion (2:51)

Bonus - CD re-issue only:
16. Lucy: An Illusion (3:52)
Total Time: (76:05)

All titles composed: Anthony Phillips, except:
13 composed: Anthony Phillips & Mel Collins
Producer: Anthony Phillips, Anton Matthews, Rupert Hine
Management: Hit & Run Music
Edited [Put In The Right Order]: John "a work of inspired genius" Reiner
Mastered: Ray Staff
Remastered: Jack Skinner
Artwork [Front Cover], Design [Cover]: Peter Cross
Photography, Cover [Back]: Pierrot Krols
Photography, Cover [Back]: Vic Stench For Thrombosis Productions

Skupina:
Anthony Phillips - Vocals, Harmonica
John G. Perry - Bass [Wal Custom]
Michael Giles - Drums
The Vicar - Guitar [Guitars], Keyboards, Other [Sundries]
Rodent Rabble - Handclaps [Claps], Performer [Clicks, Crampons]
Robin Phillips - Oboe
Rupert Hine - Backing Vocals, Other [Locks, Probs, Modes And Vibes]
Hosté:
Diskografie Private Parts & Pieces
Vyšlo 30. listopadu 1978, Arista Records SPART 1063 (US)

Seznam skladeb:
Home Side
01. Beauty And The Beast (4:08)
02. Field Of Eternity (5:10)
03. Tibetan Yak-Music (6:09)
04. Lullaby - Old Father Time (1:15)
05. Harmonium In The Dust (Or Harmonious Stratosphere) (2:29)
06. Tregenna Afternoons (7:49)
07. Stranger (6:08)*
Away Side
08. Reaper (7:38)
09. Autumnal (5:57)
10. Flamingo (11:06)
11. Seven Long Years (2:58)
12. Silver Song (3:19)*
13. Movement IV from Guitar Quintet (7:08)*
Total Time: (71:14)

* Extra tracks on CD re-issues

All titles composed: Anthony Phillips except:
02,12 composed: Anthony Phillips and Mike Rutherford
Producer: Rupert Hine
Management: Bernie O'Murray, David Arden, Sharon Osbourne, J.A. Smith, Tony Smith
Management: Hit & Run Music Ltd.
Engineer: Alan Perkins, Richard Austen, Stephen W. Tayler
Mixed: Peter Kelsey
Mastered [Sterling Sound, New York]: George Marino
Mastered By [Trident]: Ray Staff
Design [Designs], Artwork: Peter Cross
Sleeve Notes: Anthony Phillips

Skupina:
Anthony Phillips - Guitar, Keyboards
Hosté:
Ray Cooper - Percussion
The Vicar - Lead Vocals (01,03,05)
Michael Giles - Drums
Frank Racotti - Timpani
John G. Perry - Bass
Frank Ricotti - Percussion
Morris Pert - Congas (03)
Humbert Ruse - Percussion (03,Cor Anglais (07)
Ray Cooper - Percussion
Dale Newman - Vocals, Lead Vocals (07)
Dan Owen - Vocals, Lead Vocals (02,04,06)
Ralph Bernascone - Lead Vocals (10)
Mel Collins - Tenor Sax (04)
John Hackett - Flute (06)
Vic Stench - Cellos (03), Bass (08)
Hubert Rinse - Dungeon Vocals, Moravian Yam
Slim Long - C# Crampons, Tuned Bicycle Clips
Diskografie Sides
Vyšlo duben 1979, Arista Records, AFLP 1 (UK)
1. června 1979, Passport Records, PB 9834 (US)

Seznam skladeb:
First Half
01. Um & Aargh (4:56)
02. I Want Your Love (3:53)
03. Lucy Will (4:04)
04. Side Door (3:23)
05. Holy Deadlock (3:46)
(CD re-issue only)
06. Souvenir (3:45)
Second Half
07. Sisters Of Remindum (4:27)
08. Bleak House (6:13)
09. Magdalen (7:42)
10. Nightmare (7:23)
Total Time: (49:32)

Written: Anthony Phillips
Management: Hit & Run Music Ltd.
Producer: Rupert Hine
Engineer: Andy "Poppadom" Pierce, Nick Bradford, Richard Austin
Mixed: Steve Short / Steve 'No Bedclothes From Kingsbury' Short
Mixed: Colin Green, John Brand
Lacquer Cut: Ray Staff
Artwork: Peter Cross
Photography [Inside Cover]: Robert Ellis

Skupina:
Anthony Phillips - Guitar, Piano, Harmonium, Vocals
Hosté:
Michael Giles - Drums
John G. Perry - Bass (Wal custom)
The Vicar - Guitars, Keyboards and Sundries
Jeremy Gilbert - Keyboards on Greenhouse, Harp (CD2 14)
Mel Collins - Soprano Sax (CD2 01), Flutes (CD1 02)
Robin Phillips - Oboe
Rupert Hine - Percussion, Backing Vocals, Locks, Probs, Modes & Vibes
Perkin Alanbeck - Synthesiser (CD1 02)
Humbert Ruse & Vic Stench - Drums & Bass (07)
Rodent Rabble (including "No Hours from Neasden") - Clicks, Claps and Crampons
Orchestra on Regrets conducted: Gilbert Biberian
Diskografie Wise After The Event
Vyšlo květen 1978, Arista Records, AFMC1
PVC Records, PVC 7905
7. června 1978 Passport Records, PVC 7905 (US)

Seznam skladeb:
01. We're All As We Lie (4:34)
02. Birdsong (7:30)
03. Moonshooter (5:52)
04. Wise After The Event (8:45)
05. Pulling Faces (4:32)
06. Regrets (5:15)
07. Greenhouse (3:00)
08. Paperchase (5:28)
09. Now What (Are They Doing To My Little Friends?) (8:30)

Disc Two of double CD re-issue
01. We're All As We Lie Link (1:23)
02. Sleeping On An Interstellar Plane (Greenhouse demo) (3:04)
03. Moonshooter (5:52)
03. Paperchase (Instrumental demo) (5:31)
04. Birdsong (Instrumental demo) (5:33)
05. Moonshooter (Cottage Tapes demo) (5:37)
06. We're All As We Lie (Cottage Tapes demo) (3:53)
07. Pulling Faces (Cottage Tapes demo) (4:29)
08. Squirrel (Instrumental mix) (4:28)
09. Wise After The Event (Instrumental mix) (8:54)
10. Magic Garden (Solo Piano Mix) (1:55)
11. We're All As We Lie (7" single version) (3:49)
12. Regrets (Piano mix) (6:00)
13. Chinaman (Basic guitar mix) (0:44)
14. Now What (Are They Doing To My Little Friends)? (Instrumental mix) (8:14)
Total Time (119:03)

All titles composed: Anthony Phillips, except:
(07) composed: Anthony Phillips & Jeremy Gilbert
Assembled: David Katz
Arranged: A.P.
Producer: Anthony Phillips
Remix: Ray Staff
Remastered: Jack Skinner, Pete Sobel
Artwork: Peter Cross

Skupina:
Anthony Phillips – Acoustic & Electric (6- & 12-string) Guitars, Classical Guitar, Bass, Dulcimer Guitar, Bouzouki, Piano, Organ, Synthesizers, Mellotron, Harmonium, Celesta, Pin Piano, Drums, Glockenspiel, Bells & Chimes, Timbales, Gong, Vocals
Hosté:
Michael Rutheford – Acoustic and Electric (6- & 12-string) Guitars, Classical Guitar, Bass, Organ, Drums, Timbales, Bells, Glockenspiel, Cymbals
Viv McAuliffe – Vocals (04)
John Hackett – Flute (04,07,08)
Phil Collins – Vocals (02,04)
Wil Sleath – Flute, Baroque Flute, Recorders, Piccolo
Jack Lancaster – Flutes, Lyricon (08)
Charlie Martin – Cello (05,06)
Kirk Trevor – Cello (05,06)
Nick Hayley & Friend – Violins
Lazo Momulovich – Oboes, Cor Anglais (03,06)
Rob Phillips – Oboes (06,08)
Martin Westlake – Timpani (03,05,06)
Tom Newman – Heckelphone, Technician
Send Barns Orchestra & Barge Rabble – Orchestra
Jeremy Gilbert – Conductor Orchestra
Ralph Bernascone – Orchestra Soloist
Diskografie The Geese & The Gost
Vyšlo březen 1977, Hit & Run Music

Seznam skladeb:
01. Wind-Tales (1:02)
02. Which Way The Wind Blows (5:51)
03. Henry – Portraits From Tudor Times (12:11)
      i. Fanfare (0:56)
     ii. Lute’s Chorus (2:00)
    iii. Misty Battlements (1:15)
     iv. Lute's Chorus Reprise (0:52)*
     iv. Henry Goes To War (3:36)
      v. Death Of A Knight (2:33)
     vi. Triumphant Return (1:46)
04. God If I Saw Her Now (4:09)
05. Chinese Mushroom Cloud (0:46)
06. The Geese And The Ghost (15:40)
      Part One (8:01)
      Part Two (7:39)
07. Collections (3:07)
08. Sleepfall – The Geese Fly West (4:33)
Bonus (CD 1990, Virgin, CDOVD 315):
09. Master Of Times (demo) (7:37)
Total Time: (53:34)

Co-producer: Anthony Phillips, Michael Rutheford


Skupina:
Anthony Phillips - Guitars, Vocals
Hosté:
Diskografie Radio Clyde
Vyšlo 16. června 2003, Blueprint Records, BP354CD

Seznam skladeb:
01. Reaper (7:24)
02. Moonshooter (5:53)
03. Flamingo (10:59)
04. Conversation Piece (7:33)
05. Silver Song (4:37)
06. Master of Time (4:10)
07. Which Way The Wind Blows (4:40)
08. Now What (Are They Doing To My Little Friends)? (6:40)
09. Field of Eternity (5:05)
10. Postlude: End of the Season (0:48)
Total Time: (57:49)

All titles composed: Anthony Phillips, except
05,09 composed: Anthony Phillips & Mike Rutherford
A "live in the studio" session recorded at Radio Clyde in Glasgow in the Summer of 1978
Cover Artwork: Peter Cross
Design: Steve Lee at ZEITartwork

Skupina:
Anthony Phillips - Guitar, Piano, Keyboards, Vocals
Guillermo Cazenave - Keyboards, Guitar, Lute, Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Live Radio Sessions
Vyšlo leden 1998, Discmedi Blau, DM 315 02

Seznam skladeb:
01. Hello: Here Are 30 Seconds From The Spanish Radio (0:40)*
02. Lights On The Hill (3:39)
03. The Circle (6:59)
04. Silver Song (3:44)
05. The Return Of The Agent Mulder (3:53)
06. Peggy In The Skies? (2:29)
07. She'll Be Waiting (4:28)
08. Sortilege (3:44)
09. Lucy: An Illusion (3:51)
10. Busco A Boscan (3:59)
11. Anthony Speaks (5:18)*
12. Guillermo Speaks Too (2:36)*
13. Anthony Insists On Speaking (3:04)*
14. Guillermo? (4:13)*
15. It's Time For News (0:08)*
Total Time: (52:45)

* These tracks are not included on the Discmedi CD release
Tracks 02,09 recorded at Control Room, Barcelona May 1997 for Radio 3 (Madrid), Radio 4, Onda Rambla, Catalunya Radio (Barcelona)
Track 10 recorded: Guillermo Cazenave for a BBC Session, London, July 28th 1997
Tracks 11-15 commentaries for R.N.E (Spain) - Anthony & Guillermo and K.L.R.S. (USA), Guillermo
Produced: Guillermo Cazenave

Skupina:
Anthony Phillips - Guitars, Piano, Vocals
Hosté:
Diskografie The Living Room Concert
Vyšlo 15. května 1995, Voiceprint Records, VP184CD (UK)

Seznam skladeb:
01. Reaper (7:16)
02. Which Way the Wind Blows (4:49)
03. Henry; Portraits From Tudor Times (11:27)
04. Conversation Piece (6:18)
05. Flamingo (5:49)
06. Field Of Eternity (4:36)
07. Sistine (3:58)
08. Lights On The Hill (4:23)
09. Last Goodbyes (2:07)
10. Collections (2:47)
11. Sleepfall (3:46)

Extra Tracks (2020 Re-mastered & Expanded Edition only)
12. Jaunty Roads (1:18)
13. Let Us Now Make Love (6:12)
14. Lucy: An Illusion (3:50)
Total Time: (68:36)

A live radio session, recorded: Jeff Towne and John Diliberto on March 21st 1993,
as part of the Living Room Concert series for Echoes, a daily US radio programme of contemporary instrumental music
Produced: Anthony Phillips
Cover Design: Helmut Janisch


Skupina:
Anthony Phillips - Guitars, Keyboards, Piano, Vocals, Drumbox, Koto
Mike Rutherford - 12-string Guitar, Bass
Andy McCulloch - Drums
John Silver - Drums
Richard Scott - Roland 808 Drum Machine
Joji Hirota - Percussion
John G. Perry - Bass
Michael Giles - Drums
Jeff Dunne - Drums
Martin Drover - Flugelhorn
Hosté:
Diskografie Archive Collection Volume Two
Vyšlo 10. května 2004, Blueprint Records, BP360CD (UK)

Seznam skladeb:
CD #1
01. Guitar Song (1973) (1:58)
02. The Anthem from Tarka (demo, 1988) (3:47)
03. Deep In The Night (demo, 1977) (5:48)
04. Bleak House (instrumental mix, 1978) (6:13)
05. Our Man In Japan (Library piece, 1979) (1:19)
06. Child Song (demo, 1973) (3:41)
07. Old Wives Tale (solo version, 1976) (4:45)
08. Scottish Suite II (1973/76): (10:27)
      i. Leaping Salmon (3:03)
     ii. The Witching Hour (1:20)
    iii. Two Truths (1:19)
     iv. The Letter (1:11)
      v. Walpurgis Night (1:03)
     vi. Sweet Reaper (1:01)
    vii. Why Sinks This Cauldron? (0:44)
   viii. Her Last Sleepwalk (0:46)
09. Sally (instrumental mix, 1981) (4:19)
10. Windmill (demo, 1971) (1:26)
11. Tregenna Afternoons (demo, 1973) (7:41)
12. Lofty Vaults (Library piece, 1979) (1:21)
13. Variation on a Theme of Fantomas (demo, 1973) (5:04)
14. Picardy Pictures (demo, 1972) (4:30)
15. Polar Lights (Library piece, 1979) (1:34)
16. The Ridolfi Plot (demo, 1978) (6:15)
17. Falling For Love (instrumental mix, 1982) (3:35)
CD #2
01. Highland Fling (Library piece, 1979) (1:34)
02. Prelude #1 (1981) (1:37)
03. Siesta (1981) (1:54)
04. Bubble & Squeak (1981) (1:11)
05. Guru (Instrumental mix, 1982) (4:43)
06. Shady Arbours (1974) (1:46)
07. West Side Alice (1983) (2:59)
08. Vic's Tango (demo, 1983) (4:16)
09. Seven Long Years (instrumental mix, 1976) (3:02)
10. Romeo & Juliet (Library piece, 1976) (0:34)
11. I Saw You Today (1978) (4:43)
12. The Anthem From Tarka (alternate mix of demo, 1988) (1:01)
13. Quadrille (from Alice) (1983) (2:57)
14. Desert Suite (1980) (4:33)
      i. Sand Dance (1:45)
     ii. Pipelines (1:08)
    iii. End Theme (1:40)
15. Fantomas opening theme (Film music, 1973) (2:31)
16. Sistine (instrumental mix, 1982) (3:45)
17. Sisters of Remindum (Basic mix, 1977/78) (4:28)
18. Will The Last Man Off The Ice Rink (Please Turn Out The Lights) (1973) (1:20)
19. Finale (Instrumental mix, 1982) (5:11)
Total Time: (127:48)

A 2 CD selection of previously unheard pieces and variations recorded between 1971-1988
Compiled: Anthony Phillips & Jonathan Dann
Cover Artwork: Peter Cross

Skupina:
CD One
Anthony Phillips - Guitars, Piano, Keyboards, Vocals, Guitar-Synth, ARP Pro-Soloist, Mellotron, Mandocello, Drums, Bass
Hosté:
Mike Rutherford - 12-String Guitar, Glockenspiel, Bass (06,17,18,19)
John Hackett - Flute (05)
Rob Phillips - Oboe (05)
Martin Westlake - Timpani (05)
Richard Scott - Roland 808, Scamp (13,23)
Jeff Dunne - Drums (13)
Dale Newman & Dan Owen - Vocals (15)
Michael Giles - Drums (16)
John G. Perry - Wal Bass (16)
Ray Cooper - Percussion (15)
Richard Macphail - Tambourine (19)
Paul Robinson - Drums (23)
Jonathan Snowden - Piccolo (23)
CD Two
Anthony Phillips - Guitars, Piano, Keyboards, Vocals, Guitar-Synth, Celeste, Bass
Hosté:
Mike Rutherford - 12-String Guitar (03,04,08)
David Thomas - Classical Guitar (06)
Ronnie Gunn - Piano (06)
Viv McAuliffe - Vocals (10)
Jeremy Gilbert - Keyboards (14)
Rupert Hine - Drums (14)
Dave Rootes - Recorder (16)
Track 12: Session musicians conducted: Gilbert Biberian
Track 18: The Anon
Richard Macphail - Vocals
AP - Lead Guitar
Mike Rutherford - Rhythm Guitar
Rivers Job - Bass
Rob Tyrrell - Drums
Diskografie Archive Collection Volume One
Vyšlo 30. března 1998, Blueprint Records, BP279CD (UK)

Seznam skladeb:
01. Back To Pluto (1987) (0:30)
02. Promenade (alternate version, 1986) (3:44)
03. Take This Heart (demo, 1972) (4:19)
04. Beside The Waters Edge (demo, 1977) (3:45)
05. The Geese & The Ghost (kiddies mix, 1975) (2:00)
06. Which Way The Wind Blows (alternate version, 1974) (2:36)
07. Rowey Song (1972) (4:11)
08. Lucy Will (demo, 1978) (3:05 on original release, 3:59 on 2022 reissue)
09. God If I Saw Her Now (demo, 1970) (3:35)
10. In Memoriam Ad (demo, 1970) (3:23)
11. Hunt Song (demo, 1977) (6:53)
12. Rule Britannia Closing Theme (1981) (1:10)
13. Exocet (instrumental mix, 1982) (3:10)
14. Study In G (1978) (3:52)
15. Holy Deadlock (vocal mix, 1978) (0:53 on original release, 1:51 on 2022 re-issue)
16. Catch You When You Fall (1978) (3:15)
17. F Sharp (demo, 1969) (2:47)
18. The Geese & The Ghost (demo, 1969) (6:38)
19. F Sharp 2 (demo, 1969) (4:45)
20. Rowey Reprise (1972) (1:19)
21. Slow Dance (single demo, 1990) (2:42)
22. The Burnt-Out Cattle Truck Hits The Road (1991) (0:18)
23. The Women Were Watching (instrumental mix, 1982) (5:20)
Total Time: (74:10)
Tracks 05,08,15 on the 2022 re-issue of the album have been upgraded with new mixes

01. KIP PJ (1978) (0:31)
02. Queen Bettine (demo, 1972) (4:17)
03. What Is The Meaning? (demo, 1969) (2:43)
04. Farewell (demo, 1969) (3:15)
05. Cradle Song (1978) (8:53 on original release, 9:04 on 2022 reissue)
06. Master of Time (instrumental version, 1973) (7:25)
07. Lucy: An Illusion (1978) (4:32)
08. Henry Goes To War (guitars only mix, 1975) (4:06)
09. Sleepfall Celeste (1976) (1:01)
10. God If I Saw Her Now (alternate version, 1975) (4:12)
11. Make The Best Of A Bad Situation (1982) (3:43)
12. Regrets (initial orchestral run-through, 1977) (5:53)
13. Nightmare Link (1978) (0:52)
14. Greenhouse (instrumental mix, 1977) (2:59)
15. In Absentia (demo, 1971) (2:38)
16. Stranger (demo, 1970) (6:11)
17. Master of Creation (demo, 1969) (3:35)
18. Pennsylvania Flickhouse (Anon demo, 1966) (2:56)
Total Time: (69:42)
Tracks 01-05 previously released as a Limited Edition EP with the original release
Due to an error in the indexing tracks 03,04 were included as one single track on the EP - this has been amended on the 2022 re-issue
Tracks 06-17 only included on the expanded 2022 re-issue of the album
Track 18 previously released as a limited edition CD EP by the German Genesis Fan Club in 2011

Compiled: Anthony Phillips & Jonathan Dann
Japanese Re-issue Artwork: Peter Cross (detail from "The Field of the Cloth of Gold")

Skupina:
Anthony Phillips and others
Hosté:
Diskografie Legend
Vyšlo 1997, Melopea Discos, CDMPV 1112 (Argentina)

Seznam skladeb:
01. Silver Song (3:08) (from Private Parts & Pieces)
02. Scottish Suite 1a Parte (2:43) (Salmon Leap from Back To The Pavilion)
03. Old Wives Tales (4:43) (from Antiques)
04. Sistine (3:54) (from A Catch At The Tables)
05. September (4:05) (from Twelve)
06. Estrangement (1:58) (from Finger Painting)
07. Myra's Dream (1:53) (from Finger Painting)
08. C.Q. (1:03) (from Finger Painting)
09. Boulevard of Fallen Leaves (2:04) (from Finger Painting)
10. Tierra Del Fuego (1:07) (from Finger Painting)
11. Traces (4:47) (from Invisible Men)
12. Carnival (1:33) (from Slow Waves, Soft Stars)
13. Through The Black Hole (3:19) (from Slow Waves, Soft Stars)
14. Pluto Garden (2:01) (from Slow Waves, Soft Stars)
15. The Beggar & The Thief (6:35) (from The Sky Road)
16. Infra Dig (1:42) (from New England)
17. Sanctuary (4:00) (from New England)
18. Sunrise & Sea Monsters (10:37) (from New England)
19. Pieces of Eight III: Sea -Shanty (4:52) (from New England)
20. Sortilego (grabación en vivo) (3:46) (from Meadows of Englewood)
21. The Anthem (6:03) (from Tarka)
Total Time: (75:53)

Skupina:
Anthony Phillips - Acoustic & Electric Guitars, Keyboards, Percussion, Drum Machine, Vocals
Hosté:
Diskografie Anthology
Vyšlo 16. října 1995, Blueprint, BP201CD (UK)

Seznam skladeb:
01. The Women Were Watching (4:22) (from Invisible Men)
02. Prelude '84 (4:09) (from 1984)
03. The Anthem from Tarka (3:35) (from Tarka)
04. Lucy Will (3:57) (from Sides)
05. Tregenna Afternoons (7:49) (from Private Parts & Pieces)
06. Unheard Cry (4:01) (from New England)
07. A Catch At The Tables (2:58) (from A Catch At The Tables)
08. Lights On The Hill (4:51) (from A Catch At The Tables)
09. Now What (Are They Doing To My Little friends)? (8:23) (from Wise After The Event)
10. Um & Aargh (4:30) (from Sides)
11. Slow Dance (opening) (4:14) (from Slow Dance)
12. Tears On A Rainy Day (4:15) (from The Sky Road)
13. God If I Saw Her Now (4:14) (from The Geese & The Ghost)
14. Nightmare (7:10) (from Sides)
15. Last Goodbyes (2:17) (from New England)
16. Collections (3:07) (from The Geese & The Ghost)
17. Sleepfall: The Geese Fly West (4:35) (from The Geese & The Ghost)
Total Time: (78:28)

Producer: Anthony Phillips (01-03,05-08,11-13,15-17), Mike Rutherford (13,16,17), Rupert Hine (04,09,10,14), Simon Heyworth (03,11,13,16,17), Trevor Vallis (01)
Co-producer: Richard Scott (02)
Engineer [Remix]: Anton Matthews (16,17)
Mixed: Roger Patterson (06)
Cover Design: Helmut Janisch
Design [Sleeve]: Spitzfindiger Globus
Photography: Connie Moest

Skupina:
Hosté:
Diskografie Harvest Of The Heart
Vyšlo září 1985, Cherry Red, BRED 66 (UK)

Seznam skladeb:
01. Trail Of Tears (5:31)*
02. Esperansa (2:02) (from Antiques)
03. Salmon Leap (2:46) (from Back To The Pavilion)
04. Flapjack (2:26) (from A Catch At The Tables)
05. Bouncer (3:05) (from A Catch At The Tables)
06. Beauty And The Beast (4:08) (from Private Parts & Pieces)
07. Amorphous, Cadaverous And Nebulous (4:53) (from Back To The Pavilion)
08. Salmon's Last Sleep Walk (2:07) (from Back To The Pavilion)
09. Erotic Strings (1:08)**
10. Bandido (2:46) (from Antiques)
11. Sistine (3:57) (from A Catch At The Tables)
12. Lindsay (3:50) (from Back To The Pavilion)
13. Over The Gate (2:05) (from A Catch At The Tables)
14. The Sea And The Armadillo (4:52) (from A Catch At The Tables)
15. Lights On The Hill (5:27) (from A Catch At The Tables)
Total Time: (53:03)

* Now available on the CD release of Invisible Men
** Now available on the CD release of Private Parts & Pieces IV: A Catch At The Tables
Original sleeve painting 'Field of Eternity': Peter Cross
"Harvest Of The Heart" logo: Victor Napolski

Zpět
The Anon


Genesis 1960s - Anthony Phillips, Mike Rutherford, Tony Banks, Peter Gabriel, Chris Stewart


Tony Banks, Anthony Phillips, John Silver, Mike Rutherford, Peter Gabriel, Mike rutherford - Genesis 1969


Tony Smith (vpravo) se čtyřmi členy Genesis v červenci 1969: Mike Rutherford, Anthony Phillips, (Brian Roberts, přítel), Peter Gabriel (vepředu) a Tony Banks. Genesis zkoušeli v domě, který patřil babičce jejich přítele Briana Robertse


Mike Rutherford, Tony Banks, Anthony Phillips, Peter Gabriel, John Mayhew

Anthony Phillips a Peter Gabriel

Zpět
Oficiální stránky:
http://www.anthonyphillips.co.uk/
https://www.genesis-fanclub.de/c-Anthony-Phillips-Biografie-s255.htmlNahoru ProgressRock
Made by 
©  16.3.2022 
Menu Poslední aktualizace: 16.3.2022
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi !