PENDRAGON


Zpět
       1. Pendragon... první krůčky
       2. Stoupání a vzestup
       3. Buď anebo...
       4. Planety jsou příznivě nakloněny...
       5. Pendragon a jeho Nirvana
       6. Svěží nová duchovní cesta...
       7. Další roky až podnes...

Biografie 1. Pendragon... první krůčky

Pendragon není jen postava z pověstí o králi Artuši a rytířích kulatého stolu (pro zpřesnění se jedná o příjmení krále Uthera Pendragona - otce krále Artuše), ale také výtečná britská progrocková formace založená v roce 1977 v anglickém městě Stroud v hrabství Gloucestershire (nedaleko Londýna).

Historie kapely se začala roku 1978 v tichém a ospalém městečku Stroud, hrabství Gloucestershire, v samém srdci Cotwolds, Velká Británie. Čtyři stejně smýšlející mladí muzikanti se dali dohromady a rozhodli se založit rockovou kapelu. Prvními členy nově vzniklého seskupení Zeus Pendragon byli Nick Barrett (kytara, zpěv), Julian Baker (kytara, zpěv), Nigel Harris (bicí), nejžádanější bubeník ve stroudském kraji a Stan Cox, kterého Julian přemluvil, aby se vykašlal na svou kytaru a hrál na basu. Samotný název skupiny skupině mladých a nadšených muzikantů přinášelo tohle jméno "záhadný a progresivní" nádech. Již od samých počátků byl středobodem tohoto spolku charismatický kytarista a zpěvák Nick Barrett. Kapela plna ambicí a očekávání začínala přehráváním coverů klasických rockových velikánů jako Led Zeppelin, Jimiho Hendrixe, Fleetwood Mac a Santany. Jejich první vystoupení v nevábné Marshall Rooms ve Stroud, které se paradoxně odehrálo ve stejný den, kdy Nick Barrett navždy opustil školní lavice, spálil své matematické knihy a uchopil kytaru ke své budoucí cestě...

Díky propagačním schopnostem Nickova bratra Patricka začali Zeus Pendragon brzy vyprodávat stroudské sály, čímž položili základ své fanouškovské obci. Zeus z nazvu skupiny vypustili údajně z důvodu, když Julian prozíravě usoudil, že původní název se vejde jen těžko jako nátisk na trička.

Následovalo stále více a více vystoupení a Pendragon se dostali pod křídla místního producenta a manažera Grega Linese, který byl vyhlášeným promotérem v té době, zajšťoval například i koncert U2, když spali v Gregově vlastní hale na přistýlce před jejich koncertem ve Stroud. Julian a Nick usilovně skladali nový materiál po mnoho dní i ponocováním a snili o budoucí slávě. Jejich plány ale brzy narušil Stan Cox, když se rozhodl odejít, protože bylo nade vše jasné, že raději poslouchá hudbu než by ji hrál. Nahradil jej Robert Dalby z kapely Cygnus (také Signess). Nick ve snaze posunout zvuk více ke klávesám získavá dalšího člena Johna "Barney" Barnfielda, opět ze zdrojů Cygnus, a tím je definitivně určená orientace kapely na progresívní rock.

Změny v kapele nepříjemně sužovaly kapelu v počátcích, netrvalo totiž dlouho když Julian Baker opouští Pendragon právě kvůli klávesám, které se stávají stále více dominantní ve zvuku kapely a druhá kytara začíná být v sestavě nadbytečná. Julian a Nick jsou dodnes v kontaktu a bývalý zpěvák Pendragon je nadále výborným, milovaným a respektovaným muzikantem. Nick a Barney začali brzy skládat společně a zvuk skladatelského dua Barrett/Barnfield byl velmi výrazný (např. skladby Excalibur, Oh Divineo). Přítel Nickova bratra, kytarista Peter Gee, měl původně nahradit Julianův opuštěný post, ale když Robert Dalby byl požádán, aby kapelu opustil v návaznosti na jeho naprostou averzi u zkoušek, Peter převzal jeho basové povinnosti. Peter se připojil ke kapele v lednu 1981 a svůj první koncert absolvoval na Bristol University ve studentském unijmím baru.

Sestava kapely se stala načas stabilní... ve složení Nick, Barney, Peter a Nigel. Dalším krok, který nejvíce ovlivnil kapelu a který změnil život kapely, je teprve čekal.

Biografie 2. Stoupání a vzestup

V roce 1982 Greg Lines organizuje koncert nové skupiny se jménem Marillion, která si získávala teprve uznání s jejich "nemoderním" progresivním rockem, a angažuje Pendragon jako doprovodnou kapelu pro koncert v Gloucesteru. Marillion s sebou přitáhli i spoustu svých fanoušků, takže Pendragon tu mohli zúročit příležitost vystupováním před publikem, které už progresivní rock milovalo. Obě kapely si padly do oka hned jako dva dlouho ztracení bratři a Mick Pointer, tehdejší bubeník Marillion, je pak požádal, aby s nimi hráli i ve slavném klubu Marquee v Londýně. Tato událost se stala mezníkem a průlomem, na který kapela stále čekala.

Koncert v Marquee klubu byl elektrizující a Pendragon pokračoval v hraní s Marillion při mnoha dalších příležitostech. V následujícím roce 1983 si Pendragon zahrál před velmi silným publikem, 30 000 posluchačů na festivalu v Readingu. Kapela nahrála i živé vystoupení pro Tommyho Vance pro páteční rockovou show (BBC Radio 1 UK). Tommy Vance u Pendragon cítil něco zvláštního, byl zvláště zaujat písní "The Black Knight", která se samozřejmě stala hymnou kapely na mnoho následujících let.

Přes publicitu, které se kapela těšila, stále ještě neměla žádný nahrávací kontrakt a začalo se schylovat k vážnému rozhodnutí. Barneyho přínos pro kapelu byl značný a skladatelské duo Barrett/Barnfield bylo velmi silné. I přesto se Barney rozhodl, že kapelu opustí. Věci začaly být pro něj velmi složité, kvůli koncertování byl postaven před volbu, zda opustí své denní zaměstnání. A tak se během přestávky v turné obtížné rozhodoval. Výsledkem jeho úvah bylo následné rozhodnutí pro odchod z kapely.

Barney o tomto období říká: "Můj čas s Pendragon byla asi nejšťastnější doba mého života, je to skvělé, udržuji stále blízké přátelství s Nickem a jsem rád, že mohu ještě popadnout kytaru a zahrát si spolu, moje bejoblíbenější album Pendragon je nade vši pochybnost "Not Of This World" z roku 2001".

U kláves Barneyho nahradil Rik Carter ze Southend a zanedlouho se, s pomocí Johna Arnisona (manažér kapely Marillion), dostávají do studia, aby nahráli minialbum "Fly High Fall Far!". O něco později v roce 1985 pak nahrávají svoje první plnohodnotné album "The Jewel".

Pendragon opět koncertovali s kapelou Marillion a absolvovali také své první vystoupení na pevnině v Muziek Centrum v Holandsku. Na obzoru však nebyl žádný "velký" nahrávací kontrakt a tak nastaly frustrující časy pro kapelu. Nedostatek financí a vyčerpávající koncertní turné bylo příčinou dalších změn v sestavě. Nigel odešel a na nějaký čas byl nahrazen Rikovým přítelem, Mattem Andersonem. Ale ani ten nevydržel v kapele dlouho a krátce po něm odchází i Rik. Pendragon tvoří v té době jen dva členové, Nick a Peter.

Sestavu doplnil Fudge Smith (bicí) z kapely La Host a vypomáhal i studiový disko/soulový klávesista James Colah. Nick k tomu řekl: "...měl Mini Moog, tak jsme si mysleli, že by to bylo dobré!" V tomto složení pak vydávají živé album "9:15 Live" a absolvují turné na jeho podporu.


V tomto období Nick, Peter a Greg jezdí do Londýna a zhánějí alespoň nějaký nahrávací kontrakt. Nick zavolal svému starému příteli Clivu Nolanovi, nyní žije v Egham, Surrey, zda by jej nemohl doprovázet na schůzky u nahrávacích společností. Clive a Nick byli kamarádi z dětství již od jejich čtyř let, kdy spolu chodili do školy. I přesto, že Nick věděl o tom, že Clive hraje na klávesy, nikdy mu nenavrhl, aby se připojil ke kapele Pendragon, neboť byl přesvědčen, že Clive je plně zaměstnán svoji vlastní kapelou The Cast a svými projekty klasické hudby. Na jedné z cest do Londýna, když se bavili dlouho do noci, se Nick zeptal Cliva, zda nezná nějakého schopného klávesového hráče. Clive mu ale odpověděl okamžitě: Já se toho ujmu sám..." a od té doby se stal plnou součásti kapely. Tím se vytvořilo stabilní skladatelské duo kapely Nick Barrett a Clive Nolan.

Biografie 3. Buď anebo...

Kapela nahrává celoalbové demo pro label EMI, které bylo svěřeno Davidu Munnsovi u EMI Records k vyřízení, který měl tyhle věci na starosti. Ovšem David náhle opustil EMI a demo nepochodilo dobře u nového A+R pověřence Nicka Gatfielda. Na nahrávky se tam u EMI jen usazoval prach. Frustrace z této záležitosti vyvolala u kapely pocit "buď-anebo", až se proto Nick Barett v roce 1987 rozhodl založit společnost Toff Records, u které se pak následně první nahrávkou stává v roce 1988 druhé album Pendragon "Kowtow", které vzniklo z demo nahrávek pro EMI a pár dalších přidaných skladeb.

Nick nicméně cítil, že kapela neměla výrazný dostatek představivosti nebo žádný skutečný vizuální vliv, dokud náhodou nespatřil klasické CD v čerpací stanice na dálnici s nějakou velmi působivou kresbou od Walesana jménem Simon Williams.

Společnost Toff Records se dobře rozbíhala, sestava kapely se stabilizovala a s docela jedinečným a individuálním uměleckým dílem od Simona Williamse se Pendragon objevil v podobě, jak jej známe dnes. Mnoho fanoušků si myslelo, že Pendragon začal s albem "The World" a neznali jejich historii před touto nahrávkou. Bylo to ve skutečnosti už jejich třetí studiové album, ale rozhodně to byl začátek nové éry kapely. Třetí studiová deska "The World" vyšla v roce 1991 a bylo doposud nejméně komerčně znějící album, ale přesto mělo největší prodeje. Navíc přineslo i příznivé kritiky a novou vlnu fanoušků. Dokonce hudební tisk si začal uvědomovat, že Pendragon je síla, se kterou je třeba počítat. Rok 1991 byl tím rokem, kdy Pendragon prorazili a konečně se dostavily zasloužené zlaté časy kapely. Nick potkal i svoji budoucí manželku a vrátil se z inspirativní cesty po Spojených státech.

Biografie 4. Planety jsou příznivě nakloněny...

Následovalo album "The Window Of Life" z roku 1993, nyní od pevně zocelené kapely, které potvrzuje osobitý zvuk Pendragon. Zdá se, že počáteční roky kapely plné změn v sestavě a frustrace jsou definitivně pryč.

V roce 1996 vydávají album "The Masquerade Overture". Obě desky katapultovaly PENDRAGON mezi progresivní elitu, které patří do zlaté progresivní studnice a neměly by chybět ve sbírce žádného fandy tohoto žánru. Toff Records byla ještě malá, skoro rodinná firma, a lavina úspěchu, který přineslo toto další album, způsobilo, že při jejim vydání je domov Nicka a Anthey Barrettových zavalen 35 000 cédéčky a booklety připravenými k distribuci po celém světě. Do práce je zapojená celá rodina, zatímco Nick se ponořil do rozhovorů a do promo práce, ale byl to krásný chaos. Alba se prodalo okolo 60 000 kopií, což znamebnalo pro Pendragon obrovský úspěch.

Partnerství Pendragon a Simona Williamse spolu s téměř "5. členem kapely" zvukařem Karlem Groomem přineslo Pendragon vynikající, pro ně klasický zvuk, kterým se kapela dostala mezi nejvíce prodávané prog-rockové kapely, která se ale neupsala žádnému hlavnímu vydavatelství.

Biografie 5. Pendragon a jeho Nirvana

Nicméně ve víru událostí nastaly i některé, které se osobně projevily jak u Nicka i Pendragon. Nick říká: "Bylo to podivné, protože když jsem psal skladbu "The Shadow" (Masquerade Overture), objevily se tam verše "tento muž, který mě následoval skoro celý můj život, býval pro tebe tím, čím já být nemohu, nazývám jej moje nejistota", u kterých si velmi jasně pamatuji, jak jsem je psal, neboť tam byla trochu divná atmosféra ve studiu toho dne, jako bych trochu věděl, jak prorocké se ty texty stanou."

V činnosti kapely nastala pauza trvající pět roků. Nick Během této doby prochází bolestivým a špinavým rozvodem. Trvalo to bezmála dva roky, co trvaly jeho finanční problémy, musel prodat dokonce i svůj dům. Tehdy jej držely nad vodou jeho koníčky surfování a motocross. Další studiové album se tak stalo opět dlouho očekávaným, ale opět se Pendragon dovedl pozvednout a vrátit se zpět do centra pozornosti. Album "Not Of This World" vydané v roce 2001 je nejosobitější a najemocionálnější, jaké kdy kapela vydala. Pro mnoho fanoušků se stalo dokonce nejlepším albe skupiny. Po jeho vydání získal Nick od The Classic Rock Society ve Velké Británii ocenění pro nejlepšího kytaristu roku 2001.

Biografie 6. Svěží nová duchovní cesta...

Stejně jako v roce 1991, kdy vyšlo album "The World", znovu sílily pocity změn a nějaké očekávání ve vzduchu. Čekalo se ale i na další album, když Nick byl finančně ochromen po rozvodu a potřeboval s Pendragon delší čas na přípravu dalšího alba. Nick snad konečně vybředl z tíživé situace po rozvodu a konečně se přestěhoval do nového domu s novou přítelkyní. Teprve pak mohl začít s přípravou nového alba. Až v roce 2005 vyšlo sedmé studiové album "Believe", na kterém se jakoby projevila mladistvá nevázanost a svěží přístup obnovené kapely, a to jak hudebně, tak i vizuálně. Kytarista a předák kapely Nick Barrett jej předeslal zmínkami o změně soundu a celkového stylu, takže bylo opravdu na co se těšit. Pendragon se pak vydali na největší turné, jaké kdy v Evropě udělali a následovalo jej vydání brilantního DVD "And Now Everybody To The Stage".

V roce 2006 Pendragon opustil bubeník Fudge Smith a byl nahrazen Joem Crabtreem. V roce 2007 při 21. výročí vydání alba "The Jewel" Pendragon vydává DVD s názvem "Past And Presence", na kterém se představila většina hudebníků z těch dávných dob jejich počátků, a ukázalo, jak se tato houževnatá kapela může stále vzrušovat, vyvíjet se a využívat své silné stránky rozvinuté během 30 let, v čemž mnohé jiné kapely selhaly.

Pokud album "Believe" bylo poslem nového začátku, pak následující album "Pure" z roku 2008 bylo zcela komplexním zlomem ve zvuku Pendragon a zcela vymýtilo předpojaté představy o zvuku Pendragon, přístupu a místu v hudebním byznysu. Album "Pure" zní, jako by je natočili dvacetiletí hudebníci s nespoutaným nadšením a energií přiměřenou tomuto věku. Je silné, melodické, svěží a odvážné, ale stále si zachovávající všechny pozitivní aspekty Pendragonm které si vypěstovala a plně je zahrnula a vetkala do jejich hudby za 30 let jejich existence. Sestavu Pendragon opustil jejich dlouholetý bubeník Fudge Smith, na koncertech jej nahradil sice Joe Crabtree, ale při nahrávání alba "Pure" se představil nový mladý bubeník Scott Higham, mladá hnací síla, který s sebou přinesl obrovskou novou energii, a to jak do studia i na koncertní scénu.

Rok 2009 se začal pro Nicka a Scotta zvolením alba od Classic Rock Society "Albem roku" za album "Pure" a v březnu album přineslo další vrchol na výroční anketě nizozemské progresivní rockové stránce. Na špici žebříčku IO Pages se usadilo téměř na rok a doplnilo ji ještě mnoho dalších anket a žebříčků spolu s vynikajícím hodnocením z celého světa.

V roce 2009 vyšlo další DVD "Concerto Maximo", které zachycovalo tříhodinový koncert v Teatr Slaski v Katovicích z turné k albu "Pure". Rok pak kapela završila na klíčových přehlídkách a vystoupeních včetně slavného Loreley Night of the Prog festivalu v Německu a Fish Convention v UK. Objevili se i jako doprovod kapely Dream Theater v Lisaboně, kde hráli před 5000 nadšenými diváky a absolvovali dva vyprodané vánoční koncerty v Holandsku a doma ve Velké Británii v prosinci 2009.

Biografie 7. Další roky až podnes...

Počátkem roku 2010 Nick obdržel ocenění opět od Classic Rock Society jako "nejlepší kytarista", Scott získal cenu za "nejlepšího bubeníka", Clive sebral ocenění jako "nejlepší klávesový hráč" a kapela navíc získala i ocenění za "nejlepší koncert", což byl opravdu skvěle zahájený rok.

V roce 2010 Pendragon rozšířil svá vystoupení pro nové diváky po celém světě s fantastickou odezvou na festivalu RoSFest v USA, na neuvěřitelném novém londýnském festivalu High Voltage 24–25. 7. 2010 vedle kapel jako Emerson Lake & Palmer, Marillion, Heaven & Hell, Steve Hackett, Focus, Uriah Heap, Asia, Foreigner nebo ZZ Top, festivalu Sweden Rock ve Švédsku spolu s kapelami Guns and Roses a Aerosmith. Během celého roku také probíhaly přípravy k natáčení nového alba.

Nové album "Passion" vychází na jaře 2011 a posunulo je k dalším vyšším metám s novým přebalem alba s novými prvky, které se ale neodchylují příliš daleko od jejich ochranných známek v melodiích a emotivních textech. Nick nahrál většinu kytar a kláves ve svém domácím studiu ve Swindonu a předal všechny písně dalším členům. Scott zaznamenal své bicí na doprovodné stopy ve studiu Thin Ice, pak nahrál basové party Peter u sebe doma a Clive přidal klávesové party ve svém domě. Nick pak zaznamenal vokály ve Swindonu a celé album smíchal Karl Groom s Nickem opět ve studiu Thin Ice. Celé album vyšlo opravdu skvěle a všichni byli spokojeni s hotovým výsledkem. Album dosáhlo na #29 pozici v oficiálním britském nezávislém žebříčku a získala úžasné recenze v tisku, a to i od některéhých, kteří jej nejvíce očerňovali a nenáviděli.

Album získalo hlasováním ocenění jako 4. nejlepší album roku v Prog Magazine, když jej porazili pouze velká jména zavedených kapel jako Yes a Rush. V Classic Rock Society Awards Pendragon získali titul za "Nejlepší album", "Nejlepší skladbu", "Nejlepší živé vystoupení", "Nejlepší hráč na klávesové nástroje" a "Nejlepší bubeník". Album poprvé vyšlo u labelu Madfish, které je divizí vydavatelství Stevena Wilsona Snapper Music.

Nové DVD z turné k desce "Passion" vyšlo v roce 2012 spolu s první Blu Ray nahrávkou kapely "Out of Order Chaos", které přineslo mnoho DVD/Video repertoáru spolu s materiály z "Pure" a "Passion".

V roce 2014 kapela vydává nové album !!!! a Pendragon plánuje podzimní turné během října a listopadu po Evropě na jeho podporu, ovšem opět bez zastávky v České republice, na rozdíl od dvou zastávek v Polsku, kde má kapela mnoho příznivců.


Nové album dostalo název "Men Who Climb Mountains" a vyšlo v říjnu 2014. Představil se na něm nový bubeník Craig Blundell, který nahradil dlouholetého člena, bubeníka Scotta Highama, který řady kapely opustil z osobních důvodů. Obal desky stejně jako na minulé nahrávce je z dílny Björna Goossese ze studia Killustration.

Personální rošáda na postu bubeníka pokračovala, když Craiga Blundella nahradil v červnu 2015 Jan-Vincent Velazco.

Na oslavu 20 letého výročí od vydání jejich úspěšného alba, vydávají PENDRAGON DVD "Masquerade 20". Záznam byl pořízen v Katowicích v roce 2016. "Toto DVD je asi nejsoudržnější vystoupení kapely zachycené na filmu. Byli jsme spolu dohromady tolik let a film nás vykresluje nejen jako hudebníky, ale i jako přátele. A to máme nového bubeníka Vinnieho a Tinu a Verity jako doprovodné zpěvačky. Celkové vzynní je skvělé a zvuk je fantastický," říká kytarista a vokalista Nick Barrett. Nové DVD "Masquerade 20" vyjde 7. dubna 2017.

V květnu 2018 se kapela pohybovale ve studiu, ale ne kvůli novému album, alespoň ne tak docela. Přapravují spoustu věcí pro speciální limitovanou edici pamětní knihy "audio book". Podařilo se jim získat staré vícestopové pásky z alba "The World" do nového systému Pro Tools, takže nahrávají bicí s Vinniem a totéž dělají i "Men Who Climb Mountains" a obě alba budou remixovány společně s živým 2CD z nadcházejících vystoupení v listopadu ke 40. výročí kapely (Londýn, Holandsko a Švýcarsko). Na těchto živých vystoupeních chtěli hrát a nahrávat některé z neobvyklejších materiálů Pendragon jako "Sister Bluebird", "I Walk The Rope", "Fly High Fall Far", "Queen Of Hearts", stejně jako některé z nejoblíbenějších skladeb.

Zvuková kniha je pevná kniha, která je o něco menší než LP, a obrátili se na výtvarníka Simona Williamse, aby udělal obrovské nové barevné ilustrace pro tuto speciální verzi. Vzhledem k tomu, že zvuková kniha má slušnou velikost, budou si moci fanoušci vychutnat umělecká díla a knihu v celé její kráse. Kniha bude obsahovat 30 stran fotografií a uměleckých děl za posledních 40 let. Dne 20. května 2018 Vinnie dokončil bicí na "The World" a znějí fantasticky!

Na oslavu 40. výročí Pendragonu se konaly tři speciální vystoupení 9. listopadu 2017 v 229 - Londýn, Velká Británie, dne 10. listopadu 2017 v Boerderij - Zoetermeer, NL a 11. listopadu 2017 v Z7 v Pratteln, Švýcarsko. Každý z těchto prodloužených koncertů představil 40 let hudby kapely od nejranějších ročníků, z nichž některé věci nikdy předtím nebyly hrány živě, a představili se i speciální hosté. Z vystoupení byly pořízeny i záznamy pro masivní vzpomínkové vydání ke 40. výročí kapely.

Dne 30. září bude vydána nová komilace k oslavě 40. výročí kapely Pendragon "The First 40 Years!" Speciální pamětní kniha s pevnou vazbou bude obsahovat 32 stránek fotografií plných vzpomínek z celého období činnosti kapely a sadu až 5CD. První tři disky jsou nahrávkou výročního koncertu v Londýně, kde můžete slyšet písně z celého průřezu aktivit kapely, včetně těch, které se dlouho nevystupovaly živě. Další dvě alba jsou remixované a remasterované verze alb "The World" a "Men Who Climb Mountains" s bicími, které nově přehrál současný bubeník skupiny Jan-Vincent Velazco. Lze očekávat předobjednávku zásilek těsně před 30. zářím 2019.

Kapela oznámila, že vydá své desáté studiové album "Love Over Fear" v únoru 2020. Pendragon vydali v prosinci jako ochutnávku video z jejich nového alba. "Chtěl jsem se vrátit ke smysluplným kytarovým sólům a používat zvuk podobný albům, které jsem miloval v 70. letech, takže existuje spousta 12-strunných kytarových partů, mellotronových smyčců a mnoho melodických klávesových sekcí," řekl leader Nick Barrett. "Cílem bylo vzbouřit se proti kultuře a okamžitému potěšení tohoto světa jako Spotifys a vytvořit skutečnou věc se správným uměleckým dílem, které můžete procházet pomocí vázané knihy téměř velikosti obalu vinylového alba a alba, které obsahuje 65 minut povznášející a melodické hudby. Něco, co můžete ztratit .... zatraceně - znovu něco krásného!" Album se nahrávalo v Thin Ice Studios v Surrey a Sharlands Barn v Cornwallu a produkovali je Nick Barrett a Karl Groom.

Neuvěřitelné umělecké dílo pro "Love Over Fear" bylo skutečně vytvořeno opravdovými barvami skutečnou umělkyní jménem Liz Saddington... a žádný photoshop! Liz, rodačka z Cornwallu, úzce spolupracovala s Nickem Barrettem na konceptech "Love Over Fear" a strávila rok a půl sestavováním ohromujícího přebalu a zdokonalováním každého jednotlivého detailu, dokud nebylo dosaženo dokonalosti. K dispozici jsou také malované ilustrace pro každou skladbu v knize ve speciální edici/3CD a s řadou úžasných fotografií.

Kapela se v roce 2020 vydá na 35 zastávkové turné po celém světě, včetně Evropy, Kanady, Jižní Ameriky (TBC) a vystoupí rovněž na Cruise To The Edge v březnu 2020. Pendragon plánuje na tomto turné zahrát všechny skaldby z "Love Over Fear". V únoru, březnu a dubnu 2020 se Pendragon vydají na velké evropské turné propagující připravované album "Love Over Fear". Clive: "S potěšením přemýšlím o příštím ročníku turné Pendragon. I když je dlouhé, určitě to bude zábavný čas, zejména s tolika místy, kde se znovu vracíme, a dobří staří přátelé, abychom se znovu setkali. Nyní bych asi měl začít zkoušet!"

Britská kapela Pendragon oznámila vydání nového EP s názvem "The North Star" na květen 2023. Nahrávka v délce 25 minut bude obsahovat třídílnou titulní skladbu a píseň "Fall Away". Na albu se objeví Johanna Stroud hostující s doprovodným zpěvem a houslemi. "The North Star" bude zpočátku k dispozici na CD během květnových VIP víkendů, poté v tradičních obchodech a poštou. Nick Barrett v komentáři k vydání řekl: "The North Star" dostává lidstvo z problémů po tisíce let, a to je pozitivní zpráva, jistá cesta vpřed pro každého po tom, co se stalo v posledních třech letech, nemluvě o nešťastném slově na "C" pro obal alba znovu odpovídá Liz Saddington, která dělala obal pro album "Love Over Fear".

Zpět
Současní členové:
Nick Barrett - Vocals, Guitars, Keyboards
Peter Gee - Bass
Clive Nolan - Keyboards, Synthesizers, Backing Vocals
Jan-Vincent Velazco - Drums, Backing Vocals

Bývalí členové:
Craig Blundell - Drums, Backing Vocals
Scott Higham - Drums, Backing Vocals
Fudge Smith - Drums (1986-2006)
Joe Crabtree - Drums (2006-2008)
Julian Baker - Guitars, Vocals (1978)
Nigel Harris - Drums (1978-1984)
John Barnfield - Keyboards (1978-1984)
Rick Carter - Keyboards (1984-1986)
Matt Anderson - Drums (1984-1986)
Alan Gyorffy - Drums (1978)
Stan Cox - Bass (1976-1977)

Členové
(celým jménem Nicholas John James Barrett)
(Narozen 8. června 1961, ***)


Své první hudební kroky absolvoval ještě v dětství, když se učil
hrát na klavír. Brzy ale dostal svoji první kytaru, protože hra
na ní mu připadala více rockovější a popovější.

Nick Barrett obvykle hraje složité a ne příliš rychlé kytarové party
a sóla. Představuje styl podobný jiným progresivním kytaristům,
jako jsou David Gilmour a Steve Rothery. Využívá také širokou
škálu kytarových efektů, především reverbů a Delayů. Často
také používá techniku slide kytary.

V roce 2006 se společně s Cliveem Nolanem vydali
na turné, na kterém hráli akustické verze skladeb
Pendragon. Koncerty jsou zaznamenány
na DVD "A Rush Of Adrenaline".

Oblíbené skladby/alba:
The Lamb Lies Down In Broadway

Oblíbené kapely: Genesis, Pink Floyd
Členové Peter Gee
(Narozen 6. března 1963, Blackpool, UK)
Bass


Byl 2. nejstarší ze čtyř bratrů (neměl žádné sestry). Jeho otec byl vikářem anglikánské církve přes 35 let. Matka byla učitelkou latiny a v domácnosti.

Už v pěti letech dostával první klavírní lekce, pak v 9 či 10 letech dostal svou první kytaru, dva roky chodil do lidové školy na výuku kytary. Svoji první elektrickou kytaru získal ve 13 letech a jeho klavírní lekce trvaly až do 14 až 16 let.

K jeho první kapele Argueda, kterou tvořilitři spolužáci, se přidal v 15 letech. Hráli rockové covery jako "Little Wing" (Jimi Hendrix), "Brown Sugar" (Rolling Stones), "Day Tripper" (The Beatles), "Stairway to Heaven" (Led Zeppelin) a "Freebird" (Lynyrd Skynyrd). Pak začali psát i své vlastní písně.

Pak se ale Argueda rozdělila, když někteří odešli na vysoké školy. Peter zformoval kapelu Phaedra pojmenovanou po jednom albu Tangerine Dream a jednalo se o jazz rockovou kapelu. Peter hrál na sólovou kytaru v obou souborech, Argueda i Phaedra. Ale Phaedra zahrnovala i klávesy a flétnu. Složili všechny své vlastní písničky, které byly směsí hudby Camel, Jethro Tull, Return To Forever a Chicka Corey.

K Pendragon se přidal v roce 1981, před 22 lety, když mu bylo 18 let. Oni hráli asi od roku 1976 nebo 1977 a Peter byl původně jejich fanoušek. Když Julian Baker (doprovodný kytarista) odešel, Pendragon jej požádal, aby se připojil jako druhý kytarista bez konkurzu! Kapela byla pětičlenná - bicí, basa, klávesy, kytara/zpěv a rytmická kytara - a on hrál další sólovou kytaru v tom období. První koncert s Pendragon odehrál na univerzitě v Bristolu ve studentském unijním baru. První píseň, kterou jsem napsal pro Pendragon byla "Peace of Mind" - napsal hudbu a Nigel Harris (bubeník) složil texty. Bohužel se nikdy neobjevila na žádné nahrávce, na rozdíl od velmi starých špatných živých nahrávek... Pak v roce 1983, v době kdy se vydali porvvé na turné s Marillion, odešel ale basista. Již jsme souhlasili s podporou Marillion ve slavném klubu Marquee v Londýně, což se mělo odehrát za měsíc a tuhle příležitost si nechtěli nechat ujít. Peter se nabídl, že bude hrát na basu na tomto jediném koncertě. Ale z Pendragon se stala čtyřčlenná kapela a Peter už u baskytary zůstal.

První koupená deska: kolekce westernových melodií
Nejvlivnější album: "Moon Madness" od CAMEL
Nejoblíbenější baskytaristé: Jaco Pastorius (Weather Report), Richard Sinclair (ex-Camel), Ralphe Armstrong (Jean-Luc Ponty Band)
Nejoblíbenější píseň Pendragon: "Fallen Dreams And Angels"

Další projekty:
NO - kytary ve skladbách Clive Nolana a Martina Orforda
"The Jabberwocky" a "The Hound Of The Baskervilles" - alba Olivera Wakemana a Clive Nolana
"Marked for Madness" - od Michelle Younga
"Rock of Faith" - od Johna Wettona
Mercy Train člen kapely s Karl Groomem, Richardem Westem, Nickem Harradence a Richardem Burge. Vydali jedno CD "Presence".
Line of Fire - cover skupina hrající výběr popových a rockových coverů v malých barech a klubech
Vydal sólové desky:
Paris - 2013
A Vision of Angels - 1997
Heart of David - 1993
Členové
(Narozen 30. června 1961, United Kingdom)
Keyboards, Synthesizers, Backing Vocals


Je britský hudebník, skladatel a producent, který hraje významnou roli v posledních letech ve vývoji progresivního a symfonického rocku. Jako klávesový hráč je členem Pendragon (1986-dosud), Shadowland (1992-dosud), Strangers on a Train (1993-1994), Arena (1995-dosud) a Caamora (2006-dosud), stejně jako píše texty a hudbu pro Arenu, Shadowland, Caamora a mnoho dalších projektů, také produkuje či koprodukuje alba několika dalších kapel.

Narodil se v Gloucestershire, chodil na na Wycliffe College a King's School v Gloucesteru. Absolvoval studia s B. Mus a M. Mus stupni na London University, kde studoval kompozici, orchestraci a dirigování. V šestnácti letech se Nolan se stal nejmladším hudebníkem v Anglii (v té době), který získal "A.L.C.M" diplom na London College of Music. V roce 1982 Clive Agneiszka Swita z Caamora vyhrál pohár a dvě medaile v soutěži skladatelů na hudebního festivalu v Cheltenhamu. Nolan hraje na housle, violoncello a violu, když jeho hlavní studijní obory ve škole byly skladba, instrumentace, hudební nastudování a dirigování. Ještě před ukončením školy spoluzaložil kapelu Sleepwalker, byl také součástí tria s názvem Danzante (poněkud "jazzovější") a poté uskupení The Cast (zase poněkud "popovější").

V roce 2005 Nolan napsal román nazvaný "Mephisto Bridge", který dosud nebyl publikován a v současné době je k dostání na objednávku.

Nolan je zakládajícím členem The Caamora Theatre Company, kterou založil aby tvořila a předváděla muzikály Clive Nolana. Kromě svých projektů progresivního rocku Nolan napsal rockovou operu "She" podle románu Sira H Ridera Haggarda. Premiéra "She" se konala v Katovicích ve Wyspianski Theatre v Polsku v říjnu 2007. Následně, plné divadelní představení "She" byla provedeno v lednu 2010 v Santa Cruz, Bolívie, následně pak jako osmi členné obsazení "She in Concert" variace v Holandsku v září 2011. Od té doby Nolan založil divadelní společnost Caamora a proměnil "She" v celý muzikál, který byl poprvé uveden ve Velké Británii v Cheltenham's Playhouse Theatre v únoru 2012.

Nolan uvedl svůj nový muzikál "Alchemy" s libretem vycházejícím z původního příběhu skladatele počátkem roku 2013. V únoru 2013 bylo živé představení zaznamenáno na DVD ve slavném Wyspianski Theatre v polských Katovicích. Kompletní divadelní představení "Alchemy" bylo provedeno projektem Caamora Theatre Company v Cheltenham Playhouse Theatre v září 2013. Nolanův muzikál Alchymie skončil v divadle Jermyn Street v londýnském West Endu v srpnu 2014. V roce 2017 zrealizoval již svůj třetí muzikál s názvem "King's Ransom", jehož premiéra se uskutečnila v Cheltenham Playhouse v září 2017.
Byl zvolen nejlepším hráčem na klávesové nástroje u Classic Rock Society v letech 1995, 1996, 1998, 2005, 2009, 2010 a 2011. V roce 2010 jej Bolivijská vláda poctila titulem Honorary Visitor města Santa Cruz, Bolívie za jeho divadelní práci ve městě Santa Cruz. V roce 2013 mu byl oceněn polským MLWZ cenou "Golden Lexicon Award" za vynikající výsledky v hudbě za jeho muzikál "Alchemy".
Clive získal titul Nejlepší klávesový hráč roku 2018. Je to již podruhé, když společnost Classic Rock Society zvolila Clive jako vítěze v této kategorii.

Další projekty Clive Nolana:

Členové Jan-Vincent Velazco
(Narozen ***, London, UK)
Drums, Backing Vocals


Jan-Vincent pochází z Londýna a je to bubeník s dlouholetými zkušenostmi z koncertování i ze studia v rozmezí od progresivního rocku až po současný jazz. Velazco začínal hrát na bicí ve věku 13 let. Byl to zpočátku bubeník-samouk, až později studoval na Yamaha Music Foundation spolu s hraním v několika kapelách až do vysoké školy. V roce 2012 se přestěhoval do Guildfordu ve Velké Británii, kde studoval na Academy of Contemporary Music a ukončil ji s vysokoškolským diplomem v oboru současná hudební vystoupení, než se o rok později přestěhoval do Londýna.

Nahradil u bicích Craiga v červnu 2015, neboť Craig Blundell byl plně vázán na koncertním turné u Steve Wilsona. Byl to sám Craig, který kapele představil Vincenta, a kapela je mu vděčna za toto fantastické doporučení. Jeho první vystoupení s kapelou se odehrála v červenci 2015 rovnou na dvou festivalech Night of the Prog v Německu a Ramblin 'Man Fair United Kingdom v Británii. V průběhu zkušebněho období a festivalů v létě 2015 Vincent zapadl do týmu opravdu dobře, soudě podle zpráv od fanoušků, kteří jej viděl v akci s na koncertech. Později téhož roku se Pendragon i Craig dohodli, že se Velazco stane novým stálým bubeníkem pro kapely. Vystoupil s kapelou již na festivalech v Loreley a Ramblin’ Man v roce 2015.

Od roku 2017 hraje také hraje s kapelou Diamond Black s kytaristou Benem Christo ze Sisters of Mercy. Jejich debutový singl byl vydán 20. října 2017 a získal pochvalné recenze od společnosti Metal Hammer. V únoru 2018 oznámili, že Diamond Black budou hlavním doprovodem pro Cellar Darling na jejich britském turné v dubnu 2017. Spolupracuje také s Night by Night, hraje Industrial Rock s Raymondem Wattsem (PIG, KMFDM), dříve vystupoval také s Control. Mezi jeho další studiové práce patří televizní reklama Lexus Car, slavnostní zahájení OH v Londýně 2012, hrál s Ellie Goulding na Brit Awards 2014 a BBC Strictly Come Dancing.

Jeho bubenické studio se nachází ve městě Camden v Londýně, kde pořizuje všechny své nahrávky pro různé klienty.
Členové Craig Blundell
(Narozen ***)
Drums, Backing Vocals


Je bubeník na volné noze, producent, zvukový designér, spisovatel a pedagog a skutečný velvyslanec britského bubnování. Craig hraje na bicí více než 30 let. Craig je respektovaný bubeník po celém světě, je jedním z předních pedagogů, clinic hudebníků, motorem a inovátorem svého nástroje a skutečným přdstavitelem britského bubnování. Je tváří Premier, Roland a Paiste v mezinárodním měřítku a v průběhu let hrál s mnoha hudebními legendami z mnoha rozličných žánrů.

Celých více než 30 let se Craig věnoval hodinu co hodinu upěvňováním svých dovedností a vybudoval si postupně svůj profil a pověst v průběhu let jako skutečný vyslanec britského bubnování na mezinárodní scéně, vždy kráčel svoji vlastní jedinečnou cestou, aby se stal jedním z nejlepších clinic bubebíků a pedagogů v moderním bubnování. Je vysoce ceněn po celém světě pro svá živá vystoupení, výuku, nahrávání a představení v rámci drum clinic.

Je V-Drums Roland International Ambassador a Clinician pro Premier a Paiste. Má velmi úspěšný pedagogický ateliér, kde vyučuje některé nové talenty měsíc co měsíc. Je pravidelným přispěvatelem do časopisů a má svůj pravidelnný velmi populární sloupek v magazínu Drummer, který má mnoho čtenářů kvůli jeho jedinečné perspektivě a pozitivní přinos. Zastává roli mezinárodního clinic hráče pro značku Roland. Nahrává a vystupuje s legendárním junglistem Congo Natty, objevuje se na mezinárodněch akcích firem Mapex a Paiste a k vidění může být i na R & B festivalech s uskupením King King.

Vyučoval na mnoha bubenických seminářích vedle některých z nejlepších jmen v oboru a stává se široce považováným vynikajícím pedagogem s jedinečným rozhledem. Produkuje a píše svůj vlastní hudební materiál pro různé vnitrostátní rozhlasové pořady, reklamy a společností pod názvem Dr. oKtopUs, pravidelně pořádá wowing představení pro diváky jako neuvěřitelný DJ Dr. oKtopUs.

V nedávné době pracoval na některých progresivních projektech - Frost*, hrál na albech vedle členů King Crimson, Porcupine Tree, Van Der Graaf Generator a mnoha dalších. V roce 2010 vydal jako Dr. Octopus první album "oNe", které oslovilo široké publikum v hudebním průmyslu a má na celém světě mnoho následovníků. Mimo to Craig vydal i "Electronica Groove Challenge" v březnu 2011, což je inovativní učební pomůcka pro studenty a učitele všech stupňů a zájem o ní neustále roste.

Skládá také hudbu pro televizi a film, který se vysílal ve více než 30 zemích, včetně značného množství nahrávek bicích pro BBC. Miliony lidí každý den slyšelo Craiga pracovat po celém světě a je skvělým doplněním kapely Pendragon. V současné době hraje živě s Davidem Crossem z King Crimson a neo progressivisty FROST*.
Členové
(Narozen ***, West Sussex, United Kingdom)
Drums, Backing Vocals

Pochází z hudební rodiny, jeho otec byl zpěvákem asi 30 let a jeho chůva hrávala na klavír. Děda byl byl zpěvákem a bubeníkem. Když mu byly asi 4 nebo 5 let kopíroval hrou na hrnce svého bratra, který již hrával na bubny. Doopravdy na bicí začal hrát až někdy v 9 letech.

Začal ale pracovat v oblasti reklamy, kde byl asi 20 let. Během té doby hrával v mnoha skupinách po hospodách, a barech v malých kapelách, které byly rychle zapomenuty. Při těchto vystoupeních v letech 1998 - 1999 si získal trochu dobré jméno jako bubeník v oblasti Londýna. První známější skupina, v níž hrál, byla Metallic Blue kytaristy Paula Samsona, se kterou odehrál i první dvoutýdenní turné a vypomohl i Wishbone Ash, jejichž bubeník zamrzl v Chicago. (Paul Samson již zemřel na rakovinu v roce 2002 ve věku 49 let.) Pak nastoupil do kapely Angel Witch, se kterými absolvoval koncertní vystoupení v letech 2000 - 2002, např. na festivalu Bloodstock Festival v Británii. Pak se přidal ke kapele Shadowkeep, kde jej při jednom nahrávání zaslechl i Clive Nolan a nabídl mu členství v kapele Pendragon.

Scott poté hrál a nahrával s mnoha umělci ve své kariéře, včetně Caamora, Metallic Blue od Paula Samsona, Angel Witch (2000-2002), Shadowkeep (2001–2002/2004/2005–2008/2013), The Lizard Kings, Euphoria, Tian, Ethos, Gemini Suite z těch nejhlavnějších. Vystupoval po celém světě před tisíci posluchači, ve stovkách míst po více než 20 let a získal ocenění za jeho hru na bicí, zejména v roce 2009 ocenění "nejlepší bubeník roku" za bicí na albu Pendragon "Pure".

Scott Higham je také původní bubeník muzikálu Clive Nolana "SHE" a je součástí sestavy "She" od roku 2006. Natočil více než 20 studiových a koncertních alb, čtyři živé DVD, v současné době je bubeníkem progresivní rockové legendy Pendragon.

Je často zařazován mezi tři nejlepší bubeníky roku oceněňované v mnoha různých Rock/Prog anketách a stal se jedním z nejlepších bubeníků na profesionální úrovni.
Členové Fudge Smith
(Narozen ***)
(Celým jménem Stephen Michael Smith)
Drums (1986-2006)


Byl členem:
Lahost (The Host)
Pendragon (1986-2001)
Nahrával s:
Steve Hackett (1992)
Henry Fool (2001)
Landmarq (2006)
Tim Burness (2007)
Členové
(narozen 21. září 1979, ***)
Drums (2006-2008)


Je příležitostný hudebník z Londýna, nejznámější pro spolupráci se skupinou Pendragon a hudebníkem Davidem Crossem.

Joe byl fascinován hrou na bicí již ve věku 11 let kvůli svému prvnímu velkému vzoru: Phil Collins. V 15 letech byl již plně vytrénovaným vystupujícím bubeníkem, který trávil svůj čas zdokonalováním svých dovedností jako učitel na bicí.

Joe začal svou profesionální kariéru na bicí po absolvování Durham University v Anglii, kde získal titul ve fyzice. Pak se přestěhoval do Londýna, Anglie, aby se zvýšila jeho šance na profesní úspěch. Pár let koncertoval a hrál jako studiový bubeník, své první velké představení získal v roce 2006, když začal hrát s progresivní rockovou kapelou Pendragon a David Cross Band.

V březnu 2007 Joe Crabtree vstoupil do britské rockové kapely Wishbone Ash a jeho život už nebyl nikdy stejný. Od té doby mnoho koncertoval, o víkendech a na turné po světě až šest měsíců v roce. Od svého nástupu do Wishbone Ash hrál bicí na albech "Power Of Eternity" (2007), "Argus 'Then Again' Live" (2008), "40th Anniversary – Live In London" (2009), "Elegant Stealth" (2011) a "Road Works: Volume 3" (2013).

V době, kdy zrovna necestuje s kapelou, pracuje jako vyučující na akademii soudobé hudby v Guildford, Anglie. Díky jeho rozsáhlým zkušenostem jako pedagog, bylo jen otázkou času, kdy nastoupí do Drumeo na plný úvazek jako instruktor.
Website: http://www.joecrabtree.com
Členové Julian Baker
(Narozen ***)
Guitars, Vocals (1978)


JOOLS BAKER býval hudebníkem před mnoha lety jako většina, občas hrál a občas ne v průběhu let... Na kytaru začal hrát, když mu bylo 17 let, dostal tehdy knihu od Berta Wiedena a začal se učit jako samouk. V té době studoval na inženýra na Stroud College a tam potkal bubeníka Nigela Harrise. Harry (přezdívkou) a Julian založili kapelu s několika dalšími kluky, ale nějak to nevyšlo, dokud se později nespojili s baskytaristou Stanem Coxem a kytaristou Nickem Barrettem, což byl první zárodek budoucí kapely PENDRAGON.

Poté, co Stan opustil kapelu přetáhli Roberta Dolbyho a Johna Barnfielda, basistu a klávesistu z jiné kapely SIGNESS. Pak ale kapelu opustil i Julian, nedlouho po něm i Robert, kterého nahradil Peter Gee, který členem pozůstalé kapely proměněné na PENDRAGON dodnes.

Po odchodu z Pendragon později založil řadu dalších kapel jako PARODOX, AEIOU a PLASMON CO.CO. V těchto kapelách byli členy saxofonista Patsy Gamble a bubeník Paul Wigens, kteří dodnes hrají v kapelách.

V 80. letech pak vyučoval v komunitách hudební umělce, kteří se specializovali na skupinové hudební dílny. Pracoval v mládežnických klubech, denních centrech pro speciální potřeby, dospívání na zkoušku, učil a dával lekce na kytaru na Stroud Collage. Později pomáhal zařizovat zdroje hudební centra, založil společnost známou jako S.M.A.R.T. Podporovali kapely díky plně vybavené zkušebně. Společnost působila 7 let, měla vlastní finanční prostředky a pomohla mnoha lidem naučit se hrát a dokázal být hodnotným zdrojem hudebníků pro kapely.

Počátkem 90. let Jools cestoval po Evropě a založili kapelu TRIBE CALLED SOMETHING. Členy byli Dee Byrne na alt saxofon, hráč na tenor sax Kri Mayer, kontrabasista Claudio Bearla, Julius na kytaru a později zpěvačka Elizabeth Lewis. Nahráli album na pásku s názvem "GET READY FOR THE CHANGES", kterého se prodalo přes 1000 je kopií za 3 měsíce turné jako pouličně hrající kapela po Švýcarsku, Holandsku, Lucembursku, jižní Francii, Itálii, Řecku a Španělsku. Byla to pro něj fantasticky strávená doba, nikdy nevěřil, že by mohl dělat takové věci, psát a hrát své vlastní písně s hudebníky, kteří byli stejně založeni. V posdstatě žili a cestovali jako kapela 24/7 na cestách jen báglema rok a půl.

Když se vrátil do Velké Británie, dostal první karavan a šel do Londýna dělat hudební kurz, a žil ve svém karavanu na východním konci Londýna, kde se mu podařilo přežít 3 měsíce, než získal byt v bytovém družstvu. Nemohl si dovolit dokončit kurz, tak by nějakou dobu nezaměstnaným, dostal alt saxofon a hrál na něj snad celý den a napsal album album BLUE SKY, ale trvalu mu čtyři roky, než je dokončil.

Až do roku 2004 jsem dělal mnoho profesí, zejména podomního prodejce. Pak v polovině roku 2004 prodal byt, koupil si si další karavan a tenor saxofon. Pak bydlel v autě a cvičil celý den každý den. A od té doby dělá pouliční hraní spolu s cestováním.

V roce 2007 si zahrál na DVD "The Past And Presence" k 21. výročí založení Pendragon.
Členové Nigel Harris
(Narozen ***)
Drums (1978-1984)


Člen:
Pendragon (1978-1985)
Aeroplane (2008)
Hrál s:
Smoky Dawson (2005)

Zpět

2020 Love Over Fear
2014 Men Who Climb Mountains
2011 Passion
2008 Pure
2005 Believe
2001 Not of This World
1996 The Masquerade Overture
1993 The Window of Life
1991 The World
1988 Kowtow
1985 The Jewel


2017 Masquerade 20
2012 Out Of Order Comes Chaos
2009 Concerto Maximo
2007 Past And Presence
2006 And Now Everybody to the Stage
2002 Live At Last... And More

2013 Out Of Order Comes Chaos
2009 Concerto Maximo
2002 Acoustically Challenged
1997 Live In Krakow 1996
1995 Utrecht... The Final Frontier
1993 The Very, Very Bootleg
1986 9:15 Live


2023 The North Star
2009 Christmad! (Pendragon Christmas Show)
1996 As Good As Gold
1994 Fallen Dreams And Angels
1993 Nostradamus
1989 Saved by You
1987 Red Shoes
1984 Fly High, Fall Far


2022 Fallen Dreams And Angels And All The Loose Ends
2019 The First 40 Years!
2013 Introducing Pendragon
2004 Liveosity
2000 The History: 1984-2000 (comp. Poland)
1999 Once Upon A Time In England Volume 2 (rarities)
1999 Once Upon A Time In England Volume 1 (rarities)
1998 The Round Table 1985-1998 (comp. Argentina)
1998 Overture 1984-1996 (US comp.)
1991 The R(B)est of Pendragon

Diskografie

Skupina:Nick Barrett - Guitars, Vocals, Piano [Nord Stage 3 Piano] (08), Piano [Roland V Piano] (02)
Clive Nolan - Keyboards
Peter Gee - Bass
Jan Vincent Velazco - Drums
Hosté:
Zoe Devenish - Backing Vocals, Violin (04,05)
Julian Baker - Saxophone (06)
Nick Barrett - Mandolin (04)
Diskografie Love Over Fear
Vyšlo 14. února 2020, The Merch Desk
3CD (Deluxe Edition)

Seznam skladeb:
CD1
01. Everything (5:58)
02. Starfish And The Moon (3:26)
03. Truth And Lies (8:21)
04. 360 Degrees (5:34)
05. Soul And The Sea (5:23)
06. Eternal Light (8:09)
07. Water (8:55)
08. Whirlwind (5:08)
09. Who Really Are We? (8:38)
10. Afraid Of Everything (5:30)
Total Time: (65:02)

CD2 - Love Over Fear Acoustic
01. Quae Tamen Omnia [Everything But Everything] ()
02. Truth and Lies ()
03. 360 Degrees ()
04. Starfish and the Moon ()
05. Soul and the Sea ()
06. Eternal Light ()
07. Water ()
08. Whirlwind ()
09. Who Really Are We? ()
10. Afraid of Everything ()
CD 3 - Love Over Fear Instrumental

Produced: Nick Barrett and Karl Groom
Mixed, Mastered: Karl Groom
Concept:: Nick Barrett
Illustration: Liz Saddington
Layout, Design: Paul Tippett
Photography: Rachel Wilce

Skupina:
Nick Barrett - Vocals, Guitars, Keyboards & Keyboard Programming
Peter Gee - Bass
Clive Nolan - Keyboards, Backing Vocals
Craig Blundell - Drums, Backing Vocals
Hosté:
Gary Chandler - Vocals (Jadis)
Diskografie Men Who Climb Mountains
Vyšlo 14. říjen 2014, Madfish /Toff Records

Seznam skladeb:
01. Belle Ame (3:17)
02. Beautiful Soul (8:03)
03. Come Home Jack (10:51)
04. In Bardo (4:52)
05. Faces Of Light (5:49)
06. Faces Of Darkness (6:25)
07. …For When The Zombies Come (7:33)
08. Explorers Of The Infinite (11:09)
09. Netherworld (5:47)
Total Time: (63:45)

CD 2 - Nick Barrett solo acoustic recording of 2013 house concert in the UK
(Bonus disc in Limited Edition 2CD set)
01. Voyager
02. Man Of Nomadic Traits
03. This Green And Pleasant Land
04. Nostradamus
05. Paintbox
06. King Of The Castle
07. Indigo
08. Freakshow
09. Masters Of Illusion
10. Space Cadet
11. Edge Of The World
12. It's Only Me

Drums recording at Thin Ice Studio
Artwork: Bjorn from Killustration

Skupina:
Nick Barrett - Vocals, Guitars, Keyboards & Keyboard Programming
Peter Gee - Bass
Clive Nolan - Keyboards, Backing Vocals
Scott Higham - Drums, Backing Vocals
Diskografie Passion
Vyšlo 11. dubna 2011, Madfish /Toff Records

Seznam skladeb:
01. Passion (5:27)
02. Empathy (11:20)
03. Feeding Frenzy (5:47)
04. This Green And Pleasant Land (13:13)
05. It's Just A Matter Of Not Getting Caught (4:41)
06. Skara Brae (7:31)
07. Your Black Heart (6:46)
DVD "Progumentary" (121:00)
Total Time: (54:45)

Nahráváno září 2010 až leden 2011 ve studiích The Old Forge a Thin Ice
All music and lyrics written: Nick Barrett
Produced and enginered: Karl Groom and Nick Barrett
Mixed: Karl Groom
Mastered: Peter van't Riet at Finetune mastering the Netherlands
Artwork concept: Nick Barrett
Artwork: Killustrations / www.killustrations.com
Photography: Rachel Wilce LRPS

Skupina:
Nick Barrett - Vocals, Guitars, Samples
Clive Nolan - Keyboards, Backing Vocals
Peter Gee - Bass
Scott Higham - Drums, Backing Vocals
Diskografie Pure
Vyšlo 1. října 2008, Toff Records

Seznam skladeb:
01. Indigo (13:44)
02. Eraserhead (9:05)
03. Comatose (I. View From The Seashore) (7:41)
04. Comatose (II. Space Cadet) (4:02)
05. Comatose (III. Home and Dry) (5:55)
06. The Freak Show (4:26)
07. It's Only Me (8:16)
Total Time: CD (53:10) DVD: (84:00)

Album bylo znovu vydáno 14. března 2011 jako speciální CD+DVD edice v tuhém knižním přebalu u Madfish, což je divize labelu Snapper Music.
DVD navíc obsahuje:
Handy-Cam Progumentary
Nahrávalo se ve: The Old Forge; Thin Ice Studios
Producer: Nick Barrett, Karl Groom
Audio Mixer: Karl Groom
"Pure" budete poslouchat se zatajeným dechem od začátku do konce. Není tu žádné slabé místo, žádná vata, jen geniální nápady. Kapele skvěle sedí dlouhé výpravné progresivní skladby, ale i písničkovější a baladičtější polohy. S těmi umí navíc zacházet s citem a nesnižují se k podbízivosti či přílišné nasládlosti, takže jsou po všech stránkách stoprocentně přesvědčiví. Vokál Nicka Barretta má stále velmi charismatickou a zastřeně melancholickou barvu a zdatně mu sekundují klávesák i nový bubeník, kteří se zároveň postarali o doprovodné vokály. Jak jsem již uvedl, deska si drží úctyhodně vysoko postavenou laťku po celou stopáž. Pokud bych ale měl vyzdvihnout nejsilnější moment, byl by jím zřejmě fascinující téměř čtvrthodinový otvírák "Indigo", jedna z nejpodmanivějších progresivních skladeb.

Ostřílení mazáci na tomto albu zužitkovali své letité zkušenosti z působení na scéně a nabízejí nám po delší době opět velkolepou, vzdušnou, instrumentálně velmi precizní a především nápaditou progresivní skládanku. Největší posun oproti předchozím nahrávkám je ve zvuku. I když to jsou stále typičtí PENDRAGON, těžko si nelze nepovšimnout jistého zhutnění a přitvrzení. Nahrávka zní agresivněji a moderněji a je také obohacena inteligentně a střídmě použitými samply. Tím ale rozhodně nezakrývá obsahovou prázdnotu. Deska je naopak plná dechberoucích nápadů, bravurních instrumentálních vyhrávek, psychedelické podmanivosti a decentní melancholie. Instrumentalisté zde ale nepředvádějí žádné orgie. I když se zde nachází tolik skvělých momentů a melodií, že by jiné kapele stačily k naplnění celé diskografie, ani chvíli nebudete mít pocit, že jste svědky nějaké samoúčelné instrumentální exhibice. PENDRAGON si dokáží pohrát s atmosférou, v pravý čas zvolnit i přitlačit na pilu a nezapomínají na to, co by na progresivních nahrávkách nemělo chybět, ale často bohužel chybí. Tím mám na mysli emoce. Právě ty z "Pure" přímo dýchají a dokáží vámi vnitřně pohnout.

Skupina:
Nick Barrett - Vocals, Guitars
Fudge Smith - Drums
Clive Nolan - Keyboards
Peter Gee - Bass Guitar
Diskografie Believe
Vyšlo 29. srpna 2005, Toff /Inside Out Records
reedice 30. srpna 2011, Madfish

Seznam skladeb:
01. Believe (2:56)
02. No Place For The Innocent (5:36)
03. The Wisdom Of Solomon (7:06)
The Wishing Well (21:07)
     i. For Your Journey See All (4:31)
    ii. Sou' By Sou' West (6:48)
   iii. We Talked See All (5:29)
    iv. Two Roads See All (4:19)
04. For your journey (4:30)
05. So by sowest (6:48)
06. We talked (5:29)
07. Two roads (4:17)
08. Learning Curve (6:34)
09. The Edge Of The World (8:15)
Total Time: (51:31)

Recording: Old Forge Wiltshire (04/2005-05/2005), Thin Ice Studios (04/2005-05/2005)
Producer: Nick Barrett, Karl Groom
Engineer: Karl Groom

Skupina:
Nick Barrett - Guitars, Vocals
Fudge Smith - Drums
Clive Nolan - Keyboards
Peter Gee - Bass Guitar
Tina Riley - Additional Backing Vocals

Diskografie Not of This World
Vyšlo 2001, Toff Records PEND10CD
2012, Madfish, SMACD984X Europe

Seznam skladeb:
01. If I Were The Wind (and You Were The Rain) (9:23)
02. Dance Of The Seven Veils
   part 1: Faithless (4:09)
   part 2: All Over Now (7:30)
03. Not Of This World
   part 1: Not Of This World (7:20)
   part 2: Give It To Me (2:23)
   part 3: Green Eyed Angel (6:40)
04. A Man Of Nomadic Traits (11:43)
05. World's End
   part 1: The Lost Children (10:46)
   part 2: And Finally... (7:13)
Bonus Track:
06. Paintbox (Acoustic Version) (4:25)
07. King Of The Castle (Acoustic Version) (4:44)
Total Time: (86:18)

Music And Lyrics: Nick Barrett
Producer: Karl Groom, Pendragon
Mastered: Karl Groom, Rob Aubrey
Mixed: Karl Groom, Nick Barrett, Peter Gee
Cover: Simon Williams
Design: Thomas Ewerhard

Skupina:
Nick Barrett - Guitars, Vocals
Clive Nolan - Keyboards
Fudge Smith - Drums
Peter Gee - Bass
Tracy Hitchings, Tina Riley, Anthony Plowman, Gwen Ross, Simon Clew - Backing Vocals
Diskografie The Masquerade Overture
Vyšlo 1996, Toff Records

Seznam skladeb:
01. The Masquerade Overture (3:03)
02. As Good As Gold (7:15)
03. Paintbox (8:39)
04. The Pursuit Of Excellence (2:37)
05. Guardian Of My Soul (12:41)
06. The Shadow (9:55)
07. Masters Of Illusion (12:51)
Total Time: (67:15)
Tracks bonus CD:
08. As Good As Gold (3:27)
09. Masters Of Illusion (3:33)
10. Schizo (6:59)
11. The King Of The Castle (The Shadow part 2) (4:45)
Total Time: (75:45)

CD Toff Records PEND7CD (1996)
Re-released in 2005 by Snapper Music (SDPCD185)

Skupina:
Nick Barrett - Guitar, Vocals
Clive Nolan - Keyboards
Fudge Smith - Drums
Peter Gee - Bass Guitar
Hosté:
Simon Forster - Harmonica
Diskografie The Window Of Life
Vyšlo 1993, Toff Records

Seznam skladeb:
01. The Walls of Babylon (10:50)
02. Ghosts (8:02)
03. Breaking the Spell (9:18)
04. The Last Man on Earth (14:46)
05. Nostradamus (Stargazing) (8:23)
06. Am I Really Losing You? (4:47)
Total Time: (54:06)
Bonus tracks on remaster (2006):
07. The Third World in the UK (7:15)
08. Dune (4:42)
09. Sister Bluebird (7:48)
10. Fallen Dreams and Angels (5:24)
Total Time: (75:16)

CD Released in 1993 Toff Records PEND6CD
Remastered version from 2006 with the Fallen Dreams And Angels EP added

Skupina:
Nick Barrett - Guitars, vocals
Clive Nolann - Keyboards
Peter Gee - Bass
Fudge Smith - Drums
Diskografie The World
Vyšlo 1991, Toff Records PEND5CD

Seznam skladeb:
01. Back In The Spotlight (7:39)
02. The Voyager (12:15)
03. Shane (4:25)
04. Prayer (5:21)
05. Queen Of Hearts (21:46)
    a) Queen Of Hearts (19:55)
    b) ...A Man Could Die Out Here... (8:08)
    c) The Last Waltz (5:27)
06. And We'll Go Hunting Deer (7:14)
Total Time: (58:59)

Bonus track on CD re-release:
07. Sister Bluebird
Total Time: (75:16)

Re-released in 2005 by Snapper Music (SDPCD186)
Includes a short essay by lead singer Nick Barrett about the release and contains one bonus track called "Sister Bluebird."

Skupina:
Nick Barrett - Vocals, Guitars
Pete Gee - Bass Guitar
Fudge Smith - Drums
Clive Nolan - Keyboards
Hosté:
Julian Siegal - Saxophone (04,05)
Diskografie Kowtow
Vyšlo 1988, Toff Records, PEND1CD/PEND1LP

Seznam skladeb:
01. Saved By You (3:58) (Omitted from original LP)
02. The Mask (4:01)
03. Time For A Change (3:56)
04. I Walk The Rope (4:47)
05. 2 AM (4:14)
06. Total Recall (7:00)
07. The Haunting (10:40)
08. Solid Heart (4:20)
09. Kowtow (8:56)
Total Time: (51:52)

Produced: Pendragon
Produced: Tony Taverner (01)
Front Cover Photography: Chris Smith for Smiffy's
Band Photos: Mark van Der Wielen
Cover Model: Denise (Spot The Gun?)
Cover Model Make Up: Ashley
Typesetting and Design: Claire
Pronting: Springheath


Skupina:
Nick Barrett - Vocals, Guitars
Rik Carter - Keyboards
Peter Gee - Basses, Guitars, Bass Pedals
Nigel Harris - Drums, Percussion
Diskografie The Jewel
Vyšlo 1985, Toff Records
CD Inside Out CD3705 (2005)
CD Toff Records PEND12CD (2005)

Seznam skladeb:
01. Higher Circles (3:29)
02. The Pleasure Of Hope (3:43)
03. Leviathan (6:13)
04. Alaska (8:39)
    a) At Home With The Earth
    b) Snowfall
05. Circus (6:34)
06. Oh Divineo (6:51)
07. The Black Knight (9:57)
08. Fly High Fall Far (4:56)
09. Victims Of Life (6:53)
Total Time: (57:15)
Bonus tracks on remaster:
10. Armageddon (6:15)
11. Insomnia (4:19)
Total Time: (67:49)

CD Released in 1985 Toff Records PEND2CD
Remastered with bonus tracks and different sleeve 2005

Diskografie

Skupina:
Nick Barrett - Vocals, Guitars
Peter Gee - Bass, Pedals, Guitars, Keyboards, Vocals
Clive Nolan - Keyboards, Vocals
Scott Higham - Drums, Vocals
Diskografie Out Of Order Comes Chaos
Vyšlo 4.března 2013 EUR,
9. dubna 2013 USA, Metal Mind Records

Seznam skladeb:
Disc 1:
01. Passion (5:35)
02. Back In The Spotlight (7:09)
03. Ghosts (8:09)
04. Not Of this World (16:03)
05. Comatose (17:11)
06. If I Were The Wind (9:26)
07. Empathy (10:29)
Disc 2:
01. This Green And Pleasant Land (12:29)
02. Shane (4:35)
03. Feeding Frenzy (5:53)
04. Last Man On Earth (14:57)
05. Indigo (13:32)
06. Prayer (5:16)
07. Paintbox (8:12)
Total Time: (2:18:56)

Cat. No.: MASS CD 1470 DGD

Skupina:
Nick Barrett - Vocals, Guitar, Keyboard Programming
Clive Nolan - Keyboards, Backing Vocals
Peter Gee - Bass, Backing Vocals
Scott Higham - Drums, Backing Vocals
Diskografie Concerto Maximo
2CD, Vyšlo 2009, Toff Records

Seznam skladeb:
CD 1:
01. The Walls Of Babylon (5:05)
02. A Man Of Nomadic Traits (11:32)
03. The Wishing Well (17:41)
04. Eraserhead0 (8:40)
05. Total Recall (5:56)
06. Nostradamus (5:31)
07. Learning Curve (7:19)
08. Breaking The Spell (8:30)
09. Sister Bluebird (7:54)
CD 2:
01. The Shadow (9:07)
02. The Ffreak Show (4:11)
03. The Voyager (11:05)
04. It's Only Me (8:00)
05. Masters Of Illusion (12:45)
06. The King Of The Castle (4:53)
07. And We'll Go Hunting Deer (5:11)
08. Queen Of Hearts (19:55)
Total Time: (53:10)
Recorded at Teatr Slaski im. Stanislawa Wyspianskiego, Katowice, October 13th 2008. Part of the Pendragon 30th Anniversary Tour. The track list form this incredible concert takes you through 30 years of Pendragon live.

Skupina:
Nick Barrett - Guitar, Vocals
Clive Nolan - Keyboard, Backing Vocals
Peter Gee - Guitar
Diskografie Acoustically Challenged
Vyšlo 2002, Metal Mind Records PROG CD 0085 DG

Seznam skladeb:
01. And We'll Go Hunting Deer (5:33)
02. Fallen Dreams And Angels (5:30)
03. A Man Of Nomadic Traits (6:20)
04. World's End (5:48)
05. The Voyager (9:06)
06. Alaska (8:38)
07. The Pursuit Of Excellence (2:23)
08. 2 AM (4:19)
09. Dark Summer's Day (5:52)
10. Unspoken Words (4:45)
Total Time: (58:54)


Skupina:
Nick Barrett - Guitar
Peter Gee - Bass
Clive Nolan - Keyboards
Fudge Smith - Drums
Diskografie Live In Krakow 1996
Vyšlo 1997, Toff Records MOB5CD

Seznam skladeb:
01. As Good As Gold (7:37)
02. Paintbox (7:53)
03. Guardian Of My Soul (13:16)
04. Back In The Spotlight (6:38)
05. The Shadow (9:48)
06. Leviathan (7:00)
07. Masters Of Illusion (13:27)
08. The Last Waltz (4:35)
Total Time: (70:14)


Skupina:
Nick Barrett - Guitars and Vocals
Fudge Smith - Drums
Peter Gee - Bass
Clive Nolan - Keyboards
Diskografie Utrecht... The Final Frontier
Vyšlo 1995, Toff Records MOB3CD

Seznam skladeb:
01. Kowtow (10:02)
02. Breaking The Spell (8:37)
03. The Mask (3:43)
04. The Last Man On Earth (15:06)
05. Am I Really Losing You? (5:04)
06. The Voyager (12:11)
07. Nostradamus (3:41)
Total Time: (58:24)


Skupina:
Nick Barrett - Guitars, Vocals
Fudge Smith - Drums
Clive Nolan - Keyboards
Pete Gee - Bass
Diskografie The Very, Very Bootleg
Vyšlo 1993, Toff Records MOB1CD

Seznam skladeb:
01. Excalibur (6:16) The R(B)est Of PENDRAGON
02. Total Recall (6:37) Kowtow
03. Queen Of Hearts (21:34) World
04. Ane We'll Go Hunting Deer (7:36) World
05. Solid Heart (9:58) Kowtow
Total Time: (52:01)


Skupina:
Fudge Smith - Drums
Clive Nolan - Keyboards
Peter Gee - Bass Guitar
Nick Barrett - Vocals, Guitars
Diskografie 9:15 Live
Vyšlo 1986, Toff Records PEND3CD /Awareness, AWL4042

Seznam skladeb:
01. Victims Of Life (2:37)
02. Higher Circles (3:29)
03. Circus (6:57)
04. Leviathan (6:22)
05. Red Shoes (3:03)
06. Alaska (8:41)
07. The Black Knight (10:05)
08. Please (4:48) (bonus studio track)
Extra tracks:
09. Dark Summer's Day (5:31)
10. Excalibur (6:30)
Total Time: (60:23)

Diskografie

Skupina:Nick Barrett - Guitars, Vocals
Clive Nolan - Keyboards
Peter Gee - Bass
Jan Vincent Velazco - Drums
Hosté:
Zoe Devenish - Backing Vocals, Violin
Julian Baker - Saxophone (08)
Diskografie The North Star
EP, vyšlo květen 2023, The Merch Desk

Seznam skladeb:
01. North Star - part 1 A Boy And His Dog ()
02. North Sar - part 2 As Dead As A Dodo ()
03. North Star - part 3 Phoenician Skies ()
04. Fall Away ()
Total Time: (00:00)

Illustration: Liz Saddington

Skupina:Nick Barrett - Guitars, Vocals
Clive Nolan - Keyboards
Peter Gee - Bass
Jan Vincent Velazco - Drums
Hosté:
Zoe Devenish - Backing Vocals, Violin
Julian Baker - Saxophone (08)
Diskografie Christmad! (Pendragon Christmas Show)
EP, vyšlo 2009, Metal Mind Productions

Seznam skladeb:
01. Indingo (13:43)
02. Masters Of Illusion (12:52)
Total Time: (26:35)

Illustration: Liz Saddington
2 track sampler to promote their live album Concerto Maximo.
Diskografie As Good As Gold
CD, vyšlo 1996, Toff Records MOB4CD

Seznam skladeb:
01. As Good As Gold (3:29)
02. Bird Of Paradise (6:55)
03. Midnight Running (7:45)
04. A Million Miles Away (3:17)
Total Time: (21:26)

Skupina:
Nick Barrett - Vocals, Guitars, Samples
Clive Nolan - Keyboards, Backing Vocals
Peter Gee - Bass
Fudge Smith - Drums
Diskografie Fallen Dreams And Angels
CD, vyšlo 1994, Toff Records MOB2CD

Seznam skladeb:
01. The Third World In The U.K. (7:16)
02. Dune (4:40)
03. Sister Bluebird (7:47)
04. Fallen Dreams And Angels (5:23)
Total Time: (25:06)

Skupina:
Nick Barrett - Vocals, Guitars
Clive Nolan - Keyboards
Peter Gee - Bass Guitar
Fudge Smith - Drums
Diskografie Nostradamus
CD, vyšlo 1993, Toff Records PEND6CDS / SPV CDS 5515253

Seznam skladeb:
01. Nostradamus (Stargazing) (3:05)
02. Nostradamus (Stargazing) (3:56)
03. The Walls of Babylon (4:19)
04. Am I Really Losing You? (3:26)
Total Time: (15:12)
Skupina:
Nick Barrett - Guitar, Vocals
Clive Nolan - Keyboards
Fudge Smith - Drums
Peter Gee - Bass Guitar
Diskografie Saved by You
CD 1991, Bellaphon Records, Germany, 130-07-569

Seznam skladeb:
01. Saved By You (4:03)
02. Lady Luck (4:52)
03. Chase The Jewel (5:56)
04. Elephants Never Grow Old (3:27)
Total Time: (18:16)

Skupina:
Nick Barrett - Guitar, Vocals
Clive Nolan - Keyboards
Fudge Smith - Drums
Peter Gee - Bass Guitar
Diskografie Red Shoes
Vyšlo únor 1987, UK, Awareness, AWS 101

Seznam skladeb:
01. Red Shoes (4:17)
02. Searching (3:33)
03. Contact (3:22)
Total Time: (11:12)

Skupina:
Nick Barrett - Guitar, Vocals
Clive Nolan - Keyboards
Fudge Smith - Drums
Peter Gee - Bass Guitar
Diskografie Fly High, Fall Far
EP, Vyšlo 1984, EMI Elusive Records (ARRMP 001)
Awareness Records AWM 2021

Seznam skladeb:
01. Fly High Fall Far
02. Victims of Life
03. Dark Summer's Day
04. Excalibur
Total Time: (53:10)

Skupina:
Nick Barrett - Vocals, guitars
Rik Carter - Keyboards
Peter Gee - Bass, Guitars, Bass Pedals
Nigel Harris - Drums, Percussion

Diskografie

Skupina:
Nick Barrett - Vocals, Lead Guitars
Peter Gee - Bass, Bass Pedals, Keyboards, Guitar, Backing Vocals
Clive Nolan - Keyboards, Backing Vocals
Jan-Vincent Velazco - Drums, Backing Vocals
Diskografie Masquerade 20
DVD, Vyšlo 7. dubna 2017, Metal Mind Records

Seznam skladeb:
01. The Masquerade Overture
02. As Good As Gold
03. Paintbox
04. The Pursuit Of Excellence
05. Guardian Of My Soul
06. The Shadow
07. Masters Of Illusion
08. King Of The Castle
09. Schizo
10. Beautiful Soul
11. Faces Of Light
12. Nostradamus
13. Explorers Of The Infinite
14. Come Home Jack
15. This Green And Pleasant Land
16. Breaking The Spell
17. Indigo
Bonuses:
* Interview With Peter Gee & Jan-Vincent Velazco
* In Bardo In Sri Lanka
* Photo Gallery
* Discography
* Desktop Images
Záznam byl pořízen během MO20 Tour v roce 2016 a natáčel se v Katovicích. Jedná se o první DVD s Janem-Vincent Velazco, a zpěvačkami Verity Smith a Christina Booth (Magenta).

Skupina:
Nick Barrett - Vocals, Lead Guitars
Peter Gee - Bass, Bass Pedals, Keyboards, Guitar, Backing Vocals
Clive Nolan - Keyboards, Backing Vocals
Scott Higham - Drums, Backing Vocals
Diskografie Out Of Order Comes Chaos
DVD, Vyšlo 10. září 2012 EUR, 25. září 2012 USA, Metal Mind Records
MMP DVD 0197 (DVD), MMP BRD 0001 (Blu-Ray)

Seznam skladeb:
01. Passion
02. Back in the Spotlight
03. Ghosts
04. Not of this World
05. Comatose
06. If I Were the Wind
07. Freakshow
08. Empathy
09. This Green and Pleasant Land
10. Shane
11. Feeding Frenzy
12. Nostradamus
13. Last Man on Earth
14. Indigo
15. Prayer
16. Paintbox
Total Time: (53:10)

Bonus video:
Interview with Nick Barrett
"...Some of the Order"
"...Some of the Chaos"

Skupina:
Nick Barrett - Vocals, Guitar, Keyboard programming
Clive Nolan - Keyboards, Backing Vocals
Peter Gee - Bass, Backing Vocals
Scott Higham - Drums, Backing Vocals
Diskografie Concerto Maximo
2CD/DVD, Vyšlo 2009, Metal Mind Prodcutions, MMP DVD0171

Seznam skladeb:
01. The Walls Of Babylon (7:45)
02. A Man Of Nomadic Traits (12:10)
03. The Wishing Well (18:30)
04. Eraserhead (8:48)
05. Total Recall (5:59)
06. Nostradamus (5:33)
07. Learning Curve (7:19)
08. Breaking The Spell [8:59]
09. Sister Bluebird (8:04)
10. The Shadow (9:24)
11. The Freak Show (4:21)
12. The Voyager (11:25)
13. It's Only Me (9:17)
14. Masters Of Illusion (13:38)
15. The King Of The Castle (4:50)
16. And We'll Go Hunting Deer (5:24)
17. Queen Of Hearts (20:12)
Total Time: (53:10)

Bonuses:
Interviews with the band members and behind the scenes footage, photo gallery and more...

Filmed and recorded at Teatr Slaski im. Stanislawa Wyspianskiego, Katowice, October 13th 2008
Executive producer: Tomasz Dzubinski (MMP)
Assistant: jaroslaw Wieczorek

Skupina:
Nick Barrett - Vocals, Guitar
John Barnfield - Keyboards
Clive Nolan - Keyboards, Backing Vocals
Peter Gee - Bass, Backing Vocals
Joe Crabtree - Drums
Rik Carter - Keyboards, Backing Vocals
Julian Baker - Saxophone, Guitar, Backing Vocals
Diskografie Past And Presence
DVD, vyšlo 2007, Metal Mind Records MMP DVD 0104 Poland

Seznam skladeb:
01. Higher Circles
02. The Pleasure Of Hope
03. Leviathan
04. Victims Of Life
05. Armageddon
06. Fly High Fall Far
07. Excalibur
08. Pleasev09. Oh Divineo
10. Alaskav
11. Dark Summer's Day
12. Circus
13. The Black Knight
14. 2AM
15. Stan And Ollie
Total Time: (53:10)

Bonus video:
Interview with Nick Barrett and John Barnfield
Behind the Scenes
Nigel Harris on drums at Riffs Bar, UK, 28th Oct 2006
Also includes:
Photo gallery
Biography
Discography
Desktop images
Weblinks
Dolby Digital 5.1 Surround Sound

Skupina:
Nick Barrett - Vocal, Guitar
Clive Nolan - Keyboards
Peter Gee - Bass Guitar
Joe Crabtree - Drums
Diskografie And Now Everybody To The Stage
DVD, vyšlo 11. září 2006, Metal Mind Records

Seznam skladeb:
01. No Place For The Innocent
02. As Good As Gold
03. Guardian Of My Soul
04. Kowtow
05. The Wishing Well
06. The Edge Of The World
07. Nostradamus
08. The Dance Of The Seven Veils
09. Paintbox
10. The Last Waltz
11. Breaking The Spell
12. Masters Of Illusion
13. The Black Knight
14. The Lost Children / Green Eyed Angel / Sister Bluebird / The Last Man On Earth
15. Am I Really Losing You?
Total Time: (53:10)

Recorded on 22nd May in Wyspianski Theatre in Katowice

Skupina:
Nick Barrett - Guitars, Vocals
Peter Gee - Bass
Clive Nola - Keyboards
Fudge Smith - Drums
Diskografie Live At Last... And More
DVD, vyšlo 2002, Metal Mind Records MMP DVD 0005/PEND9V

Seznam skladeb:
01. March Of The Torreadores (Intro) (0:43)
02. Nostradamus (3:03)
03. As Good As Gold (7:30)
04. Paintbox (7:34)
05. Breaking The Spell (8:19)
06. Guardian Of My Soul (12:58)
07. Back In The Spotlight (6:17)
08. The Last Man On Earth (14:35)
09. The Shadow (9:57)
10. Leviathan (6:43)
11. Masters Of Illusion (13:01)
12. The Last Waltz (Queen Of Hearts Part Three) (5:12)
Total Time: (95:53)

Recorded and filmed at a secret concert at Studio Leg in Krakow, Poland, on the band's Masquerade Overture Tour in 1996 in front of a TV audience.
Photos: Marcin Bogacz, Mariusz Figokuszka, Andrzej Kukietka and Flod

Diskografie

Skupina:Nick Barrett - Guitars, Vocals
Clive Nolan - Keyboards
Peter Gee - Bass
Fudge Smith - Drums
Hosté:
Rik Carter - Keyboards
Nigel Harris - Drums
Diskografie Fallen Dreams And Angels And All The Loose Ends
Vyšlo 19. srpna 2022, Toff Records UK, PEND34CD


Seznam skladeb:
01. Saved By You ()
02. Lady Luck ()
03. Chase The Jewel ()
04. Elephants Never Grow Old ()
05. Red Shoes ()
06. Searching ()
07. Contact 08. Third World In The UK ()
09. Dune ()
10. Sister Bluebird ()
11. Fallen Dreams And Angels ()
12. As Good As Gold ()
13. Bird Of Paradise ()
14. Midnight Running ()
15. A Million Miles Away ()
Total Time: (00:00)

Illustration: Liz Saddington
70- minutová sbírka písní Pendragon nedostupná více než 10 let. Tato re-jiggovaná verze "The Rest Of Pendragon" také obsahuje skladby ze dvou mini alb CD "As Good As Gold" a "Fallen Dreams And Angels", které obě nebyly k dispozici téměř 20 let!

Skupina:
Nick Barrett - Guitars, Vocals
Peter Gee - Bass
Clive Nola - Keyboards
Fudge Smith - Drums


Diskografie The First 40 Years!
DVD, vyšlo 30. září 2019, Metal Mind Records MMP DVD 0005/PEND9V

Seznam skladeb:
CD1:
01. If I Were The Wind ()
02. The Voyager ()
03. Two Roads ()
04. Green Eyed Angel ()
05. Fly High Fall Far ()
06. Excalibur ()
07. Circus ()

CD2:
08. Dark Summer's Day ()
09. 2am ()
10. I Walk The Rope ()
11. Queen Of Hearts: i Queen Of Hearts ()
12. Queen Of Hearts: ii A Man Could Die Out Here ()
13. Queen Of Hearts: iii the Last Waltz ()
14. It's Only Me ()
15. The Freakshow ()
16. Fallen Dreams And Angels ()

CD3:
17. Sister Bluebird ()
18. Masters Of Illusion ()
19. Faces Of Light ()
20. The Last Man On Earth ()
21. Indigo ()
22. Am I Really Losing You? ()

CD4: "The World"

CD5: "Men Who Climb Mountains"

Total Time: (00:00)

Skupina:
Nick Barrett - Vocals, Guitars
Peter Gee - Bass, Pedals, Guitars, Keyboards, Vocals
Clive Nolan - Keyboards, Vocals
Scott Higham - Drums, Vocals
Diskografie Introducing Pendragon
2CD, vyšlo 22. dubna 2013, Recall 2cd, SMDCD904

Seznam skladeb:
Disc 1:
01. Kowtow
02. The Voyager
03. Breaking The Spell
04. Paintbox
05. Masters Of Illusion
06. If I Were The Wind (and You Were The Rain)
Disc 2:
07. The Wishing Well
     i. For Your Journey
    ii. Sou By Sou West
   iii. We Talked
     iv. The Road
08. Indigo
09. It's Only Me
10. Empathy
11. This Green And Pleasant Land
Total Time: (00:00)

Skupina:
Nick Barrett - Guitars, Vocals
Peter Gee - Bass, Guitars
Clive Nolan - Keyboards, Backing Vocals
Fudge Smith - Drums (pouze DVD)
Diskografie Liveosity
DVD/CD, 2004, Toff Records PEND11CD

Seznam skladeb:
Live... At Last And More
01. March Of The Torreodores (Intro)
02. Nostradamus
03. Sas Good As Gold
04. Paintbox
05. Breaking The Spell
06. Guardian Of My Soul
07. Back In The Spotlight
08. Last Man On Earth
09. The Shadow
10. Leviathan
11. Masters Of Illusion
12. The Last Waltz (Queen Of Hearts) Part 3
CD Acoustic:
01. And We'll Go Hunting Deer (5:33)
02. Fallen Dreams And Angels (5:30)
03. A Man Of Normadic Traits (6:20)
04. World's End (5:48)
05. The Voyager (9:06)
06. Alaska (8:38)
07. The Pursuit Of Excellence (2:23)
08. 2 Am (4:19)
09. Dark Summer's Day (5:52)
10. Unspoken Words (4:47)
Total Time: (00:00)
'Liveosity' is a repackaged and rereleased twin disc set combining the previously released CD 'Acoustically Challenged' and the 'Live At Last' DVD.

Skupina:
Nick Barrett - Vocals, Guitars
Rik Carter - Keyboards
Peter Gee - Bass, Guitars, Bass Pedals
Nigel Harris - Drums, Percussion
Diskografie The Round Table 1985-1998
CD, vyšlo 2001, Big Bear Records BBR001CD, Argentina

Seznam skladeb:
01. Midnight Running (7:45)
02. Sister Bluebird (7:48)
03. Paintbox (8:38)
04. Ghosts (8:02)
05. The Voyager (12:16)
06. Dark Summer's Day (5:32)
07. Total Recall (7:01)
08. The Black Knight (Previously Unreleased) (10:25)
Total Time: (67:57)
The CD contains exactly the same tracklist as '1984-96 Overture' and 'A História'.

Skupina:
Nick Barrett - Guitar, Vocals
Peter Gee - Bass, Guitars, Acoustic Guitar
Clive Nolan - Keyboards, Backing Vocals
Fudge Smith - Drums
Tracy Hitchings - Additional Vocals
Diskografie The History: 1984-2000
Vyšlo 2000, METAL MIND RECORDS PROG CD 0072 GD

Seznam skladeb:
01. The Walls of Babylon (10:44)
02. The Shadow (9:55)
03. Total Recall (7:05)
04. The Voyager (12:15)
05. The Black Knight (9:58)
06. And We'll Go Hunting Deer(7:14)
07. Am I Really Losing You? (4:47)
08. The King of the Castle (4:43)
09. Paintbox (4:23)
10. VIDEO: The Last Waltz (5:18)
Total Time: (76:00)

Skupina:
Nick Barrett - Guitar, Vocals
Peter Gee - Bass, Guitars, Acoustic Guitar
Clive Nolan - Keyboards, Backing Vocals
Fudge Smith - Drums
Tracy Hitchings - Additional Vocals
Diskografie Once Upon A Time In England Volume 2
Vyšlo 1999, Toff Records, MOB7CD

Seznam skladeb:
01. Time For A Change (3:55)
02. Last Bus Back (2:08)
03. The Mask (3:51)
04. Whalespeak (3:03)
05. No More Tricks (3:47)
06. I Walk The Rope (4:28)
07. Holiday 89 (1:59)
08. Victims Of Life (6:43)
09. More Than Just Freedom (4:12)
10. Whispered Words (3:00)
11. Sleep (2:37)
12. Oriental Man (3:54)
13. Valleys (1:44)
14. The Black Knight (10:20)
15. Son Of Sun (4:12)
Total Time: (59:51)

Subtitled as "A Collection Of Rarities From 1978 Onwards..."
Mastered: Rob Aubrey
Illustration: Simon Williams
Layout, Design: Geoffrey Chandler
Liner Notes: Nick Barrett

Skupina:
Nick Barrett - Guitar, Vocals
Robert Dalby - Bass
Peter Gee - Bass, Guitars, Acoustic Guitar
Clive Nolan - Keyboards, Backing Vocals
Fudge Smith - Drums
John Barnfield - Keyboards
Nigel Harris - Drums, Percussion
Diskografie Once Upon A Time In England Volume 1
Vyšlo 1999, Toff Records, MOB6CD

Seznam skladeb:
01. The Pleasure Of Hope (3:50)
02. Insomnia (4:19)
03. Armageddon (6:15)
04. Dawn In Vienna (2:18)
05. The Pleasure Of Hope (piano/vocal Version)(2:52)
06. Catch Me If You Can (4:52)
07. Melody (3:37)
08. Dead Stop (4:10)
09. Deja Vue (4:39)
10. Dream Of Tomorrow (4:42)
11. Stan And Ollie (live)(10:21)
12. Loving The Stranger (3:27)
13. Eye For An Eye (3:49)
14. Is This Life? (4:30)
Total Time: (63:41)

Subtitled as "A Collection Of Rarities From 1978 Onwards..."
Mastered: Rob Aubrey
Illustration: Simon Williams
Layout, Design: Geoffrey Chandler
Liner Notes: Nick Barrett

Skupina:
Nick Barrett - Vocals, Guitars
Rik Carter - Keyboards
Peter Gee - Basses, Guitars, Bass Pedals
Nigel Harris - Drums, Percussion
Diskografie Overture 1984-1996
CD, vyšlo 1998, Outer Music/Pangea OM-2011

Seznam skladeb:
01. Midnight Running (7:45)
02. Sister Bluebird (7:48)
03. Paintbox (8:38)
04. Ghosts (8:02)
05. The Voyager (12:16)
06. Dark Summer's Day (5:32)
07. Total Recall (7:01)
08. The Black Knight (Previously Unreleased) (10:25)
Total Time: (67:57)

Skupina:
Nick Barrett - Vocals, Guitars
Rik Carter - Keyboards
Peter Gee - Basses, Guitars, Bass Pedals
Nigel Harris - Drums, Percussion
Diskografie The R(B)est of Pendragon
CD, vyšlo 1991, Toff Records PEND4CD

Seznam skladeb:
01. Saved By You (4:03)
02. Lady Luck (4:52)
03. Chase The Jewel (5:56)
04. Elephants Never Grow Old (3:27)
05. Red Shoes (4:17)
06. Searching (3:33)
07. Contact (3:22)
08. Fly High Fall Far (4:51)
09. Victims Of Life (6:56)
10. Dark Summer's Day (5:57)
11. Excalibur (6:29)
12. Fly High Fall Far (live) (4:23)
Total Time: (58:20)

Zpět

PENDRAGON v Katovicích 2011
Hodně raný PENDRAGON: L-R Nick Barrett, Peter Gee, Nigel Harris a Rik Carter
Pendragon 2019Zpět
Oficiální stránky:
www.pendragon.mu
Další zdroje:
myspace.com/toffrecords
http://fragments.sweb.cz/pendbio.htm
http://www.pendragon.mu/biog/
http://www.petergee.net/

Nahoru... ProgressRock
Made by 
©  19.4.2014 
Menu Poslední aktualizace: 16.2.2024
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!