Ozric Tentacles - progressrock.cz


Zpět
Ozric Tentacles (zkráceně The Ozrics či Ozrics) je instrumentálně rocková skupina ze Somersetu v Anglii, jejíž hudba se dá volně popsat psychedelická nebo space rock. Do své hudby včlenila prvky z různých žánrů, včetně psychedelického rocku, progresivního rocku, kosmického rocku, jazzové fúze, elektronické hudby, dubové hudby, světové hudby a ambientní hudby. Historie kapely sahá až hluboko do 80. let, kdy jejich první tehdy ještě kazetové nahrávky, kolovaly mezi hudebními libůstkaři a díky velmo aktivní koncertní činnosti byla skupina tehdejšího "britského" rockového undergroundu. Její první oficiální počiny si vydobyly neochvějný kultovní status v rámci alternativní hudební scény, skupina si vždy zachovala přízeň nejen v minoritní subkultuře, ale i nezávislým labelům, a to i přes jejich pozdější obchodní úspěch. Od roku 1983, kdy skupina vznikla, vydala přes 30 alb a stala se tak domácí kapelou, která prodala přes milion alb po celém světě a vydělala v prvních deseti letech přes 3 miliony dolarů navzdory tomu, že nikdy neměla žádnou podporu z velkých nahrávacích společností, a jsou tak označování legendou britského undergroundu. Během mnoha změn v sestavě v průběhu let zůstal spoluzakladatel a kytarista Ed Wynne jediným původním členem kapely.

Ozric Tentacles, kapela z jiného období, sloužila jako most kosmického rocku ze 70. let k organickému tanci a festivalové kultuře, která se v 90. letech vrátila do módy. Kapela je nyní přisuzován jeden z hlavních vlivů opětovného výskytu britské festivalové scény, zvláště se spojuje s festivalem Glastonbury a jejich vlastnoručně vyráběnou sérií kazetových nahrávek, většinou prodávaných na koncertech a prostřednictvím fan klubů.

Vznikli na počátku 80. let, když začali fungovart jako free-form psychedelický prostředek pro jamování. Výsledkem jejich snažení je nadžánrová fůze, druh moderního jazzrocku s ambientním prostorem a dálně východní příchutí, který přemostuje space rock 70. let k moderní taneční elektronice a etnu v dnešní době.

Ozric Tentacles vznikli na festivalu Stonehenge Free v roce 1983, kde bratři Ed a Roly Wynneovi spolu s bubeníkem Nickem "Tig" Van Gelderem, klávesistou Joie Hintonem a a druhým kytaristou Gavinem Griffithsem vystupovali jako skupina původně známá jako Bolshem People. Když odehráli šesthodinový improvizovaný jam, byla skupina požádána o název své kapely, na což Ed Wynne striktně odpověděl "Ozric Tentacles". Jméno bylo jedním z návrhů uvedených v humorné konverzaci o možných jménech pro cizí cereálie ke snídani, a proto se objevily odkazy na snídaňové cereálie v několika názvech a obalech alb. Podle Wynnea je "Ozric" starý Vikingský název, který znamená "božskou energii", a "tentacles" (chapadla) je hloupé slovo, které má být na konci. Tom Brookes se připojil ještě v roce 1983, brzy po něm také P. Hankin.

Hudební scéna na začátku poloviny 80. let v Anglii umožnila skupině využít opětovného výskytu bezplatných festivalů k šíření jejich hudby. Pozornost undergroundu kvůli jejich stylu psychedelického rocku, který významně využívá syntezátory, kytary a samplery, umožnilo kapele prudce povyrůst. Povědomí o ni se šířilo hlavně prostřednictvím oběhu bootlegových kazet v prvních letech, které skupina vítala.

Koncerty v počátečním období byly velmi spontánní, protože sestava Ozrics byla velice proměnlivá. Na vystoupení se často poskládala sestava z hudebníků, kteří byli k dispozici, aby na večer byl větší počet lidí v kapele. Pokud byla k dispozici tato síla, skupina často vystupovala po dlouhou dobu, někdy až do východu slunce. Nebylo neobvyklé, že členové Ozrics přispívali k další hudební spolupráci. Tato praxe zůstala u kapely už od jejího vzniku a umožnila mnoha členům přicházet a odcházet. V roce 1984 nastala první hlavní změna sestavy, když druhý kytarista Gavin Griffiths opustil skupinu, aby zformoval skupinu The Ulluators s kamarádem Joiem J. Hintonem na klávesy. O rok později skupinu opustil i Tom Brookes.

V následujícím roce se objevila první oficiální kazeta "Erpsongs", které původně nemělo ani tituly skladeb. Bylo to pravděpodobně kvůli tomu, že album bylo sbírkou písní nahraných během tří let. Další nahrávka "Tantric Obstacles" vyšla ve stejném roce a měla být spíše albem. Tyto rané nahrávky byly někdy tvořeny výhradně tak, že Ed Wynne hrál na kytary, basy a syntezátory. Všechny nástroje byly zaznamenány na 4-pásmovém záznamníku TEAC v jejich podkrovním studiu v Rushmere, což byl přestavěný statek na Wimbledon Common v Londýně. Některé skladby na kazetových albech jsou prováděny pomocí bubenického automatu, vzhledem k postrádající nezbytné zvukové izolaci.

Pod vlivem dvou oficiálních nahrávek začala popularita skupiny stoupat, což vedlo k tomu, že fanoušci posílali prázdné kazety se záměrem, aby byly naplněny živou nebo nevydanou hudbou. Ozrics se k tomu zavázali. Nakonec se však poptávka stala příliš velkou na to, aby ji mohla nezávislá skupina zvládnout. Výsledkem byla třetí nahrávka "Live Ethereal Cereal", která bylá živým kompilačním albem koncertů mezi z let 1985 až 1986.

Zvuk kapely se konci roku 1986 rozprostřel do větší šíře repertoáru hudby. Dokazuje to zejména na čtvrtá kazeta "There There Nothing". Písně začaly zdůrazňovat space rockovou atmosféru s příměsí reggae. Jak říká Wynne, nebyl to vůbec úmysl, ale vzniklo to v důsledku toho, že se shlédli při živých výstupech kapely Here & Now. Přidáním více world music prostřednictvím samplů i hraní bylo výsledkem cestování Joie Hintona do Indie a Edovy cesty do Thajska. K dispozici je také znatelný nárůst kvality u nahrávek z roku 1986 díky zakoupení nového 8-stopého záznamového zařízení. To umožnilo více overdubbingu syntezátorů a záznam skutečných bicích.

V této době nastalo i více změn v sestavě, než kdykoli předtím, zejména připojením frontmana "Jumping" Johna Egana a odchodem klávesisty Toma Brookse v roce 1987. To způsobilo, že Ed Wynne byl zcela zahlcen. Shodou okolností byl začátkem roku Ed zaneprázdněn psaním "chill-out music" s jeho vedlejším projektem Nodens Ictus, takže jej to inspirovalo k nápadu na vylepšení jeho vlastních schopností hry na syntezátory. V roce 1987 nahradil Van Geldera 21-letý Merv Pepler, zatímco se připojil hráč na syntezátory Steve Everett společně s Märkusem C. Diessem a Johnem Eganem. Přes více změn a vedlejším projektům se jim v roce 1988 podařilo vydat album "Sliding Gliding Worlds", krátce před tím, než bubeník Tig Velder odešel z kapely. V roce 1989 došlo k vydání poslední kazety "The Bits Between The Bits", což byla kolekce nevydaných nahrávek mezi lety 1985 až 1989. Bylo to v odstatě výplňové album, zatímco skupina se připravovala na vydání své první vinylové desky ve stejném roce.

Všech šest kazet bylo vydáno později v set boxu "Vitamin Enhanced", a to navzdory ohroženému soudnímu procesu od společnosti Kellogg's cereal za pochybné umělecké dílo.

V roce 1989 založila skupina vlastní vydavatelství Dovetail Records a její první nahrávkou byla "Pungent Effulgent". První deska z roku 1990 předznamenalo crusties hnutí, britskou paralelu s americkým hippie hnutím 60. let. Crusties si vypůjčilo přírodní odívání hippies plus kosmické myšlení nových věků a trávení většiny času cestováním po Anglii na různé festivaly a koncerty pod širým nebem. Album bylo původně vydáno na vinylu, ale v následujícím roce vyšlo i na CD. Kapela také v tomto období začala konečně získávat komerční ocenění. Nejpozoruhodnější bylo jejich vystoupení se zpěvákem a skladatelem Donovanem na Glastonbury Festival dne 18. června 1989. V roce 1990 pak kapela vydala dvojité album "Erpland", které bylo věnované Erpovi, postavě, která se objevuje na mnoha přebalech alb. Hned následujícího roku skupina dosáhla prvního ocenění jako č. #1 ve Velké Británii v UK Indie Chart svým singlem "Sploosh!" z alba "Strangeitude" z roku 1991. Skladba "Sploosh!" byla použita dokonce BMW v reklamní kampani. Někdy v roce 1992 se skupina rozhodla vytvořit své vlastní nahrávací studio, aby výrazně snížili náklady na nahrávání alba. Studio nazvané "The Mill" bylo zrekonstruováno ze starého vodního mlýna.


Hnutí crusties se perfektně hodilo ke kapelám jako Ozric Tentacles a Levellers a album "Strangeitude" z roku 1991 se stalo jedním z nejprodávanějších kapely, což mělo za následek uzavření americké smlouvy s Capitol. Po pouze v Británii vydaných albech "Afterswish" a "Live Underslunky", album z roku 1993 "Jurassic Shift", představilo flétnistu Johna Egana, který se stal známým pro svůj divadelní tanec na scéně během živých vystoupení skupiny, a nového basistu Zia Geelaniho místo původního basisty Roly Wynneho, který odešel z kapely v roce 1992. V roce 1993 dosáhlo album "Jurassic Shift" do Top 20 v UK Albums Chart a na č. 1 v UK Indie Chart, což byl docela výkon pro ve vlastní produkci vydaného alba a navíc na vlastní značce Dovetail, přičemž v žebříčcích vydržely celkem tři měsíce. Album vyšlo v Americe u společnosti IRS Records, stejně jako další nahrávka "Arborescence" z roku 1994. Navzdory prvnímu americkému turné v roce 1994 se před americkým publikem nevedlo nijak zvlášť dobře, a Hinton a Pepler toho roku opustili skupinu, aby věnovali energii svému tanečnímu projektu Eat Static a vydali následně několik alb na Planet Dog Records.


Album "Become The Other" bylo vydáno v roce 1995 u jejich labelu Dovetail, je to první nahrávka skupiny poté, co Merv Pepler a Joie Hinton odešli založit Eat Static. Nahradili je Rad (Conrad Prince) a Seaweed (Christopher Lenox-Smith), kteří se objevili i na nahrávce z roku 1997 "Curious Corn". Bratr Eda Wynneho Roly, jehož pozdější život po odchodu z kapely byl sužován obtížemi, spáchal v roce 1999 sebevraždu, což byl pro rodinu Wynneů a Ozric tragický vývoj. Kapela však pokračovala v práci a uzavřela dekádu vydáním alba "Waterfall Cities" v tomto roce a během léta 2000 se Ozrics znovu přihlásili s novinkou "Swirly Termination". Kapela také vydala "The Hidden Step" v roce 2000, po kterém následovalo EP "Pyramidion" v roce 2002. Další album, tentokrát živé pod názvem "Live At The Pongmasters Ball" se objevilo také v roce 2002 a byla to jejich první nahrávka vydána zároveň na CD i DVD.


"Spirals In Hyperspace" z roku 2004 bylo album Ozric Tentacles do značné míry realizováno jediným původním členem Edem Wynnem, který byl zodpovědný za kytaru, klávesy a rytmické programování ve studiu, obsahovalo však příspěvky předchozích přispívatelů Ozrics Zia, Seaweeda, Johna Egana a Merva Peplera, plus nový bubeník Schoo, který nahradil Rada po jeho odchodu po americkém turné v roce 2000, manželky Eda Wynne Brandi Wynne na basu a dokonce i legendárního kytaristy Steve Hillage. Deska "The Floor's Too Far Away" vydaná v roce 2006 pokračovala v trendu dominance Eda Wynneho v kapele. Živé vystoupení z června 2007 bylo dokumentováno na disku "Sunrise Festival 2008" v roce 2008 a v roce 2009 vyšlo nové studiové album "The Yum Yum Tree". Toto album bylo inspirováno Lewisem Carrollem a kromě Eda Wynneho v hlavní roli se na něm také objevila Brandi Wynne na klávesy spolu s basistou Vinny Shillitem a bubeníkem Royem Broshem. Ještě další permutací posledních změn Ozrics bylo, že se z kapely stala skutečná rodinná záležitost rodiny Wynneů, když se k Edovi připojil jeho syn Silas na syntezátory, manželka Brandi na basu, když nahradili Shillita a Ollieho Seagle u bicích.


Po vydání alba "Paper Monkeys" z roku 2011 byly v červnu 2012 Wynnesův dům a studio v Coloradu zničeny divokými požáry, které tuto oblast zpustošily během jednoho týdne. Kapela byla v té době na turné. Archivovaný materiál byl zničen, stejně jako jejich studio, vnitřní zařízení a některé nástroje. Po požáru skupina hledala pomoc od fanoušků, aby pomohla znovu vybudovat archiv.

Po znovuobnovení a návratu s revitalizovaným přístupem Ozrics vydali v roce 2016 dvojité album "Technicians Of Sacred", desku, ve které mnoho fanoušků vidělo kreativní návrat do dřívější podoby.

Kapela prošla nesčetnými změnami v sestavě, přičemž Ed Wynne zůstával jediným stálým členem od samého počátku. V prvních letech odešlo mnoho členů, aby se věnovali podobným hudebním projektům. Přesto v průběhu 90. a počátku nového století skupina vydávala alba s plodnou rychlostí přibližně co dva roky, pokračovala v rozsáhlých turné a stále si udržuje svoji identitu a zvukovou ochrannou známku. Kapela je známá svými živými vystoupeními, ve kterých se dlouhodobě věnují audiovizuálnímu přístupu s propracovaným osvětlením a zadními projekcemi. V současné době skupina vystupuje ve složení Ed Wynne se svoji manželkou ženou Brandi na baskytaru, s jejich synem Silasem Neptunem na klávesy a maďarským hudebníkem Balázsem Szendem na bicí a percussion.

Nodens Ictus je britský projekt elektronické hudby, který zformovali Ed Wynne a Joie Hinton už v roce 1986 jako éterickou odnož britské psychedelické rockové skupiny Ozric Tentacles. S různými sestavy v průběhu let hráli Nodens živě střídavě od konce 80. let, často jako doprovod vystoupení Ozrics. Nedávno oznámili své první turné v prosinci 2017 s Edem Wynnem a jeho synem Silasem Neptunem.

Vlivná britská skupina Ozric Tentacles oznámila, že jejich nové album "Space For The Earth" vyjde 9. října 2020 prostřednictvím Kscope. Toto objevné a rozmanité hudební dobrodružství, napsané, programované, nahrané a produkované v průběhu let 2019 a 2020 u Ed Wynneho v Blue Bubble Studios u moře, obsahuje sedm nových skladeb, které trvají cca 45 minut. Wynne, inspirovaný skotskými kopci, údolími a plážemi obklopujícími jeho studio, cítí, že toto podivné zablokování poskytlo Zemi prostor na chvíli dýchat a lidem znovu objevit jeho rezonanční hojivost. "Toto je vesmírná hudba, kterou si mohou lidé ze Země užívat".

Na oslavu letošního letního slunovratu vydali Ozric Tentacles nový singl, převzatý právě ze "Space For The Earth" nazvaný "Humboldt Currant", k němuž Ed Wynne uvedl: "Jedná se o lehkou srdeční zprávu o pocitu, že je vše v pořádku. Nesnaží se kopat do hlubin toho, co se ve světě děje, ale dává lidem trochu úlevy od každodenního života, takový odrazový můstek do astrální roviny".

Hráč na syntezátor Silas Neptun a bubeník Balázs Szende opět spojili své síly s Wynnem na albu, kde se také objevují speciální hosté z řad bývalých členů hráč na syntezátor Joie Hinton, bubeník Nicka Van Gelder, flauem se vinou a prolínají zvuky ze soundcapes představující ohnivá kytarová sóla, vesmírné zvuky a okolní atmosféru. Wynne hraje na svoji nedávno oživenou Ibanez Jem, novou 8-strunnou kytaru, všechny druhy syntezátorů a baskytaru. Van Gelder používá originální snare bubínky, se kterými hrál na prvních šesti kazetových albech a prvních živých představeních Ozric. V jedné melodii se objevuje Champignon hrající na kaval, tradiční dřevěnou balkánskou flétnu. Kresba na přebalu alba byla inspirována přímo těmito sedmi skladbami a realizována arborealistickou umělkyní Kitty (Twisty-Trees) za pomoci Eda a kosmického umělce Ivyho.

Britští space progresivisté Ozric Tentacles oznámili, že 20. října 2023 vydají své nejnovější album "Lotus Unfolding" prostřednictvím Kscope Records. Nové album je šestnáctým studiovým albem kapely a navazuje na Space For Earth z roku 2020. Stejně jako u této nahrávky bylo "Lotus Unfolding" koncipováno, napsáno a nahráno v jejich vlastním studiu Blue Bubble ve Fife. "Koncept je jako obvykle široký a otevřený interpretaci, ale v podstatě jde o zvukově ilustrovanou exkurzi některými hudebními sférami, ve kterých jsme se v této době ocitli," vysvětluje hlavní představitel skupiny Ozrics Ed Wynne. "Bylo navrženo tak, aby povzneslo a potěšilo smysly, pokud by to bylo potřeba, protože pokud vám den připadá jako rozvíjející se lotos, pravděpodobně bude dobrý."

Zároveň s oznámením nového alba byla listopadová a prosincová společná hlavní turné kapely s Gong nyní prodloužena o další termíny v březnu 2024.

Zpět
Poslední sestava:
Ed Wynne - Guitars, Keyboards, Samples, Koto, Sitar, Fretless Bass, Programming (1983-present)
Brandi Wynne - Bass, Keyboards (2004-present)
Silas "Neptune" Wynne - Keyboards, Synthesizer, Samples, Saz (2009-present)
Balázs Szende - Drums, Percussion (2012-present)

Bývalí členové:
Paul Hankin - Percussion, Conga (1985-1991, 2013-2015)
Oliver Seagle - Drums (2006-2013)
Vinny Shillito - Bass (1990-1992, 2006-2012)
Roy Brosh - Drums (2009)
Greyum May - Bass (2004-2005, 2006)
Paul Chousmer - Keyboards (2006)
John Egan - Flute (1987-2005)
Matt "Metro" Shmigelsky - Drums (2004-2005)
Alan "Haggis" Haggarty - Bass (2005)
Zia Geelani - Bass (1992-2004)

Bývalí členové - pokračování:
Stuart "Stu" Fisher - Drums, Percussion (2000-2004)
Paul Godfrey - Bass (2003-2004)
    Steve Hillage - Guitars (2004)
Harry Waters - Keyboards (2004)
Chris "Seaweed" Lenox-Smith - Keyboards, Synthesizer (1994-2003)
Conrad "Rads" Prince - Drums, Percussion (1994-2001)
Johnny Morgan - Drums (2000)
Joie "Ozrooniculator" Hinton - Keyboards, Samples, Synthesizer (1983-1994)
Merv Pepler - Drums, Percussion (1989-1994)
Marcus "Carcus" Diess - Ethnic Percussion (1988-1990, 1993)
Generator John - Drums, Percussion (1989-1990, 1993)
Steve Everitt - Bass, Keyboards (1993)
Roly Wynne - Bass (1983-1992)
Nick "Tig" Van Gelder - Drums (1983-1988)
Tom "Zorch" Brooks - Keyboards (1983-1987)
Eddie Myer - Bass (1983-1984)
Gavin Griffiths - Guitars (1983-1984)

1983-1984
1985-1986
1987
Ed Wynne - Guitars, Keyboards, Samples
Roly Wynne - Bass
Nick "Tig" Van Gelder - Drums
Gavin Griffiths - Guitars
Joie "Ozrooniculator" Hinton - Keyboards, Synthesizer, Samples
Eddie Myer - Bass
Tom "Zorch" Brooks - Keyboards
/font>
Ed Wynne - Guitars, Keyboards, Samples
Roly Wynne - Bass
Nick "Tig" Van Gelder - Drums
Tom "Zorch" Brooks - Keyboards
Paul Hankin - Percussion
Joie Hinton - Keyboards, Samples, Synthesizer
Ed Wynne - Guitars, Keyboards, Samples
Roly Wynne - Bass
Nick "Tig" Van Gelder - Drums
Joie Hinton - Keyboards, Samples, Synthesizer
Tom "Zorch" Brooks - Keyboards
Jumping John Egan - Flute
Paul Hankin - percussion
1988
1989
1990
Ed Wynne - Guitars, Keyboards, Samples
Roly Wynne - Bass
Nick "Tig" Van Gelder - Drums
Joie Hinton - Keyboards, Samples, Synthesizer
Marcus "Carcus" Diess - Ethnic Percussion
Jumping John Egan - Flute
Paul Hankin - percussion
Ed Wynne - Guitars, Keyboards, Samples
Roly Wynne - Bass
Joie Hinton - Keyboards, Samples, Synthesizer
Merv Pepler - Drums, Percussion
Generator John - Drums, Percussion
Marcus "Carcus" Diess - Ethnic Percussion
Jumping John Egan - Flute
Paul Hankin - percussion
Ed Wynne - Guitars, Keyboards, Samples
Roly Wynne - Bass
Joie Hinton - Keyboards, Samples, Synthesizer
Merv Pepler - Drums, Percussion
Marcus "Carcus" Diess - Ethnic Percussion
Generator John - Drums, Percussion
Jumping John Egan - Flute
Paul Hankin - percussion
Vinny Shillito - Bass
1991
1992
1993
Ed Wynne - Guitars, Keyboards, Samples
Roly Wynne - Bass
Joie Hinton - Keyboards, Samples, Synthesizer
Merv Pepler - Drums, Percussion
Generator John - Drums, Percussion
Jumping John Egan - Flute
Paul Hankin - percussion
Vinny Shillito - Bass
Ed Wynne - Guitars, Keyboards, Samples
Roly Wynne - Bass
Joie Hinton - Keyboards, Samples, Synthesizer
Merv Pepler - Drums, Percussion
Generator John - Drums, Percussion
Jumping John Egan - Flute
Zia Geelani - Bass
Vinny Shillito - Bass
Ed Wynne - Guitars, Keyboards, Samples
Joie Hinton - Keyboards, Samples, Synthesizer
Merv Pepler - Drums, Percussion
Marcus "Carcus" Diess - Ethnic Percussion
Steve Everitt - Bass, Keyboards
Generator John - Drums, Percussion
Jumping John Egan - Flute
Zia Geelani - Bass
1994
1995-1999
2000
Ed Wynne - Guitars, Keyboards, Samples
Joie Hinton - Keyboards, Samples, Synthesizer
Merv Pepler - Drums, Percussion
Jumping John Egan - Flute
Zia Geelani - Bass
Conrad "Rads" Prince - Drums, Percussion
Chris "Seaweed" Lenox-Smith - Keyboards, Synthesizer
Ed Wynne - Guitars, Keyboards, Samples
Jumping John Egan - Flute
Zia Geelani - Bass
Conrad "Rad" Prince - Drums, Percussion
Chris "Seaweed" Lenox-Smith - Keyboards, Synthesizer
Ed Wynne - Guitars, Keyboards, Samples
Jumping John Egan - Flute
Zia Geelani - Bass
Conrad "Rad" Prince - Drums, Percussion
Chris "Seaweed" Lenox-Smith - Keyboards, Synthesizer
Johnny Morgan - Drums
Stuart "Stu" Fisher - Drums, Percussion
2001
2002
2003
Ed Wynne - Guitars, Keyboards, Samples
Jumping John Egan - Flute
Zia Geelani - Bass
Conrad "Rad" Prince - Drums, Percussion
Chris "Seaweed" Lenox-Smith - Keyboards, Synthesizer
Stuart "Stu" Fisher - Drums, Percussion
Ed Wynne - Guitars, Keyboards, Samples
Jumping John Egan - Flute
Zia Geelani - Bass
Chris "Seaweed" Lenox-Smith - Keyboards, Synthesizer
Stuart "Stu" Fisher - Drums, Percussion
Ed Wynne - Guitars, Keyboards, Samples
Jumping John Egan - Flute
Zia Geelani - Bass
Chris "Seaweed" Lenox-Smith - Keyboards, Synthesizer
Stuart "Stu" Fisher - Drums, Percussion
Paul Godfrey - Bass
2004
2005
2006
Ed Wynne - Guitars, Keyboards, Samples
Jumping John Egan - Flute
Zia Geelani - Bass
Chris "Seaweed" Lenox-Smith - Keyboards, Synthesizer
Stuart "Stu" Fisher - Drums, Percussion
Paul Godfrey - Bass
Steve Hillage - GuitarS
Harry Waters - Keyboards
Matt "Metro" Shmigelsky - Drums
Greyum May - Bass
Brandi Wynne - Bass, Keyboards
Ed Wynne - Guitars, Keyboards, Samples
Brandi Wynne - Bass, Keyboards
Jumping John Egan - Flute
Matt "Metro" Shmigelsky - Drums
Greyum May - Bass
Alan "Haggis" Haggarty - Bass
Ed Wynne - Guitars, Keyboards, Samples
Brandi Wynne - Bass, Keyboards
Greyum May - Bass
Vinny Shillito - Bass
Paul Chousmer - Keyboards
Oliver Seagle - Drums
2007-2008
2009
2010-2011
Ed Wynne - Guitars, Keyboards, Samples
Brandi Wynne - Bass, Keyboards
Vinny Shillito - Bass
Oliver Seagle - Drums
Ed Wynne - Guitars, Keyboards, Samples
Brandi Wynne - Bass, Keyboards
Vinny Shillito - Bass
Silas "Neptune" Wynne - Keyboards, Synth, Guitars, Saz
Oliver Seagle - Drums
Roy Brosh - Drums
Ed Wynne - Guitars, Keyboards, Samples
Brandi Wynne - Bass, Keyboards
Vinny Shillito - Bass
Silas Neptune - Keyboards, Synth, Guitars, Saz
Oliver Seagle - Drums
2012
2013
2014-2016
Ed Wynne - Guitars, Keyboards, Samples
Brandi Wynne - Bass, Keyboards
Vinny Shillito - Bass
Silas Neptune - Keyboards, Synth, Guitars, Saz
Oliver Seagle - Drums
Balázs Szende - Drums, Percussion
Ed Wynne - Guitars, Keyboards, Samples
Brandi Wynne - Bass, Keyboards
Silas Neptune - Keyboards, Synth, Guitars, Saz
Oliver Seagle - Drums
Paul Hankin - Percussion
Balázs Szende - Drums, Percussion
Ed Wynne - Guitars, Keyboards, Samples
Brandi Wynne - Bass, Keyboards
Silas Neptune - Keyboards, Synth, Guitars, Saz
Paul Hankin - Percussion
Balázs Szende - Drums, Percussion
2017-2021
2022
2023-dosud
Ed Wynne - Guitars, Keyboards, Samples
Silas Neptune - Keyboards, Synth, Guitars, Saz
Paul Hankin - Percussion
Ed Wynne - Guitars, Keyboards, Samples
Brandi Wynne - Bass, Keyboards
Tim Wallander - Drums, Percussion
Silas Neptune - Keyboards, Synth, Guitars, Saz
Paul Hankin - Percussion
Ed Wynne - Guitars, Keyboards, Samples
Tim Wallander - Drums, Percussion
Silas Neptune - Keyboards, Synth, Guitars, Saz
Paul Hankin - Percussion

Členové
(rodné jméno Edward Wynne)
(také Ed Ozric)
(Narozen 3. června 1961, Wandsworth, London, England)
Guitars, Keyboards, Samples, Koto, Sitar, Fretless Bass, Programming


Edward Wynne je anglický hudebník, kytarista a klávesista, hráč na syntezátor a skladatel, je nejznámější jako zakládající člen, hlavní skladatel a jediný stálý člen psychedelické rockové skupiny Ozric Tentacles. Je také členem dalšího svého projektu Nodens Stroke. Objevil se i dalších projektech jako Amon Düül II UK, Vita Voom a Walrus. Ed žije v Somersetu ve Velké Británii.

Ed se narodil jako syn anglického sochaře Davida Wynne a je vnukem anglického autora Joana Granta. Rodinný přítel a pozdější kytarista Beatles George Harrison podporoval sedmiletého Wynneho, aby se chopil kytary. Wynneho otec míval pravidelně v hudbě velká jména jako Jimi Hendrix a Donovan ve svém domě. Důraz rodiny na umění a hudbu dovolil Wynnemu dosáhnout široké škály hudebního uznání včetně Gong a Steve Hillage, Hawkwind, Kraan, Shpongle, Frank Zappa, Steve Vai, Squarepusher a Todd Rundgren kromě jiných.

Jeho nezájem o školu způsobil, že opustil školu už ve věku 16 let. Jeho rodiče jej povzbuzovali, aby následoval svoji hudební vášeň, a dali mu radu, aby na klavíru hrál zvuky přírody. Během školy byl zapojen do několika kapel, včetně Bolshem People, kteří nahrávali ve Wynneho studiu v Rushmere. Jejich skladbu "Erp Riff 83" lze zaslechnout na kompilačním albu "Psychedelic Psauna". V roce 1983 založil Ozric Tentacles spolu se svým bratrem Roly Wynnem a dalšími členy na festivalu Stonehenge Free. Po několika změnách sestavy Ozric Tentacles stále více řídil Wynne, který kromě kytary a kláves byl také zodpovědný za programování rytmů a další studiové práce. Zůstal jediným původním členem kapely. Aktuální sestava zahrnuje Ed Wynneovu manželku Brandi Wynne na basovou kytaru a syna Silase Neptuna na klávesy.

Wynne také spolupracoval s Joie Hintonem v projektu Nodens Ictus, poté, co jej požádali promotéři klubu Crypt v Deptfordu v jižním Londýně, aby vytvořili prostředí pro klubovou "chillout" místnost. Wynne se také objevil jako hostující hudebník na nahrávkách umělců jako je Jordan Rudess, Amon Düül, Eat Static a Invisible System.

Ed spolu s bývalým spoluhráčem Mervem Peplerem složil a naprogramoval skladbu s názvem "Sphere Wave's" pro soundtrack filmu " Cognition Factor".

Jeho nástrojové vybavení zahrnuje syntetizátory Novation Supernova II, Korg M50, Roland S760, Roland Fantom XR, Roland D-50, Korg Wavestation EX, Korg Prophecy, Sequential Pro-1, kytary Ibanez JEM, Ibanez Artist, Ibanez EGEN18, Yamaha Acoustic, pedály Boss GT-3 a Boss GT-10 a Marshall Amplification (zesilovače).

Členové
(také Silas Neptune)
(Narozen 20. května 1990, ***)
Keyboards, Synthesizer, Samples, Saz


Silas je britský hudebník a hráč na klávesy. Je synem zakladatele Ozric Tentacles Eda Wynneho a jeho ex-manželky Brandie. Kromě Ozric Tentacles je také součástí dalšího projektu Nodens Ictus, a vydal už i svoji sólovou desku.

Silas vždycky, již od mládí, chtěl hrát. Strávil spoustu svého dětství běháním kolem Ozric studia a sledovat je všechny jej bavilo. Opravdu se chtěl připojit, ale musel nejprve dospět. Když mu bylo třináct, připadalo mu to jako vhodný čas začít, tak popadl basovou kytaru a začal se od té doby hudebně rozvíjet. Jeho otec byl pro něj jako hudebník tím nejdůležitějším vlivem. Bez něj by nebyl tím, čím dnes je. Hraní s jeho kapelou mu umožnilo začít se projevovat jako hudebník.

Vzhledem k tomu, že dětská Silasova ložnice byla přímo nad Edovým studiem, slýchával další světské frekvence rezonující podlahové desky, když se vkrádaly do jeho Dreamtime. Nejprve vstoupil do hudební domény jako kytarista, než se naučil hrát na klávesnici a připojil se k Ozrics, aby převzal odpovědnost za množství podivných zvuků a odvážných syntetických linií v podivných rytmických taktech.

Dne 8. prosince 2017 vydal Silas své první sólové album "The Scales Of Tahuti", na kterém mu vypomohli i spoluhráči z jeho mateřské kapely.

Členové
(Narozena ***)
Bass, Keyboards


Brandi je hráčka na basovou kytaru v kapele Ozric Tentacles, zároveň působí jako její manažérka. Ke kapele se připojila v roce 2004.

Basistka Brandi Wynne říká o dobrém hudebníkovi "musí se usmívat", s manželem a jediným zbývajícím původním členem Edem se shoduje, že "[hudebníci] si musejí užívat to, co dělají".

Členové
(také Zende)
(Narozen ***, Pécs, Baranya, Hungary)
Drums, Percussion


Balázs je maďarský hudební producent a hráč na bicí a percussion. Působí také v kapele Ozric Tentacles a pracuje pro projekt RasaSound. V současní době pracuje jako technický inženýr a mixážista ve firmě HARMAN International (Studer, Soundcraft, AKG). Působil jako bubeník v kapelách Virrasztók (2009) a Metallust (2003-2008) a Perfect Symmetry (2004-2009).

V letech 2003 - 2006 studoval na Pécsi Tudományegyetem, kterou zakončil diplomem v oboru Environmental Health Engineering. Pal se přesunul do Budapešti na University of Technology and Economics ve stejném obou, který studoval v letech 2006 - 2010. Své hudební znalosti si zdokonalil na A38 v letech 2017 - 2019 v oboru Sound engineer.

Členem Ozric Tentacles se stal v lednu 2013.
/font>

Členové Paul Hankin
(také 'Conga Paul')
(Narozen ***, London, United Kingdom)
Percussion, Conga


Paul Hankin je známý britský percussionista a hráč na conga, je znám z působení v Ozric Tentacles, kde hrával právě na conga.

Paul je otcem britské herečky Skye Hallam, která je původem italo-angličanka. její matkou je herečka Elaine Hallam, a její otec je právě Paul Hankin.

Členové Oliver Seagle
(také Oliver 'Oli' Seagle)
(Narozen ***)
Drums


Oliver je britský bubeník, audio technik a editor, audio post producent, skladatel a perkusista. Je zaměstnán jako audio engineer v Roxbury Community College, Jamaica Plain, Massachusetts.

Hudbě se věnuje již více než dvacet pět let, včetně studia na známé Berklee College of Music v Nostonu v oboru Music Synthesis v letech 1999-2005. V letech 2006-2013 koncertoval a nahrával s kapelou Ozric Tentacles. Hledám další práci. Nyní od srpna 2014 pracuje v Roxbury Community College jako Audio Engineer.

Předtím v letech 1996-2000 pracoval ve VDA jako Scenic Carpenter/Installer, od roku 2000 byl na volné noze.

Členové Vinny Shillito
(Narozen ***, Liverpool, England)
Bass


Vinny je britský hudebník a hráč na basovou kytaru, nyní žije v Norwich, UK. Je znám jako člen kapel Ozric Tentacles a Forked Tongue.

Vinny Shillito hrál s kapelou Ozric Tentacles krátce na začátku 90. let a znovu se připojil ke skupině poté, co s nimi hrál na Eastern Haze Festivalu v roce 2007, který pomáhal organizovat v Somerleyton Estate v severním Suffolku. Hrál na svoji pětistrunnou basovou kytaru na albu kapely "The Yum Yum Tree", po kterém se vydali na národní turné.

Když Vinny Shillito putuje po chodbách Great Yarmouth College, jeho spolužáci nevědí, že jsou v přítomnosti mezinárodní hudební hvězdy, člena psychedelické instrumentální skupiny Ozric Tentacles, ve které hrál,na basovou kytaru. Od vstupu do kapely 44 letý hráč už vystupoval před 25 000 fanoušky v Chile, zahajovali rockový festival ve Finsku a putovali po Americe.

V lednu 2010 také Vinnie zformoval projekt International Superstars, v němž hudba je spojením živé elektroniky, rapových vokálů a progresivního rocku. Skladby jsou chytlavé, silné, vzrušující. International Superstars jsou nejúžasnějším novým outfitem. Od září 2010 má Vinny vazby s Yarmouth College, kde zahájil studiu v oblasti kreativní hudby na nové škole umění a tvůrčích technologií Yarmouth College. Doufá, že tím, že se naučí složitosti psaní písní, hudební produkce a organizování koncertů, může pokračovat ve výuce hudby, i když nakonec opustil Ozric Tentacles. Od roku 2010 je členem kapely Forked Tongue.

Členové Roy Brosh
(Narozen 1985, ***, Izrael)
Drums, Percussion


Roy Brosh se narodil se v roce 1985 v Izraeli. Vzdělával, že hrál s řadou místních kapel a umělců. V roce 2008 začal hrát s kapelou Ozric Tentacles a nahrál s nimi album "The Yum Yum Tree". Je také zakladatelem a bubeníkem fusion skupiny Desert Rainbow, MuZa PrOjEcT a elektronic\space rockové skupiny U.R.I.N.I.M.U.

Členové Greyum May
(Narozen ***)
Bass


Greyum strávil poslední dvě desetiletí jako basista/multiinstrumentalista bebo jako koncertní hudebník. Spolupracoval s kapelami jako Keepers Brew, Ozric Tentacles, Firebird a The Black Hand. Pravidelně je také zaměstnán jako backline technik a scénograf, kde pracuje s umělci jako Carcass, Ghost, Megadeth a Lamb Of God. Greyum popisuje jeho hudební vkus jako sklon vlevo od středu, přičemž zvláštní pozornost má psychedelická a progresivní elektronická hudba.

Greyum je také sebevědomým tónem a výbavou a je pravděpodobně nejšťastnější, když se hluboko na kolenou hrabe v MIDI kabelech, FX jednotkách, syntetických modulech a dalších nejrůznějších zvukových aparátech.

Greyum May zformoval vlastní psychedelic projekt Keepers Brew spolu s kytaristou Stu Brewerem. Debutové album "Astrolabe" vytváří zvuky evokující zvukovou krajinu jak pozemskou, tak mezigalaktickou. Keepers Brew je označován jako elektronická, temně jazzová, introspektivní cesta nebo labotomie ve vesmíru. Jako když se psychedelic space rock setká s trance floor.

Členové Paul Chousmer
(Narozen ***)
Keyboards


Paul je britský hudebník a hráč na klávesové nástroje, akordeon a klarinet. Je znám jako zakladatel kapely Webcore, vystupoval rovněž s kapelami Ozric Tentacles, Another Green World, hrál na klávesy na turné se skupinou Fields of the Nephilim nebo ve francouzském cirkusu Archaos. Po mnoho let řídil také Sherborne Jazz Club, v poslední době je hudebním režisérem pro Wessex Big Band.

Webcore se zformovali v Cornwallu v roce 1984 a byli aktivní do roku 1988. Vydali několik kazet ve vlastní režii, 2 LP desky a dva 12" singly u Jungle Records. Webcore byla jedna z prvních skupin, která byla ve své době stejně atraktivní skupina jako Ozric Tentacles. Poměrně často tehdy vystupovali na stejných koncertech. Hudba Webcore byla progresivnější než jejich současníků. Přestože jsou stále silně psychedeličtí, jejich zvuk je často mechanický a mnohem strukturovanější. Právě Paul ve Webcore vyvinul své zvukové krajiny.

Krátce poté, co Webcore v roce 1988 zmizeli, Paul soustředil svoji pozornost spolu s dalším členem Webcore Danem Carpenterem na odvazovou skupinu Another Green World. Její název odkazuje jejich hudbu do odpaliště. Původně vznikli, aby hráli časné ranní chillouty na pravidelném Ozric/Webcore místě Alice in Wonderland. To vedlo k až příliš častému zaměření na Club Dog, Deptford Crypt, později Whirly-Gig a vystoupení Return to the Source, nebo na Brixton Academy v roce 1996. Tehdy spolupracovali s Thunderdog (trippy house band pro pojízdný cirkus) a Spannerman (odnož Thunderdogs).

Poté se v roce 1993 spojil s Philem Pickeringem a Mickem Westem z Webcore, aby vytvořili Zuvuya. Mícháním kmenových a tanečních rytmů s texturovaným zvukovým promýváním z Another Green World se stali jednou z raných kapel labelu Delerium. Pro tyto nahrávky spolupracovali s psychedelickým guruem Terrencem McKennou.

Paul nezůstal u Zuvuya dlouho, pokračoval pak s Another Green World. Vydal různé kompilační skladby se skupinou Return to the Source a na Club Crusty Vol 1, Shamanarchy v U.K. a labelu Dubmission. Má také úplné vydání kompaktního disku na štítku Magick Eye. Paul nedávno vystupoval jako Another Green World pro Return to the Sources New Years Eve v The Rocket.

Paul nyní hraje s Another Green World, Webcore, Zuvuya, Astralasia a pracuje jako zvukový inženýr. Je také hudebním ředitelem a klávesovým hráčem pro Wessex Big Band a bývalým lektorem hudby na Yeovil College. V poslední době Paul vystupuje s příležitostnou skupinou Ceilidh's Comet, se kterou hraje na akordeon a klarinet a vystupují na rozličných rodinných nebo veřejných akcích.

Členové "Jumping" John Egan
(přezdívkaa Jumping John, Champignon, Eoin Eogan)
(Narozen ***)
Flute, Vocals


John Egan je anglický hudebník a hráč na flétnu. Jeho otcem je Alex Egan. John je znám ze svého působení v kapele Ozric Tentacles, později působil ve space rockovém projektu Dream Machine. Hrál také se ZubZub a vlastní kapelou Champignon.

Členové Matt "Metro" Shmigelsky
(Narozen ***, Great Britain)
Drums


Matt je britský hudebník a hráč na bicí a percussion. V letech 2004 až 2005 spolupracoval s kapelou Ozric Tentacles. Jako host bubnoval i na nahrávkách kapely Dream Machine, např. album "The Castle Of A Thousand Universes" z roku 2008.


Jením z členů kapely je i Alan, nevím bohužel který...

Členové Alan Haggarty
(přezdívka Hagos/Haggis, Lord Hagos, Doctor Jest)
(Narozen ***)
Bass


Alan je britský hudebník, zvukový inženýr a producent. Krátce v roce 2005 spolupracoval s kapelou Ozric Tentacles, působil také v progresivní kapele Lodestar jako basista, klávesista a programátor (1995-1997). Nyní pracuje jako zvukový inženýr Front Of House.

Po většinu své hudební kariéry spolupracuje s kapelou Senser jako sound engineering/programming/producer, a to v letech 1992-1994, 1999-2004. V letech 1992-1995 a od roku 1999 v kapele působil další člen Ozric Tentacles, bubeník John Morgan. John Morgan s ním dříve působil také v kapele Lodestar.

Doopravdy začal pracovat v roce 1985. Hrával na basu v kabaretní skupině ve Skotsku a měli jsme vlastní malou PA. Ne vždy jsme s sebou vzali zvukaře, takže ovládací stůl byl často na pódiu a brzy bylo jeho úkolem mixovat a hrát současně. V roce 1987 se přestěhoval do Londýna a poté, co pracoval asi rok v Hi-Fi maloobchodě, se mu podařilo získat práci jako firemní inženýr v Sir George Robey ve Finsbury Parku. Díky tomu poznal několik kapel a stal se členem neslavné party klubu Club Dog.

Jednou z kapel, kterou poznal, byli Senser, šestičlenná psychedelic/rock/dance skupina, ke které se připojil v roce 1992 jako programátor. Kromě toho, že je míchal naživo, současně a naživo aranžoval 10 kanálů programování z FOH, pokračoval v tom, takže byl spoluautorem, produkoval, programoval a míchal své první album "Stacked Up", které atakovalo #4 místo v síťovém žebříčku. Dalších 10 let se věnoval více produkci a remixování, trochu hraní, když hrál na basu pro Sleeping Dogs Wake, Lodestar a Ozric Tentacles, a hodně FOH.

Ale po nějaké době si uvědomil, že se mu moc nelíbí produkční stránka věcí, takže se tomu přestal věnovat. Stále hraje, programuje a mixuje doma, ale FOH je to, co si vždycky užíval nejvíce, takže se z toho stalo hlavní zaměření za posledních několik desetiletí.

Členové Zia Geelani
(celým jménem Zia Ahmad Geelani)
(Narozen ***, Great Britain)
Bass


Zia je britský hudebník a hráč na baskytaru. Od roku 1992 do roku 2004 byl basovým hráčem britské psychedelic space skupiny The Ozric Tentacles. Založil také kapelu Zubzub.

Zubzub je dílem dlouholetého basového hráče Ozric Tentacles Zia Geelaniho. Po více než deseti letech koncertování, psaní, nahrávání a produkce s Ozrics, se Zia chtěk plně soustředit na plný úvazek na vytváření výrazných tanečních melodií, silně groovy taneční rytmy, kde je kladen důraz na inteligentní rytmy a silné produkční hodnoty. V hudební směsi této kapely je také výrazná chuť pro etnické nástroje a styly. Pravidelně využívají talentované hudebníky, jak v živých pořadech, tak při nahrávání alba, což dává Zubzub zvuk jeho vlastní jedinečné chuti.

Je také zapojen do psaní hudby pro příležitostné komerční projekty, jako je uvádění produktů na trh (např. Casio, Clairol, JCB), na módní přehlídky a synchronizaci videí.

Členové Stuart "Stu" Fisher
(přezdívky Schoo, Stu)
(Narozen ***)
Drums, Percussion


Stuart Fisher je anglický hudebník, je znám ze svého působení mezi lety 2009 a 2011 jako bubeník alternativní rockové kapely Hole (2009-2011). Než se stal členem Hole, byl Fisher také bubeníkem anglické psychedelické rockové skupiny Ozric Tentacles (2000-2004), také Fingermonster a psychedelic rockové kapely Keepers Brew.

Byl vychován na ostrově Wight, později se přestěhoval do Somersetu. Stu hraje na bicí nástroje od 7 let a profesionálně hraje už od dvanácti let. Přestěhovakl se do Londýna, když působil v Ozric Tentacles, později v Los Angeles, kyž vystupoval s Courtney Love, nyní sídlí na ostrově Wight. Courtney Love odhalila, že kdysi pracoval i pro magazín Hello! v roce 1999.

Fisher byl bubeníkem Ozric Tentacles od roku 2002 do roku 2003 a je uveden v roce 2010 v reedici třetího studiového alba kapely Strangeitude v živé skladbě "Sploosh!", nahrané pro XFM v Londýně ve Velké Británii v roce 2003.

Fisher byl přijat, spolu se sólovým kytaristou Micko Larkinem na londýnské konkurzy pořádané Courtney Love v roce 2007. Po období zkoušek v Los Angeles hráli Fisher a Larkin jako součást nové kapely Love vedle basisty Patricie "Pato" Vidal, Bethia Beadman na klavír a klávesye a rytmického kytaristy Liama Wade. V červenci 2007 zahájila skupina krátké čtyřzastávkové turné po Spojených státech a Evropě a vystoupila v Givenchy Salon v Paříži dne 4. července, v Bush Hall v Londýně ve Velké Británii dne 9. července, v Hiro Ballroom v New Yorku 12. července a v Roxy Theatre v západním Hollywoodu v Kalifornii 17. července.

V lednu 2009 začali v Burbanku v Kalifornii nahrávat dlouho připravované studiové album "Nobody's Daughter", kde Fisher hrál na bicí a perkuse. Na druhém nahrávání v Los Angeles v Henson Recording Studios, Love také hrála na bicí nástroje a právě během této relace, dne 17. června 2009, Love oznámila, že album bude vydáno pod jménem Hole. V následujících měsících bývalý sólový kytarista Eric Erlandson a bývalá basistka Melissa Auf der Maur zpochybnili právo Love používat jméno této bývalé kapely kvůli smlouvě Love a Erlandsona podepsané v roce 2002 po počátečním rozdělení skupiny. Přes probíhající spory pokračoval reunion Hole s Fisherem na bicí. Závěrečné nahrávky pro album se konaly v Electric Lady Studios v New Yorku a ačkoli Fisher byl hlavním bubeníkem všech písniček alba (kromě "Letter To God"), Jack Irons byl dalším bubeníkem. Dne 23. dubna 2010 vyšlo "Nobody's Daughter" jako čtvrté studiové album Hole a skupina se také vydala na celosvětové turné. První oficiální vystoupení Fishera jako bubeníka Hole bylo v pátek večer s Jonathanem Rossem dne 12. února 2010, kde vystoupili s písní "Samantha".

Od roku 2011 provozují Fisher a dlouholetý spolupracovník Dave Waight na Isle of Wight vlastní nahrávací studio. Jmenuje se Skinny Mammoth a nachází se v Newportu, I.O.W.

Stuart koncertoval po celém světě intenzivně s kapelami jako Rhythm-ites, Ozric Tentacles a Hole a podílel se na více než 100 albech se styly od reggae až h hard rocku a psychedelic. Od nejmenšího stadionu po největší stadion, od zkoušení na demonahrávky až po nahrávání úplných alb, se na Stu se lze vždy spolehnout a dát mu 100%. Přibližně ve věku 20 let se u něj vyvinul zájem o nahrávání a produkci a tento zájem se stal plnohodnotnou posedlostí.

Je také zaníceným sběratelem vzácných a krásných bubnů, jeho znalost umění se ukázala jako nezbytná jako producent a inženýr, když pomáhal mnoha bubeníkům vybrat si správné vybavení pro danou práci a psát party, které dělají píseň co nejucelenější. Stu je také k dispozici jako studiový bubeník pro jakoukoli nahrávku.
Sites: uk.linkedin.com, skinnymammoth.com

Členové Paul Godfrey
(Narozen ***, London, United Kingdom)
Bass


Paul Godfrey působí v hudebním průmyslu více než 25 let a začínal jako DJ Klear, zakládající člen podzemní hip hopové skupiny First Down. Než dosáhl věku 21 let v roce 1993 a byl silně inspirován Bristol Trip Hop, Paul vymyslel a vytvořil Morcheeba. V letech 2003-2004 spolupracoval s kapelou Ozric Tentacles.

Producent a textář Paul vedl skupinu k celosvětovému úspěchu díky jejich blaženému, bluesovému zvuku, který prodal přes 8 milionů záznamů po celém světě. Jejich zlatá a platinová alba zahrnovala "Big Calm" a "Fragment Of Freedom", které přinesly klasické písně typu "The Sea" a "Rome Wasn't Built In A Day". Zvuk Morcheeba ztělesňoval ducha éry a stali se jednou z nejvyhledávanějších skupin pro synchronizaci v nesčetných celovečerních filmech a legendárních TV seriálech jako Sopranos, Buffy, Gotham, Entourage, Smallville Hung a True Blood a dalším.

Skupina také získala pozornost a chválu od mnoha hudebních hrdinů, včetně Davida Byrneho, který požádal Paula, aby produkoval jeho desku "Feelings" z roku 1997. Paul také spolupracoval s rappery jako Biz Markie, Big Daddy Kane, Slick Rick a Mos Def a se zpěváky Kurt Wagner, Jim White, Thomas Dydahl a Judie Tzuke.

I přes život ohrožující kóma v roce 2014 Paul pokračuje v psaní a produkci hudby v rámci Morcheeba Productions, zatímco objevuje a rozvíjí nové talenty. Opustil však kapelu Morcheeba. Postavil a zařídil nové legračně vybavené studio ve starém metodistickém kostele nedaleko Hastings. Když není ve svém ateliéru, vystupuje jako DJ, kde se jeho obrovské znalosti a hudební vkus hodí hledačům zábavy po celém světě.

Paul Godfrey nyní hraje na baskytaru v kapele The Cellar Door Sound.

Členové Harry Waters
(celým jménem Harry William Waters)
(Narozen 16. listopadu 1976, ***, Great Britain)
Keyboards, Hammond Organ, Piano


Harry je britský hudebník, klavírista a hráč na Hammond varhany, bývá spojován s progresivním rockem a jazzem. Harry je syn Rogera Waterse a jeho druhé ženy lady Carolyne Anne Christie, je také bratrem Indie Watersové. Poprvé je slyšet ve věku 2 let v původní nahrávce "Goodbye Blue Sky" na slavném albu Pink Wallyd "The Wall". Než začne hudba, začíná píseň slovy: "Podívej, mumie, na obloze je letadlo."

Harry je také hráčem, který od roku 2002 hrál na turné "In The Flesh" s jeho otcem, když nahradil Jona Carina. V roce 2004 koncertoval s Marianne Faithfull a Ozric Tentacles. Je fanouškem kapel Phish a The Grateful Dead a zahrál si i v několika cover kapelách.

Waters je také jazzový hudebník, který se spojil s hráči jako Ian Ritchie (hráč na saxofon pro Rogera Waterse) a vytvořil Harry Waters Quartet. Některá dema jeho jazzové práce ve spolupráci se saxofonistou Ianem Ritchiem jsou k dispozici na webových stránkách jeho otce.

V listopadu 2008 bylo vydáno první album s názvem "Harry Waters Band".

Dne 19. června 2011 Waters zahrál píseň Pink Floyd "In The Flesh" (z "The Wall") s Primus během koncertu kapely na Effenaar v Eindhovenu. Dne 17. září 2015 Mickey Melchiondo (jako Dean Ween) na své facebookové stránce oznámil, že Harry Waters je novým klávesovým hráčem jeho skupiny Dean Ween Band. Je také členem skupiny McNally Waters se zpěvákem a skladatelem Larry John McNallym.

Bydlí v Los Angeles a nahrává pro televizi a filmy, naposledy si zahrál v dokumentu Tommyho Pallotty "More Human Than Human".

Členové Chris Lenox-Smith
(celým jménem Christopher Lenox-Smith)
(také Seaweed, Moksha)
(Narozen ***, Great Britain)
Vocals


Chris je britský hudebník a hráč na klávesové nástroje. Je znám jako bývalý člen kapely Ozric Tentacles, u které působil v letech 1994 až 2003. Vydal také desky po jménem Moksha a býval členem kapely Thunderdogs.

Moksha je alias Chrise 'Seaweed' Lenox-Smithe, bývalého klávesisty kapely Ozric Tentacles. Chris vydal některé pásky na konci 80. a počátku 90. let pod názvem Moksha a později v roce 2002 vydal CD obsahující obě pásky. Zvuk Moksha je blíže prog electronic zvuku 80. let kapel jako Tangerine Dream a JMJ, než uhlazený space rock od Ozric Tentacles.

Pracoval na mnoha paralelních projektech, byl stálým členem Ozric Tentacles, Eat Static a ZubZub a spolupracoval s mnoha hudebníky včetně Marco Lippeho z Twenty Four Hours.

Členové Conrad "Rads" Prince
(Narozen ***, United Kingdom)
Drums, Percussion


Conrad Prince je britský bubeník, je nejznámější pod přezdívkou Rad a z jeho působení v kapele Ozric Tentacles.

Členové Johnny Morgan
(Narozen ***, United Kingdom)
Drums


John Morgan je britský hudebník a bubeník, je jedním ze zakládajících členů anglického politicky nabitého rap/rockového outfitu Senser, který je znám svým jednoduchým dráždivým politickým stylem. Johnův styl je úhledný s množstvím funk a metalových kliček do opojného mixu DJ Senser Andrewa Clintona. Johny také spolupracuje s jiho-londýnskými rockery Moke a kapelami Lodestar nebo Wake.

Zvuk Senser je charakterizován těžkými kytarami pod často rychlými, rapovanými texty, které se zabývaly celou řadou politických otázek z levicového pohledu, včetně násilí gangů, zneužívání moci ze strany společnosti, hromadného sledování a republikanismu. K celkovému zvuku přispěly také proměnlivé ženské vokály a scratching. Pro politickou povahu jejich hudby, byli Senser byl často srovnáváni s podobně politickými skupinami jako Rage Against The Machine, Skunk Anansie, Chumbawamba a The Levellers.

V roce 1993 měli singly "Eject" a "The Key" na špici britských nezávislých hitparád, v březnu 1994 jejich singl "Switch" vystoupal na číslo #39. V květnu 1994 vydali své debutové album "Stacked Up", které se v britském albovém žebříčku dostalo na #4 místo. V roce 1995 se Senser rozešli na turné s Moby a Johnem, kteří spolu s dalšími členy vytvořili Lodestar, ale v roce 1999 se společně vrátili a stále cestují a propagují alba.

Členové Joie Hinton
(přezdívka Ozrooniculator, Joey Ozric, JWA)
(Narozen ***, United Kingdom)
Keyboards, Samples, Synthesizer


Joie je britský hudebník a hráč na klávesy a syntezátory. Je znám ze svého působení v kapele Ozric Tentacles. Joie se však věnoval i řadě dalších projektů Eat Static, Evil Edna's Horror Toilet!, Here & Now, InVerse Gravity Vehicle, MX Experiments, Nodens Ictus, Sentient, The Oroonies a The Ullulators.

Hinton a Peopler paralelně vedle Ozric Tentacles působili ve skupině Abduction.

Merv Pepler a Joie Hinton se setkali jako bubeník a klávesista u Ozric Tentacles, ale navzdory elektronickému stylu hudby, Pepler a Hinton byli přitahováni k rave-orientované taneční hudbě. V roce 1988 spolupracovali na projektu pod názvem Wooden Baby, který naznačoval rané rave a techno zvuky, jakož i řadu dalších stylů, a do roku 1992 se projekt vyvinul ve skupinu Eat Static, se kterým začali vydávat alba a koncertovat. Jsou označování za průkopníky stylu psytrance. Duo cestovalo souběžně s Ozric Tentacles několik let až do roku 1994, kdy definitivně opustili tuto kapelu, aby se věnovali Eat Static na plný úvazek. Pepler a Hinton jsou často spojeni ve studiu s neviditelným třetím členem Eat Static Steve Everittem. Joie jej opustil až v únoru 2008 po 18 letech spolupráce.

Členové Merv Pepler
(celým jménem Mervyn Pepler)
(také Dendron, Gleebo, Vermyn)
(Narozen ***)
Drums, Percussion


Merv je britský hudebník a dlouhodobě znám jako electronický hudební producent. Působí také jako mastering engineer. Vlastní studio pojmenované LAB UFO Studios.

Působil také jako hráč v kapelách Champagne Charlie!, Cosmic Journey Project, De-Fex, Eat Static, Flexitones, Frenzy, Hi-Fi Companions, Metal Sharon, MX Experiments, Nodens Ictus, Ozric Tentacles, Shpongle Static, Strontium Dogs, Wooden Baby

Hinton a Peopler paralelně vedle Ozric Tentacles působili ve skupině Abduction.

Merv Pepler a Joie Hinton se setkali jako bubeník a klávesista u Ozric Tentacles, ale navzdory elektronickému stylu hudby, Pepler a Hinton byli přitahováni k rave-orientované taneční hudbě. V roce 1988 spolupracovali na projektu pod názvem Wooden Baby, který naznačoval rané rave a techno zvuky, jakož i řadu dalších stylů, a do roku 1992 se projekt vyvinul ve skupinu Eat Static, se kterým začali vydávat alba a koncertovat. Jsou označování za průkopníky stylu psytrance. Duo cestovalo souběžně s Ozric Tentacles několik let až do roku 1994, kdy definitivně opustili tuto kapelu, aby se věnovali Eat Static na plný úvazek. Pepler a Hinton jsou často spojeni ve studiu s neviditelným třetím členem Eat Static Steve Everittem.

Pepler je uveden na albu Ozric Tentacles z roku 2006 "The Floor's Too Away", kde hostoval na perkuse ve skladbě "Armchair Journey".

Členové Marcus C. Diess
(přezdívka Carcus, Marcus Carcus, Marcus Ozric)
(Narozen ***)
Ethnic Percussion


Marcus je britský hudebník a hráč na percussion. Je znám hlavně ze svého působení v kapele Ozric Tentacles v letech 1988-1990 a 1993. Hrával hlavně na etnické nástroje.

Členové Generator John
(rodné jméno John Schuchard)
(Narozen ***)
Drums, Percussion, Tambourine


Generator John je britský hudebník a hráč na bicí a percussion. Je nejznámější jako člen kapely The Ullulators, ale vystupoval i s kapelou The 19.5 Collective. V letech 1989-1990 a ještě jednou v roce 1993 spolupracoval s kapelou Ozric Tentacles.

Členové Steve Everitt
(celým jménem Steven John Everitt)
(přezdívka Alien Progeny)
(Narozen ***, United Kingdom)
Bass, Keyboards


Steve je britský programátor syntetizátorů a sekvencerů, který začal svou kariéru jako studiový kytarista v kabaretu West End a skladatel pro label Atmosfere. Byl také členem Eat Static a spolupracoval s Ozric Tentacles a The Device.

Steve začal psát hudbu náhodou poté, co zůstal zamčen jednu noc v nahrávacím studiu, když všichni ostatní odešli domů. Užil si tvůrčí svobody natolik, že se z toho stal pravidelný zvyk. Dny trávil prací jako programátor syntezátorů a sekvencerů, večery jako studiový kytarista v kabaretu West End a noci skládáním ve studiu Atmosphere v nejtemnějším koutě, objevil se teprve tehdy, když za úsvitu dorazili uklázeči, aby vypnuli alarmy.

Stevovy první produkční hudební skladby představily jeho jedinečný, vrstvený styl kompozice, který se výrazně lišil od "elevator music" té doby. Nově vyvinutá technologie mu také umožnila realizovat "one-Steve-orchestra". Ve spolupráci s kolegou skladatelem Markem Thomasem, Steveovou kytarou a programování lze slyšet také v populárním britském dětském seriálu Shaun The Sheep a britském komediálním seriálu Benidorm. Jeho sólová práce byla použita v celé řadě TV pořadů, od Big Brother, Oprah, Wife Swap a Dog Whisperer až po Natural BBC a World Cup 2010. Jeho nejnovější skladby spojují současnou klasickou orchestraci s moderním rock/metal a dance styley a vytvářejí originální a vášnivý zvuk.

Když nepodněcuje naše vnímání produkční hudby, užívá si Stebe skládání pro futuristic dance outfit Eat Static, koncertoval také s kapelou Ozric Tentacles.

Steve se občas vynoří ze svého odemčeného studia v Glastonbury, U.K., aby se oddal svým dalším vášním; vaření pro svoji ženu a tři syny a řízení šíleně rychlého auta.

Členové Roly Wynne
(celým jménem Roland David Amadeus Wynne)
(Narozen 1964, zemřel 1999)
Bass


Roly Wynne byl hlavní silou při vytváření zvuku Ozric Tentacles v prvopočátcích. Rolyho pozdější život byl sužován depresemi, až v roce 1999 spáchal sebevraždu.

Působil v kapelách Damidge, Ozric Tentacles a Pyramids On Mars.

Členové Nick "Tig" Van Gelder
(také Chosen 2, Tig)
(Narozen ***, London, Great Britain)
Drums, Percussion


Nick van 'Groove' Gelder je hudebník pocházející z Londýna, který začal svoji hudební kariéru v polovině 80. let jako bubeník a spoluzakladatel kultovní space rockové skupiny Ozric Tentacles. Působil také v kapelách Imaginary Visions a The Ullulators, v letech 1992-1993 hrál v doprovodné kapele zpěváka Jamiroquai.

Nick poskytl své bicí pro 5 původních alb Ozric, všechny instrumentální improvizované formáty mu poskytly cenný zážitek a zkušenosti. V roce 1990 se Nick připojil k acid jazz počinu The Sandals jako kytarista, s nímiž intenzivně cestoval po Velké Británii a Evropě se spoluhráči Corduroyem a Mother Earthem. Někdy v té době Nick také hrál na singlu The Sandals "Profound Gas" produkovaným Leftfieldem.

V roce 1991 byl Nik zapojen v novém acid jazz projetu natvaném Jay Kay a následně zformoval skupinu Jamiroquai. V roce 1992 byl vydán kultovní 12” singl "When You Gonna Learn" a odehrál některé nezapomenutelné koncerty, které vyvrcholily přehlídkou v londýnské Jazz Cafe, která vedla k následnému podepsání smlouvy Jamiroquai s labelem Sony s2. Nick pokračoval v nahrávání debutového alba "Emergency On Planet Earth", kde hrál na bicí a kytaru a spolupracoval při skládání písně "If I Like It I Do It". Byl nominován do Top 100 Beats of All Time za jeho bubnování na "Revolution ’93" v anketě Millennium magazínu Rhythm Magazine. Roky 1993-1994 strávil na turné a propagaci po celém světě a podílel se na vydání klasických singlů "Too Young To Die", "Blow Your Mind" a "Emergency On Planet Earth". Během tohoto období si Jamiroquai vytvořili svoji pověst jako jedni z nejpovedenějších koncertních souborů.

Nick opustil kapelu v roce 1994 brzy poté, co nahrál svěží, break-beatovou skladbu "The Kids" na albu "Return Of The Space Cowboy". Později téhož roku se Nick spojil s přáteli Simonem Bartholomewem (kytarový maverick The Brand New Heavies) a basovým hráčem Nickem Seymorem, aby vytvořili acid jazzovou superskupinu Akimbo. V roce 1995 natočili album "On Top" vydané u Acid Jazz, na němž se představilo mnoho z nejlepších britských jazzových objevů, včetně členů TBNH, Zero7, Incognito, Herbalizer a Soul II Soul. Skupina po dva roky zahajovala londýnský Soho Jazz Festival, který vyprodal Ronnie Scotts a vystupovali na zkouškách Deep Funk Madame JoJos, pořádaných The Legendary Keb Darge. V roce 1999 Nick & Keb založili vlastní nezávislou značku Deep Funk Records. Nick koprodukoval a hrál na 6 vinylových vydáních 3×7" od Imaginary Visions, ceněnou Modern Soul Classic 7” "What am I Gonna Do" od Akwaaba People a 2 další 12” singly pod vlastním jménem, "Foolish Moon" a "Na Capoeira" s vokály Niny Mirandy ze slavných Smoke City. V roce 2003 vyšlo pod přezdívkou Chosen 2 na značce Do Right Label Johna Konga vydání vzácných duálních coverů "Get On Up/To Be Free", kde zpívá zpěvák Mazen kapely Akwaaba People.

Nick se také účastnil různých spoluprací, se soul jazzovou klávesistkou Jessicou Lauren, Nu-Soul, Omarem a Vannessou Simonem, Marcinou Arnold, FBI, Superphonics, Raw Deal, Wipe The Needle a jedničkou World Music, projektem Dub Colossus. Vystupoval také na mnoha koncertech, nahrávkách a jamech s mnoha hudebníky londýnské Jazz-Funk-Soul elity.

V létě 2008 bylo vydáno dlouho očekávané debutové album NVG "Choose Music" na BBE Records. Nahrál je ve svém vlastním studiu, všechna skladby zkomponoval, produkoval a nahrál i všechny nástroje. Na desce hostovali zpěváci Mazen a Stella Horns (Jim Hunt, Nichol Thomson a Dom Glover). Po vřele přijaté hudbě z "Choose Music" následovaly další tři digitální nahrávky "Big Star/MXR", "Choose Music EP" a "Foolish Things", mini album přepracovaných skladeb ze štítku Deep Funk. Nedávno Nick pracoval na novém materiálu pro své další studiové album "Groovitas", které se objevilo na podzim roku 2011.

Členové Tom "Zorch" Brooks
(Narozen ***)
Keyboards


Tom Brooks je Grammy oceněný britský hudební producent, aranžér, technik a klávesista. Je zakládajícím producentem série Integrity Music a Hosanna Music, prodávajících přes 30 milionů alb po celém světě. Tom vyprodukoval více než 150 úspěšných alb pro Sony Music a získal 6 platinových alb, 12 zlatých alb plus cenu GMA Dove Award. Působil v kapelách Dubblehead, Global a Ozric Tentacles. Je také klávesistou progresivní rockové skupiny The Alan Parsons Project a působí jako profesor hudby na Hope International University.

Je autorem knihy "The Language Of Music", která vyšla v nakladatelství Hal Leonard Publishing. V roce 2016 získal ocenění Latin Grammy Award za producentství filmu "25 Años" Marcose Vidala. Tom nedávno aranžoval, produkoval a dirigoval orchestr na Grammy Awards 2017 pro nového umělce Chance the Rapper, který toho večera získal 3 ceny Grammy. Představení bylo vysíláno živě v CBS TV a přenášeno do celého světa.

Tom spolupracoval s mnoha známými hudebními umělci včetně takových jako Ron Kenoly, Alan Parsons, Don Moen, Chance the Rapper, Paul Baloche, Sheila E, Marcos Vidal, SZA, Aline Barros, Abraham Laboriel, Israel Houghton, Paul Jackson Jr, James Ingram, Vinnie Colaiuta, Bob Fitts, Baby do Brasil, Kirk Whalum, Lucia Parker, Chester Thompson, Steve Lukather (Toto), Bill Champlin of Chicago, Richard Page of Mr. Mister, David Pack (Ambrosia), Jim Peterik (Survivor), Kelly Keagy (Night Ranger) a mnoha dalšími.

Tom koncertoval a produkoval vystoupení po celém světě od Paříže po Hongkong, od Capetownu po Edinburgh, od Říma až po Rio. Nedávno vystupoval před 750 000 lidmi na "The Experience" v Lagosu, Nigeria, kde uváděl vítěze Grammy Kirka Franklina, Israele Houghtone, Bebe & Cece Winans a produkoval živé CD/DVD z koncertu. Produkoval vystoupení na olympijském stadionu v Soulu, na National Mall ve Washingtonu D.C., na Stolové hoře v CapeTown v Jižní Africe, Union Chapel v Londýně a na DMZ, na hranicích se Severní Koreou.

Tom je majitelem a tvůrčím ředitelem Master Recording Studios, špičkového produkčního studia v jižní Kalifornii, které vlastní nejmodernější digitální a analogovou technologii záznamu. Je držitelem doktorátu hudby a vyučuje na workshopech a seminářích po celém světě. Jako dirigent spolupracoval s několika národními orchestry včetně Buffalo Philharmonic, Tampa Symphony, Orchester de la Suisse Romande v Ženevě, Medellin Philharmonic Orchestra v Kolumbii a dalšími.

Tom také napsal a produkoval hudbu pro reklamy společnosti jako jsou McDonalds, Disney, Pizza Hut, Bank of America, Anheuser-Busch, Korean Air, Chik-Fil-A, Carnival Cruise Lines, St. Louis Cardinals a dalších.

Členové Eddie Myer
(Narozen ***)
Bass


Eddie je britský hudebník a hráč na basovou kytaru. Eddie profesionálně hraje už více než 20 let, pohybuje se ve všech druzích stylů, od rocku po jazz, funky, folk až po latinu. Na BIMM vyučuje od roku 2005. Vystupoval a nahrával také s mnoha dalšími počiny, mezi něž patří Bah Samba, Lucky Jim, Ben's Brother a Ozric Tentacles.

Než začal hudební dráhu pracoval jako stavař, řidič traktoru, pracovník výrobní linky na vstřikování plastů nebo pracoval v dodávkách a distribuci či likvidaci odpadu. Od roku 1996 je profesionálním basistou - nejprve na basovou kytaru, pak také na jejjí vzpřímenou akustickou sestru. Na baskytaru se naučili hrát v 18 letech, když začal hrát v kapele Ozric Tentacles na šest měsíců, protože jejich běžný hráč šel AWOL. Svoji první basovou kytaru si koupil, když mi bylo asi 25 let, svou první vzpřímenou asi o pět let později. Na obou nástojích se sám učil jako samouk, i když brzy dostal neocenitelné lekce od majitele BIMM Franca O'Shea.

Eddie je členem skupiny Turin Brakes od jejího založení v roce 1999. Nahrálval s nimi jejich zlatě ohodnocená alba, cestoval s nimi a vystupoval v TV nebo rádiu po celém světě. V poslední době vystupuje hlavně s Turin Brakes, se kterými se v roce 2016 vydal na britské turné, pak odjeli do Evropy a na letní festivaly, další britské turné proběhlo na podzim. Rovněž dokončil druhé album se svým jazzovým outfitem Eddie Myer 5tet, po kterém následovaly propagační koncerty. V létě 2016 vstoupil na pódium na Love Supreme Festival a pracuje také na programu jazzových koncertů v Brightonu pod názvem New Generation Jazz.

Také provozuje svůj vlastní jazzový projekt EDDIE MYER 5TET, pro který skládá a hraje v něm na basu. Hraje také na basovou kytaru v afro-kubánském outfitu SON GUARACHANDO, občas se zapojí i do mnoha vedlejších projektů. S mým kolegou Jackem Kendonem každý měsíc organizuji promo akci nazvanou NEW GENERATION JAZZ.

Mimo koncertování se věnuje lekcím výuky na baskytaru a basu na hudební škole BIMM (Brighton Institute of Modern Music). Když nehraje hudbu, nepropaguje a ani ji nevyučuje, obvykle o ní píše pro Jazzwis.

Členové
(Narozen ***, London, Great Britain)
Guitars

Gavin je zkušený a všestranný hudební skladatel, producent a kytarista. Drží obsáhlý katalog v rámci Universal Publishing Production Music. Gavin se specializuje na akce v oblastech sport, drama, kultura, dospívající mládež; Současné/lidské problémy, ale i n a reklamy a promo akce. Je to mimořádně talentovaný a všestranný kytarista se zvláště explozivním, působivým a emotivním rockovým stylem.

Gavin se narodil v Londýně a začal se zajímat o hudbu již od útlého věku. Studoval hru na kytaru od 8 let, poté hrál již od 12 do 17 let živě v kapelách, pracoval a vystupoval po celém Londýně na plný úvazek s kapelami. Vedle hudebních studií a kariéry studoval Gavin obor audio/video inženýr na vysoké škole. V roce 1980 spoluzaložil skupinu Ozric Tentacles a dalších 5 let strávil nahráváním, zvukařením a produkováním řady alb s kapelou nebo v koncertování po celé Velké Británii.

Během této doby propagoval různé techniky pomocí soudobé technologie, aby si uvědomil možnosti toho, co by se později stalo známým jako "samplování". Gavin opustil Ozric Tentacles v roce 1986, aby založil několik dalších projektů, včetně skupiny The Ullulators. V roce 1991 Gavin komponoval a předváděl hudbu pro revoluční vizi, kterou byla francouzskýá Circus Archaos. Komponoval a předváděl hudbu pro svou předposlední show a celoroční evropské turné s názvem Metal Clown v letech 1991-1992.

Pak Gavin strávil 3 roky životem a prací ve Frankfurtu jako skladatel/performer a zapojil se do rychle se rozvíjející Frankfurtské taneční hudební scény. Současně Gavin strávil velkou část času prací v Londýně na dalších komerčních projektech, které zahrnovaly mixing pro dívčí kapelu All Saints, spolupodílel se na dalších projektech jako The propellor heads, nebo byl člen kapel Jamiroquai, Eat Static a Walrus.

V roce 1996 se Gavin vrátil do Velké Británie a pustil se do dlouhodobého partnerství s vydavatelstvím Atmosféra jako skladatel, pravidelně a rozsáhle komponoval pro knihovnu po dalších 10 let. Gavin složil a zaznamenal velké množství prací pro dětskou televizi CBBC (např. Copycats series one, Rule skool, Saturday show). Pracoval také široce pro sportovní akce jako např. fotbalový seriál Euro, kde poskytl veškerou hudbu pro kampaně Euro 2000 a 2004, světový pohár v ragby a další podobné série jako Top Gear, sportovní hvězdy a Eurosports po celém světě. V roce 2007 se Gavin pustil do specializovanějších hudebních studií v oborech pokročilá kytarová technika a kompozice s ikonickým americkým kytaristou Steve Vaim po dobu jednoho roku, jakož i do studia jazzového klavíru a kytary na Berklee College of Music v Bostonu.

Vedle pokračování v komponování pro média Gavin vystupuje, skládá a nahrává s eklektickým outfitem v Londýně The Spanner Jazz Punks. Gavin také v poslední době věnuje svému sólovému albu, které je vysoce očekávané celosvětovým kultem nezávislé hudební scény. Je také zaneprázdněn remastováním několika děl ikonického dřívějšího katalogu původně nahraného v 80. letech, po kterém je dnes celosvětově naléhavá poptávka.

Zpět
Studiové desky:
2023 Lotus Unfolding
2020 Space For The Earth
2015 Technicians Of The Sacred
2011 Paper Monkeys
2009 The Yumyum Tree
Erp 2006 The Floor's Too Far Away
2004 Spirals In Hyperspace
2001 Pyramidion (EP)
2000 Swirly Termination
2000 The Hidden Step
1999 Waterfall Cities
1997 Curious Corn
1995 Become The Other
1994 Arborescence
1993 Jurassic Shift
1991 Strangeitude
1990 Erpland
1989 Pungent Effulgent

Nahrané kazety:
1989 The Bits Between the Bits
1988 Sliding Gliding Worlds
1986 There Is Nothing
1986 Live Ethereal Cereal
1985 Tantric Obstacles
1985 Erpsongs
Živé nahrávky:
2013 Live In Pordenone, Italy
2012 Live In Milan
2011 Live in Oslo
2011 Live At One World Frome Festival 1997
2011 Live At The Academy Manchester 1992
2010 Live In Italy
2008 Sunrise Festival
2002 Live At The Pongmaster's Ball
1998 Spice Doubt
1992 Live Underslunky

Ed Wynne:
2018 Shimmer Into Nature

Silas Wynne:
2017 The Scales Of Tahuti

Nodens Ictus:
2019 Kozfest Live 2018
2017 The Cozmic Key
2000 Spacelines
1987 The Grove Of SelvesSkupina:
Ed Wynne - Guitars, Synthesizers, Bass, Programming
Brandi Wynne - Bass
Silas Neptune - Synthesizers
Balázs Szende - Drums
Hosté:
Diskografie Lotus Unfolding
Vyšlo 20. října 2023, Kscope (UK/Europe)

Seznam skladeb:
01. Storm In A Teacup ()
02. Deep Blue Shade ()
03. Lotus Unfolding ()
04. Crumplepenny ()
05. Green Carnation ()
06. Burundi Spaceport ()
Total Time: (00:00)

Production, Engineering: Ed Wynne
Artwork: Kitty (Twisty-Trees), Ed Wynne, cosmic artist Ivy

Skupina:
Ed Wynne - Guitars, Synthesizers, Bass, Programming
Silas Neptune - Synthesizers
Brandi Wynne - Bass
Balázs Szende - Drums
Hosté:
Paul Hankin - Percussion
Joie Hinton - Synthesizers
Nick Van Gelder - Drums
Champignon - Flute
Gracerooms - Additional Synthesizers
Diskografie Space For The Earth
Vyšlo 9. října 2020, Kscope (UK/Europe)

Seznam skladeb:
01. Stripey Clouds (6:37)
02. Blooperdome (5:43)
03. Humboldt Currant (full version) (8:58)
04. Popscape (4:51)
05. Climbing Plants (7:05)
06. Space For The Earth (7:36)
07. Harmonic Steps (6:35)
Total Time: (47:25)

Production, Engineering: Ed Wynne
Artwork: Kitty (Twisty-Trees), Ed Wynne, cosmic artist Ivy

Skupina:
Ed Wynne - Guitars, Synthesizers, Programming
Silas Neptune - Keyboards
Brandi Wynne - Bass
Balázs Szende - Drums
Paul Hankin - Percussion
Hosté:
Diskografie Technicians Of The Sacred
Vyšlo 11. května 2015, Madfish, SMACD1015 (UK/Europe)

Seznam skladeb:
Disc 1: (45:18)
01. The High Pass (8:24)23
02. Butterfly Garden (5:04)
03. Far Memory (7:12)10
04. Changa Masala (6:04)
05. Zingbong (8:27)26
06. Switchback (10:12)11
Disc 2: (43:51)
07. Epiphlioy (11:50)49
08. The Unusual Village (6:21)20
09. Smiling Potion (7:12)
10. Rubbing Shoulders With The Absolute (8:36)
11. Zenlike Creature (9:54)
Total Time: (89:09)

Production, Engineering: Ed Wynne
Artwork: Natan Lenski

Skupina:
Ed Wynne - guitar, synthesizer, programming
Silas Neptune - Keyboards
Oliver Seagle - Drums, Percussion
Brandi Wynne - Bass
Hosté:
Kyle - Percussion
Diskografie Paper Monkeys
Vyšlo 10. října 2011, Madfish, SMACD979 (UK, Europe/US)

Seznam skladeb:
01. Attack Of The Vapours (5:22)
02. Lemon Kush (6:15)
03. Flying Machines (6:26)
04. Knurl (6:08)
05. Lost In The Sky (7:20)
06. Paper Monkeys (7:17)
07. Plowm (7:52)
08. The Will Of The Wisps (10:42)
09. Air City (3:53)
Total Time: (61:15)

Production, Engineering: Ed Wynnem, Brandi Wynne
Mastering: Jim Wilson

Skupina:
Ed Wynne - Guitars, Synths, Programming
Vinny Shillito - Bass Guitar
Brandi Wynne - Keyboards, "airy areas" [effects]
Roy Brosh - Drums
Dominic Gibbins - Darbuka (06)
Hosté:
Joie Hinton & Mervyn Pepler for their help on tracks 04 & 08
Diskografie The Yumyum Tree
Vyšlo 27. dubna 2009, Snapper Music, SMACD958 (UK)

Seznam skladeb:
01. Magick Valley (6:42)
02. Oddweird (6:14)
03. Mooncalf (7:41)
04. Oolong Oolong (5:54)
05. Yumyum Tree (9:08)
06. Plant Music (5:28)
07. Nakuru (5:39)
08. San Pedro (6:21)
Total Time (53:07)

All tracks written: Ed Wynne
Recorded on 2006-2008 at Somerset, England
Tracks 03,05,08 recorded at Mooncalf Studios, Wiltshire, England
Producer: Ed Wynne
Mastered: Jas Mitchell at Loud Mastering
Cover Art: Boswell

Skupina:
Ed Wynne - Guitar, Drums, Bass [Fretless], Synthesizer, Programming
Brandi Wynne - Bass, Synthesizer
Metro - Drums
Merv Pepler - Percussion
Tom Brooks - Bubs
Hosté:
Diskografie The Floor's Too Far Away
Vyšlo 18. července 2006, Magna Carta, MA-9085-2 (US)

Seznam skladeb:
01. Bolshem (4:48)
02. Armchair Journey (5:53)
03. Jelly Lips (6:07)
04. Vedavox (2:51)
05. Spacebase (9:36)
06. Disdots (6:48)
07. Etherclock (8:01)
08. Splat! (8:59)
09. Ping (5:23)
Bonus track:
10. Chewier (Live) ()
Total Time (58:26)

Recorded in Wynne’s home studio in Somerset, England

Skupina:
Ed Wynne - Guitar, Keyboards, Mind Colours, Programming
Schoo - Drums (01,06,09)
Brandi Wynne - Glide Bass (01), Spikes (05), Tea (08)
Seaweed - Synthesizer, Bubbles (06), Kindling (01)
Zia - Bass (06)
John Egan - Ney, Blul, Silver Flute (06), Zoemetra, Duduk, Flute
Miquette Giraudi - Guitar, Synthesizer
Steve Hillage - Guitar, Synthesizer
Merv Pepler - Drum Programming, Samplers (08)
Hosté:
Diskografie Spirals In Hyperspace
Vyšlo 16. března 2004, Magna Carta, MAX-9067-2 (Europe)

Seznam skladeb:
01. Chewier (5:26)
02. Spirals In Hyperspace (9:51)
03. Slinky (8:39)
04. Toka Tola (7:46)
05. Plasmoid (5:17)
06. Oakum (9:03)
07. Akasha (7:27)
08. Psychic Chasm (8:44)
09. Zoemetra (7:23)
Total Time (69:36)

Written: Ed Wynne (02,03-05,07,08), Ozric Tentacles (01,06,09)
Producer, Recorded: Ed Wynne

Skupina:
Ed Wynne - Guitars, Synthesizers, Samples
Johnny Morgan - Drums
Seaweed (Christopher Lenox-Smith) - Synthesizers
John Egan - Flutes
Zia Geelani - Bass
Rad (Conrad Price) - Drums
Hosté:
Diskografie Pyramidion
EP, vyšlo 2001, Stretchy, CDEP 04 (UK)
CD 2002, Snapper Music, Inc., SMMCD638

Seznam skladeb:
01. Pyramidion (6:21)
02. Xingu (live) (7:42)
03. Pixel Dream (live) (12:12)
04. Sultana Detrii (live) (9:18)
05. Aramanu (live) (5:50)
Total Time: (41:23)
Pouze titulní skladba na tomto EP je nová píseň, ostatní jsou starší melodie nahrané živě na Boardwalk v anglickém Sheffieldu.

Skupina:
Ed Wynne - Guitars, Keyboards
John Egan - Flute, Vocals
Zia Geelani - Bass
Seaweed - Keyboards
Rad - Drums, Percussion
Joie Hinton - Keyboards
Hosté:
Diskografie Swirly Termination
Vyšlo 2000, Madfish, 128212 (UK)

Seznam skladeb:
01. Steep (3:09)
02. Space Out (8:28)
03. Pyoing (4:29)
04. Far Dreaming (5:23)
05. Waldorfdub (6:10)
06. Kick 98 (6:00)
07. Yoy Mandala (11:52)
Total Time (45:31)

Toto album nebylo kapelou nijak propagováno a kromě samotných písní nepřispěli ani k titulu, ani k přebalu.

Skupina:
Ed Wynne - Guitars, Synthesizers, Sampled Sound
Zia Geelani - Bass Guitar
Seaweed (Christopher Lenox-Smith) - Keyboards, Synthesizers
John Egan - Flute, Vocals
Rad (Conrad Prince) - Percussion
Hosté:
Diskografie The Hidden Step
Vyšlo 17. října 2000, Stretchy Records, STRETCHYCD3 (UK)

Seznam skladeb:
01. Holohedron (5:49)
02. The Hidden Step (7:47)
03. Ashlandi Bol (6:04)
04. Aramanu 5:59)
05. Pixel Dream (6:21)
06. Tight Spin (8:45)
07. Ta Khut (7:05)
Total Time (47:50)

Cover Art: Edward Wynne
Deváté studiové album kapely, to bylo jejich poslední zahrnout basistu Zia Ahmad Geelani (s výjimkou skladby Oakum na Spirals v Hyperspace) a bubeníka "Rad" (Conrad Prince). Bylo to také první album Ozric Tentacles, které neobsahuje obálku umělce Blima, tentokrát ji navrhl kytarista Edward Wynne a představuje jeho kočku Pixel.

Skupina:
Ed Wynne - Guitars, Synthesizers
Zia Geelani - Bass Guitar
Seaweed (Christopher Lenox-Smith) - Synthesizers
John Egan - Flute
Rad (Conrad Prince) - Drums
Hosté:
Diskografie Waterfall Cities
Vyšlo 1999, Stretchy Records, STRETCHY CD 1 (UK)

Seznam skladeb:
01. Coily (7:19)
02. Xingu (7:28)
03. Waterfall City (11:03)
04. Ch'ai? (5:03)
05. Spiralmind (11:43)
06. Sultana Detrii (9:18)
07. Aura Borealis (5:40)
Total Time (57:34)

Recorded at guitarist Edward Wynne's home studio The Mill
Cover Art: Blim

Skupina:
Ed Wynne - Synthesizers, Guitars
John Egan - Flute
Rad (Conrad Prince) - Drums
Seaweed (Christopher Lenox-Smith) - Synthesizers
Zia Geelani - Bass
Hosté:
Diskografie Curious Corn
Vyšlo 1997, Madfish, SMACD 502, GAS0000502SMA (UK)

Seznam skladeb:
01. Spyroid (3:45)
02. Oolite Grove (5:58)
03. Afroclonk (8:04)
04. Curious Corn (10:54)
05. Oddentity (6:58)
06. Papyrus (5:32)
07. Meander (5:12)
Total Time (46:23)

Back Cover, Cover Art: B.L.I.M.
Liner Notes: Simon Eddie Baker
Photography: Impact/Biotron

Skupina:
Ed Wynne - Guitars, Synths, Samples & Scapes
Seaweed - Synths & Textures
Zia Geelani - Bass & Castanets
John Egan - Flutes various
Rad - Drums & Such
Jim O'Roon - Percussion (05)
Hosté:
Diskografie Become The Other
Vyšlo listopad 1995, Dovetail Records, DOVE CD 8 (UK)

Seznam skladeb:
01. Cat DNA (6:28)
02. Ahu Belahu (2:55)
03. Ghedengi (5:41)
04. Wob Glass (7:50)
05. Neurochasm (6:47)
06. Become The Other (6:24)
07. Vibuthi (10:52)
08. Plurnstyle (7:46)
Total Time (54:47)

Recorded 1994-1995
Producer: Seaweed, Ed Wynne, Zia

Skupina:
Ed Wynne - Guitars, Synthesizer
Joie Hinton - Synthesizer
John Egan - Flutes
Mervin Pepler - Drums, Percussion
Zia Geelani - Bass
Hosté:
Diskografie Arborescence
Vyšlo 1994, Dovetail Records, DOVE CD 7 (UK)

Seznam skladeb:
01. Astro Cortex (5:22)
02. Yog-Bar-Og (9:40)
03. Arborescence (4:53)
04. Al-Salooq (5:03)
05. Dance Of The Loomi (5:14)
06. Myriapod (5:59)
07. There's A Planet Here (6:39)
08. Shima Koto (6:25)
Total Time (49:16)

Bonus track Chubby lad edition:
09. Gerry Williams (2:50)

Recorded 1993-1994
Sleeve Notes: Andy Garibaldi

Skupina:
Ed Wynne - Guitars, Koto, Keyboards
John Egan - Flutes, Babble
Joie Hinton - Keyboards, Samples, Atmospheres
Roly Wynne - Bass
Zia Geelani - Bass
Mervin Pepler - Drums, Ethnic Percussion, Babble
Marcus Carcus - Ethnic Percussion
Generator John - Tambourine
Hosté:
Diskografie Jurassic Shift
Vyšlo 1993, Dovetail Records, DOVE CD 6 (UK)

Seznam skladeb:
01. Sunhair (5:43)
02. Stretchy (6:51)
03. Feng Shui (10:24)
04. Half Light In Thillai (5:35)
05. Jurassic Shift (11:05)
06. Pteranodon (5:40)
07. Train Oasis (2:45)
08. Vita Voom (4:48)
Total Time (52:55)

Bonus track on re-release:
09. Feng Shui [Live] (Ozric Tentacles) (10:55)

Skupina:
Ed Wynne - Guitars, Synths, Production
Roly Wynne - Bass
John Egan - Flute, Voice
Joie Hinton - Synths, Bubbles
Mervin Pepler - Drums
Paul Hankin - Congas (02,07)
Hosté:
Diskografie Strangeitude
Vyšlo 1991, Dovetail Records, DOVE CD3 (UK)

Seznam skladeb:
01. White Rhino Tea (5:55)
02. Sploosh! (6:24)
03. Saucers (7:30)
04. Strangeitude (7:29)
05. Bizarre Bazaar (4:04)
06. Space Between Your Ears (7:46)
07. Live Throbbe (7:16)
Total Time (46:24)

Re-release bonus track:
08. Weirditude (Ozric Tentacles) (5:13)

Producer: Ed Wynne
Engineering: John Canham

Skupina:
Ed Wynne - Guitars, Synthesizers
Paul Hankin - Percussion
Mervin Pepler - Drums
John Egan - Flute, Voice
Roly Wynne - Bass
Joie Hinton - Synthesizer, Sampling
Marcus Carcus - Ethnic Percussion
Tom Brooks - Reggae Bubbles
Generator John - Tea, Tambourine
Steve Everitt - Sampling
Hosté:
Diskografie Erpland
Vyšlo 25. června 1990, Dovetail Records, DOVE LP 1 (UK)

Seznam skladeb:
01. Eternal Wheel (8:20)
02. Toltec Spring (3:10)
03. Tidal Convergence (7:14)
04. Sunscape (4:10)
05. Mysticum Arabicola (9:14)
06. Crackerblocks (5:40)
07. The Throbbe (6:21)
08. Erpland (5:32)
09. Valley Of A Thousand Thoughts (6:32)
10. Snakepit (3:18)
11. Iscence (4:34)
12. A Gift Of Wings (9:46)
Total Time (73:51)

Recorded at Foel Studios, Powys, Wales, at Rushmere, London
Producer: Ed Wynne

Skupina:
Ed Wynne - Guitars, Synthesizer
Mervin Pepler - Drums
Roly Wynne - Bass
Joie Hinton - Synthesizer, Sampling
John Egan - Flute, Voice
Paul Hankin - Percussion
Nick Van Gelder - Drums (04)
Generator John - Drums (09)
Marcus Carcus - Percussion (08)
Hosté:
Mohammed Ed Ghazi - Synthesizer
John A. - Vocals
Diskografie Pungent Effulgent
Vyšlo únor 1989, Demi Monde, DMLP 1017 (UK)

Seznam skladeb:
01. Dissolution (The Clouds Disperse) (6:15)
02. O-I (3:58)
03. Phalarn Dawn (Ed Wynne) (7:35)
04. The Domes Of G'Bal (Ed Wynne) (4:35)
05. Shaping The Pelm (Ed Wynne) (6:09)
06. Ayurvedic (10:57)
07. Kick Muck (3:53)
08. Agog In The Ether (4:05)
CD bonus track:
10. Ayurvedism (19:04)
Total Time (66:31)

Producer: Ed Wynne, Mohammed Ed Ghazi


Skupina:
Ed Wynne - Guitars, Keyboards
Steve Everett - Sampling
Joie Hinton - Synthesizer, Sampling
Tig (Nick van Gelder) - Drums
Roly Wynne - Bass
Hosté:
Diskografie The Bits Between The Bits
Tape, vyšlo 1989, Dovetail Records, OT 6 (UK)

Seznam skladeb:
01. Eye Of Adia (4:23)
02. Fragmentary Aura (3:10)
03. Sparkling Oasis (4:31)
04. Tidal Otherness (0:59)
05. Secret Names (5:23)
06. Symetricum (4:37)
07. Floating Seeds (5:40)
08. Ozrosis (2:31)
09. Wreltch (8:30)
10. Afterswish (2:42)
11. Koh-Phangan (7:09)
12. The Cave Of Aeolus (5:52)
13. Puff Puff On A Chuff Chuff (2:13)
14. Health Music (4:46)
Total Time (62:26)


Skupina:
Ed Wynne - Guitars, Synthesizers
Joie Hinton - Synts, Samples
Roly Wynne - Bass
Merv Pepler - Drums
Steve Everett - Keyboards
John Egan - Flute
Paul Hankin - Percussion
Marcus "Carcus" - Percussion
Hosté:
Diskografie Sliding Gliding Worlds
Vyšlo 1988, Dovetail Records, OT 5 (UK)

Seznam skladeb:
01. Yaboop (5:29)
02. Soda Water (4:09)
03. The Code For Chickendon (4:59)
04. Guzzard (2:05)
05. The Dusty Pouch (4:22)
06. Sliding And Gliding (4:54)
07. Kick Muck (5:28)
08. It's a Hup Ho World (6:42)
09. Atmospheric Underslunky (3:32)
10. (Omnidirectional) Bhadra (2:57)
11. Fetch Me The Pongmaster (6:12)
12. Mae Hong Song (3:19)
13. White Rhino Tea (4:05)
14. Loaf Jaw (1:11)
15. The Green Island (3:04)
Total Time (62:28)


Skupina:
Ed Wynne - Guitars, Synthesizers
Joie Hinton - Synthesizer, Sampling
Tom Brooks - Synthesizers
Roly Wynne - Bass
Tig (Nick van Gelder) - Drums
Paul Hankin - Percussion
Hosté:
Diskografie There Is Nothing
Vyšlo 1986, Dovetail Records, DOVE OT 4

Seznam skladeb:
01. The Sacred Turf (3:14)
02. 0-I (4:42)
03. Jabular (3:52)
04. Staring At The Moon (4:47)
05. Airy Area (3:49)
06. Travelling The Great Circle (4:05)
07. Imhotep (11:56)
08. Thrashing Breath Texture (3:31)
09. Crab Nebula (5:39)
10. Lull Your Skull (3:01)
11. Invisible Carpet (5:47)
12. The Eternal Wheel (9:53)
13. Kola B'pep (6:36)
14. There Is Nothing (1:19)
Total Time: (72:11)


Skupina:
Ed Wynne - Guitars
Joie Hinton - Synthesizers
Roly Wynne - Bass
Gavin Griffiths - Bass
Tom Brooks - Bubbles
Paul Hankin - Congas
Hosté:
Diskografie Live Ethereal Cereal
Vyšlo 1986, self-released
CD 1993, Dovetail Records, DOVE OT 3

Seznam skladeb:
01. Erpriff (a) (9:33)
02. Tentacular Explosion (b) (10:07)
03. Stupid Reggae (a) (6:16)
04. Om Riff (b) Gong (4:35)
05. Obstacular Explosion (c) (13:46)
06. Og-Ha-Be (a) (8:37)
07. Dots Thots (d) (4:50)
08. Erpitaph (c) (3:47)
Total Time (61:31)

Record live
(a) Glastonbury, October 1985
(b) Reading, December 1985
(c) Reading, February 1986
(d) Reading, September 1985


Skupina:
Ed Wynne - Guitars
Joie Hinton - Synthesizers
Roly Wynne - Bass
Tom Brooks - Synthesizers
Tig (Nick van Gelder) - Drums
Paul Hankin - Percussion
Hosté:
Diskografie Tantric Obstacles
Vyšlo 1985, A Real Kavoom, ARC9 (UK)

Seznam skladeb:
01. Og-Ha-Be (4:41)
02. Shards Of Ice (3:53)
03. Sniffing Dog (6:31)
04. Music To Gargle At (3:29)
05. Ethereal Cereal (2:15)
06. Atmosphere (4:32)
07. Ullular Gate (4:25)
08. Tentacles Of Erpmind (0:34)
09. Trees Of Eternity (7:26)
10. Mescalito (4:04)
11. Oddhamshaw Style (1:53)
12. Become The Otter (4:59)
13. Gnuthlia (5:25)
14. Sorry Style (3:46)
15. The Aum Shuffle (3:06)
Total Time: (60:59)

Skupina:
Ed Wynne - Guitars
Gavin Griffiths - Guitars
Joie Hinton - Synthesizers
Tom Brooks - Synthesizers
Roly Wynne - Bass
Tig (Nick van Gelder) - Drums
Paul Hankin - Percussion
Hosté:
Diskografie Erpsongs
Vyšlo 1985, self-released
CD 1993, Dovetail Records, DOVE OT1 (UK)
2LP 2015, Madfish, SMALP1039 (Europe) Remastered

Seznam skladeb:
01. Velmwend (4:38)
02. Fast Dots (3:48)
03. Thyroid (5:05)
04. Spiralminds (3:33)
05. Synth On A Plinth (1:59)
06. Dharma Reggae (4:56)
07. Tidal Otherness (5:41)
08. Erp Riff (1:36)
09. Descension (5:01)
10. Misty Glass (4:33)
11. Dots Thots (2:49)
12. Clock Drops (2:49)
13. Five Jam (6:53)
14. Oddemshaw (6:18)
Total Time: (59:39)

Artwork: Blim (Belinda Baker)


Skupina:
Ed Wynne - Guitars, Keyboards
Brandi Wynne - Bass
Balázs Szende - Drums
Silas Wynne - Keyboards
Paul Hankin - Percussion
Hosté:
Diskografie Live In Pordenone, Italy
Vyšlo 2013, self-released

Seznam skladeb:
01. Dots Thots (3:54)
02. Invisible Carpet (7:09)
03. Paper Monkeys (7:31)
04. Xingu (8:38)
05. Og-Ha-Be (9:24)
06. Sniffing Dog (8:06)
07. Sploosh! (7:20)
08. Mooncalf (7:55)
09. Sultana Detrii (9:51)
10. Lost In The Sky (7:39)
11. The Scared Turf (5:02)
12. Attack Of The Vapours (4:35)
13. Eternal Wheel (9:29)
14. The Throbbe (11:08)
Total Time: (00:24)

Recorded on October 19th 2013

Skupina:
Ed Wynne - Guitars, Synthesizer
Brandi Wynne - Bass
Oliver Seagle - Drums
Silas Wynne - Synthesizer
Hosté:
Diskografie Live In Milan
Vyšlo 2012, self-released

Seznam skladeb:
01. The Sacred Turf/Attack Of The Vapours (10:08)
02. Mooncalf (7:34)
03. Og-Ha-Be (10:06)
04. Xingu (8:51)
05. Lost In The Sky (7:13)
06. Sultana Detrii (10:42)
07. Invisible Carpet (8:17)
08. Paper Monkeys (8:50)
09. Sunrise Jam (11:39)
10. Sunscape (12:39)
11. Myriapod (7:37)
12. The Throbbe (13:15)
13. Eternal Wheel (9:42)
Total Time: (00:24)


Skupina:
Ed Wynne - Guitars, Synthesizer
Brandi Wynne - Bass
Oliver Seagle - Drums
Silas Wynne - Synthesizer
Hosté:
Diskografie Live In Oslo
Vyšlo 2011, self-released

Seznam skladeb:
01. Bolshem (4:52)
02. Og-Ha-Be (9:49)
03. Mooncalf (8:30)
04. White Rhino Tea (7:14)
05. It's A Hup Ho World (7:13)
06. Myriapod (6:36)
07. Invisible Carpet (6:15)
08. Saucers (17:16)
09. Sunscape (12:35)
10. Chewier (6:17)
11. Erpland (6:34)
12. The Throbbe (10:34)
13. Eternal Wheel (9:37)
14. Sploosh (9:03)
Total Time: (00:24)

Recorded in 2010

Skupina:
Ed Wynne - Guitars, Keyboards
Seaweed - Keyboards
Zia Geelani - Bass
Conrad "Rads" Prince - Drums
John Egan - Flute
Hosté:
Diskografie Live At One World Frome Festival 1997
Vyšlo 2011, self-released

Seznam skladeb:
01. Myriapod (7:27)
02. Jurassic Shift (10:51)
03. Sploosh! (6:44)
04. Cat DNA (6:33)
05. Eternal Wheel (9:31)
06. Ahu Belahu (2:40)
07. Papyrus (9:51)
08. Dissolution (14:20)
Total Time: (00:24)


Skupina:
Ed Wynne - Guitars, Keyboards
Roly Wynne - Bass
Merv Pepler - Drums
John Egan - Flute
Joie Hinton - Keyboards
Hosté:
Diskografie Live At The Academy Manchester 1992
Vyšlo 2011, self-released

Seznam skladeb:
01. Og Ha Be (13:47)
02. O-I (4:55)
03. Erpland (6:12)
04. Dissolution (11:22)
05. White Rhino Tea (6:40)
06. Snakepit (4:49)
07. Space Between Your Ears (10:53)
08. The Throbbe (8:38)
09. Kick Muck (5:42)
10. Sniffing Dog (14:05)
11. A Fine Soft Day (4:22)
Total Time: (00:24)

Recorded on December 5th 1992

Skupina:
Ed Wynne - Guitars, Synthesizers
Brandi Wynne - Bass
Oliver Seagle - Drums
Silas Wynne - Synthesizers
Hosté:
Diskografie Live In Italy
Vyšlo 2010, self-released

Seznam skladeb:
01. Bolshem (4:58)
02. Og-Ha-Be (10:55)
03. Mooncalf (7:51)
04. White Rhino Tea (7:24)
05. Myriapod (7:21)
06. Invisible Carpet (8:01)
07. Jurassic Shift (11:27)
08. Saucers (17:52)
09. Sunscape (13:09)
10. Chewier (6:38)
11. It's A Hup Ho World (7:03)
12. Ayurvedic (16:03)
13. The Throbbe (10:32)
14. Eternal Wheel (11:56)
15. Sploosh (9:48)
Total Time: (00:00)


Skupina:
Ed Wynne - Guitars, Keyboards
Joie Hinton - Keyboards
Brandi Wynne - Bass Guitar
Merv Pepler - Drums
Hosté:
Diskografie Sunrise Festival
Vyšlo 2008, Snapper Music

Seznam skladeb:
01. ...Blimey! (3:20)
02. O-I (3:46)
03. Vita Voom (4:41)
04. Jurassic Shift (13:00)
05. Sunrise Jam (8:35)
06. Erpland (6:14)
07. Snakepit (4:47)
08. Eternal Wheel (10:31)
09. White Rhino Tea (6:45)
10. Tidal Convergence (10:22)
Total Time: (00:24)

Recorded live 1 June 2007 at Sunrise Celebration Festival, Somerset, England

This recording marks the return of Merv Pepler and Joie Hinton to the band, who had left in 1995 to form Eat Static.

Skupina:
Hosté:
Diskografie Live At The Pongmaster's Ball
2CD, vyšlo 2002, Madfish, SMADD854/SMDCD489

Seznam skladeb:
CD 1
01. Oddentity (11:17)
02. Erpland (5:31)
03. Oakum (8:24)
04. Myriapod (11:10)
05. It's A Hup Ho World (7:17)
06. Pixel Dream (7:40)
07. The Domes Of G'Bal (6:00)
08. Pyramidion (12:15)
CD 2
01. Saucers (8:19)
02. Dissolution (12:30)
03. Sploosh (7:11)
04. Ta Khut (2:35)
05. Kick Muck (5:10)
06. The Throbbe (10:54)
Total Time: (00:00)

Recorded at Shepherds Bush Empire
Mastered at Masterpiece

Skupina:
Ed Wynne - Guitars, Synthesizers
Rad (Conrad Prince) - Percussion
Seaweed (Christopher Lenox-Smith) - Synthesizers
John Egan - Flute, Bansuri, Ney
Zia Geelani - Bass Guitar
Hosté:
Diskografie Spice Doubt
Vyšlo 1998, Snapper Music

Seznam skladeb:
01. Cat DNA (Ozric Tentacles) (8:11)
02. Eternal Wheel (Ozric Tentacles) (9:31)
03. Sploosh! (Ozric Tentacles) (7:04)
04. Ahu Belahu (Wynne) (2:46)
05. Papyrus (Egan, Geelaní, Lenox, Wynne) (6:30)
06. Oolite Grove and Citadel Jam (Egan, Geelaní, Lenox, Prince, Wynne) (10:28)
07. Oddentity (Geelaní, Lenox, Prince, Wynne) (7:22)
08. Dissolution (The Clouds Disperse) (Hinton, Pepler, Wynne, Wynne) (10:08)
09. Myriapod (Egan, Geelaní, Hinton, Pepler, Wynne) (5:48)
10. Spice Doubt (Ozric Tentacles) (9:43)
Total Time: (77:31)

Producer: Milly Yarnell
Engineer: Ian Waters
Liner Notes: Simon Eddie Baker

Skupina:
Ed Wynne - Guitars, Synths
Joie Hinton - Synths
John Egan - Flute
Mervin Pepler - Drums
Zia Geelani - Bass
Hosté:
Diskografie Live Underslunky
Vyšlo 1992, Dovetail Records

Seznam sklaAdeb:
01. Dots Thots (Ed Wynne) (7:54)
02. Og-Ha-Be (Ed Wynne) (9:28)
03. Erpland (Ed Wynne) (5:32)
04. White Rhino Tea (Ozric Tentacles) (5:48)
05. Bizarre Bazaar (Ozric Tentacles) (4:04)
06. Sunscape (Ozric Tentacles) (7:50)
07. Erpsongs (Ed Wynne) (3:49)
08. Snake Pit (Ed Wynne, Mervin Pepler) (3:22)
09. Kick Muck (Ozric Tentacles) (5:18)
10. O-I (Ozric Tentacles) (4:59)
11. Ayurvedic (Ozric Tentacles) (14:46)
Total Time: (72:50)

Recorded November 1991
All tracks performed at The Cambridge (Junction) Theatre on November, 25th, except tracks 05,07,10 and 11 performed at The Manchester International 2 on November, 23rd 1991.


Skupina:
Ed Wynne - Electric & Acoustic Guitars, Drum Programming, Synths, Bass & Acoustic Fretless Bass
Tom Brooks - Bubbles
Paul Hankin & Neil Longhurst - Percussion
Natan Mantis - Blip Flippery
Silas Neptune - Nature Sounds
Hosté:
Diskografie Shimmer Into Nature
Vyšlo 25. ledna 2019, Kscope, KSCOPE1004 (UK)

Seznam skladeb:
01. Glass Staircase (7:55)
02. Travel Dust (9:15)
03. Oddplonk (8:00)
04. Shim (7:44)
05. Wherble (10:20)
Total Time: (43:14)

Artwork: prolific English psychedelic artist John Hurford

Skupina:
Silas Neptune
Ed Wynne
Brandi Wynne
Joie Hinton
Natan Mantismash
Roy Brosh
Balazs Szende
Dominic Gibbins
Paul Hankin
Hosté:
Diskografie The Scales Of Tahuti
Vyšlo 8. prosince 2017, self-released

Seznam skladeb:
01. Feathers Of Ma'at (11:06)
02. Aqualight (7:54)
03. Yawning Mountain (10:15)
04. Nanodots (8:56)
05. Become Everything (10:00)
06. Devachan - Sand Goblins (10:47)
07. Gateway To Dreamtime (6:54)
Total Time: (63:52)

Mastered: Adam @ Re:Creation Studios
Art Director: Natan Mantismash
Artwork: Nathan MantisMash
Nově vydané debutové sólové album Silase Neptuna "The Scales Of Tahuti" je cestou tajných říší a dalekých snů, zkoumáním povahy vesmíru. Hudba, zaznamenaná v Coloradu na vrcholu hory mezi mraky, nás na chvíli posune vysoko nad svět.


Skupina:
Ed Wynne (Ozric Tentacles)
Gre Vanderloo (Gracerooms)
Hosté:
Diskografie Kozfest Live 2018
Vyšlo 12. dubna 2019,

Seznam skladeb:
01. Plume Piano (4:05)
02. Swoop Bong (15:10)
03. Oolong Oolong (4:30)
04. The Cozmic Key (6:35)
05. San Pedro (5:43)
06. Rainbow Stars (8:39)
07. Dustplonk (5:29)
08. Travel Dust Dub (4:44)
09. Dance Of The Loomi (5:15)
10. Slinky (8:38)
11. Chickens In The Mist (7:17)
12. Fractal Sunjam (5:31)
Total Time: (81:36)

High Quality Multi track Recording: Pete Wibrew
Mixed: Ed Wynne
Mastered: Adam Goodlet at Re:Creation Studio

...v neděli 29. července 2018 na Kozfest v Devonu... poté, co se konečně zatážené mraky rozptýlilly a slunce zapadalo příjemně...

Skupina:
Ed Wynne - Guitars, Synth, Sounds [Naturescapes]
Natan Mantis - Drums, Bass, Other [Fractal Manipulation]
Hosté:
Paul Hankin - Congas (01-04)
Neil Longhurst - Percussion [Darbuka] (01)
Silas Neptune - Synth, Keyboards, Voice [Pulled Voices] (02-04)
Diskografie The Cozmic Key
Vyšlo 10. prosince 2017, self-released

Seznam skladeb:
01. The Cozmic Key (7:08)
02. Chickens In The Mist (7:12)
03. Swoop Bong (15:23)
04. Fractal Sunset (25:24)
Total Time: (55:07)

Mastering by Adam Goodlet at Re:Creation Studio
Artwork: Ivy & Kitty

Skupina:
Ed Wynne - Guitars, Synths
Joie Hinton - Synths
John Egan - Flute
Merv Pepler - Percussion, Programming
Hosté:
Diskografie Spacelines
Vyšlo 2000, Stretchy Records, Stretchycd2 (UK)

Seznam sklaAdeb:
01. The Grove Of Selves (2:27)
02. Spacelines (5:45)
03. The Gong Of Ra (5:19)
04. Chickens In The Mist (Live) (7:07)
05. Toad In The Whole (1:47)
06. Sharpening The Norm (Live) (9:08)
07. Way Of The Wind (7:00)
08. Atavista (Live) (5:50)
09. Aerial Procession (3:50)
10. Sleeping Seas (3:41)
11. Gopuram (Live) (8:05)
Total Time: (59:59)


Skupina:
Ed Wynne - Guitars, Synths
Joie Hinton - Synths
Hosté:
Diskografie The Grove Of Selves
Vyšlo 1987, self-released

Seznam sklaAdeb:
Nodens Ictus
01. The Grove Of Selves (2:27)
02. Aerial Procession (3:50)
03. To Occur In A Forest (4:42)
04. The Melding Of The Mythical Minds (6:30)
05. Way Of The Wind (7:00)
06. Sarukwa (7:46)
07. The Gong Of Ra (5:19)
08. Somewhere Indian (7:02)
09. Miasma (1:50)
10. Banging Bones (5:47)
11. Long Musick (7:40)
12. Bouncing In The Important Countryside (3:33)
Ozric Tentacles
13. Sorry Style (3:46)
Total Time: (67:12)


Zpět
Ozrics 1994Paul Hankin, Silas Wynne, Brandi Wynne, Ed Wynne, Balázs Szende


Ozric Tentacles at Torpedo Town 1986 festival


Ozric Tentacles - Balázs Szende, Ed Wynne, Brandi Wynne, Silas Wynne, Matt Williams (Electric Violin)Zpět
Oficiální stránky:

https://ozrictentaclesmagnacarta.bandcamp.com/
https://nodensictus.bandcamp.com/
http://tombrooksmusic.com/
http://fotos-carlosrauber.blogspot.com/2010/12/ozric-tentacles-grande-banda.html
https://opubisdarosa.blogspot.com/2020/04/ozric-tentacles-1984-2015-27-albums.html
http://www.aural-innovations.com/issues/issue9/chousmr1.html
http://www.soundfusionradio.net/featured-artist-nick-van-gelder/
https://sites.google.com/site/kosmichewelt/ProgressRock Nahoru
Made by 
©  3.5.2020 
Menu Poslední aktualizace: 28.7.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©