Writing On The Wall - progressrock.cz
       
   


Writing on the Wall byla skotská soul rocková skupina z konce 60. a začátku 70. let, která se stala populární živou hudbou ve Velké Británii. Skupina původně vznikla už v roce 1967 v Edinburghu, City of Edinburgh, United Kingdom, jako The Jury, skládající se z Willyho Finlaysona (kytara), Billa Scotta (klávesy), Jakea Scotta (baskytara) a Jimmyho Hushe (bicí). Hráli cover verze soulu v odlehlých městech, dokud se v roce 1966 nesetkali s Linnie Patersonem. Ten již jako místní legenda známá jako "King Of The Mods" působil jako scénárista a DJ v nejžhavějším klubu ve městě, The Place, a hrál i v poslední sestavě místních beatových hrdinů The Boston Dexters. Když se připojil k The Jury jako zpěvák, přinesl obrovskou dávku energie do již tak vzrušující kapely a také několik užitečných kontaktů. Do konce roku 1967 se pevně etablovali jako jedna z předních živých atrakcí města. Poté se rozhodli počátkem roku 1968 se změnit své jméno na Writing on the Wall a vydat se na jih.

Po rozchodu s manažerem Tomem Patonem (později proslul s Bay City Rollers) se spojili s Brianem a Paulem Waldmanovými, majiteli The Place, kteří byli také zapleteni s legendárním londýnským klubem Middle Earth a atakovali na hlavy města svými složitými, těžkými kompozicemi a zatýkáním při jevištní akci zahrnující předstírané souboje, potápění na jevišti, stříkání proudem na čelní sklo jejich dodávky a nejrůznější další zmatky. V Melody Maker se cítili dostatečně znepokojeni, aby poznamenali, že skupina měla "reputaci násilných až děsivých extrémů".

Stejně jako mnoho rozvíjejících se skupin zachycených uprostřed rychlé hudební evoluce na konci 60. Writing On The Wall si zachovali hodně z bluesového vlivu hudby, se kterou se vyrovnali tehdy tak, že míchali heyvy a někdy nerovnoměrnou směs psych, blues s idealistickými a často abstraktními texty tvořícími výrazně zvuk připomínající pozdní skupiny 60. let jako Blues Image, Cactus a Babe Ruth. Hudba Writing On The Wall inklinovala k temnějšímu tónu než většina jejich vrstevníků a kapela se dále odlišovala tím, že přesídlila do Anglie, aby udělala určitý dojem na tehdejší britskou scénu.

Pravidelně koncertuje v klubu Middle Earth, mimo jiné s Ten Years After a zanedlouho debutovali v legendárním klubu Marquee, kde svými vystoupeními otevírali začínající kapely včetně Wishbone Ash. Podařilo se jim zajistit si pozici v tomto slavném klubu a následně ohromit zaplněnou arénu řadou divoce vzrušujících živých vystoupení. Jejich vystoupení se stávaly teatrálnější, když obsahovaly choreografické souboje, převlékání za Cavemana, velekněze, mnicha a čaroděje a zničení vozu Bubble na podpory nedávno zavedené dechové zkoušky.

Nicméně John Peel byl toho samého roku náležitě ohromen, skupina nahrála 12. listopadu 1968 rozhlasovou relaci BBC pro diskžokeje Johna Peela, vysílala se 8. prosince 1968, a také natočila živé demo album, aby si vykoledovala smlouvu, úspěch se zdál být jen otázkou času. Jak se blížil rok 1969, jejich reputace naživo rostla, a když Waldmanovi založili label Middle Earth, kapela byla jejich jasnou volbou. Jejich debutový singl "Child On A Crossing/Lucifer Corpus" (Middle Earth MDS 101) se objevil v říjnu a sliboval dobré věci. Nahrávka mimo Skotsko příliš pozornosti nepřitáhla, a přestože jim uznání za jejich energickou živou show umožnilo hrát ještě několik let, jejich studnice nového originálního materiálu vyschla kvůli absenci dalších nahrávek. Skupina nahrála pro DJ Johna Peela na konci roku 1968 a vydala v roce 1969 své jediné album "The Power Of The Picts" na novém labelu Middle Earth Briana Waldmana. Waldman také působil jako manažer kapely a zajišťoval jim koncerty ve svém klubu, který se také jmenoval Middle Earth.

Klub byl místem, kde Peel pravidelně koncertoval a možná je tam viděl vystupovat živě. Ve stejném rok se skupina ucházela o vystoupení pro BBC. Producent Bernie Andrews s radostí skupinu pozval udělat relaci, ale neshodli se s některými písněmi: "Čísla 5,5 minuty nejsou pro nás... nemáme diskotéky". Na konci skupina prošla konkurzem a udělala relaci pro Peel's Top Gear show. O tři roky později udělali svou druhou session pro DJe.

Ale uvedení alba jim nepomohlo, když vyšlo v listopadu. Bylo nahráno s nezkušeným producentem za pouhých pět hodin (po 13 dnech předvádění se ve studiu) nabídlo pouhý pohled na to, jak mocná může být kapela. Přesto byly recenze překvapivě milé. "Těžká rocková kapela bez kudrlinek," uvedl Disc & Music Echo. "Ponoří se přímo dovnitř a vytloukají jedno číslo za druhým. Jejich písně jsou nyní poněkud staromódní, témata a slova se dělaly dříve a často. Nicméně jejich zvuk je vzrušující a měli by dobře fungovat jako hlavní pilíře tohoto nového labelu. Vyčkejme na jejich druhé album."

ZigZag cítili, že album "ukázalo surově vykostěnou odpornost rouhačské bandy tvrdých skotských surovců - hrubých, chraplavých, urážlivých a nevýslovných hulvátů na pódiu i mimo něj. Pochybuji, že jeden z nich si za několik měsíců vyměnil spodní prádlo (pokud skutečně někdo z nich nějaké nosí)". Melody Maker mezitím ocenili "tvrdé, nekompromisní zvuky, které předpovídají budoucnost této skvělé, ale zatím neoriginální kapely. Jejich verze stojí za poslech "Aries" z alba Cosmic Sounds, které pohání pěkný nabíjecí rytmus".


Prodeje však byly slabé, takže na konci roku 1969 Willy Finlayson odešel v roce 1969 a nahradil jej Robert "Smiggy" Smith, který hrál v The Embers a Three's A Crowd a byl dávným přítelem Pattersonova. Zatímco Writing On The Wall se nepodařilo prorazit studiovou nahrávkou, živá vystoupení kapely přilákala vždy určitou pozornost, většinou v Anglii. S odchodem Findlaysona přišli o hlavního skladatele, ale tiskové zprávy tvrdily, že druhé album vyjde na jaře 1970. V roce 1971 udělali 26. ledna 1971 další Peel session (vysílala se 13. února 1971), ale další personální změny zredukovaly jejich sestavu na sestavu, která tvořila The Jury v roce 1966. Přestože je provázely problémy s vedením a smlouvami, nahráli v Edinburghu ve Skotsku v roce 1972 druhé LP, které nikdy nevyšlo, a původní sestava už nikdy nic jiného nevydala. Kapela se držela pohromadě až do roku 1973, zatímco občas koncertovala a prošla několika dalšími změnami v sestavě. Po třech letech se však objevil v polovině roku 1973 jenom další singl "Man Of Renown/Buffalo" (Pye 7 N 45251), který měl výrazný zvuk 60. let, ale potopil se beze stopy. Brzy poté, co Smith a Patterson odešli, ale skupina pokračovala až do konce roku 1973. Na konci roku 1973 začali ve Walesu pracovat na dalším albu, ale kapele se stalo něco politovánihodného. V prosinci 1973 na turné v Kentish Town v Londýně přišli o vybavení, když byla ukradena jejich dodávka naložená veškerým jejich vybavení. Klesající zájem a krádež vybavení způsobily, že se skupina ještě v roce 1973 rozpustila. Pouhé dva týdny před krádeží nahrála kapela z Lothians sedm písní na analogové kazety, známé jako dvoupalcové mastery, ve studiu ve Walesu, o kterých se domnívali, že se ztratily při loupeži. Navíc jim někdo po krádeži vybavení škodolibě napsal na zeď zprávu o rozpadu kapely. Hudebníci se poté rozptýlili po celém světě, aby se usadili v Austrálii, Londýně, Aberdeenu nebo West Lothian.

V té době nebylo vydáno žádné z dalších alb kapely, ačkoli od té doby byly zpřístupněny četné kompilace a "reedice" pochybné legitimity. Debut kapely byl znovu vydán v roce 2007 na Orc Records s bonusovým materiálem zahrnujícím velkou část předchozí nevydané studiové práce. Později byla vydána tři alba od Writing on the Wall, obsahující vzácné nahrávky z různých zasedání na konci 60. a na začátku 70. let, "Rarities From The Middle Earth" (1994), "Burghley Road" (1996) a "The Rockfield Sessions" (2015).

Kytarista Willy Finlayson pokračoval v angažmá s kapelami Meal Ticket, Bees Make Honey a jeho vlastní skupinou The Hurters, stejně jako vystoupení na vydání 'Earthband' Manfreda Manna.

Zpěvák Linnie Paterson se přidal k Beggar's Opera, Robert 'Smiggy' Smith se přidal k příznačně pojmenovaným Blue, Alby Greenhalgh se připojil k rockabilly outfitu Flying Saucers a baskytarista Jake Scott založil obskurní jazzovou skupinu Xu-Xu Plesa.

Writing On The Wall si zaslouží místo na tomto webzinu pro svůj krátký, ale historicky relevantní dopad jako skotská prog kapela, která se snažila prosadit v srdci progresivní hudby (Anglie), v době bohaté na progresivní hudbu. Jejich proto-prog založený na varhanách Hammond byl také proto-hard-rock, pokud máte rádi tento druh zaškatulkování, ale v obou případech patřili Writing On The Wall mezi průkopníky žánru. Opravdu, dominantní vyrhany Billa Scotta dávaly kapele solidní zvuk, díky kterému si můžete vzpomenout na Atomic Rooster nebo během jejich divočejších momentů na Crazy World Arthura Browna. Kapela měla syrový zvuk s Pattersonovým vokálem a anarchii milujícími texty (viz. úvodní skladba "It Came On Sunday"), ale Finlaysonova prskající rozmazaná kytara jí dodávala extra šmrnc, aby to přehnala.

V únoru 1989 Peel znovu oživil skupinu tím, že zahrál jejich skladbu poté, co slyšel, že zpěváku Linnie Patersonovi nebylo dobře. Ve skotském Inverness byl v té době pro zpěváka uspořádán benefiční koncert posluchače Peela, který se o tom zmínil DJi.

Členové:
Willy Finlayson - Guitars, Vocals (1968-1969, 1973)
Linnie Paterson - Lead Vocals (1968-1970)
Jimmy Hush - Drums
William "Bill" Scott - Keyboards
Alby Greenhalg - Flute, Saxophone (?-1973)
Robert "Smiggy" Smith - Guitars (1969-1970)
Jake Scott - Vocals, Bass
Bývalí členové:

Členové Linnie Patterson
(Narozen ***)
Vocals


Linnie Paterson byl skotský rockový zpěvák. Je znám z působení v kapelách Beggars Opera, předtím Writing On The Wall a Three's a Crowd. Krátkou dobu asi působil i v kapele zvané "Ears".

Odešel z WOTW do Kanady se Smiggym, ale nakonec se nakonec vrátil a připojil se k Beggars Opera. Do skotské progresivní rockové kapely Beggars Opera byl přizván v roce 1973, aby nahradil Pete Scotta a připojil se k dokončení nahrávání alba "Get Your Dog Off Me" a živě s kapelou vystupoval až do roku 1974. Podílel se také na nahrávání alba "Lifeline" z roku 1980.

Limmiemu po různých testech v nemocnici řekli, že se nakazil plicní chorobou, která ležela 25 let nečinná.

Jimmy Hush navštívil Limmieho v jeho domě až několik let od jejich posledního setkání. "Byly pro něj uspořádány dva speciální večery, jeden krátce předtím, než zemřel, a druhá až poté. Byl tam každý hudebník, na kterého si vzpomenete, a mnoho dalších přátel Limmies... Moc mi chybíš starý příteli." uvedl Jimmi Hush po jeho úmrtí.

Patterson ale bohužel zemřel v roce 1990 na nemoc zvanou azbestóza, což je zaprášení plic azbestem, čili vdechováním azbestových vláken dochází ke zjizvení plic, projevuje se např. dušností.


Členové Willy Finlayson
(Narozen ***, Penicuik, Edinburgh, Scotland)
Guitars, Vocals


Willy Finlayson je vášnivý zpěvák, který se narodil v Penicuik poblíž Edinburghu ve Skotsku. Byl talentovaným fotbalistou, ve věku 17 let to dvakrát zkoušel za Falkirk ve Skotsku a měl měsíční zkoušku s Newcastle United. Vystupovat začal ve 13 letech, zpíval s muzikanty mnohem staršími než on sám ve skotské kapele The Dukes. Zranění kolena mu ale zabránilo pokračovat ve fotbale dál. Neúspěch ve fotbale se ukázal být ziskem pro hudbu. Willy žije v Londýně už přes 30 let.

Poprvé přišel do Londýna koncem 60. let se skotskou progresivní rockovou kapelou Writing On The Wall. Po jejich rozpadu v roce 1973 se přidal k Bees Male Honey, vlivné hospodské rockové kapele, a poté se spojil se Stevem Simpsonem, Rayem Flackem, Rickem Jonesem, Chrisem Huntem a Jackem Brandem, aby vytvořili nesmírně populární skupinu Meal Ticket. Členy se později stali Alan Coulter a Rod Demick.

Willy pak založil vlastní kapelu The Hurters s takovými hudebníky jako Micky Moody a Matt Cheadle na kytaru, Nigel Portman Smith na baskytaru a Alan Coulter na bicí. Tato kapela působila souběžně se sólovou kariérou, která zplodila evropeské Top 20 hity a video s "On The Air Tonight" Petea Bardena. Willy byl také zaneprázdněným zpěvákem, který se objevil na albu Earthband Manfreda Manna "Chance" a propůjčil svůj hlas několika celostátním TV reklamám. V polovině 80. let měl v Evropě singl s oduševnělou baladou "On The Air Tonight", která byla uvedena ve filmu "Nightmare on Elm Street II". Nahrál také skladbu pro film se Sharon Stone "Basic Instinct II".

Willy je plodný skladatel. Jeho studiové album "From Snake Ranch To Helicon Mountain" bylo vytvořeno s kolegou Skotem, Mattem Irvingem (Chris Rea, Squeeze, Paul Young). Je to mix "radio friendly" rocku, blues a balad. Pět z devíti skladeb je napsáno přímo Finlaysonem. Představuje prvotřídní výkony od Joolse Hollanda, Paula Carracka (Mike & The Mechanics, Ace), Mickyho Moodyho (Whitesnake) a Micka Rodgerse (Manfred Mann).

Willy koncertoval po celé Evropě, Jižní Americe a Skandinávii s kapelami Writing On the Wall, s níž reprezentovali Anglii na Rio Song Festival v Rio de Janeiru, Bees Make Honey a Meal Ticket, kteří předskakovali pro Ry Coodera, Bob Seger & The Silver Bullet Band a Frankie Millera.

Willy Finlayson and The Hurters můžete vidět v Londýně a okolí s řadou členů kapely včetně Nigela Portmana Smithe, Mickyho Moodyho, Alana Coultera, Matta Irvinga, Matta Cheadlea a Davea Colquehouna. Také koncertuje jako duo s Nigelem Portmanem Smithem, v triu jako Half a Meal Ticket se Stevem Simpsonem a Nigelem Portmanem Smithem pravidelně vystupují každou poslední neděli odpoledne v měsíci v The Red Lion, Linkfield Road, Isleworth, kde hrají mnoho z původních čísel Meal Ticket. Pravidelně vystupuje v oblasti St. Pete Beach na Floridě s mnoha předními místními hudebníky, jako jsou Dennis Wallace, Kevin Holloway, Kirk Adams a Kanaďan John Richard. Willy, brilantní zpěvák, který vnáší do široké škály materiálů vzácné emoce, je stále popisován jako "výbušný".

Členové Jimmy Hush
(Narozen 16. května, ***)
Drums


Jimmy je skotský hudebník a hráč na bicí. Nejznámější je jako člen skupiny Writing On The Wall, předtím působil také jako bubeník v kapele The Embers.

Po rozpadu Writing On The Wall zůstal Jimmy v Londýně 18 měsíců, v té době neměl žádné bubny, které mu byly jedné noci ukradeny, a jediné, co měl, byla krabice s truhlářským nářadím a tři černé tašky s oblečením. Stan Webb z Chicken Shack dal Jimmymu na krátkou chvíli malý pokoj, aby mu pomohl postavit se na nohy.

Jimmy pracoval pro Sama Wannamakera, otce herečky Zoe Wannamaker, pracoval na jejich domě šest měsíců. Při jeho odjezdu zpět do Edinburghu Samsova manželka se slzami v očích předala Jimmymu bednu vína a novou vrtačku.

Pracoval i jako řidič nákladního auta pro městskou radu Edinburghu, provozoval obchod se starožitnostmi v Marchmontu a řídil těžká nákladní vozidla po Skotsku. Doma Jimmy pracoval pro sebe dvacet let a nyní pracuje pro městskou radu Edinburghu. Jeho dva synové hrají na kytaru a baskytaru a povzbudili Jimmyho zpět k hudbě. Jimmy napsal a nahrál několik nových písní, z nichž některé můžete slyšet na jeho webu.


Členové William "Bill" Scott
(Narozen ***)
Keyboards


Po rozpadu Writing On The Wall Bill pokračoval ve hraní s různými umělci, např. kapela Rocky Rhodes, vydal se také na světové turné s Lonniem Doneganem. Bill nyní žije v Austrálii a provozuje vlastní půjčovnu minibusů.

Členové Alby Greenhalg
(rodné jméno Alan Greenhalgh)
(také Alby, Alby Green)
(Narozen ***)
Flute, Saxophone


Alby je britský hudebník a hráč na saxofona a flétnu. Je znám ze svého působení v kapele Writing on the Wall. Působil také v kapelách The Cruisers, Flying Saucers, The Powerhouse a Red Beans & Rice.

Alby Greenhalgh se po rozpadu Writing On The Wall připojil k rockabilly outfitu Flying Saucers.

Členové Robert "Smiggy" Smith
(Narozen 30. března 1946, Kiel, Germany)
Guitars, Vocals


Robert "Smiggy" Smith je britský kytarista narozený v Kielu v Německu, člen Blue, skotské pop/rockové hudební skupiny, která vznikla v Glasgow v roce 1973. Je také znám jako člen kapely Writing on the Wall. Smiggy vystupoval s Buffy Sainte-Marie (klávesistka turné), Blue, The Dingoes, Davidem Soulem, Orphans of the Storm, Cliff Bennet's Rebellion a mnoha dalšími.

Měl smlouvu u A&M Records. Jako živý zvukař absolvoval turné s Robinem Trowerem a jako nahrávací inženýr spolupracoval s Jerrym Garciou, Journey, Merrellem Fankhauserem, Elliotem Mazerem, Yesterday and Today, Mimi Farinia, Joan Baez a dalšími. Vystupoval také s Juice Newtonem na albu "Come To Me" jako studiový kytarista.

Robert žije posledních dvacet až třicet let v USA. Má za sebou spoustu hraní a inženýrství v nahrávacích studiích a spolupracoval s kapelou Grateful Dead.

Členové Jake Scott
(Narozen ***, zemřel 16. června 2020)
Vocals, Bass


Po rozpadu Writing On The Wall se vydal na dvě turné s Johnnym Wakelinem (v písni "In Zaire'), kde míchal zvuk. Založil také obskurní jazzovou skupinu XU-XU PLESA. Poté hrál 10 let ve funkční kapele a stále skladál písničky.

Jake Scott zemřel ve svém domě 16. června 2020. Bude velmi chybět všem, kteří jej znali.

Je velmi smutné slyšet zprávu o smrti Jakea Scotta. Někdy si zavzpomínal o s vé minulosti: "Mám skvělé vzpomínky z éry Writing On The Wall. Dosáhli jsme toho, co jsme tehdy chtěli, i když jsme nevydělávali žádné peníze. Tato zkušenost nám umožnila vidět zemi a bez skupiny, kdo by si dokázal představit, že jednou do Brazílie pojede?"

Studiové desky:
1969 Power of the Picts

Singly:
1973 Man Of Renown/Buffalo (Pye 7N 45251)
1969 Child On A Crossing/Lucifer Corpus (Middle Earth MDS 101)
Ostatní nahrávky - kompilace:
2015 The Rockfield Sessions
2014 Live
2014 EPs
1996 Burghley Road
1995 Cracks In The Illusions Of Life
1994 Rarities From The Middle Earth


Skupina:
Willy Finlayson - Guitars, Lead vocals
Bill Scott - Keyboards
Robert "Smiggy" Smith - Guitars
Jake Scott - Bass
Jimmy Hush - Drums, Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Power Of The Picts
Vyšlo 1969, Vogue/Middle Earth, MDLS 303 (UK)
1992, Repertoire Records, REP 8002-SP (Germany) +2 bonustracks
2000, Repertoire Records, REP 4854 (Germany) remastered: Eroc +2 bonus tracks
2CD, 2003, Akarma
Re-Issue 2007, ORK Records +2 bonustracks (1992 Version)

Seznam skladeb:
01. It Came on a Sunday (4:18)
02. Mrs. Cooper's Pie (3:21)
03. Ladybird (3:47)
04. Aries (8:09)
05. Bogeyman (3:44)
06. Shadow Of A Man (3:52)
07. Tasker's Successor (3:43)
08. Hill of Dreams (3:06)
09. Virginia Waters (5:57)
Bonustracks (Re-Issue 1992)
10. Child on a Crossing (3:32)
11. Lucier Corpus (5:47)
DISC 2 - BUFFALO (Re-Issue 2007)
01. Felicity Jane (3:17)
02. Nobody Knows (3:59)
03. Buffalo (6:54)
04. Henry Dawson (4:55)
05. Diane's Big Daddy (5:29)
06. Live and Learn (4:57)
07. Dream Youself A Hero (7:09)
08. Fishers of Men (6:28)
09. Tripsy Lady (4:03)
10. Bellyful Of Rock (5:55)
11. Man of Renown (3:07)
Total Time: (39:57)

Producer, Conductor, Arranger: Dave Howson
Engineer: Andrew Hedrixon


Skupina:
Alby Greenhalgh - Tenor & Soprano Saxophones, Flute
Willy Finlayson - Guitar, Vocals
Jimmy Hush - Drums, Percussion, Piano, Vocals, Bass (06)
Jake Scott - Bass
Hosté:
Diskografie The Rockfield Sessions
Vyšlo 2015, Shadoks Music, SHADOKS MUSIC 179 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Boys In The Band (3:35)
02. Burghley Road (2:58)
03. Tripsy Lady (4:01)
04. My Baby She Said (2:21)
05. You Got The Soul (4:02)
06. Tripsy Lady, Pt. 2 (5:30)
07. Bellyful Of Rock (7:20)
Total Time (29:47)

Recorded at Rockfield Studios, Wales, UK 1973
Recorded at Dave Edmonds studio in Wales
Mixed: John Turner at Heartbeat Studio, North Middleton, Midlothian, UK 2007
Arranged: Jake Scott and Jimmy Hush in 1995

Skupina:
Alby Greenhalgh - Tenor & Soprano Saxophones, Flute
Willy Finlayson - Guitar, Vocals
Jimmy Hush - Drums, Percussion, Piano, Vocals, Bass (06)
Jake Scott - Bass
Hosté:
Diskografie Live
Vyšlo 13. června 2014, Wall Records

Seznam skladeb:
01. Dream Youself A Hero (11:42)
02. Bellyful Of Rock (5:33)
03. Man of Renown (3:54)
04. Tasker's Successor (2:47)
05. Shadow Of A Man (3:50)
06. Profile On A Door (3:10)
07. Felicity Jane (3:05)
Total Time (36:01)


Skupina:
Alby Greenhalgh - Tenor & Soprano Saxophones, Flute
Willy Finlayson - Guitar, Vocals
Jimmy Hush - Drums, Percussion, Piano, Vocals, Bass (06)
Jake Scott - Bass
Hosté:
Diskografie EPs
EP, vyšlo 12. června 2014, Wall Records

Seznam skladeb:
01. Flight of the Mind (3:31)
02. Loneliness (3:01)
03. Down Home People (3:05)
04. Father Time (14:59)
Total Time (24:36)


Skupina:
Willy Finlayson - Guitars, Lead Vocals
Bill Scott - Keyboards, Accordion
Jake Scott - Bass
Jimmy Hush - Drums, Backing Vvocals
Hosté:
Diskografie Burghley Road
Vyšlo 1996, Tenth Planet, TP 018 (UK) remastered: Denis Blackham
CD 2002, Progressive Line, PL 552 (UK)

Seznam skladeb:
01. Times Were Rough (4:13)
02. Fishers Of Men (6:29)
03. Rocky Island (2:58)
04. Dream Yourself A Hero (7:12)
05. Diane's Bid Daddy (5:33)
06. Live And Learn (5:00)
07. Down Home People (3:51)
08. Burghley Road (4:03)
09. Henry Dawson (4:58)
Total Time: (44:21)

Kentish Town basement recordings from 1972
Artwork: David Anton

Skupina:
Limmie Paterson - Vocals
Willy Finlayson - Guitars, Lead Vocals
Bill Scott - Keyboards, Accordion
Alby Greenhalg - Saxophone
Jake Scott - Bass
Jimmy Hush - Drums, Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Cracks In The Illusions Of Life
Sub-titled "A History Of Writing On The Wall"
Vyšlo 1995, Tenth Planet, TP 017 (UK) remastered: Denis Blackham

Seznam skladeb:
01. Quords And Music (2:18)
02. Peter Gunn (2:51)
03. Felicity Jane (3:17)
04. Flight Of The Mind (3:35)
05. Katie's Been Gone (2:39)
06. Fishers Of Men (6:27)
07. Buffalo (6:54)
08. Nobody Knows (4:00)
09. Bellyful Of Rock (5:39)
10. Man Of Reknown (3:28)
11. Tripsy Lady (4:01)
Total Time (45:13)

Rarities from 1967-1973
Recordings from 1967 (01 & 02 as "The Jury"), 1968 (03-05), 1972 (06-08) and 1973 (09-11)
Artwork: David Anton

Skupina:
Limmie Paterson - Vocals
Willy Finlayson - Guitars, Vocals
Bill Scott - Keyboards
Jake Scott - Bass, Vocals
Jimmy Hush - Drums
Hosté:
Diskografie Rarities From The Middle Earth
Vyšlo 1994, Audio Archives, Pie & Mash, PAM 003 (UK)

Seznam skladeb:
01. Flight Of Mind (3:35)
02. Felicity Jane (3:15)
03. Child On A Crossing (3:32)
04. Lucifer Corpus (5:50)
05. Tasker's Successor (2:50)
06. Shadow Of Man (3:52)
07. Profile On A Door (3:12)
08. Felicity Jane (3:07)
Total Time: (29:21)

Recorded in 1969, tracks 5-8 Live

The Jury

The Jury

The Jury
Bill Scott, Willy Finlayson, Jimmy Hush, Jake Scott, Limmie Paterson


Somewhere in Iceland 1974. From left to right: Jake Scott, Alby Greenhalch, Willie Finlayson, Jimmy Hush


From left to right - Linnie Paterson, Jake Scott, Jimmy Hush, Bill Scott, Robert "Smiggy" Smith


Setkání členů WOTW v roce 2019: Jimmy Hush, Willy Finlayson, Jake Scott, XXX

Oficiální stránky:
http://www.alexgitlin.com/npp2/wotw.htm
https://recordcollectormag.com/articles/the-year-heavy-rock-got-heavy-part-2
https://www.facebook.com/Writing-On-The-Wall-383923001623874/
http://bordeldorock.blogspot.com/2013/01/writing-on-wall-power-of-picts-1969-uk.html
http://www.writingonthewallband.co.uk/index.htm
https://www.willyfinlayson.com/index.shtml


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  7.6.2022 
Menu Poslední aktualizace: 7.6.2022
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©