Whom Gods Destroy - progressrock.cz


Zpět
Kapela Whom Gods Destroy je nová progresivní metalová kapela (dá se snad říci i superskupina?), kterou odhalili Derek Sherinian a Ron "Bumblefoot" Thal. Objevila se tak nová síla progresivního metalu. když dva bývalí kolegové z kapely Sons Of Apollo Derek Sherinian a Ron "Bumblefoot" Thal odhalili zbrusu nový prog metalový kvintet Whom Gods Destroy, kde kromě bývalých členů kapely Sons Of Apollo, také hraje zpěvák Dino Jelusick (Whitesnake, Trans-Siberian Orchestra). Na sociálních sítích Dereka Sheriniana dne 26. listopadu 2023 byla zveřejněna video zpráva, v níž se uvádí, že zpěvák Dino Jelusick spojil své síly s bývalým kytaristou skupiny Sons of Apollo Bumblefootem a klávesistou Derekem Sherinianem a vytvořili novou kapelu s názvem Whom Gods Destroy. Spolu s potentní rytmickou sekcí basisty Yase Nomury a bubeníka Bruna Valverdeho Whom Gods Destroy nedávno podepsali celosvětovou smlouvu s labelem InsideOut Music.

"Derek a já jsme začali psát novou hudbu v roce 2020," vysvětluje Bumblefoot. "Brzy nato se přidal Dino a po něm Yas a Bruno. Sdíleli jsme nápady a každá nahrávka části, stavění a přestavování písní, a 23. června 2023 bylo album hotové. Všechny písně prošly mnoha změnami, vyvíjely se...určitě je slyšet, co každý člověk do hudby vnese – když se to sečte, je to mix melodie a intenzivního heavy progu". Díky spolupráci s powerhouse zpěvákem Dinem Jelusickem a také Yasem Nomurou a Brunem Valverdem věděli, že budují něco zvláštního, a dodává k tomu: "Všichni tihle chlapi jsou ohromující! Dina znám už pár let, před pár lety jsme udělali společnou písničku... jeho hlas je prostě kouzelný. Je to jeden z nejlepších zpěváků. Bruno a Yas jsou přímo děsiví, neexistuje žádný limit toho, co mohou dělat, WTF! A všichni skvělí kluci, se kterými se dá vydržet."

"Všichni tři tito hudebníci jsou super talentovaní s velkou energií," dodává Sherinian. "Myslím, že Dino je to pravé. Ron a já jsme věděli, že s ním můžeme udělat něco velkého." Zpěvák Jelusick dodává: "Na této kapele miluji to, že nemá žádné limity, sešla se v roce 2020, když jsme o ní začali mluvit. Yas a já jsme začali pracovat odděleně, aniž bychom věděli, že jsme o to oba požádáni. Bruno byl poslední dílek této skládačky a jsem rád, že doporučení přišlo ode mě. Milujte tuto sestavu. Derek a Ron jsou kouzelníci."

Jelusick také vyjadřuje své nadšení: "Na této kapele miluji to, že nemá žádné limity. Sešla se v roce 2020, když jsme o ní začali mluvit. Yas a já jsme začali pracovat odděleně, aniž bychom věděli, že jsme byli oba požádáni, abychom něco udělali. Bruno byl poslední kousek této skládačky a jsem rád, že doporučení přišlo ode mě. Líbí se mi tato sestava. Derek a Ron jsou kouzelníci."

Sherinian a Bumblefoot stavěli na tvůrčím spojení, které vyvinuli jako dva z klíčové prvky superskupiny Sons of Apollo, se kterou to po pořipojení Portnoye k Dream Theater nyní vypadá všelijak, se nyní se vydali na novou cestu s Whom Gods Destroy. Navíc Jeff Scott Soto, zpěvák Sons Of Apollo, vydal při jejich nečinosti během krátké doby svá sólová alba nebo alba jeho skupiny SOTO. Své sólové album "Retribution" Jeff Scott vydal v listopadu 2017. V roce 2018 s kapelou SOTO nahrál jejich třetí album "Origami", které vyšlo v květnu 2019. Začátkem roku 2020 dokončil práci na svém sedmém sólovém albu "Wide Awake (In My Dreamland)" také naplánoval vydání živého alba na červenec. V roce 2020 byla vydána 2 sólová alba na Frontiers Records, "Jeff Scott Soto - Loud & Live In Milan 2019", nahrané živě na každoročním Frontiers Rock Festival a "Wide Awake (In My Dreamland)", které napsal a produkoval Alessandro Del Vecchio. V roce 2021 vydal album s názvem "The Duets Collection - Volume 1", ve kterém znovu nahrál písně během své rozsáhlé kariéry jako vokální duety s takovými jako Eric Martin, Dino Jelusick, Russell Allen, Johnny Gioeli, Nathan James, Erik. Martensson a další na labelu Frontiers. V roce 2022 vydal Soto své sedmé studiové sólové album "Complicated".

V rozhovoru pro We Go To 11 z 13. října 2023 Thal (Bumblefoot) tvrdil, že se kapela Sons Of Apollo rozpadla, a tvrdil: "Když pandemie vypukla, nebyli všichni na palubě, aby to posouvali dál a dělali s tím víc. [...] Doufám, že si to všichni užili..."

Není divu, že se Sherinian a Bumblefoot plně upnuli ke svému novému počinu. Kapela podepsala smlouvu s InsideOut Music a v březnu 2024 se chystají představit hudební odyseu "Insanium", která je jejich debutovým opusem. Zatímco první singl Whom Gods Destroy bude uveden spolu s jeho propagačním videoklipem v lednu 2024, na sociálních sítích kapely se již můžete podívat na různé upoutávky a úvodní úryvky.

Album slibuje, že bude o něco tvrdší a technicky progresivnější ve zvuku, což ukazuje vynikající muzikantské umění zúčastněných hráčů. V podstatě téměř cokoli, v čem je Derek Sherinian zapojen, stojí přinejmenším za poslech, protože vždy hraje zajímavé party a Ron "Bumblefoot" Thal je také vynikající. Album "Insanium" vychází 15. března u Inside Out/Sony Music a má 9 skladeb, 10, pokud si pořídíte 2CD verzi, která obsahuje instrumentální verzi alba a bonusovou skladbu "Requiem".

Album začíná skladbou "In The Name Of War", vynikajícím úvodem k tomu, co následuje poté, počínaje velmi stylovými klavírními běhy, než vstoupí mocná kytarová linka a bicí. Píseň je rozhodně silná a jako prohlášení o záměru, že tato skupina to myslí vážně a nebere zde žádné zajatce! Má velmi dobré textury kláves a jemnou hru od všech zúčastněných, je tu ohnivé sólo od Thala, ale kouzelné jsou i klávesy Dereka Sheriniana, které opravdu potěší, skladba se uzavírá, jak začala stylovějším klavírem. Další písní je "Over Again" a ta má velmi sludge jako riff, zní to docela brutálně a refrén je rozhodně lekce na rozdíl od hlavního riffu. Opět je zde prostor pro další ohnivé kytarové sólo od Rona Thala, po kterém následuje několik úžasných sherinských syntezátorových linek, díky nimž jde o velmi silnou skladbu. Delší minutáž "The Decision" dává prostor skvělé dynamice, která je jádrem písně, skladba je o vytrvalosti a rozhodnutí pokračovat znovu. Je to další vynikající kousek se spoustou okázalých kláves, které skladbu přidávají, ale neovládají. Za zmínku stojí také solidní basová hra Yase Nomury a mocné bubnování Bruna Valverdeho.

"Crawl" má opět ve svém zvuku slušnou míru brutality, kterou mocně dodávají všichni zúčastnění. Silný riff překrytý klávesami a průraznou basou dělá na tohoto posluchače dobrý dojem, stejně jako další vynikající kytarová pauza od Thala, kterou opět přebírají dynamické klávesy Dereka Sheriniana, který na tomto albu opravdu exceluje. "Find My Way Back" je o návratu domů a zjištění, že to už není domov, věci se změnily a nijak zvlášť k lepšímu. Skladbu otevírají Hammond varhany a jemný akustický kytarový part, poté po první sloce přechází na elektrickou kytaru a vokály i celkový zvuk mají více než nádech Whitesnakeovské power balady. Další emotivní kytarové sólo dodává tomuto vlastně dost smutnému příběhu dobrou barvu, která ukazuje jinou stránku této kapely. "Crucified" je těžká hned od začátku s vířícími linkami klaviatury a solidní rytmickou sekcí. Tato píseň je opravdu těžká a má silné ozvěny Judas Priest v jejich éře "Sin After Sin", až na to, že tato skladba je těžší s více kláves, opravdu silný a solidní kus.

"Keeper Of The Gate" nás pohostí dalším riffem nabitým doomem, tento má ozvěny Diova "The Last In Line", nějak to má takový nádech, vůbec to není špatné. Další vynikající a plynulé kytarové sólo tuto skladbu velmi oživuje, stejně jako sympatická klávesová podpora od Dereka, dalšího vítěze. "Hypernova 158" je pro Dereka Sheriniana do značné míry ukázkou toho, co dělá Derek Sherinian, podporovaný všemi ostatními, protože přináší velmi šlachovitý zvuk kláves, obdivuhodně podpořený pěknými basovými linkami od Nomury a solidním riffováním Thala, nemluvě o dynamice bicích, které Valverde přináší do krátké hudební mezihry, je to strhující výkon. Následuje titulová a závěrečná skladba alba "Insanium". Píseň má tři části, "Home For All", "Abandoned" a "Reprise". Tyto tři části společně dotvářejí skladbu spolu s divokým kytarovým sólem, než vstoupí do sekce "Reprise" písně, s rozbředlými kytarovými riffy. Je to zajímavý závěr toho, co je nepochybně hlavním novým talentem na poli progresivního metalu.

Pokud jde o to, zda se jedná o jednorázový projekt nebo o projekt na plný úvazek a soustředění, bude záležet na tom, jak bude přijat, myslím, ale pro ty, kteří truchlí po konci Sons Of Apollo, jako já, je to velmi pěkné a povzbudivé.

Zpět
Členové:
Derek Sherinian - Keyboards
Ron "Bumblefoot" Thal - Guitars
Bruno Valverde - Drums
Yas Nomura - Bass
Dino Jelusick - Vocals
Bývalí členové:


Členové
(Narozen 25. srpna 1966, Laguna Beach, California, United States)
Keyboards, Piano, Organ, Synths
(Black Country Communion, ex-Dream Theater, ex-Yngwie Malmsteen)


Derek Sherinian je americký klávesista, který koncertoval a nahrával s takovými jmény jako Alice Cooper, Billy Idol, Yngwie Malmsteen, Kiss, Steve Vai a Joe Bonamassa. Byl také členem Dream Theater v letech 1994-1999, je zakladatelem kapely Planet X a také jeden ze zakládajících členů Black Country Communion a Sond Of Apollo. Vydal sedm sólových alb, na které si pozával řadu významných hostujících hudebníků, včetně kytaristů Slash, Yngwie Malmsteen, Allan Holdsworth, John Petrucci, Steve Lukather, Joe Bonamassa, Billy Sheehan, Zakk Wylde a Al Di Meola.Je řeckého a arménského původu a má zvláštní zájem o arménské dějiny.

Sherinian se vyznačuje svým agresivním "kytarovým" přístupem při svém klávesovému stylu. Objevil na obálce četných klávesových magazínů po celém světě, včetně novinového vydání časopisu Keyboard Magazine v listopadu 2011, který prohlásil Sheriniana za "Hrdinu kláves pro novou generaci". Také byl nazván "králem kláves" časopisem Guitar World a "Caligulou kláves" jej nazval Alice Cooper. Mezi jeho hudební vlivy patří Elton John, Van Halen a Jeff Beck.
Podrobněji viz:      Derek Sherinian (DT) nebo Planet X.

Členové
Ron "Bumblefoot" Thal
(Narozen 25. září 1969, Brooklyn, New York, United States)
(celým jménem Ronald Jay "Ron" Blumenthal)
(je znám jako Ron "Bumblefoot" Thal)
Guitars (Sons Of Apollo, Art of Anarchy, ex-Guns N'Roses)


Ron je americký kytarista a skladatel. Je znám pro svá bláznivá vystoupení a některými je nazýván "metalový Frank Zappa". K přezdívce, kterou přijal, jej inspirovala plísňová bakterie stejného jména, o němž se dozvěděl, když pomáhal manželce při studiu na její veterinární zkoušky. Název se pak dostal do názvu alba, do názvu nahrávací společnosti, do názvu kapely, případně do jeho jména jako sólového umělce. Bumblefoot není pouze kytarista, ale uplatnil se i jako producent několika hudebních alb.

Sólovou dráhu kytaristy začal roku 1989. První dvě alba vydal pod jménem Ron Thal. Dalších osm desek od roku 1998 už vydal pod známější přezdívkou Bumblefoot. V roce 2006 se stal členem kapely Guns N' Roses jako náhrada za Bucketheada s pověstí neuvěřitelně technicky nadaného kytaristy. Axlovi jej doporučil sám Joe Satriani. Nahrál s nimi jejich šesté studiové album "Chinese Democracy". Ale nakonec je opustil v roce 2014.

Od počátku 90. let vydal 10 CD a živé DVD. Objevil se jako hostující umělec na dalších albech a na mnoha kompilačních CD. Objevil se na obálce časopisu GitarPlus v Indonésii a byl uveden v několika zahraničních kytarových časopisech, stejně jako se stal předmětem zájmu mnoha magazínů, rozhlasových a webových rozhovorů. Během posledních dvaceti let spolupracoval s mnoha kapelami a umělci jako producent, inženýr, spisovatel, aranžér a umělec. Také skládá TV znělky, motivy písně a doprovodnou hudbu.

V roce 2011 založil Thal spolu s Johnem Moyerem z Disturbed, Jonem Votta a Vincem Votta kapelu nazvanou Art of Anarchy. Kapela byla oficiálně odhalena v lednu 2015 s připravovaným albem na jaro roku 2015. Druhé studiové album s názvem "The Madness" vyšlo 24. března 2017. Thalovo další sólové album "Little Brother Is Watching" vyšlo 24. února 2015. První singl "Little Brother Is Watching" měl svůj debut na Yahoo! Music 28. ledna 2015. Album složil, produkoval, nahral, zmixoval a docela sám ve svém domácím studiu, hostoval pouze Dennis Leeflang na bicí.

V srpnu 2017 nastoupil do progresivní metalové supergroup Sons Of Apollo s baskytaristou Billy Sheehanem, klávesistou Derekem Sherinianem, zpěvákem Jeffem Scottem Soto a bubeníkem Mike Portnoyem. S kapelou vydal dvě studiová a dvě živá alba.

Více na adrese:      Ron "Bumblefoot" Thal

Členové
(narozen 8. října 1990, Sao Paulo, Brasil)
Drums


Bruno Valverde je brazilský bubeník pocházející ze Sao Paula. Bruno byl vždy chlapec, který předběhl dobu. Hry a hraní nebyly jeho oblíbené, místo toho si vybral bicí soupravu. Povzbuzován svými rodiči se začal věnovat bicím ve věku 9 let, pak pokračoval v lekcích bubnování pod vedením skvělých brazilských bubeníků jako Lenilson da Silva, renomovaný bubeník ze Sao Paula. Stejně jako Lenilson hrála důležitou roli v Brunově kariéře od samého počátku i další jména jako Pipe Joares a Douglas Las Casas. Vystupuje na workshopech, ukazuje a vyučuje hodiny hry na bicí ve svém studiu a v Bateras Beat. Již od svých 15 let měl Brunův hudební svět jako zázračné dítě hodně co ukázat a netrvalo dlouho a svou první šanci to dokázat dostal v roce 2005, kdy se zúčastnil v Sao Paulu festivalu Odery & Modern Drummer, jako jediný soutěžící ze svého domovského státu se dostal do finále, kde obsadil 1. místo. V důsledku vynikajícího výkonu a neklidné obětavosti byl tehdy sedmnáctiletý pozván Dino Verdadem, aby se stal předním bubeníkem Bateras 100% Brasil, když vystupoval na plný úvazek.

Působil také na volné noze ve skupině The Mission Choir vedené zpěvákem Marcelem Gonçalvesem a s Raulem Gilem a Gig Jeito Molequem, stejně jako v křesťanské hudební skupině Uniao, kde sdílel pódium s Torture Squad a Edu Falaschim (ex-bývalý člen kapel Angra" a "Almah"). Byl dva roky členem white metalové kapely Uniao, kde sdílel pódium s velkými jmény jako Torture Squad a Edu Falaschi (bývalý zpěvák Angra, současně Almah). Nahrával se Soul Free Band (gospel rock).

V roce 2011 byl oficiálním bubeníkem na turné Germána Pascuala (zpěvák kapely Narnia). Ve stejném roce se vydal na turné s kapelou Suprema, kde sdílel pódium se švédskou kapelou Evergrey. Několik let byl součástí cover kapely Cactus Jack, ale nezůstalo jen u toho. Bruno se připojil ke Cactus Jack, zkušené cover kapele po řadu let, a v současné době hraje v další cover kapele s názvem Flashmob, která hraje několik večerů v měsíci v Sao Paulu. Hraje také v kapele s názvem Yahweh spolu s Eloy Casagrandem (Sepultura), jejímž hlavním zpěvákem je André Leite (Hangar).

Loureiro (Angra), který je notoricky považován za jednoho z největších kytaristů na světě. Toto partnerství bylo hitem a Bruno byl v roce 2012 pozván, aby spolu s Kikem vystoupil na koncertě "Stay Heavy Metal Stars", který pak předvídal další projekt kytaristy Kiko Loureiro Trio. Dnes je bubeníkem Kiko Loureiro Tria s Felipem Andreolim na basu (členové kapely Angra). Udělali velké prezentace v Sao Paulu a nedávno ve studiu nahráli sérii živých videí. Hraje také v kapele Iahweh, v rotaci s Eloy Casagrande (Sepultura), ve kterém je členem zpěvák André Leite (ex-Hangar). V průběhu roku 2012 hráli živě na několika místech v Sao Paulu. V roce 2013 se power trio vydalo na brazilské turné, kde hrálo na bázi "osm měst, osm dní". Hudební chemie v triu nevyhnutelně vedla k natočení série živých videí ve studiu, která byla potěšením pro stále rostoucí publikum. Trio také natočilo sérii videí pro populární internetovou show s názvem "Estúdio Show Livre" a pro "Two Tone Sessions", show věnovanou hudebníkům na YouTube, kde se objevují také velká jména jako Rafael Moreira, Ritichie Kotzen a George Lynch.

Toto trio bylo v klasickém televizním pořadu "Metropolis" a také v noční talk show "Programa do Jô", celostátním a zámořském mainstreamovém programu vysílaném Globo TV. Brunova poptávka jako session hráče, která byla stále více a více zakotvena v jeho proslulosti a hudební identitě, znamenala značný počet nahrávek a studiové práce pro mnoho instrumentalistů z celé Brazílie a světa.

Bruno právě dokončil nahrávání plného alba pro italskou fusion superstar Fabrizio Bicio Leo. Na albu se také objevili baskytarista Falvio Scopaz a klávesista/producent Alex Argento. Kromě svých aktivit vystupuje na koncertech a workshopech po celé Brazílii. Vyučuje také ve svém studiu a také na Bateras Beat Drum School v Sao Paulu.

Nyní je od roku 2018 bubeníkem renomované kapely Angra, se kterými absolvoval několik světových turné, prošel Japonskem, Spojenými státy, Německo, Itálii, Španělsko, Francie, Indonésie, Anglie a mnoho dalších zemí.

Hrál na některých z největších světových festivalů jako Rock in Rio, Hell Fest, Wacken Open Air v Německu mebo Heaven and Hell mezi jinými. Účinkoval v několika TV programech, jako jsou Programa do Jo, Altas Horas, Encontro com Fátima Bernardes, The Noite com Danilo Gentili, TV Cultura, Band TV a dalších.

Je také členem instrumentálního tria Kika Loureira, kytaristy Megadeth, spolu s Felipem Andreolim na baskytaru.

Působí také jako koncertné bubeník, absolvoval brazilské turné mexické zpěvačky Dulce Maria (Rebelde), doprovázel také švédského zpěváka Germána Pascuala (Ex-Narnia). Rovněž pracuje na svých projektech Fusion s kytaristou André Nierim (Virgil Donati Band) a baskytaristou Jr. Braguinhou.

V roce 2018 se stal členem kapely Angra a hned se podílel na jejím 9. studiovém albu "OMNI".

Členové
(celým jménem Yasutaka Nomura)
(narozen ***, Saitama, Japan)
Bass, Guitars


Yas Nomura je japonský hudebník a hráč na basovou kytaru a kytaru, který působí v Los Angeles. I přes svůj mladý věk je Yasutaka Nomura již považován za jednoho z nejlepších kytaristů a basistů, kteří v nedávné minulosti vyšli z Japonska. Je nepopiratelně talentovaný s úspěchem napříč žánry a zeměmi. Spolupracoval s vynikajícími kapelami a pokaždé předváděl svůj rozlišitelný zvuk, který ho odděluje od ostatních.

Hudba byla vždy hybnou silou v životě Yasutaka Nomury. Poté, co pro ni projevil v dětství vášeň, a okamžik, kdy se rozhodl uchopit kytaru, byl osudový. Od té doby se nikdy neohlédl zpět a japonský rodák je nyní vyhledávaným hudebníkem po celém světě. Nyní žije v Los Angeles.

Yas se narodil a vyrůstal v Saitamě v Japonsku. vždy zajímal o hudbu, ale raději ji poslouchal, než aby ji hrál, dokud nebyl teenagerem. V roce 2007, když mu bylo 14, stal se opravdu fanouškem japonské kapely a měl dobrého přítele, který s ním sdílel tuto vášeň. Oba dva poslouchali písně kapely a neustále sledovali její videa a jednoho dne si uvědomili, že oni sami mohou také vytvářet hudbu. To byl pro Nomuru osudový den, protože se zrodil jeho sen. Nomura popadl akustickou kytaru, kterou měli doma jeho rodiče, ale po několika měsících věděl, že potřebuje elektrickou. Miloval rockové a metalové kapely 80. let, jako jsou Extreme, Def Leppard, Metallica, AC/DC, Van Halen, Guns'n'Roses a mnoho dalších. Poté začal pronikat k death metalovým kapelám jako Cynic, The Faceless, Born of Osiris, Arch Enemy, Children of Bodom a kapel progressivního rocku jako Dream Theater, Frost*, Symphony X, King Crimson a Pink Floyd.

Po krátké době si uvědomil, že nechce, aby hudba byla jen koníčkem, věděl, že musí stát profesionálním hudebníkem. Nomurův talent byl neomezený, chopil se kytary a během měsíců dosáhl toho, co někomu trvá tolik dalších let. V 18 letech si začal všímat zvuků basových hráčů jako Gary Willis, Jimmy Johnson, Jaco Pastorius. Rozhodl se, že si vezme basu a uvidí, co s tím udělá. Netušil, že oba nástroje povedou k jeho vynikající kariéře.

V roce 2008 nastoupil na hudební střední školu v Tokiu a naučil se techniku hraní i hudební teorii. Když mu bylo asi 17 let, začal uvažovat o přestěhování do LA studovat hudbu. V roce 2011 po absolvování střední školy rok pracoval, aby si naspořil finance. Další rok v roce 2012 na konci června se přestěhoval do Long Beach.

Byl tam asi tři měsíce, aby navštěvoval výuku angličtiny. Ještě v říjnu 2012 vstoupil do Musicians Institute Hollywood. Studoval u Allena Hindse, Scotta Hendersona a dalších skvělých hudebníků. Na baskytaru začal hrát také v roce 2014. V roce 2019 se dostal na clinic na MI.

Studia na MI dokončil v roce 2014 a začal svoji kariéru jako profesionální kytarista a baskytarista. Od té doby cestoval a hrál v USA, Evropě a Asii. Hrál pro hudebníky jako jsou Mateuse Asato [basa], Felix Martin [basa] a Hyde, zpěvák z jedné z největších japonských rockových kapel a mnoha dalšími. Od té doby se už nikdy neohlíží zpět a japonský rodák je nyní vyhledávaným hudebníkem po celém světě.

Po přestěhování do Los Angeles spolupracuje Nomura s několika kapelami v této oblasti, včetně indie/alternativní rockové skupiny Smokey Lenses. Jejich album vyšlo v roce 2017 a byl to žánr, na kterém nikdy předtím nepracoval. Navzdory kariéře plné úspěchu Nomura považuje za jeden z vrcholů, že se stal v roce 2015 basistou kapely Mammoth. Mammoth je progresivní rockové/fusion trio z Los Angeles, které tvoří Nomura, kytarista Wesley Thrailkill a bubeník Aliyar Kinik. Ačkoli se všichni tři už roky znali, Nomura si původně nemyslel, že by se mohl ke skupině připojit. Věděl, že jejich původní basista Chase Bryant, nyní je členem ONI, odchází. Nomura, který byl po většinu své kariéry zkušeným kytaristou, hrál většinou na basu a nevěděl, jestli má v tom konkrétním nástroji dovednosti hrát s tak váženou kapelou. To rozhodně nebyl tento případ.

Nomura už nějakou dobu chodil na show Mammoth, než Bryant opustil kapelu, byl jejich fanouškem a znal členy. Když baskytarista odešel, Thrailkill věděl, že potřebují rychle zaplnit místo velmi talentovaným basistou, aby neztratili dynamiku, kterou si kapela vybudovala. Tehdy se spojil s Nomurou, který je od té doby důležitou součástí dnes velmi populární kapely.

Krátce poté, co se stal stálým baskytaristou, Nomura a kapela začali pracovat na svém posledním albu "Deviations", které vyšlo v říjnu 2016. Album prošlo mimořádnou kontrolou a Nomura hrál klíčovou roli v procesu psaní. Album získalo ocenění nejlepší progresivní metalové album roku 2016 od Sputnik Music.

V poslední době je členem projektu The Resonance Project, kde působí Yas Nomura (guitar, bass) a Lang Zhao (drums, synthestration), se kterým už vydali dvě desky "Ad Astra" (2023) a debutovou "The Resonance Project" (2019). Je rovněž členem kapely Hyvmine, kde hraje na basu.

Během spolupráce s Mammoth měl Nomura příležitost spolupracovat s Mateusem Asatem, sólovým umělcem, hudebníkem a koncertním kytaristou pro umělce nominovaného na Grammy a senzaci YouTube Tori Kelly. Ti dva spolu často spolupracují a vydávají videa, která získávají desítky tisíc zhlédnutí.

"Miluji být kytaristou, protože existuje tolik různých technik, které umíš udělat, a tolik druhů zvuku, které můžeš udělat. A v poslední době existuje spousta nových pedálových efektů pro vytváření různých zvuků. Ve skutečnosti se mohu inspirovat zvuky těchto pedálů a tyto pedály jsou většinou vyrobeny pro kytaristy. Jsem tak rád, že jsem si jako první nástroj vybral kytaru," řekl Nomura. "Miluji basu, protože když hraji na basu v kapele, nemám pocit, že hraji na nástroj, ale spíše jako za celou kapelu. Nálada písně se může změnit podle toho, co hraje basa. Také miluji zvuk bezpražcových bas. Myslím, že je to jeden z nejkrásněji znějících nástrojů na planetě".

Nomura se proslavil v žánrech, jako je Progressive Rock, Metal, Jazz, Funk a Fusion, a rychle se stal extrémně vyhledávaným pro kapely, které potřebují kytaristu, basistu nebo dokonce obojí, jako v případě kapely Squanky Kong. Nomura cestoval po kontinentech a dělal to, co má nejraději, včetně významného evropského turné s kapelou Voodoo Kungfu, vrcholem jeho kariéry. Ale Nomura čerpá inspiraci z nejrůznějších druhů hudby s tím, že se v tomto odvětví nemůžete omezit pouze na jednu věc.


Co bude dál s tímto inspirativním a podmanivým hudebníkem? Co jiného než sólové album, kde posluchači mohou plně ocenit, čeho je Nomura schopen. Napsal již několik skladeb a v současné době nahrává ukázky těchto skladeb. Bude to progresivní rocková, metalová a jazzová fusion.

The Resonance Project je duo založené na LA, které je na pokraji vydání instrumentálního alba. Skládá se z Yasutaky (Yas) Nomury na kytaru a basu a Langa Zhao na programování bicích, syntezátorů a se spoustou hostů jako Asato, Felix Martin, Chase Bryant, Yuki Hayashi a další.

Členové Dino Jelusick
(rodné jméno Dino Jelusić)
(Narozen 4. června 1992, Požega, Croatia)
Vocals


Dino Jelusick (Dino Jelusić) je chorvatský rockový zpěvák, hudebník a skladatel. Byl vítězem zahajovacího kola Junior Eurovision Song Contest v roce 2003. Byl zakladatelem, hlavním skladatelem a zpěvákem hard-rockové skupiny Animal Drive, která vznikla v roce 2012 a v roce 2021 se rozpadla. Kromě práce na několika hardrockových a metalových projektech se Dino od roku 2016 stal stálým členem americké rockové kapely Trans-Siberian Orchestra a od roku 2021 se připojil k Whitesnake jako zpěvák.

Jelusick se narodil jako Dino Jelusić v Požeze v Chorvatsku. Většinu svého života prožil v hlavním městě Záhřebu. V roce 2020 získal magisterský titul na Hudební akademii Univerzity v Záhřebu. Protože jeho rodiče také hráli na hudební nástroje, Jelusick byl obklopen hudbou a zpěvem už ve věku tří let a začal vystupovat ve věku pěti let tím, že se objevil v televizi, na jevištích a na festivalech.

Jelusick napsal svou první anglickou píseň ve věku sedmi let. V roce 2003 se zúčastnil první soutěže Junior Eurovision Song Contest v Dánsku s písní, kterou napsal ve věku deseti let, "Ti si moja prva ljubav", a vyhrál se 134 body. Jelusick vydal své debutové sólové album "No. 1" v roce 2003 a anglickou verzi o rok později. Do roku 2005 cestoval po Spojených státech, Skandinávii a Austrálii a turné zahrnovalo čtyři velké koncerty v Dánsku s celkovým publikem 100 000 lidí. Ve stejném roce se Jelusick ve svých dvanácti letech stal nejmladším kandidátem na chorvatskou hudební cenu Porin. V roce 2005 byl jedním ze tří hlavních účinkujících na festivalu Langeland v Dánsku, spolu s UB40 a Ronana Keatinga.

Kolem roku 2007, v době dospívání, se Jelusickův hlas změnil a ztratil část svého horního rejstříku. Jelusick vyrůstal mimo jiné na poslechu King's X, Slash, Whitesnake, Dream Theater a Toto a rozhodl se změnit svůj hudební směr na hard rock a metal. V roce 2009 začal Jelusick nahrávat nové studiové album v australském Melbourne s producentem Markem Berrym a dokončil ho se švédským producentem Robertem Ahrlingem v Malmö. Album, které vyšlo v srpnu 2011, neslo název "Living My Own Life". Jelikož však žádnou z písní nenapsal, Jelusick ji živě neuvádí.

V letech 2012 až 2013 byl Jelusick najat, aby se zúčastnil mezinárodního projektu v Jižní Africe s názvem Synkropation. Projekt sestával z alba představujícího spolupráci různých umělců, včetně Mandozy a Dilany. Ačkoli album nebylo nikdy vydáno, Jelusick byl uveden na několika písních a hrál se publiku 50 000 lidí.

V roce 2014 získal Jelusick druhé místo na mezinárodním festivalu Slavianski Bazaar ve Vitebsku v Bělorusku. Poté začal mít problémy s hlasem. V září podstoupil operaci Reinkeho edému. Po operaci nahrál další album, které celé složil on. Koncepční album s názvem "Prošao sam sve" (anglicky "I went through everything") vyšlo v listopadu 2014. Deska vychází z autobiografického románu 260 dní od Marijana Gubiny, o desetiletém chlapci, který přežije 260 dnů věznění ve válečném táboře během chorvatské války za nezávislost (1991-1995).

V roce 2015 hledal americký bubeník John Macaluso zpěváka a klávesistu do své nové americko-chorvatské kapely Stone Leaders. Jelusick se připojil a pomohl nahrát jejich stejnojmenné album, které nakonec vyšlo v březnu 2019. Během této doby byl Jelusick také členem chorvatské metalové skupiny Ralph, se kterou vydal v únoru 2017 album "Enter Escape". Ve stejném roce získal Jelusick čtyři ocenění na festivalu Discovery v Bulharsku, z nichž jedno bylo za jeho píseň "Father". V roce 2016 vyhrál na New Wave v ruské Soči, největší pěvecké soutěži pro mladé interprety na světě.

Únor 2016 byl zlomový v Jelusickově hudební kariéře. Později poznamenal, že až do poloviny roku 2010 čelil mnoha potížím v chorvatském hudebním průmyslu. Kvůli těmto problémům uvažoval o ukončení své hudební kariéry. Údajně si jeho živého vystoupení Queen's "The Show Must Go On" všimla americká rocková skupina Trans-Siberian Orchestra, která hledala dva mužské zpěváky na turné. Po konkurzu a setkání s producentem Paulem O'Neillem byl Jelusick vybrán, aby se připojil k této skupině a zúčastnil se jejich zimního turné v roce 2016. Během zimního turné v roce 2017 skupina s Kaylou Reeves na východě a Jelusickem na západě ocenila O'Neilla při hře "The Safest Way into Tomorrow".

Mezitím byla Jelusickovým hlavním projektem spolupráce s progresivní hardrockovou kapelou Animal Drive, která byla založena v roce 2012. Jejich finální sestava se dala dohromady v roce 2015. Zpočátku to byla jeho sólová kapela a on je hlavním skladatelem projektu. Největší vliv na skupinu má britská hardrocková kapela Whitesnake a na jejích živých vystoupeních se objevuje cover verze alba "Burn" od Deep Purple z roku 2004, stejně jako písně od Skid Row a Dream Theater. Než se Jelusick připojil k turné TSO, Animal Drive nahráli několik písní a na doporučení zpěváka TSO Jeffa Scotta Sota si vydavatelství Frontiers Records vyslechlo jejich práci a rozhodlo se s nimi v roce 2017 podepsat nahrávací smlouvu. Jsou prvními Chorvaty rocková kapela podepsat smlouvu s tak velkou nahrávací společností a vydat jim album po celém světě. Jejich debutové studiové album "Bite!" bylo vydáno v únoru 2018 s oceněním od kritiků. V dubnu 2019 vydali cover EP s názvem "Back To The Roots". Obsahovalo i ztvárnění coveru "Monkey Business" od Skid Row jako svůj první singl a "The Look" od Roxette s hostující zpěvačkou Rosou Laricchiuta jako druhý singl v květnu 2019. Album získalo velmi dobré recenze.

V letech 2018 a 2019 vystupoval Jelusick v několika epizodách zábavního a hudebního programu A-strana od Hrvatska Radiotelevizija a byl nejmladším mentorem v chorvatské verzi pořadu BBC Just the Two of Us. Jeho vystoupení s partnerkou a herečkou Tarou Thaller dokázalo soutěž vyhrát. V květnu 2019 vydal Tony Hernando z Lords of Black se svým sólovým projektem Restless Spirits stejnojmenné album. Jelusick zpíval na dvou skladbách "Cause I Know You're the One" a "Lost Time (Not to Be Found Again)". Na desce byli také hostující umělci Deen Castronovo, Johnny Gioeli a Alessandro Del Vecchio. Na konci roku 2018 Jelusick nahrál vokály a klávesy pro projekt George Lynche s názvem Dirty Shirley, ve kterém také hrál Will Hunt na bicí a Trevor Roxx na basu.

V červnu 2021 se Animal Drive rozpadli po konfliktu s vydavatelstvím Frontiers Records. V červenci se Jelusick připojil k Whitesnake jako doprovodný zpěvák. V březnu 2022 se Jelusick spojil s Michaelem Romeem a zahrál všechny vokály na Romeově sólovém albu "War Of The Worlds, Pt. 2". Matthias Mineur z německé edice Metal Hammer řekl, že Jelusick "posouvá album na ještě vyšší úroveň" než u jeho předchůdce.

V prosinci 2023 představili klávesista Derek Sherinian a kytarista Ron "Bumblefoot" Thal nový progresivní metalový projekt s názvem Whom Gods Destroy. Oznámili příchod Dina Jelusicka na vokální povinnosti spolu s Yasem Nomurou na baskytaru a Brunem Valverdem jako jejich bubeníkem. Nahrávání jejich nadcházejícího debutového alba "Insanium" bylo dokončeno a očekává se, že vyjde v březnu 2024.

Spolpracoval také s hudebníky jako Gus G., Mike Mangini, George Lynch, Will Hunt, Michael Romeo, Jeff Scott Soto, Joel Hoekstra, Steve Smyth, Jon Oliva, Kip Winger, John Macaluso, Deen Castronovo, Phil Demmel, Mike Portnoy, Henrik Linder, Justin Johnson, Tony Franklin, Kyle Hughes, Virgil Donati, Kiko Loureiro, Jordan Rudess, David Coverdale, Tommy Aldridge, Reb Beach, Michele Luppi, Lachy Doley a dalšími.

Zpět
Studiové desky:
2024 Insanium
Ostatní nahrávky:Skupina:
Derek Sherinian - Keyboards
Ron "Bumblefoot" Thal - Guitars
Bruno Valverde - Drums
Yas Nomura - Bass
Dino Jelusick - Vocals
Hosté:
Diskografie Insanium
Vyšlo 15. března 2024, InsideOut Music

Seznam skladeb:
01. In the Name Of War (06:38)
02. Over Again (05:01)
03. The Decision (07:08)
04. Crawl (06:36)
05. Find My Way Back (05:46)
06. Crucifier (04:43)
07. Keeper of the Gate (04:54)
08. Hypernova 158 (03:24)
09. Insanium (08:37)
      i. Home For All
     ii. Abandoned
    iii. Reprise
Total Time: (52:56)

The Bonus Track:
10. Requiem (04:58)


Skupina:
Hosté:
xxx
Vyšlo

Seznam skladeb:
Total Time: (00:00)

Zpět
Zpět
Oficiální stránky:
https://medium.com/@entertainmentwritinggroup/yasutaka-nomura-goes-from-fan-to-bandmate-with-mammoth-aa769318423fProgressRock Nahoru
Made by 
© 16.12.2023
Menu Poslední aktualizace: 3.3.2024
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!
©