Vivien Lalu - progressrock.czZpět
Vivien Lalu je francouzský skladatel, hudební producent, zvukový designér a klávesista, který hraje v melodické / progresivní metalové kapele A-Z a také ve svém vlastním progresivním rockovém projektu Lalu. Jeho charakteristickým znakem jako klávesisty je jeho vynalézavé použití klávesových vrstev, které často kombinují prvky new-age hudby s retro, progresivními rockovými texturami. Rock Hard ocelil Lalu za jeho "nekonečně nápadité aranžmá kláves". Pokud jde o hudební kompozici, The Prog Space zdůraznili jeho rozhodnutí opustit jeho rané melodické prog metalové zvuky směrem k "modernizovanému" progresivnímu rockovému stylu. S odkazem na Yes jako hlavní inspiraci, pro něj téměř zbožňovaní, prohlásil Lalu při propagaci svého nejnovějšího počinu "Paint The Sky": "Existují pouze jedni Yes a nikdo je nikdy nebude schopen nahradit! Ale snažím se přinést jejich druh hudby nové generaci."

Vivien Lalu je francouzský skladatel, hráč na klávesové nástroje, skladatel a hudební producent. Narodil se 2. prosince 1978 v Paříži, Francie, a je synem Noëlle a Michela Lalu, kytaristy a zpěváka a klávesistka progresivní rockové kapely Polene ze 70. let. Hudební výchovu získal od svých rodičů. Krátce však studoval také u Emmanuela Davida, bývalého žáka jazzového pianisty a skladatele Thelonia Monka.

Podle Viviena mohla být jeho láska k progresivnímu rocku prenatální, mohla vzniknout, když jeho těhotná matka hrála na Minimoog, když byl ještě v děloze. Vysvětlil, že matčinu klaviaturu Minimoog měl jako dítě přímo pod nosem a že vždy upřednostňoval hladký pocit kláves před drsností kytar. Vyrůstal také na magnetofonových nahrávkách svých rodičů a také na progresivních rockových kapelách jako Yes, Genesis, Emerson, Lake & Palmer a dalších, což podporovalo jeho nadšení pro tento druh hudby. Podobně byl ovlivněn elektronickou hudbou a hudbou videoher z 80. let, kdy v tomto desetiletí strávil prvních deset let života.

Lalu jednou měsíčně navštěvoval svého strýce, kde na něj čekal syntezátor jeho sestřenice. Celý den trávil v jejím pokoji hudbou, vymýšlel si vlastní melodie, ukládal je do paměti, než se příští měsíc vrátil, aby je vylepšil. Tvrdil, že jednou z prvních písní, které kdy napsal jako mladík, byl nějaký irský valčík.

Lalu se však zpočátku nerozhodl stát se hudebníkem. Toužil pracovat jako mechanik ve francouzských vzdušných a kosmických silách, protože vždy obdivoval letadla. Ale kvůli potížím se zrakem a vnitřním uchem nebyl pro kariéru pilota vhodný. Rozhodl se věnovat proto malbě a místo toho se přihlásil na výtvarnou školu, kde se zpočátku připojil ke své první hudební skupině, se kterou hrál na klávesy. Jeho láska k malbě byla následně opomíjena a zcela vytlačena láskou k hudbě.

I když Lalu začal poslouchat Iron Maiden, když docházel do školy, a pak ke konci vysoké školy i kapely Megadeth a Sepultura, skutečný "šok" nastal v den, kdy dostal dárek od jednoho ze svých přátel ze střední školy, album Dream Theater "Images and Words". Byl ohromen, protože jej nikdy nenapadlo, že by metalová hudba s obrovskými kytarami a kontrabasovými bubny mohla být kombinována s progresivním rockovým zvukem, který miloval.

Lalu vydal řadu nahrávek prostřednictvím řady různých kapel a projektů od roku 1997.

V roce 2004 začal Lalu nabírat hudebníky z různých kapel a zakládat vlastní progresivní metalový projekt pod názvem LALU. Na jeho prvním dlouhohrajícím albu "Oniric Metal" hrál kytarista Joop Wolters na kytaru, Ryan Van Poederooyen z The Devin Townsend Band na bicí, Russel Bergquist (ex-Annihilator) na basu a Martin LeMar (Mekong Delta, Nachtgeschrei) se ujal zpěvu. Album vyšlo pod Lion Music v roce 2005 a znamenalo novou kapitolu pro tohoto skladatele a jeho neukojitelnou potřebu vytvářet mysl rozšiřující, filmovou hudbu. Album sklidilo po svém vydání uznání kritiky, získalo titul "Album měsíce" ve francouzském vydání Rock Hard Magazine v květnu 2005.

Metal Storm nazval Lalu "nadějným umělcem, který se bezpochyby stane lídrem francouzské progresivní scény". ProGGnosis učinil podobné pozorování a označil Lalu za "čerstvého nováčka na scéně, který zoufale hledá něco jiného".

V roce 2008 natočil Lalu svůj první film "Warner Bros’ Seuls Two", který režírovali francouzští komediální umělci Éric & Ramzy. Tento úspěch mu pomohl zajistit si další práci na soundtracku, jako je show "Science 2" vytvořená ve spolupráci s Lucasfilm Ltd. Navíc se připojil k produkčnímu týmu Laszlo Jonese, aby pomáhal při nahrávání a produkci "Banana Nation" pro Universal Music France.

Lalu od té doby složil mnoho soundtracků pro francouzskou televizi, stejně jako hudbu a zvukové efekty pro Ubisoft a hry Neko Entertainment na Nintendo DS, 3DS a Wii U. Podporuje klávesy Roland a v současnosti se objevuje na více než 20 albech vydaných prostřednictvím Universal, Sony , Frontiers, InsideOut, AFM Records atd. jako skladatel a/nebo klávesista.

Po delší nepřítomnosti v produkci rockové a metalové hudby začal Lalu v roce 2012 pracovat na druhém Lalu opusu. Postaral se o kompozice a psaní písní, stejně jako o klávesy pro celé album. Hlavní kapelu na "Atomic Ark" tvořili vracející se zpěvák Martin LeMar, baskytarista Michael Lepond ze Symphony X, kytarista Simone Mularoni z DGM a bubeník Virgil Donati (Planet X, Steve Vai, Allan Holdsworth). Vystupovala také řada hostujících hudebníků, včetně Jense Johanssona ze Stratovarius, Joop Wolters, Jordan Rudess z Dream Theater, Marco Sfogli (James LaBrie), Mike Andersson (Cloudscape) a Peter Wildoer (James LaBrie) kromě jiných.

Sensory Records údajně podepsali album ihned po jeho poslechu a vydali jej celosvětově 10. září 2013. Odezva médií byla velmi pozitivní. Podle Metal Injection je "Atomic Ark" "zářným příkladem toho, jak správně dělat progresivní hudbu". PopMatters je popsal jako "pečlivé progresivní řemeslo, vše zakončené virtuózní parádou". Rock Hard chválil jeho technické aspekty a nazval to "oslavou vynikajícího muzikantství".

Na jaře 2014 se Vivien odvážil na jedinečné živé turné, které tvořilo pouze několik vybraných vystoupení s hvězdnou sestavou "Atomic Ark" Martinem LeMarem, Mikem LePondem, Simone Mularonim a Virgilem Donatim a připojeným Joop Woltersem jako druhým kytaristu. Po několika týdnech tréninku turné vyvrcholilo živým záznamem jejich setu během poslední zastávky. Pouze digitální nahrávka "Live At P60" vyšla v červnu 2015, produkoval ji Vivien a mix a mastering obstaral Simone Mularoni v Domination Studio. Live at P60 byl oficiálně vydán 29. června 2015 výhradně prostřednictvím Bandcampu.

V březnu 2014 se Lalu oficiálně stal stálým propagátorem Rolandu a prohlásil, že používá jejich klávesy téměř dvacet let.

V roce 2017 požádal Roland Lalu, aby vytvořil kolekci ambientních a filmových zvuků pro JD-XA. Společnost jej vydala na své platformě Axial v červnu 2018 jako "Celestial Spheres".

Lalu začal skládat třetí album Lalu v roce 2019. Většina jeho hudby byla napsána v roce 2020, zatímco Lalu byl uzavřen v důsledku francouzských omezení Covid-19. Frontiers Records, ohromeni výsledkem po poslechu alba díky Alessandru Del Vecchiovi, okamžitě navázali kontakt s francouzským skladatelem. Na jaře 2021 oznámili podepsání smlouvy s Lalu na více alb.

Frontiers Music Srl oznámili vydání nového alba LALU s progresivním metalem "Paint The Sky" dne 21. ledna 2022. "Paint The Sky" je prvním albem a celkově třetím albem projektu, které vyšlo v rámci nového partnerství mezi Vivienem a Frontiers. Fanoušci mohou poprvé ochutnat hudbu z nového alba vydáním singlu a videoklipu "The Chosen Ones" s Jordanem Rudessem (Dream Theater) a Simone Mularonim (DGM).

"Paint The Sky" je určitě nejdokonalejším a nejvyzrálejším albem, které dal Vivien dohromady ve své dosavadní kariéře. Strávil spoustu času pokládáním základů nového úsilí a spolu s tímto novým albem přichází i změna zpěváka speciálně navržená pro tuto progresivnější verzi LALU. V květnu 2020 Vivien oznámil příchod Damiana Wilsona (Arena, Headspace, Threshold) jako hlavního zpěváka pro "Paint The Sky". Sestavu LALU na albu doplňují Jelly Cardarelli (bicí)z Adagio a Joop Wolters (kytary a baskytara). Mezi hosty pak patří Alessandro Del Vecchio, Alex Argento, Gary Wehrkamp, Jens Johansson a Jordan Rudess (oba dva již na "Atomic Ark", Marco Sfogli, Simon Phillips (ex-Toto), Simone Mularoni, Steve Walsh (ex-kansas), Tony Franklin a Vikram Shankar.

Lalu se postaral o hudební kompozici, zatímco Damian Wilson se postaral o všechny texty a vokální linky. Jelly Cardarelli album spoluprodukoval s Lalu a mix si vzal zcela sám. O mastering se postaral Alessandro Del Vecchio. Album nakonec vyšlo u Frontiers Records 21. ledna 2022 a v Japonsku u Marquee/Avalon. Prog Mahazine označil Laluův třetí opus jako "dosud zdaleka jeho nejlepší dílo" a "bombu" ve svém čísle #128. Sám editor stránek Metal Injection nazval "Paint The Sky" "mistrovským dílem progresivního metalu". Yukinori Otani z Young Guitar Magazine nazval "Paint The Sky" odvážnou metaforu "Co kdyby Ježíš dělal progresivní metal?".

Progressive Metal Project of Vivien Lalu - LALU oznámili vydání svého čtvrtého alba "The Fish Who Wanted To Be King". Vydání alba je naplánováno na 20. října 2023 prostřednictvím Frontiers Music srl. V srpnu byl zveřejněn první singl a video ke skladbě "Is That A London Number", v níž hostuje Damian Wilson. Lalu bude doprovázet zpěváka Damiana Wilsona na jeho "One Knight Only" European Tour, kterou oslavě jeho 30-letou kariéru frontmana. Během turné se kapela vrátí k písním z Wilsonovy doby s Lalu a zahraje si s dalšími kapelami jako Ayreon, Landmarq, Threshold a mnoha dalšími.

"Nikdy nedělám stejné album dvakrát, natož stejnou píseň dvakrát," vysvětluje klávesista/zakladatel Vivien Lalu. "S tímto nejnovějším projektem jsem chtěl přistupovat k věcem jinak a přijmout proces, který odrážel dynamiku kapely. Posadil jsem se za své syntezátory a příležitostně i za klavír a začal jsem nahrávat své nápady, zatímco jsem na klaviatuře hrál základní bicí patterny. Tyto počáteční nahrávky sloužily jako základ pro písně. Tyto prvotní návrhy jsem pak sdílel se svým dlouholetým spolupracovníkem, po 20 letech, Joopem Woltersem, který dovedně vytvořil kytarové a basové party. Náš přístup založený na spolupráci podpořil pocit svěžesti a přizpůsobivosti během celého procesu. Měli jsme svobodu ořezávat nebo rozšiřovat sekce, jak jsme považovali za nutné, a umožnili tak každému členu vyjádřit svou kreativitu naplno. Konečným cílem bylo poskytnout všem zúčastněným úplnou uměleckou svobodu v jejich příslušných rolích."

Zpěvák a textař Damian Wilson k tomu dodává: "The Fish Who Wanted To Be King" je svým konceptem albem, které čerpá inspiraci z ducha původních průkopníků Dada, kteří se vehementně stavěli proti válce a zesměšňovali mocenskou strukturu té doby. Zpochybňuje konvenční představy a ponoří se do sfér hierarchie, odpovědnosti a adaptability".

"Pokračováním ve vyprávění z předchozího alba "Paint The Sky", se toto album ponoří hlouběji do utopických aspirací svých cestovatelů. Jejich pronásledování však nabere nečekaný směr, když se setkají s "The Blockchain", digitální platformou absolutní transparentnosti a odpovědnosti. V této říši je každý aspekt pečlivě definován a každá odchylka je rychle označena. Aniž by to cestovatelé tušili, právě dovednosti přežití, které je kdysi poháněly kupředu, jsou nyní obráceny proti nim, což vede k manipulaci, polapení do pasti a případné destrukci poháněné jejich vlastním strachem".

"The Fish Who Wanted To Be King" slouží jako ostrá připomínka naší kolektivní závislosti na přizpůsobivosti a neustále se vyvíjející povaze naší existence. Když přemýšlíme o minulosti, abychom sbírali moudrost, je to průzkum neprobádaných území a zázraky naší vlastní mysli, které drží klíč k odemknutí naší budoucnosti."

Album představuje významný hudebně krok vpřed, zaujímá současný přístup k progresivnímu rocku a zahrnuje prvky prog metalu. Se sestavou, která zahrnuje zpěváka Wilsona, Wolterse na kytaru a baskytaru, Jelly Cardarelliho na bicí a klávesové povinnosti sdílené s Mattem Daniëlem, vytvořili Vivien Lalu a spol technicky bezchybnou a emocionálně dojemnou desku, která kombinuje složité melodie a podnětné myšlenky a texty s úžasnými výkony.

Zpět
Členové:
Vivien Lalu - Keyboards
Joop Wolters - Guitars
Jelly Cardarelli - Drums
Matt Daniël - Keyboards, Hammond Organ, Piano
Damian Wilson - Vocals
Spolupracující:
Virgil Donati - Drums
Mike LePond - Bass
Simone Mularoni - Guitars
Martin LeMar - Vocals

Členové
(narozen 2. prosince 1978, Paris, Île-de-France, France)
Keyboards


Vivien Lalu je francouzský skladatel, hráč na klávesové nástroje, skladatel a hudební producent. Syn Noëlle a Michela Lalu, hudebníků z francouzské progresivní skupiny Polene ze 70. let, získal hudební nadání od svých rodičů. Krátce však studoval také u Emmanuela Davida, bývalého žáka jazzového pianisty a skladatele Thelonia Monka.

Podle oficiální publikace města, číslo 474 z března 2019, se Lalu oženil s řeckou skladatelkou Eleftheria Zavalis v Maisons-Alfort. Na albu "Paint The Sky" společně složili píseň "Emotionalised".

Lalu má dvě děti z předchozího vztahu - Emmu a Ninu, které často jmenuje v poznámkách k albu.

Lalu má také dva malé pinče, kteří se jmenují Perla a Luna podle svého profilu na Instagramu. V brožuře "Paint The Sky" jsou zmíněni pod pseudonymem "Laluloggies". Jejich aktivní přítomnost na sociálních sítích a fotografie jsou často uváděny v Lifo (časopis).

Lalu vydal řadu nahrávek prostřednictvím řady různých kapel a projektů od roku 1997. Je známější produkcí progresivních metalových nahrávek, zejména jeho vlastní kapely LALU. Mezi jeho vyznamenání patří titul Album měsíce v Rock Hard Magazine a zmínění v Top Ten Albums 2013 Roadrunner Records od samotného Jordana Rudesse (Dream Theater). Nejprve se stal známým jako hráč na klávesové nástroje a skladatel pro Hubi Meisel v letech 2002 až 2005.

V roce 2008 natočil Lalu svůj první film "Warner Bros’ Seuls Two", který režírovali francouzští komediální umělci Éric & Ramzy. Tento úspěch mu pomohl zajistit si další práci na soundtracku, jako je show "Science 2" vytvořená ve spolupráci s Lucasfilm Ltd. Navíc se připojil k produkčnímu týmu Laszlo Jonese, aby pomáhal při nahrávání a produkci "Banana Nation" pro Universal Music France. V roce 2014 se Vivien zapojil také do projektu Oceans of Night, který vznikl spolrací Scotta Moshera a Scotta Olivy, a vydal s nimi jako host jejich třetí album "Midnight Rising".

Lalu od té doby složil mnoho soundtracků pro francouzskou televizi, stejně jako hudbu a zvukové efekty pro Ubisoft a hry Neko Entertainment na Nintendo DS, 3DS a Wii U. Podporuje klávesy Roland a v současnosti se objevuje na více než 20 albech vydaných prostřednictvím Universal, Sony , Frontiers, InsideOut, AFM Records atd. jako skladatel a/nebo klávesista.

Vivien také hostoval na mnoha albech svých spolupracovníků jako u Joopa Wolterse na albech "Snapshot" (2021), "False Poetry" (2011) a "Speed, Traffic And Guitar Accidents" (2004), kapely Shadow Gallery "Digital Ghosts" (2009), ale u dalších hudebníků jako kapely Shadrane "Temporal" (2008), Mind's Eye "Walking On H2O" (2006) a dalších.

Členové
(Narozen 8. června 1971, Middelburg, Netherlands)
Guitars


Joop je nizozemský hudebník, skladatel a hráč na kytaru. Vydal již pět sólových desek "Workshop" (2003), "Speed, Traffic & Guitar Accidents" (2004), "Out Of Order" (2007), "False Poetry" (2011) a "Snapshot" (2021) ve stylu fusion. Byl zakládajícím členem kapel Elysion a Arabesque (1989-?). Spolupracoval také s kapelami Shadrane (2008, 2020) a Lalu (2005, 2022).

Více než 3 miliony hráčů z celého světa slyšely zběsilé kytary Joopa Wolterse díky jeho práci s motion capture na "Beyond: Two Souls" od Quantic Dream. Nizozemský kytarový hrdina, baskytarista a skladatel zahájil svou profesionální hudební kariéru v roce 1994 díky těžké prog/fusion kapele Arabesque a jejich instrumentálnímu debutovému albu "Beyond The Veil". Zručnost hmatníku Joopa Wolterse s jeho charakteristickým kytarovým dotekem a progresivními, dobrodružnými basovými peckami, upevnil jeho vystoupení na mnoha albech věnovaných kytaristům, jako jsou Uli Jon Roth, Gary Moore, Ritchie Blackmore, Jimi Hendrix a Shawn Lane.


Členové
(Narozen ***, France)
Guitars


Jelly je fracouzský hudebník a hráč na bicí. Je znám z působení v kapelách Adagio (2016-2018), Disconnected (2018-present), od roku 2022 spolupracuje i s Vivienem Lalu.

Jelly Cardarelli začínal hrát na bicí ve 3 letech a profesionálním hudebníkem se stává v 16 letech. Jeho styl odráží technickou hru, ale také jedinečné hudební cítění. Ať už se jedná o rock, fusion nebo metal, Jelly uplatňuje stejnou přesnost a intenzitu na bubnování, kterému nikdy nechybí emoce, cit a dynamika. Jelly se přesunul od bicích k psaní sólových projektů a využil globálního omezení v roce 2020 k napsání a zahájení produkce svého prvního alba.

Dalším rozšířením Jellyho hudební kariéry je produkce a inženýrství, které poprvé zahájil v roce 2015 vytvořením vlastního studia ve Fontainebleau, v městě, kde vyrůstal. Produkuje a mixuje alba pro kapely a také většinu alb, na kterých hrál. Spolupracoval s mnoha kapelami a umělci, včetně takových jako Jordan Rudess, Tony Franklin, Steve Walsh, Simon Phillips, Jens Johansson, Damian Wilson, Dino Jelusic, Vivien Lalu, Adam Wakeman, Stephan Forté, Franck Hermanny, Marco Sfogli, Joop Wolters, Kelly Carpenter, Disconnected, Adagio, Klone a mnoho dalších.

Jellyho láska a vášeň pro různé hudební styly a jeho zájem o zvuk a aranžmá ho vždy poženou k rozšíření své kariéry. V roce 2022 nahrával jako bubeník a zvukař bicí pro Augusta Zadru na album "Guiding Star" u Frontiers Records.

S kapelou Adagio vydal v roce 2017 album "Life". Pro Viviena Lalu nahrál zatím dvě alba "Paint The Sky" (2022) a "The Fish Who Wanted To Be King" (2023). Od roku 2018 spolupracuje s kapelou Disconnected, s níž vydal v roce 2022 album "We Are Disconnected". Jelly působí také jako hostující hudebník na koncertech kapely Klone, poprvé v roce 2016, a nyní i v roce 2023.

Členové
(Narozen 1994, Hoofddorp, Netherlands)
Keyboards, Hammond Organ, Piano


Matt je holandský hudebník a hráč na klávesové nástroje. Je znám ze spolupráce působení v kapelách s Vivienem Lalu, od roku 2023 hraje i ve vlastní kapele Soulsmash. V současné době žije ve Woudenbergu.

Matt Daniel se narodil v malém městě Hoofddorp v Nizozemsku. Jako malého 6-letého chlapce ho rodiče vodili v neděli do kostela. Když bohoslužba skončila, Matt byl přistižen, jak pravidelně improvizuje na klavír nebo varhany. Jeho vášeň pro improvizaci a kombinování žánrů jej přivedla na katedru jazzového klavíru na konzervatoři v Amsterdamu. Během prvního roku na škole Matt vyhrál nizozemskou skladatelskou soutěž nazvanou "Op weg naar het Nieuwjaarsconcert", která vedla ke koncertnímu vystoupení Matta a Dutch Woodwinds Ensemble v Concertgebouw v Amsterdamu dne 1. ledna 2012.

Po promoci v roce 2016 pokračoval Matt v magisterském programu skládání pro film, což mu přineslo nové dovednosti, jako je produkce, míchání a virtuální orchestrace. Matt napsal hudbu k několika krátkým filmům, které byly vysílány v holandské televizi. Během studií hrál Matt v mnoha jazzbarech a luxusních hotelových lobby a také na bluesrockových festivalech se jmény jako Dave Chavez a Veldman.

Během pandemie covid-19 Matt cvičil varhany Hammond 6 hodin denně. A s úspěchem. Následovalo divadelní turné s názvem "Symphonic Rock Night", na poctu kapelám jako Genesis, Pink Floyd, Rush a Camel. Matt hrál a prezentoval show z roku 2022 "The Second Chapter" a show "The Third Line" z roku 2023, kde se připojili ke členům kapely Joop Wolters na kytaru a Tim de Jong na bicí. Matt se také připojil ke kapele bluesrockového zpěváka AJ Pluga na turné po Nizozemsku a v Německu. V roce 2022 se Matt připojil ke kapele divadelního umělce a performera Tjerka Riddera. Matt hraje na klavír i hammond zároveň a poskytuje solidní popový groove s gospelovými náplněmi na podporu písní i video materiálu. Přehlídka se také skládá z improvizované hudby k emoci mluveného slova.

V roce 2023 Matt nahrál hudbu pro francouzského progrockového skladatele LALU. Album obsahuje skvělého Damiana Wilsona (UK, zpěv), Jelly Cardarelliho na bicí a Joop Wolters na kytaru a basu vedle samotného Vivien Lalu. Matt na této desce přispěl prostornými hammondovými intry, ambientními syntezátory a klavírními party, které se přiklánějí k jazz-fusion.

V roce 2023 Matt také založil svou vlastní skupinu Soulsmash. Powertrio se skládá z toho, že hrají na Hammond varhany, klávesy a synthbass, plus kytara a bicí. Skupina hraje strhující skladby, které vrhají nové světlo na tradiční funk, disco, soul a jazz. Soulsmash je Mattův groovový vlak, při kterém očekávejte energické jevištní vystoupení a velké groovy, na které se dá tančit.

Matt je znám tím, že hraje širokou škálu žánrů. Od popu po jazz, rock, prog rock, bluesrock, country, okamžitou improvizaci. Jeho hru lze popsat jako těsnou, stabilní s velkým citem pro groove. Harmonicky a rytmicky virtuóz. "Něco k použití, kdykoli o to hudba nebo umělec požádá", jak sám prohlásil. Jeho nahrávky a vystoupení mu přinesly dohodu o schválení s Hammond Susuki Europe. Kromě hraní dělá Matt spoustu studiové práce pro umělce, kteří potřebují skutečně analogově znějící klávesové party. Mohou to být syntezátory, opravdové Hammondové varhany nebo klavír. Nahrávky se pořizují v Mattově domácím studiu a posílají se přes odkaz na Disk Google.


(Narozen 22. října 1958,
Melbourne, Australia)
Drums, Percussion


Virgil Donati je australský bubeník, narodil se v australském Melbourne, kde také začínal svoji hudební kariéru. Od poloviny 90. let jeho jméno téměř zdomácnělo v hudebních kruzích. Poté, co se usídlil v Los Angeles, cestuje po světě jako mezinárodní super bubeník, hráč na klávesové nástroje, skladatel a pedagog.

Vystupoval a koncertoval
s takovými osobnostmi, jako
jsou Tommy Emmanuel, Steve Vai
a Allan Holdsworth, a zároveň si udržoval nabitý program jako leader kapely a člen četných nahrávek a koncertních kapel v průběhu let, zejména Loose Change, Southern Sons, On The Virg, Soul Sirkus, Planet X a různé inkarnace Virgil Donati Band a Virgil Donati Trio.
Členové
Od roku 2000 vystupuje spolu s klávesistou Derekem Sherinianem ve skupině Planet X a také se souborem CAB, který vede kytarista Alex Machacek. V letech 2013 a 2014 spolupracoval se skupinou UK. V roce 2013 nahrál album Aftershocks s českým hudebníkem Michaelem Kocábem.

Narodil se v Melbourne a hudbě se začal věnovat už jako dítě i pčičiněním svých rodičů, když ve dvou letech dostal své první bicí. Brzy začal vystupovat se svým otcem a jeho varietní kapelou, někdy od 6 let. V 15 letech se připojil ke kapele Cloud Nine, se kterou po přejmenování na Taste podepsal první nahrávací smlouvu. S ní nahrál své první album a absolvoval své první koncerty. S touto kapelou nahrál celkem tři desky. Brzy po 16 letech opustil Donati školu zaměřenou hlavně na bicí, ale také na klavír. O čtyři roky později v 19 letech odešel do USA, kde se věnoval studiu hry na bicí nástroje, kompozici a instrumentaci na Dick Groves School v Los Angeles. Studoval společně s Philly Joe Jonesem a také si zapsal lekce od snare bubenického specialisty Murraye Spivacka.

Do Austrálie se vrátil až ve svých 21 letech a věnoval se všemožným stylům od popu, jazzu, rocku až po fusion a jeho kariéra konečně vzlétla. Začal vystupovat s mnoha slávnými hudebníky jako George Cables, Mark Murphy, Branford Marsalis, Kenny Kirkland nebo Melissa Etheridge. Hrál jazz s Allanem Zavodem a Brianem Brownem a rockovou kapelou Petera Cupplesa.

Během 80. let je Donati spojován s jazz-rockovou fusion skupinou Changes z Melbourne, v níž působili Virgil Donati (bicí), Joe Chindamo (klávesy), Mark Domoney (kytara), Steve Hadley (baskytara), John Barrett (Saxophone). Později se transformovala na Loose Change, což byl kvartet ve stejné sestavě, jenom bez saxofonu. Komerční úspěch ale přišel až s pop-rockovou kapelou Southern Sons, s níž zažil poprvé skutečný mezinárodní celosvětový úspěch. Jejich bezejmenný debut získal dvojnásobně platinové ocenění v roce 1990, z desky vzešel i jeden mezinárodní hitový singl "Heart In Danger". S kapelou Southern Sons vydal celkem tři alba "Southern Sons" (1990), "Nothing But The Truth" (1992) a "Zone" (1995). Přibližně ve stejném době se Virgil začal výrazněji zajímat také o progresivní rock. V roce 1995 vydal svoji první sólovou desku "Stretch". Donati hrál i pro australskou flautistku Jane Rutterovou na jejím hudebním albu "BLO". V roce 1996 se opět vrátil do USA, tentokrát natrvalo, a začal intenzívně pracovat na své kariéře. Projekt s názvem On The Virg byla jen krátkodobá záležitost, která přinesla jen jednu prog-metal/fusion nahrávku "On The Virg: Serious Young Insects" (1999) pro Melbournskou nahrávací společnost Vorticity Music.

V roce 2000 si zaujal bývalého klávesistu Dream Theatre Dereka Sheriniana. Jejich spolupráce vyústila ve vznik kapely Planet X, která pak vydala tři studiová alba "Universe" (2000), "MoonBabies" (2002), "Quantum" (2007) a jednu živou nahrávku "Live From Oz" z roku 2002.

V roce 2004 byl Donati zvolen clinic hudebníkem č. 1 čtenáři populárního bubenického magazínu Modern Drummer. Později nahrával a koncertoval s hudebníky jako Steve Vai, CAB, Scott Henderson, Steve Walsh, Tribal Tech, Frank Gambale, Mark Boals, Dave Stewart, Mick Jagger, Josh Stone a dalšími. Jeden ze současných nejžhavějších bubeníků Virgil Donati sklízel uznání kritiků na všech významnějších festivalech po celém světě. Svým neuvěřitelně vyvinutým a úžasně inspirujícím hraním už dokázal ohromit publikum na Modern Drummer Festival i na Montreal DrumFest. V současné době si buduje hudební kariéru v Los Angeles, kde nahrává a také vystupuje spolu s novou hvězdou Sony Recording Tinou Arenou. Slyšet jej také můžete u mnoha losangelských předních hudebníků, včetně hvězdného instrumentálního seskupení Tribal Tech. V roce 2007 cestoval s francouzskou superstar Michel Polnareffem na evropské části turné na jeho vyprodaných vystoupeních ve Francii. Pozoruhodná byla na podzim 2012 i jeho spolupráce s kytaristou Alanem Holdsworthem a baskytaristom Jimmy Haslipem a Anthony Crawfordem, se kterými mnoho koncertovali na různých místech po Spojených státech, Kanadě a Evropě.

Dne 15. března 2007 byla spuštěna jeho webová stránka Virgildonati.com, na které nabízel exkluzivně 2DVD digipak ze své clinic show ve Stockholmu během festivalu Bass n 'Drum v roce 2005. V roce 2009 se Donati poprvé vrátil do Austrálie po 4 letech, hrál na turné Drumscene Live Tour spolu s Thomasem Pridgenem a Domem Famularem, zúčastnil se také víkendu v Austrálii Ultimate Drummers ve svém rodném městě Melbourne. Donati žije a tráví většinu svého času ve Spojených státech hraním s řadou různých kapel. Donati byl také jedním ze sedmi bubeníků, kteří se účastnili konkursu u Dream Theater bna bubeníka, který by nahradil Mika Portnoye.

Na svých sólových albech se věnuje hlavně jazz-rocku a fusion s prvky progresivního rocku. Za jednu z jeho najlepších nahrávek lze považovat album "In This Life" z roku 2013, které dokonale vystihlo jeho virtuózní hru na bicí a schopnost skládat komplexní vrstvené instrumentální kompozice. Nelze ovšem opomenout ani jeho album "Just Add Water" (1997), kde na kytaru hraje jedinečný Scott Henderson (Tribal Tech).

Jeho přirozený talent v kombinaci s herkulovskou pracovní etikou a nikdy nekončící zvědavostí ho posunul na neuvěřitelnou úroveň výkonu. Virgil publikoval několik vzdělávacích videí a knih. Jeho online obchod obsahuje DVD, CD a digitální stahování. Níže je zdarma ke stažení track Red Air z alba Virgil, "In This Life".

Nové album Virgila Donatiho "Ruination" vyjde v létě roku 2019. Na jeho stránkách je na videu zachycen v průběhu procesu nahrávání, kde můžete získát náhled o některých skladbách v různých fázích jejich vzniku...

Členové
(celým jménem Michael Anthony LePond III)
(Narozen 17. února 1966, Newark, New Jersey)
Bass Guitar, Backing Vocals


Mike LePond je americký hudebník, který je nejznámější jako baskytarista progresivní metalové skupiny Symphony X. Je také basovým kytaristou newyorského metalu kapely Dead on Arrival. Skupina vydala album Alive and Kickin pro nezávislou značku Polo v roce 1996. Mike je znám z působení nebo spolupráce s kapelami Affector, Ashenveil, Brute Force, Dead On Arrival, Deadrisen, Distant Thunder, Eternity's End, Heathens Rage, Holy Force, Lalu, Mike Lepond's Silent Assassins, Operatika, Ross The Boss, Seven Witches, Sleepy Hollow, Tomorrow's Eve a Waken Eyes.

LePond se narodil v Newarku, New Jersey. Když mu bylo 13 let, navštívil koncert skupiny Kiss a jejich vystoupení jej inspirovalo, zejména baskytarista kapely Gene Simmonse, aby začal hrát hudbu. Od té chvíle se chtěl stát baskytaristou v hard rockové kapele. Pořídil si základní vybavení, jmenovitě baskytaru Univox a 150-wattový zesilovač, a celý rok chodil učit na lekce a pak se začal učit hrát společně s jeho oblíbenými skupinami. Začal poslouchat další baskytaristy jako Geddy Lee z Rush, který také ovlivnil jeho styl. Jeho dalšími oblíbenými hráči na baskytaru byli Joey DeMaio (Manowar), Steve Harris (Iron Maiden), Geezer Butler (Black Sabbath). V 16 letech začal hrát v lokálních kapelách a rozvíjet svůj styl hraní.

V roce 1991 se stal členem nové sestavy kapely Dead on Arrival (=D.O.A.) spolu s se zpěvákem a klávesistou Tommym Dee, kytaristou Adamem Fryem, se kterými v roce 1995 vydal album "Alive and Kickin". V roce 1999 se prostřednictvím svého přítele Steve Ivetsa v Trax-East setkal s Michaelem Romeo. Hledali tehdy basistu, aby nahradili Thomase Millera, který nedávno kapelu opustil, a uspořádali konkurs. Na jejich prvním setkání hráli "Of Sins And Shadows", "The Accolade" a "The Eyes of Medusa". Brzy poté byl přijat jako oficiální člen kapely a začali nahrávat nové CD "V". Symphony X se tak stala skupinou, kde mohl uplatnit své dovednosti hrát s prvotřídními hudebníky a věnovat se 100% každé minutě strávené ve skupině.

V roce 2006 se u LePonda rozvinula Crohnova choroba, což donutilo Symphony X zrušit všechna jejich evropská turné. Mike podstoupil operaci ke kontrole účinků nemoci a 31. května 2006 oznámil své uzdravení na webových stránkách Symphony X.

V roce 2012 Lepond vytvořil progresivní metalovou superskupinu s názvem Affector s bubeníkem Collinem Leijenaarem, zpěvákem Tedem Leonardem a kytaristou Danielem Friesem. První album kapely "Harmagedon" vyšlo 21. května 2012. Na albu jsou hostující klávesisté Jordan Rudess, Derek Sherinian, Neal Morse a Alex Argento.

Dne 21. srpna 2014 bylo oznámeno, že LePond vydá své první sólové album "Silent Assassins". Album vyšlo 26. září 2014 a zahrnovalo hosty, jako je kytarista Mike Chlasciak (Halford, Testament), jeho spoluhráč ze Symphony X Michael Romeo a zpěvák Alan Tecchio (Hades, Watchtower). Sám LePond na albu hraje na basovou a rytmickou kytaru.

V roce 2020 byl zapojen do projektu Ross The Boss, zakládajícího člena kapely Manowar Rosse "The Boss" Friedmana (ex-Manowar 1980–1988, ex- The Dictator). Dne 6. března 2020 jim vyšlo čtvrté album "Born of Fire".

Členové

(Narozen ***, Rimini, Emilia-Romagna, Italy)
Guitars, Bass


Simone je italský hudebník a hráč na kytaru. Je také zakladatelem a majitelem Domination Studio ve Fiorentině, San Marino, které vybudoval v roce 2011. Je zodpovědný za téměř všechny procesy nahrávání a produkce, které se tam odehrávají.

Působí také jako kytarista italské prog metalové skupiny DGM, EmpYrios (2007-2013), projektu Lione/Conti (2019), Lalu, Frontiers All Stars (guitars, 2020), Sunstorm (guitars, 2016-2021), Sweet Oblivion (Bass, Guitars, 2018-2020), stejně jako je plodný zvukový inženýr, dříve ve Fear Studio a nyní ve svém vlastním studiu.

Členové
(Narozen 20. října ***, Saarbrücken, Germany)
Vocals


Martin je německý zpěvák a skladatel. Je znám z působení v mnoha kapelách a projektech jako Angels Cry - As Martin "LeMar" Rammel (Vocals), Mekong Delta (vocals, 2008-present), Tomorrow's Eve (vocals, 2004-present), Broken Grace (vocals, 2002-2003), Broken Glass - As Martin "LeMar" Rammel (Vocals), Mariah's Head, Shadrane (2008) a Nachtgeschrei (vocals, 2012-2017).

Martin se narodil v Německu a vyrůstal v Saarbrueckenu. Prostřednictvím svého otce, tenoristy Manfreda Rammela, byl Martin již v raném věku hudebně ovlivněn a od 5 let chodil na hodiny klavíru. Již ve 12 letech převzal klávesy ve své první kapele, která se skládala výhradně z ostřílených muzikantů. Tam však objevil své pěvecké schopnosti a změnil přímo téma i kapelu.

Hrál v mnoha kapelách různých stylů, než se připojil ke skupině Cherokee, kde hrál až do roku 2000. Po několika změnách kapel a různých projektech se známými muzikanty jako Alexander Landenburg, Jochen Siedl. Po dvou albech s progresivní powermetalovou kapelou Broken Glass, kde se poprvé setkal s Chrisem Doerrem, a dalšími různorodými projekty, spojil své síly s Vivienem Lalu a propůjčil svůj hlas jeho prvnímu albu "Oniric Metal" v roce 2005 a spolupracuje s ním dodnes.

V listopadu 2004 začal Martin zkoušet písně s německou progresivní metalovou kapelou Tomorrow’s Eve a nakonec kapelu doplnil a dodnes je nejen aktivní za mikrofonem, ale také se výrazně věnuje psaní písní. Když Leo Szpiegel v roce 2007 opustil Mekong Delta, Alexander Landenburg přivedl Martina do kapely, načež byla sestavena nejstabilnější sestava Mekong Delta od 90. let.

Kromě toho, že je LeMar zpěvák, je také skladatel. Je hlavní osobou zodpovědnou za téměř všechny vokální linky ambiciózního projektu Viviena Lalu Shadrane "Temporal". Několik let komponoval pro Divadlo dětí a mládeže Witten a psal hudbu k různým krátkým filmům a počítačovým hrám. Kromě zpěvu pracuje jako skladatel pro různé styly a žánry, což také ovlivnilo psaní písní Tomorrow’s Eve, jejich je členem. V poslední době je aktivní hlavně s Mekong Delta, Tomorrow's Eve a Lalu.

"Progresivní neznamená znovu vynalézt kolo nebo hrát olympijské hry v rychlejším sólování, vyšším zpěvu a tak dále. Je to spíše terén, kde je povolen každý styl a může být integrován do vlastních písní.".

Zpět
Studiové desky - Lalu:
2023 The Fish Who Wanted To Be King
2022 Paint The Sky
2013 Atomic Ark
2005 Oniric Metal
Ostatní nahrávky:
2015 Live At P60 (digital)Skupina:
Vivien Lalu - Keyboards
Damian Wilson - Vocals
Joop Wolters - Guitars, Bass
Jelly Cardarelli - Drums
Matt Daniël – Keyboards, Hammond Organ, Piano
Hosté:
Diskografie The Fish Who Wanted To Be King
Vyšlo 20. října 2023, Frontiers Music srl

Seznam skladeb:
01. Forever Digital ()
02. The Fish Who Wanted To Be King ()
03. Deoxyribonucleic Acid ()
04. Is That A London Number ()
05. Amnesia 1916 ()
06. A Reversal Of Fortune ()
07. The Wondering Kind ()
Total Time: (00:00)

Artwork: Travis Smith

Skupina:
Vivien Lalu - Keyboards
Damian Wilson - Vocals
Jelly Cardarelli - Drums
Joop Wolters - Guitars, Bass
Hosté:
Jens Johansson - Drums (02,04,06)
Damian Wilson - Vocals (03)
Steve Walsh (04)
Gary Wehrkamp (04)
Marco Sfogli - Guitars (05)
Jordan Rudess - Keyboards (08)
Simone Mularoni (08)
Vikram Shankar (11)
Simon Phillipe - Drums (12)
Alex Argento (12)
Tony Franklin (12)
Diskografie Paint The Sky
Vyšlo 21. ledna 2022,

Seznam skladeb:
01. Reset To Preset (6:24)
02. Won’t Rest Until The Heat Of The Earth Burns The Soles Of Our Feet Down To The Bone (3:41)
03. Emotionalised (4:35)
04. Paint The Sky feat. Steve Walsh (7:54)
05. Witness To The World (4:43)
06. Lost In Conversation (4:36)
07. Standing At The Gates Of Hell (5:04)
08. The Chosen Ones (7:19)
09. Sweet Asylum (Instrumental) (1:39)
10. We Are Strong (7:39)
11. All Of the Lights (1:51)
12. Paint The Sky feat. Simon Phillips (Bonus) (7:54)
Total Time: (60:03)

Artwork: Travis Smith

Skupina:
Vivien Lalu - Keyboards
Martin LeMar - Vocals
Mike LePond - Bass
Simone Mularoni - Guitars
Virgil Donati - Drums
Hosté:
Mike Andersson - Vocals (02)
Joop Wolters - Guitars (03,08,10)Jens Johansson - Keyboards (01,07,08)
Marco Sfogli - Guitars (01)
Peter Wildoer - Death Vocals (06)
Marco Sfogli - Guitars (01,09)
Virgil Donati - Drums (11)
Jordan Rudess - Keyboards (09), Piano (09,10)
Diskografie Atomic Ark
Vyšlo 9. září 2013, Sensory Records, (Europe)
10. září 2013, (North America)

Seznam skladeb:
01. Greed (4:05)
02. War on Animals (3:26)
03. Tatonka (4:01)
04. Mirror Prison (2:26)
05. Deep Blue (3:29)
06. Bast (4:04)
07. Momento (3:40)
08. Follow the Line (3:51)
09. Slaughtered (3:13)
10. Revelations (19:29)
Total Time: (51:44)5700

Bonus Track:
The Big Hunt - Drum Solo (5:58)

Music: Vivien Lalu (except 10: Vivien Lalu & Jordan Rudess)
Lyrics: Martin LeMar (except 02,08: Vivien Lalu)
Martin LeMar's Vocals recorded and Engineered: Phil Hillen @ SU2 STUDIO
Simone Mularoni's Guitars recorded and engineered: HIMSELF @ DOMINATION STUDIO
Mike LePond's Bass recorded and engineered: CJ SCIOSCIA @ LCBW RECORDING
Produced: Vivien Lalu
Mixed: Yan Memmi @ BOUMBOX STUDIO
Pre-mixed: Simone Mularoni, Scott Cooke & Vivien Lalu
Mastered: Marc-Olivier Bouchard ® LE LAB Mastering, Montreal, Canada
Original Logo: Mattias Norén
Artwork: Travis Smith

Skupina:
Vivien Lalu - Keyboards
Martin LeMar - Vocals
Joop Wolters - Guitars
Russell Bergquist - Bass
Ryan Van Poederooyen - Drums
Hosté:
Diskografie Oniric Metal
Vyšlo 24. března 2005, Lion Music, #125

Seznam skladeb:
01. Yesterdayman (5:35)
02. Wolven Eyes (5:00)
03. Windy (3:51)
04. Night In Poenari (5:50)
05. Moonstruck (The Soulish Element) (4:21)
06. Timestop (10:14)
07. Starwatcher (4:36)
08. Potboy: The Final Fantasy (14:57)
Total Time: (57:59)
Bonus Track:
09. Winter Of A Life (6:09)

Music: Vivien Lalu
Lyrics & Vocal Lines: Martin LeMar
Remastered: Marc-Olivier Bouchard at Le Lab Mastering in Montreal, Canada (2015)
Produced: Vivien Lalu
Mixed: Vivien Lalu
Drums pre-mixed: Jay Van Poederooyen
Vocals pre-mixed: Phil Hillen
Original Logo: Mattias Norén
Artwork: Travis Smith


Skupina:
Joop Wolters - Guitars
Martin LeMar - Vocals
Mike LePond - Bass
Simone Mularoni - Guitars
Virgil Donati - Drums
Vivien Lalu - Keyboards
Hosté:
Diskografie Live At P60
Vyšlo 29. června 2015, digital

Seznam skladeb:
01. Greed (4:19)
02. Yesterdayman (5:25)
03. Bast (4:16)
04. Timestop (9:03)
05. Starwatcher (4:15)
06. Wolven Eyes (6:10)
07. Slaughtered (3:14)
08. The Big Hunt (3:11)
09. Virgil Donati Solo (2:48)
10. Momento (5:26)
11. Tatonka (4:06)
12. War on Animals (4:17)
13. Encore (Sick Of Lies, Call To Arms) (7:15)
Total Time (45:24)

Recorded: Erik Grësch at P60, Amstelveen, Netherlands
Music: Vivien Lalu
Lyrics: Martin LeMar, except 12: Vivien Lalu
Produced: Vivien Lalu
Mixed & Mastered: Simone Mularoni at Domination Studio
Except 9,14 mixed: Peter "Reggie" Bowman
Original LALU logo: Mattias Norén (www.progart.com)
Artwork: Travis Smith (www.seempieces.com)

Zpět

Ryan Van Poederooyen (The Devin Townsend Band, drums), Russell Bergquist (Annihilator, bass), Vivien Lalu, Joop Wolters (The Joop Wolters Trio, dutch guitar virtuoso


Mike LePond, Virgil Donati, Joop Wolters, Martin LeMar, Vivien Lalu, Simone Mularoni

Lalu Band 2023
Damian Wilson, Joop Wolters, Vivien Lalu, Jelly Cardarelli, Matt Daniel

Zpět
Oficiální stránky:
http://www.vivienlalu.com/
https://lalu.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/vivienlalu


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  17.8.2022 
Menu Poslední aktualizace: 16.8.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©