Twogether - progressrock.cz
       
   


Zpět
Twogether byl nadějný dvoučlenný cosmic jazz-rockový projekt s bohatými syntezátorovými rejstříky a rozsáhlými hudebními vlivy. Toto duo vydalo jedno výrazné album již v roce 1973. Klasické kombo bicích a kláves bylo samo o sobě rarita.

Twogether z Düsseldorfu měli za sebou bohatou historii. Na začátku 70. let se dali dohromady ti nejlepší z Beathovens, Blue Squad a The Crew a založili kvintet BBC. Iniciály starých kapel prozrazovaly název nové skupiny (BBC). Když na začátku roku 1973 kapelu opustili tři členové, zbylí hudebníci Reinhard Fischer a Klaus Bangert se rozhodli nehledat náhradu a pokračovali jako dvojice. Následně si začali říkat Twogether a hráli v obsazení pouze s bicími a klávesami, podobně jako Hardin & York, Sixty Nine nebo Hansson & Karlsson. Nikdy nehráli mnoho koncertů a existovali jen krátkou dobu poté, co dokončili své jediné vlastní album.

Na podzim 1973 Bangert a Fischer odehráli v malém studiu v Düsseldorfu 13 skladeb, z nichž dvě vyšla jako singl a zbytek na jediném LP dua. Na konci roku vydali své jediné album "A Couple Of Times" a singl na malém labelu Victory, obě nahrávky byly vydané samostatně. Kvůli malému počtu exemplářů v počtu asi 500 kopií se dnes těžko shánějí a pokud ano, pak jsou téměř cenově nedostupné. Album je plné syntezátorových a varhanních psych and prog skladeb s poněkud kontrolovaným zvukem ve srovnání s jinými duy v obsazení klávesy/bicí. Některé části připomínající OBLIVION EXPRESS BRIANA AUGERA přecházejí od varhanního psychedelického rocku k více improvizačním, ale jemně jazzovým partům, dokonce až k melancholičtějším vokálně instrumentálním skladbám.

"A Couple Of Times" přináší bujarý, energicky zakopaný jazzově-elektronický výlet. S kapelami jako Kollektiv, Kraan, Out of Focus, Xhol a dalšími Twogether představují nejjazzovější stránku krautrocku. Jejich zvuk je poněkud atypický s reminiscencí na notoricky známé epické symfonické klávesisty (hlavně jako raný Keith Emerson s The Nice). Párkrát je to mozaika hudebních stylů a vlivů, nápaditý výlet přes barevné, oduševnělé a volně improvizované jam sessions. To je většinou instrumentální. Album začíná sbírkou groovy-spacey elektronických skladeb postavených na nekonečných klávesách / improvizovaných křídlech a jazzových bicích, které připouštějí diskrétní hořké popové vokály. Album obsahuje několik základních-náladových psycho popových balad "I Look Around" a "Meet Me Every Day" s teplými organickými akordy. "Bolero" je epická prostorovost, včetně hutných bzučících kláves a majestátně-zoufale-hrdinskou melodií. "Fusion" uzavírá album temně-abstraktní elektronickou poezií. Navzdory tomu, že byla nahrána během 70. let, zní spíše jako lehko-psychická komba ze 60. let. "A Couple Of Times" zůstává lahodně psychedelickým, jazzovým, neoklasicky orientovaným hudebním výletem. Malá klasika a povinnost pro všechny progresivisty rané éry. Mezi sběrateli je to velmi vyhledávaná vzácnost, která je již více než deset let nedostupná na CD.

Po dvou hrstkách vystoupení v roce 1974 byla ale historie Twogether vyřešena... Duo bohužel skončilo v roce 1974, po ztrátě Bangertova otce, která mu bohužel způsobila deprese a nakonec ho donutila spáchat sebevraždu na počátku 80. let.

Jedinečný hudební počin tohoto dua byl v roce 2004 vydán pod Garden of Delights. Nový remaster obsahuje poznámky pozůstalého člena Reinharda Fischera a byl také schválen Klaus Bangert Estate. Byly také zahrnuty dvě bonusové skladby z nealbového singlu (jejich jediné další nahrávky).

"Nehráli jsme spolu dost dlouho na to, aby se z toho něco vyvinulo, ale ze směsi našich individuálních představ o hudbě vzniklo toto album, od všeho trochu a mnoho protikladů," vysvětluje Fischer.

Zpět
Členové:
Klaus Bangert - Vocals, Organ, Piano, Synth
Reinhard Fischer - Drums, Percussion, Synth
Bývalí členové:


Členové Klaus Bangert
(Narozen ***)
Vocals, Organ, Piano, Synth


Klaus Bangert byl německý hudebník a hráč na kláívesy a zpěvák. Je nejznámější jako jeden z členů dua Twogether.

V roce 1974 mu úmrtí jeho otce způsobilo deprese a nakonec jej to donutilo spáchat sebevraždu na počátku 80. let.

Členové Reinhard Fischer
(Narozen ***)
Drums, Percussion, Synth


Reinhard Fischer je německý hudebník, hráč na bicí, klávesy a synthezátor. Je nejznámější jako jeden z členů dua Twogether.

Jeho další hudební aktivity nejsou známy. Pouze v roce 2004 při opětovném vydání desky "A Couple Of Times" pod Garden of Delights poskytl k bookletu desky.

Zpět
Studiové desky:
1973 A Couple Of Times

Ostatní nahrávky:
1973 I Was Away Too Long (SP)


Skupina:
Klaus Bangert - Vocals, Organ, Piano, Synth
Reinhard Fischer - Drums, Percussion, Synth
Hosté:
Diskografie A Couple Of Times
Vyšlo 1973, Victory Records, SN 12636 (Germany)
CD 2004, Garden of Delights, CD 098 (Germany)
LP 2004, Amber Soundroom, AS LP 011 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Percussion (3:25)
02. Don’t Cry (2:55)
03. Out Of Range (4:10)
04. Make Me Feel Alright (2:20)
05. On The Move (3:30)
06. Toss-Up (2:55)
07. I Look Around (4:40)
08. Meet Me Every Day (3:25)
09. Bolero (2:40)
10. Cathedral (3:40)
11. Fusion (3:50)
Total Time: (34:50)

Bonus Tracks:
12. I Was Away Too Long ()
13. I’ve Found A Love Again ()


Skupina:
Klaus Bangert - Vocals, Keyboards
Reinhard Fischer - Drums, Synthesizer
Hosté:
Diskografie I Was Away Too Long
7" SP, vyšlo 1773, Victory Records, SN 12 637 (Germany)

Seznam skladeb:
01. I Was Away Too Long (2:29)
02. I've Found A Love Again (2:56)
Total Time: (5:25)

Recorded at Neubauer Studios

Zpět


Zpět
Oficiální stránky:

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  20.11.2022 
Menu Poslední aktualizace: 20.11.2022
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!