Tiles
                                                                                                  


Zpět
Tiles je americká renomovaná progresivní rocková kapela z Detroitu, Michigan, Spojené státy americké. Tiles vydali několik alb na Inside Out Music a od vydání prvního alba v roce 1994 absolvovali mezinárodní turné. Ve své druhé dekádě koncertovali i s Dream Theater a udělal pár show se Stratospheerius.

Bylo to dávno v roce 1993, když se Paul Rarick a basista Jeff Whittle připojili ke kytaristovi Chrisi Herinu a bubeníkovi Marku Evansovi během probíhajících nahrávacích sezení s materiálem, z něhož se později stalo první album Tiles. Tiles pocházejí z úrodné detroitské hudební scény a v již ustálené sestavě působí ve složení Chris Herin (kytara, klávesy), Jeff Whittle (baskytara), Paul Rarick (zpěv) a Mark Evans (bicí). Skupina Tiles vznikla v roce 1992 na základě produkční dohody s Genem Simmonsem z KISS, a vyvinula si strukturovaný, ale spontánní kompoziční styl, který spojuje dobrodružství progresivního rocku s agresivním hardrockovým ostřím. Kapela vydala pět studiových alb po celém světě a nedávno si připomněla své 20. výročí (s původní nedotčenou sestavou) vydáním dvojice živých nahrávek "Off The Floor 01" a "Off The Floor 02".

Po povzbuzení od Gene Simmonse z KISS jeho slovy: "Byl jsem úplně unesen, úžasné...," skupina vydala své bezejmenné debutové album "Tiles" v roce 1994. Ohlas se rychle rozšířil a vedl k mezinárodním licenčním dohodám v roce 1995. Polydor vydal Tiles po celé Evropě na jejich labelu Dream Circle, kde si mimo jiné vysloužila skvělé recenze od magazínů Aardschok (91/100), SCREAM (6/6) a Rock Hard (Německo) (8/10). Teichiku Records vydalo album v Japonsku a hodnocení magazínu BURRN! obsahuje 88/100 výrok"... (Tiles je) nádherné album s velmi vysokou úrovní techniky a skvělým melodickým smyslem." CD vstoupilo do BURRN! žebříčku na čísle #47.

Tiles se znovu ohlásili v roce 1997 s albem "Fence The Clear", albem, které našlo kapelu, která přijala za své jejich progresivní rockové dědictví a experimentovala s dlouhými strukturami písní, kousky jazzu a těžším zvukem. To také znamenalo začátek dlouhého partnerství s významným producentem Rush Terry Brownem, který album mixoval. "Fence The Clear" bylo opět dobře přijato rostoucí fanouškovskou základnou kapely a sklidilo pozitivní recenze od Aardschok (94/100), SCREAM (5/6), vysloužil si ocenění HM Magazine "Pick of the Litter". Zatímco doma Detroit Free Press označil Tiles za "přední Detroitskou progresivní rockovou kapelou."

Tiles vystoupili z undergroundu s dalším albem "Presents Of Mind" z roku 1999, opět smíchaném Terrym Brownem a obsahující přebal od oceňovaného umělce Hugha Symea. Album sklidilo chválu od Iana Andersona z Jethro Tull: "Tiles jsou nepochybně jednou z nejjasnějších nadějí pro hudební tisíciletí!" a Prog ambasador Mike Portnoy z Dream Theater řekl: "Miluji toto CD. Celý disk je plný skvělého hudebního umění a skvělého psaní písní s chytlavými háčky" – Portnoy pozval TILES na evropské turné s Dream Theater v listopadu 1999. Presents of Mind byl nominován získal několik Detroit Music Awards a obsadil místo na mnoha seznamech "nejlepších roku 1999" od fanoušků i novinářů.

Po dlouhém období zrání se v roce 2004 zhmotnilo čtvrté album Tiles "Window Dressing". Tentokrát Terry Brown řídil celý projekt – produkci, inženýrství a mixování. Koncepční album, které zkoumá situace, kdy "věci nejsou vždy tak, jak vypadají", získalo Window Dressing celosvětově vysoké hodnocení za experimentální směs progových prvků s estetikou temného garážového rocku a bylo nominováno na Detroit Music Award 2005. S propracovaným a zajímavým artworkem Hugha Symea bylo album vydáno s bonusovým živým bootleg diskem ze společného evropského turné kapely v roce 1999 s Dream Theater.

Deska "Fly Paper" vydaná v roce 2008 je pátou studiovou nahrávkou od Tiles. Prostorová produkce Terryho Browna vtáhne posluchače hluboko do hudby – díky čemuž má kapela nový smysl pro experimentování, protože spletitost progresivního rocku koexistuje se svobodou improvizace. Umělec Hugh Syme vykresluje téma zranitelnosti alba pomocí osamělého papírového letadla unášeného na milost a nemilost vzdušným proudům vířícím nad ucpaným městským panoramatem. Fly Paper obsahuje působivý seznam speciálních hostů včetně člena Rock and Roll Hall of Fame Alex Lifesona z Rush, Alannah Myles, Kim Mitchell a Hugh Syme. Ian Anderson z Jethro Tull ocenil Fly Paper jako "dosud nejlepší Tilesovo CD!"

Tiles si připomněli své 20. výročí dvojicí živých nahrávek, které zároveň slouží jako retrospektivní přehled jejich kariéry. První část "Off The Floor 01" byla vydána v roce 2012 a v roce 2014 následoval 2CD "Off The Floor 02". Tiles přináší temperamentní vystoupení "naživo ve studiu", které nabízí nové pohledy na výjimečné skladby z každého z pěti alb kapely. Projekt "Off the Floor", doplněný několika novými instrumentály a dobrodružnými rozšířenými jamy, dává posluchači více než jen uhlíkové kopie studiových verzí, přičemž Terry Brown se stará o mixování a Hugh Syme poskytuje obal. "Off The Floor 02" nominovaný na Detroit Music Award 2015, obsahuje bonusový disk s vybranými písněmi z vystoupení kapely z roku 2005 na festivalu Rites of Spring a dvě videa ze session "Off The Floor".

V letech 2009-2010 byla v USA recese a pár členů kapely přišlo o práci. Zaznamenali i nepříjemné životní události, když oba rodiče Chrise zemřeli v roce 2011. Čas plynul dál, ale pořád skládali písničky a vždy měli velký plán a vizi, jaké bude jejich další studiové album. A samozřejmě si také uvědomovali, že existuje rostoucí mezera, což byl důvod, proč si udělali trochu času a udělali dvě živá alba "Off The Floor", jen aby se na ně nazapomělo. Album začali zkoušet v roce 2011 a začali jsme nahrávat v roce 2013. Technicky bylo hotovo už v roce 2015.

Osm let po svém posledním studiovém albu se Tiles vracejí s fascinujícím magnum opusem "Pretending 2 Run", který má více než 96 minut a představuje 2CD komplet. Je to ambiciózní a bohatě zpracovaný cyklus písní, který spřádá příběh muže zaslepeného a rozčarovaného zradou. Napínavý a expresivní Tiles zkoumají temné téma tím, že kombinuje stylově rozmanité hudební prvky. Lyrické smyčcové aranže, strašidelné sborové výkony, ambientní textury a bujné vokály koexistují s hřmícími bicími, propletenými basovými linkami a armádou kytar, aby vytvořily živý zážitek, který přináší syrovou emocionální cestu příběhu od izolace k vykoupení. Přebal alba v podstatě znamená, že želva může jen předstírat, že běží. A holčička na vrcholu eskalátoru předstírá, že běží za želvou...

Pretending 2 Run (aka „P2R“) představuje prvotřídní produkční tým, který přináší působivou směs zvuku a vize. "Pretending 2 Run" pokračují v partnerství s renomovaným producentem Terry Brownem – a s masteringem oceněného Grammy inženýrem Peterem Moorem, se může pochlubit průhlednou a detailní zvukovou krajinou. Pozorní hudební nadšenci budou odměněni, protože každý poslech odhalí nové a jemné funkce. Dramatický a mnohovrstevný příběh doplňuje pozoruhodná a surrealistická obraznost Hugha Symea. Design a obal hry Pretending 2 Run s bohatou 28stránkovou plnobarevnou brožurou je propracované a ohromující umělecké dílo.

"Pretending 2 Run" je ponurá pouť přes nepřízeň osudu – útěk z temných zákoutí ústraní na váhavém a nepolapitelném hledání vykoupení. Na rozdíl od doslovného, lineárního vyprávění příběh neodhaluje, jak nebo proč se věci staly, ale místo toho sleduje události v důsledku osobních otřesů. Každá píseň vytváří dějovou scénu a umožňuje abstraktní symboliku a vágní představy, aby se vkradly do mnoha textů. Tato vrstva nejednoznačnosti vytváří příležitost pro jednotlivé písně, a co je důležitější, ponechává prostor pro posluchače, aby si příběh přizpůsobil svými postřehy, zkušenostmi nebo představivostí.

Příběh alba začíná v posttraumatických následcích tragédie, kdy se ústřední postava stahuje do sebeuzavřené izolace, otupělá a odpojená od světa. Čas se posouvá, zatímco jeho mysl střídavě cestuje mezi minulostí a poloviční rychlostí oparu přítomnosti a hledá vysvětlení. Jeho uzdravení brání strach, vztek a zmatek, které nyní definují jeho život. Nerozhodnost stojící na několika křižovatkách se stává další překážkou, protože vnitřní bitvy zuří mezi protichůdnými emocemi typu "bojuj nebo uteč".

Kytarista a skladatel Chris Herin prozrazuje: "Potřebovali jsme udělat "něco navíc", pokud bychom chtěli nahrát další album. Museli jsme myslet ve velkém - zkoumat a experimentovat a doufat, že se zhmotní něco, co stojí za to - a evidentně to chvíli trvalo!" To, co Tiles přinášejí s "P2R", je propracované koncepční album, které sleduje ty nejlepší ambice klasického progresivního rocku. Formát písňového cyklu umožnil kapele svobodu zatočit se na artrockové území, protože opakující se hudební témata, reprízy, vyprávění mluveného slova, terénní nahrávky a elektronické textury jsou protkány skrz aranžmá, čímž posilují a doplňují děj. Takže ačkoli album obsahuje propracované vokální a smyčcové aranže a vrstvenou instrumentaci, základ písní je klasický 3-členný: basa, kytara a bicí. A nenechte se mýlit, jádrem "P2R" je dobrodružný kytarový progresivní hard rock, kterým jsou Tiles známí.

Tiles oznámili show k 25. výročí a odchod zpěváka Paula Raricka do důchodu; Band To Forge Onward With New Vocalist Dne 18. ledna 2018 detroitské kvarteto progresivního rocku Tiles s lítostí oznámilo, že jejich dlouholetý zpěvák Paul Rarick odchází do důchodu a opouští i skupinu, což se ironicky shoduje s 25. výročím založení kapely. Dva let po vydání svého vrcholného počinu, hvězdně obsazeného a mezinárodně uznávaného dvojalba "Pretending 2 Run", se členové TILES ocitají v neobvyklé pozici, kdy si připomínají své 25. výročí a zároveň se loučí se svým přítelem. Rarick si odehrál své poslední rozlučkové vystoupení se svými spoluhráči v sobotu 28. dubna 2017 v The Loving Touch ve Ferndale, Michigan.

Propůjčení svého talentu působivé inscenaci "Pretending 2 Run" je i mimořádná sbírka speciálních hostů, Ian Anderson (Jethro Tull), Mike Portnoy (Dream Theater, Winery Dogs), Adam Holzman (Steven Wilson Band), Mike Stern (Miles Davis), Kim Mitchell (Max Webster), Colin Edwin (Porcupine Tree), Kevin Chown (Tarja Turunen, Chad Smith), Max Portnoy (Next to None), Matthew Parmenter (Discipline), Mark Mikel (Pillbugs), Joe Deninzon a další významní hudebníci z oblasti Detroitu.

Vzhledem k tomu, že se na stránkách kapely od 14. června 2019 neobjevila žádná aktualizace webu, byl to malý rekord i podle jejich poněkud nešťastných a minimalistických marketingových standardů. Samozřejmě došlo k aktivitě na Facebooku, především retrospektiva 20. výročí evropského turné z roku 1999 s Dream Theater v první části jejich turné "Scenes From A Memory". I když si možná někteří všimli, že ještě nic nezveřejnili ze závěrečné show v Paříži. Tiles také umístil řadu písní do dokumentů a televizních pořadů, včetně "Dog The Bounty Hunter", "Parking Wars", "OverHaulin", "Project: Ice" a dalších. Skupina vydala několik dalších digitálních singlů v roce 2019 a hlavní skladatel Chris Herin pracuje na sólovém albu, které vyjde začátkem roku 2021.

Zpět
Členové:
Mark Evans - Drums, Percussion (1993-1997, 2005-present)
Chris Herin - Guitars, Keyboards, Mandolin, Banjo
Paul Rarick - Vocals (-2018)
Jeff Whittle - Bass
Bývalí členové:
Kevin Chown - Bass (1994)
Pat De Leon - Drums (1997-2005)

Členové Mark Evans
(celým jménem Mark Brian Evans)
(narozen ***, Detroit, Michigan, United States)
Drums


Mark Evens je americký hudebník a hráč na kytaru, který se narodil a vyrůstal v oblasti Detroitu a je dlouholetým členem progresivní rockové kapely Tiles. Je znám také z působení v kapele House Of Usher. Působí rovněž jako pedagog začínajících bubeníků, když se věnuje správné mechanice těla a technice pro optimální bubnování.


Členové Chris Herin
(narozen ***, Detroit, Michigan, United States)
Guitars, Keyboards, Mandolin, Banjo


Chris je americký hudebník, skladatel a hráč na kytaru. Je členem progressive rockové kapely TILES. Od roku 2014 působí také kapele Discipline. Jako kytarista působil také v kapelách Hanover Fist a Standing Pavement, s níž v roce 1990 vydal nahrávku nazvanou "Crowded Emptiness".

V roce 2018 hostoval na albu "Chronomonaut" americké kapely Glass Hammer.

Členové Jeff Whittle
(narozen ***, Detroit, Michigan, United States)
Bass


Jeff Whittle je americký hudebník a hráč na basovou kytaru, který se narodil a vyrůstal v oblasti Detroitu a je dlouholetým členem progresivní rockové kapely Tiles. Skupina Tiles, založená v roce 1993, zaznamenala obrovský mezinárodní úspěch, vydala téměř tucet alb a hraje věrným fanouškům po celém světě. Tiles také cestovali po Evropě jako předkapela Dream Theater.

Dříve působil také v kapele Section 8.

Členové Paul Rarick
(narozen ***, Detroit, Michigan, United States)
Vocals


Paul Rarick je americký hudebník a zpěvák. Je zakládajícím členem progressive rockové kapely TILES. V lednu 2018 kapelu opustil a odešel do důchodu.

Členové Kevin Chown
(narozen 24. prosince 1969, Escanaba, Michigan, United States)
Bass


Kevin Chown je americký baskytarista nejlépe známý pro svou práci s nejprodávanější finskou zpěvačkou Tarjou Turunen, funk/rock/fusion kvartetem Chad Smith's Bombastic Meatbats a progresivní metalovými kapelami Edwin Dare a Artension. Kromě Bombastic Meatbats je členem instrumentálních skupin Cosmosquad a Der Elefant a také bluesových rockerů Bleeding Harp z L. A. a vystupoval a nahrával s umělci jako Paul Gilbert, Sebastian Bach, Uncle Kracker, Chuck Berry, Ted Nugent, Tony MacAlpine, Jeff Kollman a kapela Tiles. Chown v současné době žije v oblasti Los Angeles, kde kromě svých závazků v kapele pracuje jako žádaný relační hráč, spisovatel, producent a někdy i televizní herec. Byl jedním z členů obsazení 8. řady švédské reality show Allt för Sverige.

Chown se narodil a vyrůstal na venkově v Escanabě v Michiganu a vyrůstal ve velmi hudebním prostředí. Jeho otec byl středoškolský učitel kapely a jeho matka dávala soukromé hodiny klavíru. Původně začínal na bicí, ale brzy přešel na basovou kytaru poté, co slyšel Johna Paula Jonese s Led Zeppelin, a začal profesionálně vystupovat v 15 letech s místní populární kapelou Tyrant.

Po roce na Bay College se Chown přestěhoval do Detroitu, aby navštěvoval Wayne State University, kde získal bakalářský titul v jazzových studiích a v roce 1993 byl oceněn jako "College Jazz Soloist of the Year" na jazzovém festivalu v Montreux Detroit. Ve stejné době se Chown také věnoval své lásce k rock'n'rollu a hrál s několika kapelami po celém Detroitu. Během návštěvy NAMM Show v Anaheimu v Kalifornii v roce 1991 se Chown setkal s kytaristou Jeffem Kollmanem a brzy se připojil k jeho progresivní metalové kapele Edwin Dare z Toleda, OH. Skupina si rychle ohlas v části Středozápadu a v 90. letech vydala 3 studiová alba, která byla obzvláště dobře přijata v Japonsku. Chown také v roce 1996 vydal instrumentální sólové album "Freudian Slip".

Během hraní s Edwinem Darem si Chown také vybudoval reputaci jako producent a hudebník pracující ve vlastním studiu v Detroitu. Mimo jiné se intenzivně zapojil do místní progresivní rockové kapely Tiles, produkoval a hrál na jejich třech albech "Tiles" (1994), "Fence The Clear" (1997) a "Presents Of Mind" (1998). Psal a produkoval písně a znělky mimo jiné pro Detroit Red Wings, Detroit Tigers, Little Caesars Pizza a The Weather Channel. V roce 1997 Chown krátce spolupracoval s detroitskou rockovou ikonou Tedem Nugentem poté, co byl představen místním rockovým zpěvákem Stevem Blackem, spoluhostitelem Nugenta. Při několika příležitostech vystupoval živě ve studiu s Nugentem v jeho rozhlasovém programu.

V polovině 90. let se Chown objevil v rubrice "Spotlight" časopisu Guitar Player, což vedlo k pracovnímu vztahu se sloupkařem GP Mikem Varneym, rovněž vedoucím Shrapnel Records. Chown se stal baskytaristou nově vzniklé nadnárodní progresivní metalové skupiny Artension a nahrál 2 studiová alba "Into The Eye Of The Storm" (1996) a "Phoenix Rising" (1997) pro Shrapnel. Skupinu opustil v roce 1998, ale podílel se jako host na nahrávání dalších dvou alb "Sacred Pathways" (2002) a "New Discovery" (2003). Nahrál také alba s kytarovými virtuosy Tonym MacAlpinem "Violent Machine" (1996), Jeffem Kollmanem "Into The Unknown" (1996) a Georgem Bellasem "Turn Of The Millenium" (1997) a baskytarou přispěl ke dvěma nahrávkám progresivní metalové kapely Magnitude 9.

Chown se v roce 1997 přestěhoval do Los Angeles a rychle se stal velmi žádaným session hráčem, znovu se spojil se svou starou kohortou Edwina Dare Jeffem Kollmanem na různých projektech, produkoval sólové album uznávaného bubeníka Mikea Terrany "Shadow Of The Past" z roku 1999, hostoval jako zpěvák na albu John Westa "Earth Maker" (2002) a hrál na dlouhém seznamu soundtracků pro TV a film. Kromě toho začal pracovat jako herec, vždy hrál hudebníka a měl různá opakující se herecká vystoupení na obrazovce, včetně TV seriálu "How I Met Your Mother". Chown také přistál na kýženém basovém koncertu s platinovým umělcem Uncle Krackerem a procestoval zemi na podporu No Stranger to Shame, což vyvrcholilo vystoupením na dvou domovských koncertech v Escanabě koncem roku 2003.

V roce 2005 se Chown stal basistou a spolupracujícím muzikálovým režisérem Royal Jelly Ivana Kanea, burleskní show s rezidencí v hollywoodském klubu Forty Deuce; skupina dělala národní televizní vystoupení na Jimmy Kimmel Live! v říjnu 2006 provedení klasické Aerosmith "Walk This Way". Chown a další hudebníci z Royal Jelly, Jeff Kollman a Charlie Waymire, také nahráli album původní hudby pod názvem JKB. Bleeding the Soul bylo vydáno v roce 2004 a doprovázeno propagačním videem k písni "By Myself", natočené v klubu Forty Deuce.

V létě 2008 se Chown připojil k rock'n'rollové ikoně Chucku Berrymu kvůli jeho vystoupení na Long Beach Blues Festival. Chown byl také přiveden do skupiny Chada Smitha Bombastic Meatbats, kvartetu orientovaného na fusion/funk ze 70. let 20. století vedeném bubeníkem Red Hot Chili Peppers Chadem Smithem spolu s klávesistou Edem Rothem a Chownovým dlouholetým hudebním společníkem Jeffem Kollmanem na kytaru. Skupina debutovala naživo na NAMM Show v roce 2008, následovalo krátké turné po Japonsku a v následujícím roce vydala své debutové album "Meet The Meatbats". Skupina absolvovala turné po Japonsku ještě dvakrát, přičemž Smithe nahradili Matt Sorum a Kenny Aronoff, a od té doby vydali další dvě alba "More Meat" (2010) a "Live Meat And Potatoes" (2012). Skupina se objevila na začátku ledna 2014 v Guitar Center Drum-Off v klubu Nokia v L.A., kde se k nim připojila kytarová legenda Steve Lukather.


V roce 2011 dostala Chown výzvu, aby se připojila k bývalé zpěvačce Nightwish Tarji Turunen na jejím světovém turné na podporu jejího alba "What Lies Beneath", které zahrnovalo vystoupení po celé Evropě a Jižní Americe. To druhé bylo zdokumentováno prostřednictvím DVD "Act I: Live In Rosario" (2012); Chown se také objevuje na Tarjiných třech nejnovějších studiových nahrávkách "Colours In The Dark" (2013), které debutovaly v Top 10 v půltuctu evropských zemí, "The Brightest Void" (2016) a "The Shadow Self" (2016). V posledně jmenovaných dvou se ve vybraných písních objevuje také Chownův kolega z Bombastic Meatbats Chad Smith. Chown se objevil v propagačním videu "No Bitter End" a zúčastnil se rozsáhlého turné po Dálném východě a Evropě, což bylo zvýrazněno vystoupením na prestižním německém festivalu Wacken Open Air 5. srpna 2016 před asi 80 000 fanoušky.

Chown, který bojoval s epilepsií od svého dospívání, podstoupil 2. května 2013 operaci mozku v USC Medical Center v Los Angeles, CA, poté, co v předchozích měsících prodělal několik záchvatů. Speciálně vytvořená stránka GoFundMe.com získala tisíce dolarů v příspěvcích od přátel a fanoušků, aby pomohla kompenzovat Chownovy značné kapesné výdaje na jeho lékařské procedury. Vydal EP "Light The Way", které vyšlo digitálně 8. května 2013 a bylo doprovázeno propagačním videem k písni "We Light The Way". Pomocnou ruku podali zpěvák Angel Travis, kytarista Jeff Kollman, bubeník Jono Brown a doprovodný zpěvák Marian Tomas Griffin a kytarista Jeffery Marsha.

V březnu 2015 bývalý zpěvák Skid Row Sebastian Bach oznámil připojení Chowna do své koncertní kapely. S Bachem debutoval naživo během 10-denního turné po jihozápadě, v létě 2015 pak následovalo plnohodnotné turné po USA. Oslovil jej také kytarista Paul Gilbert a zárověň pozval aby mu pomohl nahrát jeho poslední album "I Can Destroy" produkované Kevinem Shirleym, které vyšlo koncem roku 2015 v Japonsku a v roce 2016 po celém světě. Na konci roku 2016 Chown spolu s ostatními členy skupiny Tarja Alexem Scholppem a Timmem Schreinerem vydali 3-písňové EP pod názvem "Der Elefant", doprovázené videem k písni "Elefante".

V prosinci 2016 byl Chown oznámen jako nový baskytarista a oficiální člen kapely progressive metalového fusion tria Cosmosquad s kytaristou Jeffem Kollmanem a bubeníkem Shanem Gaalaasem. Chown je uveden na posledním studiovém albu skupiny "The Morbid Tango", které vyšlo začátkem roku 2017. Chown a Kollman byli také součástí sestavy Bleeding Harp, která zaznamenala vydání z roku 2018 "Truth", které obsahuje hostující vokální vystoupení Douga Pinnicka z King's X v coveru klasiky The Allman Brothers Band "Whipping Post".

V listopadu 2018 Chown oznámil pouze digitální znovuvydání svých dvou sólových počinů "Freudian Slip" (1996) a "Light The Way" (2013) pod jménem Kevin Chown. Kromě toho remasterovaný balíček 2 za 1 obsahuje také 3 dříve nevydané bonusové skladby "Detroit Shuffle", kde hraje kytarista Jeff Kollman, "Paris" a "Move The People". Chown je také uveden na Tarjině multiformátovém vydání "Act II" z roku 2018. Dne 1. září 2019 Chown oznámil, že po 9-letém působení v kapele opouští Tarju a připojí se k bývalému frontmanovi skupiny Skid Row Sebastianu Bachovi na podzimní turné po USA. Rovněž řzačal spolupracovat se zpěvákem/skladatelem Trevorem Ohlsenem v rodném městě Escanaba, MI.
30. srpna 2013 "S lítostí oznamujeme, že bubeník Imminent Sonic Destruction, Pat DeLeon, se rozhodl opustit kapelu. Podporujeme Pata jako přítele a jsme vděční za jeho příspěvky během posledních 7 let. kapele jej nahradil Dan Chapa (Switchline, Rockstar). Imminent Sonic Destruction vydali svůj debut Recurring Themes v roce 2012. Album produkoval Roy Z (HALFORD, BRUCE DICKINSON) a obsahuje devět originálních skladeb, které předvádějí vokální harmonie kapely stoupající přes originální progresivní metalové riffování, melodické kompozice a rytmy. bývalý bubeník TILES, Pat DeLeon. Recurring Themes byl financován výhradně kapelou a je k dispozici ke koupi prostřednictvím webových stránek kapely, iTunes, Amazon, CD Baby, Lasers Edge, Dearborn Music a je nyní k dispozici prostřednictvím Nightmare Records.


Zpět
Studiové desky:
2016 Pretending 2 Run
2008 Fly Paper
2004 Window Dressing
1999 Presents Of Mind
1997 Fence The Clear
1994 Tiles
Ostatní nahrávky:
2014 Off The Floor 02
2012 Off The Floor 01
2000 Presence In Europe 1999


Skupina:
Jeff Whittle - Bass Guitar, Fretless Bass, Keyboards, Vocals
Chris Herin - Electric Guitar, Acoustic Guitar, Mandolin, Banjo, Keyboards, Trumpet, Vocals
Mark Evans - Drums, Percussion
Paul Rarick - Lead Vocals, Backing Vocals
Hosté:


Diskografie Pretending 2 Run
2CD, vyšlo 15. dubna 2016, The Laser's Edge, LE1075

Seznam skladeb:
Disc One:
01. Pretending To Run (7:10)
02. Shelter In Place (3:53)
03. Stonewall (6:50)
04. Voir Dire (4:37)
05. Drops Of Rain (5:02)
06. Taken By Surprise (11:22)
07. Refugium (2:55)
08. Small Fire Burning (4:09)
Total Time (45:58)

Disc Two:
01. Midwinter (4:32)
02. Weightless (9:16)
03. Friend Or Foe (6:16)
04. Battle Weary (4:33)
05. Meditatio (1:37)
06. Other Arrangements (2:17)
07. The Disappearing Floor (5:43)
08. Fait Accompli (4:32)
09. Pretending To Run (reprise one) (1:40)
10. Uneasy Truce (4:19)
11. Pretending To Run (reprise two) (1:15)
12. The View From Here (1:28)
13. Backsliding (3:03)
Total Time (50:31)

Produced: Terry Brown
[Other] Arrangements: Tiles and Terry Brown
Additional arranging: Mark Mikel and Matthew Parmenter
Recorded and mixed: Terry Brown at Vis-a-vis Recorders, Ontario, Canada
Engineered: Ryan Arini - Drums and bed tracks recorded at Metro 37 Studios, Rochester, MI
Additional recording at:
Engineered: Mark Mikel at Dead Moth Studio, Maumee, OH
Engineers: Ryan Arini, Mike E. Clark at Electronic Lab Recorders, Sterling Heights, MI
Engineered: Gerald Bostock, Ian Anderson Session, Linwell House, St. Cleve, UK
Engineered: Frank “Cornbread” Jamal at Mike Stern Session, United Sound Systems, Detroit, MI
Engineered: Jerry Guidroz, Mike & Max Portnoy Sessions, MP4 Studio, Philadelphia, PA
Engineered: Anthony Lai, Choir Session, Christ Episcopal Church, Dearborn, MI
(With appreciation to the Reverend Terri Pilarski and Sean Jackman, Director of Music)
Engineered: Matthew Parmenter, France Espitalier Session, Pseudo Studio Southeast
Engineered: KJC Himself, Kevin Chown Sessions, Chown Cali Compound, CA
Mastered: Peter J. Moore at the “E” Room, Toronto, Canada
Art Direction, Design and Illustrations: Hugh Syme
Photography: Paul D’Angelo and Anthony D’Angelo

Skupina:
Mark Evans - Drums, Percussion
Chris Herin - Guitars, Mandolin, Keyboards
Paul Rarick - Vocals
Jeff Whittle - Bass
Hosté:
Alex Lifeson - Guitar (02)
Sonya Mastick - Percussion
Nate Mills - Vocals (04)
Kim Mitchell - Guitar (06)
Alannah Myles - Vocals (03)
Matthew Parmenter - Keyboards (05,08), Vocals (07)
Hugh Syme - Keyboards (07,09)
Diskografie Fly Paper
Vyšlo 2008, 29. ledna 2008, InsideOut Music, IOMCD 289/SPV 79672 CD

Seznam skladeb:
01. Hide In My Shadow (5:44)
02. Sacred & Mundane (5:28)
03. Back & Forth (6:02)
04. Landscrape (4:32)
05. Markers (6:57)
06. Dragons, Dreams & Daring Deeds (8:09)
07. Crowded Emptiness (4:08)
08. Hide & Seek (8:31)
09. Passing Notes (3:18)
Total Time: (52:49)

Produced, Engineered, and Mixed by Terry Brown

Skupina:
Chris Herin - Guitars, Mandolin, Banjo, Keyboards, Trumpet (05)
Pat DeLeon - Drums, Percussion
Jeff Whittle - Bass, Lead Guitar (05)
Paul Rarick - Vocals
Hosté:
Matthew Parmenter - Violin (06,07)
Kim Mitchell - Guitar (04)
Hugh Syme - Keyboards, Orchestration (10)
Diskografie Window Dressing
Vyšlo 3. května 2004, InsideOut Music, IOMCD 167 (Europe) /SPV 085-60662 CD
25. května 2004, InsideOut Music, IOMACD 2080 (North America)

Seznam skladeb:
01. Window Dressing (17:13)
02. Remember To Forget (4:57)
03. All She Knows (4:37)
04. Capture The Flag (9:05)
05. Stop Gap (2:55)
06. Tear-Water Tea (4:15)
07. Unicornicopia (5:22)
08. Paintings (4:47)
09. A.02 (1:18)
10. Slippers In The Snow (3:14)
11. Spindrift (9:30)
Total Time: (67:13)

Produced, Engineered and Mixed: Terry Brown
Additional Engineering: John Smerek

Skupina:
Mark Evans - Drums, Percussion
Jeff Whittle - Bass, Backing Vocals
Chris Herin - Guitars, Mandolin, Banjo, Keyboards
Paul Rarick - Lead & Backing Vocals
Pat DeLeon - Electronic Percussion, Backing Vocals
Hosté:
Kevin Chown - Bass (10)
Sonya Mastick - Percussion (02)
Matthew Parmeter - Violin (10)
Diskografie Presents Of Mind
Vyšlo 22. února 1999, Inside Out/SPV, IOMCD 032 (EU)
1. března 1999, Rock Brigade Records, NEMS86 (South America)
23. dubna1999, King Record Company, KICP682 (Japan)
29. června 1999, Magna Carta Records, MA9038-2 (North America)

Seznam skladeb:
01. Static (5:43)
02. Modification (3:42)
03. Crossing Swords (1:06)
04. Facing Failure (5:41)
05. The Learning Curve (4:40)
06. Ballad Of The Sacred Cows (6:55)
07. The Sandtrap Jig (0:48)
08. Taking Control (5:12)
09. Safe Procedures (7:04)
10. Reasonable Doubt (11:22)
Total Time: (52:13)

Bonus Tracks (Japan Pressing):
11. In The Corner (2:31)
12. Ambition (3:40)
Bonus Tracks (North America Pressing):
11. Patterns (Live) (4:05)
12. Token Plegde (Live) (6:49)
Bonus Tracks (South America Pressing):
11. Another's Hand (6:32)

Produced: Tiles and Chris Andrews
Counsel: Kevin Chown
Recorded: Chris Andrews
Mixed: Terry Brown
Artwork: Hugh Syme

Skupina:
Mark Evans - Drums, Percussion
Paul Rarick - Vocals
Chris Herin - Guitars, Mandolin, Keyboards
Jeff Whittle - Bass, Backing Vocals
Hosté:
Kevin Chown - Bass (08)
Diskografie Fence The Clear
Vyšlo 15. dubna 1997, Standing Pavement Recordings, SPR97001 (North America)
29. září 1997, InsideOut/SPV, IOMCD 014 (Europe)
17. prosince 1997, Teichiku Records, TECW 25642 (Japan)

Seznam skladeb:
01. Patterns (4:31)
02. Beneath The Surface (5:00)
03. Cactus Valley (6:58)
04. Another's Hand (6:32)
05. The Wading Pool (6:24)
06. Gameshow (3:40)
07. Fallen Pieces (1:25)
08. Changing The Guard (7:18)
09. Gabby's Happy Song (0:50)
10. Checkerboards (14:43)
Total Time: (57:21)

Produced: Chris Andrews and Kevin Chown
Assisted: Tiles
Recorded: Chris Andrews
Mixed: Terry Brown

Skupina:
Mark Evans - Drums, Percussion
Chris Herin - Guitars, Keyboards
Paul Rarick - Vocals
Jeff Whittle - Bass
Hosté:
Kevin Chown - Bass, Vocals
Diskografie Tiles
Vyšlo 12. května 1994, Inside Out Music, IOMCD 156 (Europe)
Standing Pavement Recordings, SPR 94001 (North America)
28. června 1995, Dream Circle/Polydor, 527-734-2 (Europe)
21. září 1995, Teichiku, TECW 25047 (Japan)
listopad 1995, Dream Circle, DCD 9516 (Europe)
podzim 1995, Pacific Rim, Aquarius Musikindo, PO211 (Cassette Only)

Seznam skladeb:
01. Analysis Paralysis (5:11)
02. Token Pledge (6:40)
03. Retrospect (2:12)
04. Trading Places (4:27)
05. Bridges Of Grace (4:44)
06. Dancing Dogs (5:46)
07. Scattergram (5:38)
08. Dress Rehearsal (4:56)
09. Supply And Demand (6:11)
Total Time: (45:45)

Produced: Kevin Chown and Tiles
Assisted and Mixed: Chris Andrews
Recorded: Chris Andrews, Pete Bankert & Henry Weck


Skupina:
Disc 1: Off the Floor 02
Mark Evans - Drums & percussion
Chris Herin - Electric guitar, keyboards, backing vocals
Paul Rarick - Lead vocals
Jeff Whittle - Bass guitar, keyboards, backing vocals
Disc 2: Live at the 2005 Rites of Spring Festival
Chris Herin - Electric & acoustic guitars, keyboards, backing vocals
Jeff Whittle - Bass guitar, keyboards, backing vocals
Paul Rarick - Lead vocals
Hosté:
Pat DeLeon - Drums & electronic percussion
Diskografie Off The Floor 02
Vyšlo 2. června 2014, Standing Pavement Entertainment, SPR 014-100

Seznam skladeb:
Disc 1:
01. Patterns (4:38)
02. Hide & Seek (8:09)
03. Taking Control (5:14)
04. Remember To Forget (5:00)
05. Analysis Paralysis (5:18)
06. Cactus Valley (7:01)
07. Sacred & Mundane (6:30)
08. Dancing Dogs (5:45)
09. Safe Procedures (7:31)
10. Another's Hand (6:26)
Disc 2: Live at the 2005 Rites of Spring Festival
01. Intro/Facing Failure (6:48)
02. Ballad Of The Sacred Cows (7:24)
03. Paintings (5:04)
04. Window Dressing (17:03)
Total Time: (98:00)

Disc One:
Produced: Tiles & Bob Phillips
Executive Production: Jeff Whittle
Mixed: Terry Brown
Mastered: Peter J. Moore
Disc Two (Audio) recorded April 30, 2005 at the Colonial Theater, Phoenixville, PA
Produced: Tiles
Mixed: Terry Brown
Mastered: Peter J. Moore
Disc Two (Video):
Directed & Produced: Mathew Kennedy
Cover: Hugh Syme

Skupina:
Jeff Whittle - Bass Guitar, Keyboards, Backing Vocals
Chris Herin - electric & acoustic guitar, mandolin, keyboards, backing vocals
Paul Rarick - lead vocals
Mark Evans - Drums & Percussion
Hosté:
Matthew Parmenter - Violin & Backing Vocals (05), Mellotron (12)
Keith Kaminski - Flute (12)
Diskografie Off The Floor 01
Vyšlo 4. září 2012, Standing Pavement Entertainment, SPR 012-100

Seznam skladeb:
01. Landscrape (4:27)
02. Token Pledge (6:46)
03. Modification (3:39)
04. Capture The Flag (9:36)
05. Changing The Guard (7:18)
06. Segue / Window Dressing (Part IV) (3:49)
07. Dragons, Dreams & Daring Deeds (7:52)
08. Dress Rehearsal (5:06)
09. Hide In My Shadow (5:37)
10. A Minor Interlude (1:59)
11. Checkerboards (15:14)

Bonus Track:
12. The Wading Pool (6:10)
Total Time: (77:33)

Produced: Tiles & Bob Phillips
Executive Production: Jeff Whittle
Recorded: Bob Phillips
Mixed: Terry Brown
Mastered: Peter J. Moore
Cover: Hugh Syme
Layout: Lisa Mansfield

Skupina:
Pat DeLeon: Drums, Vocals
Chris Herin: Guitars
Paul Rarick: Vocals
Jeff Whittle Bass
Hosté:
Diskografie Presence In Europe
Vyšlo 2000, Standing Pavement Entertainment

Seznam skladeb:
01. Introduction (0:46)
02. Patterns (4:34)
03. Token pledge (7:17)
04. Static (5:51)
05. Modification (3:36)
06. Ballad of the sacred cows (7:03)
07. Facing failure (5:44)
08. Another's hand (7:03)
Total Time: (41:54)

Digital Editing: Chris Andrews

Zpět
Tiles 2012

Tiles 2016

Zpět¨
Oficiální stránky:
http://www.tiles-music.com/
https://tilesband.bandcamp.com/
ProgressRock Nahoru
Made by 
©  23.10.2022 
Menu Poslední aktualizace: 23.10.2022
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©