This Winter Machine - progressrock.cz
       

Zpět
This Winter Machine je anglická progresivní rocková kapela z West Yorkshire v Anglii, kterou založil a pojmenoval zpěvák, hudebník a skladatel Al Winter v roce 2016. Začínali s pozoruhodnými vlivy průkopníků symphonic progressive rocku ze 70. let nebo neo-progresivní scény 80. let, zejména od kapel Marillion, IQ, Pendragon, Porcupine Tree, Opeth, Rush a Genesis. K dnešnímu dni skupina vydala dvě alba "The Man Who Never Was" (2017) a "A Tower Of Clocks" (2019). Nyní jsou v přípravě nahrávání svého třetího alba "Kites".

Kapela byla založena na začátku roku 2016 a zpočátku se usadila v sestavě Al Winter (zpěv), Mark Numan (klávesy), Peter Priestley (baskytara), Marcus Murray (bicí) a Gary Jevon (kytara). Koncept nové progresivní rockové kapely vymyslel Winter. Složil asi 10 let před založením kapely píseň, která se stala titulní skladbou debutového alba "The Man Who Never Was". Kapela se rychle stala známou v progresivní rockové komunitě poté, co podpořila populární anglickou rockovou skupinu Magnum na jejich britském turné v červenci 2016. Příbalové CD magazínu Prog Magazine číslo 72 obsahoval píseň "After Tomorrow Comes", která se později objevila na prvním albu.

K původu názvu kapely zpěvák přiznal: "Moje příjmení je hříčkou na jméno kapely. Myšlenka na Winter Machine vzešla z mého denního snu, kdy starý kůň a pluh táhli viktoriánskou mašinu přes pole a proměnili zemi z podzimu na zimu".

Debutové album This Winter Machine bylo nahráno během roku 2016 v Moorcroft Studios a Czar Street Studios v Cleckheatonu a Leedsu. O produkci se postaral sám Winter. This Winter Machine podepsali smlouvu s nahrávací společností Progressive Gears ještě před vydáním alba. "The Man Who Never Was" byla oficiálně vydána 16. ledna 2017 a setkala se s převážně pozitivními recenzemi na mezinárodní úrovni, když recenzenti vyzdvihovali "další velkou britskou prog kapelu". Album také získalo celostránkovou pozornost na vnitřní obálce časopisu Classic Rock Society pro daný měsíc. This Winter Machine byli následně nominováni na cenu "Best Newcomer 2016" na slavnostním předávání cen CRS v březnu 2017.

Kresba na přebalu alba je velmi zajímavá. Není jisté, zda si toho ještě někdo všiml, ale Britové mají tak hlubokou fascinaci telefonními budkami! "Telefonní budka pro mě představuje mizející britskou tradici," vysvětluje Al. "Je to ikonický obrázek, který si mnozí spojují s Velkou Británií, ale ve skutečnosti jsou červené telefonní budky velmi vzácné a častěji je lze vidět na venkově. Také se mi líbilo srovnání starého a 20. století. To byl důvod, proč jsem to zahrnul na přebal." Každý obrázek vypráví příběh a určitě je tam jeden s liškou a osobou v kápi, sovou a ozubenými koly...

Skupina uspořádala 4. února 2017 slavnostní křest alba, na kterém zahráli "The Man Who Never Was" živě a v plném rozsahu. Set také představoval novou píseň s názvem "The Herald", protože skupina začala pracovat v téže době na dalším albu. Krátce po křtu alba se kapela rozešla s Garym Jevonem a Progressive Gears. Graham Garbett a Scott Owens byli rekrutováni, aby zvládli kytarové povinnosti. Rozhodnutí přivést více než jednoho kytaristu vyústilo v rozšířenou zvukovou scénu na živých vystoupeních a přidalo komplexní textury kytarové práce jak v akustické, tak elektrické podobě. "The Man Who Never Was" byla později znovu vydána prostřednictvím labelu F2 Records.

V posledních měsících roku 2017 skupina This Winter Machine několikrát vystoupila, včetně podpůrného slotu pro německou prog kapelu Crystal Palace dne 1. října 2017. Tři nové písně napsané pro další album "A Tower Of Clocks" se objevily během této série show. Písněmi byly "The Herald", "Symmetry And Light" a "Justified". Bubeník Marcus Murray opustil kapelu po jejich vystoupení na Summers End Festivalu v říjnu 2017 a nahradil jej Andy Milner. Milnerovo první vystoupení s kapelou se odehrálo znovu při podpoře Magnum znovu ve Warehouse23 ve Wakefieldu dne 16. listopadu 2017.

Kapela nahrála plné živé vystoupení v Eiger Studios, Leeds dne 20. ledna 2018 se záměrem vydat záběry jako bonusový materiál spolu s nadcházejícím albem nebo jako živé DVD. Na tomto představení debutovaly naživo dvě nové písně "Flying" a "Carnivale". This Winter Machine si zahráli po boku Mostly Autumn na slavnostním předávání cen Classic Rock Society dne 3. března 2018, kde získali cenu za "Nejlepšího nováčka roku 2017".

Práce na druhém albu již začaly v době, kdy byla "The Man Who Never Was" oficiálně vydána. Kapela se zabývala tématy jako čas, ztráta a identita ve volném koncepčním rámci, původně doufali v datum vydání v roce 2018. Předobjednávky začaly v září téhož roku a nabídly je jako zlaté, stříbrné a bronzové balíčky. Zlaté a stříbrné úrovně měly obsahovat bonusové CD obsahující 3 živé skladby z "The Man Who Never Was", převzaté z nahrávky show Eiger Studios v roce 2018 v Leedsu.

Bez zavinění ze strany kapely ale problémy se studiem zpozdily vydání a vedly k tomu, že konečné datum vydání bylo až 20. května 2019, ale fanoušci se shodli, že čekání stálo za to. Bylo evidentní, že se kapela skutečně posunula vpřed, pokud jde o muzikantství, textová témata i produkci. S úžasným obalem od výtvarníka Toma Robertse a interiérovým uměním doplňujícím album byly recenze mimořádně příznivé. "A Tower Of Clocks" bylo také prvním albem This Winter Machine, které bylo vylisováno na vinylu. Po úspěchu CD balíčku byl totiž mezi fanoušky velký zájem o vinylovou verzi, která byla vydána v červnu jako 2LP balíček opět včetně 3 živých bonusových skladeb na straně 4. Ačkoli stále vycházelo pod labelem F2, výroba lisování vinylů pocházela z Plane Groovy, který se nakonec stal hlavním labelem kapely ke konci téhoř roku.

This Winter Machine se 29. července 2018 vydali na své "Tour Of Clocks" turné po Spojeném království a odstartovali je dvouaktovým setem v Cutler’s Arms v Rotherhamu, kde obě svá alba zahráli v plném rozsahu. Odvážný krok zahrát živému publiku dosud nevydané druhé album se vyplatil s ohromně pozitivní odezvou na nový materiál. Turné pokračovalo do druhé poloviny roku a do roku 2019. V dubnu 2019 odešel původní baskytarista Peter Priestly a představil se Stuart McAuley, který s kapelou odehrál své první vystoupení 6. září 2019, na prvním ze tří koncertů tři večery po sobě s německými progery KariBoW.

Rok 2019 vyvrcholil slavnostní show ve Wolverhampton's Slade Rooms, na které kapela také podepsala smlouvu s jejich novou nahrávací společností a přesunula se z F2 Music k Plane Groovy, vydavatelství, které bylo dříve zodpovědné za vydání "A Tower Of Clock" na vinylu. Kapela se nakonec dostala do hlavního města, aby 29. února 2020 vystoupila na 4-kapelové akci v Nambucca v Londýně N7. Bohužel to měla být jejich poslední show roku 2020, protože jejich další plánované vystoupení na Stourport SubFusion Festival bylo bohužel odloženo spolu s dalšími kvůli pandemii koronaviru.

Už během roku 2018 byla zaseta semena nápadu na třetí album číslo tři. Ještě předtím, než se "A Tower of Clock" začalo vytvářet, bylo rozhodnuto o názvu "Kites" (Pokud se pozorně podíváte na obal pro A Tower of Clock, můžete vidět draka puštěného za věží!). Psaní začalo během zkoušek v roce 2018, o uměleckém konceptu bylo rozhodnuto v roce 2019 a začátkem roku 2020 bylo několik skladeb blízko dokončení. V roce 2019 si kapela zahrála i na známém festivalu Summer's End Progressive Rock Festival.

V červenci 2020 se kytarista Scott Owens rozhodl kapelu opustit a počátkem roku 2021, kvůli frustracím ze shromažďování všech ostatních stávajících členů ve studiu najednou, aby mohli dokončit psaní a začít nahrávat "Kites", se Winter rozhodl pro další personální změnu. Bylo potřeba, naverbovat Simona D'Valiho (kytary) a Alana Wilsona (bicí), kteří s nimi již dříve spolupracovali na svém sólovém projektu "Wynter" a Doma Bennisona (kytary) a Dave Closea (baskytara), aby pokračovali vpřed jako This Winter Machine.

Numan, Garbett, Milner a McAuley odešli, aby vytvořili svůj vlastní projekt nazvaný Ghost of the Machine a znovu spojili své síly s předchozím kytaristou TWM Scottem Owensem a zpěvákem Harmony of Spheres Charliem Bramauldem. Bylo dohodnuto, že všechny písně, na kterých pro Kites pracovali, budou spravedlivě distribuovány a ponechány těmi, kteří je napsali. Změna sestavy dala kapele nový impuls a dokončení fáze psaní "Kites" se zrychlilo svěžím tempem, což bylo obtížné dosáhnout během globální pandemie, ale naštěstí tehdejší vládní směrnice umožnily kapele sejít se, aby zkoušela a poté vše zaznamenala při zachování pravidel sociálního odstupu.

V dubnu 2021 britští melodičtí progeři This Winter Machine oznámili téměř úplně novou sestavu, když vydali nové video k písni "Pleasure And Purpose". Skladba je převzata z připravovaného alba kapely "Kites". Ze sestavy, která v roce 2019 nahrála "A Tower Of Clocks", zůstal pouze zpěvák Al Winter. V nové sestavě se k němu připojují kytaristé Dom Bennison a Simon D'Vali, bubeník Alan Wilson a baskytarista Dave Close. "Během lockdownu se ukázalo, že ne všichni chtějí jít vpřed stejným tempem," prozradil Winter. "Lidé měli různé představy o tom, co by chtěli dělat dál, a věci při zkouškách nebyly zrovna skvělé. Rozhodl jsem se, že nechci pokračovat směrem, kterým se chtěli ubírat někteří ostatní. Zbytek kluků je v kapelách už 30 let, takže jsme se vzájemně rozhodli, že přinesu novou krev do TWM a začalo by něco nového. Z mé strany vůbec žádné nepřátelství".

Přestože je nová sestava dočasně bez klávesisty na plný úvazek, podařilo se jim zajistit služby Pata Sanderse (Drifting Sun) jako hostujícího hráče na klávesy na všech skladbách alba. Mezi další speciální hosty, kteří se na albu objeví, patří Peter Jones (Tiger Moth Tales, Red Bazar, Camel) a Mark Abrahams (Wishbone Ash). Kapela v současné době nahrává a odhaduje datum vydání v polovině léta 2021.

Nová inkarnace This Winter Machine se poprvé veřejně objevila 24. dubna 2021 během online Fusion Festivalu na YouTube "Light At The End Of The Tunnel", kde debutovaly tři skladby z "Kites", a to "The Storm", "Limited" a "Pleasure And Purpose". Album nakonec vyšlo až 25. října 2021 a jeho téma popsal Al Winter jako: "...jak bojujeme proti životu a směrům, kterými nás odvane... Je to o tom, jak bojujeme proti tomu, aby nás odvával vítr, ale neuvědomujeme si, dokud se nepodíváme zpět, že to byly některé z nejlepších dnů našich životů... byli jsme zmítání větrem, ale vždycky jsme měli lano ukotvené k zemi... ... a jednoho dne budeme všichni papírovými draci naposledy".

Zpět
Členové:
Al Winter - Lead Vocals
Dave Close - Bass, Backing Vocals (2021-present)
Simon D'Vali - Guitars, Backing Vocals (2021-present)
Alan Wilson - Drums, Percussion (2021-present)
Dom Bennison - Guitars, Backing Vocals (2021-present)
Bývalí členové:
Andy Milner - Drums (2017-2020)
Scott Owens - Guitars (02/2017-2020)
Marcus Murray - Drums (2016-2017)
Stuart McAuley - Bass (04/2019-2020)
Mark Numan - Keyboards (2016-2020)
Gary Jevon - Guitars (2016-01/2017)
Peter Priestley - Bass (2016-?)
Graham Garbett - Guitars (2017-2020)

2016 - 01/2017
02/2017 - 10/2017
10/2017 - 04/2019
Al Winter - Lead Vocals
Mark Numan - Keyboards
Peter Priestley - Bass
Marcus Murray - Drums
Gary Jevon - Guitars
Al Winter - Lead Vocals
Mark Numan - Keyboards
Peter Priestley - Bass
Marcus Murray - Drums
Graham Garbett - Guitars
Scott Owens - Guitars
Al Winter - Lead Vocals
Mark Numan - Keyboards
Peter Priestley - Bass
Andy Milner - Drums
Graham Garbett - Guitars
Scott Owens - Guitars
04/2019 - 07/2020
07/2020 - 04/2021
04/2021 - dosud
Al Winter - Lead Vocals
Mark Numan - Keyboards
Stuart McAuley - Bass
Andy Milner - Drums
Graham Garbett - Guitars
Scott Owens - Guitars
Al Winter - Lead Vocals
Mark Numan - Keyboards
Stuart McAuley - Bass
Andy Milner - Drums
Graham Garbett - Guitars
Al Winter - Lead Vocals
Dom Bennison - Guitars, Backing Vocals
Dave Close - Bass, Backing Vocals
Simon D'Vali - Guitars, Backing Vocals
Alan Wilson - Drums, Percussion

Členové Al Winter
(Narozen ***)
Lead Vocals


Al je britský zpěvák a skladatel. Je zakladatelem a sólovým zpěvákem kapely This Winter Machine.

Al začal svoji vokální kariéru ve velmi mladém věku. Své hodiny zpěvu už absolvoval od 5 nebo 6 let po několik let. Nyní se rozcvičuje před jakýmkoliv vystoupením a také nekouří ani nepije alkohol. V různých kapelách už působil od svých 15 let.

"Byl to standardní heavy rock té doby, v duchu Ozzyho, Ratt nebo Van Halen. Skvělá 80. léta...!" Poté pokračoval ve svém vztahu s prog rockem: "Byl jsem v rané pubertě u kamaráda a prohlíželi jsme si alba jeho bratrů a líbilo se mi, jak vypadá přebal od Rush "Permanent Waves". Tak jsem se podíval na text a usoudil jsem, že "Jacobs Ladder" vypadá jako krátká píseň (jen pár veršů, co já vím!) a dal jsem to na gramofon a úplně mě to nadchlo. Nikdy jsem nic takového ani vzdáleně neslyšel. Od té doby jsem byl jejich fanouškem a dodnes jsou moji oblíbenou kapelou".
Členové Dave Close
(celým jménem Dave Eric Close)
(Narozen ***, Leeds, England)
Bass, Backing Vocals


Dave je britský hudebník a hráč na basovou kytaru. Působí jako basista a doprovodný zpěvák v kapelách This Winter Machine, Burning Sky, The Strikes a The Erics.
Členové Simon D'Vali
(Narozen ***)
Guitars, Backing Vocals


Simon pracuje jako stavební inženýr a manažer se specializací na bezpečnost provozu a silničního provozu ve společnosti CMBDC, Bradford, England.

Hraje na kytaru v kapele This Winter Machine. K jeho oblíbeným kapelám patří Pink Floyd, Genesis a Tool.
Členové Alan Wilson
(Narozen ***, Inverness, England)
Drums, Percussion


Působí v kapelách This Winter Machine, Moth Loves The Flame. V sočasné době žije ve městě Huddersfield. Vystudoval střední školu Inverness Royal Academy.
Členové Dom Bennison
(celým jménem Dominic Bennison)
(Narozen ***, Leeds, United Kingdom)
Guitars, Backing Vocals


Dom skládá od té doby, co v 11 letech, před více než 15 lety, poprvé vzal do ruky kytaru. V průběhu let jeho zaměření a vášeň směřovaly spíše k umění reprodukované hudby. Při sledování této vášně vystudoval Chester University s titulem první třídy v komerční hudební produkci a TV produkci a získal univerzitní cenu za zvuk.

Své dovednosti hudebníka a producenta dále rozvinul při práci s některými špičkovými producenty a inženýry v oboru, včetně Kena Scotta (David Bowie, Elton John, The Beatles). Jako skladatel a producent pracoval v široké škále různých stylů, od blues, hard rocku s The Red Shades, retro indie-folku s Littlebrook a dalšími ambientními stylů, nedávno s Everlate.

V současné době pracuje ve svém osobním studiu v Leedsu, denně nahrávám, produkuje a píše hudbu.

Členové Andy Milner
(Narozen ***)
Drums


Andy cítil volání bubnů od raného věku a nakonec i pozvedl hůlky v raném věku. Zaníceně studoval hru na bicí pod několika dobrými lektory a přitom se prokousával jak v cover kapelách, tak v originálních projektech. Čtyři roky studoval na Leeds College Of Music a vystupoval v jazzových souborech a triích.

Vrátil se ke své lásce - hlasité rockové hudbě a další dvě desetiletí hrál po celé zemi, v Evropě a dokonce i na Dálném východě. Poslední tři roky zastával bubenické křeslo v This Winter Machine. Nyní, pohodlně usazený se svými vynikajícími spoluhráči z This Winter Machine a talentovaným novým zpěvákem Charliem, kapela Ghost Of The Machine nabízí příležitost vzrušujícího nového materiálu na jejich nadcházejícím debutovém albu.
Členové  Scott Owens
(Narozen ***)
Guitars


Scott se vždy věnoval kytarám a hudbě, už od prvních vzpomínek na to, jak s autíčky jezdil po otcově akustické kytaře. Po letech proseb mu rodiče koupili Squier Telecaster a další rok strávil pózováním před zrcadlem v ložnici s mimikou na různé zvukové stopy. Nakonec si myslel, že by se také mohl naučit hrát tu zatracenou věc a tím začala jeho kytarová posedlost.

V tomto okamžiku se Scott po zakoupení 4-stopého magnetofonu dostal také k nahrávání hudby a trávil hodiny přehráváním dem a nápadů na písně. Jeho vášeň pro nahrávání nikdy neustala a je stejně rozšířená i v těchto dnech.

Scottův první skutečný zájem o hudbu byl v roce 1980/1981, kdy poprvé slyšel kapelu Adam and The Ants a jejich album "Kings Of The Wild Frontier". Poslouchal však většinu kytarových kapel ze 70. let jako Fleetwood Mac, The Band aj., až po současné rockové a prog kapely. Poprvé byl zaujat na prog rock poté, co viděl koncert VHS Cassette of Marillion v DeMonfort Hall, Leicester v roce 1990. Hned následující den spěchal a koupil si album "Seasons End" a od té doby se neohlížel. Stále se k tomuto albu pravidelně vrací, ale je také fanouškem alba "Clutching At Straws" z éry Fishe.

Scott, který řadu let hrál v různých místních cover kapelách, a stále hraje, byl vždy součástí "originální" kapely a nakonec v roce 2017 získal roli kytaristy s This Winter Machine. Nyní již jako součást Ghost Of The Machine je nadšený, že může spolupracovat s kluky na vytvoření a nahrání nové fantastické hudby, a těší se, až se vrátí na turné, bude ji hrát živě.
Členové Marcus Murray
(Narozen ***)
Drums


Markus je britský hudebník a hráč na bicí a percussion. V současné době je členem kapely Apostle. Dříve působil v kapele This Winter Machine.
Členové Peter Priestley
(Narozen ***)
Bass


Peter je britský hudebník a hráč na basovou kytaru. Je znám jako bývalý člen kapely This Winter Machine.
Členové Stuart McAuley
(Narozen ***)
Bass


Stuart je britský hudebník a hráč na basovou kytaru. Byl baskytaristou u This Winter Machine, nyní je členem Ghost of the Machine.

Stuart jako progový fanoušek od konce 70. let si koupil mezi prvními prvními alba Yes "Tormato", Genesis "Foxtrot" a Pink Floyd "Relics". Od té doby to bylo stále stejné. I když v pozdějších letech poslouchal hodně německé berlínské školy synth music, jazz a fusion. To vše přispělo k jeho hernímu stylu a přístupu.

Jeho první angažmá v prog kapele bylo u Paragon spolu s Grahamem Garbettem a Davem Hoptonem, se kterým natočil jedno album v roce 1987. Stuart pak hrál v prog power triu Still Life, opět s Garbettem. V této době také odstartoval dlouhou spolupráci s Markem Haganem, který hrál na několika nahrávkách Still Life v roce 1992, které ale nikdy nespatřily světlo světa.

Stuart, Garb a Mark pak spolu hráli v melodické rockové kapele Geneva. Původně koncipované jako pop/rock, ale postupem času se změnili ve více progy. Kromě toho, že hraje na baskytaru v GOTM, Stuart také hraje na kytaru a syntezátory s Markem v elektronické poctě 80. let, Retro Electro a tributem Garyho Numana Replicas.

Stuart se těší na nahrávání nového alba s GOTM, které bude velkolepé, a přinese návrat k živým vystoupením.
Členové Mark Numan
(Narozen ***)
Keyboards


Mark je britský hudebník a hráč na klávesy. Je znám jako bývalý člen kapely This Winter Machine.
Členové Graham Garbett
(Narozen ***)
Guitars


Graham je britský hudebník a hráč na kytaru.

Graham miloval hudbu od velmi mladého věku a po celý život hrál v kapelách s Markem Haganem a Stuartem McAuleym. V outfitu Marka a Grahama jako SAND hráli show s Marillion & John Foxx (původní frontman Ultravox), přičemž dvojice během let i hodně skládala.

Pokud jde o jeho lásku k hudbě, výchozím bodem byl TV pořad s The Bay City Rollers "Shang-a-lang". "Běhal jsem domů ze školy, abych se na to díval, a předstíral jsem, že jsem jako oni s mojí hračkou elektrickou kytarou!" Později jeho sestra dostala akustickou kytaru a měla hodiny ve škole, ale sama neměla takový zájem, zatímco on ano! Použil její akordové listy a vycházel s nimi dobře, ale příliš se nezlepšoval, dokud nezačal poslouchat Rush a Marillion. Pak zjistil, že umí zahrát jejich věci, a odtud vyvinul svůj vlastní styl.

"Myslím, že způsob, jakým nyní hraji, je kombinací Steva Rotheryho a Alexe Lifesona s trochou vybíravosti Johnnyho Marra a vhozeným řinčením". Dává přednost spíše kytarovým melodiím, než sólům, a vždy se snaží mít strukturu ke kytarovým přestávkám, protože věří, že jsou nedílnou součástí struktury písně. Graham věří, že nový materiál s kapelou Ghost Of The Machine je velmi silný a nemůže se dočkat, až začne zkoušet/nahrávat jejich první album.

Zpět
Studiové desky:
2021 Kites
2019 A Tower Of Clocks
2017 The Man Who Never Was
Ostatní nahrávky:Skupina:
Al Winter - Vocals
Dave Close - Bass, Vocals
Simon D'Vali - Guitars, Vocals
Dom Bennison - Guitars, Vocals
Hosté:
Pat Ganger-Sanders - Keyboards (01-07) (Drifting Sun)
Mark Numan - Keyboards (08)
Reuben Jones - Keyboards (09,10)
Peter Jones - Vocals (09)
Mark Abrahams - Guitar Solo (02)
Eric Bouillette Perso - Violin solo (09)
Diskografie Kites
Vyšlo 25. října 2021, Plane Groovy, PLGCD001 (UK)

Seznam skladeb:
01. Le Jour D'avant (1:40)
02. The Storm (Part 1) (5:37)
03. The Storm (Part 2) (4:37)
04. Limited (2:00)
05. Pleasure & Purpose (6:35)
06. This Heart's Alive (6:31)
07. Whirlpool (2:17)
08. Broken (4:58)
09. Sometimes (4:05)
10. Kites (7:19)
Total Time (45:39)

Recorded at Soundworks Stidios & Medicine Room Studios
Produced, Mixed & Mastered: Dom Bennison
Engineered: Dom Richmond & Dom Bennison
Co-produced: Al Winter

Skupina:
Al Winter - Vocals
Mark Numan - Keyboards, Backing Vocals
Graham Garbett - Electric & Acoustic Guitars, Backing Vocals
Andy Milner - Drums, Percussion
Scott Owens - Electric & Acoustic Guitars, Backing Vocals
Pete Priestley - Bass, Bass Pedals
Hosté:
Diskografie A Tower Of Clocks
Vyšlo 20. května 2019, Festival Music, 201905 (UK)
2LP, Plane Groovy PLG076 (UK)

Seznam skladeb:
01. Herald (8:48)
02. Flying (3:31)
03. Spiral (2:17)
04. Symmetry & Light (7:29)
05. Justified (4:39)
06. In Amber (3:57)
07. The Hunt (7:22)
08. Delta (8:26)
09. When We Were Young (5:16)
10. Carnivale (9:10)
Total Time: (60:55)

Producer: Al Winter
Recorded, Engineer: Dom Richmond
Artwork: Tom Roberts

Skupina:Al Winter - Vocals
Gary Jevon - Guitars
Mark Numan - Keyboards, Backing Vocals
Peter Priestly - Bass
Marcus Murray - Drums
Hosté:
Diskografie The Man Who Never Was
Vyšlo 16. ledna 2017, Progressive Gears, PGR-CD0003 (UK)

Seznam skladeb:
01. The Man Who Never Was (16:05)
      a. Asleep
      b. Dreaming
      c. Snow
      d. Awake
02. The Wheel (9:28)
03. Lullaby (Interrupted) (4:53)
04. After Tomorrow Comes (7:58)
05. Fractured (10:26)
Total Time: (48:50)

Recorded at Moorcroft Studios, Clekheaton and Vzar Street Studios, Leeds
Produced: Al Winter
Engineered: Tom Fox & Dave Whitaker
Visual Design: Sandor Kwiatkowski, Locarno, Switzerland

Zpět


This Winter Machine 2019

This Winter Machine 2021


This Winter Machine 2021 - Left to right: Al Winter, Dom Bennison, Simon D’Vali, Dave Close, Alan Wilson

Zpět

    Oficiální stránky:
    https://thiswintermachine.uk/
    https://progressivegears.bandcamp.com/album/the-man-who-never-wasProgressRock Nahoru
Made by 
©  25.12.2021 
Menu Poslední aktualizace: 26.12.2021
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!