SEZNAM SKUPIN A STRÁNEK - progressrock.cz The Raging Project - progressrock.cz

Zpět
The Raging Project je fantastické hudební dobrodružství, které vytvořil hráč na klávesy/hráč Ivan Jacquin (Foreign Rock Opera, Psychanoia...). The Raging Project vzešel z projektu Rage, který v roce 2007 vymysleli v Besançonu, Bourgogne-Franche-Comté, ve Francii Ivan Jacquin a kytarista Lionel Fevre. Začínali jako elektro-metalové duo v Besancon/Dole/Chalon, Bourgogne-Franche-Comté, Francie, později se k nim připojila Jenou Kailloux na doprovodných vokálech nebo zpěvačka Jeannick Valleur. V roce 2009 vydali 5-skladbové EP pod názvem "Project Rage", kterému se dostalo vřelé přijetí v evropském undergroundovém tisku a publiku té doby. Přestože se projekt původně zaměřoval na to, aby se stali plnohodnotnou kapelou. Zkusili pak dát dohromady super partu s bubeníkem, basistou, hlavním kytaristou a druhým klávesistou. Čelili mnoha výzvám a po třech koncertech a vnitřních konfliktech pokus ztroskotal, projekt byl opuštěn, což vedlo k delšé přestávce v jejich hudebních snahách.

Skladby, které byly složeny v letech 2007 až 2009 a byly předmětem 5-skladbového EP "Project Rage" byly v roce 2021 remasterovány a jsou k dispozici k poslechu a/nebo stažení.

V polovině roku 2021 po vydání druhého alba své Foreign Rock Opera", se Ivan rozhodl oživit dřímající hudbu z popela. Po delší pauze se Ivan obklopil řadou přátel umělců a prestižních hostů, kteří jsou součástí nového francouzského a mezinárodního rockového, metalového a progového výkvětu The Raging Project a vydavatelství Black Dog Promotions tak mohlo pro rok 2024 přijít s další skvělou kapelou.

Ivan se o projektu vyjádřil: "Většina písní hovoří o tom, jak zacházíme s naší planetou, a to povede ke konci lidstva. Takže jsem byl smutný, naštvaný a trochu zoufalý při psaní hudby a slov, takže jméno bylo nalezeno bez problémů. Projekt Rage byl ve světě použit tolikrát, a tak jsem se rozhodl ponechat toto téma v jiném názvu, stal se z něj The Raging Project".

Projekt vydal své první 12 skladbové album s názvem "Future Days" v roce 2024 a shromáždil úžasné známé hudebníky v rockovém, prog a metalovém světě. "Future Days" přináší dvanáct písní, dvanáct opravdu metalových nálad se stopami elektro, heavy a prog-rockových prvků na introspektivní cestu očima cestovatelů po celé zemi, kteří přemýšlejí, zda by si lidské bytosti měly zasloužit pomoc při záchraně své planety a léčení jejich šílenství moci a nikdy nekončící technologie… nebo je nechat selhat v blízkém a smrtelném osudu.

První singl "Don't Want" z nadcházejícího alba "Future Days" byl k dispozici již 6. prosince 2023. Nicméně album vyšlo až 1. února 2024.

The Raging Project s "Future Days" trochu připomínají Faith No More. Ve skutečnosti otvírák "Warning" připomíná jejich píseň "Epic", je jen hlasitější a s větším vztekem, ale zároveň schází ten nádherný klavír na konci písně. "Rage" nabízí velmi cool syntezátor a zvuk kláves na začátku, když bicí Leo Margarit buší do rytmu. Vokály Ivana Jacquina vzplanou a křičí (co jiného) vztekem! Ingrid Denis se přidává později, aby trochu zmírnila zvuk vokálu. Ale také do toho tvrdě kope. Hra na klavír a klávesy je vynikající a není přehlušena mohutnými elektrickými kytarami. Téměř zuřivý rap vypukne blízko konce písní a pokračuje až do konce. Singlová "Don’t Want" má v sobě ještě více jedu. Ukřičenější metalové vokály, ještě vylepšené ženskými vokály od Jeannick Valleur. Tato píseň má více smyčců a chladnějších syntezátorů a kláves. Zvuky jako varhany Hammond také hrají klíčovou roli při vylepšování efektů zvukové krajiny. Bicí v obou těchto těžkých písních jsou vynikající. Kytarové sólo mezi Ivanem Jacquinem a Fabricem Lacourtem je elektrické. To také zní trochu jako to, co na nás Phantom Elite vypustil minulý rok.

Píseň "Colere" začíná tradičnějším rock/metalovým zvukem, s metalovými kytarami a varhanním zvukem, dobře se mísí s výkonnými bicími. Texty jsou ve francouzštině a zcela určitě popisují metalová témata. Varhanní sólo uprostřed je skvělé, ale končí příliš brzy. Pozdní střední sekce kláves a syntezátorové efekty jsou jedny z nejlepších na albu. Brzy se však vrací křičící vzteklý zpěv a metalová kytara. V "Even if I Bleed" hraje Amanda Lehmann na kytaru a zpívá. Otevírá se několika velmi skvělými klávesnicemi a syntezátory. Velmi prostorný, s masivním duněním bubnu. V jedné z mála písní zpívá Ivan Jacquin svým pravidelným rock/metalovým vokálem. Amandin zpěv dosahuje výše, aby poskytl metalovou verzi jejího hlasu, kterou na jejích jiných albech není slyšet. Jednoduše jedna z nejlepších písní na albu. Hra na kytaru je také jedna z nejlepších na albu.

"I Wanna Dance" začíná další skvělou spoluprací syntezátorů a kláves. Elektrická kytara je přidána, aby tento stavební hurikán přenesla do řevu. Ivan Jacquin pak zpívá o tanci společně se všemi svými kamarádkami. Je to v podstatě taneční rytmus zasazený do metalové kytary a skvělých syntezátorů a kláves s bušícími bubny. "Ambient" je nejpomalejší skladba na albu. Otevírá ji krásný klavír a pomalá elektrická kytara. Ivan Jacquin pokračuje v opakování slov "padlý anděl", vše nastaveno na ambientní zvuky, smíchané s kytarou, klávesami a pomalými bicími. Ingrid Denis se vrací ke konci pro svůj nejlepší vokální výkon. Další "Turn" je plná rocku, plná heavy metalové kytary a bouřlivých bicích, ke kterým se připojují zvuky varhan. Vztek je zpátky a Ivan Jacquin poskytuje metalové rockové vokály s plným hrdlem. Skladba "On Earth" začíná vynikajícími vesmírnými syntezátory a klávesami z daleké galaxie. Krásné, zvlášť po poslední písničce. Ivan Jacquin zpívá: "Když byl pokácen poslední strom. Poslední chycená ryba. Pak si uvědomíte, že peníze se nedají jíst. Co jsme to Zemi udělali?" V této skladbě zní Ivanův hlas téměř jako hlavní zpěvák Depeche Mode, Dave Gahan. Velmi hluboký, temný pohled na ten den, kdy pomalu ničíme to, co zbylo ze Země. Amanda Lehmann se připojuje k Ivanovi, aby pomohli uzavřít tuto epickou, více než 10-minutovou píseň. Slavný klávesista Derek Sherinian z Dream Theater a mnoha dalších skvělých kapel hraje na klávesy a Theremin.

"Procession" začíná pomalu, s měkkými, teplými klávesnicemi. Pak piano a syntezátory promísí s basou a kytarou. Skoro jako pohřební pochod po tom, co se stalo v poslední skladbě. Ivan čte prohlášení ve francouzštině. Sóla elektrické kytary vybuchují kolem zvukové kulisy, zatímco klávesy a syntezátory hrají dál. "Wrath" už je bonusová skladba, anglická verze čtvrté skladby na albu s názvem "Colere". Amanda Lehmann se vrací hrát na kytaru a zpívat na albu blíže, "Meme Si Je Saigne“" Jedná se o bonusovou skladbu a francouzskou jazykovou verzi skladby 5 "Let It Bleed".

Zpět
Členové:
Ivan Jacquin - Vocals, Keyboards, Percussions, Electro Sounds

Hostující členové:
Jeannick "Jena" Valleur (Amonya, Foreign Rock Opera) - Vocals
Ingrid Denis-Payet (Jirfiya, Oscil) - Vocals
Geoffrey Baumont (Aegirson, Void) - Guitars
Olivier Gaudet (Psychanoia, Foreign Part I&II, Homeostasis & Entropia) - Guitars
Jean-Pierre Louveton (Nemo, JPL, Wolfspring) - Guitars, Vocals
Fabrice Lacourt (Helium's Station) - Bass, Guitars
Franz Koehler (Taennchel, Jungle Revival, Greyswood) - Bass
Jean-Philippe "Jeanffy" Ciman (Psychanoia, Foreign Part I&II) - Bass
Henri-Pierre "HP" Prudent (Pulse Session Tribute Pink Floyd, Foreign Part I&II) - Drums
Thierry "Titi" Charlet (Psychanoia, Foreign Part I&II, The Bitten Boys) - Drums
Leo Margarit (Pain of Salvation, Foreign Part II...) - Drums

Zpět
(Narozen 16. června 1972, Dole, France)
Vocals, Keyboards, Percussions, Electro Sounds


Ivan Jacquin je francouzský hudebník a hráč na klávesy, basovou kytaru a perkuze. V současné době je nejznámější jako zakladatel a leader The Raging Project. Působil také v kapelách Foreign Rock opera, Psychanoia a Amonya.

Ivan působil v kapelách Amonya (2005-present), Foreign Rock Opera (2012-present), Psychanoia (2010-present) a Projekt One. Dříve byl členem Aegirson (2004), s Horrified (jako Ivan "Klako" Jacquin, 1988-1991) vydal desky "Maggots Revenge" (1990, Demo) a "Occulta" (1991, Demo). Rovněž v Lifeseeker (1992-2002) hrál na klávesy a na bicí. Poté založil i vlastní projekt Project Rage (2007-2010), s nímž v roce 2008 vydal EP "Project Rage", který posléze opustil.

Zpěvák a klávesista Ivan Jacquin je znám jako autor symfonie "The symphony of the Wandering Jew". Nápad vytvořit toto mistrovské dílo se mu zrodil v mysli, když v minulosti četl několik knih a kronik o mýtu o potulném židovi a inspirovaly jej celé tři písně v progresivní a symfonické rockové náladě. Cizí bude trilogie... Výsledkem byly dvě alba "The symphony of the Wandering Jew Part I" (2014) a "The symphony of the Wandering Jew Part II" (2020).

Zpět
Studiové desky:
2024 Future Days
2009 ProjectRage (EP)
9999 Sphere of Resonance (EP)
Ostatní nahrávky:
2023 Don't Want (SP)Skupina:
Ivan Jacquin - Vocals, Keyboards, Programming, Bass Synthesizer (01,03,05,06,10,11)
Henri-Pierre Prudent - Drums (04,06,10,11)
Franz Koehler - Bass (04,07,09,11)
Fabrice Lacourt - Guitars (01,03,08,09), Bass (03)
Jean-Philippe Ciman - Bass (02,08)
Leo Margarit - Drums (02,03,05,12)
Thierry Charlet -Drums (07,08,09)
Olivier Gaudet - Guitars (02,04,05,12)
Stelios Gatziolis - Guitars (11)
Geoffrey Baumont - Guitars (06,07)
Jean-Pierre Louveton - Guitars (07), Vocals (12)
Amanda Lehmann - Guitars (05,12), Vocals (05,09)
Jeannick Valleur - Vocals (03,04,09)
Ingrid Denis - Vocals (02,07,09)
Greg Giraudo - Vocals (11)
Hosté:
Derek Sherinian - Keyboards, Theremin (09)
Diskografie Future Days
Vyšlo 6. února 2024,

Seznam skladeb:
01. Warning (2:36)
02. Rage! (6:00)
03. Don’t Want (5:18)
04. Colere (4:51)
05. Even if I Bleed (7:34)
06. I Wanna Dance (2:55)
07. Ambient (6:47)
08. Turn (2:51)
09. On Earth (10:43)
10. Procession (9:00)
11. Wrath (Bonus Track, Colere English version) (4:51)
12. Meme Si Je Saigne (Bonus Track, Even if I Bleed French version) (7:34)
Total Time: (71:00)

Music, Concept and Lyrics: Ivan Jacquin
Mixed and Mastered: Markus Teske in Bazement Studio
Artwork and Design: Jeannick Valleur

Skupina:
Ivan Jacquin - Keyboards, Vocals, Programs, Composition
Lionel Febvre - Guitars
Jeannick Valleur - Background Vocals
Hosté:
Jérôme Pernet - Bass
Christophe - Drums
Laurent Didier - Guitars
Lionel Fevre - Guitars, Vocals
Jeny Kailloux - Vocals
Diskografie Project Rage
EP, vyšlo 1. ledna 2009, self-released

Seznam skladeb:
01. Rage! (2021 Remastered) (6:03)
02. Dont't Wanr (2021 Remastered) (5:16)
03. Colere (2021 Remastered) (4:52)
04. Turn (2021 Remastered) (2:54)
05. Procession (2021 Remastered) (8:52)
Total Time: (27:57)

Artwork: Jeannick Valleur
Skladby byly remixovány a remasterovány v rocer 2021, nyní pod hlavičkou The Raging Project.


Skupina:
Ivan Jacquin - Vocals, Keyboards
Leo Margarit - Drums
Fabrice Lacourt - Bass and Guitars
Ingrid Denis - Vocals
Hosté:
Diskografie Don't Want
SP, vyšlo 6. prosince 2023,

Seznam skladeb:
01. Don't Want (5:08)
Total Time: (5:08)


Zpět
Zpět
Oficiální stránky:

http://www.facebook.com/theragingproject/
http://theragingproject.bandcamp.com
https://www.youtube.com/@theragingproject
https://foreignrockopera.bandcamp.com/ProgressRock Nahoru
Made by 
©  6.2.2024 
Menu Poslední aktualizace: 6.2.2024
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©