The Fierce And The Dead - progressrock.cz

     


Zpět
The Fierce And The Dead je mezinárodně uznávaná psychedelická instrumentální kapela ze severního Londýna, která je součástí britské undergroundové post-rock/psychedelické/progresivní/stoner rockové scény posledních 9 let. V roce 2018 to byly Prog Album Of The Year časopisu Classic Rock Magazine a 8. místo v nejlepších albech časopisu Prog Magazine za rok 2018 a 11. místo v seznamu čtenářů Louder.com nejlepších alb roku 2018 mezi ostatními pozitivními tisky. Dnes už mají základnu věrných fanoušků.

Objevili je Stuart Maconie na BBC 6 Music a Steve Davis na jeho Interesting Alternative Show a hráli s každým od Hawkwind po Crippled Black Phoenix, Evil Blizzard, Big Business a Monkey 3 na festivalech v USA a Velké Británii včetně Arctangent, HRH, Ramblin Man a Rosfest. Jejich londýnská vystoupení jsou často vyprodána měsíce napřed a kapela neustále koncertuje. Vydali zatím 3 alba včetně jejich nejnovějšího "The Euphoric" přes BEM Records spolu s několika EP a živými minialby. V roce 2019 kapela hrála na několika významných festivalech včetně Freak Valley v Německu a hlavních show po celé Velké Británii.

V roce 2018 vydali své průlomové třetí album "The Euphoric" prostřednictvím BEM Records, které bylo Prog Album Of The Year časopisu Classic Rock Magazine a 8. ve výběru kritiků časopisu Prog Magazine. Časopis Prog je zařadil do svých 100 Ikon Prog. Nedávné hlavní show v Manchesteru a Londýně byly vyprodány.

Všichni členpvé vyrůstali ve městě jménem Rushden v Northamptonshire. Mělo to docela eklektickou hudební scénu, jak tomu bylo v 90. letech. Byly tam tyto malé izolované kapsy kultury a tehdy to bylo skvělé místo k vyrůstání. A byla tam spousta jejich hudebních hrdinů, se kterými jsme vyrůstali. Takže tam pobývali spolu všichni v různých kapelách. Pak postupně jako lidé z provinčních měst všichni utekli do různých částí země. Během následujících zhruba deseti let se všichni pohybovali po celé zemi, ale stále jsme byli v kontaktu. A pak všichni skončili v Londýně na začátku roku 2000 a do roku 2010 dali postupně dohromady kapelu, což jsou The Fierce and the Dead. Ve skutečnosti to začalo jejich kytaristou Mattem [Stevensem], který byl poměrně plodným sólovým umělcem, i když tento termín nenávidí, ale je to přesně to, co dělal.

S názvem Matt přišel už dávno. A ani on si vlastně není jistý, o co jde. Bylo to jen něco, co možná špatně zaslechl, nebo si to jednou zapsal, nebo... A pak se z toho stalo jméno a všichni si mysleli, že to zní dobře. Tajemno, nebo tak něco. Ale všem se líbí zkratka TFATD, která také funguje. Název nemá žádný zvláštní hluboký význam, je to jen jedna z těch věcí, kterou někdo řekl.

The Fierce And The Dead (=TFATD) se sídlem v Londýně ve Velké Británii vzešli z improvizovaného nahrávacího experimentu v roce 2010, který byl původně zamýšlen jako druhé sólové album Matta Stevena. První věc, kterou jsme udělali, byla skladba s názvem "Part 1", což bylo něco pro Mattovu desku. Stuart, Matt a Kevin spolu hráli už mnoho let. Ideou bylo upravit to pro Mattovo album, ale při poslechu a při míchání se to nějak odvíjelo. Nebylo nalezeno místo, kde by to mohli uříznout tak, aby to dávalo smysl dál. Byla to taková intuitivní věc, která se neustále valila. Byla to doslova nehoda, bylo to něco, co jen hráli živě a pak to živě nahráli v Kevově starém studiu. Dynamika přicházela a odcházela, Matt to přehrál a prostě se to rozvinulo. Tak si řekli: "Víte co? Zatraceně, dáme to takhle ven". A pak to získalo větší pozornost než cokoli, co jsme kdy udělali. Vyvinulo se to v projekt spolu s Kevinem Feazeyem na basu a Stuartem Marshallem na bicí. The Fierce And The Dead vznikli jako instrumentální trio a od debutu s 19-minutovým jednoskladbovým EP "Part 1", který kombinuje epický post rock s elektronikou, krautrockem a psychedelií, se neustále vyvíjeli. Jejich první EP "Part 1" (jedna 19-minutová skladba) vyšlo v roce 2010 s nečekaným ohlasem kritiky.

Svůj studiový debut "If It Carries On Like This We Are Moving To Morecambe" vydali v květnu 2011. První album bylo většinou improvizováno ve studiu. Vlastně nikdy nic nenapsali. Měli riff nebo nápad a mysleli si, že vejdou do studia a budou hrát živě. To se povedlo, ale pak si uvědomili, že nic z toho nemůžou hrát naživo, protože Matt hodně vrstvil kytary a podobně. Takže tehdy přizvali Steva Cleatona, aby se připojil. A v tu chvíli se to všechno stalo, jako by se z nich stala opravdová kapela. Debutové album přidalo do mixu hardcore punk, jazz a ambientní vlivy. V průběhu těchto dvou nahrávek si kapela začala získávat kultovní přívržence a uznání kritiky od undergroundového i mainstreamového hudebního tisku. Nahrávka, nazvaná časopisem Rock-A-Rolla jako "...závan čerstvého vzduchu", je věnována vzpomínce na blízkého přítele Dana Wilsona, který zemřel během nahrávání alba. Kapela nahrávala jako tříčlenná a na saxofon hrál Terry Edwards (Gallon Drunk, Nick Cave, Tindersticks, P.J.Harvey) a přizvali si i starého přítele, kytaristu Steva Cleatona, aby pomohl hrát skladby naživo.

Na konci roku 2011 skupina odehrála řadu koncertů a také nahrála EP s názvem "On VHS", které vyšlo v březnu 2012, bylo první se Stevem jako stálým členem kapely. EP bylo opět příznivě přijato fanoušky i kritiky, blog Here Comes The Flood jej popsal jako "...setkání King Crimson se Sonic Youth". Počátkem roku 2012 kapela začala hrát živě s přidáním druhého kytaristy Steva Cleatona, což dalo TFATD silnější zvuk, který se přenesl i na EP "On VHS", které obsahovalo oblíbenou "666…6". Nutno podotknout, že Matt, Kev, Stuart a Steve spolu hráli v různých podobách již více než 10 let a také vystupovali s jinými kapelami nebo jako sóloví umělci. The Fierce And The Dead často srovnáváni s King Crimson a Black Flag. Následovalo další turné, včetně turné s balíčkem Stabbing A Dead Horse sponzorovaného Rock-A-Rolla/Prog Magazine spolu s Knifeworld a Trojan Horse a vystoupení ve snookerovém přehrávači a v rozhlasové show „Weird“ hudebního fanouška Steva Davise.

TFATD bylo možno vidět vystupovat v Londýně v létě 2012. V říjnu 2012 skupina absolvovala turné po Velké Británii v rámci Prog Magazine podporovaného 'Stabbing A Dead Horse Tour' spolu s kapelami Knifeworld a Trojan Horse, které skončilo vyprodaným koncertem v The Lexington v Londýně. Během začátku roku 2013 pokračovali v živém hraní při psaní písní pro druhé album. V srpnu téhož roku byli nominováni v kategorii 'Limelight' při výročních cenách Prog Magazine.

The Fierce And The Dead se v květnu 2013 odebrali do venkovské idyly Farheath Studios a během čtyř dnů vytvořili novou desku. Album nazvané "Spooky Action" bylo vydáno v listopadu 2013. Jednalo se o první album TFATD, které vyšlo prostřednictvím Bad Elephant Music, vydavatelství, které si skupinu smluvně zavázalo na začátku roku 2013. Stále se vyvíjející "Spooky Action" zůstalo stále instrumentální, ale přidalo do zvuku kapely propojené kytary ovlivněné Televison, math metal a písně o kvantové fyzice. "Spooky Action" se na konci roku objevila v mnoha blozích a časopisech a byla kriticky oceněna portály Total Guitar, Rock A Rolla, Classic Rock, Echoes And Dust a mnoha dalšími. Album bylo podpořeno řadou koncertů po Velké Británii a Evropě, které pokračovaly i v následujícím roce. Rok zakončili nominací na cenu Prog Magazine za nejlepší nový počin. Koncerty na podporu "Spooky Action" pokračovaly i v roce 2014, kdy remixovali F.U.R.S., byli hlavní hvězdou festivalu Strangeforms v Leedsu, hráli po boku Anathemy a cestovali po Velké Británii ke stále rostoucí fanouškovské základně.

The Fierce And The Dead často srovnáváni s King Crimson a Black Flag. Matt popsal album jako "Písně o kultech, kvantové fyzice a nepřítomných přátelích". Terry Eewards se vrátil, aby přidal žesťové nástroje do dvou skladeb a Sarah Gill, z Madam, přispěla violoncellem.

V roce 2015 vydali EP "Magnet", které se při vydání vyprodalo. Odehráli mnoho dalších koncertů, včetně podpory projektu Dave Lombardo post Slayer Philm, Crippled Black Pheonix a The Aristocrats. S Cleft, Alright The Captain a noha dalšími vystoupili na Riff-Fest v Manchesteru a hráli na festivalu Arctangent spolu s 65daysofstatic, Deafheaven a Deerhoof. Hned poté začala kapela pracovat na svém třetím studiovém albu. V roce 216 byli vybráni jako první instrumentální počin, který bude hrát na festivalu Ramblin' Man spolu s Hawkwind, Europe a Whitesnake, spolu s dalšími festivalovými vystoupeními v průběhu roku 2016 vedle jiných festivalových vystoupení a koncertů mimo jiné s Chuckem Mosleym z Faith No More, Hark, Evil Blizzard a PFM.

TFATD se vrátili ze svého prvního vystoupení v USA na ceněném festivalu Rosfest 2017 v Gettysburgu, po kterém následovalo vydání dobře přijatého živého alba "Field Recordings - Live At Ramblin Man". Letos v létě hrají šňůru festivalů a nahrávají své třetí plnohodnotné studiové album.

V roce 2018 vydali své průlomové třetí album "The Euphoric" prostřednictvím BEM Records, které bylo vyhlášeno Prog Album Of The Year magazínem Classic Rock Magazine a bylo 8. ve výběru kritiků časopisu Prog Magazine. Časopis Prog je zařadil do svých 100 Prog Icons a několik let a kategorií se objevovali na předních příčkách v anketě čtenářů časopisu, ačkoli se kapela nikdy nepovažovala za jednoznačný prog. Koncerty před COVID lockdownem v Manchesteru a Londýně byly vyprodané měsíce předem.

Album nahrál, mixoval a masteroval baskytarista Feazey. Je jasné, že je to zkušený inženýr a album zní velmi dobře. Daří se mu udržet hlučné a bzučící tendence TFATD prominentní a přímočaré, aniž by byl zvuk drsný nebo arogantní. Album silně otevírá poutavý "Truck". Kapela bez námahy buduje a dekonstruuje melodická témata, přičemž kytary a basy se střídají mezi vyvíjejícími se unisony a kontrapunkty. Střední část s výraznými kytarovými akcenty trochu ztrácí na působivosti do těžké komprese, ale stále je dramatická. Skladba skutečně rozkvétá kolem tříminutové hranice, protože aranžmá se stává zvukově hutnějším a aura triumfální. Album pokrývá hodně hudebního území a zároveň poskytuje typ syrové kombinace experimentálního space rocku a melodie, kterou je skupina dlouho známá. Singly "Truck" a "1991" jsou dokonalými příklady vysoké kvality psaní písní.

V únoru 2021 kapela vydala živé EP, nahrané v The Hope and Anchor v únoru 2020 a je to belter. V té době měli hrát na festivalu na konci března v Holandsku, ale bubeník Stuart si docela vážně poranil ruku, a tak spolu nemohli hrát nějakou dobu, dokud se neuzdravil. Takže se chystal tento velký koncert. Mezitím v pozadí byly už zprávy o Covidu, který se pomalu plížil. Zarezervovali si koncert Hope & Anchor jako rozcvičku. Byl to poslední koncert, který kapela odehrála před vypuknutím pandemie.

V květnu uvolněný singl "Wonderful" je první skladba, která obsahuje vokály od basisty Kevina Feazeyho se saxofonem od Terryho Edwardse (PJ Harvey, Spiritualized, Faust). Skladba pochází z připravovaného čtvrtého alba, které má vyjít koncem roku 2022. Je to bystré a temperamentní číslo s naléhavostí. Sbor "Wonderful, Everything, Wonderful, Always" působí jako syčivý a hraničí s lehce maniakálním výpadem. Je to syrové a energické a využívá prvky zářivého prostředí uprostřed písně, než se ten otravný refrén znovu objeví s pomstou.


The Fierce And The Dead oznámili, že vydají koncem roku 2022 zbrusu nové album pojmenované "News From The Invisible World" prostřednictvím Spencer Park Music. Dne 22. července 2022 odhalili The Fierce And The Dead videoklip ke svému zbrusu novému singlu "Golden Thead". Stejně jako předchozí singl "Wonderful" obsahuje "Golden Thread" zpěv basisty Kevina Feazeyho. "Golden Thread jsme začali psát těsně před prvním locdownem a pokračovali jsme v jeho pilování, zatímco jsme byli všichni izolováni", vysvětluje Feazey. "Spoustu zvukových souborů si navzájem posíláme. Jeho zaměření se během všech těch měsíců měnilo, jak jsme se více přizpůsobili zvuku, který jsme vyvinuli. Má to riffy, ale myslím, že je to produkt situace, kterou jsme všichni společně prožili, kdy se všechno zdálo neskutečné. Píseň, kterou miluji, má snovou logiku". "Je to naše nejvíce riffově orientovaná skladba s progresivní strukturou", dodává kytarista Matt Stevens. "Hráli jsme "Golden Thread" na našich nedávných koncertech a zdálo se, že to jde dobře, zvláště s metalovým davem".

The Fierce And The Dead se vydají v září 2022 na turné, když podpoří Kings X v Itálii.

The Fierce and The Dead oznámili 2. června 2023 vydání svého nového alba "News From The Invisible World“ až na 28. červenec 2023. Toto 8-písňové a 42-minutové album představuje první vydání kapely s vokály od basisty Kevina Feazeyho. Mezi hosty patří Matt Jones (Jamie T/Beady Eye) na klávesy, Tom Hunt na doprovodné vokály (Orange Clocks) a dechovka od Terryho Edwardse (PJ Harvey/Gallon Drunk). Album vznikalo celkem 5 let a vychází až nyní, a ne v roce 2022, jak původně plánovali.

"News From The Invisible World" ukazuje pokračující vývoj kapely a ochotu posouvat hranice a zároveň si zachovat svůj osobitý zvuk, který mísí psychedelii, stoner rock, prog, post-rock, shoegaze a metal. Toto je jejich první album, které obsahuje sólový vokál. Baskytarista a nyní i zpěvák Kevin Feazey k tomu dodábá: "Album se skutečně hluboce ponoří do toho, odkud hudebně pocházíme, a nastavuje cestu vpřed, vždy jsme nacházeli způsoby, jak dělat věci jinak, a nyní jsou tyto dveře otevřené dokořán. Sešlo se to po lockdownu, což znamenalo, že jsme měli šanci udělat inventuru, vidět hudbu z jiné perspektivy a nechat si čas experimentovat s různými texturami a zvuky. Přidání vokálů se nezdálo jako dramatický krok, ale něco, co by těmto skladbám prospělo, nám připadalo samozřejmé."

"Chtěli jsme udělat ambiciózní desku jako Mercury Rev a Flaming Lips z konce 90. let, ale můžete v ní slyšet spoustu vlivů, dokonce i desky Carcass a Napalm Death, které jsme milovali, když jsme byli teenageři, Slowdive a všechny druhy", říká kytarista Matt Stevens. "Kvůli mé diagnóze rakoviny a poté COVIDu jsme nestihli koncertovat k minulé desce tolik, jak bychom chtěli, a bylo to šílené, takže doufejme, že tahle bude o něco jednodušší." Kapela představí album naživo v londýnském Black Heart 14. října 2023 a brzy oznámí i hlavní turné po Velké Británii pro rok 2024.

Zpět
Členové:
Matt Stevens - Guitars, Loops, Keyboards
Kevin Feazey - Bass, Keyboards
Stuart Marshall - Drums
Steve Cleaton - Guitars, Effects (2011-dosud)
Bývalí členové:

Členové

(narozen ***, North London, England)
Guitars/Loops/Keyboards


Matt Stevens je britský skladatel a hudebník, který se v posledních letech dokázal prosadit za využití možností sociálních sítí, networkingu a interakcí dostupných na internetu, se silným zastoupením na nejpopulárnějších sociálních sítích obecně a na těch, které se zaměřením zejména na hudbu a interakci s fanoušky.

Matt má za sebou úspěšnou kariéru sólového kytaristy využívajícího technologii live loopingu k vytvoření co největšího hluku s použitím co nejmenšího počtu nástrojů. Nedávno podepsal smlouvu s ESOTERIC RECORDS. Je také méně negativní než většina hudebníků k fenoménu sdílení souborů, jeho názor, že temnota je větší hrozbou a výzvou pro umělce než fanoušky, kteří raději nekupují všechnu jejich hudbu. S ohledem na to zpřístupnil svá studiová alba, zatím vytvořil čtyři alba, "Echo" (2008), "Ghost" (2010), "Relic" (2011) a "Lucid" (2014).

Kromě vydávání sólových alb a živého vystupování jako jednočlenná kapela Stevens také vydává elektronickou hudbu pod přezdívkou Yonks. Je také členem kapely The Fierce and the Dead.

Členové Kevin Feazey
(celým jménem Kevin James Feazey)
(narozen ***, London, UK)
Bass, Keyboards, Production


Kevin je Londýnský producent, hudebník a hudební inženýr. Je spolumajitelem Pinna Productions se Sonnym. Pracuje také na volné noze v Livingstone Studios v Londýně. Jako baskytarista působí v kapele The Fierce And The Dead.

Kev již několik let pracuje jako zvukový inženýr, producent a hudebník. Je to lovec zvuků. Spolupracoval s umělci od Royal Filharmonic Orchestra až po Lydii Lunch a The Duke Spirit a také spolupracuje s projektem The Murder Barn.

Členové Stuart Marshall
(narozen ***)
Drums


Stuart je britský hudebník a hráč na bicí a perkuze. Je to zaneprázdněný bubeník vystupující v mnoha projektech od surf-rockových hybatelů The Manta Wrays až po jeho nejnovější kapelu The Watford Sunsets. Své řemeslo se naučil v hard-corových kapelách jako Dereks Experiment a Freebase.

Členové Steve Cleaton
(narozen ***)
Guitars, Effects


Steve je anglický hudebník a hráč na kytaru. Je znám jako člen progresivní rockové skupiny The Fierce And The Dead.

Steve posledních pět nebo šest let většinou pozoruje oblohu.


Zpět
Studiové desky:
2022 News From The Invisible World
2018 The Euphoric
2015 Magnet (EP)
2013 Spooky Action
2013 Ark (EP)
2012 On VHS (EP)
2011 If It Carries On Like This We Are Moving To Morecambe
2010 Part 1 (EP)
Živé nahrávky:
2020 Show Me Devon: Live at Kozfest 2019
2018 Live USA 17 (Rosfest 2017)
2017 Field Recordings

Stuart Marshall:
2014 Lucid
2011 Relic
2010 Song For Dan (EP)
2010 Ghost
2008 Echo


Skupina:
Matt Stevens - Guitars, Synth, Keyboards, Programming
Steve Cleaton - Guitars, Synth, Programming
Kev Feazey - Bass, Vocals, Synth, Keyboards, Programming
Stuart Marshall - Drums, Percussion, Programming
Hosté:
Matt Jones - Piano, Keyboards
Terry Edwards - Saxophone, Trumpets
Tom Hunt - Backing Vocals
Tia Bush - Backing Vocals
Lara Callaway - Backing Vocals
Heidi Henders - Backing Vocals
Lorraine Richardson - Backing Vocals
Natalia Stevenson - Backing Vocals
Diskografie News From The Invisible World
Vyšlo 28. července 2023,

Seznam skladeb:
01. The Start (3:10)
02. Shake The Jar (5:35)
03. Golden Thread (6:46)
04. Photogenic Love (5:18)
05. Wonderful (3:03)
06. Non-Player (6:41)
07. What A Time To Be Alive (4:45)
08. Nostalgia Now (6:48)
Total Time: (42:06)
Recorded: Kev Feazey, TFATD, Louis Pavlo & Dave Lynch
Recorded at Echo Zoo Studios, The Danger Room, The Crows Nest, Strong Room Studios, The White Rooms, and various people's houses
Mixed: Kev Feazey
Mastered: Noel Summerville
Artwork: Mark Buckingham
Title Setting: Kev Feazey

Dedicated to the memory of Elliot Winch, Andy Hall & Spike Worsley

Skupina:
Matt Stevens - Guitars, Synth, Piano
Steve Cleaton - Guitars, Piano
Kev Feazey - Bass, Programming, Synth, Percussion
Stuart Marshall - Drums, Percussion
Hosté:
Rob Ramsay - Spoken Word
Diskografie The Euphoric
CD vyšlo 2018, Bad Elephant Music, BEM058 (UK)
LP 2018, Bad Elephant Music, BEM058 (UK)

Seznam skladeb:
01. Truck (4:06)
02. 1991 (4:23)
03. The Euphoric (3:57)
04. Dancing Robots (3:59)
05. Dug Town (4:01)
06. Cadet Opal (1:42)
07. Verbose (6:07)
08. 48K (2:38)
09. Parts 7 & 8 (6:47)
Total Time: (37:40)

Recorded, Mixed and Mastered: Kevin Feazey
Artwork: Mark Buckingham

Skupina:
Matt Stevens - Guitars, Loops
Kevin Feazey - Bass, Keyboards, Electronics
Steve Cleaton - Guitars, Effects
Stuart Marshall - Drums
Hosté:
Diskografie Magnet
EP, vyšlo 14. srpna 2015, Bad Elephant Music

Seznam skladeb:
01. Magnet In Your Face (1:41)
02. Palm Trees (4:00)
03. Flint (4:24)
04. Part 6 (The 8th Circuit) (3:59)
05. Let's Start A Cult (Rehearsal Recording) (3:19)
06. Spooky Action (Rehearsal Recording) (3:12)
Total Time: (20:35)


Skupina:
Matt Stevens - Guitars, Loops, Percussion
Kev Feazey - Bass, Synth, Percussion
Steve Cleaton - Guitars, Percussion
Stuart Marshall - Drums, Ppercussion
Hosté:
Sarah Gill - Cello
Terry Edwards - Saxophone, Trumpet
Diskografie Spooky Action
Vyšlo 2013, Bad Elephant Music, BEM002 (UK)

Seznam skladeb:
01. Part 4 (3:34)
02. Ark (4:03)
03. Let's Start A Cult (3:36)
04. Pyramid Hat (3:09)
05. I Like It, I'm into It (4:07)
06. Intermission 3 (2:37)
07. Spooky Action (3:15)
08. And The Bandit (4:42)
09. Entropy (2:57)
10. Part 5 (1:51)
11. Chief (6:04)
Total Time: (39:55)


Skupina:
Matt Stevens - Guitars
Kevin Feazey - Bass
Steve Cleaton - Guitars
Stuart Marshall - Drums
Hosté:
James Orman - Vocals (03)
Diskografie Ark
Vyšlo 21. října 2013

Seznam skladeb:
01. Ark (4:03)
02. Ark (Emmett Elvin remix) (3:30)
03. The Icy Tundra Of Tharg (4:29)
Total Time (45:24)

All tracks written and produced: The Fierce And The Dead
Words on 03: James Orman
Photography: The Chaos Engineers
Additional Art: Paul Hickman

Skupina:
Kev Feazey - Bass, Guitars, Synth
Stuart Marshall - Drums, Percussion
Steve Cleaton - Guitar, Pedalboard
Matt Stevens - Guitar, Pedalboard
Hosté:
Diskografie On VHS
Vyšlo 2012, self-released, Spencer Park Music

Seznam skladeb:
01. 6666 (4:42)
02. Hawaii (4:14)
03. On VHS (4:52)
04. Part 3 (7:28)
05. On VHS (Vek Noir Remix) (3:55)
06. On VHS (The Random Remix) (4:30)
Total Time: (53:34)

Recorded at Livingston Studios, at Kev's Place
Mixed at Livingston Studios, at Kev's Place
Mastered at Livingston Studios, at Kev's Place

Skupina:
Matt Stevens - Guitars, Piano, Fx & Percussion
Kevin Feazey - Bass, Guitars, Fx, Programming & Percussion
Stuart Marshall - Drums & Percussion
Hosté:
Steve Cleaton - Guitar (12)
Terry Edwards - Saxophone (07,10,15)


Diskografie If It Carries On Like This We Are Moving To Morecambe
Vyšlo 2011, self-released
2016, Bad Elephant Music, BEM036 (UK) remastered: Vek Noir +5 bonus tracks, new cover

Seznam skladeb:
01. Flint (5:28)
02. Part 2 (5:01)
03. The Wait (2:05)
04. H. R. (3:19)
05. Hotel No. 6 (2:42)
06. Landcrab (2:00)
07. Daddies Little Helper (4:20)
08. Woodchip (2:00)
09. 10 x 10 (4:20)
10. Andy Fox (6:09)
Total Time: (37:19)

Bonus tracks on 2016 remaster:
11. Foreign Languages (3:18)
¨ 12. Andy Fox (live at Kingsway College) (5:42)
13. Part 2 (Take 1 board mix) (6:29)
14. Landcrab (Take 5 board mix) (1:54)
15. Andy Fox (Suitcase Remix) (3:46)

Recorded and mixed: Kevin Feazey in 2011 at Livingston Studios, Fortress Studios, Matt’s place, Kev’s place & hotel rooms in Norway & France
Track 12 recorded by Grant Leslie 2014 at Westminster Kingsway College
Re-Mastered: Vek Noir at Danger Studios 2016
Original paintings and drawings: Mark Buckingham

Skupina:
Matt Stevens - Guitars
Kev Feazey - Bass & Synthesizers
Stuart Marshall - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Part 1
Vyšlo 2010, self-released

Seznam skladeb:
01. Part 1 (18:49)
Total Time: (18:49)


Skupina:
Steve Cleaton - Guitars
Matt Stevens - Guitars
Kev Feazey - Bass
Stuart Marshall - Drums
Hosté:
Diskografie Show Me Devon: Live at Kozfest 2019
Vyšlo 1. května 2020, digital

Seznam skladeb:
01. Where's The Drummer? (0:46)
02. Truck (3:48)
03. Ground Rules (0:45)
04. Verbose (5:16)
05. It Was Worth It (1:43)
06. Dancing Robots (3:52)
07. Marathon Not A Sprint (0:48)
08. 48k (2:48)
09. Flint (3:47)
10. Capitalist Product Placement (0:47)
11. 1991 (4:15)
12. More Of The Less (0:58)
13. Magnet In Your Face (1:37)
14. I Like It, I'm Into It (4:13)
15. Thanks List (1:51)
16. Parts 7 & 8 (7:51)
17. Who Are We? (1:15)
18. 666...6 (6:38)
19. Snakes PSA (0:20)
Total Time: (53:18)

Recorded: Pete Wibrew at Kozfest 2019
Mixed: Kevin Feazey
Compered: Kozmik Ken
PSA: Snake
Live Sound: Chris Preet
Artwork: Paul Hickman

Skupina:
Steve Cleaton - Vocals, Guitars
Matt Stevens - Vocals, Guitars
Kev Feazey - Bass
Stuart Marshall - Drums
Hosté:
Diskografie Live USA 17 (Rosfest 2017)
Vyšlo 27. září 2017, Bad Elephant Music, BEM077

Seznam skladeb:
01. 1991 (4:45)
02. Let's Start A Cult (2:55)
03. Flint (4:31)
04. Spooky Action (3:11)
05. Andy Fox (5:43)
06. I Like It, I'm Into It (3:55)
07. The Wait (2:00)
08. Truck (3:52)
09. Parts 7 And 8 (6:57)
Total Time: (37:49)

Recorded live at RoSFest, 7th May 2017, at the Majestic Theater, Gettysburg, PA
Recorded: Mike Potter for Zeitgeist Media
Mixed: Kevin Feazey
Original cover art: Mark Buckingham
Design: Brian Mitchell and Mark Buckingham
Digital colouring: Chris Blythe

Skupina:
Matt Stevens - Guitars, Loops
Steve Cleaton - Guitars
Kev Feazey - Bass
Stuart Marshall - Drums
Hosté:
Diskografie Field Recordings
Vyšlo 28. dubna 2017,

Seznam skladeb:
01. Magnet In Your Face (2:06)
02. Ark (4:39)
03. Dancing Robots (4:55)
04. Verbose (6:10)
05. Palm Trees (4:01)
06. 666...6 (6:52)
Total Time: (55:11)

Recorded live at the Ramblin' Man Fair on July 24, 2016
All songs written: Feazey, Stevens, Cleaton, Marshall
Recorded: Liveherenow
Mixed & Mastered: Kev Feazey
Cover and Artwor: Mark Buckingham
Cover based on an photo by Kevin Nixon
Digital colour: Chris Blythe


Nahráli:
Matt Stevens - Guitars, Loops
Hosté:
Pat Mastelotto - Drums (05)
Stuart Marshall - Drums (01,03,04,07,09,10)
Lorenzo Feliciati - Bass (05)
Charlie Cawood - Bass (01,03,04,10), Pipa (04)
Jem Godfrey - Keyboards (04)
Kev Feazey - Bass (07), Percussion (10), Programming (02)
Emmett Elvin - Keyboards (06)
Chrissie Caulfield - Violin (01,10)
Jon Hart - Vibraphone (06)
Nicholas Wyatt Duke - Spoken Word (10)
Diskografie Lucid
Vyšlo 31. března 2014, Esoteric Antenna

Seznam skladeb:
01. Oxymoron (2:45)
02. Flow (2:09)
03. Unsettled (2:45)
04. The Other Side (3:30)
05. The Ascent (2:31)
06. Coulrophobia (3:24)
07. Lucid (2:46)
08. KEA (2:24)
09. Street and Circus (4:56)
10. The Bridge (11:49)
11. A Boy (2:50)
Total Time: (41:49)


Skupina:
Matt Stevens - Guitars, Bass & Glockenspiel
Stuart Marshall - Drums
Kevin Feazey - Bass, Programming & Keyboards
Chrissie Caulfield - Violin
Hosté:
Diskografie Relic
Vyšlo 26. září 2011, Spencer Park Music

Seznam skladeb:
01. Nightbus (3:53)
02. Relic (4:57)
03. Rusty (3:00)
04. 20 GOTO 10 (3:23)
05. Rushden Fair (3:35)
06. Up (5:01)
07. Scapegoat (4:51)
08. Sand (Part 2) (5:11)
09. Frost (2:47)
10. 30 END (6:06)
Total Time: (40:44)


Skupina:
Matt Stevens / all instruments
Hosté:
Diskografie Song For Dan
EP, vyšlo 2010,

Seznam skladeb:
01. Song for Dan (18:42)
Total Time: (18:42)


Nahráli:
- Matt Stevens - All instruments
Hosté:
Diskografie Ghost
Vyšlo 6. června 2010,

Seznam skladeb:
01. Into The Sea (3:30)
02. Big Sky (5:39)
03. Eleven (2:35)
04. Draw (3:39)
05. Burnt Out Car (3:48)
06. Lake Man (6:17)
07. Glide (3:02)
08. 8.19 (5:28)
09. Ghost (4:33)
10. Moondial (4:09)
Total Time: (42:40)


Nahráli:
Matt Stevens - Guitars, Loops
Hosté:
Diskografie Echo
Vyšlo 31. října 2008,

Seznam skladeb:
01. Burning Bandstands (4:19)
02. Airships (3:28)
03. Drama In The Coals (2:58)
04. Flies In The Basement (3:36)
05. Snow Part 3 (2:56)
06. Chasing The Sun (2:23)
07. Spencer Park (2:35)
08. West Green (3:46)
09. Jubilee (3:51)
10. Dolls House (3:52)
Total Time: (33:44)

All songs written: M Stevens 2008
Produced: Kevin Feazey
Mastered: Sonny

Zpět

Zpět
Oficiální stránky:
http://fierceandthedead.com/
https://thefierceandthedead.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/fierceandthedead/

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  27.7.2022 
Menu Poslední aktualizace: 21.2.2024
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©