The Anchoret - progressrock.cz


Zpět
The Anchoret je progresivní metalový projekt, který kombinuje progrockové cítění s moderní metalovou energií. Mixem fusion saxofonu, flétnových sól, mellotronových vibrací a těžkých riffů The Anchoret nabízí jedinečnou zvukovou kulisu, která jistě potěší všechny fanoušky těžší hudby.

The Anchoret je duchovním dítětem kanadského baskytaristy Eduarda Levitského, který měl vždy ideu spojit prog rock a jeho lásku k metalu. The Anchoret se tak zrodili během COVID-lockdownu v roce 2020, kdy se cítil izolovaný od světa a potřeboval se vyjádřit. Eduard cítil, že nejlepší způsob, jak říci o svýchn pocitech, je prostřednictvím hudby a právě prostřednictvím hudby byl schopen oslovit a spojit se s novými přáteli a kolegy a pracovat na tom, z čehož se nakonec vyklubalo album "It All Began With Loneliness".

Album bylo napsáno v období, kdy se Eduard cítil izolovaný od světa v novém městě, během pandemie a zcela sám se svými vlastními myšlenkami. Zpočátku neexistovala žádná kapela, takže se nemohl podělit o svůj boj ani si stěžovat – a písně se pro něj staly způsobem, jak oslovit, spojit se a sdílet v této těžké době. Konečným poselstvím hotového alba je však posílení, síla a naděje.

Eduardovy inspirace, které ho poprvé přivedly k zájmu o psaní hudby, byly kapely Nightwish a Kamelot, ale poté to byli Opeth a Dan Swano, kteří jej přivedli k extrémnějším formám hudby. Jeho první kapela se jmenovala Hollow, která začínala jako power metalová kapela, ale nakonec se vyvinula spíše k blackened death metalu se spoustou orchestrací.

Eduard diskutoval o svých nápadech na nahrání alba se zpěvákem Sylvainem Auclairem z progresivní metalové skupiny Heaven's Cry a progresivní rockové skupiny Karcius (oba na PA) a poslal mu ukázky hudby. Sylvaina to okamžitě uchvátilo. Eduard poté napsal a nahrál celé demo pomocí virtuálních nástrojů jako zástupných symbolů pro nástroje, na které neuměl hrát, a sdílel je s ostatními hudebníky, kteří měli být na albu, kteří následně virtuální nástroje nahradili svými vlastními příspěvky. Jakmile bylo demo hotové a produkované, Sylvain Auclair dal písním příběhy a postupně vše spojil dohromady.

K podpisu smlouvy s Willowtip Records Eduarda přivedl vlastní úsudek, neboť Willowtip Records sleduje od dob Arsis a toto vydavatelství pro něj bylo vždy synonymem kvality, ale v kout si myslel, že The Anchoret nemusí být dostatečně extrémní, aby se vešli do jejich seznamu. An Abstract Illusion a Parius byly dvě kapely na seznamu, které jej přesvědčily, aby to zkusil. Nakonec byl nesmírně rád, že to udělal. Willowtip Records je známá řadou kritikou uznávaných progresivních metalových nahrávek od takových kapel jako An Abstract Illusion, Liminal Shroud, Parius, Slugdge, Countless Skies, Cognos a Seven Nines and Tens.

"Forsaken" je druhý singl z alba, je dalším příkladem role, kterou hrají lyrická témata alba v jeho prezentaci. Podle prohlášení kapely se toto téma soustřeďuje na "ztrátu nevinnosti a na to, jak se světlo v našich životech s časem pomalu vytrácí". Ano, toto je stěží pozitivní, optimistické téma, ale je originální a jedinečné. Málo, pokud vůbec nějaká kapela se této záležitosti dotkla nebo dokonce začala toto téma probírat. Subjekt zde poznamenává, že...
"dny mizí, kde nic necítím
nic se nezdá skutečné
moje krev houstne
polykám své sny
já, teď příliš černý na to, abych se cítil
já, nyní sídlím ve svém plášti strachu
Vím, že je to špatné
Cítíš to taky
Jen opuštěný, nelidský blázen."


Progressive Metal Project THE ANCHORET zveřejnili 14. června 2023 oficiální video k písni "Buried", třetímu singlu z jejich připravovaného debutového alba, který představuje prohlášení o sebezkoumání a hodnotě. Kapela k němu vydala následující prohlášení: "Buried" slouží jako náš třetí a poslední singl z připravovaného alba "It All Began With Loneliness". V životě jsou okamžiky, kdy se díváme do zrcadla a nedokážeme rozpoznat odraz zírající zpátky na nás. Tato píseň nás nabádá, abychom se ponořili hlouběji do sebe, vzpomněli si na své sny a touhy a znovu objevili sebelásku. Doufáme, že vám toto poselství naděje zasáhne strunu."

Svými singly chtěli být mostem mezi dvěma žánry z obavy, že The Anchoret naštve jak metalové, tak prog fanoušky, protože možná nejsou dostatečně metaloví nebo dostatečně progresivní… ale byli naprosto pokořeni reakcí, které se jim dostalo.

Téměř hodinové album je prezentací, kterou si užije každý prog-metalový fanoušek, jak dokazuje trio singlů, které deska již vydala. Šest dalších písní, které tvoří zbytek desky, toto tvrzení dále upevňuje. Částečně to dokazují hudební aranžmá desky, o kterých bude brzy řeč. Textový obsah, který doprovází hudební aranžmá alba, je pro něj zajímavý a bude prozkoumán o něco později. Celková produkce desky dotváří prezentaci a dotváří prezentaci desky. Když to vezmeme v úvahu společně s celkovým obsahem alba, celek dělá z It All Began With Loneliness jedno z nejlepších letošních nových nezávislých alb, stejně jako jedno z nejlepších nových metalových alb roku a potenciálně dokonce nejlepší nová alba celkově.

Nezávislá progresivní metalová skupina The Anchoret prostřednictvím Willowtip Records vydala v pátek 23. června 2023 své debutové album "It All Began With Loneliness". Téměř hodinové album je prezentací, kterou si užije každý prog-metalový fanoušek, jak dokazuje trio singlů, které deska již vydala. Šest dalších písní, které tvoří zbytek desky, toto tvrzení dále jen upevňuje. Částečně to dokazují hudební aranžmá desky, o kterých bude brzy řeč. Textový obsah, který doprovází hudební aranžmá alba, je pro něj zajímavý a bude prozkoumán o něco později. Celková produkce desky dotváří prezentaci a dotváří prezentaci desky. Když to vezmeme v úvahu společně s celkovým obsahem alba, celek dělá z "It All Began With Loneliness" jedno z nejlepších nových nezávislých alb roku 2023, stejně jako jedno z nejlepších nových metalových alb roku a potenciálně dokonce nejlepší nové album celkově.

Úspěch desky je z nemalé části dán jejími hudebními aranžemi. Od začátku do konce 58-minutové nahrávky vykazují aranže jasný vliv některých z největších jmen v komunitě progresivního metalu mezi něž patří Devin Townsend, Leprous, Dream Theater a dokonce Between The Buried and Me. Vlivy jsou doloženy prostřednictvím odlišného vokálního stylu a instrumentace v každé písni. Chvílemi melancholický a jindy naprosto ohnivý, vokály jsou perfektně umístěny a využity v každé písni. Kytarové linky, které občas dokonce vyvolávají myšlenky na TeseracT, vytvářejí svou vlastní hloubku a bohatost spolu s basovými linkami a bicími. O to větší zajímavost a originalitu písní přispívá fakt, že místy aranže využívají dokonce saxofon a flétna v téměř jazzovém stylu. Když vezmeme v úvahu všechny věci, kapelu - Eduard Levitsky (baskytara), Sylvain Auclair (zpěv), James Christopher Knoerl (bicí), Andy Tillison (klávesy) a Leo Estalles (sólová kytara), vytvořila v každé z písní alba díla, které jsou zcela originální a jedinečné i s vlivem jeho známých, známějších současníků, patrných v každé skladbě. Jsou to díla, která posluchače zcela pohltí svou originalitou a svou tvorbou, o níž bude řeč později. Tento aspekt prezentace alba sám o sobě vytváří pevný základ pro desku a je více než dostatečným důvodem pro to, aby si publikum album poslechlo.

Inspirací pro název byla osamělost, jak se album jmenuje, protože to začalo opravdu osamělostí. Eduard byl v novém městě, daleko od rodiny a prožíval lockdown. Tato izolace je to, co inspirovalo jak název alba, tak název kapely. Všichni hudebníci na debutovém albu jsou z různých zemí a Eduard popisuje The Anchoret jako prog metalovou kapelu, která občas překlenuje do progrockového území.

Eduard o vzniku skladeb řekl: "Hudebně je The Anchoret milostný dopis všem kapelám, na kterých jsem vyrůstal - jejichž DNA se nachází na celém albu. Rozhodoval jsem se pro směr písničky, vymyslel melodie, pohrával si s riffy a snažil se co nejlépe integrovat tyto pocty a doufal jsem přitom zůstat věrný svému vlastnímu, extrémnějšímu hlasu! Napsal jsem a nahrál demo, jak nejlépe jsem uměl, a použil jsem virtuální nástroje jako zástupné symboly pro nástroje, na které jsem neuměl hrát – některé z nich se přesto dostaly na hotové album! (smích) Sdílel jsem demo s hudebníky na albu a jednoho po druhém byly virtuální nástroje nahrazeny naprosto zabijáckými a inspirativními výkony. Jakmile bylo demo dokončeno a produkováno, měl Sylvain Auclair obrovskou práci dát těmto písním příběhy a spojit vše dohromady".

A Sylvain dodal: "Obrovskou? No, řekněme, že inspirace přišla snadno při poslechu těch neuvěřitelných písní, které Ed napsal! Také skutečnost, že jsme byli během pandemie v izolaci, tvůrčí proces pomohl vložit tyto pocity do textů a vokálních melodií a sloužil jako nezbytný výstup pro zachování zdravého rozumu!"

K textům Sylvan dodal: "Texty jsou inspirovány osobními událostmi, které vyvolaly emocionální reakce, které jsem pak převedl do příběhů. Tyto příběhy jsou formovány kolem mučených postav, které se snaží najít alternativy a řešení, jak vyřešit jejich současný mizerný stav a zlepšit své okolí".

Album "It All Began With Loneliness" je o nových začátcích, spojeních a upřímnosti. Každá skladba na albu se v té či oné formě zabývá izolací, ale co je důležitější, každá skladba má poselství naděje, vlastního růstu a sebelásky. Příběhy jsou utvářeny kolem trýzněných postav, které hledají alternativy a řešení, jak vyřešit svůj současný mizerný stav a zlepšit své okolí.

Zpět
Členové:
Eduard Levitsky - Bass (2020-present)
James Christopher Knoerl - Drums (2020-present)
Leo Estalles - Guitar and Lead Guitar (2020-present)
Andy Tillison - Keyboards and Synthesizers (2020-present)
Sylvain Auclair - Vocals (2020-present)
Bývalí členové:


Členové Eduard Levitsky
(Narozen ***, Canada)
Bass


Eduard začal svou hudební kariéru hraním na trubku ve středoškolské kapele a nakonec, jako téměř každý jiný teenager, začal také hrát na kytaru. Se svým nejlepším kamarádem a basistou brzy založil kapelu a začali hrát místní koncerty. O několik let později jeho přítel bohužel zemřel za tragických okolností, a když Ed začal znovu hrát, chopil se baskytary.

Když Ed vyrůstal, táta jej seznámil se spoustou hudby od Supertramp přes Space až po Procol Harum, od Uriah Heep až po Radiohead. Ale nyní, když se ohlédne zpět, myslí si, že Nightwish a Kamelot jsou zodpovědní za to, že se začal zajímat o psaní hudby, a poté kapela Opeth a Dan Swano byli jeho vstupními branami do extrémnějších forem hudby.

Jeho první kapela se jmenovala Hollow a začínali jako power metaloví a nakonec se z nich vyvinul více blacked death projekt se spoustou orchestrací.

Eduard rovněž miluji kreslení a grafický design, ale většinou miluje cokoli s dobrým příběhem: knihy, videohry, filmy a dokonce i podcasty!

Členové James Knoerl
(celým jménem James Christopher Knoerl)
(Narozen ***, Petoskey, Michigan, United States)
Drums


James Knoerl je americký hudebník a hráč na bicí a perkuze. Je znám jako studiový bubeník kapely Nocturnal Escape. Působil či působí také v kapelách Aviations (2011-present), Blumen, Gargoyl (2019-present), With a Smile, Brand of Sacrifice (2020-present). Koncertně spolupracoval s kapelami Abiotic (2022-present), The Faceless (2017) a Threat Signal (2016).

V mladém věku se James plazil do matčiných kuchyňských skříněk a tloukl do hrnců a pánví. V šesti letech dostal James svou první bicí sadu a začal chodit na lekce od svého přítele z rodného města Ricka Smithe (Rebuilder, The Pomps, The Toasters). V 7 letech měl příležitost chodit na hodiny od Jeffa Whitea (Alma College & Hohner Institute of Percussion), kde se James učil o historii jazzu a začal číst hudbu. Když se jeho rodina přestěhovala do Cadillacu v Michiganu, začal studovat u Marca Aldermana (SEEDS, FunDubMentals) se zaměřením na hudbu samby a na klasické perkuse.

V roce 2007 James nastoupil na střední školu a další čtyři roky strávil s několika koncertními kapelami a také na státních soutěžích na bicí nástroje. Získal školní rekord devíti okresních cen za bicí nástroje! Od 10 let trávil všechna léta v Blue Lake Fine Arts Camp a příležitostně za pár týdnů zapadl do Dayjamz v Ann Arbor, Michigan, stejně jako do Dog House Music Camp v Boulder, Colorado. Když mu bylo 14 let, zúčastnil se konkurzu do Blue Lake International Jazz Ensemble a v 15 s nimi cestoval po Evropě.

Během léta 2010 se zúčastnil Berklee Five Week Summer Program, který vedl k jeho konkurzu na vysokou školu později v zimě. Jeho přijetí později přišlo hned nato v lednu 2011! V září 2011 začaly podzimní kurzy a byl okamžitě ponořen do soukromých lekcí a laboratoří s hudebníky jako Tony "Thunder Smith (John McLaughlin, Lou Reed, Santana), Rod Morgenstein (Winger, Dixie Dregs, Jordan Rudess), Kim Plainfield (Outreach Orchestra, Pointer Sisters, & Taina Marie), Casey Scheuerell (Chaka Khan, Gino Vannelli, Jean Luc-Ponty) a Jackie Santos (Taveres, Chuck Barry, John Cafferty).

V Berklee, kde James založil progresivní metalovou kapelu Aviations a vydal své první album "A Declaration of Sound". Během léta 2012 James koncertoval s The Omega Experiement (Listenable Records) na podporu svého debutového alba. V květnu 2014 James podepsal šestiměsíční smlouvu s Carnival Cruiselines. Od června 2014 do listopadu 2014 křižoval po Bahamách a hrál na bicí v "Dat Band". Rok 2015 byl rušný, protože se stal bubeníkem místní hipsterské indie kapely z Allstonu "Oh Malô", krátkého dobrodružství, při kterém James hrál po celém východním pobřeží. Bylo to také v této době, kdy James začal hrát s kapelou The Knot's Best of Weddings Hall of Fame s hodnocením "The Pulse of Boston". James také začal vydávat původní hudbu pod názvem "With a Smile", v září vyšlo EP s názvem "Never Listen" a v únoru 2016 vyšlo split album s Blumen.

Zbytek roku 2016 byl plný bubnování, výuky a cestování. Léto 2016 James mohl vyrazit na turné s metalovou kapelou Threat Signal na jejich 10. výročí Under Reprisal Canadian Tour. Podzim byl stejně dobrodružný, protože James začal hrát s novou kapelou Wildfire, profesionální a zkušenou cover kapelou s více než 10 lety hraní na koncertech a silnou sledovaností po celé oblasti Greater Boston.

Dříve byl členem kapely Evoking Winds (2019-?), se kterou se objevil na deskách "Towards Homestead" (2008), "Silent Dawn" (2013), "Conjunction Of Spheres" (2015) a "The Heroes" (2019).

Alba nahrál s kapelami Death's Eminence "In a Hideous Dream Made True" (2021), Like Flies "Invading the Swarm" (2021), Moose Cult (jako Jimmy K) "Moose Cult" (2023), Thun "Thun" (2021) a "Thun II" (2022).

V poslední době od roku 2020 je aktivní s kapelou The Anchoret, s níž nahrál album "It All Began With Loneliness" (2023). Žije ve městě New York.

Členové Léo Estalles
(Narozen ***, Languedoc Roussillon, Perpignan, France)
Guitar and Lead Guitar


Léo je kanadský hudebník, hráč na kytaru žijící v Toulouse, Francie.

V poslední době od roku 2020 je aktivní s kapelou The Anchoret, s níž nahrál album "It All Began With Loneliness" (2023).

Členové Andy Tillison
(Narozen 21. června 1959, England)
Keyboards, Synthesizers, Guitars, Vocals


Andy Tillison je britský klávesista a zpěvák, který je nejznámější jako člen progresivní rockové kapely Parallel or 90 Degrees. Andy v současné době hraje s kapelou progresivního rocku The Tangent, se kterou získal několikrát ocenění "Nejlepší novinka", "Nejlepší Artwork", "Nejlepší debut" a "Album roku" v téměř každém hlaování po celém světě v oblasti progresivního rocku.

Andy Tillison a kytarista a zpěvák Guy Manning byli dříve společně v kapele/projektu nazvaném Gold Frankincense & Disk Drive. Sestavu doplňovali Hugh Banton na varhany a Dave Albone na bicí. Jedna skladba této sestavy "Gap In The Night" byla později zařazena i na desku pozdější kapely Parallel or 90 Degrees "The Corner of My Room", pak znovu na archivním vydání "No More Travelling Chess".

Tillison a Manning pak založili v roce 1996 novou kapelu nazvanou Parallel or 90 Degrees, kde je doplňovala Samantha Baine na klávesy. Když byl Manning dočasně nedostupný, Tillison a Baine nahráli album "The Corner Of My Room", která následně vyšla jako druhá deska kapely. Nová sestava kapely Parallel or 90 Degrees, v níž byli Tillison, Baine, Lee Duncan (bicí), Jonathan Barrett (basa) a Graham Young (kytara), podepsala smlouvu s Cyclops Records. Younga později nahradil Gareth Harwood. Kapela vydala desky "Afterlifecycle" (1997) a "The Time Capsule". S Alexem Kingem na bicí a Kenem Seniorem na basu kapela nahrála další album "Unbranded". Harwooda pro další album "More Exotic Ways to Die" nahradil Dan Watts.

Mezitím se plány na sólové album od Tillisona transformovaly do prvního alba kapely The Tangent "The Music That Died Alone" (2003). Původně ji tvořili klávesisté Andy Tillison a Sam Baine z Parallel or 90 Degrees a kytarista The Flower Kings Roine Stolt, baskytarista Jonas Reingold a bubeník Zoltan Csörsz. Septet doplnili renomovaný saxofonista David Jackson z Van der Graaf Generator a multiinstrumentalista Guy Manning. Skupina byla naplánována pouze jako "jednorázový" projekt, ale od té doby vyprodukovala deset oficiálních studiových alb a řadu živých alb. The Tangenta prošla četnými personálními změnami, což vedlo k tomu, že Tillison zůstal jediným členem, který byl na všech nahrávkách. V kapele The Tangent Andy fuguruje dodnes.

Po přestávce v práci na jiných projektech se v roce 2009 vrátili PO90 s albem "Jitters". King a Watts v současné době pracují na kapele s názvem British Fiction.

Členové Sylvain Auclair
(Narozen 30. ledna 1972, Montreal, Canada)
Vocals, Bars, Bass Synth, Bells, Claps


Sylvain Auclair už od 3 let rozvíjel zájem pro hudbu. Jako dítě se zamiloval do sbírky desek svých rodičů. Jako dítě byl jeho vzorem Elvis Presley. Později k němu přibyli Led Zeppelin a Michael Jackson. Pravidelně přezpívával Elvise Presleyho před rodinou. V sedmém roce ztvárnil krále rock n 'roll v jedné hře. Zapletl se se svou první kapelou a první koncert odehrál už ve 14 letech. Ve svých 16 letech vystoupil jako zpěvák se svou skupinou Mystrydeth v suterénu farního kostela. O několik let později, po nahrání svého prvního dema "Let Your Fingers Do The Walking" s kapelou Mistress, se seznámil s Pierre St-Jeanem. Společně vytvořili rockovou skupinu, ze které se nakonec stali Heaven’s Cry. Když se stali finalisty v soutěži CHOM 97.7 F.M. Duch 1991 Battle of the Band, basista skupiny rezignoval. Sylvain si koupil basu Ibanez 4 strunnou a měl měsíc, aby se naučil kompletní repertoár skupiny. Poprvé v životě pak soutěžil jako zpěvák a basista.

Během prvních let s Heaven’s Cry Sylvain získla své dovednosti jako baskytarista, naživě před velkým publikem, když zahajovali vystoupení kapel jako Marillion, Saga a Rick Emmet (Triumph). V roce 1993 natočili své první demo "Sampler" a měli okamžitou odezvu v Evropě. Demo se stalo 3. albem roku v prestižním německém časopise Heavy Oder Was. V roce 1995 skupina podepsala smlouvu s kanadskou značkou Hypnotic Records a na počátku roku 1996 natočila své první album nazvané "Food For Thought Substitute". Album vyšlo téhož roku i v Japonsku u Teichiku Records a v Evropě a Kanadě následující rok. V roce 1997 si konečně nejdůležitější evropské časopisy všimly tohoto alba. Recenze byly pro Heaven’s Cry více než lichotivé, album se stalo albem měsíce v Německu, Itálii, Holandsku, České republice a mnoha dalších zemích.

V roce 2000 začali pracovat ve Studio Bin, montrealském nejprestižnějším studiu, které vlastnil jejich dlouholetý přítel Albert Chambers. V té době Sylvain přešela na 5 strunný Music Man Stingray a byl v té době inspirován Tony Levinem. Sylvain vytvořil svou vlastní verzi slavných Funk Fingers (které jsou na bass struny odříznuty) a nahrál s nimi druhé album "Primal Power Addiction". Album bylo vydáno v Nizozemsku v říjnu 2002 na známém holandském labelu DVS Records. Zpětná odezva byla obrovská. Kapela překročila moře, aby se stala součástí festivalu ProgPower v Nizozemsku, po kterém následovalo turné doprovázející Threshold v Belgii, Německu a Dánsku. Album pak bylo vydáno v mnoha zemích po celém světě.

V roce 2004 získal Sylvain zbrusu nový zakázkový 10 strunový grafitový Chapman Stick a začal zkoumat svůj nový nástroj. V roce 2005 se setkal s komikem, sexuálním vychovatelem, kabaretním umělcem, hudebníkem, autorem, hercem, producentem a skladatelem Normanem Nawrockim a společně se spojili, aby vytvořili instrumentální duo SANN složené pouze z basy, Chapman Sticku, houslí a smyček. Norman popisuje jejich hudbu jako "originální, atmosférickou, ambientní dílo, vysoce imaginární, vizuální hudbu". Vydali limitované album SANN ve vlastní režii. Docela nedávno natočili zcela novou skladbu, která bude vydána na labelu Les Enregistrements Variables jako součást kompilace v roce 2012.

V roce 2004 se Sylvain také setkal s Namori Cissém, umělcem, hudebníkem, zpěvákem a skladatelem z Pobřeží Slonoviny. Jeho příspěvek do této afro jazzové skupiny trval 5 let. Společně hráli v roce 2005 na festivalu Les Francofolies de Montréal. Píseň z tohoto pořadu Musika je uvedena na Namoriho prvním sólovém albu "Gui Blo" vydaném v roce 2006. Hrál také na Montreal International Jazz Festival v roce 2006, v Londýně na Ontario Sunfest v roce 2007 a na festivalu Les Francofolies de Montréal znovu v roce 2008.

V roce 2006 Sylvain začal spolupracovat s několika umělci. Zahrál si na basu ve skladbě "Je mi souviens" z OTMC je Sincérité volontaire album.

Seznámil se se zpěvákem a skladatelem J.P. Mortierem během zkoušek v montrealském Studio D.N.A., které v té době vlastnil slavný producent Félix David A. Sturton. Sylvain hrál na Chapman Stick na albu J. P. Mortiere "Backpacker" vydaném v roce 2008 a také na jeho bezejmenném albu "J. P. Mortier" v roce 2010. Zatím poslední album "The Only Bar" vyšlo v roce 2012.

Při setkání se Sydem Bedardem v roce 2006 si okamžitě padli do oka. Sylvain se jako hlavní koncertní basista připojil k progresivní quebecké skupině Jelly Fiche. Brzy poté kapela vydala album "Tout ce que j'ai Reve" a otevírala koncerty pro ex-zpěváka Marillion Fishe v roce 2008. Nazpíval také doprovodné vokály na jejich druhém albu "Symbiose" vydaném v roce 2011. Na podporu druhé desky pak koncertovalipo Francii, a stali se i headlinery festivalu Crescendo v Saint Palais sur Mer.

Rok 2009 byl začátkem spolupráce Sylvaina s kapelou Karcius. Když byl požádán, aby se připojil ke skupině jako hlavní zpěvák a basista, Sylvain s nimi absolvoval turné po Francii v květnu 2010. Hráli také na Prog sud festivalu v Les Peines Maribeau. Brzy po jejich návratu ze starého kontinentu nahráli čtvrté album kapely. Vystoupili také na festivalu Guyane Crescendo. Album "The First Day" vyšlo 5. června 2012, což přineslo znovu jejich návrat do Francie zahrát si na Crescendo Festival v srpnu tohoto roku, po kterém následovalo koncertní vystoupení na festivalu Progday v Severní Karolíně, USA.

Ještě v roce 2009 Sylvain zformoval Lazarus Heart, tributní cover kapelu Stinga a The Police s parťákem, dlouholetým přítelem a úžasným saxofonistou Guillaumem Larouche. Simon L'Esperance a Thomas Brodeur se občas připojili na vystoupení v Quebecu.

Sylvain se připojil ke skvělému zpěvákovi kapely Celleste v srpnu 2011. Po sérii vystoupení si zahrál i ve videu "Join The Infestation", které se objevilo při vydání alba "Ready to fly".

Rok 2012 přinesl reunion Heaven’s Cry. Krátce předtím podepsaná smlouva s Protehetic Records je přivedla do studia k nahrávání třetího alba "Wheeles Of Impermanence", které vyšlo na podzim roku 2012 a následně se vrátili na festival ProgPower v Nizozemí v říjnu téhož roku. Po zahajování koncertů kapel Katatonia a Pain of Salvation v roce 2013 se Heaven's Cry připravovali na své vystoupení v září na ProgPower USA v Atlantě. Rovněž se chastají k vydání čtvrtého alba v roce 2014.

V roce 2020 se přidal k projektu The Anchoret, který se přetavil v kapelu, s níž vydal v roce 2023 debutovou desku "It All Began with Loneliness".

Ve svém osobním životě miluje turistiku a posilování, abych vyvážil zdravý život s rock n’ rollem!

Zpět
Studiové desky:
2023 It All Began With Loneliness

Ostatní nahrávky:Skupina:
Sylvain Auclair - Vocals
James Christopher Knoerl - Drums
Andy Tillison - Keyboards and Synthesizers
Leo Estalles - Guitar and Lead Guitar
Eduard Levitsky - Bass
Hosté:
Juan Ignacio Varela Espinoza - Alto Saxophone
Nimiwari - Gospel (02) and Additional Vocals (07)
Reinaldo Ocando - Percussions (05)
Carina Bruwer - Flute
Thomson Knoles - Additional Keyboards (07)
David Gagné - Additional Keyboards (05), Additional Guitar (04)
Paulo Oliveira - Flute (02)
Artem Koryapin - Clarinet
Daniel Eliseev - Additional Guitar (08)
XXXXX - Mellotron (09)
Diskografie It All Began With Loneliness
Vyšlo 23. června 2023,

Seznam skladeb:
01. An Office For... (2:40)
02. A Dead Man (6:32)
03. Until The Sun Illuminates (6:40)
04. Someone Listening? (8:05)
05. Forsaken (7:26)
06. Buried (4:28)
07. All Turns To Clay (8:32)
08. Unafraid (7:18)
09. Stay (7:00)
Total Time: (00:00)

Album Recorded all over the world between August 2020 and March 2022
Music Composed and Produced: Eduard Levitsky
Lyrics and Vocal arrangements: Sylvain Auclair
Mixed: David Lizotte
Vocals Produced and Mixed: Sylvain Auclair
Mastered: Tony Lindgren at Fascination Street Studios
Artwork: Joseba Elorza (MiraRuido)
Art Direction, Layout and Graphic Design: Eduard Levitsky

Skupina:
Hosté:
xxx
Vyšlo ***

Seznam skladeb:
Total Time: (00:00)

Zpět
Sylvain and Eduard

Zpět
Oficiální stránky:
https://www.theanchoret.com/

https://jamesknoerl.com/
https://www.facebook.com/theanchoret
https://theanchoretofficial.bandcamp.com/


    ProgressRock Nahoru
Made by 
©  24.12.2023 
Menu Poslední aktualizace: 24.12.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©