The Ancestry Program - progressrock.cz   Zpět
Andy Lind, Mani Gruber, Ben Knabe a Thomas Burlefinger

Čtyři hudebníci z okolí Mnichova v Německu se v roce 2015 sešli, aby zrealizovali své hudební nápady mimo své domovské kapely. Zpočátku se skládal ze čtyř známých (studiových a session) hudebníků, zejména z prog a prog metalové scény jako jsou Schizofrantic, Acht, Jacuzzi, Freaky Fuckin ‘Weirdoz, Boysvoice, Skybus, Othello, Phantone, Poison Ivy, Number Nine a Century’s Crime. Byli to zpěvák Ben Knabe, klávesista a baskytarista Thomas Burlefinger (7 na 4), bubeník Andy Lind (Schizofrantik, Freaky Fuckin 'Weirdoz) a kytarista Mani Gruber (Boysvoice, Skybus, Othello). Kapela pojmenovaná The Ancestry Program se později rozrostla v sextet. Mezitím se z původního studiového projektu stala také živá kapela, v níž jsou nyní stálí členové Wolfgang Zenk (7 for 4, Sieges Even) na kytaru a Frank Thumbach (Klima, Rock Antenne Band, Jesse Witney) na basu. Kapela hraje progresivní rock všeho druhu a kombinuje především New Artrock / Neoprog s Progmetalem.

Pět let po založení projektu či kapely jim vyšlo v roce 2020 hudebně, koncepčně, kompozičně a kreativně ambiciózní debutové album "Tomorrow", které se vyznačuje divokými změnami nálad, vnořenými akordy, mnoha vintage zvuky včetně nádherných varhan Hammond a Mellotronu, klávesovou hrou, hravými zvukovými kolážemi, metalově širokými zaběry a kritickým textovým konceptem o ničení přírody a životního prostředí a s dramatickou otázkou: "Co když se život vyvine do trvalé dovolené / Vyplatí se obrátit nevědomost?" ke spáse?", na konci.

Kvarteto přesvědčuje extrémně optimistickým a rozmanitým debutovým albem mezi Neo Prog, Prog Metal, Math Rock, Symphonic Rock a Melodic Rock. Mezi hosty se na baskytaru objevil Heiko Jung z Panzerballett. Po sférickém intru v úvodu alba se jde na věc, a to směsí těžkého a komplexního rocku s dobrým vokálem - takový je dojem po prvních skladbách. Nechybí však vrčení, které by některé fanoušky Progu (včetně autora) mohlo odradit. V polovině vám může uniknout velká část toho, co je uvedeno jako reference v příbalovém letáku, a to určitá blízkost k veličinám jako jsou King Crimson, Gentle Giant, Pink Floyd, Porcupine Tree a další.

"Tomorrow" je jedno z těch koncepčních alb, které naprosto překvapilo, hudebně kombinující části melodického neo progresivního rocku, technického progresivního metalu a dokonce obsahuje jemné použití gruntů. Po "Silver Intro", neo progresivní části, německý styl dominuje melodickému, chytlavému "Silver Laughter". Pěkně plynoucí písňové linky jsou přivedeny s přístupným, ale rozpoznatelným německým přízvukem, který během alba nikdy neobtěžuje. Jednou z nejsilnějších skladeb na albu je "Pun Intended", silná skladba, která k jemným vokálním partům přidává technické pasáže a také zmíněné občasné zabručení. Díky retro vzletnému zvuku kláves a "odlišnému" kytarovému sólu se skladba zařadí mezi nejoblíbenější na albu. Přestože hlavní hudební téma předchozí písně pokračuje i během "Another Way To Fly", tato skladba má lehčí vokály, což ostatně k písni dokonale sedí. Jemná kombinace progresivní hudby ze staré školy s techničtějšími vlivy kytarových věcí Dream Theater.

"Easy For Us" je poklidná skladba, kde se dva vokalisté spojí v desetiminutové skladbě. Mocné staccato riffy a melodické party jsou vyměněny za četné klasické klávesové party a zřetelnou kytaru. Nejdelší skladba alba, titulní skladba "Tomorrow", má v úvodu jemný klávesový part, který včetně zpěvu trochu připomíná jejich německé kolegy z RPWL. Ale když se výkon zhutní, vlastní progresivní dotek TAP z ní dělá dalšího solidní prog rockovou etudu. Středová část je naprosto brilantní a po ní následuje jemné syntezátorové sólo, které se propracovává k prostornému konci písně. S "More To This" album pokračuje s přístupnými vokálními částmi - možná nejlepší na albu, velmi solidní výplň bicích z ní dělá solidní skladbu. "Tangerine Parties" předvádí výkyvy nálad, vzletné klávesy, podložené skvělými kytarami a má velmi silný instrumentální part ke konci, kde klávesy i kytara excelují, klávesy v jemném retro stylu, kytary v moderním dirty pojetí. U "Human Key" dominuje jemný klavír a za ním stojící hostující hudebník Axel Kühn, který k této okázale intenzivní skladbě přidává saxofon, flétnu a basklarinet.

"Tomorrow" je naprosto skvělý debut tohoto projektu. Atraktivně řešený přebal s člověkem-strojem připomínajícím Terminátora, kterému z úst překvapivě vyrůstá zelená větev, ukazuje cestu mnohem více směrem k progresivnímu rocku s výpůjčkami ze starých dobrých časů, bez výlučně se utápění v retroodkazech. S The Ancestry Program vstoupola na progrockovou scénu velmi zajímavá německá kapela složená z různých studiových hudebníků, aby svým koncepčně navrženým debutem "Tomorrow" dokázala, jak blízko je progresivní rocková minulost a její komplexně prožitá prog současnost.

Dne 26. listopadu 2021 vyšla nová studiová deska mnichovské kapely The Ancestry Program. "Mysticeti Ambassadors Part.1" je název toho nového a jak už název napovídá, přibude i další díl... Kapela se mezitím rozrostla v kvintet, když ji posílil baskytarista Frank Thumbach. Frank je jistě známý těm, kteří znají německou prog scénu, když působil jako koncertní baskytarista kapely RPWL. Druhý díl bude následovat na podzim 2022. Aktuálně je nahrávka k dispozici jako CD ke stažení, zatím není známo, kdy novinka vyjde i na vinylu.

Protože již 17-minutová úvodní skladba "Dark To Overcome" působí okamžitě s lehkostí prog rocku 70. let a lehkostí prog metalu od Haken a vokálně jako Sophistree. SUBSIGNAL a SECOND RELATION se rádi společensky setkávají v kteroukoli roční dobu. Odkaz GENTLE GIANT přispívá obrazem ve vokálním projevu v "Lovely Lies" nebo v debutu "Tomorrow". Dokonce i kytarista Wolfgang Zenk (7 FOR 4, SIEGES EVEN) přichází na malé setkání s písní "My Enemy". Něžná ruka Seventies Prog si naopak vzala Neo Prog pod svá křídla v "Gusty Ghost" a rozproudí jinou náladu s elektronikou, akustickou kytarou a klávesami. Oproti tomu "Tiny Monsters" se lehce vpasuje s nádherným bubnováním do art rocku a dýchá tímto závanem elegie. Nástroje The Ancestry Program vypustily páru do svého živlu v osmiminutové proklamaci "My Enemy", zatímco "Diamond Ring" nechává na strunách vibrovat temnou současnost a chválí budoucnost tím nejhezčím zvukem.

Bez tympánů a trubek, ale i s trochou smyčců, The Ancestry Program fungují na nové desce v "Lovely Lies", atmosférickém 10-minutovém progrockovém čísle s polyfonními vokály a vstupem, který začíná s houslemi Veroniky Halser a violoncellem Christiny Elsner. Ale jinak se kapela, která se mezitím rozrostla v kvintet, překračuje všechny otevřené škatulky progresivního rocku a dokonce se často poohlíží po progresivním metalu. Zúčastnění zpěvák Ben Knabe, kytarista a klávesista Mani Gruber, klávesista a kytarista Thomas Burlefinger, bubeník a klávesista Andy Lind a také nový baskytarista Frank Thumbach (RPWL live) se nechávají unést s trochou elektroniky v "Carry On (The Lyricist)" s několikrát navštíví svět nové tvrdosti jako PALMER a SAVATAGE.

Se slibným názvem "Mysticeti Ambassadors" ohledně budoucí nahrávky zůstali TAP věrní své progresivní linii, ale nyní šli o krok dále, pokud jde o psaní písní a produkci. Syntézu výrazných osobností nyní cítíte v rámci mnichovského komba, které se mezitím s virtuózním baskytaristou Frankem Thumbachem rozšířilo na kvintet. S elektrickými basy, kontrabasy a bezpražcovými basy to přispívá k tomu, že frekvenční pyramida v suterénu je rozkolísána vkusně, sofistikovaně a upraveně.

   Zpět
Členové:
Ben Knabe - Lead & Background Vocals
Mani Gruber - Lead Electric & Acoustic Guitars, Keyboard Bass, Keyboards, Background & Lead Vocals
Thomas Burlefinger - Lead Keyboards, Rhythm Guitars, Bass, Keyboard Bass, Background Vocals
Andy Lind - Drums, Cymbals, Loop Programming, Keyboard Bass & Guitars, Keyboards, Guttural Vocals
Frank Thumbach - Bass
Bývalí členové a hosté:
Wolfgang Zenk - Guitars


Členové Ben Knabe
(Narozen ***)
Vocals


Ben Knabe je německý zpěvák, který je znám ze svého působení v Amon Düül nebo v kapele Phantone (alternativ-, prog-, grunge-rock). Nyní působí jako sólista kapely The Ancestry Program.

Členové Mani Gruber
(Narozen ***, Munich, Germany)
Guitars, Keyboards, Vocals


Mani Gruber je německý hudebník, hráč na kytaru, engineer a producent. Nyní působí jako člen kapely The Ancestry Program. Dříve hrál v melodické rockové kapele Boysvoice (1990-1993). Je také majitelem a CEO v Maniac-Studio.de

Mani Gruber je původem z Mnichova. Kromě své kariéry zvukaře vždy působil také jako hudebník, zpočátku jako frontman, zpěvák a kytarista hardrockové skupiny Boysvoice, později jako stálý člen úspěšné cover kapely skupiny ABBA "ABBA 99".

Studoval na škole Ludwig-Thoma-Realschule, předtím docházel do školy Ludwig Thoma Realschule Munich. V současné době žije v Mnichově.

V roce 2007 Mani založil Maniac Studios, skvěle vybavené nahrávací studio, ve kterém lze nahrávat hudební produkce všeho druhu. Součástí Maniho zájmu jsou také kompozice/aranže, hlasové nahrávky a zvukový design. Mani Gruber díky svým mnohaletým divadelním zkušenostem opakovaně podnikal exkurze do herectví a bral menší role v muzikálech (Rocky’s Crazy Horror Show, As Time Goes By) a krátkých filmech.

Maniac Studios Mani Grubera bylo místem pro většinu nahrávek Holy Spirit. Mani vyvinul kompletní zvukový design pro film, zajistil čisté hlasové nahrávky a smíchal všechny zvukové stopy. Složil a zaranžoval také několik hudebních skladeb, jako je rocková píseň "Screaming Heart".

Členové Thomas Burlefinger
(také Thomas "Bossi" Burlefinger)
(Narozen ***, München, Germany)
Keyboards, Guitars, Bass, Vocals


Thomas je německý hudebník, multiinstrumentalista, hráč na klávesové nástroje, kytaru a baskytaru. Je také engineer v Thomas Burlefinger in Munich, Germany.

S klavírem začínal v 9 letech, ale zkušenosti jako DJ už měl od 3 let. Od 15 let byla kytara vždycky jeho rytmickým společníkem, nu a zpěv byl nevyhnutelný. Teprve nedávno se začal věnovat i hře na saxofon. Vystudoval obor Keyboards, Sound Engineering na světoznámé škole škole Berklee College Of Music v Bostonu. V současné době žije v Icking.

První koncert který navšívil, byli Queen v roce 1978 v olympijské hale v Mnichově, to mu bylo 14 let. Dříve působil v kapele squarehippies, vystupuje s cover kapelou Century´s Crime (Supertramp). Nyní je kromě The Ancestry Program je také členem kapely 7 for 4.

Členové Frank Thumbach
(Narozen ***, Munich, Germany)
Bass


Frank je německý hudebník a hráč na baskytaru. Je znám jako účastník mnoha projektů, jako jsou Klima, Sdelay, Funkronized, IIIO Puls (také Trio Puls), Casa Nostra, Rock Antene Band. S kapelou RPWL nahrál a vydal koncertní nahrávku "God Has Failed - Live And Personal" (2021). Nyní působí jako člen kapely The Ancestry Program.

Členové Andy Lind
(Narozen ***, Munich, Germany)
Drums, Keyboards, Vocals


Mani Gruber je německý hudebník, hráč na bicí a perkuze. Nyní působí jako člen kapely The Ancestry Program. Dříve působil jako bubeník skupiny Schizofrantik.

Příležitostně také vystupuje jako host s jazz/metal fusion combem a kolegy z Münchnerské kapely Panzerballett, jejíž kytarista Jan Zehrfeld se odvděčuje výraznou rolí na albech jeho projektu Lind.

Pod názvem Lind vydal do roku 2021 také tři desky. Nahrávkou z roku 2007 "Profound Felt Reality" se rozhodl pro progresivní metal. "The Glass House Theory" z roku 2013 byla při zachování metalových kořenů okořeněna širším spektrem vlivů, zejména z jazzového a avantgardního paradigmatu. Zatím poslední "A Hundred Years" vydaná v roce 2021 se zbavila většiny metalových konvencí nalezených na prvních dvou verzích, ačkoli výsledek není o nic méně výkonný ve svém složitém a komplexním podání.

Členové Wolfgang Zenk
(Narozen ***, Munich, Germany)
Guitars


Wolfgang je německý hudebník a kytarista pocházející z Mnichova, Německo. Wolfgang Zenk dosáhl dobré pověsti jako kytarista a skladatel kapely Sieges Even (1992-1997). V 90. letech si na progresivní rockové scéně získala mezinárodní pozornost její alba "Sophisticated" (1995) a "Uneven" (1997). Je členem kytarového dua Twinpicks a spolupracoval s kapelou Stingway.

Je manažerem a učitelem na MGI Munich, nejznámějším německém institutu pro profesionální vzdělávání kytaristů. Jeho více než 15-letá pedagogická zkušenost na MGI se odráží i v jeho hudební rozmanitosti.

Od roku 1999 působí v kapele 7for4, kde hraje na kytaru. její členové jsou Wolfgang Zenk - Guitar, Markus Grützner - Bass, Klaus Engl - Drums a André Schwager - Keyboards. Hrají pouze instrumentální improvizačné hudbu, kterou označují jako progressive metal fusion. Již vydali čtyři alba.
Více na: https://www.facebook.com/7for4

Druhým projektem, ve kterém je aktivně zapojen, je Twinpicks, což je akustické kytarové duo ve složení Wolfgang Zenk a Uli Widenhorn. Hostoval také ve skupině Grand Sermon na jejich albu "Massive Domain" v roce 2010. Jako hostující hudebník se podílel i na sólových nahrávkách Andy Linda nebo spolupracoval s kapelou The Ancestry Program.

   Zpět
Studiové desky:
2021 Mysticeti Ambassadors Part 1
2020 Tomorrow
Ostatní nahrávky:

LIND (Andy Lind):
2021 A Hundred Years (The Justification Of Reality: Part I)
2013 The Glass House Theory (Systematic Regulations: Part II)
2007 Profound Felt Reality


Skupina:
Ben Knabe - Lead & Backing Vocals, Lap Steel Guitars
Mani Gruber - Electric & Acoustic Guitars, Keyboards, Backing Vocals
Thomas Burlefinger - Keyboards, Guitars, Bass, Backing Vocals, Kazoo, Alto Saxophone
Frank Thumbach - Bass, Upright Bass, Fretless Bass, Acoustic Bass
Andy Lind - Drums, Loops, Backing Vocals [Scream], Keyboards
Hosté:
Wolfgang Zenk - Guitars (01,06)
Axel Kühn - Soprano Saxophone (06), Clarinet (06)
Veronika Halser - Violin (03)
Christina Elsner - Cello (03)
Diskografie Mysticeti Ambassadors Part 1
Vyšlo 26. listopadu 2021, FreiBad Schallplatten & Musikverlag, 4260187722560 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Dark To Overcome (17:02)
02. Gusty Ghost (6:53)
03. Lovely Lies (10:41)
04. Tiny Monsters (8:28)
05. Carry On (The Lyricist) (13:28)
06. My Enemy (8:31)
07. Diamond Ring (70:55)

Engineer, Mixed By, Mastered: Mani Gruber, Thomas Burlefinger
Engineer: Andy Lind
Design [Cover Design]: Andy Lind, Jan Lehner
Artwork: Jan Reiser
Photography: Dean Bennici

Skupina:
Ben Knabe - Vocals
Mani Gruber - Guitars, Keyboards, Vocals
Thomas Burlefinger - Keyboards, Guitars, Bass, Vocals
Andy Lind - Drums, Keyboards, Vocals
Hosté:
Wolfgang Zenk - Guitars
Martin Kursawe - Guitars
Frank Thumbach - Bass
Heiko Jung - Bass (Panzerballett)
Axel Kühn - Saxophone, Flute, Bass Clarinet (08)
Diskografie Tomorrow
Vyšlo 23. března 2020, FreiBad Schallplatten & Musikverlag, freiBad 0301 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Silver Intro (1:16)
02. Silver Laughter (8:34)
03. Pun Intended (7:22)
04. Another Way To Fly (6:27)
05. Easy For Us (10:01)
06. Tomerrow (11:12)
07. More To This (9:27)
08. Tangerine Parties (6:34)
09. Human Key (7:19)
10. No Chorus No Home (6:55)
11. Ship To Shore (1:58)
Total Time: (77:10)

Recorded at Maniac Studios, München, at freiBad Studio, München (T. Burlefinger), at Mars Music Studio (A. Lind)
Producer: The Ancestry Program
Engineered: Andy Lind, Mani Gruber, Thomas Burlefinger
Mixed, Mastered, Tracking: Mani Gruber, Thomas Burlefinger, Andy Lind
Design, Cover: Jan Reiser
Photography: Ina Bohnsack


Nahráli:
Andy Lind - Drums, Keyboards, Vocals, Programming, Bass
Hosté:
Petra Scheeser - Lead Vocals (02,03,05,09)
Marie Brandis - Lead Vocals (04,06)
Ben Knabe - Lead Vocals (01,08)
Mirko Werler - Rap (07)
Martin Kursawe - Guitar (01)
Jan Zehrfeld - Guitar (02)
Wolfgang Zenk - Guitar (09)
Rüdiger Eisenhauer - Guitar (03)
Martin Vogelgsang - Guitar (05)
Martin Mayrhofer - Guitar (06)
Jan Eschke - Synth Solo (02)
Oliver Hahn - Synth Solo (05), Piano Solo (07)
Jan Lehrer - Synth Solo (04)
Axel Kühn - Saxophones, Bass Clarinet (02,04,06,09)
Diskografie A Hundred Years (The Justification Of Reality: Part I)
Vyšlo 11. června 2021, Just for Kicks, digital (Germany)

Seznam skladeb:
01. Do I Really Notice (11:44)
02. A Hundred Years (9:25)
03. Strange Waters (9:12)
04. Invisible Tears (9:09)
05. The Magic Gate (6:23)
06. The Schemes (9:20)
07. Displaced And Criticized (7:56)
08. Soul Kinship (8:36)
09. Controversial Theory (7:39)
Total Time: (79:24)

Bonus track:
10. Banged In The Panic Room (6:38)

Produced and Mixed: Andy Lind
Mastered: Mani Gruber
All songs written: Andy Lind
<
Nahráli:
Andy Lind - Drums, Vocals, Keyboards, Bass Programming, Composing
Hosté:
Jan Zehrfeld - Guitars
Martin Kursawe - Guitars
Gil Ofarim - Guitars
David Riemann - Guitars
Axel Kühn - Saxophone, Bass Clarinet
Diskografie The Glass House Theory (Systematic Regulations: Part II)
Vyšlo 14. ledna 2013, X-Act-Music (Germany)

Seznam skladeb:
01. Drop I (2:42)
02. Red Ruby (3:12)
03. Wings Of Pride (1:19)
04. Sweet Thoughts (5:25)
05. Unaffected Moves (5:27)
06. Drop II (1:20)
07. Break The Chains (7:33)
08. Muses (3:29)
09. Drop III (1:33)
10. Mother Earth (6:03)
11. Fall To Faint (2:46)
12. Dream Your Dreams (5:32)
13. ZZX (4:00)
14. I Promise You Space (5:37)
Total Time: (55:58)

Recorded: Andy Lind at Marsmusic Studio 2011
Mixed and Produced: Andy Lind
All Songs Written: Andy Lind
Artwork: Jan Lehner, Andy Lind

Nahráli:
Andy Lind - Bass, Vocals, Keyboards, Drums
Jan Zehrfeld - Guitars
Hosté:
Jan Eschke - Synth, Soloist (10)
Lilli Lehner - Vocals (04)
Christoph Klinke - Guitars (04)
Diskografie Profound Felt Reality
Vyšlo 2007, X-Act-Music (Germany)

Seznam skladeb:
01. One (1:20)
02. Recognize (5:31)
03. The General Public (5:39)
04. Broken Child (6:00)
05. Choose - You Can't Control Future Anyway (3:36)
06. Weary Eyes (5:46)
07. Could I Trust Them (6:26)
08. Bullets Have No Name (6:55)
09. Human Key (5:22)
10. I - Suggah (6:16)
11. Strange As I Seem (3:38)
12. Now She Swims (3:46)
13. Spare Me Your Speeches (4:31)
14. The World We Live In (4:49)
15. Wrecked World Of Hate (6:23)
Total Time: (75:58)


   Zpět
   Zpět

   Oficiální stránky:
   https://theancestryprogram.bandcamp.com/
   https://www.facebook.com/The-Ancestry-Program-440676510077744/?ref=page_internal
   https://lind21.bandcamp.com/ProgressRock Nahoru
Made by 
©  5.1.2022 
Menu Poslední aktualizace: 5.1.2022
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©