Temic - progressrock.cz

Temic je zbrusu nová progmetalová kapela založená Ericem Gillettem (Neal Morse Band) a Diegem Tejeidou, bývalým klávesistou Haken Diego Tejeidou. Celou sestavu doplňují Simen Sandness, který bubnuje pro Shining a Arkentype, zatímco Fredrik Bergersen Klemp stále předvádí svůj hlasový rozsah jako zpěvák skupiny Maraton. Vznik kapely oznámili 11. července 2023.

Kořeny Temic sahají do roku 2017, kdy dvojice Tejeida a Gillette cestovali po světě jako členové kapely Mike Portnoye Shattered Fortress. Od prvních akordů, které si vyměnili, byla jejich hudební chemie na pódiu i mimo něj nepopiratelná, což je vedlo k diskuzi o vyhlídce na založení nové kapely společně. Bohužel, protichůdné závazky ohledně turné a nahrávání je přinutily po léta obrátit svou pozornost jinam. Plány na kapelu byly pozastaveny, když v roce 2020 vypukla pandemie. Svět se ale nezastavil a dvojice se ale znovu spojila. Tejeida zavolal Gillettemu, aby položil osudovou otázku: "Pamatuješ, jak jsme hovořili o tom, že bychom měli dělat hudbu spolu? No a co teď?"

Tejeida a Gillette, dychtiví spojit síly s těmi nejlepšími spoluhráči, nejprve přivolali rytmickou sílu svého přítele a bubeníka Sandnese. Sandnes se s charakteristickým nadšením chopil příležitosti, připraven přispět svou perkusní zdatností jako tlukot srdce Temic. Když přišel čas najít zpěváka, který by přenesl melodie Temic do nových výšin, Sandnes doporučil vokální sílu Klempa, jehož emotivní podání a nepřekonatelná intenzita nenechaly nikoho na pochybách, že je předurčen stát se hlasem Temic. A konečně, pro završení rytmické sekce na připravovaném albu byl jako host přizván dynamický baskytarista Jacob Umansky (Intervals), který album ozdobil bezkonkurenčním groovem a charakteristickým low-endovým zvukem.

Společně je tato mamutí sestava Temic, vysoce energická, elektronikou inspirovaná, moderní melodická prog metalová kapela pro příští generace.

Začala tak vznikat první dema pro to, co se později stalo debutovým albem Temic. Během několika týdnů po prvním telefonátu byla hudební vize Temic jasná: Pojďme vytvořit progresivní hudbu, která je silně ovlivněna elektronickou hudbou s vysokou energií, ale zaranžovaná a zorganizovaná pro 5-člennou moderní progrock/metalovou kapelu, kde konečně může být puls středem pozornosti a vokální melodie může být králem.

Kapela podepsala smlouvu s labelem Season Of Mist, domovem progových hvězd jako Voyager, Cynic, Green Carnation, Crippled Black Phoenix a dalších. Tento nový multi-mezinárodní progmetalový outfit vydá 17. listopadu 2023 své debutové album "Terror Management Theory. Zároveň zpřístupnili své nové video ke skladbě "Cut Your Loss".

"Count Your Losses" zobrazuje začátek naší cesty," říká kapela. "Tato skladba je nejen tou, která konečně otevírá Temic bránu veřejnosti, ale je to také úplně první skladba, kterou jsme kdy jako Temic napsali. Netrpělivě jsme čekali na tento okamžik a teď je konečně tady. Připojte se k nám na této oslavě!"

Skladba Hra "Cut Your Loss" během pouhých šesti minut dává Temic dostatek času se předvést. Kapela využívá kytarové sólo připravené pro arénu, které se hodí k bubnům, bezpražcové base a syntezátorům postaveným pro rave. Smíchejte to vše dohromady s čistým, melodickým tenorem Bergersena Klempa a získáte dokonalý úvod do nejnovější senzace progresivního metalu.

"Terror Management Theory" bude k dispozici jako dvojitý gatefold vinyl v různých barvách, digipak CD a digitální. Album vnáší do nové psychologické teorie pokrokový a pozitivní směr. Místo toho, abychom propadali zoufalství z myšlenek na naši vlastní smrtelnost, album nalézá smysl, když si uvědomuje, že život je příliš vzácný na to, abychom neprožili každý okamžik na maximum.

Temic sdíleli v únoru 2023 epickou novou skladbu "Mothalla", již třetí singl pro nadcházející album "Terror Management Theory". V necelých osmi minutách má skladba místo pro blikající klávesy, riffovací syntezátory, kontrabasové kopáky s nulovou gravitací, dva sbory a klasické arénové rockové sólo, které vás položí na obě kolena a drtí vzduchovou kytaru. "Budeme bojovat, dokud paprsky světla nebudou stát vysoko," zpívá Fredrik Bergersen s tak dunivým, pronikavým přesvědčením, že ani nihilista by neměl jinou možnost, než věřit, že tato kapela je skutečně božská.

TEMIC říká o jejich novém singlu: "Texty v "Mothallah" pocházejí z personifikované perspektivy našeho vnitřního přežití a povzbuzují nás, abychom se smířili a znovu spojili s naší vnitřní silou a sebevědomím, zvláště když čelíme velkým výzvám nebo bojujeme se strachem. Sbor oživuje pocit společenství a sounáležitosti, uvědomuje si, že nejen jako jednotlivci, ale také jako druh všichni čelíme výzvám a ‚bojujeme přes nejtemnější noc… U tohoto videa z vlastní produkce jsme chtěli zdůraznit, že členové kapely pocházejí z velmi odlišných prostředí, národností a etnik. I když žijeme tisíce kilometrů daleko, je to hudba, která nás všechny spojuje."

Členové kapely:
Diego Tejeida - Keyboards (Haken)
Eric Gillette - Guitars (Neal Morse Band)
Fredrik Bergersen - Vocals (Mararton, 22)
Simen Sandnes - Drums, Percussion (Shining)
Bývalí členové:


Členové Diego Tejeida
(také zmám jako d'Tej)
(Narozen 27. července 1987, Mexico City, Mexico)
Keyboards, Synth


Diego je klávesista, zvukový designér a skladatel, který procestoval 5 kontinentů s takovými skupinami, jako jsou Devin Townsend, Mike Portnoy’s Shattered Fortress a Haken, jehož byl členem. Mezi jeho studiové zásluhy patří nejnovější alba Devina Townsenda, diskografie Haken z let 2010-2021 a práce pro desítky kapel. Je také proslulý zvukový designér, jeho vlastní zvuky lze nalézt na analogových a digitálních syntezátorech od Arturia, Wizdom Music a Roli.

Vystudoval na škole LCCM London Centre of Contemporary Music

Hudební vlivy a oblíbené kapely: Bill Evans, Brad Mehldau, Philip Glass, Hans Zimmer, Esbjorn Svensson Trio, Rick Wright/Pink Floyd, Opeth, Devil Doll, Mr Bungle, Infected Mushroom, Boards of Canada, Venetian Snares, Pete Zeldman, A Perfect Circle, Nirvana, Vince DiCola, Vangelis, Wendy Carlos, Scott Walker.

Nástroje: Korg Karma, Korg N1, KAOSS pad, M-Audio Oxygen 88 midi controller, Macbook Pro running Mainstage 3 live and Logic X in the studio.

Zájmy: Vaření, plavání, čtení, dry slapping, destroying sounds by any means.

Oblíbené filmy: Psycho, The Wall, The Shining, Seventh Seal, Silent Hill, The Crow, Lost Highway, Inland Empire, The Audition, Dead Man’s Shoes

Dne 22. listopadu 2021 kapela oznámila, že klávesista Diego Tejeida se s nimi rozešel kvůli tomu, že obě strany měly "velmi odlišné hudební vize".

Členové
(Narozen 14. srpna 1984, Dallas, Texas)
Guitars, Drums, Keyboards


Eric Gillette je americký multiinstrumentalista a zvukový inženýr pocházející z Dallasu v Texasu. Je sólovým kytaristou v kapele Neal Morse Band, stejně jako sólistou, který produkuje svá vlastní alba. Objevil se také v koncertní sestavě kapely Mike Portnoye Shattered Fortress. Především hraje na kytaru, ale také hraje na klavír, klávesy, bubny a zpívá na svých vlastních albech, stejně jako při studiové práci. Na své hudební cestě se naučil hrát na všechno tak dokonale, že mohl účinně vystupovat u The Neal Morese Band hned na 3 nástrojích!

Již v roce 2013 vydal Gillette své první sólové album "Afterthought". Ačkoli Gillette nahrál všechny nástroje, byli jeho kolegové z Neal Morse Band uvedeni jako hosté, Randy George jako hostující basista a Bill Hubauer jako hráč na syntezátory. Album "Afterthought" bylo převážně instrumentální, ale obsahuje i několik vokálních skladeb. Krátce po vydání "The Grand Experiment" s Nealem Morsem v roce 2015 začal pracovat na svém druhém sólovém albu, které pod názvem "The Great Unknown" bylo vydáno v květnu roku 2016 pod T4 Music a je k dispozici na stránkách www.EricGilletteMusic.com a www.RadiantRecords.com. K jeho nahrání se spojil s vynikajícími hosty, sestava na novém albu je hodně silná s mimořádným Thomasem Langem na bicí, stejně jako se členy kapely Haken Diego Tejeidou a Connerem Greenem na klávesy a baskytaru.

Jako uznávaný umělec a inženýr se podílel kytarou, klávesami, zpěvem, perkusemi a produkcí na nespočtu alb u mnoha kapel. Jeho kompoziční zásluhy sahají do TV se dvěma sériemi původních dokumentů Texas 6 na Paramount+ a původními skladbami pro produkční hudební knihovny včetně Universal a Atomica.

    Podrobněji viz: Eric Gillette

Členové Fredrik Bergersen
(celým jménem Fredrik Bergersen Klemp)
(Narozen ***, Lillestrom, Viken, Norsko)
Vocals


Zpěvák Fredrik Klemp cestoval po Evropě jako zpěvák začínajících progových skupin Maraton z Osla (2011-současnost) a 22. Vyhrál také norskou bluesovou výzvu jako baskytarista a vystoupil na IBC - Memphis. Mezi jeho TV úspěchy patří pěvecká soutěžní show Idol Norway, kde byl v roce 2011 finalistou. Fredrik si vybudoval skvělou pověst pro svá energická živá vystoupení. Je také skladatelem, spolupracuje a tvoří písně pro kapely jako Fight the Fight, Atena a další. Absolvoval školu Handelshoyskolen BI aq od roku 2011 pracuje ve firmě Roma ze Salgssjefu, která se zabývá výrobou sodovek.

Psalo se o něm, že tento účastník "Idol" se smířil s rockovým životním stylem, který se vyznačuje až příliš velkým množstvím alkoholu, když potkal svou přítelkyni Piu Wulff-Nilsen, kterou na pódiu dlouze líbal, když se dozvěděl, že postoupil do finále soutěže.

Kombo Maraton z Osla bylo založeno v srpnu 2010 jako rockový kvintet Fredrik Bergersen (zpěvy), Jon Vegard Nass (kytary), Magnus Johansen (klávesy), Vegard Liverod (baskytara) a Frank Nordeng Roe (bicí). Po vydání jediného singlu vystoupili na legendárním dánském festivalu Roskilde a také podpořili některé norské rockové průkopníky jako Enslaved, Leprous, A-ha, Muse nebo Circus Maximus, než vydali své debutové album. Konečně jejich debutový opus "Meta" byl uveden na trh 26. dubna 2019.

Členové Simen Sandnes
(Narozen 20. února 1994, Balsfjord, Norway)
Drums, Percussion


Narodil jsem se na severu Norska v malém městě jménem Balsfjord. Protože zima byla pro mou rodinu příliš nesnesitelná, zamířili jsme po pouhých šesti měsících na jih do Kristiansandu, kde jsem vyrůstal a v současné době žiji. Můj zájem o bicí začal v raném věku, ale v dospívání mě bavil spíše fotbal a do 16 let jsem jej hrál poloprofesionálně.

Pak jsem začal na střední škole, která se specializovala na umění, a tam jsem potkal svého učitele Larse Erika Aspa, který mě inspiroval k tomu, abych se živil hudbou. Většinu svých středoškolských dnů jsem strávil zavřený ve svém zkušebním prostoru, kde jsem hrál ve spoustě kapel a učil se studiové techniky. Nyní mám radost pracovat na své staré střední škole na částečný úvazek jako učitel a také dávám hodiny soukromým studentům a na turné.

Získal magisterský titul v oboru hudební performance na univerzitě v Agderu. Kromě je v současné době na plný úvazek členem TEMIC, SHINING (NOR) a Arkentype. Díky spolupráci se skupinou Need Music, která odehraje 150 koncertů ročně, je Simen jedním z nejvyhledávanějších norských bubeníků na scéně firemních akcí, když odehraje mezi 100-150 firemními akcemi ročně. S tímto kolektivem jsem hrál s umělci jako Arne Hurlen, Blasemafian, Ulrikke Brandstorp, Raylee, Aleksandra Rotan, Alexandra Joner, Nicolay Ramm, Baard Kolstad a mnoha dalšími. Simen koncertoval a trénoval po celém světě s kapelami jako Shining, Arkentype, Vola, Mike Portnoy’s Shattered Fortress a Haken. Jako plodný studiový hudebník nahrál perkuse pro stovky umělců a přispěl balíčky MIDI groove společnostem, jako je GetGoodDrums.

Přesně před 3 lety, na rande, se mě Diego Tejeida zeptal, jestli bych neměl zájem hrát na bicí v nové kapele, kterou on a Eric Gillette založili. Diego mi poslal první demo, které udělali, a okamžitě jsem se do něj zamiloval. "Toto je moje nové místo, kde budu", spňovalo to vše, na co jen dokázal pomyslet. Za poslední 3 roky se stalo mnoho věcí - psaní písní, dema přes internet, nekonečné hodiny cvičení, nahrávání bicích v Top Floor Studios, mixování, mastering, podepsání smlouvy s Glassville Management a Season of Mist (label). Vše výše uvedené je přivádlo až k vydání debutového singlu "Count Your Losses" z připravovaného alba "Terror Management Theory" s úžasným Jacobem Umanskym na baskytaru.

"Nemohu být více hrdý na produkt, který jsme vytvořili Fredrik Bergersen Klemp, Eric, Diego a já. Toto album obsahuje můj dosud nejlepší bubenický výkon a jsem tak nadšený, že svět uslyší všechnu tvrdou práci, kterou jsme odvedli. Tohle je jen začátek zbytku našich životů".
Také nahrál a přispěl k produkci mnoha TV vystoupení a dokonce i v oficiální písně pro mistrovství světa. Jako plodný session hudebník nahrával perkuse pro stovky umělců a přispěl balíčky MIDI groove společnostem, jako je GetGoodDrums. Zahrál si také s Carinou Dahl, Sirenia, VOLA, I am K, Marion Woodseth, Tuva & Mia, Timewaves, Faanefjell, Nina Ugland a Without Apathy, alespoň z některých. S těmito kapelami a umělci hrál na festivalech jako Wacken Open Air, Metal Fest Open Air Plzeň, Palmesus, Skral Festival, Pink Party, Euroblast, Karmoygeddon, Trondheim Metal Fest, Inferno Metal Meeting, Nordklang Festival, Sorveiv, Southern Discomfort, včetně dvou evropských turné. Pracoval jsem také jako technik pro Mika Portnoye a Haken.

Studiové desky:
2023 Terror Management Theory

Ostatní nahrávky:Skupina:
Simen Sandnes - Drums and Percussion (Shining, Arkentype)
Diego Tejeida - Keyboards and Sound Design (Devin Townsend, Mike Portnoy’s Shattered Fortress, ex-Haken)
Eric Gillette - Guitars, Backing Vocals (The Neal Morse Band, Mike Portnoy’s Shattered Fortress, solo)
Fredrik Bergersen - Vocals (Mararton, 22)
Hosté:
Jacob Umansky (USA) - Bass Guitar
Mosaic Gospel Choir (Norway) (10)
Garden State Threshold Choir (USA) (10)
Diskografie Terror Management Theory
Vyšlo 7. října 2023

Seznam skladeb:
01. TMT (2:02)
02. Through the Sands of Time (7:00)
03. Falling Away (4:58)
04. Count Your Losses (6:13)
05. Skeletons (7:00)
06. Acts of Violence (5:52)
07. Friendly Fire (5:57)
08. Paradigm (6:33)
09. Once More (5:45)
10. Mothallah (7:27)
Total Time: (58:54)

Produced: TEMIC
Drums and Vocals Engineered: Jakob Herrmann and recorded at Top Floor Studios, Gothenburg, Sweden
Mixed and Mastered: Rich Mouser at The Mouse House, Los Angeles, CA

Skupina:
Hosté:
Diskografie
Vyšlo ,

Seznam skladeb:
Total Time: (00:00)
   

Oficiální stránky:
https://temicband.com/About


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  16.7.2023 
Menu Poslední aktualizace: 12.10.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©