Soft Ffog - progressrock.cz


Zpět
Soft Ffog původně vytvořilo několik hudebníků z norské soudobé jazzové scény pro jednorázový koncert na objednávku Kongsberg Jazzfestivalu v roce 2016. I když byly ohlasy velmi pozitivní, navzdory úspěchu této akce kapela nedostala takovou dynamiku, jakou potřebovala, aby z ní byla pořádná fungující kapela. To v kombinaci s nabitým programem pro hudebníky, kteří měli závazky s vlastními kapelami a dalšími projekty, přineslo jen málo koncertů. Přesto tyto koncerty pomohly vylepšit jejich zvuk, a tak se kapelník Tom Hasslan v roce 2020 rozhodl, že je správný čas nahrát jejich první album se všemi skladbami Hasslanu.

V roce 2020 se kapelník Tom Hasslan rozhodl znovu rozproudit projekt a nahrát první album Soft Ffog se všemi skladbami Hasslanu. Kapelu tvoří lídr kapely Tom Hasslan (Krokofant) na kytary, Axel Skalstad (Krokofant) na bicí, Trond Frones (Red Kite, Grand General) na baskytaru a Vegard Lien Bjerkan (WIZARD) na klávesy. Album bylo nahráno ve Studio Paradiso s Christianem Engfeltem jako inženýrem a producentem. Kombinovaní členové Soft Ffog hráli snad s každým na norské jazzové scéně, ale tady dělají své vlastní věci a kombinují zvuky z King Crimson s Terje Rypdalem, Deep Purple s Patem Methenym a zní to úžasně! Zvláště si dejte pozor na bouřlivá kytarová sóla, drsná basa, šílené bicí a nadzvukovou hru na klávesy!

Nová norská kapela Soft Ffog se chystá vydat své debutové bezejmenné album "Soft Ffog" v květnu 2022. Kapela hraje poutavou instrumentální hudbu ve stylu jamu s prodlouženými sóly, kde se prolínají vlivy a dokonce známé melodie od King Crimson, Gentle Giant, Jimi Hendrix a další umělci.

Kapela popisuje svou hudbu takto: "Napadlo vás někdy, jak by to znělo, kdyby se Jimi Hendrix připojil k Deep Purple ve snaze znít jako Gentle Giant a pak by selhal kvůli přílišné konzumaci jazzu v poslední době? Nemyslel jsem si to, ale každopádně zvuk Soft Ffog je jedinečný a do jisté míry stylově, kompozičně a esteticky navazuje na výše uvedené počiny, ale je více zakořeněn v jazzu s jejich dlouhými sóly a improvizacemi".

Zpět
Členové:
Tom Hasslan - Guitars (Krokofant)
Axel Skalstad - Drums (Krokofant)
Trond Frønes - Bass (Red Kite, Grand General)
Vegard Lien Bjerkan - Keyboards (WIZRD)
Bývalí členové:


Členové Tom Hasslan
(Narozen 1983, Kongsberg, Buskerud, Norway)
Guitars


Tom Hasslan je norský jazzový kytarista. Narodil se v Kongsbergu. Je znám především jako člen trojice Krokofant s bubeníkem Axelem Skalstadem a saxofonistou Jorgenem Mathisenem.

Od roku 2020 se kapelník Tom Hasslan rozhodl znovu rozproudit projekt a nahrát první album Soft Ffog.

Členové Axel Skalstad
(Narozen 11. července 1992, Fiskum, Buskerud, Norway)
Drums


Axel Skalstad je norský jazzový a prog-rockový bubeník. Narodil se ve Fiskumu. Je znám především jako člen tria Krokofant s kytaristou Tomem Hasslanem a saxofonistou Jorgenem Mathisenem.

Od roku 2020 se Axel stal členem znovu obnoveného projektu Soft Ffog, s nímž nahrál první album.

Nahrával také s kapeklami:
Sjøen
2014 "Live I"
LoveLoveLove
2014: "Kaleidoscope"
Rune Your Day
2017: "Rune Your Day"
Pekula
2018: "Vol. 1 - ARP"

Členové Trond Frønes
(Narozen 1978, Trondheim, Sør-Trøndelag, Norway)
Bass


Trond Frones je norský hudebník, baskytarista, známý z kapel jako Blood on Wheels, Goat The Head (2009-dosud), Red Kite, Grand General, Sküll (2012), Black Dawn (1993), Troll (1994) a Sunswitch.

Frones rovněž spolupracoval s hudebníky jako Ola Kvernberg, Even Helte Hermansen, Erlend Slettevoll a Kenneth Kapstad a od roku 1999 měl ústřední postavení v norské kapele Cadillac and Jerryville.

Od roku 2020 se Trond stal členem znovu obnoveného projektu Soft Ffog, s nímž nahrál první album .

Členové
Vegard Lien Bjerkan
(Narozen ***, Trondheim, Norway)
Keyboards


Vegard Lien Bjerkan z Trondheimu je norský pianista a klávesista. Vzdělání získal na jazzové lince na NTNU v Trondheimu. Bjerkan je aktivní v řadě projektů v rámci jazzové a pop music, včetně takových jako Thomas Dybdahl, WIZRD, Sondre Ferstad Ensemble, Rellingn a Kristian Kristensen.

V roce 2017 obdržel cenu Geir Digernes Memorial Prize a v souvislosti s tím se podílel na Trondheim Jazz Festivalu s Olou Kvernbergem, Kim Christer Hylland a Hallvardem Gaardlosem. Bjerkan se účastní v roce 2022 tingingsverku během Literárního sympozia "Doomsday Mass" od Kim Christer Hylland.

Od roku 2020 se Trond stal členem znovu obnoveného projektu Soft Ffog, s nímž nahrál první album .

A jen letmá zmínka o kapele KROKOFANT...

Kapela byla založena v Kongsberg, Bukserud, Norsko, v roce 2011. KROKOFANT je norské jazz-rockové trio, které tvoří Tom HASSLAN (kytary), Axel SKALSTAD (bicí) a Jorgen MATHISEN (saxofon). Jejich jméno je převzato z bájného tvora z populární norské dětské písně, křížence slona a krokodýla, "hroutící se troubící zvíře s děsivou řadou zubů v cvakajících čelistech...", velmi dobře prý vystihuje jejich zvuk.

Kapela začala jako duo poté, když se HASSLAN a SKALSTAD, oba bývalí vítězové náborového stipendia Kongsberg Jazzfestival, setkali v obchodě s gramofonovými deskami v jejich rodném městě Kongsberg a začali společně hrát improvizovanou hudbu. V roce 2012 se spojili s uznávaným saxofonistou Jorgenem MATHISENEM (mimo jiné SHAGMA, THE CORE, ZANUSSI FIVE a HUMVEE) a odehráli působivé debutové vystoupení na Kongsberg Jazz Festivalu téhož roku.

V roce 2014 vydali své eponymní debutové album na norském jazz-rockovém labelu Rune Grammofon, které vyvolalo nadšené recenze, následované druhým albem v roce 2015. KROKOFANT hraje energický a výbušný druh improvizační fúze jazzu a rocku, která je jak svobodná, tak i strukturované a také těžké, znějící občas skoro jako maty metal. Doporučeno fanouškům MAHAVISHNU ORCHESTRA, Terje RYPDAL, KING CRIMSON, HENRY COW, SHINING a MESHUGGAH.

Zpět
Studiové desky:
2022 Soft Ffog

Ostatní nahrávky:Skupina:
Tom Hasslan (Krokofant) - Guitars
Axel Skalstad (Krokofant) - Drums
Trond Frønes (Red Kite, Grand General) - Bass
Vegard Lien Bjerkan (WIZRD) - Keyboards
Hosté:
Diskografie Soft Ffog
Vyšlo 27. května 2022,

Seznam skladeb:
01. Chun Li (9:44)
02. Zangief (8:46)
03. Ken (7:40)
04. Dhalsim (9:28)
Total Time: (35:38)

Recorded at Studio Paradiso
Producer, Engineer: Christian Engfelt

Zpět
Zpět
Oficiální stránky:
https://www.facebook.com/Softffog/?ref=page_internal
https://softffog.bandcamp.com/ProgressRock Nahoru
Made by 
©  4.6.2022 
Menu Poslední aktualizace: 4.6.2022
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©