Slugdge - progressrock.cz

           

Zpět

Slugdge je britská extrémní metalová kapela, která vznikla v Lancashire v Anglii v roce 2012. Původně studiový projekt v čele s bývalým kytaristou No Sin Evades His Gaze Kevinem Pearsonem a zpěvákem Matthewem Mossem se v roce 2018 rozšířil do kompletní sestavy připojením člena No Sin Evades His Gaze baskytaristy Matthew Lowea a bubeníka kapely The Black Dahlia Murder Alana Cassidyho. Angličané přinášejí moderně znějící technický death metal, propracovaný do posledného detailu. Kapelu zpočátku tvořili Matt Moss a Kevin Pearson a "slimák" v názvu vôbec neodráží kadenci, se kterou to hoši do vás spustí. Skupina dosud vydala čtyři studiová alba.

Britští melodičtí death metalisté Slugdge představují něco jako platónský ideál pro efektivitu v přízemním světě undergroundového metalu. Zatímco většina kapel se stále plahočí konvenčními průmyslovými návrhy smluv s labely, cykly předělávek a rozsáhlými turné, Slugdge omezili svoji činnost na naprosté minimum - nespolupracovali s labelem nebo producentem, živě hráli teprve po třech ve vlastní režii produkovaných a samostatně vydaných digitálních albech začali fušovat do logistické noční můry, která tlačí k fyzickému nosiči. Tato štíhlá struktura jim umožnila produkovat novou hudbu úžasným tempem, které je běžnější vidět v elektronické hudbě a dalších studiových stylech. Slugdge vydali tři desky během tří let a jejich poslední dvě alba "Dim & Slimeridden Kingdoms" z roku 2015 a "Gastronomicon" z roku 2014, se dostala na Stereogum’s Best Metal za příslušné roky.

Slugdge původně založili přátelé Kevin Pearson a Matt Moss v roce 2012 jako odpověď na množství sludge metalových skupin pojmenovaných po zvířatech. Poprvé se potkali, když bylo Kevovi 15 let a přestěhoval se s rodinou do Anglie, hrál na bicí v hardcore kapele, kterou v té době měli. Slugdge bylo jen něco velmi rychlého a vznikli přesně 28. října 2012 jako nástroj, jak se pobavit. Datum si pamatují přesně protože, že Kev nahrál demo k "Eyehatesalt" na YouTube a stále tam je. Pro oba dva to bylo docela katarzní cvičení a také způsob, jak znovu probudit jejich přátelství, protože se během let na sebe ztratili kontakt. V té době se Kev chystal připojit k jiné kapele, která zahrnovala Moata Lowea, který se později stal členem Slugdge, aby hrál na baskytaru, a skupinu jeho dalších přátel v Blackpoolu, kde v té době žil. Pokud jde o Matta, moc toho tehdy nedělal. Strávil totiž roky zotavováním se z vážné poruchy duševního zdraví, která jej opravdu vykolejila, a rozhodně jsem neměl žádné velké hudební ambice.

Skupina, inspirovaná kapelou Akercock, zařadila své písně do motivu fiktivního kosmického slimáckého božstva zvaného "Mollusca". Slugdge je kapela koncepčně založená na intergalaktické malakologii (nauka o měkkýšich), kde vnímaví slimáci jsou pekelně odhodlaní ovládnout svět. Někde v hlubinách multivesmíru se skrývá entita. Zlomyslně se svíjející v tíživé atmosféře prolezlé slizem, pozorující lidstvo korálkovýma očima na zvědavých výčnělcích, plánující pomstu za všechny své bratry, kteří zahynuli ve vysušující agónii – osolené naší krutou rukou. Je to pravý otec, velký slimák, Mollusca. Máme zde lorda Mollusca, který vede válku ve jménu Všemohoucího. Máme armády slimáků, kteří se zabývají pustými sci-fi krajinami ("Dim and Slimeridden Kingdoms", 2015). Máme četné odkazy na díla H.P Lovecrafta ("Gastronomicon", 2014). Máme některé z nejvtipnějších přepracování klasických metalových alb a názvů skladeb, včetně skvostů jako "Salters of Madness", "Pod Hates Us All", "Eyehatesalt", "Spore Ensemble", "Flying Snails" a "The Chapter For Transforming Into A Slug". Ale máme také velmi matné a ponuré znázornění stavu světa. Tyranie, korupce, politická chamtivost, chudoba a neustálý boj průměrného civilisty opřené o zeď. Alespoň to by se Slugdge, nejlépe střeženému extrémnímu metalovému tajemství Spojeného království dalo věřit.

"Jednu noc jsme byli vzhůru a smáli se sludge kapelám pojmenovaným po zvířatech," vzpomíná Matt, "a jak je "slimák" dokonalý, přesto jej nikdo nepoužil!" prohodí Kev. "Ani nehrajeme nic jako sludge metal," směje se Matt. "Lyrická témata, všechno v něch shrnuje, kdo jsme. Nemyslíme to moc vážně".

Matt se v jednou rozhovoru dostal k tématu Mollusca: "Mollusca je bůh vědomí, snů a šílenství. Žije v říši psionické energie známé jako Gardens of Slish, do které se mohou smrtelné mysli dostat pouze prostřednictvím poslechu hudby Mollusca. Ovlivňuje fyzickou rovinu pouze vlivem živých tvorů, předními z nich jsou měkkýši, jeho prvotní příbuzní. Multivesmír existuje jako zdroj potravy pro měkkýše, ale vesmír není spotřebován, dokud nedosáhne zralosti a veškerý život v kterémkoli daném skončí. Ve skvělé úrodě Mollusca se neustále pěstují nové. Tento cyklus pokračuje dál a dál, dokud nezůstane žádná energie, v tu chvíli Mollusca nesnese jediné vejce, které způsobí metafyzické zničení reality, vymaže vše včetně všech minulých událostí. Jediné, co přežije, je obsah vajíčka a obsahem vajíčka jsou měkkýši a koloběh pokračuje. Mollusca si jen přeje, abychom udělali vše, co je v našich silách, abychom rozšířili život po celém vesmíru a naučili se hudbě Mollusca. Mollusca je životní purista a nenávidí mrtvé věci a cokoli v říši Bothrise, boha smrti, který je Molluscas nejasným pocitem neklidu. Měkkýš také nemá rád pavouky".

Mohlo to začít jako žert, ale nakažlivě brutální muzikálnost Keva a Matta není k smíchu. Blízcí přátelé od doby, kdy se na začátku 21. století setkali na hudebním fóru, Kev opustil své odlehlé skotské rodné město, aby se přestěhoval do deštěm prosáklého, postindustriálního šera o něco méně vzdáleného Prestonu, kde spolupracoval s Mattem a dalšími hudebníky ve scéně plné kapel, které se usilovně snažily "prorazit", ale nikdy se nikam nedostaly, příliš mnoho z nich se provinilo tím, že napodobovaly bez inovací.

"Myslím, že když se snažíte být něčím, čím nejste, a píšete něco, co nepředstavuje to, kým jste, nikam to nevede. Není to pravda," přemítá Matt. "Když jsme byli v kapele, připadalo mi to jako těžký boj o cokoli. Na konci jsem několikrát řekl, že bychom se na to měli vybodnout (v orig. "fuck") a dělat přesně to, co jsme chtěli. Chtěli skládat milostné písně pro vesmírné slimáčí božstvo, inspirovaní dalším inovátorem britské extrémní scény Akercocke", vychvaluje Matt. "Je to, jako by byli sexuálně zamilovaní do Satana. Přišlo mi to zatraceně vtipné - řekl jsem Kevovi: "Musíme to udělat, ale nebude to Satan, ale měkkýš!" Nakonec se k sobě přestěhovali a jejich tvůrčí partnerství přerostlo v něco strašného. Humorné na povrchu, ale zplozeného z bahna problémů fyzického a duševního zdraví a existenciální frustrace.

"Je to něco jako náboženství - bůh pitomců," chechtá se jakolyt slizu, zpěvák, kytarista, programátor bicích a konceptuální vizionář kapely Matt Moss ve svém severském skřeku přidávaném cigaretou. "Náboženství pro lidi, kteří nemají žádné náboženství, pro ty nejšpinavější, nejhnusnější, nejzákladnější vlastnosti lidstva, aby se svíjeli ve špíně jako náš pán a bůh."

S názvy písní jako jsou "Salters Of Madness", "Lettuce Pray" a "Spore Ensemble", Matt a kolega z kapely a riffový stroj Kev Pearson uvedli na trh tři alba, útočící na metalovou scénu z "nebeského hnízda", smějí se z domu v Euxtonu na předměstí Prestonu v Lancashire, který při spojení s ničím jiným než s Bandcamp a sociálními médii, viděl, jak se shromáždili zástupy fanoušků a nadšených recenzí napříč metalovou sférou, žízníci po jejich nenucené směsi vtipu, lovecraftovské hrůze a neuvěřitelně drtivým riffům, rytmům a řevu. Představte si, že kapely Gojira, Mastodon a Napalm Death sežere zaživa obří měkkýš, a jste blízko.

V roce 2013 Slugdge nezávisle vydali své první album "Born Of Slime". Se syrovou, drsnou a sžíravě slyšitelnou složkou, která je doprovázela, to měl být začátek konceptuálního vyprávění, které na sebe navazuje již šest let. Téměř celá deska byla napsána a nahrána během týdne. Bylo to poprvé, co byl Kev několik let kulatý. V té době Matt ještě bydlel se svým starým spolubydlícím, který se pokoušel pokořit World of Warcraft, zatímco Kev ječel v pozadí. Od té doby se naštěstí stal onen spolubydlící stal jejich fanouškem. Na začátku si stanovili určitá omezení. Například měl Kev v úmyslu všechno hrdelně zazpívat a měl to být sludge metal smíchaný s death metalem. Také plánovali jehjí vydání na 21. prosince 2012, v den "Apokalypsy", ale žádná z těchto věcí se bohužel neuskutečnila. Takže album nikdy nebylo určeno pro masovou veřejnou spotřebu, trochu jako jejich předchozí hudební počiny, ale to se také změnilo. Jediná konzistentní věc hned od začátku bylo právě téma, které začalo jako vtip, poněkud nevzrušivě to byli slimáci, protože si představili slimáky ve vztahu k sludge metalu. Důraz byl od začátku opravdu kladen na hudbu. Kevin si vzpomíná, že jednoho dne právě začal mluvit o Praotci/Slugmother/Měkkýšovi, jako by to bylo vždycky, docela neúprosně - a přesto to nikdo nezpochybňoval.

Následující rok Matt a Kev vydali svůj druhý počin, opět nezávisle, s názvem "Gastronomicon". Rovněž toto album bylo napsáno ve velmi krátkém časovém úseku a téměř celé to byl impuls až na jednu nebo dvě výjimky. Uprostřed natáčení "Gastronomicon" se u Matta objevila docela vážná nemoc, o které si lékaři alespoň nějakou dobu mysleli, že je životu nebezpečná, takže to byla přinejmenším velká rána.

"Když jsme psali naše druhé album "Gastronomicon", vážně jsem onemocněl," vysvětluje Matt. Lékaři si v té době nebyli jisti, zda nemá lymfom, což se naštěstí ukázalo jako nepravděpodobné. "Na chvíli jsem si myslel, že umřu." "Měl jsem obavy, jako každý kolega z kapely nebo dobrý přítel, ale tys byl prostě takový, že to udělal Mollusca - z nějakého důvodu mě proklel!", směje se Kev. To bylo ukázkou Mattových nepopiratelných výstředností, imaginativní síly, která se projevila v mytologii kapely, tento fantastický prvek, který tak dobře funguje v metalu. S diagnostikovanou schizofrenií a poruchou osobnosti je skládaní pro Slugdge pro Matta nezbytností, snad i formou terapie. Matt si pamatuje, jak při vykašlávání krve nahrával vokály k písni "Salters Of Madness", což byla také píseň velmi zaměřená na smrt. Když se ohlédne zpět, asi to nebyl ten nejlepší nápad na světě, ale opravdu si tehdy myslel, že to album možná nedokončí, tak jsem si řekl: "No jo, do prdele."

"Byla to spirála do úplného šílenství," prozrazuje Matt. "Byl jsem přesvědčen, že se proti mně spikli lidé. Sledoval jsem jejich domy a v noci jsem se plížil v černém. Dospívání jsem měl těžké, poznamenalo mě to," říká věcně. "Otiskne se to do tebe a je nemožné seškrábat skvrnu." Kev jej povzbuzuje: "Nezanechává to však jen špatné věci". "Ne, nenechává," souhlasí Matt vážněji. "Bez čehokoliv z toho bych nebyl tak nadšený svoji hudbou. Na ničem jiném nezáleží."

Jednou z pozoruhodných výjimek na albu byla skladba "Sound Of Mucus", při kterém měl Matt halucinace, že mu ji jednou v noci zpívá někdo v dešti, takže se to v podstatě napsalo samo, a "Slimewave Zero", kterou napsal před lety pro jinou kapelu, ale byla oživena pro Slugdge. První album pro ně bylo cvičením návratu k základům. "Chci říct, že jsme oba mohli hrát dost dobře už v tuto chvíli, takže "Gastronomicon" mi připadalo jako trochu krok nahoru, co se týče techniky a kompozice, ale ne o moc. Poněkud nás brzdil pedál HM-2, což je jeden trik pony i v jeho nejlepších dnech, ale zní velmi špinavě, jak jsme chtěli, takže jsme také bojovali s naším vybavením, které bylo v té době dost staré a otřepané".

Přebal tohoto alba obsahuje slimáka, čaroděje a některé další hanebné prvky, namalované stylem, který lze vidět v knihách o výtvarném umění. Jejich přítel Zen O'Conor vytvořil původní uměleckou práci pro kapelu. Byl to starý Kevinův přítel ze Skotska, který odejel do Florencie studovat umění, a je velmi dobrý. "Nikdy před tím neudělal obal alba a myslím, že zpočátku s námi jen vtipkoval, ale pro extrémní metalovou kapelu to bylo skvělé a naprosto divné, takže jsme s tím souhlasili. Nástin obalu, který jsem mu dal, byl jen "Udělej to se slimákem a udělej to modré, možná něco vodního..." a dal nám kyklopského slimáka s nahou zrzkou a náhodně Gandalfa, což mi přišlo docela zábavné".

Další album "Dim & Slimeridden Kingdoms" bylo pro kapelu znatelným krokem vpřed, a to jak z hlediska psaní písní, tak i z hlediska produkce. Stále jsou přítomny kusy špíny poseté celým albem, ale je zde celkový pocit vznešenosti a jasnosti, který u předchozích nahrávek chyběl.

"Dim & Slimeridden Kingdoms" byl skutečně začátek expanze mollusského mýtu, ale z důvodů, které pravděpodobně nejsou hned zřejmé. "Gastronomicon" a "Born Of Slime" silně odkazovaly na různé entity, jako jsou Rhaexorog, Kak and Ick, Lord Bothris, Lady Vlekt a samozřejmě Mollusca, ale velká část "Gastronomicon" byla ve skutečnosti o ekologických problémech a o tom, jak lidstvo zachází s přírodními zdroji ve světě.

"Vždy jsem se cítil velmi blízko k přírodě, ale zároveň jsem z ní vytržen, což se, myslím, stává, když jsi tak silně medikovaný jako já, když jsem vyrůstal a v dospívání. Nikdy jsem se od toho necítil dál, než když jsem onemocněl během "Gastronomicon", a mnoho na "Dim & Slimeridden Kingdoms" je odrazem smrtelnosti, ztracených příležitostí a nevyřešených problémů z minulosti" řekl Matt. "Mýtus se stal mým způsobem, jak o tom mluvit, a je pravděpodobně docela obtížné jej interpretovat pouze z textů. Například "Flying Snails" z toho alba je o sebedestruktivním životě mého otce a případné smrti, jak jsem sledoval události, které tomu předcházely, a ve stavu, v jakém byl, když jej našli. Je to pro mě všechno dost depresivní, ale zároveň se z toho taky cítím otupělý a dlouho jsem k němu byl dost protivný, nyní méně".

Svá první tři alba "Born Of Slime" (2013), "Gastronomicon" (2014) a "Dim & Slimeridden Kingdoms" (2015) vydali nezávisle prostřednictvím Bandcamp, přičemž poslední dvě jsou uváděna na seznamech nejlepších Stereogum za příslušné roky, než podepsali smlouvu s Willowtip Records v roce 2017.

Pro Keva bylo psaní a nahrávání celoživotním cvičením, ale se zřetelným rozdílem - nikdo jej neposlouchal a on se ve skutečnosti nesnažil být slyšen. "Bez komentářů, které Slugdge obdrželi, bych to dělal stejně," přiznává. Nakonec všechna online chvála vedla k tomu, že podepsali smlouvu s americkým grindcore labelem Willowtip - dohoda, která se téměř neuskutečnila. "Založil jsem si účet na Twitteru a pak jsem si řekl: "To je na nic", říká Matt. "Přestal jsem to používat a odejel do Itálie. Když jsem se vrátil, řekl jsem si, že se podívám na Twitter. Všechny tyto tweety z Willowtipu se ptaly, proč jsem neodpověděl na jejich e-mail? Nějak jsem to smazal," dodává. "Myslím, že jsme podepsali smlouvu, protože jsme vydali tři alba, nevzdali jsme se a lidé si říkali, proč tato kapela nemá smlouvu?!" Americký label Willowtip Recerds znovu vydal celý jejich dosavadní katalog celosvětovému publiku.


Úchvatná zpětná vazba, které se jim dostalo, je popohnala k ještě větším výšinám na jejich nadcházející čtvrté nahrávce a posunula jejich složitě melodramatické trápení do ještě větších výšin. Proces nahrávání byl však dlouhý a obtížný, Matt a Kev si najednou uvědomovali publikum a label, na kterou by udělali dojem. "Willowtip řekli, dělejte, co chcete, ale udělejte to nejlepší, co můžete," říká Matt. "Nezasahovali. Když jsme poslali master, bylo to poprvé, co to slyšeli. Říkali, že je to jiné, ale moc se jim to líbilo. Je to techničtější a je to hlavně díky Kevovi."

"Uvalili jsme na sebe spoustu tlaků," říká Matt. "Lidé, kteří nás poslouchají, mají z vtipu velkou radost, což je někdy obtížné," vysvětluje Kev. "Pravděpodobně jsme vyrobili každou slimáckou hříčku, která v tuto chvíli existuje... ještě jsme nepoužili "snailiens"," přemítá k Mattově velkému pobavení. "Upadl jsem do deprese," pokračuje Matt, "svět kolem nás se zdánlivě podělal - Brexit a všechno ostatní. Jen jsem ležel v posteli, poslouchal album pořád dokola a dostal jsem se do bodu, kdy nevíš, jestli spíě nebo jsi vzhůru. Kev mi řekl, ať to přestanu poslouchat, a já si říkal‚ ale to není správné, to není správné! Ztrácel jsem rozum!"

"Ztratil jsi objektivitu," pokračuje Kev. "Zvykli jsme si vypouštět písničky jednu po druhé na YouTube a měli jsme neustálou zpětnou vazbu. Tentokrát jsme vydali celé album a nikdo nám neřekl, jestli je dobré nebo ne. Když jsme vydali první skladbu "Putrid Fairytale", byla to velká zátěž."

Slugdge jsou stále připraveni udržet si krkolomné tempo s vydáním "Slave Goo World" na YouTube, neohlášeném singlu pro stejně neohlášené nadcházející čtvrté album. Pokud zapátráte v historii nahrávek kapely, tak jako tak, řadu písní od "Dim & Slimeridden Kingdoms" vydali na YouTube měsíce předem.

Skupina vydala své čtvrté album "Esoteric Malacology" dne 2. března 2018 prostřednictvím Willowtip. Album bylo exkluzivně streamováno přes MetalSucks.net ve dnech před jeho vydáním. Krátce po vydání alba, které obsadilo první místo v metalovém žebříčku Bandcamp, dvojice odhalila Matthewa Lowea jako basistu skupiny na plný úvazek. Poté dne 9. dubna 2018 byla kompletní sestava kapely doplněna příchodem Alana Cassidyho z The Black Dahlia Murder na bicí.

Fanoušci po celém světě je opakovaně žádali, aby hráli živě. Dokonce je kontaktovali i respektovaní hudebníci z metalové scény a žádali je, aby se ke kapelemohli připojit – jejich jména zatím Matt a Kev pečlivě tajili, dokud nebudou mít své plány. Mají-li hrát živě, musí oba dva překonat určité vnitřní překážky. Až v dubnu 2018 prozradili, že se rozšířili do kompletní sestavy připojením člena No Sin Evades His Gaze baskytaristy Matthew Lowea a bubeníka kapely The Black Dahlia Murder Alana Cassidyho. S Alanem se spřátelili zhruba v době, kdy vydali "Gastronomicon" a on je několikrát požádal, aby pro ně mohl udělat bicí, ale kvůli povaze kapely do toho tak trochu nechtěli nechat zatahovat nikoho jiného. To ale napravili a věci jdou dobře, navíc jim odpadla zátěž, kdy musí programovat bicí.

"Mám problémy s hraním koncertů, což je prostě nervozitou," vysvětluje Kev. "Dostávám odpověď bojovat nebo utíkat. Je to obrovská překážka." Matt souhlasí. "Turné je trochu riskantní - jeden den budu v pohodě, druhý den si budu říkat...‚ oni nás sledují?, ale na jeviště přišli lidé v horších situacích. To mi dodává sílu." Pokud překonají tyto překážky, bude to zvláštní událost, rituální exorcismus. "Slugdge je v mé mysli spíše jako kostel, podělaný obřad," nadšeně se tváří Matt. "Je tu část mě, která potřebuje vychválit Mollusca na piedestal, šířit jeho podělané slovo mezi masy - to mě nutí hrát živě." Představujete si kapelu v rituálních róbách, Matta pomazává obřadně masy solí, zatímco obří slimácké monstrum ve stylu Iron Maiden se hrozivě plazí po pódiu: "S lidmi, kteří leží tváří dolů v davu, se prostě nehýbe!" zachechtá se: "Potřebuji to."

Slugdge jsou momentálně nejvzrušující vyhlídkou na britské extrémní scéně. Ačkoli se tato kapela objevila teprve před několika lety, je lákavé nazvat tuto skladbu "klasickou". Slugdge, od slovních hříček v názvech písně, přes obrovské, koktavě tremolové riffy, se derou vzhůru sérií stále intenzivnějších melodických vrcholů, které nakonec završí spalující čistý refrén od zpěváka Matta Mosse. Cestou můžete slyšet stopy známých extrémních metalových prubířských kamenů jako Morbid Angel, Hypocrisy a Anaal Nathrakh, ale v tomto bodě mají Slugdge svou vlastní dobře definovanou a bizarně milou osobnost.

Zpět
Členové:
Kevin Pearson - Guitars (2012–present), Bass, Programming (2012–2018)
Matthew Moss - Vocals, Guitars (2012–present)
Matthew Lowe – Bass (2018–present)
Alan Cassidy - Drums (2018–present)
Bývalí členové:


Členové
(Narozen 19. června 1988, Scotland, United Kingdom)
Guitars, Bass


Kevin je britský hudebník a hráč na kytaru i basovou kytaru. Působil jako člen v kapelách Call to Arms, Cover Their Eyes, No Sin Evades His Gaze, a Tower of Wankers. Nejznámější je jako člen kapely Slugdge. Nyní žije v Euxton, Lancashire, United Kingdom.

Působil/působí v kapelách:
Tower of Wankers as Cotton Runt - Drums (2002-?)
2005 "So Far, So Crud" - Drums
2004 "The Second Coming" - Drums
2002 "Third Bog Along" - Drums
Call to Arms as Kevin Pearson - Drums

Členové
(znám také jako Matt Johnston, Pete O'File)
(Narozen 27. prosince 1982, Euxton, Lancashire, England, United Kingdom)
Vocals, Guitars


Matt je britský hudebník a hráč na kytaru a zpěvák. Působil jako člen v kapelách jako Beneath Hades, Call to Arms, Plaguestate, Thought Reform a Tower of Wankers. Nejznámější je jako člen kapely Slugdge. Nyní žije v Preston, Lancashire, United Kingdom.

Působil/působí v kapelách:
Slugdge - Vocals (2012-present)
Thought Reform - Guitars (2012-present)
Tower of Wankers as Pete O'File - Vocals (2002-2012), All instruments, Drum programming (2010-2012)
Beneath Hades - Guitars (2006-2008)
Call to Arms as Matt Johnston - Guitars (2004)
Plaguestate - Guitars

Členové
(celým jménem Matthew Lowe, také Matt "Moat" Lowe)
(Narozen 1. ledna 1992, United Kingdom)
Bass


Matt je baskytarista z Velké Británie. Lowe hrál s několika death metalovými, sludge metalovými a progresivními metalovými kapelami. V dubnu 2018 se připojil ke své zatím poslední akvizici, kapele Slugdge.

Basista Moat Lowe je přítel kapely Slugdge a v současné době studuje na British and Irish Modern Music institutu v Manchesteru. Jako zuřivý fanoušek Slugdge netrpělivě čekal na příležitost připojit se. "Jsem extrémně nadšený - vždycky jsem si myslel, že tahle kapela je výjimečná, teď dostanu šanci vnést do toho své silné stránky."

Matt působil či působí v následujících kapelách:
Slugdge - Bass (2018-present)
Novena (as Moat Lowe) - Bass (2016-present)
No Sin Evades His Gaze - Bass (2013-present)
Bleeding Oath - Bass (2011-2013)
2012 "Bleeding Oath" (EP) - Bass

Členové
(Narozen 13. října 1989, Upland, California, United States)
Drums, Percussion


Alan je britský hudebník a hráč na bicí a perkuze. Je znám jako člen kapely The Black Dahlia Murder.

S Alanem se Kev a Matt spřátelili zhruba v době, kdy vydali "Gastronomicon" a on je několikrát požádal, aby pro ně mohl udělat bicí, ale kvůli povaze kapely do toho tak trochu nechtěli nechat zatahovat nikoho jiného. To ale napravili po vydání čtvrtého alba a věci jdou dobře, navíc jim odpadla zátěž, kdy musí programovat bicí.

Působil/působí v kapelách:
Slugdge - Vocals (2018-present)
The Black Dahlia Murder - Drums (2012-present)
Abigail Williams - Drums (2011-2012)
Cryptic Abuse - Drums (2011-2012)
Dead Ashore - Drums
The Breathing Process - Drums (2008-2009)
Unbodied - Drums (2011-2012)

Zpět
Studiové desky:
2018 Esoteric Malacology
2015 Dim & Slimeridden Kingdoms
2014 Gastronomicon
2013 Born Of Slime
Ostatní nahrávky:
2017 The Cosmic Cornucopia (komp.)
2012 Slug Life: Volume 1 (EP)Skupina:
Kev Pearson - Guitars
Matt Moss - Vocals
Hosté:
Hosté:
Johnn Harbinger - Additional Lead Guitar (07)
Diskografie Esoteric Malacology
Vyšlo 2. března 2018, Willowtip Records, WT-153-2

Seznam skladeb:
01. War Squids (7:56)
02. Crop Killer (7:19)
03. The Spectral Burrows (5:49)
04. Slave Goo World (6:25)
05. Transilvanian Fungus (7:29)
06. Putrid Fairytale (6:55)
07. Salt Thrower (8:54)
08. Limo Vincit Omnia (7:52)
Total Time: (00:00)

All music: Matt Moss & Kev Pearson
Lyrics: Matt Moss
Album art: Luke Oram
Design, Layout: Alex Eckman Lawn

Skupina:
Kev Pearson - Guitars
Matt Moss - Vocals
Hosté:
Diskografie Dim & Slimeridden Kingdoms
Vyšlo 22. září 2015, self-released
24. března 2017, Willowtip Records, WT-145, vinyl

Seznam skladeb:
01. Dim & Slimeridden Kingdoms (8:28)
02. Spore Ensemble (7:48)
03. The Toxic Salts (5:44)
04. Suffering Quahog (7:44)
05. Flying Snails (4:56)
06. The Chapter For Transforming Into a Slug (6:35)
07. Pellet In The Head (6:19)
08. Unchained Malady (7:03)
Total Time: (00:00)

Written and produced: Kev Pearson & Matt Moss
Album art: Zen O'Conor

Skupina:
Kev Pearson - Guitars
Matt Moss - Vocals
Hosté:
Hosté:
Laurence Beer - Additional Vocals and lyrics (08)
Diskografie Gastronomicon
Vyšlo 28. června 2014, self-released

Seznam skladeb:
01. Dark Side Of The Shroom (Intro) (2:55)
02. Gastronomicon (7:57)
03. Lettuce Prey (7:23)
04. The Sound Of Mucus (5:22)
05. Slimewave Zero (4:33)
06. Invertahate (5:22)
07. Salters Of Madness (6:31)
08. Pax Aranea (5:56)
Total Time (00:24)

Music & Lyrics: Kev Pearson and Matt Moss
Artwork: Zen O'Conor
Dictated: Bill Bilharzia, the mad Scot

Skupina:
Kev Pearson - Guitars
Matt Moss - Vocals, Guitars, Lyrics
Hosté:
Diskografie Born Of Slime
Vyšlo 19. června 2013, self-released

Seznam skladeb:
01. All Shell Perish (7:40)
02. Slime Traveler (5:29)
03. Eyehatesalt (6:10)
04. Killing Fields (5:46)
05. Pod Hates Us All (4:54)
06. Deus Ex Mollusca (7:55)
07. War Prayer of Slish (1:25)
08. Day of Sludgement (6:55)
Total Time: (46:05)

Music & Lyrics by Matt Moss & Kev Pearson
Additional Lyrics: Laurence Beer (04)
Recording, Mixing, Mastering: Matt Moss
Cover art: Zen O'Conor
(based on The Destruction of Soddom and Gomorrah, John Martin, 1852)


Skupina:
Kev Pearson - Guitars
Matt Moss - Vocals, Guitars, Lyrics
Hosté:
Laurence Beer - Vocals (backing), Additional Lyrics
Diskografie The Cosmic Cornucopia
3CD, vyšlo prosinec 2015, Label 2318, Label 2318-04
3CD, 24. března 2017, Willowtip Records, WT-144

Seznam skladeb:
Dim & Slimeridden Kingdoms
01. Dim & Slimeridden Kingdoms (8:28)
02. Spore Ensemble (7:48)
03. The Toxic Salts (5:44)
04. Suffering Quahog (7:44)
05. Flying Snails (4:56)
06. The Chapter For Transforming Into a Slug (6:35)
07. Pellet In The Head (6:19)
08. Unchained Malady (7:03)

Gastronomicon
01. Dark Side Of The Shroom (Intro) (2:55)
02. Gastronomicon (7:57)
03. Lettuce Prey (7:23)
04. The Sound Of Mucus (5:22)
05. Slimewave Zero (4:33)
06. Invertahate (5:22)
07. Salters Of Madness (6:31)
08. Pax Aranea (5:56)

Born Of Slime
01. All Shell Perish (7:40)
02. Slime Traveler (5:29)
03. Eyehatesalt (6:10)
04. Killing Fields (5:46)
05. Pod Hates Us All (4:54)
06. Deus Ex Mollusca (7:55)
07. War Prayer of Slish (1:25)
08. Day of Sludgement (6:55)
Total Time: (00:24)

Cover artwork: Mark Richards of Heavy Hand Illustration
Set box se skládá z vysoce vychvalovaných alb "Dim And Slimeridden Kingdoms", "Gastronomicon" a "Born Of Slime" jako 3CD digipack set. Projděte se sešlostí prvních tří let Slugdge a zahloubejte se do strašlivých předzvěstí podmořských slimáků, kteří prostupují látkou naší samotné reality a ušetříte si úplné metafyzické zničení na slizkých tykadlech našich nových vládců plžů. Zabalte své suché, vysušené mrtvoly do jemných látek napuštěných slizem, a pokuste se dosáhnout transcendentální úrovně odpudivosti a zároveň ukázat svou oddanost k pánu veškeré reality.

Skupina:
Kev Pearson - Guitars
Matt Moss - Vocals
Hosté:
Diskografie Slug Life: Volume 1
EP, vyšlo 21. prosince 2012, self-released

Seznam skladeb:
01. 21st Century Schizoid Man (King Crimson) 03:36)
02. Static (Mistress) (4:05)
03. Taste the Poison (Napalm Death) (1:42)
04. Salt Mine (Assück) (1:13)
05. Chemical Goat (Circle of Dead Children) (1:08)
06. Worldcraft (Nasum) (2:43)
Total Time: (00:34)


Zpět

Zpět

    Oficiální stránky:
    https://slugdge.bandcamp.com/
    https://www.facebook.com/Slugdge
    https://www.innermissive.com/post/slugdge

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  22.11.2021 
Menu Poslední aktualizace: 22.4.2021
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©