SiX By SiX - progressrock.cz
       
   

Six By Six je nové vzrušující trio tvořené členy kapel Saga, The Greg Kihn Band a Saxon. Kapelu zformovali Ian Crichton (SAGA), Nigel Glockler (Saxon) a Robert Berry (3; Emerson, Berry, Palmer). Jejich eponymní debutové album je naplánováno na vydání 19. srpna 2022 prostřednictvím InsideOut Music. Toto nesmírně úspěšné trio hudebníků také s potěšením oznamuje svůj první singl "Yearning To Fly" spolu s videem.

Kořeny SiX By SiX lze vysledovat několik desetiletí zpátky do doby, kdy byli Glockler a Berry spolu jako součást pokračování kytaristy Yes Steva Howea v kapele GTR. Pak je tu spojení s kapelou Asia, kde se Crichton a Glockler podíleli na relacích a nahrávkách, zatímco Berry byl spojovacím článkem pro jeho kamaráda kytaristu Pata Thralla, který se k této kapele připojil. Čas kráčel dál, cesty se křížily a osud svedl dohromady tyto tři hudebníky, kteří se zrodil z rozhovoru se zasvěcencem z britského průmyslu, který spojil Iana Crichtona v oblasti Toronta s Robertem Berrym u San Francisca, který se obratem dostal do Glocklera ve svém domě na jižním pobřeží Anglie.

Díky dynamickému bubnování Glocklera je výsledkem rozsáhlá kytarová paleta, která se zvukově spáruje s jedinečnou chutí skladatelské spolupráce Crichton/Berry, kterou s velkým nadšením představí na tomto debutovém albu. Ian Crichton k tomu řekl: "Během své kariéry jsem byl velmi selektivní v tom, do čeho se zapojím mimo Saga, a když se objevily příležitosti, řekl jsem "ne" mnohem častěji než "ano". Když mě Robertův manažer v roce 2020 kontaktoval a vysvětlil mi, co chce Robert kreativně dělat a jak by moje kytara mohla být ústředním bodem hudební vize, zaujalo mě to. Nyní je to více než 18 měsíců a mnoho Zoom telefonátů později, ale zásadní je, že Robert, Nigel a já jsme spolu strávili spoustu času na Robertově základně v severní Kalifornii. Jsme tři zkušení hráči ze tří různých zemí a se svými šesti rukama jsme tu, abychom rozbili formu rockové hudby. SiX By SiX je kapela, kterou jsme společně vybudovali a vypěstovali do jedinečného stylu, na který jsem velmi hrdý."

Nigel Glockler pokračuje: "Když mě Robert a Ian poprvé oslovili, abych se stal součástí této kapely, cítil jsem se velmi poctěn, že jsem byl požádán, a byl jsem naprosto nadšený, že pracuji s párem kluků, které už dlouhou dobu obdivuji. Robert a já jsme se poprvé setkali během působení v GTR a od té doby jsme zůstali v kontaktu. Moje cesta se s Ianem během let mnohokrát zkřížila, takže jakmile jsme se všichni tři sešli v Kalifornii, bylo to jako setkání starých přátel. Hudebně nám to hned klaplo a práce v rámci trojky nám umožňuje rozvětvit se do všech stran a pořádně se prosadit. Jsem nejlépe známý jako saský bubeník, ale vždy jsem byl velkým fanouškem progresivního rocku – Genesis a PFM patří mezi mé oblíbené kapely! SiX By SiX je jen začátek vzrušující cesty – pokračujte!!"

Robert Berry dodává: "Po práci s géniem Keitha Emersona a ztrátě tohoto hudebního partnerství v roce 2016 po Keithově smrti jsem stál před skličující otázkou: zda kreativně strhnout oponu, nebo hledat něco inspirativního, co by dosáhlo nových hudebních výšin. Moje intuice byla naklonit se dramaticky více kytarovému směru. Ale který kytarista je tak působivý jako Keith jako klávesista? Na návrh mého manažera došlo s Ianem Crichtonem k neuvěřitelnému setkání myslí, stylu a budoucích cílů. Bylo to štěstí, načasování nebo osud? Myslím, že to byly všechny tři, protože 3 je moje šťastné číslo. Ian a já jsme byli odhodláni ponechat tuto 3člennou kapelu (tam je znovu to číslo) a potřebovali jsme bubeníka s podobným myšlením, který je solidní a těžký hitter. Můj přítel Nigel Glockler se k tomu perfektně hodil. A díky této mimořádné kombinaci přátelství, muzikálnosti a humoru se Brit, Kanaďan a Američan dali dohromady jako zbrusu nová kapela SiX By SiX."

Debutové album "SiX By SiX" představuje na více než 45 minutách heavy rock ovlivněný prog s velmi silnou hudební výpovědí. Charakteristický kytarový zvuk kytaristy Saga Iana Crichtona poskytuje konečný dotek všestrannému harmonickému longplayerovi. "SiX BY SiX“ je k dispozici jako Ltd. CD Digipak, Gatefold LP/CD a na všech digitálních platformách.

Six By Six oznámili, že vydají i grafický román, který se bude časově shodovat s vydáním jejich stejnojmenného debutového alba, které vyjde prostřednictvím InsideOut 19. srpna 2022. Komiks s názvem "The Journey Internal" vznikl ve spolupráci mezi triem a umělcem JC. Baez, a vyjde v nakladatelství Second Street 30. září 2022.

Kytarista skupiny Ian Crichton říká: "Tento grafický román je úžasný. Způsob, jakým JC Baez spojil texty a zachytil emoce každé písně do vizuálně úžasné grafické interpretace, je prostě úžasný". Příběh sleduje dobrodružství muže jménem Reign, který hledá sluneční světlo v temném světě. Ačkoli album, které jej inspirovalo, nemá koncept, Baez byl ovlivněn některými klasickými prog nahrávkami.


Grafik říká: "Mám to štěstí, že pracuji s Ianem, Nigelem a Robertem a přenáším jejich úžasné hudební nápady do vizuální sféry. Tento proces byl do značné míry výsledkem spolupráce a já jsem se cítil jako součást rodiny Six By Six. Tento příběh je dynamický a vzrušující a já jsem nadšený, že mohu pracovat na tomto grafickém románu, který je ve stylu Genesis "The Lamb Lies Down On Broadway" a dalších klasických alb" Není to ani Baezův první vpád do světa prog, protože dříve vytvořil cover pro Jona Andersona a Steva Hacketta. Mezitím americký ilustrátor v současné době vytváří storyboardy pro minisérii "Amazon Prime" na základě odnože Anansi Boys Neila Gaimana "American Gods".

Členové:
Ian Crichton - Guitars (SAGA)
Robert Berry - Keyboards, Guitars (3; Emerson, Berry, Palmer)
Nigel Glockler - Drums, Percussion (Saxon)
Bývalí členové:


Členové

(Narozen 3. srpna 1956, Oakville, Kanada)
(celým jménem Ian Stevenson Crichton)
Guitars (1977-present)


Ian Crichton je jedním z nejzkušenějších a nejtalentovanějších kytaristů progresivního rocku: přispěl k několika nahrávkám s kapelou Asia, vydal několik úspěšných sólových alb a kromě toho je zakládajícím členem jedné z největších a nejúspěšnějších progresivních rockových kapel na světě, Saga. Za posledních 35 let a po 21 nahraných studiových albech Ian Crichton prokázal skutečné odhodlání věnovat se svému umění a je kytaristou, který pomáhá prodloužit životnost jakékoli skupiny, která existuje a je stále úspěšná na jejich úrovni.

Narodil se ve městě Oakville a Ian i jeho velký bratr Jim Crichton se brzy naučili zvládat struny. Zpočátku hrál Ian na basu a Jim kytaru, ale brzy se to změnilo.

Na počátku své hudební kariéry, bylo mu asi 13 let, byl nejvíce ovlivněn mým bratrem Jimem, který hraje na baskytaru v kapele Saga. Jim je o tři roky starší a Ian jim byl ohromen. Zpočátku hrál, někdy v 18 letech, v cover kapele Kick Back. Všechno, co hráli, byly napůl originální, napůl cover skladby Led Zeppelin a Trapeze. Vydrželo jim to asi rok a půl. Mezitím byl jeho bratr Jim v kapele zvané Fludd, která byla studiový projekt. Hráli v ní dva bratři Pillingové, Ed Pilling a Brian Pilling. Brian ale onemoněl leukemii ve věku 26 let a zemřel, což přineslo konec kapely, protože byl hlavním autorem.

Tehdy se Jimmy rozhodl začít s originální progresivní rockovou kapelou, Saga, kterou vždy chtěl být. Byla to první nabídka, která sem přišla. Ian opustil svoji kapelu. S Mikem Sadlerem, zpěvákem Saga, už několik let předtím hrál v kapele s názvem Truck. Další dva členové, Peter Rochon a Steve Negus, také přišli z kapely Fludd. Takže v roce 1977 založil Ian světově proslulou progresivní rockovou skupinu Saga spolu s jeho velkým bratrem Jimem Crichtonem, sólovým zpěvákem Michaelem Sadlerem, bubeníkem Stevem Negusem a klávesistou Peterem Rochonem.

Deska "Welcome To The Boom Boom Room" je první sólové album kanadského kytarového hrdiny Iana Crichtona.

Jeho skvělé dovednosti byly rychle rozpoznány hudebním světem a byl využíván jako hudební odborník u více kapel jako např. Asia, Any Day Now, The Alchemist a Michael Sadler Band.

Členové

(narozen 24. dubna 1950, San Jose, California, United States)
Vocals, Guitars, Bass


Robert Berry je americký kytarista, zpěvák a producent, nejznámější je ze svého působení v kapelách Hush, 3 s Keith Emersonem a Carl Palmerem, Ambrosia, Alliance a Los Tres Gusanos. V poslední době vystupuje s The Greg Kihn Band. Robert Berry patří k jedním nejlepších amerických hudebníků, pochází z oblasti San Franciského zálivu. Zpívá, hraje na kytaru, klávesy i bicí. Vystudoval San Jose State University s tutulem bakalář umění se zaměřením na hudbu.

Jeho rodiče byli hudebníci a také vlastnil populární hudební obchod v San Jose, CA. Ve své první kapele hrál již ve věku 12 let. Později v polovině 70. let založil kapelu s názvem HUSH a nahrál s nimi tři desky, než se rozpadla v roce 1985. V tomto období také založil vlastní kapelu Robert Berry Band a v roce 1985 také vydal své první sólové album "Back to Back".

Na jaře v roce 1986 byl pozván Carlem Palmerem, aby se připojil k supergroup GTR po odchodu Steve Hacketta. Jelikož měsíce strávené s tímto outfitem nevedly k žádnému albu, nakonec byl Berry pozván, aby se připojil k Palmerovi a Keith Emersonovi pro nové ELP album, aby nahradil Grega Lake v ELP. Stejně jako u jiných nahrávek, na nichž není Greg Lake, použili jiný název kapely pro tuto příležitost, a to "3". A tak v roce 1988 vyšlo album pouze v této alternativní verzi ELP jako "To The Power Of Three". S Emersonem a Palmerem dělal i velké severoamerické turné.

Příštích několik let byl nečinný pokud jde o vydávání materiálu, ale v roce 1993 vydal svoji druhou sólovou desku "Pilgrimage To A Point", následovanou "In These Eyes" v roce 1995 a "Takin' It Back" v roce 1996. Další sólové album se opozdilo, neboť byl měl plné ruce práce s novou kapelou, projektem Alliance spolu s Gary Pihlem, Alanem Fitzgeraldem a Davidem Lauserem. Robert je také od roku 1996 také členem The Greg Kihn Band.

O několik let později se Berry připojil ke kapele Ambrosia a byl jejich koncertním bubeníkem téměř 2 roky. Současně také dokončoval materiál pro své páté sólové album. V roce 2001 byla tato nahrávka, inspirované literární dílem autora Roberta Jordana, vydána jako jako soundtrack "The Wheel Of Time".

V roce 2004 nastal u něj čas přestoupit do nových hudebních sfér po téměř dvou desetiletích, kdy se pohyboval v hudbě na pomezí AOR a progresivního rocku. V těch letech ale také působil jako jako producent a produkoval hudbu pro umělce s různým zaměřením. Jedním z žánrů, o který se začal nejvíce zajímat, se stal ska. V roce 2004 pak sestavil novou kapelu Schleptones, kde ska, je inspirativní stylistický výraz jako polka a více či méně úzce souvisí s žánrem punk, to jsou jeho hlavní ingredience - a akordeon pak hlavním nástrojem. Jejich první CD bylo vydáno v roce 2007.

S oběma projekty kapel včetně Aliance byl stále velmi aktivní, přesto se Berrymu ještě podařilo najít čas starat se po svoji sólovou kariéru. Kompilace "Best Of" vyšla v roce 2006, zatímco rok 2007 byl vymezen pro jeho kapelu Alliance, rok 2008 viděl nové studiové úsilí obou kapel a Berry jako sólový umělec vydal album "The Dividing Line", už svoji šestou desku, za kterou si vysloužil dvě nominace na Grammy, stejně pozvedl nový zájem o jeho umělecké aktivity.

Vydal i vlastní sólovou desku "Prime Cuts." Mezi hosty, kteří se na ní uvedli jsou Steve Howe (Yes), Jordan Rudess (Dream Theater) a Simon Phillips (ToTo). Od roku 2010 je Robert Berry členem kapely December People, v níž hraje s kytaristou Boston Gary Philem.

Členové

(Narozen 24. ledna 1953, Hove, East Sussex, Great Britain)
Drums, Percussion


Nigel Glockler je anglický hudebník, je nejznámější jako dlouholetý bubeník heavymetalové skupiny Saxon, ke které se poprvé připojil v roce 1981. Působil také v kapelách Asia, GTR, Mad Men And English Dogs a doprovodné kapele Toyah Willcox.

Když mu bylo asi 5 nebo 6 let, seděl na podlaze v zimní zahradě svých rodičů s kovovými talíři a plechovkami od sušenek kolem sebe, mlátil do nich vidličkami, a tak to u něj vlastně začalo. Rodinný přítel si všiml, že vždy, když byla puštěná hudba, vždycky jsem si poklepával, tak přemluvil jeho tátu, aby mu koupil malý bubínek a činel, když mu bylo osm let, a tak to v podstatě začalo.

Nigel si pak sestavu trochu sestavil, ale nikdy nehrál s kapelou, takže pak asi v 11 letech na chvíli přešel na basu, ale stále bez kapely. Kapelu se rozhodli dát dohromady spolu s přáteli. Bylo to ve škole, bylo jim asi 13 nebo 14, a Nigel chtěl vlastně hrát na baskytaru, ale nikdo neuměl bubnovat, takže všichni používali jeho soupravu. Když byl ještě dítě, byl nadšený elektrickými vláčky a musel prodat svoji vlakovou soupravu, starou Hornby, kterou zdědil po svém bratrovi, aby si koupil baskytaru, takže jsem měl tento 30-wattový WEM zesilovač, který byl hlasitější než ostatní. Nakonec ve škole vyzkoušel to, čemu říkal "opravdová" bicí souprava. V té době si přivezl vlakovou soupravu Tri-ad a pomyslel si, že basa musí pryč, aby si mohl koupit bicí sadu Olympic. Poté začali dělat covery písní Jethro Tull, Cream a další.

Dělal také spoustu práce na ve studiu a byl jsem v kapele v Brightonu. Glockler začal svou hudební kariéru v roce 1980 jako bubeník britské kapely Krakatoa. Byli profesionálové, ale neměli jsme nahrávací smlouvu a baskytarista z té kapely skončil jako jeden z manažerů Saxon. V roce 1981 se připojil k doprovodné kapele zpěvačky Toyah Willcox. Právě se vrátil z Německa s Toyah a on Nigelovi zavolal v neděli, tou dobou ještě bydlel doma. Zavolal a zeptal se, co dělám, řekl jsem "Víš, co dělám, jsem s Toyah" a on řekl "Jo, ale co teď děláš?". Nigel se zeptal, co tím myslel a on řekl, že si Pete Gill poranil ruku a že v neděli v Brightonu zahajují Saxon své první velké turné, Denim and Leather Tour, na které si Nigek koupil lístky. V pondělí tedy jel do Brightonu, kde stejně bydlel, protože měli dvoudenní produkční zkoušky v Brighton Centre. Používal tam sestavu Pete Gilla. Musel se naučit 19 písní za dva dny. Na konci roku 1981 se připojil ke kapele Saxon, když předchozí bubeník Pete Gill odešel kvůli zranění. Glockler je od té doby se Saxonem až na dvě dočasné absence. Pro kapelu také příležitostně hraje na baskytaru a klávesy.

Glockler poprvé opustil Saxon v roce 1987, když jej Steve Howe pozval, aby se připojil k reformované sestavě superskupiny GTR. Tato sestava nevydala žádná alba, ačkoli některé písně se objevily na pozdějších albech jiných členů GTR. Na počátku až do poloviny 90. let přispěl k albům "Turbulence" od Steva Howea a "Aqua" kapely Asia, plus dvě alba od The Original Iron Men s bývalými členy Iron Maiden Paulem Di'Annem a Dennisem Stratton. Po různých projektech a nahrávkách s takovými umělci, jako je Fastway, se Nigel v roce 1989 rozhodl znovu připojit k Saxon.Skupina udělala několik alb a turné, než jej zdravotní problémy donutily kapelu znovu opustit. Glockler zůstal u Saxon až do roku 1998, kdy byl nucen dočasně odejít kvůli zraněním krku, která bránila jeho bubnování. Od svého odchodu Nigel nemohl po mnoha letech hrát na bicí, ale po dlouhé rehabilitaci a dlouhém tréninku se opět vrátil k práci. Po lékařském ošetření mohl Glockler znovu hrát na bicí, poprvé se podílel na albu "Mad Men And English Dogs" s kytaristou Saxon Dougem Scarrattem v roce 2001.

V roce 2004 se postavil na pódium a udělal několik písní jako speciální quest pro Saxon na festivalu Wacken Open Air v Německu. Tato show měla být poslední show pro Fritze Randowa, který nahradil Nigela v roce 1997, a v tu chvíli se ale novým bubeníkem Saxon stal Jorg Michael (Stratovarius, ex-Running Wild). Saxon vydaly album "Lionheart" v roce 2004, ale o něco později Jörg oznámil, že po turné odejde a vrátí se ke své staré kapele Stratovarius. V tuto chvíli se kapela rozhodla kontaktovat Nigela a požádat jej, aby se ke skupině natrvalo vrátil. Po chvíli přemýšlení a tréninku se Nigel rozhodl v roce 2005 po odchodu bubeníka Jörga Michaela přijmout pozvání a zůstává s kapelou do současnosti.

Na konci roku 2014 byl bubeník Saxon Nigel Glockler hospotalizován poté, co onemocněl na turné kapely ve Velké Británii. Podstoupil testy na zjištění krvácení do mozku. Přežil aneuryzma mozku a několik operací. Kapela odložila zbytek svých termínů turné po Spojeném království.

Další zdravotní trable se odehrály o 4 roky později. Nigel Glockler nebude rád vzpomínat na tento okamžik, který jej potkal při návštěvě pubu. Neškodné hlazení nevinné psí tváře se změnilo v krveprolití, které stálo bicmena legendární kapely neuvěřitelných sto stehů v obličeji. Incident se odehrál v listopadu 2018 a vypadal v první chvíli hrůzostrašně. Lékaři naštěstí dokázali utržený nos sešít zpět dohromady. Glockler si ovšem postěžoval, že ho manželka Gina nově volá "FrankenNigel". Na jeho koncertní aktivitu ovšem zranění nemělovliv a tak Saxon cestovali dál podle plánu.

Studiové desky:
2022 SiX By SiX
Ostatní nahrávky:Skupina:
Ian Crichton - Guitars, Vocals (SAGA)
Robert Berry - Keyboards, Bass, Guitars, Vocals (3; Emerson, Berry, Palmer)
Nigel Glockler - Drums, Percussion (Saxon)
Hosté:
SiX By SiX
Vyšlo 19. srpna 2022, InsideOut Music, 0IO02432

Seznam skladeb:
01. Yearning To Fly ()
02. China ()
03. Reason To Feel Calm Again ()
04. The Upside Of Down ()
05. Casino ()
06. Live Forever ()
07. The Last Words On Earth ()
08. Skyfall ()
09. Battle Of A Lifetime ()
10. Save The Night ()
Total Time: (00:00)


Oficiální stránky:
http://www.robertberry.com/
https://www.innerviews.org/inner/six-by-six


Nahoru ProgressRock
Made by 
©  28.6.2014 
Menu Poslední aktualizace: 27.7.2022
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!