SEVI - progressrock.cz


Zpět
Sevi je další úžasná metalová kapela s ženským sólovým vokálem. SEVI v překladu z lotyštiny znamená "Yourself" ("vy sám") a pokud se pustíte hlouběji do textů kapely, jistě zjistíte, že myšlenka být věrná sami sobě je pevně zakotvena v jejich poselství.

SEVI, známá jako jedna z nejúspěšnějších rockových kapel v Bulharsku, upoutala pozornost veřejnosti svým originálním a rozpoznatelným stylem, silným ženským vokálem a melodickými písněmi, které lze často slyšet v rádiu.

Kapela byla součástí lineupu dosud největších festivalů v Bulharsku a má za sebou řadu koncertů v Evropě. Jejich hudbu vysoce ocenili slavní umělci jako Johnny Gioeli (Axel Rudi Pell), Thomas Vikstrom (Therion), Jen Majura (Evanescence), Luca Princiotta (Doro Pesch), kteří se také podíleli na spolupráci se SEVI na jejich albech. Nejen to, ale SEVI byli pozváni, aby zahájili show velkých hvězd jako Europe, Black Stone Cherry, Tom Keifer, Nightwish a Evanescence v Sofii.

SEVI vznikli jako sen dvou lidí mít kapelu. Světlana Bliznaková - SEVI (zpěvačka a skladatelka) a Rally Velinov (hráč na baskytaru a skladatel), kteří dříve spolupracovali na řadě sólových projektů, založili kapelu 26. ledna 2010. Přestože v průběhu let došlo v sestavě k mnoha změnám, jádro ze SEVI pokračovali v původní cestě a myšlenkách. Sevi začali s originálními skladbami od úplného začátku a tato vize trvá dodnes.

Kapela začala od začátku s originálními skladbami a neopírala se o známý vzorec coververzí. Navzdory všem předpokladům se SEVI podařilo upoutat pozornost veřejnosti hned od prvního singlu "Can’t Stand The Pain" (červen 2011). Kapela snila ve velkém a video upoutávka k písni byla první upoutávka hudebního videa, která byla představena v kinech v Bulharsku. Píseň vstoupila do hitparád Národního rozhlasu a také umožnila SEVI popularizovat jejich hudbu mimo Evropu.

Byli vybráni pro "Band Of The Week" v Rock Symphony Radio (Lima, Peru) a singl byl prezentován na WSF Radio (Chicago), Mani Moore Radio (UK) atd. Poháněni nadšením a touhou kapela vydala svůj druhý singl "Limited Edition" ve stejném roce. Chytlavé riffy a texty a zajímavý vzhled kapely ve videu upoutaly pozornost veřejnosti i médií. Skladba "Limited Edition" vstoupila okamžitě do rádiových hitparád! Skladba se držela více než 46 týdnů v TOP10 a 2 týdny na 3. pozici National Z-Rock Radio - "Kamenitza Rock 40 chart".

V roce 2012 SEVI upoutalo pozornost odvážným nápadem uspořádat si festival věnovaný novým bulharským rockovým kapelám. Nazvali to "23 & 1/2h Rock it Marathon". Akce se konala v baru "Rock it" 17. a 18. března téhož roku a měla obrovský úspěch a obrovský dopad na bulharskou rockovou scénu! Na pódiu v "Rock it" zahrálo 30 kapel během 2 dnů. Festival měl v následujícím roce druhý ročník s větším line-upem a větším seznamem stylů.

Dne 14. června 2012 vydala SEVI své debutové studiové album "What Lies Beyond". Inspirována otázkou "What Lies Beyond?", kapela představila album v oblečení pirátů, kteří hledají nová dobrodružství a obzory a také vyzdobili pódium jako pirátská loď. Tato show dala začátek nového přístupu v koncertech SEVI. Chtěli být provokativní a dát lidem vizuální zážitek a show s nejrůznějšími dekoracemi a speciálními efekty. Hned po show kapela "odplula" na National Tour a představila album pod "pirátskou vlajkou". Rok 2012 byl pro SEVI velmi úspěšný. Nejen, že vydali singl, debutové album a stihli uspořádat druhý ročník svého festivalu, ale vydali jeden z nejsilnějších tracků své budoucí kariéry. Píseň "Victim" se měla stát hitem a oblíbenou skladbou fanoušků. Vyšla 30. listopadu (2012) s úžasným Acoustic Live, které ukázalo měkkou stránku kapely a jejich kreativitu jako hudebníků. Píseň se téměř okamžitě dostala na vrchol hitparád na rádiu Z-Rock a držela se v Top 10 více než 12 týdnů! SEVI pokračovali v útoku a těsně před koncem roku 2012 představili nový trance projekt s názvem "Shocked", na kterém se podíleli Sugar DJ’s.

Dne 13. února 2013 SEVI vydali své první akustické album a DVD s názvem „The Other Side Of SEVI“. Video bylo natočeno během premiéry "Victim" a akustický set dovedl kapelu na řadu koncertů ukazujících jejich jemnější stránku.

V červnu 2013 s mimořádnou show Route 66 představila SEVI extrémní video "Speed Up", které bylo natočeno na náklaďáku při pohybu po městě Sofie během zahájení motoristické sezóny. Video následované řevem Harley’s a free temperamentních motorkářů je nabité vášní, adrenalinem a příslibem bezmezné existence.

Kapela začala v roce 2014 pracovat na novém albu a vážných změnách v sestavě. Dne 23. dubna 2014, SEVI představila svůj 5. singl a video "On My Own". Píseň, kterou napsala Světlana Bliznaková a italský zpěvák Pino Biaggioli v roce 2006, nyní plně aranžovaná SEVI, se ukázala jako jeden z nejambicióznějších projektů kapely a jedna z nejoblíbenějších písní fanoušků. "On My Own" vstoupil do čela rádiových hitparád a několik týdnů se držel na prvním místě v národním rádiovém žebříčku Z-Rock - „Kamenitza Rock 40“! Léto 2014 bylo pro SEVI velmi úspěšné. Byli vybráni k účasti na Kavarna Rock Festu, kde mezinárodní porota vybrala SEVI k zahájení večera Evropy, Krokus, Gus G a Pretty Maids.

V červenci odstartovalo první evropské turné pro SEVI. Koncertovali v Řecku, Itálii a Srbsku. SEVI se účastnilo italského festivalu Pirates of Rock a hrálo na hlavním pódiu srbského festivalu Gitarijada těsně před skvělou srbskou kapelou Riblja Corba. V únoru 2015 na velkém koncertě v Sofii představila SEVI knihu „Cena být sám sebou“, kterou napsal novinář Nikolay Hristov. Ještě v roce 2015 SEVI dirigovalo 4měsíční evropské turné v Rumunsku, Itlay, Srbsku a Bulharsku. Další velký krok nastal, když byli vybráni pro zahajovací vystoupení na koncertě Toma Keifera (Cindarella) a jeho kapely v Sofii.

SEVI odstartovalo rok 2016 vydáním svého 6. videa a singlu "Don’t Hesitate". Hudební video bylo brzy poté odvysíláno s velkým úspěchem na populárních video-share-webech a některých zahraničních hudebních televizích. Píseň byla součástí druhého nezávislého alba kapely "The Battle Never Ends", které je v prodeji od 13. května 2016.

Album se skládá z 11 tvrdě znějících a duše dojemných písní, které nás vyzývají, abychom se skutečně podívali do sebe a svého okolí. Na masteringu alba se podílel Marco Barusso - zvukař Lacuna Coil. Mnoho dalších hudebníků se rozhodlo podpořit kapelu tímto albem, včetně Lucy Princiotta (Doro Pesch). Nové album SEVI bylo oceněno předními časopisy po celém světě, jako jsou Metal Hammer, Foreworks (UK), Powerplay (UK), latinskoamerický Rockmelodico, Barikada (Bosna a Hercegovina) a další byl vysílán v rádiu a televizi v Evropě, Latinské Americe, USA a Austrálii. SEVI podniklo 6-měsíční turné, aby představilo album s více než 30 koncerty v Bulharsku i v zahraničí. V září byli vybráni k zahájení prvního koncertu Nightwish v Bulharsku. 18. listopadu vydala SEVI druhý singl z nového alba s názvem "Destiny".

Dne 16. května 2017 zahájil SEVI koncert Europe v Arena Armeec Hall v Sofii. Brzy poté SEVI vydala singly "The Call", "Am I Alive?" a balada „Broken Wings“, což byly písně z připravovaného nového alba nazvaného "Follow Me". Album bylo vydáno 9. března 2019 s umělci jako Thomas Vikström (Therion), kytaristka Jen Majura z Evanescence a česká hudebnice z Brna Alexandra Zerner na kytaru a klávesy. Album obsahuje 11 skladeb. Kapela představila své album "Follow Me" v hudebním klubu v bulharském hlavním městě Sofii.

"Náš koncert na začátku března byl pro nás a naše publikum opravdu emotivní", říká Svetlana Bliznakova. "Toto je naše třetí studiové album. Na tomto projektu jsme pracovali osmnáct měsíců. Mám radost z toho, že se nám podařilo upoutat pozornost světových osobností, jako je Thomas Vikström ze švédské metalové kapely Therion, německé kytaristky Jen Majura z Evanescence, která se na nahrávání také podílela. Pracovali jsme s úžasnými bulharskými hudebníky, jako je Alexandra Zerner (kytara), která se také podílela na aranžmá. Můj bratr se aktivně podílel na psaní textů k našim písním. Jsme velmi vděční bývalému členovi naší kapely Petru Bratanovovi a všem, kteří nám tak či onak pomohli naplnit projekt "Follow Me". Opět s námi spolupracoval Marco Barusso, hudební inženýr italské gothic metalové kapely LACUNA COIL a Eros Ramazzotti".

V červnu 2019 SEVI vydala video s hlavní písní s Jen Majurou "To Hell And Back". Rychlá auta, oheň, vášeň a silné kytarové riffy. Píseň byla velmi dobře přijata fanoušky a médii.

Národní turné kapely Sevi začalo 23. března 2019 v Yambolu. Kapela pak absolvovala koncerty v Plovdivu, Dobrichu, Ruse, Staré Zagoře, Burgasu, Shumenu, Varně, Blagoevgradu, Gabrovu a Plevenu. V létě 2019 se hudebníci ze Sevi zúčastnili velkých festivalů v Bulharsku jako jsou "Hills of Rock", "Varna Rock" a zahráli si na jednom pódiu s americkými metalovými kapelami Disturbed a W.A.S.P. a německou Avantasia. SEVI také hráli na několika festivalech v Řecku, Srbsku a Rumunsku.

V roce 2019 přišel další velký krok, když SEVI byli vybráni k zahájení show Evanescence v Aréně Armeec 11. září. Jen Majura vystoupila na pódium a zahrála spolu s kapelou hlavní skladbu "To Hell And Back" oblečená v košili SEVI. Téměř 6 000 lidí křičelo "Sevi" a "Jen". Rok 2020 začal novým singlem „Shattered“, který byl oficiálně představen 6. března 2020 speciálně pro show k 10. výročí kapely. Píseň je součástí nadcházejícího čtvrtého alba kapely.

Během pandemie nahrála zpěvačka Světlana Bliznaková duetovou akustickou verzi "Song Of Hope" (Crush 40), na níž se představil Johnny Gioeli. Zpěvák se také podílel na debutovém sólovém albu Světlany "Tomorrow", které vyšlo ve stejném roce. SEVI nahrála další duet s Johnnym Gioelim, nazvaný "Drowning".

V dubnu 2021 SEVI zahájilo novou sezónu dalším úžasným videem z připravovaného alba. "Dark Knight" je jako metalová pohádka, natočená v pohádkovém zámku Ravadinovo. Jaro 2022 začalo vydáním zbrusu nového singlu "Hate You", který se měl stát rovněž součástí jejich nadcházejícího čtvrtého alba. Kapela na tracku spolupracovala se světoznámým producentem a skladatelem Kanem Churkem, jehož jméno stojí vedle projektů některých rockových velikánů jako Five Finger Death Punch, Ozzy Osbourne, Halestorm a další. Kane Churko řekl fanouškům: "Bylo mi potěšením pracovat se SEVI na jejich singlu "Hate You". Doufám, že si skladbu všichni užijí". Samotný Alice Cooper se rozhodl podělit se o skladbu na své stránce rozhlasové show "Nights with Alice Cooper".

Spolupráci, nadšení a výsledky si pochvalovala i zpěvačka Světlana Bliznaková: "Byla to opravdová čest pracovat s producentem jako Kane Churko. Jeho profesionální přístup přivedl skladbu na novou úroveň a definoval malé důležité detaily, které dokončily skladbu tak, jak jsme si ji představovali. Nemůžu se dočkat, až uslyším, co si fanoušci pomyslí".

"Hate you" dává kapele nový odlišný zvuk, aniž by ztratila svůj osobitý styl, který přitahuje fanoušky po celém světě. Video k písni představuje příběh o malé hranici mezi láskou a nenávistí a připomíná nám, že nikdy ve skutečnosti nebudeme vědět, s kým soutěžíme. Rychlá auta, vysoké napětí, výkon a originální vintage styl. Úplný kontrast mezi rychlostí na autodráze a kapelou hrající na autovrakovišti. Při natáčení videa SEVI věřilo týmu Dark-White vision, který pracoval na jejich nejnovějším singlu "Dark Knight".

Hned po premiéře se kapela vydala na krátké švýcarské turné s Johnnym Gioeli a jeho kapelou Hardline. Johnny poté navštívil Bulharsko na premiéře nové celovečerní písně se SEVI "Drowning". Hned poté se kapela vydala na turné s Geoffem Tate (Queensryche) do Německa.

Sevi vydali své 4. studiové album "Genesis" 9. listopadu 2023. Je to úžasné album bohatého progresivního, melodického a symfonického metalu, které vám připomene některé z velkých hvězd, kterým byli pozváni, aby zahajovali koncerty kapelám jako Europe, Black Stone Cherry, Tom Keifer, Nightwish a Evanescence. Na albu "Genesis" nahrál většinu bubnů bývalý bubeník Pavlin Ivanov, Alexander Kirilov hrál na elektrickou kytaru. Letos kapela změnila obsazení a Stone Angel je nyní novým hlavním kytaristou a Peter Petrov je novým bubeníkem, čímž završili celou proměnu nové "geneze" kapely.

"Genesis" je úžasné album od začátku až do konce. Přidejte jméno Světlana Bliznaková do seznamu oblíbených nových metalových zpěvaček, Světlana Bliznaková je naprosto výjimečná zpěvačka. I basové tóny Rally Velinova jsou cítit na celém tomto albu; stejným způsobem, jako si pamatujete Chrise Squirea z Yes. Toto je druh metalového alba, které opravdu baví. Namísto toho, aby nasadili jen brousící kytarovou stopu s hromadou křiku a ječení, vytvářejí inteligentní, rozmanité a dynamické písně, plné dobře naplánovaných a připravených textů, s pestrou hudbou, dobře vyvážené s kytarami, bicími a klávesami.

SEVI vstoupilo do roku 2024 s novým bubeníkem a novým kytaristou představeným na zbrusu novém singlu "World That Doesn’t Fit". Kapela připravila turné "Genesis" na podporu svého nového alba vystoupeními ve Švýcarsku, Itálii, Anglii, Belgii a dalších evropských zemích.

SEVI nyní tvoří Světlana Bliznaková - SEVI, Rally Velinov, Peter Petrov a Stone Angel.

Zpět
Členové:
Svetlana Bliznakova - Vocals (2010-present)
Rally Velinov - Bass (2010-present)
Stone Angel - Guitars (2024-present)
Peter Petrov - Drums, Percussion (2024-present)

Bývalí členové:
Alexander Kirilov - Guitars, Synths, Keyboards, Violas (03/2021-01/2024)
Pavlin Ivanov - Drums, Percussion (08/2011-11/2023)
     Delyan Ketipov - Guitars (02/2016-03/2021)
     Dessislava "Dessy" Markova - Keyboards (02/2014-01/2017)
Ivan Angelov - Guitars (03/2011-05/2012, 05/2016-01/2017)
     Ilian Iliev - (02/2015-02/2016)
     Temelko Temelkov - (01/2014-01/2015)
Tania Apostolova - Keyboards (01/2010-02/2014)
     Bobby Zasheff - Guitars (05/2012-11/2013)
     Valentin Nikolov - Drums, Percussion (01/2010-07/2011)
Petar Bratanov - Guitars (08/2010-02/2011)
Vladimir Donkov - Guitars (01/2010-08/2010)
     Todor Todorov - Guitars (01/2010-08/2010)

Členové Svetlana Bliznakova
(rodným jménem Svetlana Ilieva Bliznakova)
(celým jménem Svetlana Bliznakova Sevi)
(narozena 11. listopadu 1983, Sofia, Bulgarian)


Svetlana Ilieva Bliznakova je bulharská zpěvačka, hudebnice a skladatelka. Svou sólovou hudební kariéru začala v roce 2005 a od roku 2010 je frontmankou bulharské rockové skupiny Sevi. Od 17. srpna 2018 je manželkou dalšího člena kapely Rally Velinova.

Světlana se narodila v Sofii v Bulharsku. Vyrostla v rodině učitelů dějepisu a již v raném věku ji nečekaně přitáhlo umění. Sevi začala zpívat, když jí byly dva roky, o osm let později vstoupila do "Philip Koutev Folklore Ensemble" a dva roky studovala národní bulharský lidový zpěv. Poté studovala operní zpěv a v roce 2002 vstoupila na Sofijskou univerzitu do operní třídy, aby rozvinula své hudební dovednosti. O rok později se našla v popové a rockové hudbě a rozhodla se začít znovu.

Vstoupila do třídy Etiena Leviho, slavného bulharského popového zpěváka 80. let. Za deset měsíců začala Sevi vystupovat na pódiu a brzy poté začala psát vlastní písně. Později, kvůli svým návštěvám v Itálii, začala psát písně v italštině, spolu s těmi anglickými.

V roce 2004 Sevi vyhrála první cenu a zvláštní cenu poroty, když se zúčastnila "National Competition for Singers" v Sofii. V roce 2005 se zúčastnila se dvěma původními písněmi a získala první cenu na "International Belozem Festival". Tyto dvě písně byly publikovány na festivalové CD kompilaci pro rok 2006. Znovu v roce 2005 byla Sevi pozvána italským producentem Rocco Milanem, aby se zúčastnila kompilace CD s její písní "On My Own", kterou napsala společně s Pino Biaggioli a nahrála s italskou rockovou kapelou Eldritch. Kompilace byla upravena organizací "Arts Planet". V roce 2006 se Sevi zúčastnila s autorskou písní "International Pop-Rock Competition for Singers and Composers"" ve Veliko Turnovo. Dosud napsala více než 50 písní v angličtině a italštině. Jako jediná bulharská zpěvačka zpívala v show Sky Italia v "Club Lost" během hudebního festivalu v Sanremu v roce 2007. Napsala mnoho nových písní s Rally Velinovem (hudebník a skladatel, který je také autorem aranží mnoha jejích nahrávek a později se stal baskytaristou skupiny Sevi). V létě 2008 Sevi nahrála 11 nových písní ve spolupráci s Rally Vellinovem a kytaristou Peterem Bratanovem. Šest písní představila v hodinovém živém rozhovoru na "WSF Radio Chicago" 4. července 2009. V srpnu 2009 byla její píseň "Fighter For Happiness" prezentována na "Many More Radio UK".

V lednu 2010, za účelem rozvoje své kariéry a popularizace své hudby, založila Sevi spolu s Rally Velinovem kapelu také s názvem Sevi. Dalšími členy byli Valentin Nikolov - bicí, Tania Apostolova - klávesy, Rally Velinov - baskytara, Todor Todorov - kytara a Vladimir Donkov - kytara. V srpnu 2010 oba kytaristy nahradil bývalý kytarista alternativní rockové skupiny Awake Peter Bratanov. V březnu 2011 se hlavním kytaristou kapely stal Ivan Angelov, který odešel v polovině roku 2012. Brzy poté, 30. května 2012, se hlavním kytaristou kapely stal Bobby Zasheff. O dva týdny později 14. června 2012 vydala Sevi své první oficiální album "What Lies Beyond". Ve stejném měsíci kapela zahájila národní letní turné k představení alba. Dne 9. prosince Světlana "Sevi" Bliznakova představila spolupráci se dvěma DJs., a to "Sevi feat. Sugar Dj's" se skladbou "Shocked".

Členové Rally Velinov
(narozen *** 1981, Bulgaria)
Bass


Rally Velinov je bulharský hudebník a hráč na basovou kytaru a skladatel. Je znám jako člen a spoluzakladatel kapely kapely SEVI. Od 17. srpna 2018 je manželem zpěvačky Svetlany Bliznakove.

Rally se narodil v roce 1981 do rodiny herců a vyrůstal v umělecké atmosféře. Vystudoval Musical High School v Sofii v roce 2001, kde rozvinul své hudební dovednosti. Hrál na lesní roh a klavír. Později se přidal některé místní rockové kapely a začal se učit na kytaru a baskytaru.

V roce 2005 potkal Sevi - rockovou zpěvačku a skladatelka a realizoval aranžmá některých jejích písní. Rally a Sevi se stali skvělým týmem společně pracují na svých autorských projektech. V roce 2010 založili kapelu s názvem SEVI, aby se mohli prezentovat svou práci publiku.Členové Stone Angel
(rodným jménem Kamen Angelov Pankov)
(Narozen 30. září 1994, Pazardzhik, Bulgaria)
Guitars


Stone Angel je skladatel, kytarista, multiinstrumentalista, textař a performer ze Sofie, Buglaria.

Stone začal svou hudební kariéru jako klasický hudebník ve věku 6 let a kolem 13 let začal hrát na elektrickou kytaru. Studoval na škole Academy of Music, Dance and Fine Arts. Podílel se na mnoha hudebních projektech, cestoval po Evropě, dělal filmovou hudbu a podílel se na různých hudebních vydáních a řadě videoklipů.

Je znám z působení v kapelách Magnetic (2019-2021), s néíž vydal v roce 2019 EP "You Know My Name", Big-Fat-Lily (2011-2013), Sheky (2014-2015), Amber (2008-2011). V současné době je členem kapely SEVI (2024-present), EUFOBIA (2024-present, Melodic Thrash Death Metal), Urban Grey (2015-present), ProkazA (2023-present).

Dne 4. září 2018 vydal svoji sólovou desku nazvanou "Thing Outside".

Pracuje pro rockové učiliště ''sTone''

Členové Petar Petrov
(znám také jako Petaka)
(narozen ***, Varna, Bulgaria)
Drums, Percussion


Petar Petrov je bulharský hudebník a hráč na bicí a perkuze. V současné době je bubeníkem v kapele SEVI.

Žije ve Varně.

Členové Alexander Kirilov
(narozen ***, Gabrovo, Bulgaria)
Guitars, Synths, Keyboards, Violas


Alexander Kirilov je bulharský hudebník a hráč nakytaru, klávesy a syntezátory. Působil v kapelách Sevi (2021-2024) a Vulgar Bulgar.

Členové Pavlin Ivanov
(znám také jako Linno)
(narozen ***, Bulgaria)
Drums, Percussion


Pavlin Ivanov je bulharský hudebník a hráč na bicí a perkuze žijící v Sofii. Je znám z působení v kapelách Miskinite (2007-2013), I-Band (2008-2010) a Sevi (07/2011-11/2023). Od 1. dubna 2023 je vlastníkem a zvukovým inženýrem ve studiu VolumeUP.

Studoval na škole "Prof. Pančo Vladigerova". Od února 2008 až do června 2013 pracoval jako manažer pro Klub Maskata, Sofie. Poté pracoval manager pro RockIT, Sofie, v období duben 2013 až leden 2017. Pracoval také jako zvukový inženýr ve společnosti Miro.

Členové Ivan Angelov
(Narozen 18. května 1982, Lovetch, Bulgaria)
Guitars


Ivan Angelov je bulharský hudebník a hráč na kytaru. Je znám ze svého dvojího působení v kapele SEVI v obdobích březen 2011 až květen 2012 a květen 2016 až leden 2017.

Ivan, narozený v Lovetchi, byl v prvních letech přitahován k hudbě, inspirován svými prarodiči, kteří byli hudebníky. Projevil zájem o blues a rock a začal hrát v kapele.

Hledal svůj vlastní styl a osobnost, spolupracoval s několika kapelami různých stylů. V roce 2011 byl Ivan poprvé pozván, aby si zahrál s kapelou Sevi, o níž věřil, že konečně našel to, co hledal.

Zajímá se také o strojírenství, v současné době studuje zvukové inženýrství na New Bulgarian University (NBU) v Sofii.

Členové Tania Apostolova
(narozena ***, Bulgaria)
Keyboards, Vocals


Tania Apostolova je bulharská hudebnice a hráčka na klávesové nástroje. Je známa z působení v kapele Sevi v období leden 2010 až únor 2014. je také spoluzakladatelkou a manažerkou ve společnosti Evergreen Fest Sofia a producentkou ve společnosti Solent Film.

Tania byla vychovávana v hudební rodině, když byla vtažena do hudby již v raném dětství. Docházela do školy Ljubomira Pipkova. Poté vystudovala National Music Highschool v oboru klavír v roce 2006 a National Music Academy Pancho Vladigerova v roce 2010 jako zvukařka.

Během let Tania získala několik národních ocenění a mezinárodní hudební soutěže. Nyní pokračuje ve vzdělávání, specializuje se na Magistrát v oboru hudební pedagogika na Národní hudební akademii. Pracovala jako manažerka pro Jazz Family a předtím jako producentka pro Screen Brothers. Od roku 2016 je zakladatelkou a leadrem kapeny New Beginnin.


Členové Petar Bratanov
(Narozen *** 1980, Sofia, Bulgaria)
Guitars


Petar Bratanov je bulharský hudebník a hráč na kytaru. V současné době je kytaristou v kapele K.O.R.A. (2012-present).

Je také znám z působení v kapelách Mystica (2003-2004), ITSI (2004-2005, 2009-2011), Awake (2007-2008), Sevi (2010-2011) a Analgin (2011-2013).


Členové Vladimir Donkov
(narozen ***, Sofia, Bulgaria)
Guitars


Vladimir Donkov je bulharský hudebník a hráč na kytaru. Je znám jako člen kapely SEVI (01/2010-08/2010).

Vladimir Donkov sídlí v Sofii v Bulharsku, kde působí jakovyučující u sebe nebo online pomocí video relací. Na kytaru začal hrát v 8 letech, v roce 1993. V roce 2006 absolvoval Sofia University s bakalářským titulem v oboru Hudební pedagogika. Od té doby vyučil asi 200 studentů v různých školách a vzdělávacích centrech.

Vlad vyvinul svou vlastní metodologii výuky, která vás naučí, jak myslet jako hudebník, namísto pouhého pohybu prstů po strunách. Více se zaměřuje na klasickou a akustickou kytaru, ale dokáže vás naučit i na elektrickou kytaru. Vladimir Donkov je aktivní hudebník na undergroundové hudební scéně v Sofii a hraje s mnoha hudebníky různých žánrů např. Flat.

Zpět
Studiové desky:
2023 Genesis
2019 Follow Me
2016 The Battle Never Ends
2013 The Other Side Of Sevi (live acoustic)
2012 What Lies Beyond
Svetlana Bliznak:
2020 TomorrowSkupina:
Svetlana Bliznak - Vocals, Songwriter
Pavlin Ivanov - Drums
Rally Velinov - Bass, Songwriter
Alexander Kirilov - Lead Electric Guitars
Hosté:
Johnny Gioeli - Vocals (09,10)
Mirka Rantanen - Drums (11)
Alexandra Zerner - Keyboards & guitars (02,08,09), Music (10)
Enrico Valente - Drums (01,03,05,06,07)
Nikolay Petkov - Co-writing (08)
Bambi Nikiforov - Drums (02)
Diskografie Genesis
Vyšlo 9. listopadu 2023,

Seznam skladeb:
01. Intro (1:12)
02. Ghosts (3:00)
03. Shattered (4:15)
04. Insane (3:46)
05. Dark Knight (4:01)
06. Unreality (3:53)
07. Genesis (3:17)
08. The Spell (3:43)
09. Hate You (3:04)
10. Drowning (4:06)
11. Higher Than The Stars (4:19)
12. World Mast (3:56)
13. Insane (3:46)
Total Time: (46:18)

Lyrics, Music, Arranged: Svetlana Bliznakova
Producer: SEVI
Music, Arranged: Alexander Kirillov, Alexandra Zerner, Rally Velinov
Mixed, Mastered and Produced: Marco Barusso and Kane Churko (08)

Skupina:
Svetlana Bliznak - Vocals, Songwriter
Pavlin Ivanov - Drums
Rally Velinov - Bass, Songwriter
Delyan Ketipov - Guitars
Hosté:
Alexandra Zerner - Guitars, Keyboards, Orchestrations except 08
Jen Majura - Solo Guitar (05)
Thomas Vikström - Vocals (03)
Diskografie Follow Me
Vyšlo 9. března 2019, self-released

Seznam skladeb:
01. Follow Me (4:06)
02. Am I Alive? (4:00)
03. The Art of War ft Thomas Vikström (3:57)
04. Broken Wings (3:41)
05. To Hell and Back (ft Jen Majura) (3:38)
06. Never Again (3:42)
07. Fade Away (4:55)
08. The Call (4:21)
09. Save Me (3:25)
10. Let it Go (3:16)
11. Sweet Escape (3:26)
12. Am I Alive? (4:00)
Total Time: (42:23)

Recorded at Sevi Sound Studio
Lyrics: Svetlana Bliznakova, Nikolay Bliznakov (02,10)
Music: Svetlana Bliznakova, Rally Velinov, Alexandra Zerner (01,03,10), Nikolay Bliznakov (02,10), Delyan Ketipov (08)
Arrangements: Svetlana Bliznakova, Rally Velinov, Alexandra Zerner, Delyan Ketipov (08), Pavlin Ivanov
Producer: SEVI
Mixing and Mastering: Marco Barusso
Illustration, Design: Yana Spartak Chervenyashka

Skupina:
Svetlana Bliznakova - Vocals
Delyan Ketipov - Guitars
Dessy Markova - Keyboards
Rally Velinov - Bass
Pavlin Ivanov - Drums
Hosté:
Diskografie The Battle Never Ends
Vyšlo 13. května 2016, self-released

Seznam skladeb:
01. Don't Hesitate (3:24)
02. Screw You, Honey (3:12)
03. One Time Thing (3:08)
04. Bitter of Taste (2:58)
05. Crazy (3:11)
06. Supernatural (2:57)
07. Goodbye (3:35)
08. Destiny (3:47)
09. On My Own (4:05)
10. Not a Crime (3:46)
11. The Battle Never Ends (3:44)
Total Time (37:47)

Recorded and Mixed at Intelligent Music Studio, Sofia
Music and Arrangements: SEVI
Mix and Mastering: Marco Barusso
Album získalo velmi dobré recenze v top magazinech jako Metal Hammer, Powerplay a Fireworks. Debutové singly "Don't Hesitate" a "Destiny" byly také úspěšné.

Skupina:
Svetlana Bliznakova - Vocals
Bobby Zashev - Guitars
Rally Velinov - Bass
Pavlin Ivanov - Drums, Percussions
Tania Apostolova - Keyboards, Backing Vocals, Percussions
Hosté:
Diskografie The Other Side Of Sevi
Vyšlo 13. února 2013, self-released

Seznam skladeb:
01. Into You (3:02)
02. On My Own (4:15)
03. Limited Edition (2:56)
04. Hot (3:37)
05. You Don't Love Me (3:11)
06. Run Away (3:19)
07. Speed Up (3:09)
08. If I 'm Made For Lovin' You (3:55)
09. Victim (4:07)
Total Time: (31:31)

"The Other Side Of Sevi" je první akustický projekt SEVI. Obsahuje akusticky zaranžované některé skladby z jejich debutového alba "What Lies Beyond" a další písně kapely.

Skupina:
Svetlana Bliznakova - Vocals
Pavlin Ivanov - Drums
Rally Velinov - Bass
Tania Apostolova - Keyboards
Hosté:
Peter Bratanov - Guitars (02,07,10)
Diskografie What Lies Beyond
Vyšlo 14. června 2012, self-released

Seznam skladeb:
01. Fairy (3:00)
02. Can't Stand The Pain (3:34)
03. Limited Edition (3:10)
04. HOT (3:25)
05. Run Away (3:19)
06. Speed Up(3:05)
07. Pleased To Meet You (4:02)
08. If I'm Made For Lovin' You (3:12)
09. Victim (2:48)
10. The Love We Shared Tonight (4:46)
11. Into You (3:07)
Total Time: (37:28)

Mix & Mastering: Deso Velchev, Pepinio Records


Nahráli:
Svetlana Bliznakova - Vocals
Rally Velinov - Bass
Alberto Steri - Acoustic Guitars (05)
Johnny Gioeli - Vocals, Backing Vocals (07)
Alexander Kirilov - Add. Acoustic Guitars (07,09), Synths, Violas, Keyboards (03,05,08,10)
Peter Bratanov - Electric Guitars (02,06,08,09), Drums & Percussions
Alexandra Zerner - Guitars, Keyboadrss, Mandolins (01,02,03,10,11)
Rally Velinov - Acoustic Guitars (04,06,07,08,09), Bass, Harmonica
Hosté:
Diskografie Tomorrow
Vyšlo 15. listopadu 2020,

Seznam skladeb:
01. Tomorrow (4:59)
02. The Prince (3:33)
03. Give Me Love (4:05)
04. Cold Stone Soul (2:57)
05. The Children That Won't Be ft.Alberto Steri (2:58)
06. Another Try (3:08)
07. Jaded ft Johnny Gioeli (3:16)
08. I Still Care (3:08)
09. I Need You (3:05)
10. From Dusk Till Dawn (3:44)
11. The Gift (4:31)
Total Time: (53:34)

Recorded at Pepinio Records Studio
Music: Svetlana Bliznakova, Rally Velinov (except 01,06,11); Alexandra Zerner (01,11), Marin Murlev (06)
Editing: Peter Bratanov (Pepinio Records Studio)
Mixing & Mastering: Simeon Slavchev (Lame produced LTD)
Design: Radostin Hristov-Stin
Photography: Rally Velinov, Viktoriya Vucheva

Zpět
SEVI 2011

SEVI 2012  SEVI 2012

SEVI 2016

SEVI 2017

SEVI 2021SEVI 2024


Zpět
Oficiální stránky:
https://seviband.com/
https://svetlanabliznakova-sevi.bandcamp.com/
https://www.bg-rock-archives.com/members.php?band_id=603
https://seviband.bandcamp.com/


Nahoru ProgressRock
Made by 
©  3.6.2024 
Menu Poslední aktualizace: 3.6.2024
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!