REEGONETTI BAND - progressrock.cz

                   

Zpět
Švédský progresivní projekt REEGONETTI BAND založili v roce 1981 v Arvidsjaur, Norrbottens län, v hlubokých lesích severního Švédska, dva frontmani Börje REINHOLDSSON (bicí, zpěv) a Ronald VIKSTRÖM (klávesy) a byl tak nějak vždy považován za "divný". Přátelé z dětství vyrostli v Arvidsjauru a začali spolu hrát už v roce 1981. Švédské duo se náhodně našlo údajně díky bludnému muzikantovi (kdo o něčem takovém slyšel?). Ronald se objevil, bludný hudebník ne. Ronald a Börje tedy začali v roce 1981 jamovat. Okamžitě si padli do oka, dokonce vytvořili svou první melodii. A to před čtyřmi desetiletími.

Jejich hudba byla komplikovaná, dlouhá a daleko od průměrných popových písní. V instrumentaci chyběly skutečné kytary a basy. K přilití oleje do ohně kapela dlouho naživo nehrála, protože bylo příliš složité překládat hudbu pro jevištní vystoupení.

Dalo by se říci, že Reegonetti Band sváděli od prvního dne těžký boj. Když se kapela v roce 1983 chystala uzavřít nahrávací smlouvu, jejich ambice se bohužel nenaplnily, věci se zhroutily, protože Börje i Ronald uvízli v jiných kapelách a projektech. Když Ronald začal skládat a aranžovat hudbu pro film a hry, Börje měl za sebou dlouhou řadu sólových nahrávek i spolupráce s různými kapelami.

Kapela nebyla nikdy oficiálně rozpuštěni, ale nic kreativního se neudělalo až do roku 2012. Poté, co jeden o druhém ztratili přehled, začali se věnovat jiným hudebním projektům a životu, byla nahrána nová skladba. Začali si znovu volat, komunikovat a dělat hudbu. Využili některé ze základních myšlenek, které měli od začátku 80. let, a oživili je. Trvalo dalších 8 let, než se Ronald a Börje dali dohromady pětiskladbovou demo kazetu a rozhodli se, že je čas udělat album, které kdysi začali dělat. "Byla to velmi dlouhá cesta k vytvoření debutového alba," říká Börje Reinholdsson

A konečně, po téměř 40 letech, REEGONETTI BAND vydali své první album s názvem "Exploring The Unknown" zjevně inspirované U.K., Yes, Rush, Chick Korea Electric Band, Swedish Folk a tak dále. "Exploring The Unknown" byl distribuován Wobbling Wart Records.

Nic se nezměnilo. Hudba je stále komplikovaná, delší a daleko od průměrných popových písní. V instrumentaci stále chybí opravdové kytary a basy. "The odd ones" pokračují v cestě, která začala před 39 lety. Album je plné filmových, bombastických, něžných, kurážných kláves od akustického piana přes elektrické piano až po vířivé syntezátory, hluboké vyskakující syntezátory až po stěny orchestrace. Objevují se na něm zpívatelné refrény se silnými melodiemi a základní energie s téměř progresivní metalovou naléhavostí v ostrém, silném bubnování. Spousta zvukových efektů a svérázné zvuky syntezátorů a perkusí, měnící se tempa a textury, takže celkem delší album jako někam ulétalo.

Kapela si rovněž pozvala hosty. Zpěvačka Emma Rein se objevila v srdceryvné a bouřlivé skladbě "Hold On", která poskytuje sladký protipól k mírně drsným i drsným Börjeho vokálům. Vypráví něžný příběh o bezmocném dítěti, o něž se stará milující rodič, který na oplátku stárne a potřebuje péči o dospělé dítě - cyklus života. Houslista Torbjörn Näsbom se postaral o hutnou houslovou práci ve dvou skladbách, odvážné a dechové "Dance Of The Invisible" a další něžné baladě "Walking On Dean Street", ve které získali několik krásných vokálních harmonií uprostřed sentimentálních vzpomínek na domov a minulé dny, ale s nádhernou orchestrací.

Album přechází od vesmírných zvuků a klinické sterility slavnostních britských instrukcí pro bezpečnost cestování, přes živost multiklávesnic včetně mnoha lahodných zvuků Hammondových varhan, plus několik skvělých vokálních harmonií, to vše od první skladby "Into Oblivion" až po hymnickou "Reach For The Sky" až po zlověstnou "Eternal Silence" s téměř filmovým/soundtrackovým dojmem a stále naléhavějším, intenzivnějším vokálem.

Pak k funky fusion/městskému pocitu z „Chill Explosion“ A „Play“ (což možná nebylo na tomto jinak náladovém albu trochu na místě) a prostorného, ale posouvajícího se k údernému, posouvajícímu se k náladovému, elegantnímu pocitu „Budoucnost“ a končící srdceryvnou tragédií „Zima smrti“ – vše o téměř zničení jejich švédského rodného města ve dvacátých letech minulého století dřívější pandemií nazvanou „španělská chřipka“ (která také zdecimovala polovinu mého dědečka z otcovy strany). rodina také) - je to elegické, mrazivé zahájení, přechod na něžné, teskné, hořkosladké klávesy…

Švédské duo REEGONETTI BAND vytvořilo skvělé, mistrovské album a snad tím vysílají signál, že by mohli pracovat na další nové hudbě. Na vytvoření nové budoucnosti není nikdy pozdě.

The Reegonetti Band jsou nyní zpět se svým prvním singlem "A Place Of Dread", převzatým z připravovaného alba "Songs From The Raven's Nest". Singl je inspirován legendou Skinwalker Ranch. Tato oblast je známá vysokou úrovní paranormální aktivity. Poltergeisté, pozorování UFO, mrzačení dobytka, abnormální zvukové a vizuální jevy a v neposlední řadě Skinwalkeři. Píseň jako taková je nejkratší na desce a jde o uptempo, kde se duo snažilo získat ten pocit ze starého hororu ze 40. let.

Reegonetti Band jsou v roce 2024 zpět se svým druhým albem nazvaným "Songs From The Raven's Nest". Duo vytvořilo album, které je temnější a těžší. Je to čistokrevnější progresivní rockové album ve srovnání s jeho předchůdcem "Exploring the Unknown", které koketovalo s fusion, popem a folkem. Tentokrát se duo pokusilo postavit svou hudbu filmově kolem tématu každé písně. Rozhodli se prozkoumat všechnu temnotu, která nás obklopuje, a proto temná témata egoismu, smrti, úzkosti a osamělosti. "Jo, nejsou to veselá témata," zasměje se Börje. "Ale je zajímavé psát písně na témata, která se ne vždy točí kolem nadýchaných mraků a lásky".

"Vědomě jsme se snažili být věrnější prog rocku než dříve," říká Ronald. "První album bylo víceméně shrnutím písní z doby před třemi stoletími, což také vedlo k tomu, že album působilo trochu roztěkaně. Ano, navzdory tomu jsme také měli úspěch s "Reach For The Sky", "Hold On" a "Into Oblivion", které se hrály docela doost na programových rádiích po celé Evropě." Dokonce i počet skladeb od minula ubylo. "Jo, to je pravda," říká Börje. "Když máme tak dlouhé skladby, stává se neudržitelným mít na albu mnoho písní, začíná to být nuda. Myšlenka, že by album mělo mít 10-13 skladeb, je přežitek z dekády CD. Myslíme si, že 7 písní je dost. Zejména proto, že píseň "Chicxulub" má téměř 15 minut."

"Je to dobrý příklad toho, jak jsme tentokrát pracovali s hudbou," říká Ronald. "Je to jako malý minifilm, který se snaží popsat událost, která vedla k poslednímu masovému vymírání na Zemi před 65 miliony let. A nezapomeňme, že druhá část našeho příběhu o našem osamělém astronautovi se objevuje v písni "The Dark". Část první byla píseň "Into Oblivion" z předchozího alba. Takže ano, písně a způsob, jakým jsou strukturovány jsou tematické a nejsou nijak zvlášť přizpůsobené top hitparádám," směje se Börje.

"Doufáme, že posluchači budou mít trpělivost s naší instrumentací a neodmítnou nás, protože jsme se rozhodli hrát progresivní rock pouze s klávesami a bicími. Byli jsme znechuceni z prostého důvodu, že Ronald hraje na syntezátory místo na kytaru, což je trochu legrační. Jako by si někteří lidé mysleli, že se svými klávesami snaží napodobit kytarové sólo, což je úplně špatně," říká Börje. "Každý, kdo má sebemenší přehled o tom, jak takový nástroj funguje, ví, jak chybné je takové uvažování."

Reegonetti Band se od minule vyvinul a zdokonalil svůj zvuk, ale posluchači je stále poznají, věří Ronald. "Jo, na tomto albu to není úplně nová kapela. Začínáme ze stejného místa jako předtím, atmosféra, vyprávění a trochu komplikované rytmy." A Börje doplňuje: "Přesně tak,". "Okázalá složitá hudba s chytlavými refrény!"

Zpět
Členové:
Ronald Vikström - Keyboards, Piano, Organ, Synthesizer
Börje Reinholdsson - Drums, Vocals
Bývalí členové:


Členové Ronald Vikström
(narozen ***, Piteå, Norrbotten, Sweden)
Drums, Vocals


Ronald je švédský hudební producent, skladatel, zvukový designér, zvukař a hudebník hrající na bicí nástroje a perkuze.

Na akademii Framnäs FHS studoval v letech 1995 - 1996, kde získal titul v hudbě se specializací na afro-klavír. Vystudoval také hudební teorii, teorii sluchu, teorii pohybu, kompozici, hudební projekt, management souboru/sboru, pódiovou přípravu, sborový zpěv, hudební data a klasický a afro klavír. V letech 1996 - 1998 vystudoval Hudební akademii Pitea, na níž získal vysokoškolské vzdělání se specializací aranžmá a kompozice v klasické, umělecké hudba, elektroakustiku, blues, jazz, pop a také rock.

O sobě prozradil: "To, co mě dělá žít a cítit se šťastným, je, když se probudím do nového dne a vím, že moje hudba bude součástí něčí textové nebo filmové / rozhlasové produkce. Cítím se šťasten, když mohu udělat aranžmá pro něčí píseň, vyrobit silný mix nebo jednoduše nahrát klavír na něčí album. Jsem nadšený produkováním hudby a jsem tu, abych vám pomohl s hudbou a zvukovými scénami pro vaši produkci. V oboru pracuji profesionálně od roku 1985".

Členové Börje Reinholdsson
(celým jménem Börje Hans Reinholdsson)
(narozen ***, Sweden)
Keyboards, Piano, Organ, Synthesizer


Börje je švédský hudebník a hráč na klávesové nástroje a syntezátory, Je znám jako člen kapely Reegonetti Band. Působil také v kapelách Mr. Tiger (1992), The X Union, Tounge, Fuzzbox Generation, Mattes Projekt (2001) nebo Johan Piribauer.

S projektem Mr. Tiger vydal v roce 1992 album "Identitiet ... rock'n' roll". Pak spolupracoval od roku 1993 s projektem The X Union ve složení Borje Reinholdsson (lead vocals), Mikael Reinholdsson (bass, vocals), Ulf Larsson (guitar, vocals) a Lars Öhman (drums, vocals). V roce 1999 s ním vydal album "Dash".

Nový projekt Mikaela Reinholdssona nazvaný Fuzzbox Generation s historií od Wild Force, X-Union atd. ve složení Mikael Reinholdsson - baskytara, Börje Reinholdsson - bicí, Ola Karlsson - kytara a zpěvák Magnus Nordlund vydává první singl.

S Johanem Piribauerem vydal v roce 2007 album "Enslingens sång" a "Johan Piribauer och Gruvtolvan".

Tounge byli v roce 2000 požádáni Musicare Online, aby nahráli píseň pro album "KAOL: A World Without Heroes". Skupina nahrála píseň "Rock'n'n Roll Hell" jako poctu Kiss a měli v plánu byl pokračovat s novým materiálem. Ale Börje v té době spustil svůj sólový projekt Balthazar’s Machine a pak udělal dvě alba s Distant Gatherings a rychleji, než si dokázal představit, uběhlo bezmála 13 let. Během této doby Ola strávil většinu svých dní jako studiový hudebník.

Kapela začala být znovu aktivní v roce 2011, kdy se zpěvák a skladatel Börje Reinholdsson setkal s kytaristou Olou Karlssonem na sérii psaní. Poháněni vzájemným zájmem o rock 70. a 80. let začali oba nahrávat originální materiál v Olově domácím studiu. "Okamžitě bylo jasné, že po tom máme něco, co stojí za to prvních pár ukázek," říká Börje. Ola a Börje se jen proklikli a věděli, že je ten správný čas vrátit tento klasický zvuk našich hrdinů z dětství.

"Nejdřív jsme měli na mysli něco takového, co se týká revivalu 70. let", vzpomíná Ola. "Ale když přišel Börje s bicími a hromadou skvělých riffů, ze které jsme byli, cool, nechme mluvit hudbu a uvidíme, jak se to bude vyvíjet". Tato kombinace fungovala a dala Tounge jedinečný náskok, který definuje zvuk kapel. Tounge zní jako rock 70. a 80. let se skvělými vokály a spoustou energie. "Z toho pro nás vyplývá", poznamenává Ola, že to, co děláme, skutečně děláme, a jsme hrdí na to, že konečně máme šanci se o něj podělit s ostatními milovníky rocku. "Přesně tak", souhlasí Börje. "Tohle je druh hudby, který miluji, takže jsem tak šťastný, že po 13 letech konečně můžeme přivést Tounge zpět k životu!"

Zpět
Studiové desky:
2024 Songs From The Raven's Nest
2021 Exploring The Unknown

Ostatní nahrávky:
2021 Reach For The Sky (SP)
2021 Walking On Dean Street (SP)


Skupina:
Ronald Vikström - All keyboards, Piano, Organ, Synthesizer
Börje Reinholdsson - Drums, All Vocals
Hosté:
Emma Rein - Vocals (09)
Torbjörn Näsbom - Violin (03,06)
Diskografie Songs From The Raven's Nest
Vyšlo 24. května 2024, Wobbling Wart Records (Sweden)

Seznam skladeb:
01. A Place Of Dread (4:28)
02. Star In The Sky (6:26)
03. Ghost In The Crowd (7:47)
04. Black Heart (7:34)
05. The Dark (Part 2 of Into Oblivion) (8:40)
06. Liar´s Ball (7:08)
07. Chicxulub (14:43)
Total Time: (56:46)

All Songs Composed: Ronald Vikström and Börje Reinholdsson
Recorded in Little turkey Studio and Power Bay studio
Produced: Reegonetti Band
Mixed and Mastered: Ronald Vikström

Skupina:
Ronald Vikström - All keyboards, Piano, Organ, Synthesizer
Börje Reinholdsson - Drums, Vocals
Hosté:
Emma Rein - Vocals (09)
Torbjörn Näsbom - Violin (03,06)
Diskografie Exploring The Unknown
Vyšlo 5. února 2022, Wobbling Wart Records (Sweden)

Seznam skladeb:
01. Into Oblivion (8:32)
02. Reach For the Sky (5:11)
03. Dance Of The Invisible (8:04)
04. Eternal Silence (13:06)
05. Chili Explosion (4:07)
06. Walking On Dean Street (5:09)
07. Play (6:49)
08. The Future (6:09)
09. Hold On (5:14)
10. Winter Of Death (6:07)
Total Time: (68:28)

All Songs Composed: Ronald Vikström and Börje Reinholdsson except 03: Ronald Vikström, 06: Börje Reinholdsson
Recorded in Little turkey Studio and Power Bay studio
Produced: Reegonetti Band
Mixed and Mastered: Ronald Vikström


Skupina:
Ronald Vikström / all keyboards, synths, piano and organ
Börje Reinholdsson/ drums and all vocals
Hosté:
Diskografie Reach For The Sky
SP, vyšlo 30. dubna 2021, Wobbling Wart Records,

Seznam skladeb:
01. Reach for the Sky (5:11)
Total Time: (5:11)

Skupina:
Ronald Vikström - Keyboards, Piano
Börje Reinholdsson - Vocals
Hosté:
Torbjörn Näsbom - Violin
Diskografie Walking On Dean Street
SP, vyšlo 2021, Wobbling Wart Records

Seznam skladeb:
01. Walking on Dean Street (5:09)
Total Time (5:09)


Zpět

Reegonetti Band - Börje Reinholdsson a Ronald VikströmZpět
Oficiální stránky:
https://reegonettiband.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/reegonettiband


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  8.6.2024 
Menu Poslední aktualizace: 8.6.2024
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©