Red Sand - progressrock.cz

Zpět
Red Sand vytvořil kytarista Simon Caron, samozvaný David Gilmour, Andy Latimer, Steven Rothery, fanoušek IQ, BB KING a Alberta Collinse. V 18 letech založil pár progresivních rockových kapel (FÉNIX a OCÉAN) a poté na čas hudební scénu opustil. Nemohl se však dlouho držet dál od progu a začal znovu psát. Hledal kapelu, která by jeho hudbu předvedla, a brzy byl obklopen ostřílenými muzikanty, kteří byli ochotni mu vyhovět. Tak se zrodil Red Sand.

Red Sand vznikli v roce 2004 na jižním pobřeží kanadského Quebecu. Zpočátku Simon samozřejmě potřeboval muzikanty, a tak po pár telefonátech našel muzikanty, se kterými začal zkoušet. Jediný problém byl s klávesistou, ale to se rychle vyřešilo, protože Stéphane Desbiens se nabídl, že bude hrát na klávesy. Název vymyslel Michel Bilodeau, který miloval britskou skupinu Camel, a tak navrhl Red Sand. Simon pak navrhl logo, které bylo inspirováno kapelami Camel a Marillion.

Od té doby došlo k několika personálním změnám a kapelu nyní tvoří sám Caron na kytaru, kterému asistují klasicky vyškolený zpěvák Stéphane Dorval, ex-Dagmahr hráč na klávesové nástroje Pierre Massicotte, renomovaný québecký baskytarista Mathieu Gosselin a (nováček) bubeník Perry Angellilo. První album vydali v roce 2004 s názvem "Mirror Of Insanity". Toto koncepční album odsuzuje zneužívání dětí. Poté, co byli vybráni jako "Best Discovery Band" v roce 2004 od Metal Hammer v Polsku, vytvořili svůj vlastní zvuk a styl.

Po vydání debutu "Mirror Of Insanity" byli nahrazeni tři z pěti členů kapely, přišli zpěvák Steff Dorval, klávesista Pierre Massicotte a baskytarista Mathieu Gosselin. Původní zpěvák Hëmel nebyl pro kapelu vždy k dispozici, takže bylo důležité najít zpěváka, který by mohl trávit více času pro Red Sand, a proto se ke kapele připojil Steff Dorval. Stéphane Desbiens nebyl skutečným členem kapely. Nakonec byl nalezen klávesista Pierre Massicotte, ale ani ten se nechtěl angažovat jako člen Red Sand, což je škoda. S basistou Ianem Côtém spolu absolvovali několik studiových sezení, ale jeho žena trpěla nemocí a on se s tím samozřejmě musel vypořádat. Mathieu Gosselin doporučil Michela Bilodeaua. Je to docela legrační, protože Mathieu bydlí dva bloky od Simonova domu! Byla to skvělá akvizice pro Red Sand.

O rok později druhé album s názvem "Gentry". Veškerou hudbu a texty napsal Caron. Zabývá se veškerou vládní kontrolu společnosti. Pokud by vlády ponechaly více svobody, Země by byla mnohem lepším místem k životu. Neustále se řídíme platnými zákony, které jsou často zbytečné a v některých případech dokonce nesprávně uplatňovány. Jediné, na čem jim záleží, jsou naše peníze, protože nikdy neměli odvahu být zodpovědní a přestat s nadměrným utrácením.

Další koncepční album dostalo název "Human Trafficking". Simon se k tématu vyjádřil: "Jsem milovník filmů a v době, kdy jsme chtěli nahrát nové album, vyšel film Human Traffic. Při pohledu na tento film jsem měl nutkání zvracet, ale chuť udělat album, které by vyprávělo o tomto světě sexuálně posedlých lidí a pedofilů kolem nás. Toto album odsuzuje tuto globální pohromu". Při nahrávání tohoto třetího alba se Simon rozhodl nahrát klávesy sám. Dodal k tomu: "Rozhodl jsem se pro toto album hrát na klávesy a opravdu jsem si to užil. V první řadě jsem kytarista, ale rád se zapojuji do všech aspektů hraní a nahrávání. Spíš jsem zvědavý, možná jsem hrál i na bicí, klávesy nebo flétnu, ale raději přenechám nástroje těm, kteří jsou za to placeni, aby na to hráli. Nicméně každé album je pro mě křivkou učení".

Na dalším albu "Music For Sharks" hrál na klávesy baskytarista Mathieu Gosselin. Také Hëmel se vrátil jako sólový zpěvák. Mathieu se nabídl, aby nahrál nové album, na kterém by chtěl hrát na klávesy, a Simon jeho nabídku okamžitě přijal. Hëmelův návrat byl jen kvůli této příležitosti, ale jeho účast byla jen na krátkou dobu. Koncept alba je o hudebním průmyslu jak Simon potvrdil: "Samozřejmě, že hudební byznys je plný shnilých jablek, ale naštěstí se dějí i dobré věci. Zažil jsem několik situací, které mě přiměly napsat toto album. Nebudu se však tímto tématem zabývat".

Na novém albu "Behind The Mask" se vrátil zpěvák Steff Dorval, ale dlouholetého člena bubeníka Perryho Angelilla nahradil D. Robertson, když Perry nebyl k dispozici v datech studiových nahrávek, takže potřebovali jiného bubeníka. Danny Robertson je bubeníkem Mathieuovy kapely. Konceptem tohoto alba je příběh židovského muže z Hitlerovy éry, který vidí, jak mu před očima mizí jeho rodina. Uteče, ale slíbí, že se pomstí. Dělá to dost hrubě mučením německého nacisty a v průběhu příběhu se snaží zjistit, co se za maskou skrývá. Každý má svou osobnost. Někteří lidé mají temnou stránku spící hluboko uvnitř, ale co se stane, pokud tato temná stránka náhodou vystoupí na povrch? Mohou se stát jinou osobností. Seznam skladeb má pouze šest položek, ale pokud si album pustíte, uslyšíte další skrytou instrumentální skladbu, jakousi melodii se šťastným koncem na závěr alba. Je to dodatečná instrumentální část skladby "Veil Of Insanity".

Simonova dcera Pennsylia navrhla přední stranu obalu a na albu hrála na klavír a klávesy. Simon se o dceři vyjádřil: "Pennsylia je virtuózní pianistka, příští rok na podzim bude studovat na Quebecké konzervatoři. Bude také hrát na klavír na dalším CD a bude pokračovat v kreslení obalů mých alb. Jsem na ni velmi hrdý". Další jeho dcera Barbara navrhla zadní stranu alba, je také talentovaná, velmi dobrá na bicí, ale momentálně to nebere příliš vážně a věnuje se také kreslení.

Další album vyšlo v květnu 2013. Dostalo název "Cinema Du Vieux Cartier" a je věnován světu filmů z jeho dobré i špatné stránky.

Koncepční album "1759" popisuje osudy jednoho vojáka během francouzsko-britského soupeření během sedmileté války. K vítězství Britů v Quebecu, jedné z nejdůležitějších událostí v historii tohoto rodného města lídra Red Sand, se odkazuje i název alba. Album jako takové nepatří k těm jejich povedenějším. Projevuje se zde hlavně nedostatek, ale především postrádá lehkost a jemnost. Ani zvuk nepředstavuje výraznou kvalitu. Nechybí sice dobré melodické motivy (snad kromě fragmentů "My Mind" - první a poslední, patetičtější) ani zajímavé kytarové výkony. Snad jenom v "The Last Farewell" se hudebníci snaží dodat trochu života techničtějším basovým linkám a klávesám.

Album "FoRsAkEn" vyšlo v roce 2019 a bylo věnováno Simonovu bratrovi Richardovi, který zemřel v prosinci 2018. Simon k tomu uvedl: "Můj bratr mi byl vždy cenným pomocníkem. Byl tam vždy v jakékoli situaci. Ano, chybí mi. Text k albu napsala moje dcera Barbara, a i když je koncept o jiném tématu, album je věnováno právě jemu. Během mé kariéry mě vždy velmi podporoval." "FoRsAken" velmi silné album a je jedním z dosud nejlepších alb kapely, čisté neo-progresivní rockové album ve své nejlepší formě. Veškeré skládání, aranže a produkci dělal Simon, kromě textů, které napsala jeho dcera Barbara. Simon tako složil veškerou instrumentaci včetně bicích a basových partů. O klávesové party se postarala především jeho druhá dcera Pennsylia, masteringu se ujal S. Desbiens. Mellotron a basové pedály jsou přítomny na "FoRsAken" všude a album je plné úžasných kytarových a klávesových partů.

Na "Crush The Seed" lze slyšet inspirací Marillion jen v omezené míře, kapela se tentokrát pohybuje autentickým způsobem na hudebním poli patřícím "Pink Floyd". Skladba "Were They Born Like That" lehce připomíná přímo známou "Shine On You Crazy Diamond". Na tomto zvuku se výrazně podílejí tři muzikanti.Prvním je zpěvák Steff Dorval, který svým křehkým emotivním a zároveň intenzivním hlasem vnáší do skladeb hodně melancholie a přenáší tak i obsah textů na posluchače. Další z nich, bubeník Perry Angelillo, který jako zakládající člen opět udává tempo a vyznačuje se pevným a filigránským bubnováním. A ten nejdůležitější, Simon Caron, který hraje na klávesy, basu a kytary, složil hudbu a dokonce navrhl krásný obal. Všichni tři muzikanti společně vytvářejí hutnou atmosféru se třemi obzvláště krásnými vrcholy, písněmi "Crush The Seed Pt.1", "Human Claim" a Mellotronem akcentovanou dlouhou skladbou "Woman".

Od debutu kapely v roce 2004 "Mirror Of Insantiy" se kapela několikrát proměnila a na desátém albu "The Sound Of The Seventh Bell" se Caron ujal sám většiny povinností, když nahrál elektrické a akustické kytary, baskytaru a klávesy. Dlouholetý bubeník Perry Angelino se vrátil spolu se zpěvákem Steffem. "The Sound Of The Seventh Bell" je třetí album skupiny za poslední tři roky a desáté v celé jejich diskografii. Jedná se o koncepční album, které je založeno na sedmi smrtelných hříších. I přes zdánlivě ponuré téma nezměnili Red Sand svůj typický styl - album je plné mírného podnebí, zdobené jemnou kytarovou prací, příjemným, často melancholickým vokálem a elegantním zvukem kláves. Vyzdvihnout zvláště zajímavé skladby se stává obtížným úkolem, protože skladby jsou opravdu rozmanité. Pokud máte rádi akustickou kytaru, zvolte "Reichenbach" a "Breathing". Když preferujete zvuky syntezátoru, poslechněte si "Insatiable". A pokud to chcete slyšet všechno najednou, "Cracked Road", epická 21-minutová cesta s úžasnými kytarovými pasážemi ve stylu Davida Gilmora je přímo perfektní. Navzdory tomu, že tato kapela pochází z Quebec City v Kanadě, centra francouzských mluvčích v celé Severní Americe, Red Sand nadále zní spíše jako řada kapel z britské scény. Některé části připomínají Pendragon, jiné IQ, některé Arena, raný Marillion, Anubis atd. Zajímavostí je, že texty písní napsala Simonova dcera, která se také ujala ztvárnění designu obalu. Pro následné turné byli naverbováni André Godbout na baskytaru a JB Lemire na klávesy.

Posluchače zaráží, jak "early-Marillion“ kapela zní, aniž by se zdálo, že je napodobuje. Red Sabd je jedna z těch neo-prog kapel, které milují vytvářet ty báječné směsi proslavených kapel jako raní Marillion, IQ a Arena a přimíchávat do nich těžké dávky space rocku inspirovaného Pink Floyd, smyslné vrstvy kláves a mix pomalejších, střední a rychlejších temp. Kompoziční styl, breaky a náladovost, Rotheryho kytarová hra a Nolanovské klávesové úlety, to vše přispívá k tomuto dojmu, dokonce i přebaly alb nesou vzdáleně raný nádech Marillion, ale z nějakého důvodu to všechno zní velmi Red Sand. Dobře zpracovaná a odborně zpracovaná, jejich hudba plyne přirozeně a témata se do sebe prolínají s pozoruhodnou lehkostí. Texty nikdy nezní nuceně nebo napodobitelně. Zpěvák zpívá anglicky, ale vůbec nezní jako Fish. Kapela sice stylově nenabízí nic originálního, ale přináší prvotřídní neo prog, ze kterého srší šarm, kultivovanost a profesionalita.

Kapela nikdy neustoupila od vyprávění příběhů tak, jak jsou, ať už jde o týrání zvířat, pokřivené vládní obchody, pedofilii nebo o to, jak špatně se někdy může zacházet s lidmi. Red Sand neustupují ze svobody slova. Od alba "Forsaken" Simonova mladší dcera Barbara skládá vyzrálé, poutavé texty, které kapele dodaly ještě větší sílu.

Zpět
Členové:
Steff Dorval - Vocals
Simon Caron - Guitars, Bass, Keyboards, Vocals
Perry Angelillo - Drums, Percussion

Koncertní a bývalí členové:
Pennsylia Caron - Piano, Keyboards
Mathieu Gosselin - Bass
Stéphane Desbiens - Bass
Jean-Benoit Lemire - Keyboards
Nicolas Dusseault - Keyboards
Pierre Massicotte - Keyboards (Dagmähr)
Danny Robertson - Drums (Jupiter9, Sende, D-Project)
Jean-Louis Croteau - Drums
André Godbout - Bass
Ian Coté - Bass
Luc Colletta - Drums

Simon Caron
(Narozen 1967, Quebec, Canada)
Guitars, Bass, Keyboards


Simon se narodil v roce 1967 ve městě Quebec (Kanada). Simon začal hrát ve své první kapele v roce 1985 s kamarádem Éricem Nöelem, kapela se jmenovala "Fénix" (vyslov Phoenix). Další z kapel dostala název OCÉAN a poté na čas hudební scénu dokonce opustil. Nemohl se však dlouho držet dál od progu a začal znovu psát, hledal kapelu, která by jeho hudbu předvedla, a brzy se obklopil ostřílenými muzikanty, kteří byli ochotni mu vyhovět. Tak se zrodili Red Sand.

Jeho oblíbené kapely jsou Camel, Marillion, IQ, Pendragon, Genesis a Pink Floyd, ale Simon také velmi odlišný druh hudby jako Billie Holiday, Nina Simone, BB King, J.L. Hooker. Buddy Guy, Charlie Parker a Charles Mingus. Je skladatelem kapely od začátku v roce 2004. Jeho oblíbená CD jsou následující: "Misplaced Childhood", "Fugazi", "Fear", "The Final Cut", "Wish You Were Here", "Snow Goose", "Harbour Of Tears", "Masquerade Overture", "Baltimore" (Nina Simone).

Steff Dorval
(celým jménem Stéphane "Steff" Dorval)
(Narozen 1970, ***)
Vocals


Steff se narodil v roce 1970 a rychle se nechal svést rockovou hudbou na konci 70. a začátku 80. let. Studoval obor Musique na škole Université Laval, docházel rovněž do školy Ecole secondaire les Etchemins (ESLE). S kapelami jako Led Zeppelin, Scorpions a Iron Maiden začala velká vášeň pro hudbu a on se rád učil všechny texty všech těch písní. V roce 1987 udělal Steff svůj první krok jako zpěvák v rockové heavy kapely.

Aby optimalizoval svou vokální techniku a naučil se číst noty, začal studovat na vysoké škole a promoval na Laval University a získal Classic Vocal Certificat v roce 1998. Ve své formaci vystupoval v mnoha druzích hudby, jako je jazz, blues, music hall a operní věci. Poté zpíval v mnoha kapelách a hudebních projektech.

Od roku 1996 je zpěvákem IN TRANCE (oficiální pocta Scorpions schválená Scorpions). V roce 2004 začal zpívat s Red Sand a rád vdechl život textům Simona Carona.

Ve svém volném čase se věnuje svému koníčku, kterým je karate a pracuje ve své společnosti École de Karaté Stéphane Dorval, kde se tomu věnuje.

Perry Angelillo
(Narozen ***)
Drums, Percussion


Perry studoval 3 roky klasickou hru na bicí nástroje na hudební konzervatoři v Quebecu. Profesionálně začal hrát na bicí, když mu bylo 18 let, kdy hrál v mnoha barech po provincii Quebec asi rok a půl nepřetržitě. Miloval rock, byl fanouškem skupiny Kiss, byl znám také jako prog fanoušek a inspirací pro něj byl bubeník Terry Bozzio. Později hrál v různých hudebních revue a s různými tribute a cover kapelami, jako je QC/DC (pocta AC/DC), hrajícími po Kanadě a Maroku, např. Cherry Poppers. Navíc také nahrál bicí stopy pro mnoho místních umělců.

Byl prvním bubeníkem Red Sand, hrál na jejich prvních 4 albech a nyní je rád, že je zpět se svými spoluhráči Simonem a Steffem od roku 2019. Od té doby hráli v Německu na Artrock Festivalu v Reichenbachu a hned se vracejí "Crush The Seed" nahráli koncem roku 2019. Nyní tvrdě pracují na novém koncepčním epickém albu, které spatří světlo světa v roce 2021.

Některé z jeho oblíbených kapel jsou Yes, Frank Zappa, UK, Kansas a King Crimson.

Pennsylia Caron
(Narozen ***)
Piano, Keyboards


Pennsylia je kanadská hudebnice a hráčka na klávesy a syntezátory. Je dcerou Simona Carona. Své hudební vzdělání získala na Quebecké konzervatoři. Od alba "Music For Sharks" (2009) se objevovala na nahrávkách kapely. Pennsylia navrhla přední stranu obalu alba "Behind The Mask" z roku 2012 a podílela se i na dalších přebalech. S kapelou vystupovala i na koncertech.

Mathieu Gosselin
(celým jménem Matthieu Gosselin)
(také jako Lewsor)
(narozen srpen 1979, Levis, Quebec)
Baskytara, Chapman Stick, Bass-Stick.


Mathieu Gosselin je kanadský hudebník a hráč na basovou kytaru. Je znám z působení v kapelách Extasick, Jupiter9, The Kustom Krowd Vokal Ensemble a Red Sand.

Mathieu se narodil v městečku Levis v Quebecu. Mezi jeho hudební vzory patří Jaco Pastorius, Michael Manring, Victor Wooten a Tony Levin, ale jako basista našel svůj vlastní styl.

Pokud jde o progresivní hudbu, mezi své vlivy řadí Yes, Emerson Lake a Palmer a King Krimson. Inspiraci našel také v jazzu (např. Miles Davis, Bela Fleck, Lost Tribe).

Bez ohledu na svůj mladý věk, Mathieu působí na volné volné noze, je baskytaristou a aranžérem pro mnoho skupin a umělců (od folku až k prog rocku!). Spoluoracoval s hudebníky jako Bob Cohen a GSI, kytarista Jean-Pierre Ferland, Paule Magnant, kytarista Dan Bigras, Guy Cardinal, Rend'Antoine (ex Bel Canto), D PROJECT, Glass Hammer, IQ, Flower Kings... Nelze opomenout jeho nahrávání alb s Red Sand od "Gentry" až po "Human Trafficking".

Mathieův sólový projekt s názvem Jupiter9 by vás mohl také zajímat.

Stéphane Desbiens
(Narozen 26. 9. 1969)
Vocals, Guitars, Keyboards


Stéphane je kanadský hudebník a hráč na basovou kytaru. Nejznámější je jako člen kapely D Project. Spolupracuje také s kapelou Red Sand a Sense.

Už na svých 11. narozeninách začal hrát na kytaru, když mu bylo později dvacet, měl již tolik zkušeností, aby v roce 1990 nastoupil do hard rockové kapely FM, která měla za sebou nějaký úspěch v Quebecu, později v roce 1990 nastoupil do ROSE NOCTURNE (Night Rose) (1990-1998), se kterou natočil dvě alba.

Již v roce 1996 vydal své první sólové album bazvané "Desbienes Acoustic". V roce 2001 se stal spoluzakladatelem prog rockové kapely SENSE, se kterou natočil celkem čtyři alba "Madness" (2002), "Out Of Range" (2004), DVD "Stone In The Sky" (2005) a poslední v roce 2007 "Going Home". SENSE byl jeho první skutečný kontakt s progresivní hudbou, kde se uvedl i jako skladatel. Mezi nejhodnotnější alba patří to poslední, "Going Home".

V roce 2004 vytvořil skupinu MELIA, se kterou v roce 2005 natočil album "Certitudes", album francouzských písní se zpěvačkou Claudia Côté. Pak hrál spíše akustický prog zpívaný ve francozštině, na kterém spolupracoval se zpěvákem a kytaristou François Bérubé. Stihli natočit čtyři alba během pěti let. V tomto období s touto skupinou prozkoumával více akustickou stránku hudebního projevu a odehrál mnoho nezapomenutelných představení. Také spolupracoval s dalšími umělci, např. Qwaarn, Ere G, produkoval alba "Red Sand".

Jeho dalším hudebním počinem se v roce 2006 konečně stal jeho autorský projekt s názvem D PROJECT, se kterým natočil už pět alb. Od roku 2011 spolupracuje se svám přítelem Éricem Rousseau (ex člen Rose Nocturne) na projektu The Tree Spirits.

http://www.bonhommesetter.com/stephanedesbiens.html

Zpět
Studiové desky:
2021 The Sound Of The Seventh Bell
2021 FoRsAkEn
2020 Crush The Seed
2016 1759
2013 Cinema du Vieux Cartier
2012 Behind The Mask
2009 Music For Sharks
2007 Human Trafficking
2005 Gentry
2004 Mirror Of Insanity
Ostatní nahrávky:
2020 Live Salle Sylvain Lelievre And Art Rock Festival 2019
2017 From Quebec to Germany (DVD)
2008 Live Au Cabaret du Liquor Store (DVD)


Skupina:
Simon Caron - Guitars, Bass, Keyboards
Perry Angelillo - Drums
Steff Dorval - Vocals
Hosté:
Diskografie The Sound Of The Seventh Bell
Vyšlo 1. října 2021, SPBN Music, SPBN X (Canada)
prosinec 2021, vinyl

Seznam skladeb:
01. The Sound Of The Seventh Bell Part 1 (5:44)
02. Reichenbach (4:02)
03. Insatiable (14:31)
04. Breathing (4:23)
05. The Sound Of The Seventh Bell Part 2 (7:55)
06. The Sound Of The Seventh Bell Part 3 (2:24)
07. Cracked Road (21:05)
08. I Can Feel It (4:19)
Total Time: (63:39)

Vinyl
SIDE A
01. The Sound Of The Seventh Bell Part 1
02. Insatiable
SIDE B
03. Reichenbach
04. The Sound Of The Seventh Bell Part 2
05. Breathing
06. The Sound Of The Seventh Bell Part 3
SIDE C
07. Cracked Road
SIDE D
08. Float
09. Wrath
10. Falling Down
11. Poison
12. The Division
13. Final Theme

Skupina:
Simon Caron - Guitars, Bass, Piano, Keyboards
André Godbout - Bass
Jean Benoit Lemire - Piano, Keyboards
Perry Angelillo - Drums
Steff Dorval - Vocals
Hosté:
Diskografie Crush The Seed
Vyšlo 26. března 2020, SPBN Music, 2020 (Canada)
21. července 2021, digital

Seznam skladeb:
01. Crush The Seed Part 1 (1:45)
02. Were They Born Like That (10:48)
03. Crush The Seed Part 2 (2:25)
04. Human Claim (9:18)
05. Crush The Seed Part 3 (4:52)
06. Fight For Us (5:02)
07. Woman (17:35)
Total Time: (49:45)

Music, Arranged, Cover [Front And Back Cover], Recorded: Simon Caron
Lyrics: Barbara Caron
Mixed, Mastered: Stéphane Desbiens

Skupina:
Steff Dorval - Vocals
Simon Caron - Guitar, Bass, Keyboards
André Godbout - Bass
Pennsylia Caron - Piano, Keyboards
Luc Colletta - Drums
Hosté:
Diskografie FoRsAkEn
Vyšlo 7. dubna 2019, self-realized
26. července 2021, digital

Seznam skladeb:
01. Forsaken Part 1 (1:48)
02. Forsaken Part 2 (12:37)
03. All The Life (8:22)
04. Hello To The Last Goodbye (13:04)
05. Afraid Of Tears (8:48)
Total Time: (44:39)

Music: Simon Caron
Lyrics: Barbara Caron
Arranged [Arrangement]: Barbara Caron, Simon Caron, Stéphane Desbiens
Mixed, Mastered: Stéphane Desbiens
Recorded: Simon Caron

Skupina:
Steff Dorval - Vocals
Simon Caron - Guitars, Keyboards
André Godbout - Bass
Pennsylia Caron - Piano, Keyboards
Luc Colletta - Drums
Hosté:
Diskografie 1759
Vyšlo 22. prosince 2016, SPBN Music, SPBN 2016 (Canada)
2CD Special Edition with bonus CD

Seznam skladeb:
01. Soldiers (5:42)
02. My Mind (15:56)
03. The Last Farewell (19:40):
      Part I: The Beginning
      Part II: The Meeting
      Part III: The Final Punishment
Total Time: (41:18)

Bonus CD from 2016 SE:
01. Life
02. Nothing At All
03. You


Music, Lyrics: Simon Caron
Recorded: Simon Caron
Remastered: Guy Rhéaume
Artwork: Pennsylia Caron

Skupina:
- Steff Dorval - Vocals
Simon Caron - Guitars, Keyboards
Pennsylia Caron - Piano, Keyboards
Mathieu Gosselin - Bass
Danny Robertson - Drums
Hosté:
Diskografie Cinema Du Vieux Cartier
Vyšlo 18. května 2013, SPBN Music, SPBN 006 (Canada)

Seznam skladeb:
01. Au Vieux Cinéma (5:30)
02. Fallen Star (13:05)
03. Fairytale (4:05)
04. The Queen (22:33)
05. The End (4:15)
Total Time: (49:28)

Lyrics, Music: S. Caron
Producer: Simon Caron
Recorded: Simon Caron
Mixed: M. Gosselin
Design [Cover Design]: Simon Caron
Artwork: Pennsylia Caron

Skupina:
Mathieu Lessard - Vocals
Simon Caron - Guitars, Keyboards
Mathieu Gosselin - Bass
Steff - Vocals
Danny Robertson - Drums
Pennsylia Caron - Piano, Keyboards
Hosté:
Diskografie Behind The Mask
Vyšlo 2012, SPBN Music, SPBN 005 (Canada)

Seznam skladeb:
01. Zero Of War (8:33))
02. Behind The Mask (11:27))
03. Reflections (1:29))
04. Memory Of Past (5:00))
05. Mask Of Liberty (9:50))
06. Veil Of Insanity (4:24))
Hidden Track
07. No Title (3:46)
Total Time: (44:29)

Producer: Simon Caron
Lyrics, Music, Arranged: Simon Caron
Producer – Simon Caron
Recorded: S. Caron
Mixed: M. Gosselin
Design [Cover Design - Back]: Barbara Caron
Design [Cover Design - Front]: Pennsylia Caron

Skupina:
Mathieu Lessard/Hëmel - Vocals
Simon Caron - Guitars, Keyboards
Mathieu Gosselin - Bass, Keyboards, Backing Vocals
Perry Angellino - Drums
Hosté:
Pennsylia Caron - Piano
Diskografie Music For Sharks
Vyšlo 2009, SPBN Music, SPBN 004 (Canada)
26. července 2021, digital

Seznam skladeb:
01. Empty Calendar (8:42)
02. Love And Music (10:11)
03. How Can You Help Me? (6:26)
04. Sad Song (7:52)
05. Shark Man (16:14)
06. All You Need Is Love (3:40)
Total Time: (53:05)

Arranged: Mathieu Gosselin, Simon Caron
Lyrics [A Couple Of Lyrics]: Mathieu Lessard
Lyrics, Music: Simon Caron
Producer: Mathieu Gosselin
Executive-Producer: S. Caron
Recorded, Mixed: Mathieu Gosselin
Design Concept [Cover Concept], Illustration [Booklet Illustrations]: Simon Caron
Design [Cover Design]: Lara Deschenes

Skupina:
Mathieu Gosselin - Bass Guitar
Simon Caron - Guitar, Keyboards
Perry Angelillo - Drums
Pierre Massicotte - Keyboards
Hosté:
Diskografie Human Trafficking
Vyšlo 2007, SPBN Music, SPBN 003 (Canada)
26. července 2021, digital

Seznam skladeb:
01. Human Trafficking (16:27)
02. Lost (4:06)
03. Regrets (18:43)
04. Loving Child (4:45)
Total Time (44:01)

Arranged: Simon Caron
Lyrics, Music: Simon Caron
Producer: Simon Caron
Recorded, Mixed: Eric Martin
Executive-Producer: Simon Caron
Design Concept [Cover Concept]: Simon Caron
Design [Sleeve Design]: Djezer

Skupina:
Steff Dorval - Vocals
Simon Caron - Guitars, Composer, Arrangements
Pierre Massicotte - Keyboards
Mathieu Gosselin - Bass
Perry Angellino - Drums
Hosté:
Diskografie Gentry
Vyšlo 2005, self-released, SPBN 002 (Canada) +bonus track
CD 2008, self-released (Canada) remastered with a different bonus track
26. července 2021, digital

Seznam skladeb:
01. Submissive (18:06)
02. Gentry (5:23)
03. Very Strange (19:13)
Total Time: (42:42)

Bonus track on 2005 release:
04. The Voice (3:59)
Bonus track on 2008 remaster:
04. Prise de conscience (instrumental)


Skupina:
Hëmel - Vocals
Simon Caron - Guitars
Stéphane Desbiens - Keyboards
Ian Coté - Bass
Perry Angellino - Drums
Hosté:
Diskografie Mirror Of Insanity
Vyšlo 21. dubna 2004, Ipso Facto, IF-2010 (Canada)

Seznam skladeb:
01. Blame (12:12)
02. Children Memory (10:18)
03. Mirror Of Insanity (14:50)
04. Cradle (2:46)
Total Time: (40:06)

Composer, Arrangements: Simon Caron
Lyrics, Music: Simon Caron
Producer: Stephan D.
Arrangements, Producer, Mixing: Stéphane Desbiens
Recorded, Mixed: Stephan Desbiens
Executive-Producer: Michel B., Simon Caron
Design Concept [Cover Concept]: Simon Caron
Design [Sleeve Design], Illustration: Djezer


Skupina:
Steff Dorval - Vocals
Simon Caron - Guitars, Keyboards
Pennsylia Caron - Piano, Keyboards
André Godbout - Bass
Luc Colletta - Drums
Hosté:
Diskografie Live Salle Sylvain Lelievre And Art Rock Festival 2019
DVD, vyšlo 15. března 2020, SPBN Music, 2020

Seznam skladeb:
Salle Sylvain Lelievre October 05 2019
01. Forsaken Part 1 ()
02. Gentry ()
03. Very Strange ()
04. Human Trafficking ()
05. Hello To The Last Goodbye ()
Art Rock Festival 2019 April 12 2019
06. Forsaken Part 2 ()
07. Hello To The Last Goodbye ()
Total Time: (00:00)

Recorded live at the Salle Sylvain-Lelievre, Montreal, Québec, Canada 10/5/19 and at the Art Rock Festival 2019 at the Neuberinhaus, Reichenbach im Vogtland, Germany 4/12/19

Skupina:
Steff Dorval - Vocals
Simon Caron - Guitars, Keyboards
Pennsylia Caron - Piano, Keyboards
André Godbout - Bass
Luc Colletta - Drums
Hosté:
Diskografie From Quebec To Germany
DVD, vyšlo 19. října 2017,

Seznam skladeb:
01. Soldiers (6:54)
02. Submissive (17:45)
03. My Mind (16:15)
04. Very Strange (19:26)
05. Last Farewell (20:23)
Bonus footage:
06. Blame (audience shot) (14:25)
Total Time: (95:08)

Recorded on 16 March 2017

Skupina:
Stephane Dorval - Vocals
Simon Caron - Guitars
Mathieu Gosselin - Bass
Perry Angelillo - Drums
W. Simard - Keyboards
P. Massicotte - Keyboards (on acoustic set)
Hosté:
Diskografie Live Au Cabaret Du Liquor Store
DVD, vyšlo 2008, SPBN Music
DVD is a limited edition with 2000 copies

Seznam skladeb:
Au Cabaret du Liquor Store, Quebec, June 3rd 2007:
01. Human Trafficking (14:59)
02. Lost (3:39)
03. Submissive (16:34)
04. Mirror Of Insanity (13:52)
05. Blame (12:29)

Acoustic set, Resto-Bar Beaugarte, October 30th 2006:(limited edition)
01. Loving Child (3:37)
02. World (2:50)
03. Cradle (1:55)
04. Gentry (4:09)
Total Time: (74:04)

Main Concert recorded at Au Cabaret du Liquor Store, Quebec, June 3rd 2007
Acoustic Set recorded at Resto-Bar Beaugarte, October 30th 2006

Zpět

From L to R: Pennsylia Caron, Danny Robertson, Simon Caron, Stéphane Dorval, Mathieu Gosselin

Zpět
Oficiální stránky:
https://www.redsandmusic.ca/
https://redsand2.bandcamp.com/Nahoru ProgressRock
Made by 
©  22.6.2022 
Menu Poslední aktualizace: 22.6.2022
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!