REZN - progressrock.cz


   ZpětREZN je americká kapela pocházející z města Chicago v Illinois, Spojené Státy, která bývá zařazována do stylů psychedelic doom a soner metal. Sami hudebníci svůj styl označují jako psychedelic metal nebo heavy psych. Jejich hudba se vyznačuje hutným, těžkým zvukem, který zahrnuje prvky stoner rocku, post-metalu, shoegaze a experimentální hudby. Zvuk REZN je postaven na masivních, pomalu se pohybujících riffech, které jsou často prokládány trippy, atmosférickými mezihrami. Hudba, kterou chrlí chicagská čtveřice REZN, nějak dokáže zprostředkovat jak drtivou hmotu, tak kosmickou beztížnost. Jejich hudba je silně ovlivněna psychedelickými drogami a esoterickou spiritualitou a často obsahuje dlouhé instrumentální pasáže, které mají posluchače vzít na cestu. Kromě hudby jsou REZN známí i pro svou výraznou vizuální estetiku, která v sobě zahrnuje prvky mystiky, sci-fi a psychedelie. Jejich živá vystoupení jsou niterným a pohlcujícím zážitkem s fascinujícími vizuálními prvky a hypnotickými světelnými efekty. Celkově vzato je REZN kapela, která posouvá hranice těžké hudby a kombinuje zdrcující riffy s mysl ohýbající atmosférou a vytváří tak nadpozemský zvukový zážitek.

Jméno kapely je jen jméno, které se všem líbilo a mysleli si o něm, že je ideální pro psychedelickou metalovou kapelu.
Podnět pro megatonové riffy a psychedelické cesty kapely byl zažehnut, když kytarista Rob McWilliams a baskytarista Phil Cangelosi začali spolu jamovat ve dvanácti letech v DC Leesburgu, VA. V roce 2015 se přestěhovali do Chicaga, naverbovali místního zvukového inženýra Patricka Dunna, aby bušil na bicí, a pustili se do nahrávání svého debutového alba, uctívání rozmělněného zesilovače "Let It Burn" poté, co spolu odehráli pouhé tři koncerty. Pozvali do studia svého přítele Spencera Ouelletteho, aby doplnil jejich hluboký zvuk bzukotem a vichrem modulárního syntezátoru,tato přidaná texturní složka se okamžitě stala klíčovým aspektem jejich zvuku.

REZN se rychle usadili v opojné a těžké chicagské rockové komunitě, hrávali po městě s tak váženými riffovými barony, jako jsou Bongripper a Oozing Wound, a také získali kýžené sloty pro koncertní kapely jako Conan a Acid King.

Druhé album z roku 2018 "Calm Black Water" pokračovalo v příklonu kapely k melasovým výplním pro kytaru a baskytaru se vzletnými mollovými vokálními melodiemi, ale Ouellette dále posunul hranice snů tím, že doplnil synthovy povinnosti o blažené saxofonové pasáže.

REZN jsou důkazem toho, že není potřeba být nijak zvlášť originální, abyste se vyprostili z parkoviště. Žádné dvanáctitónové elektrické dudy, žádné synkopované gravitační výbuchy - REZN si vzal jednoduchý koncept a bezchybně dodrželi jeho provedení. Doom a psychedelický rock jsou evidentně spolubydlící, ale většina kapel to nedělá jako REZN. Průměrná psychedelic doom/stoner kapela má tendenci nasávat psychedelii jako koření. Není to jádro hudby, je to jen příchuť, kterou dosypávají v naději, že si nevšimnete, že je to stejně nudné jídlo jako dalších 100 malých městských stonerových kapel. Pokud něco, tak REZN je psychedelická rocková kapela, když na to přišla. Právě si uvědomili, že doomové riffy tvoří vynikající kontrast k putujícím čistým sekcím.

Tohle prostě může být nejlepší psychedelické doomové album od debutového alba Naam. I když to není tak originální jako Naam, Rezn si uvědomují, že ty věci s psychikou nemůžete dělat polovičatě. Zatímco chrlí spoustu hypnotických doomových plodů, čisté potulné tóny album opravdu dělají. Svěží letní vibrace jsou úžasné s pocitem, který by šel jednou zažehnout v arboretu za horkého letního dne a jen tak se tomu věnovat na věčnost. Tam, kde by se průměrná kapela nechala unést spoustou neinspirovaných rádoby Sabbath riffů, Rezn si libuje ve vyčpělé atmosféře a neodchyluje se od zakopaných vibrací pro těžké party.

Jsou to malé detaily, které skutečně dělají "Calm Black Water". Jako každá psychická skupina, která si zaslouží svou váhu, implementují sitar s velkým efektem. S perkusemi je pár pěkných partů - tady malá tamburína, tam nějaké ruční bubínky. Jemné efekty syntezátorů dělají divy s celkovými vibracemi a dokonce do toho hodí i trochu saxofonu. Souhra mezi prostorovými syntezátorovými tóny a plíživým basovým riffem v "Mirrored Mirage" je jedním z nejlepších momentů celého alba. Produkce si také zaslouží zmínku - působí velmi organicky a hřejivě a skvěle se hodí k psychedelii.

REZN vyrazili na cesty a s o něco více než několika krátkými středozápadním a východním pobřežím pod jejich pásy, jejich reputaci měli festivaloví promotéři v Kalifornii, Mexiku, Nizozemsku a Dánsku, kteří přidali kapelu do svých prestižních line-upů vedle kapel jako Melvins, Fu Manchu, Earthless, Black Mountain a YOB.

Další nahrávka REZN "Chaotic Divine" pokračuje ve spojení gargantuovské tíže a lysergického klidu. Navíc pokračuje v zálibě kapely vázat hudbu na vizuální krajinu. "Let It Burn" se točil kolem kosmického a vulkanického terénu inspirovaného rozlehlostí vesmíru, "Calm Black Water" vykouzlila nejhlubší příkopy oceánu a "Chaotic Divine" představuje nekonečný pouštní svět naočkovaný sporami mimozemských/vnitrozemských bytostí. Konceptuální prvek je podporován pokračujícím přebalem od Allyson Medeiros, jejíž postapokalyptická krajina pro Chaotic Divine připomíná ducha epické fantazie klasického obalu alba Rogera Deana ze 70. let.

Phil Cangelosi km albu řekl: "Chaotic Divine" je mnohem ambicióznější než naše předchozí dvě nahrávky. Experimentovali jsme s širší škálou instrumentace, stupnic a vrstvených stop. Kromě toho byly "Let It Burn" a "Calm Black Water" nahrány se záměrem, aby bylo možné album dokonale znovu vytvořit naživo. U "Chaotic Divine" jsme se rozhodli použít studio jako nástroj a dělat věci, které naživo nejsou možné. To otevřelo dveře více příležitostem a tvůrčím svobodám".

Album v průběhu týdne zvučil ve studiu Dylan Piskula (DEN, Bruggy) v JAMDEK Studios v Chicagu v prosinci 2019, míchal je Matt Russell (Bruges, Moral Void) a masteroval Carl Saff. Nejpozoruhodnější je, že Robova kytara byla pro toto album nahrána čtyřikrát. Tímto způsobem bychom mohli mít co nejvíce vrstev. Také byli schopni nahrát všechny pomocné nástroje interně v Jamdek. Jediné části, které nebyly nahrány ve studiu, byly vokály, některé syntezátorové části a některá kytarová sóla, které byly nahrány v domě Phila a Patricka. Album bylo vylisováno jako 2LP v továrně na výrobu vinylů Smashed Plastic v Chicagu. Všechny aspekty produkce byly provedeny v Chicagu s dohledem kapely.

Reputace REZN se již rychle rozšířila jako lavina mezi milovníky zkázy, pronásledovatelů tónů a psychofyzických narkomanů, ale s další úrovní toke-and-dirge odysey "Chaotic Divine" je chicagský soubor je připraven srovnat Zemi s ještě vznešenějšími vesmírnými výškami a drsnějšími minimy spodního podavače.

Chicago má tradici dalekosáhlých heavy kapel a mezi současnou plodinou se psychedelický metal Rezn (často stylizovaný jako REZN) stal jedním z těch, které je třeba sledovat. Ustoupili od obvyklých příchytek stoner metalu a na Chaotic Divine z roku 2020 začlenili směs vlivů, které se v metalu jakéhokoli druhu často neobjevují. V některých kapelách jdou podobné experimenty rychle z kopce, ale REZN dokázal, že dokážou vytvořit tak nesourodé prvky, jako je doom metal a smooth jazz, jako je arašídové máslo a želé (nebo nějaká jiná kombinace chutí, která vás baví).

Na zbrusu novém albu "Solace" tento čtyřdílný díl dále zdokonaluje své umění a odborně přechází mezi náladami a barvami. Je to jedno z mých nejoblíbenějších nových alb, které letos vyšlo z Chicaga, a Rezn neztrácel čas vtáhnout posluchače do své přesvědčivé vize. Zahájí je "Allured by Feverish Visions", větrem ošlehaná, halucinogenní instrumentální plavba, která vyvolává představy zatracené postavy podobné Edgaru Allanovi Poeovi, která je odsouzena pročesávat písečné pláže za ztracenou láskou a přitom pomalu upadat do šílenství. Tento oceánský pocit pokračuje přes skladbu "Possession" s drážkami, které vytvářejí atmosféru jemného odlivu - to znamená, dokud se na konci písně nezřítí hustá přílivová vlna. Album je odtamtud těžší, a když se na „Stasis“ rozběhnou mohutné kytarové progrese, ztratíte se v jejich vesmírné propasti opravdu katarzně. Charakteristickým znakem zvuku Rezn je oduševnělý saxofon multiinstrumentalisty Spencera Ouelletta a jeho sólo na „Faded and Fleeting“ by v jiném kontextu mohlo nalákat vaši postarší tetu a strýce k romantice na tanečním parketu. Na Solace to však tvoří sladkou mezihru před albem „Webbed Roots“. Její ambiciózní zvraty (a její elegické mluvené slovo od francouzské kanadské elektronické producentky Marie Davidson) pomáhají napájet závěrečný start kapely do vesmíru.

Od svého založení v roce 2016 REZN těžili strohé monochromatické hlubiny undergroundového metalu a spojili je s kaleidoskopickými požitky psychedelie, prog rocku a shoegaze. Se svým posledním albem Burden prohlubují nejhlubší a nejčernější zákopy svého zvuku a zároveň si zachovávají záchranné lano do vesmíru. REZN se postavil na křižovatku mlhavých dimenzí moderních psychologických aktů, jako jsou Black Angels, jeskynní šero a dozvuky zalité kytary kapel jako Spectral Voice a potácející se low-endové meditace umělců jako OM, vytvořili "Burden" – album s nesmírnou uctívací váhou a opojnou instrumentací.

REZN, chicagská kapela Roba McWilliamse (zpěv, kytara), Phila Cangelosiho (baskytara), Patricka Dunna (bicí) a Spencera Ouelletta (synth/saxofon) oznámuila vydání svého nového alba "Burden", které vyjde 14. června 2024 prostřednictvím nového label Sargent House. Společně představují svůj masivní hlavní singl/video "Chasm".

Album "Burden" bylo nahráno současně s jejich předchozím albem "Solace" v červenci 2021 v Earth Analog Studios v Tolonu, IL Matt Russell. Spíše než vydat dvojalbum, REZN rozdělili materiál do dvou samostatných desek, z nichž každá má svůj vlastní výrazný emocionální zabarvení. Zatímco "Solace" mělo pozvednout a vytvořit pocit narkotického zasnění, "Burden" se přiklání k tématům deliria, klaustrofobie a bídy. Hudebně Burden upřednostňuje riffy před atmosférou, perkuse před éterem, disonanci před krásou, přesto mezi ním a jeho předchůdcem existuje nepopiratelná soudržnost. Snoubení hrubé síly a vznešených textur bylo vždy klíčovou taktikou v přístupu REZN – dualita, která může vysvětlovat jejich historii turné s kolegy metalurgy Elderem a Russian Circles vyvolávajícími synestézii - ale spektrum rtuťovitých temperamentů kapely nikdy nebylo tak jasné. definován a plně prozkoumán stejně jako na "Burden".

Umělecký přebal "Burden" je doslovným pokračováním krajinomalby "Solace", ukazující ohnivé hlubiny na úpatí pohoří. Dokonce i "Burden" nejrezervovanější okamžiky působí jako klid před bouří, nabírání hybnosti před trestajícím bližším a hlavním singlem "Chasm", megalitickým drtičem plevele, dále posíleným spalujícím kytarovým sólem s laskavým svolením Mikea Sullivana z Russian Circle. "Napsali jsme "Chasm", abychom zobrazili konečnou fázi existenciálního sestupu, kdy jste na posledních pár schodech točitého schodiště a uvědomíte si, že už není cesty zpět," říká Rob McWilliams. "Chtěli jsme, aby to znělo, jako když se ze všech stran uzavírají zdi a vy se díváte, jak se východ stále vzdaluje. Mikeův melodický styl poklepávání prstem rozmazává sekci do jakési závratné, pekelné panické ataky. V posledním okamžiku písně čelíte opakujícímu se víření roztavené, rozmazané zvukové stěny, která narůstá, dokud zvuk sám nezačne hořet a hořet, pak se náhle sám zničí."

Jako znalí převodové hlavy, zkušení zvukaři a ostřílení kutilští veteráni byli REZN schopni vytvořit ranou práci bez jakýchkoliv zvukových kompromisů v jejich chrastivých žaluziích a opojných lysergických nájezdech. Jejich čtyři samostatně vydaná alba – Let It Burn (2017), Calm Black Water (2018), Chaotic Divine (2020) a Solace (2023) - všechna prošla několikanásobným lisováním vinylů a mezinárodní undergroundový heavy psych svět běžně vybral kapelu pro významné festivalové sloty v Severní Americe a Evropě. Od svého počátku jsou REZN zuřivě nezávislou kapelou s plně realizovanou estetikou a vášnivým kultem. Nyní připraveni posunout věci ještě dále, REZN se spojili se Sargent House, aby vypustili Burden do světa.

   Zpět
Členové:
Rob McWilliams - Guitars, Vocals
Phil Cangelosi - Bass, Rainstick
Patrick Dunn - Drums, Percussion
Spencer Ouellette - Synthesizers, Saxophone, Lapsteel, Flute, Piano
Bývalí členové:


Členové Rob McWilliams
(narozen ***, United States)
Guitars, Vocals


Rob je americký hudebník a hráč na kytaru, který také zpívá. V současné době je členem kapely REZN. Rob je také zapojen do Cafe Racer, místní chicagské kapely.
Členové Phil Cangelosi
(narozen ***, United States)
Bass, Rainstick


Phil je americký hudebník a hráč na basovou kytaru. V současné době je členem kapely REZN.
Členové Patrick Dunn
(narozen ***, United States)
Drums, Percussion


Patrick je americký hudebník a hráč na bicí a perkuze. V současné době je členem kapely REZN. Patrick rovněž působí v kapelách Shoegaze a Aurora L'Orealis.
Členové Spencer Ouellette
(znám také jako Litchfield Lives)
(narozen ***, United States)
Synthesizers, Saxophone, Lapsteel, Flute, Piano


Spencer je americký hudebník a hráč na klávesové nástroje, syntehátor, piáno a saxofonbicí. V současné době je členem kapely REZN. Spencer má svůj vlastní sólový syntezátorový projekt Catechism.

   Zpět
Studiové desky:
2024 Burden
2023 Solace
2020 Chaotic Divine
2018 Calm Black Water
2017 Let It Burn

Živé nahrávky:
2022 Live At Ohmstead
2020 REZN On Audiotree Live
2019 Live At Electrical Audio

Kompilace:
2023 Silent Future (REZN + Vinnum Sabbathi)
2020 Infected Ambient Works

Singly:
2021 Mirrored Mirage Dub (SP)
2020 Inner Architecture (SP)
2020 Waves of Sand (SP)


Skupina:
Rob McWilliams - Guitars, Vocals
Phil Cangelosi - Bass, Rainstick
Spencer Ouellette - Synthesizers, Saxophone, Lapsteel, Flute, Piano
Patrick Dunn - Drums, Percussion
Hosté:
Mike Sullivan - Guitar Solo (07)
Diskografie Burden
Vyšlo 14. června 2024,

Seznam skladeb:
01. Indigo ()
02. Instinct ()
03. Descent Of Sinuous Corridors ()
04. Bleak Patterns ()
05. Collapse (5:33)
06. Soft Prey ()
07. Chasm (4:36)
Total Time: (00:00)

Written and Performed: REZN
Recorded in August of 2021 at Earth Analog in Tolono, Illinois
Engineered, Mixed, Produced and Reduced: Matt Russell
Mastered: Zach Weeks at God City Studio in Salem, MA
Album Art: Adam Burke - Nightjar Illustration
Layout Design: Spencer Ouellette and Future Wisdom

Skupina:
Rob McWilliams - Guitars, Vocals
Phil Cangelosi - Bass, Rainstick
Patrick Dunn - Drums, Percussion
Spencer Ouellette - Saxophone, Synthesizers, Piano, Flute
Hosté:
Marie Davidson - Spoken Word (06)
Diskografie Solace
Vyšlo 8. března 2023, self-realized

Seznam skladeb:
01. Allured By Feverish Visions (7:32)
02. Possession (5:55)
03. Reversal (7:44)
04. Stasis (7:40)
05. Faded And Fleeting (3:31)
06. Webbed Roots (7:52)
Total Time: (00:00)

Written and Performed by REZN
Recorded in July of 2021 at Earth Analog in Tolono, Illinois
Engineered, Mixed, Produced & Reduced: Matt Russell
Mastered: Zach Weeks at God City Studio in Salem, MA
Album Art: Adam Burke - Nightjar Illustration

Skupina:
Rob McWilliams - Guitars, Vocals, Oud
Spencer Ouellette - Synthesizers, Saxophone, Flute, Percussion
Patrick Dunn - Drums, Percussion, Sitar, Moisturizer
Phil Cangelosi - Bass, Vocals, Baglama, Rainstick
Hosté:
Diskografie Chaotic Divine
Vyšlo 1. října 2020, self-realized

Seznam skladeb:
01. Emerging (7:08)
02. Waves Of Sand (6:49)
03. Garden Green (4:27)
04. The Door Opens (7:33)
05. Clear I (3:40)
06. Optic Echo (5:53)
07. Mother / Forever Time (10:05)
08. Inner Architecture (6:46)
09. Scarab (4:06)
10. Clear II (2:46)
11. The Still Center (5:12)
Total Time (00:24)

Music and Lyrics Written: REZN
Performed: REZN
Recorded December 2019 at Jamdek Studios, Chicago, Illinois
Some synth and guitar solos recorded at Phil and Patrick’s house
Engineered: Dylan Piskula
Mixed: Matt Russell
Mastered: Carl Saff
Art Designed: Allyson Medeiros
Layout: Future Wisdom
Chaotic Divine začíná seismickou meditací "Emerging", vzrušujícím nástupem na cestu dvojalba přes kataklyzmatické riffy a vznešený zvukový opar. Skladba "Waves Of Sand" zachraňuje výplatu velkých riffů až do poslední třetiny písně, přičemž využívá pomalého roztahování napětí, aby zabarvilo zvukové prostředí halucinačními saxofonovými linkami a éterickými kytarami na úrovni helia. Alba REZN se vždy zaměřovala na celkový obraz, s písněmi propletenými dohromady, aby vytvořily jednu epickou kompozici, a tento přístup je viditelný v momentech, jako je "Garden Green" - s neortodoxní melodikou Pink Floydů a mírnou rezervovaností – plynule přecházející do bušení pěstního kladiva v "The Door Opens". V druhé polovině alba kapela pokračuje v používání psychedelických prvků, aby těžším momentům dodala pochmurnější a smysluplnější přítomnost, zatímco velké přínosy poskytují prostor pro narkotické a halucinační momenty, aby se nadechly a přišly na své. Tato taktika je zvláště patrná, když se instrumentální syntezátorové pasáže "Clear I" a "Clear II" promění v psych-folk King Crimson-on-on-syrup-sirup a riffu s kytarou a saxofonem ve skladbách "Optic Echo" a "The Still Center". Výsledkem je album texturálních požitků a organických evolucí, vše vykreslené ve studiu s kapelou, která živě sleduje hudbu jako celek v průběhu šesti dnů.

Skupina:
Phil Cangelosi - Bass, Rainstick
Patrick Dunn - Drums, Percussion
Rob McWilliams - Guitars, Vocals
Spencer Ouellette - Modular Synthesis, Saxophone
Hosté:
Diskografie Calm Black Water
Vyšlo 10. října 2018, Off The Record Label, OTRL020

Seznam skladeb:
01. Iceberg (7:45)
02. Mirrored Mirage (6:29)
03. Quantum Being (7:13)
04. High Tide (6:52)
05. Bottom Feeder (6:09)
06. Sunken (6:09)
Total Time: (53:34)

Music and Lyrics Written: REZN
Performed: REZN & The Creature
Recorded October '17 at Jamdek Studio
Engineered: Dylan Piskula
Vocals Recorded: Tim Foley
Mastered: Dennis Pleckham at Comatose Studio
Mixed: REZN
Album Art: Allyson Medeiros

Skupina:
Phil Cangelosi - Bass, Vocals
Patrick Dunn - Percussion, Sitar
Rob McWilliams - Guitars, Vocals
Spencer Ouellette - Modular Synthesis
Hosté:
Diskografie Let It Burn
Vyšlo 17. února 2017, Off The Record Label, OTRL015

Seznam skladeb:
01. Relax (7:42)
02. Wake (8:31)
03. Dread (4:04)
04. Rezurrection (8:56)
05. Harvest The Void (5:57)
06. Pipe Dream (2:07)
07. The Creature (6:22)
08. Fall Into The Sky (6:40)
09. Orbit (3:56)
10. Astral Sage (4:40)
Total Time: (00:34)

All Songs Written: REZN
Intro to 07: Axel Schulze
Recorded at Electro-Phonic Sound, Oak Park, IL
Mixed: Patrick Dunn, Tim Foley and Mike McKew
Mastered: Dennis Pleckham at Comatose Studios, Bradley, Illinois
Art: Allyson Medeiros


Skupina:
Rob McWilliams - Vocals, Guitars
Patrick Dunn - Drums
Phil Cangelosi - Vocals, Bass
Spencer Ouellette - Saxophone, Synthesizer
Hosté:
Diskografie Live At Ohmstead
Vyšlo 12. srpna 2022, OHM002

Seznam skladeb:
01. Waves Of Sand (6:36)
02. Inner Architecture (6:46)
Total Time: (53:34)

All Music Written and Performed: REZN
Recorded live at Ohmstead in Chicago, IL on June 28, 2020
Engineered and Mixed: Adrian Kobziar
Mastered: Carl David Saff
Packaging Design and Photo/Video: Austin Isaac Peters

Skupina:
Rob McWilliams - Guitar and Vocals
Phil Cangelosi - Bass and Vocals
Patrick Dunn - Drums
Spencer Ouelette - Saxophone and Synthesozers
Hosté:
Diskografie REZN On Audiotree Live
Vyšlo 19. listopadu 2020, Audiotree, self-realized

Seznam skladeb:
01. Garden Green (4:26)
02. Scarab (4:04)
03. Optic Echo (6:24)
04. Sunken (7:27)
Total Time: (22:21)


Skupina:
Austin Hulett - Drums
Dan Butler - Guitars, Vocals
Dylan Hulett - Bass
Patrick Dunn - Drums
Phil Cangelosi - Bass
Spencer Ouellette - Modular Synthesis & Saxophone
Rob McWilliams - Guitars, Vocals
Hosté:
Diskografie Live At Electrical Audio
Vyšlo 19. září 2019,

Seznam skladeb:
01. HI (Digital Mix) (10:20)
02. LO (Digital Mix) (11:04)
Total Time: (21:24)

Performed live: LUME & REZN on March 17, 2019
Recorded to tape at Electrical Audio - Studio B in Chicago, Illinois
Engineered: R. Brok Mende
Vinyl Mix: Brok Mende
Digital Mix: Matt Russell
Mastered: Carl David Saff
Photos & Design: Austin Isaac Peters


Skupina:
Rob McWilliams - Guitar [Guitars], Vocals
Patrick Dunn - Drums
Spencer Ouellette - Synth [Synths], Saxophone [Sax], Flute
Phil Cangelosi - Bass
Vinnum Sabbathi:
Gerardo Arias - Drums, Percussion, Lead Guitar
Samuel López - Bass
Víctor "KB" Velazquez - Guitar [Additional Guitars]
Juan Tamayo - Guitar [Heavy Guitars], Synth [Synths]
Hosté:
Roman Tamayo - Effects [Additional FX]
Manuel Wohlrab - Speech [Spoken Word]
Diskografie Silent Future
Vyšlo 11. srpna 2023, Blues Funeral Recordings, BFR-027-LP (US)

Seznam skladeb:
01. Born Into Catatonia (2:07)
02. Unknown Ancestor (6:03)
03. The Cultigen (3:17)
04. Hypersurreal (4:50)
05. Clusters (2:10)
06. Horizon Floods Eternal ()
07. Morphing (6:55)
08. Obliterating Mists (6:40)
Total Time: (53:34)

Lyrics Written: Rob McWilliams
REZN tracks recorded at their space in Chicago, IL from October to November 2021
Vinnum Sabbathi tracks recorded by KB at Testa Estudio in León, Mexico, January 8-9, 2022
Mixed: Patrick Dunn in Chicago, IL
Mastered: Zach Weeks at God City Studio in Salem, MA
Script Written: Vinnum Sabbathi
Art: Johnny Dombrowski and Peder Bergstrand
Art Direction, Illustration [Illustrations By], Layout [Layout By]: Peder Bergstrand pederbergstrand.com
Illustration [Illustrations]: Johnny Dombrowski johnnydombrowski.com
Liner Notes: JJ Koczan
Design Concept [PostWax Board Game Concept And Design]: Aaron Emmel, Jadd Shickler, Peder Bergstrand Design Concept [PostWax Diorama Concept]: Maarten Donders, Peder Bergstrand
"Silent Future" je spolupráce REZN s Vinnum Sabbathi na sérii Postwax od Blues Funeral. Na "Silent Future" se chicagská atmosférická psych-doomová skupina REZN spojila s vesmírnými konceptualisty z Mexico City Vinnum Sabbathi, aby vytvořili skutečné spojení těžkého průzkumu. Členové obou kapel, kteří si dovolili experimentovat na tekutém, otevřeném plátně, přispívají stejnou měrou k vytvoření alba bujného, hypnotického a často megalitického prostředí, které poskytuje naprosto soudržný výlet do riffem prosycených astrálních končin. Plynulost, s jakou REZN a Vinnum Sabbathi spolupracují, je až neskutečná, ale nesporná. Silné jaderné síly spojují úseky střídavě éterické jako nebeské světlo a husté jako kolaps černé díry. Koneckonců, snaha není nikdy omezena na to, aby byla jednou věcí na dlouhou dobu, stejně jako není omezena na to, aby byla dílem jediné kapely. Vitalita "Silent Future" přesahuje více než jen poslechový zážitek. Toto je práce dvou skupin, které se posouvají dále, než zašly předtím, přičemž každá odpovídá na otázku té druhé, jak daleko mohou nakonec zajít. Jakkoli je "Silent Future" těžké, jakkoli vzdálené, nelze tuto spravedlivě hustou cestu do neznáma v roztaveném tempu považovat za nic jiného než za dechberoucí.

Skupina:
Spencer Ouellette - Synthesizers, Samples
Phil Cangelosi - Synthesizers
Patrick Dunn - Drone Commander
Rob McWilliams - Guitars
Hosté:
Diskografie Infected Ambient Works
Vyšlo 16. července 2020, Independent

Seznam skladeb:
01. Arrival (2:50)
02. Paracusis (2:38)
03. Width (3:22)
04. Predictions (3:09)
05. Beacon (2:35)
06. Sensory Decimation Chamber (3:15)
07. Observing From Within (3:00)
08. Inoculant Buzz (2:06)
09. Sculpture Of Kazaa (1:51)
10. Lenticular Formations (2:16)
11. Staging Sequences (2:42)
12. Abject Permanence (1:58)
13. Delphic Breath (2:21)
14. A Warning From Shannon Volmet (1:19)
15. The Psyche And The Ego (3:22)
16. Through The Lens Of Time (3:08)
17. Rayleigh Scattering (2:04)
18. Pulse (2:16)
19. Death Cap (1:32)
20. Destroying Angel (2:28)
21. Earthball (2:56)
22. Man On Horseback (2:30)
23. Fly Agaric (1:58)
24. Totem In The Glade (2:24)
25. Alternating Dimensions (5:11)
26. Memory Decay (2:29)
Total Time: (00:34)

Recorded in Chicago, IL from March to May 2020
Performed: Catechism and REZN
Produced and Mixed: Spencer Ouellette
Mastered: Max Citron at Mount Chicago
Art: Carl Wahlstrom

   Zpět

   Zpět
Oficiální stránky:
https://www.rezn.band/
https://rezzzn.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/reznband


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  13.6.2024 
Menu Poslední aktualizace: 13.6.2024
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©