PLINI - progressrock.cz

     
  

Zpět


(rodným jménem Plini Roessler-Holgate)
(narozen 22. června 1992,
Sydney, New South Wales, Australia)
Guitars, Vocals


Plini je australský je australský hráč na klávesy a kytarista, skladatel pocházející ze Sydney, Australia. Svoji hudební kariéru začínal pod pseudonymem Halcyon. Od druhé EP už vydává nahrávky pod svým jménem Plini.

Australský rodák, kytarista narozený v Sydney, začal svou hudební kariéru pod pseudonymem Halcyon. Halcyon byl instrumentální progresivní metalový projekt z australského Sydney, který existoval jako duo Plini (kytary) a Allen (klávesy a klavír). Hudba byla silně ovlivněna jazzem s občasným thrashovým nebo post-metalovým výbuchem a doteky "djentu" v tónech kytary. Kapela debutovala samostatně vydaným EP "Pastures", dlouhým celých 41 minut a velmi profesionálním prvním vystoupením této kapely, které ukázalo bystré oko pro kompozici, stejně jako atmosféru a funkční virtuozitu.

Plini poté vydal trojici prodloužených EP "Other Things" a "Sweet Nothings" v roce 2013, "The End of Everything" v roce 2015. Od toho druhého "Other Things" přešel na své křestní jméno, pod kterým začal vydávat své nahrávky.

Plini Roessler-Holgate (má polský/anglický původ) původně studoval magisterské studium architektury. Své debutové EP "Moonflower" vydal v roce 2012 a od roku 2015 je hudebníkem na plný úvazek a vybudoval si silnou mezinárodní sledovanost online. V tomto samotném je z nové generace a jako kytarista je v kvantové třídě. Yes, je jeho oblíbená prog kapela zlatého věku, ale jeho hrdinou v dětství nebyl Howe, ani Van Halen - jeho favority byli Petrucci, Govan a Satriani, přes Holdswortha a Methenyho. Jeho tech/prog metalové sklony jsou zmírněny hlubokou lyrikou a eklektickou kompoziční myslí. Jeho instrumentální hudba si vypůjčuje z moderní elektroniky i fusion, a to vše podáno s rozmachem novověku. Jako ukázku si poslechněte třeba dvě nejstahovanější skladby "Sweet Nothings" a "Tarred & Feathered". Je neuvěřitelné, že v jeho ložnici byly zaznamenány tak vysoké zvuky - jen on, jeho kytara, Mac a nějaké pluginy.

V Pliniho jemném australském tahu je opravdový úžas. "Dělám své vlastní zboží a je šílené hrát show v New Yorku a vidět tam stát lidskou bytost v tričku, které jsem jim poslal." Ten okamžik nastal během kytaristova nedávného turné po USA s torontskou kapelou Intervals. Byla to jeho první cesta do Států a v Seattlu dostal svého prvního davového surfaře.

"Je skvělé vidět, co lidé dělají jen s počítačem a internetem," říká. "Kluci jako Aaron [Marshall z Intervals] a já, nemáme žádné značky ani finanční podporu, ale cestujeme po světě a bavíme se. Je to zvláštní, bláznivé a vynikající".

Marco Minnemann, který jej slyšel a oblíbil si jeho práci, mu poskytl bicí pro "The End Of Everything", zatímco Plini přispěl hostujícími sóly do více než 20 prog projektů, včetně Skyharbor a Lithium Dawn. Z prodeje hudby také financoval charitativní organizaci, která pomohla kambodžským vesničanům ohroženým nuceným přesídlením ze strany developerů.

Od té doby vydal šest EP a plnohodnotné studiové album s názvem "Handmade Cities", které Steve Vai popsal "jednu z nejlepších, dopředu myslících, melodických, rytmicky a harmonicky hlubokých instrumentálních kytarových nahrávek [které] kdy slyšel" a také jako "budoucnost výjimečné kytarové hry". Byl také nominován na živého kytaristu roku na National Live Music Awards 2016 v Austrálii. Web portál MusicRadar označil Pliniho za nejlepšího prog kytaristu roku 2017.

Poté, co si australský kytarista udělal své jméno online, dostal se konečně i do skutečného světa. V červenci 2016 odehrál své první evropské turné, kde jej podporoval kvantový kytarista par excellence Tosin Abasi a jeho Animals As Leaders. Následovat bude jeho celovečerní debutové album s plánem „zahrát si na místech, kam by mě nikdy nenapadlo jet na dovolenou, se skutečně skvělými kapelami. Je to prostě surrealistické." Určitě bude potřebovat další trička.

V roce 2018 vyšlo EP "Sunhead", o kterém Plini řekl: "Na materiálu jsem začal pracovat téměř ihned po vydání "Handmade Cities" v roce 2016, tak nějak s cílem udělat velmi velké, malé EP - s přáním vložit do kompozice a hraní co nejvíce detailů a vytříbenosti. Obojí hudebně a emocionálně je hudba značně ovlivněna množstvím turné a cestováním, které jsem absolvoval za posledních pár let. EP "Sunhead" je hudebním vyjádřením čistého vzrušení, které přichází s cestováním na nová místa, poznáváním nových lidi a konzumací nových věcí."

V roce 2020 následovalo jeho druhé plnohodnotné album "Impulse Voices". "Impulse Voices" složil, produkoval, zaranžoval a smíchal Plini a nahrál je v jeho vlastním ložnicovém studiu. Mezi další členy, kteří se na albu podíleli, patří Chris Allison na bicí a Simon Grove na baskytaru, oba pracovali na dálku a odděleně kvůli lockdownu COVID, s další produkcí Deveshem Dayalem z indické/americké progresivní metalové kapely Skyharbor a Aleksandry Djelmash, spolu s hostujícími Dave Mackayem na klavír a syntezátor, Johnem Waugh na saxofon a Amy Turk na elektroakustickou harfu.

Zatímco album bylo nahráno od března do května 2020, jeho vydání bylo původně naplánováno na následující měsíc, v červenci následovalo turné po Evropě a Spojených státech, ale kvůli pandemii bylo turné zrušeno, doba nahrávání byla prodloužena a album bylo masterováno až v říjnu 2020. "Impulse Voices" bylo vydán 27. listopadu 2020. Více než měsíc předtím, 8. října 2020, byl vydán a streamován první singl alba s názvem "I'll Tell You Someday".

Plini podpořil své druhé album třídenním turné v Austrálii od 15. do 17. července 2021.

Australský prog kytarový virtuóz Plini vyrazil v březnu a dubnu 2023 na turné po Evropě a Velké Británii a jako opravdová lahůdka pro fanoušky prog kytary ho budou podporovat kolegové kytaristé Jakub Zytecki, Owane a Jack Gardiner. Zároveň Plini zveřejnil nové video ke své skladbě "Papelillo", nahrané živě v Enmore Theatre v Sydney. Píseň se původně objevila na Pliniho albu "Impulse Voices" z roku 2020. Plini i Jakub Zytecki pracují na novém materiálu, který vyjde v roce 2023.

Australský prog kytarový virtuso Plini oznámil, že 1. prosince vydá nové EP nazvané "Mirage". Pěti skladbová EP obsahuje hostující vystoupení kytaristy Animals As Leaders Tosina Abasiho. "Psaní pro EP začalo krátce po vydání "Impulse Voices" na konci roku 2020, zatímco Austrálie byla stále v lockdownu," říká kytarista. "Většina produkce byla dokončena do konce roku 2021, ale jakmile se turné obnovilo, projekt musel být na chvíli odložen na poličku poté, co se rozhodl, že bude lepší věnovat mu zaslouženou pozornost, než se ho snažit dokončit mezi lety a zájezdy a dalšími závazky. Čekání se vyplatilo (alespoň podle mého názoru) - nemohl být šťastnější s tím, jak to dopadlo!"

Jako singl byla vydána koncem října 2023 poslední píseň z EP "Ember" spolu s videem. "Ember byla vybrána jako první singl, protože je to pravděpodobně ta "nejnormálnější" z písní (pokud to zní překvapivě, možná se budete chtít připravit na EP)," dodává Plini. "A byla to naprostá lahůdka strávit pár dní v Dovecote natáčením hudebního videa!"

Australský prog kytarista Plini oznámil, že bude vystupovat na příštím ročníku Radar Festival, který se bude konat od 26. do 8. července 2024 opět v manchesterském O2 Victoria Warehouse. Spolu s ním tam vystupují dánsko/švédští prog rockeři VOLA, další australské trio The Omnific a švédští prog fusioneeři Dirty Loops. Oznámeni jsou také rapoví rockeři Oxymorrons, britská metalová kapela Conjurer a moderní metalcorový počin Caskets, stejně jako Giant Walker, Ithaca, Seething Akira, Siamese, Graphic Nature, Future Static, The Intersphere a další.


Zpět
Spolupracující:
Chris Allison - Drums
Simon Grove - Bass
Ostatní hosté:


Členocé
(Narozen ***, Sydney, Australia)
Drums, Percussion


Chris je bubeník se sídlem v Sydney v Austrálii, na centrálním pobřeží Nového Jižního Walesu. Na bicí začal hrát na bicí ve 13 letech a etabloval se jako vzrušující hudebník s chameleonským přístupem k tvorbě hudby. V době dospívání se vyučil převážně samouk, dokončil bakalářský titul v oboru hudba na Australském hudebním institutu a od té doby dále studoval u některých z nejlepších australských bubeníků. Spojením své lásky k podivnému rytmickému frázování, improvizaci a silnému smyslu pro groove je stejně doma v hraní na kapse i ve složitých aranžích.

Chrisův největší koncert přišel na konci roku 2017, kdy byl pozván, aby hrál pro instrumentálního kytaristu Pliniho. Brzy poté se stal jeho bubeníkem na turné a od té doby hrál publiku v Severní Americe, Evropě a Velké Británii, Austrálii, Rusku, Indii a Nepálu a také nahrál Pliniho EP "Sunhead" (2018).

Od té doby absolvoval rozsáhlé turné s dalšími umělci jako Mestis (USA, (Javier Reyes ze sólového projektu Animals As Leaders), Nick Johnston (CAN), srbského kytaristu Davida Maxima Micica, Dave Mackaye (UK/USA) a math-rockovou skupinu SEIMS ze Sydney. SEIMS (AUS) a dalšími.

Kromě studiové práce Chris také skládá svou vlastní fusion/prog hudbu se svými kamarády v Instrumental (adj.) a také hraje na bicí pro tématickou cover kapelu Tonyho Hawka "Birdman or the Unexpected Virtue of a Tony Hawk Pro Skater Cover Band", což je cover band, který hraje výhradně hity od soundtrack k videohrám Tony Hawk. Kapela tak žádaná, že nás Tony Hawk dokonce pozval na koncert pro jeho charitu a oslavu 20. výročí jeho ikonické hry.
Členocé
(Narozen ***, Sydney, Australia)
Vocals


Simon Grove je australský basista, producent, skladatel, mixer a masteringový inženýr. Provozuje vlastní Nerve Studios se sídlem v Sydney, Austrálie. Je znám z působení v kapelách Instrumental (adj.) a The Helix Nebula. Pozornost si získal i na nahrávkách a koncertech s kataristou Plinim, kterého doprovázel na basovou kytaru.

S hlubokou a různorodou vášní pro hudbu se mu daří vytvářet emotivní, jasně formulované a hloubkové nahrávky pro své klienty, pro jakýkoliv žánr. Se stejně silným hudebnÍm základem jako basista a kytarista, je Simon schopen lehce zvládnout roli technika i hudebnÍka. To mu umožňjuje vytvářet nahrávky s technickou přesností při zachování zamýšleného charakteru a dynamiky hudby.

Simon vybudoval si vybudoval jednolitý katalog klientů z celého světa, včetně hudebníků jako jsou Plini, Protest The Hero, Sungazer, Intervals, Evan Marien, Owane, Stephen Taranto a mnoho dalších.
xxx
(Narozen ***)
VocalsZpět
Studiové desky:
2020 Impulse Voices
2016 Handmade Cities
EP desky:
2023 Mirage (EP)
2018 Sunhead (EP)
2015 The End of Everything (EP)
2013 Sweet Nothings (EP)
2013 Other Things (EP)
2011 Pastures (as Halcyon) (EP)

Ostatní nahrávky:
2013 I (split EP with Sithu Aye)Nahráli:
Plini - Guitars
Simon Grove - Bass
Chris Allison - Drums
Hosté:
Dave Mackay - Piano & Synthesizer (02,03,04,07)
Devesh Dayal & Aleksandra Djelmash - Voices & Additional Production (01,06,08)
John Waugh - Saxophone (06)
Amy Turk - Harp Solo (08)
Diskografie Impulse Voices
Vyšlo 27. listopadu 2020, Self-released

Seznam skladeb:
01. I'll Tell You Someday (4:09)
02. Papelillo (4:11)
03. Perfume (4:06)
04. Last Call (3:55)
05. Impulse Voices (3:18)
06. Pan (5:33)
07. Ona / 1154 (4:09)
08. The Glass Bead Game (9:00)
Total Time: (38:18)

Recorded on March - mid-2020
Producer: Plini
Mixing: Plini
Drums Mixing: Simon Grove
Mastering: Ermin Hamidovic

Nahráli:
Troy Wright - Drums
Simon Grove - Bass
Plini - Guitars & Everything else
Hosté:
Diskografie Handmade Cities
Vyšlo 26. srpna 2016,

Seznam skladeb:
01. Electric Sunrise (5:05)
02. Handmade Cities (4:45)
03. Inhale (4:57)
04. Every Piece Matters (3:40)
05. Pastures (7:33)
06. Here We Are, Again (2:37)
07. Cascade (6:00)
Total Time: (34:37)

Composed, Arranged, Produced & Mixed: Plini in a bedroom in Sydney
Drums recorded: Simon Grove at Wright Drum School Studios
Drums Mixed: Simon Grove at Nerve Studios
Mastered: Ermin Hamidovic at Systematic Productions
Artwork: Alex Pryle at Esper Visual Co.


Nahráli:
Chris Allison - Drums, Percussion & Mystery Vocal
Simon Grove - Bass & Stunt Guitar
A.J. Minette - String arrangement, Piano
Misha Vayman - Violin
Yoshika Masuda - Cello
Dave Mackay - Piano (02)
Tosin Abasi - Guitar Solo (03)
Plini - Everything Else
Hosté:
Diskografie Mirage
Vyšlo 1. prosince 2023,

Seznam skladeb:
01. The Red Fox ()
02. Five Days Of Rain ()
03. Still Life ()
04. Aqua Vista ()
05. Ember (5:59)
Total Time: (00:00)

Composed, Arranged & produced: Plini
Additional Production: Devesh Dayal (02)
String Arrangement, Production: A.J. Minette
Engineered, Mixed & Co-produced: Simon Grove
Drums recorded at One Flight Up Studios
Mastered: Ermin Hamidovic
Artwork: Patti Bai

Nahráli:
Chris Allison - Drums
Simon Grove - Bass
Devesh Dayal - Vocals & Additional Production (02)
Anomalie - Piano & Synths (03)
John Waugh - Saxophone (03)
Tim Miller - Guitar Solo (04)
Plini - Everything else
Hosté:

Diskografie Sunhead
Vyšlo 27. července 2018,

Seznam skladeb:
01. Kind (4:00)
02. Salt + Charcoal (4:30)
03. Flâneur (6:00)
04. Sunhead (5:30)
Total Time (20:00)

Composed, Arranged & Produced: Plini
Engineered, Co-produced & Mixed: Simon Grove at Nerve Studios
Drums Recorded at Adversary Studios
Mastered: Ermin Hamidovic at Systematic Productions

Nahráli:
Marco Minnemann - Drums (Joe Satriani, Steven Wilson, The Aristocrats)
Somon Grove - Bass (The Helix Nebula)
Luke Martin - Piano
Chris Letchford - Guitar Solo (01)
Jakub Zytecki - Guitar Solo (03)
Gary Holgate - Double Bass (02)
Hosté:
Diskografie The End of Everything
Vyšlo 11. března 2015,

Seznam skladeb:
01. The End Of Everything (4:06)
02. Wombat Astronaut (Beyond The Burrow) (4:24)
03. Paper Moon (8:32)
Total Time: (17:02)

Everything else Written, Performed & Mixed: Plini
Co-written: Luke Martin (02)
Mastering & Additional Drum Engineering at Versed Audio, UK
Artwork: Alex Pryle at Dead Crown Design

Skupina:
Piotrek "Gru" Gruszka - Last Guitar Solo (01)
Stephen Taranto - Last Guitar Solo (03)
Luke Martin - Piano (04)
Plini - Everything else
Hosté:
Diskografie Sweet Nothings
Vyšlo 11. října 2013,

Seznam skladeb:
01. Opening (5:07)
02. Tarred & Feathered (3:14)
03. Away (3:43)
04. Sweet Nothings (5:02)
Total Time: (17:06)

Mastered: Luke Martin at Versed Audio (www.facebook.com/VersedAudio)
Artwork: Alex Pryle at Dead Crown Designs (www.facebook.com/DeadCrownDesign)

Skupina:
Jake Howsam Lowe - Second Guitar Solo (01)
Luke Martin - Piano (performance/composition) (02)
Rick Graham - Second Guitar Solo (03)
Plini - Everything else
Hosté:
Diskografie Other Things
Vyšlo 11. března 2013,

Seznam skladeb:
01. Heart (3:39)
02. Other Things (3:03)
03. Selenium Forest (6:05)
Total Time: (12:47)

01 recorded: Jake Howsam Lowe at his home in Sydney, guest composition (03)
02 recorded: Luke Martin at Versed Audio, UK
03 recorded: Rick Graham at Loveridge Studios, UK
Mastered: Luke Martin at Versed Audio (www.facebook.com/VersedAudio)
Artwork: Alex Pryle at Dead Crown Designs (www.facebook.com/DeadCrownDesign)

Nahráli:
Plini - Guitars
Hosté:
Diskografie Pastures
Vyšlo 8. února 2011,

Seznam skladeb:
01. Noodle (5:58)
02. Noodle 2 (3:13)
03. Firefly (3:22)
04. Waterfall (3:38)
05. Intermission (2:11)
06. Noodle 3 (4:54)
07. Django Fett (5:44)
08. Nesting (6:04)
09. Pastures (6:34)
Total Time: (53:34)

Zpět
Chris Allison

Simon Groove

Zpět


Oficiální stránky:
https://www.plini.co/
https://plini.bandcamp.com/music
https://www.chrisallisondrums.com/

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  1.11.2023 
Menu Poslední aktualizace: 1.11.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©