Penny's Twisted Flavour - progressrock.czZpět
Mark Bogert Penny's Twisted Flavour byla progresivní metalová kapela z Holandska, která vznikla kolem roku 2006 v Dordrecht, Zuid-Holland, a v roce 2010 vydala své jediné album. Byli ovlivněni hudbou ze staré školy progresivního rocku od kapel jako YES nebo GENESIS, od progresivních metalových velikánů jako Dream Theater, Symphony X, Porcupine Tree nebo Shadow Gallery, Spock's Beard, a také z neo-progu, a to především JADIS, nebo dokonce Asia. Solidní kombinace starých s novými progresivními prvky, což dávalo této kapele opravdu skvělý start na tomto poli a fanouškům uvedených kapel lze jen doporučit.

Penny's Twisted Flavour založili v roce 2006 bratři Harmen (bicí) a Matthijs (baskytara) Kieboomové, se kterými v rodině funguje rytmický tandem. Ve vlaku potkali kytaristu Marka Bogerta a zbytek je již historie. Mezi dalšími příchozími byli Bob Fridzema (klávesy) a Marc Mes (zpěv). V roce 2006 byla kapela kompletní a začala psát své první písně, které byly později zaznamenány na EP s názvem "Inside". Nahrávka měla úspěch a začaliskládat další písně, aby nakonec nahráli debutové album. V roce 2007 kapelu opustil Bob Fridzema a nahradila jej klávesistka Wendy Heuvelmans.

V roce 2007 odehráli Penny’s Twisted Flavour řadu živých vystoupení, jejichž cílem bylo prosadit své jméno na progresivní rockové scéně. Kapela získala mnoho vysoce ceněných reakcí a rozhodla se do toho jít. Dlouhé období tvrdého skládání s cílem rozvíjet vlastní tvorbu vyústilo začátkem roku 2010 v debutové album "Sketches". Najdeme na něm inspirační zdroje jako Yes, Pink Floyd, Dream Theater, Symphony X či Porcupine Tree. I mimo progresivní zákoutí ovlivnily proudy rozvinutou vlastní „tvář“ kapely. Jinými slovy: Penny's Twisted Flavour nelze zařadit pod jednu nebo více položek.

Jejich cílem bylo dát melodiím a jejich uznání důležitou roli a udělat variace prostřednictvím vysoce kvalitní instrumentální práce. Během období nahrávání byli Penny's Twisted Flavour velmi kritičtí ke struktuře písně, kompozici a produkci. Příjemným doplňkem je, že přivítali jako hosta klávesistu Tona Scherpenzeela (Kayak, Camel). Bylo to velmi pozitivní o albu v tomto období a zahrál si klávesové sólo v písni "A Way Out". Album s názvem Sketches vyšlo v únoru 2010.

Album pojmenované jednoduše "Sketches" obsahuje 10 skladeb, počínaje a končí instrumentálkou, ale mezi nimi je 8 působivých skladeb, deska je turbulentní průvodce přes všechno, co je dnes v progresivním metalu prvotřídní, a tím se myslí především muzikantství - skvělé, vokální party - skvělé, dovednosti - skvělé, vynalézavé a chytlavé melodie - vše je zde, takže fantastický debut této podivně pojmenované kapely. Instrumentální pasáže vás nakopnou, opravdu, hrají tak lehce, aniž by se k tomu nutili kteroukoliv vteřinu, jen si poslechněte turbulentní instrumentální otevření v "Penny's Twist". Vokální party jsou skvělé, plné strhujících variací hlasu, místy připomínají Russella Allena ze Symphony X, ale jako celek přinášejí velmi poutavý tón, který sedí jako ulitý k téhle muzice.

Matthijs Kieboom Balady jsou také v pořádku, hladké a přesto složité aranžmá v drsnějších chvílích ukazuje, že tato kapela vydává solidní debut. Keybordistka Wendy Heuvelmans, nejmladší členka skupiny týmu odvedla fantastickou práci, vstoupila do mixu se zbytkem nástrojů přesně ve chvíli, kdy očekáváte méně a to je docela zajímavé, od jemnějších partů přes cválavější klávesová sóla opravdu ovládá nástroj s velkým talentem. Kytara se zařezává a bubnování je úžasné, mladí talentovaní hudebníci mají co nabídnout. Takže nakonec jsou všechny skladby vynikající. Jedna se bez nadsázky o jeden z nejlepších debutů roku 2010 a snad se Sketches ocitnou v Top 10 v žebříčků prog metalových alb.

Wendy Heuvelmans Po období týdenního a tvrdého zkoušení byli Penny's Twisted Flavour připraveni předvést své debutové album živě. A kde to udělat lépe než ve známém prostředí Popcentrale, které se nachází v bunkrech Energiehuis v Dordrechtu. Koncert se odehrál 5. června 2010. Bylo to také místo, kde byla nahrána část alba. Skupina pro propagaci tohoto představení příliš neudělala, takže místnost byla zaplněna hlavně rodinou, přáteli a známými. I přes výpadek proudu u předkapely, kdy se Penny's začali málem připravovat na akustické vystoupení koncert dopadl dobře.

Kapela vystupovala mimo jiné i na festivalu P=Progrock Festival, který se konal 12. prosince 2010 v De Lakei, Helmond (NL). Sestavu tohoto festivalu tvořily čtyři mladé kapely z Nizozemí, které všechny hrají svou vlastní interpretaci progresivní hudby. Byly to Penny's Twisted Flavour, Sky Architect, The Dust Connection a Day Six. Zahajovacím počinem festivalu byla kapela Penny's Twisted Flavour s instrumentálním setem, protože jejich zpěvák opustil kapelu pouhé dva týdny před festivalem. Podařilo se jim však předvést směs některých písní plus dvě instrumentální skladby z debutového alba "Sketches". Posluchači byli velmi ohromeni způsobem, jakým PTF provedli instrumentální verze sklaeb. Skladba "Penny's Twist" by měla být nominována jako nejlepší instrumentální skladba roku! Skvělý výkon! Během koncertu se zdálo, že při jejich výjimečném setu snad ten zpěvák vůbec nescházel.

Dne 6. března 2011 vystoupili na koncertě v De Boerderij, Zoetermeer. Kvarteto z Dordrechtu poprvé vystoupilo se zpěvákem Rodneym Blazem. Zpěvák Marc Mes skupinu opustil v roce 2010 a hledali dobrého nástupce. Poté, co skupina (z nutnosti) zajistila některá svá instrumentální a akustická vystoupení, vystupovali v následujícím období na pódiu s různými hostujícími zpěváky. Jeden z těchto zpěváků se bude podílet i na novém albu. Rodney Blaze možná není široce známý navzdory jeho nedávnému příspěvku k "Victims Of The Modern Age" od skupiny Star One, ale rozhodně je to dokonalý zpěvák, který před tím spolupracoval s After Forever a Ayreon. Od prvních akordů instrumentální "Penny's Twist" létaly jiskry tohoto hodinového setu. Soustředěně hráli tři pánové a jedna dáma na své nástroje, kde vždy přátelsky se usmívající Wendy Heuvelmans se jen s obtížemi povznášela nad zvuk tria mužských kolegů. Na druhou stranu určitě vynikla když hrála své klávesové party. Rodney Blaze vstoupil na pódium s "Inside" a brzy se ukázalo, že tento muž má vynikající vokální schopnosti. Nic nenasvědčovalo tomu, že tomuto představení předcházely pouze dvě společné zkoušky.

Penny’s Twisted Flavour byli připraveni prezentovat své album na pódiu s nakopávanou živou show. I přesto, že je opustil zpěvák, měli plány s jeho náhradníkem a měli i velkou motivaci začít psát nové písně pro další album. Je velkou škodou, že z dalších nahrávek sešlo, když se Mark Bogert stal členem kapely Knight Area, která jej vytížila natolik, že úvahy o dalším albu šly stranou.

Po rozpuštění Penny's Twisted Flavour byl nizozemský kytarista Mark Bogert pozván, aby nahradil Marka Vermeuleho v Knight Area, jedné z nejznámějších progrockových kapel v Nizozemsku. Navzdory hraní a turné s touto kapelou si stále našel čas pracovat na svém vlastním projektu a během kariéry s Knight Area mark vydával pouze sólové desky. Při jejich živém provedení mu vypomáhali kolegové z Knight Area a také klávesistka Wendy Heuvelmans, která mezitím působila do roku 2015 v kapele Adeia.

Zpět
Členové:
Mark Bogert - Guitars
Matthijs Kieboom - Bass
Harm Kieboom - Drums, Percussion
Wendy Heuvelmans - Keyboards (2007-present)
Marc Mes - Vocals
Bývalí členové:
Bob Fridzema - Keyboards (2006-2007)


Členové Mark Bogert
(narozen 8. listopadu 1983, Dordrecht, Zuid-Holland, Netherlands)
Guitars


Mark je holandský hudebník a hráč na kytaru, je znám ze svého současného působení v kapele Knight Area (2012-present). Mimo ni působil rovněž v kapele Penny’s Twisted Flavour (2006-2010). V současné době působí v dalších projektech Magoria (2019-present) a HeKz (2021-present). Hostoval také na dvou albech kapely Lord Volture "Beast Of Thunder" (2010) a "Never Cry Wolf! (2011).

Mark Bogert se už v sedmi letech dostal do kontaktu s hudbou, i když to ještě nebyla kytara. Mark začínal ponejprv hraním na trubku. Ve dvanácti letech konečně objevil kytaru, která se od té chvíle stala součástí Markova života. Kromě hraní na kytaru sehrálo v Markově vývoji důležitou roli skládání a aranžování. Napsal skladby a aranžmá pro různé sestavy a pravidelně cestuje po Evropě, aby vyučoval a vedl clinic a různé workshopy.

Mark studoval na Rotterdamské konzervatoři (Codarts), kde absolvoval dvě studia, v letech 2003-2007 obor "Performing Musician“ (lehká hudba), v letech 2009-2011 pak obor Hudební výchova (jako Bachelor of Music in Education).

Mark během studia hrál v různých kapelách. Nejdůležitější kapelou, v níž měl hlavní roli, byla Penny’s Twisted Flavour", jejichž debutové album "Sketches" vyšlo v únoru 2010. Kromě toho hrál s Mythlorian na festivalu Wacken Open Air a hrál hostující sóla na dvou albech Lord Volture s názvy "Beast Of Thunder" a "Never Cri Wolf".

V roce 2012 se připojil k holandské progresivní rockové kapele Knight Area a od té doby v ní hraje a nahrál s touto kapelou 4 alba. Během této doby napsal 2 sólová alba pro instrumentální kytaru s Peterem Vinkem na baskytaru a Pieterem van Hoornem na bicí. Vystupoval jako doprovodná kytarista pro hudebníky jako jsou Greg Howe, Tony Macalpine a Mattias Eklundh (Freak Kitchen). V roce 2019 se zrodil projekt "Magoria - JtR1888" (Jack the Ripper). Mark pracoval 3 roky na této rockové opeře o Jacku Rozparovači, spolupracoval s 15 velmi talentovanými zpěváky/hudebníky z Nizozemí a nahráli společně dvojalbum. Poslední dva roky se také připojil k rock/fusion skupině G30 s bubeníkem Juanem van Emmerlootem a kytaristou Brianem Bordesem.

Kromě toho, že byl členem kapely, Mark se také objevil jako session kytarista a natočil spoustu kytarových nahrávek pro různé kapely, projekty a akce. V roce 2018 během masterclass hrál se Stevem Vaiem a v roce 2019 s Johnem Petruccim (Dream Theater) na Sena Guitar Awards.

V neposlední řadě tvoří akustické duo Un-Plugged spolu se svou snoubenkou, zpěvačkou Nadine Pruim. Mark také aranžuje a skládá pro několik hudebních společností a působil na clinic vystoupeních po celé Evropě. V současné době Mark vyučuje kytaru na Rotterdamské univerzitě Codarts.

Dne 28. února 2014 mu vyšla sólová deska "A Story In Parts" pod hlavičkou FREIA Music. Mark se vrátil se svým druhým sólovým albem pod názvem "Painting The World". Znovu se k němu připojili kamarádi z Knight Area Pieter van Hoorn na bicí a Peter Vink na basu, aby vám představili album plné mistrovského instrumentálního kytarového rocku.

Členové Matthijs Kieboom
(Narozen ***)
Bass


Matthijs Kieboom je aktivním skladatelem pro film a televizi od roku 2009. Jeho styl lze popsat jako tematický a melodický a po zvukové stránce jde o bezmeznou fúzi žánrů a jedinečných zvuků. Matthijs ve své hudbě používá speciální nástroje, orchestry a ansámbly a snaží se pro každou produkci najít jedinečný zvuk. Matthijs Kieboom je tak jedním z nejvyhledávanějších a dobře zavedených skladatelů v Nizozemsku. Navzdory svému relativně mladému věku je skladatelem na plný úvazek více než deset let a nedávno se stal vedoucím oddělení filmové hudby na jedné z předních holandských konzervatoří.

Asi ve 22 nebo 23 letech začal pracovat jako spolu-skladatel pro holandského skladatele Martijna Schimmera a tam rychle rozvinul své řemeslo, svůj talent. Po několika společných letech s Martijnem založili společnost "Scripted Music", zaměřenou na dramatizovanou hudbu, pro kterou existuje scénář, jako jsou TV pořady a filmy. Asi po roce a půl se rozešli a od té doby pracuje sám.

V roce 2017, po bodování mnoha celovečerních filmů a televizních seriálů, se Matthijs pustil do svého prvního velkého celovečerního dokumentu "Wild", filmu o podmanivé holandské přírodě a divoké zvěři. Film byl velkým kasovním úspěchem, měl 1,5 milionu zhlédnutí v televizi (více než 17 milionů obyvatel) a byl to první Matthijsův soundtrack, který vyšel na CD. Autorství mu vyneslo několik nominací včetně té na cenu Mezinárodní asociace filmových hudebních kritiků („Nejlepší původní skóre pro dokumentární film“).

Matthijs napsal hudbu k produkci, jako je velmi populární anglický seriál "Van Der Valk", celovečerním filmům jako "Meskina", "Pirates Down The Street" (2020 a 2022), "Hemelrijken" a přírodopisným dokumentům, již zmíněný "Wild" a také "Wolf".

Kromě toho, že je Matthijs Kieboom sám o sobě uznávaným filmovým skladatelem, je známo, že spolupracuje s mnoha různými hudebníky a skladateli, přičemž zastává různé role od spoluskladatele přes aranžéra/orchestrátora a producenta partitury. V roce 2013 spolupracoval s renomovaným DJ Arminem van Buurenem na spoluskládání hudby k nejprodávanějšímu nizozemskému filmu roku „Verliefd op Ibiza“ (2013). A od roku 2015 je častým spolupracovníkem známého španělského dirigenta/skladatele Diega Navarra.

V roce 2011 získal Matthijs cenu pro mladého skladatele na filmovém festivalu Transatlantyk (založeném oscarovým skladatelem Janem A.P. Kaczmarkem), dále obdržel cenu Young Talent v Krakově na FMF a získal také cenu Buma Film Music Award za partituru úspěšný film "Loving Ibiza". Kromě toho, že je Matthijs skladatel, je také orchestrátorem a je hlavním učitelem "filmové a herní kompozice" na konzervatoři ArtEz v Enschede.

Matthijs se kromě komponování velmi aktivně věnuje i výchově a propagaci filmové hudby. V roce 2019 se stal vedoucím katedry filmové hudby na konzervatoři v Enschede, konzervatoři známé pro vzdělávání Toma Holkenborga aka Junkie XL. V průběhu let byl Matthijs častým hostem mnoha rozhlasových a televizních pořadů, kde hovořil o umění filmové hudby.

Členové Harm Kieboom
(celým jménem Harmen Willemszoon Kieboom)
(Narozen ***, Dordrecht, Zuid-Holland, Netherlands)
Drums, Percussion


Harm je holandský hudebník a hráč na bicí. Je bratrem hudebního skladatele Matthijse Kiebooma, s nímž založil v roce 2006 skupinu Penny’s Twisted Flavour a nahrál s ní jedno album "Sketches" (2010).

Od roku 2015 se stal členem kapely Ex Libris, s níž hraje i současně. Podílel se s ní na EP "Ann - Chapter 1 - Anne Boleyn" (2018), "Ann - Chapter 2 - Anastasia Romanova" (2019) a v roce 2019 na kompilačním albu "Ann (A Progressive Metal Trilogy)".

V roce 2019 se zrodil projekt "Magoria - JtR1888" (Jack the Ripper). Mark Bogert pracoval 3 roky na této rockové opeře o Jacku Rozparovači, spolupracoval s 15 velmi talentovanými zpěváky/hudebníky z Nizozemí a nahráli společně dvojalbum. V projektu Magoria byl také zapojen Harm.

Členové Wendy Heuvelmans
(narozena 6. října 1987, Diessen, Noord-Brabant, Netherlands)
Keyboards


Wendy je holandská hudebnice, skladatelka, producentka, hráčka na klávesy a také vyučuje. Je známa ze svého působení v kapele Adeia se známým bubeníkem Christiaanem Bruinem (2013-2014) a byla zakladatelkou a členkou kapely Penny’s Twisted Flavour (2007-2010). Nahrává rovněž sólové desky s kytaristou Markem Bogertem.

Wendy vystudovala v roce 2009 Rotterdamskou konzervatoř Codarts Rotterdam, University of the Arts, na katedře popu a hned v letech 2005-20012 pokračovala formou magisterského studia. Wendy se také zaměřuje na kompozici/aranžování se zvláštním zájmem o filmovou hudbu. Od října 2012 pracuje jako hudebnice a skladatelka pod hlavičkou Wendy Heuvelmans Producties (WHP) v Diessenu v obci Hilvarenbeek, která se zabývá pořizováním a vydáváním zvukových nahrávek.

Členové Marc Mes
(znám i jako Marc MacBlade)
(Narozen 31. srpna 1972, Netherlands)
Vocals


Marc Mes, později známější jako Marc MacBride, Harm je holandský vokalista, který je znám z působení v kapelách Wastelands, Penny's Twisted Flavour a Roadkill.

Od roku 2001 patřil Marc ke členům kapely Wastelands jako Marc Mes, kde působil jako vokalista a kytarista. Progresivní hard rocková kapela Wastelands z Rotterdamu, Holandsko, byla ovlivněna kapelami jako Dream Theater a Symphony X, i když Wastelands se nikdy nebáli smíchat tento technický přístup k rocku s kompaktnějším řešením písní a používáním vychytaných refrénů. Wastelands prošli mnoha fázemi jejich existence, ale typický multivokální zvuk kapely byl vždy znát. Kapela ale neměla dlouhého trvání a v roce 2004 se rozpadla. V té době zněli Wastelands tvrději a progresivněji než kdy jindy (viz jejich EP "Existence") a skládali se z jejich nejambicióznější sestavy, kterou kapela kdy poznala a tvořili ji Marc Mes (Lead Vocals, Guitar), Dennis Graafland (Lead guitar, Vocals), Cees van Ooijen (Synths, Vocals), Robert van der Poel (Bass) a Lennard Veldhoen (Drums, Percussion).

Od roku 2005 byl také členem kapely Roadkill jako zpěvák pod jménem "MacBlade". V roce 2007 s nimi natočil EP "Dark Side". Pak si odskočil, když se stal v roce 2006 členem prog rocké kapely Penny's Twisted Flavour jako Marc Mes, kde vydržel do roku 2010, odešel po nahrání jejich debutového alba. Vrátil se opět do kapely Roadkill a v roce 2012 s nimi natočil studiovou desku "Land Of The Dead".

Členové Bob Fridzema
(Narozen 1983, Gouda, Netherlands)
Keyboards


Bob Fridzema je holandský hudebník, který v současnosti žije v Dánsku. klávesista Bob Fridzema je jedním z nejmladších a nejvýznamnějších hráčů na klávesové nástroje v Nizozemsku. V bluesovém i rockovém světě už Bob není neznámý. Řadu let hraje doma i v zahraničí s lidmi jako Dana Fuchs (USA), John F. Klaver (NL), Aynsley Lister (UK), Ben Poole (UK), Eric Steckl (USA), Case Mayfield (NL), Rigby (NL), Boris van der Lek (NL), Stefan Schill (NL), Bernie Marsden (Whitesnake, od 2020), jednou z nejlepších současných ženských bluesrockových zpěvaček na světě Sari Schoor (od 2018), nejlepší ženskou bluesrockovou zpěvačkou a kytaristkou Joanne Shaw Taylor (od 2017) a mnoha dalšími. Už nějakou dobu také vyvolává rozruch po celém světě s oceňovanou skotskou formací King King.

Bob vyrůstal v Goudě v rodině, kde hudba, a určitě blues, hrála hlavní roli. Jeho rodiče mají obrovskou sbírku nahrávek a doma vždycky zněla hudba. Zúčastnili se také mnoha koncertů. Stále si pamatuje, jak jeho otec hrál Luthera Allisona v autě (na kazetě), což na něj opravdu udělalo dojem! Bylo mu asi sedm let, když viděl malého chlapce hrát na klavír/klávesy během vystoupení hudební školy. Okamžitě jej napadlo: to chci dělat taky. Takže do domu se nastěhovaly klávesy a bylo mu dovoleno chodit na lekce. Jeho rodiče tuto lásku k hudbě nesmírně podnítili, takže stejně jako jeho bratr Erik mohl dále rozvíjet své hudební dovednosti. Bratr Erik si zvolil s kytarou poněkud těžší rockovou stránku (má vlastní kapelu All Comes Down), Bob se díval spíše do bluesového kouta. "S občasnými vpády do jiných stylů je blues to, co dělám nejraději".

Skončil na střední škole, která se hodně věnovala hudbě, a tak se už ve čtrnácti letech přidal ke své první školní kapele. Když mu bylo sedmnáct, hrál v holandsky mluvící kapele v Leidenu. Tato kapela tvrdě pracovala a dělala podpůrné programy pro De Dijk, mimo jiné. Bylo to hodně zábavné a hodně se z toho naučil. Také dělal konkurz na Ellen ten Damme. Moje máma uviděla inzerát v novinách, domluvila schůzku a táta jej tam odvezl. Ten konkurz ale vyšel naprázdno, konkurence byla velká, v 17 byl totiž nejmladším účastníkem. Přesto jej brali naprosto vážně a lidé byli ohromeni jeho schopnostmi. Po střední škole začal v letech 2001-2003 studovat IT na Universiteit van Amsterdam. O konzervatoři sice uvažoval, ale na čtyři roky se mu do jazzu a vážné hudby nechtělo. Také se mu líbilo IT, bylo to tehdy vznikající studium a pro něj zajímavé kvůli předmě jako je sociologie a psychologie. Každopádně po roce a půl zjistil, že to zjevně nebyla jeho věc. Poté, co se díval jinam, včetně Rockacademie, nakonec skončil na Pop Academy na Conservatorium Rotterdam (2003-2007). Bohužel se tam na bluesovou hudbu koukalo trochu s despektem: 'jsou to jen tři akordy'. Konzervatoř abbsolvoval a získal titul Bachelor in Music, Pop keys (piano, varhany, synths aj.). Bob vyrůstal a hrál na koncertech po celém Nizozemsku a stal se zkušeným hráčem na varhany Hammond, Fender Rhodes, Clavinet, Wurlitzer, Synths a Piano – na pódiu i ve studiu. V roce 2006 založil Bob Fridzema Music, kde se věnuje skládání, produkci, mixáži a studiovým nahrávkám na Hammond vyrhany, klávesy, piano a doprovodnému zpěvu. Bob je známý jako skromný, vždy přátelský muž, který svou profesi vykonává s vášní a ohněm. Zrzavý Rotterdammer je v současné době na turné s King King po celé Evropě.

V roce 2014 kapelu King King opustil Bennett Holland a nahradil ho Bob Fridzema na klávesách. Následující rok 2015 vyšlo v květnu třetí studiové album King Kinga "Reaching For The Light". V lednu 2016 s kapelou odletěl do Indie hrát na Mahindra Blues Festival v Bombaji spolu s Keb' Mo' a Joss Stone. Poté v únoru 2016 skupina podpořila Thunder na arénovém turné po Velké Británii, včetně show v londýnské Wembley Areně. Následoval živý záznam dvou koncertů v Picturedrome, Holmfirth, Yorkshire ve dnech 12. a 13. dubna na živé CD/DVD. Výsledné nahrávky vyšly jako "King King Live" v říjnu 2016. V srpnu 2016 podstoupil zpěvák Alan Nimmo operaci k odstranění polypů z jeho hlasivek. Vzhledem k tomu, že zotavení trvá déle, než se očekávalo, několik klubových a festivalových termínů muselo být na příštích dvanáct měsíců přeplánováno. V polovině roku 2017 Bob Fridzema kapelu opustil a byl u kláves nahrazen Jonnym Dykem (James Morrison, Patricia Kaas, Elkie Brooks).

Od ledna 2023 se připojil ke kapele Glenna Hughese (ex-Deep Purple), s nímž se připravuje na turné.

Zpět
Studiové desky:
2010 Sketches
Ostatní nahrávky:Skupina:
Mark Bogert - Guitars
Matthijs Kieboom - Bass
Marc Mes - Vocals
Harmen Kieboom - Drums
Marc Mes - Vocals
Wendy Heuvelmans - Keyboards
Hosté:
Ton Scherpenzeel - Keyboards [Keyboard Solo] (05)
Diskografie Sketches
Vyšlo 1. ledna 2010/ únor 2010, not on label, self-realised, PTF001 (Netherlands)

Seznam skladeb:
01. Penny's Twist (4:00)
02. Inside (5:56)
03. Falling (6:50)
04. Forgotten Words (4:01)
05. A Way Out (9:48)
06. Wasting Time (3:45)
07. Dying Dream (6:02)
08. What We Become (5:59)
09. Motion (8:42)
10. Back Home (4:23)
Total Time: (59:28)

Recorded at Prosound Media, at PTF Studio and Natural Acoustics
Mixed at Prosound Media, at PTF Studio and Natural Acoustics
Producer, Recorded, Mixed: Erik Stam, Jan Dekker, Penny's Twisted Flavour
Photography [Pictures]: Jascha Hoste, Theo Vink

Zpět

Wendy Heuvelmans, XXX, Mark Bogert, Matthijs Kieboom, Harmen Kieboom, XXX, Marc Mes


Penny's Twisted Flavour 2010 Line up (left to right): Harmen Kieboom (drums), Wendy Heuvelmans (keyboards), Mark Bogert (guitars), Matthijs Kieboom (bass)


Mark Bogert and Matthijs Kieboom


Mark Bogert


Wendy Heuvelmans


Harmen KieboomZpětOficiální stránky: NEJSOU...
Nahoru ProgressRock
Made by 
©  28.6.2023 
Menu Poslední aktualizace: 28.6.2023
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!