OCTOBER THORNS - progressrock.cz

             
       

     

Zpět
Progressive/Death Metalová skupina October Thorns, pocházející z New Yorku ve Spojených Státech, byla založená v roce 1999 a rychle se stala oporou brooklynského "Rock Capital of the World" L’Amour a zjistila, že putuje ze státu do státu, aby se zúčastnila všech metalových festivalů na kontinentu, např. Milwaukee Metal Fest, Powermad v Baltimore aj. Navzdory četným změnám v sestavě od sextetu ke kvartetu se skupina udržela silná a začala získávat uznání na mezinárodní úrovni od takových jako holandský magazín Aardshock a německý Heavy Oder Vas? s vydáním jejich jediné šestipísňové bezejmenné demo nahrávky.

V roce 2001 si mezilidské problémy, neshody ohledně hudebního vedení, obchodních rozhodnutí a prezentace vybraly svou daň a October Thorns se rozpadli a v následujících letech odehráli jen dvě reunion vystoupení v New Yorku.

LaPlaca dále hrál s Chrisem Cafferym (Savatage, Trans-Siberian Orchestra), Tedem Poleym (Danger Danger), Carnivore AD a v současnosti hraje s Drift Into Black, zatímco David Z si udělal jméno s Trans-Siberian Orchestra. , Joan Jett, Jeff Scott Soto a jeho vlastní kapela ZO2. Dne 14. července 2017 byl David Z tragicky zabit při nehodě vozidla během turné s Adrenaline Mob. Tato zpráva vyvolala otřesy jeho rozšířenou komunitou přátel a rodiny a na jeho památku byla vytvořena nadace David Z Foundation, aby pokračovala v práci hudebního vzdělávání prostřednictvím školních programů a stipendií na School of Rock a Brooklyn College.

Za posledních 20 let stále trval zájem o vydání jediné oficiální nahrávky "October Thorns". Nyní, s pomocí klávesisty a inženýra Icefish Alexe Argenta, byly tyto rané nahrávky povýšeny na moderní produkční standardy a jsou připraveny k vydání. Kromě skladby "Circle Game" bude celé album obsahovat dosud nevydané mixy písní "Leviathan" a "Sounds Of Life" a také neslyšené demo skladby.

Více než dvě desetiletí od svého založení vydali v říjnu 2021 brooklynští progresivní rockeři October Thorns (na počest zesnulého baskytaristy Davida Z) píseň "Circle Game" jako první singl z dlouho očekávaného alba skupiny Circle Game, které má vyjít v roce 2022 prostřednictvím Divebomb Records.

"Po všech těch letech jsme rádi, že konečně můžeme sdílet tyto remixované a remasterované písně s fanoušky po celém světě", prohlásil zpěvák Paul LaPlaca. "Circle Game" byla první skladba z desky October Thorns, na které jsem zpíval, takže pro mě hodně znamená, že tato konkrétní píseň působí jako představení kapely pro mnoho lidí."

"Jakkoli chceme, aby toto vydání upevnilo odkaz October Thorns, je stejně důležité, aby sloužilo jako pocta Daveovi", řekl LaPlaca. "Byl to nezměrný talent, který nás opustil příliš brzy, a toto je ukázka jeho pozoruhodných dovedností a schopností".


Zpět
Členové:
Paul LaPlaca - Vocals, Keyboards
Joe "JoFu" Cardillo - Drums
David Z - Bass
Joe Chawki - Guitars
Bývalí členové:
Dave Pando - Guitars
Norbert Sator - KeyboardsČlenové Paul LaPlaca
(Narozen ***, United States)
Vocals, Keyboards


Paul je producent a host v Internet Radio Show 6 Degrees s Paul LaPlaca at STENTOR PRODUCTIONS. Žije ve Cliffside Park, New Jersey, Spojené státy. Jeho pěveckými vzory byli Mike Patton, Geddy Lee, James LaBrie, Daniel Gildenlöw nebo Chris Cornell.

Paul má už více než 20 let zkušeností v oblasti firemní AV, ke se věnuje zvuku, videu, projekcím, PowerPoint, osvětlení a managementu. Zabývá se živým koncertním zvukem, technologiemi a vystoupeními, prcuje v nahrávacím studiu a postprodukcích. Byl technikem u kapel Living Colour, Testament a ZO2. Jako FOH mix působil u Metal Church, DORO, L’Amours, Rainbow Room. Věnuje se robněž marketingu na sociálních sítích, tvorbě obsahu, kopírování pro rozhlasové spoty a video ukázky.

Jako multiinstrumentalista s kritickým vědomím působil s hudebníky jako Chris Caffery (koncertně), Ted Poley, VON LMO, THOR, ZO2, Critical Consciousness (multi-instrumentalista), Drift Into Black (jako basista), Gray Skies Fallen, October Thorns (zpěvák), Spiritual Sickness, Zandelle a AdrianGale.

Členové Joe "JoFu" Cardillo
(Narozen ***, United States)
Drums, Backing Vocals


Joe je americký hudebník, hráč na bicí a producent. Nejznámější je ze své ho působení v kapele ZANDELLE.

Bývalý bubeník OCTOBER THORNS Joe "Jofu" Cardillo oficiálně vstoupil v listopadu 2003 do řad newyorských ZANDELLE. Poté, co letos odehráli s kapelou řadu koncertů (po odchodu Boba Delminiho), se Jofu a členové ZANDELLE, kteří byli jeho dlouholetými přáteli, shodli, že spojení by mělo být trvalé. Se skupinou spolupracoval jako producent už na albu "Twilight On Humanity" (2002), na dalších albech "Vengeance Rising" (2006), "Flames Of Rage" (2009) a "Perseverance" (2015) se už podílel i jako hráč na bicí.

V poslední době se podílel na sólovém albu George Tsalikise, spoluhráče ze Zandelle, nazvaném "Return To Power", které vyšlo 29. března 2021.

Členové David Z
(celým jménem David Zablidowsky)
(Narozen ***, Brooklyn, NY, United States,
zemřel 14. července 2017 při autonehodě)
Bass


David byl americký hudebník a basista známý z působení v kapelách ZO2, Trans-Siberian Orchestra, Rubix Cube, Legend, Trans-Siberian Orchestra, Chris Caffery (live), Doctor Butcher, S.O.T.O. a osudová poslední Adrenaline Mob.

David Z pochází z Brooklynu, kde byl tento NY rodák vychovván v rodině hudebníků. Nejdříe chodil do FDR High School, Brooklyn, NY, pak vystudoval obor Hudba na škole Brooklyn College. Se svým starším bratrem Pauliem vytvořil svoji první kapelu ZO2. Kapela získala rychle proslulost, když byli požádáni o vystoupení na 40-měsíčním a 3-měsíčním VH-1 Rock The Nation Tour s KISS a Poison! Od té doby vydali ZO2 již alba, koncertovali po zemi, ale nejvíce je proslavil televizní seriál, kde vystupovali pod názvem Z-Rock, který se vysílal dvě sezény na Independent Film Channel. Děj byl založen na skutečném komediálním příběhu, v níž jsou jako rocková kapela hrající po večerech jako a dětská kapela pak během dne. David je už roky dětským bavičem, který pomohl formovat nápad.

Kromě ZO2 je David Z také baskytaristou úspěšně vyprodaného koncertního turné s Trans-Siberian Orchestra S platinově se prodávajícími nahrávkami. Když není právě na turné s TSO, rockuje s velmi oblíbenou tributní kapelou kapelou 80. let Rubix Kube, která vás svým vystoupením vrátí v čase, abyste znovu prožili úžasnou hudbu 80. let.

V roce 2002 se David připojil k Joan Jett and the Blackhearts, se kterými koncertoval doma i ve světě, včetně zastávek v Afghánistánu, Pákistánu a Ománu.

Kromě toho, že je již veteránem živého koncertování, je David je také dokonalým studiovým hráčem. Při bakalářském studiu na Brooklyn College David hrál na mnoha nahrávkách včetně zpěváka Joe Lynn Turner, umělce z labelu Wind-Up Records Sevena Wisera a pracuje pro USA a ESPN.

David Z natáčel i další televizní vystoupení na představeních jako je Good Morning America, Regis a Kelly, The Today Show a QVC, představil se se ZO2 na Independent Spirit Awards 2009. Vedle toho, že je hudebníkem a hercem, se David pustil také do modelingu. David se odhalil skoro úplně pro Playgirl Magazine v roce 2002. Vždycky se říká, že sex a rock 'n' roll jsou neoddělitelné a David Z to jen potvrzuje!

David nastoupil do kapely SOTo Jeffa Scotta na turné Damage Control v roce 2013, po kterém následovalo další turné v roce 2014. Nyní hraje v kapele SOTO klíčovou roli a těší se na další fázi své kariéry. Hard rockoví veteráni z New Yorku ADRENALINE MOB v roce 2017 občerstvili kádr. Na bubenickém postu zasedl Jordan Cannata a za baskytarou se představil David Zablidowsky (TRANS SIBERIAN ORCHESTRA), jak se ukázalo, byla to osudová událost.

Baskytarista kapely David Zablidowsky se stal oběti tragické havárie, která se stala dne 14. července 2017. Nehoda se stala poblíž Micanopy, jižní Florida, v pátek brzy odpoledne, když traktor s přívěsem vyrazil z Interstate 75 a narazil do cestovního kamionu skupiny, který byl odstaven z dálnice, aby mu byla vyměněna prasklá pneumatika.

Členové Joe Chawki
(celým jménem Joseph Chawki)
(Narozen 25. srpna 1982, Princeton, New Jersey, United States)
Guitars


Joseph Chawki je americký hudebník a skladatel, vyučuje také hru na kytaru a nahrál také sérii lekcí pro JamPlay.com. Pokud jde o hru na kytaru a hudební vizi, měli na něj velký vliv Shawn Lane a John McLaughlin.

Chawki se poprvé prosadil jako hlavní kytarista a skladatel newyorské progresivní metalové skupiny October Thorns koncem 90. let. V roce 2000 nahráli bezejmenné demo EP. Během jejich krátké historie zahajovali koncerty kapelám jako Nevermore a Savatage.

Když se October Thorns rozpadli, Chawki začal psát a nahrávat sólový materiál a zkoumal zvuky inspirované elektronikou s naprogramovanými bicími a syntezátory. Písně jako "Can You Hear Us" z roku 2005 a "Empathy" z nevydaného EP ukazují tento nový směr. V roce 2006 jej oslovil australský kytarista Chris Brooks, který hledal jiného kytaristu, se kterým by si vyměnili sóla v nové písni, kterou napsal. "Unruly Elements" byla vydána jako první skladba na kompilaci "The Alchemists II" dne 29. ledna 2007.

Dne 31. března 2015 vydal Chawki své první sólové album "Nazar", na kterém se podíleli Chawki a produkoval je Hodge Gjonbalaj. Vposlední době se chystal rozjet živou improvizační skupinu, která bude hrát originální materiál.

Členové Dave Pando
(celým jménem David Pando)
(Narozen ***, United States)
Guitars


Dave je americký hudebník a hráč na kytaru. O jeho hudební kariéře je známo jen to, že byl členem kapel October Thorns (2000), D-Nine (bass, 1997), Deeper Then Black (bass, 1994-1997) a There4.

Členové Norbert Sator
(Narozen ***, United States)
Keyboards


Norbert je americký hudebník a hráč na klávesy. O jeho hudební kariéře je známo jen to, že byl členem kapel October Thorns (2000) a Deeper Then Black (1994-1996).

Zpět
Studiové desky:
2000 October Thorns
Ostatní nahrávky:


Skupina:
Paul LaPlaca - Vocals, Keyboards
Joe "JoFu" Cardillo - Drums
David Z - Bass (R.I.P. 2017)
Joe Chawki - Guitars
Hosté:
Diskografie October Thorns
Vyšlo 2000,
Limited 1000 copies

Seznam skladeb:
01. Page One (5:09)
02. Circle Game (6:10)
03. Soul Forge (6:33)
04. No Idle Phrase (4:58)
05. Jihad (4:08)
06. Exhausted Minds (5:31)
Total Time: (32:29)
CD vyšlo bez přebalu, pouze v obvyklé bílé obálce, jedná se o de z roku 2000.

Zpět
Zpět
Oficiální stránky:
https://octoberthorns1.bandcamp.com/
ProgressRock Nahoru
Made by 
©  30.11.2021 
Menu Poslední aktualizace: 30.11.2021
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©