Novena - progressrock.cz
       
   

Zpět
Novena je mladá anglická prog-metalová skupina, která zahrnuje členy Haken, Bleeding Oath a No Sin Evades His Gaze. Tato progresivní metalová kapela byla v podstatě založená z popela dřívější kapely Bleeding Oath rozpadlé v roce 2013. Britská progresivní metalová kapela Novena vznikla v roce 2013 po undergroundové prog kapele Bleeding Oath, která si získala kultovní přívržence na londýnské a nakonec i britské scéně. Rytmická sekce Bleeding Oath bude nyní sloužit i v kapele Novena s bývalým bubeníkem Harrisonem Whitem na sólovou kytaru a Moatem Lowem, který bude pokračovat jako baskytarista v nové kapele.

V roce 2016 etablovala na britské i mezinárodní prog scéně vydáním svého široce oceňovaného experimentálního EP "Secondary Genesis". Navzdory pouhým třem písním dosahuje EP délky 32 minut a je naplněná progresivním šílenstvím a nečekanými zvraty doplněné death metalovými vokály Gareth Masona. Představte si, jakoby Haken a Opeth měli dítě a pokropili je živou vodou stylu metalcore. S nedávným vzestupem popularity Hakenem a zapojením zpěváka Rosse Jenningse toto EP získalo hodně pozornosti a zaslouženě.

Zdá se, že úvodní skladba "Lost Within A Memory" představuje kapelu Novena se vším, co umí. Otevírá se velmi silně jakmile Ross Jennings otevřel ústa, deathmetalový vokál jej smetl. Snad skladbě schází více z Rossově všestrannosti u Haken, vokály se nezdají být považovány za extrémně důležité a je zajímavé si všimnout hojnosti vrčení, přestože Gareth Mason není (nebyl zatím) oficiálním členem kapely. Pro mnoho lidí, kteří očekávají "Haken 2.0", by mohl být vrčivý vokál odbočkou, ale nejsou všude a jsou používány střídmě, což často umožňuje, aby doznívalo více instrumentálních momentů. Pro některé fanoušky prvního alba Haken "Aquarius", to může být jejich oblíbená věc, kterou Ross za poslední roky udělal. Instrumentace je velmi těsná, všude létají riffy. Produkce je také pozoruhodná - je to vyleštěné znějící první EP a každý nástroj má šanci zazářit.

Nejdelší a poslední skladba, která má více než 14 minut, je další divoká jízda, velmi progresivní a navzdory délce stále napěchované bezpočtem sekcí, riffů a melodií a další dobrá šance pro vokalisty i všechny instrumentalisty, aby nám ukázali, čeho jsou schopni. Bezprostředně před velmi rozšířenou a brilantní instrumentální sekcí jsou první momenty growlového vokálu. Ross pak přichází na pěkný melodický úsek. Čeká nás epický konec "prog", který připomíná Neala Morse nebo Dream Theater, což je vždy vítaná katarze na konci alba, a Ross Jennings má čas zazářit ještě jednou. Díky nepříliš liberálnímu použití klaviatury na tomto EP opravdu vyčnívá, pokud jde o popředí; klávesnice může být v Progu často považována za samozřejmost, ale zde lze její přítomnost opravdu ocenit.

Novena vystupující na vysoce prestižních koncertech, jako je UK-Tech Fest 2016 a 2017, a při dalších vystoupeních podporujících kapely Skyharbor, Vola, Sithu Aye a další, je silou, se kterou je nutno do budoucnosti počítat. Nyní se připravují na vydání své debutové desky prostřednictvím labelu Frontiers Music Srl, které je naplánováno na 6. března 2020.

Novena plně využívá dovednosti své talentované sestavy na světové úrovni, a to od nepřekonatelného hlasu Ross Jennings (HAKEN) po nenapodobitelnou poezii Garetha Masona (Slice The Cake); Dan Thornton (Ex-HAARP Machine, Ex-No Sin se vyhýbá svému Gaze) se svoji výbušnou kytarovou hrou, Cameron Spence (Ravenface) pro neustále hudební bubnování, hluboce zakořeněné v popovém idiomu a na rozdíl od všeho jiného v moderní prog scéně; od expresivní a všestranné hry na baskytaru Moat Lowe (Slugdge, Ex-NSEHG) po komplexní a nuanční kompozice Harrisona Whitea (divadelní režisér a skladatel).

Hudba Noveny se pohybuje od hlubokého k profánnímu, od křehkého k neodpouštějícímu a od introspektivního k naprosto destruktivnímu a prozkoumává celou řadu různých žánrů. Navzdory tomu má každá píseň solidní a osobní identitu, se sbory, které si troufají posluchače vyzkoušet a zapomenout na ně.

V červenci 2019 label Frontiers Music s hrdostí oznámil podpis smlouvy s londýnským sextetem Novena a pokračuje tak v poslání labelu představovat náročným rockovým a metalovým fanouškům ty nejžhavější nové kapely. V současné době se připravují na odhalení svého debutového alba, jehož vydání je předběžně plánováno na první čtvrtletí roku 2020.

Ke konci roku 2019 Novena vydala první singl z připravovaného alba, plná verze skladby "Disconnected" se objevila na nadcházejícím debutovém studiovém albu kapely "Eleventh Hour", které vyšlo 6. března 2020. Kapela k tomu uvedla: "Při psaní "Secondary Genesis" jsme si říkali: "... co by to mohlo být?" U "Eleventh Hour" říkáme "jsme to, kdo jsme." Po třech letech tvrdé práce na definování , psát a nahrávat nové album, jsme nesmírně nadšeni, když můžeme sdílet své debutové CD se světem. Uznává všechny experimentální cesty, které jsme prozkoumali na "Secondary Genesis", a zpřesňuje je, zaměřuje je a řídí je. "Eleventh Hour" zahrnuje všechny těžké katarze, křehkou melodii, bohatou harmonii a velké vyprávění EP, ale bere ji dále a rozšiřuje síť šířeji. Naším cílem však bylo psát a vyprávět upřímné příběhy, pravdivé i fiktivní. Tím jsme vytvořili něco, co jsme hrdí na to, že se s vámi můžeme podělit a doufáme, že se vám bude líbit. Jsme nesmírně nadšeni, že můžeme dnes a v budoucnu spolupracovat s Frontiers; sdílet štítek s řadou našich oblíbených kapel je sen. Očekávejte od nás v příštích letech mnohem více - v záznamu, online i osobně."

"Eleventh Hour" začíná dvěma podivně pojmenovanými skladbami "22:58", což je jen instrumentálka, a "22:59", dlouhá cesta zakořeněná v melodii od Haken z "The Mountain", která nabírá mnoho zajímavých obratů, s Rossovými melodickými vokály, které kontrastují s Garethovým deathcoreovým vrčením a jazzovými momenty sypanými mezi djenty a synkopovanými prog-metalovými riffy.

Další skladbou je "Sun Dance". Těžká, chytlavá a trochu komerční skladba v tom dobrém slova smyslu, se zdá být odhodlaná zpochybnit představu, že prog-rocková hudba je dělaná tak, aby pobavila pouze aknózní nerdy, kteří se nemohou dočkat své další RPG hry. Jaká to je úleva poslouchat hudbu, která je dobře promyšlená, ale není přeprodukovaná, složitá, ale není náročná na poslech. Kdyby ten typ hudby, který dnes dominuje éteru a uším mládeže, nebyl tak nevýrazný, bez kytar a bez inspirace, bylo by možné vidět, jak se tato píseň promění v hit.

"Disconnected" začíná oslnivou vokální melodií od Rosse a kytarami bez zkreslení a navazuje na popové podtexty předchozí skladby a vykresluje nádhernou zvukovou krajinu. Se dvěma vokalisty takového kalibru není divu, že jednou z nejsilnějších stránek alba je vkusný střet jejich stylů. To se ještě více projeví ve strhující "Sail Away" a v dlouhé skladbě "Lucidity", kde Ross používá svůj obvyklý, příjemně znějící rejstřík a Gareth přichází s děsivým druhem mluveného slova. Texty zde unikají obvyklým klišé a ještě více umocňují posluchačův zážitek: "Jsem akordová progrese hledající řešení, ale neustále modulující kolem kořene. Jsem odstíny šedé, které dávají pokorným v noci vzhůru. Já jsem...pokorný v noci vzhůru".

Hutný aspekt "Lucidity" je zmírněn lehkostí "Corazon", kterou lze označit za vrchol alba, ale také jednu z nejlepších prog-rockových písní, které lze v poslední době slyšet. Jak název napovídá, přináší salsu, flamenco, španělsky mluvené texty a další latinské vlivy do lahodného mashupu. Člověk by si myslel, že tyto rytmy se nikdy nebudou dobře hodit, ale jakýkoli předpojatý názor je rychle zavržen. Kdo věděl, že prog-rock může být romantický nebo, nedej bože snad sexy...

Pro progresivní puristy, kteří jsou pekelně nakloněni delším skladbám, ponechala Novena to nejlepší na konec, když poslední dvě skladby jsou nejdelší. Pomineme-li vrčící vokály, je "The Tyrant" pravděpodobně skladba, která plave nejblíže k břehům Haken na celém albu, ale také přináší vlivy Muse a skvělé ozdůbky od Harrisona Whitea a Dana Thorntona s ohromujícími sóly s rychlostí světla a náladovějšími pasážemi v pomalém tempu. "Prison Walls" je další skladba proměňující žánr, která opět přináší podivné prvky do sféry progu. V tomto případě se boogie a blues mísí se zvláštními takty, atmosférickými pasážemi a emocionálním podáním obou zpěváků. Garethův výkon je zde podobný výkonu divadelního herce, přesvědčivě pronáší dramatické texty vyprávějící příběh o nemístném dětství, po nichž následuje zběsilý riff nad kmenovým rytmem. Rytmická session také není žádná troška, Cameron a Moat v několika momentech v průběhu skladby téměř ukradli pozornost pro sebe. Jak se odvíjejí poslední tóny alba, zdá se, že celá kapela nachází svůj zvuk, dosahuje kongruence a identity a v pravém Nietzscheho stylu se stává tím, kým je. Posluchač nakonec zůstane s pocitem úplnosti, ale také už touží po tom, co bude v kariéře této skupiny dál.

Pokud to koronavirová hysterie dovolí, je Novena připravena vyrazit na turné na podporu jarního vydání nového alba. Leč počátkem roku 2020, stejně jako pro mnoho hudebníků po celém světě, byly plány Novena na jejich debutové album "Eleventh Hour" (ironicky o čase a smrtelnosti) narušeny. Čas jako by se zastavil. Takže, v karanténě ve Spojeném království, se Novena pustila do práce na sérii vystoupení "Live From Home", která vyvrcholila živým EP s příhodným názvem "Live From Home", které vyšlo 30. července 2021. Nyní, čímž se kapitola "Eleventh Hour" uzavírá, Novena s hrdostí představuje 22 minut nové hudby v novém 3-skladbovém EP "The Stopped Clock". Dne 1. října 2021 byl uveden singl a video ke skladbě "Bury A Friend" (cover Billie Eilish).

Rostoucí britští progrockeři Novena oznámili svou novou vokalistku v podobě rakouské zpěvačky Pipi Gogerl, která v minulosti spolupracovala s prog metalovými kapelami Ancient Fragments a Question Of Eternity. Gogerl vystupuje ve videu Novana ke zbrusu novému singlu "Ghosts". Pipi nahradila předchozího drsného zpěváka Gaie Mason, který opustil Novenu začátkem roku 2022, a přidá svůj působivý hlas k čistému vokálu zpěváka Rosse Jenningse. "Novena, která nedávno vystoupila jako pětičlenná skupina po přátelském rozchodu s předchozí zpěvačkou Gaiou Mason (Slice the Cake), je konečně opět kompletní jako šestičlenná sestava s přidáním vokální síly Pipi Gogerl," informovala skupina.

Skladba "Ghosts" je Novena ve své nejkoncentrovanější a nejstručnější podobě, která obsahuje tříhlasou vokální harmonii, nakažlivé bicí groovy, těžké riffy a chytlavý refrén do pouhých tří a půl minuty vysoce intenzivního progresivního metalu. Zkoumání témat růstu a znovuzrození, "Ghosts" umožňuje Novena rozšířit svůj katalog za milovanou éru "Eleventh Hour", dokončenou v roce 2021 na EP "The Stopped Clock".

Zpět
Členové:
Ross Jennings - Vocals (Haken)
Pipi Gogerl – Vocals (Ancient Fragments, Question Of Eternity)
Harrison White - Guitars, Keyboards, Vocals
Dan Thornton - Guitars (ex-HAARP Machine, ex-No Sin Evades His Gaze)
Moat Lowe - Bass (Slugdge, ex-NSEHG)
Cameron Spence – Drums (Ravenface)
Bývalí členové:
Gareth Mason – Vocals (Slice The Cake)

Členové Ross Jennings
(celým jménem Ross William Jennings)
(Narozen 7. února 1984, Bournemouth, United Kingdom)
Lead Vocals


Ross je britský je britský progresivní metalový zpěvák a hudebník, který je nejznámější jako zakládající člen kapely Haken v roce 2004, jejímž je dodnes členem. Rovněž založil kapelu Novena.

Do roku 2020 vydal šest alb s Haken "Aquarius", "Visions", "The Mountain", "Affinity", "Vector" a "Virus" a jedno EP "Restoration".

V roce 213 rozjel další projekt, kapelu Novena, kde rovněž zpívá. Kapelu tvoří Ross Jennings (Vocals), Harrison White (Guitar/Keys), Dan Thornton (Guitar), Moat Lowe (Bass) a Cameron Spence (Drums). Jejich debutové EP vyšlo 22. července 2016 pod názvem "Secondary Genesis", plné studiové pak pod názvem "Eleventh Hour" (2020). A jak jinak?? Hudba je to opět progresivní a kvalitní...

Jennings také hostoval na albu kolegy z Haken Richarda Henshalla "The Cocoon" (2020). Dne 3. října 2020 oznámil Jennings na Instagramu, že pracuje na sólovém albu, které vyšlo v roce 2021 pod názvem "A Shadow Of My Future Self".

Členové Pipi Gogerl
(celým jménem ***)
(narozena ***, Austria)
Lead Vocals


Pipi je zpěačka rakouského původu. Je známá z působení v kapelách Question of Eternity (2018-present) a Ancient Fragments (2019-present).

Chodila do školy Borg20 Karajangasse. Od roku 2022 je také členkou kapely Novena, se kterou již nazpívala skladbu "Ghosts". V roce 2022 vystupovala jako host s kapelou Spire of Lazarus.

Členové Harrison White
(Narozen 17. listopadu 1992, Hornchurch, Barking and Dagenham, United Kingdom)
Guitars, Keyboards, Vocals


Harrison je profesionální technik mixování a masteringu s více než 10 lety zkušeností při prací s mnoha žánry od hip-hopu přes reggae až po klasiku. Harrison má vášeň být kreativně odlišný. Jeho étos je prostý: "když dojde na knihu pravidel... vypusťte ji; a když dojde na krabici... myslete mimo ni!" Se soukromým studiem v Surrey ve Velké Británii tráví Harrison velkou část svého času prací s umělci, velkými i malými, na mixování a masteringu jejich děl.

Harrison působil či působí v následujících kapelách:
Novena - Guitars, Keyboards (2016-present)

Bleeding Oath - Drums (2009-2013)
2012 "Bleeding Oath (EP) - Drums
2010 "Ghosts Of The Past (Demo) - Drums
2010 "Secrets Of Eternity" (Demo) - Drums

Členové Dan Thornton
(Narozen 8. července 1994, Thatcham, England, United Kingdom)
Guitars


Dan Thornton je kytarista působící v jižní Anglii, je nejpozoruhodnější díky své práci jako zakládající člen skupiny No Sin Evades His Gaze, hlavní kytarista prog heavyweights Novena a dříve působil i v The HAARP Machine. Je také nezávislým učitelem kytary a studiovým hráčem, spolupracuje s kapelami, ve kterých jsou členové Hang The Bastard a Oblivionized, abychom vyjmenovali alespoň některé.

Dan nyní zaměřuje své úsilí na svůj sólový materiál se svým debutovým albem "It Will Kill What It Created", které vyšlo začátkem roku 2018.

Dan působil či působí v následujících kapelách:
Abhorrent Decimation - Guitars (2018-present)
Crimson Throne - Guitars (2018-present)
Novena - Guitars (2016-present)
No Sin Evades His Gaze - Guitars (2014-present)
The HAARP Machine - Guitars (2018)
Defeated Sanity - Guitars (2019-present, live)

Členové Matt Lowe
(celým jménem Matthew Lowe, také Matt "Moat" Lowe)
(Narozen 1. ledna 1992, United Kingdom)
Bass


Matt je baskytarista z Velké Británie. Lowe hrál s několika death metalovými, sludge metalovými a progresivními metalovými kapelami. V dubnu 2018 se připojil ke své zatím poslední akvizici, kapele Slugdge.

Basista Moat Lowe je přítel kapely Slugdge a v současné době studuje na British and Irish Modern Music institutu v Manchesteru. Jako zuřivý fanoušek Slugdge netrpělivě čekal na příležitost připojit se. "Jsem extrémně nadšený - vždycky jsem si myslel, že tahle kapela je výjimečná, teď dostanu šanci vnést do toho své silné stránky."

Matt působil či působí v následujících kapelách:
Slugdge - Bass (2018-present)
Novena (as Moat Lowe) - Bass (2016-present)
No Sin Evades His Gaze - Bass (2013-present)
Bleeding Oath - Bass (2011-2013)
2012 "Bleeding Oath" (EP) - Bass

Členové Cameron Spence
(Narozen ***, United Kingdom)
Drums


Cameron je studiový bubeník z Brightonu, UK. V současné době je členem Dreeda a Novena, dříve hrál s kapelami A Deeper Dredd (prosinec 2010 - leden 2013), Maidallica (prosinec 2010 - leden 2013), Hi-On Maiden.

Cameron získal v letech 2012 – 2015 titul Bachelor of Arts (B.A.) na British Institute Of Modern Music v oboru Drums and Percussion. Předtím vystudoval v letech 2009 – 2011 na West Suffolk College, UK, s titulem Bachelor of Technology (BTech) v oboru Hudba.

Jako neúspěšný baskytarista se asi 4 roky věnoval kytaře. Poté, co jsem v tom také neuspěl, zkusil jsem hrát na bicí. A zdá se, že mu to tentokrát vychází dobře... Koncem roku 2009 a začátkem roku 2010 spoluzaložil kapelu A Deeper Dreed a následně Maidallica. Stále hraje a skládá hudbu pro A.D.D. Od prosince 2010 je členem kapely Dreed, od roku 2017 pak i členem Ravenface. Také odehrál několik koncertů s oficiálním Iron Maiden Tribute Band, Hi-on Maiden.

Podílel se také na jiných projektech, jako je hraní na kytaru a společné psaní s Drum & Bass Artistkou ze Suffolk/High Wycombe, Veranova. Jako student na BIMM (Brighton Institute Of Modern Music) se snaží dělat více práce ve studiu, jak se jeho dovednosti rozvíjejí.

Cameron působil či působí v následujících kapelách:
Novena - Drums (2016-present)
Ravenface - Drums (2017-present)
A Deeper Dreed - Drums, Vocals (2009-?)
2010 "Masquerade" (EP) - Drums

Členové Gareth Mason
(také jako Gareth "Gaia" Mason)
(Narozen ***, Pensans, Cornwall, United Kingdom)
Vocals


Gareth je hudebník, multi-instrumentalista a autor žijící v Brightonu (UK), který je znám především díky své práci s již neexistující mezinárodní metalovou kapelou Slice The Cake, která získala uznání v undergroundových hudebních kruzích za svůj katalog hluboce konceptuálních nahrávek. Zpočátku měl smlouvu na hlasové herectví, jeho role se rozšířila o skládání, asistování týmu s dokreslováním příběhu Mask of Semblance.

Zpěvem se začal zabývat pořádně, když mu bylo 16, 17 let. Ale hudbě jako takové se v různých podobách věnuje už docela dlouho. Jako dítě měl ve škole hodiny hry klávesy a akustickou kytaru. Hrál jsem také na lesní roh, trochu na bubny. Hudba se mu stala vášní dokud mu nebylo 14, 15, když kamarád přinesl kytaru do klubu pro mládež, a Gareth na ni začal hrát. Takže o pár dní později si pořídil svou první elektrickou kytaru a začal se učit písničky System of a Down a Tool a tehdy to pro něj všechno začalo.

Na vysoké škole museli založit "vysokoškolskou kapelu" se svými vrstevníky a hledali zpěváka. Měli nějaké jamy a Gareth na nich začal křičet na zkouškách kapely, až řekl: "Hej, to je docela zábava!" Jako malí měli Slipknot, Linkin Park, System of a Down a všechny nu metalové kapely, které v té době vznikaly, Gareth to všechno miloval, zvláště Slipknot! Corey Taylor byl pravděpodobně jeho největším vokálním vlivem, ale naučil se, jak dělat výkřiky ve stylu Randyho Blythea, když mu bylo 17 a odešel odtamtud.

Vysokoškolská kapela fungovala snad rok a půl, byl také v jiné vysokoškolské kapele, která nebyla vůbec metalová, jmenovala se Fetus in A Jar a hráli improvizaci/jamovou hudbu. Každopádně žádné pořádné kapely před Slice the Cake. Bylo mi 17, když začal křičet, a bylo mu 19 let, když vznikli Cake.

Gareth nahrává doma už dlouho od svých 15 let. Dostal jsem starý Pod XT a nahrávací věci se od té doby výrazně změnily. Hledal nějaké tipy a triky až se dostal na fórum Andyho Sneapa na Ultimate Metal. Tam se seznámil s Jonasem a udělali úplně první verzi "Cleansed". Nahráli 30-sekundový kus písně s poznámkou "Chce to někdo udělat s vokály? Vyberu si, koho mám nejraději." Tak se trochu zakecali a on mu řekl: "To je skvělé! Pojďme udělat píseň." Pak se Jonas setkal s Jackem na fóru, protože nahrál verzi "Squander", která se původně jmenovala "Mastodon of Obsolence", do podfóra "Rate My Song". Jonas mu napsal: "Hej, já a přítel zakládáme projekt, mohli bychom to nahrát a udělat z toho něco? Takže se zapojil a zbytek je tak trochu historie..." Se Slice The Cake vydal alba "The Man With No Face" (2012), "Other Slices" (2012) a "Odyssey To The West" (2016). V roce 2016 došlo ke konfliktu, když Mason a Johansson vydali jejich třetí studiovku "Odyssey To The West" bez Magerova svolení kvůli nejistým okolnostem, což nakonec vedlo ke konci projektu.

Gareth Mason se oficiálně znovu připojil k Novena na plný úvazek. Mason původně vystupoval jako hostující drsný zpěvák s hlavním sólistou Rossem Jenningsem (Haken) na debutovém EP "Secondary Genesis", zatímco William Young se živě zabývá drsnými vokálními povinnostmi. Po Youngově odchodu ze skupiny koncem roku 2016 skupina oznámila Masonův příchod ve středu 1. března 2017.

Poměrně nedávno vydal instrumentální album "The Long Winter Demos" pod jménem Fissures, kde se ujal všech hudebních partů a dokončil tak některé hudební nápady z předchozích let, které se nehodily pro Slice The Cake.

V poslední době se věnuje i vlastnímu projektu Musica Masonica, což je malý zvláštní improvizační projekt, jde o čistě improvizační věc. Gareth působil/působí v následujících projektech:

Fissures (sólový projekt) - Guitars, Bass, Vocals
Novena - Vocals (2017-present)
Slice the Cake - Vocals (2009-2017, 2020-present)
Grace Hayhurst - Mixing
2021 "Existence Is Temporary" (EP) - Mixing

Zpět
Studiové desky:
2020 Eleventh Hour

Ostatní nahrávky:
2021 The Stopped Clock (EP)
2021 Live From Home (EP)
2016 Secondary Genesis (EP)


Skupina:
Ross Jennings - Vocals
Gareth Mason - Vocals
Moat Lowe - Bass, Percussion
Harrison White - Guitars, Keyboards, Piano, Percussion, Vocals
Cameron Spence - Drums
Dan Thornton - Guitars, Percussion
Hosté:
Luisa Santiago - Vocals (07)
Samuel Rowe - Cello
Isabelle Ruth Jones - Viola
Dave Cook - Violin [Second]
Choir - Beccy Blaker, Ben Harris-Hayes, Christopher Sampson, Jamie Ball, Joe Bailey, Lee Davidson, Lisa Mottram, Tom West
Diskografie Eleventh Hour
Vyšlo 6. března 2020, Frontiers Records, FR CD 1018

Seznam skladeb:
01. 22:58 (instrumental) (0:59)
02. 22:59 (8:00))
03. Sun Dance (4:35)
04. Disconnected (5:23)
05. Sail Away (4:30)
06. Lucidity( 10:28)
07. Corazón (8:26)
08. Indestructible (4:48)
09. The Tyrant (10:31)
10. Prison Walls (15:18)
Total Time: (72:58)

Lyrics: Gareth Mason, Harrison White, Ross Jennings
Composed, Performer: Novena
Engineering, Mixing, Producer: Paul Winstanley
Mastering: Alan Douches


Skupina:
Ross Jennings - Vocals
Gareth Mason - Vocals
Moat Lowe - Bass, Vocals
Harrison White - Guitars, Keyboards, Vocals
Cameron Spence - Drums
Dan Thornton - Guitars
Hosté:
Oz Avneya - Vocals (additional) (01,03)
Lee Mintz - Vocals (additional)
William Alex Young - Vocals (additional)
Max Mobarry - Vocals (additional)
Diskografie The Stopped Clock
EP, vyšlo 1. října 2021, Frontiers Records, FR PS CD 167

Seznam skladeb:
01. The Stopped Clock (12:00)
02. Bury a Friend (Billie Eilish cover) (3:54)
03. In Loving Memory (5:34)
Total Time (21:28)


Skupina:
Ross Jennings - Vocals
Gareth Mason - Vocals
Moat Lowe - Bass
Cameron Spence - Drums
Dan Thornton - Guitars
Harrison White - Guitars, Keyboards
Hosté:
Diskografie Live From Home
EP, vyšlo 30. července 2021, Frontiers Records, digital

Seznam skladeb:
01. Sun Dance (live) (4:34)
02. The Tyrant (live) (8:51)
03. Christmas Corazón (live) (7:49)
04. Disconnected (acoustic version) (4:35)
Total Time: (25:49)

The Live from Home EP features lockdown performances for The Prog Report 'Prog From Home', UK Tech-Metal Fest 'Tech Fest at Home', and The Progspace 'Progspace Online' festivals, as well as a brand new, never-before-released track: Disconnected (acoustic version). Track 3 is an adaptation from "Feliz Navidad" by Jose Feliciano.

Skupina:
Ross Jennings – Vocals
Harrison White – Guitars, Keyboards
Dan Thornton – Guitars
Moat Lowe – Bass
Cameron Spence – Drums
Hosté:
Gareth Mason – Vocals
Diskografie Secondary Genesis
EP, vyšlo 22. července 2016, self-released

Seznam skladeb:
01. Lost Within a Memory (7:50)
02. Breathe (10:00)
03. Secondary Genesis (14:27)
Total Time: (32:17)

Recorded at Brighton Electric Studios
Mixed at PWA Recording Studios, London
Mastered at PWA Recording Studios, London
Producer, Mixing, Mastering: Paul Winstanley
Lyrics [Additional]: M. Douglas, O. White
Music, Lyrics: Harrison White (02)
Music, Lyrics [Additional]: R. Heyg
Music [Additional]: Moat Lowe
Artwork: Colin Marks
Layout: Björn Gooßes

Zpět
Pipi Gogerl

Zpět
Oficiální stránky:
https://www.novenaband.uk/


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  19.11.2021 
Menu Poslední aktualizace: 27.7.2022
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©