Nine Skies - progressrock.cz
         
    

Zpět
Nine Skies je francouzská progresivní rocková kapela inspirovaná mnoha vlivy jako jsou rock, pop, progresivní, klasická a jazzová hudba.

Bylo to v roce 2013, kdy duo z Nice, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Francie, ve složení Éric Bouillette (zpěv, kytary) a Anne-Claire Rallo (klávesy) vydalo své první EP "Dark Void", které kombinovalo mnoho vlivů jako post doom metal rock... Toto první demo obsahovalo tři písně se zvláštní a tajemnou atmosférou. K nim se připojili Freddy Scott (zpěv), Alexandre Boussacre (zpěv), David Darnaud (kytary), Alexandre Lamia (kytary, klávesy), Bernard Hery (baskytara), Laurent Benhamou (saxofony) a Fab Galia (bicí), zatímco Éric se přeorientoval na kytaru a klavír.

První album "Return Home" bylo vydáno 30. listopadu 2017 prostřednictvím společnosti Anesthetize Productions. Speciální vydání alba vyšlo 15. září 2018, a jednalo se o rozšířenou sbírku skladeb pro tuto příležitost o čtyři nové verze některých původně přítomných titulů. Toto koncepční album přináší vnější pohled očima hlavního hrdiny na životy různých postav v současném velkoměstě. Někdy metaforické, někdy obzvláště realistické, a tyto různé existence ukazují absurdity našeho současného světa a způsob, jakým se učíme žít se svým utrpením. Rozmanitost vlivů kapel umožňuje vyjádřit odporné pocity při zachování soudržnosti této moderní hudební pohádky.

Pokud titulní skladba "Return Home" začíná jemně s několika zadrhávajícími se tóny klavíru, album nás pak přenese na vysokou úroveň progresivity, hodné Stevena Wilsona. Je to pěkně zastrčená melodie, která pak přistane k "Season Of Greed" doprovázené sladkými tóny flétny. Instrumentální "Catharsis" vás pozve k pátrání po někdy ztichlém vesmíru, která je hodná i mistrů Genesis... Sladkost saxofonu se zmocňuje našich smyslů ve skladbě "Blind Widower (Part I)". Ve druhé části tohoto titulu o něco dále se k nám flétna vrací s méně "idylickými" pasážemi. V "The Slight Snake" se objevují jazzovější pasáže, které se stále prolínají s mellotronem. Při "Time For Them To Go" se ocitnete v nebi: akustická kytarová glissanda jsou velmi přítomná a příjemné na poslech.

Dne 26. října 2019 skupina vystoupila na 7. ročníku festivalu Prog en Beauce v Pierres, Francie, spolu s kapelami Clepsydra, Albion a Mystery.


Po vydání debutového opusu Alienor Favier nahradil Alexe a Freddyho jako zpěváky pro druhé album. Druhé album s názvem "Sweetheart Grips" je dvojalbum vydané 1. listopadu 2019 s úžasnými hosty, jako jsou Craig Blundell (Steven Wilson, Steve Hackett, Frost), Clive Nolan (Arena, Pendragon), Dave Foster (Steve Rothery Band, Dave Foster Band), Riccardo Romano (Ranestrane, Steve Rothery Band), Johnny Marter (SAS Band) a Pat Sanders (Drifting Sun). Název alba odkazuje na praxi, která se datuje do druhé světové války, kdy bylo známo, že vojáci si pořizovali vzácné rodinné fotografie (a fotografie Pinup Girl) a dávali je jasně najevo do rukojetí svých pistolí z roku 1911 názývaných "Sweetheart Grips". Mnoho úchytů bylo vyrobeno z kusů rozbitých plastových oken od bombardérů.

Album zdůrazňuje vzpomínky a pocity mladého vojáka vystaveného posttraumatickému syndromu a přináší paradox mezi zjevným válečným násilím a základním lidstvem pohřbeným v každém z nás. Výtěžek z prodeje tohoto alba přispěl na charitu "Ian’s Chain", která má zvýšit povědomí o prevenci sebevražd a pomoci rodinám těch, kteří spáchali sebevraždu.

Nové album "5.20" je akustickým opusem včetně smyčcového kvarteta. Vychází od 4. června 2021 a osobní poezie "5.20" vyvolává sen za různými obzory. Tento akustický a velmi intimní opus nás vezme na cestu s okouzlujícím kouzlem smyčcového kvarteta, od podmanivých melodií až po tajemné a introspektivnější podtóny alba. Každý okamžik naznačuje reflexi jak univerzálně lidského kontextu, tak emocionální části specifické pro nás všechny: obnovený hudební zážitek, který se obohacuje každým poslechem alba. Pro nádherný přebal alba byl použit obraz od velkého umělce jménem Michael Cheval, když dostali svolení pro jeho jednorázové použití.

Achraf El Asraoui se připojil ke kapele pro toto nové album, když nahradil zpěvačku Aliénor Favier, která se kvůli dalším profesionálním závazkům nemohla podílet na činnosti kapely. Spolu se dvěma skladbami inspirovanými Hackettem, "Wilderness" a "The Old Man In The Snow", má album mnoho vrcholů. Vokální práce Damiana Wilsona na "Porcelain Hill" je jedním z těch skvělých vrcholů. "Color Blind" začíná měkkými strunami a kytarou, následuje basa a flétna. Lehká a vzdušná, jarní víla. Pak Achraf El Asraoui zpívá: "Chci život, jaký jsem si představoval. Snil každou noc. Chci si tento svět uchovat ve svém srdci. Stvořil jsem, rád věřím, někde místo, kde existuje, Zemi daleko od nouze. Vypuštěn z objetí bolesti. Kde by svět nebyl šílený. Barevné balónky ve vzduchu. Zatímco moje bytí je tady. Mám dál snít. Nebo se vrátit do reality. Mám tě chtít znovu milovat? Mám dál snít? Nebo návrat do reality? Každý den hraji tuto hru. Dívat se a čekat na konec chci věřit." Myslím, že se s tím můžeme všichni ztotožnit, zvlášť když tuhle píseň zakončí tak krásným saxofonem a jemným kytarovým doprovodem.

Krásná, měkká akustická kytara, pospěchající kupředu, aby pozdravila svítání, pak smyčce, jak se jako elixír přidávají na "Wilderness". Jemné bubny, poté klavír a Achraf El Asraoui a Aliénor Favier zpívají: "Sinking into the deep. Přemýšlím o skoku. Touží po našem setkání. Toužíme po svobodě. Nevěrný a nezasloužený. Hvězdy jsou pro nás příliš daleko. Ale nejsou jediné. Hvězdy jsou pro nás příliš daleko." Kytarové sólo Steva Hacketta je jako vždy hvězdné. Zcela bez námahy oslňuje. Tato píseň má sólovou kvalitu Steva Hacketta. Zvuky a pocity "Please Don’t Touch" nebo "Spectral Mornings" jsou v celé této písni. Pravděpodobně další důvod, proč kapelu vidět i naživo.

Člověk by si nemyslel, že existuje nějaká "Beauty Of Decay", ale tato píseň umožňuje přemýšlet. Krásná píseň pro akustickou kytaru, která zní hodně jako sólová hudba Steva Hacketta. "Golden Drops" zahajuje klavír, kytara a Achraf El Asraoui, který zpívá: "Chyťte zlaté kapky. Jako by to byly slzy radosti. Zlatý déšť na obloze. Obklopen červenými mraky. Temné postavy vždycky přijdou ukrást vaše zlaté naděje. Spolkněte je, dokud můžete. Pozor na černé labutě. Zakryjte si oči. Zakryjte si uši. Nech si své zlaté kapky. Snové naděje. Zlaté slzy jsou modlitby těch, kteří žijí na druhé straně nebe". Temnější obrat k hudbě a textům. Bubny jsou skvělé. Smyčce jsou také temné, ale úžasné.

Achraf El Asraoui ve skladbě "Above The Tide" zpívá: "Majestátní vrána. Putuje nad přílivem. Přes rozmazané mraky. Zatemněnou oblohu. Černý pohled do vzduchu. Rychlý jako nádech. Hluboké jako zoufalství. Černý pták zpívající ve větru. Tanec v mlze. Nepřeje si už žádný smutek. Sněhová vločka na vraním křídle." Aliénor Favier poskytuje skvělé doprovodné vokály této temně znějící skladbě - "Nad přílivem. Poslouchejte moře". Kytarová práce a smyčce jsou prostě úžasné. Tato skladba plná obrázků je vážná a ponurá. "Dear Mind" je další instrumentální akustická kytara a klavír, která uklidní vaši duši."The Old Man In the Snow" začíná jemnou akustickou kytarou. Potom Asraoui zpívá: "Bílá v oparu. Měkká a lesklá. Soumrak oči stravující přes zuřivý pohled. Násilí samoty. Uvolněte uklidňující ticho. Moudrý, moudrý, ale sám. Starý samotář je daleko od domova. Bílá, bílá a růžová. Tato krajina je opravdu bezútěšná." Smyčce, klávesy a perkuse jsou úžasné. Strašidelná připomínka melodií z Hackettova "Please Don’t Touch" a občas i "Narnia". Poté John Hackett, jako by skutečně chtěl vrátit domů podobnosti, přidá hluboké flétnové sólo, které nostalgii jen umocňuje. Při "Godless Land" si lze představovat jasný obrázek toho, jaké by to mohlo být. Asraoui zpívá: "Země bez vody. Nebe bez mraků. Dny bez slunce. A noci bez měsíce. Stromy bez listí. A jaro bez ptáků. Žádná oslava." Vše je postaveno na pianu, hluboké akustické kytaře a base.

V "Porcelain Hill" zpívá Damian Wilson: "Pamatuji si ten kopec. Posazený nad vesnicí. Skrytá mezi mraky a oparem. S výhledem na bohy, šeptám", to vše v kombinaci s měkkým klavírem a akustickou kytarou. Wilson zpívá: "Porcelánový kopec. Je vyroben z mého srdce. Roztopený stovkou nocí. Byl jsem vytesán z tisíce snů, Kouř a zrcadla, byl jsem ten malý muž, běžící na vrchol. Vítalo shromáždění panenek. Tady je porcelánové království. Kde vaše srdce a sny stále nekončí. Padá znovu a znovu. Stejně jako pošetilost lidské existence". Skvělý lyrický příběh, který přinesl jeden z nejlepších hlavních zpěváků v prog rocku.
"Achristas" je další nádherná klavírní instrumentálka. Závěrečná "Smiling Stars" pokračuje tam, kde klavír skončil v poslední písni. Potom Asraoui zpívá: "Vzpomínka na tvou tvář, tak silná v mé mysli. Nelze ji nahradit. Říkají, že potřebuji čas. Chci s tebou znovu mluvit. Směj se se mnou a zapomeň na mou bolest. Když se podívám na oblohu, vidím tvé oči. Když zírám na hvězdy, nevidím žádné sbohem. Tisíc usměvavých hvězd. Prostě cesta do nového domova. Za tančící duhou. Vedoucí k představení". Krásné piano, kytara, saxofon, basa a všechny ty smyčce a potenciál, který si dokážete představit v naplňující vlně – "sbohem… zatím". Tato píseň má určité vlivy od Supertramp, snad díky mocnému saxofonu na konci.

Je to místy těžké album. Pandemie 2020 si vybrala svou daň na životech a pocitech. To všechno lze slyšet ve smutku, který naplňuje texty, a cítit v melodiích. Ale je to skvěle skvěle napsaný a složený progresivní rock. Jedno z nejlepších progresivních rockových alb roku, určitě.

Album "Live @ Prog en Beauce" vyšlo 4. června 2021 a představuje přímý živý záznam z koncertu 26. října 2019 na festivalu Prog en Beauce v Pierres, Francie, remasterovaný Alexandrem Lamiou. Skvělý způsob, jak si znovu poslechnout nebo objevit tuto show!

V říjnu 2021 se ke skupině připojil Alexis Bietti na kytaru, když nahradil basistu Bernyho, který odešel z osobních důvodů, neboť už nezvládal budoucí potřeby kapely.

V sobotu 4. prosince 2021 Nine Skies hráli na pátém ročníku virtuálního festivalu Fusion – Music Without Boundaries na podporu dvou neuvěřitelných charitativních organizací – Mind a Samaritans. Spolu s nimi se tam objevili Franck Carducci, The Emerald Dawn, Glass Hammer, 35 TAPES, Hats Off Gentlemen It’s Adequate, Eyesberg, Cosmic Rain, Pandamoanium, Deepstatemusic, Coma Rossi, GU-RU, This Winter Machine, ONE a LIGHT.

Multiinstrumentalisté Eric Bouillette z Nine Skies, Nova Cascade, Drifting Sun, Solace Supplice a mnoha dalších hostujících vystoupení Eric zemřel 21. srpna 2022 po dlouhé a těžké nemoci.

Po šoku z Ericova smutného úmrtí se kapela rozhodla pokračovat v uctívání jeho památky a udržovat jeho duši naživu přes veškerou vášeň, kterou pro Nine Skies měl. Kapely brzy nato oznámila uspořádání velkého vzpomínkového koncertu.

Francouzští progrockeři Nine Skies sdíleli 21. prosince 2022 video upoutávku na jejich nadcházející album "The Lightmaker", které bude prvním albem, které skupina vydala od tragické smrti kytaristy Erica Bouilletteho, kterému je nové album věnováno, a vyjde 18. září 2023. "The Lightmaker" vypráví příběh Rudyho, který nyní žije v 1001. a posledním životě," uvádí kapela. "Album vrací některé z jeho existencí prostřednictvím pohledu na několik postav a introspekci těchto různých inkarnací, které nepochybně vybízejí k zamyšlení nad lidským stavem. Po vydání alba bude následovat koncert na poctu Ericovi a mini turné v polovině a ke konci roku 2023."

Francouzští progrockeři Nine Skies oznámili na přelomu roku 2022/2023, že se ke kapele připojil Johnny Marter na bicí, který nahradil předchozího bubeníka Faba Galiu. Marter již dříve hostoval s Nine Skies na jejich druhém albu "Sweetheart Grips" z roku 2019. Marter je samozřejmě dobře známý prog fanouškům díky krátkému působení u Marillion před nahráváním jejich druhého alba "Fugazi", zejména na turné na podporu Rush v Severní Americe. Marter také spolupracoval s britskou kapelou Mr. Big a kapely Bernie Marsdena Alaska.

"Jsme velmi šťastní a poctěni, že můžeme přivítat našeho drahého přítele Johnnyho Martera jako nového bubeníka kapely," oznámila kapela. "Johnny začal hrát na bicí v deseti letech. Později, vpády do popového a rockového světa mu přinesly úspěch s Mr. Big, Voyager, Aljaška a MGM. Nyní je s SAS All Star Band, asi osmnáct let, nadále pravidelně hraje s řadou skvělých umělců různých žánrů, od Rogera Taylora a Briana Maye z Queen, Glenna Hughese, Jacka Bruce a Rogera Daltryho přes Jona Andersona, Annie Lennox a Petera Gabriela až po Arethu Franklin, Glorii Gaynor a Corinne Baily Rae, abychom jmenovali alespoň některé."

Francouzští progrockeři Nine Skies budou v březnu 2024 propagovat nové album "The Lightmaker" s britskými živými daty. Album je věnováno jejich bývalému kytaristovi Ericu Bouilletteovi, který bohužel loni zemřel. Kapela Ghost Of The Machine a zpěvák Nova Cascade Charlie Bramald budou hrát s kapelou na koncertech, které oznámili v Anglii na březen příštího roku, včetně vystoupení na Fusion Festival 5. Klávesista Steve Rothery Band Riccardo Romano stál v čele kapely jako hlavní zpěvák na jejich nedávném evropském turné, na kterém vystupuje také bývalý bubeník Marillion John Marter, který se ke kapele připojil v roce 2022.

V prvním lednovém týdnu 2024 francouzští progrockeři Nine Skies oznámili, že byli nuceni zrušit své nadcházející turné po Velké Británii, které bylo původně naplánováno na březen tohoto roku. V prohlášení na své facebookové stránce kapela uvedla: "Upřímně s politováním oznamujeme, že z nepředvídaných důvodů musíme zrušit britské turné naplánované na březen. Všem zúčastněným a našim úžasným žabákům se omlouváme. Toto rozhodnutí je zcela mimo naši kontrolu. Přesto máme připravované vzrušující připravované projekty a brzy vás o nich budeme informovat!"

Zpět
Členové:
Alexandre Lamia - Guitars, Piano
Anne-Claire Rallo - Keyboards, Lyrics
Achraf El Asraoui - Vocals, Guitars
David Darnaud - Guitars
Alexis Bietti - Bass (2021-dosud)
Johnny Marter - Drums (2023-dosud)
Bývalí členové:
Fab Galia - Drums
Laurent Benhamou - Saxophones
Eric Bouillette - Guitars, Violin, Piano, Mandolin
Bernard Hery - Bass (-2021)
Aliénor Favier - Vocals
Alexandre Boussacre - Vocals
Freddy Scott - Vocals

Členové Alexandre Lamia
(Narozen 21. září, ***)
Guitars, Piano


Alexandre je francouzský hudebník, multiinstrumentalista, hráč na kytaru, klávesy, skladatel, aranžér a zvukař. Nejznámější je jako člen kapely Nine Skies.

Alexandre Lamia zahájil svou hudební kariéru v roce 2001 a profesionální činnost v roce 2015. Poté, co získal několik titulů v hudební teorii a orchestraci na University of Chichester (Thinkspace Education), komponoval pro různé francouzské režiséry a krátké filmy s webovými osobnostmi (Kemar, Marion Séclin a další). Napsal hudbu k asi patnácti krátkým filmům, jako je "MÖO" od Céleste Grant, "Objectif Eau" od Martina Geislera, "Exist" od Adelain Cioli a mnoha dalších.

Složil také hudbu pro inauguraci nových prostor Le Parisien a L'Echo (10Grenelle) Martina Geislera a byl spolu s Adelain Cioli finalistou soutěže "Les Ateliers du Cinéma" pořádané Claudem Lelouchem za film "Gemini". Díky svým zkušenostem vyučuje a předává svou vášeň pro kytaru, klavír a bicí od roku 2017 na ISN (International School of Nice), od roku 2021 na Antibes Music School.

Poté, co hrál v různých skupinách, se věnoval sólově, vydání několika orchestrálních alb a projektu rearanžování repertoáru kytaristy Al di Meola, což mu vyneslo jeho přítomnost na pódiu na Sessions of the Nice Jazz Festival v 2018 otevíral pro Thomase Dutronca v Opéra de Nice a v roce 2020 pak pro Shai Maestro v Théâtre National de Nice. V roce 2021 akusticky přeskupil celý soundtrack první části filmu "Kaamelott" a blahopřeje mu samotný Alexandre Astier a tým Kaamelott.

V současné době je klávesistou, kytaristou a skladatelem skupiny Nine Skies (s Ericem Bouillettem a Achrafem El Asraouim). Působí také v kapele The Wanderer.Ve svém domácím studiu v Nice aranžuje, míchá a masteruje pro různé místní i národní umělce.

Členové Anne-Claire Rallo
(narozena ***)
Keyboards, Lyrics


Anne-Claire je francouzská hudebnice, textařka a hráčka na klávesy. V současné době je členkou kapely Nine Skies a Solace Supplice.

Dne 15. června 2022 vydává u labelu FTF Music nové album projektu SOLACE SUPPLICE nazvané "Liturgies Contemporaines". Je to vedlejší projekt, který vytvořili Eric Bouillette a Anne-Claire Rallo z progresivní rockové kapely Nine Skies.

Členové Achraf El Asraoui
(Narozen ***, Meknes, Morocco)
Vocals, Guitars


Achraf je francouzský hudebník, skladatel, hráč na kytaru a zpěvák. V současné době je členkou kapely Nine Skies.

Jeho sólový projekt se jmenuje "Achelas" a vydal s ním už tři alba "The Oppressed" (2021), "Abstract rules" (2020) a "A world without boundaries" (2020). Jako textařka mu v něm vypomáhá Anne-Claire Rallo.

Členové David Darnaud
(Narozen ***, Nice, France)
Guitars


David je francouzský hudebník, skladatel a hráč na kytaru. V současné době je členkou kapely Nine Skies. Působí také v kapele La lune (The Moon, od roku 2000).


Členové Alexis Bietti
(Narozen ***, Sainte-Maxime, France)
Bass


Alexis je francouzský hudebník a hráč na baskytaru. V současné době je členem kapely Nine Skies a žije v Grasse, Francie. Je také členem tribut kapely Genesya v Nice a heavy metal/hardrock kapely Ghostfather.

Členové Johnny Marter
(také John "Martyr" Marter)
(Narozen ***, United Kingdom)
Drums


Johnny začal hrát na bicí v 10 letech a mezi jeho první hudební zkušenosti patřilo působení v místním mládežnickém orchestru, který hrál taková díla jako Ravelovo "Bolero", Vaughan Williams Fantasia on a Theme a Holsts "The Planets". Pozdější vpády do popového a rockového světa mu přinesly úspěch s kapelami Mr. Big (1978), Rhinomen, Voyager (1979-1981), Marillion (1983-1984, nahradil jej Jonathan Mover), Alaska (1984-1985) a MGM.

Nyní je s SAS All Star Bandem (od roku 1997), asi osmnáct let, nadále pravidelně hraje s řadou skvělých umělců různých žánrů, od Rogera Taylora a Briana Maye z Queen, Glenna Hughese, Jacka Bruce a Rogera Daltryho přes Jona Andersona, Franky Millera, Annie Lennox a Petera Gabriela až po Arethu Franklin, Glorii Gaynor a Corinne Baily Rae, abychom jmenovali alespoň některé. Jedním z minulých vrcholů byla i jeho dvě turné s Bonzo Dog Doo Band nebo turné s Fishem "Fellini Days & Live" (2001).

Kromě toho, že je Johnny dokonalým a rozmanitým bubeníkem, hraje také na kytaru a další nástroje a naučil se umění studiové technologie a produkce. Díky těmto talentům může nyní posledních několik let uplatnit své schopnosti k psaní a nahrávání vlastních skladeb ve svém studiu.

Členové Bernard Hery
(Narozen ***)
Bass


David je francouzský hudebník, skladatel a hráč na baskytaru. V současné době je členkou kapely Nine Skies. Spolupracoval s Reunion.

V roce 2020 se připojil k projektu Erica Bouilletteho nazvaného Imaginærium.

Členové Laurent Benhamou
(Narozen 15. července ***, Nice, France)
Saxophones


Laurent je francouzský hudebník a hráč na saxofon. V současné době je členem kapely Nine Skies.

Členové Fab Galia
(celým jménem Fabien Galia)
(Narozen 2. listopadu 1988, Nice, France)
Drums


Fabien je francouzský hudebník a člen kapely Nine Skies. Pracuje jako profesor na Ecole Nationale Tama Nice. Předtím pracoval jako profesor pro Nice Sound Studio. Vystudoval obor Bicí na škole Ecole Nationale De Batterie Tama Aix v Provence. Žije v Nice, kde vede ve čtvrti Riquier bubenickou školu GALIA, v níž nabízí lekce bubnování pro všechny úrovně, od amatéra po profesionála. Od roku 2016 je učitelem na bicí pro TAMA. V jeho vlivech lze zaznamenat Johna Bonhama, Simona Philipse, Travise Barkera, Mikea Portnoye, Phila Collinse a Davea Grohla.

O bicí se zajímal už ve velmi mladém věku. Byly mu pouhé tři roky, když mu rodina věnovala první bibínky. Cvičit ale začal až o čtyři roky později. Budoucího mladého hudebníka nástroj rychle zaujal a doprovázel svého dědečka, tehdy dirigenta, na jeho letních turné.

Devět let pilně studoval na katedře konzervatoře v Nice a promoval jako první při své promoci. V 19 letech nastoupil do National Tama Battery School v Aix en Provence u profesora Patricka Ohaniana (regionální manažer Tama), kde absolvoval profesionální školení, a zdokonalil svou hru a techniku díky vyvíjejícím se metodám založeným na programu Tama.

Brzy nato se připojil k místní skupině Gimme Satisfaction (tribut Rolling Stones), kde získal zkušenosti. Ve 23 letech hrál na cikádě v Paříži v první části hudebníků Elvise Presleyho se svou skladatelskou skupinou a byl spatřen Universal Music Canada, což jim umožnilo nahrát EP. Po této zkušenosti se rozhodl pokračovat ve svém studiu a složil učitelský diplom.

Ve 26 letech získal diplom s vyznamenáním a začal učit na konzervatoři Villeneuvea Loubeta. Zároveň po dohodě se značkou Tama začal dávat lekce ve zvukovém studiu Nice v Nice Saint Roch.

V roce 2019 se rozhodl založit vlastní společnost a otevřel jedinou bubenickou školu Tama v regionu. Aby Fabien zůstal vždy hudebně aktivní, občas také vystupuje, v současnosti ho najdeme v několika formacích: Pulse (tribute Pink Floyd, NICE), Ziggy’s Band (tribute David Bowie, NICE), Nine Skies (prog rock band, LONDRES), s nimiž vydal dvě alba a účastnil se na Festival Prog v Beauce roku 2019, Orchestra 7 (MONACO), Odyssée (MARSEILLE) a SC Show (MONACO).

Členové Eric Bouillette
(také znám jako Frenchie)
(Narozen 29. června ***, France,
zemřel 21. srpna 2022, France)
Guitars, Violin, Mandolin


Eric Bouillette byl francouzský skladatel, kytarista, houslista, mandolinista a člen mnoha rockových a progresivních rockových kapel, včetně Nine Skies, The Room, Solace Supplice, Wilder's Folly a dalších. Pocházel z francouzské Nice a v poslední době sídlil v Newbury, Berkshire, ve Velké Británii. Je ženatý s Anne-Claire. Pracuje pro Solace Supplice a rovněž vyučuje na Hogan Academy.

Eric se vydal na svoji hudební cestu za uměleckými objevy jako mladík a vyrůstal na poslechu různých hudebníků a žánrů, které sehrály vlivnou roli při utváření jeho charakteristického zvuku. Léta vyučoval a byl součástí mnoha kapel ve Francii (R.D.S.K, Press Gang Metropol, Genesya - Tribute to Genesis, Ziggy's Band - Tribute to David Bowie, Damnation - Acoustic Tribute to Opeth...). Nyní působí v mnoha kapelách ve Velké Británii jako jsou Nine Skies (Francie a Velká Británie), The Room, Solace Supplice, Imaginaerium... a vyučuje kytaru, housle a klavír na Hogan Academy v Newbury a online. Jako session hudebník také skládal a nahrával kytarové, houslové a aranžmá party pro písně dalších autorů.

Projekt Erica Bouilletteho po dlouhém přemýšlení a diskuzi dostal v roce 2020 název Imaginærium. Jeho členy se stali Andy Sears (vocals), italská powerrocková zpěvačka Laura Piazzai, Clive Nolan (keyboards), Elena Vladyuk (vocals), Mark Spencer (vocals), Scott Higham (drums), Bernard Hery (bass) a Isabella Cambini (harp). Projet se chastá vydat 16. září 2022 své aalbum "The Rise Of Medici".

Po nedávno oznámené lékařské prognóze v lednu 2022, která si vyžádá jeho plnou pozornost, náš drahocenný Éric pozastaví své hudební aktivity na nadcházející měsíce.Dne 15. června 2022 vydává u labelu FTF Music nové album projektu SOLACE SUPPLICE nazvané "Liturgies Contemporaines". Je to vedlejší projekt, který vytvořili Eric Bouillette a Anne-Claire Rallo z progresivní rockové kapely Nine Skies.

Multiinstrumentalisté Eric Bouillette z Nine Skies, Nova Cascade, Drifting Sun, Solace Supplice a mnoha dalších hostujících vystoupení Eric zemřel 21. srpna 2022 po dlouhé a těžké nemoci.

Členové Aliénor Favier
(Narozen ***)
Vocals


Alienor je francouzská hudebnice a zpěvačky. Byla členkou kapely Nine Skies.

Dne 17. září 2021 se ale objevilo na stránkách kapely ozmámění, že je musí opustit kvůli profesním omezením, které ji nedovolí dále plnit hudební povinnosti kapely.

Zpět
Studiové desky:
2023 The Lightmaker
2021 5.20
2019 Sweetheart Grips
2018 Return Home [Special Edition]
2017 Return Home
2013 Dark Void (EP)
Ostatní nahrávky:
Live @ Prog en BeauceSkupina:
Alexis Bietti - Bass
Alexandre Lamia - Guitars, Keyboards, Arrangements
Anne-Claire Rallo - Keyboards, Lyrics
David Darnaud - Guitars
Alexis Bietti - Bass
David Darnaud - Guitars
Achraf El Asraoui - Vocals, Guitars
Johnny Marter - Drums
Hosté:
Riccardo Romano (02)
Adam Holzman (04)
Arnaud Quevedo (04)
Laura Piazzai (04)
Kristoffer Gildenlöw (05)
Charlie Bramald (07)
John Mitchell - Vocals, Guitars (08)
Marco Minnemann - Drums (08)
Diskografie The Lightmaker
Vyšlo 18. září 2023, Anesthetize Productions (France)

Seznam skladeb:
01. An Fanaí (Intro) (2:38)
02. The Explorer (6:13)
03. The Dreamer (8:01)
04. The Chaotic (7:18)
05. The Lost (9:12)
06. The Wanderer (Interlude) (1:27)
07. The Haunted (11:25)
08. The Architect (11:18)
Total Time: (55:00)

Recording, Mixed, Mastering: Alexandre Lamia Cover Painting: Michael Cheval
Artwork pictures, Artwork Design: Steve Anderson

Skupina:
Eric Bouillette - Guitars, Mandolin, Violin, Keyboards
Alexis Bietti - Bass
Alexandre Lamia - Guitars, Keyboards
Anne-Claire Rallo - Keyboards
David Darnaud - Guitars
Achraf El Asraoui - Vocals, Guitars
Fabien Galia - Drums & Percussion
Laurent Benhamou - Saxophones
Hosté:
Steve Hackett - Guitar solo (02)
Damian Wilson - Vocals (09)
John Hackett - Flute (07)
Cath Lubatti - Violin, Viola
Lilian Jaumotte - Cello
Diskografie 5.20
Vyšlo 4. června 2021, Anesthetize Productions, ANE029 (France)

Seznam skladeb:
01. Colourblind (6:02)
02. Wilderness (feat. Steve Hackett) (6:04)
03. Beauty Of Decay (2:14)
04. Golden Drops (4:39)
05. Above The Tide (4:16)
06. Dear Mind (3:26)
07. The Old Man In The Snow (feat. John Hackett) (5:37)
08. Godless Land (3:31)
09. Porcelain Hill (feat. Damian Wilson) (4:01)
10. Achristas (4:51)
11. Smiling Stars (6:20)
Total Time: (00:00)

Cover Painting: Michael Cheval
Artwork pictures, Artwork Design: Steve Anderson

Skupina:
Alienor Favier - Vocals
Alexandre Lamia - Guitars, Keyboards
David Darnaud - Guitars
Eric Bouillette - Guitars
Anne-Claire Rallo - Keyboards
Laurent Benhamou - Saxophones
Bernard Hery - Bass
Fad Galia - Drums
Hosté:
Clive Nolan - Keyboards (02)
Craig Blundell - Drums (2)
Pat Ganger Sanders - Keyboards (10)
Johnny Marter - Guitar (04)
Riccardo Romano - Vocals (06)
Dave Foster - Guitar (08)
Diskografie Sweetheart Grips
Vyšlo 1. listopadu 2019, Anesthetize Productions (France)

Seznam skladeb:
01. Vestige (1:18)
02. Burn my Brain (feat. Craig Blundell & Clive Nolan) (7:00)
03. Catharsis (Part II) (6:00)
04. The Thought Trader (feat. Johnny Marter) (7:10)
05. Alone (Sweetheart Grips Intro) (4:45)
06. Sweetheart Grips (feat. Riccardo Romano) (10:12)
07. Somewhere inside Mankind (7:15)
08. Fields of Perdition (feat. Dave Foster) (3:33)
09. Tyrant or Nothing (6:16)
10. Soldiers of Shame (feat. Pat Sanders) (6:56)
11. Flowers Of Pain (2:10)
12. Isolation (4:44)
Total Time: (00:24)

Composed and recorded: Nine Skies
Mixing and Mastering: Alexandre Lamia, 2019
Drums recorded at Studio Mercure by Shahin Rafati
Cover Artwork: Steve Anderson
This title refers to the practice dating back to the second World War, when soldiers were known to take precious family photos (and Pinup Girl photos) and put them under clear grips on their 1911 pistols, called ’Sweetheart Grips’. Many of the grips were made from pieces of broken plastic windows from bombers. The album highlights the memories and feelings of a young soldier exposed to a post-traumatic syndrome, bringing out the paradox between the obvious violence of the war and the underlying humanity buried in each of us. The proceeds from the sales of the album go towards « Ian's Chain » charity, to raise awareness of suicide prevention and help those who have lost a loved one to suicide.

Skupina:
Alexandre Boussacre - Vocals
Alexandre Lamia - Guitar, Keyboards
Freddy Scott - Vocals
Eric Bouillette - Guitars, Piano (04), Violin (13,14)
Bernard Hery - Bass
Laurent Benhamou - Saxophones
David Darnaud - Guitars
Anne-Claire Rallo - Keyboards
Fad Galia - Drums
Hosté:
Penny Mac Morris - Flute (04,08,12)
Diskografie Return Home [Special Edition]
Vyšlo 15. září 2018, Anesthetize Productions, ANE006 (France) with 4 bonus tracks, new cover

Seznam skladeb:
01. Return Home (6:29)
02. Season Of Greed (4:16)
03. Catharsis (2:53)
04. The Blind Widower (8:55)
05. Roses Never Hatch (6:35)
06. The Slight Snake (3:19)
07. Dust In Town (6:49)
08. The Blind Widower (Part II) (5:31)
09. Time For Them To Go (5:01)
10. A Way Back (Return Home Part II) (5:10)
11. Return Home - Alternative Version (3:13)
12. Season of Greed - Alternative Version (3:32)
13. The Slight Snake - Alternative Version (3:32)
14. A Way Back (Return Home Part II) - Alternative Version (3:40)
Total Time: (67:57)

Recorded: Nine Skies
Mixed and Mastered: Alexandre Lamia, 2017, 2018
Drums recorded at Peep Show Studio by Stéphane Brunello
Cover Artwork: WRZ DEMOCRACY

Skupina:
Alexandre Boussacre - Vocals
Alexandre Lamia - Guitar, Keyboards
Freddy Scott - Vocals
Eric Bouillette - Guitars, Piano (04), Violin (13,14)
Bernard Hery - Bass
Laurent Benhamou - Saxophones
David Darnaud - Guitars
Anne-Claire Rallo - Keyboards
Fad Galia - Drums
Hosté:
Penny Mac Morris - Flute (04,08,12)
Diskografie Return Home
Vyšlo 30. listopadu 2017, Anesthetize Productions, ANE006 (France)

Seznam skladeb:
01. Return Home (6:29)
02. Season Of Greed (4:16)
03. Catharsis (2:53)
04. The Blind Widower (8:55)
05. Roses Never Hatch (6:35)
06. The Slight Snake (3:19)
07. Dust In Town (6:49)
08. The Blind Widower (Part II) (5:31)
09. Time For Them To Go (5:01)
10. A Way Back (Return home Part II) (5:10)
Total Time: (53:34)

Recorded: Nine Skies
Lyrics: Anne-Claire Rallo
Mixed and Mastering: Alexandre Lamia
Artwork: WRZ Democracy
The album relates, through the eyes of the protagonist, the lives of different characters from a contemporary big city. Sometimes metaphorical, sometimes particularly realistic, these different existences show the absurdities of our current world and the way we learn to live with our sufferings. The diversity of the bands influences allows to express various feelings while preserving the coherence of this modern musical tale.

Skupina:
Eric Bouillette - Guitars, Piano
Anne-Claire Rallo - Keyboards
Hosté:
Diskografie Dark Void
EP, vyšlo 6. dubna 2013, Le Crepuscule du Soir, digital
Limited edition - 200 copies

Seznam skladeb:
01. Dark Void (4:28)
02. Last Winter (3:34)
03. She's Gone (4:55)
Total Time: (12:57)Skupina:
Hosté:

Diskografie Live @ Prog en Beauce
Vyšlo 4. června 2021,

Seznam skladeb:
01. Burn my Brain (8:58)
02. Return Home (6:56)
03. Eric's Speech 1 (1:30)
04. Season of Greed (4:56)
05. Catharsis (4:18)
06. Sweetheart Grips (10:09)
07. Eric's Speech 2 - band presentation (1:36)
08. Soldiers of Shame (6:59)
09. Fields of Perdition (3:10)
10. A Way Back (Return Home Part II) (7:30)
Total Time (00:24)

Recorded by Nine Skies @ Prog en Beauce Festival 2019 ; Mix and Master by Alexandre Lamia

Zpět

Nine Skies na Prog v Beauce (2019)Nine Skies 2020

Zpět
Oficiální stránky:
https://nineskiesmusic.com/
https://nineskies.bandcamp.com/
https://achelas.bandcamp.com/
ProgressRock Nahoru
Made by 
©  14.6.2022 
Menu Poslední aktualizace: 12.1.2024
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©