My Sleeping Karma - progressrock.cz


Zpět
Německá psychedelic rocková kapela My Sleeping Karma pocházející z města Aschaffenburg, Bayern, Německo, vznikla jako boční projekt dnes už rozpadnuté stoner-rockové skupiny The Great Escape v roce 2005. Jednoho dne Seppi (kytara), Steffen (bicí) a Matte (baskytara) začali společně jamovat. A aby byl styl jejich hudby více psychedelický, připojil se k nim na konci roku ještě klávesista Norman. Tak vznikla konečná sestava kapely. Jejich první živé vystoupení se odehrálo 19. dubna 2006 v Nachtleben ve Frankfurtu. Trvalo pět měsíců do další show a někdy v té době kapela podepsala smlouvu s Elektrohasch Schallplatten.

V březnu 2006 začali s nahrávkami pro svůj eponymní debut a když se The Great Escape v září rozpadli, mohli se plně soustředit na nový projekt. Byl konec roku, kdy kapela konečně nabídla vlastní album, které v sobě nese směs psychedelického, spacer, stoner a post rocku. Během festivalu Swamp Room v Mnichově Elektrohasch vzali na vědomí jejich kvality na základě smlouvy. Album "My Sleeping Karma" bylo oficiálně vydáno 18. listopadu 2006 u vydavatelství a My Sleeping Karma dostali nabídku zúčastnit se několika festivalů po celém Německu, jako je například "Burg Herzberg", a jednou show v Nizozemsku. V roce 2007 skupina vystupovala častěji, včetně svého prvního turné, devíti zastávek po Německu, po kterém následovala festivalová vystoupení jako Stoned From The Underground, Borwaerk a Burg Herzburg.

Stylově jsou označování za psychedelický rock, ale silným elementem v jejich tvorbě je určitě aj post-rock. Rovněž nechybějí ani ingredience stoner-rocku nebo progresívneho rocku. Instrumentální hudba v jejich podání obsahuje celou řádku dynamických ploch s melodickými a tvrdšími motívy. Do svého soundu implementovali filozofii budhizmu a hinduizmu. Názvy skladeb, alb a přední strany řebalů alb zobrazují východní tématiku a to se samozřejmě dotýká i jejich hudby. Ve čtyřčlenné sestavě působí Matte (bass), Seppi (kytara), Steffen (bicí) a Norman (klávesy).

První živé vystoupení My Sleeping Karma bylo na Roadburn Festival spolu s dalšími sporadickými vystoupeními, které představily nový materiál. U dalšího alba se členové kapely stále snažili věnovat více pozornosti detailům. Po turné po Německu (s koncerty v Belgii a Chile) skupina vydala dne 20. září 2008 své druhé album "Satya" s některými buddhistickými odkazy, instrumentací a ženskými vokály - hypnotický, trippy spacey a sem tam výbušný materiál, což přineslo další pozitivní ohlasy. V roce 2009 se skupina poprvé objevila v Řecku a Rakousku jako turné, které následovalo v dubnu. Další rok skupina strávila duben 2010 podporou Brant Bjork, včetně vystoupení na Duna Jam, které vedlo k vydání třetího alba skupiny pod názvem "Tri", které bylo vydáno 19. března téhož roku, což dále pozvedlo a rozšířilo jejich ohlas. V roce 2011 se skupina objevila na Hellfest a absolvovala turné na podzim, včetně jejich prvního vystoupení ve Velké Británii.

Alba jako debutové "My Sleeping Karma" (2006), "Satya" (2008) a "Tri" (2010) vyšly v německem vydavatelství Elektrohasch Records. Díly pozitívní odezvě recenzí a posluchačů o ně projevil zájem větší rakouský metalový label Napalm Records a 14. října 2011 skupina oznámila, že podepsala smlouvu s Napalm Records.

Počátkem roku 2012 My Sleeping Karma začali pracovat na svém čtvrtém studiovém albu a oznámili, že pojedou s Monster Magnet na turné Spine of God 20th Anniversary Tour. Dne 27. září vyšlo čtvrté album kapely "Soma", které se umístilo na 11. místě v německém žebříčku Newcomer Long Play Charts.

Soma je nápoj, který pochází z védské, zoroastriánské a větší perské kultury. Věřili, že s ním lidé mohou dosáhnout nesmrtelnosti. Rigvéda, jeden z nejstarších známých textů z doby železné, mu věnovala přes 100 hymnů. Pokud by staří lidé dokázali překonat šok z poslechu elektricky zesílených kytar, baskytary a bicích, mohli by schválit příspěvek My Sleeping Karma ke kánonu inspirovanému Somou.

Roky 2013 a 2014 byly zaměřeny na podporu nového materiálu včetně prvních cest kapely do Ruska, druhého vystoupení na Hellfest mezi řadou dalších festivalů a sporadického turné vedoucího k pátému albu kapely.

My Sleeping Karma začala v roce 2015 vystoupením na Red Sun Festival, Madrid Stoner Fest, DesertFest Berlin a DesertFest London. Dne 29. května 2015 bylo vydáno páté album kapely s názvem "Moksha" se dvěma domácími večírky 29. května a 30. května a řadou dalších festivalových vystoupení, která budou následovat. Kapela má za to, že to je jejich nejsilnější nahrávka. Zvuk a charakter alba dokonale zapadají do oblasti instrumental progresive a ambient post rocku. Na novém albu kvarteto z Aschaffenburgu "ukazuje svou nejrozmanitější stránku: bouřlivé vlny riffů objímají křehké melodie, východní mystika má své místo a přízračné zvukové chvění vedou vedou věčné rytmy k novým obzorům". Album "Moksha" se jako vůbec první album umístilo na 69. místě v německé hitparádě prodejnosti.

Moksha je slovo pocházející ze sanskrtu a znamená "osvícení". Je to termín užívaný v hinduistických náboženstvích (známý také jako mókša či muktí) a představuje ukončení koloběhu života "samsáry", který je dle hinduismu definován konceptem reinkarnace. Mókša tak představuje poznání pravé skutečnosti a dosažení jistého stavu vysvobození, jenž nemá daleko k obdobnému stavu - nirváně - který užívají budhisté. V přeneseném slova smyslu jde o svobodu, seberealizaci a sebepoznání. K dosažení mókši si můžete vybrat jednu ze tří cest - cestu oběti (karmamárga), cestu správného chování (áčáramárga) nebo cestu spojení brahma s átmanem (džňánamárga).

Hudební myšlenkou "Moksha" bylo pokračovat v uměleckém díle a příběhu jejich předchozího alba "Soma". Příběh "Soma" byl hlavně snový svět. To se odrazilo v obalu, názvech písní a také v písních samotných. Nyní se "Moksha" snaží spojit snový svět a realitu. Přebal od Sebastiana Jerke ukazuje realitu, cestu k osvícení uprostřed (tuto cestu "chrání" i jejich předchozí obaly alb) a snový svět - neboli osvícení - nahoře.

V roce 2016 se kapela vrátila na turné po boku Mammoth Mammoth a Greenleaf na šesté turné Up In Smoke. Skupina začala nahrávat vybrané písně z tohoto turné pro nadcházející vydání.

Hlavním problémem kapely je vždy čas. Všichni mají své rodiny, také žijí v různých městech. Takže zkoušení musí být organizováno předem a v souladu se všemi jejich rodinami a potřebami. Koncem roku 2014 se navíc kytarista stal potřetí otcem. Takže potřebovali udělat delší přestávku uprostřed procesu psaní písní. Je to mimochodem i jeden z důvodů, proč nahrávání od "Soma" trvalo tři roky, než nahráli nové album. Kapela mimochodem vlastní malé studio v jejich domovském městě Aschaffenburg, kde byla nahrána všechna alba. Studio je vybaveno dvěma RME fireface AD/DA převodníky a počítačem na bázi Mac s Logic Audio pro míchání různých signálů.

Na rok 2015 si naplánovali několik koncertů, hlavně v létě, a krátké turné na podzim. Dokonce předskakovali takovým jménům jako Monster Magnet nebo Brant Bjork. V roce 2017 byli na turné společně s přáteli Color Haze. Jejich vystoupení v Berlíně bylo natočeno malým videotýmem s názvem "Macabre Pariah" a je k dispozici na Youtube. My Sleeping Karma oznámili vydání živého alba 24. února 2017. Jmenuje se "Mela Ananda", v překladu přímo "shromáždění blaženosti". Tento název zvolili, protože své koncerty vnímají jako "radostná setkání" přátel, fanoušků a hudebníků. Všechny skladby byly zaznamenány během různých show Marco Naumannem během "Up In Smoke Tour" v únoru 2016. Celý artwork obsahuje 8-stránkový digipack nebo gatefold LP a také velmi speciální DVD "Let's Give It A try" (videodokument o 10 letech My Sleeping Karma) plus My Sleeping Karma živě v Rockpalast v Kolíně nad Rýnem z roku 2014. V roce 2018 byli ohlášeni na 50. letém výročí legendárního Burg Herzberg Festivalu, největšího evropského hippie festivalu, a také na legendární Freak Valley Festival.

Dne 26. července 2019 bude oznámeno, Krátce po vystoupení na Hellfestu 2019, že My Sleeping Karma zruší řadu koncertů, protože bubeník kapely byl konfrontován s vážným problémem rakoviny, který vyžadoval okamžitou léčbu. Taková šokující zpráva je rozhodně naprostou jinou životní situací a všichni si jistě umějí představit, čím on a jeho milovaní od toho dne procházejí. S těžkým srdcem musela kapela zrušit nadcházející festivalová vystoupení na Lake on Fire Festival 2019, SonicBlast Moledo 2019 a German Kultrock Festival - Balver Höhle (Sauerland).

V červenci 2020 skupina oznámila, že začala pracovat na novém studiovém albu a že v srpnu 2020 vyrazí na tři dny turné, které bude zahrnovat vystoupení na švýcarském Palp Festivalu. Na začátku roku 2022 My Sleeping Karma oznámili, že jejich šesté album bylo dokončeno.

Jak mnozí umělci zažili, roky 2020 a 2021 tvrdě zasáhly celý hudební a kulturní průmysl. I My Sleeping Karma skutečně čelili této umělecké propasti. Skupina, která vznikla téměř před 20 lety jako silné pouto nejlepších přátel od té doby se stálou sestavou, nashromáždila neuvěřitelně úspěšný zpětný katalog pěti vysoce uznávaných nahrávek a živého alba z roku 2017, stejně jako rozsáhlé turné na mnoha vyprodaných místech a prestižních festivalech, které je označily za jednu z nejrespektovanějších instrumentálních post- a hypnotických rockových kapel v rámci komunity těžké hudby. My Sleeping Karma uzavírající sedmiletou mezeru od svého posledního studiového alba "Moksha" a vydají 29. července 2022 svou dosud nejemotivnější, nejhlubší a nejtemnější desku inspirovanou tragickými událostmi.

Dne 19. června kapela oznámila, že jejich nové album "Atma" vychází 29. července 2022. Album je o příběhu lidstva z duchovního hlediska. "Átma"“ nebo také "Átman" je sanskrtské slovo, které se vztahuje k (univerzálnímu) "Já" neboli sebeexistující podstatě jednotlivce, na rozdíl od ega, mysli a ztělesněné existence. Popisuje (absolutní) já, nezničitelnou a věčnou podstatu ducha a je často překládáno jako "duše". Nemoc, smrt a existenční strach přivedly kapelu do bodu v hudbě a životě, kdy byli blízko k rozchodu. Ale jejich vůle přežít byla zaznamenána na "Atma", nahrávce, o níž si kapela ani nebyla jistá, že spatří světlo světa, když na ní v roce 2017 začala pracovat, a pokud ano, nikdy to nebylo pro průmyslový prodej slávu nebo úspěch. Přebal zachycuje konec tohoto příběhu, kde lidstvo zahnulo za roh a dokázalo znovu žít v souladu se svou spiritualitou a přírodou. Ganéša představuje tohoto nově probuzeného lidského ducha, který osvobozuje svět i sám sebe z jeho kůry egoismu, sebezničení, krutostí a (vnitřních i vnějších) válek.

Video k novému singlu "Mukti" z připravovaného alba "Atma" vyšlo 29. července 2022. V době, kdy se většina zpráv jeví jako negativní, se každý může rozhodnout, kam zaměří pozornost. Univerzální zákon říká, že energie vždy následuje pozornost. Nasměrováním naší pozornosti k pozitivním věcem můžeme odebírat energii negativním. To je způsob, jakým může každý jednotlivec přispět malým dílem k uzdravení. "Mukti" znamená osvobození, uvolnění, zkušenost nejvyššího míru a přesně ukazuje na tuto možnost volby.

Většina ze šesti skladeb alba se blíží délce 10 minut a září osobitým způsobem, od křišťálově čistých intro z jiného světa přecházejících do hořkosladkých melodií zranitelné krásy až po impozantní zvukové sféry fascinující tíže se strhujícími spodními proudy. Skladby, jako je hlavní singl "Prema", překvapí širokým zvukovým spektrem od tvrdých rockových momentů, ambientních vibrací a synth post-rockové majestátnosti, které přemosťují majestátní texturu a rychlou dynamiku. Na písních jako "Mukti" je okamžitě zřejmé, že "Atma" není jen další nová deska My Sleeping Karma, je to nekonečná temnota, zoufalství a smutek, které zuřivě pohání německý kvartet na studiovém albu číslo šest. "Atma" vypráví příběh jejich životů, zpracovává trauma z osobních tragédií, nejhlubší bolesti a strachu čtyř nejlepších přátel, kteří prožívají nejtemnější dny od existence kapely. Jak jednou řekl Dave Wyndorf, My Sleeping Karma je umění - jejich nová, katarzní deska nejen zachycuje duch doby, ale zanechává trochu světla pro naději, lásku, krásu a sílu uprostřed všech ošklivých stránek našich zranitelných životů.

Dne 12. října 2022 kapela s těžkým srdcem oznámila, že prozatím nebude moci letos odehrát více koncertů/festivalů. Bohužel jejich bubeník Steffens se více než tři roky potýká s těžkou rakovinou a naléhavě potřebuje další lékařské ošetření. Všichni doufají, že se někdy v roce 2023 opět uvidí s více nově nasbíranými silami a srdcem plným radosti na pódiích.

Zpět
Členové:
Seppi - Guitars
Steffen - Drums, Percussion
Matte - Bass
Norman - Keyboards
Bývalí členové:


Členové
(celým jménem Seppi)
(Narozen ***, Germany)
Guitars


Seppi je německý hudebník a hráč na kytaru. Je nejznámější jako člen kapely My Sleeping Karms. Byl také členem kapely The Great Escape (1998-2001), předchůdkyně My Sleeping Karms.Členové
(celým jménem Steffen Weigand)
(Narozen ***, Germany)
Drums, Percussion


Steffen je německý hudebník a hráč na bicí a perkuze. Je nejznámější jako člen kapely My Sleeping Karms. Byl také členem kapely The Great Escape (2001-2006), předchůdkyně My Sleeping Karms.


Členové
(celým jménem Matthias "Matte" Vandeven)
(Narozen ***, Germany)
Bass


Matte je německý hudebník a hráč na basovou kytaru. Je nejznámější jako člen kapely My Sleeping Karms. Byl také členem kapely The Great Escape, předchůdkyně My Sleeping Karms.

Je také majitel rezervační agentury Sound Of Liberation (SOL) a organizátor Desertfest Berlin. Spolu se svým kolegou Peterem také vyrábějí efektové pedály značky Demon Pedals.

Matthias Vandeven je zakladatel Sound of Liberation (SoL), kterou založil v roce 2005 a stal se tak základním kamenem evropské stoner scény. S touto agenturou pořádá turné po Evropě pro více než 40 kapel z celého světa a ve svém seznamu májí i velmi prestižní jména jako Color Haze, Brant Bjork, Orange Goblin, Wo Fat, Truckfighters, Lowrider a mnoho dalších. Také organizují nebo spolupracují s mnoha referenčními stoner festivaly v Evropě, jako je DesertFest Berlin a Antverpy, Stone from the Underground, Up In Smoke a dalšími.

Členové
(celým jménem Norman Mehren)
(Narozen ***, Germany)
Keyboards, Soundboard


Norman je německý hudebník a hráč na klávesové nástroje. Je nejznámější jako člen kapely My Sleeping Karms.

Zpět
Studiové desky:
2022 Atma
2015 Moksha
2012 Soma
2010 Tri
2008 Satya
2006 My Sleeping Karma
Ostatní nahrávky:
2017 Mela Ananda - Live (live)
Skupina:
Seppi - Guitars
Steffen - Drums
Matte - Bass
Norman - Keyboards
Hosté:
Diskografie Atma
CD, vyšlo 29. července 2022, Napalm Records Handels Gmbh, NPR90DGS (Europe)

Seznam skladeb:
01. Maya Shakti (9:14)
02. Prema (7:53)
03. Mukti (6:42)
04. Avatara (9:42)
05. Pralaya (6:57)
06. Ananda (8:17)
Total Time: (48:03)

Earbook - 10InchBonus:
Side A: Bonus/interlude - Lila (5:56)
Side B: Drannel Xu llop - Remix (8:24)

All Songs written: My Sleeping Karma
Recorded and Produced: Steffen at New Life Studio Erlenbach am Main
Mastered: Andreas Balaskas at at Masterlab Studios (www.masterlab.de)
Cover Artwork: Sebastian Jerke (www.sebastianjerke.de)

Skupina:
Seppi - Guitars
Steffen - Drums, Percussion
Matte - Bass
Norman - Keyboards
Hosté:
Michael Olsen - Cello (07)
Paul Weis - Brass
Simon Straub - Brass
Diskografie Moksha
2LP/CD, vyšlo 9. června 2015, Napalm Records, NPR 591 (Europe)

Seznam skladeb:
01. Prithvi (6:29)
02. Interlude 1 (2:36)
03. Vayu (5:55)
04. Interlude 2 (1:45)
05. Akasha (6:12)
06. Interlude 3 (1:48)
07. Moksha (9:37)
08. Interlude 4 (2:17)
09. Jalam (8:25)
10. Interlude 5 (2:21)
11. Agni (6:31)
Total Time: (53:56)

All Songs Written: My Sleeping Karma ewxcept Interludes 01,02,04 and 05
Interlude 01 "Panchakshara": Rene Hoffmann (Wight) and Tobias Blum
Recorded at Wasted Life Audio Studio, Darmstadt 2014
Interlude 02 and 04: Christoph Hessler (The Intersphere)
Recorded at Songs Of The Century, Aschaffenburg
Interlude 05: David Eering (The Machine)
Recorded and Produced: Steffen at Mjusix Studio Aschaffenburg
Mastered: Andreas Balaskas at at Masterlab Studios Berlin
Cello on 07 recorded at Uncomfortable Silence Studio Toronto, Canada
Brass arrangement: "Trompauli" Weis
Soundboard: Norman
Coverartwork: Sebastian Jerke (www.sebastianjerke.de)

Skupina:
Seppi - Guitars
Steffen - Drums
Matte - Bass
Norman - Keyboards
Hosté:
Diskografie Soma
Vyšlo 9. října 2012, Spinning Goblin Productions, NPR 447 LP (Germany)

Seznam skladeb:
01. Pachyclada (8:43)
02. Interlude 1 (1:37)
03. Ephedra (7:10)
04. Interlude 2 (2:31)
05. Eleusine Coracana (7:37)
06. Interlude 3 (2:09)
07. Saumya (6:47)
08. Interlude 4 (1:15)
09. Somalatha (6:52)
10. Interlude 5 (2:15)
11. Psilocybe (8:04)
Total Time: (58:00)

Bonus tracks:
12. Interlude By Sheyk RAleph (3:28)
13. Glow 11 (Holzner & Kaleun Remix) (9:24)
Total Time: (67:52)

All Songs Written: My Sleeping Karma
Recorded and Produced: Steffen at Mjusix Studio Aschaffenburg
Mastered: Andreas Balaskas at Masterlab Studios (www.masterlab.de)
All Strings: sheyk rAleph
Coverartwork Sebastian Jerke (www.sebastianjerke.de)

Skupina:
Seppi - Guitars
Steffen - Drums
Matte - Bass
Norman - Keyboards
Hosté:
Diskografie Tri
Vyšlo 26. března 2010, Elektrohasch Records, Elektrohasch 141

Seznam skladeb:
01. Brahama (7:37)
02. Parvati (2:02)
03. Tamas (5:34)
04. Sattva (3:04)
05. Shiva (5:19)
06. Vishnu (2:18)
07. Lakshmi (6:09)
08. Rajas (1:58)
09. Sarasvati (6:04)
Total Time (40:05)

All Songs Written: My Sleeping Karma
Recorded and Produced: Steffen at Mjusix Studio Aschaffenburg
Mastered: Andreas Balaskas at Masterlab Studios (www.masterlab.de)
Coverart LP: Arnd Schallenkammer
Coverart CD: Denny Münster

Skupina:
Seppi - Guitars
Steffen - Drums
Matte - Bass
Norman - Keyboards
Hosté:
Karin Wiessler - Vocals (07)
Diskografie Satya
Vyšlo 6. dubna 209, Elektrohasch Records, EH126 (Germany)
LP 2009, Elektrohasch Records, EH126 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Ahimsa (5:12)
02. Interlude 1 (3:12)
03. Satya (7:51)
04. Interlude 2 (1:32)
05. A-Steya (7:14)
06. Interlude 3 (1:41)
07. Svaatanya (6:48)
08. Interlude 4 (1:15)
09. Brahmacharya (7:14)
10. Apangraha (6:48)
11. Interlude 5 (1:41)
12. Sandi (8:06)
Total Time: (58:34)

All Songs Written: My Sleeping Karma
Recorded and Produced: Steffen at Mjusix Studio Aschaffenburg
Mastered: Andreas Balaskas at Masterlab Studios (www.masterlab.de)
Illustration: Arnd Schallenkammer
Final Artwork: Steffen

Skupina:
Seppi - Guitars
Steffen - Drums
Norman - Keyboards, Second Guitar (06)
Matte - Bass
Hosté:
Diskografie My Sleeping Karma
Vyšlo 5. prosince 2006, Elektrohasch Records, Elektrohasch 120

Seznam skladeb:
01. Intention (9:19)
02. 23 Enigma (6:43)
03. Hymn 72 (4:58)
04. Glow 11 (7:52)
05. Drannel Xu LIop (7:11)
06. Eightfold Path (8:11)
Total Time: (44:14)

All Songs Written: My Sleeping Karma
Recorded, Produced and Mastered: Steffen at Mjusix Studio Aschaffenburg
Remastered: Andreas Balaskas at Masterlab Studios (www.masterlab.de)
Front Cover painted: Seppi
Coverart: Steffen


Skupina:
Seppi - Guitars
Steffen - Drums
Norman - Keyboards, Second Guitar (06)
Matte - Bass
Hosté:
Diskografie Mela Ananda - Live
Vyšlo 24. února 2017, Napalm Records, NPR 702 vinyl (Austria)

Seznam skladeb:
01. Prithvi (6:43)
02. 23 Enigma (6:48)
03. Glow 11 (7:43)
04. Ephedra (6:46)
05. Vayu (5:05)
06. Akasha (6:45)
07. Brahama (8:12)
08. Psilocybe (8:23)
09. Tamas (5:45)
Total Time: (62:14)

Recorded: Marco Naumann during Up In Smoke Tour Vol.6 in February 2016
Recording locations Paris (Divan Du Monde), Antwerpen (Trix) and Stuttgart (Universum)
Mixed and produced: Steffen at Mjusix Studio Aschaffenburg
Mastered: Andreas Balaskas at Masterlab Studio Berlin (masterlab-online.de)
Coverartwork and Layout: Sebastian Jerke (www.sebastianjerke.de)
'Mela Ananda' (which translates to "a gathering of bliss") is the first live record in MY SLEEPING KARMA's decade-long career. The concert atmosphere provides a healthy dose of enchantment which adds even more delight to the band's highly regarded brand of psychedelic rock. These reckless, heavy rockin', multi-layered melodies will make you groove, freak out and dream away. The CD is presented in a digipack.

Zpět
Turné kapely:
2007 - 2007 German Tour (With Brant Bjork and The Bros)
2008 - October 2008 German Tour
2009 - 2009 European Tour (With The Atomic Bitchwax)
2010 - Spring 2010 European Tour (Select dates with Brant Bjork)
2011 - Up In Smoke III (With Lonely Kamel, Samsara Blues Experiment, The Machine)
2012 - Spine of God 20th Anniversary Tour (With Monster Magnet)
2013 - MSK Goes Russia
2013 - Fall European Tour 2013
2014 - Russia Part II
2014 - 2014 European Tour
2016 - Up In Smoke VI (With Mammoth Mammoth, Greenleaf)
2017 - 2017 European Tour (With Colour Haze)
2020 - August 2020 Mini-Tour


Zpět
Oficiální stránky:
https://www.mysleepingkarma.de/my-sleeping-karma
https://mysleepingkarma.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/MySleepingKarma/

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  18.10.2022 
Menu Poslední aktulizace: 18.10.2022
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!