Legend Of The Seagullmen - progressrock.cz


Zpět
LEGEND OF THE SEAGULLMEN jsou další z řady superskupin. Tuto tentokrát tvoří třeba bubeník Danny Carey z Tool či kytaristé Brent Hinds z Mastodon a Dimitri Coats z Off!. Na "Legend Of The Seagullmen" se rozhodli představit téměř bájný muzikálový příběh z prostředí širých oceánů v syrovém metalovém pojetí. Legend of the Seagullmen je žánr zničující superskupiny vytvářející konceptuální rock'n'rollové hymny epických rozměrů.

LEGEND OF THE SEAGULLMEN vznikli už v roce 2015. Superkapelu utvořili bubeník Danny Carey z TOOL, kytarista Brent Hinds z MASTODON a kytarista Dimitri Coats z OFF!. Skupina se začala scházet poté, co se Hayward spřátelil s Hindsem a najal Mastodon, aby pracovali na soundtracku k filmu Jonah Hex. Hinds představil Haywarda Dryerovi, který již zmapoval spletitou mytologii obklopující Krále boha racků (Seagull God King) trvající věčnost s časovou osou 400 000 let do minulosti a budoucnosti, která je představena na desce. A semínko, které se stalo Legendou o Seagullmenech, začalo klíčit, když se Haywardův soused z Hollywood Hills a dlouholetý kamarád z jamování Carey přidali stejně jako ostatní členové. Díky tomu, že Hayward uplatnil své horlivé vypravěčské schopnosti, které vypiloval během let filmování, dali oba hlavy dohromady, aby vykouzlili živé postavy a námořní témata, která naplňují osm širozáběrových, přehnaných ód na slané hlubiny.

Podle Davida "Doctora" Dryera se původně rozhodli udělat spíše filmový projekt. Když pak David o tom s Jimmym začal vážně přemýšlet, chvíli po jejich prvním setkání se spojili přes westerny. David je velkým fanouškem starých westernů a Jimmy režíroval Jonah Hex a měl obrovskou knihovnu starých westernů, takže se do toho pustili. Jednou v noci byli v baru a David přišel s nápadem na Deep Sea Diver a řekl: "Jak se ti zamlouvá myšlenka napsat námořní western?" A Jimmy řekl: "Okamžitě pojďte ke mně domů!" Bylo to dílem okamžiku.

Tehdy superskupina vydala dvě písně "Ship Wreck" a "The Deep-Sea Diver". Obě si nakonec našly později cestu i na debutové eponymní album. Pak o ní ale dva roky nebylo slyšet až doteď. Po dvouletém spánku nyní ohlásili silvestrovský koncert s PRIMUS a na sociálních sítích začali lákat na debutové album.

Čerstvě totiž LEGEND OF THE SEAGULLMEN ohlásili, že vystoupí před PRIMUS na silvestrovském koncertu, který se koná 31. prosince 2017 v oaklandském Fox Theater. Na Instagramu se navíc objevila fotka, kde Danny Carey přebírá testovací vinyl nového debutového bezejmenného alba, na jehož tvorbě se podle daného příspěvku měl podílet také kytarista Troy Van Leeuwen z Queen Of The Stone Age.

Co vlastně čekat od metalových harcovníků, jakými jsou členové zvučných uskupení Tool či Mastodon? Album trochu klame a ani po poslechu není úplně zřejmé, zda je to celé vlastně takový sranda projekt, nebo hudebně zcela vážně pojaté dílo. Deska překvapí plnou řadou zvuků dokreslujících atmosféru výprav na moře. Filmovost písní tak podtrhává praskání dřevěné lodi, šplouchání vln nebo kvílení větru. Hudba samotná nabízí zemitý metal zasazený někam mezi stoner a heavy odnože.

Koncept, který skupina sleduje, sahá až k bratrům Frankovi, Chrisovi a Davidovi "Doctor" Dreyerovým. Koncept vypráví 400 000 let starý příběh s piráty, námořníky, rockovou kapelou a mýtickými mořskými tvory. Bratři Dreyerové uvádějí tento koncept v divadlech již několik let. Na konci roku 2000 se k nim přidal kytarista Mastodon Brent Hinds, který se přátelil s Davidem Dreyerem. Skupina se poprvé setkala v únoru 2015 při online vystoupení paro magazín MetalSucks jako společný projekt Brenta Hindse a bubeníka Tool Dannyho Careyho. Dalšími členy byli kytarista Dimitri Coats (Off!, Burning Brides) a režisér Jimmy Hayward. Hudebníci zpřístupnili písně "The Deep-sea Diver" a "Ships Wreck" jako stream ke stažení zdarma.

Sestava byla oznámena v říjnu 2017. Zpěvákem se stal David "Doctor" Dreyer. Kytarista Jimmy Hayward, baskytarista Pete Griffin (Giraffe Tongue Orchestra, Zappa Plays Zappa) a Chris Digiovanni se připojil se syntezátory. Bohužel Dimitri Coats již nebyl součástí kapely z neznámých důvodů. Dne 31. prosince 2017 kapela odehrála svůj první koncert v Oaklandu jako předskokani pro Primus. Jelikož se Brent Hinds z rodinných důvodů nemohl zúčastnit, zastoupil jej kytarista Primus Larry La Londe. Dne 9. února 2018 kapela vydala své debutové album "Legeng Of The Seagullmen" prostřednictvím Dine Alone Records. BothMetal Hammer Awards 2018, Legend of the Seagullmen byl nominován za nejlepší debutové album. Cenu však získala kapela Phil Campbell and the Bastard Sons.

Zatímco úvod je spíš rozpačitý a skladby "We Are The Seagullmen" a "The Fogger" nenaznačují, že by superskupina skrývala významnější potenciál, balada "Curse Of The Red Tide" díky působivé gradaci nabídne pravé překvapení. "The Fogger" je mystický vodní příběh o The Seagullmenovi, představovaném bubeníkem Dannym Careym. Plíží se po oceánu a hledá ty, kteří je využívají, zneužívají a znečišťují, a svým třetím okem se zabývá smrtící spravedlností, zatímco trhá tváře z lebek, stejně jako to dělá při trestuhodném a krásně komplexním sólu na bicí uprostřed písně během koncertu. Sólo exploduje do zběsilého závěru a nenechá nikoho na pochybách o karmické spravedlnosti a čisté divoké síle "The Fogger"!

Ve zbytku stopáže se pak střídají svižnější kousky s klidnějšími, ale zvukově se "Legend Of The Seagullmen" drží stále stejného syrového heavy metalu. Právě dřevní zvuk v kombinaci z filmovostí a až teatrálností příběhu působí až příliš kontrastně. Mýtické texty společně s vesměs průměrným metalem dělají dojem spíš vysněného projektu pro pobavení než váženého díla. Debut této superskupiny tak vyznívá trochu rozpačitě a nedotaženě. Pro fanoušky citovaných kapel to ale může být příjemné zpestření. Uvidíme, zda se uskupení zase někdypozvedne.

Zpět
Členové:
Brent Hinds - Guitars (MASTODON)
Danny Carey - Drums, Percussion (TOOL)
David 'The Doctor' Dreyer - Vocals
Jimmy Hayward - Guitars, Vocals (Kyuss, QOTSA, Jonah Hex)
Peter Griffin - Bass (Dethklok, Zappa Meets Zappa)
Chris "Mad Dog" DiGiovanni - Synthesizers, Keyboards
Bývalí členové:
Dimitri Coats - Guitars (OFF!, BURNING BRIDES)


Členové

(celým jménem William Brent Hinds)
(Narozen 16. ledna 1974, Pelham, Alabama, United States)
Guitars, Vocals


Brent Hinds je americký hudebník nejznámější jako člen metalové skupiny Mastodon z Atlanty v Georgii, kde sdílí kytarové povinnosti s Billem Kelliherem a vokální povinnosti s Troyem Sandersem a Brannem Dailorem. Raisa Moreno a Brent Hinds jsou zasnoubeni od zasnoubení 28. dubna 2017 již déle než 4 roky, když požádal svou přítelkyni o ruku na pódiu v Birminghamu, Alabama právě 28. dubna.

Hinds je také hlavním kytaristou a zpěvákem surfabilly kapely Fiend Without a Face a podílí se na dalších projektech, včetně klasických rockových kapel The Blood Vessels, West End Motel, Four Hour Fogger (jako basista), The Last of the Blue Eyed Devils, Giraffe Tongue Orchestra a Legend of the Seagullmen.

Hinds odešel z Alabamy do Atlanty ve státě Georgia ve snaze o hudební kariéru. V té době potkal Troye Sanderse, budoucího člena Mastodon. Podle Sanderse "bydlel ve své dodávce dalších pět let" a stal se členem tehdejší Sandersovy kapely Four Hour Fogger. Na první zkoušce, kterou s touto kapelou absolvoval, se prý "ukázal tak vyzáblý, že ani nemohl hrát". V raných letech kapely Mastodon Hinds pracoval totiž jako tesař na plný úvazek, když právě necestoval na podporu kapely.

Jakmile se Four Hour Fogger rozpadli, oba se drželi spolu a nakonec se seznámili s Brannem Dailorem a Billem Kelliherem na koncertě High on Fire. Tito čtyři začali nový hudební podnik v roce 2000 s tehdejším zpěvákem Ericem Sanerem, koncertovali po jižních státech USA, pracovali 40 hodin týdně a věnovali se kapele ve svém volném čase. Úspěch kapely v hlavním proudu ale následoval poté, co Saner opustil skupinu, což Hindse posunulo do popředí nejen jako kytaristu, ale také jako zpěváka, jehož povinnosti sdílel se Sandersem.

Hinds se nadále soustředil na Mastodon, přičemž většinu času trávil na turné nebo ve studiu. Rád také propaguje svou méně známou psychedelickou rockabilly kapelu Fiend Without a Face a svoji klasickou rockovou skupinu Blood Vessels. Hinds složil také partituru pro film o Jonahu Hexovi.

V roce 2007 Hinds a Kelliher vyhráli cenu Metal Hammer Golden Gods za nejlepší drtičky, vůbec první cenu Mastodon. Dne 7. června 2011 Hindsovy projekty Fiend Without a Face a West End Motel vydaly debutové studiové album na společném 2CD.

V roce 2012 založil Hinds superskupinu Giraffe Tongue Orchestra s dalším kytaristou Benem Weinmanem ze známých The Dillinger Escape Plan, bývalým baskytaristou Jane's Addiction Ericem Averym a bývalým bubeníkem The Mars Volta Thomasem Pridgenem. V roce 2016 jim vyšlo album "Broken Lines".

Hinds začal v roce 2015 také spolupracovat s psychedelickou rockovou superskupinou Legend of the Seagullmen spolu s Dannym Careym z Tool a dalšími hudebníky. Jejich eponymní debutové album vyšlo 9. února 2018 u Dine Alone Records.

Členové

(celým jménem Daniel Edwin "Danny" Carey)
(Narozen 10. května 1961, Lawrence, Kansas, USA)
Drums, Percussion, Vocals


Daniel Carey je americký bubeník a instrumentalista nejznámější pro svou práci v americkém grammy oceňované progresivní metalové kapele Tool. Kromě toho se objevoval na albech umělců jako Zaum, Green Jelly, Pigface, Skinny Puppy, Adrian Belew (ex-King Crimson), Carole King, Collide, Lusk nebo Melvins.

Danny se narodil se v Lawrence v Kansasu a první setkání s bicími u něj proběhlo v deseti letech, když se připojil ke školní skupině a absovoval soukromé lekce na bicí. O dva roky později Carey začala cvičit na pravé bubenické sestavě. V posledním ročníku střední školy v Paola v Kansasu se Carey připojil k středoškolské jazzové skupině a začal studovat hru na bicí pod vedením Bena Kelsema speciálně pro výcvik jazzových bicích. Jazz u něj později sehrál velkou roli při jeho charakteristickém přístupu k bicím přechodem do rockového prostředí. Když Carey postupoval přes střední školu a pozdější vysokou školou na univerzitě v Missouri-Kansas City, začal rozšiřovat své studium bicích nástrojů s teorií na principech geometrie, vědy a metafyziky a také se ponořil do Sacred Geometry a některých skrytých aspektů života a okultismu. Carey také hrál jazz, když navštěvoval školu a sbíral zkušenosti v jazzové scéně v Kansas City.

Po škole kamarád a spoluhráč přesvědčili Careyho, aby odešel z Kansasu do Portlandu v Oregonu, kde krátce působil v různých kapelách, než se přestěhoval do Los Angeles, kde byl připraven uvést se jako studiový bubeník s Carole Kingem a naživo vystupoval s Pigmy Love Cirkus. Hrál také v Green Jelly jako Danny Longlegs a natočil s nimi album "Cereal Killer". Později si ale našel cestu k Tool poté, co uslyšel zpěváka Maynarda Jamese Keenana a kytaristu Adama Jonese a zkoušel s nimi místo bubeníků, které pozvali na konkurz, ale nikdy se neukázali. Kromě svého nástroje si Carey také najde čas na další projekty nové i starší, jako je Legend of the Seagullmen, Pigmy Love Circus, Volto! a Zaum.


Třebaže se Carey oficiálně nepřihlásil k žádné konkrétní filozofií nebo náboženství, projevil hluboký zájem a porozumění pro magické umění - mezi nimi i k různým okultním učením. Enochian symboly, geometrické vzory a speciální symbolické perkusivní zařízení jsou připojeny na jeho soupravě bicích. Je také sběratelem knih prvního vydání Aleistera Crowleyho, stejně jako knih jednoho z Crowleyho inovativnějších studentů Kennetha Granta.

Členové David 'The Doctor' Dreyer
(Narozen ***)
Vocals


David Dryer je americký zpěvák, textař a spoluzakladatel superskupiny Legend Of The Seagullmen, když se hlaně spolupodílel na scénaři budoucí koncepční nahrávky.

Žádné jeho další aktivity nejsou známy.

Členové Jimmy Hayward
(rodné jméno James Hayward)
(Narozen 17. září 1970, Kingston, Ontario, Canada)
Guitars, Vocals, Director


Jimmy je v Kanadě narozený americký filmový režisér, scenárista a animátor. Je znám pro své animace ve filmech pro Pixar jako "Toy Story" (1995), "Monsters Inc" (2001), "Finding Nemo" (2003) a režírování filmů "Horton Hears A Who!" (2008), "Jonah Hex" (2010) a "Free Birds" (2013).

Hayward se narodil v Kingstonu, Ontario, Kanada. Již v mladém věku začal Hayward svou kariéru v Mainframe Entertainment animováním a režií reklam, byl jedním z původních animátorů televizního seriálu ReBoot. Během své kariéry pracoval ve studiích Pixar Animation Studios, 20th Century Fox a Blue Sky Studios a byl animátorem filmů "Toy Story", "A Bug's Life", "Toy Story 2", "Monsters, Inc." a "Finding Nemo". Byl sekvenčním režisérem a konzultantem příběhu pro "Robots".

Jeho studiovým režijním debutem byl film "Dr. Seuss' Horton Hears a Who!" s Jimem Carreym a Stevem Carellem v hlavních rolích, který měl celosvětový výdělek 297 138 014 $ (k květnu 2009). Haywardův první živý akční film "Jonah Hex" byl uveden v červnu 2010.

Hayward byl také režisérem a scénaristou filmu "Free Birds" s Woody Harrelsonem, Owenem Wilsonem a Amy Poehler v hlavních rolích, který byl uveden v roce 2013, ale s nepříznivým přijetím kritiky.

Členové
(celým jménerm Peter Griffin)
(Narozen ***, New York, United States)
Bass


Pete, který vyrůstal několik mil od New Yorku, dostal svou první basu už ve třinácti a rychle si uvědomil svoji hlubokou zálibu k tomuto nástroji. Když ve věku devatenácti let zemřel Peteův raný basový mentor a idol Dan Binggelli, rozhodl se Pete zasvětit svůj život hudbě.

Pete získal bakalářský titul v oboru hudby na prestižní Northwestern University, studoval jazz a klasiku ve škole a přitom hrál rockové a popové koncerty po celém Chicagu. Den po promoci si sbalil všechny své věci do auta a odstěhoval se do Los Angeles. Tam se během několika let Pete ocitl na turné po světě s pop-rockovou kapelou Hanson nominovanou na Grammy a také na koncertech s ikonou klasického rocku Edgarem Winterem.

V roce 2006 se Pete připojil k Zappa Plays Zappa, cover kapele věnované hraní hudby Franka Zappy, kterou vedl Zappův syn Dweezil. Poté, co vyrostl v poslechu hudby Zappa, se Pete nadšeně pustil do hraní tohoto téměř nemožného materiálu s naprostou přesností a autentičností. Zappa Plays Zappa několikrát procestovali svět, v roce 2008 získali cenu Grammy a na pódiu se k němu připojili takoví legendární hudebníci jako Steve Vai, Terry Bozzio, Zakk Wylde, Tony MacAlpine, George Duke, Chick Corea, Eric Johnson, Stanley Clarke, Mike Portnoy a mnoho dalších.

Poté, co Pete téměř 6 let znovu předělával některé ze svých oblíbených skladeb, koncem roku 2011 opustil skupinu Zappa, aby se zaměřil na tvorbu nové hudby, a to jak se svou vlastní kapelou Gryphon Labs (s dalšími členy Zappa Plays Zappa), tak s dalšími hudebníky z LA v založených kapelách všech žánrů, od technického metalu po inteligentní pop. Na konci roku 2012 absolvoval Pete turné s cartoon death metalovou kapelou Dethklok z TV show Adult Swim Metalocalypse, kde vystupovali kytarista a tvůrce Brendon Small, mimořádný bubeník Gene Hoglan a kytarista Mike Keneally. Vystupuje také s kapelou Giraffe Tongue Orchestra.

Pete v současnosti žije v Los Angeles, kde pravidelně vystupuje, nahrává a vyučuje. Kromě hry na baskytaru má Pete rád komiksy, sci-fi filmy a navštěvuje umělecká muzea.

Členové Chris DiGiovanni
(Narozen ***)
Synthesizers, Keyboards, Producer, Director


Chris získal své produkční ostruhy na MTV v rychlém tempu živé akční scény v New Yorku, než se přestěhoval na západ, aby se připojil k tehdy začínajícímu CG domu Pixar. Po téměř dekádě, která zahrnovala 7 celovečerních a 8 krátkých filmů. Úsilí jeho týmu přineslo 22 nominací na Oscara, 7 Oscarů a 6 Zlatých glóbů pro Pixar.

Chris se vrátil domů do New Yorku, kde byl jmenován vedoucím produkce v Blue Sky Animation Studios ve spolupráci se Stevem Carellem a Jimem Carreym na "Dr. Seuss' Horton Hears A Who!" (20th Century Fox). V roce 2008 Starz Animation v Torontu angažovali Chrise, aby mohl pracovat po boku Tima Burtona na "9" (Focus Features) a Eltona Johna na "Gnomeo and Juliet" (Touchstone).

Spolupráce s Jimmy Haywardem jej nejspíše přivedla i k účasti na projektu Legend Of The Seagullmen.

Jako vedoucí produkce v Hawaii Animation Studios v Honolulu strávil Chris dva roky budováním tohoto CG butiku od základů a byl také partnerem Havajské univerzity při navrhování intenzivního interního animačního programu (odrážejícího program Pixar), který procházel studiem pro animaci. studentů.

Na konci roku 2011 se Chris znovu spojil s režisérem Jimmym Haywardem "Horton Hears a Who"? jako jeho první asistent režie na filmu "Free Birds" a v roce 2013 zůstal pomáhat s produkcí "Book of Life" s producenty Guillermem del Toro a Aronem. Warner ve společnosti Reel FX Animation Studios.

Posledních 6 let Chris pracoval ve společnosti Baby Giant Studios, kde je generálním ředitelem, výkonným partnerem a spoluzakladatelem. Před 3 lety Chris také spustil svou vlastní produkční společnost 8 Millimeter Entertainment a od té doby se rozšířil svoji působnost o novou nahrávací společnost 808 Vinyl.

Členové Dimitri Coats
(Narozen ***)
Guitars, Vocals


Dimitri Coats je americký hudebník, skladatel, producent a herec. V poslední době je znám jako zakládající člen superskupiny Legend Of The Seagullmen. Je take znám jako frontman hardrockové skupiny Burning Brides a jako kytarista hardcore punkové kapely Off!. The Brides vydali čtyři kritikou oceněná alba a absolvovali turné s řadou známých kapel od The White Stripes a My Morning Jacket po Audioslave a A Perfect Circle. Dimitri je skladatel a producent kapely, kterou založil s baskytaristkou Melanie Coats v roce 1999, několik let poté, co vypadl z hereckého programu na Juilliard School. Působil však také v dalších kapelách jako je Ten Commandos. Od roku 2006 je ženatý s kolegyní a basistkou kapely Burning Brides Melanií Coats.

Coatsův filmový debut byl "Passenger Side" (2009), ve kterém hraje postavu Goofuse. "Passenger Side" byl na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu vybrán jako jeden z deseti nejlepších celovečerních filmů Kanady roku 2009 a byl také oficiálním výběrem na filmovém festivalu v Los Angeles 2009 a Londýnském filmovém festivalu v roce 2009.

Jeho další rolí byl hlavní záporák v rokenrolové upírské komedii "Suck" (2009). Coats hraje Queenyho, hlavního upíra zodpovědného za přeměnu kapely The Winners na upíry. "Suck", ve kterém také hrají scénárista/režisér Rob Stefaniuk, Malcolm McDowell, Dave Foley, Alice Cooper, Iggy Pop, Henry Rollins, Jessica Paré a Moby, měl premiéru na filmovém festivalu v Torontu v roce 2009 a získal cenu People's Choice Award na filmovém festivalu ve Whistler 2009. Ve filmu zazní dvě písně z posledního alba Burning Brides "Anhedonia". Podle Rolling Stone má „Suck potenciál stát se kultovní klasikou jako The Rocky Horror Picture Show".

Coats jako zpěvák/kytarista pro Burning Brides dvakrát vystupoval s Conanem O'Brienem a jeho písně se objevily v několika filmech, televizních pořadech a videohrách, jako je Guitar Hero.

Coats hrál na kytaru na albu Chrise Cornella z roku 2007 "Carry On" a předvedl ústřední melodii k filmu o Jamesi Bondovi z roku 2006 "Casino Royale" v The Tonight Show s Jayem Leno. Coats hrál na bicí, kytaru a klavír ve dvou písních na albu "Bubblegum" Marka Lanegana. Přispěl k písni "I Got a Brand New Egg Layin' Machine" od Goon Moon, projektu Jeordieho Whitea a Chrise Gosse.

Na konci roku 2009 založili Dimitri a frontman Keith Morris (Circle Jerks/Black Flag) skupinu Off! spolu se Stevenem Shanem McDonaldem z Redd Kross a Mario Rubalcabou (Hot Snakes, Rocket From The Crypt). Coats produkoval první tři alba skupiny, na kterých se spolu s Morrisem podíleli.

Coats je také členem Ten Commandos s Mattem Cameronem (Drums, Vocals) a Benem Shepherdem (Bass) ze Soundgarden a Alainem Johannesem (Guitars, Vocals). V roce 2015 vydali svůj bezejmenný debut.

Zpět
Studiové desky:
2018 Legend of the Seagullmen
Ostatní nahrávky:Skupina:
David Dreyer - Lead Vocals
Pete Griffin - Bass Guitar
Danny Carey - Drums
Brent Hinds - Guitars
Jimmy Hayward - Guitars, Vocals
Chris "Mad Dog" DiGiovanni - Synth [Analog Synths], Piano
Dom Lewis - Cello, Piano, Orchestrated
Hosté:
Zpět Legend Of The Seagullmen
Vyšlo 9. února 2018, Dine Alone Records, DAV200 (Canada)/DA209 (USA/Europe)

Seznam skladeb:
01. We Are The Seagullmen (3:17)
02. The Fogger (5:59)
03. Shipswreck (3:56)
04. Curse Of The Red Tide (6:36)
05. Legend Of The Seagullmen (3:08)
06. The Orca (4:18)
07. Rise Of The Giant (4:52)
08. Ballad Of The Deep Sea Diver (4:52)
Total Time: (00:00)

Recorded at Dudeman Studios, at The Loft, Hollywood, at Remote Control Productions
Mixed at Sound Of Sirens Studio
Mastered at Lurssen Mastering
Arranged: Jason Finazzo
Engineer, Mixed: Toshi Kasai
Mastered: Gavin Lurssen
Illustration: Ruben Perez
Art Direction, Design, Illustration: Frank Dreyer
Photography: Pat Lascu, Rynne Stump

Zpět
Zpět
Oficiální stránky:
https://legendoftheseagullmen.bandcamp.com/
https://www.loudersound.com/reviews/legend-of-the-seagullmen-legend-of-the-seagullmen-album-review
https://dinealonerecords.com/artists/legend-of-the-seagullmen/Nahoru ProgressRock
Made by 
©  14.11.2021 
Menu Poslední aktualizace 14.11.2021
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!