Knight Area - progressrock.cz


      


  Zpět
Knight Area je holandská progresivní rocková kapela pocházející z Boskoop, Zuid-Holland, Netherlands, kterou v roce 2004 založili bratři Joop a Gerben Klazingové. Kapela existuje již téměř dvě desetiletí. Hrají melodický neo-prog se symfonickým i metalovým nádechem, něco jako těžší verze holandské legendy Kayak. Vydali řadu kreativních nahrávek, díky nimž se udrželi v centru pozornosti po boku svých krajanů, jako jsou Kayak, Flamborough Head, Like Wendy, Chris, Sky Architect, Trion, Egdon Heath a dalších.

Gerben Klazinga, hlavní tvůrčí síla kapely, téměř samostatně jako sólový projekt dal dohromady to, z čeho vznikla debutová deska Knight Area "The Sun Also Rises", pro které napsal Gerben Klazinga veškerou hudbu a na kterém se podílela řada hudebníků. Do roku 2003 operoval s řadou hudebníků, aby utřídil své hudební nápady. Mark Smit (Miracle) provedl sólové vokály, Peter van Heijningen a Jeroen Hogenboom (ex-Sangamo) nahráli sólové kytary a Ron van der Bas (Toyz) a Rickenbacker-wizard Gijs Koopman (ex-Cliffhanger) nahráli basové party. Mark van Nieuwenhuizen (ex-Sangamo) provedl některé bicí party. Hudební kolegové jako Vincent Frijdal v částech pro akustickou kytaru a Arjan Groenendijk pro části power akordů pomáhali při konstrukci základních aranží. Stephanie Lagrande také hostovala se svým pěveckým talentem. Bratr leadera Joop byl také přítomen se svoji flétnou, texty a koprodukční prací. Koncept byl soustředěn kolem chlapce, který hledá svou identitu (do jisté míry autobiografická sága). Zkušenosti jsou bohaté na několik zkoušek a soužení; přesto se mu podaří objevit rázný způsob, jak se vyrovnat se svými emocemi. Album se stalo celosvětovým úspěchem, když se debut setkal s drtivou většinou pozitivních recenzí a projekt se naladil na velmi pozitivní notu. Alba se prodalo více než 8000 kusů, což je na holandskou progresivní rockovou kapelu neuvěřitelné množství. V roce 2004 padlo rozhodnutí založit kapelu. Hudebně je kapela crossoverem mezi retro-prog a neo-prog. V prosinci 2004 se odehrál první holandský koncert Knight Area na podporu vydání jejich debutového CD, byl to trojitý prog koncert poblíž Amsterdamu s Plackband a Lady Lake. Za příznivé ohlasy byla kapela dokonce odměnila pozváním na různé koncerty po celé Evropě a následovala i živá vystoupení ve Spojených státech, včetně účasti na NEARfest v USA v roce 2005. V Evropě se kapela ukázala na mnoha sympho/prog rock pódiích v Holandsku, Belgii a Francii. V roce 2006 kapela odehrála i své první vystoupení v Německu.

Spíše než být v podstatě projektem jednoho muže, bylo hlavní změnou, kterou je třeba zaznamenat při vydání jejich druhého alba "Under A New Sign" je, že Knight Area už byli "správnou" sedmičlennou kapelou. To samozřejmě pomáhalo vzít na mysl soudržnost jednání, stejně jako to umožňuje kapele etablovat se jako živá koncertní kapela. Deska "Under A New Sign" (2007), pokračující v duchu debutu, má klasické neo progresivní charakteristiky, které vzdávají hold stálicím jako Pendragon a IQ. Svěží klávesy, vířivé struktury písní, které místy připomínají Kansas 70. let. Knight Area nejenže nezklamala, ale pravděpodobně si získala i nové fanoušky a slibovala, že bude i nadále produkovat konzistentní neo prog, o kterém by se jednoho dne mohli zmiňovat stejným dechem jako s legendami subžánru. Toto album získalo vynikající recenze jak na národní úrovni, tak v zahraničí. Propagační turné zavedlo kapelu znovu do Spojených států, včetně vystoupení na festivalu v Greensboro a na několik evropských festivalů a koncertů.

V roce 2008 kapela odehrála své první vystoupení ve Velké Británii a absolvovala i úspěšné koncerty na hlavních festivalech v Německu, Night of the Progs v Loreley, a Kanadě FMPM, Montreal. Původně měla kapela 7 členů, ale kvůli osobním okolnostem byla zredukována na 5-člennou formaci. V této sestavě kapela vydala v roce 2009 své koncepční album "Realm Of Shadows", které je považováno mnohými za jejich nejlepší počin. V tomto roce vystupovala na hlavních festivalech jako ProgPower Europe, Prockfest a Classic Rock Society Octoberfest (UK). Živá nahrávka z koncertu v Alpen ad Rijn (NL) se objevila v roce 2010 jako dvojalbum "Rising Signs From The Shadows". V roce 2010 kapela vystoupila na festivalu Slottsskogen (Švédsko).

V roce 2011 skupina vydala své čtvrté studiové album "Nine Paths", které mixovali a masterovali slavní Neil Kernon a Alan Douchess. Na albu se v jedné skladbě podílela jako speciální host zpěvačka Charlotte Wessels z holandské prog metalové kapely Delain. Knight Area propagovali i toto album krátkým turné po USA a měle i vystoupení na festivalech iO Pages (Nizozemsko) a ProgSud ve Francii. V dubnu 2012 skupina oznámila, že kytarista Mark Vermeule kapelu opustí. Mark se chtěl více soustředit na rodinu a kariéru, a tak cítil, že se nemůže kapele odevzdat na plných 100 %. Mark s nimi i nadále živě vystupoval, dokud si nenajdou správného nástupce.

Po krátkém turné v USA v květnu 2012 kapela oznámila nahrazení Vermeuleho Markem Bogertem. V prosinci 2012 bylo oznámeno, že baskytarista Gijs Koopman již není součástí skupiny, odešel kvůli osobním problémům. Na začátku roku 2013 tak rockový veterán Peter Vink (ex-Q65, Finch, Ayreon) nahradil Gijse Koopmana. Nováčci kapele dodali těžší, plnější zvuk, který je jasně slyšet na EP "Between Two Steps", které vyšlo v září 2013. Toto EP vyšlo možná jako způsob, kterým představit nové členy a jejich nový zvuk fanouškům kapely. Knight Area se postupně změnila na tvrději znějící kapelu s ozvěnami raných Dream Theater.

V roce 2012 kapela koncertovala po východním pobřeží USA. Během festivalu iO Pages 2012 v Holandsku kapela obdržela "Prog Award 2012“ za album "Nine Paths". Cenu předával Ryo Okumoto ze slavnějších Spock's Beard. V témže roce se objevila i na na festivalech jako Rock ITtervoort na Progmotion Festival (Nizozemsko).

Dne 14. října 2014 kapela vydala páté album "Hyperdrive“. Album mixoval Joost van den Broek (mimo jiné After Forever, Ayreon, Star One). Arjen Anthony Lucassen (Ayreon, Star One) přispěl na album hrou na kytaru v jedné skladbě. Páté album Knight Area, které zároveň zahajuje svoji novou sestavu, s příchodem Marka Bogerta na kytaru a Petera Vinka na baskytaru (ten funguje i v rámci Star One, projektu Arjena Lucassena, který také využil příležitosti vytvořit malé vystoupení jako host tohoto opusu). Album mixoval Joost van den Broek, dříve známý pro svou práci s After Forever, Ayreon a Staqr One a dalšími. Ohromující umělecké díla vytvořil Gustavo Sazes, který je znám svojí prací pro umělce, jako jsou James LaBrie, Kamelot, Manowar, Firewind a Arch Enemy.

Ve dnech 9. a 10. dubna 2015 kapela poprvé zahrála živě v Polsku jako support pro kapelu Arena (UK). Koncert v Katovicích z 9. dubna 2015 byl zaznamenán společností Metal Mind Productions a vydán na CD/DVD v září 2015 pod názvem "Hyperlive".

V letech 2015-2016 kapela dokončila nahrávání šestého studiového alba "Heaven And Beyond", které vyšlo v únoru 2017 na CD i na vinylu. Album má více těžkých prog a prog metalových podtextů než jejich čtyři předchozí nahrávky. Písně byly nahrány ve studiu BOEM v Nizozemsku, produkovali je Knight Area, mixoval je Joost van den Broek (After Forever, Epica, Star One) a masteringu se ujal Peter Brussee v Q-point. S "Heaven And away" našli Knight Area dobrou rovnováhu mezi dočasným zvukem "Hyperdrive" a původním zvukem starších alb. Na albu najdete jak symfonické písně, tak tvrdší neoprogové skladby s perfektně vyváženými kytarami a klávesami. "Heaven And Beyond" obsahuje 11 skladeb s celkovou minutáží cca 62 minut.

Po několika měsících psaní materiálu v prosinci 2018 pro sedmé studiové album Knight Area se Gerben Klazinga, Mark Bogert, Pieter van Hoorn a Peter Vink rozhodli rozdělit své cesty s Markem Smitem, který je od začátku kapely v roce 2003 zpěvákem Knight Area. Mark Smit byl zodpovědný za drtivou většinu textů, hlavního a doprovodného zpěvu a podílel se na několika skladbách a klávesových partech. Proto kapela Markovi z celého srdce poděkovala, a uvedla, že jsou hrdí na to, že s ním již téměř 15 let tvořili kapelu. V posledních týdnech starého a nového roku hledali nového hlavního zpěváka. Mezitím ovšem pokračovali v práci na jejich sedmém studiovém albu. Markovým nástupcem jako nový sólový zpěvák Knight Area se stal Jan Wille Ketelaers.

Bogert znal Jana Willema z jeho nového projektu Magoria a rockového muzikálu "Jack The Ripper" (JtR 1888). Je o něm známo, že zpívá mimo jiné v cover kapelách Garyho Moora a hostuje u Ayreon. Byl také zástupcem Jamese Labrieho na jejich projektu. Přestože je velmi zaneprázdněný, považoval za velkou výzvu zpívat v kapele, která hraje vlastní tvorbu. Je velmi milý a má dobrý hlas, který se hodí zejména k těžké práci. Ketelaers působí na pódiu jakoby přirozeně a důrazně dodává sílu zvuku kapely. Proto byl Bogert mile překvapen, když od vášnivého fanouška viděl videoklip k písni "Heaven And Beyond", na které Jan-Willem zpíval poprvé. Opravdu mu z toho naskočila husí kůže jak přiznal, když slyšel, jak krásně interpretoval jemné a nízké vokály v této písni. To je také slyšet na "The Landing" a "Omaha Beach" z nového alba.

Bubeník Pieter van de Hoorn byl vojákem Dutchbat a nabídl baskytaristovi Peteru Vinkovi k jeho 69. narozeninám "víkend v Normandii“. On a Mark Bogert byli velmi ohromeni tím, co tam viděli. "Dříve jsme plánovali vzít povodeň jako téma pro naše nové CD, ale při bližším zkoumání jsme si mysleli, že to není dostatečně mezinárodní, nikomu ve Spojených státech to nic neříká a naše CD vycházejí v asi 90 zemích. Tématem, inspirovaným oním víkendem, se pro novou desku stal den D". Čtyři již napsané písně, z nichž dvě byly Pieterem, mohly jít do koše, což bylo docela těžké. Ročně napíše v průměru asi 5-6 písniček. Intenzivně poslouchal válečnou hudbu, aby získal tu správnou atmosféru: hrozivou, burcující, těžkou, emotivní.

Mír není samozřejmost, ale velké dobro. Členové kapely Knight Area si to až příliš dobře uvědomili, když na jaře roku 2018 podnikli výlet do Normandie, kde během druhé světové války před 75 lety zahynulo mnoho životů. Kapela se rozhodla udělat koncepční album a doprovodnou show na téma Den D. První singl "Blood On The Risers" vyšel 6. června 2019 a je ódou na americké výsadkáře 82. a 101. výsadkové divize.

V roce 2019 skupina Knight Area natočila a v září vydala své sedmé studiové album "D-Day" k 75. výročí Operation Market Garden, jehož tématem je den D, poměrně epické a historické téma, jehož zpracování se více zajímá o vítěznou stranu války a ne tolik o temnou stranu války, která je realitou, se kterou přeživší veteráni musí ve svých vzpomínkách žít. V tomto ohledu je bohužel více sentimentální než realistický. Album je premiérou nového zpěváka Jana Willema Ketelaerse, který spolupracoval s Arjenem Lucassenem (Ayreon) a Robby Valentinem, který je rovněž jako hostující hudebník přítomen na tomto novém albu Knight Area.

Písně na albu jsou ozdobeny některými podmanivými hudebními nápady, jako jsou hlasy Eisenhowera a Churchilla, texty žalmu a zvukem vojenských bubnů, což vše přispívá k atmosféře, která odpovídá dramatickému tématu Den D. Dalším silným prvkem je použití dynamiky, spousty těžkých partů, ale i některých zpomalení, s cílem vytvořit napětí. Skladba "When I'll Be With You" dokonce obsahuje pouze Rněžné Grand piano Robby Valentineho a melancholický vokál JW Ketelaers. Závěrečná skladba "Freedom For Everyone" je věnována obětem tzv. posttraumatického stresového syndromu, který říká, co válka dělá s duševním zdravím mladých vojáků. V této písni se Knight Area podařilo vytvořit velmi působivou atmosféru, která odpovídá změnám duševního stavu: nejprve zasněná s hřejivými vokály a řinčivou kytarou, poté pohyblivá kytara, silný zpěv s emocionálním podtextem a spousta ohnivých kytarových běhů (jako "Heavy Howe") v bombastickém klimatu, jako silný závěr působivého alba.

Dne 10. října 2021 kapela s hrdostí oznámila, že nové album Knight Area "D-Day II - The Final Chapter" vyjde 25. února 2022. Následné turné k vydání opět začne oslnivou release party v Luxor Live – Arnhem. Od 29. října 2021 až do vydání fyzického alba bude každý měsíc digitálně vydávána skladba z CD prostřednictvím všech známých digitálních platforem. Onoho 29. října začali třetí písní alba "I Believe", kterou také poprvé zahráli naživo v Parkville - Alphen aan den Rijn.

Dne 4. března 2023 vyšlo nové album "D-Day II: The Final Chapter", které je k dispozici jako velmi pěkná mediální kniha a na všech streamovacích službách. První plány byly udělat EP, ale tyto plány se vyvinuly v realizaci příběhu v hudbě, obrazech a textu, který kapela vydala jako mediální knihu ve formátu CD. Tato kniha vypráví příběh veteránů, kteří si musí vrátit k normálnímu života poté, co byli na vojenské nebo mírové misi. Je to část 2, pokračování alba "D-Day", ale příběhy odkazují na veterány všech dob, bohužel i dnešních. Vyšel také videoklip "Crossroads" k jedné z písní nového alba. Tato píseň je o zvláštním kamarádství a bratrství mezi vojáky, což je jeden ze vzácných a krásných aspektů vojáka.

Kapela uzavírá svoji historii !!!

Dne 10. prosince 2022 členové rockové kapely z Boskoop oznámili, že se po 19 letech vybírají vlastní cestou. S oznámením jejich úplně posledního koncertu 10. prosince 2023 v Luxor Live Arnhem členové kapely ohlašují svůj brzký odchod a tím i existence Knight Area skončí. Za poslední 4 roky kapela strávila spoustu času produkcí a realizací dvou alb s tématem dne D. S uvedením těchto dvou nejnovějších alb, která byla celosvětově dobře přijata, dosáhla kapela tvůrčího vrcholu a pro členy kapely nastal ten nejlepší čas skončit.

Gerben Klazinga, hráč na klávesové nástroje a zakladatel kapely k tomu uvedl: "Po tolika skvělých letech s fantastickými momenty, vzpomeňte si na alba, která jsme vydali, ale také na všechna mezinárodní místa, kde jsme mohli hrát, někde to jde dobře. Uvědomujeme si, že jsme naše nejlepší inscenace vytvořili kreativně, a pak je dobré to zavřít. Budou nám chybět všechny hudební vrcholy a samozřejmě členové posádky a věrní fanoušci a chceme všem moc poděkovat za veškerou podporu, které se nám za ta léta dostalo".Knight Area byla založena v roce 2004 a v posledních letech vydala 10 alb a odehrála přes 100 mezinárodních vystoupení. Kromě různých nizozemských a evropských klubových pódií se kapela postarala také o významná mezinárodní vystoupení, včetně vystoupení na festivalu NEARfest v USA, Night of the Prog na Loreleii Freilichtbühne, ProgSud Festival v Marseille, FMPM Montreal Kanada, Slottskogen festival v Göteborgu, festival 2DAYS PROG v italském Verunu a festival Progpower Europe v Baarlo. V roce 2012 Knight Area vyhrál IO-pages Award za nejlepší album s "Nine Paths". Poslední koncert Knight Area se uskutečnil v neděli odpoledne 10. prosince 2023 v Luxor Live v Arnhemu. Pieter van Hoorn, bubeník se vyjádřil: "Opravdu z toho uděláme skvělý závěrečný večírek. Zase pořádně bouchneme a vytáhneme všechno ze skříně. Pro kapelu, štáb a věrné fanoušky je to opět příležitost slavit. Doufáme, že tam může být každý a že bude plný pokoj".

Knight Area hráli rockovou hudbu s kořeny v symfonickém a neo-progresivním rocku. V hudbě se mísí různé styly pomocí velmi melodických kláves a kytar a dynamické písně se liší od balad až po rockovější a metalovější druhy hudby. Více informací o Knight Area, vydaných albech, kompletní biografii a všech koncertech a vystoupeních, které Knight Area v posledních letech uskutečnili, najdete na www.knigtarea.com.

  Zpět
Současní členové:
Gerben Klazinga - Keyboards, Backing Vocals
Mark Bogert - Guitars (2012-present)
Peter Vink - Bass Guitars (2013-present)
Pieter van Hoorn - Drums, Backing Vocals
Jan Willem Ketelaers - Vocals (2018-present)

Bývalí členové:
Mark Smit - Lead Vocals, Keyboard (2004-2018)
Mark Vermeule - Guitars, backing vocals (2004-2012)
Gijs Koopman - Bass, Moog Taurus bass pedals (2004-2012)
Joop Klazinga - Keyboards, Flute (2004-2007)
Rinie Huigen - Guitars, Backing Vocals (2004-2007/10)
Peter van Heijningen - Guitars (2004)

Členové Gerben Klazinga
(narozen ***, Boskoop, Zuid-Holland, Netherlands)
Keyboards, Backing Vocals


Gerben je holandský hudebník a hráč na klávesové nástroje, je znám jako zakladatel a stálý člen kapely Knight Area.

Gerben vyrostl s energickým segmentem symfonické rockové hudby. Byl do jisté míry ovlivněn svým o 10 let starším bratrem Joopem, který znovu a znovu poslouchal kapely jako Camel, Genesis, Saga, King Crimson a Barclay James Harvest. Poté, co Gerben absolvoval několik kurzů na zobcovou flétnu, rozhodl se zaměřit na klasický klavír. Konkrétní prostor v rodičovském sídle byl "vybaven" jako hudebna, kde jste brzy nato mohli objevit malé varhany a také bicí soupravu. Proto se při vykládání svých mladistvých frustrovaných emocí dokázal vypracovat v celkem příjemného bubeníka. Bylo to přibližně v roce 1982, kdy bratři vytvořili první koncepty pro "The Sun Also Rises"‘. Poté, co Joop odešel z domu, Gerben rozšířil svůj rozhled a spolu s hudebními přáteli založil symfonickou skupinu Sangamo (která vlastně stále existuje).

V prvních měsících roku 2000 začal Gerben psát písně pro svůj sólový projekt s názvem Knight Area, což je překlad z holandského slova "Ridderbuurt", ulice, kde se nachází jeho dům (a studio). Do roku 2003 operoval s řadou hudebníků, aby utřídil své hudební nápady. Mark Smit (Miracle) provedl sólové vokály, Peter van Heijningen a Jeroen Hogenboom (ex-Sangamo) nahráli sólové kytary a Ron van der Bas (Toyz) a Rickenbacker-wizard Gijs Koopman (ex-Cliffhanger) nahráli basové party. Mark van Nieuwenhuizen (ex-Sangamo) provedl některé bicí party. Debutová deska Knight Area "The Sun Also Rises", pro které napsal Gerben Klazinga veškerou hudbu a na kterém se podílela řada hudebníků, vašla v roce 2004. A od té doby Gerben žil hlavně pro turo kapelu.

Odskočil si je na krátkou spolupráci s kapelou Ixion (2004-2009) nebo hostoval na deske kanadské kapely Huis z roku 2016.
Členové Mark Bogert
(narozen 8. listopadu 1983, Dordrecht, Zuid-Holland, Netherlands)
Guitars


Mark je holandský hudebník a hráč na kytaru, je znám ze svého současného působení v kapele Knight Area (2012-present). Mimo ni působil rovněž v kapele Penny’s Twisted Flavour (2006-?). V současné době působí v dalších projektech Magoria (2019-present) a HeKz (2021-present). Hostoval také na dvou albech kapely Lord Volture "Beast Of Thunder" (2010) a "Never Cry Wolf! (2011).

Mark Bogert se už v sedmi letech dostal do kontaktu s hudbou, i když to ještě nebyla kytara. Mark začínal ponejprv hraním na trubku. Ve dvanácti letech konečně objevil kytaru, která se od té chvíle stala součástí Markova života. Kromě hraní na kytaru sehrálo v Markově vývoji důležitou roli skládání a aranžování. Napsal skladby a aranžmá pro různé sestavy a pravidelně cestuje po Evropě, aby vyučoval a vedl clinic a různé workshopy.

Mark studoval na Rotterdamské konzervatoři (Codarts), kde absolvoval dvě studia, v letech 2003-2007 obor "Performing Musician“ (lehká hudba), v letech 2009-2011 pak obor Hudební výchova (jako Bachelor of Music in Education).

Mark během studia hrál v různých kapelách. Nejdůležitější kapelou, v níž měl hlavní roli, byla Penny’s Twisted Flavour", jejichž debutové album "Sketches" vyšlo v únoru 2010. Kromě toho hrál s Mythlorian na festivalu Wacken Open Air a hrál hostující sóla na dvou albech Lord Volture s názvy "Beast Of Thunder" a "Never Cri Wolf".

Mark dlouhé roky hraje v Knight Area a nahrál s touto kapelou 4 alba. Během této doby napsal 2 sólová alba pro instrumentální kytaru s Peterem Vinkem na baskytaru a Pieterem van Hoornem na bicí. Vystupoval jako doprovodná kytarista pro hudebníky jako jsou Greg Howe, Tony Macalpine a Mattias Eklundh (Freak Kitchen). V roce 2019 se zrodil projekt "Magoria - JtR1888" (Jack the Ripper). Mark pracoval 3 roky na této rockové opeře o Jacku Rozparovači, spolupracoval s 15 velmi talentovanými zpěváky/hudebníky z Nizozemí a nahráli společně dvojalbum. Poslední dva roky se také připojil k rock/fusion skupině G30 s bubeníkem Juanem van Emmerlootem a kytaristou Brianem Bordesem.

Kromě toho, že byl členem kapely, Mark se také objevil jako session kytarista a natočil spoustu kytarových nahrávek pro různé kapely, projekty a akce. V roce 2018 během masterclass hrál se Stevem Vaiem a v roce 2019 s Johnem Petruccim (Dream Theater) na Sena Guitar Awards.

Dne 28. února 2014 mu vyšla sólová deska "A Story In Parts" pod hlavičkou FREIA Music.
Členové Peter Vink
(rodné jméno Peter J. Vink)
(znám také jako Peter "Befje" Vink, Peter "De Ouwe" Vink)
(narozen 28. března 1949, Den Haag, Zuid-Holland, Netherlands)
Bass Guitars


Peter Vink je dánský hudebník a hráč na basovou kytaru. Od 2012 je znám ze svého současného působení v kapele Knight Area. Peter Vink se již v mladém věku věnoval hudbě a dosáhl velkých úspěchů u různých kapel, v nichž působil, mezi něž patří The North Stars (1965), Leadbelly's Limited (1965), Q65 (1966-1969, 1970-1974, 1980), Kjoe (1972), Big Wheel (1968-1971), Finch (1974-1978), Range (1978-1981), J. & T. (1981-?), The Boxx (1982-1991), Renegades (1991-1992), The Emmerroyts (1994), Veralin (1992-1999), Omsk (2000-2003), Star One (od 2002, s Arje Lucassenem), HDK (2005), poté jako Hate Death Kill (2005-present), Thin Lizzy Tribute Band (2005), Knight Area (od 2012), Nine Stones Close (od 2011) a Magoria (od 2019). Docházel do školy Koninklijk Conservatorium - Royal Conservatoire. Poté získal titul "učitel popové hudby" na Rotterdamské konzervatoři a stal se učitelem dějin hudby a populární hudby na Fontys College v Tilburgu. Peter je také producent a studiový technik, vyučuje hře na basovou kytaru. Nyní žije v De Bilt.

Peterova hudební kariéra začala v roce 1960 s North Stars, následovaná v roce 1965 členstvím v Q65. Obě kapely dosáhly většího úspěchu, když několik písní, mezi nimi "The Life I Live", vytrvaly v žebříčcích několik týdnů. Kapely měly neklidný život, přesto však jejich koncerty byly často vyprodané.

Od roku 1969 Peter hrál tři roky s formací Big Wheels, také s touto skupinou se mu podařilo několikrát se umístit v žebříčcích. V roce 1974 se Peter stává jedním ze spoluzakladatelů progresivní kapely Finch. Rovněž tato formace dosáhla mnoha úspěchů prodejem svých tří desek nebo živými koncerty. Finch měla krátkodobé pokračování se svým nástupcem Livin’ Blues. V roce 1982 Peter založil novou skupinu s Mirjam van Doornem nazvanou The Boxx. Jejich singl "I Need A Love" se stal velkým hitem a kapela vystupovala s Joe Cockerem, Meatloaf a kapelou Vandenberg. Po téměř 10 letech se Peter připojil k tributní skupině The Renegades. Arjen se poprvé setkal s Peterem, když produkoval své úplně první demo v roce 1978. Od té doby byli vždy v kontaktu a spolupracovali spolu právě v cover skupině The Renegades, na CD "Anthony" (1993) a prvním albu Ayreon. Kapela The Renegades neměla dlouhé trvání a s dalšími hudebníky založil ve druhé polovině 90. let kapelu Veralin, ve které Cleem a Peter znovu spojili své síly. Hudba Veralin je křižovatkou mezi styly pop a sympho. Kapela vydala dvě CD, na jednom z nich si zahrál Arjen Lucassen kytarové partie, žádné z nich však nebylo úspěšné. V důsledku toho se kapela rozešla.

Poté, co byl krátce aktivní s Omsk, byl Peter v roce 2012 požádán, aby se připojil ke Star One Arjena Lucassena jako basový hráč. S touto kapelou cestoval po celé Evropě. Peter spolupracoval na celkem 5 albech Ayreon a Star One. Po krátkém období s Thin Lizzy Tribute Band (2005) a HDK (2007) se Peter v lednu 2013 připojil ke kapele Knight Area. Peter Vink přidává do Knight Area spoustu zkušeností, neboť již v mládí se věnoval muzicírování, dosáhl velkých úspěchů s různými kapelami.

Dnes se Peter soustřuje na svou práci učitele na Utrechtské akademii hudby. Od roku 2019 spolupracuje také s kapelou Magoria.
Členové Pieter van Hoorn
(narozen ***, Netherlands)
Drums, Backing Vocals


Pieter je holandský hudebník a hráč na bicí a perkuze. V současné době je znám hlavně jako člen kapely Knight Area. Pieter je ale znám z působení v mnoha kapelách jako jsou Deadline (1984-2002), Empire (1988-1994), Knight Area (2004-present), XtraLars (2004-2015), Nine Stones Close (2012-present), Trash Hombres (2012-present) nebo se sóvým Markem Bogertem (2013-present).

Pieter začal hrát na bicí v sedmi letech. Své první údery uhrál v pochodové kapele a později získal vzdělání na místní hudební škole. V 17 letech složil přijímací zkoušku na konzervatoř, ale v tomto období musel absolvovat i vojenskou službu.

Ve svých 15 letech se Pieter již připojil ke své první (novovlné) kapele, která cestovala po Holandsku a Belgii. O několik let později hrál v cover kapele s názvem Deadline, s níž nahrál živé a studiové album. Pieter také hrál v hardrockové kapele Empire s vlastním materiálem ve stylu Queensrÿche, Metallica a Iron Maiden.

V roce 2001 Pieter cestoval s kanadskou zpěvačkou a skladatelkou Shannon Lyon. Vrcholem tohoto turné bylo vystoupení na festivalu Oerol. Později se Pieter připojil ke skupině Jukebox Night. V této kapele potkal Gerbena Klazingu, který ho požádal, aby hrál na bicí v Knight Area. Odtud už byl jen krůček právě do této kapely, k níž se připojil v roce 2004.

Pieter také hraje na bicí ve fantastické cover kapele zvané Xtralars. Kluci hrají skvělé skladby od kapel jako Metallica, Iron Maiden a mnoha dalších super metalových kapel. V roce 2011 Pieter přispěl na nové album Antona Roolaarta (NYC) nahráním několika bicích skladeb pro jeho nové album. V roce 2011 se stal členem progresivní rockové kapely z Holandska jménem Nine Stones Close, kde se setkal se svým budoucím kolegou Peterem Vinkem.

Dnes Pieter stále navštěvuje mistrovské kurzy (bicí) u Cesara Zuiderwijka z Golden Earring a Gavina Harrisona (Porcupine Tree).
Členové Jan Willem Ketelaers
(narozen 18. prosince 1971, Tilburg, Noord-Brabant, Netherlands)
Vocals


Jan je holandský zpěvák s velmi bohatými zkušenostmi. Zde je pouhopouhý výčet jeho účastí v kapelách a projektech - The Classic Rock Show (2011-present), The RockShow (2011-present), William (2013-present), Epic Rock Choir Vocals (2014-present), Into the Open (2016-present), Touch of Toto (Toto tribute, 2016-present), Knight Area (2018-present) a Magoria (2019-present). Hostoval na albech kapel Powerwolf "Call of the Wild" (2021) a "Interludium" (2023), Shadowrise "Shadowrise" (218), The Gentle Storm "The Diary" (2015, s Arje Lucassenem) a Ayreon "The Theater Equation!" (2016, Video), "The Source" (2017), "Electric Castle Live and Other Tales" (2020, live) a "Transitus (2020).

Úplně první album, které bylo "Dynasty" od KISS, to mu bylo 7 let. Přirozeně jej nejdříve zaujaly především masky, ale během základní školy dostával další a další alba KISS a stal se opravdovým fanouškem jejich hudby. Později, když sledoval TV pořady jako "Head Banger's Bal"“ na MTV a "The Power Hour" na Super Channel, jeho hudební zájmy se rozrostly o metalové kapely 80. let jako Poison a Skidrow, ale také o symfonic rockové kapely jako Queenryche a Def Leppard.

Jeho aktivní hudební kariéra začala poměrně pozdě v roce 1999, kdy se připojil ke své první cover kapele. Z kapel lze uvést především Backspin, Into The Open (2020), Magoria (2019), Redstacks, Gary Moore Tribute Band NL a Totolicious. Pod vlivem klasické rockové "výchovy" v té době také začal skládat vlastní hudbu. Během následujících let působil v několika kapelách, od alternativních progresivních rockových kapel až po klasické rockové kapely.

Od prosince 2018 je zpěvákem holandské progresivní metalové kapely Knight Area. S touto kapelou pracoval již na jejich sedmém studiovém albu "D-Day" (2019) a jeho následovníkovi "D-Day II: The Final Chapter" z roku 2023.

Jeho úplně prvním sólovým projektem bylo EP, které jsme nahráli v roce 2013. Nazval je "Which Way To..." a obsahovalo 4 skladby.

Členové Mark Smit
(narozen ***, Amsterdan, Noord-Holland, Netherlands)
Lead Vocals, Keyboard


Mark Smit je holandský vokalista, který je nejznámější jako sólista kapely Knight Area, v níž působil od jejich začátku (2004-2018) a natočil a vydal s nimi 6 studiových alb, jedno živé DVD a album, a jedno EP.

Předtím působil také v kapele Miracle (The Dutch Queen cover band since 1996) a Toyz (1996-2002), kde hrál i na klávesy a natočil s nimi v roce 1998 jedno demo nazvané "Remember".
Členové Mark Vermeule
(narozen ***, Netherlands)
Guitars, Backing Vocals


Mark je holandský hudebník a hráč na kytaru, který je nejznámější z působení v kapele Knight Area (2004-2012), s níž nahrál alba "Under A New Sign" (2007), "Realm Of Shadows" (2009), živé "Rising Signs From The Shadows" (2010) a jedno z jejich nejlepších "Nine Paths" (2011). V kapele night Area jej po jeho odchodu v roce nahradil kytarista Mark Bogert.

Mark poslouchal spoustu kytaristů a v několika okamžicích se opravdu pustil do hraní jejich alb. Byly doby, kdy hodně hrál písně Guns N’ Roses a stále se mu líbí styl Slashe. Kromě toho hrál i písně Dream Theater, sólové věci od Steva Morse, Steva Vaie a Joe Satrianiho.

Po rozpadu kapely Cliffhanger (holandská prog kapela) se Dick Heijboer rozhodl pokračovat v sólovém projektu s názvem "NovoX se všemi členy Cliffhanger, včetně nováčka Marka Vermeuleho. Album s názvem "NovoX" vyšlo v roce 2004. Baskytarista Gijs Koopman a kytarista/zpěvák Rinie Huigen se později objevili v Knight Area.
Členové Gijs Koopman
(narozen ***, Netherlands)
Bass, Moog Taurus bass pedals


Gijs je holandský hudebník a hráč na basovou kytaru. Je znám hlavně z působení v kapele Knight Area, kde působil v letech (2004-2012). Předtím se objevil i v kapele Cliffhanger.

Cliffhanger byla nizozemská progresivní rocková skupina, kterou založil hráč na klávesové nástroje Dick Heijboer. V březnu 1993 se Dick setkal s baskytaristou Gijsem Koopmanem, který se ve velmi krátké době stal vynikajícím hudebníkem a skladatelem kapely. Gijsovi se podařilo převzít důležitou roli v kapele a vyvinul originální a melodický styl hry na baskytaru. Po Gijsovi se ke kapele připojil i Rinie Huigen. Po úspěchu alba "Cold Steel" kapela vydala další dvě alba, než se v roce 1998 poprvé rozpadla. Teprve v roce 1999 se reformovala a nahrála čtvrté album. Po tomto albu se kapela znovu rozpadla, aby nebyla reformována. Všichni členové kapely se věnovali jiné (hudební) kariéře. Dick jako producent, Rinie a Gijs jako členové Knight Area.

Gijs Koopman se po odchodu z Knight Area se začlenil do řad rockové kapely Sylvium. Během jara 2013 se totiž kapela Sylvium přeměnila v koncertní kapelu, když do ní vstoupili Gijs Koopman (baskytara, ex-Knight Area), Greg Geurtsen (bicí) a Richard de Geest (zpěv, kytara). Skupina natočila své první plnohodnotné album.

Gijs je v současné době stále aktivní jako hudebník v Sylvium a Ulysses (2013-present), s níž v roce 2015 vydal album "#eMotion".
Členové Joop Klazinga
(narozen ***, Netherlands)
Keyboards, flute


Joop je nizozemský hudebník, hráč na flétnu a klávesové nástroje. Je starším bratrem Gerbena Klazingy. Patřil mezi zakládající členy kapely Knight Area (2004-2010), kde hrál na klávesy a flétnu. S kapelou se podílel na jejich prvních dvou albech "The Sun Also Rises" (2004) a "Under a New Sign!" (2007).
Členové Rinie Huigen
(narozen ***, Oosterhout, Noord-Brabant, Netherlands)
Guitars, Backing Vocals


Rinie je nizozemský hudebník, hráč na kytaru. Je znám z působení v kapele Knight Area (2004-2012), s níž natočil debutové album "Under a New Sign!. Je také znám z působení v dalších kapelách jako jsou Change of Mind, Cliffhanger (1993–2001, Dutch progressive rock band), NoVoX (2004), Idris (pop-folk band), King Eider (Dutch progressive rock project), New Fantasy a The Scrapers.

Cliffhanger byla nizozemská progresivní rocková skupina, kterou založil hráč na klávesové nástroje Dick Heijboer. V březnu 1993 se Dick setkal s baskytaristou Gijsem Koopmanem, který se ve velmi krátké době stal vynikajícím hudebníkem a skladatelem kapely. Gijsovi se podařilo převzít důležitou roli v kapele a vyvinul originální a melodický styl hry na baskytaru. Po Gijsovi se ke kapele připojil i Rinie Huigen. Po úspěchu alba "Cold Steel" kapela vydala další dvě alba, než se v roce 1998 poprvé rozpadla. Teprve v roce 1999 se reformovala a nahrála čtvrté album. Po tomto albu se kapela znovu rozpadla, aby nebyla reformována. Všichni členové kapely se věnovali jiné (hudební) kariéře. Dick jako producent, Rinie a Gijs jako členové Knight Area.

V roce 2023 se Rinie zapojil do nového holandského progresivního projektu The Foundation, který vydal debutovou desku "Mask (A Fairy Tale Of Real Life)".
Členové Peter van Heijningen
(narozen ***, Netherlands)
Guitars


Peter je holandský hudebník a kytarista pro progresivní metal/heavy metal/hard rock. Je znám z krátkého působení v kapele Knight Area (2004), ale objevil se i v dalších uskupeních jako Fayx, Galanor (2010-2011), Jetlag (1990-1991), Montana, Nataraj. Nejdéle se ale zasekl v kapele Toyz (1996-2002, 2004-2014).

Peter pochází z pracovité dělnické rodiny. Jeho matka hodně předběhla dobu, když pracovala na částečný úvazek. Svoji první kytaru si koupil na úvěr od zásilkové společnosti. Jeho kamarád si koupil podobnou kytaru a předělal ji na baskytaru, se čtyřmi strunami. Peter byl na tuto kytaru hrdý, musel se ke hře na ni ale sám propracovat. Sami si také postavili reproduktorové boxy s otvory pro zvuk, aby zajistili, že vytvoří krásný zvuk. Podobně jako sestavení elektronkového zesilovače z dílů ze starého rádia. Tím, že absolvovali několik novinových kol navíc, protože po jeho školních dnech si mohli koupit díly na stavbu domácího zesilovače. Nic než chvála pro jeho pracovité rodiče. Pokud ve svém životě něco chcete, musíte jednat a být ochoten pro to pracovat.

Jeho první kapelou byli Longshanks, jejich historiei začínala v květnu 1986. To André Kamer umístil inzerát do Delftse Post a vyvěsil poznámku do Musisch Centra TH-Delft, že (jako kytarista) hledá hudebníky, aby založili kapelu. Byly na to dvě odezvy a ve středu večer 28. května si přišli popovídat Peter van Heijningen (kytara) a Rob Boshuijzen (bicí). Ten si přivedl přítele Petera ten Haafta (basa). Řada písní od Iron Maiden byla vybrána k zahrání v sobotu 31. května v jídelně O.J.V. De Koornbeurse). Tu dotyčnou sobotu se brzy ukázalo, že André má příliš málo herních zkušeností na to, aby dokázal držet krok s ostatními. André vyvodil své závěry a ostatní pokračovali společně a založili kapelu Enforcer. Rob Boshuijzen znal zpěváka Alexe van de Graafa a druhý kytarista byl nalezen v osobě Guuse Linnemana. Kapela psala vlastní materiál pod vedením Petera van Heijningena, ale na vystoupeních hrála mimo jiné i materiál od Iron Maiden.

André Kamer ale mezitím neposeděl a snažil se zlepšit herní techniku. Elektrickou kytaru si koupil v roce 1983, protože chtěl psát hudbu ve stylu Rush. V březnu 1987 napsal text k písni "Cycles & Circles" a v dubnu strávil odpoledne s Peterem van Heijningenem, aby diskutoval o hudbě, kterou pro ni složil, což vedlo k řadě úprav. Poté po konzultaci s Robem Boshuijzenem vznikl nápad vyvinout skladbu s řadou hudebníků a nahrát ji ve skutečném 16stopém studiu. To vedlo ke skutečnému založení Longshanks. Peter v kapele zůstal do roku 1988, kdy ji opustil.

Toyz pocházejí z města Delft a byli založen na jaře roku 1996. V roce 1998 dali dohromady demo nahrávku "Remember". V kapele byl členem i budoucí zpěvák Knight Area Mark Smit. Měli tehdy docela úspěch a hráli pro velké publikum na Bospop, Waterpop a dokonce dvakrát na Westerpop. Odehráli skvělé vystoupení na Bospop Festivalu (Weert) s nově přijatou zpěvačkou. Nicméně, brzy po tomto koncertu se rozešli, dali se znovu dohromady a znovu se rozešli v roce 2002. Počátkem roku 2004 se pár bývalých členů kapely rozhodlo založit Toyz znovu. Tentokrát to dopadlo velmi dobře a v roce 2012 vydali album "The Infinite Road".

V roce 2003 byl Peter zakládajícím členem kapely Knight Area. S kapelou nahrál pouze její debutové album a pak odešel.
Od 27. března 2021 pracuje pro společnost Unitek Design.

  Zpět
Studiové desky:
2022 D-Day II: The Final Chapter
2019 D-Day
2017 Heaven and Beyond
2014 Hyperdrive
2011 Nine Paths
2009 Realm of Shadows
2007 Under a New Sign
2004 The Sun Also Rises
Živé nahrávky:
2016 Hyperlive
2013 Between Two Steps (EP)
2010 Rising Signs from the ShadowsSkupina:
Jan Willem Ketelaers - Vocals
Mark Bogert - Guitars
Gerben Klazinga - Keyboards
Peter Vink - Bass
Pieter van Hoorn - Drums
Hosté:
Diskografie D-Day II: The Final Chapter
Vyšlo 4. března 2022, Butler Records, BUR340088 (Netherlands)

Seznam skladeb:
01. The Enemy Within (7:17)
02. Peace of Mind (5:26)
03. I Believe (4:38)
04. For Those Who Fell (2:34)
05. The Dream (5:00)
06. The Journey Home (5:20)
07. Crossroads (4:38)
Bonus Tracks:
08. Freedom for Everyone (acoustic) (5:09)
09. Orchestra Compilation (instrumental) (5:57)
Total Time: (45:59)

Recorded: Jan Dekker
Produced: Mark Bogert
Mixed: Jan Dekker, Joost van den Broek
Mastered: Peter Brussee
Artwork: Gustavo Sazes
Photography: Frank Diemel, Gerard Wessel

Skupina:
Jan Willem Ketelaers - Vocals
Mark Bogert - Guitars
Gerben Klazinga - Keyboards
Peter Vink - Bass
Pieter van Hoorn - Drums
Hosté:
Robby Valentine - Grand Piano
Dutch ‘Luchtmacht Mannenkoor’ - Choir
Conductor [Choir Conducted]: Kienus Onde Kempers
Diskografie D-Day
Vyšlo 20. září 2019, Butler Records, BUR340074 (Europe)

Seznam skladeb:
01. New Horizon (6:29)
02. Overlord (5:10)
03. Blood on the Risers (5:07)
04. The Landing (4:58)
05. Omaha Beach (6:01)
06. Remembrance (4:05)
07. When I'll Be with You (3:44)
08. Wings of Time (4:35)
09. March to Victory (7:45)
10. Freedom for Everyone (6:50)
Total Time (54:44)

Producer: Knight Area
Recorded [Drums, Vocals And Choir]: Jan Dekker
Mixed: Joost van den Broek
Mastered: Peter Brussee
Artwork: Gustavo Sazes
Photography: Frank Diemel

Skupina:
Pieter van Hoorn: Drums
Gerben Klazinga: Keyboards
Peter Vink - Bass Guitars
Mark Smit - Vocals and Backing Vocals
Mark Bogert - Guitars
Hosté:
Diskografie Heaven And Beyond
Vyšlo 10. února 2017, Butler Records, BUR2016023 (Europe)
2LP, 2017, Music On Vinyl, MOVLP1841 (Europe)

Seznam skladeb:
01. Unbroken (7:05)
02. Dreamworld (5:13)
03. The Reaper (7:11)
04. Box of Toys (3:46)
05. Starlight (4:05)
06. Heaven and Beyond (7:42)
07. Saviors and Sinners (4:07)
08. Eternal Light (3:26)
09. Twins of Sins (7:16)
10. Tree of Life (6:25)
11. Memories (5:48)
Total Time: (62:04)

Recorded at Boem Studio (www.boemaudio.com) by Frank Dekker
Produced: Knight Area
Mixed: Joost van den Broek, Sandlane Recording Facilities (sandlane.nl)
Mastered: Peter Brussee (www.qpoint.nl)
Artwork and design: Gustavo Sazes (www.abstrata.net)
Band photos by Frank Diemel (www.plaatwerk-fotografen.nl)

Skupina:
Pieter van Hoorn - Drums
Gerben Klazinga - Keyboards
Peter Vink - Bass Guitars
Mark Smit - Vocals and Backing Vocals, Piano (10)
Mark Bogert - Guitars
Hosté:
Arjen Anthony Lucassen - Guitar solo (08)
Diskografie Hyperdrive
Vyšlo 10/14. října 2014, The Laser's Edge, LE1071 (US)

Seznam skladeb:
01. Afraid of the Dark (5:44)
02. The Lost World (5:16)
03. Bubble (4:57)
04. This Day (4:43)
05. Crimson Skies (4:10)
06. Avenue of Broken Dreams (4:31)
07. Living in Confusion (5:31)
08. Stepping Out (3:21)
09. Running Away (2:56)
10. Songs from the Past (3:35)
11. Hypnotized (7:39)
Total Time (52:23)

Music written: Gerben Klazinga (03,04,06,07,11), Mark Bogert (01,05,08,09,11), Peter Vink and Mirjam van Doorn (02) and Mark Smit (10)
Lyrics written: Mark Smit
Recorded and produced: Gerben Klazinga at Knight Area Studios Holland
Bass recorded at the Veralin studio
Drums recorded: Paul van Zeeland at the Airborne studio
Mixed: Joost van den Broek, Sandlane Recording Facilities
Mastered: Peter Brussee (www.qpoint.nl)
Artwork and Design: Gustavo Sazes
Band Photos: Frank Diemel
Additional Artwork Photos: Gustavo Sazes, Letica Dumas, Martin Walls, Patrick Nijhuis, Daniel Duchon, Aron Luke, Abcdz2000, Orlando Pinto and Paul Caputo

Skupina:
Pieter van Hoorn - Drums
Gerben Klazinga - Keyboards
Mark Vermeule - Guitars
Gijs Koopman - Bass guitars and Moog Taurus bass pedals
Mark Smit - Vocals and backing vocals
Hosté:
Diskografie Nine Paths
Vyšlo 21. října 2011, The Laser's Edge, LE1061 (US)

Seznam skladeb:
01. Ever Since You Killed Me (10:02)
02. Summerland (7:26)
03. Please Come Home (5:24)
04. Clueless (4:18)
05. The River (7:45)
06. Pride and Joy (2:46)
07. The Balance (6:24)
08. Wakerun (8:05)
09. Angel's Call (9:37)
Total Time: (61:47)

Music Written: Gerben Klazinga, except 09: Mark Smit and 05: Gijs Koopman
Lyrics: Mark Smit, except 04: Jankees Braam, 03: Charlotte Wessels
Charlotte Wessels appears courtesy of Roadrunner Records
Recorded and Produced: Gerben Klazinga at Knight Area Studios Holland and The Pitt (www.studiothepitt.com)
Produced: Oliver Philipps at Spacelab Studio (03)
Mixed: Neil Kernon, Auslander Creative Recording and Music
Mastering: Alan Douches, West West Side Music
Artwork and Design: Dennis Sibeijn (www.damnengine.net)
Band Photos: Frank Diemel (www.plaatwerk-fotografen.nl)

Skupina:
Gerben Klazinga - Keyboards
Mark Smit - Vocals, backing vocals
Mark Vermeule - Guitars
Gijs Koopman - Bass, Moog Taurus pedals
Pieter van Hoorn - Drums
Hosté:
Diskografie Realm Of Shadows
Vyšlo 29. září 2009, The Laser's Edge, LE1054 (US)

Seznam skladeb:
01. Ethereal (6:51)
02. Antagony (7:52)
03. Two Of A Kind (5:11)
04. Momentum (2:21)
05. Awakening (2:50)
06. Dark Souls (5:29)
07. Realm Of Shadows (5:51)
08. A Million Lives (6:52)
09. Occlusion (11:15)
Total Time: (54:32)

Music Written: Gerben Klazinga and Knight Area
Lyrics: Mark Smit, except 09: Jankees Braam
Recorded and Produced: Gerben Klazinga at Knight Area Studios, Holland
Recorded [Assisted], Producer [Assisted]: Gijs Koopman
Mastered: Bob Katz
Artwork and Design: Björn Gooßes @ Killustrations
Band Photos: Frank Diemel
Artwork: Bjorn Gooses
Knight Area Logo: Mattias Norén
Rune-design: Gijs Koopman

Skupina:
Gerben Klazinga - Keyboards
Mark Smit - Lead & Backing Vocals, Fender Rhodes (05)
Rinie Huigen - Guitars, Backing Vocals
Mark Vermeule - Guitars
Gijs Koopman - Bass, Moog Taurus Bass Pedals
Pieter van Hoorn - Drums, Percussion
Joop Klazinga - Flute, Recorders
Hosté:
Ruben van Kruishum - Cello (05)
Bas Immerzeel - 12-string Guitar (05), Lead Guitar (06)
Diskografie Under A New Sign
Vyšlo 3. duna 2007/1. května 2007, The Laser's Edge, LE1047 (Netherlands)

Seznam skladeb:
01. A Different Man (7:50)
02. Exit L.U.M.C. (7:41)
03. Mastermind (6:17)
04. Under a New Sign (5:44)
05. Courteous Love (7:08)
06. Dreamweaver (7:38)
07. A Different Man - Part II (13:07)
Total Time: (55:25)

All music Composed: Gerben Klazinga and Knight Area
Producer, Producer: Gerben Klazinga
Recorded [Assistant], Producer [Assistant]: Gijs Koopman
Mastered: Bob Kalz
Artwork: Mattias Norén

Skupina:
Gerben Klazinga - Compositions (01,02,10 with brother Joop), Keyboards, Drums
Mark Smit - Lead Vocals
Peter van Heijningen - Lead Guitar (01,02,04,06,09,10)
Gijs Koopman - Bass (01,03-05), Moog Bass Pedals (01,03)
Ron van der Bas - Bass (02,06-09)
Jeroen Hogenboom - Lead Guitar (01-05,07-09)
Joop Klazinga - Flute (02,09)
Hosté:
Stephanie Lagrande - Additional Vocals (07)
Arjan Groenendijk - Guitar (power chords 04,06,07,09)
Vincent Frijdal - Acoustic Guitar (06)
Kees Flameling - Accordion (02)
Mark van Nieuwenhuizen - Drums (03-05)
Diskografie The Sun Also Rises
Vyšlo 27. ledna 2004, The Lasers Edge, LE1037 (US)

Seznam skladeb:
01. Beyond (0:27)
02. The Gate Of Eternity (7:21)
03. Conspiracy (5:38)
04. Forever Now (4:21)
05. The Sun Also Rises (5:51)
06. Conviction (5:44)
07. Mortal Brow (6:21)
08. Moods Inspiring Clouds (5:14)
09. A New Day At Last (5:12)
10. Savis Tranquillis In Undis (3:14)
Total Time: (49:23)

Recorded, Produced and Mastered: Gerben and Joop Klazinga at Knight Area Studios, Holland, between April 2001 and March 2003
Artwork: Mattias Norén
Po úzkostném a temném období Gerben znovu spatřil slunce a přemýšlel: "Dobře, slunce také vychází a ‚vím, co mám rád…, tak pojďme zpátky do práce! Koncepty z roku 1982 (The gate of eternity, Saevis... atd.) byly převzaty z regálu a Gerben složil hromadu nových písní, které byly jako základní struktura nahrány ve studiu. Příběh je o chlapci, který hledá svou identitu (do jisté míry autobiografická sága). Na své cestě najde spoustu sraček, přesto se mu podaří objevit rázný způsob, jak se vyrovnat se svými emocemi. Do roku 2003 operoval s řadou hudebníků, aby utřídil své hudební nápady. Mark Smit (Miracle) provedl hlavní vokály, Peter van Heijningen a Jeroen Hogenboom (Sangamo) hráli na (hlavní) kytary a Ron van der Bas z Toyz a Rickenbacker-wizard Gijs Koopman (ex-Cliffhanger) nahrál basové party. Mark van Nieuwenhuizen (ex-Sangamo) provedl některé bicí party. Hudební kolegové jako Vincent Frijdal pro party pro akustickou kytaru a Arjan Groenendijk pro party power akordy pomáhali při konstrukci základních aranží. Stephanie Lagrande také darovala svůj talent na album. Bratr Joop je také přítomen se svou flétnou, texty a trochou koprodukční práci. Toto album je věnováno tátovi Klazingovi (Us Heit), rytíři, který bojoval ve ztracené Alzheimerově bitvě (1927-2003).


Skupina:
Mark Smit - Vocals, Piano (09)
Gerben Klazinga - Keyboards
Pieter van Hoorn - Drums
Peter Vink - Bass, Taurus Pedals
Mark Bogert - Guitars
Hosté:
Diskografie Hyperlive
Vyšlo 31. března 2016, Metal Mind Productions, CD/DVD with bonus material (interviews, desktop images)

Seznam skladeb:
01. Afraid Of The Dark (6:15)
02. The Lost World (5:19)
03. Bubble (5:02)
04. Crimson Skies (4:15)
05. Avenue Of Broken Dreams (4:53)
06. Living In Confusion (5:34)
07. Stepping Out (3:31)
08. Running Away (3:01)
09. Songs From The Past (3:36)
10. Hypnotised (7:44)
11. Medley (16:08):
      Conspiracy
      Mastermind
      A Million Lives
      Dark Souls
      Angel's Call
      Eversince You Killed Me
      Dreamweaver
      A Different Man Part II
12. Mortal Blow (10:17)
Total Time: (75:35)

Bonus Video:
Interview With Mark Smit And Gerben Klazinga, Interview With Mark Bogert And Pieter van Hoorn
Extras:Photo gallery, Discography, Desktop Images

Skupina:
Mark Smit - Vocals
Gerben Klazinga - Keyboards
Pieter van Hoorn - Drums
Mark Bogert - Guitars, Keyboards (05)
Peter Vink - Bass
Hosté:
Diskografie Between Two Steps
EP, vyšlo 28. září 2013, The Laser's Edge,

Seznam skladeb:
01. Bubble (radio edit) (5:01)
02. Forever Now (from "The Sun Also Rises" - new recording) (4:20)
03. This Day (radio edit) (4:44)
04. Dreamweaver (from "Under A New Sign" - new recording) (7:22)
05. Xerenity (2:11)
Total Time: (23:38)

Music Written: Gerben Klazinga, except 05: Mark Bogert
Lyrics: Mark Smit, except 02: and 04: Jankees Braam
Recorded and Produced at Knight Area Studios Holland
Mastered: Frank Dekker
Artwork design: Gert-Jan van Middelkoop (Cubique)
Band photos: Plaatwerk Fotografen (Frank Diemel)

Skupina:
Gerben Klazinga - Keyboards, Backing Vocals
Mark Smit - Lead Vocals, Keyboards
Mark Vermeule - Guitars, Backing Vocals
Gijs Koopman - Bass, Moog Taurus Pedals
Pieter van Hoorn - Drums, Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Rising Signs from the Shadows
Vyšlo listopad 2010, self-realised (Netherlands)
Distributed through Laser's Edge, 2011, special limited edition

Seznam skladeb:
CD 1 (52:53)
01. Ethereal (7:15)
02. Antagony (7:49)
03. Two of a Kind (4:40)
04. Momentum (2:40)
05. Awakening (2:04)
06. Dark Souls (5:38)
07. Realm of Shadows (5:36)
08. A Million Lives (6:34)
09. Occlusion (10:37)
CD 2 (77:13)
01. Dreamweaver (9:04)
02. Conspiracy (6:30)
03. A Different Man Part 1 (7:03)
04. Mastermind (6:21)
05. The Sun Also Rises (6:50)
06. Mortal Brow (11:31)
07. A Different Man Part 2 (13:02)
08. Ever Since You Killed Me (9:41)
09. Summerland (7:11)
Total Time: (130:06)

Recorded live September 26 2009 at Het Kasteel, Alphen aan den Rijn
Mixed and Mastered: Gerben Klazinga at Knight Area Studios Holland (www.knightareaproductions.com)
Assisted: Gijs Koopman
Booklet Design: Jankees Braam
Photos: Eric de Bruin for www.progwereld.org

  Zpět


Mark Vermeule, Gijs Koopman, Mark Smit, Gerben Klazinga, Pieter van Hoorn

Knight Area 2013


Knight Area 2014 (left to right): Pieter van Hoorn - drums, backing vocals, Gerben Klazinga - keyboards, backing vocals, Peter Vink - bass, Mark Smit - lead vocals, piano, Mark Bogert - guitar


From L to R: Peter Vink, Pieter van Hoorn and Mark Bogert, September 6, 2015 - Cultuurpodium Boerderij, Zoetermeer (NL)

Line up Knight Area (left to right): Pieter van Hoorn - drums, backing vocals, Mark Bogert - guitar, Peter Vink - bass, Mark Smit - lead vocals, piano, Gerben Klazinga - keyboards, backing vocalsKnight Area 2023: Gerben Klazinga (Keys), Peter Vink (Bass guitar), Jan Willem Ketelaers (Vocals), Mark Bogert (Guitars), Pieter van Hoorn (Drums)

  Zpět
Oficiální stránky:
https://knightarea.com/
www.knightarea.nl
www.facebook.com/knightarea
www.twitter.com/knightarea
www.instagram.com/knightarea
https://www.youtube.com/user/Knightarea


Nahoru ProgressRock
Made by 
©  26.6.2023 
Poslední aktualizace: 26.6.2023
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!