Ivanhoe - progressrock.cz

Zpět
Ivanhoe je bádensko-württemberská progresivní metalová kapela z Bietigheim-Bissingen, byla založená v roce 1986 a je jednou z nejdéle trvajících progresivních metalových formací v Německu s mezinárodním uznáním, které se datuje od vydání jejich první nahrávky z roku 1993. V průběhu 8 studiových alb pokrývajících všechny kouty žánru od hravých atmosférických zvuků po temný komplexní metal riffů, kapela projevila svůj status jednoho z vrcholů německého Progmetalu. Jejich styl by se dal nazvat metalově progresivní, neboť jejich tvorba je plná citu a technik, díky schopnostem členů, kteří jsou všichni skvělí a kompletní muzikanti. Prvky jejich prog stylu se snoubí s metalovými, power metalovými riffy, skvělými arpeggia, využitím kláves, se skvělými instrumentální party... se stylem, který může být částečně podobný metalovým progresivním skupinám jako ANGRA, QUEENSRYCHE, ELEGY, ale s vlastním osobitým stylem. Ivanhoe absolvovali rovněž evropská turné a show s Queensryche, Scorpions nebo Nevermore a Iced Earth, stejně jako vystoupení na velkých festivalech jako "Bang your Head". Ivanhoe jsou také představováni jako německá odpověď na newyorské progresivní metalisty Dream Theater.

A co se týče názvu kapely, Ivanhoe je román od Sira Waltera Scotta, který byl napsán v roce 1819. Odehrává se v Anglii 12. století, který vypráví příběh rytíře sira Wilfreda z Ivanhoe, a je příkladem historické fikce.

Ivanhoe založili již v roce 1986 Markus Britsch (klávesy), Giovanni Soulas (baskytara), Matthias Lorenz (kytara) a Lars Hörnig (bicí). V různých sestavách kapela nahrála tři demo kazety v letech 1988 a 1992, a to "Behind The Wall" (1988), "Written In Stone" (1989) a "Play Express" (1992).

Debutové album "Visions And Reality" vzniklo bylo nahráno v roce 1993 sestavou Andy B. Franck (zpěv), Chuck Schuler (kytara), Giovanni Soulas (baskytara), Lars Hörnig (bicí) a Markus Britsch (klávesy). Reakce uvnitř i vně prog a metalové scény byly ohromující. Velmi zvláštní je skvělý hlas Andyho B. Francka, který je neuvěřitelný jak s vysokými tóny, tak s basy, opravdu dobrý hlas, ve vysokých tónech docela podobný Geoffu Tateovi, jeho způsob zpěvu přispívá k vytvoření zvláštní atmosféry, k čemuž mu pomáhá použití kláves a arpeggií a sóla kytaristy Schulera.

Druhé album "Symbols Of Time" následovalo v roce 1994 bylo završeno mezinárodním uznáním. Kytarista Schuler překvapivě z osobních důvodů vypadl z evropského turné s Nevermore a Iced Earth. Welsch, který hrál na kytaru a zpíval na demu "Behind The Wall" a pracoval jako živý mix pro kapelu, rychle zasáhl.

Ivanhoe zde hraje parádně nabitý feelingem a technikami prog metal, místy se přiklánějící k neo progu, něco jako třeba holandská Bagheera, nejsou však přehnaně metalizovanou kapelou jako dnešní prog metal. Lákadlem je, že mají velmi solidní muzikantství a vynikajícího vokalistu Andyho B Francka, který má pro tento druh hudby naprosto zabijácký hlas. Skladby jako "Wide Open", "Raining Tears" nebo "Vibrations" jsou dobře napsané a mají chytlavou atmosféru, kterou měly některé kapely v polovině 90. let v prog metalu, aniž by vůbec kopírovaly Dream Theater.

"Polarized", třetí album skupiny z roku 1996, se stalo vrcholem historie kapely a znamenalo v tehdejší historii kapel vrchol jak v prodeji alb, tak v psaní písní, vedlo také k odchodu zpěváka Andyho a bubeníka Larse. Zpěvák Andy B. Franck se chtěl více přiklonit k thrash metalu a skupina byla rozpuštěna. Giovanni Soulas a Achim Welsch založili projekt Charisma, který byl rozpuštěn po vydání debutového alba "Karma". Andy B. Franck se připojil k Brainstorm a v roce 1998 spolu s Larsem Hönigem založil Symphorce.

Sestava byla na všech jejich prvních třech albech stejná, ale na posledním "Polarized" kytara přešla od Schulera k Welschovi, který je příliš velký virtuos, ale pravděpodobně je tato malá změna v sestavě slyšet jen v malém rozdílu stylu.

Mnozí si mysleli, že "staří" němečtí power-progmetalisté Ivanhoe byli po odchodu zpěváka Andy B. Francka uvedeni do klidu, ale ve skutečnosti se stalo, že zbývající členové Achim Welsch a Giovanni Soulas vytrvali v dlouhém, předlouhém hledání, které trvalo asi 3 roky, dokud Achim nenašel Mishu Manga v muzikálu s názvem "Jesus Christ Superstar" (Mischa hrál Jidáše). V roce 2001 hlavní mozek kapely Giovanni Soulas vyvolal reunion kapely Ivanhoe. Jako nového zpěváka se jim podařilo získat muzikálovou hvězdu Mischua Manga, který exceloval v roli Jidáše v muzikálu Jesus Christ Superstar na katedrálním festivalu v Gandersheimu v roce 2001, pro který Welsch pracoval jako zvukový designér. Také kytarista Achim Welsch doplnil formaci.

Práce na čtvrtém albu trvaly téměř čtyři roky. "Walk In Mindfields" vyšlo v roce 2005 u Massacre Records. Kromě Manga, Soulase a Welsche sestavu doplnili Richard Seibel (klávesy) a Sebastian Brauchle (bicí). Ve dvou skladbách je slyšet exbubeník Lars Hönig.

Album "Walk In Mindfields" je čtvrtým řadovým albem Ivanhoea, poprvé od roku 1997, takže můžete jen hádat, jak pečlivě byl Mischa vybírán, opravdu čekali, až najdou zpěváka, který by k nim perfektně seděl. A Mischa byl nalezen, Ivanhoe napsali písně a nahrál je, podepsal smlouvu s Massacre Records a vydali "comebackové" album, které ve skutečnosti ani není comebackovým albem.

Ve stejné sestavě vznikl i následovník, páté album "Lifeline" z roku 2008. Po předchozím mistrovském díle "Walk In Mindfields" je nová deska Ivanhoe představena znovu s citem. Jelikož jde o obrovský drahokam, kterým "Walk In Mindfields" je, Ivanhoe odstranili několik výřezů z jejich šablony designu a vytvořil uhlazenější zážitek s více polovičními baladami a méně přímočarými perlami nicméně vytváří tolik potřebný otevřený prostor pro hudebníky, kteří mohou volně prozkoumávat jiné oblasti progresivní hudby.

Album má rockový začátek, protože "Lifeline" je možná slabší z nahrávek a potřebuje pár slyšení, než si člověk může bez problémů pobrukovat i bez hraní hudby. Toto pokračuje, dokud posluchač nenarazí na úžas inspirující "Angel's Hologram", mistrovské dílo balady. Zpěvák Mischa Mang se pro tuto píseň vyždímal do poslední kapky - úplná chuťovka. Druhý strana "Lifeline" se vrací na pastviny progresivního metalu, i když se kyvadlo nikdy nepřehoupne do stupňů syrové ukázky síly, jak je vykreslena na "Walk In Mindfields". Skladba "Time Machine" trochu zrychluje tempo, "You'll Burn" bloudí ve tmě a závěrečná "Cheops" korunuje desku symfonickou virtuozitou.

Koncem roku 2010 se kapela rozešla s bubeníkem Sebastianem Brauchlem, jež se rozhodl kapelu opustit kvůli jiným hudebním závazkům. O něco později se novým bubeníkem kapely stal Matthias Biehl. Po několika úspěšných vystoupeních např. s Queensryche nebo Scorpions a účastí na festivalech jako "Building a Force" nebo "Bang your Head" se od kapely v polovině roku 2011 oddělil i Achim Welsch (kytara).

V roce 2012 hudebníci pracovali na svém šestém albu ve svém studiu v Bissingenu. Na koncerty nebyl čas a na oslavu skutečného 25. výročí v roce 2012 nebyl prostor. Až v roce 2013 to vynahradil koncert v Kleinkunstkeller, říká Giovanni Soulas, zakládající člen základní sestavy Ivanhoe a dodnes baskytarista kapely. Složil všechny písně na novém koncepčním albu "Systematrix", které vyšlo 24. května 2013, které bylo produkované Giovannim a poskytlo trochu temnější a komplexnější atmosféru. Zpěvák Mischa Mang napsal texty k tématům bank, krize a korupce. Výsledkem je obsahová kritika společenského systému a jedna z hudebně nejvyspělejších desek kapely. "Ivanhoe," řřekl Soulas, "už nemusí hledat komerčnost, a my už vůbec nechceme být komerční."

S téměř hodinou zbrusu nového materiálu přináší šesté album Ivanhoe "Systematrix" některé z nejsilnějších a nejprofesionálnějších opusů v současné linii kapely. Úchvatné melodie produkoval, mixoval a masteroval Andy Horn v Red Room (Edenbridge, Lanfear, Rob Rock, Liv Kristine atd.) a zachytil talentovaný počin s neposkvrněnou sluchovou kvalitou a předvedl jihoněmecký prog počin chlubící se jejich dosud nejsilnějším úsilím.

S jeho vydáním bohužel kapelu opustil i zpěvák Mischa Mang a bubeník Matthias Biehl. Následující živé koncerty na podporu "Systematrix", včetně koncertů s Queensryche, byly provedeny v nově dokončené pozměněné sestavě, ve které vystoupil zpěvák Alex Koch (Spiral Tower, Powergod, Winters Bane, Scenes) a Rob Kudlek na bicí.

Mischa Mang umí zpívat, je to zpěvák, který se živí jako muzikálová hvězda, momentálně zvládne čtyři oktávy v "Sister Act" ve Stuttgartu. A to byl také problém kapely. Mischa Mang výborně zpívá a je dobrý textař, ale kvůli angažmá po celé Evropě neměl nikdy čas. Proto bylo rozhodnuto angažovat zpěváka Markgröningenu Alexandra Kocha, například k propagaci nového alba na turné. Mang ale stále zpívá i na dalších deskách, např. "Systematrix", kde ostatně napsal všechny texty.

Nová sestava také složila a nahrála následující 7. album "7 Days" vydané v říjnu 2015, bylo opět produkované Giovanni Soulasem. Alexander Koch (Spiral Tower, Powergod a další) přichází k Ivanhoe jako jejich třetí zpěvák na sedmé album "7 Days". Jestli něco zůstává při starém, je to jejich progresivní metal. Na jedné straně je to obecně techničtější s mírou tempa a podivínstvím taktu. Na druhou stranu se zdá, že tento přístup zapaluje přítomnost melodie a harmonie. Toto pochází z Ivanhoe pracovního výkonu s velkými, hlubokými a ostrými riffy, přetrvávajícím klavírem a syntezátory a temným spodním koncem. Všechno je pak zabaleno do těchto tlustých a hutných, ponurých a melancholických aranžmá.

Nové album od Ivanhoe s přibližně 57 minutami a 12 skladbami začíná krátkou instrumentálkou nazvanou "Alert" a poté se pustí do první vokální skladby "Light Up In The Darkness". Stále je to dobře složený, melodický progresivní metal, jak si jej pamatujeme z poloviny 90. let. Je to vcelku dobré album, i když nedosahuje úplně kvalit "Symbols Of Time". Osm minut dlouhá titulní skladba patří na tomto albu k jejich nejoblíbenějším. Poté, co v roce 1996 kapelu opustil zpěvák Andy B. Franck a nahradil jej Mischa Mang, toto nové album zaznamenává další změnu hlavního zpěváka a Alex Koch odvádí velmi dobrou práci.

Poté, co Chuck Schuler opustil kapelu podruhé, Ivanhoe najali Larse Vögtlea, aby mezitím nahráli osmé album kapely "Blood And Gold" vydané v roce 2020, které v mnoha ohledech znamenalo mírný obrat k chytlavějším melodiím a reakce na něj byly smíšené. Od poslední desky "7 Days" uplynulo pět let, tedy o něco více než obvykle. Důvodem bylo, že kapela nejdříve vybrala špatné nahrávací studio a pak došlo k určitým vnitřním rozdílům mezi některými členy, kteří mezitím již nejsou součástí kapely. A nakonec, dobře provedené věci potřebují svůj čas. Kapela také usoudila, že je v pohodlné pozici, kdy nemusí vydávat album ročně nebo každé dva roky.

Zde je třeba připomenout odchod kytaristy Chucka Schulera, člena kapely s nejdelší historií u kapely. Chuck měl totiž problémy se svou vzdáleností od zbytku kapely a zkoušet s nimi o 300 kilometrů dále bylo příliš mnoho. Zůstali ale stále dobrými přáteli. Náhradník Lars Vögtle se rychle připojil ke kapele, takže mohli brzy pracovat na "Bloood And Gold", aniž by ztratili příliš mnoho času.

Přebal alba má mystickou kvalitu a představuje kus historie, a sice evropskou invazi do Jižní Ameriky, se Španěly honícími se za bohatstvím se vším násilím, kterého byli schopni. Kapela totiž před několika lety shlédla v TV program, který je velmi zasáhl.

Na podzim 2020 se k Ivanhoe připojili Chris Lorey ("Scenes") a Mathias Biehl. Oba předtím spolupracovali se zpěvákem Alexem Kochem, zatímco Chris byl také blízký přítel Ivanhoe od té doby, co kapela vydala v roce 1994 album "Symbols Of Time". V tomto evidentně dokonalém kreativním spojení Ivanhoe využili 35. výročí kapely k práci na novém materiálu pro nadcházející deváté album Ivanhoe.


Členové kapely, kterým je všem kolem 40 let, se živí hlavním zaměstnáním, takže už nemusí dělat kompromisy ve své lásce, hudbě, říká Soulas. Samozřejmě, basista přiznává, prvotním snem bylo stát se bohatým a slavným prostřednictvím hudby. "Na to je ale naše hudba příliš speciální a oslovuje jen malou skupinu lidí," říká. "Stylově mimořádnou hudbou se může uživit pouze americká kapela jako Dream Theater. Ale to je přesně to, co jsme chtěli udělat od začátku: vytvořit svůj vlastní styl hudby, který je samozřejmě odvozen od heavy metalu, ale hudebně v nejvyšší lize. Prog metal je jazz heavy metalu," vysvětluje hudebník. Prog metalový hudebník musí ovládat svůj nástroj na nejvyšší úrovni, aby mohl hrát hudební rozkvěty a výstřednosti. K tomu, říká Soulas, musíte zkoušet, zkoušet, zkoušet. Hudebně určuje styl kapely, který je hravý, ale velmi rytmický. "Samozřejmě musí být tvrdost, to je pravda, ale náš zpěvák musí umět zpívat, nemůže jen křičet," dodal Soulas. A hlas na novém albu je Mischa Mang.

Progresivisté Ivanhoe připravili k vydání nové dlouho očekávané album "Healed By The Sun" na 10. květen 2024 pod hlavičkou vydavatelství Massacre Recerds. Současnou sestavu tvoří Alex Koch (zpěv), Giovanni Soulas (baskytara), Richie Seibel (klávesy) a noví členové Chris Lorey (kytary) a bubeník Mathias Biehl. Nové album IVANHOE je plné chytlavých písní a propracovaných kompozic. Přestože album představuje nové členy kapely, během procesu psaní písní se kapela vydala na cestu zpět ke svým kořenům a vrátila se ke všem svým předchozím albům. Devátou studiovou nabídku kapely produkovali Giovanni Soulas a Chris Lorey a mixoval a masteroval Andy Horn v The Red Room Studios. Obálku vytvořil Michael Krebes.

Dne 4. března 2024 kapela vydala první singl z jejich připravovaného alba "One Ticket To Paradise". "Textově je píseň o rostoucím drogovém problému v USA a Evropě, související izolaci postižených a prožívání života od jednoho výstřelu k druhému - od výstřelu v noci po nejnižší bod (a kocovinu) dne, a další cestu: uchopit další východ a vydat se na cestu do ráje s "drogovým lístkem". Textově je píseň inspirována starými epizodami Miami Vice, temnými nočními ulicemi a mírnou pochmurností prvních epizod," komentuje kytarista Chris Lorey.

Skladba je na poměry Ivanhoe extrémně krátká a hudebně je malou poctou "Whipping The Flies" z alba "Polarized", která je také krátká, jasná a pevně komponovaná. Přesto ukazuje měnící se obraz textů prostřednictvím složitých riffů a klidnější fáze. Píseň byla ve skutečnosti napsána na základě "Moments In Time", která poskytla hudební inspiraci pro "One Ticket To Paradise".

Poté, co kapela zveřejnila "One Ticket To Paradise" IVANHOE představila 11. dubna 2024 druhou skladbu "Headnut", v níž popisuje psychickou zátěž COVID, od omezení způsobených uzamčením, nejistoty při jednání s vládami a také psychologické důsledky a to, jak se s nimi vyrovnáváme. Pláčeme pro oběti, zatímco "zvíře" hladově bloudí po celém světě. Naše sny a plány ztroskotají a vidíme je hořet jako světlo (svíčka). "Podobně jako na "Healed By The Sun" se světlo opět projevuje jako naděje a léčení, což je zpevněno v názvu alba", říká nový člen IVANHOE, kytarista Chris Lorey.

Hudebně je "Headnut" jednou z těžších, rychlejších a hlubších skladeb na albu a objevuje nové cesty. Je to více metalové než progresivní, ale stále obsahuje typický riff Ivanhoe. Chris už na této písni pracoval, když ještě nebyl součástí kapely.

Ivanhoe nechybí nápady ani odvaha je realizovat a formace i po mnoha letech neztratila nic ze své virtuozity.

Zpět
Současní členové:
Alex Koch - Vocals (2013-present)
Chris Lorey - Guitars (2020-present)
Giovanni Soulas - Bass (1986-1999, 2001-present)
Richie Seibel - Keyboards (2004-2006,2010-present)
Micha Krebes - Drums (2020-present)

Zakládající sestava:
Markus Britsch - Keyboards (1986-1997)
Giovanni Soulas - Bass (1986-1999, 2001-present)
Matthias Lorenz - Guitars (1986-?)
Lars Hörnig - Drums (1986-1997-2001)

Bývalí členové:
Bernd Heining - Drums (2018-2020)
Chuck Schuler - Guitars (1989-1995, 2006-2018)
Rob Kudlek - Drums (2013-2018)
Mathias Biehl - Drums (2010-2013)
Mischa Mang - Vocals (2003-2013)
Sebastian Brauchle - Drums (2001/5-2010)
Chity Somapala - Vocals (2001-2003)
Andy B. Franck - Vocals (1992-1998)
Lars Hörnig - Drums (1986-1997)
     Thomas Kovac - Guitars (1989-1993)
     Ralf Küchle - Vocals (1991-1992)
Cornelia Ernst - Vocals (1987,1990-1991)
     Scott Anderson - Vocals (1989)
Achim Welsch - Guitars (1986-1989, 1995-1999, 2001-2011), Vocals (1987-1988)
Jan Vacik - Keyboards

Členové Alex Koch
(také jako President Evil)
(Narozen ***, Stuttgart, Germany)
Vocals


Alex Koch je německý zpěvák a skladatel. Objevil se jako člen mnoha kapel jako Spiral Tower (1997-2002, 2018-present), Powergod (2000-2007), Winters Bane (2003-2006), SceneS (2005), Vinder (2012-present). V posledních letech se soutředil na členství v kapelách Ivanhoe (2013-present), Spiral Tower (2018-present) a Rockfever (2018-present). Vystupoval také jako host na deskách kapel Dead by Dawn (1994) a Saidian (2006-2009).

Bývalý zpěvák Powergood Alex Koch (jako President Evil) se objevil s německým progresivním metalem SceneS na jejich novém albu "Call Us At The Number You Provide". Koch však nebyl pouze zpěvák, byl také silně zapojen do procesu psaní písní. SceneS je melodická progresivní rocková kapela se zpěvákem Alexem Kochem jako frontmanem, která začala v roce 1995 jako dvoučlenný projekt s kytaristy Chrisem Loreym a Matthiasem Gamerem. Nektarios (Bamiatzis) byl zpěvákem kapely, než se stal známým v Německu jako účastník „Deutschland sucht den Superstar“ v roce 2002.
Členové Chris Lorey
(narozen ***, Germany)
Guitars


Chris Lorey je německý hudebník a hráč na kytaru. V současné době je nejznámější jako člen kapely Ivanhoe.

Je znám z působení v kapelách Ivanhoe (2020-present), SceneS (2000-2005) a Cave.
Členové Giovanni Soulas
(znám také jako Gio Soulas)
(Narozen 31. července 1970, Bietigheim-Bissingen, Baden-Württemberg, Germany)
Bass


Giovanni Soulas je německý hudebník a hráč na baskytaru. Je znám jako zakládající člen a v současné době opět hrající člen kapely Ivanhoe.

Lásku k hudbě zdědil Bissinger po svém otci, který byl léta bubeníkem řeckého zpěváka Mikise Theodorakise. Když mu bylo deset, koupil synovi saxofon. Ve 13 letech začal Giovanni Soulas hrát na basovou kytaru, aby mohl hrát písně ACDC, „neuměl jsi hrát na saxofon,“ vzpomíná Soulas. Hudba je podle něj jeho životní motivací.

V roce 1999 si odskočil s několika členy Ivanhoe do skupiny Charisma, s nimiž v témže roce vydal desku "Karma". Jako host si zahrál i se skupinou Baphomet v roce 1989 na jejich demonahrávce "No Answers".
Členové Richard Seibel
(také Richard "Richie" Seibel, Richie Seibel)
(narozen 31. ledna 1977, Germany)
Keyboards


Richard Seibel je německý hudebník a hráč na klávesy. V současné době je nejznámější jako člen kapely Ivanhoe.

Je znám z působení v kapelách Ivanhoe (2001-present), Charisma (1997-1999), Lanfear (2000-2020), Ivorie (2004), A Cosmic Trail (2009-2013), Them (2015-2022) a Front Row Warriors (2019-present).
Členové Micha Krebes
(celým jménem Michael Krebes)
(narozen ***, Germany)
Drums


Michal Krebes je německý hudebník a hráč na bicí a perkuze. V současné době je nejznámější jako člen kapely Ivanhoe (2020-present).

Působil také jako člen kapely Circuit Vision (2004).

Členové Markus Britsch
(narozen ***, Germany)
Keyboards


Markus Britsch je německý hudebník a hráč na klávesy. Je nejznámější jako bývalý člen kapely Ivanhoe (1986-1997).

Jako host také působil v kapele Charisma, s níž natočil v roce 1999 album "Karma", na níž hostoval v jedné skladbě. K Ivanhoe se vrátil ještě jako host na albu "7 Days" z roku 2005, kde se podílel na dvou skladbách.
Členové Matthias Lorenz
(narozen ***, Germany)
Guitars


Matthias Lorenz je německý hudebník a hráč na kytaru. Je nejznámější jako bývalý člen kapely Ivanhoe (1986-?).
Členové Lars Hörnig
(narozen 30. dubna 1973, Esslingen, Baden-Württemberg, Germany)
Drums


Lars Hörnig je německý hudebník a hráč na bicí a perkuze. Je nejznámější jako bývalý člen kapely Ivanhoe (1986-1997). Působil však i v dalších kapelách jako Cupid, Symphorce (1998), d-fine (jako Rob Bubinga, 2011-?), Audionaut (jako Rob Bubinga, 2010-2017), ROCK4 (jako Lars, 2017-present), Planet Floyd (2019-present), 10Eyes, Charisma a Vagrand.

S kapelou Ivorie v roce 2004 vydal EP "Circle Of Sound".

Členové Bernd Heining

(narozen 20. září 1966, Stuttgart, Baden-Württemberg, Germany)
Drums


Bernd Heining je německý hudebník a hráč na bicí a perkuze. Bernd není na bubenické scéně cizí, působí tam již několik let koncertováním jako profesionální bubeník. Absolvoval více než 100 koncertů ročně a lze jej také slyšet na více než 12 studiových a živých CD, od rocku až po heavy metal. Objevil se také v několika TV pořadech jako je ZDF, Sat1, Vox atd. Odehrál živé koncerty s Eddiem Clarkem (ex-Motörhead) a Stanem Bushem, mezi mnohými.

Posledních pár let bylo více o cover a tribute kapelách, stejně jako o živých vystoupeních hrálo až přes 7000 diváků. Objevil se v kapelách jako jsou Skull & Crossbones (2024-present), Cave (2023-present), Goblins Blade (2021-present), Ivanhoe (2018-2020), Subway (2010-present), E.L.A. (2009-?), Chinchilla (2006), Dr. Flashbeat (2000-?), Rock & Roll Junkies (1994-1996), Samsara (1990-1991), Grizzly (1986-1987), Belda Beast (1983-1985), Pinkelstein (1981-1983) a Ralph Flinn.

Ve svých začátcích hrál s kapelou Sharon (1987-1990), s níž vydal v roce 1988 demonahrávku "Sharon". S kapelou X-Ray (1995-1998) v roce 1996 vydal album "Dehumanized". S kapelou Saidian (2006-2009) vydal v roce 2009 album "Evercircle".

Během té doby Bernd stihl založit bicí nahrávací studio a může se tak velmi efektivně a profesionálně podílet na dalších projektech a produkcích. S kapelou DORNENKÖNIG Bernd provedl svou vytouženou změnu od cover music zpět ke kapele se svoji vlastní a autentickou hudbou. Dornenkönig vznikl z formace Schlagwerk a tvoří ji Ralph Barthelmess (zpěv), Markus Dietz (klávesy), Michael Schmitz (baskytara), Lars Vögtle (kytara) a Bernd Heining (bicí).
Členové Chuck Schuler
(narozen ***, Germany)
Guitars


Chuck Schuler je německý hudebník a hráč na kytaru. Je nejznámější ze svého působení v kapele Ivanhoe (1989-1995, 2006-2018). S kapelou se podílel na albech "7 Days" (2015), Systematrix (2013), "Lifeline" (2008). Hostoval ještě na albu "Blood And Gold" (2020).
Členové Rob Kudlek
(celým jménem Robert Rob Kudlek)
(narozen ***, Freudenstadt, Germany)
Drums


Rob Kudlek je německý hudebník a hráč na bicí a perkuze. Je nejznámější ze svého působení v kapele Ivanhoe (2013-2018). Pracoval také ve společnosti Colégio José Álvaro Vidal - Fundaçao Cebi a v kapele Big Bada Boom Band.

Vystudoval Kepler-Gymnasium ve Freudenstadtu.
Členové Mathias Biehl
(narozen 1990, Germany)
Drums


Mathias Biehl je německý hudebník a hráč na bicí a perkuze. Je nejznámější ze svého působení v kapele Ivanhoe (2010-2013). Působil také v kapelách Oblivion, Une, Siren's Legacy, Symphonity (2009-2012), 4 Horizons a Une (jako Matze, 2017-present).
Členové Mischa Mang
(narozen 29. října 1966, Germany)
Vocals


Mischa Mang je německý zpěvák, skladatel a vystupující umělec.

Mang začal studovat na Univerzitě umění v Berlíně a získal stipendium od nadace Highly Gifted Foundation. V roce 1998 získal diplom jako muzikálový herec. Ještě před tréninkem ztvárnil roli Bergera ve Vlasech (Glasgow). Hrál v Oidipovi v Hebbeltheater v Berlíně a jako sólista v Theater des Westens v "Make Love not War". Na festivalu v Bad Hersfeldu hrál Mang Eddieho v Rocky Horror Show pod vedením Volkera Lechtenbrinka. Hrál Jidáše v Jesus Christ Superstar na katedrálním festivalu v Gandersheimu a v opeře Chemnitz. V roce 2003 byl také členem německého premiérového obsazení AIDA, kde se objevil jako Radames, Zoser a Pharaoh. V prosinci 2004 oslavil německou premiéru muzikálu Queen We will rock you v Kolíně nad Rýnem, kde ztvárnil Boba, Khashoggiho a Dietera, vše v režii Bena Eltona.

V únoru 2005 vydal album "Walk In Mindfields" s prog metalovou kapelou Ivanhoe, za které byl oslavován jako hlavní zpěvák s mezinárodním dosahem.

V květnu 2006 vydal své německé sólové CD "Provocatio". Zároveň znovu hrál Bergera ve vlasech v inscenaci Lipské opery. Poté si zahrál Jidáše v Jesus Christ Superstar na zámeckém festivalu v Jagsthausenu. V létě 2006 také pravidelně vystupoval s We Rock!, původní kolínskou "We Will Rock You" kapelou. Na konci roku 2006 byl Mang opět součástí premiérového obsazení We Will Rock You, tentokrát v Divadle 11 ve švýcarském Curychu. Tam hrál Gölu jako původní obsazení a Khashoggi a Polo jako covery. Na podzim 2007 se Mischa vydal na turné jako zpěvák skupiny Dreamscape na podporu Sieges Even (Německo, Rakousko, Švýcarsko, Belgie). V prosinci 2007 měl ve Státním divadle v Saarbrückenu premiéru muzikál Jekyll & Hyde s Mangem ve (dvojité) hlavní roli. Následující rok v Saarbrückenu hrál Mang trpaslíka Albericha v Prstenu Franka Nimsgerna.

Na začátku roku 2008 následovalo velké evropské turné s Dreamscape na podporu Symphony X.

V roce 2008 vyšlo CD jeho progresivní metalové kapely Ivanhoe "Lifeline". V létě 2009 byl Mang Jidášem v Jesus Christ Superstar v Thunerseespiele, poté v titulní roli světové premiéry Nimsgernova muzikálu Phantasma ve Státním divadle Saarbrückenu až do konce roku 2010. Začátkem roku 2011 ztvárnil roli z Scarlet Pimpernel ve Scarlet Pimpernel ve Schwäbisch Gmünd, po kterém je Ronacher na VBW převzal roli Jidáše. V roce 2011 vyšlo jeho 2. sólové CD "Endlich Kresse". V létě 2011 si znovu zahrál Jidáše na Tecklenburgském festivalu a střídavě hrál Curtise Shanka a Joeyho v premiérovém obsazení Sister Act na VBW ve Vídni. Po letní přestávce převzal Mischa Mang Drewa Saricha jako první sestava do konce sezóny.

Poslední CD "Systematrix", které natočil s Ivanhoe, vyšlo v roce 2013. Mischa Mang byl pak viděn v roli alternujícího Shanka ve Stuttgartu. Od prosince 2013 byl také viděn jako první obsazení do role Curtise Jacksona v Sister Act v divadle Metronom v Oberhausenu.

Jeho 3. sólové album "Elephantus" vyšlo v polovině roku 2014 a v říjnu bylo představeno na malém německém turné. V roce 2015 se znovu ujal role Jidáše ve vystoupení "JESUS CHRIST SUPERSTAR" na zámeckém festivalu Zwingenberg. V roce 2015 také hrál rozhodčího v šachu v opeře Chemnitz v premiérovém obsazení. V létě 2016 byl oběšen jako Jidáš na velkém schodišti ve Schwäbisch Hall. Mischa Mang se vrací do role Curtise Jacksona na berlínské premiéře Sister Act ve Stage Theater des Westens. Ztvárnil roli Wolfa ve světové premiéře muzikálu Insanity (Wolfgang Petry Hits). V létě 2018 si zahrál roli Dennise Dupreeho v Rock of Ages v Amstettenu.

V roce 2018 vyšlo německé metalové debutové album Kaisers Bart "Quintessenz". Letos byl také k vidění ve světové premiéře muzikálu "Wahnsinn!" v režii Gila Mehmerta v roli Wolfa a v této roli se v roce 2019 vydal na turné po Německu.

Jeho čtvrté sólové album "Quantenwerkzwerg" vyšlo v roce 2020. Poté byl viděn v roli Mefista ve světové premiéře Goetha na festivalu v Bad Hersfeldu, po kterém následovala nominace od Německé hudební akademie. Album "Revocatio" bylo vydáno v roce 2021 jako remake "Provocatio". Mischa hrál roli Marcuse ve "Winterhuder Fährhaus" Hamburg po boku Beatrice Richter až do ledna 2022. Na jaře 22 ztvárnil hlavní roli Jörga Ratgeba ve světové premiéře Matyra.

V roce 2022 byl muzikál "Goethe" obnoven na festivalu v Bad Hersfeldu. "At Home I’m Darling" bylo také provedeno znovu na turné v zimě 2022.
Členové Sebastian Brauchle
(narozen )
Drums, Percussion


Sebastian Brauchle je německý hudebník a hráč na bicí a perkuze. Je nejznámější ze svého působení v kapele Ivanhoe (2005-2010). Působil také v kapelách Gallery, The Dreamside a Natia.

Sebastian studoval jazz a populární hudbu na Arnhem University of Music v Nizozemsku. Jeho četné studiové, živé a TV produkce v široké škále stylů doma i v zahraničí dokumentují jeho stylovou rozmanitost.
Členové Chity Somapala
(rodné jméno Peragaswatte Chandana Chitral Somapala)
(také znám jako Chitral Somapala)
(narozen 4. listopadu 1966, Colombo, Basnahira palata (Western Province), Sri Lanka/Ceylon)
Vocals


Chitral "Chity" Somapala se narodil do slavné hudební rodiny v Colombu na Srí Lance. Oba rodiče, P.L.A. a Chitra Somapala byli proslulí srílanští umělci, kteří se podíleli na soundtracku k filmu "Asoka". P.L.A. Somapala pracoval jako režisér filmové hudby a jeho matka Chitra byla zpěvačka.

Svoji profesionální hudební kariéru začal Chity ve věku 17 let hraním na baskytaru a zpěvem s několika místními kapelami na Srí Lance. Ve věku 19 let odešel ze země do Evropy, koncertoval s profesionálním Gala Bandem, který hrál ve známých nočních klubech a diskotékách ve Švýcarsku, Německu, Rakousku a ve Skandinávii, ale jeho primární ambicí bylo být hlavním zpěvákem v hard rocku/metalu.

V roce 1998 produkoval píseň "Nadee Ganga Tharanaye", ve které byla melodie založena na "Many Rivers To Cross" od Jimmyho Cliffa pro TV a rozhlasovou reklamu pro Lion Brewery na Srí Lance, píseň, která je velmi žádaná v jeho zemi dodnes. Píseň je jedinečná, protože to byla píseň zpívaná s textem v sinhálštině s hard rockem/metalem s bluesovým nádechem.

Krátce nato se připojil k Avalon, německé melodické power/progresivní kapele jako frontman a zpěvák. Ve spolupráci s dalšími Avalon produkoval Charlie Bauerfeind, známý z produkce skupin jako Helloween, Gamma Ray, Blind Guardian, Saxon atd. Třetí album Avalon "Vision Eden", získalo vynikající recenze v mezinárodním tisku a Vision Eden turné vidělo Avalon jako předkapelu kapel jako Hammerfall, Uriah Heep, Metallica, Motörhead, Royal Hunt, Pink Cream 69 a mnoha dalších.

Během léta 2000 se podílel na 4. albu Avalon "Eurasia" pod rukama Saschy Paetha, který je znám pro svou práci s Rhapsody, Kamelot, Heaven's Gate, Angra a dalšími. Na "Eurasia" uslyšíte některé z asijských hudebních vlivů z jeho domovské země Srí Lanky. Kromě vokálních partů na "Eurasia" je Somapala slyšet hrát na Chapman Stick. Po vydání této desky následovalo evropské turné s Metalium. Avalon se ale krátce poté rozpadl.

V roce 2002 složil Somapala píseň "Greenlands Theme" pro Isipathana International Rugby Championships na Srí Lance spolu s kytaristou Frankem Rohlesem, členem německé Queen tribute kapely Innuendo. Tato spolupráce vyústila v melodickou rockovou skupinu Faro, která v roce 2003 vydala album "Dawn Of Forever" na MTM Music. Ve stejném roce vyšlo album "Echoes Of A Nightmare" se švédskou symphonic metalovou kapelou Moonlight Agony.

Na konci roku 2003 byl vyzván mladým řeckým kytarovým virtuosem Gusem G., aby se připojil k Firewind na hlavní turné po Japonsku v lednu 2004. Po úspěšném japonském turné Gus G. požádal Somapalu, aby se ke kapele připojila natrvalo a začali sdílet nápady na třetí album Firewind. Výsledek jejich spolupráce, nové album "Forged By Fire", vstoupilo do japonské TOP 100 a získalo vynikající recenze po celém světě. Po turné s Hammerfall během jejich Ice Breaker Festivals se Somapala rozhodl v roce 2005 kapelu opustit z osobních důvodů.

V roce 2006 založil vlastní kapelu Civilization One, která pak v roce 2007 vydala album "Revolution Rising". S velkým úspěchem a stále populárnější pověstí Somapala znovu vystoupil ve své domovské zemi, na Srí Lance, s Civilization One, čímž se zapsal do historie jako první zahraniční metalový počin vystupující pro několik tisíc úžasných metalových fanoušků na show TNL On-stage v Colombu. V roce 2009 Chity cestovala mezi střední Evropou a vystupoval s Civilization One a Rekuiem. Krátce nato byla Somapalovi nabídnuto, aby předvedla "Classic Rock" show s Lucemburskou filharmonií v "Rock um Knuedler". Lucemburská filharmonie vystoupila se Scorpions, Patricií Kaas a mnoha dalšími světoznámými umělci. Vystoupení bylo přijato s nadšením. Ale kapela se v roce 2010 rozpadla.

V květnu 2010 se Somapala připojil k britské power metalové kapele Power Quest a jako člen této skupiny nahrál album "Blood Alliance", ale později kapelu opustil za přátelských podmínek, aby mohl pokračovat ve své sólové kariéře. Somapala během let nahrál a vydal tři sólové desky "The Works" (2009), "Photographic Breath" (2012) a "Sinhabumi" (2014).

V roce 2011 jej znovu viděl ve své zemi, jak natáčí hit "Believing The Dream" pro mistrovství světa v kriketu. Kromě toho se neustále zaměstnával psaním a nahráváním pro budoucnost ve svém studiu. Spolupracuje také s německou prog/metalovou kapelou Red Circuit, která po boku producenta/klávesisty Markuse Teskeho vydala v roce 2006 dvě kritikou oceněná alba "Trancestate" a v roce 2010 "Homeland".

Působí rovněž s britskou klasickou rock/metalovou kapelou Rekuiem, jedním ze spoluzakladatelů hnutí New Wave of British Heavy Metal (NWBHM) z 80. let. V roce 2010 se Somapala stal novým zpěvákem/frontmanem anglické power metalové skupiny Power Quest.

Dnes se stal jedním z nejuznávanějších zpěváků, skladatelů a skladatelů v hudební branži a jeho neúnavné úsilí pokračuje. V současnosti žije v Trier (Trevír), Rheinland-Pfalz, Německo a vyučuje basu a zpěv na tamní škole moderní hudby.

Zde je jen malý výčet jeho členství či společného hraní: Court Jester (1994-1998), Avalon (1998-2000), Ivanhoe (2001-2003), Firewind (2004-2005), Civilization One (2006-2010), Domain (2007), David Shankle Group (2008), Moonlight Agony (2004), Power Quest (2010-2011), PowerWorld (2005-2006), Red Circuit (2014, lyrics), Rekuiem (2007-?) a Faro (2002-?).
Členové Andy B. Franck
(narozen 20. února 1971, Stuttgart, Baden-Württemberg, Germany)
Vocals


Andy B. Franck je německý zpěvák a skladatel pocházející ze Stuttgartu, je znám jako zpěvák německé skupiny Brainstorm (1999-present). Působil však také v kapelách Almanac (2015-2018), Crash'n'Crisis, Ivanhoe (1992-1998), Lightning (1985-?), Symphorce (1998-2011) a Whisper.

Po klasických lekcích na klarinet se Andy B. Franck ve 14 letech připojil ke skupině Lightning. Nejprve jako baskytarista a později jako zpěvák natočil s kapelou tři dema. Po svých prvních koncertech v oblasti Stuttgartu s Lightning, Whisper a Crash'n'Crisis se v roce 1992 připojil ke skupině Ivanhoe. Prvním vydáním pro širší publikum byla účast na tehdejším Peace Eater Sampler (1993) s písní "Rebellion And Indecision" a přinesla kapele nahrávací smlouvu s WMMS Records. V letech 1994 až 1997 vydal Franck s kapelou tři alba "Visions And Reality" (1994), "Symbols Of Time" (1995) a "Polarized" (1997) a hrál s nimi na několika turné jako podpora Sabbat, Enchant, Iced Earth a Nevermore.

Zpěvák byl pozván několik let po vydání "Symbols Of Time", přesně v roce 2000, aby se radoval s power metalovou kapelou Brainstorm z Německa, kde udělal fantastickou prestation ve vokálním oddělení, velmi silný hlas, mocný a velmi výrazný v tónu.

V roce 1998 Franck kapelu Ivanhoe opustil a s novými muzikanty založil vlastní kapelu Symphorce, kde krátce po jejím založení podepsali nahrávací smlouvu s berlínským vydavatelstvím Noise Records (včetně Helloween, Grave Digger, Rage atd.). Krátce po vydání prvního alba "Truth To Promises" (1999) se Franck a kytarista Brainstorm Torsten Ihlenfeld poprvé setkali. Již na svém prvním společném albu "Ambiguity" (2000; Metal Blade Rec.) se nové trio Andy B.Franck / Torsten Ihlenfeld (guit.) / Milan Loncaric (guit.) ukázalo jako dokonale sehraný tým a přivedlo kapelu na další úspěšné evropské turné s Armored Saint. Jasný další vývoj vykazovala zejména navazující alba "Metus Mortis" (2001) a "Soul Temptation" (2003). První zápis do žebříčku v historii kapely na 73. místě (Německo) byl pro kapelu očekávaným krokem.

Souběžně s Brainstorm vydal Franck další alba se svou kapelou Symphorce a po druhém albu "Sinctuary" (2001, Noise Records) podepsal dlouhodobou smlouvu s Metal Blade. V letech 2002 až 2010 se další alba střídala se Symphorce a Brainstorm a umožnila Andymu B. Franckovi vyrazit na různá turné po celém světě, než Symphorce na začátku roku 2011 po posledním albu "Unristricted" (2010, AFM Records) rozpadli.

Jako jeden z nejslavnějších zpěváků metalového žánru se Franck od té doby soustředil na svou hlavní kapelu Brainstorm a v následujících letech se jen výjimečně objevoval jako doprovodný zpěvák nebo "druhý hlas" pro různé kapely. Následovala celosvětová festivalová vystoupení a turné jako headlineři. V roce 2015 se souběžně s Brainstorm připojil k nově založené symfonické metalové kapele Almanac s bývalým kytaristou Rage Victorem Smolskim. Vydali dvě alba "Tsar" (2016) a "Kingslayer" (2017) a později absolvovali různá turné a festivalová vystoupení, než Franck opustil kapelu na začátku roku 2018.

S Brainstorm mělo být téhož roku vydáno zásadní album, které opět zvýšilo popularitu kapely a samozřejmě Andyho po celém světě. Album "Midnight Ghost" vyšlo v roce 2018 a dostalo se do různých světových hitparád, následovalo částečně vyprodané turné a festivalová vystoupení. Téměř o tři roky později následovalo album "Wall Of Skulls" (2021), které se dostalo na 12. místo v německém žebříčku Media Control Charts.
Battlefield Členové
Cornelia Ernst
(tak jako Cornelia "Conny" Ernst)
(narozena ***, Germany)
Vocals


Cornelia je první ze dvou zpěvaček německé kapely Battlefield (jako Cornelia "Conny" Ernst) na jejich prvních 2 vydáních před jejich zkušebním demem v roce 1990. Později ji nahradila Tanja Ivenz. Byla také krátkodobou členkou Ivanhoe (jako Conny Ernst, 1990-1991).
Členové Achim Welsch
(narozen 30. dubna 1972, Germany)
Guitars


Achim Welsch je německy hudebník, sound engineer a producent, který vlastní hudební studio Welsch Audio Productions. Achim je znám také jako člen mnoha kapel jako Ivanhoe (1987-1989, 1995-1999, 2001-2011), Vocals (1987-1988), Rockfever (2019-present), Charisma (1999), Diorama (jako Akim Welsch, 2012), The Mÿssion (2011-2013) nebo The Roseto Uprising (2014).
Členové Jan Vacik
(Narozen 28. listopadu 1978, Rakovník, Czechoslovakia/Czech Republik)
(také jako Sir Jan Of Vacik)
Keyboards


Jan Vacik je německý klávesista, zvukař a producent českého původu. Narodil se ve městě Rakovník v bývalém Československu. Když byl ještě dítě, přestěhoval se do Německa. Hudební vzdělání získával od svých 4 let.

Působil v mnoha různorodých kapelách, jak o to svědčí následující přehled: Blind Date (Keyboards, Vocals), Persiflage (instrumental funk-fusion-rock, 1994-1996), Crush (thrash metal, 1995), Schnupn (rock metal coverband, 1995), D-Lusion, later D-Vision (1996–present, demo "Center of Your Mind"), Dreamscape (progressive metal, 1996–2007), Salvator (Keyboards, 2015-?, SP "The Ariser" (2015) a naposledy Serious Black (keyboards, 2014-2017).

V poslední době působí jako klávesista Serious Black a šéf Dreamsound Studios Munich, kde působí jako zvukový inženýr, nahrává, mixuje a masteruje nahrávky nebo působí jako producent a klávesista.
(http://www.serious-black.com), www.dreamsound-studios.de/)

Zpět
Studiové desky:
2024 Healed By The Sun
2020 Blood and Gold
2015 7 Days
2013 Systematrix
2008 Lifeline
2005 Walk In Mindfields
1997 Polarized
1995 Symbols Of Time
1994 Visions And Reality
Ostatní nahrávky:
1992 Play Expre$ (Demo)
1991 Written in Stone (Demo)
1988 Behind The Wall (Demo)Skupina:
Micha Krebes - Drums
Giovanni Soulas - Bass
Richie Seibel - Keyboards
Alexander Koch - Vocals
Chris Lorey - Guitars
Hosté:
Diskografie Healed By The Sun
Vyšlo 10. května 2024, Massacre Records

Seznam skladeb:
01. Daybreak ()
02. Healed By The Sun ()
03. Headnut ()
04. Moments In Time ()
05. Goodbye ()
06. Small Path Home ()
07. Invictus ()
08. Picture In My Mind ()
09. One Ticket To Paradise ()
10. War Of Ages ()
11. 10C ()
12. Broken Illusions ()
13. Awaiting Judgement Day ()
Total Time: (00:00)

Producer: Giovanni Soulas, Chris Lorey
Mixing, Mastering: Andy Horn
Artwork: Micha Krebes

Skupina:
Alexander Koch - Vocals
Bernd Heining - Drums
Giovanni "Gio" Soulas - Bass
Richie Seibel - Keyboard (02)
Hosté:
Lars Vogtle - Guitars (01-05,07-09)
Chuck Schuler - Guitars (01,02,04,05,07-09)
Yvonne Lutthlen - Lead Vocals (03)
Achim Welsch - Guitars (06)
Mathias Biehl - Drums
Andreas Musch - Saxophone (08)
Diskografie Blood And Gold
Vyšlo 20. března 2020, Massacre Records, MAS DP1104 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Midnight Bite (4:03)
02. Broken Mirror (3:51)
03. Fe Infinita (2:14)
04. Blood and Gold (5:30)
05. Martyrium (4:51)
06. If I Never Sing Another Song (3:55)
07. Solace (4:11)
08. Shadow Play (4:44)
09. Perfect Tragedy (5:14)
Total Time: (38:33)

Recorded at The Red Room
Mixed at The Red Room
Producer: Giovanni Soulas
Recorded, Mixed, Mastered: Andy Horn
Cover art: Thilo "Minz" Meyer

Skupina:
Alexander Koch - Vocals
Chuck Schuler - Guitars
Giovanni "Gio" Soulas - Bass
Richie Seibel - Keyboards
Rob Kudlek - Drums
Hosté:
Markus Britsch - Keyboards (08,09)
Tobias Seyb - Strings (08)
Alexander Pelz - Acoustic Guitars (08)
Diskografie 7 Days
Vyšlo 16. října 2015, Massacre Records, MAS DP0916 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Alert (2:30)
02. Light Up The Darkness (4:06)
03. No Sorrow (4:14)
04. See The Truth (3:55)
05. Overrun (4:10)
06. Innocent (3:44)
07. 7 Days (8:12)
08. Dancing With A Ghost (5:40)
09. The Great Admit (5:35)
10. Last Warning (4:19)
11. Left Behind (7:05)
12. Whipping The Flies (3:50)
Total Time: (57:20)

Producer, Recording (guitars, bass, keyboards):Giovanni Soulas
Producer, Mastering, Mixing: Andy Horn
Recording (guitars): Markus Ullrich
Artwork: SBalac
Photography: Matt Bischof

Skupina:
Mischa Mang - Vocals
Chuck Schuler - Guitars
Giovanni Soulas - Bass
Richie Seibel - Keyboards
Mathias Biehl - Drums
Hosté:
Diskografie Systematrix
Vyšlo 24. května 2013, Massacre Records, MAS DP0828 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Systematrix (5:10)
02. Human Letargo (6:12)
03. Tin Cans Liberty (4:13)
04. War of the Centuries (4:32)
05. Madhouse (5:02)
06. Learning Path (6:20)
07. Walldancer (4:03)
08. The Symbiotic Predator
      I. Seduction (instrumental) (3:04)
     II. Resolution (instrumental) (2:52)
    III. Late Recognition (5:50)
Total Time: (47:19)

Recording, Mixing, Mastering: Andy Horn
Producer, Recording (bass): Giovanni Soulas
Recording (guitars): Markus Ullrich
Artwork, Layout: Minz Meyer
Songwriting (05): Ralph Neese
Lyrics (04): Achim Welsch
Photography: Alex Kuehr

Skupina:
Mischa Mang - Vocals
Achim Welsch - Guitars
Chuck Schuler - Guitars
Giovanni Soulas - Bass
Richard Seibel - Keyboards
Sebastian Brauchle - Drums
Hosté:
Diskografie Lifeline
Vyšlo 26. září 2008, Silverwolf Productions, SWP 0005 IV

Seznam skladeb:
01. Lifeline (5:06)
02. Mad Corner (4:48)
03. Schizophrenie (5:07)
04. Suffering (3:25)
05. Angels Hologram (7:21)
06. Time Machine (6:40)
07. Finally (6:21)
08. You Will Burn (4:54)
09. Cheops (7:50)
Total Time: (51:32)

Producer, Recorded, Mixed: Achim Welsch
Executive Producer: Gio Soulas
Mastered: Jan Vacik
Artwork: Mathias Janke

Skupina:
Mischa Mang - Vocals
Achim Welsch - Guitars
Giovanni Soulas - Bass
Richard Seibel - Keyboards
Sebastian Brauchle - Drums
Hosté:
Lars Hörnig - Drums (04,08,10)
Toni Farris - Piano (02)
Markus Blind - Drums (01,03,07), Songwriting (03)
Diskografie Walk In Mindfields
Vyšlo 28. února 2005, Massacre Records, MAS PC0364 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Walk In Mindfields (4:27)
02. Bless My Soul (4:12)
03. Scared (5:46)
04. History ... (1:27)
05. ... Of Crime (5:15)
06. Arrows (5:48)
07. Enemy (5:37)
08. Take Me To The Spirit (5:14)
09. What Love Is For (4:05)
10. Who Will I Be (5:28)
Total Time: (47:19)

Producer, Recording, Mixing, Mastering: Achim Welsch
Songwriting (06): Ralph Neese
Songwriting (10): Lipper
Artwork [Cover]: Thomas Ewerhard
Design [Booklet]: Alexander Rauser

Skupina:
Andy B. Franck - Vocals
Achim Welsch - Guitars
Giovanni Soulas - Bass
Lars Hörnig - Drums
Markus Britsch - Keyboards
Hosté:
Diskografie Polarized
Vyšlo 1997, Intercord record Service, IRS CD 992.032/WMMS 150

Seznam skladeb:
01. Lonelies (5:55)
02. Souls Of Fire (4:39)
03. Hollow (5:18)
04. Sunlight (4:42)
05. Wasted Time (4:27)
06. Glass On Skin (5:09)
07. Suppression Of A Difference (1:05)
08. Whipping The Flies (3:31)
09. When I'm Old (5:28)

Bonus tracks:
10. Awaiting Judgement Day (4:04)
11. Prisoner To Fear (4:25)
Total Time: (48:43)

Recorded at Roxanne Studio
Producer: Ivanhoe
Executive-Producer: Peter Wustmann
Producer, Engineering, Mixing: Davide Piai
Engineer [Additional]: Johannes Mühleisen, Oliver Schöll
Engineer, Mixed: Achim Welsch, Davide Piai
Concept: Andy B. Franck
Cover, Illustration: Ortrun Rottmann
Layout, Typography [Typesetting]: Lars Hörnig
Photography: Christian Sauper

Skupina:
Andy B. Franck - Vocals
Chuck Schuler - Guitars
Giovanni Soulas - Bass
Lars Hörnig - Drums
Markus Britsch - Keyboards
Hosté:
Programming: Hansi Fuchs
Diskografie Symbols Of Time
Vyšlo 69. února 1995, Music Is Intelligence, WMMS 100 (Germany)
CD 1995, Avalanche Records, AVR 0025 (US) / Adrenalin/Micmac Records

Seznam skladeb:
01. Symbols of Time (5:54)
02. Wide Open (6:57)
03. By a Feeling (4:51)
04. Raining Tears (6:31)
05. Vibrations (6:37)
06. Irrigate Poisoning (6:09)
07. Through the Lies (6:47)
08. Silent Ceremony (5:18)
Total Time: (49:04)

Producer: Peter Wustmann
Programmed: Davide Piai, Hansi Fuchs
Engineering, Programming, Recording, Mixing: Davide Piai
Concept: Andy B. Franck
Design: Jim Rasfeld
Cover art: Werner Kühn

Skupina:
Andy B. Franck - Vocals
Chuck Schuler - Guitars
Giovanni Soulas - Bass
Lars Hörnig - Drums
Markus Britsch - Keyboards
Hosté:
Diskografie Visions And Reality
Vyšlo 1994, CD Music Is Intelligence, WMMS 050 (Germany)
CD 1996, Avalanch Records, AVR 0032 (US)

Seznam skladeb:
01. Visions... (1:27)
02. Deeper Ground (8:11)
03. Left Alone (4:22)
04. Fallen Seasons (6:26)
05. Miracles of a Master's Child (5:42)
06. Eternal Light (6:14)
07. Written in Stone (3:54)
08. Wait (5:30)
09. Into the Realm of Unknown (7:16)
10. Rebellion and Indecision (4:14)
11. ...And Reality (1:38)
Total Time (54:54)

Producer: Peter Wustmann
Recording: Davide Piai
Artwork: Jim Rasfeld
Design, Illustrations: Werner Kühn
Layout: Diana Böhm


Skupina:
Giovanni Soulas - Bass
Thomas Kovac - Guitars
Lars Hörnig - Drums
Markus Britsch - Keyboards
Ralf Küchle - Vocals
Hosté:
Diskografie Play Expre$
Vyšlo 1992, TMS-Music (Germany)

Seznam skladeb:
01. Play Expre$ (Engl. Version) (4:12)
02. Play Expre$ (Dtsch. Version) (4:12)
03. Play Expre$ (Instr. Version) (4:12)
Total Time: (12:36)

Recorded at Marquee Studios, Germany, July 1992
Producer: Nico Gerdes, Ralph Küchle
Engineer: Hardy Heinlein

Skupina:
Scott Anderson - Vocals
Thomas Kovacs - Guitars, Backing Vocals
Markus Britsch - Keyboards
Giovanni Soulas - Bass, Backing Vocals
Lars Hörnig - Drums
Hosté:
Diskografie Written In Stone
Cassette, vyšlo 1991, self-released (Germany)

Seznam skladeb:
01. Awaiting Judgement Day (4:01)
02. Prisoner Of Fear (4:24)
03. Into The Realms Of Unknown (7:19)
04. Written In Stone (3:55)
Total Time: (19:39)

Produced: Barney Burns, Markus Geiger

Skupina:
Hosté:
Diskografie Behind The Wall
Vyšlo 1988,

Seznam skladeb:
01. The Sunrise (4:25)
02. Listen to Your Lord (5:45)
03. Hold on Your Wings (5:40)
04. Devil's Crown (5:31)
05. Behind the Wall (6:15)
Total Time: (27:36)


Zpět
Ivanhoe 1992    Ivanhoe 1997

Ivanhoe 2009

Ivanhoe 2010

Ivanhoe 2013

Ivanhoe 2015

Ivanhoe 2015

Ivanhoe 2020

Zpět
Oficiální stránky:
http://www.ivanhoe.de/index.html
https://www.facebook.com/ANGELSHOLOGRAM/
https://www.mangmusic.de/Vita/
Nahoru ProgressRock
Made by 
©  7.5.2024 
Menu Poslední aktualizace: 7.5.2024
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!