Isometry - progressrock.cz
       
   


Isometry, je progresivní metalová kapela zrozená v roce 2022, kterou tvoří čtyři talentovaní hudebníci z Piemontu, Turín, a inspirovaná Dream Theater, Symphony X, navíc skvěle prolíná styl moderních progresivních kapel jako Haken, Periphery a Tesseract, a dokonce i italskými kapelami jako Kingcrow. Sama kapela přiznává spřízněnost s řeckými kapelami Firewind a InnerWish. Tato nová italská kapela hned od začátku jasně ukazuje své vlivy. Čtveřice přináší moderní progresivní metal s odvážnými klávesami a neuvěřitelnými symfoniemi, doprovázenými velkou dávkou metalových vlivů 80. let. Ve stylu jejich hudby převládají výrazné zvuky a silné rytmy, snové kytary a drsný zpěv. Jméno bylo převzato z matematiky, neboť "izometrie" je vlastně matematický koncept související s řádem, geometrií a vícerozměrnými prostory. Kapela k tomu dodává: "Pokud se nad tím zamyslíte, je to docela podobné našemu hudebnímu vkusu: rytmická komplexnost, "vyváženost" mezi těžkými a tichými sekcemi, míchání různých žánrů, vytváření "zákoutí" uvnitř každé skladby".

Izometrie doplňuje: "Na našem kompozičním procesu opravdu milujeme to, že nikdy nesedíme kolem stolu a neříkáme "OK, pojďme napsat píseň ve stylu X", ale věci plynou nečekaným, docela experimentálním způsobem a ve druhém okamžiku je zušlechťujeme. Nicméně všichni jsme hodně zapálení pro prog metal a myslím si, že hlavní kapely, které muzikant poslouchá, ovlivňují jeho skladatelský styl. A my si myslíme, že se to stalo"

V prosinci 2023 vydala své debutové studiové album "Break The Loop", které si zaslouží pozornost. Hudebně se album pohybuje po širokých cestách, kombinuje moderní riffy s melodickými power metalovými vibracemi. Kromě Dream Theater lze vidět vlivy od kapel jako Lamb of God ('Shards of Mind'). Tišší, atmosféričtější momenty dodávají dynamiku a udržují album zajímavé na poslech po celou dobu. Isometry díky klávesám a syntezátorům, použitým střídmě, ale velmi vstřícně ke skladbám, dodávají jejich zvuku potřebnou progresivní látku. Flétny a smyčce přidávají další rozmanitost. Rozmanitost je zde klíčová, žádná skladba se neopakuje nebo je nahraditelná. Ambiciózní rytmická sekce poskytuje solidní groove, který je téměř hlavním lákadlem. Zejména dvě instrumentální skladby "Outcast" a "Beyond This World" jsou poutavé pro jejich riff, rytmus a všestrannost. Andrea Perdichizzi představuje styl, který by mohl evokovat Jamese LaBrieho (Dream Theater), což vzbuzuje u progmetalové fanouškovské základny smíšené názory. Isometry představují skutečně působivý debut, který snadno konkuruje zavedeným kapelám tohoto žánru, ne-li lepší.

"Break The Loop" je koncepční album, které vás ponoří do nadčasového příběhu procházejícího mnoha generacemi a hlasy. Je to příběh o tom, co bylo, co by ještě mohlo být a možná i o tom, co se již odvíjí. Album vezme posluchače na cestu dystopickým, kyberpunkem inspirovaným světem plným androidů, virtuální reality a zdánlivě dokonalé, ale v konečném důsledku chybné společnosti. Cílem kapely bylo vytvořit zvukovou krajinu, která by vystihla podstatu tohoto příběhu. Od těžkých, intenzivních momentů po měkčí, atmosféričtější pasáže, neboť jejich hudba je odrazem emocionální a narativní hloubky, kterou chtěli albem sdělit. Cílem bylo ponořit diváky do živého, podnětného zážitku a přenést je do této dystopické budoucnosti. Vytvoření koncepčního alba bylo vzrušující výzvou a kapela doufá, že si posluchači užijí objevování tohoto jedinečného světa, který vytvořili.

Toto je příběh zlomených snů, smrti a vzkříšení. Je to příběh ztracených pravd a zářivých lží. Krize a růst. Stejně jako u fraktálové recidivy v čase byla vyprávěna mnoha způsoby a několika jazyky. In byl slyšen v nespočetných zemích a slyší. Je to příběh všech vzájemně propojených. Je to příběh nikoho. Za to, co si pamatuji. Je to jen kauzální podmnožina událostí…

Album představuje nadčasový příběh, vyprávěný mnohokrát a na různých místech, předávaný mnoha ústy do různých uší, aby zůstal kolektivní vzpomínkou na to, co bylo a co by ještě mohlo být a možná se již stává... Jsme v nedefinované budoucnosti. Každá lidská bytost se každý den připojuje k Síti, kde je naprogramována a integrována. V dokonalé společnosti jako stroj. The Network, the Root of Knowledge, prostě RoK. Symbol společností zrozených na začátku tisíciletí, jedoucích na vlně první virtuální sociality, bez soukromí a bez pravidel. Pomalu se spojili, prostřednictvím fúzí a akvizic, a pak se najednou stali jednou, jedinou, RoK.

Vše je součástí RoK. Každý člověk je okrajový prvek, v neustálé informační asymetrii vzhledem k centrálnímu systému. Je využíván jako zdroj. Zbaven dokonce touhy přemýšlet, věří, že si mohou svobodně zvolit svůj denní režim. Kdyby si Sokrates představoval svět, ve kterém mají všechny lidské bytosti možnost přistupovat ke všem dostupným znalostem dotykem na obrazovce, možná by si představoval jinou společnost. Ne Orwell. Už viděl, co může přinést koncentrace moci, kontroly a informací. Ale nebyla to Politika, nyní bezmocná tváří v tvář peněžním pohybům schopným posunout ekonomiku celých národů. Od zkorumpovaných až po pouhé mluvčí pro rozhodování u jiných stolů.

V této dystopické realitě začíná cesta růstu hlavního hrdiny. Člověk jako mnoho jiných. Pamatováno je pouze 10 momentů jeho příběhu, snímků filmu, které se svíjejí jako filmové kotouče. Kruhovitost, která se objevuje v různých měřítcích, od každodenní klece, kterou chce zničit, až po neurčitou kauzalitu celého vyprávění, mezi koncem a začátkem většího cyklu. Kromě těchto okamžiků, předávaných v různých podobách, nevíme nic jiného. (A budeme jim vyprávět, jak jsme je prožili).

O určité podobnosti mezi jejich dystopickým konceptem a realitou každodenního života kapela uvedla: "Všichni jsme dnes více než kdy jindy propojeni a velké společnosti ukládají uživatelská data, aby ovlivnily trh a umístily své produkty. Spojení s ostatními může být silnou stránkou nebo ruinou v závislosti na způsobu, jakým naše technologické nástroje používáme. Řekli bychom, že odstraněním příchuti sci-fi z příběhu a vyloučením některých konceptů máme přesnou fotografii doby, ve které žijeme". Poselství, které zakódovali v hudbě, je vytvořeno tak, aby bylo "vysílané" a ve skutečnosti se pokusili smíchat různé hudební styly s typičtější prog příchutí.

Na turné a hraní hudby před živým publikem se Isometry pečlivě připravuje, ale plánování turné může být složité, zvláště pro nezávislou kapelu. Zatím nemají konkrétní plány turné, které by mohli oznámit, aktivně zkoumají možnosti, jak sdílet jejich hudbu na cestách.

Nicméně kapela již vystoupila naživo dne 15. prosince 2023 na BREAK FRONT FEST v El Barrio, Turín, Itálie společně s kapelami Laboa, StyloDrama a 11|34. V lednu 2024 kapela absolvovala společný koncert s kapelkou Final Coil, takže na další živá vystoupení se lze jen těšit.

Členové:
Lorenzo Carrano - Bass
Alberto Ferreri - Drums, Percussion
Luca Capurso - Guitars, Flute
Andrea Perdichizzi - Vocals
Bývalí členové:


Členové Lorenzo Carrano
(Narozen ***, Rome, Italy)
Bass


Lorenzo Carrano je italský hudebník a hráč na basovou kytaru pocházející z Říma, Itálie. V současné době je znám jako člen kapely Isometry, s níž vydal v roce 2023 albm "Break The Loop".

Díve je znám ze svého sólového působení nebo jako člen kapely Shards of Infinity.
Členové Alberto Ferreri
(Narozen ***, Italy)
Drums, Percussion


Alberto Ferreri je italský hudebník a hráč na bicí a perkuze pocházející z Itálie. V současné době je znám jako člen kapely Isometry, s níž vydal v roce 2023 albm "Break The Loop".

Dříve působil v kapele Legacy of Silence (2017-2023), se kterou vydal desky "Nightfall" (EP, 2017), "Our Forests Sing! (2019) a singl "Heretical Birth" (2020).

Je také součásti projektu Verdana.
https://www.verdena.com/about/
https://www.facebook.com/verdenaofficial/photos

Členové Luca Capurso
(Narozen ***, Italy)
Guitars, Flute


Luca Capurso je italský hudebník a hráč na kytaru pocházející z Itálie. V současné době je znám jako člen kapely Isometry, s níž vydal v roce 2023 albm "Break The Loop".

Dříve působil také v kapele Legacy of Silence, kde hrál na flétnu (2017-present) a vydal s ní EP "Nightfall" (2017), album "Our Forests Sing" (2019) a singl "Heretical Birth" (2020). S kapelou Shards of Infinity jako basista a hráč na flétnu nahrál album "Horizon Seeker" (2017).
Členové Andrea Perdichizzi
(Narozen ***, Novara, Italy)
Vocals


Andrea Perdichizzi je italský hudebník a zpěvák. V současné době je znám jako zpěvák kapely Isometry, s níž vydal v roce 2023 albm "Break The Loop".


Studiové desky:
2023 Break The Loop

Ostatní nahrávky:Skupina:
Lorenzo Carrano - Bass
Alberto Ferreri - Drums
Luca Capurso - Guitars
Andrea Perdichizzi - Vocals
Hosté:
Diskografie Break The Loop
Vyšlo 10. listopadu 2023, independent, digital (Italy)

Seznam skladeb:
01. I (2:07)
02. Shards Of Mind (5:25)
03. Break the Loop (7:55)
04. Mesmerized (4:51)
05. Outcast (5:22)
06. One Entity (5:45)
07. Choice Is Yours (6:02)
08. Final Reconnection (5:47)
09. Beyond This World (6:57)
10. X (4:04)
Total Time: (54:15)


Skupina:
Hosté:
Diskografie
Vyšlo ,

Seznam skladeb:
Total Time: (53:34)Oficiální stránky:
https://isometrymusic.wixsite.com/isometry
https://isometrymusic.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/isometryofficial


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  24.3.2024 
Menu Poslední aktualizace: 24.3.2024
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©