Imminent Sonic Destruction - progressrock.cz
     
  

Zpět
IMMINENT SONIC DESTRUCTION je americký progresivní metalový počin z Detroitu, Michigan, Spojené Státy, a bývají zařazování do škatulky metal / progressive super metal / death metal. Imminent Sonic Destruction vznikli jsme v roce 2007 původně pod názvem "Mellotrön". Kvůli právním záležitostem ale změnili v roce 2010 název na Imminent Sonic Destruction. Pod původním názvem ještě stihli v roce 2008 vydat EP album "Mellotrön: And Go". Imminent Sonic Destruction jsou Pat DeLeon, Pete Hopersberger, Bryan Paxton, Tony Piccoli a Scott Thompson. Kapela jako své vlivy uvádí kapely jako Dream Theater, Strapping Young Lad, Meshuggah, Pantera a Genesis.

Imminent Sonic Destruction je duchovním dítětem kytaristy, zpěváka a progresivního metalového inovátora Tonyho Piccoliho z Detroitu. Poté, co hrál v několika kapelách, když žil v Arizoně v 90. letech, se Piccoli přestěhoval zpět do svého rodného města Detroitu v Michiganu. Začal psát písně, které se staly základem pro zvuk Imminent Sonic Destruction. Po letech psaní hudby a práce na zdokonalování zvuku se Piccoli spojil s místními hudebníky, aby nahráli dva demo disky s názvem "The Umlaut Speaks" a "The Umlaut Doth Spake", o kterých Piccoli sám říká, že oba jsou "kurevsky certifikované".

Piccoli, ovlivněn syrovou silou kapel jako Strapping Young Lad, Meshuggah a Pantera, stejně jako disciplinovanou složitostí progresivních skupin jako Dream Theater a Genesis, se rozhodl změnit tvář progresivního metalu. Jeho směs drtivých kytar, éterických podtextů, kombinace vokálních stylů a nádherné melodie je zabalena do jemně složitých taktů, kosti drtivých riffů a melodických háčků tak nezapomenutelných, že budete potřebovat operaci, abyste tyto písně dostali z hlavy. Díky spojení s Piccolim vznikla skutečná superskupina progresivních a metalových umělců z oblasti Detroitu. V roce 2007 Imminent Sonic Destruction udělali skok od nahrávacího projektu k plnohodnotné živé kapele. První, kdo se připojil, byl bývalý bubeník Tiles Pat DeLeon, který s Tiles nahrál alba na hudebních labelech Magna Carta a InsideOut a také koncertoval po Evropě jako předkapela Dream Theater. Rytmickou sekci posílil Bryan Paxton, který je sám o sobě brutální metalovou silou, protože hrál s detroitskými metalovými kapelami JustDefy a Miles Beyond. Jako další se přidal klávesista a zpěvák Pete Hopersberger z detroitské progresivní rockové skupiny Space Nelson. Petovy hudební znalosti a čistý talent pozvedl zvuk ISD na další úroveň. Sestavu doplnil ještě kytarista/zpěvák a hudební chameleon Scott Thompson. Scott hrál na řadu nástrojů v mnoha michiganských skupinách a je také zavedeným sólovým umělcem.

Sama kapela k tomu uvádí: "Naše vlivy jsou čerpány z různých raných progresivních rockových počinů a současných heavymetalových počinů, progresivních i jiných. (Prog-headi I Metal-heads nás milují!). Poté, co jsme vypilovali náš zvuk na zkouškách a na pódiích v okolí Detroitu pod názvem MELLOTRÖN, rozhodli jsme se přejmenovat kapelu, abychom se vyhnuli právním problémům, a dohodli jsme se na sloganu, který nejlépe vystihuje naši hudbu a osobnosti - Imminent Sonic Destruction (BLÍZÍCÍ SONICKÁ ZNIČENÍ)".

Živý zvuk ISD. je solidně dynamický nápor navržený tak, aby potěšil každého - od nejtvrdších hardcore metalových hlav až po vybíravé členy davu progresivního rocku, a to vše je přitom snadno dostupné pro náhodného posluchače. Živá vystoupení ISD. jsou vysoce energický, ale disciplinovaný útok, který působí brutálně i lehce, stejně jako hudba samotná. Právě tento jedinečný styl umožnil ISD. sdílet pódium s národními turné kapel jako jsou Pain of Salvation, Kingcrow, King's X, Evergrey, Sonata Arctica a dalšími.

Nespokojili se s tím, že jsou jen "dalším místním aktem", a vzali věci do svých rukou, aby vybudovali povědomí o značce. Bezostyšnou sebepropagací a výměnným obchodem za služby rozšířili svůj záběr. Tvrdá práce kapely se vyplatila, když dostali příležitost spojit se s Royem Z (Bruce Dickinson, Judas Priest) a nahrát album. Na podzim roku 2010 začali pracovat na debutovém studiovém albu. Svá dema dostali k producentovi ROY Z (Bruce Dickinson, Rob Halford, Sepultura), a ten, když je slyšel, nabídl jim produkci alba. Stopování skladeb dokončili v roce 2011 a přizvali talentovaného Nicka Morrise (As They Sleep, Black Dahlia Murder, As They Sleep, Walls Of Jericho), aby album namixovali. Když měli prvotřídní nahrávku svých písní, potřebovali obal alba, který by nejen doplňoval hudbu, ale také by utvrzoval jejich touhu být bráni tak vážně jako jakýkoli známější počin v žánru. Ve spolupráci s Man In The Mountain Creative Design to ISD dokázali. Album "Recurring Themes" bylo vydáno 24. února 2012 s velkým ohlasem kritiky a obsahuje devět originálních skladeb, které předvádějí vokální harmonie kapely stoupající přes originální progresivní metalové riffování, melodické kompozice a rytmy bývalý bubeník Tiles, Pat DeLeon.

V roce 2013 dostali příležitost vyjet na turné po Spojených státech a Kanadě s kapelami Pain Of Salvation a Kingcrow, na základě rozruchu kolem jejich alba "Recurring Themes". Tato příležitost byla poté realizována díky úspěšné crowdfundingové kampani, která vybrala více než 3 000$ na pokrytí nákladů na turné.

Dne 30. srpna 2013 kapela zveřejnila zprávu: "S lítostí oznamujeme, že bubeník Imminent Sonic Destruction, Pat DeLeon, se rozhodl opustit kapelu. Podporujeme Pata jako přítele a jsme vděční za jeho příspěvky během posledních 7 let". V kapele jej nahradil Dan Chapa (Switchline, Rockstar), ale jak se později ukázalo, bylo to jen dočasně, neboˇse v roce 2022 již plně podíle na přípravě třetího alba.

Imminent Sonic Destruction vstoupili v březnu 2015 do studia, aby nahráli své druhé plnohodnotné album "Triumphia" opět s Nickem Morrisem u kormidla, tentokrát v roli producenta. Jednalo se o koncepční album, které má něco málo přes 65 minut. Klávesista Pete Hopersberger založil nový blog s názvem Amusings hostovaný Ytsejam.com, aby aktualizoval proces v nahrávacím studiu. O přebal alba se postaral Travis Smith (Opeth, Anathema, Devin Townsend a mnoho dalších).

V roce 2015 si naplánovali turné na podporu druhého alba. Na turné vyjeli společně s Fates Warning. Cílem kapely bylo především růst, koncertovat, produkovat vysoce kvalitní hudbu a vydělávat dostatek peněz na podporu uvedeného nahrávání a turné. Přitom si byli vědomi, že to může trvat roky tvrdé práce, a jsou připraveni to udělat. Cílem bylo rovněž navázat partnerství s renomovaným hudebním vydavatelstvím, spojit se se skupinou managementu kvality a vytvořit silná partnerství se všemi, kteří se na nás podílejí, abychom dosáhli vysoké úrovně úspěchu.

V roce 2017 koncertovali s Circus Maximus a vyjeli i na své vlastní headliningové turné.

Detroitský kvintet "progressive super metal" Imminent Sonic Destruction vydává své třetí studiové album s názvem "The Sun Will Always Set" 15. dubna 2022. Pokračování jejich druhého počinu z roku 2016 "Triumphia", nová nahrávka produkoval Nick Hagen a hostuje kytarista Battlecross Tony Asta a hostující violoncellista Leprous Raphael Weinroth-Browne, abychom jmenovali alespoň některé.

Na podporu nadcházejícího studiového alba kapela vypustila první singl "Fledgling" z nového alba, fanoušci se mohou shlédnout na ISD Bandcamp. Když mluvíme o novém singlu, Pete Hopersberger (zpěv/klávesy) komentuje: "Fledgling" představuje vše, čím jsme jako kapela, a zároveň se vrháme do nějakého nového území. Podle mého názoru je to skvělý úvod do nového alba. Tony a já vyměňujeme vokály mezi slokou a refrénem opravdu dodává našemu zvuku zajímavý šmrnc. A samozřejmě, že udržujeme naši progresivní Super Metal™ street krédu plně vyzbrojenou a funkční znamená, že jsme našli způsob, jak začlenit přestávky na bicí, klávesová a kytarová sóla, instrumentální pasáže a velké harmonie. Je to jako minialbum samo o sobě."

Zpět
Členové:
Tony Piccoli - Lead Vocals, Guitars, Programming
Pete Hopersberger - Keyboards, Synthesizers, Vocals, Sequencer
Scott Thompson - Acoustic & Electric Guitar, Vocals, Piano
Bryan Paxton - Bass, Vocals
Pat DeLeon - Drums, Percussion, Bells
Bývalí členové:


Členové Tony Piccoli
(Narozen ***, Detroit, Michigan, United States)
Lead Vocals, Guitars


Tony Piccoli je americký hudebník, zpěvák a hráč na kytaru. Je nejznámější jako zakladatel progresivní metalové kapely Imminent Sonic Destruction z Detroitu, s níž už nahrál tři studiová alba. Dříve také působil v kapelách Corvus a Warhorse.

Ve Phoenixu v Arizoně jsem si obrousil zuby na hudbu s metalovou kapelou Corvus. Přestěhoval se zpátky domů do Detroitu v Michiganu a vytvořil progresivní metalovou kapelu s názvem Mellotröon, z níž se později stali Imminent Sonic Destruction. Absolvovali turné s Pain of Salvation, Kingcrow, Fates Warning, Next To None, Circus Maximus, Edensong a sdíleli pódium i s mnoha dalšími skupinami.

V roce 2020 hostoval na EP albu kapely Dragged Beneath "The River of Wrath". Jako host spolupracoval i s Lady Luna and the Devil na albech "His Blessed Book" (2020) a "Vampiric Visions Vol. I: Living Blood" (2022).

Členové Pete Hopersberger
(Narozen ***, United States)
Keyboards, Synthesizers, Vocals, Sequencer


Pete Hopersberger je americký hudebník, zpěvák a hráč na klávesové nástroje. Je nejznámější jako zakladatel progresivní metalové kapely Imminent Sonic Destruction z Detroitu, s níž už nahrál tři studiová alba.

Dříve hrál na klávesy a zpíval se Space Nelson.

V roce 2013 se objevil na albu kytaristky Maxine Petrucci "Back To The Garden".

Členové Scott Thompson
(celým jménem Scott David Thompson)
(Narozen ***, United States)
Acoustic & Electric Guitar, Vocals, Piano, Sampler


Scott Thompson je americký hudebník, zpěvák a hráč na kytary a piáno. Je nejznámější jako zakladatel progresivní metalové kapely Imminent Sonic Destruction z Detroitu, s níž už nahrál tři studiová alba.

Jako host nahrával s kapelou Today I Wait jejich album "Today I Wait" z roku 2002.

Členové Bryan Paxton
(Narozen ***, United States)
Bass, Vocals


Bryan Paxton je americký hudebník, zpěvák a hráč na baskytaru. Je nejznámější jako zakladatel progresivní metalové kapely Imminent Sonic Destruction z Detroitu, s níž už nahrál tři studiová alba.

Působil také v kapelách JustDefy a Miles Beyond. Nahrával rovněž s kytaristkou Maxine Petrucci.

Členové Pat DeLeon
(Narozen 24. července 1957, United States)
Drums, Percussion, Bells


Pat DeLeon je americký hudebník a hráč na bicí a perkuze. Je znám jako člen kapel Imminent Sonic Destruction, Coda (1993), Predator, Tiles (1997-2005) a její předchůdkyni Mellotrön, a godFactory. Jen málo bubeníků v oboru pracuje tvrději než Pat DeLeon.

Už od dvanácti let začal vyluzovat rytmy dne na čtyřdílné modré třpytivé sadě. S pouhým rokem formálních lekcí za sebou se vydal učit se a nakonec zvládnout písně od kapel jako Rush, Aerosmith a Led Zeppelin. Poté upgradoval na svou první "skutečnou sadu", bicí soupravu Slingerland ze 70. let, kterou sebral od místního bubeníka a kamaráda, a Pat v 16 letech vyrazil do klubu Detroit se svou první kapelou godFactory.

Ve svých 20 letech Pat pokračoval ve zdokonalování svého řemesla koncertováním a nahráváním s různými detroitskými kapelami. V roce 1993 Pat vyhrál "soutěž o nejlepšího bubeníka" v Detroitu. V roce 1994 získal cenu "Nejlepší bubeník" na Detroit Live Awards. V roce 1996 skupina Tiles, která nedávno podepsala smlouvu s labelem, náhle zjistila, že potřebuje bubeníka a vybrala si právě Pata. Kapela by nahrála 2 studiová alba na labelech Magna Carta a Inside Out. To posledně produkoval Terry Brown známý ze spolupráce s Rush. Bylo to v době, kdy byl Pat s Tiles, a měl také příležitost otevírat vystoupení Dream Theater v rámci jednoho z jejich evropských turné. Roxy Petrucci (Madam X a Vixen), s níž také nahrával a koncertoval, o Patovi říká: "Pat mě nikdy nepřestane udivovat svými házeními paliček, silnými výplněmi a flam'boyant technikou! Má všechno!"

Nahrál také bicí na druhé album Paula Kramera "The Red Planet" (2000). V roce 2013 se objevil i na albu "Back To The Garden" od Maxine Petrucci.

Zpět
Studiové desky:
2022 The Sun Will Always Set
2016 Triumphia
2012 Recurring Themes
Ostatní nahrávky:
2022 Live at The Token (live)
2008 And Go (EP)Skupina:
Tony Piccoli - Lead Vocals, Guitars
Pat DeLeon - Drums
Bryan Paxton - Bass
Pete Hopersberger - Keyboards, Vocals
Scott Thompson - Guitars, Vocals
Hosté:
Lady Luna - Vocals (01,07)
Raphael Weinroth-Browne - Cello (01)
Kevin Wrobel - Vocals (04)
Tony Asta - Guitar solo (04)
Diskografie The Sun Will Always Set
Vyšlo 15. dubna 2022,

Seznam skladeb:
01. Arise (2:19)
02. Fledgling (7:37)
03. Source (7:30)
04. The Core (5:39)
05. Solitude (6:17)
06. Nightshade (11:57)
07. The Sun Will Always Set (8:52)
Total Time: (50:11)

Recorded at The Hagen House Studio and The Temple Between December 2019 and June 2020
Produced: Nick Hagen, Tony Piccoli, Lane Miller
Engineered: Nick Hagen
Mixed: Nick Hagen
Mastered: Steve Kitch
Artwork: Travis Smith
Layout: Brooke Rousseau, Lady Luna

Skupina:
Tony Piccoli - Lead Vocals, Guitars
Pat DeLeon - Drums
Bryan Paxton - Bass
Pete Hopersberger - Keyboards, Vocals
Scott Thompson - Guitars, Vocals
Hosté:
Rachel May - Vocals (02,04,07)
Diskografie Triumphia
Vyšlo 2. září 2016, Luxor Records

Seznam skladeb:
01. The Crashing Waves (11:06)
02. Something in the Way (7:01)
03. The Fog (9:18)
04. Sleepless (6:29)
05. Lake of Fire (5:42)
06. The Knife (6:34)
07. Arborous Calm (22:12)
Total Time (68:22)

Producer: Nick Morris (As They Sleep, Walls Of Jericho, Black Dahlia Murder)
All music and lyrics: Tony Piccoli, except 02
Lyrics: 02 Piccoli, Hopersberger
Music: 03 Piccoli, Hopersberger, Pat DeLeon
Lyrics: 04,07 Piccoli, Hopersberger
Artwork: Travis Smith
Our first crack at a concept album. Main characters are "The Distance" "The Fog" and "Triumphia"

Skupina:
Tony Piccoli - Vocals, Guitars
Pat DeLeon - Drums
Pete Hopersberger - Keyboards
Bryan Paxton - Bass
Scott Thompson - Guitars
Hosté:
Diskografie Recurring Themes
Vyšlo 24. února 2012, self-released

Seznam skladeb:
01. Driving Home (10:03)
02. Monster (6:49)
03. With Death This Story Ends (6:27)
04. Breaking Through (13:11)
05. Temple (5:34)
06. Here, It’s Over (5:02)
07. Sick (8:39)
08. The Remembering (2:03)
09. Raven (16:36)
Total Time: (74:24)

Produced: Roy Z (Halford, Bruce Dickinson)
Mixed: Nick Morris
Artwork: Martin Kornick
Logo: Pete Hopersberger


Skupina:
Tony Piccoli - Lead Vocals, Guitars
Bryan Paxton - Bass
Scott Thompson - Guitars, Vocals
Pete Hopersberger - Keyboards, Vocals
Pat DeLeon - Drums
Hosté:
Diskografie Live At The Token
Vyšlo 18. února 2022,

Seznam skladeb:
01. With Death This Story Ends (7:11)
02. The Fog (9:27)
03. Sleepless (5:56)
04. Lake of Fire (6:14)
05. Breaking Through (13:24)
Total Time: (42:12)

Recorded in 2015 at The Token
Engineered and Mixed: Nick Hagen
Mastered: Alex Repetti
Live Photos: Chuck Marshall
Album Layout: Brooke Rousseau
Recorded on October 16th, 2015 at The Token Lounge in Westland Michigan while we were on tour with Fates Warning, this performance captures Imminent Sonic Destruction to it's fullest, most unrelenting, "brink of chaos" form. While keen ears may find the occasional sour note or a forgotten lyric, what this recording captures is the energy that we play with, and the fun that we are having on stage as we play. So, with that in mind, enjoy Imminent Sonic Destruction, Live At The Token Lounge, our hometown show!

Skupina:
Tony Piccoli - Vocals
Pat DeLeon - Drums
Bryan Paxton - Bass
Pete Hopersberger - Keyboards, Vocals
Scott Thompson - Guitars, Vocals
Hosté:
Diskografie And Go
EP, vyšlo 14. listopadu 2008, F**cking Certified Records

Seznam skladeb:
01. Driving Home (9:22)
02. With Death, This Story Ends (6:29)
03. Swamp (Rickets) (5:11)
04. Sick (8:37)
05. Complacency (5:32)
Total Time: (35:11)

Produced: (then) Mellotrön_
Engineered and Mixed: Kevin Sharpe

Zpět
Zpět
Oficiální stránky:
http://imminentsonicdestruction.com/
https://imminentsonicdestruction.bandcamp.com/
https://artistecard.com/DeLeonDrummer#!/bio
https://www.angrymetalguy.com/imminent-sonic-destruction-triumphia-review/


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  26.10.2022 
Menu Poslední aktualizace: 26.10.2022
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©