Imaginaerium - progressrock.cz


Zpět
Eric Bouillette, francouzský skladatel, kytarista, houslista a člen mnoha rockových a progresivních rockových kapel, včetně Nine Skies, The Room, Solace Supplice, Wilder's Folly a dalších, založila nový mezinárodní projekt zahrnující některé známé hudebníky z Velké Británie a Itálie. Projekt Imaginærium začal jako nápad na koncepční album, když Eric Bouillette, francouzský skladatel, kytarista, houslista a člen mnoha rockových a progresivních rockové kapely, včetně Nine Skies, The Room, Solace Supplice, Wilder's Folly a dalších, se seznámil s charismatickou italskou zpěvačkou Laurou Piazzai v roce 2019 v Cheltenhamské produkci Cliveovy hudební extravaganzy "The Lost Journals", kde Laura hrála démonickou bohyni Makaria. Brzy začali mluvit o možnostech spolupráce v blízké budoucnosti.

S myšlenkou na nadcházející album "The Rise of Medici" Eric podepsal smlouvu s francouzskou nahrávací společností Anesthetize Productions. Kapela, kterou původně založili Clive Nolan a Eric Bouillette, oznámila, že jejich debutové album "The Rise Of Medici" vyjde v září 2022 prostřednictvím Anesthetize Productions.

Clive se zapojil do projektu Imaginærium velmi brzy a začal pracovat na vývoji konceptu pro "The Rise of Medici", také se podílel na psaní textů. Ve spolupráci s Ericem složil Clive hudbu a zorganizoval nadcházející album. Navíc byl také požádán, aby zazpíval roli padoucha, Rinalda. Clive oznámil: "S potěšením oznamuji, že se připojím k týmu nového projektu Erica Bouilletta (Nine Skies, The Room, Solace Supplice, Wilder's Folly) Imaginærium, ve kterém zpívá moje italská hudební kamarádka Laura Piazzai. Byl jsem požádán, abych se postaral textové stránky operace a také - ve spolupráci s Ericem skládat hudbu k albu. Vypadá to, že kromě hraní na klávesy budu také zpívat part padoucha, což pro mě bude úplně nová zkušenost!"

Projekt Imaginærium nakonec tvoří Clive Nolan (skládání, aranže, texty, klávesy, nahrávka bicích, zpěv – Rinaldo), Eric Bouillette (složení, aranžmá, kytary, klávesy, mandolína, housle) a Laura Piazzai (zpěv – Contessina). Na "The Rise of Medici" se také představí talent Andyho Searse (zpěv – Cosimo), Eleny Vladyuk (zpěv – Lucrezia), Marka Spencera (zpěv – Monks), Scotta Highama (bicí), Bernarda Heryho (baskytara) a Isabelly Cambini (harfa).

Clive dodává: "V některých ohledech děkuji pandemii za to, že mi umožnila "volný" čas zapojit se do tohoto projektu. Oslovilo mě to v lásce k historii a myšlenka "Renesance meets Rock" byla fascinující. Když jsem si poslechl finální mixy, jsem přesvědčen, že tohle se lidem bude líbit!"

Nový britský project Imaginærium nakonec zformovali Clive NOLAN, Eric BOUILLETTE (ex-NINE SKIES, SOLACE SUPPLICE), Laura PIAZZAI a jejich hudební přátelé. Debutové koncepční album "The Rise Of Medici" bylo vydáno 17. října 2022 pod hlavičkou Anesthetize Productions. Je smutné, že se toho nedožil Eric BOUILLETTE, který zemřel nečekaně 21. srpna 2022 po dlouhé a těžké nemoci.

Multiinstrumentalisté Eric Bouillette z Nine Skies, Nova Cascade, Drifting Sun, Solace Supplice a mnoha dalších hostujících vystoupení Eric zemřel 21. srpna 2022 po dlouhé a těžké nemoci.

Masivní hudební počin v podobě honosné rockové opery se odehrává ve Florencii z období kolem (1390 až 1473). Je to historický popis toho, jak sňatek šlechtičny "Contessiny z rodu Bardi" změnil bohatství bankovního podniku jejího nového manžela, spojeného s "domem Medicejských". Taková unie poskytla nejen tolik potřebnou převahu, ale nakonec poskytla vojenskou podporu potřebnou k povýšení Florencie na všemocný stát. Ale kromě přidání úhlu zájmu z dávné minulosti Evropy lze pochybovat o tom, zda takové historické interpretace přidávají něco k hodnotě samotné hudby, kromě konceptuální kontinuity a poznání italské minulosti. "Album obsahuje některé z hlavních epizod v životě Cosima a Contessiny De‘ Medici. Jejich životy byly mnohem spletitější a složitější, než může toto album naznačit, takže jednoduše nabízíme malou část jejich dramatického místa v historii". Rodina Medici je nazývána kmotry renesance, protože položila základy kulturní prosperity ve Florencii. Je to jedna z nejmocnějších a nejvlivnějších skupin v evropské historii.

Progresivní rockový rodokmen Clive Nolana spolu s naprostou profesionalitou hráče na kytaru a housle Erica Bouillette společně vytvořily hudební pár stejně náročný a silný jako minulí mistři Rodgers a Hammerstein, Lerner a Loewe, Andrew Lloyd Webber a mnoho, mnoho dalších. Naprostý rozsah tohoto epického plátku hudebního divadla je úžasný na pohled. Krásné mužské a ženské duety, vášnivé vokální projevy všech členů obsazení a epické kousky melodických instrumentálních pasáží. Hudba, která majestátně zametá spolu se zvraty a jemnými změnami tempa.

Po úmrtí jednoho z iniciátoru projektu pouze čas ukáže, zda je projekt životaschopný a podaří se mu nalézt autorskou a hudební náhradu za Erica Bouilletta. Myslím, že Clive Nolan by takovou osobu mohl objevit. Erudovaný k tomu je více než kdokoli jiný.

Zpět
Členové:
Eric Bouillette - Keyboards, Violin, Mandolin
Clive Nolan - Keyboards, Drum Recording, Vocals (Rinaldo), Lyrics
Scott Higham - Drums
Bernard Hery - Bass
Isabella Cambini - Harp
Laura Piazzai - Vocals (Contessina)
Elena Vladyuk - Vocals (Lucrezia)
Andy Sears - Vocals (Cosimo)
Mark Spencer - Backing Vocals (Monks)
Bývalí členové:
Členové Eric Bouillette
(také znám jako Frenchie)
(Narozen 29. června ***, Nice, France,
zemřel 21. srpna 2022, France)
Guitars, Violin, Mandolin


Eric Bouillette je francouzský skladatel, kytarista, houslista, mandolinista a člen mnoha rockových a progresivních rockových kapel, včetně Nine Skies, The Room, Solace Supplice, Wilder's Folly a dalších. Pocházel z francouzské Nice a v poslední době sídlil v Newbury, Berkshire, ve Velké Británii. Je ženatý s Anne-Claire. Pracuje pro Solace Supplice a rovněž vyučuje na Hogan Academy.

Eric se vydal na svoji hudební cestu za uměleckými objevy jako mladík a vyrůstal na poslechu různých hudebníků a žánrů, které sehrály vlivnou roli při utváření jeho charakteristického zvuku. Léta vyučoval a byl součástí mnoha kapel ve Francii (R.D.S.K, Press Gang Metropol, Genesya - Tribute to Genesis, Ziggy's Band - Tribute to David Bowie, Damnation - Acoustic Tribute to Opeth...). Nyní působí v mnoha kapelách ve Velké Británii jako jsou Nine Skies (Francie a Velká Británie), The Room, Solace Supplice, Imaginaerium... a vyučuje kytaru, housle a klavír na Hogan Academy v Newbury a online. Jako session hudebník také skládal a nahrával kytarové, houslové a aranžmá party pro písně dalších autorů.

Projekt Erica Bouilletteho po dlouhém přemýšlení a diskuzi dostal v roce 2020 název Imaginærium. Jeho členy se stali Andy Sears (vocals), italská powerrocková zpěvačka Laura Piazzai, Clive Nolan (keyboards), Elena Vladyuk (vocals), Mark Spencer (vocals), Scott Higham (drums), Bernard Hery (bass) a Isabella Cambini (harp). Projet se chastá vydat 16. září 2022 své aalbum "The Rise Of Medici".

Po nedávno oznámené lékařské prognóze v lednu 2022, která si vyžádá jeho plnou pozornost, náš drahocenný Éric pozastaví své hudební aktivity na nadcházející měsíce.

Dne 15. června 2022 vydává u labelu FTF Music nové album projektu SOLACE SUPPLICE nazvané "Liturgies Contemporaines". Je to vedlejší projekt, který vytvořili Eric Bouillette a Anne-Claire Rallo z progresivní rockové kapely Nine Skies.

Multiinstrumentalisté Eric Bouillette z Nine Skies, Nova Cascade, Drifting Sun, Solace Supplice a mnoha dalších hostujících vystoupení Eric zemřel 21. srpna 2022 po dlouhé a těžké nemoci.

Členové
(narozen 30. června 1961, United Kingdom)
Vocals


Je britský hudebník, skladatel a producent, který hraje významnou roli v posledních letech ve vývoji progresivního a symfonického rocku. Jako klávesový hráč je členem Pendragon (1986 - dosud), Shadowland (1992 - dosud), Strangers on a Train (1993 - 1994), Arena (1995 - dosud) a Caamora (2006-dar), stejně jako píše texty a hudbu pro Arenu, Shadowland, Caamora a mnoho dalších projektů, také produkuje či koprodukuje alba několika dalších kapel.

Narodil se v Gloucestershire, chodil na na Wycliffe College a King's School v Gloucesteru. Absolvoval studia s B. Mus a M. Mus stupni na London University, kde studoval kompozici, orchestraci a dirigování. V šestnácti letech Agneiszka Swita z Caamora se Nolan se stal nejmladším hudebníkem v Anglii (v té době), který získal "A.L.C.M" diplom na London College of Music. V roce 1982 Clive vyhrál pohár a dvě medaile v soutěži skladatelů na hudebního festivalu v Cheltenhamu. Nolan hraje na housle, violoncello a violu, když jeho hlavní studijní obory ve škole byly skladba, instrumentace, hudební nastudování a dirigování.

V roce 2005 Nolan stihl napsat a vydat novelu nazvanou "Mephisto Bridge".

Nolan je zakládajícím členem The Caamora Theatre Company, kterou založil aby tvořila a předváděla muzikály Clive Nolana. Premiéra "She" se konala v Katovicích ve Wyspianski Theatre v Polsku v říjnu 2007. Následně, plné divadelní představení "She" byla provedeno v lednu 2010 v Santa Cruz, Bolívie, následně pak jako osmi členné obsazení "She in Concert" variace v Holandsku v září 2011. V únoru 2012 divadelní verze "She" debutovala ve Velké Británii v Cheltenham Playhouse Theatre.

Byl zvolen nejlepším hráčem na klávesové nástroje u Classic Rock Society v letech 1995, 1996, 1998, 2005, 2009, 2010 a 2011. V roce 2010 jej Bolivijská vláda poctila titulem Honorary Visitor města Santa Cruz, Bolívie za jeho divadelní práci ve městě Santa Cruz. V roce 2013 mu byl oceněn polským MLWZ cenou "Golden Lexicon Award" za vynikající výsledky v hudbě za jeho muzikál "Alchemy".

Nolan vydal svůj nový muzikál "Alchemy" s libretem vycházejícím z původního příběhu skladatele počátkem roku 2013. V únoru 2013 bylo živé představení zaznamenáno na DVD ve slavném Wyspianski Theatre v polských Katovicích. Kompletní divadelní představení "Alchemy" bylo provedeno projektem Caamora Theatre Company v Cheltenham Playhouse Theatre v září 2013.

V roce 2017 zrealizoval již svůj třetí muzikál s názvem "King's Ransom", jehož premiéra se uskutečnila v Cheltenham Playhouse v září 2017.

Další projekty Clive Nolana:


Členové
(Narozen ***, West Sussex, United Kingdom)
Drums, Backing Vocals

Pochází z hudební rodiny, jeho otec byl zpěvákem asi 30 let a jeho chůva hrávala na klavír. Děda byl byl zpěvákem a bubeníkem. Když mu byly asi 4 nebo 5 let kopíroval hrou na hrnce svého bratra, který již hrával na bubny. Doopravdy na bicí začal hrát až někdy v 9 letech.

Začal ale pracovat v oblasti reklamy, kde byl asi 20 let. Během té doby hrával v mnoha skupinách po hospodách, a barech v malých kapelách, které byly rychle zapomenuty. Při těchto vystoupeních v letech 1998 - 1999 si získal trochu dobré jméno jako bubeník v oblasti Londýna. První známější skupina, v níž hrál, byla Metallic Blue kytaristy Paula Samsona, se kterou odehrál i první dvoutýdenní turné a vypomohl i Wishbone Ash, jejichž bubeník zamrzl v Chicago. (Paul Samson již zemřel na rakovinu v roce 2002 ve věku 49 let.) Pak nastoupil do kapely Angel Witch, se kterými absolvoval koncertní vystoupení v letech 2000 - 2002, např. na festivalu Bloodstock Festival v Británii. Pak se přidal ke kapele Shadowkeep, kde jej při jednom nahrávání zaslechl i Clive Nolan a nabídl mu členství v kapele Pendragon.

Scott poté hrál a nahrával s mnoha umělci ve své kariéře, včetně Caamora, Metallic Blue od Paula Samsona, Angel Witch (2000-2002), Shadowkeep (2001–2002/2004/2005–2008/2013), The Lizard Kings, Euphoria, Tian, Ethos, Gemini Suite z těch nejhlavnějších. Vystupoval po celém světě před tisíci posluchači, ve stovkách míst po více než 20 let a získal ocenění za jeho hru na bicí, zejména v roce 2009 ocenění "nejlepší bubeník roku" za bicí na albu Pendragon "Pure".

Scott Higham je také původní bubeník muzikálu Clive Nolana "SHE" a je součástí sestavy "She" od roku 2006. Natočil více než 20 studiových a koncertních alb, čtyři živé DVD, v současné době je bubeníkem progresivní rockové legendy Pendragon.

Je často zařazován mezi tři nejlepší bubeníky roku oceněňované v mnoha různých Rock/Prog anketách a stal se jedním z nejlepších bubeníků na profesionální úrovni.

Členové Bernard Hery
(Narozen ***)
Bass


David je francouzský hudebník, skladatel a hráč na baskytaru. V současné době je členkou kapely Nine Skies. Spolupracoval s Reunion.

V roce 2020 se připojil k projektu Erica Bouilletteho nazvaného Imaginærium.

Členové Isabella Cambini
(narozena 2002, ***, Italy)
Harp


Isabella začala studovat a hrát na harfu ve 4 letech na Amadeus Music Academy v Agrate Conturbia pod vedením Simony Marchesi. Od samého počátku projevovala svoji vášeň a sklony k tomuto nástroji a s velkou vytrvalostí pěstovala svůj úžasný talent s pomocí své matky. Již v 5 letech se účastnila různých koncertů a soutěží se skvělými výsledky. Na svém kontě má několik cen v různých mezinárodních soutěžích v Itálii i v zahraničí.

V roce 2010 získala první cenu na mezinárodní soutěži San Bartolomeo a druhou cenu na národní soutěži v Riccione. V březnu 2011 získala první cenu na mezinárodní soutěži Treviso – s počtem hlasů 100/100 a v dubnu první cenu na Mezinárodní soutěži mladých hudebníků z Legnaga. V roce 2012 se umístila na druhém místě v Mezinárodní soutěži v Cagliari, získala první cenu na Mezinárodní soutěži „Suoni d'Arpa“ v Salsomaggiore Terme, koncertovala v Modeně jako sólistka. V Paříži se také jako sólová harfistka účastnila koncertu na Italské ambasádě a koncertu v Paláci Unesco se skupinou Harpamadeus, jejíž je členkou. Na mezinárodní soutěži Valstrona v květnu 2013 se umístil na prvním místě se skóre 100/100; v listopadu obsadila opět první místo se skóre 100/100 na Mezinárodní soutěži na harfu v Szegedu v Maďarsku.

V únoru 2015 byla pozvána jako čestný host k vystoupení v Gallerie d'Italia v Miláně u příležitosti akcí souvisejících s Expo 2015. V červenci 2015 vyhrála první cenu na soutěži San Bartolomeo a získala stipendium jako nejlépe v celé soutěži. V říjnu 2015 získala stipendium od Bracco Foundation věnované mladým začínajícím talentům. V prosinci 2015 hraje jako sólová harfenistka v Miláně u příležitosti kulturní akce v Gallerie d'Italia. V březnu 2016 získala 1. cenu v soutěži "Civica Scuola di Musica Claudio Abbado", v červnu téhož roku zvítězila v mezinárodní soutěži Val Tidone a získal tak celkově první cenu. Ve stejném období byla také pozvána, aby vystoupila jako sólistka na koncertě ve Franciacortě, pro recenzi "Franciacorta in Musica".

V září 2017, ještě ne patnáctiletá, Isabella získala druhou cenu na mezinárodní soutěži „Suoni d'arpa“ v kategorii do 20 let. V květnu 2018 vyhrála první cenu mezi všemi sólisty se 100/100 body v soutěži "Civic School of Music Claudio Abbado" a první cenu v soutěži „Giovani Musicisti“ v Casatenovu. V květnu 2019 vyhrála první cenu na mezinárodní soutěži Stresa s hodnocením 99/100. V červnu 2019 jí bylo uděleno stipendium od Brusoni Foundation jako uznání jejích úspěchů a nasazení ve světě hudby. Isabella je členkou AMA Ensemble, mládežnického orchestru od 13 do 20 let.

V únoru 2021 získala druhou cenu na XII. mezinárodní soutěži M. Tourniera v Cosenze. V září 2021 vyhrála druhou cenu, když se zúčastnila soutěže SAROPTIMIST, italské soutěže věnované umělkyním ve věku do 35 let. Navštěvuje konzervatoř CIVICA v Miláně pod vedením paní Iriny Zinggové pro její nástroj.

Členové Laura Piazzai
(také jako Lory L, Lori Elle, Rola)
(narozena ***, Agrate Conturbia, Italy)
Vocals


Laura je zpěvačka italského původu vyrastající ve Švédsku. Svou kariéru odstartovala v žánru soul a R&B, ale s vlastním a originálním způsobem zpěvu. Silně epický a velmi silný hlas, hřejivý a rozpoznatelný. Díky širokému vokálnímu rozsahu je její hlas ideální pro několik hudebních žánrů, od teplého altu až po silný mezzosoprán a sopránový vokál. Byla ovlivněna zpěvačkami jako Whitney Houston, Celine Dion, Mariah Carey nebo Cher. Zúčastnila se dvou italských televizních soutěží a v obou vyhrála.

Svou kariéru zahájila v roce 1990 v Itálii projektem Cap & Family a singlem Get You Somehow. Pak v roce 1994 byla uvedena v Etoileho vynikající eurodance skladbě I want your love.

Rok 1995 byl pro ni rušným rokem ve znamení eurodance. Vstoupila do projektu United Kingdom Of Dance aka UKD, kde zpívá na jejich jediném singlu Everybody. Poté byla uvedena v Satellite's Land of slib. Vydala sólový singl jako LoryL s názvem Respect. Pak zpívala pro MBS Presents The Strings Don't You want my love, Moving Faders You can dance, Body Of Evidence Aladdin, MT Productions Emergency.

V roce 1996 vydala pod jménem Lory L singl "Comanchero 1996". Poté vstoupila do projektu Green Eyes, kde s nimi během 10 let nahrála mnoho písní.

V roce 2006 se stala členkou UKD Project. Mnoho koncertů s nimi zavedlo ji a jejího "partnera ve zločinu" Anto po pódia v severní části Itálie až do začátku UKD Project, který se proslavil nejen jako živá kapela, ale také jako kapela Second Life. Objasnila to: "Je to ten nejúžasnější způsob, jak být slyšen po celém světě z webových rádií a od různých druhů lidí, kteří se v této nové realitě obvykle přihlásí. A mnoho slavných kapel si zvolilo tento způsob propagace cd a singlů. Prostě to milujeme a milujeme lidi, kteří nás tak laskavě podporují každý den".

V průběhu let ji její nadšení a síla hlasu přivedly ke spolupráci s hlavními italskými mezinárodně orientovanými tanečními labely, jako jsou: Time Records, Dig It international, Flying Records, UMM a další. Také slavný DJ Alex Gaudino vytvořil remix písně s názvem "Emergency" produkované Al Barbero's Rockhattle Music Studio a Flying Records.

Po letech taneční spolupráce začala živě vystupovat po severní Itálii a v zahraničí s UKD Project, který produkoval 2 alba "Beyond Two Worlds" a "The Moon And The Water". Jak se měnil žánr, orientovala svůj vokální přístup na úplně jiný způsob zpěvu. Přizpůsobivost přecházet z jednoho žánru do druhého je jednou z jejích největších předností.

V roce 2016 se seznámila s Clivem Nolanem, mezinárodně uznávaným britským progresivním rockovým hudebníkem a autorem mnoha rockových oper a muzikálů. Rychle se ukázalo, že to byl sen, na který čekala, a oba začali spolupráci vedoucí k nahrání jejich prvního společného rockového alba "From the Outside In" (2019). Poté následovala řada živých vystoupení v Itálii stejně jako Laurina hostující vystoupení na Clive’s festivalech ve Velké Británii. Laura se v roce 2017 zúčastnila Clivova festivalu "Beyond The Veil" ve Velké Británii, kde naživo zahrála duet "Don’t Forget To Breath" spolu se zpěvákem prog-rockové kapely Arena Paulem Manzim. Bylo to během jedné z akcí v Cheltenhamu, kde se Laura a Eric setkali. Brzy začali mluvit o možnostech spolupráce v blízké budoucnosti.

V roce 2019 byla Laura požádána, aby se zúčastnila Clivova dalšího muzikálu "Alchemy 3 – The Mortal Light" v roli vikingské polobohyně Makarie. Muzikál byl oficiálně dokončen v červenci 2021 a byl předveden v roce 2022 (CD i živá prezentace). Ve stejném roce francouzský hudebník a producent Eric Bouillette Perso vybudoval projekt Imaginaerium k nahrání koncepčního alba "The Rise Of Medici". Tento projekt byl inspirován Lauriným rockovým hlasem a epickým příběhem vlivné italské dynastie rodu Medici.

V roce 2021 začíná Laura spolupracovat také s italským multiinstrumentalistou, zpěvákem a skladatelem Jerrym Cutillem a jeho kapelou OAK (Oscillazioni Alchemico Kreative) jako hostující zpěvačka na jeho připravovaném albu "Tesla".

Členové Elena Vladyuk
(Narozen ***, Siberia, Russian)
Vocals


Elena Vladyuk, narozená na Sibiři, je sopranistka a modelka. Je absolventkou dramatické školy v Kišiněvě v Moldavsku a operní katedry Mezinárodní slovanské univerzity v Moskvě. Elena je také zpěvačkou v úspěšném vokálním intage triu The Lollipops, které vystupuje na různých akcích, funguje v Londýně a po celé Velké Británii. Její zkušenosti zahrnují hudební divadlo, televizní reklamy, seriály a módní časopisy.

V roce 2015 se Elena seznámila s Clivem Nolanem a byla obsazena jako jedna z hlavních sólistek (role Ustane) v divadelním představení Clivova prvního muzikálu "She", který byl uveden v Nizozemsku v roce 2016. Kvůli nepředvídaným osobním okolnostem se ale Elena show nikdy nezúčastnila. Plány Cliva a Eleny, kteří spolu pracují, však nikdy nezmizely z obzoru, a Elena byla první volbou, když se objevila myšlenka vytvořit další sólovou ženskou roli pro "The Rise Of Medici".

Členové
(Narozen ***)
(celým jménem Andreas Costas Paskis Christophus Sears)
Vocals


I když je nejznámější jako charismatický zpěvák kapely Twelfth Night od roku 1984, má za sebou dlouhou a přepestrou hudební kariéru.

Svoji eklektickou hudební kariéru začínal v roce 1975 ve věku 15 let, kdy hrával v řadě kapel od metalu a jazz-rocku až po progresivní rock.

Do sestavy Twelfth Night naskočil v listopadu roku 1983, když zareagoval na inzerát v sekci "Hudebníci hledají" v časopisu Melody Maker a pak hojně procestoval celé Spojené království s kapelou v první polovině roku 1984. Andyho první album s kapelou "Art and Illusion", které produkoval Gil Norton (ze slavných Echo & The Bunnymen a Pixies), vyšlo na nezávislém labelu Music for Nations v říjnu 1984 a dosáhl pozice #84 v britském albovém žebříčku.

Po podepsání smlouvy s významným labelem Virgin Records v roce 1985 skupina vstoupila do studia, aby začala nahrávat kontroverzní album "Twelfth Night", které vyšlo v roce 1986. Byly z něj převzaty dva songly "Shame" a "Take A Look". Andy pak odešel z kapely koncem roku 1986, když byl zklamán nedostatečným přístupem ze strany labelu ke kapele, a přihlásil se na London School of Economics (LSE), kde získal titul BSc v sociální psychologii.

Když se odstěhoval do Španělska v roce 1996, kde pracoval jako učitel angličtiny v Madridu, odehrál sólová vystoupení na Tiana Festival v Barceloně v letech 2004 a 2007. Byl také nejhlavnějším činitelem v reunion kapely Twelfth Night v roce 2007.

Andy Sears odehrál s kapelou Twelfth Night 90 koncertů mezi prosincem 1983 a listopadem 1986.

Jeho mimoškolní zkušenosti se pohybuji od hudebního ředitele festivalů v 60 letech v Aténách (na kterých vystupovali Neil Sedaka, Neil Diamond a Bill Haley’s Comets), studiový zpěvák/aranžér na projektech progresivního rocku, např. na albu "Calibrated Collision Course" (Musea) od Galadriel, na kterém nejen skládal a aranžoval, ale i nazpíval všechny vokály, včetně některých epizodních sólových linek. V poslední době působil jako vokální trenér a textař pro jazz/swingovou kapelu No Reply od Universal Records.

Andyho sólové turné, při kterém doprovázel kapelu Pendragon v roce 2011, bylo jeho první po Evropě a Velké Británii, na kterém předvedl nějaký nový sólový materiál a také vybrané klasické skladby Twelfth Night. Jeho album "Souvenir", dává spíše nahlédnout o jeho budoucím hudebním směřování než první sólové album, bylo celkem příznivě přijato kritiky a jeho vydání se shodovalo s tímto turné.

Někdy od léta 2013 Andy pracuje na svém prvním řádném sólové album. Nedávno vystupoval (s velkým ohlasem kritiky) s projektem Clive Nolana Caamora Theatre Company v novém muzikálu "Alchemy". Jeho postava viktoriánského darebáka sira Henryho Jagmana posbírala jednomyslně nadšené kritiky. Čeká jej nová kariéra v muzikálech?

Členové Mark Spencer
(Narozen 29.října 1966, Hillingdon, Middlesex)
(celým jménem Mark Robert Patrick Spencer)
Guitars, Bass, Keyboards


Mark Spencer se narodil v Hillingdon Hospital v Middlesexu a je nejznámější pro neo-prog fanoušky jako zpěvák kapely LaHost. "V šestnácti jsem pracoval jako bedňák pro bicí u Norfolkské cover kapely Axia. Začal jsem poslouchat některé zajímavé nové kapely v té době a moje sestra mě upozornila na inzerát v Sounds. Airbridge - kteří podporovali Marillion v Norwichi - se poohlíželipo novém zpěvákovi a bubeníkovi. Podařilo se mi přesvědčit bubeníka z Axie Fudge, aby mě dovezl až do Norwiche, abych se setkal s tou kapelou. Nikdy jsem s nikým předtím nezpíval, ale neviděl jsem to až příliš špatně. Basissta Sean Godfrey a klávesista Stephen Bennett mi poslal nabídku s kopií skladby "Words and Pictures", od Airbridge, abych se ji naučil. Patřičně jsem se připravil na konkurs, odezpíval (nebo možná "odeřval") od srdce a dostal jsem angažmá. Naštěstí stejně tak i Fudge. Sean a Steve se rozhodli, že název Airbridge skončí, a tak se kapela přejmenovala na LaHost."

Mark se účastnil v různých kapelách a hudebních podnicích po celé roky, nahrávala a vystupoval s celou řadou hudebníků. Jako jeden ze spoluzakladatelů s Clive Mitten nahrávacího studia Animal House na konci 80. let, Mark byl inženýrem a programátorem na poslední nahrávce Twelfth Night, na které se představil Geoff Mann, které vyústilo ve skladby "Collector" a "Love Song" pro album "Collector’s Item". Mark v hudebním byznysu je zaměstnán jako zvukař, programátor, studiový hudebník a aranžér. Zpívá, hraje na kytaru, baskytaru, klávesy a bicí a v současné době se pokouší naučit hrát na violoncello (což, jak Mark prohlašuje, postupuje velmi pomalu).

Mark byl také spolubydlící Andy Searse po nějakou dobu, takže bylo přirozenou volbou, aby nahradil Ricka Battersbyho, když se objevila možnost na reunion Twelfth Night.

Mark V současné době žije v Hertfordshire, provozuje skromnou multimediální společnost a tráví svůj volný čas hraním a snaží se zvládnout mistrovsky výrobu kytar.

Zpět
Studiové desky:
2022 The Rise of Medici
Ostatní nahrávky:Skupina:
Clive Nolan / keyboards, drums, vocals
Bernard Hery / bass
Eric Bouillette - Keyboards, Violin, Mandolin
Scott Higham - Drums
Isabella Cambini - Harp
Laura Piazzai - Vocals (Contessina de’ Medici)
Andy Sears - Vocals (Cosimo de’ Medici)
Elena Vladyuk - Vocals (Lucrezia de’ Medici)
Marc Spencer - Backing Vocals (Monks)
Hosté:
Diskografie The Rise of Medici
Vyšlo 16. září 2022, Anesthetize Productions

Seznam skladeb:
01. Festina Lente (2:29)
02. Duty of Love (4:45)
03. House of Dreams (4:10)
04. The Tide Will Change (5:08)
05. Never Close Your Eyes (2:26)
06. Glass Throne (4:40)
07. Treachery (6:16)
08. Fall from Grace (2:55)
09. Will I Never Return? (5:22)
10. Fortunes Reverse (6:13)
11. Return of Medici (5:21)
12. Legacy (4:37)
Total Time: (54:22)

Bonus CD from Earbook Limited Special Edition:
01. Fortunes Reverse (Clive & Laura mix) (4:54)
02. Duty of Love (Laura Extra Duty mix) (4:34)
03. Legacy (Andy & Laura duet) (4:38)
04. Never Close Your Eyes (Isabella's Harp & Laura mix) (2:26)
05. Fall from Grace (Elena & Laura duet) (2:55)
06. Fortunes Reverse (guitar mix) (6:16)
07. Festina Lente (Laura's mix) (4:13)
08. The Tide Will Change (instrumental version) (5:12)
09. Interview with Eric Bouillette
10. Interview with Laura Piazzai
11. Interview with Clive Nolan
Total Time: (cca 35:00)

Composition, Arrangements: Eric Bouillette, Clive Nolan
Drum Set and Editing: Karl Groom
Mixing and Mastering: Alexandre Lamia
Artwork and Design: Steve Anderson
Front Cover Painting: Kim Ouzo

Skupina:
Hosté:
xxx
Vyšlo

Seznam skladeb:
Total Time (45:24)


Zpět
Elena VladyukElena Vladyuk
Zpět
Oficiální stránky:
https://imaginaerium.org/band/
https://www.facebook.com/imaginaeriumbandProgressRock Nahoru
Made by 
©  26.12.2022 
Menu Posledním aktualizace: 26.12.2022
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©