Here on Earth - progressrock.cz
     
  

Zpět
Here on Earth je polská progressive rock/progressive metalová kapela, která vznikla v první polovině roku 2014 (objevila se i informace o vzniku 1. srpna 2013) v Katovicích v Polsku. Projekt od počátku předpokládal zaměření jeho tvorby na hudbu na pomezí alternativního a progresivního rocku/metalu. Skladby jsou založeny především na melodických vokálních linkách a kytarových riffech, doplněných o prostorové zvuky kláves.

Kapelu zformovalo pět hudebníků Krzysztof Wróbel, Przemysław Nowakowski, Piotr Krasek, Dawid Czekirda a Marek Piskorz, kterého ale u bicích brzy vystřídal Krzysztof Cudny.

Během prvních dvou let existence kapely vznikl materiál na první album ".In.Ellipsis.", kterému předcházelo Ep "Day.One", jeho online verze vyšla 20. července 2015, jehož součástí byly čtyři skladby prezentující nástin zvuku a týmové kreativity. Premiéra alba ".In.Ellipsis." se konala 10. dubna 2016. Album vyšlo vlastním nákladem pod patronací mj. portálu Rock Serwis. Album se stalo albem týdne na internetovém rádiu RockSerwis.fm, kde bylo vysoce hodnoceno. To se promítlo do úspěchu v žebříčku hitparád "Czwartkowy Czart i Anioł" vedené Piotrem Kosińským. Dalších pár měsíců byla píseň "Liquid Diamond Lipstick" v TOP10. Při propagaci alba kapela vystupovala mimo jiné na Festivalu progresivního rocku Tomasze Beksińského v Toruni, festivalech Warsaw Prog Days ve Varšavě a Prog the Night v Lodži, sdílející pódium s hudebníky jako Collin Bass, Maciej Meller a kapelami Amarok, Retrospective, Votum nebo Coogans Bluff.

Druhé album Here on Earth "Thallium" bylo vydáno 19. října 2018. Zmínky o albu a recenze se objevily v polském i zahraničním tisku, jako Top Guitar, Eclipsed, Fireworks a na internetových portálech TheProgMind.com, Magazyn Gitarzyst, RockArea, NewNosie.pl, ProgRock.org.pl, Wyspa.fm, Progmetalmadness a také v mnoha rozhlasových pořadech. Nahrávka se objevila v žebříčcích Rock Serwis FM, kde se také stalo albem týdne, a poté se umístilo na 27. místě v žebříčku ALBUM RO (C) KU 2018. Písně "Dreamwalk" a "Laniakea" byly zařazeny do TOP10 výběru Piotra Kosinského na mnoho týdnů. O albu se také zmínil Piotr Kaczkowski ve svém pořadu Minimax v Programu III Polského rozhlasu.

Dne 10. října 2019 měl premiéru videoklip k nejnovějšímu singlu Here on Earth s názvem "K.A.T.E.". Je to první píseň kapely napsaná v polštině. Singl byl mezi publikem velmi dobře přijat a neustále si získává nové fanoušky. Během jednoho měsíce byla píseň na YouTube poslouchána více než 15 000-krát. Dostal se také na seznam Turbo Top v Antyradiu a na seznam TOP10 Piotra Kosińského. Píseň "K.A.T.E." ocenila Renata Przemyk, která jej doporučila na svém facebookovém profilu. Nejnovější singl je zároveň ukázkou z třetího alba, na kterém kapela aktuálně pracuje. Kapela funguje samostatně, nespolupracuje s žádným vydavatelstvím a promotérem.

Dne 5. června 2021 kapela s lítostí oznámila, že se rozloučili s prvním bubeníkem projektu Here on Earth Markem Piskorzem. Byl v kapele od samého začátku a podílel se na tvorbě materiálu pro debutové album ".In.Elipsis.". Jeho lte také slyšet na EP nahraném pod názvem "Day.one" ve dvou skladbách "Underduty" a "GhostTV". Kapela si jej navždy bude pamatovat jako bubeníka, který do svých bicích nalil neuvěřitelnou energii. K hudbě vždy přistupoval s velkým elánem a nasazením, což byla velká část jeho příliš krátkého života. NaAvždy na něj zůstane vzpomínka v srdcích členů a tvorbě Here on Earth.

Když začátkem podzimu 2019 vydali singl "K.A.T.E.", nikdo z kapely nečekal, že další písně vyjdou po tak dlouhé pauze. Od vydání "Thallia" uběhly čtyři roky, ale nutno říct, že k normálu měly daleko. Prakticky celý rok 2020 a začátek roku 2021 lze považovat za neustálou izolaci. V případě Here on Earth pandemie způsobila problémy s pravidelnými zkušebními schůzkami. Dříve se melodie vytvářely ze sdílených zkoušek. Od roku 2020 se jim však nepodařilo pracovat na materiálu podobným způsobem. Naskočili do odloučeného režimu a každý se musel přizpůsobit nové situaci. Všechno to chtělo čas. Aby Krzysztof Wróbel kolegy podpořil při tvorbě materiálu, posílal jim kompozice, ze kterých byly vytvořeny obrysy skladeb. Hlavním zaměřením Krzysztofa byly doprovodné a vokály, navrhování melodií a sestavování správných veršů a refrénů. Když se něco "chytlo", Piotr nahrál riffy a pomalu pokračovali dál. Když se konečně sešli na zkouškách, začali hrát tyto nápady. Některé z nich lze slyšet právě na posledním albu, některé ale bohužel vypadly, protože nezapadly do konceptu tohoto alba. To vše přispělo k tak dlouhé pauze od vydání "Thallium".

Poslední album kapely z Katovic s názvem "Nic nam się nie należy" je jednou z nejočekávanějších polských hudebních premiér. A to kvůli oznámení kapely o významných změnách oproti předchozím dvěma albům. Nahrávka vyšla 5. srpna 2022 a tentokrát je opravdu celý materiál nazpíván v rodném jazyce. Fanoušci kapely už samozřejmě tuší, jak by mohla znít díky písni "K.A.T.E" vydané pouze na singlu, který díky skvělému klipu udělal senzaci nejen na internetu, ale i během jejich koncertů. Takovou ukázkou, vzbuzující apetit celku, byla i skladba "Drzewo i kwiat", vybraná pro singl ohlašující nové album a 9 nových skladeb, které s kapelou nahrál a nazpíval Krzysztof Wróbel v polštině.

Vokály nejsou jediné změny, které můžete při poslechu nové hudby pocítit. Víme, že od chvíle, kdy Bartłomiej Niestrój opustil sestavu, kapela funguje s jedním kytaristou - Piotrekem Kaskem. Tento prostor byl ve větší míře vyplněn klávesami, které samozřejmě byly vždy přítomny. Tentokrát byly rozhodně více zdůrazněny klávesové party Davida Czekirda. To bezpochyby dává novou kvalitu, díky níž kapela nestojí na místě, ale hledá nová hudební řešení. Skutečnou konstantou ovlivňující hudební kvalitu je samozřejmě solidní rytmická sekce, vcelku harmonický tandem Przemek Nowakowski (basa) a Krzysztof Cudny (bicí).

Nová hudba už nemá jistou syrovost a sílu Tool jejich debutu ".In.Elipsis." (2016), kontrastující s citlivostí kapele Katatonia a Anathema, ještě slyšitelnější na dalším albu "Thallium" (2018). Jejich vliv se zde samozřejmě také objevuje, ale v menší míře. Slyšet však můžete i jiné inspirace, a sice určité tendence k djentové estetice. Je to slyšet například v dynamické skladbě "Samotnia", otevírající album, nebo v již zmíněném singlu "Drzewo i kwiat". Kompozice "Godni" má také djentový nádech. Co se týče celku, je na albu více citlivosti než spontánnosti. Převažují ty lyričtější fragmenty jako "Ultracrepidarianism", "Dopóki jeszcze", "Wdzięczni" a především "Trzeba odejść" nebo "Obłok Oorta". I když ve skutečnosti se tato lyrika velmi často prolíná velmi přirozeně s metalovou silou. Pokud někomu chybí jasnější vlivy Anathema, jsou asi nejvíce slyšet ve skladbě "List", kterou zpívá Krzysiek Wróbel v krásném duetu s Weronikou Skalskou z Funkylogic.

První dva premiérové koncerty v Rudeboy Club v Bielsku-Biała 26. srpna 2022 a v Kopalnia Kultury v Czeladź dne 27. srpna 2022 je povzbudily k dalším vystoupením, a tak se chystají na podzim 2022 uspořádat koncerty v několika městech. Zatím nejbližší příležitost slyšet je naživo bude ve Wrocławi 7. října 2022.

Zpět
Členové:
Krzysztof Wróbel - Vocals
Piotr Krasek - Guitars
Przemek Nowakowski - Bass
Krzysztof Cudny - Drums
Dawid Czekirda - Keyboards
Bývalí členové:
Bartek Niestrój - Lead Guitar
Marek Piskorz - Drums (-2021)

Členové Krzysztof Wróbel
(Narozen 26. října ***, Katovice, Poland)
Vocals


Krzysztof je polský zpěvák, skladatel a textař, je znám jako člen katovické kapely Here on Earth.

Členové Piotr Krasek
(Narozen 2. ledna ***, Katovice, Poland)
Vocals


Piotr je polský hudebník, skladatel a hráč na kytaru, je znám jako člen katovické kapely Here on Earth.

Členové Przemek Nowakowski
(také Gonzo)(Narozen 23. května ***, Poland)
Bass, Backing Vocals


Przemek je polský hudebník, skladatel a hráč na baskytaru, je znám jako člen katovické kapely Here on Earth.

Pracuje jako senior marketing specialist ve společnosti JCommerce.

Členové Krzysztof Cudny
(také Krzysztof "Kefir" Cudny)
(Narozen 16. ledna ***, Katovice, Poland)
Drums


Krzysztof je polský hudebník, skladatel a hráč na bicí a perkuze, je znám jako člen katovické kapely Here on Earth.

Členové Dawid Czekirda
(také Kras)(Narozen 8. listopadu ***, Poland)
Keyboards


Dawid je polský hudebník, skladatel a hráč na klávesové nástroje, je znám jako člen katovické kapely Here on Earth.

Členové Bartek Niestrój
(celým jménem Bartłomiej Niestrój)(Narozen ***, Poland)
Lead Guitar


Bartek je polský hudebník, skladatel a hráč na kytaru, je znám z působení v katovické kapely Here on Earth.

Zpět
Studiové desky:
2022 Nic nam się nie należy
2018 Thallium
2016 .In.Ellipsis.
Ostatní nahrávky:
2019 K.A.T.E. (SP)
2015 Day.One (EP)


Skupina:
Krzysztof Wróbel - vocals
Piotr Krasek - guitar, keys
Przemysław Nowakowski - bass guitar, backing vocals
Krzysztof Cudny - drums
Dawid Czekirda - keys
Hosté:
Weronika Skalska - Vocals (07)
Diskografie Nic nam się nie należy
Vyšlo 5. srpna 2022,

Seznam skladeb:
01. Samotni (5:32)
02. Ultrakrepidarianizm (6:05)
03. Drzewo i kwiat (4:12)
04. Godni (5:43)
05. Dopóki jeszcze (4:55)
06. Wdzięczni (3:58)
07. List (3:46)
08. Trzeba odejść (5:42)
09. Obłok Oorta (3:47)
Total Time: (43:40)

Recorded: Dominik Wawak from DMB Recording Studio dmb-studio.pl
Mixed & Mastered: Tomasz ZED Zalewski form ZED Studio zedstudio.com
Cover Art Design: Przemek Galert www.facebook.com/przemekgalert.art

Skupina:
Przemysław Nowakowski - Bass Guitar, Backing Vocals
Piotr Krasek - Guitars
Dawid Czekirda - Keyboards, Synthesizer
Krzysztof Cudny - Drums
Bartłomiej Niestrój - Guitars
Krzysztof Wróbel - VocalsHosté:
Diskografie Thallium
Vyšlo 19. října 2018, self-released, (Poland)

Seznam skladeb:
01. Out Of The Blue (7:15)
02. Believers And Liars (6:24)
03. Laniakea (4:01)
04. Let Me In (5:31)
05. 0,6 ppm (6:35)
06. Alterity (6:27)
07. Dream Walk (6:58)
08. Layers (6:34)
09. Inhumane Tools (5:05)
10. Light And Hope (7:38)
Total Time: (62:28)
Recorded at dmb Recording Studio
Lyrics: Igor Karkoszka (10), Krzysztof Wróbel (01-04,06-09), Piotr Krasek (05)
Producer: Dominik Wawak, Piotr Krasek
Management: Igor Karkoszka
Mixed: Dominik Wawak
Mastered: Dominik Wawak
Design: Przemysław Nowakowski
Graphics: Przemysław Galert
Photography: Grzegorz Adamek

Skupina:
Przemysław Nowakowski - Bass, Backing Vocals
Krzysztof Cudny - Drums
Bartłomiej Niestrój - Guitars
Piotr Krasek - Guitars
Dawid Czekirda - Keyboards
Krzysztof Wróbel - Vocals
Hosté:
Diskografie .In.Ellipsis.
Vyšlo 10. dubna 2016, self-released, (Poland)

Seznam skladeb:
01. Time (4:27)
02. Pearls Before Swine (7:35)
03. Liquid Diamond Lipstick (4:45)
04. Incident (3:58)
05. Ghost TV (5:25)
06. Underduty (3:53)
07. In Ellipsis (5:31)
08. Hereafter (8:32)
Total Time (44:06)

Recorded: Tomasz Puchalski
Recorded, Mixed, Mastered: Piotr Krasek
Graphics: Przemysław Nowakowski


Skupina:
Krzysztof Wróbel - vocals
Piotr Krasek - guitar, keys
Przemysław Nowakowski - bass guitar, backing vocals
Krzysztof Cudny - drums
Dawid Czekirda - keys
Hosté:
Diskografie K.A.T.E.
SP, vyšel 17. října 2019, self-released, (Poland)

Seznam skladeb:
01. K.A.T.E. (5:00)
Total Time: (5:00)


Skupina:
Przemysław Nowakowski - Bass, Backing Vocals
Marek Piskorz - Drums
Bartłomiej Niestrój - Guitars
Piotr Krasek - Guitars
Dawid Czekirda - Keyboards
Krzysztof Wróbel - Vocals
Hosté:
Diskografie Day.One
EP, vyšlo 20. července 2015, self-released, (Poland)

Seznam skladeb:
01. Underduty (3:53)
02. Ghost TV (5:25)
03. Incident (Live Session) (3:58)
04. Liquid Diamond Lipstick (Live Session) (4:44)
Total Time: (18:00)


ZpětHere on Earth a zpěvačka Weronika SkalskaZpět
Oficiální stránky:
https://hereonearth.pl/
https://hereonearthpl.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/hereonearthpl/about
Nahoru ProgressRock
Made by 
© 5.9.2022 
Menu Poslední aktualizace 5.9.2022
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi !