HAZE - progressrock.cz


Zpět
Haze (také nazývána jako Acoustic Haze) je anglická progresivní rocková kapela ze Sheffieldu a byli jedním ze zakladatelů neoprogresivního oživení na počátku 80. let hlavně v Anglii. Haze založili v roce 1978 bratři Chris McMahon (baskytara, klávesy a zpěv) a Paul McMahon (kytara a zpěv). Dne 10. listopadu téhož roku odehráli svůj první koncert v Stephen Hill Youth Club v Sheffieldu. Kapela prošla řadou změn v sestavě, hlavně na bubenickém postu, dokud se v roce 1983 nepřipojil bubeník Paul Chisnell a doplnil klasickou sestavu, která měla zůstat nezměněna až do zániku kapely v roce 1988. Paul Chisnell byl nejdéle sloužícím a nejpozoruhodnějším, ke kapele se připojil na koncertě ve White Lion, Huddersfield, dne 19. června 1983.

Haze si vybudovali pověst jedné z nejtvrději pracujících undergroundových kapel 80. let. Kapela vydala 2 LP, 3 singly a mnoho kazet a odehrála přes 500 koncertů po Velké Británii a Evropě, než se rozpadla po koncertě na rozloučenou na Sheffield University v roce 1988.

Skupina si založila vlastní label Gabadon Records a v roce 1984 vydala své první studiové album skupiny "C'est La Vie" prostřednictvím distribuce Pinnacle, které vyšlo na vinylu se speciálním koncertem v Sheffield's The Leadmill dne 7. dubna 1984. Nejraději však na ně budou vzpomínat kvůli jejich neustálému koncertování ve Spojeném království. Pět let kapela cestovala po celé Británii ve staré sanitce a odehrála přes 500 vystoupení s nedostatkem okázalosti a smyslu pro humor, což potěšilo jak progresivní, tak rockové publikum.

V roce 1987 skupina vydala své druhé a poslední vinylové album "Stoat & Bottle" a vydala se na turné po Holandsku, jejich první a jediné setkání mimo Spojené království. Hudebně album zní docela podobně jako to, co v té době dělali Twelfth Night, tedy přimíchání dostatečného množství atmosféry 80. let do své značky neo-prog. Album obsahuje několik skvělých písní a bohatý hlas Paula McMahona se k hudbě skvěle hodí. Ve skutečnosti mohl být stejně snadno zpěvákem nové vlny 80. let jako prog zpěvákem. Zdá se, že texty tvoří jakýsi koncept, přičemž hlavní hrdina noc co noc visí u svého oblíbeného napajedla, i když to, jak jednotlivé písně zapadají do konceptu, je trochu nejasné, dokonce i autorovi poznámek k albu. Některé texty nabírají vyloženě temný spád, jako v písni "Autumn" o předčasné smrti milence nebo "Ophelia", která zní jako o sebevraždě přátel, nebo "The Vice", o stárnutí a smrti a čase jako našem nepříteli.

Album začíná na velmi optimistickém tónu, navzdory temnotě, která později přijde. Titulní skladba by klidně mohla být komerční znělkou pro nějakou místní hospodu. Album končí převážně instrumentální "Last Orders", která začíná jemnou strašidelnou a smutnou melodií a staví na melodii, dokud samotné album nedokončí emotivní kytarové sólo.

Koncem roku 1987 začala být kapela rozčarovaná nedostatkem dalšího úspěchu a navíc sužována finančními problémy způsobenými vážnou autonehodou na konci roku 1986, která kapele odepsala dodávku. Začínaly se projevovat i hudební rozdíly, kdy eklekticismus kapely překračoval tradičně přijímané hranice progresivního rocku. Po "posledním" vyprodaném koncertu na Sheffield University k 10. výročí založení kapely dne 29. května 1988, se trio rozpadlo, přesně deset let po svém vzniku.

O dva roky později byli bratři McMahonovi zpět v podnikání s novou kapelou World Turtle, čtyřčlennou kapelu včetně bubeníka Pendragon Fudge Smithe, která se po několika změnách sestavě a názvu zeštíhlela na duo. "Zpočátku jsem se děsil představy, že půjdeme jako duo," říká Paul, "ale teď bych si přál, abychom to udělali už před lety". Podle Chrise to "...byla zábava pracovat s jinými hudebníky, ale tohle je to pravé - neředěné." Kapela měla krátké trvání a rozpadla se, když Paul odešel kvůli rozčarování z hudebního byznysu v roce 1989.

Chris pak založil skupinu Von Daniken s kytaristou Warrenem Jacquesem k propagaci jeho alba "Truth About Flying Saucers". V roce 1990 vydali ještě "New Worlds", kazetové album "progresivní new age music".

V roce 1993 byla vzpomínka na Haze oživena americkým labelem Kinesis Discs, který vydal 18 skladbové CD s remixovanými a remasterovanými skladbami Haze. V důsledku zájmu způsobeného tímto vydáním podepsala společnost Cyclops Records v únoru 1994 smlouvu s World Turtle a v červenci 1994 skupina vydala nové CD "Haze", obsahující skladby, které by tvořily třetí album Haze, plus to nejlepší z poslední doby World Turtle a pár znovu nahraných klasik Haze.

Nejnovější CD World Turtle "Wilderness Of Eden" je jejich dosud nejexperimentálnějším a nejinovativnějším dílem a zahrnuje mimo jiné hostující vystoupení bubeníka Sama Carra, saxofonisty a flétnisty Dereka Nashe a hráčů na smyčcové nástroje Gordona Walkera a Lindy Wilson. I když to není úplně „koncepční album“, mnoho písní je spojeno společným tématem, nejlépe shrnutým ve druhém verši závěrečné skladby "One Day": "Snažil jsem se, ale nechápu důvod, zkuste to prosím objasnit. Proč pokračujeme v hledání jiných Edenů, když vše, co potřebujeme, je tady".

Hudebně album čerpá z progresivních a heavy rockových kořenů Haze, stejně jako z funk-metalu a pop-rocku prozkoumaného World Turtle na počátku 90. let. V kombinaci s klasickými a folkovými doteky ze smyčcové sekce, jazzovými tóny Derekova saxofonu a "ambientní zvukovou kulisou" od kytarového inovátora Nicka Robinsona (jako Winstona N'Gobola) je album pestrou hudební tour de force, kterou drží pohromadě silné rockové bubnování Sama Carra, solidní basa a klávesy Chrise McMahona a melodická kytara a zpěv bratra Paula ve stylu Midge Ure.

Přestože byli součástí "progresivního" revivalu 80. let, Haze byli vždy mnohem víc než jen další klon Yes/Genesis, pohybující se s lehkostí napříč spektrem od rocku k funku, popu k progresivu ve svém vlastním osobitém stylu. World Turtle pokračovali v této tradici a přinášeli moderní zvuky a vlivy, stejně jako silné, inteligentní texty k nepochybným hudebním a skladatelským dovednostem bratrů.

Bratři McMahonovi pokračovali s World Turtle, ale reformovali Haze k "jednorázovém" koncertu u příležitosti 20. výročí kapely dne 31. května 1998 na The Boardwalk v Sheffieldu. Přehlídka měla velký úspěch a byla nahrána pro limitovanou edici dvojitého živého CD na Cyclops Records. Dalších 10 let spolu kapela hrála s přestávkami, včetně evropských turné a festivalových vystoupení, stala se pravidelnou součástí hudebního festivalu ve Whitchurch, ale většinu času trávila hraním jako 3/5 Treebeard, akustická kapela, která je na okruhu Beer Festival velmi žádaná, stejně jako na folkových festivalech. Treebeard vydali 2 CD "Heavy Wood" v roce 2002 a "Reel Ale" v roce 2010.

Chris také hrál s americkými heavy rockery Strongheart (1998-2007), rockovou kapelou CRF (2002-2006), která se krátce proměnila v alternativní World Turtle, když se přidal Paul McMahon, folk-rockovou skupinou Silverwheel (2004-2009) a zpěvákem kytaristou Paulem Pearson (od roku 2004).

V roce 2006 se Haze spojila se sestrami Catrin a Ceri Ashton a vytvořila The Outlandish Knights, ceilidh taneční kapelu hrající původní lidové melodie až po hard rock. Hrají Sidmouth Folk Festival 2 roky po sobě, ale jsou žádaní především jako svatební a párty kapela.

V roce 2008 se Haze znovu sešli a odehráli dva koncerty k 30. výročí v The Peel v Kingston-upon-Thames v Londýně dne 31. května 2008 a v The Boardwalk 1. června 2008, na kterých zaznělo i šest nových písní. Koncerty byly nahrány a opět vyšly u Cyclops Records na 2CD. Na těchto vystoupeních měla kapela premiéru řady nových písní a představila se flétnistka Ceri Ashton z Treebeard & The Outlandish Knights. V roce 2010 kapela znovu cestovala po Itálii a vydala živé DVD "In That Branch Of The Lake" s celou jejich dvouhodinovou show z Lofficina Della Music v Lecco.

V březnu 2013 skupina vydala své první studiové album po 26 letech s původními písněmi pod názvem "The Last Battle". Album obsahuje 14 nových nahrávek "klasické" a představilo kapelu v klasické sestavě Paul a Chris McMahon a Paul Chisnell s přispěním Ceri Ashton (na píšťalku, flétnu, violoncello, violu a klarinet) a Catrin Ashton (na housle a flétnu). Kapela uvedla, že toto bylo poslední nahrané vystoupení s jejich dlouholetým bubeníkem Paulem Chisnellem, krerý odešel kvůli tinnitu (zhoršení sluchu v důsledku, hučení či šelestu v uších) a nahradil jej na bicí Danny McMahon, syn Paula McMahona ačkoli mu bylo pouhých 14 let. Danny hrál na bicí přes 7 let a často s kapelou hostoval na místních vystoupeních.

O Vánocích skupina znovu vydala své první vydání "The Cellar Tapes" jako 30. výročí CD, remixované a obsahující dříve nevydané skladby a online bonusové skladby. Skupina se zúčastnila video soutěže "2weeks 2make it" v roce 2013 s písní "The Last Battle" a v roce 2015 s novou písní "Faces On The Wall", znovu pak v roce 2018 s animovaným videem ke skladbě "The Snake", které získalo ocenění Scott Sparanza Best Video Award.

Od roku 2013 kapela vystoupila na festivalu Summer's End, vyrazila na turné po Itálii, zahrála na Danfest, HRH prog fest & Cambridge Rock festival, stejně jako koncertovala v Sheffieldu, Southampltonu, Rotherhamu a v St.Helens. Haze si naplánovali v roce 2018 dvě velké show na oslavu jejich 40. výročí, v Sheffield Greystones v sobotu 23. června 2018 a Southampton Talking Heads v neděli 24. června 2018. Koncerty byly nahrány pro vydání na CD/DVD a obsahovaly nový materiál a také výběr oblíbených a rarit za posledních 40 let.

V roce 2018 kapela oslavila své 40. výročí s předvídatelnými dvěma vystoupeními, dvojitým CD a živým DVD, což byly první nahrávky, na kterých hrál Danny na bicí.

Sheffieldští progresivní rockeři Haze vydali po 7 letech další studiové album pod názvem "Back To The Bones", první studiové album nového materiálu od "The Last Battle" z roku 2013, a obsahuje 10 originálních písní. Album vyšlo 4. července 2020 u Gabadon Records na CD a je k dispozici ke stažení nebo streamování z Bandcampu a všech dalších obvyklých míst. Toto je první studiové album s novým bubeníkem a synem kytaristy Paula McMahona, Danny McMahonem, který také album produkoval a připravil. Album je pravděpodobně nejtěžší znějící počin od kapely, označující definitivní směr 'zpět k našim kořenům', i když v některých písních je stále patrný nějaký folkový vliv z "The Last Battle". Všechny písně napsal kytarista/zpěvák Paul McMahon, na 3 se podílela Catrin Ashton, jednu s Chrisem McMahonem a jednu s Dannym McMahonem. Ve skutečnosti píseň "Lockdown" byla kompletně napsána a provedena Dannym McMahonem, Paul McMahon pouze přidal texty, zpěv a slide kytaru a Chris přidal basu. V souladu s dlouhodobou tradicí Haze zařadili jednu velmi starou píseň na CD "To Us All", napsanou v 70. letech, kdy byli Chris a Paul ještě teenageři! I když kvůli lockdownu kvůli COVIDu nemohli vystupovat živě, kapela vystupovala na pravidelných nedělních odpoledních koncertech, živě přenášených z jejich Cellar Studio na Facebooku.com/HazeUK, které přilákaly hodně fanoušků a možná přispěly k tomu, že jde o jejich dosud nejrychleji prodávané album, a to navzdory tomu, že bylo bez podpory distribuční nebo nahrávací společnosti. Odehráli jednu živou show s John Hackett Band v klubu 1865 v Southamptonu v neděli 8. listopadu 2020. Kapela ale napsala, že je příliš brzy na to říci, zda to bude mít pokračovat nebo ne.

Navzdory tomu, že si vybudovali pověst progresivní rockové kapely, Haze vždy čerpali ze široké škály vlivů, od popu, rocku, folku, metalu, meandrujících psychedelických jamů až po pevně strukturované prog eposy. I když nedosáhli žádného úspěchu v žebříčku a nikdy neměli nahrávací smlouvu (vydali svá vlastní alba na jejich značce Gabadon), přitáhli značnou kultovní skupinu, která se objevila v The Marquee, a jejich původní alba jsou velmi vyhledávané sběratelské položky.
Zpět
Členové:
Chris McMahon - Bass, Keyboards, Vocals
Paul McMahon - Guitars, Vocals
Danny McMahon - Drums, Percussion (2013-present)
Catrin Ashton - Whistle, Flute, Cello, Viola, Clarinet (2006-present)

Bývalí členové:
Ceri Ashton - Fiddle and Flute, Vocals (2006-2018)
Paul Chisnell - Drums, Percussion, Vocals (1983-1988, 1998-2013)
Andy Feeney - Drums (1988)
Arthur Deas - Drums (1982-1983)
Dave Kirkham - Drums (1981-1982)
Andy McNaughten - Drums (1978-1981)
Michael Powell - Saxophone (1978-1979)

Členové Chris McMahon
(Narozen ***, Sheffield, South Yorkshire, United Kingdom)
Bass, Keyboards, Vocals


Chris McMahon je britský hudebník, zvukař a manažer kapely Haze. Od ledna 1996 pracuje ale také na částečný úvazek v Norrow Estates Ltd, studoval obor Electroakustika na škole University of Salford, dokončil je v roce 1982. Předtím docházel v letech 1971-1979 na King Edward VII School.

Je znám z působení v kapelách Haze, World Turtle, Treebeard, Von Daniken, Strongheart, 736-9 a Silverwheel. Pracuje také od dubna 1984 jako producent v jejich nahrávací společnosti Gabadon Music.

Zbytek volného času věnuji hudbě a pěstování vlastního jídla na své zahrádce. Je zelený aktivista, kandiduje v místních volbách pro Hillsborough a je ve výboru pro Sheffield Green Fair.
Členové Paul McMahon
(narozen ***, Sheffield, South Yorkshire, United Kingdom)
Guitars, Vocals


Paul McMahon je britský hudebník a hráč na kytaru. Je nejznámější jako zakladatel a člen skupiny Haze. Působil také v kapelách The Outlandish Knights, Silverwheel, Treebeard a World Turtle. Je otcem pozdějšího bubeníka kapely Dannyho McMahona, je také bratrem Chrise McMahona.
Členové Danny McMahon
(narozen ***, Sheffield, South Yorkshire, United Kingdom)
Drums, Percussion


Danny McMahon je britský hudebník a hráč na bicí a perkuze. Je nejznámější jako člen skupiny Haze. Je synem kytaristy Paula McMahons.
Členové Catrin Ashton
(narozena ***, Conwy, South Yorkshire, United Kingdom)
Whistle, Flute, Cello, Viola, Clarinet


Ceri Ashton je britská hudebnice a hráčka flétnu, housle a klarinet. Je nejznámější jako členka skupiny Haze, k níž se připojila v roce 2006 spolu se svoji sestrou Catrin.

Chodila do školy St David's College, Llandudno a v současné době žije v Conwy.
Členové Ceri Ashton
(narozena ***, Conwy, South Yorkshire, United Kingdom)
Fiddle and Flute, Vocals


Catrin Ashton je britská hudebnice a hráčka flétnu a housle. Je nejznámější jako členka skupiny Haze, k níž se připojila v roce 2006 spolu se svoji sestrou Ceri, která v kapele působí dodnes.

Chodila do školy St David's College, Llandudno a v současné době žije v Conwy.
Členové Paul Chisnell
(narozen ***, Sheffield, South Yorkshire, United Kingdom)
Drums, Percussion, Vocals


Paul Chisnell je britský hudebník a hráč na bicí a perkuze. Je nejznámější jako bývalý člen skupiny Haze, kterou musel opustit kvůli poruše sluchu a nahradil jej Danny McMahon, syn Paula McMahona. Působil také v kapelách The Outlandish Knights a Treebeard.
Zpět
Studiové desky:
2020 Back To The Bones
2013 The Last Battle
1987 Stoat & Bottle
1985 Cellar Replay
1985 The Ember (EP)
1984 C'est La Vie
1983 The Cellar Tapes
World Turtle:
1997 Wilderness Of Eden
1994 Haze

Ostatní nahrávky:
2018 40th Anniversary Show
2013 The Cellar Tapes - 30th Anniversary Edition
2010 In That Branch Of The Lake (DVD)
2008 30th Anniversary Show
1998 20th Anniversary Show
1992 In the End: 1978-1988 (komp.)
1988 The 10th Anniversary Gig
1986 Warts 'N' All (live)


Skupina:
Chris McMahon - Bass, Keyboards, Vocals
Danny McMahon - Drums
Paul McMahon - Guitars, Vocals
Catrin Ashton – Fiddle, Mandolin & Vocals
Hosté:
Diskografie Back To The Bones
Vyšlo 4. července 2020, Gabadon Records, GABCD 21

Seznam skladeb:
01. See You On The Other Side (6:03)
02. Faces On The Wall (3:58)
03. The Snake (8:04)
04. The Last Post (6:38)
05. Suzanne (2:31)
06. To Us All (9:20)
07. Lockdown (5:05)
08. The Awakeners (6:54)
09. A Call To Arms (8:25)
10. The Summoning Dark (11:51)
Total Time: (68:49)


Skupina:
Chris McMahon - Bass, Keyboards, 12-string Acoustic Guitar, Bouzoki, Vocals
Paul McMahon - Vocals, Electric Guitar, Acoustic Guitar, Classical Guitar, Bass, Mandolin
Paul Chisnell - Drums, Percussion, Vocals
Hosté:
Catrin Ashton - Fiddle, Flute
Ceri Ashton - Whistle, Flute, Clarinet, Viola, Cello
Diskografie The Last Battle
Vyšlo 25. března 2013, Gabadon Records, GABC 4 (UK)

Seznam skladeb:
01. The Last Battle (7:15)
02. Grey to Blue (4:25)
03. Over the River (5:54)
04. For Real (3:04)
05. Dragon Fly (5:32)
06. Classic Rock Bar (5:06)
07. Long, Long Gone (4:04)
08. The Barrister and the Bargast (5:41)
09. Train (4:10)
10. Silent Water (1:42)
11. The Edge of Heaven (5:36)
12. Is That It? (7:37)
13. Balder and the Mistletoe (5:21)
14. The Red Room (6:43)
Total Time: (72:10)

Artwork: Jilaen Sherwoo

Skupina:
Chris McMahon - Bass, Synthesizer
Paul Chisnell - Drums, Percussion, Synthesizer [Syndrum]
Paul McMahon - Guitar, Guitar Synthesizer, Acoustic Guitar
Hosté:
Diskografie Stoat & Bottle
Vyšlo 4. ledna 1987, Gabadon Records, GABL 6 (UK)
CD 2008, Cyclops, CYCL 167 (UK)

Seznam skladeb:
01. Stoat & Bottle (1:55)
02. See Her Face (3:46)
03. In The End (4:39)
04. In The Universe (3:47)
05. Humbug (0:31)
06. The Vice (7:32)
07. Autumn (6:06)
08. Resealing (0:33)
09. Tunnel Vision (4:20)
10. Ophelia (7:16)
11. Shadows (5:47)
12. Fading Away (4:20)
13. Last Orders (4:31)

Bonus tracks on CD release:
14. Into the Fire (3:24)23
15. Another Country (4:48)47
16. Safe Harbour (4:15)14
17. Wooden House (4:30)
18. Stone House (5:28)27
Total Time: (1:17:28)

Producer: Paul McMahon

Skupina:
Chris McMahon - bass, keyboards, vocals
Paul McMahon - vocals, guitar
Paul Chisnell - percussion, vocals
Hosté:
Diskografie Cellar Replay
Cassette, vyšlo 1985, Gabadon Records, GABC 2 (UK)

Seznam skladeb:
01. The Night (6:55)
02. I Fear That I'll... (1:11)
0S. Survive (5:38)
03. Portrait (3:48)
04. A Firkin Of Mead (1:03)
05. Take Me Home (4:07)
06. Aardvarks Anonymous (2:01)
07. Turn Around (4:04)
08. Unto The Dawn (7:21)
09. In The Light (6:36)
10. Dig Them Mushrooms (4:56)
11. Anonymous Aardvarks (0:30)
Total Time (47:10)


Skupina:
Chris McMahon - bass, keyboards, vocals
Paul McMahon - vocals, guitar
Paul Chisnell - percussion, vocals
Hosté:
Diskografie The Ember
EP, vyšlo 1985,

Seznam skladeb:
01. The Ember (4:42)
02. The Ceiling's Coming Down (3:48)
03. Freedom Road (3:29)
04. Mountain (6:33)
Total Time: (18:32)


Skupina:
Paul McMahon - Acoustic Guitar, Electric Guitar, Lead Vocals
Chris McMahon - Bass, Keyboards, Synthesizer, Backing Vocals
Paul Chisnell - Drums, Percussion, Keyboards, Claves, Lead Vocals, Backing Vocals, Maracas, Triangle, Whistle, Wind Chimes
Hosté:
Diskografie C'est La Vie
Vyšlo 7. dubna 1984, Gabadon Records, GABL001 (UK)

Seznam skladeb:
01. Roger’s Revenge (3:41)
02. Don’t Leave Me Here (5:36)
03. Fallen Leaves (3:47)
04. The Load (7:57)
05. Mirage (7:04)
06. For Whom (5:17)
07. The Hum (4:12)
08. Gabadon (3:37)
Total Time: (41:11)

Producer, Engineering: Haze

Skupina:
Chris McMahon - Synthesizer [Yamaha CS-10 Mono, Crumar Performer String], Electric Organ [Roland VK-09], Keyboards [Hohner Pianet T], Effects [Eko K-175 Bass Pedals], Bass Guitar [Washburn], Bass Guitar [Antonia Twin Neck Guitar & Bass], Other [Carlsboro & Tracker Sound Systems]
Paul McMahon - Lead Guitar [Yamaha S.F. 1000], Guitar [Antonia Strat Copy], Acoustic Guitar [Ovation Matrix], Guitar Synthesizer [Roland GR-300, Controller GR-808], Effects [Elgam Bass Pedals], Other [Carlsboro & H-H Sound Systems]
Arthur Deas - Drums [Tama Imperialstar], Percussion [Tama Titan Hardware], Cymbal [Paiste 2002 & Zildjian Cymbals], Drums [Remo & Evans Drum Heads], Flute [Yamaha YSL-221]
Hosté:
Diskografie The Cellar Tapes
Vyšlo 1983,

Seznam skladeb:
01. Turn Around ()
02. Seven Stones ()
03. Portrait ()
04. Exiles Song ()
05. Survive ()
06. In God's Hands ()
07. The Vice ()
08. In The Light ()
Total Time: (00:00)

Recorded, Producer, Engineer: Haze
Artwork [Sleeve Artwork]: Nicky Thomas


Skupina:
Chris McMahon - bass, keyboards, 12 string acoustic guitar, bouzoki, vocals
Paul McMahon - vocals, electric guitar, acoustic guitar, classical guitar, bass, mandolin
Hosté:
Sam Carr - Drums
Fredrik Satsuma - Guitars, Vocals
Warren Jacques - Guitars
Nick Robinson - Guitars
Derek Nash - Saxophone, Flute
Gordon Walker - Violin, Mandolin
Linda Wilson - Viola
Diskografie Wilderness Of Eden
Vyšlo 1997, Cyclops, CYCL 056 (UK)

Seznam skladeb:
01. Let Go (6:47)
02. Heroes (5:28)
03. Wilderness Of Eden (7:04)
04. The Last Unicorn (1:48)
05. Kickback (4:44)
06. Queen's Gambit (2:17)
07. Stalemate (5:21)
08. Vertigo (9:14)
09. The Long Sleep (1:57)
10. Rip Van Winkle (6:48)
11. Wolf (6:08)
12. Wave (4:40)
13. Human (3:17)
14. One Day (6:19)
Total Time: (71:52)

Recorded, Produced, Engineered at Cellar Studio
Mastered at Tape Duplication
Recorded By, Producer, Engineer – Chris McMahon, Paul McMahon
Artwork: Jilaen Sherwoo
Sleeve Notes: Chris McMahon, Paul McMahon
Photography [B/W Centre Spread Photo]: David Simper
Photography [Back Cover Photo]: Gered Mankowitz
Photography [Collage Photos]: Jill Douglas, Lisa McMahon, Paul McIver, Sharon Pycock, Tim Stenton

Skupina:
Chris McMahon - bass, keyboards, programming, vocals
Paul McMahon - vocals, guitars, programming
Hosté:
Choir – Stone House Choir
Choir [Stone House Choir] – Aaron Day, Betty McMahon, Brian McMahon, Chris McMahon, Wedge, Heidi Day, Lisa McMahon, Paul McMahon, Sharon Pycock
Diskografie Haze
Vyšlo 1994, Cyclops, CYCL 008

Seznam skladeb:
01. The Ember (4:36)
02. See Her Face (3:44)
03. Ship of Fools (4:03)
04. The Edge of Heaven (6:06)
05. Don't Leave Me Here (5:20)
06. Epitaph (4:47)
07. Under My Skin (4:16)
08. New Dark Ages (4:16)
09. Safe Harbour (4:50)
10. Autumn (6:47)
11. Another Country (4:57)
12. Straw House (4:42)
13. Wooden House (4:21)
14. Stone House (6:20)
Total Time: (69:19)

Recorded at Cellar Studio
Engineer: Tim Dickinson
Mixed at Fon Studios
Design [Booklet]: Richard Barker
Artwork: Jilaen Sherwood
Photography: Jennifer Moore, Lisa McMahon, Paul McIver, Sharon Pycock


Skupina:
Paul McMahon - Guitars, Vocals, Bass (06), Drums (11,12)
Chris McMahon - Bass, Keyboards, Backing Vocals
Arthur Deas - Drums (01-08)
Andy McNaughten - Drums (09,10)
Dave Kirkham - Drums (13,14)
Jill Stoddart - Flute (02,04)
Judith Copey - Flute (04)
Derek Nash - Alto Saxophone (06)
Hosté:
Diskografie The Cellar Tapes - 30th Anniversary Edition
Vyšlo 1. prosince 2013,

Seznam skladeb:
01. Turn Around (4:05)
02. Seven Stones (5:57)
03. Portrait (3:45)
04. The Exiles Song (7:59)
05. Survive (5:43)
06. In Gods Hands (5:01)
07. The Vice (7:42)
08. In the Light (2:46)
09. Dig Them Mushrooms (7" single B-side) (4:43)
10. The Night (7" single A-side) (6:21)
11. Turn Around (demo feat. Paul on drums) (4:06)
12. The Exiles Song (demo feat. Paul on drums) (8:13)
13. Look Around (live) (6:53)
14. Time (live) (5:56)
Total Time: (79:10)


Skupina:
Chris McMahon - Keyboards, Bass Pedals, Vocals
Paul McMahon - Guitars, Vocals
Paul Chisnell - Drums, Percussion, Vocals
Hosté:
Ceri Ashton - Flutes
Diskografie In That Branch Of The Lake
DVD, vyšlo 9. dubna 2010,

Seznam skladeb:
01. Mirage (7:17)
02. Portrait (3:57)
03. Ophelia (7:41)
04. Survive (6:08)
05. Dragon Fly (5:43)
06. Fallen Leaves (4:41)
07. Over the River (6:07)
08. The Barrister And The Bargast (5:56)
09. The Edge Of Heaven (6:29)
10. The Last Battle (7:26)
11. The Load (7:57)
12. The Vice (8:29)
13. Changes In Time (16:00)
14. Seven Stones (8:06)
15. Dig Them Mushrooms (5:31)
16. Mountain (11:35)
17. The Night (5:58)
18. Last Orders (5:23)
Total Time: (130:24)

Filmed and recorded at Lofficina Della Musica, Lecco, Italy on the April 9, 2010
The full show runs to over two hours

Skupina:
Chris McMahon - bass, keyboards, vocals
Paul McMahon - vocals, guitar
Paul Chisnell - percussion, vocals
Hosté:
Diskografie Warts 'N' All
Cassette, vyšlo 1986, Gabadon Records, GABC 4

Seznam skladeb:
01. Seven Stones (Incorporating The Wart Jam) ()
02. In Gods Hands ()
03. Slight Mental Incapacity / What A Barber Does (Brain Damage / Eclipse) ()
04. Backwarts (The Doal) ()
05. The Load ()
06. The Exiles Mega Medley ()
Total Time: (00:00)

Zpět


Ceri a Catrin Ashton


Zpět
Oficiální stránky:
https://www.gabadon.co.uk/haze.html
https://hazeuk.bandcamp.com/music
https://www.facebook.com/HazeUK
https://www.facebook.com/chris.mcmahon.1612/


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  29.1.2024 
Menu Poslední aktualizace: 29.1.2024
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©