¨ Greyfox Agenda - progressrock.cz


Zpět
Greyfox Agenda je opravdu projekt jednoho muže Magnuse Florina z Göthenburgu, Sweden, který kombinuje hudební žánry jako progresivní rock, metal, filmová hudba, ambient/synth/elektronika a další, v podstatě cokoliv. Magnus má zkušenosti, které už uplatnil v kapelách Lava Engine a Neon Diver. Člověk by jistě poznal prvky připomínající Marillion, projekty Steve Wilsona, Yes, Kansas, Rush, Spoks Beard, a to opravdu jen pro začátek. Konceptem je míchat a prolínat, přitom se snažit vyvinout něco jako škálu vlastních barev.

Olive Yoke byl název nového projektu zpěváka a kytaristy Lava Engine Magnuse. Pod tímto názvem byla od dubna 2019 nová píseň "Burden" na YouTube. Další píseň "The Passenger" se objevila 8. června 2021, která byla pro změněný projekt předělána, vylepšena a přehrána. Tato píseň je in memoriam věnována těm, kteří přišli o život ve Středozemním moři. Nadcházející EP bude tuto skladbu určitě obsahovat. Doprovodné vokály obstaral dobrý kamarád Nimbus Broken.

Dne 30. března 2021 oznámil Magnus na svém Facebook stránce změnu názvu projektu na Greyfox Agenda. Mezitím ke konci roku 2021 byl Magnuss trochu zaneprázdněn několika dalšími projekty, včetně Nimbus Broken, Ivy Walker, When Circles Burn a nějakou spoluprací s Jonem E.B. Jonssonem, ale brzy byly napsány a nahrány další písně pro Greyfox Agenda.

Debutové EP album "When Your Heart Is In The Way", které bylo při svém vydání dobře přijato, i když to byl jen startovací krok pro tento projekt. Několik starších písní, které prostě musely být nahrány a vydány, ale to znamenalo začátek Greyfox Agenda - velmi důležitý krok, který je třeba udělat. Toto album obsahuje písně jak nově napsané, tak z doby před několika lety, díky čemuž je hudebně zajímavé od popu zpěváka/skladatele až po progresivní rock/metal a další vlivy.

Muž stojící za Greyfox Agenda, jmenovitě Magnus Florin, byl členem, zpěvákem a kytaristou velmi ceněné švédské progresivní rock/metalové kapely Lava Engine a Greyfox Agenda lze velmi dobře považovat za pokračování této kapely. Kdysi se také jmenovala power popová kapela, kde byl nástroj úplně jiného druhu písňové atmosféry. Vždy byla potřeba skládat a psát hudbu/texty, a to v dnešní době také rozšířilo svá křídla a výsledkem je psaní s/pro jiné umělce. Greyfox Agenda je projekt, ve kterém je hudba nejblíže srdci.

Zpět
Členové:
Magnus Florin - Vocals, Guitars and other instruments
Bývalí členové:


Členové
(Narozen říjen 1979, Sweden)
Vocals, Guitars


Magnus je švédský kytarista, zpěvák a hlavní textař kapely Lava Engine (2008-2015), člen její předchůdkyně Drillingholes. Dříve působil i v kapele Neon Diver (2006-2007), s níž vydal jedno EP album "Neon Diver" (2006), a Assailant. Bydlí ve Stockholmu, dříve bydlel v Bankeryd/Jönköping/Spanga a Göteborgu. Je zaměstnán:
Pay Solutions Sweden - Web Developer (2014 - současnost)
Add More Value - Web Developer (2011 - 2013)

Nakonec se z projektu Olive Yoke stal projekt Greyfox Agenda a píseň "Burden" se dostala na debutové EP "When Your Heart Is In The Way" právě tohoto projektu, které vyšlo 1. srpna 2022.

Zpět
Studiové desky:
2022 When Your Heart Is In The Way (EP)
Ostatní nahrávky:Skupina:
Magnus Florin - All instruments and Vocals
Hosté:
Daniel Bentzer - Keyboard solo (03)
Thomas Ericsson - Additional Backing Vocals (01,03)
Diskografie When Your Heart Is In The Way
EP, vyšlo 1. srpna 2022, digital

Seznam skladeb:
01. The Passenger (6:59)
02. Burden (4:29)
03. Indigo Light (5:07)
04. Love Is The Way (3:04)
Total Time: (19:39)

Music and Lyrics: Magnus Florin
Programming and Arrangements: Magnus Florin

Zpět

Neon Diver


Lava Engine - Ronnie Jaldemark, Simon Dahlström, Mick Nordström a Magnus Florin

Zpět
Oficiální stránky:
https://greyfoxagenda.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/greyfoxagendaProgressRock Nahoru
Made by 
©  12.10.2022 
Menu Poslední aktualizace: 12.10.2022
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©