SEZNAM SKUPIN A STRÁNEK - progressrock.cz Fibonacci Sequence - progressrock.cz
     
  

Zpět
FIBONACCI SEQUENCE je instrumentální prog/fusion/prog metalová kapela z Milwaukee, Wisconsin. Vznikli v roce 2007 a od počátku ji tvoří Michael Butzen na kytaru, Thomas Ford na bicí a Jeffrey Schelke na klávesy. Zpočátku jim vypomáhal basista Chrise Kringela (ex-Cynic). Fibonacci Sequence je určitě jedna z nejzajímavějších kapel, které se v posledních letech objevily. Muzikantské umění je na špičkové úrovni, všichni čtyři muzikanti poskytují prvotřídní dovednosti a především nabízené nápady patří k tomu nejlepšímu, co lze na instrumentálním albu slyšet. Jejich hudba je vynikající, je to směs prog rocku s jazz rockem a dokonce se zde najdou i některé prog metalové prvky.

Název "Fibonacciho sekvence" označuje řadu čísel, ve kterých je každé číslo součtem předchozích dvou. Byla pojmenována po středověkém italském matematikovi Leonardu Fibonaccim, který jej uvedl do západní Evropy, je využíván v literatuře, kinematografii, výtvarném umění a hudbě, např. texty k titulní skladbě slavného alba skupiny Tool "Lateralus" jsou uspořádány na základě Fibonacciho sekvence.

Na druhou stranu, i když by Fibonacci Sequence byl dokonalý název pro math-rockovou kapelu, trio z Milwaukee nesoucí toto jméno je docela jiná bestie. Ti, kteří si libují v lepení nálepek na všechno a na všechny, si jistě s kapelou, jakou je Fibonacci Sequence, dají práci, protože jejich nestoudný eklekticismus téměř znemožňuje klasifikaci. Zatímco v jednu chvíli mohou vykouzlit odstíny progresivního metalu, další pasáž zavede posluchače do téměř symfonického prostoru s jasnými, melodickými zvuky a bujnými vrstvami kláves – nemluvě o dráždivých latinských a blízkovýchodních odkazech a sypání jazzových nádechů. Jejich všežravý přístup dále potvrzují vlivy, které kapela zmiňuje, seznam sahající od Yes, Rush a Dream Theater až po The Police, Sting a Mahavishnu Orchestra.

Fibonacci Sequence však netrpí tím, že jsou srovnávání s jinými kapelami. Ve skutečnosti to prý dokonce vidí pozitivně. "Alespoň přitahujeme pozornost," říká bubeník Ford. Basista Novell má ještě optimističtější výhled. "Nikdy mě nebaví srovnávání," říká. "Myslím, že nejhorší na tom je, že lidé nevědí, k čemu nás mají přirovnat. Mnohokrát je jediným důvodem, proč jsme srovnáváni s LTE, to, že zde není mnoho jiných instrumentálních skupin. Ale jestli mě chceš srovnat s těmi kluky, tak to beru. To je obrovský kompliment."

V roce 2009 natočili dvouskladbové CD "We Three Kings" a jde o instrumentální záležitost nejvyššího kalibru. Toto obsahuje i velmi zajímavou úpravu oblíbené vánoční koledy z 19. století.

V roce 2010 explodovali na progresivní hudební scéně vydáním svého debutového alba "Numerology". Toto vydání vystoupilo na vrchol žánru, sklidilo velkou chválu u recenzentů progresivní hudby. Jedná se o vynikající debutové album amerického prog/fusion tria, vedeného kytaristou Michaelem J. Butzenem, který také napsal většinu veškeré původní hudby, spolu s klávesistou Jeffrey Schuelkem a bubeníkem Thomasem Fordem. Na albu si kluci vypomohli basistou Chrisem Kringelem, který nebyl jen producentem, jeho bezpražcová basa dělá na albu ve všech skladbách kromě jedné úžasné věci. Dalšími hosty jsou Chad Burkholze, který také hraje některé party na svou baskytaru, a Elizabeth Grimm hrající na housle ve třech skladbách.

Album začíná a končí zvukem osamoceného gramofonu a mezi tím je závratná řada technické pyrotechniky, nezapomenutelné melodické pasáže, obratné prolínání žánrů, skokové změny času a brilantní muzikálnost. Na albu je jen málo pozvaných hostů, kteří zde také odvedli fantastickou práci. Album vystoupilo na vrchol žánru a získalo velkou chválu u recenzentů progresivní hudby.

"Dává nám to skvělý prostor - instrumentální prog," říká Ford. "Kuřátka to prostě milují." Ale také rychle poukazuje na to, že instrumentální hudba jim jako skladatelům dává další výzvu. "Když se podíváte na písně s texty, texty se staví a mění a kapela za nimi může opakovat stejné téma," říká. "Vždycky musíme hudebně pokročit." Pokud jde o to, proč jsou instrumentální kapelou, je to docela jednoduché. "Myslím, že se to vyvinulo jen díky hudbě," říká Ford. Mimo skupinu je Ford sám skladatel a textař, ale přiznává, že "tato hudba ke mně textově prostě nepromluvila".

Každá skladba ukazuje vyzrálé skládání písní a podmanivé aranže, stačí k poslechu jen "Neap Tide" z alba "Numerology", 9 minut čisté rozkoše, jedna z nejlepších instrumentálních skladeb z poslední doby, pasáže nakopávání a mezihry mezi hudebníky jsou skvělé. Zbytek skladeb je také skvělý, energické hraní, svěží a chytlavé části, žádná nudná minuta. Je docela smutné, že tato kapela není tak známá v prog kruzích, "Numerology" rozhodně potřebuje daleko větší uznání po celém světě.

Zde jsou alespoň dvě recenze:

"Fibonacci Sequence udělali peklo. Pro mě může konkurovat albům Liquid Tension Experiment. "Numerology" má stejnou intenzitu a virtuozitu - a přidávají i něco, co LTE postrádá; emoce. Většina lidí si bude myslet, že jsem blázen, když dávám tuhle docela neznámou kapelu na začátek mého seznamu, ale hej, něco takového si tam zaslouží být. Mohu jen respektovat tyhle lidi za to, že udělali tak skvělou hudbu. Šest hvězdiček…"
Pedro Bekkers, Background Magazine

"Numerology" je skvělé umělecké dílo, předurčené k tomu, aby se okamžitě stalo klasikou. Cítím se tak šťastný, že jsem před několika měsíci vyjádřil obavy o kapelu a věřte mi, že už jsem se stal fanouškem jejich talentu. Jsem si jist, že uděláte totéž".
Dimitris Starakis, Magic Starlight 'Zine

Po vydání EP We Three Kings v roce 2009 a debutového LP Numerology v následujícím roce s Kringlem na baskytaru jako hostem, kapela v roce 2011 doplnila oficiální sestavu o basáka Chada Novella. V roce 2017 se kapela Fibonacci Sequence vrátila zpět se zbrusu novým projektem, který byl vydán 13. srpna 2017. Kvarteto dokončilo nahrávání a přípravy na vydání svého druhého alba "Cinema Finis". Chris Kringel znovu produkuje i "Cinema Finis". Komu tato kapela scházela, vyplatilo se počkat, protože Fibonacci Sequence zní lépe než kdy předtím, sevřené muzikantství a celkově skvělé nápady v této nové nahrávce. Opět skvělá instrumentální záležitost, bez mluveného slova, kapela poskytuje to nejlepší v tomto žánru, kombinaci prog rocku s jazz rockem, každá skladba je vyzrálá, dobře propracovaná a má všechny ingredience pro úspěšné album od začátku až do konce. "Obeah" nebo "Repentless" jsou mimo jiné zabijácké melodie, které řadí "Cinema Finis" mezi nejlepší alba roku 2017.

Jejich druhé album "Cinema Finis" bylo vhodně inspirováno láskou kapely k filmu. "Jednou v noci jsme si s Mikem [Butzenem] psali textové zprávy tam a zpět a snažili se přijít na lepší koncept, protože hudba už přicházela," říká Ford. "Konverzace se nějak směřovala ke slovu "kino" a pak mi to prostě naskočilo v hlavě. A co divadlo, kde se promítá film, kde se vám před očima mihne život?"

Je tam i literární složka. Schuelke je autorem doprovodného příběhu, jehož první tři díly jsou na webu kapely. Příběh nazvaný "Encore: A Cinema Finis Story" vypráví o manažerovi divadla, který má přijít o svůj podnik, dokud mu záhadný dobrodinec nenabídne, že ho zachrání před finančním krachem, pod podmínkou, že manažer povolí mecenášovi a jeho partnerům renovovat divadlo. za účelem promítání speciálního filmu.

Příběh funguje jako Schuelkeův vlastní sociální komentář svého druhu. "Jedním z důvodů, proč kina upadají, je to, že lidé využívají Netflix nebo torrentují," říká. "Už nechodí do divadla. Tak toto je můj milostný dopis uplynulým dnům, kdy jsme všichni seděli kolem gramofonu a poslouchali společně. Představuje to divadlo."

Stejně jako u progresivní hudby si kapela dává na čas s psaním a nahráváním. "Pokud se podíváte na video kampaně [pro Cinema Finis], musel jsem ho sestříhat, protože říká, že album vyjde v roce 2015," říká Schuelke. "Tak dlouho tento proces trvá." Po záznamu následuje dokument zachycující tvorbu alba. "Doufejme, že to vyjde v lednu, což pravděpodobně znamená červen," říká Schuelke.

Hudba této kapely je svěží a plná energie a trio (čtveřice) hraje hudbu s vervou a elegancí. Rozhodně jsou jednou z mála současných kapel, které mají originalitu a smysl pro směr. Pokud máte rádi technický, dobře provedený instrumentální prog metal s vlivem Dream Theater, rozhodně byste se měli podívat na Fibonacci Sequence.

Zpět
Členové:
Jeffrey Schuelke - Keyboards
Michael J. Butzen - Guitars
Tom Ford - Drums
Chad Novell - Bass
Hostující hudebníci:
Chris Kringel - Bass, Fretless Bass, Producer


Členové Jeffrey Schuelke
(Narozen ***, Milwaukee, WI, United States)
Keyboards


Jeffrey je americký hudebník a hráč na klávesové nástrije. Je znám jako člen kapely Fibonacci Sequence. Působí také v kapele The Ultimate Legends Band, která je považována za jednu z nejtalentovanějších tribute kapel na středozápadě.Členové Michael J. Butzen
(Narozen ***, Milwaukee, WI, United States)
Guitars


Michael je americký hudebník, skladatel a hráč na kytaru. Je nejznámější jako člen kapely Fibonacci Sequence. Žádné jeho další aktivity nejsou známé.

Členové Tom Ford
(celýmm jménem Thomas Ford)
(Narozen ***, Menomonee Falls, Wisconsin, United States)
Drums


Tom je americký hudebník, hráč na bicí a perkuze. Je nejznámější jako člen kapely Fibonacci Sequence. Nyní žije v Menomonee Falls, Wisconsin, a je žnatý se Susie Burkholz Ford.

Chodil do školy Menomonee Falls High School, poté vystudoval obor B.B.A. na škole University of Wisconsin–Whitewater. Pracuje jako vícepresident ve společnosti Pool Park, Inc.

Žádné jeho další aktivity nejsou známé.

Členové
(Narozen ***, Milwaukee, WI, United States)
Bass


Chad je americký hudebník a hráč na basovou kytaru, klávesy a piáno. Je znám jako basista z kapely Fibonacci Sequence nebo Mercy Isle. Jako sólista vystupuje při hře na piáno a zpěvák. Je ženatý s Kassandrou Novell.

Na klavír začal hrát v 5 letech, na baskytaru až ve 14. Hudební titul jzískal na UW-Milwaukee v roce 2000 a předtím vystupoval v kapelách jako 9mm Solution, Second Soul s kytaristou Troyem Stetinou, a bývalá zakladatelkou Century Media Record hudebnicí Luna Mortis.

Mezi jeho současné projekty patří instrumentální progresivní rocková kapela Fibonacci Sequence a symfonická metalová skupina Mercy Isle (www.mercyisle.com).

Chad pracuje jako Information Technology Technical Support Specialist (IT Technical Support Specialist) pro Novell Consulting LLC. Předtím pracoval jako koordinator pro Milwaukee Meowsic Fest.

Členové Chris Kringel
(celým jménem Christopher Kringel)
(Narozen 1971, Appleton, WI, United States)
Bass, Fretless Bass, Producer


Chris Kringel je americký baskytarista narozený v Appletonu ve Wisconsinu, který vystupoval s kapelami Cynic (1994, 2006-2007), Portal (2005, 2012), Æn Spoke a Inda Eaton.

V pozdější době působil jako producent kapely Fibonacci Sequence, instrumentální prog/fusion/prog metal kapely z Milwaukee, Wisconsin, kteří se zformovali v roce 2007. V roce 2009 nahráli dvouskladbové prázdninové CD "We Three Kings" a v roce 2010 explodovali na progresivní hudební scéně vydáním jejich debutového alba "Numerology" velmi ceněné recenzenty progresivní hudby.

Členové
(Narozen ***)
VocalsZpět
Studiové desky:
2020 Numerology - The Infinity Edition
2017 Cinema Finis
2010 Numerology
Ostatní nahrávky:
2016 Coming Attractions (SP)
2009 We Three Kings (SP)


Skupina:
Michael J. Butzen - Acoustic Guitar, Electric Guitar, Mandolin
Thomas Ford - Drums, Percussion, Electronic Drums [Electronic Percussion]
Jeffrey Schuelke - Keyboards, Piano
Chris Kringel - Bass, Fretless Bass (01-07,09,10)
Hosté:
Elizabeth Grimm - Violin (08-10)
Chad Burkholz - Bass (08)
Diskografie Numerology
Vyšlo 8. května 2020, self-released

Seznam skladeb:
01. Commencement (2:46)
02. Neap Tide (9:24)
03. Primrose Path (6:40)
04. Dawn (3:02)
05. Catlord (8:55)
06. Illuminati (0:50)
07. Work In Progress (7:16)
08. Missing Time (8:52)
09. Faunus (11:11)
10. Io (9:17)
Bonus Track:
11. We Three Kings (6:52)
Total Time: (67:30)

Producer: Chris Kringel, Fibonacci Sequence
Written: Jeffrey Schuelke (06,08), Michael J. Butzen, Thomas Ford (08)
Written: [Strings Written], Arranged [Strings Arranged]: Jeffrey Schuelke (02), Thomas Ford (09)
Recorded at Santa's Workshop, at The Exchange Recording Studios
Engineer: Chris Kringel, Kevin Arndt
Engineer [Assisted]: Peterson Goodwyn
Mixed at Santa's Workshop
Mastered at Santa's Workshop
Artwork: Michael J. Butzen
"Numerology-The Infinity Edition" oslavuje 10. výročí původního alba zcela novým remixem, který pečlivě provedli dlouholetý spolupracovník Chris Kringel a bubeník Tom Ford. Tato nová edice také obsahuje dlouholetého baskytaristu Chada Novella, který hraje neuvěřitelnou novou basovou linku ve skladbě "Missing Time", stejně jako remixovanou a remasterovanou bonusovou skladbu titulní skladby z EP "We Three Kings".

Skupina:
Michael J. Butzen - Guitars
Jeff Schuelke - Keyboards
Tom Ford - Drums
Chad Novell - Bass
Hosté:
Mariah Schultz - Violin
Jake Gresk - Cello
Mark Krueger - Voice Artist
Diskografie Cinema Finis
Vyšlo 12. srpna 2017, self-released

Seznam skladeb:
01. Tickets Please (2:06)
02. Obeah (7:35)
03. Psalm Before The Storm (1:27)
04. Christopher's Plan (10:11)
05. Repent (2:46)
06. Repentless (9:36)
07. Nightshade (3:34)
08. Lobby Song (2:30)
09. Take Your Seats (1:31)
10. Deus Ex Machina (9:25)
11. All Saints' Day (6:42)
12. Incantesimo Di Vistani (13:01)
13. Circumpunct (5:05)
Total Time: (75:29)

Producer: Chris Kringel
All Songs written: Michael Butzen except: Tom Ford (08,09), Butzen/Ford (06), Butzen/Schuelke (12), Ford/Butzen (13)
All songs arranged: Fibonacci Sequence
Shot on Location at The Modjeska Theater and North Auditorium
Recorded and mixed at Santa’s Workshop
Drums Recorded: Kevin Arndt at The Exchange
The Theater Manager: Al Engel
Mastered: Justin Perkins at Mystery Room Mastering
Lobby Song Features The Fibonacci Singers conducted: M. Marbles
Shot on Location at The Modjeska Theater and North Auditorium
Design, Illustration: Michael DiMilo
Photographer: Francis Ford
In Memory of Djalma Carvalho 1954 – 2015. Thanks for your thoughtful ear.

Skupina:
Michael J. Butzen - Acoustic Guitar, Electric Guitar, Mandolin
Thomas Ford - Drums, Percussion, Electronic Drums [Electronic Percussion]
Jeffrey Schuelke - Keyboards, Piano
Chris Kringel - Bass, Fretless Bass (01-07,09,10)
Hosté:
Elizabeth Grimm - Violin (08-10)
Chad Burkholz - Bass (08)
Diskografie Numerology
Vyšlo 1. června 2010, self-released

Seznam skladeb:
01. Commencement (2:47)
02. Neap Tide (9:20)
03. Primrose Path (6:38)
04. Dawn (2:56)
05. Catlord (8:54)
06. Illuminati (0:42)
07. Work In Progress (6:54)
08. Missing Time (8:49)
09. Faunus (11:17)
10. Io (9:13)
Total Time: (67:30)

Recorded and mixed at Santa’s Workshop
Producer: Chris Kringel, Fibonacci Sequence
All songs arranged: Fibonacci Sequence
Written: Jeffrey Schuelke (06,08), Michael J. Butzen, Thomas Ford (08)
Written: [Strings Written], Arranged [Strings Arranged]: Jeffrey Schuelke (02), Thomas Ford (09)
Recorded at Santa's Workshop, at The Exchange Recording Studios
Engineer: Chris Kringel, Kevin Arndt
Engineer [Assisted]: Peterson Goodwyn
Mixed at Santa's Workshop
Mastered: Justin Perkins at Mystery Room Mastering
Artwork: Michael J. Butzen


Skupina:
Michael J. Butzen - Guitars
Jeff Schuelke - Keyboards
Tom Ford - Drums
Chad Novell - Bass
Hosté:
Diskografie Coming Attractions
SP, vyšlo 1. října 2016, self-released

Seznam skladeb:
01. Psalm Before the Storm (1:27)
02. Christopher's Plan (10:11)
Total Time: (11:38)

CD singl obsahující dvě sample skladby z nového alba "Cinema Finis".

Skupina:
Michael J. Butzen - Guitars
Jeff Schuelke - Keyboards
Tom Ford - Drums
Chris Kringel - Bass
Hosté:
Diskografie We Three Kings
SP, vyšlo 29. listopadu 2009, self-released

Seznam skladeb:
01. We Three Kings (6:37)
02. Neap Tide (9:20)
Total Time: (15:57)


Zpět
Zpět
Oficiální stránky:
https://fibseq.com/home
https://fibonaccisequence.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/fibseqband
http://www.reverbnation.com/fibon


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  20.4.2023 
Menu Poslední aktualizace: 20.4.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©