exo-X-xeno - progressrock.cz
       
   

Zpět
exo-X-xeno je projekt zahájený na 27. října 2019 skladatelem, zpěvákem a kytaristou Craigem Maherem. Při svém zrodu uvedli svou hudební vizi:

exo-X-xeno je projekt o hudebním umění a vytváření dobrodružných konceptuálních kompozic do sloučených tapiserií progresivních rockových zvuků.

Naším zvukovým posláním je nejprve vytvářet inovativní a rozsáhlou hudbu a zároveň překonávat vzorce popových hitů a překračovat melodické bariéry do sofistikovaných, experimentálních, vznešených a přesto dostupných uměleckých děl pro lidstvo.

Kromě Mahera kapelu tvoří další hvězdní hudebníci, baskytarista a doprovodný zpěvák Billy Sherwood (sólo, Circa:, Yes, World Trade, Conspiracy, The Prog Collective), bubeník Jay Schellen (GPS, Yes, Asia) a legendární klávesista Patrick Moraz (sólo, Refugee, Yes, The Moody Blues). Plánem skupiny je vydat v průběhu roku 2021 sérii singlů, které budou sloučeny do nového koncepčního alba s názvem "Luminous Voyage".

Dne 15. ledna 2021 uvedl progresivní rockový projekt exo-X-xeno svůj debutový singl plný aspirace a naděje s názvem "Onward, Love". Vydání písně spolu s doprovodným inspirativním promo videem posouvá progrockové hranice prostoru a času s rozsáhlými, melodickými vokály a zvukovým instrumentálním vrstvením – to vše je doplněno hvězdným seznamem hudebních velikánů.

Progresivní rockový projekt exo-X-xeno uvedl 7. července 2021 svůj očekávaný druhý singl plný tekutých proggy riffů a povznesených harmonických vokálů, které prorážejí stratosféru, nazvaný "Reaching For Beyond". Toto epické vydání písně spolu s doprovodným koncepčním promo videem pokračuje v hudební cestě kapely s polychromatickou tapisérií nebeských rockových zvuků.

Americká kapela Exo-X-Xeno je venku se singlem "Reaching For Beyond" a toto je produkce, která by mohla zajímat především fanoušky progresivního rocku. Dunivý bas zde definuje spodní konec, zatímco vysoké melodické vokály a plynulé elegantní nástrojové motivy jinak dodávají této skladbě výraznou náladu a pocit podobný starým dobrým Yes v jejich nejpřístupnějších momentech. Vzhledem k tomu, že mezi členy kapely jsou Patrick Moraz a Billy Sherwood, tento druh také zdůrazňuje tuto asociaci. Pozitivní, elegantní a povznášející, toto je progresivní rock v nejdostupnější rozmanitosti a měl by uspokojit vkus mnoha těch, kteří milují Yes, když se jako kapela zaměřují na nálady a melodie.

Zpět
Členové:
Craig Maher - Guitars, Lead Vocals
Billy Sherwood - Bass, Backing Vocals
Patrick Moraz - Keyboards
Jay Schellen - Drums
Bývalí členové:


Členové Craig Maher
(Narozen ***)
Guitars, Vocals


Craig Maher je zpěvák, skladatel, kytarista a nahrávací a vizuální umělec pocházející z New Yorku, který vystupuje více než 30 let a jeho hudební cesta je poseta vzdušným eklekticismem. Za 30 let hraní, studia a skládání kytarové hudby vydal dvě desky "Through The Garden Of Temptation" a "Propel" (2009). Složil hudbu k filmu Brooklynský humr s Dannym Aiellem a Jane Curtinovou (2005). Maher vystupoval kromě New Yorku na mnoha místech od USA po Evropu a v metropolitní oblasti si za posledních dvacet let získal silné nezávislé fanoušky. Maherova další vášeň spočívá v konceptualizaci a designu...

Maher razí svou hudbu, vesmírnou současnou, styl, který jednoduše čerpá z jeho rozmanitého hudebního pozadí a vlivů východní hudby a vesmíru... s jeho vazbami na mystiku a spiritualitu, stejně jako na současné zpěváky a skladatele jako jsou U2, David Bowie a Lenny Kravitz.

Nyní se těší se na turné s exo-X-xeno v blízké budoucnosti.

Členové Billy Sherwood
(celým jménem William "Billy" Wyman Sherwood)
(Narozen ***)
Lead Vocals, Bass, Guitars (2006-present)


Billy je hlavně znám pro jeho spolupráci s kapelou Yes, poprvé v letech 1997 až 2000, včetně jejich alb "Open Your Eyes" (1997) a "Ladder" (1999). Od roku 2015 se znovu připojil, aby se pokoušel (a nakonec nahradit) původního baskytaristu Chrise Squire kvůli zdravotním problémům krátce před jeho smrtí dne 27. června 2015. nahradil jej a zůstal v Yes. Je také znám pro práci s bývalými a současnými členy Yes v jiných projektech.

Billy Sherwood se narodil v Las Vegas v rodině talentovaných hudebníků pohybujících se v showbyznysu. Jeho otcem byl kapelník big bandu / hudebník / herec Bobby Sherwood, jeho matka Phyllis byla zpěvačkou a bubenicí a jeho bratr Michael zpěvákem a klávesistou. Navíc jeho kmotrem byl legendární komik Milton Berle.

Producent a multi-instrumentalista Billy Sherwood začal svou profesionální hudební kariéru, když mu bylo 15 let, jeho první kapela Lodgic nahrála album "Nomadic Sands". On pak pokračoval zformováním World Trade, kteří vydali jejich bezejmenný debut "World Trade" u Polydoru, které upoutalo pozornost Chrise Squire z YES a začali spolu skládat písně a společně vytvořili projekt Conspiracy. Conspiracy vydala své debutové CD "Conspiracy", po němž následovalo album "The Unknown" a živé DVD "LIVE".

Během této doby Billy začal pracovat s YES. K jejich společně napsaným psním patří patří "The More We Live-Let" (YES "Union"), "Love Conquers All" (YES "Yes-years" Box-set). V roce 1994 YES požádali Billyho, aby se k nim připojil na "Talk Tour" jako multi-instrumentalista a vokalista. Po mixingu alb "Keys To Ascension I" a "Keys To Ascension II" byl Billy požádán, aby se přidal k souboru jako oficiální člen kapely a objevil se tak na albech "Open Your Eyes", "The Ladder" a živém DVD "House Of YES".

Od počátku se Billy zaměřoval na engeneering a produkci, při práci s jeho vlastními kapelami v průběhu let se tak vytvořil mnoho alb, které produkoval. Patří k nim například na Grammy nominované album "Muddy Water Blues" Paula Rodgerse. Úspěch tohoto tribute projektu vedl k sérii projektů ve stejném žánru, včetně "Back Against the Wall" (hold kalepe Pink Floyd), Billy si získal reputaci v hudebním průmyslu pro speciální projekty s prvotřídním muzikantstvím.

V 2006 Billy založil kapelu CIRCA: spolu s kolegou z YES Tony Kayem a vydali debutové CD "CIRCA:" v roce 2007 a následující album "CIRCA HQ" v roce 2009, CIRCA "live" DVD archivující první představení kapely.

Kapelu Yoso spolu s Bobbym Kimballem z Toto uvedli k životu v roce 2010 s následným US East Coast turné a turné po Evropě a Velké Británii. V roce 2011 vyšel další opus CIRCA "And So On". Billy a Tony Kaye vytvořili 2 man show, kterou předvedli naživo v Mexiku a na 8 zastávkové turné po Japonsku v dubnu roku 2011, kde hráli CIRCA:, YES, Sherwood sólově a další materiál z jejich společně sdílené minulosti.

V dubnu 2014 vyšlo Sherwoodovo nové sólové album "Divided by One", na němž opět nahrál všechny nástroje a zpěv sám.

V roce 2017 po smrti původního zpěváka a basisty Johna Wettona se připojil ke kapele Asia spolu s Geoffem Downesem. Je také vynikajícím sólovým umělcem, který od roku 1999 do roku 2015 vydal devět sólových alb.

Členové Patrick Moraz
(Celým jménem Patrick Philippe Moraz)
(Narozen 24. června 1948, Villars-Ste-Croix, Morges, Švýcarsko)
Keyboards


Patrick Moraz je progresivní rockový hráč na klávesové nástroje, nejznámější je jako člen skupin Yes a The Moody Blues. Působil ale ve více kapelách - Yes (1974-1976), The Moody Blues, Mainhorse, Refugee a vydával i sólové desky. Moraz nyní žije na Floridě se svou ženou Phyllis a tráví i nějaký čas ve svém rodném Švýcarsku. Má jednoho syna jménem David.

Patrick Moraz je progresivní rockový hráč na klávesové nástroje, nejznámější je jako člen skupin Yes a The Moody Blues. Svoji hudební kariéru začal v 60. letech jako jazzový hudebník, vystupoval se svým kvartetem a kvintetem, který koncertoval po celé Evropě a získal několik ocenění. V roce 1969 vytvořil krátkou žhavou progresivní rockovou skupinu Mainhorse a začal psát filmovou hudbu. V roce 1974 zformoval kapelu Refugee a nahrál s nimi jedno album předtím, než se připojil k Yes ještě téhož roku. Moraz s nimi zůstal až do roku 1976. Během té doby začal svoji sólovou kariéru svým prvním albem "The Story Of I" (1976). Moraz nastoupil do The Moody Blues v roce 1978 a odešel od nich v roce 1991. Od té doby pracoval na různých sólových projektech. Jeho sestra se jmenuje Patricia Moraz a je producentkou filmů. Patrick napsal a nahrál několik hudebních partitur pro některé z jejích filmů, jako je například Le Chemin perdu a Les Indiens sont enre loin.

Více na: Patrick Moraz

Členové Jay Schellen
(Narozen 20. května 1960, Albuquerque, New Mexico)
Drums


Jay je americký bubeník, který je nejznámější jako člen hard rockové kapely Hurricane. Schellen také spolupracoval a v současné době spolupracuje s řadou dalších heavy rockových a progresivních rockových kapel, včetně Asia Featuring John Payne, World Trade, Circa, Unruly Child, Sircle of Silence, Stone Fury, GPS a několika členů Yes.

V roce 1979 jako dospívající byl Jay uveden na velkém pódiu při turné s R & B legendou Al Wilsonem ("Show and Tell") na podporu The Ohio Players. Po přestěhování do Los Angeles v roce 1981 Jay pronikl do studiové scény LA a nahrál skladby s bývalým kytaristou Yes Peterem Bankem pásových a hrál na lokálních scénách s Danny Johnson and The Bandits při doprovodu ZZ Top. V roce 1982 byl Schellen pozván, aby se připojil k anglické popové skupině Badfinger, v níž se setkali Tommy Evans, Joey Molland, Glen Sherba a poté ex-Yes klávesista Tony Kaye.

V roce 1984 se připojil k Stone Furymu, spolupracuoval se zpěvákem Lenny Wolfem a kytaristou Bruce Gowdym. V letech 1985 až 1991 se připojil k melodické rockové skupině Hurricane, s nimiž zaznamenat tři nahrávky, "Take What You Want", "Over The Edge" a "Slave To The Thrill", absolvoval 3 světová turné a zveřejnil dvě desítky MTV videí. V roce 1993 se spojil Schellen s Gowdym v novém melodickém rockovém projektu Unruly Child a vydali bezejmenné CD. Schellen znovu pracoval s Gowdym v roce 1995, když se připojil k World Trade na jejich gruhé album "Euphorie", vedle Billy Sherwooda (později Yes). Schellen a Sherwood byly jedinými členy World Trade při vystoupení na dvou tributních albech vydaných u gramofonové společnosti Magna Carta v roce 1995.

V letech 1995-1997 Schellen zformoval Sircle of Silence se zpěvákem Davidem Reece (ex-Accept, ex-Bangalore Choir), kytaristou Larry Farkasem (ex-Vengeance Rising, ex-Die Happy) a basistou Gregem Chaissonem (ex-Badlands). V roce 1997 publikoval svou Schellen dobře uvedenou bubenickou příručku Rocking Independence. V roce 1998 hrál v Heaven and Earth s bývalým členem Hurricane Kelly Hansenem a kytaristou Stuartem Saunders Smithem. V letech 1998-1999 vydal druhé album Unruly Child "Waiting for The Sun" s Gowdym a Hansenem. V roce 1999 hrál Schellen na Sherwoodově debutovém sólovém albu "The Big Peace", hned v následujícím roce si zahrál v Sherwoodovově projektu s basistou Yes Chrisem Squire Conspiracy. V roce 1999 se Jay spojil s Tak Yonemochim a členem Hurricane Kelly Hansen, aby nahráli desku pod hlavičkou skupiny AIR PAVILION. V roce 2003 se Schellen znovu připojil ke Conspiracy na jejich druhé album The Unknown, po kterém ještě účinkoval na live/studiovém DVD zaznamenaném v roce 2004 a vydaném až v roce 2006. Schellen i nadále spolupracoval s Sherwoodem na řadě dalších projektů včetně progresivní skupiny Circa: v roce 2008 (kde nahradil Alana White), kde se znovu připojil Tony Kaye na klávesy a kytarista Jimmy Haun. Vydali album "Circa HQ" v lednu 2009. Jay také pracoval s Yoso v počátečních fázích kapely, kde opět pracoval se Sherwoodem a Kayem. V roce 2010 se znovu spojil Jay, Sherwood, Jimmy Haun a Kaye k předvedení "Headsets" ve spolupráci s legendárním Rock and Roll DJ Jim Laddem v Laserium v Los Angeles, California.

V roce 2004 Schellen s Sherwood spolupracovali na pre-produkci alba Asia "Silent Nation" s Geoff Downesem (další bývalý Yes klávesista). V srpnu 2005 Schellen nahradil Chrise Slade jako bubeník v Asii. Skupina koncertovala hodně po Evropě a vydala i živou nahrávku, nicméně, v roce 2006, Downes opustil sestavu, aby se přidal k reunionu původních zakládajících členů Asia. Schellen a další dva členové kapely Asia, zpěvák John Payne a kytarista Guthrie Govan, zformovali novou kapelu GPS, kteří vydali debutové CD "Window To The Soul". V roce 2008 se zformovala Asia Featuring John Payne, kterou tvořili Payne, Govan, klávesista Erik Norlander a Schellen na bicí a očekávalo se nové album. K reunionu došlo také u kapely Unruly Child.

Od září 2013 hrál Jay vystupoval v Las Vegas na Raiding the Rock Vault, zpočátku po boku svého Asii band kamaráda z Asia Johna Payneho. V roce 2016 nahradil Schellen bubeníka Yes Alana White na jejich North American 2016 turné, když Alan White musel absolvovat operaci zad.

Zpět
Studiové desky:
2022 Luminous Voyage

Ostatní nahrávky:
2021 Reaching For Beyond
2021 Onward, Love


Skupina:
Craig Maher - Guitars, Lead Vocals
Billy Sherwood - Bass, Backing Vocals
Patrick Moraz - Keyboards
Jay Schellen - Drums
Hosté:
Diskografie Luminous Voyage
Vyšlo 2022,

Seznam skladeb:
Total Time: (00:00)Skupina:
Craig Maher - Guitars, Lead Vocals
Billy Sherwood - Bass, Backing Vocals
Patrick Moraz - Keyboards
Jay Schellen - Drums
Hosté:
Diskografie Reaching For Beyond
SP, vyšlo 7. července 2021, digital

Seznam skladeb:
01. Reaching For Beyond (6:28)
Total Time (6:28)


Skupina:
Craig Maher - Guitars, Lead Vocals
Billy Sherwood - Bass, Backing Vocals
Patrick Moraz - Keyboards
Jay Schellen - Drums
Hosté:
Diskografie Onward, Love
SP, vyšlo 15. ledna 2021, digital

Seznam skladeb:
01. Onward, Love ()
Total Time: (00:00)


Zpět


   Zpět
Oficiální stránky:
https://www.exo-x-xeno.com/#home-section
https://www.facebook.com/exoXxeno/?ref=page_internal


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  2.1.2022 
Menu Poslední aktualizace: 2.1.2022
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©