Esthesis - progressrock.cz


  
   
    
     
      

Zpět
Esthesis je progresivní a alternativní rockový projekt, který vytvořil a vede francouzský multiinstrumentalista Aurélien Goude (hudba, texty, klávesy, zpěv, kytary, basa a další věci). Projekt ESTHESIS se zrodil jako jeho duchovní dítě inspirovaný britským rockem 70. let 20. století, zejména progresivním rockem, metalem nebo popem. Současnou sestavu tvoří další tři hudebníci - Baptiste Desmares (sólová kytara), Marc Anguill (baskytara) a Arnaud Nicolau (bicí).

Hudba Esthesis se vyznačuje mnoha vlivy (britský rock, filmová hudba, jazz, ambient, metal, elektronická hudba...) a je založena především na emocích a ambientech. Po prvním vyprodaném EP v roce 2019 "Raising Hands" vydali Esthesis v listopadu 2020 debutové album "The Awakening", které bylo oceněno mnoha rockovými časopisy po celém světě a Esthesis vyhráli čtenářskou anketu Prog Magazine v prosinci 2020 („nejlepší nepodepsaná kapela roku 2020“).

V roce 2020 dokázali francouzští Estthesis zaujmout debutovým albem "The Awakening". Také jsme si mysleli, že to bylo jedno z nejlepších debutových alb toho roku. Poté byl kolem této kapely trochu klid, ale to neznamená, že seděli na místě. Mezitím Esthesis zvítězili v anketě čtenářů Prog Magazine v kategorii "NEJLEPŠÍ NESIGNOVANÁ KAPELA" v prosinci 2020. Dne 16. června 2021 kapela uvedla na trh svůj nový singl "Place Your Bets" se skvělým doprovodným videem. Kapelník Aurelien Goude byl zaneprázdněn spoustou věcí, ale také novým materiálem Estthesis. Kapela našla nového bubeníka Arnauda Nicolaua, který se stal stálým členem sestavy oficiálně 12. února 2022.

Album bylo nahráno ve Studio "Capitole" (Julien Couralet), Studios "My Sound" (Florent Charles) a "Home Sweet Home Studio" (Aurélien Goude) v Toulouse (město Great Claude Nougaro) mezi květnem a zářím. 2020. Design alba a logo jsou dílem Mathilde Collet a Cédrica Cavenaileho.

Aurélien Goude se o albu vyjádřil: "The Awakening" je o pojmu identity (vznik, hledání a ztráta identity). Jsou to univerzální záležitosti a bylo pro mě důležité o nich psát. Chtěli jsme, aby každá píseň působila jako film, s různými náladami a emocemi. Žijeme ve společnosti s rostoucími problémy identity. Například v milostném vztahu můžeme někdy přemýšlet, zda jsme skutečně sami sebou. Je tomu tak i v práci nebo na sociálních sítích. Album zve lidi, aby se kriticky podívali na svou vlastní vizi společnosti. Začátek a konec našich alb jsou stejné, jsou jako smyčka, jako nekonečná smyčka. Každá skladba má na albu své místo a zvláštní pozornost jsme věnovali přechodům mezi skladbami. Proces psaní byl poměrně krátký, když deska vyšla jen rok a půl po našem EP "Raising Hands".

Pro nové album se Aurelien Goude rozhodl pro trochu jiný zvuk. Pokud si poslechnete nový singl, celek zní o něco méně ambientně a melancholicky a přístup je více kytarový a přímočarý. Esthesis si zahráli naživo v sobotu 3. září 2021 společně s The Paradox Twin v Poppodium De Boerderij.

Velmi očekávané nové album Estthesis "Watching Worlds Collide", bylo vydáno 19. srpna 2022 se dvěma oficiálními videoklipy na nezávislém labelu a hudební produkční společnosti Misty Tones založené Aurélienem Goude. Nové album "Watching Worlds Collide" se radikálně liší od svého předchůdce, ale je stejně filmové a emocionální. Deska přináší 7 nových písní, 7 setkání a příběhů mezi různými světy, které se prolínají a střetávají, s rozmanitou atmosférou, a to od jazzu po alternativní rock, od elektra po filmovou hudbu. Estthesis poté vyrazili na turné.

Hudba "Esthesis" obsahuje složité struktury písní zasazené do velmi vkusných jazzových harmonií. Ty zase opakovaně kontrují rockovými, metalickými a dokonce i filmově-hudebními částmi. Aurélien Goude vytváří velmi silné nálady, dává si na čas, aby nechal hudbu rozvinout v písni a vždy jedná soustředěně, nechává všechny hudební prvky (jako je saxofon, trubka, housle a dokonce i bajos, na které hrají hostující hudebníci), naplno projevit svůj účinek. Také další hudebníci kapely, Baptiste Desmares na sólovou kytaru, Marc Anguill na baskytaru a Arnaud Nicolau na bicí, odvádějí skvělou práci při vyvážení písní na vysoké rytmické i melodické úrovni. Asi nejlepší rozhodnutí v sestavě spočívá ve výběru hostující zpěvačky Mathilde Collet. Akcenty nastavuje přesně ve správných okamžicích a její témbr také dokonale zapadá do základní nálady alba.

Písně jako "Place Your Bets", "Wandering Cloud" a zejména dlouhá skladba "57th Street" (jak neuvěřitelná skladba!) obsahují tolik nápadů, zvratů a překvapení, takže budete stále ohromeni i po několika průchodech tím, co zaslechnete. To je v neposlední řadě dáno transparentní a výkonnou produkcí.

Zpět
Členové:
Aurélien Goude - Keyboards, Vocals, Guitars, Bass
Baptiste Desmares - Lead Guitars
Marc Anguill - Bass
Arnaud Nicolau - Drums
Bývalí členové:
Florian Rodrigues - Drums
David Delavoipiere - Guitars
Charles Thumloup - Bass
Yann Pousset - Drums


Členové Aurélien Goude
(Narozen ***)
Keyboards, Vocals, Guitars, Bass


Aurélien Goude je francouzský hudebník a hráč na klávesy, baskytaru, kytaru a rovněž zpívá.

Inspirován britským rockem a filmovou hudbou se začal v 11 letech jako samouk učit na klavír ve své ložnici. Ve 14 letech Aurélien objevil Pink Floyd a začal se více zajímat o progresivní rock, elektronickou hudbu (hlavně trip hop a ambient) a metal. Hudbu začal skládat sám v roce 2013, ještě jako student. V roce 2013 začal zakládat Estthesis, progresivní rock/post-progresivní projekt, který se vyznačuje mnoha vlivy (britský rock 70. let, filmová hudba, ambient, jazz, metal, pop…) a primárně založený na emocích a prostředí. Své první kompozice vytvořil pomocí K2000, poté PC3LE6.

"Svůj první syntezátor Kurzweil jsem si koupil díky Pink Floyd a hudebníkům jako Rick Wright a Jon Carin, kteří měli velký vliv na mou hudební vizi. Co mě fascinovalo, byla nejen hra těchto hudebníků, ale také jejich schopnost programovat nádherné zvuky, které dokonale napodobovaly tóny 60. a 70. let a přitom měly možnost znít moderně". V roce 2015 Aurélien koupil Kurzweil PC3K6 a v následujících letech pracoval na různých skladbách a projektech, v podstatě na na EP "Raising Hands".

V roce 2019 vydal své první EP "Raising Hands" pod hlavičkou Esthesis a v roce 2020 své první album "The Awakening". Tato první nahrávka byla oceněna mnoha rockovými webziny a časopisy a Estthesis vyhrála čtenářskou anketu Prog Magazine v prosinci 2020. Ve stejném roce se Aurélien Goude přidal také jako klávesista The Other Voices, nejlepší francouzské tribut kapele The Cure, a používal hodně zvuků smyčcového souboru ARP/Solina v tomto projektu, ale také patche Roland Juno-60 a JX-8P, aby co nejlépe emulovaly původní zvuky The Cure.

"S Estthesis používám převážně zvuky piana, mellotrony, varhany, smyčce a pady. Opravdu mi všechny tyto zvuky připadají krásné. Na Kurzweil opravdu miluji to, že to na pódiu zní opravdu skvěle a vždy v mixu. Syntezátory zní na pódiu vždy slaběji než kytary, toto není případ, když používáte Kurzweil syntezátor. Tyto syntezátory mají spoustu charakteru a nedovedu si představit, že bych v budoucnu hrál koncert bez použití Kurzweila ve své klávesové sadě".

Hudbu Estthesis ovlivnilo mnoho kapel, i když oni sami doufají, že budou mít svou vlastní identitu. Ovlivnily je hlavně Pink Floyd a Porcupine Tree, ale také umělci jako Kate Bush, zejména alba "Aerial" a "50 Words For Snow". Auréliena také ovlivňují skladatelé z filmového světa jako Philip Glass, Ludovico Einaudi, Ennio Morricone, Jerry Goldsmith a Angelo Badalamenti.
Členové Baptiste Desmares
(Narozen ***)
Vocals


Baptiste Desmares je francouzský hudebník a hráč na sólovou elektrickou kytaru. V současné době je členem kapely Estthesis.
Členové Marc Anguill
(Narozen ***)
Bass


Marc Anguill je francouzský hudebník a hráč na basovou kytaru. V současné době je členem kapely Estthesis.
Členové Arnaud Nicolau
(Narozen ***)
Drums


Arnaud je francouzský hudebník a hráč na bicí. V současné době je členem kapely Estthesis.

Arnaud Nicolau je nový bubeník projektu Estthesis po odchodu Floriana toto úterý. Arnaud, kterému je 24 let a vystudoval Music Academy International (MAI) v Nancy, je mladý profesionální bubeník, který má za sebou 15 let bubnování a který je ovlivněn kapelami jako Gojira, System Of A Down, Portishead, Radiohead, Russian Circles, The Ocean, Pink Floyd, Andre Kronert.

Jako nový člen se již podílel na albu z roku 2022, tak i na následujících koncertech.
Členové Florian Rodrigues
(Narozen ***)
Vocals


Florian Rodrigues je francouzský hudebník a hráč na bicí. Je znám jako bývalý člen kapely Estthesis, kterou v roce 2022 opustil.

Závěrečný potlesk pro bubeníka Floriana Rodriguese, který 8. února 2022 oficiálně opoustil projekt Estthesis z důvodu dostupnosti. Poslední koncert odehrál v Lyonu a byl velmi důležitý a kapela byla potěšena, že mohla tuto úplně první kapitolu dobrodružství Estthesis ukončit stylově s Florianem na pódiu.

Muzikálnost a všestrannost jeho bubnování budou zásadními aktivy v koncepci "The Awakening" i na pódiu a kapela mu upřímně poděkovala za tyto 2 krásné roky, hudebně i lidsky a popřála mu vše nejlepší do jeho budoucích projektů.

Zpět
Studiové desky:
2022 Watching Worlds Collide
2021 Still Far To Go (SP)
2020 The Awakening
2019 Raising Hands (EP)
Ostatní nahrávky:Skupina:
Aurélien Goude - Vocals, Lap Steel Guitar (04,06), Keyboards, Guitars (02), Harmonica (07), Drum/FX programming (03,08), Bass Programming (06)
Marc Anguill - Bass
Baptiste Desmares - Lead Guitar
Arnaud Nicolau - Drums
Hosté:
Mathilde Collet - Backing Vocals (01,02,04,06)
P-Horns section (01,02,04,05,07):
Maceo Le Fournis - Tenor Saxophone
Axel Foucan - Trombone
Yannis Beugre - Trumpet
Mathieu Vilbert - Violin (03,08)
Vincent Blanot (04) - Banjo, Electric Banjo, Mountain Dulcimer, Percussions
Diskografie Watching Worlds Collide
Vyšlo 19. srpna 2022, Misty Tones

Seznam skladeb:
01. Amber (6:46)
02. Place Your Bets (7:24)
03. Skimming Stones (5:12)
04. Wandering Cloud (6:00)
05. Vertigo (5:01)
06. 57th Street (12:00)
07. Through My Lens (8:08)
Total Time: (50:31)

Alternate Solo Version (Only on Red Deluxe Edition)
08. Skimming Stones

Recorded at Elixir Studio, Suxeed and "Home Sweet Home Studio" (France)
Mixed & Mastered: Boris Béziat (Elixir Studio)
All music and lyrics: Aurélien GOUDE
Arrangements: Esthesis
Horn and strings arrangements: Aurélien GOUDE
Produced: Aure´lien GOUDE and Misty Tones
Cover Photography: Aurélien Goude
Drawings, exclusive postcard and logo design: Mathilde Collet
Artwork: Mathilde Collet and Cédric Cavenaile

Skupina:
Aurélien Goude - Vocals, Keyboards, Lap-steel Guitar, Bass
Baptiste Desmares - Lead Guitar
Marc Anguill - Bass
Florian Rodrigues - Drums
Mathilde Collet - Backing Vvocals
Hosté:
Diskografie Still Far To Go
SP, vyšlo 5. března 2021, digital

Seznam skladeb:
01. Still Far to Go (Trip Hop version) (5:06)
Total Time: (5:06)


Skupina:
Aurélien Goude - Vocals, Keyboards, Lap-steel Guitar, Bass
Baptiste Desmares - Lead Guitar
Marc Anguill - Bass
Florian Rodrigues - Drums
Hosté:
Mathilde Collet - Backing Vocals (06)
Diskografie The Awakening
Vyšlo 13. listopadu 2020, digital via Bandcamp
červen 2022 reissue on Misty Tones

Seznam skladeb:
01. Downstream (16:31)
02. No Soul to Sell (8:33)
03. High Tide (10:35)
04. Chameleon (8:06)
05. The Awakening (6:26)
06. Still Far to Go (9:28)
Total Time: (59:39)

Recorded on May-September 2020
All Music and Lyrics: Aurélien GOUDE
Arrangements: Aurélien Goude, Baptiste Desmares, Marc Anguill and Florian Rodrigues
Recorded: Julien Couralet at Studio Capitole (Julien Couralet), Studios My Sound (Florent Charles) and "Home Sweet Home Studio" (Aurélien Goude), Toulouse (France), May-Sept 2020
Produced and Mixed: Aurélien Goude
Mastered: Florent Charles at Studios My Sound
Photographs: Aurélien Goude and Mathilde Collet
Album and Logo Design: Mathilde Collet and Cédric Cavenaile

Skupina:
Aurélien Goude - Vocals, Keyboards, Guitars, Bass
Baptiste Desmares - Lead Guitar
Marc Anguill - Bass
Florian Rodrigues - Drums
Hosté:
Diskografie Raising Hands
EP, vyšlo leden 2019, digital

Seznam skladeb:
01. Raising Hands (Part 1) (2:50)
02. Raising Hands (Part 2) (8:20)
03. Sleepers (6:47)
04. Hunger (8:00)
05. Silent Call (9:12)
Total Time (35:09)

All Music: Aurélien Goude
Except 01 Part 2, 03: Aurélien Goude and David Delavoipiere
04: Aurélien Goude, David Delavoipiere, Charles Thumloup and Yann Pousset
Lyrics: Saba Agri (02,05), Aurélien Goude (02,03,05), David Delavoipiere (02,03)

Zpět

Baptiste Desmares, Marc Anguill, Aurélien Goude, Florian Rodrigues
Baptiste Desmares, Arnaud Nicolau, Marc Anguill, Aurélien Goude


Hostující zpěvačka Mathilde Collet

Zpět
Oficiální stránky:
https://www.esthesismusic.com/
https://esthesis.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/esthesismusic


Nahoru ProgressRock
Made by 
©  7.12.2022 
Menu Poslední aktualizace: 7.12.2022
mbrezny@centrum.cz
...a vzkaz autorovi!